Inne:
 Nasza ankieta
  Listy do redakcji

1/4 fina│u Pucharu Ligi Polskiej - rewan┐e

Wis│a okaza│a siΩ lepsza od zespo│u LegiiG│≤wni ksiΩgowi ka┐dej polskiej dru┐yny pi│karskiej zazdroszcz▒ swoim kolegom z Krakowa, Wronek, Lubina i úΩcznej. Dlaczego? Ano, dlatego, ┐e mog▒ oni dopisaµ do klubowego bud┐etu du┐▒ ilo╢µ got≤wki za awans ich pi│karzy do p≤│fina│u Pucharu Ligi Polskiej. DziΩki bogatym sponsorom rozgrywki tego pucharu ciesz▒ siΩ coraz wiΩkszym presti┐em i miejmy nadziejΩ, ┐e w niedalekiej przysz│o╢ci zwyciΩzca bΩdzie nas reprezentowa│ w Pucharze UEFA. W listopadzie byli╢my ╢wiadkami µwierµfina│owych mecz≤w rewan┐owych. DziΩki PZPN (niewtajemniczonych odsy│am do poprzedniego numeru PPP) mogli╢my podziwiaµ "µwierµfina│y na raty".

Do najciekawszej konfrontacji dosz│o chyba pod Wawelem, gdzie Wis│a Krak≤w go╢ci│a LegiΩ Warszawa. Dwa tygodnie wcze╢niej w meczu ekstraklasy pi│karze obu jedenastek stworzyli niezapomniane widowisko, ochrzczone mianem meczu rundy jesiennej. Z tego powodu, 26. listopada, a┐ 8 tysiΩcy kibic≤w zjawi│o siΩ na stadionie Bia│ej Gwiazdy. Spotkanie mia│o dwie r≤┐ne po│owy. W pierwszych 45 minutach stron▒ atakuj▒c▒ byli Wojskowi, kt≤rzy przyjechali, aby zwyciΩ┐yµ i awansowaµ do p≤│fina│u PLP. Efektem ╢wietnej gry przyjezdnych by│ gol Brazylijczyka Giuliano. Nie wiem co powiedzia│ trener Lenczyk swoim podopiecznym w szatni, ale poskutkowa│o. W II po│owie na boisku istnia│a ju┐ tylko jedna dru┐yna. Wis│a przewy┐sza│a swojego przeciwnika pod ka┐dym wzglΩdem, a bramki Moskala, Kulawika i niezawodnego Frankowskiego musia│y pa╢µ wcze╢niej czy p≤╝niej. Tak wiΩc, zas│u┐enie do p≤│fina│u awansowa│ zesp≤│ Wis│y Krak≤w. Ciekawe jaka bΩdzie przysz│o╢µ Franciszka Smudy? Wszystko w rΩkach dzia│aczy warszawskiego klubu.

Przeciwnikiem Bia│ej Gwiazdy w p≤│finale bΩdzie ekipa Stefana Majewskiego. Po remisie (2:2) we Wronkach wiΩcej szans dawano podopiecznym Lorensa, ale "dop≤ki pi│ka w grze...". Amika Wronki pokona│a Pogo± Szczecin (3:2) na jej boisku i awansowa│a do nastΩpnej rundy. Po raz kolejny ╢wietne spotkanie rozegra│ Pawe│ Krysza│owicz. To dziΩki jego 2 bramkom i trafieniu Kr≤la, pi│karze z Wronek mogli ╢wiΩtowaµ wielki sukces. Zawodnicy Pogoni podeszli do spotkania chyba zbyt rozlu╝nieni i to siΩ zem╢ci│o. Po meczu minorowe miny mieli pi│karze, trenerzy i dzia│acze klubu z Pomorza. Od jakiego╢ czasu dochodzi do nieporozumie± na linii Bekdas-Urz▒d Miejski, ale jest to temat na odrΩbny artyku│.

Polonia Warszawa nie potrafi│a odrobiµ strat sprzed kilku tygodni, kiedy to przegra│a z Zag│Ωbiem Lubin (0:1). Trudno jest jednak zwyciΩ┐aµ kiedy w 3. minucie traci siΩ bramkΩ, a w 10. minucie swojego zawodnika. Wielkim pechowcem okaza│ siΩ Ku╢, kt≤ry swoj▒ nieodpowiedzialn▒ postaw▒ zburzy│ plan taktyczny trenera Wdowczyka. Czarne Koszule potrafi│y w ko±c≤wce spotkania zdobyµ dwa gole (Jakubiak i Go│aszewski), jednak na zdobycie jeszcze jednej bramki zabrak│o czasu i chyba si│. Awans do p≤│fina│u jest kolejnym sukcesem pracy trenerskiej pana Miros│awa Jab│o±skiego, natomiast nie mo┐na tego powiedzieµ o Dariuszu Wdowczyku, kt≤ry zrezygnowa│ z funkcji szkoleniowca zespo│u z Konwiktorskiej.

Jeszcze przed meczami rewan┐owymi by│o wiadomo, ┐e przeciwnikiem zwyciΩzcy meczu Polonia - Zag│Ωbie bΩdzie zesp≤│ drugoligowy. W pierwszym spotkaniu RKS Radomsko minimalnie pokona│ G≤rnika Polkowice, jednak przed rewan┐em sprawa awansu pozostawa│a otwarta. Dlatego na stadion przysz│o sporo kibic≤w (oko│o 4 tysi▒ce). Spotkanie mog│o siΩ podobaµ, a stron▒ przewa┐aj▒c▒ od pierwszych minut byli gospodarze. Bardzo szybko, bo ju┐ w 2. minucie, gospodarze odrobili straty z pierwszego spotkania. Przez kolejne minuty G≤rnik Polkowice spokojnie kontrolowa│ grΩ, a swoj▒ wy┐szo╢µ udokumentowa│ strzeleniem kolejnego gola. SzczΩ╢liwym strzelcem okaza│ siΩ Ku│yk (strzeli│ bramkΩ r≤wnie┐ w Radomsku). Podsumowuj▒c, zas│u┐enie do p≤│fina│u awansowa│ zesp≤│ z Polkowic.

Bardzo ciekawie zapowiadaj▒ siΩ spotkania p≤│fina│owe Pucharu Ligi Polskiej. Na pewno hitem oka┐e siΩ rywalizacja Amiki Wronki z Wis│▒ Krak≤w, ale r≤wnie┐ spotkania Zag│Ωbia Lubin z G≤rnikiem Polkowice powinny przynie╢µ wiele emocji. To wszystko czeka nas dopiero na wiosnΩ przysz│ego roku (i wieku).