Autor Peter Harrison o tomto programu uvedl: Vyvinul jsem PCB Maker pro hobby-elektroniky ke tvorb∞ profesionßln∞ vypadajφcφch ploÜn²ch spoj∙. Z tohoto d∙vodu je u₧ivatelskΘ rozhranφ velmi jednoduchΘ. TakΘ jsem p°ekonal n∞kterß omeznφ, kterß jsem vid∞l v existujφcφvh v²vojov²ch balφcφch, kterΘ mne zklamaly. Po otestovßnφ programu m²m p°φtelem, mi on sßm navrhl r∙znΘ zm∞ny, vΦetn∞ tΘ, ud∞lat program vφce p°ita₧liv² i pro profesionßlnφ elektrotechniky. Tyto zm∞ny jsem provedl tak, abych neutoupil od pou₧itelnosti pro hobby-elektroniky.
Ne₧ zaΦnete: Po spuÜt∞nφ programu se objevφ na obrazovce zprßva o registraci softwaru a takΘ takΘ internetovß adresa, kde m∙₧ete dostat pot°ebn² registraΦnφ k≤d. Pokud ji₧ znßte tento k≤d, vypl≥te p°φsluÜnΘ ·daje. Po dalÜφm spuÜt∞nφ programu se ji₧ tato zprßv neobjevφ. Pokud se nezaregistrujete, je mo₧nΘ kliknout na tlaΦφtko Cancel. To vßs p°enese na hlavnφ obrazovku programu.
Abyste mohli zaΦφt s nßvrhem, klikn∞te na mal² troj·helnφk v oblasti Device. To zobrazφ seznam souΦßstek, kterΘ m∙₧ete umφs¥ovat ve svΘm nßvrhu. Jednu ze seznamu si vyberte a potom, kamkoliv na ploÜe kliknete, tam se objevφ. Stejn∞ tak i druhß...
Potom klikn∞te na tlaΦφtko v levΘm hornφm rohu obrazovky. To p°epne nßvrh do m≤du "spoje". V tomto m≤du m∙₧ete mezi jak²mikoliv dv∞ma pßjecφmi body (v²vody souΦßstek, piny) vΘst cesty. Kliknete-li nejd°φve na pin a potom tlaΦφtko pustφte mimo pin, cesta se na tomoto mφst∞ ukonΦφ. TakΘ se na tomto mφst∞ vytvo°φ "roh", ktery jΘ neviditeln²m oznaΦenφm, kter²m je mo₧nΘ v budoucnu h²bat.
K p°emis¥ovßnφ souΦßstφ na nßvrhu se musφte znovu p°epnout do m≤du "souΦßstky" pomocφ druhΘho tlaΦφtka. Potom jen klikn∞te na souΦßstku a p°esu≥te ji.