To ju┐ drugie wyst▒pienie dzia│u Elektronika na │amach magazynu @t. Po ilo╢ci otrzymanych list≤w s▒dzΩ, ┐e w╢r≤d czytelnik≤w tego maga znajduj▒ siΩ tak┐e ludzie, kt≤rym zawi│e ╢cie┐ki elektroniki nie s▒ obce. Korespondencja przeze mnie otrzymana pozwala na lepsze dopasowanie dzia│u do Waszych potrzeb. Wszystkie listy czytam, na wiΩkszo╢µ z nich staram siΩ odpowiadaµ. 
W odpowiedzi na e-maile pojawiaj▒ siΩ dwa arty dotycz▒ce lampy plazmowej i super wy│▒cznika. Powinny one rozwiaµ w▒tpliwo╢ci powsta│e po przeczytaniu publikacji z poprzedniego @t na ten temat.
Artyku│ o bateriach s│onecznych powinien przybli┐yµ potencjalnemu konstruktorowi te ciekawe elementy, a tak┐e odpowiedzieµ na pytanie, dlaczego elektrownie napΩdzane si│▒ foton≤w nie zdominowa│y jeszcze naszego kraju.
W ramach kontynuacji cyklu o sterowaniu komputerem r≤┐nymi urz▒dzeniami w dzisiejszym numerze pragnΩ przedstawiµ silniki krokowe. Te specyficzne urz▒dzenia dziΩki swojej budowie s▒ bardzo elastyczne. Uzupe│nieniem s▒ dwa programy. Pierwszy z nich pozwala testowaµ silniki krokowe, a drugi to Symulator Obecno╢ci Domownik≤w. 
Dzia│ o │▒czeniu komputer≤w kontynuuje swoje istnienie artem o kartach sieciowych.

Rozpoczynaj▒ ┐ycie dwa nowe cykle:
Pierwszy z nich to podstawy. Powsta│ on jako odpowied╝ na listy os≤b, kt≤re nie znaj▒ siΩ na elektronice.
Drugim jest dzia│ o budowaniu wzmacniaczy audio z element≤w dostΩpnych w handlu. Mam nadziejΩ, ┐e pomo┐e on w uruchomieniu w│asnych konstrukcji lub modernizacji istniej▒cych.
ZachΩcam wszystkich czytelnik≤w do pisania artyku│≤w. Mog▒ to byµ w│asne obserwacje lub wra┐enia przy uruchamianiu konstrukcji. Mile widziane s▒ tak┐e prace teoretyczne. Czekam z niecierpliwo╢ci▒.

P.S. Szukam osoby, kt≤ra podjΩ│a by siΩ prowadzenia cyklu o mikroprocesorach jednouk│adowych.

Micha│
thnd@wp.pl