Next Previous Contents

5. LokΓles

TΓtad, lai tiktu pareizi attτloti laika, datuma, val√tas u.c. formΓti un lai varτtu sekmεgi noritτt latvisko elementu ievie≡ana kΓ GNOME & KDE, tΓ arε atsevi≡φu citu programmu lietotΓja saskarnτ, nepiecie≡ams izveidot latvie≡u lokΓles. Iespτjams, ka visas lokΓles jums jau ir saliktas tΓ, kΓ vajag, ja lietojat Mandrake vai lεdzεgu distrib√ciju. Latvie≡u lokΓ∩u faili atrodas /usr/share/locale/lv. Par to, vai ir iestΓdεtas latvie≡u lokΓles, pΓrliecinamies, izpildot komandu locale vai echo $LANG. Vai latvie≡u lokΓles ir pieejamas sistτmai, pΓrliecinamies, izpildot locale -a|grep lv. Ja latvie≡u lokΓles jums nav, uzstΓdiet tΓs, vislabΓk izmantojot j√su distrib√cijas piedΓvΓto pakotni. Ja tas nav iespτjams, nepiecie≡ams b√s instalτt sekojo≡o pakotni (nepΓrbaudεts):

Dekompresτjam to, izpildot

# tar -zxvf locales-lv.tar.gz -C /usr/share/locale/

Lai sistτma zinΓtu, ka ar ≡o brεdi lietojamas ir latvie≡u lokΓles, redi∞τjam savu .bash_profile failu (pie≥emot, ka lietotΓ Φaula ir bash) un tam beigΓs pievienojam

LANG=lv
LANGUAGE=lv
LC_ALL=lv
export LANG LANGUAGE LC_ALL

Visai sistτmai lokΓles tiek definτtas RedHat un lεdzεgiem /etc/sysconfig/i18n, bet Debian lietotΓjiem /etc/environment failΓ.


Next Previous Contents