FileZilla3 - en to bg translation catalogue (800 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
bg: Изминали са %H:%M:%S

en: %H:%M:%S left
bg: остават %H:%M:%S

en: %d files added to queue
bg: %d файла са добавени към опашката

en: %s - Certificate expired!
bg: %s - срокът за валидността на сертификата е изтекъл!

en: %s - Not yet valid!
bg: %s - все още не е валиден!

en: %s bytes
bg: %s байта

en: %s bytes (%d B/s)
bg: %s байта (%d B/s)

en: %s bytes (%d.%d KB/s)
bg: %s байта (%d.%d KB/s)

en: %s bytes (%d.%d MB/s)
bg: %s байта (%d.%d MB/s)

en: %s bytes (? B/s)
bg: %s байта (? B/s)

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the FZ_FZSFTP environment variable.
bg: %s не може да бъде намерен. Без този компонент на FileZilla, SFTP няма да работи.
    
    Възможни решения на проблема:- Поставете %s в директория, спомената в променливата на средата PATH.юн- Укажете пълният път до %s в променливата на средата FZ_FZSFTP.

en: %s with %d bits
bg: %s с %d бита

en: &About...
bg: &Относно...

en: &Account:
bg: &Сметка:

en: &Active
bg: &Активен

en: &Add files to queue
bg: &Добавяне на файлове към опашката

en: &Always trust certificate in future sessions.
bg: &Доверяване на сертификата при бъдещи сесии

en: &Always trust this host, add this key to the cache
bg: &Доверяване на този хост - винаги, добавяне на този ключ към кеша

en: &Always use this action
bg: &винаги това действие

en: &Ask for action
bg: &Пита за действие

en: &Auto
bg: &Автоматично

en: &Autodetect
bg: &Автоматично откриване

en: &Automatically remove successful transfers
bg: &Автоматични премахване на успешните прехвърляния

en: &Binary
bg: &Двоичен

en: &Browse...
bg: &Разглеждане...

en: &Burst tolerance:
bg: &Търпимост към резки промени:

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Check for beta versions of FileZilla
bg: &Проверка за бета версии на FileZilla

en: &Clear private data...
bg: &Изчистване на лични данни...

en: &Close FileZilla
bg: &Затваряне на FileZilla

en: &Connect
bg: &Свързване

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Copy to clipboard
bg: &Запис в системния буфер

en: &Crash
bg: &Сриване

en: &Create directory
bg: &Създаване на директория

en: &Debug
bg: &Трасиране

en: &Debug information in message log:
bg: &Трасираща информация в дневника:

en: &Default file exists action...
bg: &Подразбирано действие при вече съществуващ файл

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: &Disconnect
bg: &Прекъсване на връзката

en: &Disconnect from server
bg: &Прекъсване на връзката със сървъра

en: &Don't show this dialog again.
bg: &Да не се показва повече този диалогов прозорец

en: &Download
bg: &Изтегляне

en: &Edit
bg: &Редакция

en: &Edit filters...
bg: &Редакция на филтри...

en: &Enable automatic update check
bg: &Включване на автоматичната проверка за обновления

en: &Encoding:
bg: &Кодировка:

en: &Enter custom command...
bg: &Въведете команда...

en: &Execute
bg: &Изпълнение

en: &Export Site Manager entries
bg: &Износ на записите в организаторът на сървъри

en: &Export...
bg: &Износ...

en: &Fall back to active mode
bg: &Отстъпване до активен режим

en: &File
bg: &Файл

en: &File Attributes...
bg: &Атрибути на файл...

en: &Filter sets:
bg: &Набор филтри:

en: &Filters:
bg: &Филтри:

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Highest
bg: Най-&висок

en: &Highest available port:
bg: Най-&висок наличен порт:

en: &Host:
bg: &Хост:

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
bg: &ISO 8601 (например: 2007-09-15)

en: &Import...
bg: &Внос...

en: &Limit local ports used by FileZilla
bg: &Ограничаване на броя на местните портове, използвани от FileZilla

en: &Limit number of simultaneous connections
bg: &Ограничаване на броя на едновременните връзки

en: &Logontype:
bg: &Тип удостоверяване:

en: &Low
bg: &Нисък

en: &Maximum number of connections:
bg: &Максимален брой връзки:

en: &Network configuration wizard...
bg: &Съветник за настройка на мрежата...

en: &New
bg: &Нов

en: &New Site
bg: &Нов сървър

en: &New version available!
bg: &Налична е нова версия!

en: &Normal
bg: &Нормален

en: &Numeric value:
bg: &Цифрова стойност:

en: &OK
bg: &ОК

en: &Overwrite
bg: &Презапис

en: &Passive
bg: &Пасивен

en: &Password:
bg: &Парола:

en: &Play sound
bg: &Издаване на звук

en: &Port:
bg: &Порт:

en: &Queue
bg: &Опашка

en: &Quickconnect
bg: &Бързо свързване

en: &Read
bg: &Четене

en: &Reconnect
bg: &Повторно свързване

en: &Remember password for this session
bg: &Запомняне на паролата за текущата сесия

en: &Remove
bg: &Премахване

en: &Remove selected
bg: &Премахване на избраните

en: &Rename
bg: &Преименуване

en: &Restart Wizard
bg: &Рестартиране на съветника

en: &Resume
bg: &Подновяване

en: &Run command...
bg: &Изпълнение на команда...

en: &Run configuration wizard now...
bg: &Незабавно стартиране на съветника по настройките...

en: &Run update check now...
bg: &Незабавна проверка за обновления

en: &Save as...
bg: &Запис като...

en: &Select language:
bg: &Избор на Език:

en: &Server
bg: &Сървър

en: &Settings
bg: &Настройки

en: &Settings...
bg: &Настройки...

en: &Show debug menu
bg: &Меню за трасиране

en: &Show message
bg: &Показване на съобщение

en: &Site Manager...
bg: &Организатор на сървъри...

en: &Skip
bg: &Прескачане

en: &Swap local and remote panes
bg: &Размяна на местните и отдалечените панели

en: &Test
bg: &Проверка

en: &Theme:
bg: &Тема:

en: &Transfer
bg: &Прехвърляне

en: &Transfer mode:
bg: &Режим на прехвърляне:

en: &Update cached key for this host
bg: &Обновяване на кеширания хост-ключ

en: &Upload
bg: &Качване

en: &Use the server's external IP address instead
bg: &Използване на външния IP адрес на сървъра вместо това

en: &User:
bg: &Потребител:

en: &Username:
bg: &Потребителско име:

en: &Version %s
bg: &Версия %s

en: &Write
bg: &Запис

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
bg: '%s' не съществува или няма достъп.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
bg: Типът удостоверяване 'Сметка' не се поддържа от избрания протокол

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
bg: 'quote' обикновено е местна команда, използвана от клиенти с команден ред, за изпращане на аргументите, следващи 'quote', на сървъра. Можете да въведете оригиналната команда без началното 'quote'.

en: (0 for no limit)
bg: (0 за неограничен брой)

en: (0-999 seconds)
bg: (0-999 секунди)

en: (5-9999, 0 to disable)
bg: (5-9999, 0 за изключване)

en: (At least 7 days)
bg: (Най-малко 7 дни)

en: (example: %H:%M)
bg: (например: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
bg: (например: %Y-%m-%d)

en: (in KB/s)
bg: (в KB/s)

en: , %H:%M:%S left
bg: , остават %H:%M:%S

en: , --:--:-- left
bg: , остават --:--:--

en: --:--:-- left
bg: --:--:-- остават

en: 0 - None
bg: 0 - Никаква

en: 1 - Warning
bg: 1 - Предупреждения

en: 2 - Info
bg: 2 - Информативна

en: 3 - Verbose
bg: 3 - Подробна

en: 4 - Debug
bg: 4 - Трасираща

en: A directory cannot be dragged into one if its subdirectories.
bg: Директория не може да бъде плъзгана в една от нейните поддиректории.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
bg: Някои сървъри не ползволяват използването на активен режим или са погрешно настроени. В такива случаи се налага използването на активен режим. В активен режим FileZilla отваря порт и моли сървъра да се свърже към него.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
bg: Местно име на файл не може да бъде разкодирано.
    Моля, проверете дали променливата на средата LC_CTYPE (или LC_ALL) е установена правилно.
    Докато не поправите този проблем, ще има липсващи файлове в списъка с файлове.
    В тази сесия няма да бъдат показвани повече такива предупреждения.

en: A newer version of FileZilla is available:
bg: Налична е по-нова версия на FileZilla:

en: A&dd
bg: &Добавяне

en: A&pply only to downloads
bg: &Само при изтегляне

en: A&pply only to uploads
bg: &Само при качване

en: A&pply to all files and directories
bg: &Прилагане върху всички файлове и директории

en: A&sk for action
bg: &Пита за действие

en: About FileZilla
bg: Относно FileZilla

en: Account
bg: Сметка

en: Action after queue &completion
bg: Действие след обработка на &опашката

en: Active mode
bg: Активен режим

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
bg: Проверката на активния FTP режим се провали. FileZilla не знае Вашия външен IP адрес.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
bg: Проверката на активния FTP режим се провали. FileZilla не знае правилния външен IP адрес. В допълнение маршрутизаторът Ви е променил адреса на изпращача.

en: Active mode IP
bg: IP адрес за активен режим

en: Add &more
bg: &Още

en: Add selected directory to the transfer queue
bg: Добавяне на избраната директория в опашката за прехвърляне

en: Add selected files and folders to the transfer queue
bg: Добавяне на избраните файлове и папки в опашката за прехвърляне

en: Adjust server timezone offset:
bg: Корекция на отместването на часовата зона на сървъра.

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Advanced options:
bg: Допълнителни настройки:

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
bg: Всички портове в дадения обхват трябва да са между 1024 и 65535.

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
bg: Отстъпване до друг режим на прехвърляне при неуспех

en: Alternatively, visit http://filezilla-project.org to download the most recent version.
bg: Или посетете http://filezilla-project.org/, за да изтеглите най-новата версия.

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Any of the following
bg: Някой от следните

en: App&ly to directories only
bg: Прилагане само върху &директории

en: Apply
bg: Прилагане

en: Apply to &current queue only
bg: Само за &текущата опашка

en: Apply to &files only
bg: Прилагане само върху &файлове

en: Archive
bg: Архив

en: Ask for password
bg: Изисква парола

en: Ask operating system for a port.
bg: Изисква номер на порт от операционната система.

en: Ask your operating system for the external IP address
bg: Изисква външния IP адрес от операционната система.

en: At least one filter condition is incomplete
bg: Поне едно условие във филтъра е непълно

en: At this point, all required information has been gathered.
bg: В този момент необходимата информация е събрана.

en: Author:
bg: Автор:

en: Automatic file type classification
bg: Автоматична класификация на типа на файловете

en: Automatic update check
bg: Автоматична проверка за обновления

en: Blackboard
bg: Черна дъска

en: Break current connection?
bg: Прексъване на текущата връзка?

en: Build date:
bg: Дата на компилация:

en: Build information
bg: Информация за тази компилация

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
bg: По подразбиране се използва който и да е местен порт за прехвъряне в активен режим. Ако желаете да ограничите FileZilla в използването на малък обхват от портове, въведете по-долу обхвата от портове.

en: C&heck for nightly builds of FileZilla
bg: &Проверка за нощни компилации на FileZilla

en: C&lear all
bg: &Изчстване на всичко

en: C&ustom
bg: &По избор

en: Can't read from file
bg: Грешка при четене от файл

en: Can't write data to file.
bg: Грешка при запис на данни във файл.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel current operation
bg: Отменяне на текущата операция

en: Cancels the current operation
bg: Отменяне на текущата операция

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
bg: Грешка при достъп до '%s' - няма вкаран диск или устройството не е готово.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
bg: Грешка при установяване на връзка тип FTP със сървър тип SFTP. Моля, изберете правилен протокол.

en: Cannot load Quickconnect bar from resource file
bg: Грешка при зареждане на лентата "Бързо свързване" от ресурсен файл

en: Cannot load file, not a valid XML file.
bg: Грешка при зареждане на файл - невалиден файл от тип XML.

en: Cannot load main menu from resource file
bg: Грешка при зареждане на главното меню от ресурсен файл

en: Cannot load toolbar from resource file
bg: Грешка при зареждане на лента с инструменти от ресурсен файл

en: Cannot rename entry
bg: Грешка при преименуване на запис

en: Cannot rename file
bg: Грешка при преименуване на файл

en: Categories
bg: Категории

en: Certificate issuer
bg: Издател на сертификата

en: Challenge:
bg: Запитване:

en: Change file attributes
bg: Промяна на свойствата на файл

en: Change the file permissions.
bg: Промяна на правата за файл.

en: Character encoding issue
bg: Проблем с знаковата кодировка

en: Charset
bg: Знаков набор

en: Check for &updates...
bg: Проверка за &обновления...

en: Check for newer versions of FileZilla
bg: Проверка за по-нова версия на FileZilla

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления

en: Checking for correct external IP address
bg: Проверка за правилен външен IP адрес

en: Checking for updates
bg: Проверяване за обновления

en: Choose the default local directory
bg: Избор на местна директория по подразбиране

en: Chunk data improperly terminated
bg: Неправилно завършени данни в пакета

en: Classic
bg: Класически

en: Clear &Site Manager entries
bg: &Изчистване на записите в организаторът на сървъри

en: Clear &layout cache
bg: Изчистване на кеш-паметта за &оформлението

en: Clear &quickconnect history
bg: Изчистване на хронологията на &бързото свързване

en: Clear &reconnect information
bg: Изчистване на информацията за &повторно свързване

en: Clear &transfer queue
bg: Изчистване на &опашката с прехвърлянията

en: Clear history
bg: Почистване на хронологията

en: Clear private data
bg: Изчистване на лични данни

en: Clear quickconnect bar
bg: Почистване на лентата "Бързо свързване"

en: Click on Finish to save your configuration.
bg: Щракнете на "Край" за да запишете настройките си.

en: Click on next to download the new version.
bg: Щракнете на "Следващо", за да изтеглите новата версия.

en: Close FileZilla
bg: Затваряне на FileZilla

en: Co&mments:
bg: &Коментари:

en: Command not supported by this protocol
bg: Команда, неподдъражана от този протокол

en: Command:
bg: Команда:

en: Common name:
bg: Общо име:

en: Compiled with:
bg: Компилирано с:

en: Compiler flags:
bg: Флагове за компилатора:

en: Concurrent transfers
bg: Паралелни прехвърляния

en: Conditions are c&ase sensitive
bg: Условията са &чувствителни към регистъра

en: Configuration test
bg: Проверка на настройките

en: Configure passive mode
bg: Настройване на пасивния режим

en: Configure port range
bg: Настройване на обхвата на портовете

en: Confirmation needed
bg: Нужно е потвърждение

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
bg: Поздравления, изглежда настройките Ви са правилни.

en: Connected
bg: Свързан

en: Connecting
bg: Свързване

en: Connecting to %s
bg: Свързване с %s

en: Connecting to %s:%d...
bg: Свързване с %s:%d...

en: Connecting to server
bg: Свързване със сървър

en: Connection
bg: Връзка

en: Connection attempt failed
bg: Опитът за връзка се провали

en: Connection attempt interrupted by user
bg: Опитът за свързване бе прекратен от потребителя

en: Connection closed
bg: Връзката е приключена

en: Connection established, initializing TLS...
bg: Установена е връзка, инициализира се TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
bg: Установена е връзка, изпраща се заявка тип HTTP

en: Connection established, waiting for welcome message...
bg: Установена е връзка, изчаква се приветствие...

en: Connection lost
bg: Връзката е загубена

en: Connection timed out
bg: Времето за изчакване за свързването изтече

en: Connection with server got closed prematurely.
bg: Връзката със сървъра беше приключена преждевременно.

en: Connection with the test server failed.
bg: Връзката с тестовия сървър се провали.

en: Cop&y
bg: &Копиране

en: Copy (%d) of %s
bg: Копиране (%d) на %s

en: Copy of %s
bg: Копиране на %s

en: Could not connect to server
bg: Грешка при свързване със сървър

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
bg: Грешка при определянето на целта на операция "Плъзгане и пускане".
    Или разширението на обвивката не е инсталирано правилно, или не сте пуснали файловете в прозорец на Explorer.

en: Could not establish connection to server
bg: Грешка при свързване със сървър

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
bg: Грешка при откриване на ресурсните файлове за FileZilla - следва затваряне на FileZilla.
    Може да укажете директорията за данни на FileZilla, използвайки опцията на командния ред '--datadir <custompath>' или чрез установяване на променливата от средата FZ_DATADIR.

en: Could not load "%s", make sure the file is valid.
    For this session, default settings will be used and any changes to the settings are not persistent.
bg: Грешка при зареждане на "%s" - проверете дали файлът е валиден.
    За тази сесия ще се използват настройките по подразбиране и всички промени в настройките няма да бъдат записани.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
bg: Грешка при зареждане на "%s". Моля, проверете дали файлът е валиден и има достъп до него.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager could not be saved.
bg: Грешка при зареждане на "%s" - проверете дали файлът е валиден и има достъп до него.
    Каквито и да са промени по организатора на сървъри няма да могат да бъдат записани.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
bg: Грешка при зареждане на "%s" - проверете дали файлът е валиден и има достъп до него.
    Каквито и да са промени в организатора на сървъри няма да бъдат записани.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    The queue will not be saved.
bg: Грешка при зареждане на "%s" - проверете дали файлът е валиден и има достъп до него.
    Опашката няма да бъде записана.

en: Could not parse server address:
bg: Грешка при разпознаване на адрес на сървър:

en: Could not seek to offset %s within file
bg: Грешка при придвижване до отместване %s във файл

en: Could not seek to the end of the file
bg: Грешка при придвижване в края на файла

en: Could not spawn IO thread
bg: Грешка при стартирането на входно-изходна нишка

en: Could not start transfer
bg: Не може да започне прехвърляне

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
bg: Грешка при запис в "%s" - никакви промени в организатора на сървъри не могат да бъдат записани: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
bg: Грешка при запис в "%s" - опашката не може да бъде записана.

en: Could not write "%s": %s
bg: Грешка при запис в "%s": %s

en: Country:
bg: Страна:

en: Crashes FileZilla instantly. Only used to debug the exception handler
bg: Моментално забива Filezilla. Използва се само за откриване на грешки в обработчика на изключения

en: Create a new subdirectory in the current directory
bg: Създаване на нова поддиректория на текущата директория

en: Create directory
bg: Създаване на директория

en: Creating directory
bg: Създаване на директория

en: Creating directory '%s'...
bg: Създаване на директория '%s'...

en: Critical error
bg: Критична грешка

en: Cus&tom
bg: &Потребителски

en: Custom filter set
bg: Потребителски набор филтри

en: D&efault
bg: &По подразбиране

en: D&elete
bg: &Изтриване

en: D&isable all
bg: &Изключване на всички

en: D&iscard
bg: &Изоставяне

en: Data socket closed too early.
bg: Сокетът за данни е затворен твърде рано.

en: Date formatting
bg: Форматиране на датата

en: Date/time format
bg: Формат за дата/време

en: Date/time unknown
bg: Неизвестна дата/време

en: Debug
bg: Трасиране

en: Debugging settings
bg: Настройки на трасирането

en: Default &local directory:
bg: &Местна директория по подразбиране:

en: Default file exists action
bg: Подразбирано действие при вече съществуващ файл

en: Default r&emote directory:
bg: &Отдалечена директория по подразбиране:

en: Default transfer mode:
bg: Режим на прехвърляне по подразбиране:

en: Default transfer type:
bg: Режим на прехвърляне по подразбиране:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
bg: По подразбиране: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
bg: Изчакването между провалени опити за свързване трябва да е между 1 и 999 секунди.

en: Delaying connection due to previously failed connection attempt...
bg: Забавяне на свързването поради предишни провалени опити за свързване...

en: Delete selected directory
bg: Изтриване на избраната директория

en: Details
bg: Подробности

en: Details for new key:
bg: Подробности за нов ключ:

en: Dire&ctories
bg: &Директории

en: Direction
bg: Посока

en: Directory listing aborted by user
bg: Разлистването на директория бе прекъснато от потребителя

en: Directory listing failed
bg: Грешка при разлистване на директория

en: Directory listing filters
bg: Филтри при разлистване на директория

en: Directory listing successful
bg: Успешно разлистване на директория

en: Disa&ble all
bg: И&зключване на всички

en: Disconnect from server
bg: Прекъсване на връзката със сървър

en: Disconnected from server
bg: Прекъсната връзка със сървър

en: Disconnecting from previous server
bg: Прекъсване на връзката с предишния сървър

en: Disconnects from the currently visible server
bg: Прекъсва връзката с текущо видимия сървър

en: Display about dialog
bg: Показване на диалога с информация за програмата

en: Do &nothing
bg: &Нищо

en: Do you really want to check for beta versions?
    Unless you want to test new features, keep using stable versions.
bg: Наистина ли желаете да проверите за бета версии?
    Освен ако не искате да пробвате някои нови възможности, по-добре е да използвате стабилни версии.

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
bg: Наистина ли желаете да изтриете всички записи в организатора на сървъри и опашката за прехвърляне?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
bg: Наистина ли желаете да изтриете всички записи в организатора на сървъри?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
bg: Наистина ли желаете да изтриете опашката с прехвърлянията?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
bg: Наистина ли желаете да изпратите '%s' към сървъра?

en: Don't use external IP address on &local connections.
bg: Без използване на външния IP адрес при &местни връзки.

en: Download &limit:
bg: Ограничение при &изтегляне:

en: Download selected directory
bg: Изтегляне на избраната директория

en: Downloading %s
bg: Изтегляне na %s

en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
bg: Плъзгане и пускане между различни екземпляри на FileZilla все още не е реализирано.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
bg: Плъзгане и пускане между различни сървъри все още не е реализирано.

en: Duplicate filter name
bg: Повтарящо се име на филтър

en: E&nable all
bg: &Включване на всички

en: E&xecute
bg: &Изпълнение

en: E&xit
bg: &Изход

en: E-Mail:
bg: Ел.поща:

en: Each filter needs at least one condition.
bg: Всеки филтър изисква поне едно условие.

en: Edit filters
bg: Редакция на филтри

en: Empty command
bg: Празна команда

en: Empty directory listing
bg: Празно съдържание на директория

en: Empty filter names are not allowed.
bg: Не са разрешени празни имена на филтри.

en: Empty name
bg: Празно име

en: En&able all
bg: В&ключване на всички

en: Enter &custom command...
bg: Въведете &команда...

en: Enter command
bg: Въведете команда

en: Enter custom command
bg: Въведете команда

en: Enter filter name
bg: Въведете име на филтър

en: Enter name for filterset
bg: Въведете име за набор филтри

en: Enter password
bg: Въведете парола

en: Enter the port on which the server listens.
    The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
bg: Въведете порта, на който слуша сървърът.
    По подразбиране за FTP това е 21, а за SFTP - 22.

en: Error %d writing to socket
bg: Грешка %d при запис в сокет

en: Error exporting settings
bg: Грешка при износ на настройките

en: Error importing
bg: Грешка при внос

en: Error loading xml file
bg: Грешка при зареждане на XML файл

en: Error writing xml file
bg: Грешка при запис на XML файл

en: Error:
bg: Грешка:

en: Exe&cute
bg: &Изпълнение

en: Executable
bg: Изпълним

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
bg: Изпълнимият файл не съдържа информация за версия, не може да се провери за обновления.

en: Export &Queue
bg: Износ на &опашката

en: Export &Settings
bg: Износ на &настройките

en: Export settings
bg: Износ на настройките

en: F&ilter name:
bg: &Име на филтър:

en: FTP Engine not initialized, can't connect
bg: Механизмът за FTP не е инициализиран, свързването е невъзможно

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
bg: Протоколът FTP използва вторични връзки за прехвърляне на данни. Тези допълнителни връзки могат да се установят по два начина.

en: FTPES - FTP over explicit TLS/SSL
bg: FTPES - FTP върху явен TLS/SSL

en: FTPS - FTP over implicit TLS/SSL
bg: FTPES - FTP върху скрит TLS/SSL

en: Failed to change directory
bg: Грешка при смяна на директорията

en: Failed to change language
bg: Грешка при смяна на езика

en: Failed to check for newer version of FileZilla.
bg: Грешка при проверка за по-нова версия на FileZilla

en: Failed to create backup copy of xml file
bg: Грешка при създаване на резервно копие на XML файл

en: Failed to create listen socket, aborting
bg: Грешка при създаване на сокет за слушане, прекратяване

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
bg: Грешка при създаване на сокет за слушане при активен режим на прехвърляне

en: Failed to download the latest version of FileZilla.
bg: Грешка при изтегляне на най-новата версия на FileZilla.

en: Failed to get 'My Documents' path
bg: Грешка при извличане на пътя до 'Моите документи'

en: Failed to get desktop path
bg: Грешка при извличане на пътя на роботния плот

en: Failed to initialize FTP engine
bg: Грешка при инициализация на механизма за FTP

en: Failed to initialize TLS.
bg: Грешка при инициализация на TLS.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
bg: Грешка при зареждане на панелите. Невалидни ресурсни файлове?

en: Failed to open "%s" for appending / writing
bg: Грешка при отваряне на "%s" за добавяне / запис

en: Failed to open "%s" for reading
bg: Грешка при отваряне "%s" за четене.

en: Failed to open "%s" for writing
bg: Грешка при отваряне "%s" за запис

en: Failed to receive data
bg: Грешка при получаване на данни

en: Failed to retrieve directory listing
bg: Грешка при разлистване на директория

en: Failed to retrieve external ip address, aborting
bg: Грешка при получаване на външния IP адрес, прекратяване

en: Failed to retrieve external ip address, using local address
bg: Грешка при получаване на външния IP адрес, използва се вътрешния адрес

en: Failed to retrieve local ip address.
bg: Грешка при получаване на вътрешния IP адрес.

en: Failed to retrieve local ip address. Aborting
bg: Грешка при получаване на вътрешния IP адрес. Прекратяване

en: Failed to retrieve the external IP address.
bg: Грешка при получването на външния IP адрес.

en: Failed to send command.
bg: Грешка при изпращане на команда.

en: Failed to set language to %s, using default system language
bg: Грешка при установяване на езика на %s, ще бъде използван системния език по подразбиране

en: Failed to validate settings
bg: Грешка при проверка на настройките

en: Failed to write to file %s
bg: Грешка при запис във файл %s

en: Failed to write xml file
bg: Грешка при запис на XML файл

en: Failed transfers
bg: Неуспешни прехвърляния

en: Fall back to active mode
bg: Отстъпване до активен режим

en: Fil&es
bg: &Файлове

en: File
bg: Файл

en: File Types
bg: Тип на файловете

en: File does not contain any importable data.
bg: Файлът не съдържа данни, които могат да се внесат.

en: File exists
bg: Файлът съществува

en: File exists action
bg: Действие при вече съществуващ файл

en: File not found
bg: Файлът не е намерен

en: File transfer successful
bg: Успешно прехвърляне на файл

en: FileZilla Error
bg: Грешка на FileZilla

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
bg: FileZilla сега може да провери настройките Ви за грешки.

en: FileZilla does not support the HTTP protocol
bg: FileZilla не поддържа протокола HTTP

en: Filelists
bg: Файлови списъци

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filename &filters...
bg: &Филтри за файловите имена...

en: Filename invalid
bg: Невалидно име на файл

en: Filename unchanged
bg: Непроменено име на файл

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
bg: Файловите имена не могат да съдържат следните знаци: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
bg: Файловите имена не могат да съдържат следните знаци: / \ : * ? " < > |

en: Filesize
bg: Размер на файл

en: Filetype
bg: Тип на файл

en: Filter &out all files that:
bg: Филтриране на &всички файлове, които:

en: Filter applies to:
bg: Филтърът се прилага за:

en: Filter name already exists
bg: Вече съществува филтър с това име

en: Filter set already exists
bg: Вече съществува такъв набор филтри

en: Filter the directory listings
bg: Филтрира съдържанието на директория

en: Filter validation failed
bg: Проверката на валидността на филтъра се провали

en: Fingerprint (MD5):
bg: Отпечатък (MD5):

en: Fingerprint (SHA-1):
bg: Отпечатък (SHA-1):

en: Fingerprint:
bg: Отпечатък:

en: Firewall and router configuration wizard
bg: Съветник за настройка на защитни стени и маршрутизатори

en: Folder
bg: Папка

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
bg: За по-подробна информация относно тези опции, моля, стартирайте съветника за настройка на мрежата.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
bg: За по-голяма надеждност трябва да укажете обхват от най-малко 10 порта.

en: Force &UTF-8
bg: Налагане на &UTF-8

en: General
bg: Общи

en: Get external IP address from the following URL:
bg: Получаване на външен IP адрес от следният URL:

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
bg: Вече съществува набор филтри с това име. Да се презапише ли този набор филтри?

en: Group permissions
bg: Права за групата

en: H&igh
bg: &Висок

en: High
bg: Високa

en: Highest
bg: Най-висок

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
bg: Най-високият наличен порт трябва да е число от 1024 до 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultanously.
bg: Задръжте клавиша "Shift" за да превключите филтрирането от двете страни едновременно.

en: Homepage:
bg: Домашна страница:

en: Host key mismatch
bg: Несъотвестие на хост-ключа

en: Host:
bg: Хост:

en: Hours,
bg: Часове,

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
bg: I&SO 8601 (например: 15:47)

en: If no data can be sent or received during this time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
bg: Ако през този интервал няма изпратени или получени данни, връзката ще бъде затворена и FileZilla ще направи нов опит за свръзване.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
bg: Ако съобщавате за дефекти, моля осигурете файл-дневник, създаден при ниво "Подробно".

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
bg: Ако автоматичната проверка в края на съветника мине, но не можете да прехвърляте файлове до определен сървър, този сървър вероятно е погрешно настроен и за връзка с него трябва да използвате активен режим. Може да настройвате режима на прехвърляне за всеки сървър поотделно в "Oрганизатор на сървъри".

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
bg: Ако е включен режим на отстъпление, ще имате възможност да се свържете с погрешно настроени сървъри, които отказват връзка чрез избраните режими на прехвърляне.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
bg: Ако проблемът се запази, моля, обърнете се към производителя на маршрутизатора или защитната Ви стена.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
bg: Ако проблемът се задържи, моля, обърнете се към производителя на маршрутизатора Ви.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a timezone offset in the site manager.
bg: Ако използвате "презапис, ако е по-нов", Вашето системно време трябва да е синхронизирано с това на сървъра. Ако времената се различват (например заради различни часови пояси), укажете отклонението на часовия пояс в организатора на сървъри.

en: If you change the language, you should restart FileZilla.
bg: Ако промените езика, трябва да рестартирате FileZilla.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
bg: Ако щракнете "Проверка", FileZilla ще се свърже с probe.filezilla-project.org и ще направи някои прости проверки.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
bg: Ако сгрешите при въвеждането на файловите типове, тези файлове могат да бъдат повредени при прехвърлянето.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
bg: Ако получите някакви грешки, то настройките Ви не са правилни.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
bg: Ако имате проблеми с разлистването на директории или прехвърлянето на файлове, пробвайте да смените режима на прехвърляне по подразбиране.

en: If you sucessfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
bg: Ако успешно се завършили съветника и последната проверка мине, всички маршрутизатори и защитни стени, които имате, би трябвало да са настроени правилно.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
bg: Ако използвате защитна стена, настройте FileZilla така, че да може да приема връзки на всички посочени портове.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
bg: Ако използвате маршрутизатор, проверете дали всички тези портове са пренасочени към машината, на която сте пуснали FileZilla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
bg: Ако маршрутизаторът Ви продължава да сменя IP адреса, моля, обърнете се към прозводителя му.

en: Import data from older version
bg: Внос на данни от по-стара версия

en: Import settings
bg: Внос на настройките

en: Import successful
bg: Вносът е успешен

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
bg: В активен режим FileZilla трябва да слуша на порт за прехвърляне на данни. Вие трябва да укажете кои портове да се използват от FileZilla.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
bg: В случай, че имате маршрутизатор, трябва да пренасочите всички налични портове, тъй като FileZilla не може да окаже влияние върху избора на портове от операционната система.

en: In case you prefer automatic updates, you can enable automatic update checks in the settings dialog.
bg: В случай, че предпочитате автоматичното обновяване, може да включите проверките за автоматично обновяване в диалоговия прозорец с настройките.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
bg: За използвате активен режим, FileZilla трябва да знае Вашия външен IP адрес.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
bg: В пасивен режим, който се препоръчва на повечето потребители, FileZilla изисква от сървъра порт и се свързва към него. В този случай няма много за настройване.

en: Incorrect password
bg: Грешна парола

en: Initializing TLS...
bg: Инициализация на TLS...

en: Interactive
bg: Интерактивно

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interrupted by user
bg: Прекъснато от потребителя.

en: Invalid Content-Length
bg: Невалиден "Content-Length"

en: Invalid HTTP Response
bg: Невалиден отговор за HTTP

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
bg: Получена е невалидна последователност от знаци, изключване на UTF-8. Изберете опцията за UTF-8 в огранизатора на сервъри, за да наложите използването на UTF-8.

en: Invalid chunk size
bg: Невалиден размер на парче

en: Invalid data received
bg: Получени са невалидни данни

en: Invalid date
bg: Невалидна дата

en: Invalid filename
bg: Невалидно име на файл

en: Invalid hostname or host not found
bg: Невалидно име на хост или хостът не е намерен

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
bg: Невалиден порт. Портът е число между 1 и 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over SSL (implicit) and
    ftpes:// for FTP over SSL (explicit).
bg: Указан е невалиден протокол. Валидните протоколи са:
    ftp:// за обикновен FTP,
    sftp:// за протокол за прехвърляне на файлове върху SSH,
    ftps:// за FTP върху SSL (имплицитно) и
    ftpes:// за FTP върху SSL (изрично).

en: Invalid response code
bg: Невалиден код на отговор

en: Invalid size in condition
bg: Невалиден размер в условие

en: Invalid username given.
bg: Подадено е невалидно потребителско име.

en: Keep directories on top
bg: Директориите - в началото

en: L&owest
bg: Най-&нисък

en: Language
bg: Език

en: Last modified
bg: Последна промяна

en: Layout
bg: Подреждане

en: Limit for concurrent &downloads:
bg: Максимален брой паралелни &изтегляния:

en: Limit for concurrent &uploads:
bg: Максимален брой паралелни &качвания:

en: Limit local ports
bg: &Ограничаване на броя на местните портове

en: Line length exceeded
bg: Надвишена е дължината на ред

en: Listen socket closed
bg: Слушащ сокет е затворен

en: Listing:
bg: Списък:

en: Local filters:
bg: Местни филтри:

en: Local site:
bg: Местен сървър:

en: Locality:
bg: Населено място:

en: Low
bg: Нисък

en: Lowest
bg: Най-нисък

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
bg: Най-ниският наличен порт трябва да е число от 1024 до 65535.

en: Malformed chunk data: %s
bg: Неправилно оформени данни в пакета: %s

en: Malformed header: %s
bg: Неправилно оформена заглавна част: %s

en: Malformed reply, server not sending proper lineendings
bg: Неправилно оформен отговор - сървърът не праща правилни знаци за край на ред

en: Match all of the following
bg: Удовлетворява всички от следните

en: Maximum simultaneous &transfers:
bg: Максимален брой паралелни &прехвърляния:

en: Minutes
bg: Минути

en: My Computer
bg: Моят компютър

en: My Documents
bg: Моите документи

en: My Sites
bg: Моите сървъри

en: N/a
bg: Няма

en: Name already exists
bg: Името вече съществува

en: Name:
bg: Име:

en: Need to enter filter name
bg: Трябва да въведете име на филтър

en: Need to specify a character encoding
bg: Трябва да се укаже знакова кодировка

en: New &Folder
bg: Нова &папка

en: New filter
bg: Нов филтър

en: New folder
bg: Нова папка

en: New site
bg: Нов сървър

en: No
bg: Не

en: No category to export selected
bg: Не е избрана категория за износ

en: No command given, aborting.
bg: Няма указана комаднда, прекратяване.

en: No external IP address set, trying default.
bg: Няма въведен външен IP адрес, пробване с адреса по подразбиране.

en: No host given, please enter a host.
bg: Не е указан хост. Моля, укажете хост.

en: No images available
bg: Няма налични изображения

en: No sites available
bg: Няма налични сървъри

en: None
bg: Никакъв

en: None of the following
bg: Никой от следните

en: Normal
bg: Нормална

en: Not connected to any server
bg: Не е свързан със сървър

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
bg: Тази особеност се поддържа само при използване на протокола FTP.

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
bg: Броя на опитите трябва да е между 0 и 99.

en: O&verwrite
bg: &Презаписване

en: OK
bg: ОК

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
bg: На следващите страници ще се настроят избраните режими на прехвърляне, както и режима на отстъпление, ако е включен.

en: Once
bg: Веднъж

en: Open the Site Manager
bg: Отваряне на организатора на сървъри

en: Open the settings dialog of FileZilla
bg: Отваряне на диалога с настройките на FileZilla

en: Opens the Site Manager
bg: Отваря организатора на сървъри

en: Operating system problem detected
bg: Открит е проблем с операционната система

en: Organization:
bg: Организация:

en: Other:
bg: Друго:

en: Overview
bg: Преглед

en: Owner / Group
bg: Собственик / група

en: Owner permissions
bg: Права на собственика

en: Pa&ssive (recommended)
bg: Па&сивен (препоръчителен)

en: Package
bg: Пакет

en: Pass&word:
bg: &Парола:

en: Passive (recommended)
bg: Пасивен режим (препоръчително)

en: Passive mode
bg: Пасивен режим

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
bg: Пасивния режим беше установен като режим на прехвърляне по подразбиране.

en: Permissions
bg: Права

en: Please check http://filezilla-project.org for the most recent version of FileZilla.
bg: Моля, проверете на http://filezilla-project.org/probe.php за най-новата версия на FileZilla.

en: Please check on http://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
bg: Моля, проверете на http://filezilla-project.org/probe.php дали сървърът работи и внимателно огледайте отново настройките си.

en: Please check the package manager of your system for an updated package or visit http://filezilla-project.org to download the source code of FileZilla.
bg: Моля, проверете системния пакетен организатор за по-нов пакет или посетете http://filezilla-project.org/, за да изтеглите изходния код на FileZilla.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
bg: Моля, настройте всички маршрутизатори и защитни стени по такъв начин, че FileZilla да може да установява изходящи връзки към произволни портове.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
bg: Моля, изключете настройки на маршрутизатора си от рода на "режим DMZ" или "режим за игри".

en: Please ensure you have a stable internet connection and check on http://filezilla-project.org/probe.php that the server is running.
bg: Моля, осигурете стабилна връзка с Интернет и проверете на http://filezilla-project.org/probe.php дали работи сървърът.

en: Please enter a custom date format.
bg: Моля, въведете формат за датата.

en: Please enter a custom time format.
bg: Моля, въведете формат за времето.

en: Please enter a download speedlimit greater or equal to 0 KB/s.
bg: Моля, въведете органичение на скоростта за изтегляне равно или по-голямо от 0 KB/s.

en: Please enter a name for the new filter.
bg: Моля, въведете име за новия филтър.

en: Please enter a new name for the copied filter.
bg: Моля, въведете ново име за копирания филтъра.

en: Please enter a new name for the filter.
bg: Моля, въведете ново име за филтъра.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
bg: Моля, въведете число между 0 и 10 за максимален брой паралелни изтегляния.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
bg: Моля, въведете число между 0 и 10 за максимален брой паралелни качвания.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
bg: Моля, въведете число между 0 и 10 за максимален брой паралелни прехвърляния.

en: Please enter a password for this server:
bg: Моля, въведете парола за този сървър:

en: Please enter a path and executable to run.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You can also optionally specify program arguments.
bg: Моля, въведете път и изпълним файл за стартиране.
    Например c:\somePath\file.exe под MS Windows или /somePath/file под Unix.
    Възможно е и да укажете и аргументи за програмата.

en: Please enter a timeout between 5 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
bg: Моля, въведете продължителност на изчакване между 5 и 9999 секунди или 0 за неограничено изчакване.

en: Please enter a unique name for this filter set
bg: Моля, въведете уникално име за този набор от филтри

en: Please enter a valid portrange.
bg: Моля, въведете валиден обхват от портове.

en: Please enter an URL where to get your external address from
bg: Моля, въведете URL, от който може да се извлече Вашия външен адрес

en: Please enter an update interval of at least 7 days
bg: Моля, въведете интервал за обновяване, не по-кратък от 7 дни

en: Please enter an upload speedlimit greater or equal to 0 KB/s.
bg: Моля, въведете органичение на скоростта за качване равно или по-голямо от 0 KB/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
bg: Моля, въведете директна FTP команда.
    Използването на директни FTP команди ще изчисти кеш-паметта за директории.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
bg: Моля, въведете името на директорията, която трябва да се създаде:

en: Please enter your external IP address
bg: Моля, въведете Вашия външен адрес

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
bg: Моля, въведете Вашия външен IP адрес на страницата за активен режим на този съветник. В случай, че имате динамичен адрес или не знаете Вашия външен адрес, използвайте опцията за външна услуга за имена.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
bg: Моля, следвайте внимателно инструкциите, тъй като грешни настройки биха попречили на FTP връзките.

en: Please make sure you are running the latest version of FileZilla. Visit http://filezilla-project.org for details.
bg: Моля, проверете дали използвате най-новата версия на FileZilla. За повече информация посетете http://filezilla-project.org/.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
bg: Моля, проверете дали Вашият маршрутизатор използва най-новият наличен фърмуер. Освен това той трябва да е настроен правилно. Трябва да настроите ръчно пренасочванията на портовете. Не настройвайте маршрутизатора си да работи в така наречените "режим DMZ" или "режим за игри".

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
bg: Моля забележете, че FileZilla не може да окаже влияние върху избора на порт от сървъра. Тоест сървърът може да избере порт, който Вашата защитна стена смята, че се използва само от вредни програми. Това може да предизвика фалшива тревога, която Вие може спокойно да пренебрегнете.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
bg: Моля, забележете, че някои сървъри може да спрат да ви допускат, ако се опитвате да свържете с тях твърде често или през твърде кратък интервал.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
bg: Моля, стартирайте отново този съветник в случай, че смените мрежовите си настройки или имате проблеми със сървъри, които преди са работели.

en: Please select the categories you would like to import.
bg: Моля, изберете категориите, които искате да внесете.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
bg: Моля, изберете желаният режим на прехвърляне по подразбиране.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
bg: Моля, изберете новите атрибути на директорията "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
bg: Моля, изберете новите атрибути на файла "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
bg: Моля, изберете новите атрибути на избраните директории.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
bg: Моля, изберете новите атрибути на избраните файлове и директории.

en: Please select the new attributes for the selected files.
bg: Моля, изберете новите атрибути на избраните файлове.

en: Please visit http://filezilla-project.org for more information about FileZilla.
bg: Моля, посетете http://filezilla-project.org/ за повече информация относно FileZilla.

en: Please visit http://filezilla-project.org to download the most recent version.
bg: Моля, посетете http://filezilla-project.org/ за да изтеглите най-новата версия.

en: Predefined Sites
bg: Предварително зададени сървъри

en: Primary connection and data connection certificates don't match.
bg: Сертификатите на основната връзка и на връзката за дании не съвпадат.

en: Prioritize directories (default)
bg: Директориите - по-напред (по подразбиране)

en: Priority
bg: Приоритет

en: Process &Queue
bg: Обработка на &опашката

en: Public key algorithm:
bg: Алгоритъм на публичния ключ:

en: Public permissions
bg: Публични права

en: Queue: %s%d bytes
bg: Опашка: %s%d байта

en: Queue: empty
bg: Опашка: празна

en: Queued files
bg: Файлове в опашката

en: R&eboot system
bg: &Презареждане на системата

en: Raw FTP command
bg: Оригинална команда на FTP

en: Re&ad
bg: &Четене

en: Re&name
bg: &Преименуване

en: Rea&d
bg: &Четене

en: Really cancel current operation?
bg: Наистина ли желаете да прекъснете текущата операция?

en: Really delete all selected files and/or directories?
bg: Наистина ли желаете да изтриете всички избрани файлове и/или директории?

en: Reason
bg: Причина

en: Rec&urse into subdirectories
bg: &Обхождане на поддиректориите

en: Received data tainted
bg: Получените данни са замърсени

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
bg: Информацията за повторно свързване не може да бъде изчистена, докато сте свързани кум сървър.
    Ако продължите, връзката ще бъде прекъсната.

en: Reconnection settings
bg: Настройки на повторното свързване

en: Reconnects to the last used server
bg: Свързване с последно използвания сървър

en: Redirection to invalid address
bg: Препращане към невалиден адрес

en: Refresh the file and folder lists
bg: Опресняване на списъка с файлове и директории

en: Remote certificate not trusted.
bg: Отдалечения сертификат не е доверен.

en: Remote file
bg: Отдалечен файл

en: Remote filters:
bg: Отдалечени филтри:

en: Remote site:
bg: Отдалечен сървър:

en: Remove &all
bg: Премахване на &всичко

en: Remove &selected
bg: Премахване на &избраните

en: Rena&me
bg: &Преименуване

en: Rename file
bg: Преименуване на файл

en: Rename selected directory
bg: Преименуване на избраната директория

en: Renaming '%s' to '%s'
bg: Преименуване от '%s' на '%s'

en: Res&ume
bg: &Подновяване

en: Reset and requeue selected files
bg: Изчистване и повторно слагане в опашката на избраните файлове

en: Resolving IP-Address for %s
bg: Търсене на IP адреса на %s

en: Resolving hostname
bg: Търсене на адреса на хост

en: Response:
bg: Отговор:

en: Retrieving directory listing...
bg: Разлистване на директория...

en: Retrieving external IP address from %s
bg: Получаване на външен IP адрес от %s

en: S&hutdown system
bg: &Изключване на системата

en: S&kip
bg: &Прескачане

en: Save settings?
bg: Запис на настройките?

en: Scanning for files to add to queue
bg: Преглеждане за файлове за добавяне в опашката

en: Scanning for files to upload
bg: Преглеждане за файлове за качване

en: Select &page:
bg: Избор на &страница:

en: Select Entry:
bg: Избор на запис:

en: Select Theme
bg: Избор на тема

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
bg: Изберете действие по подразбиране в случай, че целевият файл при прехвърляне вече съществува.

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
bg: Изберете действие по подразбиране в случай, че целевият файл при прехвърляне вече съществува. Изборът е валиден само за текущата сесия.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
bg: Изберете действие по подразбиране в случай, че файлът вече съществува, валидно само за избраните файлове в опашката.

en: Select download location for package
bg: Изберете местонахождение за изтегляне на пакет

en: Select file for exported settings
bg: Моля, изберете файл за изнесените настройки

en: Select file to import settings from
bg: Изберете файл, от който да се внесат настройки

en: Select the categories to export:
bg: Изберете категориите за износ:

en: Select the private data you would like to delete.
bg: Изберете личните данни, които искате да изтриете.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
bg: Избраният порт обикновено се използва от друг протокол.

en: Send custom command to the server otherwise not available
bg: Изпращане на специална команда към сървъра, която не е достъпна по друг начин.

en: Serial number:
bg: Пореден номер:

en: Server / Local file
bg: Отдалечен / местен файл

en: Server does not support resume of files > %d GB.
bg: Сървърът не поддържа подновяване при файлове по големи от %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since filesizes match.
bg: Сървърът не поддържа подновяване при файлове по големи от %d GB. Край на прехвърлянето, тъй като размера на файловете съвпада.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
bg: Сървърът не поддържа подновяване при файлове по големи от 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
bg: Сървърът не поддържа подновяване при файлове по големи от 4 GB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since filesizes match.
bg: Сървърът вероятно не поддържа подновяване при файлове по големи от %d GB. Край на прехвърлянето, тъй като размера на файловете съвпада.

en: Server sent invalid reply.
bg: Сървърът изпрати невалиден отговор.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
bg: Сървърът изпрати пасивен отговор с немаршрутируем адрес. Ще се използва адреса на сървъра вместо това.

en: Server&type:
bg: &Тип на сървъра:

en: Set &Priority
bg: &Установяване на приоритет

en: Set permissions of '%s' to '%s'
bg: Установяване на правата от '%s' на '%s'

en: Settings
bg: Настройки

en: Show &raw directory listing
bg: &Необработен списък на директориите

en: Site &Manager entries
bg: &Записи в организатора на сървъри

en: Site Manager
bg: Организатор на сървъри

en: Site Manager already open
bg: Организаторът на сървъри е вече отворен

en: Size
bg: Размер

en: Size unknown
bg: Неизвестен размер

en: Sk&ip
bg: &Прескачане

en: Skipping download of %s
bg: Прескачане на изтеглянето на %s

en: Skipping upload of %s
bg: Прескачане на качването на %s

en: Sort directories inline
bg: Директориите - наравно с всички

en: Source and path of the drop operation are identical
bg: Източникът и пътяъ на операцията пускане са идентични

en: Source and target of the drop operation are identical
bg: Източникът и целта на операцията пускане са идентични

en: Speed limits
bg: Ограничения на скоростта

en: Starting download of %s
bg: Начало на изтегляне на %s

en: Starting upload of %s
bg: Начало на качване на %s

en: State:
bg: Щат:

en: Status
bg: Състояние

en: Status:
bg: Състояние:

en: Stop and remove &all
bg: Прекратяване и премахване на &всичко

en: Street:
bg: Улица:

en: Subject of certificate
bg: Предмет на сертификата

en: Submit a bug report if this problem persists even with the latest version of FileZilla.
bg: Ако този проблем се проявява дори и с най-новата версия на FileZilla, моля, пратете доклад за грешка.

en: Successful transfers
bg: Успешни прехвърляния

en: Summary of test results:
bg: Резюме на разултатите от проверката:

en: Syntax error
bg: Синтактична грешка

en: TLS/SSL connection established, waiting for welcome message...
bg: Установена е връзка тип TLS/SSL, изчаква се за приветствие...

en: TLS/SSL connection established.
bg: Установена е връзка тип TLS/SSL.

en: Target file already exists
bg: Целевият файл вече съществува

en: Target filename already exists, really continue?
bg: Целевият файл съществува, желаете ли да продължите?

en: Test results
bg: Резултати от проверките

en: Testing resume capabilities of server
bg: Проверка на способността на сървъра за подновяване на прехвърляния.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
bg: Организаторът на сървъри е отворен в друг екземпляр на FileZilla 3.
    Желаете ли да продължите? В този случай промените в Организатора на сървъри няма да бъдат запазени.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
bg: Организаторът на сървъри е отворен в друг екземпляр на FileZilla 3.
    Моля, затворете го, иначе данните не могат да бъдат изтрити.

en: The address you entered was: %s
bg: Адресът, който въведохте, беше: %s

en: The entered filter name already exists.
bg: Въведеното име за филтър вече съществува.

en: The extension '%s' does already exist in the list
bg: Разширението '%s' вече съществува в списъка.

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
bg: Файл с име %s вече съществува.
    Моля, въведете ново име:

en: The file you have selected contains site manager data from a previous version of FileZilla.
    Due to differences in the storage format, only host, port, username and password will be imported.
    Continue with the import?
bg: Файлът, който сте избрали, съдържа данни на организатора на сървъри от предишна версия на FileZilla.
    Поради разлики във формата на запис, ще бъдат внесени само хостовете, портовете, потребителските имена и паролите.
    Продължаване на вноса?

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
bg: Колкото е по-високо нивото за трасиране, толкова повече информация ще се изведе в дневника. Показването на информация за трасиране влияе отрицателно на бързодействието.

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
bg: Най-ниският наличен порт трябва да е по-малък или равен на най-високия наличен порт.

en: The most recent version has been downloaded. Click on Finish to close FileZilla and to start the installation.
bg: Най-новата версия е изтеглена. Щракнете на "Край", за да затворите FileZilla и да започнете инсталацията.

en: The most recent version has been downloaded. Please install like you did install this version.
bg: Най-новата версия е изтеглена. Моля, инсталирайте я така, както сте инсталирали текущата версия.

en: The selected categories have been imported.
bg: Избраните категории са внесени.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
bg: От избрания файл е възможно да се внесат данни за следните категории:

en: The server sent an unrecognized reply.
bg: Сървърът изпрати непознат отговор.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
bg: Сървърът използва следните знакови кодировки за имена на файлове:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
bg: Сертификата на сървъра е неизвестен. Моля, внимателно разгледайте сертификата, за да прецените дали може да се доверите на сървъра.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
    If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
bg: Хост-ключът на този сървър не съотвества на кеширания ключ. Това означава, че или администаторът му е сменил хост-ключа, или сте се свързали към друг сървър, който се представя за оригиналния.
    Ако не сте очаквали такава промяната в хост-ключа, моля, обърнете се към администратора на сървъра.

en: The server's host key is not cached in the registry. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
bg: Хост-ключът на този сървър не е кеширан в системния регистър. Няма никаква гаранция, че този сървър е компютърът, който Вие си мислите че е.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
bg: Настройките са внесени. Трябва да рестрартирате FileZilla, за да влязат в действие всички настройки.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
bg: Проверката се провали. Наистина ли желаете да запазите настройките?

en: Themes
bg: Теми

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
bg: Това работи само ако сте зад маршрутизатор. В противен случай операционната система ще върне Вашия вътрешен адрес.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
bg: Този съветник ще Ви помогне да настроите правилно всички маршрутизатори и защитни стени, които имате, и да проверите тези настройките.

en: Time formatting
bg: Форматиране на времето

en: Time&out in seconds:
bg: &Изчакване в секунди:

en: Timeout
bg: Време за изчакване

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Toggles processing of the transfer queue
bg: Обработка на опашката с прехвърлянията

en: Toggles the display of the local directory tree
bg: Превключва показването на местното дърво на директориите

en: Toggles the display of the message log
bg: Превключва показването на дневника със съобщенията

en: Toggles the display of the remote directory tree
bg: Превключва показването на отдалеченото дърво на директориите

en: Toggles the display of the transfer queue
bg: Превключва показването на опашката с прехвърлянията

en: Too long header line
bg: Прекалено дълъг ред в заглавната част

en: Too many redirects
bg: Прекалено много препращания

en: Trace:
bg: Трасиране:

en: Transfer Mode
bg: Режим на прехвърляне

en: Transfer aborted by user
bg: Прехвърлянето бе прекратено от потребителя

en: Transfer settings
bg: Настройки на прехвърляне

en: Transferred data got tainted.
bg: Прехвърляните данни бяха замърсени.

en: Transferring
bg: Прехвърляне

en: Transfers
bg: Прехвърляния

en: Trust changed Hostkey:
bg: Доверяване на променения ключ на хоста:

en: Trust new Hostkey:
bg: Доверяване на новия ключ на хост:

en: Trust the new key and carry on connecting?
bg: Доверяване на новия ключ и продължаване със свързването?

en: Trust this host and carry on connecting?
bg: Доверяване на хоста и продължаване със свързването?

en: U&pload limit:
bg: Ограничение при &качване:

en: U&se system defaults
bg: И&зползване на системните стойности

en: Unit:
bg: Поделение:

en: Unknown certificate
bg: Неизвестен сертификат

en: Unknown host key
bg: Неизвестен хост-ключ

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
bg: Докато не се отстранят тези проблеми активният режим няма да работи и ще трябва да се използва пасивен режим.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
bg: Докато не бъде отстранен този проблем, активният режим няма да работи и ще трябва да се използва пасивен режим.

en: Update Check
bg: Проверка за обновления

en: Update wizard
bg: Съветник по обновяването

en: Updatecheck failed
bg: Грешка при проверка за обновления.

en: Uploads
bg: Качвания

en: Use &custom charset
bg: &Потребителски знаков набор

en: Use &default
bg: Използване на &подразбиращото се

en: Use d&efault
bg: Използване на п&одразбиращото се

en: Use system &defaults
bg: Използване на системните &стойности

en: Use the following IP address:
bg: Използване на следния IP адрес:

en: Use the following port range:
bg: Използване на следния обхват портове:

en: Use the server's external IP address instead
bg: Използване на външния IP адрес на сървъра вместо това.

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
bg: Използвайте това, ако сте зад маршрутизатор и имате статичен външен IP адрес.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
bg: Използвайте тази опция, ако имате динамичен IP адрес. FileZilla ще се обърне към горния сървър въднъж на всяка сесия, докато използвате активен режим за първи път. На сървъра се предава само версията на FileZilla.

en: User:
bg: Потребител:

en: Uses UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
bg: Ползва UTF-8, ако се поддържа от сървъра, иначе ползва
    местния знаков набор.

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
bg: Използването на грешен знаков набор може да доведе до неправилно
    показване на имената на файловете.

en: Using this wizard you can check for available updates to FileZilla.
bg: Може да използвате този съветник, за да проверите за налични обновления за FileZilla.

en: Valid from:
bg: Валиден от:

en: Valid to:
bg: Валиден до:

en: Verifying certificate...
bg: Проверяване на сертификат...

en: Very high
bg: Много високa

en: View hidden option set, but unsupported by server
bg: Показването на скрити файлове е включено, но не се поддържа от сървъра

en: W&rite
bg: &Запис

en: Waiting
bg: Изчакване

en: Waiting for browsing connection
bg: Изчакване на връзка за разлистване

en: Waiting for password
bg: Изчакване на парола

en: Waiting for transfer to be canceled
bg: Изчакване на отменяне на прехвърляне

en: Waiting to retry...
bg: Изчакване за нов опит...

en: Warning!
    
    A bug in Windows causes problems with FileZilla
    
    The bug occurs if you have
    - Windows Server 2003 or XP 64
    - Windows Firewall enabled
    - Application Layer Gateway service enabled
    See http://support.microsoft.com/kb/931130 for background information.
    
    Unless you either disable Windows Firewall or the Application Layer Gateway service,
    FileZilla will timeout on big transfers.
bg: Внимание!
    
    Дефект в Windows води до проблем с FileZilla
    
    Дефекта се показва, ако имате:
    - Windows Server 2003 или XP 64
    - защитната стена на Windows е включена
    - услугата "Application Layer Gateway" е включена
    За повече информация вижте http://support.microsoft.com/kb/931130.
    
    Докато не изключите или защитната стена на Windows или услугата "Application Layer Gateway",
    FileZilla ще надхвърля времето за изчакване при големи прехвърляния.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
bg: Внимание: игнориране на връзка за данни от грешен IP адрес.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
bg: Внимание: използването на нощни компилации е на Ваша отговорност.
    Нощните компилации не се поддържат.
    Нощните компилации може да не работят по очаквания начин и дори могат да повредят системата Ви.
    
    Наистина ли искате да проверите за нощни компилации?

en: Warning: Potential security breach!
bg: Внимание: възможен пробив в сигурността!

en: Widescreen
bg: Широк екран

en: Wr&ite
bg: &Запис

en: Wrong external IP address
bg: Грешен външен IP адрес

en: Wrong lineendings
bg: Грешни символи за край на ред

en: Yes
bg: Да

en: You are already using the most recent version of FileZilla. Please check again in future.
bg: Вече използвате най-новата версия на FileZilla. Моля, проверете отново по-късно.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
bg: Можете да поставите "x" на всяка позиция, на която искате да запазите правата, които са имали оригиналните файлове.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
bg: Не сте въвели ново име за файла. Да бъде ли презаписан вместо това?

en: You have to enter a hostname.
bg: Трябва да въведете име на хост.

en: You have to enter a valid IP address.
bg: Трябва да въведете валиден IP адрес.

en: You have to enter an account name
bg: Трябва да въведете име на сметка

en: You have to specify a user name
bg: Трябва да въведете потребителско име

en: You likely have a router or firewall which errorneously modified the transferred data.
bg: Най-вероятно имате маршрутизатор или защитна стена, които погрешно са променили прехвърляните данни.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
bg: Не би трябвало да имате проблеми при свързването с други сървъри, прехвърлянията би трябвало да работят.

en: begins with
bg: започва с

en: bytes
bg: байта

en: contains
bg: съдържа

en: ends with
bg: завършва на

en: equals
bg: равно

en: file
bg: файл

en: fzsftp could not be started
bg: Грешка при стартиране на fzsftp

en: greater than
bg: по-голямо от

en: is equal to
bg: равно на

en: less than
bg: по-малко от

en: matches regex
bg: удовлетворяват регулярния израз
