bootloader - en to km translation catalogue (362 entries)

en: 
    
    The requested floppy disk was successfully created.
km: 
    
    ថាស​ទន់​ដែល​បាន​ស្នើសុំ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: 
    If you do not install any boot loader, the system
    might not start.
    
    Proceed?
km: 
    ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ណាមួយ នោះ​ប្រព័ន្ធ
    អាចនឹង​មិន​ចាប់ផ្ដើម ។
    
    បន្ដ​ឬ ?

en: 
    You chose to change your boot loader. When converting 
    the configuration, some settings might be lost.
    
    The current configuration will be saved and you can
    restore it if you return to the current boot loader.
    
    Select a course of action:
km: 
    អ្នក​បាន​ជ្រើស​ផ្លាស់ប្ដូរ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។ ខណៈពេលកំពុងបម្លែង 
    ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ការ​កំណត់ខ្លះ​អាចនឹងបាត់​បង់ ។
    
    ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ហើយ​អ្នក​អាច​
    ស្ដារ​វា​ឡើង​វិញ ប្រសិនបើ​អ្នក​ត្រឡប់​ទៅ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន ។
    
    ជ្រើស​វគ្គ​សកម្មភាព ៖

en: 
    Your floppy device %1 is currently mounted on
    %2. To create a new boot floppy,
    the floppy device must be unmounted.
    
    Unmount the floppy?
km: 
    ឧបករណ៍​ថាសទន់​របស់​អ្នក %1 គឺ​កំពុង​ម៉ោន​លើ​
    %2 ។ ដើម្បី​បង្កើត​ថាសទន់​ចាប់ផ្ដើម​ថ្មី​មួយ​
    ឧបករណ៍​ថាសទន់​ត្រូវ​តែ​អាន់ម៉ោន​ ។​
    
    អាន់ម៉ោន​ថាសទន់​ឬ ?

en: 
    Your system will now shut down.
    After shutdown, reload the system
    with the load address of your root DASD or
    the load adress of your zFCP device.
    Then reconnect and run the following:
    /usr/lib/YaST2/startup/YaST2.ssh
    For details, read the related chapter
    in the documentation.
km: 
    ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​នឹង​បិទ​ក្នុង​ពេល​ឥឡូវ ។
    បន្ទាប់​ពី​បិទ ផ្ទុក​ប្រព័ន្ធ​ឡើង​វិញ
    ជាមួយ​នឹង​អាសយដ្ឋាន​ផ្ទុក​នៃ DASD root ​របស់​អ្នក​ឬ
    ផ្ទុក​អាសយដ្ឋាន​​នៃ​ឧបករណ៍ zFCP របស់​អ្នក ។
    បន្ទាប់មក​តភ្ជាប់​ឡើងវិញ ហើយ ​រត់​ដូច​ខាងក្រោម ៖
    /usr/lib/YaST2/startup/YaST2.ssh
    ចំពោះ​ព័ត៌មាន​លម្អិត សូម​អាន​ជំពូក​ជាប់​ទាក់ទង
    ក្នុង​ឯកសារ ។

en: 
    Your system will shut down now.
    After shutdown, reload the system
    with the load address of your root DASD or
    the load address of your zFCP device.
    For details, read the relevant chapter
    in the documentation.
km: 
    ប្រព័ន្ធ​របស់អ្នក​នឹង​បិទ​ក្នុង​ពេល​ឥឡូវ ។
    បន្ទាប់ពី​បិទ គឺ​ផ្ទុក​ប្រព័ន្ធ​ឡើងវិញ​ជាមួយ
    នឹង​អាសយដ្ឋាន​ផ្ទុក​របស់ DASD root របស់អ្នក
    ឬ អាសយដ្ឋាន​ផ្ទុក​របស់​ឧបករណ៍ zFCP របស់អ្នក ។
    សេចក្ដី​លម្អិត សូម​អាន​ជំពូក​ដែល​ទាក់ទង
    ដែលមាន​នៅក្នុង​ឯកសារ ។

en:  (default)
km:  (លំនាំដើម)

en: %1x%2, %3 bits (mode %4)
km: %1x%2, %3 ប៊ីត( របៀប %4)

en: &Activate Boot Loader Partition
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ភាគ​ថាស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​សកម្ម

en: &Boot Loader
km: កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: &Booting
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម

en: &Browse...
km: រក​មើល...

en: &Continue Booting after a Time-Out
km: បន្ដ​ចាប់ផ្ដើម​បន្ទាប់​ពី​អស់ពេល

en: &Create EFI Entry
km: បង្កើត​ធាតុ EFI

en: &Create File System
km: បង្កើត​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: &Custom Floppy
km: ថាសទន់​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: &Device
km: ឧបករណ៍

en: &Down
km: ចុះក្រោម

en: &Download Floppy Image
km: ទាញយក​រូបភាព​ថាសទន់

en: &EFI Entry Name
km: ឈ្មោះ​ធាតុ EFI

en: &File Name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: &Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: &Floppy Disk %1
km: ថាសទន់ %1

en: &Format Floppy Disk
km: ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ថាសទន់

en: &IDE/RAID/SCSI (modules disk 2)
km: IDE/RAID/SCSI (ថាស​ម៉ូឌុល​ទី ២)

en: &Initial RAM Disk
km: ថាស​សតិ​ដំបូង

en: &Kernel
km: ខឺណែល

en: &Low Level Format
km: ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​កម្រិត​ទាប

en: &Master Boot Record of %1
km: &Master Boot Record នៃ %1

en: &Module Floppies
km: ថាសទន់​ម៉ូឌុល

en: &More IDE, RAID, and SCSI (modules disk 5)
km: IDE, RAID,និង SCSI បន្ថែម​ទៀត (ថាស​ម៉ូឌុល​ទី ៥)

en: &Network (modules disk 3)
km: បណ្ដាញ (ថាសម៉ូឌុលទី ៣)

en: &Other Installation Disk
km: ថាស​ដំឡើង​ផ្សេង

en: &PCMCIA, Old (non-ATAPI) CD-ROM, FireWire,
    and File Systems (modules disk 4)
km: PCMCIA, ស៊ីឌីរ៉ូម (non-ATAPI) ចាស់, FireWire
    និង ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ (ថាស​ម៉ូឌុល 4)

en: &Password
km: ពាក្យសម្ងាត់

en: &Propose New Configuration
km: ស្នើការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថ្មី

en: &Read Configuration Saved on Disk
km: អាន​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដែល​បាន​រក្សា​ទុក​លើ​ថាស

en: &Remove Old EFI Entry (%1)
km: យក​ធាតុ EFI ចាស់​ចេញ (%1)

en: &Reread Configuration from Disk
km: អាន​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឡើងវិញ​ពី​ថាស

en: &Rescue Floppy
km: ថាសទន់​សង្គ្រោះ

en: &Section Management
km: ការរៀបចំ​ផ្នែក

en: &Show Boot Menu
km: បង្កើតម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម

en: &Start New Configuration from Scratch
km: ចាប់​ផ្ដើម​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធថ្មី​ស្រឡាង

en: &Start from Scratch
km: ចាប់ផ្ដើម​ជា​ថ្មី

en: &USB (modules disk 1)
km: USB (ថាស​ម៉ូឌុល​ទី ១)

en: &Up
km: ឡើង​លើ

en: &User
km: អ្នក​ប្រើ

en: &VGA Mode
km: របៀប VGA

en: &Yes, Rewrite
km: បាទ/ចាស សរសេរឡើងវិញ

en: 'Password' and 'Retype password'
    do not match. Retype the password.
km: 'ពាក្យ​សម្ងាត់' និង 'ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បាន​វាយ​ម្តងទៀត'
    មិន​ផ្គូផ្គង ។ វាយ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ម្ដង​ទៀត ។

en: 41 &PReP Boot Partition
km: ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម 41 &PReP

en: 41 P&ReP Boot Partition
km: ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម 41 P&ReP

en: 41 PReP Boot Partition
km: ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម 41 PReP

en: <P> By pressing <b>Set as Default</b>, mark the selected 
    section as default. When booting, the boot loader will provide 
    a boot menu and wait for the user to select the kernel or other 
    OS to boot. If no key is pressed before the time-out, the default 
    kernel or OS will be booted. The order of sections in the boot loader
    menu can be changed using the <B>Up</B> and <B>Down</B> buttons.</P>
km: <P> ដោយ​ចុច <b>កំណត់​ជា​លំនាំដើម​</b> នឹង​សម្គាល់ផ្នែក 
    ដែល​បាន​ជ្រើស​ជា​លំនាំដើម ។ ពេល​ចាប់ផ្ដើម កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​នឹង​ផ្ដល់​នូវ 
    ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម​មួយ ហើយរង់ចាំអ្នក​ប្រើ​ឲ្យ​ជ្រើស​ខឺណែល ឬ ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ 
    ផ្សេង​សម្រាប់​ចាប់ផ្ដើម ។ ប្រសិនបើគ្មានគ្រាប់ចុច​ណាមួយ​ត្រូវ​បាន​ចុច មុន​អស់ពេល​
     ខឺណែល ឬ ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​លំនាំដើម​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ ។ លំដាប់​ផ្នែក​ក្នុង​ម៉ឺនុយកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ
     អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង <B> លើ</B> និង<B> ក្រោម</B>។</P>

en: <P> In the table, each section represents one item
    in the boot menu.</P>
km: <P> ក្នុង​តារាង ផ្នែក​និមួយៗ​តំណាង​ឲ្យ​ធាតុ​មួយ​
    ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម ។​</P>

en: <P> Press <B>Edit</B> to display the properties of the
    selected section.</P>
km: <P> ចុច <B>កែសម្រួល</B> ដើម្បី​បង្ហាញ​លក្ខណៈ​សម្បត្តិរបស់
    ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើស ។.</P>

en: <P><B><BIG>Saving Boot Loader Configuration</BIG></B><BR>
    Please wait...<br></p>
km: <P><B><BIG>កំពុង​រក្សាទុកឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</BIG></B><BR>
    សូម​រង់​ចាំ...<br></p>

en: <P><B>Expert Manual Configuration</B><BR>
    Here, manually edit the boot loader configuration.</P>
    <P>Note: The final configuration file may have different indenting.</P>
km: <P><B>កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ដៃ​បែប​ជំនាញ​</B><BR>
    នៅទីនេះ កែសម្រួល​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​ដៃ ។​</P>
    <P>ចំណាំ ៖ ឯកសារ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​ចុង​ក្រោយអាច​មាន​ការ​ចូល​បន្ទាត់​ផ្សេង​គ្នា ។​</P>

en: <P><BIG><B>Boot Loader Configuration Tool</B></BIG><BR>
    Change the settings of your boot loader.</P>
km: <P><BIG><B>ឧបករណ៍​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</B></BIG><BR>
    ផ្លាស់ប្តូរការ​កំណត់រកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។</P>

en: <P>From <B>Other</B>,
    you can manually edit the boot loader configuration files, clear the current 
    configuration and propose a new configuration, start from scratch, or reread
    the configuration saved on your disk. %1</P>
km: <P>ពី<B>ផ្សេងៗ</B>,
    អ្នក​អាច​កែសម្រួល​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​ដៃ ជម្រះ 
    ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន រូច​ដាក់ស្នើរ​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​ថ្មីមួយ ចាប់ផ្ដើម​ជា​ថ្មី ឬ​អាន
    ​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដែល​បាន​រក្សាទុក​លើ​ថាសរបស់អ្នក​ឡើងវិញ ។ %1</P>

en: <P>Press <B>Add</B> to create a new boot loader section
    or <B>Delete</B> to delete the selected section.</P>
km: <P>ចុច <B>បន្ថែម</B> ដើម្បី​បង្កើត​ផ្នែកកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ថ្មី
    ឬ <B>លុប</B> ដើម្បី​លុប​ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើស ។​</P>

en: <P>To edit boot loader configuration files
    manually, click <B>Edit Configuration Files</B>.</P>
km: <P>ដើម្បី​កែសម្រួល​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ
    ដោយ​ដៃ ចុច <B>កែសម្រួល​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ</B> ។</P>

en: <p>
    - In some <b>Other</b> partition. Consider your system's restrictions
    when selecting this option.</p>
km: <p>
    - ក្នុង​ភាគ​ថាស <b>ផ្សេង</b> ខ្លះ ។ សូមពិចារណា​អំពី​ការដាក់​កម្រិត​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​
    ពេល​ជ្រើសជម្រើស​នេះ ​</p>

en: <p>
    - In the <b>Boot Sector</b> of the <tt>/boot</tt> or <tt>/</tt> (root) 
    partition.  This is the recommended option whenever there is a suitable
    partition. Either set <b>Activate Boot Loader Partition</b> and
    <b>Replace MBR with Generic Code</b> in <b>Boot Loader Installation Details</b>
    to update the master boot record
    if it is needed or configure your other boot manager
    to start &product;.</p>
km: <p>
    - ក្នុង <b>ចម្រៀក​ចាប់ផ្ដើម</b> នៃភាគថាស <tt>/boot</tt> ឬ <tt>/</tt> (root) ។ 
    វា​ជា​ជម្រើស​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសាន៍ រាល់ពេលដែល​មាន​ភាគថាសរឹង​សមរម្យ​មួយ​
    សូមកំណត់​ទាំង <b>ធ្វើ​ឲ្យ​ភាគថាសកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​សកម្ម</b> និង
    <b>ជំនួស MBR ដោយ​កូដ Generic </b> ក្នុង <b> ព័ត៌មាន​លម្អិត​អំពី​ការ​ដំឡើងកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b>
    ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ master boot record ទាន់សម័យ
    ប្រសិនើ​បើ​វា​ចាំបា ច់​ត្រូវ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឲ្យ boot manager របស់​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត
    ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ផលិតផល ។​</p>

en: <p>
    - On a <b>Floppy Disk</b>.
    Use this to avoid the risk of interfering with an already existing
    boot mechanism. Enable booting from floppy disk in
    the BIOS of your machine to use this option.</p>
km: <p>
    - នៅលើ<b>ថាសទន់</b>មួយ
    សូម​ប្រើ​វា ដើម្បីចៀសវាងគ្រោះថ្នាក់​បណ្ដាល​មក​ពីការរំខាន​របស់​យន្ដការចាប់ផ្ដើមដែល​មាន​ស្រាប់ ។
    ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ពី​ថាសទន់​ក្នុង​
     BIOS នៃម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នក​អាច​ប្រើ​បាន ដើម្បី​ប្រើ​ជម្រើស​នេះ។​</p>

en: <p>
    Enter the device name of the partition (for example, <tt>/dev/hda3</tt> or
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.</p>
km: <p>
    បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឧបករណ៍​របស់​ភាគ​ថាស (ឧទាហរណ៍ <tt>/dev/hda3</tt> ឬ
    <tt>/dev/sdb</tt>) ក្នុង​វាល​បញ្ចូល ។</p>

en: <p>
    To create a boot, modules, or rescue floppy,
    select the appropriate item from the list and
    click <b>Next</b> to continue.</p>
km: <p>
    ដើម្បី​បង្កើត​ថាសទន់​ចាប់ផ្ដើម ម៉ូឌុល ឬ សង្គ្រោះ
    ជ្រើស​ធាតុ​សមស្រប​ពី​បញ្ជី រួច​ចុច​
    <b>បន្ទាប់</b> ដើម្បី​បន្ដ ។</p>

en: <p>- In the <b>Master Boot Record</b> (MBR).
    This is not recommended if there is another operating system installed
    on the computer.</p>
km: <p>- ក្នុង <b>Master Boot Record</b> (MBR) ។
    វា​មិន​មែន​ជា​អនុសាសន៍​ទេ ប្រសិនបើ​មាន​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​មួយ​ផ្សេង ត្រូវ​បាន​ដំឡើង
    លើ​កុំព្យូទ័រ ។​</p>

en: <p><b><big>Attention:</big></b><br>
    All data on the floppy will be deleted.</p>
km: <p><b><big>ប្រុង​ប្រយ័ត្ន ៖</big></b><br>
    ទិន្នន័យ​ទាំងអស់​លើ​ថាសទន់​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប ។​</p>

en: <p><b><big>Create a Boot, Rescue
    or Module Floppy:</big></b><br>
    Insert a floppy disk (1.44 MB) into the floppy drive
    and press <b>Next</b> to continue.</p>
km: <p><b><big>បង្កើត​ថាសទន់​ម៉ូឌុល ថាសទន់​សង្គ្រោះ 
    ឬ ថាសទន់​ចាប់ផ្ដើម ៖</big></b><br>
    បញ្ចូល​ថាសទន់​មួយ (1.44 MB) ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​ថាសទន់​
    និង​ចុច <b>បន្ទាប់</b> ដើម្បីបន្ត ។</p>

en: <p><b><big>Creating Floppy Disk:</big></b><br>
    YaST2 is copying the image to the floppy disk. Please wait.</p>
km: <p><b><big>កំពុង​បង្កើត​ថាសទន់ ៖</big></b><br>
    YaST2 កំពុង​ចម្លង​រូបភាព​ទៅ​ថាសទន់ ។ សូម​រង់ចាំ ។​</p>

en: <p><b><big>Floppy Device:</big></b><br>
    If your computer has multiple floppy drives, select the correct device.</p>
km: <p><b><big>ឧបករណ៍​ថាស​ទន់ ៖</big></b><br>
    ប្រសិនបើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​មាន​ដ្រាយ​ថាសទន់​ច្រើន សូម​ជ្រើស​ឧបករណ៍​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។​</p>

en: <p><b><big>Format Floppy Disk:</big></b><br>
    Before a floppy image is saved on the floppy, it must be formatted.
    If the floppy is not preformatted, check
    <b>Format Floppy Disk</b>.</p>
km: <p><b><big>ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ថាសទន់ ៖</big></b><br>
    ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ថាសទន់​ជាមុនសិន មុន​ពេល​រូបភាព​ថាសទន់​អាចរក្សាទុក​ទៅ​ថាសទន់ ។​
    ប្រសិនបើ​ថាសទន់​មិន​ទាន់​បានធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ជាមុន សូម​ធីក
    <b>ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ថាសទន់​</b> ។</p>

en: <p><b><big>Section Name</big></b><br>
    Use <b>Section Name</b> to specify the boot loader section name. The section
    name must be unique.</p>
km: <p><b><big>ឈ្មោះ​ផ្នែក​</big></b><br>
    ប្រើ <b>ឈ្មោះ​ផ្នែក</b> ដើម្បី​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ផ្នែក​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ។ ឈ្មោះ​ផ្នែក
    ត្រូវ​មាន​តែ​មួយ​គត់ ។</p>

en: <p><b><big>Select Floppy Image:</big></b><br>
    Enter the URL from which to download the floppy image.
    If necessary, also specify the user name and password for authentication.</p>
km: <p><b><big>ជ្រើស​រូបភាព​ថាសទន់ ៖​</big></b><br>
    សូម​បញ្ចូល URL ដែល​ត្រូវ​ទាញ​យក​រូបភាព​ថាសទន់ ។​
    ប្រសិនបើ​ចាំបាច់ បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ និង ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ។​</p>

en: <p><b><big>Select Floppy Image:</big></b><br>
    Select the file containing the image of the floppy to create.</p>
km: <p><b><big>ជ្រើស​រូបភាព​ថាសទន់ ៖</big></b><br>
    ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​មាន​រូបភាព​ថាសទន់​ដែល​ត្រូវ​បង្កើត​។​</p>

en: <p><b>Boot Floppies</b><br>
    These boot floppies can be used to boot your installed system or a rescue system
    (from the first CD-ROM or the rescue floppy).</p>
km: <p><b>ថាសទន់​ចាប់ផ្ដើម​</b><br>
    ថាសទន់​ចាប់ផ្ដើម​ទាំង​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បីចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធដំឡើង ឬ ប្រព័ន្ធ​សង្គ្រោះ​របស់​អ្នក​
    (ពី​ស៊ីឌី​រ៉ូមទី​មួយ ឬ​ពី​ថាសទន់​សង្គ្រោះ) ។</p>

en: <p><b>Custom Floppy</b><br>
    To create a floppy from another image, select <b>Custom Floppy</b>. You will
    be prompted for the file containing the floppy image.</p>
km: <p><b>ថាសទន់​ផ្ទាល់​ខ្លួន </b><br>
    ដើម្បី​បង្កើត​ថាសទន់​មួយ​ពី​រូបភាពមួយ​ផ្សេង សូម​ជ្រើស <b>ថាសទន់​ផ្ទាល់​ខ្លួន​</b>​។ អ្នក​នឹង​
    ត្រូវ​បាន​សួរ​ពី​ឯកសារ​ដែល​មាន​រូបភាព​ថាសទន់ ។</p>

en: <p><b>Download Floppy Image</b><br>
    To create a floppy from an image located on the network, select
    <b>Download Floppy Image</b>. You are then prompted for the location
    of the floppy image.</p>
km: <p><b>ទាញ​យក​រូបភាព​ថាសទន់​</b><br>
    ដើម្បី​បង្កើត​ថាសទន់​មួយ​ពី​រូបភាព​លើ​បណ្ដាញ សូម​ជ្រើស​
    <b>ទាញ​យក​រូបភាព​ថាសទន់​</b>។ បន្ទាប់​មក​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សួរ​ពីទីតាំង​
    រូបភាព​ថាសទន់ ។</p>

en: <p><b>Module Floppies</b><br>
    All SuSE kernels are modularized. This means that most drivers
    are loaded as kernel modules on demand. Because the space on one single floppy
    is not sufficient for all kernel modules, consider creating one
    of the <b>module floppies</b>.</p>
km: <p><b>ថាសទន់​ម៉ូឌុល</b><br>
    រាល់​ខឺណែល​ស៊ូស៊ី​សុទ្ធ​ជា​ម៉ូឌុល ​។ នេះ​មាន​ន័យ​ថា កម្មវិធីបញ្ជា​ភាគច្រើន​
    ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ជា​ម៉ូឌុល​ខឺណែលពេល​ត្រូវការ ។ ដោយ​សារ​ទំហំ​នៅ​លើ​ថាសទន់​តែ​មួយ​
    មិន​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ខឺណែល​ទាំងអស់ សូមពិចារណា​បង្កើត
    <b>ថាសទន់​ម៉ូឌុល​មួយ​</b> ។</p>

en: <p><b>Rescue Floppy:</b><br>
    To start the rescue system, boot from the boot floppy or the SuSE CD-ROM
    and select <i>Manual installation</i> -> <i>Start installation / system</i>
    -> <i>Rescue system</i>. You will be prompted for the rescue floppy.</p>
km: <p><b>ថាសទន់​សង្គ្រោះ ៖</b><br>
    ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​សង្គ្រោះ ចាប់ផ្ដើម​ពី​ថាសទន់​ចាប់ផ្ដើម ឬពី​ស៊ីឌីរ៉ូមរបស់​ស៊ូស៊ី
    រួច​ជ្រើស <i>ការ​ដំឡើង​ដោយ​ដៃ</i> -> <i>ចាប់ផ្ដើម​ការ​ដំឡើង / ប្រព័ន្ធ</i>
    -> <i>សង្គ្រោះ​ប្រព័ន្ធ</i> ។ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្នើសុំ​ឲ្យ​ផ្តល់ថាសទន់​សង្គ្រោះ ។</p>

en: <p><big><b>Activating Bootloader Partition</b></big><br>
    To activate the partition which contains the boot loader, set
    <b>Activate Bootloader Partition</b>. The generic MBR code boots
    the active partition. Older BIOSes require one partition active even
    if boot loader is installed in MBR.</p>
km: <p><big><b>ការ​ធ្វើ​ឲ្យភាគ​ថាស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​សកម្ម​</b></big><br>
    ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ភាគថាសរឹង​ដែល​មាន​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​សកម្ម សូម​កំណត់
    <b>ធ្វើ​ឲ្យភាគ​ថាសរឹង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​សកម្ម</b> ។ generic MBR code ចាប់ផ្ដើម
    ភាគថាសរឹង​សកម្ម​ ។ BIOSes ចាស់ៗ​ត្រូវការ​ភាគថាសរឹងសកម្មមួយ ទោះបីជា​
    បាន​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង MBR ក៏​ដោយ ។</p>

en: <p><big><b>Boot Loader Installation Details</b></big><br>
    To adjust advanced boot loader installation options (such as the device
    mapping), click <b>Boot Loader Installation Details</b>.</p>
km: <p><big><b>សេចក្ដី​លម្អិត​ក្នុង​ការ​ដំឡើងកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b></big><br>
    ដើម្បី​លៃ​តម្រូវជម្រើស​ដំឡើងកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​កម្រិត​ខ្ពស់ (ដូចជាការ​ផ្គូផ្គង
    ឧបករណ៍) ចុច <b>សេចក្ដី​លម្អិតអំពី​ការ​ដំឡើងកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b>។</p>

en: <p><big><b>Boot Loader Location</b></big><br>
km: <p><big><b>ទីតាំង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b></big><br>

en: <p><big><b>Boot Loader Location</b></big><br>
    The boot manager (%1) can be installed in the following ways:</p>
km: <p><big><b>ទីតាំងកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b></big><br>
    កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ចាប់ផ្ដើម (%1) អាច​ដំឡើងតាម​មធ្យោបាយ​ខាង​ក្រោម ៖</p>

en: <p><big><b>Boot Loader Options</b></big><br>
    To adjust options of the boot loader, such as the time-out, click
    <b>Boot Loader Options</b>.</p>
km: <p><big><b>ជម្រើស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b></big><br>
    ដើម្បី​លៃ​តម្រូវជម្រើស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ដូចជា អស់ពេល សូម​ចុច
    <b>ជម្រើស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b> ។</p>

en: <p><big><b>Boot Loader Type</b></big><br>
    To select whether to install a boot loader and which bootloader to install,
    use <b>Boot Loader</b>.</p>
km: <p><big><b>ប្រភេទ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ</b></big><br>
    ដើម្បី​ជ្រើស​ថា​តើ​ត្រូវ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​មួយ​ឬ​ទេ ហើយ​តើ​ត្រូវ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ណា​មួយង
    សូម​ប្រើើ <bកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធr</b >។</p>

en: <p><big><b>Boot Menu</b></big><br>
    To show the boot loader menu during the boot process, set
    <b>Show Boot Menu</b>. Otherwise the boot loader menu will be hidden.
    To specify the time-out after which the default
    kernel is loaded, set <b>Continue Booting after a Time-Out</b> and
    <b>Boot Menu Time-Out</b>.</p>
km: <p><big><b>ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម</b></big><br>
    ដើម្បី​បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ​​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ កំឡុង​ពេល​ដំណើរការ​ចាប់ផ្ដើម សូម​កំណត់​
    <b>បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម​</b> ។ ​បើ​ពុំ​នោះ​ទេ ម៉ឺនុយ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លាក់ ។
    ដើម្បី​បញ្ជាក់រយៈពេល​អស់ពេល បន្ទាប់​ពី
    ខឺណែល​លំនាំដើម​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក សូម​កំណត់ <b>បន្ត​ការចាប់ផ្តើម បន្ទាប់​ពី​អស់ពេល​</b> និង
    <b>ការ​អស់ពេលរបស់​ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្តើម</b> ។</p>

en: <p><big><b>Dedicated Boot Loader Area</b></big><br>
    Using the dedicated boot loader area prevents
    boot loader files from being moved during
    automatic disk defragmentation.  The movement could prevent the
    boot loader from loading.
    To use dedicated boot loader area, set <b>Use Dedicated Boot Loader
    Area</b>.</p>
km: <p><big><b>ផ្ទៃ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​ផ្ដល់</b></big><br>
    ដោយ​ប្រើ​ផ្ទៃ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ការពារ
    ឯកសារ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ពី​ការ​ផ្លាស់ទី កំឡុង​ពេល​
    រៀប​ចំ​ថាស​ឲ្យ​មាន​សណ្ដាប់ធ្នាប់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។ សកម្មភាព​នេះ​អាច​រារាំង​
    កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ពី​ការ​ផ្ទុក ។
    ដើម្បី​ប្រើ​ផ្ទៃ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ សូម​កំណត់
    <b>ប្រើ​ផ្ទៃ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​ផ្ដល់</b> ។</p>

en: <p><big><b>Device</b></big><br>
    Use <b>Device</b> to set the device from which to load the operating system.
    In most cases, it is the disk partition in which 
    the other system is installed.</p>
km: <p><big><b>ឧបករណ៍</b></big><br>
    ប្រើ <b>ឧបករណ៍</b> ដើម្បី​កំណត់​ឧបករណ៍​ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ ។​
    ក្នុង​ករណីភាគ​ច្រើន វា​នេះ​ជា​ភាគ​ថាស​ដែល 
    ត្រូវ​ដំឡើង​ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង​ទៀត ។​</p>

en: <p><big><b>Disks Order</b></big><br>
    To specify the order of the disks according to the order in BIOS, use
    the <b>Up</b> and <b>Down</b> buttons to reorder the disks.</p>
km: <p><big><b>លំដាប់​ថាស​</b></big><br>
    ដើម្បី​បញ្ជាក់​លំដាប់​ថាស​ដែល​អាស្រ័យ​តាម​លំដាប់​ក្នុង BIOS សូម​ប្រើ
    ប៊ូតុង <b>ឡើងលើ</b> និង <b>ចុះ​ក្រោម</b> ដើម្បី​តម្រៀប​លំដាប់​ថាស​ឡើងវិញ ។​</p>

en: <p><big><b>Initial RAM Disk</b></big><br>
    Use <b>Initial RAM Disk</b> to specify the initial RAM disk (initrd) to load. If it is
    left empty, no initial RAM disk is loaded during boot.</p>
km: <p><big><b>RAM Disk ដើម</b></big><br>
    ប្រើ<b>RAM Disk ដើម</b> ដើម្បី​បញ្ជាក់ RAM disk ដើម (initrd) ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក  ។ ប្រសិនបើ​វា​ទទេ 
    គ្មាន RAM disk ដើមបាន​ផ្ទុក កំឡុង​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។​</p>

en: <p><big><b>Kernel</b></big><br>
    Use <b>Kernel</b> to specify the kernel image to load.</p>
km: <p><big><b>ខឺណែល</b></big><br>
    ប្រើ <b>ខឺណែល</b> ដើម្បី​បញ្ជាក់រូបភាព​ខឺណែលដែល​ត្រូវផ្ទុក ។</p>

en: <p><big><b>Other Kernel Parameters</b></big><br>
    Use <b>Other Kernel Parameters</b> to set other parameters to append
    to the kernel command line.</p>
km: <p><big><b>ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ខឺណែល​ផ្សេងៗ</b></big><br>
    ប្រើ <b>ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ខឺណែល​ផ្សេងៗ</b> ដើម្បី​កំណត់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ផ្សេងៗ​សម្រាប់​បន្ថែម
    ទៅ​បន្ទាត់​ពាក្យបញ្ជា​របស់​ខឺណែល ។</p>

en: <p><big><b>Password Protection</b></big><br>
    To protect the boot loader using a password,
    set <b>Protect Boot Loader with Password</b> and set the <b>Password</b>
    and <b>Retype Password</b>.</p>
km: <p><big><b>ការពារ​ដោយ​ពាក្យ​សម្ងាត់​</b></big><br>
    ដើម្បី​ការពារ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​មួយ​
    សូម​កំណត់ <b>ការពារ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​ពាក្យ​សម្ងាត់</b> និង កំណត់ <b>ពាក្យ​សម្ងាត់</b>
    និង <b>វាយ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ម្ដងទៀត</b>។</p>

en: <p><big><b>Replacing MBR With Generic Code</b></big><br>
    To replace the master boot record of your disk with generic code (which
    boots the active partition), set <b>Replace MBR with Generic Code</b>.</p>
km: <p><big><b>ជំនួស MBR ដោយកូដ Generic </b></big><br>
    ដើម្បី​ជំនួស master boot record នៃ​ថាស​របស់​អ្នក​ដោយកូដ generic (តើ​មួយ​ណា​
    ចាប់ផ្ដើម​ភាគ​ថាស​សកម្ម) សូម​កំណត់ <b>ជំនួស MBR ដោយ​កូដ Generic </b> ។</p>

en: <p><big><b>Root Device<b></big><br>
    Use <b>Root Device</b> to specify the root file system to mount after the kernel is
    loaded.</p>
km: <p><big><b>ឧបករណ៍ Root<b></big><br>
    ប្រើ <b>ឧបករណ៍ Root</b> ដើម្បីបញ្ជាក់​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ root ដែល​ត្រូវ​ម៉ោន បន្ទាប់​ពី 
     ខឺណែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក ។</p>

en: <p><big><b>Section Editor</b></big><br>
km: <p><big><b>កម្មវិធី​និពន្ធ​ផ្នែក</b></big><br>

en: <p><big><b>Section List</b></big><br>
km: <p><big><b>បញ្ជី​ផ្នែក</b></big><br>

en: <p><big><b>Section Name</b></big><br>
km: <p><big><b>ឈ្មោះ​ផ្នែក</b></big><br>

en: <p><big><b>Section Settings</b></big><br>
km: <p><big><b>ការ​កំណត់​ផ្នែក</b></big><br>

en: <p><big><b>Type of the New Section</b></big><br>
    Select the type of the new section to create.</p>
km: <p><big><b>ប្រភេទ​ផ្នែក​ថ្មី​</b></big><br>
    ជ្រើស​ប្រភេទ​ផ្នែក​ថ្មីដែលត្រូវ​បង្កើត​ ។</p>

en: <p><big><b>VGA Mode</b></big><br>
    Use <b>VGA Mode</b> to specify the resolution and color depth to set after
    the kernel has booted.</p>
km: <p><big><b>របៀប VGA</b></big><br>
    ប្រើ <b>របៀប VGA</b> ដើម្បី​បញ្ជាក់​គុណភាព​បង្ហាញ និង ជម្រៅ​ពណ៌​ដែល​ត្រូវកំណត់ បន្ទាប់ពី​
    ខឺណែល​បាន​ចាប់ផ្ដើម ។​</p>

en: <p>Depending on the modules needed, select the
    appropriate floppy from the list of module floppies then click <b>Next</b>
    to continue.</p>
km: <p>យោង​តាមម៉ូឌុល​ចាំបាច់ សូម​ជ្រើស​
    ថាសទន់​សមរម្យ​មួយ​ពី​បញ្ជី​ថាសទន់​ម៉ូឌុល បន្ទាប់​មក​ចុច <b>បន្ទាប់</b>
    ដើម្បី​បន្ដ​។​</p>

en: <p>For example, most PCs have a BIOS
    limit that restricts booting to
    hard disk cylinders smaller than 1024. Depending on the boot manager used,
    you may or may not be able to boot from a logical partition.</p>
km: <p>ឧទាហរណ៍ PC ភាគច្រើន​មានព្រំដែន BIOS
    ដែល​កម្រិត​ការ​ចាប់ផ្ដើមទៅ​ស៊ីឡាំង​
    ថាសរឹង​ដែល​តូច​ជាង ១០២៤ ។ អាស្រ័យ​តាម boot manager ដែល​ប្រើ​
    អ្នក​ប្រហែល​ជា​អាច ឬ មិនអាចចាប់ផ្ដើម​ពី​ភាគ​ថាស logical ។</p>

en: <p>Select <b>Clone Selected Section</b> to clone the currently selected
    section. Then modify the options that should differ from the
    selected section.</p>
km: <p>ជ្រើស <b>ក្លូន​ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើស​</b> ដើម្បី​ក្លូន​ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើសបច្ចុប្បន្ន ។
    បន្ទាប់​មក កែប្រែ​ជម្រើសដែល​គួរ​ខុស​គ្នាពី
    ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើស ។​</p>

en: <p>Select <b>Kernel (Linux)</b> to add a new Linux kernel or other image
    to load and start.</p>
km: <p>ជ្រើស <b>ខឺណែល (លីនុច)</b> ដើម្បី​បន្ថែម​ខឺណែល​លីនុច​ថ្មី​មួយ ឬ រូបភាព​ផ្សេង
    សម្រាប់​ផ្ទុក និង​ចាប់ផ្ដើម ។​</p>

en: <p>Select <b>Kernel via XEN<b> to add a new Linux kernel or other image,
    but to start it in a XEN environment.</p>
km: <p>ជ្រើស <b>ខឺណែល​តាម​រយៈ XEN<b> ដើម្បី​បន្ថែមខឺណែល​លីនុច​ថ្មី​មួយ ឬ រូបភាព​ផ្សេង
    ប៉ុន្ដែ​ត្រូវ​ចាប់ផ្ដើម​វា​ក្នុង​បរិស្ថាន XEN ។</p>

en: <p>Select <b>Other System (Chainloader)</b> to add a section that 
    loads and starts a boot sector of a partition of the disk. This is used for
    booting other operating systems.</p>
km: <p>ជ្រើស <b>ប្រព័ន្ធផ្សេង (Chainloader)</b> ដើម្បី​បន្ថែម​ផ្នែក​មួយ​ដែល 
    ផ្ទុក និង​ចាប់ផ្ដើម boot sector នៃ​ភាគ​ថាសង ។ វានេះ​ប្រើ​សម្រាប់
    ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ផ្សេង ។​</p>

en: <p>Select <b>Other System</b> to add a section that
    loads and starts a boot sector of a partition of the disk. This is used for
    booting other operating systems.</p>
km: <p>ជ្រើស <b>ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង</b> ដើម្បី​បន្ថែម​ផ្នែក​មួយ​ដែល​
    ផ្ទុក និង ចាប់ផ្ដើម boot sector របស់​ភាគថាស​រឹង ។ វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី
    ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ផ្សេង​ទៀត ។​</p>

en: <p>To add a disk, push <b>Add</b>.
     To remove a disk, push <b>Remove</b>.</p>
km: <p>ដើម្បី​បន្ថែម​ថាស​មួយ ចុច <b>បន្ថែម</b> ។
     ដើម្បី​យក​ថាស​មួយ​ចេញ ចុច <b>យល់ព្រម</b> ។</p>

en: A stream file will be written to %1. Copy this file to OS400 side and boot with *STMF.
km: ឯកសារ​ស្ត្រីម​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ទៅ​កាន់ %1 ។ ចម្លង​ឯកសារ​នេះ​ទៅផ្នែក OS400 និង​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ *STMF ។

en: Add a new section
km: បន្ថែម​ផ្នែក​ថ្មី​មួយ

en: Added Kernel Parameters: %1
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ខឺណែល​ដែល​បានបន្ថែម ៖ %1

en: Always Boot from FAT Partition
km: ចាប់ផ្តើម​ពី​ភាគថាស FAT ជានិច្ច

en: An error occurred during boot loader
    installation. Retry boot loader configuration?
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង កំឡុង​ពេលដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ។
    ព្យាយាម​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ?

en: An error occurred while copying the image file
    to the floppy disk. Verify that a valid floppy 
    medium is in the drive and that you have
    root permissions then try again.
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​កំពុង​ចម្លង​ឯកសាររូបភាព
    ទៅ​កាន់​ថាសទន់ ។ ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា មានថាសទន់​ត្រឹមត្រូវ​មួយ​
    នៅ​ក្នុង​ដ្រាយ និងថា​អ្នក​មាន​
    សិទ្ធ​ជា root បន្ទាប់​មក​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: An error occurred while downloading the floppy image.
    Verify the URL, user name, 
    and password.
km: មាន​កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​កំពុង​ទាញយក floppy image ។
    សូម​ផ្ទៀងផ្ទាត់ URL ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ 
    និង​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។

en: An error occurred while formatting the floppy disk.
    Verify that a valid floppy medium is
    in the drive and that you have root permissions 
    then try again.
km: មាន​កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​កំពុង​ធ្វើទ្រង់ទ្រាយ​ថាសទន់ ។​
    សូម​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា មានថាសទន់​ត្រឹមត្រូវ​មួយនៅ​ក្នុង
    ដ្រាយ និង​ថា​អ្នក​មាន​សិទ្ធ​ជា root 
    បន្ទាប់​មក​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។​

en: An error occurred while verifying the floppy disk.
    Try again with another floppy.
km: មាន​កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់ថាសទន់ ។
    សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​ដោយ​ប្រើថាសទន់​មួយ​ផ្សេង ។​

en: Append Options for Kernel Command Line
km: បន្ថែម​ជម្រើស​ទៅ​ឲ្យ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ខឺណែល

en: Because of the partitioning, the boot loader
    cannot be installed properly.
km: ដោយ​សារ​តែ​ការ​ចែក​ថាស​ជាភាគ
    ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​នឹង​មិន​អាច​ដំឡើង​បាន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Because of the partitioning, the bootloader cannot be installed properly
km: ដោយ​សារ​តែ​ការ​ចែក​ភាគ​ថាស, bootloader មិន​អាចដំឡើង​បាន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ

en: Board Type: %1
km: ប្រភេទ​បន្ទះ ៖ %1

en: Boot &Loader Options
km: ជម្រើស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot &Menu Time-Out
km: ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម​អស់ពេល

en: Boot &Sector of Boot Partition %1
km: ចម្រៀក​ចាប់ផ្ដើម​របស់​ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម %1

en: Boot Folder Path
km: ផ្លូវ​ថត​ចាប់ផ្តើម

en: Boot Image Location
km: ទីតាំង​រូបភាព​ចាប់ផ្ដើម

en: Boot Loader
km: កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot Loader &Installation
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot Loader Installation &Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​ក្នុងការ​ដំឡើងកម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot Loader Installation Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​ក្នុងការ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot Loader Location
km: ទីតាំង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot Loader Options
km: ជម្រើស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot Loader Settings
km: ការ​កំណត់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot Loader Settings: Section Management
km: ការ​កំណត់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ៖ គ្រប់គ្រង​ផ្នែក

en: Boot Loader Type: %1
km: ប្រភេទ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ៖ %1

en: Boot Menu
km: ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម

en: Boot Menu PPC
km: PPC ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម

en: Boot Other System
km: ចាប់ផ្តើម​ប្រព័ន្ធ​ផ្សេងទៀត

en: Boot Partition of Other System
km: ភាគថាស​ចាប់ផ្តើម​របស់​ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង​ទៀត

en: Boot Sector of Roo&t Partition %1
km: ចម្រៀក​ចាប់ផ្ដើម​របស់​ភាគ​ថាស Roo&t %1

en: Boot configuration for this board is not yet implemented.
km: ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចាប់ផ្ដើម​សម្រាប់​បន្ទះ​នេះ មិន​ទាន់បាន​អនុវត្ត ។

en: Boot configuration on new PowerMacs is not yet implemented.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចាប់ផ្ដើម​លើ PowerMacs ថ្មី មិន​ទាន់បាន​អនុវត្ត​នៅឡើយ ។

en: Boot loader
km: កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot loader configuration module
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Boot loader type: %1
km: ប្រភេទ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ៖ %1

en: Booting
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម

en: Change Boot Device in NV-RAM
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ឧបករណ៍​ចាប់ផ្តើម​ក្នុង NV-RAM

en: Check boot loader
km: ពិនិត្យមើល​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Checking boot loader...
km: កំពុង​ពិនិត្យមើល​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ...

en: Clone Selected Section
km: ក្លូន​ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Clone the selected section '%1' instead
    of creating a new empty section?
km: ក្លូន​ផ្នែក '%1' ដែល​បាន​ជ្រើស ជំនួស​ឲ្យ
    បង្កើត​ផ្នែក​ទទេ​ថ្មី​មួយ ?​

en: Co&nvert Current Configuration
km: បម្លែង​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន

en: Configuration summary of boot loader
km: សង្ខេប​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Configure a valid boot loader location before continuing.<br>
    In case that no selection can be made it may be necessary to create a PReP Boot partition.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​ទីតាំង boot loader ត្រឹមត្រូវ​មួយ មុននឹង​បន្ដ ។<br>
    ក្នុង​ករណី​ដែល​គ្មាន​ជម្រើស វា​អាច​នឹង​ចាំបាច់​ក្នុង​ការ​បង្កើត​​ PReP Boot partition ។

en: Configure the BootX App in classic MacOS to boot the file 'vmlinuz-oldworld'
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ BootX App ក្នុង MacOS ចាស់ ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ឯកសារ 'vmlinuz-oldworld'

en: Copy Image to Boot Partition
km: ចម្លង​រូបភាព​ទៅ​ភាគថាស​ចាប់ផ្តើម

en: Copying hardware configuration template failed.
km: ការ​ចម្លង​ពុម្ព​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្នែករឹង​បាន​បរាជ័យ ។

en: Copying...
km: កំពុង​ចម្លង...

en: Create Boot Image in File
km: បង្កើត​រូបភាព​ចាប់ផ្តើម​ក្នុង​ឯកសារ

en: Create EFI Boot Manager Entry %1
km: បង្កើត​ធាតុ​បញ្ចូល EFI Boot Manager %1

en: Create a FAT File System
km: បង្កើត​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ FAT

en: Create an ext2 File System
km: បង្កើត​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ ext2

en: Create boot or rescue floppies
km: បង្កើត​ថាសទន់​សង្គ្រោះ ឬ ចាប់ផ្ដើម

en: Create initrd
km: បង្កើត initrd

en: Creating IDE/RAID/SCSI modules floppy
km: កំពុង​បង្កើត​ថាសទន់​ម៉ូឌុល IDE/RAID/SCSI

en: Creating PCMCIA, old (non-ATAPI) CDROM,
    FireWire and file systems modules floppy
km: កំពុង​បង្កើត PCMCIA ដែល​ជា​ស៊ីឌីរ៉ូម (មិន​មែន ATAPI) ចាស់
    FireWire និង ថាសទន់​ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធឯកសារ ។

en: Creating Specified Floppy
km: កំពុង​បង្កើត​ថាសទន់​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

en: Creating Standard Boot Floppy--Part %1 of %2
km: កំពុង​បង្កើត​ថាសទន់ចាប់ផ្តើម​ខ្នាត​គំរូ​--ផ្នែក %1 នៃ %2

en: Creating USB modules floppy
km: កំពុង​បង្កើត​ថាសទន់​ម៉ូឌុល USB

en: Creating file system failed.
km: កំពុងបង្កើត​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​បាន​បរាជ័យ ។

en: Creating initrd...
km: កំពុង​បង្កើត initrd...

en: Creating network modules floppy
km: កំពុង​បង្កើត​ថាសទន់​ម៉ូឌុលបណ្ដាញ

en: Creating rescue floppy
km: កំពុង​បង្កើត​ថាសទន់​សង្គ្រោះ

en: D&isks
km: ថាស

en: Default Boot Section
km: ផ្នែក​ចាប់ផ្តើម​លំនាំដើម

en: Default Root Device
km: ឧបករណ៍ Root លំនាំដើម

en: Default initrd Path
km: ផ្លូវ initrd លំនាំដើម

en: Delete a global option or option of a section
km: លុប​ជម្រើស​សកល​មួយ ឬ ជម្រើសផ្នែក​មួយ

en: Device to Boot
km: ឧបករណ៍​ដែល​ត្រូវ​ចាប់ផ្ដើម

en: Disk Order
km: លំដាប់​ថាស

en: Disk System Area Update
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ​ផ្ទៃ​ប្រព័ន្ធ​ថាស

en: Do Not Create EFI Boot Manager Entry
km: កុំ​បង្កើត​ធាតុ​បញ្ចូល EFI Boot Manager

en: Do Not Create a File System
km: កុំ​បង្កើត​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: Do Not Install Any Boot Loader
km: កុំ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ណា​ទាំងអស់

en: Do Not Install Boot Loader
km: កុំ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Do not install any boot loader
km: កុំ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ណា​ទាំងអស់

en: Do not install boot loader; just create
    configuration files
km: កុំ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​អី គ្រាន់​តែ​បង្កើត
    ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បាន​ហើយ

en: Do not use os-chooser
km: កំប្រើ​កម្មវិធី​ជ្រើស​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ

en: Downloading image...
km: កំពុង​ទាញ​យក​រូបភាព​...

en: E&dit Configuration Files
km: កែសម្រួល​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Error Occurred while Installing %1
km: មាន​កំហុស​បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​កំពុង​ដំឡើង %1

en: Error occurred while installing %1.
km: មាន​កំហុស​បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​កំពុង​ដំឡើង %1

en: Expert Manual Configuration
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ដៃ​បែប​ជំនាញ

en: Failed to mount the floppy. Do it manually
    after finishing YaST.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ម៉ោន​ថាសទន់ ។ អនុវត្ត​វា​ដោយ​ដៃ​
    បន្ទាប់​ពី​បាន​បញ្ចប់ YaST ។

en: Failed to restore MBR.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ស្ដារ MBR ។

en: Failsafe
km: បរាជ័យ​ដោយសុវត្ថិភាព

en: Fi&le Contents
km: មាតិកា​ឯកសារ

en: Filename: %1
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ ៖ %1

en: Floppy
km: ថាស​ទន់

en: Floppy &Device
km: ឧបករណ៍​ថាសទន់

en: Floppy Image
km: រូបភាព​ថាសទន់

en: Formatting the floppy...
km: កំពុង​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ថាស​ទន់...

en: Generate a Boot File for *&STMF Booting
km: បង្កើត​ឯកសារ​ចាប់ផ្ដើម​មួយ​សម្រាប់​ការ​ចាប់ផ្ដើម *&STMF

en: Getting the floppy disk image...
km: កំពុង​ទទួលយក​រូបភាព​ថាស​ទន់​...

en: HFS Boot Partition
km: ភាគថាស​ចាប់ផ្តើម HFS

en: Hard Disk
km: ថាស​រឹង

en: If you have multiple Linux systems installed,
    YaST can try to find them and merge their menus.
km: បើ​អ្នក​បាន​ដំឡើង​ប្រព័ន្ធ​លីនុច​ច្រើន
    YaST អាច​ព្យាយាម​ស្វែងរក​ពូក​វា និង បញ្ចូល​ម៉ឺនុយ​របស់​ពួក​វាចូល​គ្នា ។

en: Image
km: រូបភាព

en: Image / Device
km: រូបភាព / ឧបករណ៍

en: Initial RAM Disk
km: ថាស​សតិ​ដំបូង

en: Initializing Boot Loader Configuration
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើមកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Insert a floppy disk (1.44 MB)
    into the floppy drive.
    
    All data on this floppy will be deleted.
km: បញ្ចូល​ថាសទន់​មួយ (1.44 MB)
    ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​ថាសទន់
    
    ទិន្នន័យ​ទាំងអស់​លើ​ថាសទន់​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប ។​

en: Install ABOOT boot loader
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ABOOT

en: Install Boot Loader Even on Errors
km: ដំឡើង​​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ទោះបី​មាន​កំហុស​ក៏​ដោយ

en: Install Default Boot Loader
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម

en: Install MILO boot loader
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ MILO

en: Install S390 Boot Loader
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ S390

en: Install boot loader
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Install the default boot loader
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម

en: Installing boot loader...
km: កំពុង​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ...

en: Kernel (Linux)
km: ខឺណែល (លីនុច)

en: Kernel Image
km: រូបភាព​ខឺណែល

en: Kernel Section
km: ផ្នែក​ខឺណែល

en: Kernel via XEN
km: Kernel តាម​រយៈ XEN

en: Label
km: ស្លាក

en: Leave the floppy disk in the drive.
km: ទុក​ថាសទន់​ក្នុង​ដ្រាយ ។

en: Leave the floppy disk in the drive. The system will now be rebooted.
km: ទុក​ថាសទន់​ក្នុង​ដ្រាយ ។ ប្រព័ន្ធនឹងចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ​ឥឡូវនេះ ។

en: Linux
km: លីនុច

en: Load boot loader settings
km: ផ្ទុក​ការ​កំណត់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Loading boot loader settings...
km: កំពុង​ផ្ទុកការ​កំណត់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ...

en: Location: %1
km: ទីតាំង ៖ %1

en: Low level format failed. Try again?
km: ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​កម្រិត​ខ្ពស់​បាន​បរាជ័យ ។ ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​ឬ ?

en: MB&Rs of Disks %1
km: MB&Rs របស់ថាស %1

en: MBR before Installation
km: MBR មុន​ពេល​ដំឡើង

en: MBR restored successfully.
km: MBR បាន​ស្ដារ​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Master boot records of disks %1
km: Master boot records របស់​ថាស %1

en: Memory Test
km: ពិសោធសតិ

en: New World Power Macintosh
km: World Power Macintosh ថ្មី

en: No
km: ទេ

en: No boot configuration. Configure booting manually.
km: គ្មាន​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចាប់ផ្ដើម ។ កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធការ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ដៃ ។

en: No boot loader is selected for installation. Your system might not be bootable.
km: មិន​បាន​ជ្រើស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ សម្រាប់​ការ​ដំឡើង​ឡើយ ។ ប្រព័ន្ធរបស់​អ្នក​ប្រហែល​ជាមិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​បាន​ឡើយ ។

en: No boot option selected.
km: មិន​បាន​ជ្រើស boot option ។

en: None
km: គ្មាន

en: Old World Power Macintosh
km: World Power Macintosh ចាស់

en: Option was not specified.
km: ជម្រើស​មិនបាន​បញ្ជាក់​ឡើយ ។

en: Optional Kernel Command Line Parameter
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ខឺណែល​ស្រេចចិត្ត

en: Order of Hard Disks: %1
km: លំដាប់​ថាសរឹង ៖ %1

en: Ot&her
km: ផ្សេង​ទៀត

en: Other
km: ផ្សេង​ទៀត

en: Other Kernel &Parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ Kernel ផ្សេងៗ

en: Other System (Chainloader)
km: ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង (Chainloader)

en: Other System Section
km: ផ្នែក​ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង​ទៀត

en: PPC Board Type
km: ប្រភេទ​បន្ទះ PPC

en: PPC Boot Loader Location
km: ទីតាំង​​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ PPC

en: PReP Boot Partition %1
km: ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម PReP %1

en: PReP Partition
km: ភាគថាស PReP

en: PReP or FAT Partition
km: ភាគថាស PReP ឬ FAT

en: Partition '%1' is not available.
    Set default boot loader location?
km: មិន​មាន​ភាគ​ថាស '%1' ឡើយ ។​
    កំណត់​ទីតាំង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម ?

en: Partition for Boot Loader Duplication
km: ភាគ​ថាស​សម្រាប់​ស្ទួន​​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Password Protection
km: ការពារ​ដោយ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Previous Kernel
km: ខឺណែលពីមុន

en: Print value of specified option
km: បោះពុម្ព​តម្លៃ​របស់ជម្រើស​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

en: Propose and &Merge with Existing GRUB Menus
km: ស្នើ និង​បញ្ចូល​ជាមួយ​ម៉ឺនុយ GRUB ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Prot&ect Boot Loader with Password
km: ការពារ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: R&eplace MBR with Generic Code
km: ជំនួស MBR ដោយកូដ Generic

en: Re&type Password
km: វាយ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ម្ដងទៀត

en: Read partitioning
km: អាន​ភាគ​ថាស

en: Reading partitioning...
km: កំពុង​អាន​ភាគ​ថាស...

en: Really delete section %1?
km: ពិត​ជា​ចង់​លុប​ផ្នែក %1?

en: Really delete the selected option?
km: ពិត​ជា​ចង់​លុប​ជម្រើស​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឬ ?

en: Really leave the boot loader configuration without saving?
    All changes will be lost.
km: ពិត​ជា​ចង់​ចាកចេញ​ពី​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​មិន​រក្សាទុក​ឬ ?
    ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​នឹង​បាត់បង់ ។

en: Really reset all
    your settings? All your changes will be lost.
km: ពិត​ជា​ចង់​កំណត់
    ការ​កំណត់​របស់​អ្នកទាំងអស់ឡើងវិញឬ ? ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាត់បង់ ។

en: Really reset your settings for sections?
    All your changes made in section management will be lost.
km: ពិត​ជា​កំណត់​ការ​កំណត់​ផ្នែករបស់​អ្នក​ឡើងវិញ​ឬ ?ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ធ្វើ​ក្នុង​ការ​រៀបចំ​ផ្នែក​នឹង​ត្រូវ​បាត់បង់ ។​

en: Res&tore Configuration Saved before Conversion
km: ស្ដារ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដែល​បាន​រក្សាទុក មុន​ពេល​បម្លែង

en: Restore MBR of Hard Disk
km: ស្ដារ MBR របស់​ថាសរឹង

en: Root &Device
km: ឧបករណ៍ Root

en: Root Device
km: ឧបករណ៍ Root

en: Save boot loader configuration files
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Saving Boot Loader Configuration
km: កំពុង​រក្សាទុកឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ

en: Saving boot loader configuration files...
km: កំពុង​រក្សាទុកឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ...

en: Saving bootloader configuration...
km: កំពុង​រក្សាទុកការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ bootloader...

en: Section %1 not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ផ្នែក %1 ។

en: Section &Name
km: ឈ្មោះ​ផ្នែក

en: Section Editor
km: កម្មវិធី​និពន្ធ​ផ្នែក

en: Section Settings
km: ការ​កំណត់​ផ្នែក

en: Section Summary
km: សង្ខេប​ផ្នែក

en: Section Type
km: ប្រភេទ​ផ្នែក

en: Section name must be specified.
km: ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ផ្នែក ។

en: Sections: %1
km: ផ្នែក ៖ %1

en: Segmentation fault
km: កំហុស​បែងចែកជា​ចម្រៀក

en: Select Floppy Image
km: ជ្រើស​រូបភាព​ផ្នែក​ទន់​

en: Select the boot loader before editing sections.
km: ជ្រើស​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ មុន​ពេល​កែសម្រួល​ផ្នែក ។

en: Set Default OpenFirmware Boot Device
km: កំណត់​ឧបករណ៍​ចាប់ផ្ដើម OpenFirmware លំនាំដើម

en: Set a global option or option of a section
km: កំណត់ជម្រើស​សកល​មួយ ឬ ជម្រើស​ផ្នែក​មួយ

en: Set as De&fault
km: កំណត់​ជា​លំនាំដើម

en: Set the boot loader location.
km: កំណត់​ទីតាំង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ។

en: Set the password.
km: កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។

en: Skip Section gracefully on Errors
km: រំលងផ្នែក​ដែល​គួរសម​នៅ​ពេល​មាន​កំហុស

en: Slot A
km: រន្ធ

en: Slot B
km: រន្ធ B

en: Sorry, there are currently
    no options to set here.
km: សុំទោស បច្ចុប្បន្ន
    មិន​មាន​ជម្រើស​កំណត់នៅ​ទីនេះ ។

en: Specified option does not exist.
km: មិន​មាន​ជម្រើស​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​​ឡើយ ។

en: Standard Boot Floppy--Part %1 of %2
km: ថាសទន់​ចាប់ផ្ដើម​ខ្នាត​គំរូ--ផ្នែក %1 នៃ %2

en: Stream File for *&STMF Booting
km: ឯកសារ​ស្ត្រីម​សម្រាប់​ចាប់ផ្ដើម *STMF

en: Stream File for *STMF Booting
km: ឯកសារ​ស្ត្រីម​សម្រាប់​ចាប់ផ្ដើម *STMF

en: Text Mode
km: របៀប​អត្ថបទ

en: The %1 boot sector has been written to the floppy disk.
km: ផ្នែក boot %1 បាន​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ថាស​ទន់ ។

en: The boot loader boot sector will be written
    to a floppy disk. Insert a floppy disk
    and confirm with OK.
km: ចម្រៀក​ចាប់ផ្ដើម​របស់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ទៅ​កាន់​
    ថាសទន់ ។ បញ្ចូល​ថាសទន់​មួយ
    និង អះអាង​ដោយ​ចុច យល់ព្រម​។

en: The disk settings have changed and you edited boot loader
    configuration files manually. Check the boot loader settings.
km: ការ​កំណត់​ថាស​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ហើយ​អ្នក​បាន​កែ​សម្រួលឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ
    ដោយ​ដៃ ៖ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ ។

en: The disk settings have changed.
    Check section %1 settings.
km: ការ​កំណត់​ថាស​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។​
    ពិនិត្យការ​កំណត់ផ្នែក %1 ។

en: The disk settings have changed.
    Check the gfxmenu settings.
km: ការ​កំណត់​ថាស​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។​
    ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ gfxmenu ។

en: The floppy device was unmounted before creating
    the floppy image. Mount it again?
km: ឧបករណ៍​ថាសទន់​ត្រូវ​អាន់ម៉ោន​មុន​នឹង​បង្កើត
    floppy image ។ ម៉ោន​វា​ម្ដង​ទៀត​ឬ?

en: The kernel will be written to %1. Use *NWSSTG on OS400 side.
km: ខឺណែល​នឹង​ត្រូវបាន​សរសេរ​ទៅ %1 ។ ប្រើ *NWSSTG លើ​ផ្នែក OS400 ។

en: The kernel will be written to slot B.
km: ខឺណែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ទៅ​រន្ធ B ។

en: The key of the option
km: គន្លឺះជម្រើស

en: The name of the section
km: ឈ្មោះ​ផ្នែក

en: The name selected is already used.
    Use a different one.
km: ឈ្មោះ​ដែល​បាន​ជ្រើស​កំពុង​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ ។​
    ប្រើ​ឈ្មោះ​មួយ​ផ្សេង ។

en: The partition selected for boot loader installation
    does not have enough free space in its boot sector
    to hold the boot loader because of the file system
    it contains. Using this partition for the boot loader
    may lead to corruption of data on the partition.
    
    Continue?
km: ភាគ​ថាស​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ
    មិន​មាន​ទំហំថាស​ទំនេរ​គ្រប់គ្រាន់ក្នុងចម្រៀក​ចាប់ផ្ដើម​របស់​វា
    ដើម្បី​ទុក​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ឡើយ ដោយសារ​តែ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ
    ដែល​វា​ផ្ទុក។ ការ​ប្រើ​ភាគ​ថាសនេះ​សម្រាប់​​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ
    អាច​បណ្ដាល​ឲ្យ​ខូច​ទិន្នន័យ​លើភាគ​ថាស ។​
    
    បន្ត ?

en: The password must not be empty.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​អាច​ទទេ​ ។

en: The selected boot path will not be activated for your installation. Your system may not be bootable.
km: ផ្លូវ​ចាប់ផ្តើម​ដែល​បាន​ជ្រើស​នឹង​មិន​សកម្មឡើយ សម្រាប់​ការដំឡើង​របស់​អ្នក ។ ប្រព័ន្ធ​របស់អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ចាប់ផ្តើម​បាន ។

en: The selected image does not exist on the installation medium.
km: មិន​មាន​រូបភាព​ដែល​បាន​ជ្រើស នៅ​ក្នុង​មេឌៀ​ដំឡើង​ឡើយ ។

en: The specified file does not exist or is empty.
km: មិន​មាន​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ឡើយ ឬ ឯកសារ​ទទេ ។

en: The system will reboot now.
    After reboot, reconnect and run the following:
    /usr/lib/YaST2/startup/YaST2.ssh
km: ប្រព័ន្ធ​របស់អ្នក នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ​ក្នុងពេល​ឥឡូវ ។
    បន្ទាប់ពី​ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ​ហើយ គឺ​តភ្ជាប់​ឡើងវិញ ហើយ​ រត់​ដូចខាងក្រោម ៖
    /usr/lib/YaST2/startup/YaST2.ssh

en: The system will reboot now...
km: ប្រព័ន្ធ​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ឥឡូវ​នេះ...

en: The value of the option
km: តម្លៃ​ជម្រើស

en: The zImage.prep from CD1/boot must be written to a 41 PReP boot partition.
km: zImage.prep ពី​ស៊ីឌី​ទី១/boot ត្រូវ​តែ​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ទៅ​ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម 41 PReP ។

en: There are no options to set for the current boot loader.
km: មិន​មាន​ជម្រើស​ដើម្បី​កំណត់​សម្រាប់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន​ឡើយ ។

en: There is no 41 PReP boot nor a FAT16 partition. You cannot boot from the hard disk.
km: មិន​មាន 41 PReP boot ហើយ​ក៏​មិន​មាន​ភាគ​ថាស FAT16 ដែរ ។ អ្នក​មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ពី​ថាសរឹង​បាន​ឡើយ ។

en: There is no 41 PReP boot partition. You cannot boot from the hard disk.
km: មិន​មាន​ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម 41 PReP ឡើយ ។ អ្នក​មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ពី​ថាសរឹង​បាន​ឡើយ ។

en: This function is not available if the boot
    loader is not specified.
km: មិន​មាន​អនុគមន៍​នេះ ប្រសិនបើ boot
    loader មិនបាន​បញ្ជាក់ ។

en: This will take a while...
km: ត្រូវការ​ពេល​បន្តិច​បន្តួច...

en: Time-Out in Tenths of Seconds
km: ១/១០ វិនាទី នឹង​អស់ពេល

en: Type
km: ប្រភេទ

en: U&se Dedicated Boot Loader Area
km: ប្រើ​ផ្ទៃ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: Unable to install the boot loader.
km: មិន​អាច​ដំឡើង​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ប្រព័ន្ធ​ឡើយ ។

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Value was not specified.
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់​តម្លៃ ។

en: Value: %1
km: តម្លៃ ៖ %1

en: Vendor Diagnostics
km: សេចក្ដី​វិនិច្ឆ័យ​របស់ក្រុមហ៊ុន​លក់

en: Verifying...
km: កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់...

en: Warning!
    
    Current MBR of %1 will now be rewritten with MBR
    saved at %2.
    
    Only the booting code in the MBR will be rewritten.
    The partition table remains unchanged.
    
    Continue?
km: ការព្រមាន!
    
    MBR នៃ %1 បច្ចុប្បន្ន​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរឡើង​វិញ​ដោយ MBR
    ដែល​បាន​រក្សាទុក​នៅ %2 ។
    
    មាន​តែ​កូដ​ចាប់ផ្ដើម​ក្នុង MBR នឹង​ត្រូវ​បានសរសេរឡើងវិញ ។​
    តារាង​ភាគថាស​នឹងនៅ​ដដែល​ ។
    
    បន្ដ​ឬ ?

en: Write Rescue Kernel to Slot &A
km: សរសេរ​ខឺណែល Rescue ទៅ​រន្ធ &A

en: Write bootloader boot code to disk
km: សរសេរ​កម្មវិធី​កូដ​ចាប់ផ្ដើម​របស់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​​ប្រព័ន្ធ​​ទៅថាស

en: Write the Kernel to 41 &PReP Boot Partition
km: សរសេរ​ខឺណែល​ទៅ​កាន់​ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម 41 &PReP

en: Write the Kernel to 41 &PReP Boot Partition (for *NWSSTG)
km: សរសេរ​ខឺណែល​ទៅ​កាន់ភាគ​ថាស​ចាប់ផ្ដើម 41 &PReP (សម្រាប់ *NWSSTG)

en: Write the Kernel to Slot &B
km: សរសេរ​ខឺណែល​ទៅ​រន្ធ &B

en: Write to Boot Slot
km: សរសេរ​ទៅ​កាន់​រន្ធ​ចាប់ផ្តើម

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: ZIPL &Target
km: ZIPL គោលដៅ

en: _Failsafe
km: _បរាជ័យ​ដោយ​សុវត្ថិភាព

en: _Floppy
km: _ថាសទន់

en: _Hard Disk
km: _ថាសរឹង

en: _Linux
km: _លីនុច

en: _MBR before Installation
km: _MBR មុន​ដំឡើង

en: _Memory Test
km: _ពិសោធសតិ

en: _Previous Kernel
km: _ខឺណែលពី​មុន

en: _Vendor Diagnostics
km: _សេចក្ដី​វិនិច្ឆ័យ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​លក់

en: iSeries Boot Image Location
km: ទីតាំង​រូបភាព​ចាប់ផ្តើម iSeries

en: yaboot will be written to %1. A correct boot path will be prepended to boot-device variable.
km: yaboot នឹង​ត្រូវ​បានសរសេរ​ទៅ​កាន់ %1 ។ ផ្លូវ​ចាប់ផ្ដើម​ត្រឹមត្រូវ​មួយ​នឹង​ជា​អថេរ​ឧបករណ៍​ចាប់ផ្ដើម ។
