5. Nßvrh palet nßstroj∙ 
  1. Paleta nßstroj∙ je panel, obvykle umφst∞n² u hornφho okraje formulß°e (pod nabφdkou), kter² obsahuje tlaΦφtka a dalÜφ ovladaΦe. Paleta nßstroj∙ poskytuje vizußlnφ prezentaci voleb u₧ivatele. Na formulß° m∙₧eme p°idat libovoln² poΦet palet nßstroj∙. Kdy₧ mßme vφce palet zarovnan²ch k hornφmu okraji formulß°e, pak jsou uspo°ßdßny svisle v po°adφ p°idßvßnφ.

  2. Je n∞kolik mo₧nostφ p°idßnφ palety nßstroj∙ na formulß°: Zp∙sob implementace palety nßstroj∙ zßvisφ na naÜφ aplikaci. V²hodou pou₧itφ komponenty Panel je to, ₧e mßme plnΘ °φzenφ nad paletou. S t∞mito paletami jsme se ji₧ dostateΦn∞ seznßmili a nebudeme se jimi ji₧ zab²vat.
    Pou₧itφ komponent ToolBar a CoolBar nßm dßvß jistotu, ₧e naÜe aplikace bude mφt vzhled WindowsovskΘ aplikace, nebo¥ se jednß o WindowsovskΘ ovladaΦe. Jestli₧e tyto ovladaΦe operaΦnφho systΘmu se v budoucnosti zm∞nφ, pak naÜe aplikace se takΘ zm∞nφ. Jednß se o ovladaΦe Windows 95/NT 4.0 (v p°edchozφch verzφch neexistovaly).
  3. Komponenta ToolBar nabφzφ sprßvu tlaΦφtek a zobrazovacφ slu₧by (komponenta Panel toto neprovßdφ). Pro vytvo°enφ palety nßstroj∙ pomocφ tΘto komponenty, p°idßme ToolBar na formulß° (je na strßnce Win32 Palety komponent). Komponenta je automaticky zarovnßna s hornφm okrajem formulß°e a na komponentu vlo₧φme tlaΦφtka a dalÜφ ovladaΦe. Pro prßci na komponent∞ ToolBar jsou urΦena tlaΦφtka ToolButton. Podobn∞ jako SpeedButton mohou pracovat jako normßlnφ tlaΦφtka, p°epφnacφ tlaΦφtka nebo jako mno₧ina voliΦ∙.

  4. Pro p°idßnφ ToolButton na ToolBar v mφstnφ nabφdce palety zvolφme New Button. Paleta vlastnφ svß tlaΦφtka a s p°esunem nebo ukrytφm palety se takΘ p°esouvajφ nebo ukr²vajφ. Dßle paleta automaticky udr₧uje stejnΘ rozm∞ry vÜech tlaΦφtek. Pokud na paletu vlo₧φme jinou komponentu z Palety komponent, pak je jφ automaticky nastavena jednotnß v²Üka. OvladaΦe mohou b²t takΘ zalamovßny a zaΦφnat na novΘm °ßdku, pokud se ji₧ nevejdou vodorovn∞ na °ßdek.
    Ka₧d² ToolButton mß vlastnost ImageIndex urΦujφcφ obrßzek zobrazen² na tlaΦφtku za b∞hu. Pro p°i°azenφ obrßzk∙ tlaΦφtk∙m vybereme ToolBar a v Inspektoru objekt∙ p°i°adφme vlastnosti Images objekt TImageList (kolekce ikon nebo bitov²ch map stejnΘ velikosti). Dßle vybereme tlaΦφtko a v Inspektoru objekt∙ p°i°adφme jeho vlastnosti ImageIndex celΘ Φφslo, kterΘ urΦuje obrßzek v seznamu obrßzk∙, p°i°azen² k tlaΦφtku.
    M∙₧eme takΘ specifikovat pro tlaΦφtka dalÜφ obrßzky, kterΘ se pou₧ijφ pro zakßzanß tlaΦφtka nebo pro tlaΦφtka, kterß jsou pod ukazatelem myÜi. To provedeme p°i°azenφm dalÜφho seznamu obrßzk∙ vlastnostem palety DisabledImages a HotImages.
    TlaΦφtko zakß₧eme nastavenφm vlastnosti Enabled na false. Lev² okraj na palet∞ vytvo°φme nastavenφm vlastnosti Indent palety na hodnotu v∞tÜφ ne₧ 0. Pro vytvo°enφ transparentnφ palety nastavφme vlastnost Flat palety na true (pou₧itφ tΘto vlastnosti vy₧aduje alespo≥ verzi 4.70 COMCTL32.DLL). K vlo₧enφ novΘho °ßdku ovladaΦ∙ za urΦitΘ tlaΦφtko, vybereme tlaΦφtko, kterΘ mß b²t poslednφ na °ßdku a nastavφme jeho vlastnost Wrap na true. K zakßzßnφ automatickΘho zalamovßnφ tlaΦφtek, nastavφme vlastnost Wrapable palety na false.
    K vytvo°enφ skupiny tlaΦφtek vybereme tlaΦφtka kterß chceme seskupit a nastavφme jejich vlastnost Style na tbsCheck, a dßle nastavφme jejich vlastnost Grouped na true. Toto je u₧iteΦnΘ k reprezentaci mno₧iny vzßjemn∞ se vyluΦujφcφch voleb. Pro vytvo°enφ mezer nebo odd∞lovaΦ∙ na palet∞, p°idßme tlaΦφtko a jeho vlastnost Style zm∞nφme na tbsSeparator nebo tbsDivider. Vlastnost AllowAllUp lze pou₧φt k vytvo°enφ p°epφnacφch tlaΦφtek.
  5. Komponentu CoolBar pou₧φvßme k zobrazovßnφ Windowsovsk²ch ovladaΦ∙ na nezßvisl²ch p°emφstiteln²ch prou₧cφch u nich je mo₧no m∞nit velikost. U₧ivatel m∙₧e zm∞nit pozici prou₧ku p°eta₧enφm rukojeti na levΘ stran∞ ka₧dΘho prou₧ku. Po p°idßnφ komponenty CoolBar na formulß° (je na strßnce Win32 Palety komponent), je automaticky zarovnßna s hornφm okrajem formulß°e. Na paletu dßle p°idßme WindowsovkΘ ovladaΦe (odvozenΘ od TWinControl) z Palety komponent. Pou₧itφ komponenty CoolBar vy₧aduje verzi 4.70 nebo vyÜÜφ COMCTL32.DLL.

  6. Komponenta CoolBar nabφzφ n∞kolik u₧iteΦn²ch konfiguraΦnφch voleb. P°i nastavenφ AutoSize na true je automaticky m∞n∞na velikost prou₧ku v zßvislosti na jeho obsahu. Nastavenφm FixedSize na true, prou₧ky zφskajφ jednotnou v²Üku. P°i nastavenφ vlastnosti Vertical na true zm∞nφme vodorovnou orientaci prou₧ku na svislou (tato zm∞na ovliv≥uje vlastnost FixedSize). Nastavenφm ShowText na false zabrßnφme zobrazovßnφ vlastnosti Text na prou₧cφch za b∞hu aplikace. Vlastnostφ BandBorderStyle (bsNone) odstranφme rßmeΦek pro₧ku. Vlastnost FixedOrder urΦuje, zda je mo₧no m∞nit po°adφ prou₧k∙. Vlastnost Bitmap urΦuje obrßzek pozadφ palety. Nastavenφm vlastnosti Images na objekt ImageList urΦφme seznam obrßzk∙ zobrazen²ch na levΘ stran∞ prou₧k∙. Pro p°i°azenφ obrßzk∙ k jednotliv²m prou₧k∙m, vybereme paletu a dvojit∞ klikneme na vlastnost Bands v Inspektoru objekt∙. Potom vybereme prou₧ek a p°i°adφme hodnotu k jeho vlastnosti ImageIndex.
  7. VÜechna tlaΦφtka na paletßch majφ udßlost OnClick. Vytvo°enφm obsluh udßlostφ m∙₧eme reagovat na stisk jednotliv²ch tlaΦφtek. Pokud pou₧φvßme ToolBar s ToolButton, pak k jednotliv²m tlaΦφtk∙m m∙₧eme p°i°adit mφstnφ nabφdky. Vybereme tlaΦφtko a p°i°adφme jeho vlastnosti DropDownMenu vytvo°enou mφstnφ nabφdku. Pokud vlastnost AutoPopup nabφdky je nastavena na true, pak p°i stisku pravΘho tlaΦφtka myÜi je nabφdka zobrazena.

  8. Palety nßstroj∙ nemusφ b²t stßle viditelnΘ. Paletu nßstroj∙ ukryjeme (i s jejφm obsahem), kdy₧ nastavφme vlastnost Visible palety na false.
  9. Nynφ se zaΦneme zab²vat Sprßvcem projektu. M∙₧eme se dostat do situace, kdy pot°ebujeme k projektu p°idat novou zdrojovou jednotku, nebo ji z projektu odstranit. M∙₧eme takΘ n∞kdy pot°ebovat k projektu p°idat dalÜφ typy soubor∙ (binßrnφ soubor zdroj∙ nebo importnφ knihovnu DLL).

  10. Jak ji₧ vφme, projekt je kolekce soubor∙, kterΘ spoleΦn∞ slou₧φ k vytvo°enφ samostatnΘho spustitelnΘho souboru nebo DLL. Ve skuteΦnosti mßme r∙znΘ typy projekt∙. VelkΘ projekty mohou zahrnovat vφce spustiteln²ch soubor∙ a n∞kolik DLL. Proto₧e n∞kterΘ projekty se sklßdajφ z vφce spustiteln²ch soubor∙, C++ Builder umo₧≥uje pracovat se skupinou projekt∙.
    Skupina projekt∙ dßvß mo₧nost lepÜφ kontroly nad kompletnφm projektem, umo₧≥uje pracovat na DLL a testovacφm programem pro DLL souΦasn∞, umo₧≥uje mφt n∞kolik projekt∙ otev°eno souΦasn∞ (a p°epφnat se mezi nimi) a umo₧≥uje organizovat souvisejφcφ projekty. Projekt, kter² vytvß°φ jeden spustiteln² soubor nepo₧aduje skupinu projekt∙. Pokud ale pot°ebujeme vytvo°it EXE soubor a jednu podporujφcφ DLL, pak je vhodnΘ skupinu projekt∙ pou₧φt. Vytvo°φme skupinu projekt∙, kterß obsahuje tyto dva projekty a ulo₧φme ji. Kdy₧ potom pracujeme na aplikaci, m∙₧eme namφsto projektu otev°φt skupinu projekt∙ a lze pracovat na obou projektech skupiny (lze se mezi nimi p°epφnat).
    V libovolnΘ skupin∞ projekt∙ je v₧dy aktivnφ projekt. Aktivnφ projekt je zobrazen ve Sprßvci projekt∙ tuΦn²m pφsmem. Pokud zvolφme Project | Make nebo Project | Build, pak je p°eklßdßn aktivnφ projekt. Aktivnφ projekt mß takΘ v²znam, kdy₧ p°idßvßme nov² formulß° nebo novou jednotku pomocφ Sprßvce projektu nebo volbou v nabφdce (jsou p°idßny k aktivnφmu projektu).
    Aktivnφ projekt je mo₧no zm∞nit n∞kolika zp∙soby. Jednou z mo₧nostφ je v²b∞r prvku projektovΘho uzlu a stisknutφ tlaΦφtka Activate ve Sprßvci projekt∙. Jinß mo₧nost je dvojitΘ kliknutφ na samotnΘm projektovΘm uzlu ve Sprßvci projekt∙ nebo volba v mφstnφ nabφdce tohoto uzlu.
  11. Sprßvce projektu umo₧≥uje centrßlnφ °φzenφ vÜech naÜich projekt∙ a skupin projekt∙. Umo₧≥uje p°idßvat soubory k projektu, odstra≥ovat soubory z projektu, zobrazovat jednotky nebo formulß°e, p°idßvat projekty do skupiny projekt∙, zm∞nit po°adφ projekt∙ apod. Sprßvce projektu zobrazφme volbou View | Project Manager.

  12. Okno sprßvce projekt∙ obsahuje strom, kter² mß Φty°i ·rovn∞. Tyto ·rovn∞ jsou: skupina projekt∙, projekty ve skupin∞ projekt∙, formulß°e a dalÜφ soubory v projektu a jednotlivΘ soubory formulß°∙ a jednotek pod uzlem formulß°e. Uzly stromu majφ ikonu, kterß indikuje, zda uzel obsahuje projekt, samostatn² soubor, formulß° nebo dvojici formulß°/jednotka.
    V∞tÜinu prßce se Sprßvcem projekt∙ provßdφme pomocφ mφstnφ nabφdky. Sprßvce projektu mß t°i mφstnφ nabφdky. Prvnφ zφskßme p°i kliknutφ prav²m tlaΦφtkem myÜi na uzlu skupiny projekt∙. Zde jsou k dispozici nßsledujφcφ volby:
     
    Volba Popis
    Add New Project Otevφrß Zßsobnφk objekt∙, ve kterΘm m∙₧eme zvolit nov² projekt (aplikaci, DLL, formulß°, datov² modul, komponentu apod.).
    Add Existing Project Otevφrß projektov² soubor z disku a p°idßvß jej ke skupin∞ projekt∙.
    Save Project Group Uklßdß skupinu projekt∙ (p°φpona BPG).
    Save Project Group As Uklßdß skupinu projekt∙ pod nov²m jmΘnem.
    View Project Group Source Zobrazuje zdrojov² soubor skupiny projekt∙. Jednß se o specißlnφ vytvß°ecφ soubor, kter² obsahuje odkazy na vÜechny projekty ve skupin∞.

    P°i kliknutφ prav²m tlaΦφtkem myÜi na uzlu projektu je zobrazena dalÜφ mφstnφ nabφdka s t∞mito volbami:
     

    Volba Popis
    Add Odpovφdß volb∞ Project | Add To Project z hlavnφ nabφdky - p°idßvß soubor k projektu.
    Remove File Otevφrß dialogovΘ okno, ve kterΘm m∙₧eme vybrat soubor odstra≥ovan² z projektu.
    Save Uklßdß projekt.
    Options Zobrazuje dialogovΘ okno voleb pro tento projekt.
    Activate D∞lß tento projekt aktivnφm.
    Make Vytvß°φ projekt.
    Build Buduje projekt (rozdφl mezi Make a Build byl popsßn ji₧ d°φve).
    View Source Zobrazuje zdrojov² soubor projektu. 
    View Project Makefile Zobrazuje vytvß°ecφ soubor projektu.
    Close Uzavφrß projekt a vÜechny jeho soubory. Pokud projekt je souΦßstφ ulo₧enΘ skupiny projekt∙, pak projektov² uzel bude zobrazen nev²razn∞. Z∙stßvß stßlΘ souΦßstφ skupiny ale nenφ otev°en v IDE.
    Remove Project Odsta≥uje tento projekt ze skupiny projekt∙.
    Build Sooner P°esouvß projekt v²Üe v projektovΘm stromu. Projekty jsou vytvß°eny v po°adφ jejich uvedenφ ve skupin∞.
    Build Later P°esouvß projekt v projektovΘm stromu dol∙.

    Mimo t∞chto dvou nabφdek, existuje t°etφ nabφdka, kterß je zobrazena p°i kliknutφ prav²m tlaΦφtkem myÜi na jin² ne₧ skupinov² nebo projektov² uzel. Tato nabφdka se m∞nφ v zßvislosti na typu uzlu. Sprßvce projektu mß takΘ paletu nßstroj∙ se t°emi tlaΦφtky. Tato tlaΦφtka slou₧φ pro p°idßvßnφ objektu do projektu (skupiny projekt∙), odstra≥ovßnφ objekt∙ z projektu a zm∞nu aktivnφho projektu. ObdobnΘ Φinnosti lze provßd∞t i klßvesami Insert a Delete.

  13. Skupiny projekt∙ jsou d∙le₧itΘ pro slo₧itΘ projekty, ale jejich pou₧itφ je nepovinnΘ. Nemusφme pro ka₧d² projekt vytvß°et skupinu projekt∙. Sprßvce projekt∙ mß implicitnφ skupinu projekt∙ nazvanou ProjectGroup1, kterß je pou₧ita automaticky pokud neotev°eme nebo nevytvo°φme skupinu projekt∙. P°i p°idßvßnφ soubor∙ k naÜemu projektu je mo₧no p°idßvat nßsledujφcφ typy soubor∙: jednotka C++ Builderu (CPP), jednotka Pascalu (PAS), zdrojov² soubor C (C), soubor skriptu zdroj∙ (RC), soubor asembleru (ASM), definiΦnφ soubor modulu (DEF), p°elo₧en² soubor zdroj∙ (RES), soubor typu OBJ (OBJ) a knihovnφ soubor (LIB). Pro tyto typy soubor∙ C++ Builder vφ, co s nimi d∞lat (jak²m p°ekladaΦem je p°elo₧it). Pokud p°edßme jin² typ souboru, pak C++ Builder jej nezpracuje.

  14. Pro p°eklad celΘ skupiny projekt∙ pou₧φvßme volby Project | Make All Projects a Project | Build All Projects. P°eklad zaΦne prvnφm projektem skupiny a pokraΦuje dßle v po°adφ projekt∙ ve skupin∞.
  15. Volby projektu jsou n∞co, co se snadno ignoruje. Jejich implicitnφ nastavenφ je v∞tÜinou vyhovujφcφ. M∙₧eme se ale dostat do situace, kdy n∞kterΘ z t∞chto voleb budeme pot°ebovat zm∞nit. Nynφ se struΦn∞ s t∞mito volbami seznßmφme. DialogovΘ okno voleb projektu zobrazφme volbou Project | Options. Toto dialogovΘ okno mß 11 strßnek. V dalÜφch bodech bude nßsledovat popis jednotliv²ch strßnek. Ve spodnφ Φßsti okna je znaΦka Default. Pokud je oznaΦena, pak souΦasnΘ nastavenφ voleb je implicitnφ pro vÜechny nov∞ vytvo°enΘ projekty.
  16. Jednou ze strßnek dialogovΘho okna voleb projektu je strßnka Form. Tuto strßnku jsme ji₧ pou₧φvali. V hornφ Φßsti obsahuje rozbalovacφ seznam, ve kterΘm vybφrßme hlavnφ formulß° aplikace (formulß° zobrazen² po spuÜt∞nφ aplikace). Implicitn∞ je to prvnφ vytvo°en² formulß°. Ve spodnφ Φßsti strßnky jsou dva seznamy. Na levΘ stran∞ je seznam automaticky vytvß°en²ch formulß°∙ (jsou vytvß°eny po spuÜt∞nφ aplikace). Do tohoto seznamu jsou umφst∞ny vÜechny vytvß°enΘ formulß°e. V pravΘm seznamu jsou uvedeny dostupnΘ formulß°e, kterΘ nejsou vytvß°eny automaticky. Pokud n∞kterΘ formulß°e chceme vytvß°et (a ruÜit) sami, pak jej musφme p°emφstit z levΘho do pravΘho seznamu. Pro p°esun pou₧φvßme tlaΦφtka umφst∞nß mezi seznamy.
  17. Strßnka Aplication dialogovΘho okna voleb projektu je velmi jednoduchß. Polo₧ka Title se pou₧φvß k nastavenφ titulku aplikace. Titulek je text zobrazovan² p°i minimalizaci aplikace. Titulek a Caption hlavnφho formulß°e jsou dva r∙znΘ prvky.

  18. Polo₧ka Help File je pou₧φvßna k urΦenφ nßpov∞dnΘho souboru pou₧φvanΘho aplikacφ. Jednß se o soubor, kter² je zaveden, kdy₧ v b∞₧φcφ aplikaci stiskneme klßvesu F1. Nezadßme-li nßpov∞dn² soubor, pak stisk klßvesy F1 nemß ₧ßdn² efekt. K nalezenφ tohoto souboru lze pou₧φt tlaΦφtko Browse.
    Volba Icon umo₧≥uje volit ikonu aplikace. Tato ikona je zobrazovßna na pruhu ·loh p°i b∞hu aplikace nebo p°i jejφ minimalizaci a takΘ na titulnφm °ßdku aplikace. Pro volbu ikony stiskneme tlaΦφtko Load Icon a najdeme po₧adovan² soubor ikony (p°φpona ICO).
    V Φßsti Target File Extension specifikuje p°φponu souboru, kter² bude projektem vytvo°en. Nap°. kdy₧ vytvß°φme Üet°iΦ obrazovky, pak zde musφme zadat scr, pro₧e tento typ programu vy₧aduje pou₧itφ p°φpony scr na mφsto exe.
  19. Strßnka Compiler dialogovΘho okna voleb projektu obsahuje volby pro p°ekladaΦ. V hornφ Φßsti strßnky jsou dv∞ tlaΦφtka, kterΘ slou₧φ pro rychlΘ nastavenφ voleb. TlaΦφtko Full Debug nastavφ implicitnφ volby p°ekladaΦe pro p°φpad lad∞nφ. TlaΦφtko Release nastavφ tyto volby pro p°φpad ji₧ dokonΦenΘ aplikace. Volby nastavenΘ t∞mito tlaΦφtky lze kdykoliv podle pot°eby zm∞nit. Ve zb²vajφcφ Φßsti strßnky je p∞t sekcφ.

  20. Sekce Code Optimization urΦuje zp∙sob optimalizace naÜeho k≤du. VoliΦ None urΦuje, ₧e se ₧ßdnß optimalizace neprovßdφ. P°i nastavenΘm voliΦi Speed je vytvß°en nejrychlejÜφ mo₧n² k≤d a to bez ohledu na jeho velikost. VoliΦ Selected umo₧≥uje pou₧itφ voleb, kterΘ se zadajφ po stisku tlaΦφtka Optimizations.
    Sekce Warnings umo₧≥uje urΦit, kterß varovßnφ p°ekladaΦe budou vypisovßna (₧ßdnß, vÜechna nebo vybranß). Sekce Debugging urΦuje jak je generovßn k≤d pro lad∞nφ. P°i nastavenΘ znaΦce Debug Information p°ekladaΦ generuje ladφcφ informace. Ladφcφ informace jsou ulo₧eny v samostatnΘm souboru s p°φponou TDS. Pokud tyto informace nejsou generovßny, pak nelze provßd∞t n∞kterΘ Φinnosti p°i lad∞nφ (nap°. nastavovat body p°eruÜenφ). ZnaΦka Line Number Information °φkß p°ekladaΦi zda generovat informace o Φφslech °ßdk∙ programu. Tyto informace jsou vyu₧φvßny p°i krokovßnφ programem. VoliΦ Disable Inline Expansions urΦuje jak p°ekladaΦ zpracuje vlo₧enΘ funkce (p°i jejich normßlnφm zpracovßnφ mohou vznikat p°i lad∞nφ problΘmy).
    Sekce Pre-Compiled Headers umo₧≥uje °φdit p°edp°elo₧enφ hlaviΦkov²ch soubor∙. Pokud tato volba je povolena, pak p°i prvnφm p°ekladu je zapamatovßn obraz tabulky symbol∙ projektu po p°ekladu hlaviΦkov²ch soubor∙ a tento obraz je pou₧φvßn p°i nßsledujφcφch p°ekladech (set°φ se tφm Φas). Sekce Compiling obsahuje t°i znaΦky. ZnaΦka Merge Duplicate Strings urΦuje zda duplicitnφ °et∞zce mß p°ekladaΦ umφstit na jedno mφsto v pam∞ti. Vypnutφm znaΦky Stack Frames po dokonΦenφ lad∞nφ zφskßme menÜφ a rychlejÜφ k≤d. P°i nastavenΘ znaΦce Show Genereal Msgs jsou r∙znΘ stavovΘ zprßvy zobrazovßny v okn∞ zprßv Editoru k≤du. Po vypnutφ tΘto volby jsou stavovΘ zprßvy zobrazovßny v okn∞ zprßv.
  21. Strßnka Advanced Compiler je pou₧φvßna k nastavovßnφ dalÜφch voleb p°ekladaΦe. Volby z tΘto strßnky pravd∞podobn∞ nikdy nepou₧ijeme. TotΘ₧ platφ i o strßnce C++, kterß obsahuje specifickΘ volby p°ekladu C++. Strßnka Pascal slou₧φ k nastavovßnφ voleb pro p°ekladaΦ Pascalu. Tento p°ekladaΦ je pou₧it, pokud p°idßme jednotku Pascalu k naÜemu projektu. Touto strßnkou se takΘ nebudeme podrobn∞ji zab²vat.
  22. Strßnka Linker dialogovΘho okna voleb projektu slou₧φ k zadßvßnφ voleb pro sestavovacφ program. Pokud se d∙kladn∞ neseznßmφme s C++ Builderem, pak je vhodnΘ zde pou₧φvat pouze implicitnφ nastavenφ. Strßnka mß op∞t n∞kolik sekcφ.

  23. Sekce Linking mß n∞kolik sestavovacφch voleb. ZnaΦka In-Memory EXE °φkß zda projektov² spustiteln² soubor bude vytvo°en v pam∞ti (mφsto na disku). Tφm se urychlφ vytvß°enφ spustitelnΘho souboru, nebo¥ se nic nezapisuje na disk. Tato volba je dostupnß pouze pro Windows NT. Je vhodnΘ ji pou₧φvat pouze p°i v²voji aplikace. ZnaΦka Include Debug Information °φkß, zda vygenerovanΘ ladφcφ informace majφ b²t vlo₧eny do v²slednΘho souboru. Pokud provßdφme lad∞nφ v IDE, pak tato znaΦka musφ b²t oznaΦena. ZnaΦka Use Dynamic RTL urΦuje, zda k≤d b∞hovΘ knihovny mß b²t p°ipojen k naÜi aplikaci nebo zda se bude pou₧φvat extern∞ z DLL. P°i pou₧itφ balφΦk∙ budeme pravd∞podobn∞ chtφt pou₧φvat dynamickΘ RTL (s naÜφ aplikacφ budeme muset dodßvat i soubor CP3240MT.DLL). ZnaΦka Generate Import Library je dostupnß pouze pro DLL. P°i nastavenφ tΘto znaΦky je automaticky vytvß°en importnφ soubor knihovny (p°i vytvß°enφ knihovnφho souboru jej nemusφme vytvß°et ruΦn∞). Polo₧ku Max Errors pou₧φvßme ke specifikaci maximßlnφho poΦtu chyb, po jejich₧ v²skytu se sestavovßnφ ukonΦφ.
    Sekce Map File °φdφ zda generovat mapov² soubor a jak podrobn² tento soubor mß b²t. Sekce Warnings urΦuje, kterß varovßnφ budou vypisovßna v okn∞ zprßv Editoru k≤du. Sekce PE File Options umo₧≥uje zadat minimßlnφ a maximßlnφ velikosti zßsobnφku a hromady pro naÜi aplikaci apod. Zm∞na tohoto nastavenφ obvykle nenφ nutnß.
  24. Strßnka Directories/Conditional umo₧≥uje urΦit, ve kter²ch adresß°φch hledat knihovnφ a hlaviΦkovΘ soubory. V Φßsti Include Path nastavujeme cesty k adresß°∙m, kde budou hledßny hlaviΦkovΘ soubory. JednotlivΘ adresß°e jsou odd∞leny st°ednφky. Symbol $(BCB) je makro, kterΘ urΦuje ko°enov² adresß° C++ Builderu. ╚ßst Library Path obsahuje adresß°ovΘ cesty ke knihovnφm soubor∙m. Pokud do t∞chto dvou Φßstφ p°idßvßme dalÜφ adresß°ovΘ cesty, pak je vhodnΘ zapsat je na konec ji₧ uvedenΘho seznamu. ╚ßst Debug Source Path urΦuje adresß° pro v²stupnφ soubory typu OBJ. Pomocφ Intermediate output eliminujeme p°epln∞nφ hlavnφho adresß°e projektu. ╚ßst Conditional Defines specifikuje vÜechny definice, kterΘ chceme p°idat k projektu. Nap°. pro p°idßnφ podpory pro diagnostickß makra TRACE a WARN vlo₧φme do tΘto polo₧ky text:

  25. __TRACE;__WARN
    ╚ßst Aliases p°i°azuje jmΘno PascalovskΘ jednotky k hlaviΦkovΘmu souboru C++.
    Strßnka Version Info umo₧≥uje nastavit informace o verzi pro naÜi aplikaci. Pokud tyto informace zadßme pak jsou ulo₧eny ve v²slednΘm souboru (EXE nebo DLL). Strßnka Packages se t²kß pou₧φvßnφ balφΦk∙. Hornφ Φßst tΘto strßnky umo₧≥uje p°idßvat a odstra≥ovat nßvrhovΘ balφΦky pou₧itΘ v souΦasnΘm projektu. Spodnφ Φßst se t²kß b∞hov²ch balφΦk∙. Strßnka Tasm umo₧≥uje nastavovat volby pro Turbo Assembler.
5. Nßvrh palet nßstroj∙