F≤rum - dotazy a odpov∞di

 
LΘΦitelΘ mimo zßkon?
Autor p°φsp∞vku: Dagmar Slivinskß
(vlo₧eno dne: 5.6.2000 19:19:03)
Od B°ezna tohoto roku se vyno°ilo mnoho dotaz∙ a dohad∙ co se lΘΦitel∙, saunΘr∙, masΘr∙, kosmetiΦek atd. t²kß.
Zajφmalo by mne jak je to opravdu v oblasti lΘΦitel∙, proto₧e podle novely zßkona o ₧ivnostenskΘmu podnikßnφ k 1.3.2000 nenφ o lΘΦitelφch ani zmφnky.
Kdy₧ jsem se informovala na ₧ivnostenskΘm ·°adu,lΘΦitelstvφ nenφ p°edm∞tem podnikßnφ. Vysv∞tlil by mi n∞kdo laskav∞, jako co m∙₧e lΘΦitel vystupovat,a platφ-li ₧e co zßkon vysloven∞ nezakazuje, to v zßsad∞ povoluje. Nebo se m²lφm? Je lΘΦitel mimo zßkon,nebo je jeho Φinnost myÜlena jako slu₧ba bez ₧ivnostenskΘho listu, kdy se odvßdφ da≥ v₧dy koncem roku dle vlastnφ ·vahy? Podle Zpravodaje rekondiΦnφ poradny BLK,( Lubomφra KLoudy) 3/2000, kde v Φlßnku nazvanΘm P°echod lΘΦitel∙ do ilegality, se °φkß, ₧e oΦekßvanß zm∞na ÄivnostenskΘho zßkona je v podstat∞ ukvapen²m krokem naÜφ vlßdy......!
DoΦetla jsem se ₧e novela se t²kß, kosmetiΦek,saunΘr∙, masΘr∙ atd. kte°φ musφ absolvovat bu∩ celou zdravotnφ Ükolu, nebo smφ pracovat po absolvovßnφ kurzu ne d°φve ne₧ za Φty°i roky a to jeÜt∞ pod dohledem zkuÜenΘho masΘra, saunΘra, kosmeiΦky .....atd. To mß svou sice kulhajφcφ, ale p°esto logiku. Ale co lΘΦitelΘ? Jak oni mohou pracovat, ani₧ by ₧ili ve stresu, jako p°ed revolucφ, ₧e je nejbli₧Üφ zßvistnφk " prßskne" zcela anonymn∞?
Tak nevφm. Dagmar Slivinskß


Odpov∞di na tento p°φsp∞vek:

Re: LΘΦitelΘ mimo zßkon?  
Autor p°φsp∞vku: Zlata (vlo₧eno dne: 18.8.2000 8:34:24)