lyx 0.12.1 - en to hu translation catalogue (644 entries)

en:    -Mono           runs LyX in black and white mode
hu:    -Mono           fekete-fehér mód

en:    -Reverse        swaps foreground & background colors
hu:    -Reverse        megcseréli a háttér és előtér színét

en:    -dbg n          where n is a sum of debugging options. Try -dbg 65535 -help
hu:    -dbg n          ahol n a debug opciók összege. Próbálja a -dbg 65535 -help kapcsolókat

en:    -height y       set the height of the main window
hu:    -height y       az ablak magassága

en:    -help           summarize LyX usage
hu:    -help           összefoglaló a LyX használatáról

en:    -sysdir x       try to set system directory to x
hu:    -sysdir x       a rendszer könyvtárat x-re állítja

en:    -width x        set the width of the main window
hu:    -wodth x        az ablak szélessége

en:    -xpos x         set the x position of the main window
hu:    -xpos x         az ablak x koordinátája

en:    -ypos y         set the y position of the main window
hu:    -ypos y         az ablak y koordinátája

en:   Save failed! Bummer. Document is lost.
hu:   A mentés sikertelen! A dokumentum elveszett. Hogy az a @$%^@$!

en:   Save failed! Trying...
hu:   A mentés sikertelen! Megpróbálom...

en:   Save seems successful. Phew.
hu:   A mentés sikeresnek tűnik. Hű.

en:  (Changed)
hu:  (Változott)

en:  (read only)
hu:  (csak olvasható)

en:  No change %l| Emph | Underbar | Noun | LaTeX mode %l| Reset
hu:  Változatlan %l| Kiemelt | Aláhúzott | Kapitális | LaTeX mód %l| Alapállapot

en:  No change %l| Medium | Bold %l| Reset
hu:  Változatlan %l | Normál | Félkövér %l| Alapállapot

en:  No change %l| No color | Black | White | Red | Green | Blue | Cyan | Magenta | Yellow %l| Reset
hu:  Változatlan %l| Nincs szín | Fekete | Fehér | Piros | Zöld | Kék | Cián | Lila | Sárga %l| Alapállapot

en:  No change %l| Roman | Sans Serif | Typewriter %l| Reset
hu: Változatlan %l| Antikva | Groteszk | Írógép %l| Alapállapot

en:  No change %l| Tiny | Smallest | Smaller | Small | Normal | Large | Larger | Largest | Huge | Huger %l| Increase | Decrease | Reset
hu:  Változatlan %l| Apró | Legkisebb | Kisebb | Kicsi | Normál | Nagy | Nagyobb | Legnagyobb | Óriási | Óriásibb %l| Növelés | Csökkentés | Alapállapot

en:  No change %l| Upright | Italic | Slanted | Small Caps %l| Reset
hu:  Változatlan %l| Álló | Dőlt | Döntött | Kiskapitális %l| Alapállapot

en:  Single | OneHalf | Double | Other
hu:  Szimpla | Másfeles | Dupla | Egyéb

en:  and running configure...
hu:  és a konfigurációs program futtatása...

en:  as...
hu:  mint...

en:  default | tiny | script | footnote | small | normal | large | Large | LARGE | huge | Huge
hu:  alapértelmezett | apró | kézírás | lábjegyzet | kicsi | normál |nagy | Nagy | NAGY | óriási | Óriási

en:  instead.
hu: '-t fogom használni.

en:  of
hu: , dátum:

en: % of Column|#o
hu: %-a az oszlopnak|#o

en: % of Page|#P
hu: % az oldalból|#o

en: % of Page|#g
hu: % az oldalból|#o

en: ' is read-only.
hu: ' fájl csak olvasható

en: ', but not saved...
hu: '-re, de nincs elmentve...

en: * No document open *
hu: * Nincs megnyitott dokumentum *

en: -- substituting default
hu: -- az alapértelmezettel helyettesítve

en: ASCII file
hu: Az ASCII fájl '

en: Above:|#v
hu: Felette:|#t

en: Above|#b
hu: Felette|#F

en: Above|#o
hu: Előtte|#E

en: Alignment
hu: Igazítás

en: All Pages|#G
hu: Minden oldalt|#M

en: All these people have contributed to the LyX project. Thanks,
hu: Ezek a személyek járultak hozzá a LyX projekthez. Köszönjük,

en: An emergency save of this document exists!
hu: A dokumentumról létezik egy biztonsági mentés!

en: Angle:|#L
hu: Szög:|#S

en: Another document with same name open!
hu: Ilyen nevű dokumentum már nyitva van!

en: Apply|#A
hu: Alkalmaz|#A

en: Ascii file saved as
hu: Ascii fájl elmentve mint

en: Autosave
hu: Automatikus mentés

en: Autosave Failed!
hu: Az automatikus mentés sikertelen volt!

en: Autosave file is newer.
hu: Az automatkusan elmentett fájl újabb.

en: Autosaving current document...
hu: Automatikusan elmenti az aktuális dokumentumot...

en: Below:|#w
hu: Alatta:|#l

en: Below|#E
hu: Alatta|#A

en: Below|#l
hu: Utána|#U

en: BibTeX Generated References
hu: BibTeX által létrehozott hivatkozás

en: Bibliography item
hu: Irodalomjegyzék

en: Block|#c
hu: Blokkba|#l

en: Bottom:|#B
hu: Alsó:|#s

en: Browse...|#B
hu: Tallóz...|#T

en: Browse|#B
hu: Böngészés|#B

en: Bullet Depth
hu: Felsorolás behúzása

en: Bullet Shapes|#B
hu: Felsorolás szimbóluma|#F

en: Call to createDirectory with invalid name
hu: createDirectory hívása érvénytelen névvel

en: Can't load textclass
hu: Nem sikerült betölteni a szövegosztályt

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Canceled.
hu: Megszakítva.

en: Cancel|^[
hu: Mégsem|^[

en: Cannot insert table/list in table.
hu: Táblázatba nem lehet táblázatot/listát beszúrni.

en: Cannot open directory test file
hu: Nem sikerült a könyvtárban tesztfájlt megnyitni

en: Cannot open specified file:
hu: Nem sikerült megnyitni a megadott fájlt:

en: Cannot open temporary file:
hu: Nem sikerült az ideiglenes fájlt megnyitni:

en: Cannot write file
hu: Nem sikerült a fájlba írni

en: Caption|#k
hu: Főcím|#F

en: Case sensitive|#s#S
hu: kisbetű/nagybetű|#i

en: Center|#C
hu: Közép|#K

en: Center|#n
hu: Középre|#K

en: Change Label
hu: Címke megváltoztatása

en: Change environment depth
hu: Környezet mélységének megváltoztatása

en: Change itemize bullet settings
hu: Felsorolás szimbólumának beállítása

en: Changes in document:
hu: Változások a dokumentumban:

en: Character Style
hu: Betűtípus

en: Character set:|#H
hu: Betűkészlet|#e

en: Character...|Paragraph...|Document...|Paper...|Table...|Quotes...%l|Emphasize Style%b|Noun Style%b|Bold Style%b|TeX Style%b|Change Environment Depth|LaTeX Preamble...%l|Save layout as default
hu: Betűtípus...|Bekezdés...|Dokumentum...|Oldal...|Táblázat...|Idézet...%l|Dőlt stílus%b|Kapitális stílus%b|Félkövér stílus%b|TeX stílus%b|Change Environment Depth|LaTeX előtag...%l|Jelenlegi mentése alapértelmezettnek

en: Charset not found!
hu: A betűkészlet nem található!

en: Check TeX
hu: TeX ellenőrzése

en: ChkTeX warning id #
hu: ChkTeX figyelmeztetés #

en: Choose Paragraph Environment
hu: A bekezdés környezetének kiválasztása

en: Choose template
hu: Válassza ki a sablont

en: Citation
hu: Idézet

en: Class:|#C
hu: Osztály:|#O

en: Clipart
hu: Képek

en: Close
hu: Bezárás

en: Close
hu: Bezárás

en: Close|#C^[
hu: Bezárás|#B^[

en: Close|#C^[^M
hu: Bezárás|#B^[^M

en: Close|^[
hu: Bezárás|^[

en: Color:|#C
hu: Szín:|#z

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Command line switches (case sensitive):
hu: Kapcsolók (kis/nagybetű számít):

en: Command:|#C
hu: Parancs:|#P

en: Confirm: press Delete-Button again
hu: Megerősítés: nyomja még egyszer a Delete gombot

en: Conversion Errors!
hu: Konverziós hiba!

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy paragraph environment type
hu: Bekezdés stílusának másolása

en: Could not convert file
hu: Nem sikerült a fájlt konvertáni

en: Could not delete auto-save file!
hu: Nem sikerült törölni az automatikusan elmentett fájlt!

en: Could not import LaTeX file
hu: Nem sikerült a fájlt beilleszteni

en: Could not import Noweb file
hu: Nem sikerült a fájlt beilleszteni

en: Could not insert document
hu: A dokumentumot nem tudom beilleszteni

en: Could not open document
hu: A dokumentumot nem tudom megnyitni

en: Could not run with file:
hu: Hiba a fájllal történt futtatáskor:

en: Could not test if directory is writeable
hu: Nem sikerült megállapítani, hogy a könyvtár írható-e

en: Create new document with this name?
hu: Készít új dokumentumot ezzel a névvel?

en: Created test file but cannot remove it?
hu: A tesztfájlt sikerült létrehozni, de nem lehet törölni!?

en: Custom Papersize
hu: Egyedi papírméret

en: Cut
hu: Kivágás

en: Database:
hu: Adatbázis:

en: Decrement environment depth
hu: Környezet mélységének csökkentése

en: Default Skip:|#u
hu: Kihagyás:|i

en: Default font style
hu: Alapértelmezett betűtípus

en: Default|#U
hu: Alapértelmezett|#A

en: Default|#t
hu: Alapértelmezett|#A

en: Describe command
hu: Parancs leírása

en: Directory:|#D
hu: Könyvtár:|#K

en: Display
hu: Megjelenít

en: Display Frame|#F
hu: Keret megjelenítése|#K

en: Display as Grayscale|#i
hu: Szürkeárnyalatos kép|#z

en: Display as Monochrome|#s
hu: Fekete-fehér kép|#F

en: Display in Color|#D
hu: Színes megjelenítés|#S

en: Do Translations|#r
hu: Fordítás|#F

en: Do not display this figure|#y
hu: Ne jelenítse meg az ábrát|#N

en: Do you want to reload that document?
hu: Újból be kívánja tölteni ezt a dokumentumot?

en: Do you want to save the current settings
hu: Akarja, hogy a jelenlegi karakterekre, dokumentumra

en: Document
hu: Dokumentum

en: Document is already open:
hu: A dokumentum már nyitva van:

en: Document is read-only.  No changes to layout permitted.
hu: A dokumentum csak olvasható. A formátumát nem lehet megváltoztatni.

en: Document renamed to '
hu: Dokumentum átnevezve '

en: Document saved as
hu: Dokumentum új néven elmentve

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Don't typeset|#D
hu: Ne gépeljen|#N

en: Done
hu: Kész

en: Done!
hu: Kész!

en: Double|#D
hu: Dupla|#D

en: EMF|Aa#a#A
hu: EMF|lL#l#L

en: EMF|Cc#c#C
hu: EMF|bB#b#B

en: EMF|Ff#f#F
hu: EMF|rR#r#R

en: EMF|Mm#m#M
hu: EMF|Ee#e#E

en: EMF|Oo#o#O
hu: EMF|nN#n#N

en: EMF|Rr#r#R
hu: EMF|Hh#h#H

en: EMF|Tt#t#T
hu: EMF|aA#a#A

en: EMT|Bb#b#B
hu: EMT|Aa#a#A

en: EMT|Cc#c#C
hu: EMT|Kk#k#K

en: EMT|Dd#d#D
hu: EMT|zZ#z#Z

en: EMT|Ii#i#I
hu: EMT|aA#a#A

en: EMT|Ll#l#L
hu: EMT|Bb#b#B

en: EMT|Rr#r#R
hu: EMT|Jj#j#J

en: EMT|Tt#t#T
hu: EMT|Ff#f#F

en: EMT|eE#e#E
hu: EMT|lL#l#L

en: EMT|iI#i#I
hu: EMT|rR#r#R

en: EMT|nN#n#N
hu: EMT|pP#p#P

en: EMT|oO#o#O
hu: EMT|Ss#s#S

en: EMT|uU#u#U
hu: EMT|Oo#o#O

en: EMT|wW#w#W
hu: EMT|tT#t#T

en: EM|Cc#c#C
hu: EM|Kk#k#K

en: EM|Ee#e#E
hu: EM|hH#h#H

en: EM|Ff#f#F
hu: EM|eE#e#E

en: EM|Ii#i#I
hu: EM|oO#o#O

en: EM|Ll#l#L
hu: EM|rR#r#R

en: EM|Nn#n#N
hu: EM|gG#g#G

en: EM|Pp#p#P
hu: EM|Bb#b#B

en: EM|Rr#r#R
hu: EM|Ii#i#I

en: EM|Ss#s#S
hu: EM|Nn#n#N

en: EM|Uu#u#U
hu: EM|Vv#v#V

en: EM|Vv#v#V
hu: EM|Pp#p#P

en: EM|gG#g#G
hu: EM|zZ#z#Z

en: EM|hH#h#H
hu: EM|Xx#x#X

en: EM|oO#o#O
hu: EM|Mm#m#M

en: EM|wW#w#W
hu: EM|Ll#l#L

en: EPS Figure
hu: EPS ábra

en: EPS file|#E
hu: EPS fájl|#E

en: ERROR!
hu: HIBA!

en: ERROR: need lyxformat %.2f but found %.2f
hu: HIBA: A szükséges LyX-formátum %.2f, de a választott fájlé %.2f

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Encoding:|#D
hu: Kódolás:|#K

en: Enter Filename for new document
hu: Adja meg az új dokumentum nevét

en: Enter Filename to Save Document as
hu: Adja meg a dokumentum új nevét

en: Enter new label to insert:
hu: A beszúrandó címke:

en: Error
hu: Hiba

en: Error executing *roff command on table
hu: Hiba a *roff parancs táblázaton történt futtatása közben

en: Error!
hu: Hiba!

en: Error! Can't open temporary file:
hu: Hiba! Nem sikerült az ideiglenes fájlt megnyitni:

en: Error! Cannot open directory:
hu: Hiba! Nem sikerült a könyvtárba belépni:

en: Error! Cannot write file:
hu: Hiba! Nem sikerült fájlba írni:

en: Error! Could not close file properly:
hu: Hiba! Nem sikerült a fájlt rendesen bezárni:

en: Error! Could not close file properly:
hu: Hiba! Nem sikerült a fájlt rendesen bezárni:

en: Error! Could not remove file:
hu: Hiba! Nem sikerült a fájlt törölni:

en: Error! Couldn't create directory:
hu: Hiba! Nem sikerült a könyvtárat létrehozni:

en: Error! Couldn't create temporary directory:
hu: Hiba! Nem sikerült az ideiglenes könyvtárat létrehozni:

en: Error! Couldn't delete temporary directory:
hu: Hiba! Nem sikerült az ideiglenes könyvtárat törölni:

en: Error! Document is read-only:
hu: Hiba! A dokumentum csak olvasható:

en: Error:
    
    Keymap
    not found
hu: Hiba:
    
    A kiosztás
    nem található

en: Error: Cannot open temporary file:
hu: Hiba! Nem sikerült az ideiglenes fájlt megnyitni:

en: Error: Cannot write file:
hu: Hiba! Nem sikerült a fájlba írni:

en: Error: Could not change to directory:
hu: Hiba: Nem tudok az adott könyvtárra váltani:

en: Examples
hu: Példák

en: Execute command
hu: Parancs végrehajtása

en: Executing command:
hu: Parancs végrehajtása

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit anyway?
hu: Mégis kilép?

en: Export%t|as LaTeX...%x40|as DVI...%x41|as PostScript...%x42|as Ascii Text...%x43|Custom...%x44
hu: Exportálás%t|LaTeX...%x40|DVI...%x41|Postscript...%x42|Ascii szöveg...%x43|Választható...%x44

en: Export%t|as LinuxDoc...%x40|as DVI...%x41|as PostScript...%x42|as Ascii Text...%x43
hu: Exportálás%t|LinuxDoc...%x40|DVI...%x41|Postscript...%x42|Ascii szöveg...%x43

en: Extra Options
hu: Egyéb beállítások

en: Extra Options:|#X
hu: Egyéb beállítások:|#b

en: Extra|#X
hu: Extra|#x

en: FEX|Tt#t#T
hu: FEX|Aa#a#A

en: FEX|mM#m#M
hu: FEX|Vv#v#V

en: FM|Aa#a#A
hu: FM|tT#t#T

en: FM|Cc#c#C
hu: FM|zZ#z#Z

en: FM|Ii#i#I
hu: FM|Bb#b#B

en: FM|Nn#n#N
hu: FM|jJ#j#J

en: FM|Oo#o#O
hu: FM|nN#n#N

en: FM|Pp#p#P
hu: FM|yY#y#Y

en: FM|Rr#r#R
hu: FM|iI#i#I

en: FM|Ss#s#S
hu: FM|Mm#m#M

en: FM|Uu#u#U
hu: FM|oO#o#O

en: FM|dD#d#D
hu: FM|Dd#d#D

en: FM|tT#t#T
hu: FM|aA#a#A

en: FM|vV#v#V
hu: FM|Vv#v#V

en: FM|xX#x#X
hu: FM|Kk#k#K

en: Failed. Will use
hu: Nem sikerült. Helyette a '

en: Family:|#F
hu: Család:|#C

en: Figure
hu: Ábra

en: File
hu: Fájl

en: File Type
hu: Fájl típusa

en: File `
hu: A(z) '

en: File name:|#F
hu: Fájl név:|#F

en: File to Insert
hu: Beilleszteni kívánt fájl

en: Filename can't contain any of these characters:
hu: A fájlnév nem tartalmazhatja az alábbi karakterek egyikét sem:

en: Filename:|#F
hu: Fájlnév:|#F

en: File|#F
hu: Fájl|#F

en: Find & Replace
hu: Keresés & Csere

en: Find|#n
hu: Keresés|#K

en: Float Placement:|#L
hu: Lebegő objektumok:|#L

en: Floats & Insets%t|Open/Close%x21|Melt%x22|Open All Footnotes/Margin Notes%x23|Close All Footnotes/Margin Notes%x24|Open All Figures/Tables%x25|Close All Figures/Tables%x26%l|Remove all Error Boxes%x27
hu: Lebegő és beágyazott objektumok%t|Megnyitás/Bezárás%x21|Eltüntet%x22|Összes lábjegyzet/széljegyzet megnyitása%x23|Összes lábjegyzet/széljegyzetbezárása%x24|Összes ábra/táblázat megnyitása%x25|Összes ábra/táblázat bezárása%x26%l|Hibák helyének eltüntetése%x27

en: Floats%t|Figure Float%x71|Table Float%x72|Wide Figure Float%x73|Wide Table Float%l%x74|Algorithm Float%x75
hu: Lebegő objektunok%t|Ábra%x71|Táblázat%x72|Széles ábra%x73|Széles táblázat%l%x74|Algoritmus%x75

en: Font Size:|#O
hu: Betűméret:|#m

en: Font Zoom|#Z
hu: Nagyítás|#N

en: Fonts:|#F
hu: Betűkészlet:|#k

en: Formatting document...
hu: Dokumentum formázása...

en: Fraction|Square root|Exponent|Index|Sum|Integral%l|Math mode|Display%l|Math Panel...
hu: Tört|Négyzetgyök|Kitevő|Index|Szumma|Integrálás%l|Math mode|Display%l|Képlet szerkesztő...

en: Full Screen Preview|#v
hu: Nyomtatási kép#|N

en: Functions
hu: Függvények

en: Go down
hu: Ugrás lefelé

en: Go one char back
hu: Visszalépés az előző karakterre

en: Go one char forward
hu: Lépés a következő karakterre

en: Go one paragraph down
hu: Ugrás a következő bekezdésre

en: Go one paragraph up
hu: Ugrás az előző bekezdésre

en: Go to beginning of document
hu: Ugrás a dokumentum elejére

en: Go to beginning of line
hu: Ugrás a sor elejére

en: Go to end of document
hu: Ugrás a dokumentum végére

en: Go to end of line
hu: Ugrás a sor végére

en: Go to next error
hu: Ugrás a következő hibára

en: Goto Label
hu: Címkére ugrás

en: HM|eE#e#E
hu: HM|sS#s#S

en: Height
hu: Magasság

en: Height:|#H
hu: Magasság:|#M

en: Help
hu: Súgó

en: IMA|Ll#l#L
hu: DMA|rR#r#R

en: IMA|Pp#p#P
hu: DMA|zZ#z#Z

en: IMF|Ww#w#W
hu: IMF|Ss#s#S

en: IMF|iI#i#I
hu: IMF|zZ#z#Z

en: IMS|Bb#b#B
hu: IMS|Vv#v#V

en: IMS|Ee#e#E
hu: IMS|Mm#m#M

en: IMS|Ll#l#L
hu: IMS|Ss#s#S

en: IMS|Pp#p#P
hu: IMS|Ee#e#E

en: IMS|Qq#q#Q
hu: IMS|aA#a#A

en: IMS|iI#i#I
hu: IMS|zZ#z#Z

en: IMT|Aa#a#A
hu: IMT|lL#l#L

en: IMT|Bb#b#B
hu: IMT|iI#i#I

en: IMT|Cc#c#C
hu: IMT|aA#a#A

en: IMT|Ff#f#F
hu: IMT|bB#b#B

en: IMT|Ii#i#I
hu: IMT|rR#r#R

en: IM|Ff#f#F
hu: IM|Ll#l#L

en: IM|Ll#l#L
hu: IM|Cc#c#C

en: IM|Mm#m#M
hu: IM|Ss#s#S

en: IM|Nn#n#N
hu: IM|Mm#m#M

en: IM|Ss#s#S
hu: IM|pP#p#P

en: IM|Tt#t#T
hu: IM|jJ#j#J

en: IM|bB#b#B
hu: IM|Tt#t#T

en: IM|cC#c#C
hu: IM|Ff#f#F

en: IM|dD#d#D
hu: IM|rR#r#R

en: IM|gG#g#G
hu: IM|bB#b#B

en: IM|iI#i#I
hu: IM|Ii#i#I

en: IM|oO#o#O
hu: IM|eE#e#E

en: IM|rR#r#R
hu: IM|Kk#k#K

en: Import ASCII file%t|As Lines%x41|As Paragraphs%x42
hu: ASCII fájl beszúrása%t|Soroknak%x41|Bekezdéseknek%x42

en: Import document
hu: Dokumentum beillesztése

en: Importing ASCII file
hu: ASCII fájl beillesztése

en: Importing LaTeX file
hu: LaTeX fájl beillesztése

en: Importing Noweb file
hu: Noweb fájl beillesztése

en: Impossible Operation!
hu: Nem megengedett művelet!

en: Increment environment depth
hu: Környezet mélységének növelése

en: Indent
hu: Behúzás

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert ... dots
hu: ... beillesztése

en: Insert Figure
hu: Ábra beillesztése

en: Insert Footnote
hu: Lábjegyzet beillesztése

en: Insert Label
hu: Címke beillesztése

en: Insert Margin note
hu: Széljegyzet beillesztése

en: Insert Table
hu: Táblázat beillesztése

en: Insert bibtex
hu: BibTeX beillesztése

en: Insert citation
hu: Idézet beillesztése

en: Insert cross reference
hu: Kereszthivatkozás beillesztése

en: Insert end of sentence period
hu: Mondat végét jelző pont beillesztése

en: Insert horizontal fill
hu: Vízszintes kitöltő beszúrása

en: Insert hyphenation point
hu: Elválasztási hely beillesztése

en: Insert protected space
hu: Védett szóköz beillesztése

en: Insert quote
hu: Idézet beillesztése

en: Inserting document
hu: Dokumentum beillesztése

en: Internal error!
hu: Belső hiba!

en: Introduction|Tutorial|User's Guide|Extended Features|Customization|Reference Manual|Known Bugs|LaTeX Configuration%l|Copyright and Warranty...|Credits...|Version...
hu: Introduction|Tutorial|User's Guide|Extended Features|Customization|Reference Manual|Known Bugs|LaTeX Configuration%l|Copyright and Warranty...|Köszönet...|Verzió...

en: Invalid action in math mode!
hu: Az egyenleszerkesztőben ez a művelet nem használható!

en: It is needed to keep your own configuration.
hu: A saját beállításainak megőrzéséhez szüksége van rá.

en: Itemize Bullet Selection
hu: Felsorolás kiválasztása

en: Key Mappings
hu: Billentyűzetkiosztás

en: Key:
hu: Kulcs:

en: Key:|#K
hu: Kulcs:|#K

en: Keyword:|#K
hu: Kulcs:|#K

en: LM|Bb#b#B
hu: LM|Ff#f#F

en: LM|Cc#c#C
hu: LM|Bb#b#B

en: LM|Ll#l#L
hu: LM|aA#a#A

en: LM|Nn#n#N
hu: LM|Kk#k#K

en: LM|Pp#p#P
hu: LM|eE#e#E

en: LM|Qq#q#Q
hu: LM|Ii#i#I

en: LM|Ss#s#S
hu: LM|mM#m#M

en: LM|Tt#t#T
hu: LM|Xx#x#X

en: LM|aA#a#A
hu: LM|Oo#o#O

en: LM|eE#e#E
hu: LM|Tt#t#T

en: LM|mM#m#M
hu: LM|lL#l#L

en: LYX_ERROR:
hu: LYX_HIBA

en: LaTeX Error
hu: LaTeX Hiba

en: LaTeX Log
hu: LaTeX napló

en: LaTeX Preamble
hu: LaTeX előtag

en: LaTeX did not work!
hu: Hiba a LaTeX futtatása közben!

en: LaTeX preamble set
hu: LaTeX előtag beállítva

en: LaTeX run number
hu: LaTeX futtatás száma

en: Label:|#L
hu: Címke:|#C

en: Landscape|#L
hu: Fekvő|#F

en: Language
hu: Nyelv

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Layout
hu: Formátum

en: Left:|#e
hu: Bal:|#B

en: Left|#e
hu: Bal|#B

en: Left|#f
hu: Balra|#B

en: Length|#L
hu: Hossz|#H

en: Library directory:
hu: A program könyvtára:

en: Lines
hu: Vonal

en: List of Algorithms
hu: Algoritmusok jegyzéke

en: List of Figures
hu: Ábrák jegyzéke

en: List of Tables
hu: Táblázatok jegyzéke

en: Lists & TOC%t|Table of Contents%x21|List of Figures%x22|List of Tables%x23|List of Algorithms%x24|Index List%x25|BibTeX Reference%x26
hu: Tárgymutató és tartalomjegyzék%t|Tartalomjegyzék%x21|Ábrák jegyzéke%x22|Táblázatok jegyzéke%x23|Algoritmusok jegyzéke%x24|Tárgymutató%x25|BibTeX irodalomjegyzék%x26

en: Load that one instead?
hu: Kívánja inkább azt megnyitni?

en: Loading font into X-Server...
hu: Betűkészlet betöltése az X-Szerverbe...

en: Load|#L
hu: Betöltés|#e

en: LyX Internal Error!
hu: LyX belső hiba!

en: LyX Internal Error:
hu: LyX belső hiba:

en: LyX Version
hu: LyX verziószám:

en: LyX Warning!
hu: LyX figyelmeztetés!

en: LyX Warning! Couldn't determine system directory.
hu: Figyelem! A könytárat nem sikerült megnyitni.

en: LyX is distributed in the hope that it will
    be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY;
    without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of
    the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to
    the Free Software Foundation, Inc.,
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.
hu: A LyX-et abban a reményben terjesztjük,
    hogy hasznosnak találja, de minden garancia
    nélkül, mind kereskedelmi, mind más tekintetben.
    További részletekért olvassa el a
    GNU General Public License-t.
    A GNU General Public License szövegét megtalálja
    e program mellett, ha mégsem, írjon a következő címre:
    
    Free Software Foundation, Inc.,
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.

en: LyX: Creating directory
hu: LyX: Könyvtár létrehozása

en: MB|#E
hu: MB|#z

en: MB|#H
hu: MB|#S

en: MB|#I
hu: MB|#B

en: MB|#L
hu: MB|#o

en: MB|#M
hu: MB|#K

en: MB|#O
hu: MB|#E

en: MM|Ee#e#E
hu: MM|Kk#k#K

en: MM|Ff#f#F
hu: MM|Tt#t#T

en: MM|Pp#p#P
hu: MM|zZ#z#Z

en: MM|Ss#s#S
hu: MM|gG#g#G

en: MM|uU#u#U
hu: MM|Ss#s#S

en: MM|xX#x#X
hu: MM|nN#n#N

en: Macro:
hu: Makró:

en: Mapping
hu: Kiosztás

en: Margins
hu: Margók

en: Match word|#M#m
hu: Egész szó|#g

en: Math
hu: Képlet

en: Math Greek
hu: Görög betűk

en: Math Panel
hu: Képlet szerkesztő

en: Math editor mode
hu: Egyenletszerkesztő mód

en: Math greek keyboard off
hu: Görög billenytűzet ki

en: Math greek keyboard on
hu: Görög billentyűzet be

en: Math greek mode on
hu: Görög betűk be

en: Math mode
hu: Egyenletszerkesztő

en: Maths|#M
hu: Képlet|#K

en: Matrix
hu: Mátrix

en: Maybe the document is truncated
hu: A fájl valószínűleg megsérült (tül rövid)

en: Middle|#d
hu: Közép|#z

en: Misc:|#M
hu: Egyéb:|#E

en: Missing log file:
hu: Hiányzó napló fájl:

en: NO LATEX LOG FILE!
hu: NINCS LATEX NAPLÓ FÁJL!

en: New document
hu: Új dokumentum

en: New document from template
hu: Új dokumentum sablon alapján

en: New...|New from template...|Open...%l|Import%m%l|Exit%l
hu: Új...|Új, sablon alapján...|Megnyitás...%l|Beillesztés%m%l|Kilépés%l

en: Nice LaTeX file saved as
hu: LaTeX fájl elmentve mint

en: No Documents Open!%t
hu: Nincs megnyitott dokumentum!%t

en: No Indent|#I
hu: Nincs behúzás|#z

en: No description available!
hu: Leírás nem érhető el!

en: No key mapping|#N
hu: Nincs kiosztás|#N

en: No more errors
hu: Nincs több hiba

en: No more notes
hu: Nincs több megjegyzés

en: No number
hu: Nem szám

en: Normal Order|#N
hu: Normál sorrend|#N

en: Not a LyX file!
hu: Nem LyX fájl!

en: Note
hu: Jegyzet

en: Noweb file
hu: A Noweb fájl '

en: No|Nn#n
hu: Nem|Nn#n

en: Number
hu: Szám

en: OM|Ff#f#F
hu: OM|Mm#m#M

en: OM|Kk#k#K
hu: OM|Bb#b#B

en: OM|Rr#r#R
hu: OM|Kk#k#K

en: OM|Ss#s#S
hu: OM|Nn#n#N

en: Old LyX file format found. Use LyX 0.10.x to read this!
hu: A fájl régi LyX-formátumú. Olvasásához használja a LyX 0.10.x-es verzióját

en: One|#e
hu: Egy|#g

en: One|#n
hu: Egy|#E

en: Only Even Pages|#E
hu: A páros oldalakat|#R

en: Only Odd Pages|#O
hu: A páratlan oldalakat|#T

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open/Close...
hu: Megnyitás/Bezárás...

en: Opened error
hu: Hiba a megnyitásnál

en: Opening document
hu: Dokumentum megnyitása

en: Opening help file
hu: Súgó megnyitása

en: Options
hu: Beállítások

en: Order
hu: Sorrend

en: Orientation
hu: Elrendezés

en: Other...|#O
hu: Egyéb...|#g

en: Other...|#T
hu: Egyéb...|#y

en: PS Driver:|#S
hu: PS meghajtó:|P

en: Page Number
hu: Oldalszám

en: Page:
hu: Oldal:

en: Pagebreaks
hu: Új oldal

en: Pagestyle:|#P
hu: Oldal stílusa:|#l

en: Paper Layout
hu: Oldalbeállítás

en: Paper layout set
hu: Oldalbeállítás megtörtént

en: Papersize:|#P
hu: Papírméret:|#P

en: Paragraph Environment
hu: Bekezdés környezete

en: Parent:
hu: Szülő:

en: Paste
hu: Beillsztés

en: Paste paragraph environment type
hu: Bekezdés stílusának beillesztése

en: Pattern:|#P
hu: Kiterjesztés:|#T

en: Portrait|#o
hu: Álló|#l

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Primary key map|#r
hu: Elsődleges kiosztás|#E

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print to
hu: Nyomtatás

en: Printer|#P
hu: Nyomtató|#y

en: Reading of document is not complete
hu: Nem sikerült a dokumentumot teljesen beolvasni

en: Reconfigure
hu: Konfiguráció frissítése

en: Redo
hu: Ismét

en: Ref:
hu: Hiv.:

en: Reference
hu: Hivatkozás

en: Reference Type
hu: Hivatkozás típusa

en: Remark:|#R
hu: Megjegyzés:|#M

en: Remove all error boxes
hu: Hibajelzések törlése

en: Replace with current document?
hu: Lecseréli az aktuális dokumentummal?

en: Replace with|#W
hu: Új szöveg|#j

en: Replace|#R#r
hu: Csere|#C#c

en: Rescan|#R#r
hu: Frissít|#F

en: Reverse Order|#R
hu: Fordított sorrend|#O

en: Revert to saved
hu: Az utolsó mentett változat betöltése

en: Reverting to original document class.
hu: Visszatérés az eredeti dokumentum-osztályhoz.

en: Right:|#R
hu: Jobb:|#J

en: Right|#R
hu: Jobbra|#J

en: Right|#i
hu: Jobb|#J

en: Roman Font|#R
hu: Antikva|#A

en: Rotation
hu: Elforgatás

en: Rows
hu: Sorok

en: Run #
hu: Futás #

en: Running BibTeX.
hu: BibTeX futtatása.

en: Running LaTeX...
hu: LaTeX futtatása...

en: Running MakeIndex.
hu: MakeIndex futtatása.

en: Running chktex...
hu: ChkTeX futtatása...

en: Running without personal LyX directory.
hu: Futás személyes LyX könyvtár nélkül.

en: Same name as document already has:
hu: Ilyen nevű dokumentum már létezik:

en: Sans Serif Font|#S
hu: Groteszk|#G

en: Save
hu: Mentés

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save anyway?
hu: Mégis ezen a néven kívánja menteni?

en: Save document?
hu: Kívánja menteni a dokumentumot?

en: Save failed!
hu: A mentés sikertelen!

en: Saving document
hu: Dokumentum mentése

en: Screen Fonts...|Spellchecker Options...|Keyboard...|LaTeX...%l|Reconfigure
hu: Megjelenített betűtípus...|Nyelvi ellenőrzés...|Billentyűzet...|LaTeX...%l|Konfiguráció frissítése

en: Screen Options
hu: Megjelenítés

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Secondary key map|#e
hu: Másodlagos kiosztás|#M

en: Section number depth
hu: Fejezetek számozási mélysége

en: Select ASCII file to Import
hu: Válassza ki a beilleszteni kívánt ASCII fájlt.

en: Select Document to Insert
hu: Válassza ki a beilleszteni kívánt dokumentumot

en: Select Document to Open
hu: Válassza ki a megnyitni kívánt dokumentumot

en: Select LaTeX file to Import
hu: Válassza ki a beilleszteni kívánt LaTeX fájlt.

en: Select Noweb file to Import
hu: Válassza ki a beilleszteni kívánt Noweb fájlt.

en: Select next char
hu: Következő karakter kijelölése

en: Select next line
hu: Következő sor kiválasztása

en: Select next paragraph
hu: Következő bekezdés kijelölése

en: Select previous char
hu: Előző karakter kiválasztása

en: Select previous paragraph
hu: Előző bekezdés kijelölése

en: Select to beginning of document
hu: Kijelölés a dokumentum elejéig

en: Select to beginning of line
hu: Kijelölés a sor elejéig

en: Select to end of document
hu: Kijelölés a dokumentum végéig

en: Select to end of line
hu: Kijelölés a sor végéig

en: Send Document to Command
hu: Parancs futtatása a dokumentummal

en: Series:|#S
hu: Vastagság:|#V

en: Set Charset|#C
hu: Betűkészlet kiválasztása|#B

en: Set font size
hu: Betűméret beállítása

en: Shape:|#H
hu: Alak:|#A

en: Should I try to set it up for you (recommended)?
hu: Megprópáljam létrehozni önnek (ajánlott)?

en: Show font state
hu: Betűkészlet állapota

en: Sides
hu: Oldalak

en: Single|#S
hu: Szimpla|#S

en: Size:|#Z
hu: Méret:|#M

en: Size|#z
hu: Méret|#r

en: Some documents were not saved:
hu: Néhány dokumentumot nem mentett el:

en: Sorry, your libXpm is too old.
hu: Sajnos a libXpm túl régi.

en: Sorry.
hu: Sajnálom.

en: Spacing|#g
hu: Sortávolság:|#o

en: Special Column Alignment
hu: Speciális Oszlopos Elrendezés

en: Special:|#S
hu: Egyéb:|#g

en: Specify paper size and margins
hu: Papírméret és margók beállítása

en: Standard|#S
hu: Normál|#N

en: Style:
hu: Stílus:

en: Subfigure|#q
hu: Részábra|#R

en: Switch to previous document
hu: Váltás az előző dokumentumra

en: System directory set to:
hu: A felhasználó könyvtára:

en: Table Layout
hu: Táblázat-formátum

en: Table Of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Table of contents depth
hu: Tartalomjegyzék mélysége

en: Table%t
hu: Táblázat%t

en: TeX mode
hu: TeX mód

en: Templates
hu: Sablonok

en: Text
hu: Szöveg

en: Textclass Loading Error!
hu: Hiba a szövegosztály betöltésénél!

en: This feature requires xpm-4.7 (a.k.a 3.4g) or newer.
hu: Ehhez a művelethez az xpm-4.7-es (3.4g) vagy újabb verziója szükséges.

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of the GNU General
    Public License as published by the Free Software
    Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
hu: Ez egy ingyenes szoftver, terjeszthető és/vagy
    módosítható a GNU General Public License második
    vagy (választása szerinti) későbbi verziójában
    található feltételek szerint.

en: Toggle TeX style
hu: TeX stílus (be/ki)

en: Toggle bold
hu: Félkövér (be/ki)

en: Toggle code style
hu: Kód stílus (be/ki)

en: Toggle cursor does/doesn't follow the scrollbar
hu: A kurzor kövesse/ne kövesse a görgető sávot

en: Toggle emphasize
hu: Dőlt stílus (be/ki)

en: Toggle font underline
hu: Aláhúzás (be/ki)

en: Toggle keymap
hu: Billentyűzetkiosztás átkapcsolása

en: Toggle noun style
hu: Kapitális stílus(be/ki)

en: Toggle roman font style
hu: Antikva betűtípus (be/ki)

en: Toggle sans font style
hu: Groteszk betűtípus (be/ki)

en: Toggle user defined style
hu: Saját stílus (be/ki)

en: Top:|#T
hu: Felső:|#e

en: Try running LyX in mono mode (lyx  -Mono).
hu: Próbálja meg a LyX-et monochrome módban indítani (lyx -Mono).

en: Try to load that instead?
hu: Kívánja inkább azt betölteni?

en: Turn off keymap
hu: Billentyűzetkiosztás kikapcsolása

en: Two|#T
hu: Kettő|#e

en: Two|#w
hu: Kettő|#t

en: Type
hu: Típus

en: Typewriter Font|#T
hu: Írógép|#r

en: Unable to open template
hu: Nem sikerült a sablon betöltése

en: Unable to read file!
hu: Nem sikerült olvasni a fájlt!

en: Unable to switch to new document class.
hu: Nem lehet az új dokumentum-osztályra váltani.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo|Redo %l|Cut|Copy|Paste%l|Find & Replace...|Go to Error|Go to Note|Floats & Insets%m|Table%m|Spellchecker....|Check TeX|Table of Contents...%l|Version Control%m%l|View LaTeX log file%l|Paste Primary Selection as Lines|Paste Primary Selection as Paragraphs
hu: Visszavonás|Ismét%l|Kivágás|Másolás|Beillesztés%l|Keresés & Csere...|Ugrás a hibára|Ugrás a megjegyzésre|Lebegő és beágyazott objektumok%m|Táblázat%m|Nyelvi ellenőrzés...|TeX ellenőrzése|Tartalomjegyzék...%l|Példány felügyelet%m%l|LaTeX napló fájl megtekintése%l|Kiválasztás beillesztése soroknak|Kiválasztás beillesztése bekezdéseknek

en: Update DVI
hu: DVI frissítése

en: Update PostScript
hu: Postscript frissítése

en: Update|#U
hu: Frissítés|#F

en: Update|#Uu
hu: Frissítés|#Ff

en: Update|Uu#u
hu: Frissítés|Ff#f

en: Usage: lyx [ command line switches ] [ name.lyx ... ]
hu: Használat: lyx [ kapcsolók ] [ név.lyx ... ]

en: Use AMS Math|#M
hu: AMS Math használata|#A

en: Use Geometry Package|#U
hu: Geometry csomag használata

en: Use primary keymap
hu: Elsődleges bilentyűzetkiosztás használata

en: Use secondary keymap
hu: Másodlagos billentyűzetkiosztás használata

en: User directory:
hu: A felhasználó könyvtára:

en: User1|#1
hu: Felhasználó1|#1

en: User2|#2
hu: Felhasználó|#2

en: Verbatim|#V
hu: Idézet|#I

en: Version Control%t
hu: Példány felügyelet%t

en: Vertical Spaces
hu: Függőleges távolság

en: View DVI
hu: DVI megtekintése

en: View PostScript
hu: Postscript megtekintése

en: Visible space|#s
hu: Látható space|#s

en: Warning!
hu: Figyelem!

en: Warning! Couldn't open directory.
hu: Figyelem! A könytárat nem sikerült megnyitni.

en: Warning: Invalid Length (valid example: 10mm)
hu: Figyelem: Érvénytelen méret (helyes pl.: 10mm)

en: Warning: Invalid percent value (0-100)
hu: Figyelem: Érvénytelen százalék-érték (0-100)

en: Warning: Wrong Cursor position, updated window
hu: Figyelem: Rossz kurzorpozíció, az ablak frissítve

en: Warning: need lyxformat %.2f but found %.2f
hu: Figyelem: A szükséges LyX-formátum %.2f, de a választott fájlé %.2f

en: Welcome to LyX!
hu: Üdvözöljük a LyX-ben!

en: Width
hu: Szélesség

en: Width:|#W
hu: Szélesség:|#z

en: Yes|Yy#y
hu: Igen|Ii#i

en: You don't have a personal LyX directory.
hu: Önnek nincs személyes LyX könyvtára.

en: [no file]
hu: [nincs fájl]

en: [no ghostscript]
hu: [nincs ghostscript]

en: [not displayed]
hu: [nincs megjelenítve]

en: [render error]
hu: [képfeldolgozási hiba]

en: [rendering ... ]
hu: [képfeldolgozás ... ]

en: [unknown error]
hu: [ismeretlen hiba]

en: already exists. Overwrite?
hu: már nyitva van. Felülírjam?

en: as default for new documents?
hu: beállítás legyen az alapértelmezett?

en: chktex did not work!
hu: Hiba a ChkTeX futtatása közben!

en: empty figure path
hu: az ábra elérési útja üres

en: for Character, Document, Paper and Quotes
hu: papírméretre, és idézőjelre vonatkozó

en: imported.
hu: ' beillesztve.

en: inches|#h
hu: inch|#i

en: inches|#n
hu: inch|#i

en: inserted.
hu: beillesztve.

en: lyx: Attempting to save document
hu: lyx: Megpróbálja elmenteni a dokumentumot

en: math text mode
hu: matematikai szöveg mód

en: opened.
hu: megnyitva.

en: or %|#o
hu: vagy %|#v

en: other...
hu: egyéb...

en: space, '#', '~', '$' or '%'.
hu: szóköz, '#', '~', '$' vagy '%'.

en: |Align Center%R%x42%l
hu: |Középre igazítás%R%x42%l

en: |Align Center%r%x42%l
hu: |Középre igazítás%r%x42%l

en: |Align Left%R%x40
hu: |Balra igazítás%R%x40

en: |Align Left%r%x40
hu: |Balra igazítás%r%x40

en: |Align Right%R%x41
hu: |Jobbra igazítás%R%x41

en: |Align Right%r%x41
hu: |Jobbra igazítás%r%x41

en: |Append Column%x33%l
hu: |Oszlop beszúrása%x33%l

en: |Append Row%x32
hu: |Sor beszúrása%x32

en: |Delete Column%x35%l
hu: |Oszlop törlése%x35%l

en: |Delete Row%x34
hu: |Sor törlése%x34

en: |Delete Table%x43
hu: |Táblázat törlése%x43

en: |Exit%l
hu: |Kilépés%l

en: |Export%m%l
hu: |Exportálás%m%l

en: |Import%m
hu: |Beillesztés%m

en: |Insert table%x31
hu: |Táblázat beszúrása%x31

en: |Line Bottom%B%x37
hu: |Alsó szegély%B%x37

en: |Line Bottom%b%x37
hu: Alsó szegély%b%x37

en: |Line Left%B%x38
hu: |Baloldali szegély%B%x38

en: |Line Left%b%x38
hu: |Baloldali szegély%b%x38

en: |Line Right%B%x39%l
hu: |Jobboldali szegély%B%x39%l

en: |Line Right%b%x39%l
hu: |Jobboldali szegély%b%x39%l

en: |Line Top%B%x36
hu: |Felső szegély%B%x36

en: |Line Top%b%x36
hu: |Felső szegély%b%x36

en: |Register%d%x51
hu: |Regisztrálás%d%x51

en: |Register%x51
hu: Regisztrálás%x51
