LyX 1.0.2 - en to cs translation catalogue (934 entries)

en: 
    
    The ispell-process has died for some reason. *One* possible reason
    could be that you do not have a dictionary file
    for the language of this document installed.
    Check /usr/lib/ispell or set another
    dictionary in the Spellchecker Options menu.
cs: 
    
    Kontrolor pravopisu havaroval. *Jedna* z možných příčin
    může být v tom, že nemáte nainstalovaný slovník
    pro jazyk tohoto dokumentu. Zkontrolujte
    /usr/lib/ispell nebo nastavte jiný slovník
    v menu Nastavení kontroly pravopisu.

en:    -FastSelection  use a fast routine for drawing selections
cs:    -FastSelection  použije rychlou rutinu pro vykreslení označeného textu

en:    -Mono           runs LyX in black and white mode
cs:    -Mono           spustí LyX v černobílém režimu

en:    -Reverse        swaps foreground & background colors
cs:    -Reverse        prohodí barvu pozadí a popředí

en:    -dbg n          where n is a sum of debugging options. Try -dbg 65535 -help
cs:    -dbg n          kde n je součet ladících hodnot. Vyzkoušejte -dbg 65535 -help

en:    -height y       set the height of the main window
cs:    -height y        nastav výšku hlavního okna

en:    -help           summarize LyX usage
cs:    -help           popis použití LyXu

en:    -sysdir x       try to set system directory to x
cs:    -sysdir x       nastav systémový adresář na x

en:    -width x        set the width of the main window
cs:    -width x        nastav šířku hlavního okna

en:    -xpos x         set the x position of the main window
cs:    -xpos x        nastav x souřadnici hlavního okna

en:    -ypos y         set the y position of the main window
cs:    -ypos y        nastav y souřadnici hlavního okna

en:    options:
cs:    volby:

en:   Save failed! Bummer. Document is lost.
cs: Ukládání neproběhlo správně!. Oj. Dokument je ztracen.

en:   Save failed! Trying...
cs: Ukládání neproběhlo správně! Zkouším...

en:   Save seems successful. Phew.
cs:   Zdá se, že se uložil správně. Vida.

en:  (Changed)
cs: (změneno)

en:  (read only)
cs: (pouze ke čtení)

en:  Default | Custom | USletter | USlegal | USexecutive | A3 | A4 | A5 | B3 | B4 | B5
cs: Implicitní | Atypický | USletter | USlegal | USexecutive | A3 | A4 | A5 | B3 | B4 | B5

en:  No change %l| Emph | Underbar | Noun | LaTeX mode %l| Reset
cs: Beze změny %l| Zvýrazněné | Podtržené | Jméno | LaTeX %l| Původní

en:  No change %l| Medium | Bold %l| Reset
cs: Beze změny %l| Normální | Tučné %l| Původní

en:  No change %l| No color | Black | White | Red | Green | Blue | Cyan | Magenta | Yellow %l| Reset
cs: Beze změny %l| Žádná | Černá | Bílá | Červená | Zelená | Modrá | Azurová | Purpurová | Žlutá %l| Původní

en:  No change %l| Roman | Sans Serif | Typewriter %l| Reset
cs: Beze změny %l | Patkové | Bezpatkové | Psací stroj %l | Původní

en:  No change %l| Tiny | Smallest | Smaller | Small | Normal | Large | Larger | Largest | Huge | Huger %l| Increase | Decrease | Reset
cs: Beze změny %l| Drobné | Nejmenší | Menší | Malé | Normální | Velké | Větší | Největší | Obrovské | Obrovité %l| Větší | Menší | Původní

en:  No change %l| Upright | Italic | Slanted | Small Caps %l| Reset
cs: Beze změny %l| Vzpřímené | Kurzíva | Skloněné | Kapitálky %l| Původní

en:  None | A4 small Margins (only portrait) | A4 very small Margins (only portrait) | A4 very wide margins (only portrait)
cs: Nic | A4 malé okraje (jen portrét) | A4 velmi malé okraje (jen portrét) | A4 velmi široké okraje (jen portrét)

en:  None | Defskip | Smallskip | Medskip | Bigskip | VFill | Length
cs: žádná | implicitní | malá | střední | velká | výplněk | délka

en:  Single | OneHalf | Double | Other
cs: Jeden | Jeden a půl | Dva | Jiné

en:  Smallskip | Medskip | Bigskip | Length
cs: Malá | Střední | Velká | Jiná

en:  and running configure...
cs:  a spouštím konfiguraci...

en:  as...
cs: jako...

en:  but expect problems.
cs:  ale očekávejte problémy.

en:  default | tiny | script | footnote | small | normal | large | Large | LARGE | huge | Huge
cs:  implicitní | drobné | index | poznámka | malé | normální | velké | větší | největší | obrovské | obrovité

en:  errors detected.
cs:  chyb nalezeno.

en:  instead.
cs: .

en:  not known
cs:  není znám

en:  of
cs:  z

en:  paragraphs couldn't be converted
cs:  odstavce se nepodařilo zkonvertovat

en:  warnings found.
cs:  varování.

en:  word checked.
cs:  slovo zkontrováno

en:  words checked.
cs:  slov zkontrolováno.

en: % of Column|#o
cs: % sloupce

en: % of Page|#P
cs: % stránky

en: % of Page|#g
cs: % strany

en: ' is read-only.
cs: ' je pouze ke čtení.

en: ', but not saved...
cs: ', ale neuložen...

en: (If not, document is not saved.)
cs: (Pokud ne, dokument není uložen.)

en: (no initial description)
cs: (Počáteční popis chybí)

en: (or kill runaway gs processes by hand and try again.)
cs: (nebo zrušte proces gs ručně a zkuste to znovu.)

en: * No document open *
cs: * Není otevřen žádný dokument *

en: *** No Document ***
cs: *** Žádný dokument ***

en: *** No labels found in document ***
cs: *** V dokumentu nebyly nalezeny žádné značky ***

en: , Depth:
cs: , Hloubka:

en: -- substituting default
cs: -- nahrazuji implicitní hodnotou

en: 2Quadratin|#2
cs: 2 čtverčíky

en: @<|#B
cs:  <|#B

en: @>|#F
cs:  >|#F

en: @L@b@cEmpty Phonebook
cs: @L@b@cPrázdný tel. seznam

en: A document by the name
cs: Je otevřen jiný dokument stejného jména!

en: ASCII file
cs: soubor ASCII

en: Above:|#v
cs: Nad

en: Above|#b
cs: Nad

en: Above|#o
cs: Nad

en: Accept word in this session|#A
cs: Pro tentokrát akceptuj|#a

en: Add to|#t
cs: Přidej k|#P

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: All Pages|#G
cs: Všech stran|#V

en: All these people have contributed to the LyX project. Thanks,
cs: Všichni tito lidé se podíleli na projektu KLyX. Dík,

en: Allow accents on ALL characters|#w
cs: Povolení interpunce na VŠEMI znaky

en: An emergency save of this document exists!
cs: Existuje záložní kopie tohoto dokumentu!

en: Angle:|#L
cs: Úhel

en: Another document with same name open!
cs: Je otevřen jiný dokument stejného jména!

en: Any changes will be ignored
cs: Všechny změny se budou ignorovat

en: Append Column|#A
cs: Přidání sloupce

en: Append Row|#p
cs: Přídání řádku

en: Apply|#A
cs: Proveď|#P

en: Ascii file saved as
cs: Ascii soubor uložen jako

en: Ascii|#s
cs: Ascii|#A

en: Autosave
cs: Automatické uložení

en: Autosave Failed!
cs: Automatické uložení se nepovedlo!

en: Autosave file is newer.
cs: Záložní kopie je novější.

en: Autosaving current document...
cs: Automatické ukládání dokumentu...

en: Below:|#w
cs: Pod

en: Below|#E
cs: Pod

en: Below|#l
cs: Pod

en: BibTeX Generated References
cs: Citace generované BibTeXem

en: Bibliography item
cs: Položka literatury

en: Black
cs: Černá

en: Block|#c
cs: Do bloku

en: Blue
cs: Modrá

en: Bold
cs: Tučné

en: Borders
cs: Okraje

en: Bottom:|#B
cs: Dole:

en: Bottom|#B
cs: Dole|#D

en: Browse...|#B
cs: Proch.

en: Browse|#B
cs: Proch.

en: Build Program Log
cs: Vytvářím log

en: Build did not work!
cs: Vytvoření nefungovalo!

en: Build program
cs: Vytvářím program

en: Building LinuxDoc SGML file `
cs: Vytvářím LinuxDoc SGML soubor `

en: Building Program...
cs: Vytvářím program...

en: Bullet Depth
cs: Hloubka značek

en: Bullet Shapes|#B
cs: Značky

en: Call to createDirectory with invalid name
cs: Volání 'createDirectory' s neplatným jménem

en: Can't do this while the spellchecker is running.
cs: Toto nelze udělat, pokud probíhá kontrola pravopisu.

en: Can't load textclass
cs: Nemohu načíst textovou třídu

en: Can't paste float into float!
cs: Nemohu vložit objekt do objektu!

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Canceled
cs: Zrušeno.

en: Canceled.
cs: Zrušeno.

en: Cancel|^[
cs: Zrušit|^[

en: Cannot cut table.
cs: Nelze rozdělit tabulku.

en: Cannot insert table in table.
cs: Není možné vložit tabulku do tabulky.

en: Cannot insert table/list in table.
cs: Nemohu vložit tabulku/seznam do tabulky.

en: Cannot open directory test file
cs: Nemohu otevřít testovací soubor

en: Cannot open phone book:
cs: Není možno otevřít tel. seznam:

en: Cannot open specified file:
cs: Nemohu otevřít soubor:

en: Cannot open temporary file:
cs: Nemohu otevřít dočasný soubor:

en: Cannot write file
cs: Nemohu zapsat soubor

en: Caption|#k
cs: Popiska

en: Case sensitive|#s#S
cs: velikost písma|#v

en: Center|#C
cs: Na střed|#s

en: Center|#n
cs: Na střed

en: Change Label
cs: Změna značky

en: Change environment depth
cs: Změna hloubky zanoření

en: Change itemize bullet settings
cs: Změna nastavení značek výčtů

en: Changed environment depth (in possible range, maybe not)
cs: Hloubka zanoření změněna (v možném rozsahu)

en: Changes in document:
cs: Změny v dokumentu:

en: Character Style
cs: Písmo

en: Character set:|#H
cs: Znaková sada:|#Z

en: Character...|Paragraph...|Document...|Paper...|Table...|Quotes...%l|Emphasize Style%b|Noun Style%b|Bold Style%b|TeX Style%b|Change Environment Depth|LaTeX Preamble...%l|Save layout as default
cs: Písmo...|Odstavec...|Dokument...|Stránka...|Tabulka...|Uvozovky...%l|Zvýraznění%b|Jméno%b|Tučně%b|TeX%b|Změň hloubku zanoření|Preambule LaTeXu...%l|Ulož nastavení jako implicitní

en: Charset not found!
cs: Znaková sada nenalezena!

en: Check 'number of copies'!
cs: Zkontrolujte 'počet kopií'!

en: Check 'range of pages'!
cs: Zkontroluje 'rozsah stran'!

en: Check TeX
cs: Kontrola TeXu

en: Check that the file "textclass.lst"
cs: Zkontrolujte, že soubor "textclass.lst"

en: Check that your parameters are correct
cs: Zkontrolujte, zda jsou vaše parametry správně

en: Check the LyX man page for more options.
cs: Další přepínače najdete na manuálové stránce LyXu.

en: Check the contents of  the file "textclass.lst"
cs: Zkontrolujte, že soubor "textclass.lst"

en: ChkTeX warning id #
cs: Varování ChkTeXu #

en: Chktex run successfully
cs: Chktex proběhl v pořádku.

en: Choose Paragraph Environment
cs: Výběr prostředí odstavce

en: Choose template
cs: Vyberte šablonu

en: Citation
cs: Citace

en: Class:|#C
cs: Třída:|#T

en: Clear|#e
cs: Smazat|#a

en: Close
cs: Zavřít

en: Close
cs: Zavřít

en: Close Spellchecker|#C^[
cs: Ukončit kontrolor|#U^[

en: Closed float
cs: Uzavřený objekt

en: Close|#C^[
cs: Zavřít

en: Close|#C^[^M
cs: Zavřít|#Z^[^M

en: Close|^[
cs: Zavřít

en: Color:|#C
cs: Barva:|#B

en: Column
cs: Sloupců

en: Columns
cs: Sloupce

en: Columns
cs: Sloupce

en: Command line switches (case sensitive):
cs: Přepínače na příkazové řádce (rozlišujte malá a velká písmena):

en: Command not allowed without any document open
cs: Příkaz není povolen pokud není otevřen dokument

en: Command:|#C
cs: Příkaz:|#P

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Confirm: press Delete-Button again
cs: Potvrzení: stiskněte znovu klávesu Delete

en: Conversion Errors!
cs: Chyby konverze!

en: Converting LinuxDoc SGML to TeX file...
cs: Konvertuji LinuxDoc do formátu LaTeX...

en: Converting LinuxDoc SGML to dvi file...
cs: Konvertuji LinuxDoc do formátu dvi...

en: Converting document to new document class...
cs: Převádím dokument do nové třídy dokumentů...

en: Copies
cs: Kopie

en: Copy
cs: Kopíruj

en: Copy paragraph environment type
cs: Zkopírování prostředí odstavce

en: Copyright and Warranty
cs: Copyright a záruka

en: Could not convert file
cs: Nemohu zkonvertovat soubor

en: Could not delete auto-save file!
cs: Nemohu vymazat záložní soubor!

en: Could not import LaTeX file
cs: Nemohu načíst soubor LaTeXu

en: Could not import Noweb file
cs: Nemohu načíst soubor Nowebu

en: Could not insert document
cs: Nemohu vložit dokument

en: Could not open document
cs: Nemohu otevřít dokument

en: Could not run with file:
cs: Nemohu pracovat se souborem:

en: Could not test if directory is writeable
cs: Nelze otestovat jestli je do adresáře povolen zápis

en: Couldn't find this label
cs: Nemohu tuto značku

en: Count:
cs: Počet:

en: Create new document with this name?
cs: Vytvořit nový dokument s tímto jménem?

en: Created test file but cannot remove it?
cs: Testovací soubor byl vytvořen, ale nelze ho zrušit?

en: Credits
cs: Kredit

en: Custom Papersize
cs: Atypický rozměr

en: Cut
cs: Vystřihni

en: Cyan
cs: Azurová

en: Database:
cs: Databáze:

en: Decoration
cs: Svorky

en: Decrease
cs: Menší

en: Decrement environment depth
cs: Snížení hloubky zanoření

en: Default
cs: Implicitní

en: Default Skip:|#u
cs: Std. Mezera:

en: Default font style
cs: Implicitní typ písma

en: Default|#U
cs: Implicitní

en: Default|#t
cs: Implicitní

en: Delete Column|#O
cs: Vymazání sloupce

en: Delete Row|#w
cs: Vymazání řádku

en: Delete Table|#D
cs: Vymazání tabulky

en: Delete from|#D
cs: Vymaž z|#m

en: Delimiter
cs: Oddělovač

en: Describe command
cs: Popis přikazu

en: Dest. Name:|#N
cs: Jméno cíle|#J

en: Destination:
cs: Cíl:

en: Dictionary
cs: Slovník

en: Ding 1|#D
cs: Další 1

en: Ding 2|#i
cs: Další 2

en: Ding 3|#n
cs: Další 3

en: Ding 4|#g
cs: Další 4

en: Directory:|#D
cs: Adresář:

en: Dismiss
cs: Zmiz

en: Display
cs: Zobrazit

en: Display Frame|#F
cs: Zobraz rámeček

en: Display as Grayscale|#i
cs: V odstínech šedi

en: Display as Monochrome|#s
cs: Černobíle

en: Display in Color|#D
cs: Barevně

en: Do Translations|#r
cs: Proveď transformace

en: Do not display this figure|#y
cs: Nezobrazovat

en: Do you still want to do it?
cs: Stále to chcete udělat?

en: Do you want to close that document now?
    ('No' will just switch to the open version)
cs: Chcete teď uzavřít tento dokument?
    ('Ne' pouze přepne do otevřené verze)

en: Do you want to open the document?
cs: Chcete otevřít dokument?

en: Do you want to overwrite the file?
cs: Chcete přepsat obsah souboru?

en: Do you want to reload that document?
cs: Opravdu ho chcete otevřít znovu?

en: Do you want to save the current settings
cs: Chcete uložit současná nastavení

en: Document
cs: Dokument

en: Document Layout
cs: Formát dokumentu

en: Document already exists:
cs: Dokument už existuje:

en: Document class must be linuxdoc.
cs: Třída dokumentu musí být linuxdoc.

en: Document is already open:
cs: Dokument je už otevřen:

en: Document is read only
cs: Dokument je pouze ke čtení

en: Document is read-only
cs: Dokument je pouze ke čtení

en: Document is read-only.  No changes to layout permitted.
cs: Dokument je pouze ke čtení. Nejsou povoleny žádné změny formátu.

en: Document layout set
cs: Formát dokumentu nastaven

en: Document renamed to '
cs: Dokument přejmenován na '

en: Document saved as
cs: Dokument byl uložen jako

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Don't know what to do with half floats.
cs: Nevím co dělat s polovinou objektu.

en: Don't know what to do with half tables.
cs: Nevím co dělat s polovinou tabulky.

en: Don't typeset|#D
cs: Nesázet

en: Done
cs: Hotovo

en: Done!
cs: Hotovo!

en: Double|#D
cs: Dvojité|#D

en: EPS Figure
cs: Obrázek EPS

en: EPS file|#E
cs: Soubor EPS

en: ERROR!
cs: CHYBA!

en: ERROR!  Unable to print!
cs: CHYBA! Nemohu tisknout

en: ERROR: LyX wasn't able to read CREDITS file
cs: CHYBA: LyX nemůže načíst soubor CREDITS

en: ERROR: need lyxformat %.2f but found %.2f
cs: CHYBA: potřebuji formát LyXu %.2f, ale nalezl jsem %.2f

en: Edit
cs: Úpravy

en: Emphasis
cs: Zvýraznění

en: Empty Phonebook
cs: Prázdný telefonní seznam

en: Encoding:|#D
cs: Kódování:

en: Enter Filename for new document
cs: Zadejte jméno nového dokumentu

en: Enter Filename to Save Document as
cs: Zadejte jméno pod kterým má být dokument uložen

en: Enter new label to insert:
cs: Zadej novou značku

en: Enterprise:|#E
cs: Společnost|#S

en: Error
cs: Chyba

en: Error : Wrong depth for LatexType Command.
cs: Chyba: Nesprávné zanoření příkazů LaTeXu.

en: Error executing *roff command on table
cs: Chyba při provádění příkazu *roff v tabulce

en: Error while reading
cs: Chyba při čtení

en: Error!
cs: Chyba!

en: Error! Can't open temporary file:
cs: Chyba! Nemohu otevřít dočasný soubor:

en: Error! Cannot open directory:
cs: Chyba! Nemohu otevřít adresář:

en: Error! Cannot open specified file:
cs: Chyba! Nemohu otevřít specifikovaný soubor:

en: Error! Cannot write file:
cs: Chyba! Nemohu zapsat soubor:

en: Error! Could not close file properly:
cs: Chyba! Nemonu strávně uzavřít soubor:

en: Error! Could not close file properly:
cs: Chyba! Nemohu správně uzavřít soubor:

en: Error! Could not remove file:
cs: Chyba! Nemohu odstranit soubor:

en: Error! Couldn't create directory:
cs: Chyba! Nemohu vytvořit adresář:

en: Error! Couldn't create temporary directory:
cs: Chyba! Nemohu vytvořit dočasný adresář:

en: Error! Couldn't delete temporary directory:
cs: Chyba! Nemohu smazat dočasný adresář:

en: Error! Document is read-only:
cs: Chyba! Dokument je pouze ke čtení:

en: Error:
cs: Chyba:

en: Error:
    
    Keymap
    not found
cs: Chyba:
    
    Mapa klávesnice
    nenalezena

en: Error: Cannot open temporary file:
cs: Chyba! Nemohu přečíst dočasný soubor:

en: Error: Cannot write file:
cs: Chyba! Nemohu zapsat soubor:

en: Error: Could not change to directory:
cs: Chyba: Nemodu přejít do adresáře:

en: Examples
cs: Příklady

en: Execute command
cs: Provedení příkazu

en: Executing command:
cs: Provádím příkaz:

en: Executing:
cs: Provádím:

en: Exit
cs: Ukončení

en: Exit anyway?
cs: Přesto ukončit?

en: Expect problems.
cs: Očekávejte problémy.

en: Export%t|as LaTeX...%x40|as DVI...%x41|as PostScript...%x42|as Ascii Text...%x43|Custom...%x44
cs: Export%t|jako LaTeX...%x40|jako DVI...%x41|jako PostScript...%x42|jako Ascii text...%x43|Nastavitelný...%x44

en: Export%t|as LinuxDoc...%x40|as DVI...%x41|as PostScript...%x42|as Ascii Text...%x43
cs: Export%t|jako LinuxDoc...%x40|jako DVI...%x41|jako PostScript...%x42|jako Ascii text...%x43

en: Extra Options
cs: Další volby

en: Extra Options:|#X
cs: Další volby:

en: Extra special chars allowed in words:|#E
cs: Zvláštní znaky povolené ve slovech:|#E

en: ExtraOpt|#X
cs: Další volby

en: Extra|#X
cs: Další volby|#D

en: Failed. Will use
cs: Ukončenou chybou. Místo toho bude použit

en: Family:|#F
cs: Rodina:|#R

en: Fax File:
cs: Faxový soubor:

en: Fax no.:|#F
cs: Fax č.:|#F

en: Figure
cs: Obrázek

en: Figure inserted
cs: Obrázek vložen

en: Figure...|Table...%l|Include File...|Import ASCII File%m|Insert LyX File...%l|Footnote|Margin Note|Floats%m%l|Lists & TOC%m%l|Special Character%m%l|Note...|Label...|Cross-Reference...|Citation Reference...|Index entry...|Index entry of last word
cs: Obrázek...|Tabulka...%l|Připoj soubor...|Vlož ASCII soubor%m|Vlož soubor LyXu...%l|Poznámka pod čarou|Poznámka na okraji|Plovoucí objekty%m%l|Seznamy a obsah%m%l|Speciální znak%m%l|Komentář...|Značka...|Odkaz...|Citace Reference...|Položka rejstříku...|Položka rejstříku pro poslední slovo

en: File
cs: Soubor

en: File Type
cs: Typ souboru

en: File `
cs: Soubor `

en: File already exists:
cs: Soubor už existuje:

en: File name:|#F
cs: Soubor:

en: File to Insert
cs: Soubor pro vložení

en: Filename can't contain any of these characters:
cs: Jméno souboru nesmí obsahovat tyto znaky:

en: Filename:|#F
cs: Soubor:

en: File|#F
cs: Souboru|#S

en: Find & Replace
cs: Hledání a záměna

en: Find|#n
cs: Hledat|#H

en: First Head
cs: První hlav.

en: Float Placement:|#L
cs: Umístění objektů:

en: Float would include float!
cs: Objekt by obsahoval objekt!

en: Floatflt|#F
cs: Floatflt

en: Floats & Insets%t|Open/Close%x21|Melt%x22|Open All Footnotes/Margin Notes%x23|Close All Footnotes/Margin Notes%x24|Open All Figures/Tables%x25|Close All Figures/Tables%x26%l|Remove all Error Boxes%x27
cs: Plovoucí objekty%t|Otevření/Uzavření%x21|Spojení%x22|Otevření všech poznámek%x23|Uzavření všech poznámek%x24|Otevření všech objektů%x25|Uzavření všech objektů%x26%l|Odstranění všech chybových hlášení%x27

en: Floats%t|Figure Float%x71|Table Float%x72|Wide Figure Float%x73|Wide Table Float%l%x74|Algorithm Float%x75
cs: Objekty%t|Plovoucí obrázek%x71|Plovoucí tabulka%x72|Široký plovoucí obrázek%x73|Široká plovoucí tabulka%l%x74|Plovoucí algoritmus%x75

en: Font Norm|#N
cs: Kódování|#K

en: Font Size:|#O
cs: Vel. písma:

en: Font Zoom|#Z
cs: Zvětšení|#Z

en: Font:
cs: Písmo:

en: Fonts:|#F
cs: Písma:

en: Foot
cs: Patička

en: Foot/Head Margins
cs: Hlavička/Patička

en: Footskip:|#F
cs: Mezera patičky:|#F

en: Formatting document...
cs: Formátuji dokument...

en: Fraction|Square root|Exponent|Index|Sum|Integral%l|Math mode|Display%l|Math Panel...
cs: Zlomek|Odmocnina|Exponent|Index|Suma|Integrál%l|Mat. režim|Rovnice%l|Panel...

en: Full Screen Preview|#v
cs: Celostránkový náhled

en: Functions
cs: Funkce

en: Go down
cs: Posun dolů

en: Go one char back
cs: Přechod o znak zpět

en: Go one char forward
cs: Přechod o znak dopředu

en: Go one paragraph down
cs: Přesun o odstavec dolů

en: Go one paragraph up
cs: Přesun o odstavec nahoru

en: Go to Reference|#G
cs: Jdi na značku

en: Go to beginning of document
cs: Přechod na začátek dokumentu

en: Go to beginning of line
cs: Přechod na začátek řádku

en: Go to end of document
cs: Jdi na konec dokumentu

en: Go to end of line
cs: Přechod na konec řádku

en: Go to next error
cs: Přechod na další chybu

en: Goto Label
cs: Jdi na značku

en: Greek
cs: Řečtina

en: Green
cs: Zelená

en: HFill between Minipage paragraphs|#H
cs: Pružný výplněk mezi jednotlivými minipage

en: HTML type|#H
cs: HTML typ|#H

en: Head
cs: Hlavička

en: Headheight:|#i
cs: Výška hlavičky:|#i

en: Headsep:|#d
cs: Výška oddělovače:|#d

en: Height
cs: Výška

en: Height:|#H
cs: Výška:

en: Help
cs: Nápověda

en: Home|#H#h
cs: Domů

en: Horizontal align|#H
cs: Horizontální zarovnání

en: Huge
cs: Obrovské

en: Huger
cs: Obrovité

en: If you have problems, try starting LyX with an absolute path.
cs: Jestliže máte tyto problémy, zkuste startoval LyX s absolutní cestou.

en: Ignore
cs: Ingorováno

en: Ignore changes and proceed with check out?
cs: Ignorovat změny a pokračovat?

en: Ignore word|#g
cs: Ignoruj slovo|#I

en: Import ASCII file%t|As Lines%x41|As Paragraphs%x42
cs: Vlož ASCII soubor%t|Jako řádky%x41|Jako Odstavce%x42

en: Import document
cs: Vkládám dokument

en: Import%t|LaTeX...%x15|Ascii Text as Lines...%x16|Ascii Text as Paragraphs...%x17|Noweb...%x18
cs: Import%t|LaTeX...%x15|Ascii text po řádcích...%x16|Ascii text po odstavcích...%x17|Noweb...%x18

en: Import%t|LaTeX...%x30|Ascii Text as Lines...%x31|Ascii Text as Paragraphs%x32|Noweb%x33
cs: Import%t|LaTeX...%x30|Ascii text po řádcích...%x31|Ascii text po odstavcích%x32|Noweb%x33

en: Importing ASCII file
cs: Importuji ASCII soubor

en: Importing LaTeX file
cs: Importuji LaTeX soubor

en: Importing LinuxDoc SGML file `
cs: Importuji soubor ve formátu LinuxDoc SGML `

en: Importing Noweb file
cs: Importuji Noweb soubor

en: Impossible Operation!
cs: Nemožná operace!

en: Impossible operation
cs: Nemožná operace

en: Include
cs: Vložení

en: Increase
cs: Větší

en: Increment environment depth
cs: Zvyšení hloubky zanoření

en: Indent
cs: Odsazení

en: Indented Paragraph|#I
cs: Odsazený odstavec

en: Indent|#I
cs: Odsazení|#O

en: Index
cs: Rejstřík

en: Inherit
cs: Zděděné

en: Inlined EPS (*.eps, *.ps)|#I
cs: Vložený EPS (*.eps, *.ps)|#I

en: Input
cs: Vstup

en: Input Encoding switch to ispell|#I
cs: Přepni vstupní kódování ispellu

en: Insert
cs: Vložení

en: Insert ... dots
cs: Vložení ... teček

en: Insert Figure
cs: Vložení obrázku

en: Insert Footnote
cs: Vložení poznámky pod čarou

en: Insert Label
cs: Vložení značky

en: Insert Margin note
cs: Vložení poznámky na okraji

en: Insert Page Number|#P
cs: Vlož číslo strany|#S

en: Insert Reference
cs: Vlož odkaz na značku

en: Insert Reference|#I^M
cs: Vlož odkaz na značku|#V^M

en: Insert Table
cs: Vložení tabulky

en: Insert Url
cs: Vložení Url

en: Insert bibtex
cs: Vložení bibtexu

en: Insert citation
cs: Vložení citace

en: Insert cross reference
cs: Vložení odkazu

en: Insert end of sentence period
cs: Vložení tečky na koci věty

en: Insert horizontal fill
cs: Vložení horizontálního výplňku

en: Insert hyphenation point
cs: Vložení místa dělení slova

en: Insert in personal dictionary|#I
cs: Vložit do osobního slovníku|#V

en: Insert menu separator
cs: Vložte oddělovač nabídky

en: Insert protected space
cs: Vložení pevné mezery

en: Insert quote
cs: Vložení uvozovky

en: Inserting Footnote...
cs: Vkládám poznámku pod čarou...

en: Inserting document
cs: Vkládám dokument

en: Inserting figure...
cs: Vkládám obrázek...

en: Inserting margin note...
cs: Vkládám poznámku na okraji...

en: Inserting table...
cs: Vkládám tabulku...

en: Inset
cs: Objekt

en: Internal error!
cs: Vnitřní chyba!

en: Introduction|Tutorial|User's Guide|Extended Features|Customization|Reference Manual|Known Bugs|LaTeX Configuration%l|Copyright and Warranty...|Credits...|Version...
cs: Úvod|Průvodce|Uživatelská příručka|Pokročilá editace|Nastavování|Referenční příručka|Známé chyby|Konfigurace LaTeXu%l|Copyright a Záruka...|Zásluhy...|Verze...

en: Invalid action in math mode!
cs: Tato akce je v matematickém režimu neplatná!

en: It is needed to keep your own configuration.
cs: Potřebujete ho pro uchování vašeho nastavení.

en: It seems chktex does not work.
cs: Zdá se, že chktex nefunguje.

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Itemize Bullet Selection
cs: Výběr značek výčtů

en: Keep|#K
cs: Nechat

en: Keep|#p
cs: Nechat

en: Key Mappings
cs: Mapování klávesnice

en: Key:
cs: Klíč:

en: Key:|#K
cs: Klíč:

en: Keyword:|#K
cs: Klíč:|#K

en: LYX_DIR_10x environment variable no good.
cs: Proměnná prostředí LYX_DIR_10x není dobře nastavena

en: LYX_ERROR:
cs: CHYBA LYXU:

en: LaTeX Error
cs: Chyba LaTeXu

en: LaTeX Log
cs: Zprávy LaTeXu

en: LaTeX Options
cs: Volby LaTeXu

en: LaTeX Preamble
cs: Preambule LaTeXu

en: LaTeX did not work!
cs: LaTeX nefunguje!

en: LaTeX preamble set
cs: Preambule LaTeXu nastavena

en: LaTeX run number
cs: Číslo běhu LaTeXu

en: Label Width:|#d
cs: Šířka značky

en: Label:|#L
cs: Značka:

en: Landscape|#L
cs: Naležato|#N

en: Language
cs: Jazyk

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Large
cs: Velké

en: Larger
cs: Větší

en: Largest
cs: Největší

en: Last Foot
cs: Posl. pata

en: LateX file
cs: Soubor LaTeX

en: Latex
cs: LaTeX

en: Layout
cs: Formát

en: Layout
cs: Formát

en: Left:|#e
cs: Vlevo:

en: Left|#L
cs: Vlevo|#l

en: Left|#e
cs: Vlevo|#l

en: Left|#f
cs: Vlevo

en: Length|#L
cs: Rozměr

en: Library directory:
cs: Adresář knihoven:

en: Linebreaks|#N
cs: Oddělovače řádků|#N

en: Lines
cs: Linky

en: LinuxDoc SGML file save as
cs: LinuxDoc SGML soubor ulož jako

en: List of Algorithms
cs: Seznam algoritmů

en: List of Figures
cs: Seznam obrázků

en: List of Tables
cs: Seznam tabulek

en: Lists & TOC%t|Table of Contents%x21|List of Figures%x22|List of Tables%x23|List of Algorithms%x24|Index List%x25|BibTeX Reference%x26
cs: Seznamy a obsah%t|Obsah%x21|Seznam obrázků%x22|Seznam tabulek%x23|Seznam algoritmů%x24|Rejstřík%x25|Citace z BibTeXu...%x26

en: Literate command did not work!
cs: Příkaz Literate nefunguje!

en: Load that one instead?
cs: Chcete ji použít?

en: Loading font into X-Server...
cs: Nahrávám písma do X-Serveru...

en: Load|#L
cs: Nahrát

en: Longtable
cs: Dlouhá tab.

en: LyX Banner
cs: Znak LyXu

en: LyX Internal Error!
cs: Vnitřní chyba LyXu!

en: LyX Internal Error:
cs: Vnitřní chyba LyXu:

en: LyX VC: Initial description
cs: LyX VC: Počáteční popis

en: LyX VC: Log Message
cs: LyX VC: Zpráva

en: LyX Version
cs: LyX verze

en: LyX Warning!
cs: Varování LyXu!

en: LyX Warning! Couldn't determine system directory.
cs: Varování! Nemohu otevřít systémový adresář.

en: LyX is Copyright (C) 1995 by Matthias Ettrich,
    1995-1999 LyX Team
cs: LyX je Copyright (C) 1995 Matthias Ettrich,
    1995-1999 LyX Team

en: LyX is distributed in the hope that it will
    be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY;
    without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of
    the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to
    the Free Software Foundation, Inc.,
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.
cs: LyX je šířen v naději, že bude užitečný,
    ale BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY;
    dokonce bez jakékoli OBCHODNÍ ZÁRUKY
    nebo VHODNOSTI K DANÉMU POUŽITÍ.
    Podrobnosti viz GNU General Public Licence.
    Kopii této licence byste měl dostat
    spolu s tímto programem; pokud ne, napište na
    the Free Software Foundation, Inc.,
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.
    Český překlad najdete na
    http://www.freesoft.cz/

en: LyX wasn't able to find any layout description!
cs: LyX nenašel popisy formátů!

en: LyX wasn't able to find its layout descriptions!
cs: LyX nenašel popisy formátů!

en: LyX: Creating directory
cs: LyX: Vytvářím adresář

en: MB|#E
cs: MB|#p

en: MB|#F
cs: MB|#S

en: MB|#H
cs: MB|#N

en: MB|#I
cs: MB|#V

en: MB|#L
cs: MB|#F

en: MB|#O
cs: MB|#a

en: Macro:
cs: Makro:

en: Magenta
cs: Purpurová

en: Mapping
cs: Mapování

en: Margins
cs: Okraje

en: Mark off
cs: Značka vypnuta

en: Mark on
cs: Značka zapnuta

en: Mark removed
cs: Značka odstraněna

en: Mark set
cs: Značka nastavena

en: Match word|#M#m
cs: celá slova|#c

en: Math
cs: Matematika

en: Math Greek
cs: Řecká písmena

en: Math Panel
cs: Matematický panel

en: Math editor mode
cs: Režim matematického editoru

en: Math greek keyboard off
cs: Režim řecké klávesnice je deaktivován

en: Math greek keyboard on
cs: Je aktivován režim řecké klávesnice

en: Math greek mode on
cs: Je aktivován režim řeckých písmen

en: Math mode
cs: Matematický režim

en: Maths|#M
cs: Matematické

en: Matrix
cs: Matice

en: Maybe the document is truncated
cs: Je možné, že dokument byl zkrácen

en: Medium
cs: Střední

en: Medium|#M
cs: Střední

en: Melt
cs: Spojeno

en: Message-Window
cs: Okno hlášení

en: Middle|#d
cs: Na střed

en: Minipage|#M
cs: Minipage

en: Misc
cs: Další

en: Misc:|#M
cs: Další:|#D

en: Missing argument
cs: Chybějící parametr

en: Missing directory for -sysdir switch!
cs: Chybí adresář pro přepínač -switch!

en: Missing log file:
cs: Chybí soubor hlášení:

en: Missing number for -dbg switch!
cs: Chybí číslo pro přepínač -dbg!

en: Multicolumns can only be horizontally.
cs: Vícesloupcové buňky mohou být pouze horizontálně.

en: Multicolumn|#M
cs: Vícesloupcová

en: NO LATEX LOG FILE!
cs: SOUBOR S HLÁŠENÍMI LATEXU NEEXISTUJE

en: NO OR EMPTY LOGFILE!
cs: Žádný nebo prázdný soubor hlášení!

en: Name|#N
cs: Jméno cíle|#J

en: Near
    Misses
cs: Podobná
    slova

en: Negative|#N
cs: Záporná

en: New Page
cs: Nová strana

en: New document
cs: Nový dokument

en: New document from template
cs: Nový dokument podle šablony

en: New...|New from template...|Open...%l|Close|Save|Save As...|Revert to saved%l|View dvi|View PostScript|Update dvi|Update PostScript|Build program%l|Print...|Fax...
cs: Nový...|Nový podle šablony...|Otevřít...%l|Zavřít|Uložit|Uložit jako...|Obnov uloženou verzi%l|Náhled dvi|Náhled PostScript|Obnov dvi|Obnov PostScript%l|Vytvoř program%l|Tisk...|Fax...

en: New...|New from template...|Open...%l|Import%m%l|Exit%l
cs: Nový...|Nový podle šablony...|Otevřít...%l|Importovat%m%l|Ukončit%l

en: Nice LaTeX file saved as
cs: Přehledný soubor LaTeXu byl uložen jako

en: No Documents Open!%t
cs: Nejsou otevřeny žádné dokumenty!%t

en: No Indent|#I
cs: Bez odsazení

en: No RCS History!
cs: Žádná historie RCS!

en: No cross-reference to toggle
cs: Nejsou k dispozici odkazy pro přepnutí

en: No description available!
cs: Žádný popis není k dispozici!

en: No font change defined. Use Character under the Layout menu to define font change.
cs: Není nastavena žádná změna písma. Nastavte ji v menu Formát/písmo.

en: No further redo information
cs: Není k dispozici další informace pro vrácení funkce Zpět.

en: No further undo information
cs: Není k dispozici další informace pro funkci Zpět

en: No key mapping|#N
cs: Žádné mapování

en: No more errors
cs: Žádné další chyby

en: No more notes
cs: Žádné další poznámky

en: No number
cs: Toto není číslo

en: No warnings found.
cs: Bez varování.

en: None
cs: Žádná

en: Normal
cs: Normální

en: Normal Order|#N
cs: Normální|#N

en: Not a LyX file!
cs: Toto není soubor ve formátu LyXu!

en: Note
cs: Komentář

en: Nothing to do
cs: Nic na práci

en: Noun
cs: Slovo

en: Noweb file
cs: Soubor Noweb

en: No|Nn#n
cs: Ne|Nn#n

en: Number
cs: Číslo

en: OK|#O
cs: OK

en: Off
cs: Vyp

en: Old LyX file format found. Use LyX 0.10.x to read this!
cs: Nalezen starý formát LyXu. Načtěte jej LyXem 0.10.x!

en: On
cs: Zap

en: One error detected
cs: Nalezena jedna chyba

en: One paragraph couldn't be converted
cs: Jeden odstavec se nepodařilo zkonvertovat

en: One warning found.
cs: Vyskytlo se jedno varování.

en: One|#e
cs: Jeden

en: One|#n
cs: Jedna

en: Only Even Pages|#E
cs: Jen sudých stran|#s

en: Only Odd Pages|#O
cs: Jen lichých stran|#l

en: Open
cs: Otevřít

en: Open/Close...
cs: Otevření/zavření...

en: Opened error
cs: Otevřená chyba

en: Opened float
cs: Otevřený objekt

en: Opened inset
cs: Otevřený objekt

en: Opening child document
cs: Otvírám podřízený dokument

en: Opening document
cs: Vkládám dokument

en: Opening help file
cs: Otevírám soubor s nápovědou

en: Options
cs: Nastavení

en: Order
cs: Pořadí

en: Orientation
cs: Orientace

en: Other...|#O
cs: Jiný...

en: Other...|#T
cs: Jiný...

en: PS Driver:|#S
cs: PostScript:

en: Page Number
cs: Číslo stránky

en: Page:
cs: Strana:

en: Pagebreaks
cs: Zlom strany

en: Pages:
cs: Strany:

en: Pagestyle:|#P
cs: Styl strany:

en: Paper Layout
cs: Formát stránky

en: Paper layout set
cs: Formát stránky nastaven

en: Papersize:|#P
cs: Papír:

en: Paragraph Environment
cs: Nastavení odstavce

en: Paragraph environment type copied
cs: Parametry odstavce zkopírovány

en: Paragraph environment type set
cs: Parametry odstavce nastaveny

en: Paragraph layout set
cs: Formát odstavce nastaven.

en: ParagraphExtra Layout
cs: Další volby odstavce

en: ParagraphExtra layout set
cs: Speciálních vlastnosti odstavce nastaveny

en: Parent:
cs: Rodič:

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste paragraph environment type
cs: Vložení prostředí odstavce

en: Path Stack underflow.
cs: Podtečení zásobníku cesty.

en: Pattern:|#P
cs: Maska:

en: Phone Book
cs: Adresář

en: Phonebook
cs: Telefonní seznam

en: Please install correctly to estimate the great
cs: je správně nainstalován. Lituji, musím končit :-(

en: Please wait a few seconds for this to finish and try again.
cs: Prosím počkejte několik sekund než skončí a zkuste to znovu.

en: Portrait|#o
cs: Portrét|#P

en: Postscript|#P
cs: PostScript|#P

en: Primary
cs: Primární

en: Primary key map|#r
cs: Primární klávesnice

en: Print
cs: Tisk

en: Print to
cs: Tisk do

en: PrintIndex
cs: Tisk rejstříku

en: Printer|#P
cs: Tisk.|#T

en: Push-toolbar needs argument > 0
cs: Push-toolbar potřebuje parametr > 0

en: Quadratin|#Q
cs: Čtverčík

en: Quotes
cs: Uvozovky

en: Quotes type set
cs: Typ uvozovek nastaven

en: RCS History
cs: RCS historie

en: Reading of document is not complete
cs: Dokument nebyl přečten úplný

en: Reconfigure
cs: Rekonfigurace

en: Red
cs: Červvená

en: Redo
cs: Opakovat

en: Redo not yet supported in math mode
cs: Vrácení funkce zpět ještě není v matematickém režimu podporováno.

en: Ref:
cs: Odkaz:

en: Reference
cs: Odkaz

en: Reference Type
cs: Typ odkazu

en: Reloading configuration...
cs: Nové načtení konfigurace...

en: Remark:|#R
cs: Poznámka:

en: Remove all error boxes
cs: Odstranění všech chybových hlášení

en: Replace
cs: Zaměnit

en: Replace All|#A#a
cs: Nahraď vše|#A#a

en: Replace file?
cs: Nahradit soubor?

en: Replace with current document?
cs: Nahradit aktuálním?

en: Replace with|#W
cs: Nahradit čím|#N

en: Replace word|#R
cs: Nahraď slovo|#N

en: Replace|#R#r
cs: Nahraď

en: Rescan|#R#r
cs: Obnov

en: Reverse Order|#R
cs: Pozpátku|#P

en: Revert to saved
cs: Obnovení uložené verze

en: Reverting to original document class.
cs: Zpět do původní třídy dokumentu

en: Right:|#R
cs: Vpravo:

en: Right|#R
cs: Vpravo

en: Right|#i
cs: Vpravo|#p

en: Roman
cs: Patkové

en: Roman Font|#R
cs: Patkové písmo|#P

en: Rotate 90°
cs: Otoč o 90°

en: Rotate 90°|#9
cs: Otoč o 90°|#9

en: Rotation
cs: Natočení

en: Row
cs: Řádků

en: Rows
cs: Řádky

en: Run #
cs: Běh #

en: Running BibTeX.
cs: Běží BibTeX.

en: Running LaTeX...
cs: Pracuje LaTeX...

en: Running Literate...
cs: Pracuje Literate...

en: Running MakeIndex.
cs: Běží MakeIndex.

en: Running chktex...
cs: Pracuje chktex...

en: Running configure...
cs: Běží configure...

en: Running without personal LyX directory.
cs: Nemáte vytvořen osobní adresář LyXu.

en: Same name as document already has:
cs: Stejné jméno jako dokument už má:

en: Sans Serif Font|#S
cs: Bezpatkové písmo|#B

en: Sans serif
cs: Bezpatkové

en: Save
cs: Uložit

en: Save (needed)
cs: Uložit (nutné)

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Save anyway?
cs: Přesto uložit?

en: Save document and proceed?
cs: Uložit dokument a pokračovat?

en: Save document?
cs: Uložit dokument?

en: Save failed!
cs: Nepodařilo se uložit!

en: Save failed. Rename and try again?
cs: Soubor se nepodařilo uložit. Přejmenovat a zkusit znovu?

en: Save|#V
cs: Ulož|#U

en: Saving document
cs: Ukládám dokument

en: Screen Fonts...|Spellchecker Options...|Keyboard...|LaTeX...%l|Reconfigure
cs: Písma obrazovky...|Kontrola pravopisu...|KLávesnice...|LaTeX...%l|Překonfiguruj

en: Screen Options
cs: Parametry obrazovky

en: Screen options set
cs: Parametry obrazovky nastaveny

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Secondary key map|#e
cs: Sekundární klávesnice

en: Section number depth
cs: Hloubka zanoření sekcí

en: Select ASCII file to Import
cs: Zvolte ASCII soubor pro import

en: Select Child Document
cs: Výběr podřízeného dokumentu

en: Select Document to Insert
cs: Vyberte dokument, který chcete vložit

en: Select Document to Open
cs: Vyberte dokument, který chcete načíst

en: Select LaTeX file to Import
cs: Zvolte soubor LaTeX pro import

en: Select Noweb file to Import
cs: Zvolte soubor Noweb pro import

en: Select from|#S
cs: Vyber z|#V

en: Select next char
cs: Vybrání následujícího znaku

en: Select next line
cs: Výběr následujícího řádku

en: Select next paragraph
cs: Výběr následujícího odstavce

en: Select previous char
cs: Výběr předchozího znaku

en: Select previous paragraph
cs: Vyběr předchozího odstavce

en: Select to beginning of document
cs: Vyber do začátku dokumentu

en: Select to beginning of line
cs: Výběr do začátku řádku

en: Select to end of document
cs: Vyber do konce dokumentu

en: Select to end of line
cs: Výběr do konce řádku

en: Send Document to Command
cs: Předej dokument příkazu

en: Senseless with this layout!
cs: Toto je v tomto formátu nesmyslné!

en: Separation
cs: Zač. odstavce

en: Series:|#S
cs: Váha|#V

en: Set Borders|#S
cs: Nastav okraje

en: Set Charset|#C
cs: Nastav|#N

en: Set font size
cs: Nastavení velikosti písma

en: Setting debug level to
cs: Nastavují debug level na

en: Shape:|#H
cs: Tvar|#T

en: Should I set some parameters to
cs: Mám některé parametry nastavit na

en: Should I try to set it up for you (recommended)?
cs: Mám ho pro vás vytvořit (doporučeno)

en: Show font state
cs: Informace o nastavení písma

en: Sides
cs: Strany

en: Single|#S
cs: Jednod.|#J

en: Size:|#Z
cs: Velikost:|#e

en: Size|#z
cs: Velikost|#z

en: Skip|#K
cs: Mezera|#M

en: Slanted
cs: Skloněné

en: Small
cs: Malé

en: Smallcaps
cs: Kapitálky

en: Smaller
cs: Menší

en: Smallest
cs: Nejmenší

en: Some documents were not saved:
cs: Některé dokumenty nebyly uloženy:

en: Sorry, can't do this while pictures are being rendered.
cs: Lituji. Toto nemůžete dělat během vykreslování obrázku.

en: Sorry, has to exit :-(
cs: je správně nainstalován. Lituji, musím končit :-(

en: Sorry, your libXpm is too old.
cs: Lituji, ale vaše knihovna Xpm je příliš stará.

en: Sorry.
cs: Lituji.

en: Spacing
cs: Mezery

en: Spacing|#g
cs: Řádkování:

en: Spec. Table
cs: Spec. tabulka

en: Special Cell
cs: Zvláštní buňka

en: Special Character%t|HFill%x31|Hyphenation Point%x32|Protected Blank%x33|Linebreak%x34|Ellipsis (...)%x35|End of sentence period%x36|Ordinary Quote (")%x37|Menu Separator %x38
cs: Speciální znak%t|Výplněk%x31|Dělení slova%x32|Pevná mezera%x33|Zlom řádku%x34|Tři tečky (...)%x35|Tečka na konci věty%x36|Značka palce (")%x37||Oddělovač nabídky %x38

en: Special Column Alignment
cs: Zvláštní zarovnání buněk

en: Special Multicolumn Alignment
cs: Speciální zarovnání pro více sloupců

en: Special:|#S
cs: Speciál:|#S

en: Specify paper size and margins
cs: Nastavení rozměru papíru a okrajů

en: Spellchecker
cs: Kontrola pravopisu

en: Spellchecker Options
cs: Nastavení kontroly pravopisu

en: Spellchecker Options...|#O
cs: Nastavení kontroloru...

en: Spellchecking completed!
cs: Kontrola pravopisu ukončena!

en: Standard|#S
cs: Standardní

en: Start new Minipage|#S
cs: Začni novou minipage

en: Start spellchecking|#S
cs: Spustit kontrolu|#S

en: Stop spellchecking|#T
cs: Zastav kontrolu|#Z

en: Stop the spellchecker first.
cs: Nejprve zastavte korektor.

en: Style:
cs: Styl:

en: Subfigure|#q
cs: Podobrázek

en: Switch to previous document
cs: Přepnutí na předchozí dokument

en: System directory set to:
cs: Systémový adresář nastaven na:

en: Table Extra Form
cs: Další formulář pro tabulku

en: Table Layout
cs: Formát tabulky

en: Table Of Contents
cs: Obsah

en: Table cell cannot include more than one paragraph!
cs: Buňka tabulky nemůže obsahovat víc než jeden odstavec!

en: Table inserted
cs: Tabulka vložena

en: Table of Contents
cs: Obsah

en: Table of contents depth
cs: Hloubka zanoření obsahu

en: Table%t
cs: Tabulka%t

en: TeX mode
cs: Režim TeXu

en: Templates
cs: Šablony

en: Text mode
cs: Textový režim

en: Textclass Loading Error!
cs: Chyba při nahrávání textové třídy

en: The Build operation is not allowed in this document
cs: Operace není povolena na tomto dokumentu

en: The document is read-only:
cs: Dokument je pouze ke čtení:

en: The ispell-process has died for some reason.
    Maybe it has been killed.
cs: Korektor pravopisu přestal pracovat.
    Možná byl zrušen (kill).

en: The system has been reconfigured.
cs: Systém je překonfigurován.

en: There were errors during the Build process.
cs: Během zpracování LaTeXem se vyskytly chyby.

en: There were errors during the LaTeX run.
cs: Během zpracování LaTeXem se vyskytly chyby.

en: These are always toggled
cs: Tyto nejsou nikdy vypnuty

en: These are never toggled
cs: Tyto nejsou nikdy zapnuty

en: Thick|#H
cs: Široká

en: Thin|#T
cs: Úzká

en: This document has NOT been registered.
cs: Tento dokument NEBYL registrován

en: This feature requires xpm-4.7 (a.k.a 3.4g) or newer.
cs: Tato vlastnost vyžaduje xpm-4.7 (neboli 3.4g) nebo novější.

en: This is only allowed in math mode!
cs: Toto je povoleno pouze v matematickém režimu!

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of the GNU General
    Public License as published by the Free Software
    Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
cs: Toto je volně šiřitelný program; můžete ho šířit
    a/nebo modifikovat podle GNU General
    Public Licence jak byla zveřejněna Free Software
    Foundation; ať už verze 2 této licence, nebo
    (pokud chcete) libovolné starší verze.

en: Tiny
cs: Drobné

en: Toggle
cs: Přepnout

en: Toggle TeX style
cs: Přepnutí stylu TeX

en: Toggle bold
cs: Přepnutí tučně

en: Toggle code style
cs: Přepnutí stylu kód

en: Toggle cursor does/doesn't follow the scrollbar
cs: Přepnutí kurzoru ne/kopíruje posuvník

en: Toggle emphasize
cs: Přepnutí zvýraznění

en: Toggle font underline
cs: Přepnutí podtržení

en: Toggle keymap
cs: Přepnutí mapy klávesnice

en: Toggle noun style
cs: Přepnutí stylu jméno

en: Toggle on all these|#T
cs: Přepnutí stylu jméno|#P

en: Toggle roman font style
cs: Přepnutí patkového písma

en: Toggle sans font style
cs: Přepnutí bezpatkového písma

en: Toggle user defined style
cs: Přepnutí uživatelem definovaného stylu

en: Top | Center | Bottom
cs: Nahoře | Uprostřed | Dole

en: Top:|#T
cs: Nahoře:

en: Top|#T
cs: Nahoře|#N

en: Treat run-together words as legal|#T
cs: Složená slova jsou povolena

en: Try running LyX in mono mode (lyx  -Mono).
cs: Zkuste spustit LyX v monochromatickém režimu (lyx -Mono).

en: Try the '-sysdir' command line parameter or
cs: Použijte přepínač -sysdir nebo

en: Try to load that instead?
cs: Chcete ji použít?

en: Turn off keymap
cs: Vypnutí mapy klávesnice

en: Two|#T
cs: Dvě

en: Two|#w
cs: Dva

en: Type
cs: Typ

en: Type:|#T
cs: Typ

en: Typewriter
cs: Psací stroj

en: Typewriter Font|#T
cs: Psací stroj|#s

en: Unable to open template
cs: Nemohu otevřít šablonu

en: Unable to print
cs: Nemohu tisknout

en: Unable to read file!
cs: Nemohu číst soubor!

en: Unable to switch to new document class.
cs: Neleze přepnout do vybrané třídy dokumentu

en: Underline
cs: Podtržení

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo|Redo %l|Cut|Copy|Paste%l|Find & Replace...|Go to Error|Go to Note|Floats & Insets%m|Table%m|Spellchecker....|Check TeX|Table of Contents...%l|Version Control%m%l|View LaTeX log file%l|Paste Primary Selection as Lines|Paste Primary Selection as Paragraphs
cs: Zpět|Opakovat %l|Vystřihni|Kopíruj|Vlož%l|Hledání a nahrazení...|Jdi na chybu|Jdi na komentář|Plovoucí objekty%m|Tabulka%m|Kontrola pravopisu...|Kontrola TeXu|Struktura dokumentu...%l|Správa verzí%m%l|Zobrazení zpráv LaTeXu%l|Vlož vybraný text jako řádky|Vlož vybraný text jako odstavce

en: Unknown action
cs: Neznámá akce

en: Unknown export type:
cs: Neznámý typ exportu:

en: Unknown import type:
cs: Neznámý typ importu:

en: Unknown kind of footnote
cs: Neznámý typ poznámky pod čarou

en: Unknown sequence:
cs: Neznámá sekvence:

en: Unset Borders|#U
cs: Zruš okraje

en: Unsorted|#U
cs: Netříděně

en: Update DVI
cs: Obnovení DVI

en: Update PostScript
cs: Obnovení PostScriptu

en: Update|#U
cs: Obnovit

en: Update|#Uu
cs: Obnov

en: Update|Uu#u
cs: Obnovit

en: Upright
cs: Vzpřímené

en: Usage: lyx [ command line switches ] [ name.lyx ... ]
cs: Použití: lyx [ přepínače ] [ jméno.lyx ... ]

en: Usage: toolbar-add-to <LyX command>
cs: Použití: toolbar-add-to <příkaz LyXu>

en: Use 'Edit->Go to Error' to find it.
cs: Použijte 'Úpravy->Jdi na chybu', abyste je našel.

en: Use 'Edit->Go to Error' to find them.
cs: Použijte 'Úpravy->Jdi na chybu', abyste je našel.

en: Use AMS Math|#M
cs: Použij AMS matematiku

en: Use Geometry Package|#U
cs: Použít balík Geometry

en: Use alternate language:|#U
cs: Použij jiný jazyk:

en: Use alternate personal dictionary:|#P
cs: Použij alternativní osovní slovník

en: Use include|#U
cs: Zruš okraje

en: Use input|#i
cs: Použij vstup|#i

en: Use language of document|#D
cs: Použij jazyk dokumentu

en: Use primary keymap
cs: Použití primární klávesnice

en: Use secondary keymap
cs: Použití sekundární klávesnice

en: User directory:
cs: Adresář uživatele:

en: User1|#1
cs: Uživatel1

en: User2|#2
cs: Uživatel2

en: Using built-in default
cs: Použijí se implicitní hodnoty.

en: Using built-in defaults.
cs: Použijí se implicitní hodnoty.

en: Verbatim Input
cs: Přesný vstup

en: Verbatim|#V
cs: Přesně|#V

en: Version Control%t
cs: Správa verzí%t

en: Vertical Spaces
cs: Vertikální mezery

en: Vertical align|#V
cs: Vertikální zarovnání

en: View DVI
cs: Prohlížení DVI

en: View PostScript
cs: Prohlížení PostScriptu

en: Visible space|#s
cs: Viditelná mezera

en: Warning!
cs: Varování!

en: Warning! Couldn't open directory.
cs: Varování! Nemohu otevřít adresář.

en: Warning: Ignoring Old Inset
cs: Varování: Ignoruji starý objekt

en: Warning: Invalid Length (valid example: 10mm)
cs: Varování: Neplatná délka (platný příklad: 10mm)

en: Warning: Invalid percent value (0-100)
cs: Varování: Neplatná procentní hodnota (1-100)

en: Warning: Wrong Cursor position, updated window
cs: Varování: špatná poloha kurzoru, obnovené okno

en: Warning: could not determine path of binary.
cs: Varování: nemohu najít cestu k binárnímu souboru.

en: Warning: need lyxformat %.2f but found %.2f
cs: Varování: potřebuji formát LyXu %.2f, ale nalezl jsem %.2f

en: Welcome to LyX!
cs: Vítejte v LyXu!

en: When you revert, you will loose all changes made
cs: Pokud se vrátíte zpět ztratíte všechny změny, které byly v dokumentu provedeny od posledního záznamu.

en: White
cs: Bílá

en: Width
cs: Šířka

en: Width:|#W
cs: Šířka:

en: Wrong type of document
cs: Špatný typ dokumentu

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Yes|Yy#y
cs: Ano|Aa#a

en: You can't insert a float in a float!
cs: Nemůžete vložit jeden objekt do jiného!

en: You can't insert a marginpar in a minipage!
cs: Nemůžete vložit poznámku na okraji do prostředí minipage!

en: You cannot insert a space at the beginning of a paragraph.  Please read the Tutorial.
cs: Nemůžete napsat mezeru na začátku odstavce. Přečtěte si Průvodce.

en: You cannot type two spaces this way.  Please read the Tutorial.
cs: Nemůžete takto napsat dvě mezery. Přečtěte si Průvodce.

en: You don't have a personal LyX directory.
cs: Nemáte vytvořen osobní adresář LyXu.

en: You need to restart LyX to make use of any
cs: Musíte LyX spustit znovu, aby jste mohl používat

en: You should try to fix it.
cs: Měl byste se ji pokusit opravit.

en: You should try to fix them.
cs: Měl byste se pokusit je opravit.

en: [no file]
cs: [žádný soubor]

en: [no ghostscript]
cs: [chybí ghostscript]

en: [not displayed]
cs: [nezobrazeno]

en: [render error]
cs: [chyba vykreslování]

en: [rendering ... ]
cs: [vykresluji ... ]

en: [unknown error]
cs: [neznámá chyba]

en: already exists. Overwrite?
cs: Přepsat?

en: amount of work other people have done for the LyX project.
cs: Všichni tito lidé se podíleli na projektu KLyX. Dík,

en: as default for new documents?
cs: jako implicitní?

en: chktex did not work!
cs: chktex nefunguje!

en: cm|#c
cs: cm

en: cm|#m
cs: cm|#c

en: containing the file `chkconfig.ltx'.
cs: obsahujícím soubor `chkconfig.ltx'.

en: decrease
cs: menší

en: empty figure path
cs: prázdná cesta k obrázku

en: for Character, Document, Paper and Quotes
cs: písma, dokumentu, formátu stránky a uvozovek

en: huge
cs: obrovské

en: huger
cs: obrovité

en: ignore
cs: ignoruj

en: imported.
cs: vložen.

en: in current document.
cs: v aktuálním dokumentu nalézt.

en: inches|#h
cs: palce|#p

en: inches|#n
cs: palce

en: increase
cs: větší

en: inherit
cs: zděděné

en: inserted.
cs: vložen.

en: into chosen document class
cs: do vybrané třídy dokumentu

en: is installed correctly. Sorry, has to exit :-(
cs: je správně nainstalován. Lituji, musím končit :-(

en: large
cs: velké

en: larger
cs: větší

en: largest
cs: největší

en: lyx: Attempting to save document
cs: lyx: Zkouším uložit dokument

en: math text mode
cs: matematický režim textu

en: newfile
cs: novy

en: normal
cs: normální

en: opened.
cs: otevřen.

en: or %|#o
cs: nebo %

en: other...
cs: jiný...

en: set the environment variable LYX_DIR_10x to the LyX system directory
cs: nastavte proměnnou prostředí LYX_DIR_10x na adresář s LyXem

en: small
cs: malé

en: smaller
cs: menší

en: smallest
cs: mejmenší

en: sorry.
cs: lituji.

en: space, '#', '~', '$' or '%'.
cs: mezera, '#', '~', '$' a '%'.

en: the defaults of this document class?
cs: inplicitní hodnoty této třídy dokumentů?

en: tiny
cs: drobné

en: to the document since the last check in.
cs: Pokud se vrátíte zpět ztratíte všechny změny, které byly v dokumentu provedeny od posledního záznamu.

en: unknown
cs: neznámý

en: updated document class specifications.
cs: upravené třídy dokumentů.

en: |Align Center%R%x42%l
cs: |Zarovnání na střed%R%x42%l

en: |Align Center%r%x42%l
cs: |Zarovnání na střed%r%x42%l

en: |Align Left%R%x40
cs: |Zarovnání vlevo%R%x40

en: |Align Left%r%x40
cs: |Zarovnání vlevo%r%x40

en: |Align Right%R%x41
cs: |Zarovnání vpravo%R%x41

en: |Align Right%r%x41
cs: |Zarovnání vpravo%r%x41

en: |Append Column%x33%l
cs: |Přidání sloupce%x33%l

en: |Append Row%x32
cs: |Přidání řádku%x32

en: |Check In Changes%d%x52
cs: |Zapiš změny%d%x52

en: |Check In Changes%x52
cs: |Zapiš změny%x52

en: |Check Out for Edit%d%x53
cs: |Vyjmi pro editaci%d%x53

en: |Check Out for Edit%x53
cs: |Vyjmi pro editaci%x53

en: |Delete Column%x35%l
cs: |Vymazání sloupce%x35%l

en: |Delete Row%x34
cs: |Vymazání řádku%x34

en: |Delete Table%x43
cs: |Vymazání tabulky%x31

en: |Exit%l
cs: |Konec%l

en: |Insert table%x31
cs: |Vložení tabulky%x31

en: |Line Bottom%B%x37
cs: |Linka dole%B%x37

en: |Line Bottom%b%x37
cs: |Linka dole%b%x37

en: |Line Left%B%x38
cs: |Linka vlevo%B%x38

en: |Line Left%b%x38
cs: |Linka vlevo%b%x38

en: |Line Right%B%x39%l
cs: |Linka vpravo%B%x39%l

en: |Line Right%b%x39%l
cs: |Linka vpravo%b%x39%l

en: |Line Top%B%x36
cs: |Linka nahoře%B%x36

en: |Line Top%b%x36
cs: |Linka nahoře%b%x36

en: |Multicolumn%B%x44%l
cs: |Vícesloupcový%B%44%l

en: |Multicolumn%b%x44%l
cs: |Vícesloupcový%b%44%l

en: |Register%d%x51
cs: |Registrace%d%x51

en: |Register%x51
cs: |Registrace%x51

en: |Revert to last version%x54
cs: |Návrat k poslední verzi%x54

en: |Show History%x56
cs: |Ukaž historii%x56

en: |Undo last check in%x55
cs: |Zrušení posledního zápisu%x55

en: ­ Ű
cs:  Ű
