LyX 1.0.0pre2 - en to ca translation catalogue (889 entries)

en: 
    
    The ispell-process has died for some reason. *One* possible reason
    could be that you do not have a dictionary file
    for the language of this document installed.
    Check /usr/lib/ispell or set another
    dictionary in the Spellchecker Options menu.
ca: 
    
    El procés i-spell ha mort per alguna causa. *Una* possible causa
    és que no teniu el fitxer diccionari
    per l'idioma del document
    Verifiqueu /usr/lib/ispell o escolliu un altre
    diccionari dins del menú Opcions-> Diccionari.

en:    -FastSelection  use a fast routine for drawing selections
ca:    -FastSelection  utilitza rutina ràpida per veure seleccions

en:    -Mono           runs LyX in black and white mode
ca:    -Mono           executa LyX en Blanc i Negre

en:    -Reverse        swaps foreground & background colors
ca:    -Reverse        intercanvia els colors de primer pla i fons

en:    -dbg n          where n is a sum of debugging options. Try -dbg 65535 -help
ca:    -dbg n          on n és el grau d'informació de les opcions de depurat. Proveu -dbg 65535 -help

en:    -height y       set the height of the main window
ca:    -height y      fixar l'alçada de la finestra

en:    -help           summarize LyX usage
ca:    -help          Resum de les instruccions d'ús de LyX

en:    -sysdir x       try to set system directory to x
ca:    -sysdir x      x serà el directori de sistema

en:    -width x        set the width of the main window
ca:   -width x        fixar l'amplada de la finestra

en:    -xpos x         set the x position of the main window
ca:  -xpos x        fixa la coordenada x de la finestra principal

en:    -ypos y         set the y position of the main window
ca:    -ypos y          fixa la coordenada y de la finestra principal

en:    options:
ca:    opcions:

en:   Save failed! Bummer. Document is lost.
ca:  No s'ha salvat! El document s'ha perdut.

en:   Save failed! Trying...
ca:   No s'ha salvat! Intentant...

en:   Save seems successful. Phew.
ca: Sembla que s'ha salvat exitosament, Bufa!

en:  (Changed)
ca: (Modificat)

en:  (read only)
ca: (Només lectura)

en:  Default | Custom | USletter | USlegal | USexecutive | A3 | A4 | A5 | B3 | B4 | B5
ca: Per defecte | Personalitzada | Carta US | Legal US | Executiu US | A3 | A4 | A5 | B3 | B4 | B5

en:  No change %l| Emph | Underbar | Noun | LaTeX mode %l| Reset
ca: Idem %l| Itàlica | Subratllat | Noms | mode LaTeX %l | Reiniciar

en:  No change %l| Medium | Bold %l| Reset
ca: Idem %l| Mig | Negreta %l| Reiniciar

en:  No change %l| No color | Black | White | Red | Green | Blue | Cyan | Magenta | Yellow %l| Reset
ca: Idem %l| Sense color | Negre | Blanc | Vermell | Verd | Blau | Cyan | Magenta | Groc %l | Reiniciar

en:  No change %l| Roman | Sans Serif | Typewriter %l| Reset
ca: Idem %l| Romana | Sans Serif | Màquina d'Escriure %l| Reiniciar

en:  No change %l| Tiny | Smallest | Smaller | Small | Normal | Large | Larger | Largest | Huge | Huger %l| Increase | Decrease | Reset
ca: Idem %l| Petit(4) | Petit(3) |  Petit(2) |  Petit(1) | Normal | Gran (1) | Gran (2) | Gran (3) | Gran (4) | Gran (5) | <- Augmentar -> | -> Disminuir <- | Reiniciar

en:  No change %l| Upright | Italic | Slanted | Small Caps %l| Reset
ca: Idem %l| Recta | Itàlica | Inclinada | Maj. petites %l| Reiniciar

en:  None | A4 small Margins (only portrait) | A4 very small Margins (only portrait) | A4 very wide margins (only portrait)
ca: Cap | A4 marges petits (només retrat) | A4 marges molt petits (només retrat) | A4 marges molt grans (només retrat)

en:  None | Defskip | Smallskip | Medskip | Bigskip | VFill | Length
ca: Cap | Defecte | Petit  | Mitjà | Gran | VFill | Llargada

en:  Single | OneHalf | Double | Other
ca: Simple | Un i mig | Doble | Altre

en:  Smallskip | Medskip | Bigskip | Length
ca: Espai Petit | Espai Mitjà | Espai Gran | Llargada

en:  and running configure...
ca:  i reconfigurant...

en:  as...
ca:  com a...

en:  but expect problems.
ca:  ara bé, prepareu-vos per problemes

en:  errors detected.
ca:  errors detectats

en:  instead.
ca:  enlloc.

en:  not known
ca:  desconegut

en:  of
ca:  de

en:  paragraphs couldn't be converted
ca:  paràgrafs no s'han pogut convertir

en:  warnings found.
ca:  avisos.

en:  word checked.
ca:  mot verificat

en:  words checked.
ca:  mots verificats

en: % of Column|#o
ca: % de columnna|#

en: % of Page|#P
ca: % de la Pàgina|#

en: % of Page|#g
ca: % de la Pàgina|#

en: ' is read-only.
ca: ' és de només lectura.

en: ', but not saved...
ca: ', però sense salvar...

en: (If not, document is not saved.)
ca: (Sinó el document no es salvarà)

en: (no initial description)
ca: LyX VC: Descripció Inicial

en: (or kill runaway gs processes by hand and try again.)
ca: (o manualment mateu els processos 'gs' i reintenteu.)

en: * No document open *
ca: * Cap document obert *

en: *** No Document ***
ca: *** No hi ha Document ***

en: *** No labels found in document ***
ca: *** No s'han trobat etiquetes en el document ***

en: , Depth:
ca: , Profunditat:

en: -- substituting default
ca: -- valor per defecte substituit

en: 2Quadratin|#2
ca: 2Quadratin||#2

en: @L@b@cEmpty Phonebook
ca: @L@b@cLlistí Telefònic Buit

en: A document by the name
ca: Un document possède el même nom

en: ASCII file
ca: fitxer ASCII

en: Above:|#v
ca: Abans:|#v

en: Above|#b
ca: Abans|#b

en: Above|#o
ca: Abans|#o

en: Accept word in this session|#A
ca: Acceptar el mot en aquesta sessió|#A

en: Add to|#t
ca: Afegir a|#t

en: Alignment
ca: Aliniació

en: All Pages|#G
ca: Totes les pàgines|#G

en: All these people have contributed to the LyX project. Thanks,
ca: Toutes ces personnes ont travaillées sur el projet LyX. Merci,

en: Allow accents on ALL characters|#w
ca: Permetre accentuar TOTS els caràcters|#w

en: An emergency save of this document exists!
ca: Existeix una còpia de seguretat del document !

en: Another document with same name open!
ca: Hi ha un altre document obert amb aquest nom !

en: Any changes will be ignored
ca: Tots els canvis s'ignoraran

en: Append Column|#A
ca: Afegir Columna|#A

en: Append Row|#p
ca: Afegir Fila|#p

en: Apply|#A
ca: Aplicar|#A

en: Ascii file saved as
ca: Fitxer Ascii salvat com

en: Autosave
ca: Arxivat automàtic

en: Autosave Failed!
ca: Ha fallat l'Autosalvat!

en: Autosave file is newer.
ca: El fitxer de auto-salvat és més nou.

en: Autosaving current document...
ca: Autosalvat del document actual...

en: Below:|#w
ca: Després:|#w

en: Below|#E
ca: Després|#E

en: Below|#l
ca: Després|#l

en: BibTeX Generated References
ca: Referències generades per BibTeX

en: Bibliography item
ca: Entrada bibliogràfica

en: Black
ca: Negre

en: Block|#c
ca: Bloc|#c

en: Blue
ca: Blau

en: Bold
ca: Negreta

en: Borders
ca: Vores, contorns

en: Bottom:|#B
ca: Baix:|#B

en: Bottom|#B
ca: Baix|#B

en: Browse...|#B
ca: Examinar...

en: Browse|#B
ca: Examinar|#B

en: Build did not work!
ca: LaTeX no ha funcionat!

en: Building LinuxDoc SGML file `
ca: Creant el fitxer SGML LinuxDoc `

en: Building Program...
ca: Construint programa...

en: Bullet Depth
ca: Profunditat de les marques d'enumeració

en: Bullet Shapes|#B
ca: Forma de les marques d'enumeració|#B

en: Call to createDirectory with invalid name
ca: crida a  createDirectory amb un nom invàlid

en: Can't do this while the spellchecker is running.
ca: Ho sento, impossible durant la correcció orthogràfica

en: Can't load textclass
ca: Impossible de carregar la classe de document

en: Can't paste float into float!
ca: Impossible enganxar un flotant en un flotant!

en: Cancel
ca: Cancel.lar

en: Canceled
ca: Cancel.lat

en: Canceled.
ca: Cancel.lat

en: Cancel|^[
ca: Anul.la|^[

en: Cannot cut table.
ca: No es pot tallar la taula.

en: Cannot insert table in table.
ca: Impossible inserir un taula en una taula

en: Cannot insert table/list in table.
ca: Impossible inserir una taula o una llista dins d'una taula

en: Cannot open directory test file
ca: Impossible obrir el fitxer test de directori

en: Cannot open phone book:
ca: Impossible obrir el llistí telefònic

en: Cannot open specified file:
ca: Impossible obrir el fitxer especificat

en: Cannot open temporary file:
ca: Impossible obrir el fitxer temporal

en: Cannot write file
ca: Impossible escriure el fitxer

en: Case sensitive|#s#S
ca: Distingeix majúscules de minúscules|#s#S

en: Center|#C
ca: Centrar|||#C

en: Center|#n
ca: Centrar|#n

en: Change Label
ca: Canviar l'etiqueta

en: Change environment depth
ca: Canviar la profunditat de l'entorn

en: Change itemize bullet settings
ca: Canviar les opcions de les marques d'enumeració

en: Changed environment depth (in possible range, maybe not)
ca: Profunditat d'entorn modificada (dins del possible, potser no)

en: Changes in document:
ca: Canvis al document:

en: Character Style
ca: Estil de caràcter

en: Character set:|#H
ca: Joc de caràcters:|#H

en: Character...|Paragraph...|Document...|Paper...|Table...|Quotes...%l|Emphasize Style%b|Noun Style%b|Bold Style%b|TeX Style%b|Change Environment Depth|LaTeX Preamble...%l|Save layout as default
ca: Caràcter...|Paràgraf...|Document...|Paper...|Taula...|Cometes....%l|Èmfasi%b|Majuscules%b|Negreta%b|Estil TeX%b|Canviar Profunditat d'entorn|Preamble LaTeX...%l|Salvar com a Format Per Defecte

en: Charset not found!
ca: No s'ha trobat el joc de caràcters!

en: Check TeX
ca: Verificar TeX

en: Check that the file "textclass.lst"
ca: Verifiqueu que el fitxer "textclass.lst"

en: Check that your parameters are correct
ca: Verifiqueu que els paràmetres són correctes

en: Check the LyX man page for more options.
ca: Cosulteu el manual (man lyx) per més opcions.

en: Check the contents of  the file "textclass.lst"
ca: Verifiqueu que el fitxer "textclass.lst"

en: ChkTeX warning id #
ca: Avís de ChkTeX número

en: Chktex run successfully
ca: Chktex no ha trobat cap error

en: Choose Paragraph Environment
ca: Triar l'entorn de paràgraf

en: Choose template
ca: Choisissez el patron

en: Citation
ca: Cita

en: Class:|#C
ca: Classe:|#C

en: Clear|#e
ca: Buida

en: Close
ca: Tancar

en: Close
ca: Tancar

en: Close Spellchecker|#C^[
ca: Finalitzar la correcció ortogràfica|#C^[

en: Closed float
ca: flotant tancat

en: Close|#C^[
ca: Tancar|#C^[

en: Close|#C^[^M
ca: Tancar|#C^[

en: Close|^[
ca: Tancar|^[

en: Column
ca: Columna

en: Columns
ca: Columnes

en: Columns
ca: Columnes

en: Command line switches (case sensitive):
ca: Opcions de línia de comandes (es distingeix majúscules de minúscules):

en: Command not allowed without any document open
ca: Commanda no autoritzada sense documents oberts

en: Command:|#C
ca: Commanda:|#C

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Confirm: press Delete-Button again
ca: Confirmació: Prem Suprimir de nou

en: Conversion Errors!
ca: Errors de Conversió!

en: Converting LinuxDoc SGML to TeX file...
ca: Convertint el fitxer LinuxDoc SGML a fitxer TeX....

en: Converting LinuxDoc SGML to dvi file...
ca: Convertint el fitxer LinuxDoc SGML a fitxer DVI...

en: Converting document to new document class...
ca: Convertint el document a la nova classe...

en: Copies
ca: Copiar

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy paragraph environment type
ca: Copiar el tipus d'entorn de paràgraf

en: Copyright and Warranty
ca: Llicència i Garanties

en: Could not convert file
ca: Impossible convertir el fitxer

en: Could not delete auto-save file!
ca: Impossible esborrar el fitxer de auto-salvat!

en: Could not import LaTeX file
ca: Impossible obrir el fitxer LaTeX

en: Could not import Noweb file
ca: Impossible obrir el fitxer LaTeX

en: Could not insert document
ca: Impossible inserir el document

en: Could not open document
ca: Impossible obrir el document

en: Could not run with file:
ca: Impossible executar amb el fitxer:

en: Could not test if directory is writeable
ca: Impossible verificar si es permet l'escriptura al directori.

en: Couldn't find this label
ca: Impossible trobar aquesta etiqueta

en: Count:
ca: Comentari:

en: Create new document with this name?
ca: Crear un document nom amb aquest nom?

en: Created test file but cannot remove it?
ca: Fitxer de test creat, però impossible d'esborrar ?

en: Credits
ca: Crèdits

en: Custom Papersize
ca: Tamany Personalitzat

en: Cut
ca: Tallar

en: Database:
ca: Base de dades:

en: Decoration
ca: Decoració

en: Decrease
ca: -> Disminuir <-

en: Decrement environment depth
ca: Reduir la profunditat de l'entorn

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Skip:|#u
ca: Salt de línia per defecte:|#u

en: Default font style
ca: Estil de font per defecte

en: Default|#U
ca: Per Defecte|#U

en: Default|#t
ca: Par Defecte|#t

en: Delete Column|#O
ca: Suprimir Columna|#O

en: Delete Row|#w
ca: Suprimir Fila|#w

en: Delete Table|#D
ca: Suprimir Taula|#D

en: Delete from|#D
ca: Esborrar de|#D

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: Describe command
ca: Descriure comana

en: Dest. Name:|#N
ca: Destinatari:|#N

en: Destination:
ca: Destí:

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: Directory:|#D
ca: Directori:|#D

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Display
ca: Mostra

en: Display Frame|#F
ca: Mostrar marc|#F

en: Display as Grayscale|#i
ca: Mostrar en escala de grisos|#i

en: Display as Monochrome|#s
ca: Mostrar en monocrom|#s

en: Display in Color|#D
ca: Mostrar en color|#D

en: Do Translations|#r
ca: Traduir

en: Do not display this figure|#y
ca: No mostrar aquesta figura|#y

en: Do you still want to do it?
ca: Encara ho vols fer ?

en: Do you want to close that document now?
    ('No' will just switch to the open version)
ca: Voleu tancar el document ara?
    (si responeu 'No' continuarà l'edició)

en: Do you want to open the document?
ca: Voleu obrir el document?

en: Do you want to overwrite the file?
ca: Voleu sobreescriure el document?

en: Do you want to reload that document?
ca: Voleu recarregar aquest document?

en: Do you want to save the current settings
ca: Voleu salvar els paramètres actuals

en: Document Layout
ca: Format del document

en: Document already exists:
ca: El Document ja existeix

en: Document class must be linuxdoc.
ca: La classe del document ha de ser linuxdoc

en: Document is already open:
ca: El document ja és obert :

en: Document is read only
ca: El Document és de només lectura

en: Document is read-only
ca: Document de només lectura

en: Document is read-only.  No changes to layout permitted.
ca: Document de només lectura. Els canvis de format no són permesos

en: Document layout set
ca: Possibles Formats de Document

en: Document renamed to '
ca: Document renombrat com '

en: Document saved as
ca: Document salvat com a

en: Don't know what to do with half floats.
ca: No sé com tractar un mig flotant.

en: Don't know what to do with half tables.
ca: No sé com tractar mitjes taules.

en: Don't typeset|#D
ca: No tipografieu|#D

en: Done
ca: Fet

en: Done!
ca: Fet!

en: Double|#D
ca: Doble|#D

en: EPS Figure
ca: Figura EPS

en: EPS file|#E
ca: Fitxer EPS|#E

en: ERROR!  Unable to print!
ca: Impossible imprimir

en: ERROR: LyX wasn't able to read CREDITS file
ca: ERROR: LyX no ha pogut llegir el fitxer de CRÈDITS

en: ERROR: need lyxformat %.2f but found %.2f
ca: ERROR: Cal el format de lyx %.2f i s'ha trobat el %.2f

en: Edit
ca: Editar

en: Emphasis
ca: Èmfasi

en: Empty Phonebook
ca: Llistí telefònic buit

en: Encapsulated Postscript (*.eps, *.ps)|#E
ca: PostScript Encapsulat (*.eps, *.ps)|#E

en: Encoding:|#D
ca: Codificació:|#D

en: Enter Filename for new document
ca: Introduiu el nom de fitxer del document nou

en: Enter Filename to Save Document as
ca: Introduiu el nom amb què es guardarà el fitxer

en: Enter new label to insert:
ca: Introduiu la nova etiqueta a inserir:

en: Enterprise:|#E
ca: Empresa:|#E

en: Error : Wrong depth for LatexType Command.
ca: Error : Profunditat errònia per la comanda LatexType

en: Error executing *roff command on table
ca: Error executant *roff en la taula

en: Error while reading
ca: Error llegint

en: Error! Can't open temporary file:
ca: Error! Impossible obrir el fitxer temporal

en: Error! Cannot open directory:
ca: Error! Impossible obrir el directori:

en: Error! Cannot open specified file:
ca: Error! Impossible obrir el fitxer especificat:

en: Error! Cannot write file:
ca: Error! Impossible escriure el fitxer:

en: Error! Could not close file properly:
ca: Error! Impossible tancar el fitxer correctament:

en: Error! Could not close file properly:
ca: Error! Impossible tancar el fitxer correctament:

en: Error! Could not remove file:
ca: Error! Impossible esborrar el fitxer:

en: Error! Couldn't create directory:
ca: Error! Impossible crear el directori:

en: Error! Couldn't create temporary directory:
ca: Error! Impossible crear el directori temporal:

en: Error! Couldn't delete temporary directory:
ca: Error! Impossible esborrar el directori temporal:

en: Error! Document is read-only:
ca: Error! Document de només lectura

en: Error:
    
    Keymap
    not found
ca: Error:
    
    No s'ha trobat el
    mapa de teclat

en: Error: Cannot open temporary file:
ca: Error! Impossible obrir el fitxer temporal

en: Error: Cannot write file:
ca: Error! Impossible escriure el fitxer

en: Error: Could not change to directory:
ca: Error: Impossible canviar de directori

en: Examples
ca: Exemples

en: Execute command
ca: Executar comana

en: Executing command:
ca: Executant la comanda:

en: Executing:
ca: Executant:

en: Exit
ca: Sortir

en: Exit anyway?
ca: Realment vols sortir?

en: Expect problems.
ca: Prepareu-vos per problemes

en: Export%t|as LaTeX...%x40|as DVI...%x41|as PostScript...%x42|as Ascii Text...%x43|Custom...%x44
ca: Exportar%t|en LaTeX...%x40|en DVI...%x41|en PostScript...%x42|en Text Ascii ...%x43|Personalitzada...%x44

en: Export%t|as LinuxDoc...%x40|as DVI...%x41|as PostScript...%x42|as Ascii Text...%x43
ca: Exportar%t|en LinuxDoc...%x40|en DVI...%x41|en PostScript...%x42|en Text Ascii...%x43

en: Extra Options
ca: Opcions Extra

en: Extra Options:|#X
ca: Opcions extra

en: Extra special chars allowed in words:|#E
ca: Caràcters especials permesos en paraules|#E

en: ExtraOpt|#X
ca: Opcions extra|#X

en: Failed. Will use
ca: Ha fallat. S'utilitzarà

en: Family:|#F
ca: Família:|#F

en: Fax
ca: Faxsímil

en: Fax File:
ca: Fitxer Fax:

en: Fax no.:|#F
ca: Número de Fax:|#F

en: Figure
ca: Figura

en: Figure inserted
ca: Figura inserida

en: Figure...|Table...%l|Include File...|Import ASCII File%m|Insert LyX File...%l|Footnote|Margin Note|Floats%m%l|Lists & TOC%m%l|Special Character%m%l|Note...|Label...|Cross-Reference...|Citation Reference...|Index entry...|Index entry of last word
ca: Figura...|Taula...%l|Incloure Fitxer...|Importar Fitxer ASCII%m|Inserir Fitxer LyX...%l|Nota a peu de pàgina|Nota al marge|Flotant%m%l|Llistes & Taules%m%l|Caràcter Especial%m%l|Nota|Etiqueta...|Referència Creuada...|Referència a una Cita|Entrada d'Index

en: File
ca: Fitxer

en: File Type
ca: Tipus de Fitxer

en: File `
ca: El fitxer `

en: File already exists:
ca: El fitxer ja existeix:

en: File name:|#F
ca: Nom del fitxer:|#F

en: File to Insert
ca: Fitxer a inserir

en: Filename can't contain any of these characters:
ca: El nom del fitxer no pot incloure cap d'aquests caràcters:

en: Filename:|#F
ca: Nom del fitxer:|#F

en: File|#F
ca: Fitxer|#F

en: Find & Replace
ca: Buscar i Substituir

en: Find|#n
ca: Buscar|#n

en: First Head
ca: Primera cel.la

en: Float Placement:|#L
ca: Posició dels flotants

en: Float would include float!
ca: Un flotant inclouria un flotant!

en: Floats & Insets%t|Open/Close%x21|Melt%x22|Open All Footnotes/Margin Notes%x23|Close All Footnotes/Margin Notes%x24|Open All Figures/Tables%x25|Close All Figures/Tables%x26%l|Remove all Error Boxes%x27
ca: Flotants i Separadors%t|Obrir/Tancar%x21|Incorporar%x22|Obrir totes les notes%x23|Tancar totes les notes%x24|Obrir totes les Figures/Taules%x25|Tancar totes les  Figures/Taules%x26%l|Eliminar tots els missatges d'error%x27

en: Floats%t|Figure Float%x71|Table Float%x72|Wide Figure Float%x73|Wide Table Float%l%x74|Algorithm Float%x75
ca: Flotants%t|Figura Flotant%x71|Taula Flotant%x72|Figura gran Flotant%x73|Taula Gran Flotant%l%x74|Algorisme Flotant%x75

en: Font Norm|#N
ca: Font Normal|#N

en: Font Size:|#O
ca: Tamany de font:|#O

en: Font Zoom|#Z
ca: Zoom de Font|#Z

en: Foot
ca: Peu de pàg.

en: Foot/Head Margins
ca: Marges de capçalera i peu de pàgina

en: Footskip:|#F
ca: Separació peu:|#F

en: Formatting document...
ca: Donant format al document...

en: Fraction|Square root|Exponent|Index|Sum|Integral%l|Math mode|Display%l|Math Panel...
ca: Fracció|Arrel Quadrada|Exponent|Index|Suma|Integral%l|Mode Matemàtic|Mostrar%l|Panel matemàtic...

en: Full Screen Preview|#v
ca: Visualització en Pantalla Completa|#v

en: Functions
ca: Funcions

en: Go down
ca: Anar avall

en: Go one char back
ca: Retrocedir un caràcter

en: Go one char forward
ca: Avançar un caràcter

en: Go one paragraph down
ca: Anar al següent paràgraf

en: Go one paragraph up
ca: Anar al paràgraf anterior

en: Go to Reference|#G
ca: Anar a la Referència||#G

en: Go to beginning of document
ca: Anar al principi del document

en: Go to beginning of line
ca: Anar al principi de la línia

en: Go to end of document
ca: Anar al final del document

en: Go to end of line
ca: Anar al final de la línia

en: Go to next error
ca: Anar al següent error

en: Goto Label
ca: Anar a l'etiqueta

en: Greek
ca: Grec

en: Green
ca: Verd

en: HFill between Minipage paragraphs|#H
ca: HFill entre els paràgrafs de minipàgina|#H

en: HTML type|#H
ca: tipus d' HTML

en: Head
ca: Capçalera

en: Headheight:|#i
ca: Alçada capç.:|#i

en: Headsep:|#d
ca: Sep. capçalera:|#d

en: Height
ca: Alçada

en: Height:|#H
ca: Alçada:|#H

en: Help
ca: Ajuda

en: Horizontal align|#H
ca: Aliniació Horizontal|#H

en: Huge
ca:  Gran (4)

en: Huger
ca: Gran (5)

en: If you have problems, try starting LyX with an absolute path.
ca: En cas de problemes, executeu LyX amb el camí complet.

en: Ignore
ca: Ignorar

en: Ignore changes and proceed with check out?
ca: Ignorar les modificacions i passar a comprovar (check out) ?

en: Ignore word|#g
ca: Ignorar el mot|#g

en: Import ASCII file%t|As Lines%x41|As Paragraphs%x42
ca: Importar fitxer ASCII%t|Com a Línies%x41|Com a  Paràgrafs%x42

en: Import document
ca: Importar document

en: Import%t|LaTeX...%x15|Ascii Text as Lines...%x16|Ascii Text as Paragraphs...%x17|Noweb...%x18
ca: Importar%t|LaTeX...%x15|Text Ascii com a línies...%x16|Text Ascii com a Paràgrafs..%x17

en: Import%t|LaTeX...%x30|Ascii Text as Lines...%x31|Ascii Text as Paragraphs%x32|Noweb%x33
ca: Importar%t|LaTeX...%x30|Text Ascii com a línies...%x31|Text Ascii com a Paràgrafs%x32

en: Importing ASCII file
ca: Importation del fitxer ASCII en cours...

en: Importing LaTeX file
ca: Importation del fitxer LaTeX en cours...

en: Importing LinuxDoc SGML file `
ca: Important Fitxer LinuxDoc SGML `

en: Importing Noweb file
ca: Importation del fitxer LaTeX en cours...

en: Impossible Operation!
ca: Operació Impossible

en: Impossible operation
ca: Operació Impossible

en: Include
ca: Inclou

en: Increase
ca: <- Augmentar ->

en: Increment environment depth
ca: Incrementar la profunditat de l'entorn

en: Indent
ca: Sagnat

en: Indented Paragraph|#I
ca: Paràgrafs Indentats|#I

en: Indent|#I
ca: Sagnat|#S

en: Index
ca: Índex

en: Info
ca: Ignorar

en: Inherit
ca: Heredar

en: Inlined EPS (*.eps, *.ps)|#I
ca: EPS Incorporat (*.eps, *.ps)|#I

en: Input
ca: Entrada

en: Input Encoding switch to ispell|#I
ca: Codificació canviada per ISpell|#I

en: Insert
ca: Inserir

en: Insert ... dots
ca: Inserir punts suspensius

en: Insert Figure
ca: Inserir figura

en: Insert Footnote
ca: Inserir nota a peu de pàgina

en: Insert Label
ca: Inserir etiqueta

en: Insert Margin note
ca: Inserir nota al marge

en: Insert Page Number|#P
ca: Inserir Numéro de Pàgina|#P

en: Insert Reference
ca: Inserir Referència

en: Insert Reference|#I^M
ca: Inserir Referència|#I^M

en: Insert Table
ca: Inserir Taula

en: Insert Url
ca: Inserir URL

en: Insert bibtex
ca: Insertar BibTeX

en: Insert citation
ca: Inserir cita

en: Insert cross reference
ca: Inserir referència creuada

en: Insert end of sentence period
ca: Inserir un punt i apart

en: Insert horizontal fill
ca: Inserir espai? horitzontal

en: Insert hyphenation point
ca: Inserir punt de separació

en: Insert in personal dictionary|#I
ca: Inserir al diccionari personal|#I

en: Insert menu separator
ca: Inserir un punt i apart

en: Insert protected space
ca: Inserir espai protegit

en: Insert quote
ca: Inserir cita

en: Inserting Footnote...
ca: Inserir Nota a peu de pàgina...

en: Inserting document
ca: Insertion del document en cours

en: Inserting figure...
ca: Inserint figura...

en: Inserting margin note...
ca: Inserció d'una nota al marge...

en: Inserting table...
ca: Inserint taula...

en: Internal error!
ca: Error intern!

en: Introduction|Tutorial|User's Guide|Extended Features|Customization|Reference Manual|Known Bugs|LaTeX Configuration%l|Copyright and Warranty...|Credits...|Version...
ca: Introducció|Tutorial|Manual d'Usuari|Opcions Avançades|Personalització|Manual de referència|Errors Coneguts |Configuració LaTeX%l|Copyright i Garantia...|Crèdits...|Versió...

en: Invalid action in math mode!
ca: Acció invàlida en mode matemàtic!

en: It is needed to keep your own configuration.
ca: És necessari per la vostra pròpia configuració.

en: It seems chktex does not work.
ca: Chktex no ha funcionat.

en: Italic
ca: Itàlica

en: Itemize Bullet Selection
ca: Seleccionar les marques d'enumeració

en: Keep|#K
ca: Conserva|#K

en: Keep|#p
ca: Conserva|#p

en: Key Mappings
ca: Mapeig de tecles

en: Key:
ca: Tecla:

en: Key:|#K
ca: Codi:|#K

en: Keyword:|#K
ca: Paraula clau:|#K

en: LYX_DIR_10x environment variable no good.
ca: La variable d'entorn LYX_DIR_10x no és vàlida

en: LYX_ERROR:
ca: ERROR LYX:

en: LaTeX Error
ca: Error LaTeX

en: LaTeX Log
ca: Fitxer log de LaTeX

en: LaTeX Options
ca: Opcions de LaTeX

en: LaTeX Preamble
ca: Preamble LaTeX

en: LaTeX did not work!
ca: LaTeX no ha funcionat!

en: LaTeX preamble set
ca: Possibles Preambles LaTeX

en: LaTeX run number
ca: Execució LaTeX número

en: Label Width:|#d
ca: Tamany d'Etiqueta:|#d

en: Label:|#L
ca: Etiqueta:|#L

en: Landscape|#L
ca: Apaisat

en: Language
ca: Idioma

en: Language:
ca: Idioma:

en: Large
ca:     Gran (1)

en: Larger
ca:    Gran (2)

en: Largest
ca:   Gran (3)

en: Last Foot
ca: Últim peu de pàg.

en: LateX file
ca: fitxer LaTeX

en: Layout
ca: Format

en: Layout
ca: Format

en: Left:|#e
ca: Esquerra:|#e

en: Left|#L
ca: Esquerra|#L

en: Left|#e
ca: Esquerra|#e

en: Left|#f
ca: Esquerra|#f

en: Length|#L
ca: Llargada|#L

en: Library directory:
ca: Directori de Llibreries :

en: Linebreaks|#N
ca: Salt de línia|#N

en: Lines
ca: Línies

en: LinuxDoc SGML file save as
ca: Fitxer LinuxDoc SGML salvat com

en: List of Algorithms
ca: Llista d'algorismes

en: List of Figures
ca: Llista de figures

en: List of Tables
ca: Llista de taules

en: Lists & TOC%t|Table of Contents%x21|List of Figures%x22|List of Tables%x23|List of Algorithms%x24|Index List%x25|BibTeX Reference%x26
ca: Llistes & TDC%t|Taula de Continguts%x21|Taula de Figures%x22|Llista de Taules%x23|Llista d'Algorismes%x24|Index%x25|Referència BibTeX%x26

en: Literate command did not work!
ca: LaTeX no ha funcionat!

en: Load that one instead?
ca: Carregar-lo ?

en: Loading font into X-Server...
ca: Carregant font al servidor X...

en: Load|#L
ca: Carregar|#L

en: Longtable
ca: Taula llarga

en: LyX Banner
ca: Bandera de LyX

en: LyX Internal Error!
ca: Error intern del Lyx!

en: LyX Internal Error:
ca: Error Intern LyX

en: LyX VC: Initial description
ca: LyX VC: Descripció Inicial

en: LyX VC: Log Message
ca: LyX VC: Missatge del Registre (Log)

en: LyX Version
ca: Versió LyX

en: LyX Warning!
ca: Avís LyX!

en: LyX Warning! Couldn't determine system directory.
ca: Avís LyX: Impossible determinar el directori de sistema.

en: LyX is Copyright (C) 1995 by Matthias Ettrich,
    1995-1999 LyX Team
ca: LyX és Copyright (C) 1995 de Matthias Ettrich,
    1995-1998 Equip LyX

en: LyX is distributed in the hope that it will
    be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY;
    without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of
    the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to
    the Free Software Foundation, Inc.,
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.
ca: LyX es distribueix amb l'esperança de que sigui
    útil, però SENSE GARANTIES; ni tant sols
    la garantia implicada de POSSIBILITAT DE COMERCIALITZAR
     o SER APTE PER A ALGUN PROPÒSIT PARTICULAR.
    Vegeu la Llicència Pública General GNU per més detalls.
    Debeu haber rebut una còpia de la Llicència 
    Pública General GNU amb aquest programa;
    Si no la heu rebut, escriviu a:
    the Free Software Foundation, Inc.,
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.

en: LyX wasn't able to find any layout description!
ca: LyX no ha pogut trobar cap descripció de formats de documents!

en: LyX wasn't able to find its layout descriptions!
ca: LyX no ha trobat les descriptions de formats de documents!

en: LyX: Creating directory
ca: LyX: Creant el directori

en: Mapping
ca: Mapeig

en: Margins
ca: Marges

en: Mark off
ca: Marque Désactivée

en: Mark on
ca: Marque Activée

en: Mark removed
ca: Marque enlevée

en: Mark set
ca: Marque posée

en: Match word|#M#m
ca: Coincidència exacta|#M#m

en: Math
ca: Matemàtic

en: Math Greek
ca: Lletres -matemàtiques- Gregues

en: Math Panel
ca: Panell Matemàtic

en: Math editor mode
ca: Mode editor matemàtic

en: Math greek keyboard off
ca: Mode matemàtic grec inactiu

en: Math greek keyboard on
ca: Teclat matemàtic grec actiu

en: Math greek mode on
ca: Mode matemàtic grec actiu

en: Math mode
ca: Mode Matemàtic

en: Maths|#M
ca: Matemàtic

en: Matrix
ca: Matriu

en: Maybe the document is truncated
ca: Potser el document està truncat

en: Medium
ca: Mig

en: Medium|#M
ca: Mig|#M

en: Melt
ca: Incloure

en: Message-Window
ca: Finestra de Missatges

en: Middle|#d
ca: Mig|#d

en: Minipage|#M
ca: Minipàgina|#M

en: Misc
ca: Miscelània

en: Misc:|#M
ca: Miscel.lania:|#M

en: Missing argument
ca: Argument manquant

en: Missing directory for -sysdir switch!
ca: Falta el paràmetre de la opció -sysdir!

en: Missing log file:
ca: No s'ha trobat el fitxer de registre:

en: Missing number for -dbg switch!
ca: Falta el paràmetre de la opció -dbg!

en: Multicolumns can only be horizontally.
ca: Les multicolumnes han de ser horitzontals

en: Multicolumn|#M
ca: Multicolumnes|#M

en: NO LATEX LOG FILE!
ca: Fitxer log de LaTeX inexistent!

en: NO OR EMPTY LOGFILE!
ca: FITXER DE REGISTRE BUIT O INEXISTENT

en: Name|#N
ca: Nom Destinatari:|#N

en: Negative|#N
ca: Negatiu

en: New Page
ca: Pagina nova

en: New document
ca: Document nou

en: New document from template
ca: Document nou basat en model

en: New...|New from template...|Open...%l|Close|Save|Save As...|Revert to saved%l|View dvi|View PostScript|Update dvi|Update PostScript|Build program%l|Print...|Fax...
ca: Nou...|Nou a partir d'un model...|Obrir...%l|Tancar|Salvar|Salvar com...|Recarregar %l|Visualitzar DVI|Visualitzar PostScript|Actualitzar DVI|Actualitzar PostScript|Construir programa%l|Imprimir...|Enviar per Fax...

en: New...|New from template...|Open...%l|Import%m%l|Exit%l
ca: Nou...|Nou a partir d'un model...|Obrir...%l|Importar%m%l|Sortir%l

en: Nice LaTeX file saved as
ca: Fitxer LaTeX perfecte salvat com

en: No Documents Open!%t
ca: No hi ha documents oberts!%t

en: No Indent|#I
ca: Sense sagnat|#I

en: No RCS History!
ca: No hi ha historial RCS

en: No cross-reference to toggle
ca:  Pas de referència croisée a (dés)activer

en: No description available!
ca: Descripció no disponible !

en: No font change defined. Use Character under the Layout menu to define font change.
ca: Canvi de font no definit. Utilitzeu Format->Caràcter per definir-lo

en: No further redo information
ca: No hi ha més informació per Refer

en: No further undo information
ca: No hi ha més informació per desfer

en: No key mapping|#N
ca: Sense mapeig de teclat|#N

en: No more errors
ca: No hi ha més errors

en: No more notes
ca: No hi ha més notes

en: No number
ca: No número

en: No warnings found.
ca: No hi ha hagut avisos

en: None
ca: Cap

en: Normal Order|#N
ca: Ordre Normal|#N

en: Not a LyX file!
ca: No és un fitxer LyX

en: Note
ca: Nota

en: Nothing to do
ca: Res a fer

en: Noun
ca: Petites Majúscules

en: Noweb file
ca: fitxer LaTeX

en: Number
ca: Número

en: OK
ca: D'acord

en: OK
ca: D'Acord

en: OK
ca: D'acord

en: OK|#O
ca: D'acord|#O

en: Off
ca: Aturat

en: Old LyX file format found. Use LyX 0.10.x to read this!
ca: S'ha trobat un format de fitxers LyX antic. Cal que utilitzeu LyX 0.10.7

en: On
ca: en Marxa

en: One error detected
ca: Detectat un error

en: One paragraph couldn't be converted
ca: Un paràgraf no s'ha pogut convertir

en: One warning found.
ca: Hi ha hagut un avís

en: One|#e
ca: Un|#e

en: One|#n
ca: Un|#n

en: Only Even Pages|#E
ca: Pàgines parells|#E

en: Only Odd Pages|#O
ca: Pàgines Imparells|#O

en: Open
ca: Obrir

en: Open/Close...
ca: Obrir/Tancar

en: Opened error
ca: Error obert (no solucionat)

en: Opened float
ca: flotant obert

en: Opened inset
ca: inset ouvert

en: Opening child document
ca: Ouverture del document fils

en: Opening document
ca: Ouverture del document en cours

en: Opening help file
ca: Obrint el fitxer d'ajuda

en: Options
ca: Opcions

en: Order
ca: Ordre

en: Orientation
ca: Orientació

en: Other...|#O
ca: Altre...|#O

en: Other...|#T
ca: Altre...|#T

en: PS Driver:|#S
ca: Programa de control PS:|#S

en: Page Number
ca: Número de pàgina

en: Page:
ca: Pàgina:

en: Pagebreaks
ca: Salt de Pàgina

en: Pages:
ca: Pàgina:

en: Pagestyle:|#P
ca: Estil de pàgina:|#P

en: Paper Layout
ca: Format del paper

en: Paper layout set
ca: Fixar el format del paper

en: Papersize:|#P
ca: Mides:|#P

en: Paragraph Environment
ca: Entorn de paràgraf

en: Paragraph environment type copied
ca: S'ha copiat el tipus d'entorn de paràgraf

en: Paragraph environment type set
ca: Tipus d'entorn de paràgraf modificat

en: Paragraph layout set
ca: Format de paràgraf modificat

en: ParagraphExtra Layout
ca: Format de paràgrafExtra

en: ParagraphExtra layout set
ca: Fixar el format de paràgrafExtra

en: Parent:
ca: Pare:

en: Paste
ca: Enganxar

en: Paste paragraph environment type
ca: Enganxar el tipus d'entorn de paràgraf

en: Pattern:|#P
ca: Plantilla:|#P

en: Phone Book
ca: Llistí Telefònic

en: Phonebook
ca: Llistí Telefònic

en: Please install correctly to estimate the great
ca: Instal.leu-lo correctament, si us plau.

en: Please wait a few seconds for this to finish and try again.
ca: Espereu uns instants abans de reintentar-ho.

en: Portrait|#o
ca: Retrat

en: Primary
ca: Primari

en: Primary key map|#r
ca: Mapa de teclat primari|#r

en: Print
ca: Imprimir

en: Print to
ca: Imprimir a

en: PrintIndex
ca: Imprimir Index

en: Printer|#P
ca: Impressora|#P

en: Push-toolbar needs argument > 0
ca: La barre d'outils nécessite un nombre d'arguments > 0

en: Quadratin|#Q
ca: Quadratin||#Q

en: Quotes
ca: Cometes

en: Quotes type set
ca: Possibles Cometes

en: RCS History
ca: Historial RCS

en: Reading of document is not complete
ca: Lectura incompleta del document

en: Reconfigure
ca: Reconfigurar

en: Red
ca: Vermell

en: Redo
ca: Refer

en: Redo not yet supported in math mode
ca: 'Refer' no disponible en mode matemàtic

en: Reference
ca: Referència

en: Reference Type
ca: Tipus de referència

en: Reloading configuration...
ca: Carregant la configuració...

en: Remark:|#R
ca: Remarca:|#R

en: Remove all error boxes
ca: Eliminar tots els missatges d'error

en: Replace
ca: Substituir

en: Replace All|#A#a
ca: Substituir-ho tot|#R#r

en: Replace file?
ca: Substituir el fitxer ?

en: Replace with current document?
ca: Substituir amb el document actual ?

en: Replace with|#W
ca: Substituir amb|#W

en: Replace word|#R
ca: Substituir el mot|#R

en: Replace|#R#r
ca: Substituir|#R#r

en: Rescan|#R#r
ca: Rellegir|#R#r

en: Reverse Order|#R
ca: Ordre Invers|#R

en: Revert to saved
ca: Revertir a document salvat

en: Reverting to original document class.
ca: Tornant a la classe de document original.

en: Right:|#R
ca: Dreta:|#R

en: Right|#R
ca: Dreta|#R

en: Right|#i
ca: Dreta|#i

en: Roman
ca: Romana

en: Roman Font|#R
ca: Font Romana|#R

en: Rotate 90°
ca: Rotar 90°

en: Rotate 90°|#9
ca: Rotar 90%|#9

en: Rotation
ca: Rotació

en: Row
ca: Fila

en: Rows
ca: Files

en: Run #
ca: Número d'execució:

en: Running BibTeX.
ca: Executant BibTeX.

en: Running LaTeX...
ca: Executant LaTeX...

en: Running Literate...
ca: Executant LaTeX...

en: Running MakeIndex.
ca: Executant MakeIndex.

en: Running chktex...
ca: Executant chktex...

en: Running configure...
ca: Reconfigurant...

en: Running without personal LyX directory.
ca: Funcionant sense directori personal

en: Same name as document already has:
ca: El document ja tenia aquest nom:

en: Sans Serif Font|#S
ca: Font Sans Serif|#S

en: Sans serif
ca: Sans Serif

en: Save
ca: Salvar

en: Save (needed)
ca: Salvar (necessari)

en: Save As
ca: Salvar com

en: Save anyway?
ca: Salvar-lo, tot i això ?

en: Save document and proceed?
ca: Salvar Document ?

en: Save document?
ca: Vols salvar el document?

en: Save failed!
ca: No s'ha salvat!

en: Save failed. Rename and try again?
ca: No s'ha pogut salvar. Renombrar i intentar-ho de nou ?

en: Save|#V
ca: Salvar

en: Saving document
ca: Salvant el document

en: Screen Fonts...|Spellchecker Options...|Keyboard...|LaTeX...%l|Reconfigure
ca: Fonts de pantalla...|Opcions  d'ortografia...|Teclat...|LaTeX...%l|Reconfigurar

en: Screen Options
ca: Opcions de pantalla

en: Screen options set
ca: Opcions de pantalla

en: Secondary
ca: Secundari

en: Secondary key map|#e
ca: Mapa de teclat secundari|#e

en: Section number depth
ca: Profunditat de números de secció

en: Select ASCII file to Import
ca: Sélectionne el fitxer ASCII a importer

en: Select Child Document
ca: Seleccionar document fill

en: Select Document to Insert
ca: Seleccionar el document a inserir

en: Select Document to Open
ca: Seleccioneu el document a obrir

en: Select LaTeX file to Import
ca: Seleccionar el fitxer LaTeX a importer

en: Select Noweb file to Import
ca: Seleccionar el fitxer LaTeX a importer

en: Select from|#S
ca: Seleccionar desde|#S

en: Select next char
ca: Seleccionar caràcter següent

en: Select next line
ca: Seleccionar la línia següent

en: Select next paragraph
ca: Seleccionar següent paràgraf

en: Select previous char
ca: Seleccionar caràcter anterior

en: Select previous paragraph
ca: Seleccionar paràgraf anterior

en: Select to beginning of document
ca: Seleccionar des del principi del document

en: Select to beginning of line
ca: Seleccionar des del principi de línia

en: Select to end of document
ca: Seleccionar fins al final del document

en: Select to end of line
ca: Seleccionar fins al final de la línia

en: Send Document to Command
ca: Enviar document a comanda

en: Senseless with this layout!
ca: No té sentit amb aquest format !

en: Separation
ca: Separació

en: Series:|#S
ca: Sèries:|#S

en: Set Borders|#S
ca: Activar Contorns|#S

en: Set Charset|#C
ca: Triar joc de caràcters|#C

en: Set font size
ca: Fixar tamany de font

en: Setting debug level to
ca: Nivell de depuració:

en: Shape:|#H
ca: Forma:|#H

en: Should I set some parameters to
ca: Cal que modifiqui

en: Should I try to set it up for you (recommended)?
ca: Ho faig per vós (es recomana)?

en: Show font state
ca: Mostrar estat de la font

en: Sides
ca: Costats

en: Single|#S
ca: Simple|#S

en: Size:|#Z
ca: Tamany:|#Z

en: Size|#z
ca: Tamany|#z

en: Skip|#K
ca: Saltar|#S

en: Slanted
ca: Inclinada

en: Small
ca:     Petita (1)

en: Smallcaps
ca: Majúscules Petites

en: Smaller
ca:    Petita (2)

en: Smallest
ca:   Petita (3)

en: Some documents were not saved:
ca: Alguns documents no s'han salvat

en: Sorry, can't do this while pictures are being rendered.
ca: Ho sento, no ho puc fer mentre es carreguen les imatges.

en: Sorry, has to exit :-(
ca: Ho sento. Finalitzo :-(

en: Sorry, your libXpm is too old.
ca: Ho sento, la vostra llibreria XPM és massa vella.

en: Sorry.
ca: Ho sento.

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Spacing|#g
ca: Espaiament|#g

en: Spec. Table
ca: Spec. Taula

en: Special Cell
ca: Cel.la especial

en: Special Character%t|HFill%x31|Hyphenation Point%x32|Protected Blank%x33|Linebreak%x34|Ellipsis (...)%x35|End of sentence period%x36|Ordinary Quote (")%x37|Menu Separator %x38
ca: Caràcter Especial%t|HFill%x31|Guionet%x32|Blanc protegit%x33|Salt de línia%x34|Punts suspensius (...)%x35|Punt i apart%x36|Cita ordinària (")%x37

en: Special Column Alignment
ca: Aliniació Especial de Columnes

en: Special Multicolumn Alignment
ca: Aliniació Especial en Multi-Columnes

en: Special:|#S
ca: Especial:|#S

en: Specify paper size and margins
ca: Especificar la mida del paper i els marges

en: Spellchecker
ca: Corrector Ortogràfic

en: Spellchecker Options
ca: Opcions del Corrector Ortogràfic

en: Spellchecker Options...|#O
ca: Opcions Corrector Ortogràfic...|#O

en: Spellchecking completed!
ca: Correcció Ortogràfica Finalitzada

en: Standard|#S
ca: Estàndard

en: Start new Minipage|#S
ca: Començar una nova minipàgina|#S

en: Start spellchecking|#S
ca: Començar la correcció d'ortogràfica|#S

en: Stop spellchecking|#T
ca: Aturar la correcció ortogràfica|#T

en: Stop the spellchecker first.
ca: Abans atureu el corrector

en: Style:
ca: Estil:

en: Subfigure|#q
ca: Sub-figura|#k

en: Switch to previous document
ca: Canviar a document previ

en: System directory set to:
ca: El directori de sistema és:

en: Table Extra Form
ca: Paràmetres opcionals de la taula

en: Table Layout
ca: Format Taula

en: Table Of Contents
ca: Taula de continguts

en: Table cell cannot include more than one paragraph!
ca: Les cel.les d'una taula no poden incloure més d'un paràgraf!

en: Table inserted
ca: Taula inserida

en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

en: Table of contents depth
ca: Profunditat de la taula de continguts

en: Table%t
ca: Taula%t

en: TeX mode
ca: mode TeX

en: Templates
ca: Plantilles

en: Text mode
ca: Mode Text

en: Textclass Loading Error!
ca: Error en la càrrega de la classe de document

en: The document is read-only:
ca: El document és de només lectura

en: The ispell-process has died for some reason.
    Maybe it has been killed.
ca: El procés i-spell ha mort per alguna raó.
    Potser l'han matat.

en: The system has been reconfigured.
ca: El sistema s'ha reconfigurat

en: There were errors during the Build process.
ca: LaTeX ha generat errors

en: There were errors during the LaTeX run.
ca: LaTeX ha generat errors

en: These are always toggled
ca: Aquests paramètres sempre es modifiquen

en: These are never toggled
ca: Aquests paramètres mai es modifiquen

en: Thick|#H
ca: Gruixut|#H

en: Thin|#T
ca: Prim|#T

en: This feature requires xpm-4.7 (a.k.a 3.4g) or newer.
ca: Cal la llibreria XPM versió xpm-4.7 (coneguda per 3.4g) o posterior.

en: This is only allowed in math mode!
ca: Ceci n'est autorisé qu'en mode matemàtic!

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of the GNU General
    Public License as published by the Free Software
    Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
ca: Aquest programa és software lliure; es permet la seva redis-
    tribució i/o modificació sota els termes de la
    Llicència Pública General (GPL) GNU tal com s'ha 
    publicat per part de la Free Software Foundation; tant la
     versió 2 de la Llicència com (opcionalment) qualsevol
    versió posterior.

en: Tiny
ca:  Petita (4)

en: Toggle
ca: (Des)Activar

en: Toggle TeX style
ca: Passar a mode TeX

en: Toggle bold
ca: Negreta si/no

en: Toggle code style
ca: Codi si/no

en: Toggle cursor does/doesn't follow the scrollbar
ca: (Des)Activar que el cursor segueixi la barra de scroll

en: Toggle emphasize
ca: Cursiva Sí/No

en: Toggle font underline
ca: (Des)Activar el subratllat

en: Toggle keymap
ca: (Des)Activar el mapa de teclat

en: Toggle noun style
ca: Majúscules petites Sí/No

en: Toggle on all these|#T
ca: Alternar en tots|#A

en: Toggle roman font style
ca: (Des)Activar font d'estil romà

en: Toggle sans font style
ca: (Des)Activar font d'estil sans sérif

en: Toggle user defined style
ca: Estil de l'usuari Sí/No

en: Top | Center | Bottom
ca: Dalt | Centre | Baix

en: Top:|#T
ca: Dalt:|#T

en: Top|#T
ca: Dalt|#T

en: Try running LyX in mono mode (lyx  -Mono).
ca: Intenteu executar lyx en mode monocrom (lyx  -Mono).

en: Try the '-sysdir' command line parameter or
ca: A la línia  de comandes, proveu d'utilitzar el paràmetre '-sysdir' o

en: Try to load that instead?
ca: Intentar-lo carregar ?

en: Turn off keymap
ca: Desactivar el mapa de teclat

en: Two|#T
ca: Dos|#T

en: Two|#w
ca: Dos|#w

en: Type
ca: Tipus

en: Type:|#T
ca: Tipus:|#T

en: Typewriter
ca: Màquina d'Escriure

en: Typewriter Font|#T
ca: Font Màq. d'Escriure|#T

en: Unable to open template
ca: Impossible obrir el model

en: Unable to print
ca: Impossible imprimir

en: Unable to read file!
ca: Impossible llegir el fitxer

en: Unable to switch to new document class.
ca: Impossible canviar a la nova classe de documents.

en: Underline
ca: Subratllat

en: Undo
ca: Desfer

en: Undo|Redo %l|Cut|Copy|Paste%l|Find & Replace...|Go to Error|Go to Note|Floats & Insets%m|Table%m|Spellchecker....|Check TeX|Table of Contents...%l|Version Control%m%l|View LaTeX log file%l|Paste Primary Selection as Lines|Paste Primary Selection as Paragraphs
ca: Desfer|Refer%l|Tallar|Copiar|Enganxar%l|Buscar i Substituir...|Anar a Error|Anar a Nota|Flotants & Separadors%m|Taula%m|Corrector Ortogràfic....|Verificació TeX|Taula de Continguts...%l|Control de Versions%m%l|Examinar el Registre (log) de LaTeX log%l|Copiar Selecció com a Línies|Copiar Selecció com a Paràgrafs

en: Unknown action
ca: Acció Desconeguda

en: Unknown export type:
ca: No sé exportar a aquest tipus:

en: Unknown import type:
ca: No sé importar des d'aquest tipus:

en: Unknown kind of footnote
ca: Type de note de bas de page desconegut

en: Unknown sequence:
ca: Seqüència Desconeguda:

en: Unset Borders|#U
ca: Desactivar Contorns|#U

en: Unsorted|#U
ca: Desactivar Contorns|#U

en: Update DVI
ca: Actualitzar DVI

en: Update PostScript
ca: Actualitzar PostScript

en: Update|#U
ca: Actualitzar|#U

en: Update|#Uu
ca: Actualitzar|#Uu

en: Update|Uu#u
ca: Actualitzar|Uu#u

en: Upright
ca: Dreta

en: Usage: lyx [ command line switches ] [ name.lyx ... ]
ca: Utilització: lyx [ paràmetres] [fitxer.lyx...]

en: Usage: toolbar-add-to <LyX command>
ca: Usage:  toolbar-add-to <commande LyX>

en: Use 'Edit->Go to Error' to find it.
ca: Utilitzeu 'Editar->Anar a l'error' per trobar-lo.

en: Use 'Edit->Go to Error' to find them.
ca: Utilitzeu 'Editar->Anar a l'error' per trobar-los

en: Use AMS Math|#M
ca: Utilitzar AMS Matemàtic|#M

en: Use Geometry Package|#U
ca: Utilitzar el paquet de geometria|#U

en: Use alternate language:|#U
ca: Utilitzar idioma alternatiu|#U

en: Use alternate personal dictionary:|#P
ca: Utilitzar un diccionari personal|#P

en: Use include|#U
ca: Utilitzar inclou|#i

en: Use input|#i
ca: Utilitzar entrada|#i

en: Use language of document|#D
ca: Utilitzar l'idioma del document|#D

en: Use primary keymap
ca: Utilitzar el mapa de teclat primari

en: Use secondary keymap
ca: Utilitzar el mapa de teclat secondari

en: User directory:
ca: Directori d'Usuari :

en: User1|#1
ca: Usuari1|#1

en: User2|#2
ca: Usuari2|#2

en: Using built-in default
ca: Utilitzant els paràmetres per defecte.

en: Using built-in defaults.
ca: Utilitzant valors per defecte.

en: Verbatim Input
ca: Entrada textual

en: Verbatim|#V
ca: Textual|#T

en: Version Control%t
ca: Control de Versions%t

en: Vertical Spaces
ca: Espais verticals

en: Vertical align|#V
ca: Aliniació Vertical|#V

en: View DVI
ca: Visualitzar DVI

en: View PostScript
ca: Visualitzar PostScript

en: Visible space|#s
ca: Espai visible|#s

en: Warning!
ca: Avís!

en: Warning! Couldn't open directory.
ca: Avís! Impossible obrir el directori.

en: Warning: Invalid Length (valid example: 10mm)
ca: Avís: Longitut invàlida (exemple correcte: 10mm)

en: Warning: Invalid percent value (0-100)
ca: Avís: Percentatge incorrecte (0-100)

en: Warning: Wrong Cursor position, updated window
ca: Avís: Posició del cursor errònia, finestra actualitzada

en: Warning: could not determine path of binary.
ca: Avís: Impossible trobar el camí del binari.

en: Warning: need lyxformat %.2f but found %.2f
ca: Avís: Cal el format de lyx %.2f i s'ha trobat el %.2f

en: Welcome to LyX!
ca: Benvingut a LyX !

en: When you revert, you will loose all changes made
ca: Si volques la versió precedent, perdreu totes les modificacions fetes

en: White
ca: Blanc

en: Width
ca: Amplada

en: Width:|#W
ca: Amplada:|#W

en: Wrong type of document
ca: Anar al final del document

en: Yellow
ca: Groc

en: Yes|Yy#y
ca: Sí|Ss#s

en: You can't insert a float in a float!
ca: Impossible inserir un flotant en un flotant!

en: You can't insert a marginpar in a minipage!
ca: Impossible inserir un flotant en un flotant!

en: You don't have a personal LyX directory.
ca: No teniu un directori personal LyX.

en: You need to restart LyX to make use of any
ca: Cal reinicialitzar LyX per utilitzar qualsevol

en: You should try to fix it.
ca: L'haurieu de corregir

en: You should try to fix them.
ca: Els haurieu de corregir

en: [no file]
ca: [no hi ha fitxer]

en: [no ghostscript]
ca: [no hi ha ghostscript]

en: [not displayed]
ca: [no mostrat]

en: [render error]
ca: [error d'interpretació]

en: [rendering ... ]
ca: [interpretant....]

en: [unknown error]
ca: [error desconegut]

en: already exists. Overwrite?
ca: Écraser?

en: amount of work other people have done for the LyX project.
ca: Tota aquesta gent, amb el seu treball, han contribuit al projete LyX

en: as default for new documents?
ca: com a paràmetres per defecte pels nous documents?

en: chktex did not work!
ca: chktex no ha funcionat!

en: containing the file `chkconfig.ltx'.
ca: que contingui el fitxer  `chkconfig.ltx'.

en: decrease
ca: -> disminuir <-

en: empty figure path
ca: Trajectòria de la figura buida

en: for Character, Document, Paper and Quotes
ca: Per a Caràcter, Document, Paper i Cometes

en: huge
ca:  gran (4)

en: huger
ca: gran (5)

en: ignore
ca: Ignorar

en: imported.
ca: importé

en: in current document.
ca: en el document actual

en: inches|#h
ca: polzades|#h

en: inches|#n
ca: polzades|#n

en: increase
ca: <- augmentar ->

en: inherit
ca: Heredar

en: inserted.
ca: inséré

en: into chosen document class
ca: a la classe escollida

en: is installed correctly. Sorry, has to exit :-(
ca: estigui instal.lat correctament. Ho sento :-(

en: large
ca:     gran (1)

en: larger
ca:    gran (2)

en: largest
ca:   gran (3)

en: lyx: Attempting to save document
ca: lyx: Intentant salvar el document

en: math text mode
ca: Mode text matemàtic

en: newfile
ca: fitxerNou

en: opened.
ca: ouvert.

en: or %|#o
ca: o %|#o

en: other...
ca: Altre...

en: set the environment variable LYX_DIR_10x to the LyX system directory
ca: fixeu la variable d'entorn LYX_DIR_10x al directori

en: small
ca:     petita (1)

en: smaller
ca:    petita (2)

en: smallest
ca:   petita (3)

en: sorry.
ca: Ho sento

en: space, '#', '~', '$' or '%'.
ca: espai, '#', '~', '$' o '%'.

en: the defaults of this document class?
ca: per fer-los paràmetres per defecte d'aquesta classe de documents?

en: tiny
ca:  petita (4)

en: to the document since the last check in.
ca: al document després de l'última comprovació (check-in)

en: unknown
ca: desconegut

en: updated document class specifications.
ca: especificació de classe de document actualitzada

en: |Align Center%R%x42%l
ca: |Centrar%R%x42%l

en: |Align Center%r%x42%l
ca: |Centrar%r%x42%l

en: |Align Left%R%x40
ca: |Aliniar a l'Esquerra%R%x40

en: |Align Left%r%x40
ca: |Aliniar a l'Esquerra%r%x40

en: |Align Right%R%x41
ca: |Aliniar a la Dreta%R%x41

en: |Align Right%r%x41
ca: |Aliniar a la Dreta%r%x41

en: |Append Column%x33%l
ca: |Afegir Columna%x33%l

en: |Append Row%x32
ca: |Afegir Columna%x32

en: |Check In Changes%d%x52
ca: |Verifiqueu Modificacions%d%x52

en: |Check In Changes%x52
ca: |Verifiqueu Modificacions%x52

en: |Check Out for Edit%d%x53
ca: |Verificat per edició%d%x53

en: |Check Out for Edit%x53
ca: |Verificat per edició%x53

en: |Delete Column%x35%l
ca: |Suprimir Columna%x35%l

en: |Delete Row%x34
ca: |Suprimir Columna%x34

en: |Delete Table%x43
ca: |Suprimir Taula%x43

en: |Exit%l
ca: |Sortir%l

en: |Export%m%l
ca: |Exportar%m%l

en: |Import%m
ca: |Importar%m

en: |Insert table%x31
ca: |Inserir Taula%x31

en: |Line Bottom%B%x37
ca: |Última Fila%B%x37

en: |Line Bottom%b%x37
ca: |Última Fila%b%x37

en: |Line Left%B%x38
ca: |Fila Esquerra%B%x38

en: |Line Left%b%x38
ca: |Fila Esquerra%b%x38

en: |Line Right%B%x39%l
ca: |Fila Dreta%B%x39%l

en: |Line Right%b%x39%l
ca: |Fila Dreta%b%x39%l

en: |Line Top%B%x36
ca: |Primera Filae%B%x36

en: |Line Top%b%x36
ca: |Primera Fila%b%x36

en: |Multicolumn%B%x44%l
ca: |Multicolumna%B%x44%l

en: |Multicolumn%b%x44%l
ca: |Multicolumna%b%x44%l

en: |Register%d%x51
ca: |Registrar%d%x51

en: |Register%x51
ca: |Salvar%x51

en: |Revert to last version%x54
ca: |Recarregar la versió precedent%x54

en: |Show History%x56
ca: |Mostrar Historial%x56

en: |Undo last check in%x55
ca: |Desfer última verificació%x55
