ZABIJANIE

Teraz nastΩpuje zabijanie. Je╢li ofiara siΩ broni, kot na kr≤tko mo┐e rozlu╝niµ chwyt i nastΩpnie powt≤rzyµ atak ko±cowy w celu silniejszego przytrzymania jej. W innym przypadku mo┐e przewr≤ciµ siΩ na bok bez rozlu╝niania przednich pazur≤w, za to rozlu╝niaj▒c tylne │apy, gdy┐ potrafi siΩ nimi pos│ugiwaµ jak no┐ami, z pazurami wyci▒gniΩtymi w stronΩ ofiary. ªmiertelny chwyt zΩbami jest u kot≤w, czy to domowych, czy to tygrys≤w w d┐ungli, aktem doskonale zorganizowanym. Wszystkie kotowate stosuj▒ chwyt za kark. Ofiara ginie zazwyczaj wskutek z│amania krΩg≤w szyjnych.
Bardzo ciekawe jest to, ┐e odleg│o╢µ miΩdzy lewym i prawym k│em u kota jest taka sama, jak odleg│o╢µ miΩdzy krΩgami szyjnymi u zwierz▒t, kt≤re zazwyczaj s▒ jego ofiarami. K│y kota domowego s▒ rozstawione tak, aby przegry╝µ szyjΩ myszy, a u tygrysa tak, aby zrobiµ to samo z jego ulubionym daniem, jakim s▒ jelenie i dzikie ╢winie.
Z k│ami kota po│▒czone s▒ specjalne nerwy, kt≤re w mgnieniu oka wyczuwaj▒, kiedy czubki k│≤w s▒ umieszczone dok│adnie nad krΩgami szyjnymi ofiary. Nerwy te wysy│aj▒ bardzo szybkie sygna│y do m≤zgu, kt≤ry reaguje wys│aniem informacji do miΩ╢ni ┐uchwy, nakazuj▒c im bardzo szybkie zwarcie, powoduj▒ce przerwanie odcinka szyjnego krΩgos│upa. Ta kocia metoda jest doskona│ym procesem "kontrolowanym komputerowo".