Peter Schmeichel - Wes Brown (75 Philip Neville), Henning Berg, Jaap Stam, Denis Irwin - Jesper Blomqvist (72 Ole Gunnar Solskjaer), Roy Keane, Nicky Butt, Ryan Giggs - Andy Cole (84 Teddy Sheringham), Dwight Yorke

MIDDLESBROUGH:
Schwarzer - Fleming, Gordon, Palister, Cooper - Maddisoná Mustoe, Gascoine, Townsend - Ricard, Deaneá

Widz≤w: - áááááááá SΩdzia: G. Barber ááááá Kartki: ááááá

KOMENTARZ:

Manchester rozpocz▒│ mecz od nieustaj▒cych atak≤w, │adne sk│adne akcje tworzyli podopieczni Fergusona, ale w akcjach brakowa│o tego ostatniego strza│u kt≤ry dawa│ by efekt w postaci bramki. Jedyn▒ i najgro╝niejsz▒ akce w pierwszej po│owie mieli go╢cie z Riverside. Po do╢rodkowaniu Cooper strzeli│ g│ow▒ a dziΩki refleksowi Schmeichela na tablicy widnia│ jeszcze wynik 0:0 Na pocz▒tku drugiej po│owy mog│o byµ 1:0 dla Manchesteru, ale Cole (kt≤ry marowa│ wiele okazji) nie trafi│ do siatki maj▒c przed sob▒ tylko australijskiego goalkeepera - Schwarzera. W 52 minucie do╢µ nieoczekiwanie Middlesbrough obi▒│ prowadzenie po b│Ωdzie Browna kt≤ry nie siΩgn▒│ pi│ki g│ow▒ i Townsend lekkim strza│em pokona│ Schmeichela W 68 minucie po podaniu ze ╢rodka boiska prez Wes'a Brown'a Ryan Giggs prostopadle odegra│ do Cole'a, kt≤ry uprzedzi│ Coopera i strza│em pod poprzeczkΩ wyr≤wna│ stan spotkania na 1:1. W 82 minucie Nicky Butt po wej╢ciu na pole karne efektownie pad│ po wej╢ciu obro±cy Boro, i sΩdzia choµ nies│usznie podyktowa│ rzut karny, kt≤ry na bramkΩ w lewy r≤g bramki zamieni│ Denis Irwin. W ostatnich sekundach spotkania wynik na 3:1 dla Manchesteru ustanowi│ Giggs kt≤ry po wymianie pi│ek z Solskjaerem wpad│ na pole karne i strzeli│ nie do obrony.á Do╢µ nie typowo w tym meczu Ryan Giggs wyst▒pi│ na prawej stronei boiska (na lew▒ przeszed│ w 72 minucie kiedy to Solskjaer zmieni│ Blomqvista). Trzeba tak┐e odnotowaµ powr≤t Yorke'a po 4 meczowej absencji spowodowanej kontuzj▒ pachwiny.