MENU

Odpowiednie narzΩdzia

 Aby produktywnie robiµ stronΩ internetow▒ s▒ potrzebne odpowiednie narzΩdzia. Postanowi│em skompletowaµ w tym artykule narzΩdzia potrzebne do │atwego i szybkiego pisania stron WWW.

Edytor HTML'a. Tak chodzi mi o tekstowy, a nie o graficzne badziewie, kt≤re tylko ogranicza(dobre jest dla pocz▒tkuj▒cych). Moim zdaniem najlepszym i darmowym jest WebSite PRO 3.6.2. My╢lΩ, ┐e nawet dor≤wnuje Paj▒czkowi, a wed│ug mnie jest od niego lepszy! Jego jedynym minusem jest to, ┐e do╢µ d│ugo siΩ │aduje, ale to tylko to! Je╢li chcesz go ╢ci▒gn▒µ oto adres http://lan.pl/website/. Warto zobaczyµ!

Program graficzny i program do robienia animowanych gif'≤w, a to wszystko przeznaczone do internetu! Jest takie co╢! A nosi nazwΩ PaintShopPro7.0 jego wersja czasowa 30dni, kt≤r▒ przetestowa│em znajduje siΩ na kr▒┐kach r≤┐nych magazyn≤w wystarczy poszukaµ np. Enter co╢ parΩ miesiΩcy wstecz. úatwo╢µ u┐ywania efekt≤w i pracy z warstwami! Rysowanie jest przyjemno╢ci▒! A efektywno╢µ pracy(je╢li siΩ go dobrze pozna) nie ma sobie r≤wnych!

Co╢ do pakowania plik≤w! Najlepiej WinRar jego plusem jest to, ┐e jest lepszy od WinZip'a i jest po polsku!

 Dwa z tych program≤w s▒ proste w obs│udze, ale PSP7.0 mo┐e sprawiµ pewien k│opot, a wiΩc pomogΩ siΩ Wam z nim zapoznaµ.

Paint Shop Pro 7:

W tym programie musisz wiedzieµ, ┐e robisz tu warstwy i wszystko siΩ na siebie "nak│ada" wszystko do siebie pasuje i jest OK!

Jak siΩ to robi?

Aby zaakceptowaµ(dodaµ) warstwΩ w oknie Layer Palette nale┐y klikn▒µ prawym klawiszem myszy na nazwie warstwy i wybraµ convert to layer. I to wszystko!

Opis okien kontroli:

Layer Palette:
- Kontrola nad warstwami.

Tool Options:
- Kontrola narzΩdzia.

Overview Window:
- Podgl▒d projektu, czyli jak on wygl▒da.

Animation Shop 3:

 Je╢li jeste╢ pocz▒tkuj▒cy, to najlepiej przygotuj parΩ klatek filmu w PSP7 i zapisz je jako np. gif'y.
 Wybierz z menu File potem Animation Wizard... i ustaw w│a╢ciwo╢ci wed│ug swojego uznania, a co dane w│a╢ciwo╢ci znacz▒ pisze ni┐ej:

  • Pierwszym oknie ustalamy rozmiar okna. Pierwsza opcja oznacza to, ┐e rozmiar animacji bΩdzie taki du┐y jakiego rozmiaru jest pierwsza klatka animacji. W drugiej opcji sami okre╢lamy rozmiary animacji.
  • W drugim oknie okre╢lamy t│o naszej animacji(je╢li nasze klatki nie posiadaj▒ t│a). Pierwsza opcja to brak t│a, czyli prze╝roczysto╢µ, a w drugiej wybieramy kolor t│a.
  • W trzecim oknie okre╢lamy pozycje wy╢wietlania klatek. Pierwsza opcja to gdzie chcemy wy╢wietlaµ nasze klatki. Czy w lewym rogu klatki, czy w jej ╢rodku. NastΩpn▒ opcjΩ zostaw w spokoju niech tak bΩdzie.
  • W czwartym oknie wybieramy, czy animacja ma byµ wy╢wietlana ca│y czas bez przerwy, czy okre╢lon▒ ilo╢µ razy. Potem okre╢lamy z jak▒ prΩdko╢ci▒ ramek na sekundΩ maj▒ byµ wy╢wietlane ramki.
  • W czwartym oknie dodajemy obrazki. Uwa┐aj, aby ustawiµ je od pierwszego do ostatniego.
  • W pi▒tym oknie, akceptujemy wszystko i koniec!

     Uwa┐am, ┐e to ju┐ wszystko! Je╢li siΩ ma te narzΩdzia to projektowanie stron WWW staje siΩ proste i przyjemne!

     

    Autor:
    Filip Cynarski
    filip@webhelp.pl
    http://www.vbgo.prv.pl

  •  
     

    Contents copyright © 2000 - 2001, Krzysztof Dziewo±ski. All rights reserved.