www.4x4.pl serwis motoryzacyjny

baner reklamowy
serwis motoryzacyjny


 


 

Saab w╢r≤d najbezpieczniejszych   (1999-10-29)
pw

Saab 900/9-3 i Saab 9000 to dwa najbezpieczniejsze samochody na szwedzkim rynku. Wniosek taki wyci▒gniΩto podczas ostatnich bada± przeprowadzonych przez sp≤│kΩ ubezpieczeniow▒ Folksam, specjalizuj▒c▒ siΩ w badaniach wypadk≤w drogowych na szwedzkich drogach. Oba Saaby zaliczone zosta│y do tzw. Z│otej Grupy piΩciu modeli, kt≤re w badaniach Folksamu okaza│y siΩ o ponad 50%
bezpieczniejsze od przeciΩtnego samochodu.


Co drugi rok Folksam przedstawia wyniki swoich szczeg≤│owych bada±
odno╢nie bezpiecze±stwa r≤┐nych samochod≤w. Tegoroczne badania obejmuj▒ w sumie 70 modeli aut, kt≤re bra│y udzia│ w 120 000 wypadk≤w drogowych – jak dot▒d jest to najwiΩksze og≤lno╢wiatowe badanie odnosz▒ce siΩ do „saabowskiej” filozofii bezpiecze±stwa w warunkach rzeczywistych (Real Life Safety).


W odr≤┐nieniu od wcze╢niejszych bada±, tym razem Folksam powstrzyma│ siΩ od wybierania najlepszego samochodu i tylko wyodrΩbni│ grupΩ piΩciu aut, kt≤re zdecydowanie siΩ wyr≤┐nia│y. Opr≤cz Saaba 900/9-3 i Saaba 9000 w sk│ad tej grupy wesz│y tak┐e: Volvo 850/S70/V70, Audi 100/A6 i Chrysler Voyager.


Badania Folksamu potwierdzi│y raz jeszcze to, na co Saab od dawna zas│uguje - „Bior▒c pod uwagΩ badania wypadk≤w drogowych nasze samochody lokuj▒ siΩ po╢r≤d najbezpieczniejszych na rynku” - m≤wi Christer Nilsson, In┐ynier Bezpiecze±stwa w Saabie. „Chcieli╢my tak┐e szczeg≤lnie podkre╢liµ to, i┐ Saab 900/9-3 jest jedynym samochodem zaliczanym do klasy ╢redniej, kt≤ry zosta│ w│▒czony do Z│otej Grupy Folksamu. ªwiadczy to otym, ┐e odnie╢li╢my sukces w d▒┐eniu do wprowadzenia tych samych standard≤w bezpiecze±stwa we wszystkich
naszych modelach. Ponadto wci▒┐ udoskonalamy bezpiecze±stwo naszych samochod≤w, co tak┐e potwierdzaj▒ wyniki innych bada±, kt≤rym poddawany jest nowy Saab 9-5. Niestety ten model jest zbyt nowy, dla materia│u badawczego analizowanego przez Folksam. Liczba wypadk≤w, w kt≤rych bra│ udzia│ jest po prostu nie wystarczaj▒ca aby s│u┐yµ jako statystycznie znacz▒cy materia│ badawczy” podsumowuje Christer Nilsson.



zdjΩcia: