Tradice

╚eskΘ mo°e

╚eskß republika le₧φ v srdci v²chodnφ Evropy a zdobφ ji mnohß poho°φ a pahorkatiny. Mnoho ╚ech∙ trßvφ dovolenou v KruÜn²ch horßch nebo v ╚eskΘm lese. Goethe tuto zemi nazval kontinentem na kontinent∞, proto₧e je tu vÜechno, co mß kontinent mφt û s v²jimkou mo°e. Aby si tento nedostatek vynahradili, p°ehradili ╚eÜi mnoho °ek a vytvo°ili velkß jezera.

 

Stovky Vßclav∙

Knφ₧e Vßclav zem°el muΦednickou smrtφ a p°ed vφce ne₧ 1050 lety byl prohlßÜen za svatΘho. Od tΘ doby je patronem tΘto zem∞. V pr∙b∞hu nßsledujφcφch staletφ figuroval v ΦeskΘ historii a um∞nφ bezpoΦet Vßclav∙. TakΘ cφsa° Karel IV., kter² se narodil v Praze, se p∙vodn∞ jmenoval Vßclav a a₧ pozd∞ji p°evzal jmΘno svΘho kmotra Karla IV. z Francie. I v devadesßt²ch letech dvacßtΘho stoletφ stßli v Φele stßtu dva VßclavovΘ: prezident Havel a ministersk² p°edseda Klaus.

 

RozmanitΘ hory

Hornatß krajina v severnφch a v²chodnφch ╚echßch je divokß a romantickß. Nejoblφben∞jÜφmi cφli p∞Üφch turist∙ a ly₧a°∙ jsou ╚eskΘ èv²carsko, KrkonoÜe a OrlickΘ hory p°i polskΘ hranici. V ΦeskΘ nßrodnφ hymn∞ se zpφvß o zemskΘm rßji, jφm₧ je mo₧nß myÜlena i p°φrodnφ rezervace ╚esk² rßj. MalebnΘ chodnφΦky a p∞Üinky se zde vinou hlubok²mi roklemi mezi bizarnφmi skalnφmi ·tvary ke star²m hrad∙m i prost²m roubenkßm.