Instalace HW
Do auta Vßm na vhodnΘ mφsto namontujeme malou "Φernou sk°φ≥ku" zvanou Docking. Ta obsahuje dvanßctikanßlov² GPS p°ijφmaΦ Motorola, elektronick² identifikßtor, p°epφnaΦe a konektory. V²b∞r umφst∞nφ pochopiteln∞ nesmφ zasßhnout do konstrukce vozidla, ani omezovat °idiΦe p°i °φzenφ vozidla (mimochodem - dokß₧e ho v²razn∞ omezit p°i zneu₧itφ vozidla). Jinak je umφst∞nφ individußlnφ - nejΦast∞ji se montuje na dob°e p°φstupnΘ a viditelnΘ mφsto v kabin∞. Mo₧nß je i skrytß montß₧, dokonce bez v∞domφ ÜofΘra. Pokud je nebezpeΦφ, ₧e se °idiΦ pokusφ s jednotkou tajn∞ manipulovat, lze ji umφstit do malΘho trezorku zvanΘho Safe box. Pomocφ kabelovΘho svazku Docking napojφme na elektroinstalaci vozu a ostatnφ snφmaΦe. Pro 24 V palubnφ elektroinstalaci pou₧ijeme m∞niΦ na 12 V. Po ukonΦenφ montß₧e se p°ipojφ dodanß GPS antΘna. AntΘna je mal² Φtverhrann² Φern² knoflφk s p∞timetrov²m koaxißlnφm kablφkem. Z jejφho umφst∞nφ musφ b²t "vid∞t" co nejv∞tÜφ Φßst oblohy, tedy co nejvφce GPS satelit∙. Proto₧e antΘna p°ijφmß ze satelit∙ elektromagnetickΘ zß°enφ s vlnovou dΘlkou blφzkou 20 cm, lze jφ umφstit nejen na st°echu nebo za sklo, ale t°eba i schovat pod plastovou palubnφ desku. Plechovß st°echa kabiny, Φi kapota auta ovÜem signßl z dru₧ic spolehliv∞ odstφnφ.
Nezbytn²m ·kolem je takΘ sprßvnΘ nastavenφ p°epφnaΦ∙ a m∙stk∙ na jednotce Docking. Tφm lze za°φzenφ p°izp∙sobit konkrΘtnφm podmφnkßm a po₧adavk∙m zßkaznφka. Lze nap°φklad nastavit aktivaci GPS p°ijφmaΦe ji₧ p°i otev°enφ dve°φ °idiΦe (delÜφ Φas na start), odstavit zvukovou signalizaci, p°ipojit p°epφnaΦ slu₧ebnφ/soukromß jφzda, p°ipojit pr∙tokom∞r, blokovat za urΦit²ch okolnostφ startovßnφ, atd.
Pr∙tokom∞r sami nemontujeme. Nechßme to na Vßs, nebo Vßm jeho montß₧ zprost°edkujeme. Pr∙tokom∞r musφ b²t opat°en elektronick²m senzorem. DoporuΦujeme dvoukomorov² Mannesmann VDO Kienzle.
Pou₧itφ HW
Do konektoru na jednotce Docking zasuneme p°enosn² pam∞¥ov² modul - Portable. Slou₧φ k zaznamenßvßnφ nam∞°en²ch dat a k jejich p°enosu do poΦφtaΦe k dalÜφmu zpracovßnφ. Jednß se a₧ o 220000 zßznam∙, tak₧e nap°φklad p°i ka₧dodennφ v pr∙m∞ru p∞tihodinovΘ jφzd∞ s nastaven²m intervalem uklßdßnφ 30 vte°in vystaΦφ tato kapacita na cel² rok. Krom∞ toho je souΦßstφ modulu Portable Φelnφ panel se t°emi stavov²mi kontrolkami. Data zaznamenanß v jednotce Portable m∙₧eme v libovoln²ch Φasov²ch intervalech s vyu₧itφm kabelu z p°φsluÜenstvφ naΦφst do PC k dalÜφmu zpracovßnφ. P°itom m∙₧eme jejφ pam∞¥ vymazat, i m∞nit n∞kterß jejφ nastavenφ, nap°φklad interval uklßdßnφ nam∞°en²ch hodnot. Jednotka m∙₧e s poΦφtaΦem komunikovat bez vyjmutφ p°φmo v aut∞, nebo ji vyjmeme z konektoru a odneseme k poΦφtaΦi. Na displeji notebooku lze rozeznat Φervenou stopu zßznamu projetΘ trasy na map∞ a vpravo dole okΘnko s graficky zaznamenan²m pr∙b∞hem jφzd v Φase. Ale to u₧ p°enßÜφme naÜφ pozornost na software, jemu₧ je v∞novßna dalÜφ kapitola. | |