Zavφrßnφ oken
O zajφmav² trik se s nßmi pod∞lil pan Radek Lahoda.
Pokud pou₧φvßte Pr∙zkumnφka s vlastnostφ otevφrßnφ novΘho okna pro ka₧dou slo₧ku, tak existuje jednoduch² trik, jak zav°φt vÜechna pod°φzenß okna. StaΦφ jen kliknout na äk°φ₧ekô v pravΘm hornφm roku okna (standartnφ zav°enφ okna) za souΦasnΘho dr₧enφ klßvesy äShiftô.

Zdroj: Radek Lahoda Testovßno: ANO Zp∞t s seznamu

Soubor neznßmΘho typu
TakΘ vßs obt∞₧uje dialog, kter² se zobrazφ po kliknutφ na soubor neznßmΘho typu? UrΦit∞ by jste si takΘ cht∞li takov² soubor prohlΘdnout v PoznßmkovΘm bloku. Nenφ nic sna₧Üφho - spus¥te Poznßmkov² blok a vytvo°te textov² soubor s nßsledujφcφm obsahem:

REGEDIT4

[HKEY_CLASSES_ROOT\Unknown\shell\openas\command]
@="notepad.exe %1"

Soubor ulo₧te pod nßzvem änoauto.regô a potΘ na n∞j v Pr∙zkumnφkovi dvakrßt klikn∞te. Pak se ji₧ jen zobrazφ se dialog o korektnφ ·prav∞ registr∙ a od tΘto chvφle je prohlφ₧enφ soubor∙ zase o n∞co sna₧Üφ.
Soubor änoauto.regô naleznete podadresß°i äFilesô.

Zdroj: Radek Lahoda Testovßno: ANO Zp∞t s seznamu

Roztßhnutφ tapety na ploÜe
Pro ty z vßs, kte°φ nevlastnφ balφk MS Plus, mßme nßsledujφcφ tip. Pokud chcete vyu₧φt äkosmetick²chô zm∞n, kterΘ p°inßÜφ - tj. zobrazenφ okna p°i jeho p°etßhnutφ Φi rozta₧enφ obrßzku na celou pracovnφ plochu - tak vytvo°te textov² soubor s nßsledujφcm obsahem:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\desktop]
"TileWallpaper"="0"
"WallpaperStyle"="2"
"DragfullWindows"="1"

Soubor ulo₧te pod jmΘnem äplus.regô a op∞t na n∞j dvakrßt poklepejte.
Po uzav°enφ dialogovΘho okna informujφcφho o ·sp∞Ünosti zßpisu do registr∙ si ji₧ m∙₧ete vychutnat nov² vzhled plochy.

Zdroj: Radek Lahoda Testovßno: ANO Zp∞t s seznamu


Zrychlenφ spouÜt∞nφ aplikacφ
P°i ka₧dΘm spouÜt∞nφ aplikacφ se okno aplikace postupn∞ otevφrß a je-li ji₧ n∞kolik oken otev°en²ch, trvß to n∞jak² Φas. Pro urychlenφ lze provΘst nßsledujφcφ vylepÜenφ. Pomocφ nap°. TascalRegEdit pop° jinΘho editoru registru najd∞te tento klφΦ - HKEY_LOCAL_MACHINE/SYST╔M/GWE. V n∞m vytvo°te polo₧ku typu DWORD a pojmenujte ji jako Animate a änastavteô jejφ hodnotu na 0. Potom prove∩te m∞kk² reset ( pouze restart WinCE ). Okna se pak otevφrajφ mnohem rychleji.

Zdroj: Marek Brejnφk Testovßno: NE Zp∞t s seznamu

Desatero rad pro zv²Üenφ v²konu
Publikovßno na serveru Comenius/CZ 09.10.98 v 11:57

1. Sna₧te se limitovat poΦet partitions HPFS, radÜi pou₧φvejte jen jednu velkou. Cachovacφ algoritmus tak pracuje lΘpe. Obrßcen∞ naopak oblasti typu FAT limitujte na 80MB.
2. Vyhßzejte zbyteΦnΘ ovladaΦe z CONFIG.SYSu, aby zbyteΦn∞ nebyly natahovßny do systΘmu. Pokud nap°φklad poΦφtaΦ s microchannel, nenφ t°eba zavßd∞t IBM2FLPY.ADD, PRINT02.SYS.
3. Pokud nepou₧φvßte FAT, limitujte prom∞nnou BUFFERS na 30, jinak ji m∞jte alespo≥ na hodnot∞ 60.
4. FCBS nastavte na 4,4. V∞tÜina DOS program∙, kterΘ by FCBS vyu₧φvaly je miziv² a uÜet°φte tak troÜku RAM.
5. Se°adte LIBPATH, PATH, DPATH, tak aby na zaΦßtku byly adresß°e Φast∞ji pou₧φvanΘ (tj. od program∙, kterΘ nejΦasteji pouÜtφte). Je t°eba n∞kdy dbßt na specißlnφ pot°eby nainstalovanΘho software - Lotus Notes nap°φklad cht∞jφ mφt sv∙j adresß° v LIBPATH p°ed adresß°em "." (aktußlnφ adresß°).
6. Nastavte PROTECTONLY na YES, pokud nepou₧φvßte DOS (ev. WIN-OS2).
7. Vypn∞te multimedißlnφ efekty desktopu pomocφ DINSTSND.CMD, op∞tovn∞ je m∙₧ete zase zapnout pomocφ INSTSND.CMD. TakΘ vypn∞te animaci desktopu.
8. Nastavte velikost bufferu pro CD-ROM: IFS=x:\OS2\CDFS.IFS /C:4 (hodnota za /C: je urΦena poΦtem 64kB blok∙ vyrovnßvacφ pam∞ti pro CD-ROM).
9. V²kon WPS (grafickΘho rozhranφ) zv²Üφte nastavenφm, kterΘ p°ikazuje automaticky nesledovat zm∞ny ve folderech. Aby se zm∞na projevila, je t°eba folder zav°φt-a-otev°φt. SET AUTOREFRESHFOLDERS=NO
10. Pokud se Vßm systΘm zdß ospal², je to mo₧nß zap°φΦin∞no nastavenφm DELDIR (tj. undelete funkce). N∞kterΘ programy Φasto vytvß°φ mnoho pomocn²ch soubor∙, kterΘ se dφky tΘto funkci zßlohujφ p°ed vymazanφm, co₧ zdr₧uje.

P°ed vlastnφm textem si dovolφm pßr poznßmek:

ad 1. Pou₧φvßnφ n∞kolika diskov²ch oblastφ mß takovΘ v²hody, ₧e podle mΘho nßzoru p°ev²Üφ v²hodu nßr∙stu v²konu. Jednu velkou oblast lze v souΦasnΘ dob∞ doporuΦit jen pro starÜφ, pomalΘ disky. Vφce diskov²ch oblastφ mß jednu velkou nev²hodu: p°i nouzovΘm startu systΘmu se automaticky spouÜtφ kontrola disku a v p°φpad∞ m²ch 4 disk∙ pomom start trvß hodn∞ dlouho (n∞kdy i vφce ne₧ 5 minut). Na druhou stranu, OS/2 zatuhne mßlokdy...

ad 2. Pokud se i Internetu p°ipojujete pouze modemem, Φi nepot°ebujete podporu sφt∞, m∙₧ete zaREMOvat i nßsledujφcφ °ßdky:

DEVICE=C:\IBMCOM\LANMSGDD.OS2 /I:C:\IBMCOM /S
DEVICE=C:\IBMCOM\PROTMAN.OS2 /I:C:\IBMCOM
RUN=C:\OS2\SMSTART.EXE
CALL=C:\IBMCOM\PROTOCOL\NETBIND.EXE
RUN=C:\IBMCOM\LANMSGEX.EXE
DEVICE=C:\MPTN\PROTOCOL\AFOS2.SYS
DEVICE=C:\MPTN\PROTOCOL\IFNDIS.SYS
CALL=C:\OS2\CMD.EXE /Q /C C:\MPTN\BIN\MPTSTART.CMD >NUL
DEVICE=C:\IBMCOM\MACS\NULLNDIS.OS2

Pokud nepot°ebujete podporu TPC/IP v dosov²ch relacφch, m∙₧ete zaREMOvat i nßsledujφcφ °ßdky:

DEVICE=C:\tcpip\bin\vdostcp.vdd
DEVICE=C:\tcpip\bin\vdostcp.sys
RUN=C:\tcpip\bin\VDOSCTL.EXE

ad 9. VhodnΘ snad jen pro souborovΘ servery a pomalΘ procesory (486 v p°φpad∞ OS/2 v4).

Zdroj: ╚esk² spolek u₧ivatel∙ OS/2 Testovßno: NE Zp∞t s seznamu