wxWindows-2.2 - en to cs translation catalogue (685 entries)

en:  (error %ld: %s)
cs:  (chyba %ld: %s)

en:  Preview
cs:  Náhled

en:  bytes
cs:  bajtů

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
cs: Obálka č. 10, 4 1/8 x 9 1/2 palce

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
cs: Obálka č. 11, 4 1/2 x 10 3/8 palce

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
cs: Obálka č. 12, 4 3/4 x 11 palců

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
cs: Obálka č. 14, 5 x 11 1/2 palce

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
cs: Obálka č. 9, 3 7/8 x 8 7/8 palce

en: #define %s must be an integer.
cs: #define %s musí být integer.

en: %i of %i
cs: %i z %i

en: %s (or %s)
cs: %s (nebo %s)

en: %s Error
cs: %s - chyba

en: %s Information
cs: %s - informace

en: %s Warning
cs: %s - varování

en: %s not a bitmap resource specification.
cs: %s není specifikace bitmap resource.

en: %s not an icon resource specification.
cs: %s není specifikace icon resource.

en: %s: ill-formed resource file syntax.
cs: %s: chybná syntaxe resource souboru.

en: &Arrange Icons
cs: Uspořádat ikony

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Cascade
cs: Kaskádově

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Details
cs: &Detaily

en: &Find
cs: &Najít

en: &Finish
cs: &Dokončit

en: &Help
cs: Nápověda

en: &Next
cs: &Další

en: &Next >
cs: &Další >

en: &Next Tip
cs: &Další tip

en: &Redo
cs: &Zopakovat

en: &Redo
cs: &Zopakovat

en: &Replace
cs: &Nahradit

en: &Save...
cs: &Uložit...

en: &Show tips at startup
cs: &Zobrazit tipy při spuštění

en: &Undo
cs: &Vrátit

en: &Undo
cs: &Vrátit

en: &Window
cs: &Okno

en: '%s' has extra '..', ignored.
cs: '%s' obsahuje přebytečné '..', ignoruji.

en: '%s' is invalid
cs: '%s' je neplatný

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
cs: '%s' není správná číselná hodnota pro volbu '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
cs: '%s' není katalog překladů.

en: '%s' is probably a binary buffer.
cs: '%s' je zřejmě binární buffer.

en: '%s' should be numeric.
cs: '%s' má být číslo.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
cs: '%s' má obsahovat pouze ASCII znaky.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
cs: '%s' má obsahovat pouze písmena.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
cs: '%s' má obsahovat pouze písmena nebo číslice.

en: (Help)
cs: (Nápověda)

en: (bookmarks)
cs: (záložky)

en: , expected static, #include or #define
    whilst parsing resource.
cs: , očekávám static, #include nebo #define
    během parsování resource.

en: 10 x 14 in
cs: 10 x 14 palců

en: 11 x 17 in
cs: 11 x 17 palců

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
cs: Obálka 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 palce

en: : file does not exist!
cs: : soubor neexistuje!

en: : unknown charset
cs: : neznámá znaková sada

en: : unknown encoding
cs: : neznámé kódování

en: < &Back
cs: < &Zpět

en: <DIR>
cs: <ADR>

en: <DIR>
cs: <ADR>

en: <html><body>Normal face<br>(and <u>underlined</u>. <i>Italic face.</i> <b>Bold face.</b> <b><i>Bold italic face.</i></b><br><font size=-2>font size -2</font><br><font size=-1>font size -1</font><br><font size=+0>font size +0</font><br><font size=+1>font size +1</font><br><font size=+2>font size +2</font><br><font size=+3>font size +3</font><br><font size=+4>font size +4</font><br><p><tt>Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i> <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br><font size=-2>font size -2</font><br><font size=-1>font size -1</font><br><font size=+0>font size +0</font><br><font size=+1>font size +1</font><br><font size=+2>font size +2</font><br><font size=+3>font size +3</font><br><font size=+4>font size +4</font></tt></body></html>
cs: <html><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2"><body>Obyčejné písmo<br>(a <u>podtržené</u>. <i>Kurziva.</i> <b>Tučné.</b> <b><i>Tučná kurziva.</i></b><br><font size=-2>velikost -2</font><br><font size=-1>velikost -1</font><br><font size=+0>velikost +0</font><br><font size=+1>velikost +1</font><br><font size=+2>velikost +2</font><br><font size=+3>velikost +3</font><br><font size=+4>velikost +4</font><br><p><tt>Neproporcionální písmo.<br> <b>tučné</b> <i>kurziva</i> <b><i>tučná kurziva <u>podtržené</u></i></b><br><font size=-2>velikost -2</font><br><font size=-1>velikost -1</font><br><font size=+0>velikost +0</font><br><font size=+1>velikost +1</font><br><font size=+2>velikost +2</font><br><font size=+3>velikost +3</font><br><font size=+4>velikost +4</font></tt></body></html>

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
cs: stránka A3, 297 x 420 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
cs: stránka A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
cs: malá stránka A4, 210 x 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
cs: stránka A5, 148 x 210 mm

en: Add current page to bookmarks
cs: Přidá tuto stránku k záložkám

en: Add to custom colours
cs: Přidat k uživatelským barvám

en: Adding book %s
cs: Přidávám knihu %s

en: All
cs: Všechny

en: All files (*)|*
cs: Všechny soubory (*)|*

en: Already dialling ISP.
cs: Už vytáčím.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
cs: Připojit log k souboru '%s' (pokud zvolíte [Ne], soubor přepíšete)?

en: Arabic (ISO-8859-6)
cs: Arabské (ISO-8859-6)

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
cs: Obálka B4, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
cs: stránka B4, 250 x 354 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
cs: Obálka B5, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
cs: stránka A5, 182 x 257 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
cs: Obálka B6, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't save invalid image.
cs: BMP: Nemohu uložit poškozený obrázek.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
cs: BMP: Nemohu zapsat RGB paletu

en: BMP: Couldn't write data.
cs: BMP: Nemohu zapsat data.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
cs: BMP: Nemohu zapsat hlavičku souboru (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
cs: BMP: Nemohu zapsat hlavičku souboru (BitmapInfo).

en: Backward
cs: Zpět

en: Baltic (ISO-8859-13)
cs: Baltské (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
cs: Baltské (staré) (ISO-8859-4)

en: Bitmap resource specification %s not found.
cs: Bitmap resource %s nenalezen.

en: Bold
cs: Tučné

en: Bottom margin (mm):
cs: Dolní okraj (mm):

en: C sheet, 17 x 22 in
cs: stránka C, 17 x 22 palců

en: C&lear
cs: &Vymazat

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
cs: Obálka C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
cs: Obálka C4, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
cs: Obálka C5, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
cs: Obálka C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
cs: Obálka C65, 114 x 229 mm

en: Can not enumerate files '%s'
cs: Nemohu zjistit soubory odpovídající masce '%s'

en: Can not enumerate files in directory '%s'
cs: Nemohu zjistit soubory v adresáři '%s'

en: Can not resume thread %x
cs: Nemohu obnovit vlákno %x

en: Can not start thread: error writing TLS.
cs: Nemohu spustit vlákno: chyba při zápisu TLS.

en: Can not suspend thread %x
cs: Nemohu pozastavit vlákno %x

en: Can not wait for thread termination
cs: Nemohu počkat na ukončení vlákna

en: Can't &Undo
cs: Nemohu vzít zpět

en: Can't check image format of file '%s': file does not exist.
cs: Nemohu detekovat formát obrázku '%s': soubor neexistuje.

en: Can't close registry key '%s'
cs: Nemohu zavřít registrový klíč '%s'

en: Can't copy values of unsupported type %d.
cs: Nemohu kopírovat hodnoty nepodporovaného typu %d

en: Can't create list control window, check that comctl32.dll is installed.
cs: Nemohu vytvořit ovládací prvek list, zkontrolujte, jestli máte nainstalovanou comctl32.dll.

en: Can't create registry key '%s'
cs: Nemohu vytvořit registrový klíč '%s'

en: Can't create thread
cs: Nemohu vytvořit vlákno

en: Can't create window of class %s
cs: Nelze vytvořit okno třídy %s

en: Can't delete key '%s'
cs: Nemohu smazat klíč '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
cs: Nemohu smazat INI soubor '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
cs: Nemohu smazat hodnotu '%s' z klíče '%s'

en: Can't delete value of key '%s'
cs: Nemohu smazat hodnotu klíče '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
cs: Nemohu vyjmenovat podklíče klíče '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
cs: Nemohu vyjmenovat hodnoty klíče '%s'

en: Can't find current position in file '%s'
cs: Nemohu zjistit pozici v souboru '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
cs: Nemohu získat informace o registrovém klíči '%s'

en: Can't load image from file '%s': file does not exist.
cs: Nemohu načíst obrázek ze souboru '%s': soubor neexistuje.

en: Can't open file '%s'
cs: Nemohu otevřít soubor '%s'

en: Can't open registry key '%s'
cs: Nemohu otevřít registrový klíč '%s'

en: Can't read value of '%s'
cs: Nemohu přečíst hodnotu '%s'

en: Can't read value of key '%s'
cs: Nemohu načíst hodnotu klíče '%s'

en: Can't save log contents to file.
cs: Nemohu uložit obsah logu do souboru.

en: Can't set thread priority
cs: Nemohu nastavit prioritu vlákna

en: Can't set value of '%s'
cs: Nemohu nastavit hodnotu '%s'

en: Cancel
cs: Storno

en: Cannot convert dialog units: dialog unknown.
cs: Nemohu převést dialogové jednotky: dialog není znám.

en: Cannot find active dialup connection: %s
cs: Nemohu nalézt aktivní vytáčené připojení: %s

en: Cannot find container for unknown control '%s'.
cs: Nemohu nalézt kontejner pro anonymní ovládací prvek '%s'.

en: Cannot find font node '%s'.
cs: Chybí uzel s fontem '%s'.

en: Cannot find the location of address book file
cs: Nemohu najít umístění adresáře

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
cs: Nemohu zjistit rozsah priorit pro plánovací politiku %d.

en: Cannot get the hostname
cs: Nemohu zjistit jméno počítače

en: Cannot get the official hostname
cs: Nemohu zjistit oficiální jméno počítače

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
cs: Nemohu zavěsit - žádná aktivní vytáčená připojení.

en: Cannot initialize OLE
cs: Nemohu inicializovat OLE

en: Cannot load resources from file '%s'.
cs: Nemohu načíst zdroje ze souboru '%s'.

en: Cannot open HTML document: %s
cs: Nelze otevřít HTML dokument: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
cs: Nelze otevřít HTML nápovědu: %s

en: Cannot open URL '%s'
cs: Nemohu otevřít URL '%s'

en: Cannot open contents file: %s
cs: Nelze otevřít soubor s obsahem: %s

en: Cannot open file '%s'.
cs: Soubor '%s' nelze otevřít.

en: Cannot open file for PostScript printing!
cs: Nemohu otevřít soubor k PostScriptovému tisku!

en: Cannot open index file: %s
cs: Nelze otevřít soubor s rejstříkem: %s

en: Cannot parse coordinates from '%s'.
cs: Nemohu ze '%s' získat souřadnice.

en: Cannot parse dimension from '%s'.
cs: Nemohu ze '%s' získat rozměry.

en: Cannot print empty page.
cs: Nemohu tisknout prázdnou stránku.

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
cs: Nemohu obnovit plánovací politiku vlákna.

en: Cannot start thread: error writing TLS
cs: Nemohu spustit vlákno: chyba zápisu TLS

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velká/malá

en: Celtic (ISO-8859-14)
cs: Keltské (ISO-8859-14)

en: Central European (ISO-8859-2)
cs: Středoevropské (ISO-8859-2)

en: Choose ISP to dial
cs: Vyberte ISP, ke kterému se má volat

en: Choose font
cs: Vyberte písmo

en: Clear the log contents
cs: Smazat obsah logu

en: Close
cs: Zavřít

en: Close this window
cs: Zavřít okno

en: Computer
cs: Počítač

en: Config entry name cannot start with '%c'.
cs: Položka konfigurace nemůže začínat na '%c'

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Confirm registry update
cs: Potvrďte aktualizaci registru

en: Connecting...
cs: Připojuji se...

en: Contents
cs: Obsah

en: Convertion to charset '%s' doesn't work.
cs: Převod do znakové sady '%s' nefunguje.

en: Copies:
cs: Kopie:

en: Could not find resource include file %s.
cs: Nemohu nalézt resource include file %s.

en: Could not find tab for id
cs: Nemohu najít tab k id

en: Could not load Rich Edit DLL '%s'
cs: Nemohu načíst Rich Edit DLL '%s'

en: Could not resolve control class or id '%s'. Use (non-zero) integer instead
     or provide #define (see manual for caveats)
cs: Nemohu zjistit třídu prvku (control) nebo jeho id: '%s'. Použijte (nenulové) číslo
     nebo poskytněte #define (viz. manuál)

en: Could not resolve menu id '%s'. Use (non-zero) integer instead
    or provide #define (see manual for caveats)
cs: Nemohu zjistit id menu '%s'. Použijte (nenulové) číslo
    nebo poskytněte #define (viz. manuál)

en: Could not start document preview.
cs: Nemohu zobrazit náhled dokumentu.

en: Could not start printing.
cs: Nemohu zahájit tisk.

en: Could not transfer data to window
cs: Nemohu přenést data do okna.

en: Couldn't add an image to the image list.
cs: Nemohu přidat obrázek do seznamu.

en: Couldn't create a timer
cs: Nemohu vytvořit časovač

en: Couldn't create cursor.
cs: Nemohu vytvořit kurzor.

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
cs: Nemohu v dynamické knihovně nalézt symbol '%s'

en: Couldn't get the current thread pointer
cs: Nemohu získat ukazatel na aktuální vlákno

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
cs: Nemohu načíst PNG obrázek - buď je poškozený soubor nebo je nedostatek paměti.

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
cs: Nemohu zaregistrovat formát schránky '%s'.

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
cs: Nemohu získat informace o položce %d v seznamu.

en: Couldn't terminate thread
cs: Nemohu přerušit vlákno

en: Create directory
cs: Vytváření adresáře

en: Create new directory
cs: Vytvořit nový adresář

en: Current directory:
cs: Aktuální adresář:

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
cs: Cyrilice (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
cs: stránka D, 22 x 34 palců

en: DDE poke request failed
cs: Požadavek na DDE poke selhal

en: DIB Header: Cannot deal with 4bit encoded yet.
cs: DIB hlavička: Zatím neumím zpracovat 4bitové kódování.

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
cs: DIB hlavička: Kódování neodpovídá bitové hloubce.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
cs: DIB hlavička: Obrázek má výšku větší než 32767 pixelů.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
cs: DIB hlavička: Obrázek má šířku větší než 32767 pixelů.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
cs: DIB hlavička: Neznámá bitová hloubka.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
cs: DIB hlavička: Neznámé kódování.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
cs: Obálka DL, 110 x 220 mm

en: Date
cs: Datum

en: Decorative
cs: Ozdobný

en: Default encoding
cs: Výchozí znaková sada

en: Deleted stale lock file '%s'.
cs: Smazán starý zámkový soubor '%s'.

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
cs: Vytáčené připojení není dostupné, protože Remote Access Service (RAS) není nainstalován. Prosím, nainstalujte ho.

en: Did you know...
cs: Víte, že...

en: Directory '%s' couldn't be created
cs: Nelze vytvořit adresář '%s'

en: Directory does not exist
cs: Adresář neexistuje

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
cs: Zobrazí všechny položky rejstříku, které obsahují daný podřetězec. Nerozlišuje velká a malá písmena.

en: Display options dialog
cs: Zobrazí dialog s nastaveními

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
cs: Chcete změnit příkaz používaný k %s souborů s koncovkou "%s" ?
    Stávající hodnota je 
    %s, 
    Nová hodnota je 
    %s %1

en: Do you want to save changes to document %s?
cs: Chcete uložit změny do dokumentu %s?

en: Done
cs: Hotovo

en: Done.
cs: Hotovo.

en: Down
cs: Dolů

en: E sheet, 34 x 44 in
cs: stránka E, 34 x 44 palců

en: Elapsed time :
cs: Dosažený čas :

en: Entries found
cs: Nalezené položky

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %d in '%s'.
cs: Chyba během expanze proměnných prostředí: chybí '%c' na pozici %d v '%s'.

en: Error
cs: Chyba

en: Error
cs: Chyba

en: Error creating directory
cs: Chyba při vytváření adresáře

en: Error in reading image DIB .
cs: Chyba při načítání DIB obrázku.

en: Error:
cs: Chyba:

en: Estimated time :
cs: Odhadovaný čas :

en: Execution of command '%s' failed
cs: Chyba při volání příkazu '%s'

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
cs: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 palce

en: Expected '*' whilst parsing resource.
cs: Při parsování resource očekávám '*'.

en: Expected '=' whilst parsing resource.
cs: Při parsování resource očekávám '='.

en: Expected 'char' whilst parsing resource.
cs: Při parsování resource očekávám 'char'.

en: Failed to %s dialup connection: %s
cs: Nepodařilo se %s připojení k Internetu: %s

en: Failed to access lock file.
cs: Nelze přistupovat k zámkovému souboru.

en: Failed to close file handle
cs: Nemohu uzavřít soubor.

en: Failed to close lock file '%s'
cs: Nelze zamknout zámkový soubor '%s'

en: Failed to close the clipboard.
cs: Nemohu uzavřít schránku.

en: Failed to connect: missing username/password.
cs: Nepodařilo se připojit: chybí uživatelské jméno nebo heslo.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
cs: Nelze se připojit: žádný ISP.

en: Failed to copy registry value '%s'
cs: Nelze zkopírovat hodnotu registru '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
cs: Nelze zkopírovat obsah registrového klíče '%s' do '%s'.

en: Failed to create DDE string
cs: Nelze vytvořit DDE řeťezec

en: Failed to create MDI parent frame.
cs: Nepodařilo se vytvořit rodičovské MDI okno.

en: Failed to create a status bar.
cs: Nelze vytvořit status bar.

en: Failed to create a temporary file name
cs: Nelze vytvořit jméno dočasného souboru

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
cs: Nelze navázat spojení se server '%s' na téma '%s'

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
cs: Nelze vytvořit klíč registrů pro soubory '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
cs: Nemohu vytvořit standardní dialog 'Najít' (chyba %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
cs: Nelze zobrati HTML dokument v kódování %s

en: Failed to empty the clipboard.
cs: Nemohu vyprázdnit shcránku.

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
cs: Nelze navázat 'advise loop' s DDE serverem

en: Failed to establish dialup connection: %s
cs: Nepodařilo se navázat vytáčené spojení: %s

en: Failed to execute '%s'
cs: Nepodařilo se spustit '%s'

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
cs: Nemohu nalézt XBM resource %s.
    Nezapomněl jste použít wxResourceLoadBitmapData?

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadIconData?
cs: Nemohu nalézt XBM resource %s.
    Nezapomněl jste použít wxResourceLoadIconData?

en: Failed to find XPM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
cs: Nemohu nalézt XPM resource %s.
    Nezapomněl jste použít wxResourceLoadBitmapData?

en: Failed to get ISP names: %s
cs: Nepodařilo se získat jména ISP: %s

en: Failed to get clipboard data.
cs: Nemohu získat data ze schránky.

en: Failed to get data from the clipboard
cs: Nelze získat data ze schránky

en: Failed to get the UTC system time.
cs: Nemohu zjistit systémový UTC čas.

en: Failed to get the local system time
cs: Nepodařilo se zjistit místní systémový čas

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
cs: Nemohu inicializovat GUI: nejsou žádná zabudované témata

en: Failed to initialize MS HTML Help.
cs: Nemohu se inicializovat MS HTML Help komponentu.

en: Failed to initialize OpenGL
cs: Nemohu inicializovat OpenGL

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
cs: Nemohu připojit vlákno, zjištěna možná chybná alokace paměti - restartujte prosím program

en: Failed to kill process %d
cs: Nepodařilo se zabít proces %d

en: Failed to load shared library '%s'
cs: Nelze načíst sdílenou knihovnu '%s'

en: Failed to load shared library '%s' Error '%s'
cs: Nelze načíst sdílenou knihovnu '%s', chyba '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
cs: Nelze zamknout zámkový soubor '%s'

en: Failed to match '%s' in regular expression: %s
cs: Chyba při hledání výskytu regulárního výrazu v '%s': %s

en: Failed to modify file times for '%s'
cs: Nelze změnit čas přístupu k souboru '%s'

en: Failed to open temporary file.
cs: Nemohu otevřít dočasný soubor.

en: Failed to open the clipboard.
cs: Nemohu otevřít schránku.

en: Failed to put data on the clipboard
cs: Nepodařilo se vložit data do schránky

en: Failed to read PID from lock file.
cs: Nepodařilo se přečíst PID ze zámkového souboru.

en: Failed to redirect child process input/output
cs: Nepodařilo se přesměrovat vstup/výstup synovského procesu

en: Failed to register DDE server '%s'
cs: Nelze zaregistrovat DDE server '%s'

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
cs: Nemohu uložit kódování znakové sady '%s'.

en: Failed to remove lock file '%s'
cs: Nelze odstranit zámkový soubor '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
cs: Nelze odstranit starý zámkový soubor '%s'

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
cs: Nelze přejmenovat registrový klíč '%s' na '%s'.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
cs: Nelze přejmenovat registrový klíč '%s' na '%s'.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
cs: Nemohu získat data ze schránky.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
cs: Nelze zjistit časy přístupu k souboru '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
cs: Nepodařilo se získat text chybového hlášení RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
cs: Nelze zjistit formáty podporované schránkou

en: Failed to send DDE advise notification
cs: Nepodařilo se poslat DDE advise notifikaci

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
cs: Nemohu nastavit přenosový mód FTP na %s.

en: Failed to set clipboard data.
cs: Nemohu uložit data do schránky.

en: Failed to set temporary file permissions
cs: Nelze nastavit přístupová práva k dočasnému souboru

en: Failed to set thread priority %d.
cs: Nemohu nastavit prioritu vlákna %d.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
cs: Nepodařilo se uložit obrázek '%s' do paměťového VFS!

en: Failed to terminate a thread.
cs: Nemohu ukončit vlákno.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
cs: Nelze ukončit 'advise loop' s DDE serverem

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
cs: Nelze ukončit vytáčené spojení: %s

en: Failed to touch the file '%s'
cs: Nelze se dotknout souboru '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
cs: Nelze odemknout zámkový soubor '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
cs: Nelze odregistrovat DDE server '%s'

en: Failed to write to lock file '%s'
cs: Nelze zapisovat do zámkového souboru '%s'

en: Fatal error
cs: Kritická chyba

en: Fatal error:
cs: Kritická chyba:

en: Fatal error: exiting
cs: Fatální chyba: program se ukončí

en: File %s does not exist.
cs: Soubor %s neexistuje.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
cs: Soubor '%s' existuje, opravdu ho chcete přepsat?

en: File couldn't be loaded.
cs: Soubor nelze načíst.

en: File error
cs: Chyba souboru

en: File name exists already.
cs: Soubor tohoto jména již existuje.

en: Files (%s)|%s
cs: Soubory (%s)|%s

en: Find
cs: Najít

en: Fixed font:
cs: Neproporcionální písmo:

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
cs: Folio, 8 1/2 x 13 palců

en: Font size:
cs: Velikost písma:

en: Fork failed
cs: Selhalo forkování

en: Forward
cs: Dále

en: Found
cs: Nalezeno

en: Found %i matches
cs: Nalezeno výskytů: %i

en: From:
cs: Od:

en: GIF: data stream seems to be truncated.
cs: GIF: datový proud je useknutý před koncem.

en: GIF: error in GIF image format.
cs: GIF: chyba ve formátu GIF obrázku.

en: GIF: not enough memory.
cs: GIF: nedostatek paměti.

en: GIF: unknown error!!!
cs: GIF: neznámá chyba!!!

en: GTK+ theme
cs: GTK+ téma

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
cs: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 palců

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
cs: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 palců

en: GetUnusedColour:: No Unused Color in image
cs: GetUnusedColour: v obrázku není žádná nepoužitá barva

en: Go back
cs: Jdi zpět

en: Go forward
cs: Jdi dopředu

en: Go one level up in document hierarchy
cs: Jdi o úroveň výš

en: Go to home directory
cs: Jít do domovského adresáře

en: Go to parent directory
cs: Jít do nadřazeného adresáře

en: Greek (ISO-8859-7)
cs: Řecké (ISO-8859-7)

en: HTML anchor %s does not exist.
cs: Kotva HTML %s neexistuje.

en: HTML files (*.htm)|*.htm|HTML files (*.html)|*.html|Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|All files (*.*)|*
cs: soubory HTML (*.htm)|*.htm|soubory HTML (*.html)|*.html|HTML nápověda (*.htb)|*.htb|HTML nápověda (*.zip)|*.zip|Projekt HTML nápovědy (*.hhp)|*.hhp|Všechny soubory (*.*)|*

en: Hebrew (ISO-8859-8)
cs: Hebrejské (ISO-8859-8)

en: Help
cs: Nápověda

en: Help Browser Options
cs: Nastavení prohlížeče nápovědy

en: Help Index
cs: Index nápovědy

en: Help Printing
cs: Tisk nápovědy

en: Help: %s
cs: Nápověda: %s

en: ICO: Error in reading mask DIB.
cs: ICO: Chyba při načítání DIB masky.

en: Icon resource specification %s not found.
cs: Icon resource specification %s nenalezen.

en: Ill-formed resource file syntax.
cs: Špatná syntaxe resource souboru.

en: Illegal directory name.
cs: Nedovolené jméno adresáře.

en: Illegal file specification.
cs: Neplatná specifikace souboru.

en: Image and Mask have different sizes
cs: Obrázek a maska mají různé rozměry

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
cs: Není možné vytvořit rich edit prvek, použiji obyčejný. Přeinstalujte prosím riched32.dll.

en: Impossible to get child process input
cs: Není možné získat vstup synovského procesu

en: Impossible to get permissions for file '%s'
cs: Nelze zjistit přístupová práva souboru '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
cs: Nelze přepsat soubor '%s'

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
cs: Nelze nastavit přístupová práva souboru '%s'

en: Index
cs: Rejtřík

en: Indian (ISO-8859-12)
cs: Indské (ISO-8859-12)

en: Invalid TIFF image index.
cs: Poškozený index v TIFF obrázku.

en: Invalid XRC resource '%s': doesn't have root node 'resource'.
cs: Neplatný XRC zdroj '%s': chybí kořenový uzel 'resource'.

en: Invalid display mode specification '%s'.
cs: Špatné určení grafického režimu '%s'.

en: Invalid lock file '%s'.
cs: Chybný zamykací soubor '%s'.

en: Invalid regular expression '%s': %s
cs: Špatný regulární výraz '%s': %s

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
cs: Italská obálka, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
cs: JPEG: Nemohu načíst obrázek - soubor je nejspíš poškozen.

en: JPEG: Couldn't save image.
cs: JPEG: Nemohu uložit obrázek.

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Ledger, 17 x 11 in
cs: Ledger, 17 x 11 palců

en: Left margin (mm):
cs: Levý okraj (mm):

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
cs: Legal, 8 1/2 x 14 palců

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
cs: Letter, 8 1/2 x 11 palců

en: Light
cs: Tenké

en: Load %s file
cs: Načíst soubor %s

en: Loading :
cs: Načítám :

en: Loading Grey Ascii PNM image is not yet implemented.
cs: Načítání šedých ascii PNM obrázků není ještě implementováno.

en: Loading Grey Raw PNM image is not yet implemented.
cs: Načítání šedých raw PNM obrázků není ještě implementováno.

en: Log saved to the file '%s'.
cs: Log uložen do souboru '%s'.

en: MDI child
cs: MDI syn

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
cs: Funkčnost MS HTML Helpu není dostupná, protože chybí příslušná komponenta. Prosím nainstalujte ji.

en: Mailcap file %s, line %d: incomplete entry ignored.
cs: Soubor Mailcap %s, řádka %d: nekompletní položka ignorována.

en: Match case
cs: Rozlišuj malá a velká písmena

en: Memory VFS already contains file '%s'!
cs: Paměťový VFS už obsahuje soubor '%s'!

en: Mime.types file %s, line %d: unterminated quoted string.
cs: Soubor Mime.types %s, řádka %d: neukončený uzávorkovaný řetězec.

en: Mode %ix%i-%i not available.
cs: Mód %ix%i-%i není k dispozici.

en: Modern
cs: Moderní

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
cs: Obálka Monarch, 3 7/8 x 7 1/2 palce

en: More...
cs: Další...

en: Name
cs: Jméno

en: NewName
cs: NoveJmeno

en: Next page
cs: Následující stránka

en: No
cs: Ne

en: No Unused Color in image being masked
cs: V obrázku není žádná nepoužitá barva

en: No XBM facility available!
cs: Chybí podpora XBM!

en: No XPM icon facility available!
cs: Chybí podpora XPM ikon!

en: No entries found.
cs: Nenalezeny žádné položky.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
cs: Nenalezen žádný font použitelný k zobrazení textu v kódování '%s',
    ale je k dispozici alternativní kódování '%s'.
    Přejete si použít toto kódování (jinak si budete muset vybrat jiné)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
cs: Nenalezen žádný font použitelný k zobrazení textu v kódování '%s'.
    Přejete si vybrat font, který se má s tímto kódováním použít
    (jinak se text v tomto kódování nezobrazí správně)?

en: No handler found for XML node '%s', class '%s'!
cs: Nenalezen žádný ovladač pro XML uzel '%s' třídy '%s'!

en: No handler found for image type.
cs: Nenalezen žádný ovladač pro tento typ obrázků.

en: No image handler for type %d defined.
cs: Žádný ovladač pro typ obrázků %d.

en: No image handler for type %s defined.
cs: Žádný ovladač pro typ obrázků %s.

en: No matching page found yet
cs: Žádný výskyt nenalezen

en: Nordic (ISO-8859-10)
cs: Severské (ISO-8859-10)

en: Normal
cs: Normální

en: Normal font:
cs: Normální písmo:

en: Note, 8 1/2 x 11 in
cs: Note, 8 1/2 x 11 palců

en: Open HTML document
cs: Otevři HTML dokument

en: Operation not permitted.
cs: Zakázaná operace.

en: Option '%s' requires a value, '=' expected.
cs: Volba '%s' vyžaduje hodnotu, očekávám '='.

en: Option '%s' requires a value.
cs: Volba '%s' vyžaduje hodnotu.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
cs: Volba '%s': '%s' neudává datum.

en: Options
cs: Nastavení

en: Orientation
cs: Orientace

en: PCX: couldn't allocate memory
cs: PCX: Nemohu alokovat paměť.

en: PCX: image format unsupported
cs: PCX: nepodporovaný formát obrázku

en: PCX: invalid image
cs: PCX: poškozený obrázek

en: PCX: this is not a PCX file.
cs: PCX: tento soubor není PCX.

en: PCX: unknown error !!!
cs: PCX: neznámá chyba !!!

en: PCX: version number too low
cs: PCX: číslo verze je příliš malé

en: PNM: Couldn't allocate memory.
cs: PNM: Nemohu alokovat paměť.

en: PNM: File format is not recognized.
cs: PNM: formát souboru nerozeznán.

en: PNM: File seems truncated.
cs: PNM: Soubor je nejspíš uříznutý před koncem.

en: Page %d
cs: Strana %d

en: Page %d of %d
cs: Strana %d z %d

en: Page Setup
cs: Nastavení stránky

en: Pages
cs: Strany

en: Paper Size
cs: Velikost papíru

en: Paper size
cs: Velikost papíru

en: Permissions
cs: Práva

en: Pipe creation failed
cs: Nelze vytvořit rouru

en: Please choose a valid font.
cs: Prosím vyberte korektní font.

en: Please choose an existing file.
cs: Vyberte prosím existující soubor.

en: Please choose which ISP do you want to connect to
cs: Prosím vyberte si poskytovatele (ISP), ke kterému se chcete připojit

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
cs: Nainstalujte si prosím novou verzi knihovny comctl32.dll
    (je potřeba alespoň verze 4.70, ale vy máte %d.%02d),
    jinak tento program nebude fungovat správně.

en: Portrait
cs: Na výšku

en: PostScript file
cs: soubor PostScript

en: Preview:
cs: Náhled:

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Print
cs: Vytisknout

en: Print Preview
cs: Náhled tisku

en: Print Preview Failure
cs: Chyba během vytváření náhledu.

en: Print Range
cs: Rozsah

en: Print Setup
cs: Nastavení tisku

en: Print in colour
cs: Tisknout barevně

en: Print spooling
cs: Tisková fronta

en: Print this page
cs: Vytiskne tuto stránku

en: Print to File
cs: Tisknout do souboru

en: Print...
cs: Tisknout...

en: Printer command:
cs: Příkaz tisku:

en: Printer options
cs: Nastavení tiskárny

en: Printer options:
cs: Nastavení tiskárny:

en: Printer...
cs: Tiskárna...

en: Printing Error
cs: Chyba tisku

en: Printing page %d...
cs: Tisknu stranu %d...

en: Printing...
cs: Tisknu...

en: Program aborted.
cs: Program přerušen.

en: Question
cs: Otázka

en: Read error on file '%s'
cs: Chyba při čtení ze souboru '%s'

en: Registry key '%s' already exists.
cs: Registrový klíč '%s' už existuje.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
cs: Registrový klíč '%s' neexistuje, nemohu ho přejmenovat.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
cs: Klíč registru '%s' je potřeba k normálnímu běhu systému,
    pokud ho smažete, systém bude nestabilní:
    operace přerušena.

en: Registry value '%s' already exists.
cs: Registrový klíč '%s' už existuje.

en: Relevant entries:
cs: Související položky:

en: Remaining time :
cs: Zbývající čas :

en: Remove current page from bookmarks
cs: Odstraní tuto stránku ze záložek

en: Replace &all
cs: Nahraď vše

en: Replace with:
cs:  Nahradit textem:

en: Resource files must have same version number!
cs: Soubory se zdroji musí mít stejné číslo verze!

en: Right margin (mm):
cs: Pravý okraj (mm):

en: Roman
cs: Patkové

en: Save %s file
cs: Uložit soubor %s

en: Save as
cs: Uložit jako

en: Save log contents to file
cs: Uložit obsah logu do souboru

en: Script
cs: Psací

en: Search
cs: Hledat

en: Search contents of help book(s) for all occurences of the text you typed above
cs: Prohledá obsah knih(y) s nápovědou a vypíše všechny výskyty textu, který jste zadal

en: Search direction
cs: Směr hledání

en: Search for:
cs: Vyhledat řetězec:

en: Search in all books
cs: Hledej ve všech knihách

en: Searching...
cs: Hledám...

en: Sections
cs: Sekce

en: Seek error on file '%s'
cs: Chyba při nastavování pozice v souboru '%s'

en: Select a document template
cs: Vyberte šablonu dokumentu

en: Select a document view
cs: Vyberte zobrazení dokumentu

en: Select a file
cs: Vyberte soubor

en: Separator expected after the option '%s'.
cs: Za volbou '%s' se očekává oddělovač.

en: Setup
cs: Nastavení

en: Setup...
cs: Nastavení...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
cs: Nalezeno několik aktivních vytáčených připojení, vybírám jedno náhodně.

en: Show all
cs: Zobraz vše

en: Show all items in index
cs: Zobrazí všechny položky v rejstříku

en: Show hidden files
cs: Ukázat skryté soubory

en: Show/hide navigation panel
cs: Zobraz/schovej navigační panel

en: Size
cs: Velikost

en: Slant
cs: Skloněné

en: Sorry, could not open this file for saving.
cs: Tento soubor nelze otevřít pro zápis.

en: Sorry, could not open this file.
cs: Tento soubor nelze otevřít.

en: Sorry, could not save this file.
cs: Tento soubor nelze uložit.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
cs: Nedostatek paměti na vytvoření náhledu.

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
cs: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 palce

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
cs: TIFF: Nemohu alokovat paměť.

en: TIFF: Error loading image.
cs: TIFF: Chyba při načítání obrázku.

en: TIFF: Error reading image.
cs: TIFF: Chyba při načítání obrázku.

en: TIFF: Error saving image.
cs: TIFF: Chyba při ukládání obrázku.

en: TIFF: Error writing image.
cs: TIFF: Chyba při ukládání obrázku.

en: Tabloid, 11 x 17 in
cs: Tabloid, 11 x 17 palců

en: Teletype
cs: Psací stroj

en: Templates
cs: Šablony

en: Thai (ISO-8859-11)
cs: Thajské (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
cs: FTP server nepodporuje pasivní mód.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
cs: Znaková sada '%s' je neznámá. Můžete vybrat
    jinou sadu jako náhradu nebo stiskněte
    [Zrušit], pokud ji nelze nahradit

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
cs: Formát schránky '%d' neexistuje.

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
cs: Soubor '%s' neexistuje a nemůže být otevřen.
    Byl proto odstraněn ze seznamu nedávno otevřených souborů.

en: The path '%s' contains too many ".."!
cs: Cesta '%s' obsahuje příliš mnoho ".."!

en: The required parameter '%s' was not specified.
cs: Požadovaný parametr '%s' nebyl zadán.

en: The text couldn't be saved.
cs: Text nelze uložit.

en: The value for the option '%s' must be specified.
cs: Musíte zadat hodnotu volby '%s'.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is tooold, please upgrade (the following required function is missing: %s).
cs: Verze Remote Access Service (RAS) na tomto počítači je příliš stará, prosím upgradujte (chybí tato funkce: %s).

en: Thread module initialization failed: can not store value in thread local storage
cs: Modul s vlákny se nepodařilo iniciovat: nemohu ukládat hodnoty v 'local storage'

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
cs: Selhala inicializace modulu s vlákny: nelze vytvořit klíč

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
cs: Modul s vlákny se nepodařilo iniciovat: nemohu alokovat index v 'local storage'

en: Thread priority setting is ignored.
cs: Nastavení priority vlákna je ignorováno.

en: Tile &Horizontally
cs: Vyrovnat &vodorovně

en: Tile &Vertically
cs: Vyrovnat &svisle

en: Time
cs: Čas

en: Tip of the Day
cs: Tip dne

en: Tips not available, sorry!
cs: Tip není k dispozici!

en: To:
cs: Do:

en: Top margin (mm):
cs: Horní okraj (mm)

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
cs: Soubor '%s' nelze odebrat z paměťového VFS, protože nebyl načten!

en: Trying to solve a NULL hostname: giving up
cs: Snažím se zjistit NULLové jméno počítače: vzdávám to

en: Turkish (ISO-8859-9)
cs: Turské (ISO-8859-9)

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
cs: US Std Fanfold, 17 7/8 x 11 palců

en: Unable to open requested HTML document: %s
cs: Nelze otevřít požadovaný HTML dokument: %s

en: Underline
cs: Podtržené

en: Unexpected end of file whilst parsing resource.
cs: Neočekávaný konec souboru během zpracování resource

en: Unexpected parameter '%s'
cs: Neočekávaný parametr '%s'

en: Unknown DDE error %08x
cs: Neznámá chyba DDD: %08x

en: Unknown encoding (%d)
cs: Neznámá znaková sada (%d)

en: Unknown field in file %s, line %d: '%s'.
cs: Neznámá položka v souboru %s, řádka %d: '%s'.

en: Unknown long option '%s'
cs: Neznámá 'dlouhá' volba '%s'

en: Unknown option '%s'
cs: Neznámá volba '%s'

en: Unknown style flag
cs: Neznámý styl

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
cs: Přebytečná '{' v popisu mime typu %s.

en: Unnamed command
cs: Nepojmenovaný příkaz

en: Unrecognized style %s whilst parsing resource.
cs: Neznámý styl %s během zpracování resource

en: Unsupported clipboard format.
cs: Nepodporovaný formát schránky.

en: Unsupported theme '%s'.
cs: Nepodporované téma '%s'.

en: Up
cs: Nahoru

en: Usage: %s
cs: Použití: %s

en: Validation conflict
cs: Konflikt validace

en: View files as a detailed view
cs: Prohlížet soubory v detailním pohledu

en: View files as a list view
cs: Prohlížet soubory v seznamu

en: Views
cs: Pohledy

en: Waiting for subprocess termination failed
cs: Čekání na ukončení podprocesu selhalo

en: Warning
cs: Varování

en: Warning:
cs: Varování:

en: Warning: attempt to remove HTML tag handler from empty stack.
cs: Varování: pokus o vyjmutí HTML tag handleru z prázdného zásobníku.

en: Western European (ISO-8859-1)
cs: Západoevropské (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
cs: Západoevropské s eurem (ISO-8859-15)

en: Whole word
cs: Pouze celá slova

en: Whole words only
cs: Pouze celá slova

en: Win32 theme
cs: Win32 téma

en: Win32s on Windows 3.1
cs: Win32s na Windows 3.1

en: Windows Arabic (CP 1256)
cs: Arabské pro Windows (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
cs: Baltské pro Windows (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
cs: Středoevropské pro Windows (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936)
cs: Zjednodušená čínština pro Windows (CP 936)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950)
cs: Tradiční čínština pro Windows (CP 950)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
cs: Cyrilice pro Windows (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
cs: Řecké pro Windows (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
cs: Hebrejské pro Windows (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932)
cs: Japonské pro Windows (CP 932)

en: Windows Korean (CP 949)
cs: Korejské pro Windows (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
cs: Turecké pro Windows (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
cs: Západoevropské pro Windows (CP 1252)

en: Write error on file '%s'
cs: Chyba při zápisu do souboru '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
cs: Chyba při parsování XML: '%s' na řádce %d

en: XPM: Malformed pixel data!
cs: XPM: Špatná pixelová data!

en: XPM: malformed colour definition '%s'!
cs: XPM: špatná definice barvy '%s'!

en: XRC resource '%s' (class '%s') not found!
cs: XRC zdroj '%s' (třída '%s') nenalezen!

en: XRC resource: Cannot create bitmap from '%s'.
cs: XRC zdroje: nemohu vytvořit bitmapu z '%s'.

en: XRC resource: Cannot create dialog without instance.
cs: XRC zdroje: nemohu vytvořit dialog bez dodané instance.

en: XRC resource: Incorrect colour specification '%s' for property '%s'.
cs: XRC zdroje: chybný popis barvy '%s' u vlastnosti '%s'.

en: Yes
cs: Ano

en: You cannot add a new directory to this section.
cs: Nemůžete přidat nový adresář do této sekce.

en: ZIP handler currently supports only local files!
cs: ZIP soubory lze otevřít jenom z disku!

en: [EMPTY]
cs: [PRÁZDNÉ]

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
cs: DDEML aplikace způsobila prodlouženou vzácnou podmínku.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
cs: Funkce DDEML byla zavolána bez předchozího volání DdeInitialize,
    nebo dostala neplatný identifikátor
    instance.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
cs: clientův pokus navázat konverzaci selhal.

en: a memory allocation failed.
cs: selhala alokace paměti.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
cs: nepodařilo se ověřit parametr pomocí DDEML.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
cs: požadavek na synchronní advise transakci vypršel.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
cs: požadavek na synchronní datovou transakci vypršel.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
cs: požadavek na synchronní execute transakci vypršel.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
cs: požadavek na synchronní poke transakci vypršel.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
cs: požadavek na ukončení advise transakce vypršel.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
cs: v konverzaci ukončené klientem došlo k pokusu o serverovou
    transakci, nebo se server
    ukončil před doděláním transakce.

en: a transaction failed.
cs: transakce neuspěla.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
cs: aplikace inicializovaná jako APPCLASS_MONITOR se
     pokusila o DDE transakci,
    nebo se aplikace inicializovaná jako APPCMD_CLIENTONLY pokusila
    o serverovou transakci.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
cs: interní volání PostMessage selhalo.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
cs: nastala interní chyba v DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
cs: DDEML funkce dostala neplatný identifikátor transakce.
    Identifikátor transakce se stává neplatný, jakmile se aplikace vrátí z
    XTYP_XACT_COMPLETE callbacku.

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
cs: pokus o změnu neměnného klíče '%s' ignorován.

en: binary
cs: binární

en: can't close file '%s'
cs: nemohu zavřít soubor '%s'

en: can't close file descriptor %d
cs: nemohu zavřít deskriptor souboru %d

en: can't commit changes to file '%s'
cs: Nemohu uložit změny v souboru '%s'

en: can't create file '%s'
cs: nemohu vytvořit soubor '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
cs: nemohu smazat uživatelský konfigurační soubor '%s'

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
cs: nemohu zjistit, jestli byl dosažen konec souboru v deskriptoru %d

en: can't find length of file on file descriptor %d
cs: nemohu zjistit délku souboru na deskriptoru %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
cs: nemohu najít uživatelův domovský adresář, použiji aktuální adresář

en: can't flush file descriptor %d
cs: nemohu vyprázdnit (flush) deskriptor %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
cs: nemohu zjistit pozici v deskriptoru %d

en: can't load any font, aborting
cs: nemohu načíst žádný font, končím

en: can't open file '%s'
cs: nemohu otevřít soubor '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
cs: nemohu otevřít globální konfigurační soubor '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
cs: nemohu otevřít konfigurační soubor '%s'

en: can't open user configuration file.
cs: nemohu otevřít soubor s uživatelskou konfigurací

en: can't read from file descriptor %d
cs: nemohu číst z deskriptoru %d

en: can't remove file '%s'
cs: nemohu odstranit soubor '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
cs: nemohu odstranit dočasný soubor '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
cs: nemohu seekovat v deskriptoru %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
cs: nemohu zapsat buffer '%s' na disk.

en: can't write to file descriptor %d
cs: nemohu zapisovat do deskriptoru %d

en: can't write user configuration file.
cs: nemohu uložit uživatelskou konfiguraci

en: catalog file for domain '%s' not found.
cs: katalog pro doménu '%s' nenalezen.

en: date
cs: datum

en: default
cs: předvolené

en: eighteenth
cs: osmnáctý

en: eighth
cs: osmý

en: eleventh
cs: jedenáctý

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
cs: položka '%s' se v '%s' vyskytuje víc než jednou

en: establish
cs: navázat

en: failed to flush the file '%s'
cs: nelze vyprázdnit buffer souboru '%s'

en: fifteenth
cs: patnáctý

en: fifth
cs: pátý

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
cs: soubor '%s', řádka %d: '%s' ignorováno po hlavičce skupiny.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
cs: soubor '%s', řádka %d: očekávám '='.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
cs: soubor '%s', řádka %d: klíč '%s' byl poprvé nalezen na řádce %d.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
cs: soubor '%s', řádka %d: hodnota pro neměnný klíč '%s' ignorována.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
cs: soubor '%s': neočekávaný znak %c na řádku %d.

en: first
cs: první

en: fourteenth
cs: čtrnáctý

en: fourth
cs: čtvrtý

en: generate verbose log messages
cs: vypisovat podrobný log

en: gmtime() failed
cs: gmtime() selhalo

en: initiate
cs: inicializovat

en: invalid eof() return value.
cs: špatná návratová hodnota eof().

en: invalid message box return value
cs: špatná návratová hodnota message boxu

en: large
cs: velké

en: locale '%s' can not be set.
cs: locale '%s' nemůže být nastaveno

en: looking for catalog '%s' in path '%s'.
cs: hledám katalog '%s' v cestě '%s'.

en: medium
cs: střední

en: midnight
cs: Tenké

en: mktime() failed
cs: mktime() selhalo

en: nineteenth
cs: devatenáctý

en: ninth
cs: devátý

en: no DDE error.
cs: žádná chyba DDE.

en: noname
cs: bezejmenná

en: noon
cs: poledne

en: num
cs: číslo

en: reentrancy problem.
cs: problém reentrance.

en: second
cs: druhý

en: seventeenth
cs: sedmnáctý

en: seventh
cs: sedmý

en: show this help message
cs: zobrazí tuto nápovědu

en: sixteenth
cs: šestnáctý

en: sixth
cs: šestý

en: small
cs: malé

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
cs: určí videomód, který se má použít (např. 640x480-16)

en: specify the theme to use
cs: určí, jaké téma použít

en: str
cs: řetězec

en: tenth
cs: desátý

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
cs: odpověď na transakci způsobila nastavení bitu DDE_FBUSY.

en: third
cs: třetí

en: thirteenth
cs: třináctý

en: today
cs: dnes

en: tomorrow
cs: včera

en: twelfth
cs: dvanáctý

en: twentieth
cs: dvacátý

en: unexpected " at position %d in '%s'.
cs: neočekávané " na pozici %d v '%s'.

en: unknown
cs: neznámý

en: unknown error
cs: neznámá chyba

en: unknown error (error code %08x).
cs: neznámá chyba (kód %08x).

en: unknown seek origin
cs: neznámý počátek pro nastavení pozice

en: unknown-%d
cs: nezname-%d

en: unnamed
cs: nepojmenovaný

en: unnamed%d
cs: nepojmenovaný%d

en: using catalog '%s' from '%s'.
cs: používám katalog '%s' z '%s'.

en: very large
cs: velmi velké

en: very small
cs: velmi malé

en: wxGetTimeOfDay failed.
cs: wxGetTimeOfDay selhalo.

en: wxSocket: invalid signature in ReadMsg.
cs: wxSocket: chybná signatura v ReadMsg.

en: wxSocket: unknown event!.
cs: wxSocket: neznámá událost!

en: wxWindows could not open display for '%s': exiting.
cs: wxWindows nemohou otevřít displej pro '%s': ukončuji.

en: yesterday
cs: včera
