lyx-0.12.0 - en to nl translation catalogue (880 entries)

en: Formatting document...
nl: Formateer dokument...

en: No more errors
nl: Geen verdere fouten

en: ChkTeX warning id #
nl: ChkTeX waarschuwing n:o #

en: Loading font into X-Server...
nl: Lettertype wordt in X-server geladen...

en: LaTeX run number
nl: LaTeX runnummer

note: no checks for now
en: Running MakeIndex.
nl: Draai MakeIndex.

note: Here we must scan the .aux file and look for "\bibdata" and/or "\bibstyle". If one of those tags is found -> run bibtex and set rerun = true; no checks for now
en: Running BibTeX.
nl: Draai BibTeX.

en: NO LATEX LOG FILE!
nl: LATEX LOGBESTAND NIET TE VINDEN!

en: LaTeX Log
nl: LaTeX-Logbestand

en: Describe command
nl: Beschrijf opdracht

en: Select previous char
nl: Merk voorgaand teken aan

en: Insert bibtex
nl: Voeg bibtex in

en: Autosave
nl: Auto-opslag

en: Go to beginning of document
nl: Ga naar begin dokument

en: Select to beginning of document
nl: Merk dokument aan tot aan begin

en: Close
nl: Sluit

en: Go to end of document
nl: Ga naar einde dokument

en: Select to end of document
nl: Merk document aan tot aan einde

en: New document
nl: Nieuw dokument

en: New document from template
nl: Nieuw dokument van sjabloon

en: Switch to previous document
nl: Go naar vorig dokument

en: Print
nl: Druk af

en: Revert to saved
nl: Haal reeds opgeslagen terug

en: Update DVI
nl: Opdateer DVI

en: Update PostScript
nl: Opdateer PostScript

en: View DVI
nl: Bekijk DVI

en: View PostScript
nl: Bekijk PostScript

en: Check TeX
nl: Kontroleer TeX

en: Save
nl: Sla op

en: Save As
nl: Sla op als

en: Cancel
nl: Herroep

en: Go one char back
nl: Ga een teken terug

en: Go one char forward
nl: Ga een teken vooruit

en: Insert citation
nl: Voeg literatuurverwijzing in

en: Execute command
nl: Voer opdracht uit

en: Copy
nl: Kopieer

en: Cut
nl: Knip uit

en: Decrement environment depth
nl: Verminder omgevingsdiepte

en: Increment environment depth
nl: Vergroot omgevingsdiepte

en: Change environment depth
nl: Verander omgevingsdiepte

en: Change itemize bullet settings
nl: Verander instellingen katalogiseertekens

en: Go down
nl: Ga omlaag

en: Select next line
nl: Merk volgende lijn aan

en: Choose Paragraph Environment
nl: Kies styl (omgeving) voor alinea

en: Go to next error
nl: Ga naar volgende fout

en: Insert Figure
nl: Voeg figuur in

en: Find & Replace
nl: Zoek & vervang

en: Toggle cursor does/doesn't follow the scrollbar
nl: Aan/uit: Cursor volgt/volgt niet de rolbalk

en: Toggle bold
nl: Aan/uit: Vet

en: Toggle code style
nl: Aan/uit: kodestijl

en: Default font style
nl: Default fontstijl

en: Toggle emphasize
nl: Aan/uit: Nadruk

en: Toggle user defined style
nl: Aan/uit: Zelfgedefinieerde stijl

en: Toggle noun style
nl: Aan/uit: Eigennaamstijl

en: Toggle roman font style
nl: Aan/uit: Romein-fontstijl

en: Toggle sans font style
nl: Aan/uit: Sans-Serif-fontstijl

en: Set font size
nl: Stel lettergrootte in

en: Show font state
nl: Toon status lettertype

en: Toggle font underline
nl: Aan/uit: Onderlijning

en: Insert Footnote
nl: Voeg voetnoot in

en: Select next char
nl: Merk volgend teken aan

en: Insert horizontal fill
nl: Voeg in liggend schuimrubber

en: Insert hyphenation point
nl: Voeg in woordbreekpunt

en: Insert ... dots
nl: Voeg in ... punten

en: Insert end of sentence period
nl: Voeg in punt eind zin

en: Turn off keymap
nl: Zet toetsenkaart af

en: Use primary keymap
nl: Gebruik eerste toetsenkaart

en: Use secondary keymap
nl: Gebruik tweede toetsenkaart

en: Toggle keymap
nl: Toetsenkaart aan/uit

en: Insert Label
nl: Voeg in label

en: Copy paragraph environment type
nl: Kopieer alineastijl (omgeving)

en: Paste paragraph environment type
nl: Pas toe alineastijl (omgeving)

en: Specify paper size and margins
nl: Geef papiergrootte en marges

en: Go to beginning of line
nl: Ga naar begin lijn

en: Select to beginning of line
nl: Merk aan tot aan begin lijn

en: Go to end of line
nl: Ga naar eind lijn

en: Select to end of line
nl: Merk aan tot aan eind lijn

en: Exit
nl: Beeindig

en: Insert Margin note
nl: Voeg kanttekening in

en: Math Greek
nl: Wiskunde Grieks

en: Math mode
nl: Wiskundetoestand

en: Go one paragraph down
nl: Ga een alinea omlaag

en: Select next paragraph
nl: Merk volgende alinea aan

en: Go one paragraph up
nl: Ga een alinea omhoog

en: Select previous paragraph
nl: Merk vorige alinea aan

en: Paste
nl: Plak in

en: Insert protected space
nl: Voeg harde spatie in

en: Insert quote
nl: Voeg aanhalingsteken in

en: Reconfigure
nl: Herkonfigureer

en: Redo
nl: Doe toch

en: Insert cross reference
nl: Voeg kruisverwijzing in

en: Insert Table
nl: Voeg tabel in

en: Toggle TeX style
nl: Aan/uit: TeX-stijl

en: Undo
nl: Maak ongedaan

en: Remove all error boxes
nl: Verwijder alle foutvensters

note: In an ideal world, this never happens:
en: No description available!
nl: Geen beschrijving beschikbaar!

en: Send Document to Command
nl: Zend dokument naar opdracht

en:  (Changed)
nl:  (Veranderd)

en:  (read only)
nl:  (onschrijfbaar)

en: Document is read-only.  No changes to layout permitted.
nl: Dokument onschrijfbaar. Stijl mag niet veranderd worden.

en: Paper Layout
nl: Papierformaat

en: Paper layout set
nl: Papierformaat ingesteld

en: Warning: Invalid Length (valid example: 10mm)
nl: Waarschuwing: Verboden lengte (toegestaan bv.: 10mm)

en: ParagraphExtra Layout
nl: Extra alineastijl

en: ParagraphExtra layout set
nl: Extra alineastijl ingesteld

en: Warning: Invalid percent value (0-100)
nl: Waarschuwing: Verboden percentage (0-100)

en: Table Layout
nl: Tabelformaat

en: Warning: Wrong Cursor position, updated window
nl: Waarschuwing: Cursor fout geplaatst, vensterverversing

en: Confirm: press Delete-Button again
nl: Bevesting: Druk Delete-toets opnieuw

note: sgml2lyx failed
en: Error!
nl: Fout!

en: Cannot open specified file:
nl: Kan dit bestand niet openen:

en: Warning: need lyxformat %.2f but found %.2f
nl: Waarschuwing: Moet lyxformaat %.2f hebben, vond %.2f

en: ERROR: need lyxformat %.2f but found %.2f
nl: FOUT: ik moet lyxformaat %.2f hebben, vond %.2f

en: Warning!
nl: Waarschuwing!

en: Reading of document is not complete
nl: Inlezen dokument niet kompleet

en: Maybe the document is truncated
nl: Wellicht is dokument afgekapt

note: "\\lyxformat" not found
en: ERROR!
nl: FOUT!

en: Old LyX file format found. Use LyX 0.10.x to read this!
nl: Oud LyX-formaat gevonden. Lees met behulp van 0.10.x!

en: Not a LyX file!
nl: Geen Lyx-bestand!

en: Unable to read file!
nl: Kan bestand niet lezen!

en: Error! Document is read-only:
nl: Fout! Dokument onschrijfbaar:

en: Error! Cannot write file:
nl: Fout! Kan bestand niet schrijven:

en: Error! Could not close file properly:
nl: Fout! Kon bestand niet op juiste wijze sluiten:

en: Error: Cannot write file:
nl: Fout: Kan bestand niet scrijven:

en: Error: Cannot open temporary file:
nl: Fout: Kan tijdelijk bestand niet openen:

en: Error! Could not close file properly:
nl: Fout! Kon bestand niet op juiste wijze sluiten:

en: Style %s not allowed before first Section.
nl: Stijl %s verboden voor eerste Sektie.

en: Style %s not allowed after first Section.
nl: Stijl %s verboden na eerste  Sektie.

en: LYX_ERROR:
nl: LYX_FOUT:

en: Cannot write file
nl: Kan bestand niet schrijven

en: Error : table of contents not allowed in body.
nl: Fout: Inhoudsopgave verboden in broodtekst.

en: Error : unhandled inset.
nl: Fout : Inzet niet behandeld.

en: Error : incomplete macro.
nl: Fout : onvoltoide makro.

note: path to LaTeX file
en: Running LaTeX...
nl: LaTeX draait...

en: LaTeX did not work!
nl: LaTeX werkte niet!

en: Missing log file:
nl: Logbestand ontbreekt:

note: no errors or any other things to think about so:
en: Done
nl: Klaar

note: path to LaTeX file
en: Running chktex...
nl: chktex draait...

en: chktex did not work!
nl: chktex werkte niet!

en: Could not run with file:
nl: Kon niet draaien met bestand:

en: Cannot open temporary file:
nl: Kan tijdelijk bestand niet openen:

en: Error! Can't open temporary file:
nl: Fout! Kan tijdelijk bestand niet openen:

en: Error executing *roff command on table
nl: Fout in het draaien van *roff-opdracht op tabel

en: Impossible Operation!
nl: Onmogelijke operatie!

en: Cannot insert table/list in table.
nl: Kan geen tabel/lijst invoegen in tabel.

en: Sorry.
nl: Helaas.

en: Changes in document:
nl: Veranderingen in dokument:

en: Save document?
nl: Sla ik dokument op?

en: Some documents were not saved:
nl: Onopgeslagen dokumenten:

en: Exit anyway?
nl: Toch beeindigen?

en: Saving document
nl: Sla dokument op

en: Document saved as
nl: Dokument opgeslagen als

en: Could not delete auto-save file!
nl: Kon dit auto-opslagbestand niet verwijderen!

en: Save failed!
nl: Opslag mislukte!

en: No Documents Open!%t
nl: Geen open dokumenten!

en: lyx: Attempting to save document
nl: lyx: Tracht dokument

en:  as...
nl:  op te slaan als...

en:   Save seems succesful. Phew.
nl:  Opslag lijkt geslaagd (zucht!).

en:   Save failed! Trying...
nl:  Opslag faalde! Probeer...

en:   Save failed! Bummer. Document is lost.
nl:   Opslag faalde! Niet goed. Dokument naar de knoppen.

en: An emergency save of this document exists!
nl: Er bestaat een noodopslagversie van dit dokument!

en: Try to load that instead?
nl: Laden we liever dat?

en: Autosave file is newer.
nl: Auto-opslagversie is verser.

en: Load that one instead?
nl: Laden we liever die?

en: Unable to open template
nl: Kan sjabloon niet openen

en: Could not convert file
nl: Kon bestand niet omvormen

en: Document is already open:
nl: Dokument is al open:

en: Do you want to reload that document?
nl: Wilt U dit dokument opnieuw openen?

en: File `
nl: Bestand `

en: ' is read-only.
nl: ' is onschrijfbaar.

en: Create new document with this name?
nl: Scheppen we dit dokument onder deze naam?

en: Size|#z
nl: Grootte|#o

en: Apply|#A
nl: Pas toe|#a

en: Cancel|^[
nl: Herroep|^[

en: Bullet Depth
nl: Niveau

en: Standard|#S
nl: Standaard|#S

en: Maths|#M
nl: Wiskundig|#M

en: Sorry, your libXpm is too old.
nl: Helaas is Uw libXpm te oud.

en: This feature requires xpm-4.7 (a.k.a 3.4g) or newer.
nl: Deze eigenschap vereist xpm-4.7 (alias 3.4g) of verser.

en: Try running LyX in mono mode (lyx  -Mono).
nl: Probeer opdracht "lyx -Mono".

en:  default | tiny | script | footnote | small | normal | large | Large | LARGE | huge | Huge
nl:  verstek | pietepeuterig | skript | voetnoot | klein | normaal | groot | Groot | GROOT | enorm | Enorm

en: Itemize Bullet Selection
nl: Keuze katalogiseertekens

en: All these people have contributed to the LyX project. Thanks,
nl: Alle mensen hier genoemd hebben bijgedragen aan het LyX-projekt. Dank aan allen,

en: LyX is Copyright (C) 1995 by Matthias Ettrich,
    1995-1998 LyX Team
nl: Op de LyX-programmatuur rust auteursrecht.
    Copyright (C) 1995 Mattias Ettrich; 1995-1998 LyX Team

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of the GNU General
    Public License as published by the Free Software
    Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
nl: Dit programma is vrijprogrammatuur; U mag het herdistribueren in
    oorspronkelijke of gewijzigde vorm, in overeenstemming met de termen
    van de "GNU General Public License", zoals de Free Software Foundation
    (FSF) deze heeft gepubliceerd; hetzij Licentie versie 2, hetzij 
    (naar keuze) een van de latere versies.

en: LyX is distributed in the hope that it will
    be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY;
    without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of
    the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to
    the Free Software Foundation, Inc.,
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.
nl: We (de makers van dit programma) garanderen NIETS en beloven NIETS.
    Lees the tekst van de GPL-licentie (Free Software Foundation), 
    te vinden op het Web. 
    
    
    Dit programma is gelokaliseerd met behulp van het pakket
    "gettext" (FSF) in de loop van enkele avonden.
    Dit is niet moeilijk.
    Lees "info gettext" en vertaal LyX in het Fries/Surinaams/Afrikaans!!!

en: [render error]
nl: [tekenfout]

en: [rendering ... ]
nl: [ik teken ...]

en: [no file]
nl: [geen bestand]

en: [not displayed]
nl: [niet getoond]

en: [no ghostscript]
nl: [geen ghostscript]

en: [unknown error]
nl: [onbekende fout]

en: Figure
nl: Figuur

en: empty figure path
nl: Zoekpad voor figuren leeg

en: Clipart
nl: Prentenboek

en: Document
nl: Dokument

en: EPS Figure
nl: EPS-figuur

en: Filename can't contain any of these characters:
nl: Bestandsnaam mag de volgende tekens niet bevatten:

en: space, '#', '~', '$' or '%'.
nl: spatie, '#', '~', '$' tai '%'.

en: Warning! Couldn't open directory.
nl: Waarschuwing! Kon katalogus niet openen.

en: LyX Internal Error!
nl: LyX interne fout!

en: Could not test if directory is writeable
nl: Kon niet vaststellen of deze catalogus schrijfbaar is

en: Cannot open directory test file
nl: Kan proefkatalogusbestand niet openen

en: Created test file but cannot remove it?
nl: Maakte een proefbestand aan, maar kan het niet verwijderen?

en: Error! Cannot open directory:
nl: Fout! Kan katalogus niet openen:

en: Error! Could not remove file:
nl: Fout! Kon bestand niet verwijderen:

en: Error! Couldn't create temporary directory:
nl: Fout: Kan tijdelijke katalogus niet aanmaken:

en: Error! Couldn't delete temporary directory:
nl: Fout! Kon tijdelijke katalogus niet verwijderen:

en: Internal error!
nl: Interne fout!

en: Call to createDirectory with invalid name
nl: Aanroep 'createDirectory' met ongeldige naam

en: Error! Couldn't create directory:
nl: Fout! Kon katalogus niet aanmaken:

en: Set Charset|#C
nl: c Stel tekenkodering in|#C

en: Charset not found!
nl: Tekenkodering niet gevonden!

en: Error:
    
    Keymap
    not found
nl: Fout:
    
    Toetsenkaart
    niet gevonden

en: Character set:|#H
nl: h Tekenkodering:|#H

en: Other...|#O
nl: o Andere...|#O

en: Other...|#T
nl: t Andere...|#T

en: Language
nl: Taal

en: Mapping
nl: Kaart

en: Primary key map|#r
nl: r Eerste toetsenkaart|#r

en: No key mapping|#N
nl: n Geen toetsenkaart|#N

en: Secondary key map|#e
nl: e Tweede toetsenkaart|#e

en: Secondary
nl: Tweede

en: Primary
nl: Eerste

en: EPS file|#E
nl: EPS-bestand|#E

en: Full Screen Preview|#v
nl: Voorkijk volscherm|#V

en: Browse...|#B
nl: Blader...|#B

en: Display Frame|#F
nl: f Toon raam|#F

en: Do Translations|#r
nl: r Pas schaal aan|#r

en: Options
nl: Opties

en: Angle:|#L
nl: l Hoek:|#L

en: % of Page|#g
nl: g % van blz.|#g

en: Default|#t
nl: t Verstek|#t

en: cm|#m
nl: m cm|#m

en: inches|#h
nl: h duimen|#h

en: Display
nl: Toon

en: Height
nl: Hoogte

en: Width
nl: Breedte

en: Rotation
nl: Rotatie

en: Display in Color|#D
nl: d Toon in kleur|#D

en: Do not display this figure|#y
nl: y Toon deze figuur niet|#y

en: Display as Grayscale|#i
nl: i Toon in grijstinten|#i

en: Display as Monochrome|#s
nl: s Toon in zwartwit|#s

en: Default|#U
nl: u Verstek|#U

en: inches|#n
nl: n duimen|#n

en: % of Page|#P
nl: p % van blz.|#P

en: % of Column|#o
nl: o % van kolom|#o

en: Caption|#k
nl: k Titel|#k

en: Subfigure|#q
nl: q Subfiguur|#q

en: Directory:|#D
nl: d Katalogus:|#D

en: Pattern:|#P
nl: Patroon:|#P:

en: Filename:|#F
nl: f Bestandsnaam:|#F

en: Rescan|#R#r
nl: r Ververs|#R#r

en: Home|#H#h
nl: h Thuiskat.|#H#h

en: User1|#1
nl: Gebruiker1|#1

en: User2|#2
nl: Gebruiker2|#2

en: Columns
nl: Kolommen

en: Rows
nl: Rijen

en: Find|#n
nl: n Zoek|#n

en: Replace with|#W
nl: w Vervang door|#W

en: Replace|#R#r
nl: r Vervang|#R#r

en: Close|^[
nl: Sluit|^[

en: Case sensitive|#s#S
nl: s CAP/ok versch.|#s#S

en: Match word|#M#m
nl: m Geheel woord|#M#m

en: Math greek mode on
nl: Wiskunde-grieks aan

en: Math greek keyboard on
nl: Wiskunde-grieks toetsenbord aan

en: Math greek keyboard off
nl: Wiskunde-grieks toetsenbord uit

en: TeX mode
nl: TeX-toestand

en: No number
nl: Geen getal

en: Number
nl: Getal

en: Enter new label to insert:
nl: Schijf nieuw label ter invoeging:

en: math text mode
nl: wiskunde-teksttoestand

en: Invalid action in math mode!
nl: Ongeldige aktie in wiskundetoestand!

note: / what appears in the minibuffer when opening
en: Math editor mode
nl: Wiskunderedaktietoestand

en: Macro:
nl: Makro:

en: Key:
nl: Sleutel:

en: Remark:|#R
nl: r Opmerking:|#R

en: Key:|#K
nl: k Sleutel:|#K

en: Label:|#L
nl: l Label:|#l

en: Citation
nl: Aanhaling

en: Key:    |#K
nl: Sleutel:|#L

en: Bibliography item
nl: Literatuurverwijzing

en: BibTeX Generated References
nl: Verwijzingen gegenereerd door BibTeX

en: Style:
nl: Stijl:

en: Error
nl: Fout

en: LaTeX Error
nl: LaTeX-fout

note: / what appears in the minibuffer when opening
en: Opened error
nl: Fout geopend

en: Browse|#B
nl: Blader|#B

en: Don't typeset|#D
nl: d Niet zetten|#d

en: Load|#L
nl: Laad|#L

en: File name:|#F
nl: f Bestandsnaam:|#F

en: Visible space|#s
nl: s Zichtbare spatie|#s

en: Use input|#i
nl: Gebruik Input|#I

en: Use include|#U
nl: u Gebruik Include|#

note: launches dialog
en: Documents
nl: Dokumenten

note: Use by default the master's path
en: Select Child Document
nl: Kies onderdokument

en: Verbatim Input
nl: Verbatim-input

en: Index
nl: Trefwoord

en: Index:
nl: Trefwoord:

en: PrintIndex
nl: TrefwoordenRegister

en: Note
nl: Notitie

en: Close|#C^[
nl: c Sluit|#C^[

note: /
en: List of Algorithms
nl: Algorithmes

note: /
en: List of Figures
nl: Figuren

note: /
en: List of Tables
nl: Tabellen

note: /
en: Parent:
nl: Hoofddokument:

en: Reference Type
nl: Verwijzingstype

en: Goto Label
nl: Ga naar label

en: Change Label
nl: Wijzig label

en: Page Number
nl: Paginanummer

en: Reference
nl: Verwijzing

en: Page:
nl: Pagina:

note: /
en: Table of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: other...
nl: andere...

en: Key Mappings
nl: Toetsenkaarten

en:    options:
nl:    opties:

en: Allow accents on ALL characters|#w
nl: w Sta accenten toe op ALLE tekens|#w

en: Update|#Uu
nl: u Opdateer|#Uu

en: LyX wasn't able to find it's layout descriptions!
nl: LyX kon zijn stylbladen niet vinden!

en: Check that the file "textclass.lst"
nl: Verzeker U dat bestand "textclass.lst"

en: is installed correctly. Sorry, has to exit :-(
nl: korrekt is geinstalleerd. Moet helaas ophouden :-(

en: Separation
nl: Scheiding

en: Indent|#I
nl: i Inspringen|#I

en: Skip|#K
nl: k Vertikale afst.|#K

en: Class:|#C
nl: c Dok. klasse:|#C

en: Pagestyle:|#P
nl: p Paginastijl:|#P

en: Fonts:|#F
nl: f Lettertype:|#F

en: Font Size:|#O
nl: o Lettergrootte:|#O

en: Float Placement:|#L
nl: l Placering zwevers:|#L

en: PS Driver:|#S
nl: s PS-driver:|#s

en: Encoding:|#D
nl: d Encoding:|#D

en: One|#n
nl: Een|#n

en: Two|#T
nl: Twee|#T

en: Sides
nl: -zijdig

en: One|#e
nl: Een|#e

en: Two|#w
nl: Twee|#w

en: Extra Options:|#X
nl: x Extra opties:|#X

en: Language:
nl: Taal:

en: Default Skip:|#u
nl: u Verstek alinea-afst.:|#u

en: Section number depth
nl: Nummeringsdiepte koppen.

en: Table of contents depth
nl: Nummeringsdiepte inhoudsopg.

en: Spacing|#g
nl: g regelafstand|#g

en: Bullet Shapes|#B
nl: b Katalogiseertekens|#B

en: Use AMS Math|#M
nl: m Gebr. AMS Math|#m

en: Family:|#F
nl: Familie:|F

en: Series:|#S
nl: Serie:|#s

en: Shape:|#H
nl: h Vorm:|#h

en: Size:|#Z
nl: z Grootte:|#Z

en: Misc:|#M
nl: m Overig:|#M

en: Color:|#C
nl: c Kleur:|#C

en: Label Width:|#d
nl: d Kenmerkbreedte:|#d

en: Indent
nl: Inspringen

en: Above|#b
nl: Boven|#b

en: Below|#E
nl: e Onder|#E

en: Above|#o
nl: o Boven|#o

en: Below|#l
nl: l Onder|#l

en: No Indent|#I
nl: Niet Inspringen|#I

en: Right|#R
nl: Rechts|#R

en: Left|#f
nl: Links|#f

en: Block|#c
nl: c Blok|#c

en: Center|#n
nl: n Centreer|#n

en: Above:|#v
nl: v Boven:|#v

en: Below:|#w
nl: w Onder:|#w

en: Pagebreaks
nl: Paginabreuken

en: Lines
nl: Lijnen

en: Alignment
nl: Justering

en: Vertical Spaces
nl: Vertikale afstanden

en: ExtraOpt|#X
nl: x Extra opties|#X

en: Keep|#K
nl: k Behoud|#K

en: Keep|#p
nl: p Behoud|#p

en: Type:|#T
nl: Type:|#t

en: Single|#S
nl: s Enkel|#S

en: Double|#D
nl: Dubbel|#D

en: Text
nl: Tekst

en: Special:|#S
nl: Speciaal:|#S

en: Margins
nl: Marges

en: Foot/Head Margins
nl: Marges voor koppen

en: Orientation
nl: Orientatie

en: Portrait|#o
nl: o Portret|#o

en: Landscape|#L
nl: Landschap|#L

en: Papersize:|#P
nl: Papiermaat:|#P

en: Custom Papersize
nl: Eigen papiermaat

en: Use Geometry Package|#U
nl: u Gebruik "Geometry"-pak|#U

en: Width:|#W
nl: w Breedte:|#W

en: Height:|#H
nl: h Hoogte:|#H

en: Bottom:|#B
nl: b Onderkant:|#B

en: Left:|#e
nl: Links:|#e

en: Right:|#R
nl: Rechts:|#R

en: Headheight:|#i
nl: i Hoogte paginakoppen:|#i

en: Headsep:|#d
nl: d Wit paginakoppen:|#d

en: Footskip:|#F
nl: f Voetnootwit:|#F

en: Borders
nl: Randen

en: Top|#T
nl: t Boven|#T

en: Bottom|#B
nl: b Onder|#B

en: Left|#L
nl: Links|#L

en: Special Cell
nl: Speciale cel

en: Multicolumn|#M
nl: Meerkolom|#M

en: Append Column|#A
nl: a Voeg kolom toe|#A

en: Delete Column|#O
nl: o Verwijder kolom|#O

en: Append Row|#p
nl: p Voeg rij toe|#p

en: Delete Row|#w
nl: w Verwijder rij|#w

en: Delete Table|#D
nl: d Verwijder tabel|#D

en: Column
nl: Kolom

en: Row
nl: Rij

en: Set Borders|#S
nl: Stel randen in|#S

en: Unset Borders|#U
nl: u Verwijder randen|#U

en: Longtable
nl: Langetabel

en: Left|#e
nl: e Links|#e

en: Right|#i
nl: i Rechts|#i

en: Center|#C
nl: c Midden|#C

en: Rotate 90°|#9
nl: 9 Draai 90°|#9

en: Linebreaks|#N
nl: Nieuwe regels|#N

en: Spec. Table
nl: Spec. tabel

en: First Head
nl: Eerste overtekst

en: Head
nl: Overtekst

en: Foot
nl: Ondertekst

en: Last Foot
nl: Laatste ondertekst

en: New Page
nl: Nieuwe blz.

en: Rotate 90°
nl: Draai 90°

en: Extra Options
nl: Extra opties

en: Length|#L
nl: Lengte|#L

en: or %|#o
nl: of %|#o

en: Middle|#d
nl: d Midden|#d

en: HFill between Minipage paragraphs|#H
nl: h Staand schuimrubber tussen Minipagina-alinea's|#H

en: Start new Minipage|#S
nl: s Begin nieuwe Minipagina|#S

en: Indented Paragraph|#I
nl: Inspringende alinea|#I

en: Minipage|#M
nl: Minipagina|#m

en: Floatflt|#F
nl: Floatflt|#f

en: Encapsulated Postscript (*.eps, *.ps)|#E
nl: EPS-bestand (*.eps, *.ps)|#E

en: Inlined EPS (*.eps, *.ps)|#I
nl: Inlined EPS (*.eps, *.ps)|#i

en: Roman Font|#R
nl: Romein-lettertype|#R

en: Sans Serif Font|#S
nl: Sans Serif -lettertype|#S

en: Typewriter Font|#T
nl: t Schrijfmachinetype|#T

en: Font Norm|#N
nl: Normaal|#n

en: Font Zoom|#Z
nl: Zoom|#z

en: Update|Uu#u
nl: u Opdateer|uU#u

en: Update|#U
nl: u Opdateer|#U

en: Insert Reference|#I^M
nl: i Voeg verwijzing in|#I^M

en: Insert Page Number|#P
nl: Voeg paginanummer in|#P

en: Go to Reference|#G
nl: Ga naar verwijzing|#G

en: Save failed. Rename and try again?
nl: Opslag mislukte. Opnieuw onder andere naam?

en: (If not, document is not saved.)
nl: (anders is dokument onopgeslagen.)

en: Templates
nl: Sjablonen

en: Enter Filename to Save Document as
nl: Geef bestandsnaam, dan sla ik dokument op:

en: Canceled.
nl: Herroepen.

en: Same name as document already has:
nl: Dezelfde naam die het dokument al heeft:

en: Save anyway?
nl: Slaan we het toch op?

en: Another document with same name open!
nl: Een ander dokument onder zelfde naam open!

en: Replace with current document?
nl: Vervangen door huidig dokument?

en: Document renamed to '
nl: Dokument hernoemd tot: '

en: ', but not saved...
nl: ', maar niet opgeslagen...

en: Document already exists:
nl: Dokument bestaat al:

en: Replace file?
nl: Vervang bestand?

en: Sorry, can't do this while pictures are being rendered.
nl: Helaas kan ik dit niet tijdens tekenen figuren.

en: Please wait a few seconds for this to finish and try again.
nl: Probeer opnieuw later, als het over is.

en: (or kill runaway gs processes by hand and try again.)
nl: (of sla de rondrennende gs-processen dood en probeer opnieuw.)

en: Can't do this while the spellchecker is running.
nl: Kan dit niet doen terwijl de spellingskontrole draait.

en: Stop the spellchecker first.
nl: Stop de spellingskontrole eerst.

en: One error detected
nl: Een fout gevonden

en: You should try to fix it.
nl: Probeer die te korrigeren.

en:  errors detected.
nl:  fouten gevonden.

en: You should try to fix them.
nl: Probeer deze te korrigeren.

en: There where errors during the LaTeX run.
nl: De LaTeX-run gaf foutmeldingen.

en: Chktex is no fun for LinuxDoc.
nl: Chktex gaat niet met LinuxDoc.

en: No warnings found.
nl: Geen waarschuwingen.

en: One warning found.
nl: Een waarschuwing gevonden.

en: Use 'Edit->Go to Error' to find it.
nl: Gebruik 'Redigeer->Go naar fout' om hem te vinden.

en:  warnings found.
nl:  waarschuwingen gevonden.

en: Use 'Edit->Go to Error' to find them.
nl: Gebruik 'Redigeer->Ga naar fout' om ze te vinden.

en: Chktex run successfully
nl: Chktex-run geslaagd

en: It seems chktex does not work.
nl: Chktex lijkt niet te werken.

en: Executing command:
nl: Voer opdracht uit:

en: Nice LaTeX file saved as
nl: 'Mooi' LaTeX-bestand opgeslagen als

en: Document class must be linuxdoc.
nl: Dokumentklasse moet linuxdoc zijn.

en: Building LinuxDoc SGML file `
nl: Bouw LinuxDoc SGML bestand `

en: LinuxDoc SGML file
nl: LinuxDoc SGML bestand

en: built
nl: gebouwd

en: Ascii file saved as
nl: Ascii-bestand opgeslagen als

en: Autosaving current document...
nl: Auto-opslag huidig dokument...

en: Autosave Failed!
nl: Auto-opslag mislukte!

en: File to Insert
nl: In te voegen bestand

en: Error! Cannot open specified file:
nl: Fout! Kan dat bestand niet openen:

en: Table Of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Insert Reference
nl: Voeg verwijzing in

en: Inserting Footnote...
nl: Invoegen voetnoot...

note: Import file
en: Importing LinuxDoc SGML file `
nl: Inlezen LinuxDoc SGML-bestand `

note: TeX output asked
en: Converting LinuxDoc SGML to TeX file...
nl: Omvormen LinuxDoc SGML tot TeX-bestand...

note: dvi output asked
en: Converting LinuxDoc SGML to dvi file...
nl: Omvormen LinuxDoc SGML tot DVI-bestand...

en: Character Style
nl: Tekenstijl

en: Any changes will be ignored
nl: Mogelijke veranderingen zullen genegeerd worden

en: The document is read-only:
nl: Dokument onschrijfbaar

en: Paragraph Environment
nl: Alineastijl (omgeving)

en: Document Layout
nl: Stijlblad dokument

en: Quotes
nl: Aanhalingstekens

en: LaTeX Preamble
nl: LaTeX preambule

en: Do you want to save the current settings
nl: Wilt U huidige instellingen opslaan

en: for Character, Document, Paper and Quotes
nl: voor teken, dokument, papier en aanhalingsteken

en: as default for new documents?
nl: als verstekwaarden voor nieuwe dokumenten?

en: Open/Close...
nl: Open/Sluit...

en: No further undo information
nl: Niets meer ongedaan te maken

en: Redo not yet supported in math mode
nl: "Doe toch" werkt nog niet in wiskundetoestand

en: No further redo information
nl: Geen verdere "Doe toch" mogelijk

en: Font:
nl: Lettertype:

en: , Depth:
nl: , Diepte:

en: Inserting margin note...
nl: Voeg kanttekening in...

en: Paragraph environment type copied
nl: Alineastijl gekopieerd

en: Paragraph environment type set
nl: Alineastijl ingesteld

en: Melt
nl: Smelt

en: Changed environment depth (in possible range, maybe not)
nl: Omgevingsdiepte veranderd (indien mogelijk, of niet)

en: Paragraph layout set
nl: Alineastijl ingesteld

en: Should I set some parameters to
nl: Zal ik enige parameters instellen op

en: the defaults of this document class?
nl: de verstekwaarden voor deze dokumentklasse?

en: Converting document to new document class...
nl: Vorm dokument om tot nieuwe dokumentklasse...

en: One paragraph couldn't be converted
nl: Een alinea kon niet omgevormd worden

en:  paragraphs couldn't be converted
nl:  alinea's konden niet omgevormd worden

en: Conversion Errors!
nl: Omvormingsfouten!

en: into chosen document class
nl: tot de gekozen dokumentklasse.

en: Document layout set
nl: Stijlblad dokument ingesteld

en: No more notes
nl: Niet meer notities

en: Quotes type set
nl: Type aanhalingstekens ingesteld

en: LaTeX preamble set
nl: LaTeX-preambule ingesteld

en: Cannot insert table in table.
nl: Kan geen tabel invoegen in tabel

en: Inserting table...
nl: Voeg tabel in...

en: Table inserted
nl: Tabel ingevoegd

en: Inserting figure...
nl: Voeg figuur in...

en: Figure inserted
nl: Figuur ingevoegd

en: Screen options set
nl: Schermopties ingesteld

en: LaTeX Options
nl: LaTeX-opties

en: Running configure...
nl: "configure" draait...

en: Reloading configuration...
nl: Herlaad konfiguratiegegevens...

en: The system has been reconfigured.
nl: Systeem opnieuw gekonfigureerd.

en: You need to restart LyX to make use of any
nl: U moet LyX herstarten, om de opgedateerde

en: updated document class specifications.
nl: dokumentklasseinstellingen te kunnen benutten.

en: Couldn't find this label
nl: Kon dit label niet vinden

en: in current document.
nl: in huidig dokument.

en: *** No Document ***
nl: *** Geen dokument ***

en: *** No labels found in document ***
nl: *** Geen labels in dokument ***

en:  None | Defskip | Smallskip | Medskip | Bigskip | VFill | Length
nl:  Geen | Standaard | Klein | Middel | Groot | Staand schuimrubber | Gegeven lengte

en:  No change %l| Roman | Sans Serif | Typewriter %l| Reset
nl:  Geen verandering %l| Romein | Sans Serif | Schrijfmachine %l| Verstek

en:  No change %l| Medium | Bold %l| Reset
nl:  Geen verandering %l| Medium | Vet %l| Verstek

en:  No change %l| Upright | Italic | Slanted | Small Caps %l| Reset
nl:  Geen verandering %l| Staand | Kursief | Hellend | Kapiteel %l| Verstek

en:  No change %l| Tiny | Smallest | Smaller | Small | Normal | Large | Larger | Largest | Huge | Huger %l| Increase | Decrease | Reset
nl:  Geen verandering %l| Pietepeuterig | Kleinst | Kleiner | Klein | Normaal | Groot | Groter | Grootst | Enorm | Enormer %l| Vergroot | Verklein | Verstek

en:  No change %l| Emph | Underbar | Noun | LaTeX mode %l| Reset
nl:  Geen verandering %l| Nadruk | Understreept | Eigennaam | LaTeX-toestand %l| Verstek

en:  No change %l| No color | Black | White | Red | Green | Blue | Cyan | Magenta | Yellow %l| Reset
nl: Geen verandering %l| Geen kleur | Zwart | Rood | Groen | Blauw | Cyaan | Magenta | Geel %l| Verstek

en:  Single | OneHalf | Double | Other
nl:  Enkel | Anderhalf | Dubbel | Ander

en:  Smallskip | Medskip | Bigskip | Length
nl:  Klein | Middel | Groot | Gegeven lengte

en:  Default | Custom | USletter | USlegal | USexecutive | A3 | A4 | A5 | B3 | B4 | B5
nl:  Verstek | Eigen | USletter | USlegal | USexecutive | A3 | A4 | A5 | B3 |

en:  None | A4 small Margins (only portrait) | A4 very small Margins (only portrait) | A4 very wide margins (only portrait)
nl:  Geen | A4 smalle  marges (alleen portret) | A4 zeer smalle marges (alleen portret) | A4 zeer brede marges (alleen portret)

en:  ``text'' | ''text'' | ,,text`` | ,,text'' | «text» | »text«
nl:  ``tekst'' | ''tekst'' | ,,tekst`` | ,,tekst'' | «tekst» | »tekst«

en: LyX Banner
nl: LyX-banier

en: Dismiss
nl: Gezien

en: Yes|Yy#y
nl: y Ja|yY#y

en: No|Nn#n
nl: Nee|Nn#n

note: Nope
en: You don't have a personal LyX directory.
nl: U heeft geen eigen LyX-katalogus.

en: It is needed to keep your own configuration.
nl: Die hebt U nodig om Uw eigen instellingen in te bewaren.

en: Should I try to set it up for you (recommended)?
nl: Zal ik hem voor U trachten aan te maken (aanbevolen)?

note: Tell the user what is going on
en: LyX: Creating directory
nl: LyX: Maak katalogus aan

en:  and running configure...
nl:  en draai "configure"...

en: Done!
nl: Klaar!

en: LyX Warning!
nl: LyX waarschuwing!

en: Error while reading
nl: Fout lezend

en: Using built-in defaults.
nl: Gebruik ingebouwde verstekwaarden.

en: Dest. Name:|#N
nl: Ontv. Naam:|#N

en: Enterprise:|#E
nl: e Bedrijf:|#E

en: Phone Book
nl: Telefoongids

en: Select from|#S
nl: s Kies uit|#S

en: Add to|#t
nl: Voeg toe|#t

en: Delete from|#D
nl: d Verwijder|#D

en: Save|#V
nl: v Sla op|#V

en: Destination:
nl: Ontvanger:

en: Comment:
nl: Kommentaar:

en: Fax File:
nl: Faxbestand:

en: Empty Phonebook
nl: Telefoongids leeg

en: Save (needed)
nl: Sla op (nodig)

en: Cannot open phone book:
nl: Kan tel. gids niet openen:

en: NO OR EMPTY LOGFILE!
nl: LOGBESTAND ONTBREEKT/IS LEEG!

en: Message-Window
nl: Mededelingsvenster

en: @L@b@cEmpty Phonebook
nl: @L@b@cTel. gids leeg

en: Phonebook
nl: Telefoongids

en: Roman
nl: Romein

en: Typewriter
nl: Schrijfmachine

en: Symbol
nl: Symbool

en: Inherit
nl: Erf

en: Ignore
nl: Negeer

en: Bold
nl: Vet

en: Upright
nl: Staand

en: Italic
nl: Kursief

en: Slanted
nl: Hellend

en: Smallcaps
nl: Kapiteel

en: Tiny
nl: Pietepeuterig

en: Smallest
nl: Kleinst

en: Smaller
nl: Kleiner

en: Small
nl: Klein

en: Normal
nl: Normaal

en: Large
nl: Groot

en: Larger
nl: Groter

en: Largest
nl: Grootst

en: Huge
nl: Enorm

en: Huger
nl: Enormer

en: Increase
nl: Vergroot

en: Decrease
nl: Verklein

en: tiny
nl: pietepeuterig

en: smallest
nl: kleinst

en: smaller
nl: kleiner

en: small
nl: klein

en: normal
nl: normaal

en: large
nl: groot

en: larger
nl: groter

en: largest
nl: grootst

en: huge
nl: enorm

en: huger
nl: enormer

en: increase
nl: vergroot

en: decrease
nl: verklein

en: inherit
nl: erf

en: ignore
nl: negeer

en: Off
nl: uit

en: On
nl: aan

en: Toggle
nl: Schakelaar

en: None
nl: Geen

en: Black
nl: Zwart

en: White
nl: Wit

en: Red
nl: Rood

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Cyan
nl: Cyaan

en: Yellow
nl: Geel

en: Math
nl: m Wiskunde

en: Inset
nl: Inzet

en: Emphasis
nl: Nadruk

en: Underline
nl: Onderstreept

en: Noun
nl: Eigennaam

en: Default
nl: Verstek

en: Unknown sequence:
nl: Onbekende rij:

en: Unknown action
nl: Onbekende aktie

en: Command not allowed without any document open
nl: Opdracht verboden zonder open dokument

en: Document is read-only
nl: Dokument onschrijfbaar

en: Text mode
nl: Teksttoestand

en: Unknown export type:
nl: Onbekend exporttype:

en: Layout
nl: Stijl

en:  not known
nl:  onbekend

en: No cross-reference to toggle
nl: Geen verwijzingen te veranderen

en: Mark removed
nl: Merkteken verwijderd

en: Mark set
nl: Merkteken geplaatst

en: Mark off
nl: Merkteken uitgeschakeld

en: Mark on
nl: Merkteken ingechakeld

en: Push-toolbar needs argument > 0
nl: "Push-toolbar" vereist argument > 0

en: Usage: toolbar-add-to <LyX command>
nl: Gebruik: toolbar-add-to <LyX-opdracht>

en: This is only allowed in math mode!
nl: Alleen toegestaan in wiskundetoestand!

en: Opening child document
nl: Open onderdokument

en: Unknown kind of footnote
nl: Onbekend voetnoottype

en: Document is read only
nl: Dokument onschrijfbaar

en: Enter Filename for new document
nl: Geef bestandsnaam voor nieuw dokument

en: newfile
nl: nieuw

en: Do you want to close that document now?
    ('No' will just switch to the open version)
nl: Wilt U dat dokument nu sluiten?
    ('Nee' verplaatst U alleen naar de open versie)

en: File already exists:
nl: Bestand bestaat al:

en: Do you want to open the document?
nl: Wilt U het dokument openen?

note: loads document
en: Opening document
nl: Open dokument

en: opened.
nl: geopend.

en: Choose template
nl: Kies sjabloon

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Select Document to Open
nl: Kies dokument ter opening

en: Could not open document
nl: Kon dokument niet openen

en: Select Document to Insert
nl: Kies dokument ter invoeging

note: Inserts document
en: Inserting document
nl: Voeg dokument in

en: inserted.
nl: ingevoegd.

en: Could not insert document
nl: Kon dokument niet invoegen

note: / virtual void setBuffer(Buffer const&) {;} / what appears in the minibuffer when opening
en: Opened inset
nl: Inzet geopend

en: unknown
nl: onbekend

en: LyX VC: Initial description
nl: LyX VC: Oorspronkelijke beschrijving

en: LyX VC: Log Message
nl: LyX VC: Logmededeling

en: When reverting you will lose all changes made to the document since the last check-in.
nl: Als U de oude versie terughaalt, zult U alle veranderingen na de laatste inboeking verliezen.

en: Do you still want to do it?
nl: Wilt U dit niettemin doen?

en: No RCS History!
nl: RCS-gechiedenis bestaat niet!

en: RCS History
nl: RCS-geschiedenis

en: Close
nl: Sluit

en: Functions
nl: Funkties

en: Greek
nl: Grieks

en: Misc
nl: Div.

en: Vertical align|#V
nl: Vert. justering|#V

en: Horizontal align|#H
nl: Hor. justering|#H

en: Thin|#T
nl: t Dun|#T

en: Medium|#M
nl: Middel|#m

en: Thick|#H
nl: h Dik|#H

en: Negative|#N
nl: Negatief|#N

en: Quadratin|#Q
nl: Quadratin|#q

en: Delimiter
nl: Begrenzing

en: Decoration
nl: Dekoratie

en: Spacing
nl: Wit

en: Top | Center | Bottom
nl:  Boven | Midden | Onder

en: Math Panel
nl: Wiskundepaneel

en: File
nl: f Bestand

en: Edit
nl: Redigeer

en: Layout
nl: Stijl

en: Insert
nl: Voeg in

en: MB|#I
nl: MB|#i

en: Screen Options
nl: Schermopties

en: Export%t|as LaTeX...%x26|as DVI...%x27|as PostScript...%x28|as Ascii Text...%x29|Custom...%x30
nl: Export%t|als Latex...%x26|als DVI...%x27|als Postscript...%x28|als Ascii-tekst %x29|m Eigen...%x30

en: Export%t|as LinuxDoc...%x26|as DVI...%x27|as PostScript...%x28|as Ascii Text...%x29
nl: Export%t|als Linucdoc...%x26|als DVI...%x27|als Postscript...%x28|als Ascii-tekst...%x29

en: FEX|Tt#t#T
nl: FEX|tT#t#T

en: New...|New from template...|Open...%l|Close|Save|Save As...|Revert to saved%l|View dvi|View PostScript|Update dvi|Update PostScript%l|Print...|Fax...
nl: Nieuw...|t Nieuw van Sjabloon...|Open...%l|c Sluit|Sla op|Sla op als...|r Haal opgeslagen terug%l|d Bekijk DVI|i Bekijk Postscript|v Opdateer DVI|u Opdateer postscript%l|p Druk af...|Fax...

en: FM|Cc#c#C
nl: FM|cC#c#C

en: FM|Aa#a#A
nl: FM|aA#a#A

en: FM|Rr#r#R
nl: FM|rR#r#R

en: FM|Uu#u#U
nl: FM|uU#u#U

en: FM|Pp#p#P
nl: FM|pP#p#P

en: |Export%m%l
nl: |Exporteer%m%l

en: |Exit%l
nl: |x Beeindig%l

en: New...|New from template...|Open...%l|Exit%l
nl: Nieuw...|t Nieuw van sjabloon...|Open...%l|x Beeindig%l

en: Floats & Insets%t|Open/Close%x21|Melt%x22|Open All Footnotes/Margin Notes%x23|Close All Footnotes/Margin Notes%x24|Open All Figures/Tables%x25|Close All Figures/Tables%x26%l|Remove all Error Boxes%x27
nl: Zwevers & inzetten%t|Open/Sluit%x21|m Smelt%x22|a Open alle voetnoten/kanttekeningen%x23|c Sluit alle voetnoten/kanttekeningen%x24|f Open alle figuren/tabellen%x25|t Sluit alle figuren/tabellen%x26|r Verwijder alle foutvensters%x27""

en: EMF|Mm#m#M
nl: EMF|mM#m#M

en: EMF|Aa#a#A
nl: EMF|aA#a#A

en: EMF|Cc#c#C
nl: EMF|cC#c#C

en: EMF|Ff#f#F
nl: EMF|fF#f#F

en: EMF|Tt#t#T
nl: EMF|tT#t#T

en: EMF|Rr#r#R
nl: EMF|rR#r#R

en: Table%t
nl: Tabel%t

en: |Multicolumn%B%x44%l
nl: |Meerkolom%B%x44%l

en: |Multicolumn%b%x44%l
nl: |Meerkolom%b%x44%l

en: EMT|Mm#m#M
nl: EMT|mM#m#M

en: |Line Top%B%x36
nl: |t Lijn boven%B%x36

en: |Line Top%b%x36
nl: |t Lijn boven%b%x36

en: EMT|Tt#t#T
nl: EMT|tT#t#T

en: |Line Bottom%B%x37
nl: |b Lijn onder%B%x37

en: |Line Bottom%b%x37
nl: |b Lijn onder%b%x37

en: EMT|Bb#b#B
nl: EMT|bB#b#B

en: |Line Left%B%x38
nl: |Lijn links%B%x38

en: |Line Left%b%x38
nl: |Lijn links%b%x38

en: EMT|Ll#l#L
nl: EMT|lL#l#L

en: |Line Right%B%x39%l
nl: |Lijn rechts%B%x39%l

en: |Line Right%b%x39%l
nl: |Lijn rechts%b%x39%l

en: EMT|Rr#r#R
nl: EMT|rR#r#R

en: |Align Left%R%x40
nl: |e Justering links%R%x40

en: |Align Left%r%x40
nl: |e Justering links%r%x40

en: |Align Right%R%x41
nl: |i Justering rechts%R%x41

en: |Align Right%r%x41
nl: |i Justering rechts%r%x41

en: |Align Center%R%x42%l
nl: |Centrering%R%x42%l

en: |Align Center%r%x42%l
nl: |Centrering%r%x42%l

en: |Append Row%x32
nl: |o Voeg rij toe%x32

en: |Append Column%x33%l
nl: |u Voeg kolom toe%x33%l

en: |Delete Row%x34
nl: |w Verwijder rij%x34

en: |Delete Column%x35%l
nl: |n Verwijder kolom%x35%l

en: |Delete Table%x43
nl: |d Verwijder tabel%x43

en: EMT|Dd#d#D
nl: EMT|dD#d#D

en: |Insert table%x31
nl: |Voeg tabel in%x31

en: EMT|Ii#i#I
nl: EMT|iI#i#I

en: Version Control%t
nl: Versieboekhouding%t

en: |Register%d%x51
nl: |Registreer%d%x51

en: |Check In Changes%d%x52
nl: |i Boek in veranderingen%d%x52

en: |Check Out for Edit%x53
nl: |o Boek uit voor redigering%x53

en: |Check In Changes%x52
nl: |i Boek in veranderingen%x52

en: |Check Out for Edit%d%x53
nl: |o Boek uit voor redigering%d%x53

en: |Revert to last version%x54
nl: |l Haal vorige versie terug%x54

en: |Undo last check in%x55
nl: |u Herroep laatste check-in%x55

en: |Show History%x56
nl: |Toon geschiedenis%x56

en: |Register%x51
nl: |Registreer%x51

en: EMV|Ii#i#I
nl: EMV|iI#i#I

en: EMV|Oo#o#O
nl: EMV|oO#o#O

en: EMV|lL#l#l
nl: EMV|Ll#l#L

en: EMV|Uu#u#U
nl: EMV|uU#u#U

en: EMV|Hh#h#H
nl: EMV|hH#h#H

en: Undo|Redo %l|Cut|Copy|Paste%l|Find & Replace...|Go to Error|Go to Note|Floats & Insets%m|Table%m|Spellchecker....|Check TeX|Table of Contents...%l|Version Control%m%l|View LaTeX log file%l|Paste Primary Selection as Lines|Paste Primary Selection as Paragraphs
nl: u Maak ongedaan|r Doe toch%l|c Knip uit|Kopieer|Plak in%l|f Zoek & vervang...|e Ga naar fout|Ga naar notitie|i Zwevers & inzetten%m|Tabel%m|Spelling...|h TeX-check|a Inhoud...%l|Versieboekhouding%m%l|w Bekijk LaTeX log%l|l Plak X-selektie als regels|g Plak X-selektie als alinea's

en: EM|Uu#u#U
nl: EM|uU#u#U

en: EM|Rr#r#R
nl: EM|rR#r#R

en: EM|Cc#c#C
nl: EM|cC#c#C

en: EM|Ff#f#F
nl: EM|fF#f#F

en: EM|Ee#e#E
nl: EM|eE#e#E

en: EM|Nn#n#N
nl: EM|nN#n#N

en: EM|Ii#i#I
nl: EM|iI#i#I

en: EM|Tt#t#T
nl: EM|tT#t#T

en: EM|Ss#s#S
nl: EM|sS#s#S

en: EM|Ll#l#L
nl: EM|lL#l#L

en: Character...|Paragraph...|Document...|Paper...|Table...|Quotes...%l|Emphasize Style%b|Noun Style%b|Bold Style%b|TeX Style%b|Change Environment Depth|LaTeX Preamble...%l|Save layout as default
nl: c Teken...|p Alinea...|d Dokument...|a Papier...|e Tabel...|q Aanhalingstekens...%l|m Nadruk%b|n Eigennaam%b|b Vet%b|t TeX-stijl%b|Verander omgevingsdiepte|LaTeX-preambule...%l|Sla stijlblad op als verstek

en: LM|Cc#c#C
nl: LM|cC#c#C

en: LM|Pp#p#P
nl: LM|pP#p#P

en: LM|Dd#d#D
nl: LM|dD#d#D

en: LM|Qq#q#Q
nl: LM|qQ#q#Q

en: LM|Nn#n#N
nl: LM|nN#n#N

en: LM|Bb#b#B
nl: LM|bB#b#B

en: LM|Tt#t#T
nl: LM|tT#t#T

en: LM|vV#v#V
nl: LM|Vv#v#V

en: Import ASCII file%t|As Lines%x41|As Paragraphs%x42
nl: Lees ASCII-bestand in%t|l Als regels%x41|p Als alinea's%x42

en: IMA|Ll#l#L
nl: IMA|lL#l#L

en: IMA|Pp#p#P
nl: IMA|pP#p#P

en: Lists & TOC%t|Table of Contents%x21|List of Figures%x22|List of Tables%x23|List of Algorithms%x24|Index List%x25|BibTeX Reference%x26
nl: Lijsten & tabellen%t|c Inhoudsopgave%x21|f Figuren%x22|t Tabellen%x23|Algoritmes%x24|i Zakenregister%x25|BibTeX verwijzing%x26

en: IMT|Cc#c#C
nl: IMT|cC#c#C

en: IMT|Ff#f#F
nl: IMT|fF#f#F

en: IMT|Tt#t#T
nl: IMT|tT#t#T

en: IMT|Ii#i#I
nl: IMT|iI#i#I

en: Floats%t|Figure Float%x71|Table Float%x72|Wide Figure Float%x73|Wide Table Float%l%x74|Algorithm Float%x75
nl: Zwevers%t|Figuur%x71|Tabel%x72|w Brede figuur%x73|i Brede tabel%l%x74|Algoritme%x75"

en: IMF|Ww#w#W
nl: IMF|wW#w#W

en: Special Character%t|HFill%x31|Hyphenation Point%x32|Protected Blank%x33|Linebreak%x34|Ellipsis (...)%x35|End of sentence period%x36|Ordinary Quote (")%x37
nl: Speciaal teken%t|h Liggend schuimrubber%x31|p Woordbreekpunt%x32|b Harde spatie%x33|l Nieuwe regel%x34|i Ellipsis (...)%x35|e Punt eind zin%x36|q Aanhalingsteken (")%x37

en: IMS|Hh#h#H
nl: IMS|hH#h#H

en: IMS|Pp#p#P
nl: IMS|pP#p#P

en: IMS|Bb#b#B
nl: IMS|bB#b#B

en: IMS|Ll#l#L
nl: IMS|lL#l#L

en: IMS|Ee#e#E
nl: IMS|eE#e#E

en: IMS|Qq#q#Q
nl: IMS|qQ#q#Q

en: Figure...|Table...%l|Include File...|Import ASCII File%m|Insert LyX File...%l|Footnote|Margin Note|Floats%m%l|Lists & TOC%m%l|Special Character%m%l|Note|Label...|Cross-Reference...|Citation Reference|Index entry
nl: g Figuur...|b Tabel...%l|c Voeg bestand in...|a Lees ASCII-bestand in%m|x Voeg LyX-bestand in...%l|f Voetnoot|m Kanttekening|o Zwevers%m%l|t Lijsten & inhoudstabellen%m%l|Speciaal teken%m%l|Notitie|Label...|r Verwijzing...|i Literatuurverwijzing|d Registertrefwoord

en: IM|Aa#a#A
nl: IM|aA#a#A

en: IM|Xx#x#X
nl: IM|xX#x#X

en: IM|Ff#f#F
nl: IM|fF#f#F

en: IM|Mm#m#M
nl: IM|mM#m#M

en: IM|Tt#t#T
nl: IM|tT#t#T

en: IM|Uu#u#U
nl: IM|uU#u#U

en: IM|Hh#h#H
nl: IM|hH#h#H

en: Fraction|Square root|Exponent|Index|Sum|Integral%l|Math mode|Display%l|Math Panel...
nl: f Breuk|s Vierkantswortel|Exponent|Onderindex|u Som|Integraal%l|m Wiskundetoestand|d Formule ten toon%l|p Wiskundepaneel...

en: MM|Ff#f#F
nl: MM|fF#f#F

en: MM|Ss#s#S
nl: MM|sS#s#S

en: MM|Mm#m#M
nl: MM|mM#m#M

en: MM|Dd#d#D
nl: MM|dD#d#D

en: MM|Pp#p#P
nl: MM|pP#p#P

en: Screen Fonts...|Spellchecker Options...|Keyboard...|LaTeX...%l|Reconfigure
nl: f Schermlettertypes...|s Spellingsopties...|k Toetsenbord...|LaTeX...%l|r Herkonfiguratie

en: OM|Ff#f#F
nl: OM|fF#f#F

en: OM|Ss#s#S
nl: OM|sS#s#S

en: OM|Kk#k#K
nl: OM|kK#k#K

en: OM|Rr#r#R
nl: OM|rR#r#R

en: Introduction|Tutorial|How Do I -|User's Guide|Advanced Editing|Customization|Reference Manual|Known Bugs|LaTeX Configuration%l|Copyright and Warranty...|Credits...|Version...
nl: Introduction|Tutorial|How Do I -|User's guide|Advanced Editing|Customization|Reference manual|Known bugs|LaTeX configuration%l|o Auteursrecht en garantie...|Erkentelijkheid...|Versie...

en: HM|Uu#U#u
nl: Hm|Uu#U#u

en: HM|eE#e#E
nl: HM|Ee#e#E

en: LyX Version
nl: LyX-versie

en:  of
nl:  van

en: Library directory:
nl: Bibliotheekskatalogus:

en: User directory:
nl: Gebruiker's katalogus

en: Opening help file
nl: Open helpbestand

en: Executing:
nl: Voer uit:

en: * No document open *
nl: * Geen dokument open *

en: Welcome to LyX!
nl: Welkom in LyX!

en: Senseless with this layout!
nl: Heeft geen zin met deze stijl!

en: Error: Could not change to directory:
nl: Fout: Kon niet gaan naar deze katalogus:

en: LyX Internal Error:
nl: LyX interne fout:

en: Print to
nl: Druk af op

en: All Pages|#G
nl: g Alle blz.|#G

en: Only Odd Pages|#O
nl: Oneven blz.|#O

en: Only Even Pages|#E
nl: Even blz. |#E

en: Normal Order|#N
nl: Normale volgorde|#N

en: Reverse Order|#R
nl: r Omgekeerde vlg.|#R

en: Order
nl: Volgorde

en: File Type
nl: Bestandstype

en: Command:|#C
nl: Opdracht:|#C

en: LaTeX|#T
nl: LaTeX|#t

en: Use language of document|#D
nl: d Gebruik dokumenttaal|#D

en: Use alternate language:|#U
nl: u Gebruik alternatieve taal|#U

en: Treat run-together words as legal|#T
nl: t Sta samengestelde woorden toe|#T

en: Input Encoding switch to ispell|#I
nl: i Geef tekenkoderingsoptie aan ispell|#I

en: Use alternate personal dictionary:|#P
nl: p Gebruik alternatieve eigen woordenlijst:|#P

en: Extra special chars allowed in words:|#E
nl: Extra speciale tekens toegestaan in woorden:|#E

en: Dictionary
nl: Woordenlijst

en: Replace
nl: Vervang

en: Near
    Misses
nl: Bijna
    raak

en: Spellchecker Options...|#O
nl: Spellingskontrole opties...|#O

en: Start spellchecking|#S
nl: Start spellingskontrole|#S

en: Insert in personal dictionary|#I
nl: i Voeg in in eigen woordenlijst|#I

en: Ignore word|#g
nl: g Negeer woord|#g

en: Accept word in this session|#A
nl: a Aanvaard woord in deze zitting|#A

en: Stop spellchecking|#T
nl: t Stop spellingskontrole|#T

en: Close Spellchecker|#C^[
nl: c Sluit spellingskontroleprogramma|#C^[

en: Replace word|#R
nl: r Vervang woord|#R

en: Spellchecker Options
nl: Spellingskontrole opties

en: Spellchecker
nl: Spellingskontrole

en: 
    
    The ispell-process has died for some reason. *One* possible reason
    could be that you do not have a dictionary file
    for the language of this document installed.
    Check /usr/lib/ispell or set another
    dictionary in the Spellchecker Options menu.
nl: 
    
    Om een of andere reden is het ispell-proces overleden. 
    Mogelijkerwijs heeft U geen geinstalleerde woordenlijst voor de taal
    van dit dokument. Kontroleer /usr/lib/ispell of kies een andere
    woordenlijst in het 'Spelling checker opties' menu.

en:  words checked.
nl:  woorden gekontroleerd.

en:  word checked.
nl:  woord gekontroleerd.

en: Spellchecking completed!
nl: Kontrole kompleet!

en: The ispell-process has died for some reason.
    Maybe it has been killed.
nl: Het ispell-proces is om een of andere reden overleden.
    Misschien heeft iemand de 'kill'-opdracht gebruikt.

en: Multicolumns can only be horizontally.
nl: Meerkolom werkt alleen in horizontale richting.

en: Impossible operation
nl: Onmogelijke operatie

en: You can't insert a float in a float!
nl: Je kunt geen zwever in een zwever stoppen!

en: You can't insert a marginpar in a minipage!
nl: Je kunt geen marginpar in een minpagina stoppen!

en: Cannot cut table.
nl: Kan tabel niet splijten.

en: Float would include float!
nl: Hier zou een zwever een andere zwever bevatten!

en: Opened float
nl: Zwever geopend

en: Closed float
nl: Zwever gesloten

en: Nothing to do
nl: Niets te doen

note: Could only happen with user style
en: No font change defined. Use Character under the Layout menu to define font change.
nl: Geen verandering lettertype gedefinieerd. Gebruik Teken onder het Stijl-menu om verandering lettertype te definieren.

en: Font style changed
nl: Lettertype veranderd.

en: Don't know what to do with half floats.
nl: Weet niet wat te doen met halve zwevers.

en: sorry.
nl: Helaas.

en: Don't know what to do with half tables.
nl: Weet niet wat te doen met halve tabellen.

en: Can't paste float into float!
nl: Kan geen zwever in een zwever lijmen!

en: Table cell cannot include more than one paragraph!
nl: Een cel in een tabel kan slechts een alinea bevatten!
