Biografije obiΦno poΦinju datumom ro≡enja, ali µu ovde malo preokrenuti stvari pa poΦeti od 23. jula 1979. godine, kada sam kupio svoj prvi raΦunar, Texas Instruments 58. Bila je to fantastiΦna maÜina, njenih 500 bajta memorije zaista nije bilo lako popuniti! Ipak, tih 500 bajta je bilo dovoljno da nauΦim programiranje i tako stanem na stazu kojom se, eto, kreµem veµ skoro 16 godina.

Imao sam zadovoljstvo da uΦestvujem u veµini doga≡aja koji su rezultirali dolaskom kompjutera u naÜe krajeve. Od 1981. godine pisao sam u Φasopisu "Galaksija" o d₧epnim programabilnim raΦunarima, da bih januara 1984. godine napisao specijalno izdanje Φasopisa "Galaksija" pod nazivom "RaΦunari u vaÜoj kuµi". Nekako baÜ u to vreme doga≡aji su poΦeli da sti₧u jedan drugi, i u Jugoslaviji se konaΦno Φulo Üta je to raΦunar, a mnogi su Φak i odluΦili da to Φudo nabave.

Specijalno izdanje "RaΦunari u vaÜoj kuµi" je kasnije preraslo u Φasopis "RaΦunari", za koji sam pisao preko 11 godina objavivÜi preko 10 megabajta teksta (dok se radilo sa disketama, Φinilo mi se da sam napisao mnogo toga... poÜto sada tih 10 MB zauzima beznaΦajni deliµ jednog CD-ROM-a, moraµu da prestanem da u₧ivam u kvantitetu). Marta 1995. godine sam, zajedno sa Vesnom Jeremiµ i Zoranom Äivotiµem, osnovao firmu PC Press ,koja izdaje Φasopis za profesionalnu primenu raΦunara "PC", Φiji sam glavni urednik.

Krajem 1989. godine sam, zajedno sa Zoranom Äivotiµem, osnovao sistem za modemske komunikacije Sezam, u okviru Φasopisa "RaΦunari". Sezam je veoma brzo rastao i ubrzo postao najveµi sistem te vrste u Jugoslaviji; tokom Üest godina imao sam zadovoljstvo da budem njegov sistem administrator. Kada smo zakljuΦili da je razvoj Sezama u uslovima u kojima se nalazi spor i nesiguran, osnovali smo, zajedno sa Dankom Jevtoviµem i Nenadom Jovanoviµem, SezamPro, koji uspeÜno radi od 19. decembra 1995. godine.

Dosta sam se bavio i konsultantskim poslovima, projektovanjem raΦunarskih sistema i, naravno, programiranjem. NajΦeܵe sam pisao baze podataka, programe za prelom specifiΦnog teksta i mikroprocesorski softver. Voleo bih da za programiranje imam viÜe vremena, naroΦito u ovim danima kada se sa 16 prelazi na 32 bita. Nije lako pratiti trendove softverske industrije.

Za sva pitanja i predloge tu je email :) Moj username je dejanr, manje-viÜe na svim sistemima, mada preferiram adrese dejanr@sezampro.co.yu i dejanr@ubbg.etf.bg.ac.yu. Ako nekad (daleko bilo) opet bude problema sa poÜtom iz sveta, stabilna adresa je i dejanr@bix.com.