Sporo k│opot≤w mieli koszykarze Los Angeles Lakers. Tylko jednym punktem - 97:96 - wygrali z Phoenix Suns, choµ w pierwszej grze dominowali niepodzielnie (105-77). Dopiero desperacki rzut Kobego Bryanta niespe│na 3 sekundy przed ko±cem da│ "Jeziorowcom" sukces. Po trafieniu niemal przezrΩce robi▒cego wszystko co w jego mocy Jasona Kidda, Kobe okre£li│ akcje jako "rzut ┐ycia". - O tym marzy ka┐dy ch│opak na koszykarskim podw≤rku - powiedzia│ Bryant. W odpowiedzi drugi strzelec "S│o±c" tego wieczora Penny Hardaway (27 pkt, 8 asyst) odda│ ostatni rzut, ale by│ zbyt kr≤tki. Wydawa│o siΩ zreszt▒, ┐e obronca Phoenix by│ faulowany. Gwizdek jednak nie zabrzmia│. -Byli╢my blisko. Na wyje╝dzie decyduje ostatnich kilku minut - mowi│ Kidd. Tradycyjnie swoje zrobi│ umotywowany dodatkowo odebran▒ w│╢nie nagrod▒ MVP sezonu Shaquille O'Neal - rzuci│ 38 pkt i zebra│ 20 pi│ek - Ani razu nie spu╢cili╢my g│≤w w tym meczu - doda│ Kidd. - Umiemy walczyµ, choµ trzeba tak┐e umieµ ko±czyc mecze. - Podejrzewam, ┐e nie zas│u┐yli╢my do ko±ca na zwyciestwo - przyzna│ coach LA, Phil Jackson kt≤remu nie podoba│a siΩ zw│aszcza strata 9 punktowej przewagi na pocz▒tku czwartej kwarty.