Koszykarze Portland Trail Blazers wygrali w poniedzia│ek w Los Angeles z Lakers 106-77. DziΩki temu wyr≤wnali stan rywalizacji w finale Konferencji Zachodniej NBA na 1-1. Kolejne mecze odbΩd▒ siΩ w pi▒tek i w niedziele w Portland. "Nikt nie m≤wi│ ┐e, to bΩdzie │atwe. Teraz czas na nasz ruch" - powiedzia│ Shaq O'Neal. ╢rodkowy Lakers, kt≤ry w play off legitymuje siΩ ╢redni▒ 30,8 pkt, zaliczy│ 23 pkt i 12 zbi≤rek. Jednak┐e 14 pkt, gracz z Los Angeles uzyska│ w 4 kwarcie kiedy Lakers przegrywali nie mniej ni┐ 18 punktami. Strategia go╢ci tym razem nie by│a nastawiona na czΩste faulowanie O'Neala, kt≤ry trafi│ 5 z 17 rzut≤w wolnych. Kobe Bryant by│ drugim zawodnikiem gospodarzy , kt≤ry przekroczy│ granicΩ 10 pkt (12), ale trafi│ jedynie 2 z 7 rzut≤w z gry. By│a to pierwsza pora┐ka Lakers na w│asnym boisku w play off w ≤smym wystΩpie i druga w 26. grze, od przegranej 22 stycznia tak┐e z Blazers. Losy meczu rostrzygne│y siΩ w fina│owych szesciu minutach trzeciej kwatry, kt≤ry zesp≤│ Portland zako±czy│ prowadzenie 76-51. W szeregach go╢ci dobr▒ partie rozegra│ Scottie Pippen - 21 pkt i 11 zbi≤rek.