Laboratorium "


Denso BHT-6045
Ryszard Sobkowski


Denso BHT-6045
Czytnik Denso - obiekt westchnie± niejednego magazyniera
Z nakowanie opakowa± kodami kreskowymi sta│o siΩ codzienno╢ci▒, a w wielu przypadkach tak┐e konieczno╢ci▒. W czytniki kod≤w kreskowych wyposa┐one s▒ nie tylko kasy w supermarketach, ale r≤wnie┐ np. nowoczesne biblioteki. Bez takiego urz▒dzenia nie spos≤b sobie wyobraziµ r≤wnie┐ nowoczesnego magazynu. W takim przypadku pojawia siΩ jednak problem - czytnik musi umo┐liwiaµ swobodne poruszanie siΩ z nim po du┐ej zwykle powierzchni magazynu.
Rozwi▒zaniem jest przeno╢ny podrΩczny czytnik pozwalaj▒cy na zapamiΩtanie znacznej ilo╢ci danych, a nastΩpnie przeniesienie ich do komputera. Tak▒ rolΩ pe│ni kieszonkowy terminal Denso BHT-6045 produkcji japo±skiej firmy Denso Corporation, jednego z wiod▒cych producent≤w tego rodzaju sprzΩtu.
Terminal BHT-6045 wyposa┐ony jest w czytnik CCD umo┐liwiaj▒cy odczyt kod≤w o szeroko╢ci do 230 mm z odleg│o╢ci do 20 cm, pamiΩci RAM 512 kB i ROM 512 kB/1 MB zale┐nie od wersji,
Denso BHT-6045
Kr≤tko
kieszonkowy terminal do zbierania danych zapisanych w kodzie kreskowym.

Zalety:
ma│e wymiary, skuteczny czytnik.

Wady:
dla niekt≤rych zastosowa± za ma│a pojemno╢µ pamiΩci.

Dostarczy│:
Systemy Kod≤w Kreskowych Richard Lukas, 31-553 Krak≤w, ul. Cysters≤w 18, tel. (012) 4131613, faks 4139200, www.skk.com.pl

Cena:
ok. 5000 z│ + VAT.

Rywal:
na polskim rynku nie ma.

6-wierszowy ekran ciek│okrystaliczny z pod╢wietlaniem oraz klawiaturΩ numeryczn▒ i funkcyjn▒. Ca│o╢µ ma wymiary przeciΩtnego telefonu kom≤rkowego i masΩ ok. 130 g. Zasilany z baterii alkalicznych AA terminal mo┐e pracowaµ intensywnie przez ok. 100 godz., gromadz▒c w swojej pamiΩci do 5000 rekord≤w, zawieraj▒cych po 6 znak≤w alfanumerycznych i 15 znak≤w kodu kreskowego. Przeznaczony do pracy w trudnych warunkach ╢rodowiskowych terminal mo┐e byµ u┐ywany w szerokim zakresie temperatur otoczenia, jest r≤wnie┐ do╢µ odporny na upadki na twarde pod│o┐e.
Zgromadzone dane przenoszone s▒ do komputera przy u┐yciu stacji dokuj▒cej CU-6000, stanowi▒cej r≤wnocze╢nie │adowarkΩ w przypadku zasilania terminalu z akumulator≤w CdNi. Stacja dokuj▒ca mo┐e byµ po│▒czona z komputerem poprzez interfejs szeregowy, ale znacznie wygodniejsza jest bezprzewodowa transmisja z terminalu poprzez IrDA, czyli coraz popularniejsze │▒cze pracuj▒ce na podczerwieni. Obs│ugΩ transmisji oraz zarz▒dzanie zgromadzonymi danymi zapewnia towarzysz▒ce czytnikowi oprogramowanie Data Collect. Ca│kowicie polskojΩzyczne oprogramowanie umo┐liwia nie tylko wczytanie danych z terminalu, lecz tak┐e ich edycjΩ w jego pamiΩci. Szczeg≤ln▒ uwagΩ zwraca fakt, ┐e r≤wnie┐ wewnΩtrzne oprogramowanie terminalu jest zrealizowane w polskojΩzycznej wersji i obs│uguje charakterystyczne znaki diakrytyczne naszego alfabetu. Oprogramowanie u┐ytkowe mo┐e pracowaµ a┐ w czterech trybach kodowania polskich liter: Latin2, Mazovia, "1250" i ISO 8859-2. Ca│o╢µ mo┐e stanowiµ obiekt westchnie± niejednego magazyniera czy wykonuj▒cego "spis z natury" rewidenta.

(c) Copyright LUPUS