VLC - Trans - en to uz translation catalogue (327 entries)

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
uz: %s
    Yuklab olinmoqda... %s/%s %.1f%% bajarildi

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
uz: %s
    Yuklab olinmoqda... %s/%s - %.1f%% bajarildi

en: %s bytes
uz: %s bayt

en: &About
uz: &Dastur haqida

en: &Advanced Open...
uz: Ochish &usullari...

en: &Bookmarks
uz: &Xatcho'plar

en: &Codec Information
uz: &Kodek ma'lumoti

en: &Messages
uz: &Xabarlar

en: &Save as...
uz: ...&sifatida saqlash

en: &VLM Configuration
uz: &VLM moslamasi

en: ---  DVD Menu
uz: ---  DVD menyusi

en: 1:1 Original
uz: 1:1 Asl

en: 1:2 Half
uz: 1:2 Yarim

en: 1:4 Quarter
uz: 1:4 Chorak

en: 2:1 Double
uz: 2:1 Ikki baravar

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
uz: VLC media pleyeri

en: Access modules
uz: Murojaat modullari

en: Access output
uz: Murojaatni chiqarish

en: Add Directory...
uz: Direktoriyani qo'shish...

en: Add File...
uz: Faylni qo'shish...

en: Add Folder...
uz: Jildni qo'shish...

en: Add Interface
uz: Interfeysni qo'shish

en: Add a shadow
uz: Soyani qo'shish

en: Add a subtitles file
uz: Subtitrlar faylini qo'shish

en: Add to Media Library
uz: Media kutubxonasiga qo'shish

en: Add to Playlist
uz: Pleylistga qo'shish

en: Add...
uz: Qo'shish...

en: Advanced
uz: Qo'shimcha

en: Advanced Open...
uz: Ochish usullari...

en: Advanced options...
uz: Qo'shimcha parametrlar...

en: Advanced settings
uz: Qo'shimcha moslamalar

en: Advanced settings. Use with care...
uz: Qo'shimcha moslamalar. Ehtiyotkorlik bilan foydalaning.

en: Album
uz: Albom

en: Arabic
uz: Arab

en: Artist metadata
uz: Artist meta ma'lumoti

en: Artwork URL
uz: Rasmning URL

en: Audio
uz: Ovoz

en: Audio CD - Track %02i
uz: Audio CD - trek %02i

en: Audio CD device
uz: Audio CD uskunasi

en: Audio Codec
uz: Audio kodek

en: Audio Track
uz: Audio trek

en: Audio and Subtitles
uz: Ovoz va subtitrlar

en: Audio codec
uz: Audio kodek

en: Audio codecs
uz: Audio kodeklar

en: Audio device name
uz: Ovoz uskunasining nomi

en: Audio filters
uz: Audio filtrlar

en: Audio filters are used to process the audio stream.
uz: Audio filtrlar audio oqimini ishlash uchun foydalaniladi.

en: Audio language
uz: Audio tili

en: Audio output module
uz: Ovoz chiqarish moduli

en: Audio settings
uz: Ovoz moslamalari

en: Audio track
uz: Audio trek

en: Audio visualizations
uz: Audio vizualizatsiyalar

en: Author metadata
uz: Muallif meta ma'lumoti

en: Authors
uz: Mualliflar

en: Auto
uz: Avto

en: Automatic
uz: Avtomatik

en: Be quiet
uz: Xotirjam bo'ling

en: Belarusian
uz: Belarus

en: Bitrate
uz: Bitreyt

en: Bookmark
uz: Xatcho'p

en: Bookmark %i
uz: Xatcho'p %i

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
uz: Andoza bo'yicha, server hamma mahalliy IP manzillarni eshitadi. Tanlangan tarmoq interfeysini cheklash uchun IP manzilini (masalan, ::1 yoki 127.0.0.1) yoki host nomini (masalan, localhost) belgilang.

en: C
uz: uz

en: CDDB Server
uz: CDDB serveri

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Category
uz: Turkumi

en: Center
uz: Markaz

en: Channels
uz: Kanallar

en: Chapter
uz: Bo'lim

en: Chapter %i
uz: Bo'lim %i

en: Check for VLC updates
uz: VLC yangilanishlarini tekshirish

en: Chinese
uz: Xitoy

en: Choose one or more media file to open
uz: Ochish uchun media fayl(lar)ni tanlash

en: Choose your preferred video output and configure it here.
uz: Video ko'rsatish usulini tanlash va moslash.

en: Clear List
uz: Ro'yxatni tozalash

en: Client port
uz: Mijoz porti

en: Codec
uz: Kodek

en: Codecs
uz: Kodeklar

en: Color messages
uz: Rangli xabarlar

en: Colors
uz: Ranglar

en: Compiler: %s
uz: Kompilyator: %s

en: Composer
uz: Bastakor

en: Configure
uz: Moslash

en: Configure Media Library
uz: Media kutu

en: Console
uz: Konsol

en: Control
uz: Boshqaruv

en: Control interfaces
uz: Boshqaruv interfeysi

en: Copyright
uz: Mualliflik huquqi

en: Copyright metadata
uz: Mualliflik huquqi meta ma'lumoti

en: Create Directory...
uz: Direktoriya yaratish...

en: Create Folder...
uz: Jild yaratish...

en: DVB device
uz: DVB uskunasi

en: DVB-S2 parameters
uz: DVB-S2 parametrlari

en: DVD device
uz: DVD uskunasi

en: Date
uz: Sana

en: Date metadata
uz: Sana meta ma'lumoti

en: Debug logging
uz: Debug yozish

en: Decoded format
uz: Kodlanmagan format

en: Decoders
uz: Dekoderlar

en: Default
uz: Andoza

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
uz: Andoza TCP ulanish taymauti (millisoniyada).

en: Default audio volume
uz: Andoza ovoz balandligi

en: Default devices
uz: Andoza uskunalar

en: Default encoding
uz: Andoza kodlash usuli

en: Default stream
uz: Andoza oqim

en: Demuxers
uz: Demultipleksorlar

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
uz: Demultipleksorlar ovoz va video oqimlarini ajratish uchun foydalaniladi.

en: Description
uz: Ta'rifi

en: Description metadata
uz: Ta'rif meta ma'lumoti

en: Device Selection
uz: Uskuna tanlash

en: Director
uz: Dirijyor

en: Directory
uz: Direktoriya

en: Disc Selection
uz: Disk tanlash

en: Disc device
uz: Disk uskunasi

en: Display resolution
uz: Ekran o'lchamlari

en: Downloading ...
uz: Yuklab olinmoqda ...

en: Edit Options
uz: Parametrlarni tahrirlash

en: Edit settings
uz: Moslamalarni tahrirlash

en: Enable audio
uz: Ovozni yoqish

en: Encoded by
uz: Kodlangan

en: Encoders settings
uz: Koderlar moslamalari

en: English
uz: Ingliz

en: Equalizer
uz: Ekvalayzer

en: Error
uz: Xato

en: Error:
uz: Xato:

en: Every
uz: Har

en: Extra interface modules
uz: Qo'shimcha interfeys modullari

en: Extra media
uz: Qo'shimcha media

en: Failed to open "%s" for writing
uz: "%s" faylini yozish uchun ochish muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Fetch Information
uz: Ma'lumot olish

en: File
uz: Fayl

en: File Name
uz: Fayl nomi

en: File Selection
uz: Fayl tanlash

en: Filters
uz: Filtrlar

en: Font color
uz: Shrift rangi

en: General Input
uz: Umumiy kiritish

en: General audio settings
uz: Umumiy ovoz moslamalari

en: General input settings. Use with care...
uz: Umumiy kiritish moslamalari. Ehtiyotkorlik bilan foydalaning...

en: General settings for audio output modules.
uz: Ovoz chiqarish modullarining umumiy moslamalari.

en: General stream output settings
uz: Umumiy oqimni chiqarish moslamalari

en: General video settings
uz: Umumiy video moslamalari

en: Genre
uz: Uslub

en: Genre metadata
uz: Uslub meta ma'lumoti

en: Group name
uz: Guruh nomi

en: HTTP (default)
uz: HTTP (andoza)

en: HTTP proxy
uz: HTTP proksi

en: HTTP proxy URL
uz: HTTP proksi URL

en: HTTP server address
uz: HTTP server manzili

en: HTTP server port
uz: HTTP server porti

en: HTTP/TLS server certificate
uz: HTTP/TLS server sertifikati

en: HTTPS server port
uz: HTTPS server porti

en: Hot keys
uz: Issiq tugmalar

en: Hotkeys settings
uz: "Issiq tugmalar" moslamalari

en: ISDB-S parameters
uz: ISDB-S parametrlari

en: Information
uz: Ma'lumot

en: Information...
uz: Ma'lumot...

en: Input / Codecs
uz: Kiritish / Kodeklar

en: Interface
uz: Interfeys

en: Interface module
uz: Interfeys moduli

en: Jump to Specific &Time
uz: Ko'rsatilgan &vaqtga o'tish

en: Language
uz: Til

en: Left
uz: Chap

en: Licence
uz: Litsenziya

en: Main interfaces
uz: Bosh interfeys

en: Main interfaces settings
uz: Bosh interfeysning moslamalari

en: Media &Information
uz: &Media ma'lumoti

en: Menus language:
uz: Menyu tili:

en: Metadata
uz: Meta ma'lumot

en: Miscellaneous
uz: Boshqa

en: Miscellaneous audio settings and modules.
uz: Boshqa ovoz moslamalari va modullar.

en: Mouse Gestures
uz: Sichqoncha ishoralari

en: Multiplexer
uz: Multiplekser

en: Muxers
uz: Multipleksorlar

en: Navigation
uz: Navigatsiya

en: Network
uz: Tarmoq

en: Network Protocol
uz: Tarmoq protokoli

en: Network name
uz: Tarmoq nomi

en: Network settings
uz: Tarmoq moslamalari

en: Next chapter
uz: Keyingi bo'lim

en: Next title
uz: Keyingi

en: No Repeat
uz: Qaytarmasdan

en: No suitable decoder module
uz: Mos dekoder yo'q

en: No video or audio device selected.
uz: Video yoki ovoz uskunasi tanlanmagan.

en: None
uz: Yo'q

en: Note:
uz: Eslatma:

en: Now Playing
uz: Ijro etmoqda

en: Off
uz: O'chirish

en: On
uz: Yoqish

en: Open &Folder...
uz: &Jildni ochish...

en: Open D&irectory...
uz: &Direktoriyani ochish...

en: Open Play&list...
uz: Play&listni ochish...

en: Options
uz: Parametrlar

en: Original ID
uz: Asl ID

en: Output Method
uz: Chiqarish usuli

en: Output modules
uz: Chiqarish modullari

en: Password
uz: Maxfiy so'z

en: Password:
uz: Maxfiy so'z:

en: Play
uz: Ijro

en: Playlist
uz: Pleylist

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Previous chapter
uz: Oldingi bo'lim

en: Previous title
uz: Oldingi

en: Producer
uz: Prodyuser

en: Program
uz: Dastur

en: Programs
uz: Dasturlar

en: Publisher
uz: Noshir

en: Quick &Open File...
uz: &Faylni tez ochish...

en: RTP over RTSP (TCP)
uz: RTSP (TCP) orqali RTP

en: RTSP password
uz: RTSP maxfiy so'zi

en: RTSP server address
uz: RTSP server manzili

en: RTSP server port
uz: RTSP server porti

en: RTSP user name
uz: RTSP foydalanuvchi nomi

en: Random
uz: Tasodifan

en: Rating
uz: Reyting

en: Refresh list
uz: Ro'yxatni yangilash

en: Remove Selected
uz: Tanlanganlarni o'chirish

en: Repeat All
uz: Hammasini qaytarish

en: Repeat One
uz: Bittasini qaytarish

en: Resolution
uz: O'lchami

en: Right
uz: O'ng

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
uz: VLC andoza interfeysi bilan ishga tushmoqda. VLC interfeyssiz ishga tushirish uchun 'cvlc' buyrug'idan foydalaning.

en: Russian
uz: Rus

en: SOCKS password
uz: SOCKS maxfiy so'zi

en: SOCKS user name
uz: SOCKS foydalanuvchi nomi

en: Save Playlist to &File...
uz: Pleylistni &faylga saqlash...

en: Save...
uz: Saqlash...

en: Saving file failed
uz: Faylni saqlash muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Search
uz: Qidirish

en: Search Filter
uz: Qidirish filtri

en: Select "Advanced Options" to see all options.
uz: Hamma parametrlarni ko'rish uchun "Qo'shimcha parametrlar"ni tanlang.

en: Select Directory
uz: Direktoriyani tanlang

en: Select Folder
uz: Jildni tanlang

en: Select one or more files to open
uz: Ochish uchun fayl(lar)ni tanlang

en: Select the file
uz: Faylni tanlash

en: Select the subtitles file
uz: Subtitrlar faylini tanlash

en: Setting
uz: Moslamasi

en: Settings for VLC's control interfaces
uz: VLC boshqaruv interfeysining moslamalari

en: Settings for VLC's interfaces
uz: VLC interfeysining moslamalari

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
uz: Kiritish, demultipleksing, dekodlash va kodlash moslamalari

en: Settings for subtitles, teletext and CC decoders and encoders.
uz: Subtitrlar, telematn va CC dekoderlarining va koderlarining moslamalari.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
uz: Ovoz dekoderlarining va koderlarining moslamalari.

en: Settings for the main interface
uz: Bosh interfeysning moslamalari

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
uz: Video, rasmlar yoki video+ovoz dekoderlarningi va koderlarining moslamalari.

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
uz: Murojaat modullarining moslamalari. HTTP proksi yoki kesh moslamalarini o'zgartirishingiz mumkin.

en: Show Containing Directory...
uz: Tarkibidagi direktoriyani ko'rsarish...

en: Show Containing Folder...
uz: Tarkibidagi jildni ko'rsatish...

en: Show advanced options
uz: Qo'shimcha parametrlarni ko'rsatish

en: Show systray icon
uz: Trey nishonchasini ko'rsatish

en: Special modules
uz: Maxsus modullar

en: Status
uz: Holati

en: Stream %d
uz: Oqim %d

en: Stream Name
uz: Oqim nomi

en: Stream description
uz: Oqim ta'rifi

en: Stream filters
uz: Oqim filtrlari

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
uz: Oqim filtrlari bu VLC uchun qo'shimcha kiritish amallarini bajarish imkonini beruvchi maxsus modullar. Ehtiyotkorlik bilan foydalaning...

en: Stream name
uz: Oqim nomi

en: Stream output
uz: Oqimni chiqarish

en: Stream...
uz: Oqim...

en: Subtitle
uz: Subtitr

en: Subtitle Codec
uz: Subtitrlar kodek

en: Subtitle language
uz: Subtitrlar tili

en: Subtitles
uz: Subtitrlar

en: Subtitles Language
uz: Subtitrlar tili

en: Subtitles Track
uz: Subtitrlar treki

en: Subtitles codecs
uz: Subtitrlar kodeklari

en: Subtitles/OSD
uz: Subtitrlar/OSD

en: TCP connection timeout
uz: TCP ulanish taymauti

en: Tajik
uz: Tojik

en: Thanks
uz: Tashakkurlar

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
uz: '%s' formatini aniqlab bo'lmadi. Tafsilotlar uchun logni ko'ring.

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
uz: Video, ovoz va subtitrlarni kodlash modullarining umumiy moslamalari.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
uz: Ushbu modullar VLC boshqa qismlarining tarmoq imkoniyatlarini ta'minlaydi.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
uz: Ushbu parametrlar VLC interfeyslarini moslash imkonini beradi.  Siz bosh interfeys, qo'shimcha interfeys modullarini tanlashingiz va boshqa bog'liq parametrlarni belgilashingiz mumkin.

en: This is the default Audio CD device to use.
uz: Bu andoza Audio CD uskunasi.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
uz: Bu andoza Audio CD uskunasi (yoki fayli). Uskuna harfidan keyin ikki nuqta qo'yishni unutmang (masalan, D:)

en: This is the default DVD device to use.
uz: Bu andoza DVD uskunasi.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
uz: Bu andoza DVD uskunasi (yoki fayli). Uskuna harfidan keyin ikki nuqta qo'yishni unutmang (masalan, D:)

en: This is the default VCD device to use.
uz: Bu andoza VCD uskunasi.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
uz: Bu andoza VCD uskunasi (yoki fayli). Uskuna harfidan keyin ikki nuqta qo'yishni unutmang (masalan, D:)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
uz: Ushbu dastur KAFOLATSIZ tarqatiladi, qonun doirasida.
    Siz uni GNU General Public License shartlariga muvofiq qaytadan tarqatishingiz mumkin;
    tafsilotlar uchun COPYING faylini ko'ring.
    VideoLAN jamoasi tomonidan tuzilgan; AUTHORS faylini ko'ring.

en: Time:
uz: Vaqt:

en: Title
uz: Nomi

en: Title %i%s
uz: Nomi %i%s

en: Title metadata
uz: Nomi meta ma'lumoti

en: Track
uz: Trek

en: Track ID
uz: Trek ID

en: Track number
uz: Trek raqami

en: Track settings
uz: Trek moslamalari

en: Turkmen
uz: Turkman

en: Turn off all warning and information messages.
uz: Hamma ogoh va ma'lumot xabarlarini o'chirish.

en: Type
uz: Turi

en: URL description
uz: URL ta'rifi

en: URL metadata
uz: URL meta ma'lumoti

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Unknown category
uz: Noma'lum turkum

en: Use S/PDIF when available
uz: Mavjud bo'lganda S/PDIFdan foydalanish

en: Use a sub&titles file
uz: Sub&titrlar faylidan foydalanish

en: Use subtitle file
uz: Subtitr faylidan foydalanish

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: Username:
uz: Foydalanuvchi nomi:

en: Uzbek
uz: O'zbek

en: VCD device
uz: VCD uskunasi

en: VLC can't recognize the input's format
uz: Kiritish formatini aniqlab bo'lmadi

en: VLC could not open the %s module.
uz: %s modulini ochib bo'lmadi.

en: VLC could not open the decoder module.
uz: Dekoder modulini ochib bo'lmadi.

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
uz: VLC "%4.4s" audio yoki video formatini ta'minlamaydi. Afsuski, siz uchun buni tuzatishning iloji yo'q.

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
uz: '%s' MRLni ochib bo'lmadi. Tafsilotlar uchun logni ko'ring.

en: VLC media player - Web Interface
uz: VLC media pleyeri - Veb interfeysi

en: VLC preferences
uz: VLC moslamalari

en: VLC version %s (%s)
uz: VLC versiyasi %s (%s)

en: Video Codec
uz: Video kodek

en: Video Track
uz: Video trek

en: Video codec
uz: Video kodek

en: Video codecs
uz: Video kodeklar

en: Video device name
uz: Video uskunasining nomi

en: Video filters are used to process the video stream.
uz: Video filtrlar video oqimini ishlash uchun foydalaniladi.

en: Video mode
uz: Video usuli

en: Video output module
uz: Video chiqarish moduli

en: Video settings
uz: Video moslamalari

en: Visualizations
uz: Vizualizatsiyalar

en: Web
uz: Veb

en: Yes
uz: Ha

en: You can select control interfaces for VLC.
uz: Siz VLC boshqaruv interfeyslarini tanlashingiz mumkin.

en: Your input can't be opened
uz: Kiritishni ochib bo'lmadi

en: Zoom
uz: Miqyos

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
uz: qo'shimcha parametrlarni ko'rish uchun buyruq satriga --advanced qo'shing.

en: decoder
uz: dekoder
