VLC - Trans - en to sk translation catalogue (5373 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sk: 
    Vypísaný obsah sa uloží do súboru vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sk: 
    Ak chcete pokračovať, stlačte ENTER...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
sk: 
    Upozornenie: Ak sa nemozete dostat k uzivatelskemu rozhraniu programu, otvorte okno s prikazovym riadokom, prejdite do priecinka kde je nainstalovany program VLC a zadajte prikaz "vlc -I qt"

en:       bytes sent       : %8.0f KiB
sk:       odoslane byty       : %8.0f KiB

en:       demux bitrate    :   %6.0f kb/s
sk:       datovy tok pri demuxovani    :   %6.0f kb/s

en:       demux bytes read : %8.0f KiB
sk:       citanie demuxovanych bytov : %8.0f KiB

en:       input bitrate    :   %6.0f kb/s
sk:       datovy tok na vstupe    :   %6.0f kb/s

en:       input bytes read : %8.0f KiB
sk:       citanie vstupnych bytov : %8.0f KiB

en:       packets sent     :    %5i
sk:       odoslane pakety     :    %5i

en:       sending bitrate  :   %6.0f kb/s
sk:       datovy tok odosielania  :   %6.0f kb/s

en:   [Audio Decoding]
sk:   [Dekodovanie zvuku]

en:   [Incoming]
sk:   [Prichadzajuce]

en:   [Streaming]
sk:   [Streamovanie]

en:   [Video Decoding]
sk:   [Dekodovanie videa]

en:  (default disabled)
sk: (v predvolenom nastavení: vypnuté)

en:  (default enabled)
sk: (v predvolenom nastavení: zapnuté)

en:  .                      Show/Hide hidden files
sk:  .                      Zobrazit/skryt skryte subory

en:  /                      Look for an item
sk:  /                      Vyhladat polozku

en:  <, >                   Next/Previous chapter
sk:  <, >                   Dalsia/predchadzajuca kapitola

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
sk:  <enter>                Pridat vybrany subor do playlistu

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
sk:  <dolava>,<doprava>         Vyhladavanie -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
sk:  <pageup>,<pagedown>    Navigacia po jednotlivych strankach

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
sk:  <medzernik>                Pridat vybrany priecinok do playlistu

en:  <space>                Pause/Play
sk:  <medzeranik>                Pozastavit/prehrat

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
sk:  <zaciatok>,<koniec>          Prejst na zaciatok/koniec boxu

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
sk:  <nahor>,<nadol>            Navigacia po jednotlivych riadkoch

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
sk:  <nahor>,<nadol>            Vyhladavanie +/-5%%

en:  A                      Add an entry
sk:  A                      Pridat zaznam

en:  B                      Show/Hide filebrowser
sk:  B                      Zobrazit/skryt prehliadac suborov

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
sk:  Ctrl-l                 Obnovit obraz

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
sk:  D, <backspace>, <del>  Vymazat zaznam

en:  Esc                    Close Add/Search entry
sk:  Esc                    Zatvorit okno pre pridavanie/hladanie zaznamu

en:  L                      Show/Hide messages box
sk:  L                      Zobrazit/skryt box so spravami

en:  O                      Reverse order Playlist by title
sk:  O                      Opacne zoradenie playlistu podla nazvu

en:  P                      Show/Hide playlist box
sk:  P                      Zobrazit/skryt box s playlistom

en:  Position : %s/%s
sk:  Pozicia : %s/%s

en:  Profile Name Missing
sk: Chýbajúci názov profilu

en:  R                      Toggle Repeat item
sk:  R                      Prepnut opakovanie polozky

en:  S                      Show/Hide statistics box
sk:  S                      Zobrazit/skryt okno so statistikou

en:  Source   : %s
sk: Zdroj: %s

en:  Source: <no current item>
sk:  Zdroj: <ziadna aktualna polozka>

en:  Volume   : %u%%
sk:  Hlasitost   : %u%%

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
sk:  Vážená predpoveď pre P-snímky:  - 0: Zablokované
     - 1: Blind offset
     - 2: Analýza Smart

en:  [ h for help ]
sk:  [stlacte klaves  h pre zobrazenie pomocnika]

en:  [, ]                   Next/Previous title
sk:  [, ]                   Dalsi/predchadzajuci titul

en:  a, z                   Volume Up/Down
sk:  a, z                   Zvysit/znizit hlasitost

en:  by the VideoLAN Team.
sk:  Tím VideoLAN.

en:  days
sk:  dní

en:  e                      Eject (if stopped)
sk:  e                      Vyhodit (ak je zastavene)

en:  f                      Toggle Fullscreen
sk:  f                      Prepnut celoobrazovkovy rezim

en:  g                      Go to the current playing item
sk:  g                      Prejst na prave prehravanu polozku

en:  h,H                    Show/Hide help box
sk:  h,H                    Zobrazit/skryt box s pomocnikom

en:  i                      Show/Hide info box
sk:  i                      Zobraziť/skryt info box

en:  l                      Toggle Loop Playlist
sk:  l                      Prepnut opakovanie playlistu

en:  m                      Show/Hide metadata box
sk:  m                      Zobrazit/skryt box s meta-udajmi

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
sk:  n, p                   Dalsia/predchadzajuca polozka playlistu

en:  o                      Order Playlist by title
sk:  o                      Zoradit playlist podla nazvu

en:  q, Q, Esc              Quit
sk:  q, Q, Esc              Ukoncit

en:  r                      Toggle Random playing
sk:  r                      Prepnut nahodne prehravanie

en:  x                      Show/Hide objects box
sk:  x                      Zobrazit/skryt box s objektami

en: "%s" is no audio encoder.
sk: "%s" nie je kodérom zvuku.

en: "%s" is no video encoder.
sk: "%s" nie je kodérom videa.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
sk: Efekt "Detekcia farby". Celý obrázok sa prekonvertuje na čierno-biely, s výnimkou tých častí, ktorých farbu určíte v nastaveniach.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
sk: Skresľujúci efekt "Detekcia hrán".
    Použitím rôznych nastavení môžete docieliť veľmi zaujímavé efekty.

en: "Rating" to put in ASF comments.
sk: "Hodnotenie", ktoré chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
sk: "U"- hodnota, ktorá sa bude používať pri efekte Bluescreen. Farba môže mať hodnotu od 0 do 255. Predvolená hodnota (pre modrú farbu) je 120.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
sk: "V"- hodnota, ktorá sa bude používať pri efekte Bluescreen. Farba môže mať hodnotu od 0 do 255. Predvolená hodnota (pre modrú farbu) je 90.

en: "Water surface" video distortion effect
sk: Skresľujúci efekt videa "Vodná plocha"

en: "Waves" video distortion effect
sk: Skresľujúci efekt "Vlny".

en: #paste your VLM commands here
sk: #vložte príkazy pre VLM sem

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
sk: #príkazy oddeľte novým riadkom alebo bodkočiarkou

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
sk: %d modul(ov) sa nezobrazil(o), pretože obsahujú iba pokročilé nastavenia.

en: %i items
sk: %i položiek

en: %i tracks
sk: %i stôp

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sk: %s
    Prebieha sťahovanie... hotových: %s/%s %.1f%%

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
sk: %s
    Prebieha sťahovanie... hotových: %s/%s - %.1f%%

en: %s (Encoded Output)
sk: %s (kódovaný výstup)

en: %s bytes
sk: %s bytov

en: &About
sk: &O programe

en: &Advanced Controls
sk: Po&kročilé ovládače

en: &Advanced Open...
sk: Pokročilé otváranie...

en: &Apply
sk: Po&užiť

en: &Aspect Ratio
sk: &Stranový pomer

en: &Audio
sk: &Zvuk

en: &Bookmarks
sk: Zá&ložky

en: &Cancel
sk: &Storno

en: &Chapter
sk: &Kapitola

en: &Clear
sk: Vyčis&tiť

en: &Close
sk: &Zatvoriť

en: &Codec
sk: &Kodek

en: &Codec Information
sk: Informácia o &kodeku

en: &Convert
sk: &Konvertovať

en: &Convert / Save
sk: &Konvertovať / Uložiť

en: &Crop
sk: O&rezať

en: &Deinterlace
sk: &Odstránenie prekladania

en: &Deinterlace mode
sk: Režim &odstránenia prekladania

en: &Disc
sk: &Disk

en: &Effects and Filters
sk: &Efekty a filtre

en: &Enqueue
sk: &Zaradiť

en: &Faster
sk: &Rýchlejšie

en: &File
sk: &Súbor

en: &Fullscreen
sk: &Celoobrazovkový režim

en: &Fullscreen Interface
sk: Prepnúť &celoobrazovkové rozhranie

en: &General
sk: &Všeobecné

en: &Go
sk: &Prejsť

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &Help...
sk: &Pomocník...

en: &Jump Forward
sk: Preskočiť &dopredu

en: &Manage
sk: &Spravovať

en: &Media
sk: &Médium

en: &Messages
sk: &Hlásenia programu

en: &Metadata
sk: &Meta-dáta

en: &Navigation
sk: &Navigácia

en: &Network
sk: &Sieť

en: &No
sk: &Nie

en: &Open (advanced)...
sk: &Otvoriť (pokročilé)...

en: &Open File...
sk: &Otvoriť súbor...

en: &Play
sk: &Prehrať

en: &Playback
sk: P&rehrávanie

en: &Post processing
sk: Do&datočné spracovávanie

en: &Preferences
sk: &Nastavenia

en: &Quit
sk: &Koniec

en: &Recheck version
sk: &Znova skontrolovať verziu

en: &Reset Preferences
sk: &Obnoviť nastavenia

en: &Save
sk: &Uložiť

en: &Save Metadata
sk: &Uložiť meta-údaje

en: &Save as...
sk: Uložiť &ako...

en: &Search:
sk: &Hľadať:

en: &Select
sk: Vý&ber

en: &Services Discovery
sk: &Zisťovanie služieb

en: &Start
sk: &Štart

en: &Subtitles Track
sk: Stopa s &titulkami

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Track Synchronization
sk: Synchronizácia &stopy

en: &VLM Configuration
sk: Konfigurácia &VLM

en: &View
sk: Zobra&ziť

en: &Visualizations
sk: &Vizualizácie

en: &Yes
sk: &Áno

en: &Zoom
sk: Pri&blížiť

en: (Delayed)
sk: (Oneskorené)

en: (Experimental) Don't do caching at the access level.
sk: (Experimentálne) Neukladať do vyrovnávacej pamäti na úrovni vstupu.

en: (Hastened)
sk: (Zrýchlené)

en: (Not recommended) Perform a simple (non hierarchical block matching motion vector search with search range of +/-x, +/-y
sk: (Neodporúča sa) Vykonať jednoduché (nehierarchické blokové vektory pohybu vyhľadať s použitím rozsahu +/yx, +/-y)

en: (no item is being played)
sk: (momentálne sa neprehráva žiadna položka)

en: +----[ Remote control commands ]
sk: +----[ Prikazy z dialkoveho ovladania ]

en: +----[ end of help ]
sk: +----[ koniec pomocnika ]

en: +-[Audio Decoding]
sk: +-[Dekodovanie zvuku]

en: +-[Incoming]
sk: +-[Prichadzajuce]

en: +-[Streaming]
sk: +-[Streamovanie]

en: +-[Video Decoding]
sk: +-[Dekodovanie videa]

en: ----- Title
sk: ----- Titul

en: 0.20
sk: 0,20

en: 0.25
sk: 0,25

en: 0.35 (same as DVB-S)
sk: 0,35 (rovnaké ako DVB-S)

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
sk: Jednoprechodový VBR režim s dôrazom na kvalitu. Od 0 do 51.

en: 15 bits
sk: 15 bitov

en: 16 bits
sk: 16 bitov

en: 1:1 Original
sk: 1:1 (originál)

en: 1:2 Half
sk: 1:2 (polovica)

en: 1:4 Quarter
sk: 1:4 (štvrtina)

en: 1:File
sk: 1:Súbor

en: 2 Front 2 Rear
sk: 2 reproduktory vpredu, 2 vzadu

en: 2 Pass
sk: 2 prechody

en: 24 bits
sk: 24 bitov

en: 2:1 Double
sk: 2:1 (dvojitá veľkosť)

en: 3 Front 2 Rear
sk: 3 vpredu, 2 vzadu

en: 32 bits
sk: 32 bitov

en: 525 lines / 60 Hz
sk: 525 riadkov / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
sk: 625 riadkov / 50 Hz

en: 8 bits
sk: 8 bitov

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
sk: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Vitajte v pomocníkovi programu VLC</h2><h3>Dokumentácia</h3><p>Dokumentáciu k programu VLC nájdete na <a href="http://wiki.videolan.org">wiki-</a>stránke tímu VideoLAN.</p><p>Ak ste nováčikom a program VLC ešte nepoznáte, prečítajte si prosím<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Úvod do programu VLC media player</em></a>.</p><p>Niektoré informácie o použití programu nájdete v  dokumente <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Ako prehrávať súbory v programe VLC media player</em></a>".</p><p>Pre všetky úlohy, spojené s ukladaním, konvertovaním, prekódovaním, kódovaním, muxovaním a streamovaním, nájdete užitočné informácie v  <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentácii o streamovaní</a>.</p><p>Ak nerozumiete nejakému pojmu, ktorý bol použitý, pozrite sa prosím do <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">Bázy znalostí</a>.</p><p>Na porozumenie hlavným klávesovým skratkám si prečítajte stránku <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">Klávesové skratky</a>.</p><h3>Pomocník</h3><p>Predtým, než sa na niečo opýtate, prečítajte si prosím časť <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Najčastejšie kladené otázky (FAQ)</a>.</p><p>Pomoc môžete získať takisto aj na <a href="http://forum.videolan.org">diskusných fórach</a>, v <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-listoch</a> alebo na našom kanáli IRC (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Prispievanie do projektu</h3><p>Aj vy môžete pomôcť komunite vývojárov VideoLAN, vytvorením nových vzhľadov, preložením dokumentácie, testovaním programu a programovaním. Ak nám chcete pomôcť, tak nám taktiež môžete darovať peniaze alebo nejaký materiál. A samozrejme môžete <b>robiť dobrú reklamu</b> programu VLC media player.</p></body></html>

en: <p><i>VLC media player</i> does <b>not</b> send or collect any information, even anonymously, about your usage.</p>
    <p>However, it can connect to the Internet in order to display <b>medias information</b> or to check for available <b>updates</b>.</p>
    <p><i>VideoLAN</i> (the authors) requires you to express your consent before allowing this software to access the Internet.</p>
    <p>According to your choices, please check or uncheck the following options:</p>
sk: <p><i>VLC media player</i> <b>neposiela a nezbiera</b> žiadne informácie o jeho použití a to ani anonymné.</p>
    <p>Môže sa však pripájať na internet kvôli zobrazovaniu <b>informácií o médiách</b> alebo kvôli kontrole dostupnosti <b>aktualizácií</b>.</p>
    <p><i>VideoLAN</i> (tím autorov programu) Vás žiada o vyjadrenie súhlasu predtým, než sa bude softvér môcť pripájať k internetu.</p>
    <p>Podľa svojho uváženia, označte alebo odznačte nasledujúce voľby:</p>

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
sk: Cez kábel je možné vysielať nepretržitý 22kHz tón. Tým sa za normálnych okolností vyberie z univerzálneho LNB vyššie frekvenčné pásmo.

en: A directory where to save the files has to be selected.
sk: Treba vybrať priečinok, do ktorého sa bude ukladať.

en: A file where to save the stream has to be selected.
sk: Treba vybrať súbor, do ktorého sa bude ukladať stream.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
sk: Fixná mierka kvantizéra videa pri VBR kódovaní (akceptované sú hodnoty od 0.01 do 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
sk: Voľne dostupný kodek zvuku, používa sa na kompresiu hlasu (je kompatibilný s formátom OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
sk: Zoznam vizuálnych efektov, oddeľovaný čiarkami. 
    Momentálne sú podporované efekty: dummy, rozsah (scope), spektrum, spektrometer a vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
sk: Nová verzia VLC (%1.%2.%3%4) je dostupná.

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
sk: Kladná hodnota znamená, že zvuk bude v predstihu pred videom

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
sk: Kladná hodnota znamená, že titulky budú v predstihu pred videom

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
sk: Pre ochranu tohto rozhrania sa používa jedno administrátorské heslo. Predvolené heslo je "admin".

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
sk: Súbor so zvukovým fontom (.SF2) je potrebný na syntetizáciu MIDI.
    Nainštalujte prosím zvukový font a prekonfigurujte ho v nastaveniach programu VLC (Vstup / Kodeky > Kodeky zvuku > FluidSynth).

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
sk: Súbor so zvukovými fontami je potrebný pre softvérovú syntetizáciu.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
sk: Musíte vybrať platný cieľ. Buď zadajte nejakú adresu Unicast-IP alebo Multicast-IP.
    
    Ak neviete, čo sem treba zadať, pozrite si prosím návod na streamovanie v programe VLC a pomocné texty v tomto okne.

en: A value > 0 enables constant bitrate mode
sk: Hodnota väčšia ako 0 zapne režim konštantného dátového toku

en: A->B Loop
sk: Opakovať A->B

en: A/52 audio packetizer
sk: Paketizér zvuku A/52

en: A/52 dynamic range compression
sk: Kompresia dynamického rozsahu A/52

en: A/52 over S/PDIF
sk: A/52 cez výstup S/PDIF

en: A/52 parser
sk: Analyzátor A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
sk: Dekodér zvuku AAC (s použitím libfaad2)

en: AAC extension
sk: Prípona AAC

en: AACS Host certificate revoked.
sk: Certifikát hostiteľa AACS bol odvolaný.

en: AACS MMC failed.
sk: AACS MMC zlyhalo.

en: ADPCM audio decoder
sk: Dekodér zvuku ADPCM

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
sk: Zvukový dekodér AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
sk: Paketizér zvuku AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
sk: Demuxér formátu AIFF

en: ALSA audio capture input
sk: Vstup pre zvukové záznamy ALSA

en: ALSA audio output
sk: Zvukový výstup ALSA

en: AM Tuner mode
sk: AM režim

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
sk: Režim AM tunera. Môže tu byť nastavená jedna z hodnôt: Predvolený (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) alebo DSS (4).

en: AM radio
sk: AM rádio

en: ARM NEON audio format conversions
sk: Konverzie formátov zvuku ARM NEON

en: ARM NEON video chroma conversions
sk: Konverzie farebnej sýtosti videa ARM NEON

en: ASCII-art video output
sk: Výstup videa ASCII-art

en: ASF muxer
sk: Muxér pre formát ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
sk: Veľkosť ASF-paketu - predvolená hodnota je 4096 bytov.

en: ASF/WMV demuxer
sk: Demuxér ASF/WMV

en: ASX playlist import
sk: Import ASX playlistu

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
sk: ATSC A/52 (AC-3) dekodér zvuku

en: ATSC minor channel
sk: Minoritný kanál ATSC

en: ATSC reception parameters
sk: Parametre príjmu ATSC

en: AU demuxer
sk: Demuxér formátu AU

en: AVI demuxer
sk: Demuxér formátu AVI

en: AVI muxer
sk: Muxér pre formát AVI

en: Abkhazian
sk: Abcházsky

en: About
sk: O programe

en: About VLC media player
sk: O programe VLC media player

en: Above the Video
sk: Nad videom

en: Abscissa of the capture reion in pixels.
sk: Úsečka v oblasti zaznamenávania, v pixeloch.

en: Absolute delay
sk: Absolútne oneskorenie

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
sk: Absolútne oneskorenie - pridanie absolútneho oneskorenia ku všetkým titulkom. Relatívne k oneskoreniu zdroja - znásobenie oneskorenia titulkov. Relatívne k zdrojovému obsahu - zistiť oneskorenie titulkov z ich obsahu (textu).

en: Accelerated video output (Overlay)
sk: Akcelerovaný výstup videa (prekrývanie)

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
sk: Akceptovať príkazy z tohto zdroja. CLI predvolene na stdin ("*console"), ale môže sa takisto viazať aj k jednoduchému socketu TCP ("localhost:4212") alebo používať protokol telnet ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
sk: Akceptovať príkazy radšej cez Unixový socket, ako cez stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
sk: Akceptovať radšej príkazy cez socket, ako cez stdin. Tu môžete nastaviť aj adresu a port, s ktorým bude spojené rozhranie.

en: Access advanced options to tweak the device
sk: Prístup k pokročilým nastaveniam pre ladenie zariadenia

en: Access module
sk: Prístupový modul

en: Access modules
sk: Prístupové moduly

en: Access output module
sk: Modul "Access-output"

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
sk: Moduly s názvom Access output sa používajú na kontrolovanie ciest, ktorými sú streamy odosielané. Nastavením týchto modulov si môžete napríklad určiť, že sa pri odosielaní streamu bude používať len Vami určená metóda. Väčšinou však nie sú takéto fixné nastavenia potrebné. 
    Pre každú metódu odosielania streamu môžete zadať aj predvolené nastavenia.

en: Access unit delimiters
sk: Oddeľovače prístupových bodov

en: Account that will be used for the connection.
sk: Účet, ktorý sa použije pre spojenie.

en: Action
sk: Akcia

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Activate Transcoding
sk: Aktivovať prekódovanie

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
sk: Aktivovať VLC dopyty. NEAKTIVUJTE túto voľbu v prípade, že používate klienta VDR ffnetdev.

en: Activate or deactivate autoscaling.
sk: Aktivovať alebo deaktivovať automatickú zmenu veľkosti.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
sk: Aktivovať automatické upozorňovanie na nové verzie softvéru. Kontrola sa bude vykonávať každé dva týždne.

en: Activate the updates availability notification
sk: Aktivovať nové upozorňovanie na aktualizácie

en: Activate updates notifier
sk: Aktivovať upozornenie na aktualizácie

en: Active TCP connection
sk: Aktívne TCP spojenie

en: Active regions
sk: Aktívne regióny

en: Active windows
sk: Aktívne okná

en: Adaptive B-frame decision
sk: Adaptívne rozhodovanie o B-snímkach

en: Adaptive spatial transform size
sk: Adaptívna veľkosť transformácie

en: Add
sk: Pridať

en: Add Directory...
sk: Pridať priečinok...

en: Add File...
sk: Pridať súbor...

en: Add Folder...
sk: Pridať priečinok...

en: Add Input
sk: Pridať vstup

en: Add Interface
sk: Pridať rozhranie

en: Add Noise
sk: Pridať šum

en: Add Subtitles to transcoded video
sk: Pridať titulky do prekódovávaného videa

en: Add WAVE header
sk: Pridať hlavičku WAVE

en: Add a background
sk: Pridať pozadie

en: Add a blurring effect
sk: Pridať efekt rozmazania (Blur)

en: Add a delay effect to the sound
sk: Pridať efekt posunutia pre zvuk

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
sk: Pridať efekt písma na zlepšenie jeho čitateľnosti na rôznych pozadiach.

en: Add a shadow
sk: Pridať tieň

en: Add a subtitles file
sk: Pridať súbor s titulkami

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
sk: Pridajte ciele s ohľadom na metódu streamovania, ktorú chcete použiť. Prekódovaním sa uistite, že formát je kompatibilný s použitou metódou.

en: Add logo
sk: Pridať logo

en: Add text
sk: Pridať text

en: Add to Media Library
sk: Pridať do knižnice médií

en: Add to Playlist
sk: Pridať do playlistu

en: Add to playlist
sk: Pridať do playlistu

en: Add...
sk: Pridať...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
sk: Prídavné rozhrania spojené so službou. Tieto prídavné rozhrania by ste mali nastaviť už pri inštalácii služby, aby bolo možné ju správne nakonfigurovať. Jednotlivé rozhrania zapíšte do zoznamu a oddeľujte ich čiarkou. (Zvyčajne sa používajú hodnoty: logger, sap, rc, http).

en: Additional path for VLC to look for its modules. You can add several paths by concatenating them using " PATH_SEP " as separator
sk: Tu môžete zadať cestu k ďalšiemu priečinku, v ktorom sa budú vyhľadávať prídavné moduly pre program VLC. Môžete pridať aj reťazec ciest, oddelených znakmi " PATH_SEP "

en: Additional streaming options
sk: Pokročilé vlastnosti streamovania

en: Additional transcode options
sk: Prídavné nastavenia prekódovávania

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
sk: Pridať alebo odobrať pixely zo šírky vrcholov

en: Address
sk: Adresa

en: Address of the CDDB server to use.
sk: Adresa CDDB servera, ktorý chcete použiť.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sk: Adresa funkcie spätného volania pre dodatočné vykreslenie zvuku. Táto funkcia bude vyvolaná vtedy, keď bude vykresľovan prebiehať do vyrovnávacej pamäti.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sk: Adresa funkcie spätného volania na predbežné vykreslenie zvuku. Táto funkcia nastaví vyrovnávaciu pamäť, kde sa dokončí vykreslenie.

en: Address of the computer to stream to.
sk: Adresa počítača, ktorému sa bude stream odosielať.

en: Address of the get callback function
sk: Adresa pre získanie spätného volania funkcie

en: Address of the release callback function
sk: Adresa pre uvoľnenie funkcie spätného volania

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sk: Adresa funkcie spätného volania pre dodatočné vykreslenie videa. Táto funkcia bude vyvolaná vtedy, keď bude vykresľovan prebiehať do vyrovnávacej pamäti.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sk: Adresa funkcie spätného volania na predbežné vykreslenie videa. Táto funkcia nastaví vyrovnávaciu pamäť, kde sa dokončí vykreslenie.

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
sk: Priamo do videa sa pridajú dostupné titulky. Titulky si nemôže príjemca streamu zablokovať, pretože sú súčasťou obrazu.

en: Adds filtered gaussian noise
sk: Pridá filtrovaný šum gaussian

en: Adjust VLC priority
sk: Prispôsobiť prioritu programu VLC

en: Adjust the white light to your LED stripes
sk: Prispôsobiť biele svetlo vašim LED prúžkom

en: Adjustments and Effects
sk: Prispôsobenie a efekty

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Advanced Buttons
sk: Tlačidlá pokročilých funkcií

en: Advanced Open File...
sk: Pokročilé otvorenie súboru...

en: Advanced Open...
sk: Pokročilé otváranie...

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Advanced Widget toolbar:
sk: Pokročilý panel nástrojov pre pomôcky:

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Advanced options...
sk: Pokročilé nastavenia...

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Advanced settings. Use with care...
sk: Pokročilé nastavenia. Zmene týchto nastavení venujte zvýšenú pozornosť...

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
sk: Oznamovať tento stream pomocou protokolu Bonjour.

en: Advertise with Bonjour
sk: Oznamovať stream pomocou Bonjour

en: Afrikaans
sk: Africky

en: Alarm
sk: Upozornenie (alarm)

en: Albanian
sk: Albánsky

en: Album art download policy
sk: Metóda sťahovania druhu albumu

en: Album art download policy:
sk: Metóda sťahovania druhu albumu:

en: Album art filename
sk: Názov súboru pre tento druh albumu

en: Album art policy
sk: Metóda zisťovania albumu

en: Album replay gain
sk: Zosilnenie pri prehrávaní albumu

en: All
sk: Všetky

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All rendered images and text will be displayed on the overlay framebuffer.
sk: Všetky vykreslené obrázky sa text sa zobrazia vo vyrovnávacej pamäti snímok pre prekrývanie.

en: Allow automatic icon changes
sk: Povoliť automatickú zmenu ikony

en: Allow checking for VLC updates
sk: Povoliť kontrolovanie aktualizácií VLC

en: Allow downloading media information
sk: Povoliť preberanie informácií o médiu

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
sk: Povoliť nešpecifikované triky s rýchlosťou. Rýchlejšie, ale s možnosťou výskytu chýb.

en: Allow only one instance
sk: Povoliť len jednu spustenú inštanciu programu

en: Allow only one running instance
sk: Povoliť len jednu spustenú inštanciu programu

en: Allow only one running instance when started from file.
sk: Ak program spustíte tak, že otvoríte nejaký súbor, spustí sa len jedna inštancia programu.

en: Allow real-time priority
sk: Povoliť real-time prioritu

en: Allow speed tricks
sk: Povoliť triky s rýchlosťou

en: Allow to build directory index
sk: Povoliť vytvorenie zoznamu v priečinku

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
sk: Povolená odchýlka v priemernom dátovom toku (v kb/s).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
sk: Povolenie jedinej inštancie programu VLC môže byť niekedy veľmi užitočné, napríklad vtedy, ak je s programom asociovaných viac druhov súborov a vy nechcete, aby sa vždy pri dvojkliknutí na asociovaný súbor, otvorilo nové okno s programom VLC. Táto voľba spôsobí to, že súbor, na ktorý ste klikli, sa len zaradí do playlistu.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
sk: Povolenie jedinej inštancie programu VLC môže byť niekedy veľmi užitočné, napríklad vtedy, ak je s programom asociovaných viac druhov súborov a vy nechcete, aby sa vždy pri dvojkliknutí na asociovaný súbor, otvorilo nové okno s programom VLC. Táto voľba spôsobí to, že súbor, na ktorý ste klikli, sa prehrá alebo zaradí do playlistu. Táto funkcia vyžaduje, aby bola aktívna súčasť D-Bus sesion daemon a aby bola spustená aspoň jedna inštancia programu VLC, aby bolo možné použiť kontrolné rozhranie D-Bus.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
sk: Povoľuje použitie B-snímok ako referenčných pre predikciu ostatných snímok. Zachováva stred z 2+ konzekutívnych B-snímok ako referenciu a príslušný spôsobom zmení usporiadanie snímok.
     - žiadne: zablokované
     - striktné: prísne hierarchická pyramída
     - normálne: nie je striktne určené (avšak je nekompatibilné s formátom Blu-ray)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
sk: Umožňuje používateľovi, aby zadal extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
sk: Umožňuje nastaviť referenčnú snímku v každej partícii s veľkosťou 8x8 alebo 16x8.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
sk: Umožňuje vynútenie stranového pomeru videa.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
sk: Umožňuje nastaviť konfiguráciu teletextu (id=line1-lineN s obidvomi poliami).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
sk: Umožňuje nastaviť jazyk teletextu (strana=jazyk/typ,...).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
sk: Umožňuje nastaviť konfiguráciu zvuku (id=skupina,pár=skupina,pár...)

en: Allows you to set the ES ID of the video.
sk: Umožňuje nastaviť ID ES videa.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
sk: Umožňuje nastaviť cieľovú linku dosky pre zaznamenávanie (počínajúc od 0).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať autorské práva.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
sk: Tu môžete pre nejaký vstup špecifikovať meta-údaje typu "dátum".

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať meta-údaje s popisom.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať žáner.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať meta-údaje pre názov vstupu.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
sk: Tu môžete pre nejaký vstup špecifikovať meta-údaje typu "url".

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať meta-údaje pre hercov.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať meta-údaje pre vstup.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
sk: Maska priehľadnosti zmiešavania alfa-kanála. Používa sa png alfa-kanál.

en: Alpha mask
sk: Alfa-maska

en: Alpha mask video filter
sk: Filter videa pre alfa-masku

en: Alpha of the blended image
sk: Alfa-kanál zmiešavaného obrázka

en: Alpha transparency value (default 255)
sk: Hodnota priehľadnosti - alfa (predvolená je hodnota 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
sk: Hodnota alpha pre najskoršie titulky, kde 0 = úplná priehľadnosť, 255 = úplná nepriehľadnosť.

en: Alpha with which the blend image is blended
sk: Alfa, ktorá sa bude primiešavať do vášho obrázka

en: Also known as DWT levels
sk: Toto nastavenie je známe aj ako tzv. úrovne DWT

en: Alternative rock
sk: Alternatívny rock

en: AltiVec conversions from
sk: Konverzie Altivec z

en: Always &on Top
sk: Vždy &navrchu

en: Always Fit &Window
sk: Vždy prispôsobiť &oknu

en: Always fix
sk: Vždy opraviť

en: Always on top
sk: Zostať vždy navrchu

en: Always place the video window on top of other windows.
sk: Vždy umiestniť okno s videom navrch, nad ostatné otvorené okná.

en: Always reset audio start level to:
sk: Vždy obnoviť úroveň zvuku na hodnotu:

en: Always visible
sk: Vždy viditeľné

en: Always write to the same file
sk: Vždy zapísať do toho istého súboru

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
sk: Vždy zapisovať do toho istého súboru, namiesto vytvárania nového súboru pre každý obrázok. V tomto prípade sa k názvu súboru nepripájajú čísla.

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
sk: Prispôsobenie veľkosti obrázka pred odoslaním do interného filtra OpenCV

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
sk: Veľkosť pohybu potrebná nato, aby bol pohyb vyhodnotený ako gesto pomocou myši.

en: Amount of prefiltering
sk: Intenzita predfiltrovania

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
sk: Množstvo času (v ms), počas ktorého sa bude čakať na prerušenie prijímania dát zo siete. Pamätajte prosím nato, že pokus o pripojenie sa pred definitívnym zrušením zopakuje 10x.

en: Amount that each motion block should be overlapped by its neighbours
sk: Udáva časť bloku, ktorá môže byť prekrytá susednými blokmi

en: Amplification
sk: Zosilnenie

en: An error occurred while checking for updates...
sk: Počas kontroly aktualizácií nastala chyba...

en: Analog
sk: Analógové

en: Android Surface video output
sk: Výstup videa Android Surface

en: Angle
sk: Uhol

en: Angle in degrees
sk: Uhol v stupňoch

en: Angle in degrees (0 to 359)
sk: Uhol v stupňoch (0 - 359)

en: Announce this session with SAP.
sk: Oznámiť túto reláciu pomocou SAP.

en: Antenna
sk: Anténny

en: Anti-Flickering
sk: Anti Flickering (redukcia blikania)

en: Append
sk: Pripojiť

en: Append to existing file
sk: Pripojiť k existujúcemu súboru

en: Append to file
sk: Pripojiť k súboru

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
sk: Pripojenie k súboru (ak už nejaký existuje), nie jeho nahradenie.

en: Application
sk: Program

en: Applications
sk: Programy

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
sk: Aplikovať oneskorenie na všetky titulky (oneskorenie sa udáva v desatinách sekundy, hodnota 100 teda napríklad znamená oneskorenie 10s).

en: Apply cartoon effect
sk: Aplikovať komiksový efekt

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
sk: Aplikovať komiksový efekt. Tento efekt sa používa len ak je nastavený "gradient" a "edge".

en: Apply color gradient or edge detection effects
sk: Pridať farebný gradient alebo efekty detekcie hrán

en: Aqua
sk: Voda

en: Arabic
sk: Arabsky

en: Arabic (ISO 8859-6)
sk: Arabské (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sk: Arabské (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
sk: Naozaj chcete obnoviť pôvodné nastavenia programu VLC media player?

en: Are you sure you wish to create the stream ?
sk: Naozaj chcete vytvoriť stream?

en: Area
sk: Oblasť

en: Armenian
sk: Arménsky

en: Artist
sk: Interpret

en: Artist metadata
sk: Meta-údaje o hercoch

en: Artwork URL
sk: URL diela

en: As soon as track is added
sk: Hneď po pridaní stopy

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Ask for action
sk: Opýtať sa na akciu

en: Ask for network policy at start
sk: Pri spustení sa spýtať na politiku siete

en: Aspect Ratio
sk: Stranový pomer

en: Aspect ratio
sk: Stranový pomer

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
sk: Stranový pomer (4:3, 16:9).

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
sk: Stranový pomer (4:3, 16:9). V predvolenom nastavení sa predpokladá, že pixely majú tvar štvorca.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
sk: Stranový pomer individuálnych obrazoviek, ktoré tvoria stenu.

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
sk: Stranový pomer obrázku videa (4:3, 16:9). V predvolenom nastavení majú jednotlivé pixely obrázka tvar štvorca.

en: Aspect ratio: %s
sk: Stranový pomer: %s

en: Aspect-ratio
sk: Stranový pomer

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
sk: Tu môžete prideliť fixný identifikátor Network ID (pre tabuľku SDT).

en: Assign a fixed PID to the PMT
sk: Tu môžete prideliť PID identifikátor k PMT.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
sk: Tu môžete prideliť PID identifikátor k SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
sk: Tu môžete prideliť fixný identifikátor k určitému zvuk. streamu.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
sk: Tu môžete prideliť fixný PID identifikátor k určitému video-streamu.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
sk: Prideliť fixné ident. číslo transportnému streamu.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sk: Ku každému PMT môžete prideliť číslo programu. Aby sa toto nastavenie mohlo použiť, musíte zapnúť aj funkciu "Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu".

en: AtmoLight Filter
sk: Filter AtmoLight

en: Attachment
sk: Príloha

en: Attachment input
sk: Vstup prílohy

en: Attack
sk: Útok

en: Attack time
sk: Čas útoku

en: Attenuation
sk: Zoslabenie

en: Attenuation, begin (in %)
sk: Stlmenie, začiatok (v %)

en: Attenuation, end (in %)
sk: Stlmenie, koniec (v %)

en: Attenuation, middle (in %)
sk: Stlmenie, stredné (v %)

en: Audio
sk: Zvuk

en: Audio &Channels
sk: Zvukové &kanály

en: Audio &Device
sk: Z&vukové zariadenie

en: Audio &Track
sk: &Zvuková stopa

en: Audio Bar Graph Video
sk: Graf so stĺpcami zvuku vo videu

en: Audio Bar Graph Video sub source
sk: Sub-zdroj pre graf so stĺpcami zvuku vo videu

en: Audio Bit Rate
sk: Dátový tok zvuku

en: Audio CD - Track %02i
sk: Audio CD - Stopa %02i

en: Audio CD device
sk: Mechanika pre Audio CD

en: Audio CD input
sk: Vstup Audio CD

en: Audio Channels
sk: Zvukové kanály

en: Audio Codec
sk: Kodek pre zvuk

en: Audio Delay
sk: Oneskorenie zvuku

en: Audio Device
sk: Zvukové zariadenie

en: Audio Device: %s
sk: Zvukové zariadenie: %s

en: Audio Effects
sk: Zvukové efekty

en: Audio Effects...
sk: Zvukové efekty...

en: Audio Files
sk: Zvukové súbory

en: Audio Language
sk: Jazyk zvukovej stopy

en: Audio Sample Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku

en: Audio Settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Audio Spatializer
sk: Vytváranie priestorového efektu zvuku

en: Audio Track
sk: Zvuková stopa

en: Audio and Subtitles
sk: Zvuk a titulky

en: Audio balance
sk: Vyváženie zvuku

en: Audio bitmask
sk: Bitová maska zvuku

en: Audio bitrate
sk: Dátový tok zvuku

en: Audio bits per sample
sk: Zvukové bity na vzorku

en: Audio callback data
sk: Údaje pre spätné volanie zvuku

en: Audio capture
sk: Zaznamenávanie zvuku

en: Audio capture (ALSA)
sk: Zoznamenávanie zvuku (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
sk: Zoznamenávanie zvuku (PulseAudio)

en: Audio channels
sk: Zvukové kanály

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
sk: Zvukové kanály vo vstupnom streame. Zadajte číselnú hodnotu >0. Predvolená je hodnota 2.

en: Audio codec
sk: Kodek pre zvuk

en: Audio codecs
sk: Kodeky zvuku

en: Audio configuration
sk: Konfigurácia zvuku

en: Audio connection
sk: Pripojenie zvuku

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
sk: Zvukové pripojenie na použitie pre záznamy DeckLink. Platné sú voľby: integrované, aesebu, analógovo. Pre použitie predvolenej hodnoty ponechajte prázdne.

en: Audio delay %i ms
sk: Oneskorenie zvuku %i ms

en: Audio delay down
sk: Znížiť oneskorenie zvuku

en: Audio delay up
sk: Zvýšiť oneskorenie zvuku

en: Audio desynchronization compensation
sk: Kompenzovať nesynchrónnosť zvuku

en: Audio device
sk: Zvukové zariadenie

en: Audio device is not configured
sk: Zvukové zariadenie nie je nakonfigurované

en: Audio device name
sk: Názov zvukového zariadenia

en: Audio encoder
sk: Kodér zvuku

en: Audio filter
sk: Filter zvuku

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
sk: Zvukový filter pre prekódovávanie z formátu A/52->S/PDIF

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
sk: Zvukový filter pre konvertovanie DTS->S/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
sk: Zvukový filter pre konverziu formátu PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
sk: Zvukový filter pre obmedzenú interpoláciu prevzorkovania

en: Audio filter for simple channel mixing
sk: Zvukový filter pre jednoduché mixovanie kanálov

en: Audio filter for stereo to mono conversion
sk: Zvukový filter pre konverziu formátu stereo na mono

en: Audio filter for trivial channel mixing
sk: Zvukový filter pre jednoduché mixovanie kanálov

en: Audio filtering failed
sk: Filtrovanie zvuku sa nepodarilo

en: Audio filters
sk: Zvukové filtre

en: Audio filters are used to process the audio stream.
sk: Zvukové filtre sa používajú na dodatočnú úpravu zvukových streamov.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sk: Zvukové filtre budú aplikované na prehrávané streamy so zvukom (avšak až po aplikovaní konverzných filtrov). Sem môžete zadať zoznam filtrov, položky oddeľujte dvojbodkou.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
sk: Formát zvuku pre súbory typu MPEG4 (je použiteľný so súbormi typu MPEG TS a MPEG4)

en: Audio input
sk: Zvukový vstup

en: Audio input of the card to use (see debug).
sk: Zvukový vstup karty, ktorá sa použije (viď debug).

en: Audio input pin
sk: Pin zvuk. vstupu

en: Audio language
sk: Jazyk zvukovej stopy

en: Audio memory
sk: Pamäť pre zvuk

en: Audio memory output
sk: Výstup pamäte pre zvuk

en: Audio mode
sk: Zvukový režim

en: Audio output URL
sk: Výstupná URL pre zvuk

en: Audio output access method
sk: Metóda výstupu zvuku

en: Audio output channels
sk: Kanály zvukového výstupu

en: Audio output channels mode
sk: Kanálový režim zvukového výstupu

en: Audio output device
sk: Zariadenie pre zvukový výstup

en: Audio output device (using ALSA syntax).
sk: Výstupné zvukové zariadenie (s použitím syntaxe ALSA).

en: Audio output failed
sk: Nesprávny výstup zvuku

en: Audio output frequency (Hz)
sk: Frekvencia zvukového výstupu [v Hz]

en: Audio output module
sk: Výstupný zvukový modul

en: Audio output muxer
sk: Muxér zvukového výstupu

en: Audio output pin
sk: Pin zvukového výstupu

en: Audio output volume step
sk: Veľkosť jedného kroku pri nastavovaní hlasitosti

en: Audio part of the BarGraph function
sk: Zvuková časť funkcie BarGraph

en: Audio port
sk: Zvukový port

en: Audio postrender callback
sk: Spätné volanie na dodatočné vykreslenie zvuku

en: Audio prerender callback
sk: Spätné volanie pre predvykresľovanie zvuku

en: Audio sample rate
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku v Hertzoch. Predvolená hodnota je 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku (v Hertzoch) pre záznamy DeckLink. 0 = zablokovanie zvukového vstupu.

en: Audio sampling rate in Hz
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku v Hz

en: Audio settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Audio tempo scaler synched with rate
sk: Stupňovanie tempa zvuku synchronizované s rýchlosťou

en: Audio track
sk: Zvuková stopa

en: Audio track ID
sk: ID číslo zvukovej stopy

en: Audio track synchronization:
sk: Synchronizácia zvukovej stopy:

en: Audio track: %s
sk: Zvuková stopa: %s

en: Audio visualizations
sk: Vizualizácie zvuku

en: Audio visualizations
sk: Vizualizácie zvuku

en: Audio volume
sk: Hlasitosť zvuku

en: Audio volume (0-65535).
sk: Hlasitosť zvuku (0-65535).

en: Audio/Video
sk: Zvuk/Video

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
sk: Dekodér zvuku/videa (s použitím OpenMAX IL)

en: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio output
sk: Zvukový výstup AudioQueue (iOS / Mac OS)

en: Augment contrast between contours.
sk: Zvýšiť kontrast medzi kontúrami.

en: Augmented reality ball game
sk: Hra s guľôčkou - zvýšená realita

en: Author
sk: Autor

en: Author metadata
sk: Meta-údaje o autorovi

en: Author to put in ASF comments.
sk: Autor, ktorého chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: Authors
sk: Autori

en: Auto
sk: Automaticky

en: Auto Connection
sk: Automatické pripojenie

en: Auto add new medias
sk: Automaticky pridať nové modiá

en: Auto connection
sk: Automatické pripojenie

en: Auto re-connect
sk: Automatické opätovné pripojenie

en: Auto start
sk: Automatické spustenie

en: Auto-playback of new items
sk: Automatické prehrávanie nových položiek

en: Autodel
sk: Automatické vymazanie

en: Autodetect subtitle files
sk: Súbory s titulkami detegovať automaticky

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Automatic brightness
sk: Automatický jas

en: Automatic chroma gain
sk: Autom. zosilnenie farebnej sýtosti (chroma)

en: Automatic cropping
sk: Automatické orezanie

en: Automatic gain
sk: Automatické zosilnenie

en: Automatic hue
sk: Automatická sýtosť

en: Automatic white balance
sk: Automatické vyváženie bielej

en: Automatically add new medias to ML
sk: Automaticky pridávať nové médiá do ML

en: Automatically add/delete input streams
sk: Automaticky pridať/vymazať vstupné streamy

en: Automatically adjust the picture brightness.
sk: Automaticky prispôsobiť jas obrázka.

en: Automatically adjust the picture hue.
sk: Automaticky prispôsobiť sýtosť obrázka.

en: Automatically adjust the picture white balance.
sk: Automaticky prispôsobiť vyváženie bielej farby v obrázku.

en: Automatically check for updates
sk: Automaticky kontrolovať dostupnosť aktualizácií

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
sk: Automaticky pripojiť vstupné porty programu VLC na dostupné výstupné porty.

en: Automatically connect to writable clients
sk: Automaticky sa pripojiť k zapisujúcim klientom

en: Automatically control the chroma gain.
sk: Autom. ovládať zosilnenie farebnej sýtosti (chroma).

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
sk: Ak nie je špecifikovaný žiaden súbor s titulkami, táto funkcia umožňuje súbor s titulkami automaticky detegovať (podľa názvu súboru s filmom).

en: Automatically detect black borders and crop them.
sk: Automaticky detegovať čierne okraje a orezať ich.

en: Automatically load the extensions module on startup
sk: Automaticky načítať moduly rozšírení pri štarte

en: Automatically preparse files
sk: Automaticky pripraviť súbory

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
sk: K súborom pridaným do playlistu sa automaticky doplnia niektoré meta-údaje, zobrazované pri prehrávaní.

en: Automatically resize and pad a video
sk: Automatická zmena veľkosti a vyplnenie videa

en: Automatically save the volume on exit
sk: Automaticky uložiť úroveň hlasitosti pri ukončení

en: Automatically set the video gain.
sk: Automaticky nastaviť zosilnenie videa.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
sk: Po načítaní playlistu sa automaticky spustí jeho prehrávanie.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
sk: V prípade náhodného odpojenia sa program pripojí znova a pokúsi sa pokračovať v streamovaní.

en: Autoscale video
sk: Automatická zmena veľkosti videa

en: Average bitrate tolerance
sk: Tolerovať odchýlku v dátovom toku

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
sk: Priemerná perióda, počas ktorej sa používa maximálny dátový tok (v kilobitoch).

en: Avformat demuxer
sk: Demuxér Avformat

en: Avformat muxer
sk: Muxér Avformat

en: Azerbaijani
sk: Azerbajdžansky

en: B Frames
sk: B Snímky

en: B-frames between I and P
sk: Počet B snímok medzi snímkami I a P.

en: B4S playlist import
sk: Import B4S playlistu

en: Back
sk: Späť

en: Background
sk: Pozadie

en: Background art fits window's size
sk: Grafika na pozadí zodpovedá veľkosti okna

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background opacity
sk: Nepriehľadnosť pozadia

en: Backlight compensation
sk: Kompenzácia podsvietenia

en: Backlight compensation.
sk: Kompenzácia podsvietenia.

en: Backward
sk: Dozadu

en: Balance of the audio input.
sk: Vyváženie na vstupe zvuku.

en: Ball
sk: Guľôčka

en: Ball color
sk: Farba guľôčky

en: Ball size
sk: Veľkosť guľôčky

en: Ball speed
sk: Rýchlosť guľôčky

en: Ball video filter
sk: Filter pre video s guľôčkou

en: Baltic (Latin-7)
sk: Baltické (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
sk: Baltické (Windows-1257)

en: Band-stop filter
sk: Fiter pre zastavenie pásma

en: Banding removal
sk: Odstraňovanie pásov

en: Bands gain
sk: Zosilnenie pásiem

en: Bandwidth
sk: Šírka prenosového pásma

en: Bandwidth (MHz)
sk: Šírka pásma (MHz)

en: Bar width in pixel (default : 10)
sk: Šírka stĺpca v pixeloch (predvolená hodnota je: 10)

en: Bargraph position
sk: Pozícia súčasti bargraph

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sk: Úroveň priehľadnosti súčasti bargraph (od 0=úplne priehľadné, do 255=nepriehľadné).

en: Base image
sk: Základný obrázok

en: Base pixel radius
sk: Polomer pri základniach (v pixeloch)

en: Base port
sk: Základný port

en: Basic
sk: Základné

en: Basque
sk: Baskicky

en: Bass adjustment of the audio input.
sk: Prispôsobenie basov na vstupe zvuku.

en: Bass level
sk: Úroveň basov

en: Be quiet
sk: Tichý režim

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do ?
sk: Vyhľadávanie nebude pracovať korektne, pretože chýba (alebo je porušený) index súboru AVI.
    Program VLC nemôže súbor opraviť, ale dočasne sa dá tento problém vyriešiť zostavením indexu v pamäti.
    Tento krok môže trvať dlho, najmä pri veľkom súbore.
    Čo chcete urobiť?

en: Belarusian
sk: Bielorusky

en: Benchmarking
sk: Hodnotenie

en: Bengali
sk: Bengálsky

en: Best available
sk: Najlepšie dostupné

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
sk: Pozor, týmto zmažete nastavenia programu VLC media player. 
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
sk: Touto voľbou môžete ovplyvniť frekvenciu použitia B-snímok. Ak zadáte kladnú hodnotu, použije sa viac B-snímok, ak zadáte nejakú zápornú hodnotu, počet B-snímok sa zníži.

en: Bicubic (good quality)
sk: Bikubické (dobrá kvalita)

en: Bicubic spline
sk: Bikubická perová

en: Bidir
sk: Obojsmerné

en: Big Button
sk: Veľké tlačidlo

en: Bilinear
sk: Bilineárne

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
sk: Bitová maska, ktorú bude používať zvuková časť karty.

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Bitrate (kb/s)
sk: Dátový tok (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
sk: Informácia o dátovom toku v prekódovanom video-streame.

en: Bitrate mode
sk: Režim dátového toku

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
sk: Dátový tok, ktorý chcete použiť (variabilný alebo konštantný).

en: Bitrate override
sk: Prekročenie dátového toku

en: Bitrate peak
sk: Špička dátového toku

en: Bitrate to use (-1 for default).
sk: Dátový tok, ktorý chcete použiť (predvolená hodnota je -1).

en: Bits per sample
sk: bitov na vzorku

en: Black
sk: Čierna

en: Black & white
sk: Čierna & biela farba

en: Black Crush for Blue
sk: Splývanie odtieňov čiernej farby pre modrú zložku

en: Black Crush for Green
sk: Splývanie odtieňov čiernej farby pre zelenú zložku

en: Black Crush for Red
sk: Splývanie odtieňov čiernej farby pre červenú zložku

en: Black Level for Blue
sk: Úroveň čiernej pre modrú zložku

en: Black Level for Green
sk: Úroveň čiernej farby pre zelenú zložku

en: Black Level for Red
sk: Úroveň čiernej farby pre červenú zložku

en: Black Slot
sk: Čierna dlaždica

en: Black screens in Fullscreen mode
sk: Čierne obrazovky pri celoobr. režime

en: Black screens in fullscreen
sk: Čierne obrazovky pri celoobr. režime

en: Black slot
sk: Čierna dlaždica

en: Blackmagic DeckLink SDI input
sk: Vstup Blackmagic DeckLink SDI

en: Blend
sk: Premiešavanie

en: Blend image
sk: Zmiešavaný obrázok

en: Blending benchmark filter
sk: Filter výkonnosti pri zmiešavaní

en: Block overlap (%)
sk: Prekrývanie blokov (%)

en: Blu-Ray Disc Input
sk: Vstup diskov Blu-Ray

en: Blu-Ray Disc support (libbluray)
sk: Podpora diskov Blu-Ray (libbluray)

en: Blu-Ray error
sk: Chyba Blu-Ray

en: BluRay Disc is corrupted.
sk: Disk BluRay je poškodený.

en: Blue
sk: Modrá

en: Blue balance
sk: Vyváženie modrej farby

en: Blue chroma balance.
sk: Vyváženie sýtosti modrej farby.

en: Blue component of the pause color
sk: Modrá zložka farby pri pozastavení

en: Blue component of the shutdown color
sk: Modrá zložka vo farbe pri vypnutí

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
sk: Modrá zložka čisto bielej farby na LED prúžkoch.

en: Bluescreen U tolerance
sk: Tolerancia pre hodnotu U

en: Bluescreen U value
sk: Hodnota U pre Bluescreen

en: Bluescreen V tolerance
sk: Tolerancia pre hodnotu V

en: Bluescreen V value
sk: Hodnota V pre Bluescreen

en: Bluescreen video filter
sk: Filter videa Bluescreen

en: Blur factor (1-127)
sk: Faktor rozmazávania (1-127)

en: Bluray menus
sk: Menu Bluray

en: Bonjour services
sk: Služby funkcie Bonjour

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Bookmark %i
sk: Záložka %i

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Bookmarks list for a stream
sk: Zoznam záložiek pre stream

en: Bookmarks...
sk: Záložky...

en: Border height
sk: Výška okraja

en: Border masking
sk: Maskovanie okraja

en: Border width
sk: Šírka okraja

en: Bosnian
sk: Bosniansky

en: Boss key
sk: Hlavná klávesová skratka

en: Bottom
sk: Dole

en: Bottom-Left
sk: Vľavo dole

en: Bottom-Right
sk: Vpravo dole

en: Breton
sk: Bretónsky

en: Bridge in
sk: Vstup Bridge

en: Bridge out
sk: Výstup Bridge

en: Bridge stream output
sk: Výstup streamu Bridge

en: Bright
sk: Jasné

en: Brightness
sk: Jas

en: Brightness (%)
sk: Jas (%)

en: Brightness Threshold
sk: Hranica jasu

en: Brightness threshold
sk: Dodržiavať hranicu jasu

en: Bring All to Front
sk: Preniesť všetky do popredia

en: Broken or missing AVI Index
sk: Poškodený alebo chýbajúci index AVI

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Browse...
sk: Prehľadávať...

en: Build index then play
sk: Vytvoriť index, potom prehrávať

en: Building font cache
sk: Vytváranie vyrovnávacej pamäti pre písmo

en: Bulgarian
sk: Bulharsky

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
sk: Pri vytváraní streamu budú stream ovládať <i>Hlavné ovládacie prvky</i> namiesto hlavného rozhrania.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
sk: V predvolenom nastavení (0) sa uložia všetky kanály z prichádzajúcich, avšak tu môžete aj obmedziť počet kanálov.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sk: V predvolenom režime sa pri aktivovaní prídavného modulu pre fiktívne rozhranie, spustí príkazové okno systému DOS. Po aktivovaní tichého režimu sa však toto okno spúšťať nebude. Môžete však mať problém so zastavením programu VLC v prípade, že nebude otvorené žiadne okno s videom.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sk: V predvolenom nastavení sa po spustení prídavného modulu pre rc rozhranie, otvorí príkazové okno systému DOS. Ak však aktivujete tichý režim, takéto okno sa nebude otvárať. Neskôr sa však môže vyskytnúť problém v prípade, že budete chcieť zastaviť program VLC a nebude otvorené žiadne okno s videom.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
sk: Pri predvolenom nastavení, program VLC sa dá ovládať pomocou mediálnych klávesov na moderných klávesniciach Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
sk: V predvolenom nastavení sa program VLC dá ovládať pomocou zariadenia Apple Remote.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
sk: V predvolenom nastavení si VLC pamätá posledných 10 položiek. Toto nastavenie však môžete teraz zablokovať.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
sk: Predvolene používa program VLC natívny celoobrazovkový režim z predchádzajúcich vydaní systému Mac OS X. Takisto sa dá použiť natívny celoobrazovkový režim na systéme Mac OS X 10.7 a novšom.

en: By default, VLC will use the dark interface style.
sk: V predvolenom nastavení použije program VLC tmavý štýl rozhrania.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sk: V predvolenom nastavení bude server počúvať na ľubovoľnej lokálnej IP-adrese. Špecifikujte IP-adresu (napr. ::1 alebo 127.0.0.1) alebo názov hostiteľa (napr. localhost) pre obmedzenie na špecifické sieťové rozhranie.

en: Bytes
sk: Bytov

en: C
sk: sk

en: C64 sid demuxer
sk: Demuxér C64 sid

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
sk: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Kódovanie a dekódovanie sa síce trochu spomalí, ale dátový tok sa zmenší o 10-15 %.

en: CAPMT System ID
sk: Systémové ident. číslo CAPMT

en: CBR bitrate (kbps)
sk: Konštantný (CBR) dátový tok (kbps)

en: CBR encoding
sk: Kódovanie CBR

en: CDDB Server
sk: CDDB server

en: CDDB Server port to use.
sk: Port CDDB servera, ktorý chcete pre pripojenie použiť.

en: CDDB port
sk: Port CDDB

en: CDG demuxer
sk: Demuxér CDG

en: CDG video decoder
sk: Video dekodér CDG

en: CLI input
sk: Vstup CLI

en: CPU
sk: Procesor (CPU)

en: CPU features
sk: Vlastnosti procesora

en: CPU optimizations
sk: Optimalizácie procesora

en: CSA Key
sk: Kľúč CSA

en: CSA Key in use
sk: Používaný kľúč CSA

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
sk: Používaný kryptovací kľúč CSA. Môže byť nepárny/prvý/1 (predvolené) alebo párny/druhý/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sk: Kryptovací kľúč CSA. Tento príkaz musí mať 16 znakov (alebo 8 bytov v hexadecimálnom vyjadrení).

en: CVD subtitle decoder
sk: Dekodér titulkov CVD

en: Cable
sk: Káblový

en: Cable and satellite reception parameters
sk: Parametre káblového a satelitného príjmu

en: Caching
sk: Ukladať do vyrovnávacej pamäti

en: Caching value (ms)
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäti (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre kamery a mikrofóny, v milisekundách.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre lokálne súbory, v milisekundách.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre sieťové zdroje, v milisekundách.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre optické médiá, v milisekundách.

en: Calculate a average zone
sk: Vypočítať zónu s priemerom

en: Calculation factor
sk: Výpočtový faktor

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
sk: Výpočtový faktor. V režime absolútneho oneskorenia reprezentuje tento faktor sekundy.

en: Callback cookie string
sk: Príkaz pre callback cookie

en: Callback data
sk: Údaje spätného volania

en: Cancel
sk: Storno

en: Cannot save Configuration
sk: Nemožno uložiť konfiguráciu

en: Cannot write to file %1:
    %2.
sk: Nemožno zapisovať do súboru %1:
    %2.

en: Canvas
sk: Plátno

en: Canvas video filter
sk: Filter videa Canvas

en: Capability
sk: Schopnosti

en: Capture
sk: Snímať

en: Capture &Device
sk: &Snímacie zariadenie...

en: Capture Device
sk: Snímacie zariadenie

en: Capture failed
sk: Zaznamenávanie zlyhalo

en: Capture format (default s16l)
sk: Formát zaznamenávania (predvolený: s16l)

en: Capture format of audio stream.
sk: Formát zaznamenávania zvukového streamu.

en: Capture fragment size
sk: Zachytávať veľkosť fragmentu

en: Capture mode
sk: Režim snímania

en: Capture region height
sk: Výška zaznamenávanej oblasti

en: Capture region width
sk: Šírka zaznamenávanej oblasti

en: Capture the audio stream in stereo.
sk: Zachytávať zvukový stream v stereo-režime.

en: Cartoon
sk: Kreslené

en: Catalan
sk: Katalánsky

en: Category
sk: Kategória

en: Celtic (Latin-8)
sk: Keltský jazyk (Latin-8)

en: Center
sk: Vycentrovať

en: Centre Weighted Median
sk: Medián, vyvážený v strede

en: Change
sk: Zmeniť

en: Change Hotkey
sk: Zmeniť klávesovú skratku

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
sk: Zmeniť pridelenie kanála (opraví sa nesprávne pripojenie)

en: Change gradients
sk: Zmeniť tiene

en: Change playlistview
sk: Zmeniť zobrazenie playlistu

en: Change subtitles delay
sk: Zmeniť oneskorenie titulkov

en: Change the caching for the media
sk: Tu môžete zmeniť čas ukladania média do vyrovnávacej pamäti

en: Change the display name of the Service.
sk: Zmeniť názov zobrazovanej služby.

en: Change the id of an elementary stream
sk: Zmeniť ID elementárneho streamu

en: Change the language of an elementary stream
sk: Zmeniť jazyk elementárneho streamu

en: Change the lirc configuration file
sk: Zmeniť konfiguračný súbor lirc

en: Change the loop and repeat modes
sk: Zmeniť režimy pre slučku a opakovanie

en: Change the start time for the media
sk: Zmeniť čas spustenia média

en: Change title according to current media
sk: Meniť názov podľa aktuálneho média

en: Channel
sk: Kanál

en: Channel / Zone Assignment
sk: Pridelenie kanála / zóny

en: Channel 0: summary
sk: Kanál 0:zhrnutie

en: Channel 1: left
sk: Kanál 1:vľavo

en: Channel 2: right
sk: Kanál 2:vpravo

en: Channel 3: top
sk: Kanál 3:hore

en: Channel 4: bottom
sk: Kanál 4:dole

en: Channel Name
sk: Názov kanála

en: Channel number
sk: Číslo kanála

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
sk: Kanál na karte, ktorý chcete použiť (0 = tuner, 1 = kompozitný výstup, 2 = S-Video)

en: Channels
sk: Kanály

en: Channels available for audio output.If the input has more channels than the output, it will be down-mixed.This parameter is ignored when digital pass-through is active.
sk: Kanály dostupné pre zvukový výstup. Ak má vstup viac kanálov ako výstup, prebehne zmixovanie smerom nadol. Tento parameter je ignorovaný v prpade, že je aktívny digitálny prechod.

en: Channels count
sk: Počet kanálov

en: Channels count of an audio elementary stream
sk: Počet kanálov zvuku pre elementárny stream

en: Channels:
sk: Kanály:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
sk: Paketizér titulkov na VCD - Chaoji

en: Chapter
sk: Kapitola

en: Chapter %i
sk: Kapitola %i

en: Chapter codecs
sk: Kodeky kapitoly

en: Chapter offset in ms
sk: Posun kapitoly v ms

en: Characteristic dimension
sk: Vzdialenosť poslucháča

en: Chechen
sk: Čečensky

en: Check for &Updates...
sk: Skontrolovať dostupnosť &aktualizácií...

en: Check for Update...
sk: Skontrolovať dostupnosť aktualizácií

en: Check for VLC updates
sk: Kontrolovať aktualizácie VLC

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
sk: Túto voľbu aktivujte v prípade, že chcete stlmiť zmiešanú zónu obrázka (ak voľba nie je aktivovaná, stlmenie sa vykonáva pomocou OpenGL)

en: Chinese
sk: Čínsky

en: Choose
sk: Vybrať

en: Choose Devicetype and Connection
sk: Vyberte si typ zariadenia a spojenie

en: Choose a file
sk: Zvoľte si súbor

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
sk: Vyberte také číslo, aké je uvedené aj v menu  'Zvukové zariadenia'. Toto zariadenie bude používané pri prehrávaní zvuku a bude predvolené.

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
sk: Vyberte si spôsob zaobchádzania pre farby v tých výstupných snímkoch, ktoré pripadnú mimo hraníc vstupnej snímky. 
    
    Najnovšie: prebrať farebnú sýtosť len z nového (jasného) poľa. Vhodné pre prekladaný vstup, ako napríklad pre videá z kamkordéra. 
    
    Altline: prebrať farebnú sýtosť z riadku 1 z horného poľa, riadku 2 z dolného poľa a podobne. 
    Predvolené nastavenie, vhodné pre vstup NTSC telecined (animované DVD a podobne). 
    
    Zmiešanie: priemer farebnej sýtosti zo vstupných polí. Môže narušiť farby nového (jasného) poľa. 
    
    Skonvertovať nahor: výstup vo formáte 4:2:2 (nezávislá farebná sýtosť pre každé pole). Najlepšia simulácia, avšak vyžaduje väčší výkon procesora a väčšiu šírku pásma pamäte.

en: Choose here your input stream.
sk: Tu si zvoľte vstupný stream.

en: Choose how album art will be downloaded.
sk: Vyberte si, kedy sa má stiahnuť druh albumu.

en: Choose input
sk: Zvoľte si vstup

en: Choose one or more media file to open
sk: Zvoľte si jeden alebo viacero médií, ktoré chcete otvoriť

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
sk: Vyberte priečinok alebo názov súboru, do ktorého sa uložia nahrávky.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
sk: Tu si zvoľte priečinok, do ktorého sa uložia screenshoty z videa.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sk: Vyberte si program zadaním ident. čísla jeho služby. Túto voľbu používajte len vtedy, ak chcete nechať načítať multi-programový stream (napríklad DVB stream).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sk: Vyberte si program zadaním zoznamu ident. čísel jeho služieb. Položky zoznamu oddeľujte prosím čiarkou. Túto voľbou používajte len vtedy, ak chcete nechať načítať multi-programový stream (napríklad DVB stream).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sk: Vyberte si, či sa majú SPU streamy presmerovať do rozhrania pre výstup streamov, ak je takéto rozhranie zapnuté.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sk: Vyberte si, či sa má zvukový stream presmerovať do rozhrania pre výstup streamov, ak je takéto rozhranie zapnuté.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sk: Vyberte si, či sa má stream s videom presmerovať do rozhrania pre výstup streamov, ak je takéto rozhranie zapnuté.

en: Choose which objects should print debug message
sk: Vyberte, ktoré objekty majú vytlačiť správu pre ladenie

en: Choose your preferred hardware from the list, or choose AtmoWin Software to delegate processing to the external process - with more options
sk: Vyberte si preferovaný hardvér zo zoznamu alebo ak chcete spracovávanie prideliť externému procesu (s viacerými možnými voľbami), vyberte si voľbu AtmoWin Software

en: Choose your preferred video output and configure it here.
sk: Tu si môžete vybrať preferovaný výstup videa a nakonfigurovať ho.

en: Choose...
sk: Vybrať...

en: Chroma
sk: Farebná sýtosť

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
sk: Používať formát farebnej sýtosti ME pri subpixeloch a pri rozhodovaní o P-snímkach.

en: Chroma for the base image
sk: Hodnota farebnej sýtosti pre základný obrázok

en: Chroma for the blend image
sk: Hodnota farebnej sýtosti pre zmiešavaný obrázok

en: Chroma format
sk: Formát farebnej sýtosti (chroma)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
sk: fourcc pre farebnú sýtosť, ktorá sa používa vo vyrov. pamäti snímok. Predvolená voľba je RGB, pokiaľ zariadenie fb nepodporuje žiadny spôsob odovzdania parametra farebnej sýtosti.

en: Chroma gain
sk: Zosilnenie farebnej sýtosti (chroma)

en: Chroma gain control.
sk: Ovládanie zosilnenia farebnej sýtosti (chroma).

en: Chroma in motion estimation
sk: Aplikovať farebnú sýtosť (chroma) aj pri odhadovaní pohybu

en: Chroma modules settings
sk: Nastavenia modulov pre farebnú sýtosť (chroma)

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
sk: Farebná sýtosť použitá na skonvertovanie obrázka pred odoslaním do interného filtra OpenCV

en: Chroma used
sk: Použitá farebná sýtosť

en: Chroma which the base image will be loaded in
sk: Parameter farebnej sýtosti, s ktorým sa načíta základný obrázok

en: Chroma which the blend image will be loaded in
sk: Farebná sýtosť, ktorá sa bude aplikovať do obrázka na primiešavanie

en: Chrominance elimination
sk: Eliminovanie odleskov

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
sk: Je možné vybrať číslice, metódy výmeny kľúča, hashovacie funkcie a kompresné metódy. Pozrite si dokumentáciu GNU TLS, kde získate aj podrobnú syntax príkazu.

en: Circular Left Hand (18V)
sk: Kruhová, ľavotočivá (18 V)

en: Circular Right Hand (13V)
sk: Kruhová, pravotočivá (13 V)

en: Cl&ear
sk: V&yčistiť

en: Cl&ose
sk: &Zatvoriť

en: Classic rock
sk: Klasický rock

en: Classical
sk: Klasická hudba

en: Clean up
sk: Vyčistiť

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: Clear overlay framebuffer
sk: Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť prekrývacích snímok?

en: Clear playlist
sk: Vyčistiť playlist

en: Click to set point B
sk: Pre nastavenie bodu B kliknite sem

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
sk: Kliknutím môžete prepnúť medzi uplynulým a zostávajúcim časom

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
sk: Prepnutie medzi jednorázovým opakovaním, opakovaním celého prvku a vypnutie opakovania

en: Click to toggle between total and remaining time
sk: Kliknutím prepnete medzi celkovým a zostávajúcim časom

en: Client port
sk: Port klienta

en: Clock jitter
sk: Časová nepresnosť

en: Clock reference average counter
sk: Počítadlo priemerných referencií za hodinu

en: Clock synchronisation
sk: Časová synchronizácia

en: Clone
sk: Klonovať

en: Clone the image
sk: Klonovať obrázok

en: Clone video filter
sk: Filter pre klonovanie videa

en: Close Window
sk: Zatvoriť okno

en: Close to systray
sk: Zatvoriť do systémovej lišty

en: Closed Captions decoder
sk: Dekodér pre uzatvorené kapitoly

en: Closed captions
sk: Uzatvorené kapitoly

en: Closed captions %u
sk: Uzatvorené kapitoly %u

en: Closed captions 1
sk: Uzatvorené kapitoly 1

en: Closed captions 2
sk: Uzatvorené kapitoly 2

en: Closed captions 3
sk: Uzatvorené kapitoly 3

en: Closed captions 4
sk: Uzatvorené kapitoly 4

en: Club
sk: Klub

en: Codec
sk: Kodek

en: Codec Details
sk: Podrobnosti o kodeku

en: Codec name
sk: Meno kodeku

en: Codecs
sk: Kodeky

en: Codecs / Muxers
sk: Kodeky / Muxéry

en: Coefficient thresholding on P-frames
sk: Hraničný koeficient pri P-snímkach

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
sk: Hraničný koeficient pri P-snímkach. Eliminujú sa bloky dct, obsahujúce len malý koeficient.

en: Coffee is ready.
sk: Káva je pripravená.

en: Coffee pot control
sk: Ovládanie Coffee pot

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
sk: Zbierať lokálne štatistické údaje o práve prehrávanom médiu.

en: Color
sk: Farba

en: Color ASCII art video output
sk: Farba výstupu videa ASCII-art

en: Color effect
sk: Farebný efekt

en: Color extraction
sk: Extrakcia farieb

en: Color inversion
sk: Inverzia farieb

en: Color killer
sk: Likvidátor farby

en: Color messages
sk: Farebné hlásenia

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sk: Farba textu, ktorý sa bude vykresľovať vo videu. Táto hodnota musí byť zadaná hexadecimálne (ako farby v HTML dokumente). Prvé dva znaky určujú podiel červenej, potom zelenej a posledné dve farby určujú podiel modrej zložky vo výslednej farbe. Hodnota #000000 = čierna, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žltá, #FFFFFF = biela.

en: Color threshold
sk: Hranica farby

en: Color threshold filter
sk: Hraničná hodnota filtrovania farieb

en: Color used to display text in the XOSD output.
sk: Farba textu zobrazovaného vo výstupe XOSD.

en: Color when paused
sk: Farba pri pozastavení

en: Colors
sk: Farby

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sk: Farby podobné tejto farbe zostanú zachované ostatné sa prekonvertujú na čierno-biele. Hodnota farby musí byť zadaná hexadecimálne (ako farby v HTML dokumente). Prvé dva znaky určujú podiel červenej, potom zelenej a posledné dve farby určujú podiel modrej zložky vo výslednej farbe. Hodnota #000000 = čierna, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žltá, #FFFFFF = biela

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Columns:
sk: Stĺpce:

en: Combined
sk: Kombinované

en: Comedy
sk: Komédia

en: Comma separated list of active windows, defaults to all
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam aktívnych okien. V predvolenom nastavení sa používajú všetky okná.

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam tých stranových pomerov, ktoré sa pridajú do zoznamu stranových pomerov v rozhraní.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam so stranovými pomermi orezania, ktoré sa pridajú do zoznamu so stranovými pomermi orezania v rozhraní.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam aktívnych okien. V predvolenom nastavení sa používajú všetky okná.

en: Command
sk: Príkaz

en: Command UDP port
sk: Príkazový port UDP

en: Commands
sk: Príkazy

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment to put in ASF comments.
sk: Komentár, ktorý bude uložený v ASF súbore.

en: Comments
sk: Komentáre

en: Compensate delay
sk: Kompenzovať oneskorenie

en: Compiled by %@ with %@
sk: Kompiloval %@ s %@

en: Compiled by %s on %s (%s)
sk: Skompiloval: %s on %s (%s)

en: Compiler:
sk: Kompilátor:

en: Compiler: %s
sk: Kompilátor: %s

en: Complete MRL for VLC internal
sk: Skompletizovať MRL adresu pre interné potreby programu VLC

en: Component
sk: Komponentný

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Composite
sk: Kompozitný

en: Composite input
sk: Kompozitný vstup

en: Compressor
sk: Komprimátor

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sk: Vykalkukovať a zobraziť štatistiku pre PSNR. Táto voľba nemá žiaden vplyv na kvalitu kódovania.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sk: Vykalkulovať a zobraziť štatistiku pre SSIM. Táto voľba nemá žiaden vplyv na kvalitu kódovania

en: Config of last used skin
sk: Konfigurácia naposledy použitého vzhľadu

en: Configuration file
sk: Konfiguračný súbor

en: Configuration file for the OSD Menu.
sk: Konfiguračný súbor pre OSD menu.

en: Configuration options
sk: Vlastnosti konfigurácie

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
sk: Konfiguračné nastavenia, ktoré sa použijú pri službe (napr. --foo=bar --no-foobar). Tento údaj by ste mali zadať už pri inštalovaní služby, aby sa služba mohla korektne nakonfigurovať.

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Configure Hotkeys
sk: Konfigurovať klávesové skratky

en: Configure Media Library
sk: Konfigurovať knižnicu s médiami

en: Connect to clients matching
sk: Pripojiť ku klientom zodpovedajúcim

en: Connection failed
sk: Spojenie bolo predčasne ukončené

en: Console
sk: Konzola

en: Constant bitrate mode (CBR)
sk: Konštantná bitová rýchlosť (CBR)

en: Constant error mode
sk: Konštantný chybový režim

en: Constant lambda mode
sk: Režim Constant lambda

en: Constant noise threshold mode
sk: Režim hraničného konštantného šumu

en: Constant quality factor
sk: Faktor konštantnej kvality

en: Constant quality mode
sk: Režim konštantnej kvality

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
sk: Kontajnery (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Content bitrate
sk: Dátový tok obsahu

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continuous 22kHz tone
sk: Kontinuálny 22 kHz tón

en: Continuous stream
sk: Kontinuálny stream

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Control
sk: Ovládanie

en: Control SAP flow
sk: Kontrolovať tok SAP

en: Control interfaces
sk: Rozhrania s ovládaním

en: Control menu for the player
sk: Kontrolné menu prehrávača

en: Control playback with media keys
sk: Ovládať prehrávanie pomocou mediálnych klávesov

en: Control playback with the Apple Remote
sk: Ovládať prehrávanie pomocou zariadenia Apple Remote

en: Controls
sk: Ovládacie prvky

en: Conve&rt / Save...
sk: Kon&vertovať / Uložiť...

en: Conversions from
sk: Konverzie z

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy packetizer
sk: Paketizér pre kopírovanie

en: Copyright
sk: Autorské práva (copyright)

en: Copyright metadata
sk: Meta-údaje autorských práv

en: Copyright string to put in ASF comments.
sk: Informácie o copyrighte, ktoré chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: CoreText font renderer
sk: Vykresľovač písma CoreText

en: Corsican
sk: Korzicky

en: Could not demux ASF stream
sk: Tento ASF stream sa nedá demuxovať

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
sk: Nemožno nájsť žiadnu stopu svedčiacu o predčasnom ukončení / chybe programu.

en: Count of AtmoLight channels
sk: Počet kanálov AtmoLight

en: Count of channels
sk: Počet kanálov

en: Count of fnordlicht's
sk: Počet prvkov Fnordlicht

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create "Fast Start" files
sk: Vytvoriť súbory pre "Rýchle spustenie"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
sk: Vytvoriť súbory pre "Rýchle spustenie". "Rýchle spustenie" je obzvlášť vhodné pri sťahovaní streamov, aby si používateľ mohol stream pozerať už počas jeho sťahovania.

en: Create Directory
sk: Vytvoriť priečinok

en: Create Directory...
sk: Vytvoriť priečinok...

en: Create Folder
sk: Vytvoriť priečinok

en: Create Folder...
sk: Vytvoriť priečinok...

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
sk: Z videa vytvoriť hru "puzzle".
    Video sa rozdelí na viacero častí, ktoré musíte uložiť v správnom poradí.

en: Create a new bookmark
sk: Vytvoriť novú záložku

en: Create a new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
sk: Vytvoriť unikátny názov v priestore pre ladenie systému

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
sk: Vyrovnávaciu pamäť pre video vytvárať v systémovej pamäti, nie v grafickej pamäti. Táto voľba sa bežne neodporúča, pretože grafická pamäť podporuje lepšiu hardvérovú akceleráciu (napr. zmenu veľkosti alebo konverzie z YUV->RGB). Táto voľba nemá žiadny vplyv pri použití prekrývania.

en: Croatian
sk: Chorvátsky

en: Crop
sk: Orezať

en: Crop geometry (pixels)
sk: Rozmery orezania (v pixeloch)

en: Crop one pixel from the bottom of the video
sk: Orezať jeden pixel zo spodnej časti videa

en: Crop one pixel from the left of the video
sk: Orezať jeden pixel z ľavej strany videa

en: Crop one pixel from the right of the video
sk: Orezať jeden pixel z pravej časti videa

en: Crop one pixel from the top of the video
sk: Orezať jeden pixel z hornej časti videa

en: Crop video filter
sk: Filter videa pre orezanie

en: Crop: %s
sk: Orezať: %s

en: Cropadd
sk: Zväčšiť orezanie

en: Cropping failed
sk: Orezanie sa nepodarilo

en: Crypt audio
sk: Kryptovať zvuk

en: Crypt audio using CSA
sk: Kryptovať zvuk použitím algoritmu CSA

en: Crypt video
sk: Kryptovať video

en: Crypt video using CSA
sk: Kryptovať video použitím algoritmu CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
sk: Hardvérový video-dekodér Crystal HD

en: Cue points
sk: Kontrolné body

en: Current channel:
sk: Aktuálny kanál:

en: Current media / stream statistics
sk: Aktuálna štatistika o médiu / streame

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
sk: Aktuálna rýchlosť prehrávania: %1
    Prispôsobenie vykonáte kliknutím

en: Current visualization
sk: Aktuálna vizualizácia

en: Custom
sk: Prispôsobiť

en: Custom &Bookmarks
sk: Zá&ložky používateľa

en: Custom aspect ratios list
sk: Zoznam stranových pomerov nastavených používateľom

en: Custom crop ratios list
sk: Zoznam stranových pomerov nastavených používateľom

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
sk: Okno s videom si môžete ľubovoľne pomenovať (v prípade, že video sa nezobrazuje priamo v rozhraní programu).

en: Customi&ze Interface...
sk: Prispôso&biť rozhranie...

en: Customize the HTTP referer, simulating a previous document
sk: Prispôsobiť hlavičku HTTP, simuláciou predchádzajúceho dokumentu

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
sk: Vystrihnúť svetlý pás vyvolaný fluorescentným osvetlením (nezdokumentované).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
sk: Rozstrihať stream na viac kusov so zadanou dĺžkou. Na hranici, kde sa jednotlivé kusy spájajú sa používa konštantný dátový tok. To zabráni tomu, aby vznikali priveľké špičky v dátovom toku. Takéto špičky by prekážali obzvlášť v referenčných snímkach.

en: Cycle audio track
sk: Opakovať zvuk. stopu

en: Cycle deinterlace modes
sk: Cyklicky prechádzať po režimoch odstránenia prekladania

en: Cycle source aspect ratio
sk: Stranový pomer plátna s videom

en: Cycle subtitle track
sk: Opakovať stopu s titulkami

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
sk: Cyklicky prechádzať preddefinovaným zoznamom formátov orezania.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
sk: Cyklicky prechádzať preddefinovaným zoznamom stranových pomerov zdrojového videa

en: Cycle through audio devices
sk: Cyklicky prechádzať po jednotlivých zvukových zariadeniach.

en: Cycle through available audio devices
sk: Cyklicky prechádzať po dostupných zvukových zariadeniach.

en: Cycle through deinterlace modes.
sk: Cyklicky prechádzať po režimoch odstránenia prekladania.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
sk: Opakovať všetky dostupné zvuk. stopy (jazyky).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
sk: Opakovať všetky stopy s titulkami

en: Cycle video crop
sk: Cyklické orezávanie videa

en: Cyrillic (Windows-1251)
sk: Cyrilika (Windows-1251)

en: Czech
sk: Česky

en: D-Bus control interface
sk: Ovládacie rozhranie D-Bus

en: DEVICES
sk: ZARIADENIA

en: DMX address for each channel
sk: Adresa DMX pre každý kanál

en: DMX options
sk: Vlastnosti DMX

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
sk: Koherentný akustický dekodér zvuku DTS

en: DTS audio packetizer
sk: Paketizér zvuku DTS

en: DTS delay (ms)
sk: Oneskorenie DTS (v ms)

en: DTS dynamic range compression
sk: Kompresia dynamického rozsahu DTS

en: DTS parser
sk: Analyzátor DTS

en: DV (Digital Video) demuxer
sk: Demuxér DV (Digital Video)

en: DVB adapter
sk: Adaptér DVB

en: DVB device
sk: Zariadenie DVB

en: DVB playlist import
sk: Import DVB playlistu

en: DVB subtitles
sk: Titulky DVB

en: DVB subtitles decoder
sk: Dekodér DVB titulkov

en: DVB subtitles encoder
sk: Kodér DVB titulkov

en: DVB subtitles: hearing impaired
sk: DVB titulky: sluchovo postihnutí

en: DVB-S2 parameters
sk: Parametre DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
sk: Parametre príjmu DVB-T

en: DVD angle
sk: Uhol snímok na DVD

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sk: Zvukový kodek DVD (je použiteľný so súbormi  MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG a RAW).

en: DVD device
sk: Jednotka DVD

en: DVD menus
sk: DVD menu

en: DVD subtitles
sk: Titulky DVD

en: DVD subtitles decoder
sk: Dekodér DVD titulkov

en: DVD subtitles packetizer
sk: Paketizér DVD titulkov

en: DVD with menus
sk: DVD s menu

en: DVD without menus
sk: DVD bez menu

en: DVDRead Input (no menu support)
sk: Vstup DVDRead (bez podpory menu)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
sk: Funkcia DVDRead nemôže otvoriť disk  "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
sk: Funkcia DVDRead nemôže prečítať %d/%d blokov na pozícii 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
sk: Funkcia DVDRead nemôže prečítať blok %d.

en: DVDnav Input
sk: Vstup DVDnav

en: Damaged or incomplete AVI file
sk: Poškodený alebo neúplný súbor AVI

en: Damp
sk: Tlmene

en: Danish
sk: Dánsky

en: Dark
sk: Tmavé

en: Darkness Limit
sk: Limit tmavosti

en: Darkness limit
sk: Limit tmavosti

en: Darkness masking
sk: Maskovanie tmavosti

en: Data
sk: Údaje

en: Data alignment
sk: Zrovnanie dát

en: Data for the audio callback function.
sk: Údaje pre funkciu spätného volania zvuku.

en: Data for the get and release functions
sk: Údaje funkcie získania a uvoľnenia

en: Data for the video callback function.
sk: Údaje pre funkciu spätného volania videa.

en: Data search path
sk: Cesta pre vyhľadávanie údajov

en: Date
sk: Dátum

en: Date metadata
sk: Meta-údaje dátumu

en: Day / Month / Year:
sk: Deň / Mesiac / Rok:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
sk: Redukcia šumu na Dct-doméne. Sem môžete zadávať hodnoty v rozsahu 10 - 1000.

en: De-Fullscreen
sk: Vypnúť celoobrazovkový režim

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
sk: Touto voľbou deaktivujete filtrovanie slučiek (pozor, pravdepodobne sa zníži kvalita videa).

en: Debug Frame Folder
sk: Priečinok pre analyzovanie snímok

en: Debug logging
sk: Záznam informácií pre ladenie

en: Debug mask
sk: Maska pre dolaďovanie

en: Decide references on a per partition basis
sk: O referenčných snímkach rozhodovať na základe partície

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sk: Záznamová karta, ktorá sa má použiť v prípade existencie viacerých. Karty sú číslované od 0.

en: Decode
sk: Dekódovať

en: Decode at the demuxer stage
sk: Dekódovať pri cykle demuxéra

en: Decoded
sk: Dekódovalo sa

en: Decoded blocks
sk: Dekódované bloky

en: Decoded format
sk: Dekódovaný formát

en: Decoders
sk: Dekodéry

en: Decoding
sk: Dekódovanie

en: Decoding X coordinate
sk: Dekódovanie súradnice X

en: Decoding Y coordinate
sk: Dekódovanie súradnice Y

en: Decompression
sk: Dekompresia

en: Decrease
sk: Znížiť

en: Decrease Volume
sk: Znížiť hlasitosť

en: Decrease scale factor
sk: Znížiť faktor pre zmenu veľkosti

en: Decrease scale factor.
sk: Znížiť faktor pre zmenu veľkosti.

en: Default
sk: Predvolený

en: Default (Windows-1252)
sk: Predvolené (Windows-1250)

en: Default Audio Device
sk: Predvolené zvukové zariadenie

en: Default Caching Level
sk: Predvolená úroveň ukladania do vyrovnávacej pamäti

en: Default DVD angle.
sk: Predvolený uhol snímok na DVD.

en: Default Encoding
sk: Predvolené kódovanie

en: Default Page Referrer URL
sk: Predvolená URL adresa odkazujúcej stránky

en: Default SWF Referrer URL
sk: Predvolená URL adresa odkazujúca na súbor SWF

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
sk: Predvolený časový limit pre uskutočnenie TCP spojenia (v milisekundách).

en: Default audio volume
sk: Predvolená hlasitosť zvuku

en: Default background alpha
sk: Predvolený alfa-kanál pozadia

en: Default background color
sk: Predvolená farba pozadia

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
sk: Predvolená farba pozadia - pre prípad, že stream Kate neurčuje farbu pozadia, ktorá sa má použiť.

en: Default caching policy
sk: Predvolená politika ukladania do vyrovnávacej pamäti

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
sk: Predvolená hodnota ukladania odchádzajúcim RTP streamov do vyrovnávacej pamäti. Táto hodnota by sa mala nastavovať v milisekundách.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäti. Táto hodnota sa udáva v milisekundách.

en: Default devices
sk: Predvolené zariadenia

en: Default encoding
sk: Predvolené kódovanie

en: Default font alpha
sk: Predvolená hodnota alfa pre písmo

en: Default font color
sk: Predvolená farba písma

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sk: Predvolená farba písma -pre prípad, že stream Kate neurčuje konkrétnu farbu písma, ktorá sa má použiť.

en: Default font description
sk: Predvolený popis písma

en: Default font effect
sk: Predvolený efekt pre písmo

en: Default font effect strength
sk: Intenzita predvoleného efektu pre písmo

en: Default frame rate for chapter import.
sk: Predvolená frekvencia snímok pre import kapitoly.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
sk: Predvolené rozhranie multicast. Pri tomto nastavení sa neberie ohľad na smerovaciu tabuľku.

en: Default optical device
sk: Predvolené diskové zariadenia

en: Default replay gain
sk: Predvolené zosilnenie pri prehrávaní

en: Default stream
sk: Predvolený stream

en: Default stream output chain
sk: Predvolený reťazec pre výstup streamu

en: Define here the DMX base address for each channel use , or ; to separate the values
sk: Tu môžete definovať základnú adresu DMX použitú pre každý kanál. Na oddelenie hodnôt použite znak , alebo ;

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
sk: Definovať použitý stranový pomer vstupného obrázka. Predvolený pomer je 4:3

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
sk: Definujte farby posuvníka hlasitosti 
    zadaním 12 čísel, oddelených ';' 
    Predvolené sú hodnoty '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Alternatíva môže byť '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
sk: Definovať farby posuvníka hlasitosti

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sk: Definujte ident. čísla PID, ktoré chcete pridať ku každému PMT. Ak chcete použiť túto funkciu, musí byť aktivovaná aj funkcia "Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu".

en: Define which screen fullscreen goes
sk: Definícia toho, ktoré obrazovky budú v celooobraz. režime

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
sk: Definuje malú bitmapu s rozmerom 64x48 pixelov, obsahujúcu gradient v šedých farbách

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
sk: Definuje režim distribúcie bitov pre AQ, predvolená hodnota je 1
     - 0: Zablokované
     - 1: Aktuálny predvolený režim x265
     - 2: používať premennú log(var)^2 namiesto log(var a pokúsiť sa o prispôsobenie intenzity pri jednotlivých snímkach

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
sk: Určuje, ako často sa má odosielať informácia pre súčasť barGraph. Odosiela informáciu barGraph každých n paketov so zvukom (predvolená hodnota: 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent (default 1)
sk: Určuje, či má byť odosielaná aj informácia pre súčasť BarGraph (predvolená hodnota: 1)

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sk: Určuje, či má byť odosielaná aj informácia pre súčasť BarGraph. Zadajte hodnotu 1 pre odoslanie informácie, v opačnom prípade zadajte hodnotu 0. (Predvolená hodnota: 1)

en: Defines if silence alarm information should be sent (default 1)
sk: Určuje, či sa má odosielať informácia s upozornením o tichu (predvolená hodnota: 1)

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sk: Určuje, či sa má odosielať informácia s upozornením o tichu. Ak áno, tak zadajte hodnotu 1, v opačnom prípade zadajte hodnotu 0. Predvolená hodnota: 1.

en: Defines if the TCP connection should be reset. This is to be used when using with audiobargraph_v (default 1).
sk: Určuje, či sa má TCP spojenie resetovať. Toto nastavenie je použité vtedy, ak je použitá funkcia audiobargraph_v. Predvolená hodnota je 1.

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
sk: Definuje orientáciu zrkadlového delenia.     Môže byť vertikálne alebo horizontálne

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
sk: Určuje veľkosť polomeru (v pixeloch) pri základniach jednotlivých pásiem.

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sk: Udáva popisovače uvádzané pri každom SDT. Ak chcete túto funkciu použiť, musí byť aktivovaná aj funkcia "Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu".

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
sk: Definuje virtuálny povrch v miestnosti emulovaný filtrom.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
sk: Táto hodnota určuje, aký časový limit sa pridá do ID príkazu RTSP relácie. Ak nastavíte negatívnu hodnotu, nenastaví sa žiaden časový limit. To môže byť vhodné napr. v prípade použitia IPTV STB alebo prijímačov výrobcu HansunTech, pretože tieto prijímače nepodporujú spracovanie časového limitu. Predvolená hodnota je 5.

en: Deinterlace
sk: Odstrániť prekladanie

en: Deinterlace method to use for local playback.
sk: Metóda odstránenia prekladania, ktorá sa použije pri prehrávaní na lokálnom počítači.

en: Deinterlace method to use for streaming.
sk: Metóda odstránenia prekladania (deinterlacing), ktorá sa použije pri streamovaní.

en: Deinterlace method to use for video processing.
sk: Metóda odstránenia prekladania (deinterlacing), ktorá sa použije na spracovanie videa.

en: Deinterlace mode
sk: Režim pre odstránenie prekladania (deinterlacing)

en: Deinterlace module
sk: Modul na odstránenie prekladania

en: Deinterlace off
sk: Odstránenie prekladania vypnuté

en: Deinterlace on
sk: Odstránenie prekladania zapnuté

en: Deinterlace the video before encoding.
sk: Odstrániť prekladanie (deinterlacing) videa pred kódovaním.

en: Deinterlace video
sk: Odstrániť prekladanie videa (deinterlacing)

en: Deinterlacing
sk: Odstránenie prekladania (deinterlacing)

en: Deinterlacing video filter
sk: Filter videa pre odstránenie prekladania

en: Delay
sk: Oneskorenie

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
sk: Oneskorenie (v ms), pred umiestnením rezervovača miesta.

en: Delay (ms)
sk: Oneskorenie (ms)

en: Delay a stream
sk: Oneskoriť stream

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
sk: Doba, po ktorej sa vymaže položka SAP, ak nebude doručené nič ďalšie.

en: Delay calculation mode
sk: Režim výpočtu oneskorenia

en: Delay of the ES (ms)
sk: Oneskorenie ES (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sk: Oneskoriť DTS (časové značky pre dekódovanie) a PTS (časové značky prezentácie) v dátach v streame, vzhľadom k PCR. Touto voľbou povolíte klientskému dekodéru ukladanie streamu do vyrovnávacej pamäti.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sk: Oneskoriť DTS (časové značky pre dekódovanie) a PTS (časové značky prezentácie) v dátach v streame, vzhľadom k SCR. Touto voľbou povolíte klientskému dekodéru ukladanie streamu do vyrovnávacej pamäti.

en: Delay time
sk: Doba oneskorenia

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete all the bookmarks
sk: Vymazať všetky záložky

en: Delete segments
sk: Vymazať segmenty

en: Delete segments when they are no longer needed
sk: Vymazať segmenty, ak už nie sú potrebné

en: Delete selected profile
sk: Vymazať vybraný profil

en: Delete the current profile
sk: Vymazať aktuálny profil

en: Delete the selected item
sk: Vymazať vybranú položku

en: Deletes the selected item
sk: Vybraná položka sa vymaže

en: Delivery system
sk: Systém doručovania

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sk: Demultiplexory sa používajú na oddeľovanie "elementárnych" streamov (napríklad na oddelenie hudby od videa). Tu si môžete vybrať demuxér v prípade, že nebol vybraný automaticky. Neodporúčame vám ale použiť toto nastavenie ako predvolené pokiaľ naozaj neviete, či je vhodné.

en: Demux module
sk: Modul pre demuxovanie

en: Demuxed
sk: Demuxované

en: Demuxed data size
sk: Veľkosť demuxovaných údajov

en: Demuxers
sk: Demuxéry

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
sk: Demuxéry sa používajú na oddelenie zvukových a obrazových stôp.

en: Depending on the amount your fnordlicht hardware choose 1 to 254 channels
sk: V závislosti od množstva hardvéru fnordlicht si vyberte 1 až 254 kanálov

en: Depending on your MoMoLight hardware choose 3 or 4 channels
sk: Podľa vášho konkrétneho hardvéru MoMoLight si vyberte 3 alebo 4 kanály

en: Descending
sk: Zostupne

en: Description
sk: Popis

en: Description metadata
sk: Meta-údaje popisu

en: Description of the stream content or information about your channel.
sk: Popis obsahu streamu alebo informácia o vašom kanáli.

en: Description stream output
sk: Popis výstupu streamu

en: Desired frame rate for the H264 stream.
sk: Frekvencia snímok cieľového video-streamu vo formáte H264.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
sk: Cieľová frekvencia snímok pre stream VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
sk: Frekvencia snímok cieľového video-streamu.

en: Desired input video mode
sk: Cieľový vstup pre režim videa

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
sk: Cieľový režim vstupného videa pre záznamy DeckLink. Táto hodnota by mala byť kódom FOURCC v textovej forme, napríklad "ntsc".

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Destination
sk: Cieľ

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
sk: Cieľ (URL adresa), používaná pre tento stream. Zadanie tejto hodnoty potlačí hodnotu cesty a pripojenia

en: Destination Setup
sk: Cieľová inštalácia

en: Destination audio codec
sk: Cieľový kodek zvuku

en: Destination bridge-in name
sk: Názov cieľového vstupu mostíka

en: Destination file:
sk: Cieľový súbor:

en: Destination prefix
sk: Cieľová koncovka

en: Destination subtitles codec
sk: Kodek výstupných titulkov

en: Destination video codec
sk: Video-kodek cieľového videa

en: Destinations
sk: Ciele

en: Detailed View
sk: Podrobný pohľad

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
sk: Určuje, koľko sekcií spektra sa vytvorí.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
sk: Určuje, ktoré video sa zobrazí vo filtri Wrapper

en: Determines wrapper filter verbosity level
sk: Určuje úroveň komunikácie filtra s používateľom

en: Device
sk: Jednotka

en: Device Selection
sk: Výber zariadenia

en: Device name
sk: Označenie jednotky

en: Device properties
sk: Nastavenia zariadenia

en: Device type
sk: Typ zariadenia

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Devices
sk: Zariadenia

en: DiSEqC LNB number
sk: Číslo DiSEqC LNB

en: Diagonal Linear Phase
sk: Diagonálna lineárna fáza

en: Dialog
sk: Dialóg

en: Dialog providers can be configured here.
sk: Tu môžete nastaviť parametre pre poskytovanie dialógov.

en: Dialog providers settings
sk: Nastavenia poskytovateľov dialógov

en: DiffServ Code Point
sk: Diferencovaný servisný bod kódu

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
sk: Sú podporované rôzne algoritmy pre prevzorkovanie. Najlepší je pomalší, najrýchlejší vykazuje nízku kvalitu.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
sk: Diferencovaný servisný bod kódu v odchádzajúcich UDP streamoch (alebo druh IPv4 služby, prípadne trieda prenosu IPv6). Táto voľba sa dá využiť pri nastavovaní kvality sieťovej služby.

en: Digital Television and Radio
sk: Digitálna televízia a rádio

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
sk: Vstup pre digitálne video (Firewire/ieee1394)

en: Digital broadcasting
sk: Digitálne vysielanie

en: Dirac packetizer
sk: Paketizér Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
sk: Dekodér videa Dirac s použitím libschroedinger

en: Dirac video demuxer
sk: Demuxér videa Dirac

en: Dirac video encoder using dirac-research library
sk: Kodér videa Dirac s použitím knižnice dirac-research

en: Dirac video encoder using libschroedinger
sk: Kodér videa Dirac s použitím libschroedinger

en: Direct MV prediction mode
sk: Režim predpovedania Direct MV

en: Direct MV prediction mode.
sk: Režim predpovedania Direct MV.

en: Direct prediction size
sk: Veľkosť priamej predpovede

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
sk: Veľkosť priamej predpovede: - 0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: najmenšia možná hodnota zodpovedajúca nastavenej úrovni

en: Direct rendering
sk: Priame vykresľovanie

en: Direct2D video output
sk: Výstup videa Direct2D

en: Direct3D video output
sk: Výstup videa Direct 3D

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
sk: Výstup videa DirectFB, http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
sk: Dekodér objektov DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
sk: Kodér objektov DirectMedia

en: DirectShow input
sk: Vstup DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
sk: Výstup videa DirectX (DirectDraw)

en: DirectX audio output
sk: Zvukový výstup DirectX

en: Direction
sk: Smer

en: Direction of the mirroring
sk: Smer zrkadlenia

en: Director
sk: Režisér

en: Directory
sk: Priečinok

en: Directory index
sk: Zoznam v priečinku

en: Directory or filename where the records will be stored
sk: Priečinok alebo názov súboru, do ktorého sa uloží záznam

en: Directory path prefix
sk: Prefix cesty k priečinku

en: Directory path where images files should be saved.If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
sk: Cesta k priečinku, kde by sa mali uložiť súbory s obrázkami. Ak nie je cesta nastavená, tak sa obrázky automaticky ukladajú do priečinkov pre používateľa.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
sk: Priečinok, do ktorého sa budú ukladať súbory, na ktoré sa uplatnil časový posun.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
sk: Priečinok, do ktorého budú uložené screenshoty z videa.

en: Disable
sk: Zablokovať

en: Disable DVD menus
sk: Vypnúť DVD menu

en: Disable DVD subtitle transparency
sk: Zablokovať priehľadnosť titulkov DVD

en: Disable Disc Menus
sk: Zablokovať menu disku

en: Disable ES id
sk: Vypnúť ES id

en: Disable ES id at startup.
sk: Zablokovať ID ES pri spustení.

en: Disable arithmetic coding
sk: Zablokovať aritmetické kódovanie

en: Disable screensaver
sk: Zablokovať šetrič obrazovky

en: Disable the screensaver during video playback.
sk: Zablokuje sa spúšťanie šetriča obrazovky počas prehrávania videa.

en: Disc
sk: Disk

en: Disc Selection
sk: Výber disku

en: Disc caching (ms)
sk: Hodnota ukladania z disku do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: Disc device
sk: Disková jednotka

en: Discard
sk: Vyraďovanie

en: Discarded (corrupted)
sk: Skartovalo sa

en: Disclaimer
sk: Odvolanie

en: Discontinuous Transmission
sk: Nesúvislý prenos

en: Discs
sk: Disky

en: Display
sk: Zobraziť

en: Display OSD menu on top of video output
sk: Zobraziť OSD ovládanie na výstupnom videu - hore

en: Display Settings
sk: Nastavenia zobrazovania

en: Display Source As
sk: Zobraziť zdroj ako

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
sk: Zobraziť výstup XOSD v dolnej časti obrazovky, nie v hornej.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
sk: Zobraziť RSS alebo ATOM vo videu

en: Display aspect ratio
sk: Zobraziť stranový pomer

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
sk: Zobraziť stranový pomer elementárneho streamu s videom

en: Display background cone or art
sk: Zobraziť na pozadí kužeľ alebo grafiku

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
sk: Počas zastavenia zobrazovať kužeľ alebo obrázok albumu. Táto voľba sa dá vypnúť, čím sa vyhnete vypáleniu obrazu.

en: Display device
sk: Zobrazovacie zariadenie

en: Display feed images if available.
sk: Zobraziť obrázky polí, ak sú dostupné.

en: Display locally
sk: Zobraziť lokálne

en: Display name of the Service
sk: Zobraziť názov služby

en: Display on overlay framebuffer
sk: Zobraziť vyrovnávaciu pamäť prekrývacích snímok

en: Display playlist tree
sk: Zobraziť vetvenie playlistu

en: Display resolution
sk: Rozlíšenie obrazovky

en: Display size
sk: Veľkosť displeja

en: Display stream output
sk: Zobraziť výstup streamu

en: Display text above the video
sk: Zobraziť text nad videom

en: Display the input video
sk: Zobraziť vstupné video

en: Display the output
sk: Zobraziť výstup

en: Display the processed video
sk: Zobraziť spracovávané video

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
sk: Zobraziť náhľad screenshotu z videa v ľavom hornom rohu obrazovky.

en: Display the stream locally
sk: Zobraziť stream lokálne

en: Display the title of the video on top of the movie.
sk: Zobraziť názov videa v hornej časti videa.

en: Display video in a skinned window if any
sk: Zobraziť video v skinovanom okne, ak je k dispozícii

en: Display video snapshot preview
sk: Zobraziť náhľad screenshotu z videa

en: Display while streaming
sk: Zobrazovať počas streamovania

en: Displayed
sk: Zobrazilo sa

en: Displayed frames
sk: Zobrazené snímky

en: Distance between 'P' frames
sk: Vzdialenosť medzi P-snímkami

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
sk: Vzdialenosť poslucháča od ľavého predného reproduktora.

en: Distort mode
sk: Skresľovací režim

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
sk: Režim skreslenia, môžete si vybrať z týchto režimov: "gradient", "edge", "hough".

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sk: DivX - prvá verzia (použiteľné s MPEG TS, MPEG1, ASF a OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sk: DivX - druhá verzia (použiteľný s MPEG TS, MPEG1, ASF a OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sk: DivX tretia verzia (použiteľný s MPEG TS, MPEG1, ASF a OGG)

en: Do not complain on encrypted PES.
sk: Nezodpovedá štandardu pre kryptovaný súbor PES.

en: Do not demultiplex
sk: Nevykonávať demultiplexovanie

en: Do not display OSD menu on top of video output
sk: Nezobrazovať OSD ovládanie na výstupnom videu - hore

en: Do not display OSD menu on video output
sk: Vo výstupe videa nezobrazovať OSD menu

en: Do not open a DOS command box interface
sk: Neotvárať rozhranie s príkazovým oknom systému DOS

en: Do not play
sk: Neprehrávať

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
sk: Nepokúšať sa odhadovať bitovú rýchlosť ASF. Nastavenie tohto parametra vám umožní ovládať to, ako bude Windows Media Player ukladať stream do vyrovnávacej pamäti. Nastavenie pre bitrate videa a zvuku sa uvádza v bytoch.

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
sk: Naozaj sa chcete odhlásiť z odberu %1?

en: Do you want to download it ?
sk: Chcete ho stiahnuť?

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
sk: Chcete odoslať údaje o predčasnom ukončení programu VLC vývojovému tímu?
    
    Ak chcete, môžete krátko popísať, čo ste robili pred ukončením programu a pridať iné užitočné informácie: odkaz na stiahnutie súboru, URL adresu streamu a podobne,...

en: Dock fullscreen controller
sk: Dokovať ovládač celoobrazovkového režimu

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
sk: Pridať/odstrániť ovládač celoobrazovkového režimu do/z dolnej časti obrazovky

en: Docked Playlist
sk: Dokovaný playlist

en: Dolby Surround decoder
sk: Dolby Surround dekodér

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
sk: Streamy zakódované v norme Dolby Surround sa pred aplikovaním filtra nebudú dekódovať. Aktivovanie tejto funkcie však NEODPORÚČAME.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
sk: Doména/Pracovná skupina, ktorá sa použije pri spojení.

en: Don't Send
sk: Neodosielať

en: Don't display any video
sk: Nezobrazovať žiadne video

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
sk: Nezobrazovať dialógové okná, ktoré nevyžadujú zásah zo strany používateľa (len panel kritických chýb a porúch).

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
sk: Nevyžadovať kľúčovú snímku pred rozdelením segmentu. Vyžaduje sa len pre zvuk.

en: Don't show
sk: Nezobrazovať

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
sk: Nepoužívajte prednastavené hodnoty, pásma špecifikujte radšej manuálne. Musíte zadať 10 hodnôt v rozsahu od -20 dB do 20dB, hodnoty oddeľujte medzerou, napr. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Double Size
sk: Dvojnásobná veľkosť

en: Double click to get media information
sk: Dvakrát kliknite pre získanie informácií o médiu

en: Double click to jump to a chosen time position
sk: Na preskočenie na určitú pozíciu, dvakrát kliknite

en: Download Cover Art
sk: Stiahnuť obal diela

en: Download Plugin
sk: Stiahnuť prídavný modul

en: Download cover art
sk: Stiahnuť obal

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
sk: Stiahnutý súbor "%s" bol poškodený. Z toho dôvodu bol vymazaný.

en: Downloading ...
sk: Prebieha sťahovanie ...

en: Draw bands in the spectrometer
sk: Vykresliť pásma v spektrometri

en: Draw peaks in the analyzer
sk: Vykresľovať  v analyzátore vrcholové hodnoty

en: Draw the base of the bands
sk: Vykresliť spodnú časť pásiem

en: Drawable
sk: Vykresliteľné

en: Drop late frames
sk: Vypustiť oneskorené snímky

en: Drop media here
sk: Ťahajte médium sem

en: Dropped (discontinued)
sk: Preskočilo sa

en: Dry
sk: Pred aplikovaním efektu (dry)

en: Dry Mix
sk: Zosilnenie neodrazeného zvuku

en: Dual mono
sk: Duálne mono

en: Dummy
sk: Fiktívny

en: Dummy Elements
sk: Fiktívne prvky

en: Dummy audio output
sk: Fiktívny výstup zvuku

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
sk: Fiktívny kodek (nedokáže prekódovávať, je použiteľný so všetkými metódami zapuzdrovania).

en: Dummy decoder
sk: Fiktívny dekodér

en: Dummy encoder
sk: Fiktívny enkodér

en: Dummy font renderer
sk: Vykresľovač fiktívneho písma

en: Dummy ifo demux
sk: Fiktívne demuxovanie .ifo súborov

en: Dummy image chroma format
sk: Formát farebnej sýtosti pre fiktívny obrázok

en: Dummy input
sk: Fiktívny vstup

en: Dummy interface
sk: Fiktívne rozhranie

en: Dummy stream output
sk: Fiktívny výstup streamu

en: Dummy video output
sk: Fiktívny výstup videa

en: Dummy/Raw muxer
sk: Muxér fiktívnych streamov/raw streamov

en: Dump buffer size
sk: Vypísať veľkosť vyrovnávacej pamäti

en: Dump decoder
sk: Dekodér výpisu

en: Dump filename
sk: Názov súboru s výpisom

en: Dump raw input
sk: Vypisovať vstup raw

en: Duplicate stream output
sk: Duplikovať výstup streamu

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
sk: Duplikovať vaše video do viacerých okien a/alebo výstupných modulov pre video

en: Duration
sk: Trvanie

en: Duration in seconds
sk: Trvanie v sekundách

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
sk: Trvanie v sekundách pred simulovaním ukončenia súboru. Záporná hodnota znamená neobmedzený čas prehrávania.

en: Dutch
sk: Holandská nemčina

en: Dynamic Adaptive Streaming over HTTP
sk: Dynamické adaptívne streamovanie cez HTTP

en: Dynamic language setting from teletext
sk: Dynamické jazykové nastavenie z teletextu

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
sk: Kompresia dynamického rozsahu dokáže zjemniť hlboké tóny a z jemných tónov urobí hlbšie. Je to výhodné najmä vtedy, keď prehrávate video v rušnom prostredí alebo vtedy, keď nechcete prehrávaním videa niekoho rušiť. Ak vypnete kompresiu dynamického rozsahu, prehrávané tóny sa nebudú upravovať.

en: Dynamic range compressor
sk: Kompresia dynamického rozsahu

en: Dynamic video overlay
sk: Dynamické prekrývanie videa

en: EBU STL subtitles decoder
sk: Dekodér titulkov EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
sk: Parser titulkov EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
sk: Rozšírenie EGL pre OpenGL

en: ES ID
sk: EDS ID

en: Early SKIP detection on P-frames
sk: Včasná detekcia preskočenia pri P-snímkach

en: Early SKIP detection on P-frames.
sk: Včasná detekcia preskočenia pri P-snímkach.

en: Eastern European (Latin-2)
sk: Východoeurópske (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
sk: Východoeurópske (Windows-1250)

en: Edge Weightning
sk: Zvýraznenie hrán

en: Edge visible
sk: Viditeľná hrana

en: Edge weightning
sk: Zvýraznenie hrán

en: Edit
sk: Úpravy

en: Edit Bookmarks
sk: Upraviť záložky

en: Edit Input
sk: Upraviť vstup

en: Edit Options
sk: Upraviť vlastnosti

en: Edit selected profile
sk: Upraviť vybraný profil

en: Edit settings
sk: Upraviť nastavenia

en: Effects
sk: Efekty

en: Effects list
sk: Zoznam efektov

en: Eject the disc
sk: Vysunúť disk

en: Elapsed time
sk: Uplynulo

en: Electronic
sk: Elektronická hudba

en: Element aspect ratio
sk: Stranový pomer jednej obrazovky

en: Elementary Stream ID
sk: ID elementárneho streamu

en: Elementary stream output
sk: Elementárny výstup streamu

en: Elements order
sk: Poradie prvkov

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
sk: Touto voľbou môžete eliminovať bloky, ktoré obsahujú veľmi veľa odleskov. Predvolená hodnota je 0.0. Špecifikácia kodeku H264 udáva ako najlepšiu, hodnotu číslo 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
sk: Touto voľbou môžete eliminovať tie bloky, ktoré sa vám zdajú príliš presvietené. Predvolená hodnota je 0.0. Špecifikácia kodeku H264 udáva ako odporúčanú hodnotu číslo -4.

en: Embed the file browser in open dialog
sk: Vstavať prehliadač súborov do dialógu na otvorenie súboru

en: Embed the video output in the main interface.
sk: Integrovať video do rozhrania programu

en: Embedded
sk: Vstavané

en: Embedded video
sk: Vstavané video

en: Embedded window video
sk: Vstavané okno s videom

en: Emboss
sk: Vtlačenie

en: Enable
sk: Aktivovať

en: Enable Audio
sk: Zapnúť zvuk

en: Enable DVD menus
sk: Zapnúť DVD menu

en: Enable ES id
sk: Zapnúť ES id

en: Enable Global Motion Estimation
sk: Zapnúť všeobecné odhadovanie pohybu

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
sk: Zapnúť notifikácie Growl (pri zmene položky v playliste)

en: Enable Last.fm submissions
sk: Zapnúť odovzdávanie do last.fm

en: Enable OSD
sk: Aktivovať OSD ovládanie

en: Enable On Screen Display (OSD)
sk: Zapnúť ovládanie On Screen Display (OSD)

en: Enable Phase Correlation Estimation
sk: Zapnúť odhadovanie korelácie fázy

en: Enable SPU stream output
sk: Zapnúť výstup streamu SPU

en: Enable Scene Change Detection
sk: Zapnúť detekciu zmeny scény

en: Enable Spatializer
sk: Zapnúť priestorový efekt

en: Enable Time-Stretching audio
sk: Zapnúť časové roztiahnutie zvuku:

en: Enable Video
sk: Zapnúť video

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
sk: Zapnúť jednoduchý algoritmus pre odstránenie šumu. Zníži sa dĺžka kódovania a dátový tok, ale bude to na úkor kvality snímok.

en: Enable a workaround for T23
sk: Aktivovať riešenie pre T23

en: Enable adaptive prefiltering
sk: Zapnúť adaptívne predfiltrovanie

en: Enable audio
sk: Zapnúť zvuk

en: Enable audio stream output
sk: Zapnúť výstup zvukového streamu

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
sk: Aktivovať triky pre kompatibilitu a podporu Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
sk: Aktivovať algoritmy vyhradené pre prekladané snímky.

en: Enable desktop mode
sk: Zapnúť režim pracovnej plochy

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
sk: Zapnúť prerušovaný prenos (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
sk: Zapnúť komprimátor dynamického rozsahu

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
sk: Aktivovať triky pre podporu Blu-ray, ktoré nezohľadňujú všetky aspekty kompatibility s Blu-Ray
    napr.: rozlíšenie, rýchlosť snímkovania, úroveň

en: Enable hierarchical Motion Estimation
sk: Zapnúť hierarchické odhadovanie pohybu

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
sk: Aktivovať algoritmy pre odhad pohybu v prekladaných snímkach. Tieto algoritmy sú náročné na výpočtový výkon procesora.

en: Enable internal upmixing
sk: Zapnúť interný upmixing

en: Enable lossless coding
sk: Zapnúť bezstratové kódovanie

en: Enable megabass mode
sk: Zapnúť efekt Megabass.

en: Enable multiple quantizers
sk: Zapnúť viacnásobné kvantizéry

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
sk: Zapnúť viacnásobné kvantizéry na jedno subpásmo (jeden na blok kódu)

en: Enable noise reduction algorithm.
sk: Aktivovať algoritmus pre potláčanie šumu.

en: Enable original graphic spectrum
sk: Zapnúť pôvodné grafické spektrum

en: Enable reverberation
sk: Zapnúť ozvenu.

en: Enable spatial partitioning
sk: Zapnúť rozdeľovanie priestoru

en: Enable spatializer
sk: Zapnúť priestorový efekt

en: Enable streaming of all ES
sk: Zapnúť streamovanie všetkých elementárnych streamov.

en: Enable sub-pictures
sk: Zapnúť pod-obrázky

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
sk: Zapnúť "plochý" spektrálny analyzátor v spektrometri.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
sk: Zapnúť redukovanie farby, napríklad prepnutie na čierno-biele farby obrazu v prípade, že signál je slabý.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
sk: Aktivovať algoritmus pre interný upmixing (neodporúča sa).

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
sk: Tu môžete zapnúť algoritmus pre odhadovanie pohybu.

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
sk: Túto voľbu zapnite vtedy, keď sú zobrazené diagonálne pruhy v prípade, že je veľkosť okna rovnaká alebo menšia ako veľkosť filmu.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
sk: Ak nechcete, aby bol zvuk rušený iným zvukom, zapnite túto voľbu.

en: Enable this option to load the SQL-based Media Library at VLC startup
sk: Zapnúť túto voľbu pre našítanie knižnice médií na základe SQL, pri štarte programu VLC

en: Enable time stretching audio
sk: Zapnúť časové roztiahnutie zvuku

en: Enable transparency effects
sk: Zapnúť efekty priesvitnosti

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
sk: Zapnúť kvantizáciu Trellis.

en: Enable video
sk: Zapnúť video

en: Enable video stream output
sk: Zapnúť výstup streamu s videom

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
sk: Zapnúť detekciu hlasovej aktivity (VAD). Detekcia je zapnutá automaticky v režime VBR.

en: Enable wallpaper mode
sk: Zapnúť režim prehrávania na pozadí

en: Enable/disable audio rendering.
sk: Zapne/vypne vykresľovanie zvuku.

en: Enable/disable video rendering.
sk: Zapne/vypne vykresľovanie videa.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
sk: Touto funkciou aktivujete vynechávanie snímok v streamoch MPEG2. Snímky je potrebné vynechávať v prípade, že váš počítač nie je dostatočne výkonný pre prehrávanie streamu.

en: Enabling this allows transcoding the audio track if one is present in the stream.
sk: Zapnutím tejto funkcie môžete prekódovať zvukovú stopu, ak sa v streame nejaká nachádza.

en: Enabling this allows transcoding the video track if one is present in the stream.
sk: Zapnutím tejto funkcie môžete prekódovať stopu s videom, ak sa v streame nejaká nachádza.

en: Encap. format
sk: Formát zapuzdrovania

en: Encapsulation
sk: Zapuzdrovanie

en: Encapsulation Method
sk: Metóda zapuzdrovania

en: Encapsulation format
sk: Formát zapuzdrovania

en: Encoded by
sk: Kódoval

en: Encoders settings
sk: Nastavenia kodérov

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Encoding X coordinate
sk: Kódovanie súradnice X

en: Encoding Y coordinate
sk: Kódovanie súradnice Y

en: Encoding complexity
sk: Komplexnosť kódovania

en: Encoding quality
sk: Kvalita kódovania

en: End
sk: Koniec

en: End-Blue
sk: Ukončenie-modrá

en: End-Fadesteps
sk: Koniec-počet krokov vybledávania

en: End-Green
sk: Ukončenie-zelená

en: End-Red
sk: Ukončenie-červená

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
sk: Vynútiť si kódovanie konštantným dátovým tokom (CBR), namiesto predvoleného kódovania variabilným dátovým tokom (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
sk: Vynútiť si kvalitu v rozmedzí od 0 (nízka) do 10 (vysoká).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sk: Uprednostniť kvalitu, namiesto dátového toku. Nastavenie kvality sa určuje ako hodnota z rozsahu od 1 (nízka kvalita) do 10 (vysoká kvalita). Výsledný stream bude mať po použití tejto funkcie variabilný dátový tok.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
sk: Pomocou tejto funkcie si môžete vynútiť zarovnanie videa v okne. V predvolenom nastavení (0) sa video vycentruje (0=centrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; je možné používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=4+2, čiže vpravo-hore).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Vynútiť si pozíciu súčasti bargraph vo videu (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; Môžete používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo hore).

en: Enforce the complexity of the encoder.
sk: Vynútiť si komplexnosť dekodéra.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Tu si môžete nastaviť pozíciu loga na videu (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; Môžete používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo hore).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
sk: Vynútiť si maximálny dátový tok VBR

en: Enforce the mode of the encoder.
sk: Vynútiť si režim kodéra.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
sk: Vynútiť si zarovnanie všetkých prístupových jednotiek na hraniciach PES. Zablokovaním tejto funkcie sa môže ušetriť prenosové pásmo, ale môžu nastať aj problémy s kompatibilitou.

en: English
sk: Anglicky

en: Enqueue files when in one instance mode
sk: Zaraďovať súbory, ak sa používa len jedna inštancia programu

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
sk: Ak je povolené spúšťanie iba jednej inštancie programu, zaraďovať položky do playlistu.

en: Enter URL here...
sk: Zadajte URL adresu...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
sk: Zadajte URL podcastu, odber ktorého si chcete prihlásiť:

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
sk: Buď zadajte platnú cestu priamo, alebo použite tlačidlo "Vybrať..." a cestu si vyhľadajte manuálne.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
sk: Buď zadajte platnú cestu priamo, alebo použite tlačidlo "Vybrať..." a cestu si vyhľadajte manuálne.

en: Enter name for new directory:
sk: Zadajte názov pre nový priečinok:

en: Enter name for new folder:
sk: Zadajte názov pre nový priečinok:

en: Enter the address of the computer to stream to.
sk: Zadajte adresu toho počítača, na ktorý chcete stream odoslať.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
sk: Zadajte zoznam podcastov, ktoré chcete nechať načítať. Položky oddeľujte značkou '|'.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
sk: Zadajte lokálnu adresu, prostredníctvom ktorej chcete prijímať požiadavky. Adresu nemusíte zadávať v prípade, že chcete požiadavky prijímať prostredníctvom všetkých dostupných sieťových rozhraní. To je najlepšia voľba. Iné počítače budú potom môcť pristupovať k streamu cez adresu http://vašaipadresa:8080.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
sk: Zadajte lokálnu adresu, prostredníctvom ktorej chcete prijímať požiadavky. Adresu nemusíte zadávať v prípade, že chcete požiadavky prijímať prostredníctvom všetkých dostupných sieťových rozhraní. To je najlepšia voľba. Iné počítače budú potom môcť pristupovať k streamu cez adresu http://vašaipadresa:8080.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
sk: Do tohto políčka môžete zadať adresu multicasť. Musí to byť IP adresa v rozsahu 224.0.0.0 - 239.255.255.255. Pre súkromné účely zadajte adresu začínajúcu číslicami 239.255.

en: Entries
sk: Záznamy

en: Entry
sk: Záznam

en: Equalizer
sk: Ekvalizér

en: Equalizer preset
sk: Nastavenie ekvalizéra

en: Equalizer with 10 bands
sk: 10-pásmový ekvalizér

en: Erase
sk: Vymazať

en: Erase video filter
sk: Filter videa pre vymazanie

en: Error
sk: Chyba

en: Error resilience
sk: Zvýraznenie chýb

en: Error while saving meta
sk: Chyba počas ukladania meta-dát

en: Error:
sk: Chyba:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
sk: Chyba: Funkcia `goto' vyžaduje argument väčší ako 0.

en: Errors
sk: Chyby

en: Errors and Warnings
sk: Chyby a upozornenia

en: Errors and Warnings...
sk: Chyby a upozornenia...

en: Essential
sk: Hlavné

en: Estonian
sk: Estónsky

en: Every
sk: Každých

en: Exhaustive help for VLC and its modules
sk: Rozsiahly pomocník pre program VLC a jeho moduly

en: Existing playlist item
sk: Existujúca položka playlistu

en: Exit if there are no more items in the playlist.
sk: Ak v playliste už nie sú žiadne položky, ukončiť prehrávanie.

en: Expand Node
sk: Rozbaliť uzol

en: Expanding Spacer
sk: Rozširovací rezervovač miesta

en: Expanding background cone or art.
sk: Roztiahnutie kužeľa alebo obrázka na pozadí.

en: Experimental
sk: Experimentálne

en: Export (include insecure ciphers)
sk: Export (vrátane nezabezpečených znakov)

en: Export SDP as file
sk: Exportovať SDP ako súbor

en: Extend subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
sk: Rozšíriť trvanie titulkov o túto hodnotu.
    Pre zablokovanie nastavte hodnotu 0.

en: Extended M3U
sk: Rozšírený M3U súbor

en: Extended panel
sk: Rozšírený panel

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
sk: Rozšírenie cez ktoré sa použije knižnica Open Graphics Library (OpenGL).

en: Extensions
sk: Prípony

en: Extra I-frames aggressivity
sk: Agresivita zvláštnych I-snímok

en: Extra interface modules
sk: Extra moduly s rozhraním

en: Extra media
sk: Extra médium

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
sk: V tomto zozname sa zobrazujú zvláštne meta-údaje a iné informácie.

en: Extract
sk: Extrahovať

en: Extract RGB component video filter
sk: Extrahovať RGB komponent filtra videa

en: Extracted Image Height
sk: Výška extrahovaného obrázka

en: Extracted Image Width
sk: Šírka extrahovaného obrázka

en: EyeTV input
sk: Vstup EyeTV

en: EyeTV is not launched
sk: EyeTV nie je spustené

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
sk: Zadajte číslo programu EyeTV alebo pre použitie posledného kanála zadajte hodnotu 0; pre vstup S-Video zadajte -1; pre kompozitný vstup zadajte -2

en: FEC code rate
sk: Rýchlosť kódu FEC

en: FFmpeg access
sk: Prístup FFmpeg

en: FFmpeg audio/video decoder
sk: Dekodér videa/zvuku FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
sk: Kodér videa/zvuku FFmpeg

en: FFmpeg can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
sk: Formát ffmpeg môže zvýrazniť niektoré chyby. 
    S nekvalitným kodérom (ako napríklad ISO MPEG-4 kodér od firmy M$) môže táto voľba spôsobiť veľa chýb. 
    Platné sú hodnoty v rozsahu od 0 do 4 (0 = zablokovať akékoľvek zvýraznenie chýb).

en: FFmpeg deinterlace video filter
sk: Filter videa pre odstránenie prekladania (deinterlacing) vo formáte FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
sk: Filtračné reťazce pre dodatočnú úpravu formátu FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
sk: Parameter FIFO, načítavaný pre príkazy

en: FIFO which will be written to for responses
sk: FIFO, ktoré sa vloží pre účely odozvy

en: FLAC demuxer
sk: Demuxér formátu FLAC

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
sk: FLAC je bezstratovým kodekom zvuku (je použiteľný s formátmi OGG a RAW)

en: FM radio
sk: FM rádio

en: FOURCC code of raw input format
sk: Kód FOURCC vstupného formátu raw

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
sk: Kód FOURCC vstupného raw-formátu. Zadávajte štvorznakový kód.

en: FPS
sk: FPS (počet snímok za sekundu)

en: FTP account
sk: FTP účet

en: FTP input
sk: Vstup FTP

en: FTP password
sk: Heslo pre FTP server

en: FTP upload output
sk: Výstup z FTP upload-u

en: FTP user name
sk: Meno používateľa

en: Factor
sk: Faktor

en: Failed to open "%s" for writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť  "%s" a zápis sa nevykonal

en: Fake TTY
sk: Falošné TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
sk: Pristúpiť na rezervovač miesta v prípade ukončenia dát streamu

en: Fast bilinear
sk: Rýchle bilineárne

en: Fast seek
sk: Rýchle vyhľadávanie

en: Fast udp streaming
sk: Rýchle UDP streamovanie

en: Faster
sk: Rýchlejšie

en: Faster (fine)
sk: Rýchlejšie (presnejšie)

en: Favor speed over precision while seeking
sk: Uprednostniť rýchlosť pred precíznosťou pri vyhľadávaní

en: Feed URLs
sk: Pole URL adries

en: Feed images
sk: Obrazy polí

en: Feedback Gain
sk: Zosilnenie spätnej väzby

en: Fetch Information
sk: Získať informácie

en: Fetch Meta Data
sk: Získať meta-údaje

en: Fetch artwork using lua scripts
sk: Dielo sprostredkovať pomocou lua-skriptov

en: Fetch meta data using lua scripts
sk: Sprostredkovať meta-dáta pomocou skriptov lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
sk: Kódovanie polí sa vykonáva tam, kde sa prekladané polia kódujú oddelene ako protichodné voči pseudo-progresívnej snímke

en: File
sk: Súbor

en: File Format:
sk: Formát súboru:

en: File Name
sk: Názov súboru

en: File Selection
sk: Výber súboru

en: File associations
sk: Asociácie súborov

en: File audio output
sk: Súbor so zvukovým výstupom

en: File caching (ms)
sk: Ukladanie súboru do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: File corrupted
sk: Súbor je porušený

en: File could not be verified
sk: Súbor sa nedal overiť

en: File dumper
sk: Vypisovač súboru

en: File extensions association
sk: Asociácia koncoviek súborov

en: File input
sk: Vstup súboru

en: File logging
sk: Zaznamenávanie do súboru

en: File names:
sk: Názvy súborov:

en: File not verifiable
sk: Súbor nemožno overiť

en: File reading failed
sk: Nepodarilo sa prečítať súbor

en: File stream output
sk: Výstup streamovania súboru

en: File that will be used to configure the projectM module.
sk: Súbor, ktorý sa použije na konfiguráciu modulu projectM.

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
sk: Súbor, do ktorého sa uložia výstupné vzorky.("-" pre stdout

en: File/Directory
sk: Súbor/priečinok

en: File/Folder
sk: Súbor/priečinok

en: Filebrowser starting point
sk: Štartovací bod v prehliadači súborov

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filename for 2 pass stats file
sk: Názov dvojsmerného štatistického súboru

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
sk: Názov súboru so štatistikou obojsmerného filtra pre kódovanie.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
sk: Názov súboru pre pomocníka streamera pre dst, dst=bind+'/'+cesta, dst-parameter túto funkciu potlačí

en: Filename for the font you want to use
sk: Názov súboru s písmom, ktoré chcete použiť.

en: Filename of AtmoWin*.exe
sk: Názov súboru AtmoWin*.exe

en: Filename of dump
sk: Názov súboru s výpisom

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
sk: Názov súboru alebo obrázka, ktorý sa použije ako prekrytie vyrovnávacej pamäti

en: Filename of the SQLite database
sk: Názov súboru s databázou SQLite

en: Filename prefix
sk: Koncovka pri názve súboru

en: Filename to look for album art in current directory
sk: Názov súboru na vyhľadanie druhu albumu v aktuálnom priečinku

en: Files
sk: Súbory

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
sk: Súbory s týmito príponami sa po otvorení priečinka nepridajú do playlistu. 
    Táto funkcia je užitočná najmä vtedy, ak pridávate priečinky obsahujúce playlisty na jednu inštanciu. Jednotlivé prípony oddeľte čiarkou.

en: Files with these extensions will not be added to the media library when scanning directories.
sk: Súbory s týmito koncovkami sa pri skenovaní priečinkov nepridajú do knižnice médií.

en: Film Grain
sk: Zrnitosť filmu

en: Filter
sk: Filtre

en: Filter Smoothness
sk: Filter na zjemnenie

en: Filter Smoothness (in %)
sk: Zjemňovací filter (v %)

en: Filter length (ms)
sk: Dĺžka filtra (v ms)

en: Filter smoothness (%)
sk: Zjemnenie filtra (%)

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
sk: Filtrovať zvuk dvakrát. Výsledný efekt bude silnejší.

en: Filter threshold
sk: Hranica filtra

en: Filter threshold (%)
sk: Hranica filtra (%)

en: Filters
sk: Filtre

en: Finish
sk: Hotovo

en: Finnish
sk: Fínsky

en: First Entry Point
sk: Prvý vstupný bod

en: First Played
sk: Prvýkrát prehrávané

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
sk: Prvý parameter ovláda, či je RD zapnuté (subme>=6) alebo vypnuté.
    Druhý parameter ovláda, či sa pri psychovizuálnej optimalizácii využíva efekt Trellis. V predvolenom nastavení je táto funkcia vypnutá.

en: Fit to Screen
sk: Roztiahnuť na veľkosť obrazovky

en: Fix HDTV height
sk: Upraviť výšku HDTV

en: Fixed point audio format conversions
sk: Konverzie formátov zvuku s fixným bodom

en: Fixed quantizer scale
sk: Fixná mierka kvantizéra

en: Fixed quantizer scale to use.
sk: Fixná mierka kvantizéra, ktorá sa bude používať.

en: Fixed-point audio mixer
sk: Mixér pre zvuk s fixným bodom

en: Fixing AVI Index...
sk: Opravuje sa index súboru AVI...

en: Flac audio decoder
sk: Dekodér zvuku Flac

en: Flac audio encoder
sk: Kodér zvuku Flac

en: Flac audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Flac

en: Flat
sk: Flat (všetky pásma budú mať rovnaké zosilnenie)

en: Flat Button
sk: Ploché tlačidlo

en: Flip horizontally
sk: Preklopiť horizontálne

en: Flip the picture horizontally.
sk: Preklopiť obrázok horizontálne.

en: Flip the picture vertically.
sk: Preklopiť obrázok vertikálne.

en: Flip vertical position
sk: Preklopiť vertikálnu pozíciu

en: Flip vertically
sk: Preklopiť vertikálne

en: Float on Top
sk: Plávať navrchu

en: Float32 audio mixer
sk: Mixér pre zvuk vo formáte Float32

en: FluidSynth MIDI synthesizer
sk: Syntetizátor FluidSynth MIDI

en: Folder
sk: Priečinok

en: Folder meta data
sk: Priečinok s meta-údajmi

en: Follow the mouse
sk: Sledovať myš

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
sk: Pri zaznamenávaní do pod-obrázka sledovať myš.

en: Font
sk: Písmo

en: Font Color
sk: Farba písma

en: Font Properties
sk: Nastavenia písma

en: Font Size
sk: Veľkosť písma

en: Font color
sk: Farba písma

en: Font family for the font you want to use
sk: Rodina písiem pre písmo, ktoré chcete použiť

en: Font file for the font you want to use
sk: Súbor s písmom pre písmo, ktoré chcete použiť

en: Font menu
sk: Písmo v menu

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Font size in pixels
sk: Veľkosť písma v pixeloch

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
sk: Veľkosť písma, v pixeloch. Predvolená hodnota je -1 (použije sa predvolené písmo).

en: Font size, pixels
sk: Veľkosť písma, v pixeloch

en: Font used for the menus
sk: Písmo používané pre menu

en: Font used for the titles
sk: Písmo používané pre tituly:

en: Font used to display text in the XOSD output.
sk: Písmo používané pri zobrazovaní textu vo výstupe XOSD.

en: Force Aspect Ratio
sk: Vynútiť si stranový pomer

en: Force Bold
sk: Vynútiť si zvýraznenie

en: Force Profile
sk: Vynútenie profilu

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
sk: Vynútiť si kódovanie konštantnou bitovou rýchlosťou (CBR).

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
sk: Vynútiť si pomer strán (0 = automaticky). Napr. hodnota x1000:1333 = 4/3.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sk: Vynútiť si špecifickú kvalitu kódovania, namiesto špecifikovania dátového toku. Kvalita kódovania sa zadáva ako hodnota z rozsahu 0.0 (=vysoká kvalita) do 50.0 (nízka kvalita). Pri použití tejto funkcie bude mať výsledný stream premenlivý dátový tok (VBR).

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
sk: Vynútiť si striktnú zhodu so štandardom pri kódovaní (akceptované sú hodnoty: -2 až 2).

en: Force bold
sk: Vynútiť si tučné

en: Force chroma (Use carefully)
sk: Vynútiť si zvýšenú sýtosť farieb (túto voľbu používajte obozretne)

en: Force chroma. This is a four character string.
sk: Vynútiť si farebnú sýtosť. Toto je 4-písmenový príkaz.

en: Force connection reset regularly (default 1)
sk: Vynútiť si regulérny reset spojenia (predvolená hodnota: 1)

en: Force detection of Dolby Surround
sk: Vynútiť si detekciu zvuku v režime Dolby Surround

en: Force height (-1 for autodetect, 0 for driver default).
sk: Vynútenie výšky (autodetekcia: -1, predvolená hodnota: 0).

en: Force index creation
sk: Vytváranie indexu

en: Force interleaved method
sk: Vynútiť si metódu prekladania

en: Force interleaved method.
sk: Vynútiť si metódu prekladania.

en: Force mono audio
sk: Vynútiť si mono-zvuk

en: Force multicast RTP via RTSP
sk: Vynútiť si multicast RTP cez RTSP

en: Force number of slices per frame
sk: Vynútiť si počet výrezov na jednu snímku

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
sk: Vynútiť si obdĺžnikové pruhy. Môže byť potlačené inými nastaveniami pre pruhy.

en: Force selection of all streams
sk: Vynútiť si výber všetkých streamov

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sk: Vynútiť si preskočenie snímkov, aby sa zvýšila rýchlosť dekódovania (-1=Žiadne, 0=Predvolené, 1=B-snímky, 2=P-snímky, 3=B+P snímky, 4=všetky snímky).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types(-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sk: Vynútiť si preskočenie idct, aby sa zrýchlilo dekódovanie typu snímok (-1=Žiadne, 0=Predvolené, 1=B-snímky, 2=P-snímky, 3=B+P snímky, 4=všetky snímky).

en: Force subtitle position
sk: Vynútiť si pozíciu titulkov

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
sk: Aktivovaním tejto voľby si vynútite to, že vstup videa DirectShow bude používať špeciálny formát pre farebnú sýtosť "chroma". (napríklad I420-predvolená hodnota -,  RV 24, atď.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
sk: Aktivovaním tejto voľby si vynútite, že vstup videa DirectShow bude používať zadanú frekvenciu snímok (napr. 0 = predvolené nastavenie, 25, 29.97, 50, 59.94, alebo iné).

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sk: Touto voľbou môžete prinútiť vykresľovač SDL, aby používal špeciálny formát pre farebnú sýtosť, namiesto zvyšovania výkonu inými spôsobmi.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
sk: Prinútiť video zariadenie Video4Linux2, aby použilo špecifikovaný formát pre farebnú sýtosť chroma (napr. I420 alebo I422 pre raw-obrázky, MJPEG pre M-JPEG skomprimovaný vstup) (Kompletný zoznam: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sk: Tu môžete určiť, že na fiktívnom výstupe videa sa majú obrázky vytvárať s použitím špeciálneho formátu farebnej sýtosti. Po aktivovaní tejto voľby nebude musieť program zvyšovať svoj výkon žiadnymi inými úpravami.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
sk: Prinútiť rc-modul, aby používal stdin, akoby to bolo TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
sk: Vynútiť si použitie zadaného počtu nepretržitých B-snímkov okrem snímkov, ktoré sa vyskytujú pred I-snímkami. Povolený rozsah je od 0 po 2.

en: Force the subtiles format. Valid values are : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (meaning autodetection, this should always work).
sk: Vynútiť si formát titulkov. Platné hodnoty sú: "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (Hodnota auto = automaticky detegovať formát titulkov. Táto voľba by mala fungovať vždy.).

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
sk: Vynútiť si použitie špecifickej farebnej sýtosti. Ak chcete použiť tzv. alfa-masku alebo filter videa Bluescreen, zadajte hodnotu YUVA.

en: Force update of this dialog's values
sk: Vynútiť si aktualizovanie hodnôt v dialógoch

en: Force usage of the libv4l2 wrapper.
sk: Vynútiť si použitie obal libv4l2.

en: Force use of a specific avformat muxer.
sk: Vynútiť si použitie špecifického muxéra avformat.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
sk: Vynútiť si použitie špecifickej farebnej sýtosti pre výstup. Predvolená hodnota je I420.

en: Force width (-1 for autodetect, 0 for driver default).
sk: Vynútenie šírky (autodetekcia: -1, predvolená hodnota: 0).

en: Force window style:
sk: Vynútiť si štýl okien:

en: Forced chroma
sk: Vynútená farebná sýtosť (chroma)

en: Forces the audio language
sk: Vynútiť si použitie zvukovej stopy

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
sk: Vynúti si jazyk zvukovej stopy pre výstupný mux. Zadajte trojpísmenový kód podľa tabuľky ISO639. Predvolená hodnota je 'eng'.

en: Form
sk: Tvar

en: Format
sk: Formát

en: Format name
sk: Názov formátu

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
sk: Formát výstupných obrázkov (png, jpeg, ...).

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
sk: Formát príkazu, ktorý sa odosiela do siete MSN {0} Umelec, {1} Titul, {2} Album. Predvolené hodnoty sú "Umelec - Titul" ({0} - {1}).

en: Format to use in the playlist's "author" field.
sk: Formát, ktorý sa bude používať v playliste, v políčku "author"

en: Format to use in the playlist's "title" field.
sk: Formát, ktorý sa bude používať v playliste, v políčku "title"

en: Formatted Subtitles
sk: Formátované titulky

en: Forward
sk: Dopredu

en: Forward Cookies
sk: Odovzdať cookies

en: Forward Cookies across http redirections.
sk: Preposielať cookies cez presmerovanie http.

en: Frame By Frame
sk: Snímka za snímkou

en: Frame Rate
sk: Frekvencia snímok

en: Frame buffer depth
sk: Hĺbka vo vyrovnávacej pamäti snímok

en: Frame buffer file
sk: Súbor vyrov. pamäte snímok

en: Frame buffer height
sk: Výška vo vyrovnávacej pamäti snímok

en: Frame buffer segment ID
sk: ID segmentu vo vyrov. pamäti snímok

en: Frame buffer width
sk: Šírka vo vyrovnávacej pamäti snímok

en: Frame by frame
sk: Snímka za snímkou

en: Frame delay (ms)
sk: Oneskorenie snímky (ms)

en: Frame rate
sk: Frekvencia snímok

en: Frame rate of a video elementary stream
sk: Frekvencia snímok v elementárnom streame

en: Frame rate of the elementary stream produced.
sk: Frekvencia snímok vo vytvorenom elementárnom streame.

en: Framebuffer device
sk: Zariadenie vyrov. pamäti snímok

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
sk: Zariadenie vyrovnávacej pamäti pre snímky, ktoré sa bude používať pri vykresľovaní (obyčajne je to /dev/fb0).

en: Framebuffer input
sk: Vstup vyrov. pamäti snímok

en: Framebuffer resolution to use
sk: Rozlíšenie, použité pre vyrovnávaciu pamäť snímok

en: Framebuffer uses hw acceleration
sk: Vyrovnávacia pamäť snímok použije HW akceleráciu

en: Framecount to use on frametype lookahead
sk: Počet snímok používaných pri snímkach tohto typu v okolí

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
sk: Počet snímok používaných pri snímkach tohto typu v okolí. Aktuálna predvolená hodnota môže zapríčiniť problémy so synchronizáciou a vytvorením nemuxovateľného výstupu, ako je napríklad výstup rtsp bez ts-mux

en: Framerate
sk: Frekvencia snímok

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
sk: Zachytávaná frekvencia snímok (pre autodetekciu zadajte hodnotu -1).

en: Framerate to capture, if applicable (0 for autodetect).
sk: Zachytávaná frekvencia snímok, ak je možné ju použiť (pre autodetekciu zadajte hodnotu 0).

en: Frames per Second
sk: Snímky za sekundu

en: Frames per Second:
sk: Snímky za sekundu:

en: Frames per second
sk: Počet snímok / sek.

en: Freetype2 font renderer
sk: Vykresľovač písma Freetype 2

en: French
sk: Francúzsky

en: French TV
sk: Francúzska TV

en: Freq 1 (Hz)
sk: Frekvencia 1 [Hz]

en: Freq 1 Q
sk: Frekvencia 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
sk: Zosilnenie frekvencie 1 [dB]

en: Freq 2 (Hz)
sk: Frekvencia 2 [Hz]

en: Freq 2 Q
sk: Frekvencia 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
sk: Zosilnenie frekvencie 2 [dB]

en: Freq 3 (Hz)
sk: Frekvencia 3 [Hz]

en: Freq 3 Q
sk: Frekvencia 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
sk: Zosilnenie frekvencie 3 [dB]

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Frequency (Hz)
sk: Frekvencia (Hz)

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
sk: Zachytávaná frekvencia (in kHz).

en: Frisian
sk: Frízsky

en: From
sk: Od:

en: Fuchsia
sk: Staro-ružová

en: Full URL to put in index file
sk: Plná adresa URL na zaznamenanie do indexového súboru

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
sk: Plná URL adresa na zaznamenanie do indexového súboru. Použite #, ktoré reprezentujú číslo segmentu

en: Full Volume
sk: Plná hlasitosť

en: Full bass
sk: Maximum basov

en: Full bass and treble
sk: Maximálne basy a výšky

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
sk: Zadajte úplnú cestu k súboru s obrázkom, ktorý sa má použiť. Používaný formát: <obrázok>[,<trvanie v ms>[,<alfa>]][;<obrázok>[,<trvanie>[,<alfa>]]][;...].

en: Full paths of the files separated by colons.
sk: Celé cesty k súborom oddeľované dvojbodkami.

en: Full treble
sk: Maximálne výšky

en: Fullscreen
sk: Celoobrazovkový režim

en: Fullscreen Controller
sk: Ovládač celoobrazovkového režimu

en: Fullscreen Video Device
sk: Celoobrazovkové video-zariadenie

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
sk: Nepriehľadnosť ovládačov pri celoobrazovkovom režime, od 0.1 do 1

en: Fullscreen video output
sk: Výstup videa na celú obrazovku

en: GNU TLS transport layer security
sk: Bezpečnosť transportnej vrstvy GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
sk: Výstup videa z vyrovnávacej pamäti pre snímky na systémoch GNU/Linux.

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
sk: Rozhranie /OSD ovládanie vyrovnávacej pamäti prekrývacích snímok v systémoch GNU/Linux

en: GOP length
sk: Dĺžka GOP

en: GOP size
sk: Veľkosť GOP

en: GOP structure
sk: Štruktúra GOP

en: GOP structure used to encode the video sequence
sk: Štruktúra GOP, použitá na kódovanie sekvencie videa

en: Gaelic (Scots)
sk: Škótsky

en: Gain
sk: Zosilnenie

en: Gain on Feedback loop
sk: Zosilniť pri opakovaní spätnej väzby

en: Game
sk: Hudba z hry

en: Gamma (Blue) correction
sk: Gamma korekcia (modrej farby)

en: Gamma (Green) correction
sk: Gamma korekcia (zelenej farby)

en: Gamma (Red) correction
sk: Gamma korekcia (červená farba)

en: Gamma adjust.
sk: Prispôsobenie parametra Gamma.

en: Gathering stream output
sk: Zachytávanie výstupu streamu

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
sk: Adaptívny Low Pass filter Gaussian

en: Gaussian Low Pass Filter
sk: Low Pass filter Gaussian

en: Gaussian blur video filter
sk: Filter videa Gaussian blur

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
sk: Štandardná odchýlka filtra Gaussian. Efekt rozmazania sa môže použiť aj na 3 pixeloch (v akomkoľvek smere), ktoré budú susediť s pixelom, pri ktorom sa používa filter.

en: Gaussian's std deviation
sk: Odchýlka filtra Gaussian

en: General
sk: Všeobecné

en: General Audio
sk: Všeobecné nastavenia zvuku

en: General Audio Settings
sk: Všeobecné nastavenia zvuku

en: General Input
sk: Všeobecný vstup

en: General Video Settings
sk: Všeobecné nastavenia videa

en: General audio settings
sk: Všeobecné nastavenia zvuku

en: General input settings. Use with care...
sk: Nastavenia všeobecného vstupu. Týmto nastaveniam venujte zvýšenú pozornosť...

en: General playlist behaviour
sk: Všeobecné nastavenia správania sa playlistu

en: General settings for audio output modules.
sk: Všeobecné nastavenia výstupných modulov zvuku.

en: General stream output settings
sk: Všeobecné nastavenie výstupu streamu

en: General video settings
sk: Všeobecné nastavenia videa

en: Generate access unit delimiter NAL units.
sk: Generovať oddeľovače prístupových bodov pre NAL jednotky.

en: Generated stream output string
sk: Generovaný príkaz pre výstup streamu

en: Generic
sk: Všeobecné

en: Genre
sk: Žáner

en: Genre description
sk: Popis žánru

en: Genre metadata
sk: Meta-údaje žánru

en: Genre of the content.
sk: Žáner obsahu.

en: Geometry
sk: Geometria

en: Georgian
sk: Gruzínsky

en: German
sk: Nemecky

en: Gestures
sk: Gestá

en: Get function
sk: Prebrať funkciu

en: Get more extensions from
sk: Získať viac rozšírení z

[ctx: GetACP]
en: CP1252
sk: CP1250

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
sk: Dodá videu teplejšie tóny aplikovaním sépiového efektu.

en: Global
sk: Všeobecné

en: Global Hotkeys
sk: Všeobecné klávesové skratky

en: Global Hotkeys interface
sk: Rozhranie všeobecných klávesových skratiek

en: Global gain
sk: Celkové zosilnenie

en: GnomeVFS input
sk: Vstup Gnome VFS

en: Go to Time
sk: Prejsť na čas

en: Go to the DVD menu
sk: Prejsť na menu DVD

en: Go to time
sk: Prejsť na čas

en: Google Video Playlist importer
sk: Importér playlistov vo formáte Google Video

en: Goom animation speed
sk: Rýchlosť animácie efektu Goom

en: Goom display height
sk: Výška

en: Goom display width
sk: Šírka

en: Goom effect
sk: Efekt Goom

en: Gradfun video filter
sk: Filter videa Gradfun

en: Gradient bitmap searchpath
sk: Cesta pre hľadanie gradientového obrázka

en: Gradient image type
sk: Typ gradientového obrázka

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
sk: Typ gradientového obrázka (0 alebo 1). Hodnota 0 = prepnúť obrázok do bielej farby, hodnota 1 = zachovať pôvodné farby.

en: Gradient threshold
sk: Hranica pre gradient

en: Gradient video filter
sk: Filter videa pre skresľovací režim gradient

en: Grain
sk: Zrnitosť

en: Grain video filter
sk: Filter videa pre zrnitosť

en: Graphic Equalizer
sk: Grafický ekvalizér

en: Grass green
sk: Zelená ako tráva

en: Gray
sk: Šedá

en: Grayscale video output
sk: Čiernobiely výstup videa

en: Greek (ISO 8859-7)
sk: Grécke (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sk: Grécke (Windows-1253)

en: Greek, Modern ()
sk: Grécky (moderná gréčtina)

en: Green
sk: Zelená

en: Green component of the pause color
sk: Zelená zložka farby pri pozastavení

en: Green component of the shutdown color
sk: Zelená zložka vo farbe pri vypnutí

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
sk: Zelená zložka čisto bielej farby na LED prúžkoch.

en: Group
sk: Skupina

en: Group name
sk: Názov skupiny

en: Group packets
sk: Skupinové pakety

en: Grouping
sk: Zoskupenie

en: Growl Notification Plugin
sk: Notifikačný prídavný modul Growl

en: Guard interval
sk: Ochranný interval

en: H.264 level
sk: Úroveň H.264

en: H.264 profile
sk: Profil H.264

en: H.264 video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte H.264

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (x264)
sk: Kodér H.264/MPEG4 AVC (x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
sk: H263 je video kodek, optimalizovaný pre video-konferencie (použiteľný so súbormi typu MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
sk: H264 je novým kodekom videa (je použiteľný so súbormi typu MPEG TS a MP4)

en: H264 video demuxer
sk: Demuxér videa H264

en: HAL AudioUnit output
sk: Výstup HAL AudioUnit

en: HD-SDI Input
sk: Vstup HD-SDI

en: HQ Denoiser 3D
sk: Odstraňovač šumu HQ Denoiser 3D

en: HRD-timing information
sk: zobraziť informácie o časovaní HRD

en: HTML playlist export
sk: Export playlistov vo formáte HTML

en: HTTP (default)
sk: HTTP (predvolené)

en: HTTP Live streaming output
sk: Výstup HTTP Live streaming

en: HTTP Proxy
sk: HTTP proxy

en: HTTP announce
sk: Ohlasovanie cez HTTP

en: HTTP authentication
sk: Autentifikácia HTTP

en: HTTP input
sk: Vstup HTTP

en: HTTP proxy URL
sk: URL na HTTP proxy

en: HTTP proxy password
sk: Heslo pre HTTP proxy

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sk: HTTP proxy server, ktorý sa použije pri spojení. Zadaná adresa musí mať tvar http://[používateľ@]môjproxy.mojadoména:môjport/ ; ak takúto adresu nezadáte, vykoná sa pokus o získanie premennej prostredia  http_proxy automaticky.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sk: HTTP proxy server, ktorý sa použije pri spojení. Zadaná adresa musí mať tvar http:///[používateľ[:heslo]@]môjproxy.mojadoména:môjport/ ; ak takúto adresu nezadáte, vykoná sa pokus o získanie premennej http_proxy automaticky.

en: HTTP referer value
sk: Hodnota odkazu HTTP referer

en: HTTP server address
sk: Adresa HTTP servera

en: HTTP server port
sk: Port HTTP servera

en: HTTP stream output
sk: Výstup HTTP streamu

en: HTTP tunnel port
sk: Port HTTP tunelu

en: HTTP/TLS Certificate Authority
sk: Certifikačná autorita HTTP/TLS

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
sk: Zoznam odvolaných certifikátorv HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server certificate
sk: Certifikát servera HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server private key
sk: Privátny kľúč servera HTTP/TLS

en: HTTPS server port
sk: Port HTTPS servera

en: Haar cascade filename
sk: Názov súboru s kaskádou Haar

en: Half Size
sk: Polovičná veľkosť

en: Handling mode for stereo streams
sk: Toto nastavenie určuje, ako sa budú prehrávať stereo-streamy.

en: Hardware decoding
sk: Hardvérové dekódovanie

en: Headphone effect
sk: Efekt zvuku v slúchadlách

en: Headphone surround effect
sk: Priestorový efekt pre zvuk v slúchadlách

en: Headphone virtual spatialization effect
sk: Priestorový efekt zvuku v slúchadlách

en: Headphone virtualization
sk: Virtualizácia zvuku v slúchadlách

en: Headphones
sk: Slúchadlá

en: Hebrew
sk: Hebrejsky

en: Hebrew (ISO 8859-8)
sk: Hebrejské (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sk: Hebrejské (Windows-1255)

en: Height
sk: Výška

en: Height in pixels of the border between miniatures.
sk: Výška okraja (v pixeloch), ktorý sa vykreslí medzi miniatúrami.

en: Height of motion compensation blocks
sk: Výška blokov pre kompenzáciu pohybu

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
sk: Výška zachytávaného streamu (pre autodetekciu zadajte hodnotu -1).

en: Height of video or subtitle elementary streams
sk: Výška elementárnych streamov s videom alebo titulkami

en: Help
sk: Pomocník

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
sk: Tento údaj pomáha synchronizovať výstup videa a svetelné efekty. Odporúčame zadať hodnotu okolo 20 ms.

en: Hide Others
sk: Skryť iné

en: Hide VLC
sk: Skryť VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
sk: Skryť VLC media player v paneli úloh

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
sk: Skryť kurzor a ovládač celoobrazovkového režimu po x milisekundách

en: Hide future errors
sk: V budúcnosti nezobrazovať chyby

en: Hide interface
sk: Skryť rozhranie

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
sk: Skryť kurzor myši a ovládač celoobrazovkového režimu po n milisekundách.

en: Hide no user action dialogs
sk: Skryť dialógy, ktoré nevyžadujú interakciu používateľa

en: Hide the interface and pause playback.
sk: Skryť rozhranie a pozastaviť prehrávanie.

en: Hierarchy mode
sk: Hierarchický režim

en: High
sk: Vysoké

en: High LNB voltage
sk: Veľké napätie LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
sk: Filter odstraňovača šumu High Quality 3D Denoiser

en: High freq (Hz)
sk: Vysoká frekvencia [Hz]

en: High freq gain (dB)
sk: Zosilnenie vysokých frekvencií [dB]

en: High latency
sk: Vysoká latencia

en: High priority
sk: Vysoká priorita

en: High quality audio resampling
sk: Prevzorkovanie vysoko kvalitného zvuku

en: High-priority code rate
sk: Rýchlosť kódu pre vysokú prioritu

en: Higher latency
sk: Najvyššia latencia

en: Higher value implies more prefiltering
sk: Väčšia hodnota znamená viac predfiltrovania

en: Highest
sk: Najviac

en: Highlight widget below
sk: Zvýrazniť pomôcku dole

en: Highlight widget on the left
sk: Zvýrazniť pomôcku naľavo

en: Highlight widget on the right
sk: Zvýrazniť pomôcku napravo

en: Highlight widget on top
sk: Zvýrazniť pomôcku navrchu

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
sk: Hong-Kong - doplnok (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
sk: Max. počet preskočení (TTL)

en: Horizontal
sk: Horizontálna

en: Horizontal (18V)
sk: Horizontálna (18 V)

en: Horizontal flip
sk: Horizontálne rozdelenie

en: Horizontal slices per frame
sk: Horizontálne pruhy na snímok

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Host Computer
sk: Hostiteľský počítač

en: Hostname or IP address of target device
sk: Názov hostiteľa alebo IP adresa cieľového zariadenia

en: Hot keys
sk: Klávesové skratky

en: Hotkey
sk: Klávesová skratka

en: Hotkey for
sk: Klávesová skratka pre

en: Hotkeys
sk: Klávesové skratky

en: Hotkeys management interface
sk: Rozhranie pre manažovanie klávesových skratiek

en: Hotkeys settings
sk: Nastavenia klávesových skratiek

en: Hours / Minutes / Seconds:
sk: Hodiny/minúty/sekundy:

en: How AQ distributes bits
sk: Ako distribučné bity AQ

en: How long the notification will be displayed
sk: Určuje, ako dlho sa bude zobrazovať upozornenie

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
sk: Udáva, ako dlho sa bude čakať na nejaký balík predtým, než expiruje zdroj.

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
sk: Koľko kanálov AtmoLight by sa malo emulovať pomocou zariadenia DMX

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
sk: Udáva, nakoľko sa budú rozlišovať aktívne RTP zdroje.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
sk: Udáva, koľkokrát za sekundu sa má obnoviť obsah obrazovky.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
sk: Udáva, aké množstvo farby sa má zmeniť pri okamžitej zmene farby.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
sk: Určuje, ako intenzívne sa má aplikovať vybraný efekt písma (presná hodnota je závislá od konkrétneho efektu).

en: Http Live Streaming stream filter
sk: Filter streamov pre Http Live Streaming

en: Hue
sk: Farebný odtieň

en: Hue or color balance.
sk: Sýtosť alebo vyváženie farieb.

en: Hue windowing
sk: Odtieň v okne

en: Hungarian
sk: Maďarsky

en: Hurry up
sk: Zrýchliť

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
sk: Súhlasím s tým, aby ma autori programu mohli kontaktovať za účelom popisu tejto chyby.

en: I quantization factor
sk: Kvantizačný faktor pre I-snímky

en: I&mport
sk: &Import

en: I-frame only sequence
sk: Len sekvencia I-snímky

en: I420 - first plane is greyscale
sk: I420 - prvá rovina má šedú farebnú škálu

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sk: konverzie I420,IYUV,YV12 na RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: IP Address
sk: IP adresa

en: ISDB-S parameters
sk: Parametre ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
sk: Parametre príjmu ISDB-T

en: IVTV MPEG Encoding cards input
sk: Vstupy kódovacích kariet pre IVTV MPEG

en: IceCAST output
sk: Výstup IceCAST

en: Icelandic
sk: Islandsky

en: Icon View
sk: Ikony

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
sk: Ak je VCD vybavené kontrolným mechanizmom pre prehrávanie, použite ho. V opačnom prípade sa bude disk prehrávať postupne - po stopách.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
sk: Ak je zapnutá automatická detekcia, spojenie sa vytvorí len s tými JACK klientami, ktorých názov zodpovedá zadanému regulárnemu výrazu.

en: If bitrate=0, use this value for constant quality
sk: Ak dátový tok = 0, použije sa táto hodnota ako faktor konštantnej kvality

en: If enabled, VLC will connect to a remote destination instead of waiting for an incoming connection.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, program VLC sa bude pripájať ku vzdialenému cieľu, namiesto čakania na prichádzajúce spojenie.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, TS-muxér umiestni spoje na koniec I-snímok. To zvýši efektivitu algoritmu pre vytváranie snímok, pretože I-snímky bývajú väčšinou najväčšími snímkami v streame.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, prepnutie medzi rezervovačom miesta a normálnym streamom sa odohrá len na I snímkach. Touto voľbou možno odstrániť artefakty, vznikajúce pri prepínaní. Je to však na úkor malého časového oneskorenia, v závislosti od frekvencie výskytu I snímkov v streamoch.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
sk: Ak je táto voľba aktívna, zvukový výstup sa automaticky prepojí s prvým Jack klientom, ktorý sa nájde a do ktorého bude možné zapisovať.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, video sa prispôsobí veľkosti plátna aj po zmene veľkosti. V opačnom prípade sa video oreže tak, aby sa po zmene veľkosti zmestilo na plátno.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
sk: Ak nie je prázdne a súčasne je nastavené dekódovanie obrázka, obrázok sa konvertuje do zadaného odtieňa

en: If nonzero, this gives additional debug information.
sk: Ak hodnota nie je nulová, doplnia sa ďalšie informácie pre ladenie.

en: If nothing appears, check your internet connection.
sk: Ak sa nič neobjavilo, skontrolujte pripojenie k internetu.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
sk: Ak je táto voľba nastavená na hodnotu true, mostík zruší všetky elementárne vstupné streamy, okrem situácie, keď prijíma údaje z iného mostíka. Túto voľbu môžete použiť na nakonfigurovanie rezervovania miesta v streame pre prípad, že sa naruší zdroj údajov. Zdroj a rezervovač miesta pre streamy by mali mať rovnaký formát.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
sk: Ak je táto voľba aktívna, tak bude dĺžka vyhľadávacej lišty menšia, ako dĺžka záznamu.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
sk: Ak je špecifikované, použije sa obrázok na vykreslenie ukazovateľa myši na snímke.

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
sk: Ak adaptér poskytuje viacero nezávislých tunerových zariadení, je potrebné vybrať číslo zariadenia. Číslovanie začína od 0.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
sk: Ak bude priemerné napätie na posledných N bufferoch väčšie ako táto hodnota, spustí sa normalizácia hlasitosti. Hodnota sa udáva vo forme kladného desatinného čísla. Odporúčame nastaviť hodnoty v rozsahu 0.5 - 10.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
sk: Ak sú medzi LNB a prijímačom použité príliš dlhé káble, môže byť potrebné vyššie napätie v systéme.
    Toto nastavenie však nepodporujú všetky prijímače.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
sk: Ak demodulátor nedokáže správne detegovať spektrálnu inverziu, je potrebné ju nastaviť manuálne.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
sk: Ak súbor už existuje, nebude prepísaný.

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
sk: Ak už cieľový súbor existuje a vy si zvolíte túto funkciu, pôvodný súbor sa neprepíše, nové údaje sa k nemu len pripoja.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
sk: Ak je satelitný prijímač pripojený k viacnásobným LNB konvertorom prostredníctvom prepínača DiSEqC 1.0, je možné vybrať správne LNB (1 až 4). Ak nie je k dispozícii žiadny prepínač, tento parameter by mal byť nastavený na 0.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
sk: Ak frekvencia satelitného prenosu prekračuje frekvenciu prepínania, bude ako referencia použitá vysoká frekvencia oscilátora. Ďalej bude odosielaný automatický, kontinuálny 22 kHz tón.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering start from zero.
sk: Ak je dostupných viac vysielacích adaptérov, musí sa vybrať číslo adaptéra. Číslovanie začína od 0.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
sk: Ak je táto voľba aktívna, bude sa kontrolovať tok dát cez multicast-adresu.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
sk: Ak je aktivovaná táto voľba, použijú sa pri prehrávaní aj B-snímky. Je potrebné však nastaviť aj počet B-snímok.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
sk: Ak je toto políčko prázdne, sú nastavené rôzne 
    hodnoty pre DVD, VCD a CDDA.
     Môžete definovať aj unikátnu hodnotu, alebo ju definovať v pokročilých nastaveniach.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
sk: Ak chcete otvoriť stream multicast, zadajte IP adresu, ktorú vám dá k dispozícii poskytovateľ streamu. V režime Unicast použije program VLC automaticky IP adresu vášho počítača.
    
    Ak chcete otvoriť stream pomocou iného protokolu, zatvorte toto okno stlačením tlačidla Storno (Cancel).

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
sk: Ak váš HTTP proxy server vyžaduje heslo, nastavte ho tu.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
sk: Ak vaša schránka obsahuje platnú URL adresu
    alebo cestu k súboru na počítači,
    vyberie sa táto cesta automaticky.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
sk: Ak vaša vyrovnávacia pamäť snímok podporuje hardvérovú akceleráciu alebo vykonáva dvojité ukladanie do vyrovnávacej pamäti priamo v hardvéri, tak musíte túto voľbu zablokovať. Aktivuje sa ňou totiž dvojité ukladanie do vyrovnávacej pamäti aj v softvéri.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore keyboard volume buttons.
sk: Ignorovať tlačidlá hlasitosti na klávesnici.

en: Ignore subtitle flag
sk: Ignorovať označenie titulkov

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
sk: Ignorovať označenie titulkov. Túto voľbu použite v prípade, že sa titulky nezobrazujú.

en: Ignored extensions
sk: Ignorované koncovky

en: Ignored extensions in the media library
sk: Ignorované koncovky v knižnici médií

en: Illuminate the room with this color on pause
sk: Pri pozastavení naplniť miestnosť touto farbou

en: Illuminate the room with this color on shutdown
sk: Pri ukončení naplniť miestnosť touto farbou

en: Image
sk: Obrázok

en: Image Adjust
sk: Prispôsobiť obrázok

en: Image adjust
sk: Prispôsobiť obrázok

en: Image brightness (0-2)
sk: Jas obrázka (0-2)

en: Image chroma
sk: Farebná sýtosť obrázka

en: Image clone
sk: Klon obrázka

en: Image colors inversion
sk: Inverzia farieb obrázka

en: Image contrast (0-2)
sk: Kontrast obrázka (0-2)

en: Image demuxer
sk: Demuxér obrázka

en: Image file
sk: Súbor s obrázkom

en: Image format
sk: Formát obrázka

en: Image format (default RGB)
sk: Formát obrázka (predvolená hodnota RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
sk: Formát obrázka, ktorý sa použije pri ukladaní screenshotov z videa.

en: Image gamma (0-10)
sk: Gamma v obrázku (0-10)

en: Image height
sk: Výška obrázka

en: Image height:
sk: Výška obrázka:

en: Image hue (0-360)
sk: Farebný odtieň obrázka (0-360)

en: Image mask
sk: Maska obrázka

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
sk: Maska obrázka. Pixely s hodnotou alfa väčšou ako 50% budú automaticky vymazané.

en: Image properties filter
sk: Filter vlastností obrázka

en: Image saturation (0-3)
sk: Sýtosť farieb v obrázku (0-3)

en: Image to be blended onto
sk: Obrázok, použitý pri zmiešavaní

en: Image wall
sk: Obrazová stena

en: Image which will be blended
sk: Obrázok, do ktorého sa bude primiešavať

en: Image width
sk: Šírka obrázka

en: Image width:
sk: Šírka obrázka:

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
sk: Ak používate viac monitorov, môžete zadať názov zariadenia, na ktorom chcete otvoriť okno s videom. Napríklad: "\\.\DISPLAY1" alebo "\\.\DISPLAY2". Názvy zadávajte tak, ako sú zariadenia identifikované v systéme Windows.

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
sk: V celoobrazovkovom režime sa bude na obrazovkách, na ktorých nie je zobrazené žiadne video, objavovať čierna plocha.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
sk: V tomto intervale sa bude od VNC vyžadovať aktualizácia. Predvolená je hodnota 300 ms.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
sk: Na tejto stránke môžete nastaviť niekoľko ďalších parametrov streamovacieho procesu.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
sk: Na tejto stránke môžete nastaviť niektoré ďalšie parametre, ktoré sa použijú pri prekódovaní nejakého súboru.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
sk: V tejto časti si môžete určiť, ako sa bude správať demuxér titulkov, môžete napríklad nastaviť typ titulkov alebo názov súboru.

en: Include subtitles
sk: Vložiť titulky

en: Increase
sk: Zvýšiť

en: Increase Volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Increase scale factor
sk: Zvýšiť faktor pre zmenu veľkosti

en: Increase scale factor.
sk: Zvýšiť faktor pre zmenu veľkosti.

en: Increase the priority of the process
sk: Zvýšiť prioritu procesu

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
sk: Zvýšením priority procesu môžete značne vylepšiť prehrávanie súborov. Program VLC totiž nebude rušený inými programami, ktoré môžu za iných okolností značne zaťažovať celý systém. Pozor, ak by ste zvýšili prioritu procesu až príliš, môže to viesť k príliš veľkému zaťaženiu systému a systém môže prestať odpovedať na vaše príkazy. Zvyčajne sa to potom končí reštartovaním počítača.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
sk: Zvýšením tejto hodnoty dosiahnete to, že farba bude viac závislá od okraja snímky.

en: Index file
sk: Súbor s indexom

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
sk: Možné hodnoty sú 0 - 60000 ms.

en: Indonesian
sk: Indonézsky

en: Influence (bias) B-frames usage
sk: Vplyv použitia B-snímok

en: Information
sk: Informácia

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
sk: Informácia o tom, z čoho sa skladá médium alebo stream.
    Tu sa zobrazujú: muxér, kodeky zvuku a videa, titulky.

en: Information...
sk: Informácia...

en: Infrared
sk: Infračervené

en: Infrared remote control interface
sk: Rozhranie infračerveného diaľkového ovládača

en: Inhibit the power management daemon during playback
sk: Zablokovať spúšťanie schémy napájania počas prehrávania

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
sk: Zablokuje sa spúšťanie schémy napájania počas prehrávania, čo zabráni vypnutiu počítača z dôvodu nečinnosti.

en: Initial VBV buffer occupancy
sk: Počiatočné obsadenie vyrovnávacej pamäti pre VBV

en: Initial command to execute.
sk: Inicializačný príkaz pre spustenie.

en: Initializing
sk: Inicializácia

en: Input
sk: Vstup

en: Input & Codec settings
sk: Nastavenia vstupu a kodekov

en: Input & Codecs
sk: Vstup a kodeky

en: Input & Codecs Settings
sk: Nastavenia vstupu a kodekov

en: Input && Codecs
sk: Vstup a kodeky

en: Input / Codecs
sk: Vstup / Kodeky

en: Input FIFO
sk: Vstup FIFO

en: Input Media
sk: Vstupné médium

en: Input bitrate
sk: Dátový tok na vstupe

en: Input card to use
sk: Používaná vstupná karta

en: Input has changed
sk: Vstup sa zmenil

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
sk: Zmenil sa vstup a preto nie je možné uložiť túto záložku. Ak chcete zabrániť zmene vstupu, počas ukladania záložky pozastavte prehrávanie tlačidlom "Pozastaviť".

en: Input list
sk: Zoznam vstupov

en: Input of the card to use (see debug).
sk: Vstup karty, ktorý chcete použiť (pozrite si súbor pre ladenie).

en: Input repetitions
sk: Opakovania vstupu

en: Input slave (experimental)
sk: Druhý vstup (experimentálne nastavenie)

en: Input stream
sk: Vstupný stream

en: Input/Read
sk: Vstup/čítanie

en: Input:
sk: Vstup:

en: Insert Disc
sk: Vloženie disku

en: Install
sk: Nainštalovať

en: Install Windows Service
sk: Nainštalovať službu systému Windows

en: Install the Service and exit.
sk: Inštalovať službu a ukončiť.

en: Instances
sk: Inštancie

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
sk: Namiesto zapísania .raw súboru, môžete do súboru pridať WAV hlavičku.

en: Instrumental pop
sk: Inštrumentálny pop

en: Instrumental rock
sk: Inštrumentálny rock

en: Integer from -1 (no model) to 4.
sk: Hodnota od -4 (bez udania modelu) do 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
sk: Číselný identifikátor tohto elementárneho streamu. Hodnota slúži aj pri identifikácii streamu, keby ste ho chceli neskoršie vyhľadať.

en: Integer pixel motion estimation method
sk: Metóda odhadovania pohybu podľa celých pixelov

en: Integrate video in interface
sk: Integrovať video do rozhrania

en: Intensity
sk: Intenzita

en: Intensity of sepia effect
sk: Intenzita sépiového efektu

en: Inter luma quantization deadzone
sk: Neaktívna zóna pri kvantizácii typu Inter luma

en: Inter picture DWT filter
sk: DWT filter snímkov inter

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
sk: Obrázky typu Inter môžu odkazovať aj na budúce obrázky

en: Inter pictures refere to previous pictures only
sk: Obrázky typu Inter odkazujú len na predchádzajúce obrázky

en: Interactive Zoom
sk: Interaktívne približovanie

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interface Settings
sk: Nastavenia rozhrania

en: Interface interaction
sk: Interakcia s rozhraním

en: Interface module
sk: Modul rozhrania

en: Interface style
sk: Štýl rozhrania

en: Interlaced encoding
sk: Prekladané kódovanie

en: Interlaced mode
sk: Prekladaný režim

en: Interlaced motion estimation
sk: Odhadovanie pohybu v prekladaných snímkach

en: Interlingua
sk: Medzinárodne/Viacjazyčne

en: Interlingue
sk: Viacjazyčne

en: Internal libavcodec codec name
sk: Názov interného kodeku libavcodec

en: Internal libavcodec format name
sk: Názov formátu pre interný kodek libav

en: Internal stream record
sk: Nahrávka interného streamu

en: Interval between appearance and disappearance
sk: Interval medzi zobrazením a vymiznutím

en: Interval between disappearance and appearance
sk: Interval medzi vymiznutím a zobrazením

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
sk: Interval medzi kľúčovými snímkami (-1 = detegovať automaticky).

en: Interval between two disappearances
sk: Interval medzi dvomi vymiznutiami

en: Intra luma quantization deadzone
sk: Neaktívna zóna pri kvantizácii typu Intra luma

en: Intra picture DWT filter
sk: DWT filter intra snímkov

en: Introduces a delay in the display of the stream.
sk: Zavedie oneskorenie zobrazovania streamu.

en: Invalid combination
sk: Neplatná kombinácia

en: Invalid selection
sk: Nesprávny výber

en: Invalid signature
sk: Neplatný podpis

en: Invert colors
sk: Invertovať farby

en: Invert video filter
sk: Filter pre invertovanie (obrátenie) videa

en: Irish
sk: Írsky

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
sk: Časovú synchronizáciu na vstupe je možné zablokovať. Hodí sa to najmä pri prehrávaní v režime real-time. Túto synchronizáciu vypnite aj vtedy, ak sa stream zo siete prehráva trhane.

en: It seems your FFMPEG (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
sk: Zdá sa, že vaša inštalácia FFMPEG (libavcodec) neobsahuje nasledujúci kodér:
    %s.
    Ak neviete, ako túto chybu napraviť, vyhľadajte podporu svojho distribučného balíčka.
    
    Táto chyba nenastala v prehrávači VLC media player.
    Preto nie je potrebné, aby ste o tejto chybe informovali tím vývojárov projektu VideoLAN.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sk: Nebolo možné stiahnuť kryptografický podpis pre stiahnutý súbor "%s". Z toho dôvodu bol súbor vymazaný.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sk: Nebolo možné overiť stiahnutý súbor "%s". Z toho dôvodu bol súbor vymazaný.

en: Italian
sk: Taliansky

en: JACK Input
sk: Vstup JACK

en: JACK audio input
sk: Zvukový vstup JACK

en: JACK audio output
sk: Zvukový výstup JACK

en: Japanese
sk: Japonsky

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
sk: Japonsky (7-bitov JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
sk: Japonsky (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
sk: Japonsky Unix (EUC-JP)

en: Jazz
sk: Džez

en: Joint bidirectional motion refinement.
sk: Spojiť obojsmerné čistenie pohybu.

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
sk: Spoločne optimalizovať MV v B-snímkach

en: Jump Bac&kward
sk: Preskočiť do&zadu

en: Jump To Time
sk: Preskočiť na čas

en: Jump sizes
sk: Veľkosti skoku

en: Jump to Specific &Time
sk: Prejsť na určený &čas

en: Jump to time
sk: Preskočiť na čas

en: K Audio Interface audio output
sk: Zvukový výstup K Audio Interface

en: K Video Acceleration video output
sk: Výstup videa K Video Acceleration

en: Kasenna MediaBase parser
sk: Analyzátor Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
sk: Dialekt pre Kasenna RTSP server

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
sk: Servery Kasenna používajú zastaralý a neštandardný druh RTSP. Ak aktivujete túto voľbu, program VLC sa pokúsi tento dialekt použiť pri komunikácii so serverom. Pri pripájaní na normálne servery RTSP sa však v tom prípade nevytvorí spojenie.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
sk: Kate je kodekom na zobrazovanie textu a obrázkov, ktoré prekrývajú video.
    Knižnica pre vykresľovanie Tiger je potrebná na vykresľovanie komplexných streamov Kate. Avšak program VLC stále dokáže vykresľovať statický text a obrázky založené na titulkoch.
    Pamätajte na to, že zmena nastavení sa neprejaví až do prehrávania ďalšieho nového streamu. Túto chybičku opravíme v ďalších verziách programu.

en: Kate overlay decoder
sk: Dekodér prekrývania Kate overlay

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
sk: Streamy Kate umožňujú aj formátovanie textu. Program VLC takéto formátovanie čiastočne podporuje, môžete však všetko formátovanie aj vypnúť. Pamätajte prosím na to, že toto nastavenie nemá žiaden vplyv, ak je zapnutá súčasť Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
sk: Streamy Kate sa dajú vykresľovať pomocou knižnice Tiger. Po zablokovaní tejto voľby sa bude vykresľovať iba statický text a bitmapy založené na streamoch.

en: Kate text subtitles packetizer
sk: Paketizér textových titulkov Kate

en: Kazakh
sk: Kazašsky

en: Keep Recent Items
sk: Zopakovať posledné položky

en: Keep aspect ratio
sk: Dodržiavať stranový pomer

en: Keep audio level between sessions
sk: Udržiavať úroveň zvuku medzi spusteniami programu

en: Keep original audio track
sk: Zachovať pôvodnú zvukovú stopu

en: Keep original size
sk: Dodržiavať originálnu veľkosť

en: Keep original video track
sk: Zachovať pôvodnú obrazovú stopu

en: Keep some B-frames as references
sk: Ponechať niektoré B-snímky ako referenčné

en: Keep stream output open
sk: Ponechať výstup pre streamy otvorený

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
sk: Pri zmene šírky prvkov v mozaike dodržiavať stranový pomer.

en: Keep the original size of mosaic elements.
sk: Dodržiavať originálnu veľkosť prvkov mozaiky.

en: Key events
sk: Udalosti vyvolané klávesou

en: Key interval
sk: Kľúčový interval

en: Key press events
sk: Udalosti pri stlačení klávesy

en: Key:
sk: Kľúč:

en: Khmer
sk: Jazyk Kmérov

en: Kirghiz
sk: Kirgizsky

en: Knee
    radius
sk: Ohyb
    polomer

en: Knee radius
sk: Polomer ohybu

en: Korean
sk: Kórejsky

en: Korean (EUC-KR/CP949)
sk: Kórejsky-Unix (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sk: Kórejsky (ISO-2022-KR)

en: Kurdish
sk: Kurdsky

en: LIBRARY
sk: KNIŽNICA

en: LOCAL NETWORK
sk: LOKÁLNA SIEŤ

en: Lang From Telx
sk: Jazyk z TXT

en: Language
sk: Jazyk

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
sk: Jazyk zvukovej stopy, ktorý chcete používať (sem zadajte dvoj- až trojmiestny kód krajiny, viac kódov oddeľte čiarkou - ak chcete zabrániť prepnutiu do iného jazyka, zadajte hodnotu 'none' ).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
sk: Jazyk elementárneho streamu tak, ako je opísaný v norme ISO639

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sk: Jazyk, ktorý chcete použiť pri zobrazovaní titulkov (sem zadajte dvoj- až trojmiestny kód krajiny, viac kódov oddeľte čiarkou. Ak chcete použiť akýkoľvek dostupný jazyk, zadajte hodnotu 'any').

en: Large
sk: Veľké

en: Large Hall
sk: Veľká hala

en: Larger
sk: Väčšie

en: Last Entry Point
sk: Posledný vstupný bod

en: Last check on: %@
sk: Posledná kontrola: %@

en: Last.fm username not set
sk: Meno používateľa účtu Last.fm nie je zadané.

en: Latest
sk: Najnovšie

en: Latin
sk: Latinsky

en: Latvian
sk: Lotyšsky

en: Launch EyeTV now
sk: Spustiť EyeTV teraz

en: Launching an update request...
sk: Aktivovanie požiadavky na aktualizáciu...

en: Layer A code rate
sk: Rýchlosť kódu - vrstva A

en: Layer A modulation
sk: Modulácia vrstvy A

en: Layer A segments count
sk: Počet segmentov vrstvy A

en: Layer A time interleaving
sk: Časové prekladanie vrstvy A

en: Layer B code rate
sk: Rýchlosť kódu - vrstva B

en: Layer B modulation
sk: Modulácia vrstvy B

en: Layer B segments count
sk: Počet segmentov vrstvy B

en: Layer B time interleaving
sk: Časové prekladanie vrstvy B

en: Layer C code rate
sk: Rýchlosť kódu - vrstva C

en: Layer C modulation
sk: Modulácia vrstvy C

en: Layer C segments count
sk: Počet segmentov vrstvy C

en: Layer C time interleaving
sk: Časové prekladanie vrstvy C

en: Leave Fullscreen
sk: Vypnúť celoobrazovkový režim

en: Leave fullscreen
sk: Vypnúť celoobrazovkový režim

en: Left
sk: Vľavo

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
sk: Ľavá súradnica, v ktorej sa začína ľavý horný roh pod-obrazovky.

en: Left to right/Top to bottom
sk: Zľava doprava/zhora nadol

en: Length in milliseconds to output each stride
sk: Dĺžka výstupu každého tempa (v milisekundách)

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
sk: Dĺžka v milisekundách pre vyhľadávanie najlepšej pozície pri prekrývaní

en: Length of TS stream segments
sk: Dĺžka segmentov TS streamu

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
sk: Čas (v ms), počas ktorého sa bude čakať do prerušenia prijímania dát.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
sk: Zmeniť veľkosť videa tak, aby sa zmestilo do okna alebo na celú obrazovku.

en: Letzeburgesch
sk: Luxembursky

en: Level of delayed signal
sk: Úroveň oneskoreného signálu

en: Level of input signal
sk: Úroveň vstupného signálu

en: LibNotify Notification Plugin
sk: Prídavný notifikačný modul LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
sk: Kodér zvuku Libtwolame

en: Licence
sk: Licencia

en: License
sk: Licencia

en: Lime
sk: Citrusová

en: Limit the size of each slice in bytes
sk: Obmedziť veľkosť každého výrezu v bytoch

en: Limit the size of each slice in macroblocks
sk: Obmedziť veľkosť každého výrezu v makro-blokoch

en: Line 1:
sk: Riadok 1

en: Line 2:
sk: Riadok 2

en: Linear
sk: Lineárne

en: Linear PCM audio decoder
sk: Dekodér zvuku Linear PCM

en: Linear PCM audio encoder
sk: Kodér zvuku Linear PCM

en: Linear PCM audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Linear PCM

en: Linguistic markup
sk: Lingvistická značka

en: Link #
sk: Odkaz #

en: List ID
sk: ID zoznamu

en: List View
sk: Zoznam

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sk: Zoznam kodekov, ktoré bude program VLC používať prioritne. Napríklad: zadaním voľby 'dummy,a52' zaistíte, že najskôr sa program bude snažiť použiť fiktívny kodek a52 a až potom vyskúša použitie ostatných kodekov. Túto voľbu by mali meniť len skúsení užívatelia, pretože nesprávne nastavenie môže úplne znemožniť streamovanie.

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
sk: Zoznam veľkostí, veľkosti treba oddeliť dvojbodkami (napr. 720x576:480x576).

en: List of words separated by | to filter
sk: Zoznam slov oddelený znakom | kvôli filtrovaniu

en: Listeners
sk: Poslucháči

en: Lithuanian
sk: Litovsky

en: Live
sk: Živá hudba

en: Live capture caching (ms)
sk: Ukladanie priameho záznamu do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: Live555 stream transport
sk: Transport streamu Live555

en: Load
sk: Načítať

en: Load Media Library
sk: Načítať knižnicu s médiami

en: Load extensions on startup
sk: Načítať rozšírenia pri spustení

en: Load subtitles file:
sk: Načítať súbor s titulkami:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
sk: Táto funkcia sa používa najmä v prípade, že automatickou detekciou nebol nájdený žiaden súbor s titulkami. V tom prípade si môžete nechať ľubovoľný súbor načítať manuálne.

en: Loading flowplayer...
sk: Načítava sa flowplayer...

en: Local Network
sk: Lokálna sieť

en: Local drives
sk: Lokálne jednotky

en: Local oscillator high frequency (kHz)
sk: Vysoká frekvencia lokálneho oscilátora (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
sk: Nízka frekvencia lokálneho oscilátora (kHz)

en: Local playback
sk: Lokálne prehrávanie

en: Locally collect statistics
sk: Zbierať lokálnu štatistiku

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
sk: Umiestnenie súboru obsahujúceho SVG šablónu, ktorá sa používa pre automatické konvertovanie príkazov

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Lock Aspect Ratio
sk: Uzamknúť stranový pomer

en: Log all VLC messages to a text file.
sk: Zaznamenávať všetky hlásenia programu VLC do textového súboru.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
sk: Zaznamenávať všetky hlásenia programu VLC do systémových záznamov (funguje v systémoch UNIX).

en: Log filename
sk: Názov súboru so záznamom

en: Log format
sk: Formát záznamu

en: Log to file
sk: Zaznamenávať do súboru

en: Log to syslog
sk: Zaznamenávať do súboru

en: Logging
sk: Zaznamenávanie

en: Login:pass
sk: Prihlasovacie meno:heslo

en: Logo animation # of loops
sk: Počet opakovaní animácie loga

en: Logo erase
sk: Vymazať logo

en: Logo filenames
sk: Názvy súborov s logom

en: Logo individual image time in ms
sk: Čas trvania jedného obrázku loga v ms

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sk: Úroveň nepriehľadnosti loga (od 0=úplne priehľadné, do 255=nepriehľadné).

en: Logo overlay
sk: Prekrývanie loga

en: Logo position
sk: Pozícia loga

en: Logo sub source
sk: Sub-zdroj pre logo

en: Logo video filter
sk: Filter pre logo vo videu

en: Long backwards jump
sk: Dlhý skok späť

en: Long forward jump
sk: Dlhý skok dopredu

en: Long jump length
sk: Dĺžka veľkého skoku

en: Long jump length, in seconds.
sk: Dĺžka veľkého skoku, v sekundách.

en: Look and feel
sk: Vzhľad a dojem

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
sk: Ak sa súbor s titulkami nenájde v aktuálnom priečinku s filmom, tak sa titulky budú vyhľadávať aj v priečinkoch, ktoré sú uvedené tu.

en: Loop
sk: Opakovanie

en: Loop / Repeat
sk: Slučka/opakovanie

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
sk: Parametre AlphaC0 a Beta. Parametre zadajte v poradí alpha:beta.

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
sk: Parametre AlphaC0 a Beta pre filter slučiek. Parametre by mali byť z rozsahu -6 až 6. Hodnota -6 = jemné filtrovanie, 6 = dôkladné filtrovanie.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
sk: Kontinuálne opakovať od bodu A po bod B
    Pre nastavenie bodu A kliknite sem.

en: Loop from point A to point B continuously.
sk: Kontinuálne opakovať od bodu A po bod B.

en: Lossless coding ignores bitrate and quality settings, allowing for perfect reproduction of the original
sk: Bezstratové kódovane neberie ohľad na dátový tok a nastavenia kvality, umožňuje perfektnú reprodukciu originálnej skladby

en: Lossless mode
sk: Bezstratový režim

en: Lost
sk: Stratilo sa

en: Lost buffers
sk: Stratené buffery

en: Lost frames
sk: Stratené snímky

en: Loudness mode
sk: Režim hlasitosti

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
sk: Režim hlasitosti, a.k.a. zosilnenie basov.

en: Low
sk: Slabé

en: Low Delay mode
sk: Režim malého oneskorenia

en: Low Pass Filter
sk: Filter Low Pass

en: Low definition (320 lines)
sk: Nízka definícia (320 riadkov)

en: Low freq (Hz)
sk: Nízka frekvencia [Hz]

en: Low freq gain (dB)
sk: Zosilnenie nízkych frekvencií [dB]

en: Low latency
sk: Nízka latencia

en: Low resolution decoding
sk: Dekódovanie nízkeho rozlíšenia

en: Low-frequency effects
sk: Efekty pre nízke frekvencie

en: Low-priority code rate
sk: Rýchlosť kódu pre nízku prioritu

en: Lower the interface below all other windows.
sk: Skryť rozhranie pod všetky ostatné okná

en: Lowest
sk: Najmenej

en: Lowest latency
sk: Najnižšia latencia

en: Lua Extension
sk: Rozšírenie Lua

en: Lua Meta Fetcher
sk: Nosič meta-údajov Lua

en: Lua Meta Reader
sk: Čítačka meta-údajov Lua

en: Lua Playlist
sk: Playlist Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
sk: Rozhranie analyzátora Lua-playlistov

en: Lua SD Module
sk: SD modul Lua

en: Lua interface
sk: Rozhranie Lua

en: Lua interface configuration
sk: Konfigurácia rozhrania Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
sk: Konfiguračný príkaz pre rozhranie Lua. Formát je '["<názov modulu rozhrania>"] = { <voľba> = <hodnota>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
sk: Moduly rozhrania Lua pre načítanie

en: Lua interpreter
sk: Prekladač Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
sk: Jas (luma) bikubicky / farebná sýtosť (chroma) bilineárne

en: Luminance elimination
sk: Eliminovanie presvietenosti

en: Luminance masking
sk: Maskovanie presvietenosti

en: Luminance threshold
sk: Hranica jasu

en: Lyrics
sk: Texty

en: M-JPEG camera demuxer
sk: Demuxér formátu M-JPEG camera

en: M3U playlist export
sk: Export playlistov vo formáte M3U

en: M3U playlist import
sk: Import M3U playlistu

en: M3U8 playlist export
sk: Export playlistu vo formáte M3U8

en: MIDI synthesis not set up
sk: Syntetizácia MIDI nie je nastavená

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
sk: Hodnota MIME vrátená serverom (ak nie je špecifikovaná tak je súbor detegovaný automaticky).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sk: MJPEG pozostáva zo série JPEG obrázkov (kodek je použiteľný so súbormi typu MPEG TS, MPEG1, ASF a OGG).

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
sk: MMS streamy môžu obsahovať viacero elementárnych streamov, s rôznymi dátovými tokmi. Tu si môžete nastaviť, že vždy sa vyberú všetky streamy.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sk: konverzie MMX I420,IYUV,YV12 na RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
sk: MMX konverzie z

en: MOD demuxer (libmodplug)
sk: Demuxér MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
sk: Kodér zvuku vo formáte MP3 s pevným bodom

en: MP4 stream demuxer
sk: Demuxér streamov MP4

en: MP4/MOV muxer
sk: Muxér pre formát MP4/MOV

en: MPEG 1 Format
sk: Formát MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sk: MPEG Audio Layer 3 (použiteľný so súbormi typu MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG a RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
sk: MPEG I/II video dekodér (s použitím technológie libmpeg2)

en: MPEG Program Stream
sk: Programový stream MPEG

en: MPEG Transport Stream
sk: Transportný stream MPEG

en: MPEG Transport Stream demuxer
sk: Demuxér transportných streamov MPEG

en: MPEG audio decoder
sk: MPEG dekodér zvuku

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
sk: Dekodér zvuku MPEGI/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte MPEG I/II/III

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
sk: MPEG-1 Video kodek (použiteľné s formátmi MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG a RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
sk: MPEG-1 Video kodek (použiteľné s formátmi MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG a RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
sk: MPEG-4 Video kodek (použiteľné so súbormi typu MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG a RAW)

en: MPEG-I/II video demuxer
sk: Demuxér videa MPEGI/II

en: MPEG-I/II video packetizer
sk: Paketizér videa vo formáte MPEG-I/II

en: MPEG-PS demuxer
sk: Demuxér MPEG-PS

en: MPEG2 video switcher stream output
sk: Výstup streamu MPEG 2 video switcher

en: MPEG4 audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
sk: Šablóna pre kvantizáciu formátu MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte MPEG4

en: MSN Now-Playing
sk: MSN: Hlásenie o práve prehrávanej stope

en: MTP Device
sk: Zariadenie MTP

en: MTP devices
sk: Zariadenia MTP

en: MTP input
sk: Vstup MTP

en: MTU for out mode
sk: Max. veľkosť paketu na výstupe režim.

en: MTU for out mode.
sk: Max. veľkosť paketu na výstupe.

en: MTU of the network interface
sk: Max. veľkosť paketu prenášaného cez sieťové rozhranie

en: MUX Options
sk: Vlastnosti MUX

en: MUX for RAW RTSP transport
sk: MUX pre RAW RTSP transport

en: MY COMPUTER
sk: TENTO POČÍTAČ

en: Mac OS X OpenGL video output (requires drawable-nsobject)
sk: Výstup videa Mac OS X OpenGL (vyžaduje sa vykresliteľná súčasť nsobject)

en: Mac OS X interface
sk: Rozhranie Mac OS X

en: Macedonian
sk: Macedónsky

en: Maemo hildon interface
sk: Rozhranie Maemo hildon

en: Magazine
sk: Zásobník

en: Magnification
sk: Zväčšenie

en: Magnification/Zoom
sk: Zväčšenie/zoom

en: Magnify
sk: Zväčšenie

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
sk: Zväčšiť časť videa. Tu si môžete zvoliť, ktorú časť videa chcete zväčšiť.

en: Magnify/Zoom interactive video filter
sk: Interaktívny filter videa pre zväčšovanie

en: Main Profile
sk: Hlavný profil

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Main Window...
sk: Hlavné okno...

en: Main interfaces
sk: Hlavné rozhrania

en: Main interfaces settings
sk: Nastavenia hlavných rozhraní

en: Major channel
sk: Hlavný kanál

en: Make
sk: Vytvoriť

en: Make a donation...
sk: Podporte vývoj programu...

en: Make one slot black. Other tiles can only be swapped with the black slot.
sk: Vytvoriť jeden čierny slot. Ostatné dlaždice sa dajú s čiernym slotom zameniť.

en: Make one tile a black slot
sk: Vytvoriť jednu dlaždicu v jednom čiernom slote

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
sk: Vytvorí verejne dostupný server aj prostredníctvom 'Zlatých stránok', na webstránke icecast/shoutcast. Pri vytváraní takéhoto servera musíte zadať informáciu o dátovom toku. Pre vytvorenie server icecast sa vyžaduje streamovanie vo formáte Ogg.

en: Makeup
    gain
sk: Makeup
    zosilnenie

en: Makeup gain
sk: Zosilnenie Makeup

en: Malay
sk: Malajsky

en: Maltese
sk: Maltézsky

en: Manual download only
sk: Stiahnuť manuálne

en: Manual ratio
sk: Manuálna rýchlosť

en: Maps the hardware channel X to logical zone Y to fix wrong wiring :-)
sk: Namapuje hardvérový kanál X do logickej zóny Y, aby sa opravilo zlé prepojenie :-)

en: Mark analyzed Pixels
sk: Označiť analyzované pixely

en: Mark analyzed pixels
sk: Označiť analyzované pixely

en: Maroon
sk: Tmavohnedá

en: Marquee
sk: Značka

en: Marquee display
sk: Zobrazenie značky

en: Marquee position
sk: Pozícia značky

en: Marquee text to display. (Available format strings: Time related: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ... Meta data related: $a = artist, $b = album, $c = copyright, $d = description, $e = encoded by, $g = genre, $l = language, $n = track num, $p = now playing, $r = rating, $s = subtitles language, $t = title, $u = url, $A = date, $B = audio bitrate (in kb/s), $C = chapter,$D = duration, $F = full name with path, $I = title, $L = time left, $N = name, $O = audio language, $P = position (in %), $R = rate, $S = audio sample rate (in kHz), $T = time, $U = publisher, $V = volume, $_ = new line)
sk: Text, ktorý sa zobrazí v značke. (Dostupné sú formátovacie príkazy: Časové: %Y = rok, %m = mesiac, %d = deň, %H = hodina, %M = minúta, %S = sekunda, ... Meta dáta: $a = umelec, $b = album, $c = copyright, $d = popis, $e = kódované, $g = žáner, $l = jazyk, $n = číslo stopy, $p = práve sa prehráva, $r = hodnotenie, $s = jazyk titulkov, $t = názov, $u = url adresa, $A = dátum, $B = dátový tok zvuku (v kb/s), $C = kapitola,$D = trvanie, $F = plný názov s cestou, $I = názov, $L = zostávajúci čas, $N = názov, $O = jazyk zvuk. stopy, $P = pozícia (v %), $R = hodnotenie, $S = vzorkovacia frekvencia zvuku (v kHz), $T = čas, $U = vydavateľ, $V = hlasitosť, $_ = nový riadok)

en: Mask
sk: Maska

en: Master server ip address
sk: IP adresa primárneho servera

en: Matroska stream demuxer
sk: Demuxér streamov typu Matroska

en: Max QP
sk: Maximálna hodnota kvantizácie

en: Max QP step
sk: Max. krok pre nastavenie parametrov kvantizéra

en: Max QP step between frames.
sk: Maximálny krok medzi jednotlivými snímkami.

en: Max length
sk: Maximálna dĺžka

en: Max local bitrate
sk: Max. lokálny dátový tok

en: Maximal bitrate
sk: Maximálny dátový tok

en: Maximal period
sk: Maximálna perióda

en: Maximal period of the noise grain in pixel
sk: Maximálna perióda šumu, zrnitosti v pixeli

en: Maximal volume level
sk: Maximálna úroveň hlasitosti

en: Maximum B (deprecated)
sk: Maximum B (odporúčame: nenastavovať)

en: Maximum GOP size
sk: Maximálna veľkosť GOP

en: Maximum RTP sequence number dropout
sk: Maximálny počet výpadkov v RTP sekvencii

en: Maximum RTP sequence number misordering
sk: Maximálny počet nesprávnych usporiadaní v RTP sekvencii

en: Maximum RTP sources
sk: Maxim. počet RTP zdrojov

en: Maximum bitrate
sk: Maximálny dátový tok

en: Maximum bitrate (kbps)
sk: Maximálny dátový tok (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sk: Maximálny dátový tok v kbps pri kódovaní v režime konštantného dátového toku

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
sk: Maximálny dátový tok v kb/s. Toto nastavenie je užitočné najmä v streamovacích programoch.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
sk: Maximálna vzdialenosť snímkov používaných pre odhadovanie pohybu. Vzdialenosť sa meria od predpovedaných pozícií. Predvolená hodnota je 16. Táto hodnota je vhodná pri väčšine metráží, v sekvenciách s veľkým výskytom pohybu odporúčame nastaviť hodnotu z rozsahu od 24-32. Celkový možný rozsah je 0-64.

en: Maximum encoding bitrate
sk: Maximálny dátový tok pri kódovaní

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
sk: Maximálny pomer obrázka. Prídavný modul pre orezanie nikdy neoreže viac, ako zadáte. Napr. hodnota x1000:1333 = 4/3.

en: Maximum level
sk: Maximálna úroveň

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
sk: Maximálny jas, pri ktorom bude pixel ešte požadovaný za čierny (0-255).

en: Maximum motion vector length
sk: Maximálna dĺžka vektora pohybu

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
sk: Minimálna dĺžka vektora pohybu v pixeloch: Hodnota -1 = automaticky.

en: Maximum motion vector search range
sk: Maximálny rozsah pre hľadanie pohybových vektorov

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
sk: Maximálny počet písmen, zobrazených na obrazovke.

en: Maximum number of connections
sk: Maximálny počet spojení

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
sk: Maximálny počet súčasne povolených titulkov.

en: Maximum output video height.
sk: Maximálna výška výstupného videa.

en: Maximum output video width.
sk: Maximálna šírka výstupného videa.

en: Maximum overlapping subtitles
sk: Maximum prekrývajúcich sa titulkov

en: Maximum quantizer parameter.
sk: Maximálna hodnota kvantizácie.

en: Maximum video height
sk: Maximálna výška videa

en: Maximum video quantizer scale
sk: Maximálna mierka kvantizéra videa

en: Maximum video quantizer scale.
sk: Maximálna mierka kvantizéra videa

en: Maximum video width
sk: Maximálna šírka videa

en: Mean
sk: Stredná úroveň

en: Media &Information
sk: &Informácia o médiu

en: Media Files
sk: Súbory s médiami

en: Media Information
sk: Informácia o médiu

en: Media Information...
sk: Informácia o médiu...

en: Media Library
sk: Knižnica s médiami

en: Media Library based on a SQL based database
sk: Knižnica médií založená na SQL databáze

en: Media Manager Edition
sk: Edícia správcu médií

en: Media Manager List
sk: Zoznam správcov médií

en: Media Resource Locator (MRL)
sk: Vyhľadávač médií (MRL)

en: Media data size
sk: Veľkosť údajov o médiu

en: Media in Zip
sk: Médium v ZIP archíve

en: Media: %s
sk: Médium: %s

en: Meditative
sk: Meditačná hudba

en: Medium
sk: Stredné

en: Medium backwards jump
sk: Väčší skok späť

en: Medium forward jump
sk: Väčší skok dopredu

en: Medium jump length
sk: Dĺžka stredne veľkého skoku

en: Medium jump length, in seconds.
sk: Dĺžka stredne veľkého skoku, v sekundách.

en: Mega bass cutoff
sk: Hraničná frekvencia efektu Mega bass

en: Mega bass level
sk: Intenzita efektu Mega bass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
sk: Hraničná frekvencia pri použití efektu Megabass, v Hz. Toto je maximálna možná frekvencia, pri ktorej sa ešte aplikuje efekt. Platné hodnoty môžu byť v rozmedzí 10 až 100 Hz

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
sk: Intenzita efektu Megabass (0 - 100, predvolená hodnota je 0).

en: Memory copy module
sk: Pamäťový modul pre kopírovanie

en: Memory input
sk: Vstup do pamäti

en: Menu position
sk: Pozícia menu

en: Menu timeout
sk: Časový limit zobrazenia menu

en: Menu update interval
sk: Interval aktualizácie menu

en: Menus language:
sk: Jazyk ponúk v menu:

en: Mesh height
sk: Výška jednej bunky v mriežke

en: Mesh width
sk: Šírka jednej bunky v mriežke

en: Messages
sk: Hlásenia programu

en: Messages...
sk: &Hlásenia programu...

en: Meta-information
sk: Meta-informácia

en: Metadata
sk: Meta-dáta

en: Method used to encode the video sequence
sk: Metóda použitá na kódovanie sekvencie videa

en: Mi&nimal Interface
sk: Mi&nimálne rozhranie

en: Microsoft Media Server (MMS) input
sk: Vstup Microsoft Media Server (MMS)

en: Microsoft Soundmapper
sk: Mapovač zvuku Microsoft

en: Middle
sk: Stredné

en: Min QP
sk: Minimálna hodnota kvantizácie

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
sk: Minimálny výstup videa na systémoch Mac OS X OpenGL (otvorí sa okno bez okrajov)

en: Minimal Mac OS X interface
sk: Minimálne rozhranie Mac OS X

en: Minimal period
sk: Minimálna perióda

en: Minimal period of the noise grain in pixel
sk: Minimálna perióda šumu, zrnitosti v pixeli

en: Minimize Window
sk: Minimalizovať okno

en: Minimum Audio level to raise the alarm (default 0.1)
sk: Minimálna úroveň zvuku na vyvolanie upozornenia (predvolená hodnota je 0.1)

en: Minimum B (deprecated)
sk: Minimum B (odporúčame: nenastavovať)

en: Minimum GOP size
sk: Minimálna veľkosť GOP

en: Minimum alpha value
sk: Minimálna hodnota alpha

en: Minimum bitrate (kbps)
sk: Minimálny dátový tok (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sk: Minimálny dátový tok v kbps pri kódovaní v režime konštantného dátového toku

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
sk: Minimálny dátový tok v kbps. Táto voľba sa najčastejšie používa pri kódovaní kanálov s fixnou veľkosťou.

en: Minimum buffer space between threads
sk: Minimálna veľkosť miesta medzi jednotlivými vláknami

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
sk: Minimálny odstup medzi vláknami vo vyrovnávacej pamäti. -1 = automaticky, podľa počtu vlákien.

en: Minimum encoding bitrate
sk: Minimálny dátový tok kódovania

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
sk: Minimálna hodnota kvantizácie. Zadávajte hodnotu v rozsahu 15-35.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
sk: Minimálny čas (v milisekundách) medzi vymiznutím titulkov a zobrazením nových (predchádzajúce oneskorenie titulkov sa rozšíri).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
sk: Minimálny čas (v milisekundách), počas ktorého by titulky mali zostať zobrazené po vymiznutí ich predchodcu (oneskorenie titulkov sa rozšíri tak, aby boli splnené tieto požiadavky).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
sk: Minimálny čas (v milisekundách), počas ktorého by titulky mali zostať aj po zobrazení novších titulkov (predchádzajúce oneskorenie titulkov sa skráti, aby sa zabránilo prekrytiu).

en: Minimum video quantizer scale
sk: Minimálna mierka kvantizéra videa

en: Minimum video quantizer scale.
sk: Minimálna mierka kvantizéra videa

en: Mirror
sk: Mirror (zrkadlo)

en: Mirror orientation
sk: Zrkadlová orientácia

en: Mirror video
sk: Zrkadliť video

en: Mirror video filter
sk: Filter pre zrkadlenie videa

en: Misc
sk: Rôzne

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Miscellaneous Options
sk: Rôzne nastavenia

en: Miscellaneous audio settings and modules.
sk: Rôzne nastavenia zvuku a modulov.

en: Missing AACS configuration file!
sk: Konfiguračný súbor AACS chýba!

en: MoMoLight options
sk: Vlastnosti MoMoLight

en: Mode
sk: Režim

en: Modulation / Constellation
sk: Modulácia / Zostava

en: Modules Tree
sk: Strom modulov

en: Modules search path
sk: Ďalšia cesta k prídavným modulom

en: Moldavian
sk: Moldavsky

en: Mongolian
sk: Mongolsky

en: Monitor pixel aspect ratio
sk: Stranový pomer pixelov monitora

en: More Info
sk: Viac informácií

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
sk: Viac pásiem pre spektrometer: 80 ak je zapnutých 20.

en: More information...
sk: Viac informácií...

en: Mosaic
sk: Mozaika

en: Mosaic Tiles
sk: Dlaždice mozaiky

en: Mosaic alignment
sk: Zarovnanie mozaiky

en: Mosaic bridge
sk: Mozaikový bridge

en: Mosaic bridge stream output
sk: Výstup mozaikového bridge-streamu

en: Mosaic video sub source
sk: Sub-zdroj pre video mozaiky

en: Motion Detect
sk: Detekcia pohybu

en: Motion Vector precision
sk: Presnosť vektora pohybu

en: Motion Vector precision in pels
sk: Presnosť vektora pohybu (v jednotkách pels)

en: Motion blur filter
sk: Filter Motion blur

en: Motion detect
sk: Detekcia pohybu

en: Motion detect video filter
sk: Filter na detekciu pohybu vo videu

en: Motion masking
sk: Maskovanie pohybu

en: Motion threshold (10-100)
sk: Veľkosť pohybu, ktorý sa už považuje za gesto (10-100)

en: Motion vector precision
sk: Presnosť vektorov pohybu

en: Motion vector precision in pels.
sk: Presnosť vektorov pohybu (v jednotkách pels).

en: Mount Point
sk: Bod pripojenia

en: Mouse Gestures
sk: Rozhranie pre gestá pomocou myši

en: Mouse events
sk: Udalosti spúšťané myšou

en: Mouse gestures control interface
sk: Rozhranie pre ovládanie gest myšou

en: Mouse pointer image
sk: Obrázok kurzora myši

en: MouseWheel up-down axis Control
sk: Ovládanie osí kolieskom myši a pohybom nahor-nadol

en: Move OSD menu highlight to the widget below
sk: Presunúť zvýraznenie OSD menu na pomôcku dole

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
sk: Presunúť zvýraznenie OSD menu na pomôcku naľavo

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
sk: Presunúť zvýraznenie OSD menu na pomôcku napravo

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
sk: Presunúť zvýraznenie OSD menu na pomôcku hore

en: Move To Trash and Relaunch VLC
sk: Presunúť do koša a reštartovať program VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
sk: Posunúť všetky kapitoly. Táto hodnota by mala byť udaná v milisekundách.

en: Multicast output interface
sk: Výstupné rozhranie multicast

en: Multipart JPEG muxer
sk: Muxér rozdelených JPEG obrázkov

en: Multipass ratecontrol
sk: Kontrola rýchlosti

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
sk: Rýchlosť prehrávania v režime Multipass:
    - 1: Prvý prechod, vytvoriť štatistický súbor
    - 2: posledný prechod, neprepisovať hodnoty v štatistickom súbore
    - 3: N-tý prechod, prepísať hodnoty v štatistickom súbore

en: Multiplexer
sk: Multiplexér

en: Multiply subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
sk: Násobiť trvanie titulkov touto hodnotou.
    Pre zablokovanie nastavte hodnotu 0.

en: MusePack demuxer
sk: Demuxér MusePack

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Mute audio
sk: Stlmiť zvuk

en: Mute audio when command is not 0.
sk: Stlmiť zvuk, ak príkaz nie je nastavený na hodnotu 0.

en: Mute the audio.
sk: Stlmiť zvuk.

en: Mux Control
sk: Ovládanie muxovania

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
sk: Muxovať PMT (vyžaduje sa --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
sk: Zmiešavací modul

en: Muxer
sk: Muxér

en: Muxer to use for the stream.
sk: Muxér použitý v streame.

en: Muxer:
sk: Muxér:

en: Muxers
sk: Muxéry

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
sk: Muxéry dokážu vyrobiť taký stream, ktorý už bude obsahovať všetky elementárne streamy (video, zvuk, ...) zlúčené dohromady. Toto nastavenie vám umožňuje voľbu konkrétneho muxéra, ktorý chcete použiť. Väčšinou však nie je nutné určovať nejaký muxér konkrétne. 
    Pre každý muxér môžete zadať aj jeho predvolené nastavenia.

en: My Computer
sk: Tento počítač

en: My Music
sk: Moja hudba

en: My Pictures
sk: Moje obrázky

en: My Videos
sk: Moje videá

en: N&ormal Speed
sk: No&rmálna veľkosť

en: NT Service
sk: Služba systému NT

en: NTSC M Japan
sk: NTSC M - Japonsko

en: NTSC M South Korea
sk: NTSC M - Južná Kórea

en: Name
sk: Názov

en: Name for the font you want to use
sk: Názov súboru s písmom, ktoré chcete použiť

en: Name of XML file containing Haar cascade description
sk: Názov XML súboru obsahujúceho popis kaskády Haar

en: Name of current instance
sk: Názov aktuálnej inštancie

en: Name of desired display device
sk: Názov cieľového zobrazovacieho zariadenia

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
sk: Názov interného prídavného modulu OpenCV, ktorý sa použije

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sk: Názov video-zariadenia, ktoré bude používať prídavný modul DirectShow. Ak zariadenie nešpecifikujete, použije sa predvolené.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sk: Názov cieľového vstupu mostíka. Ak nepotrebujete naraz viac ako jeden vstup mostíka, môžete túto voľbu zrušiť.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
sk: Názov súboru, do ktorého sa bude vypisovať raw-stream.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
sk: Názov sériového portu, ku ktorému je pripojený ovládač AtmoLight.
    V systéme Windows sa zadávajú hodnoty ako napr. COM1 alebo COM2. Na systéme Linux sa zadáva /dev/ttyS01 a pod.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sk: Názov video-zariadenia, ktoré bude používať prídavný modul DirectShow. Ak zariadenie nešpecifikujete, použije sa predvolené.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sk: Názov tejto inštancie vstupu mostíka. Ak nepotrebujete naraz viac ako jeden vstup mostíka, môžete túto voľbu zrušiť.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
sk: Názov streamu/kanála, ktorý chcete zadať na server shoutcast/icecast.

en: Name:
sk: Názov:

en: Narrow-band (8kHz)
sk: Úzke pásmo (8kHz)

en: Native American
sk: Natívne - americká angličtina

en: Native Slider
sk: Natívny posuvník

en: Navigate down
sk: Navigovať smerom nadol

en: Navigate left
sk: Navigovať smerom doľava

en: Navigate right
sk: Navigovať smerom doprava

en: Navigate up
sk: Navigovať smerom nahor

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Navy
sk: Námornícka modrá

en: Ncurses interface
sk: Rozhranie Ncurses

en: Ndebele, North
sk: Ndebele, sever

en: Ndebele, South
sk: Ndebele, juh

en: Ne&xt
sk: Ď&alej

en: Nearest neighbour (bad quality)
sk: Blízko susedov (zlá kvalita)

en: Nearest-neighbor audio resampler
sk: Najbližšie susedné prevzorkovanie zvuku

en: Negate colors
sk: Obrátiť farby

en: Negative
sk: Negatívne

en: Nepali
sk: Nepálsky

en: Network
sk: Sieť

en: Network Access Policy
sk: Politika pre prístup k sieti

en: Network Protocol
sk: Sieťový protokol

en: Network Sync
sk: Sieťová synchronizácia

en: Network caching (ms)
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte zo siete (ms)

en: Network identifier
sk: Identifikátor siete

en: Network interaction failed
sk: Zlyhala interakcia so sieťou

en: Network master clock
sk: Hodiny primárnej siete

en: Network name
sk: Názov siete

en: Network name to create
sk: Názov siete, ktorý sa má vytvoriť

en: Network settings
sk: Nastavenia siete

en: Network streams (SAP)
sk: Sieťové streamy (SAP)

en: Network synchronisation
sk: Synchronizácia siete

en: Network synchronization
sk: Synchronizácia siete

en: Never fix
sk: Nikdy neopravovať

en: New ES ID
sk: Nové ID ES

en: New destination
sk: Nový cieľ

en: New input playing
sk: Prehrávanie nového vstupu

en: New profile
sk: Nový profil

en: New winamp 5.2 shoutcast import
sk: Import protokolu shoutcast vo formáte programu Winamp 5.2

en: Next
sk: Ďalej

en: Next / Forward
sk: Dopredu / Ďalej

en: Next Channel
sk: Ďalší kanál

en: Next Chapter/Title
sk: Ďalšia kapitola/titul

en: Next chapter
sk: Ďalšia kapitola

en: Next frame
sk: Ďalšia snímka

en: Next media in the playlist
sk: Ďalšie mediálne súbory v playliste

en: Next media in the playlist, skip forward when keep-pressed
sk: Ďalšie mediálne súbory v playliste, pri držaní spôsobí preskakovanie smerom dopredu

en: Next title
sk: Ďalší titul

en: Next widget style:
sk: Štýl ďalších pomôcok:

en: No CrashLog found
sk: Nenašiel sa žiaden záznam o havárii programu

en: No Filtering
sk: Bez filtrovania

en: No Input device found
sk: Nenašlo sa žiadne vstupné zariadenie

en: No Repeat
sk: Žiadne opakovanie

en: No check was performed yet.
sk: Zatiaľ ešte nebola vykonaná žiadna kontrola.

en: No decoding of Dolby Surround
sk: Nedekódovať zvuk nahraný v režime Dolby Surround

en: No device is selected
sk: Nebolo vybrané žiadne zariadenie

en: No device is selected.
    
    Choose available device in above pull-down menu.
sk: Nie je vybrané žiadne zariadenie.
    
    Vyberte si dostupné zariadenie z rozbaľovacieho menu hore.

en: No disc menus
sk: Žiadne menu disku

en: No file selected
sk: Nebol vybraný žiaden súbor

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
sk: Žiadna fixná štruktúra gop. Obrázok môže byť intra alebo inter a odkazovať na predchádzajúce alebo nasledujúce obrázky.

en: No folder selected
sk: Nebol vybraný žiaden priečinok

en: No help available
sk: Nie je dostupný žiaden pomocník

en: No input
sk: Žiaden vstup

en: No input found
sk: Nenašiel sa žiaden vstup

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sk: Nenašiel sa žiaden vstup. Aby fungovali záložky, musí byť spustený (alebo aspoň dočasne pozastavený) nejaký stream.

en: No input selected
sk: Nebol vybraný žiaden vstup

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
sk: Nenašiel sa žiaden zodpovedajúci modul. Použite príkaz --list alebo --list-verbose a zobrazte si zoznam dostupných modulov.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
sk: Nevybrali ste žiaden nový stream ani novú položku playlistu.
    
    Pred prechodom na ďalšiu stránku však musíte niečo vybrať.

en: No pre-filtering
sk: Žiadne predbežné filtrovanie

en: No suitable decoder module
sk: Nie je dostupný žiaden vhodný dekódovací modul

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
sk: Nenašla sa inštancia v4l2.
    Skontrolujte prosím, že zariadenie bolo otvorené programom VLC a prehráva sa.
    
    Ovládače sa zobrazia automaticky.

en: No valid destination
sk: Žiaden (platný) cieľ

en: No valid host certificate found in AACS config file.
sk: V konfiguračnom súbore AACS sa nenašiel žiadny platný certifikát hostiteľa.

en: No valid processing key found in AACS config file.
sk: V konfiguračnom súbore AACS sa nenašiel žiadny platný kľúč pre spracovanie.

en: No video or audio device selected.
sk: Nie je vybrané žiadne zvukové alebo video-zariadenie.

en: Noise
sk: Šum

en: Noise Threshold
sk: Hranica šumu

en: Noise reduction
sk: Redukcia šumu

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
sk: Hranica šumu, ktorá sa použije v režime konštantného šumu

en: Nokia MCE screen unblanking
sk: Rozsvietenie obrazovky Nokia MCE

en: Non-deterministic optimizations when threaded
sk: Nedeterministické optimalizácie pri použití viacerých vlákien

en: Non-key
sk: Bez kľúča

en: Non-ref
sk: Nereferenčné

en: None
sk: Žiaden

en: Nordic (Latin-6)
sk: Severské (Latin-6)

en: Norm
sk: Norma

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
sk: Norma v tomto streame (automatická, SECAM, PAL, alebo NTSC).

en: Normal
sk: Normálne

en: Normal Size
sk: Normálna veľkosť

en: Normal rate
sk: Normálna rýchlosť

en: Normal/Repeat/Loop
sk: Normálne/Opakovať/Opakovať celé

en: Normalize volume to:
sk: Normalizovať hlasitosť na:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
sk: Pri použití predvolených nastavení sa paketizér synchronizuje vždy na najbližšej celej snímke. Po aktivovaní tejto voľby sa však bude synchronizovať na prvej nájdenej intra-snímke.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
sk: Za normálnych okolností sa časové značky v MPEG súboroch používajú nato, aby bolo možné vyčísliť aktuálnu pozíciu pri prehrávaní a trvanie filmu. Niekedy sa však tieto údaje nedajú zistiť pomocou časových značiek. Vtedy odporúčame vypnúť túto funkciu a údaje sa následne budú vypočítavať z dátového toku.

en: Northern Sami
sk: Severná Samoa

en: Norwegian
sk: Nórsky

en: Norwegian Bokmaal
sk: Nórsky (juh)

en: Norwegian Nynorsk
sk: Nórsky (sever)

en: Not Set
sk: Nenastavené

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Notify
sk: Upozorniť

en: Now Playing
sk: Práve sa prehráva

en: Now playing
sk: Práve sa prehráva

en: Now preferred option to assign gradient bitmaps, put them as zone_0.bmp, zone_1.bmp etc. into one folder and set the foldername here
sk: Preferovaná funkcia na prideľovanie bitmáp s gradientom. Bitmapy vložte do jedného spoločného priečinka, pomenujte ich napr. zone_0.bmp, zone_1.bmp atď. Potom sem zadajte názov priečinka

en: NullSoft demuxer
sk: Demuxér NullSoft

en: Number of 'P' frames per GOP
sk: Počet P snímkov na GOP

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
sk: Počet B snímok, ktoré sa vložia medzi dve referenčné snímky.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
sk: Počet blokov CD, ktoré sa načítajú pri jednom čítaní.

en: Number of DWT iterations
sk: Počet iterácií DWT

en: Number of P frames between two I frames.
sk: Počet P snímok medzi dvoma I snímkami.

en: Number of audio buffers
sk: Počet vyrovnávacích pamätí pre zvuk

en: Number of audio channels
sk: Počet zvukových kanálov

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
sk: Počet zvukových kanálov v streamoch.

en: Number of blank pixels between bands.
sk: Počet prázdny pixelov medzi jednotlivými pásmami.

en: Number of channels
sk: Počet kanálov

en: Number of channels information of the transcoded stream.
sk: Počet kanálov s informáciami o prekódovanom streame.

en: Number of clones
sk: Počet klonov

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
sk: Počet nepretržitých B-snímok medzi snímkami I a P. (1-16)

en: Number of days between two update checks
sk: Počet dní medzi dvoma kontrolami aktualizácií

en: Number of frames (0 to 100)
sk: Počet snímkov (0 až 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
sk: Počet snímkov braných do úvahy pri zjemňovaní (0 až 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
sk: Počet snímok, ktoré sa zakódujú k jednej kľúčovej snímke.

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
sk: Počet horizontálnych pruhov na snímok v režime s malým oneskorením

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
sk: Počet horizontálnych okien, do ktorých sa rozdelí video.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed".
sk: Počet stĺpcov s obrázkami v mozaike (tento počet sa použije iba vtedy, ak je pozicovanie nastavené na hodnotu "fixne").

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
sk: Počet riadkov s obrázkami v mozaike (tento počet sa použije len vtedy, ak je pozicovanie nastavené na hodnotu "fixne").

en: Number of images for change
sk: Počet obrázkov pre zmenu

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
sk: Počet vstupných zvukový kanálov pre záznamy DeckLink. Musí obsahovať hodnotu 2, 8 alebo 16. 0 = zablokovanie zvukového vstupu.

en: Number of levels of downsampling
sk: Počet úrovní prevzorkovania nadol

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
sk: Počet úrovní prevzorkovania nadol v režime hierarchického odhadovania pohybu

en: Number of lines for change
sk: Počet riadkov pre zmenu

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
sk: Počet opakovaní animácie loga. 1 = opakovať kontinuálne, 0 = zablokované.

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
sk: Počet milisekúnd medzi aktualizáciami príkazu. Táto funkcia sa používa najmä pri využívaní meta-údajov alebo pri sekvenciách príkazov, obsahujúcich časové údaje.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
sk: Počet milisekúnd, počas ktorých musí byť značka zobrazená. Predvolená hodnota je 0 (značka bude zobrazovaná stále).

en: Number of non black pixels
sk: Počet nečiernych pixelov

en: Number of output channels
sk: Počet výstupných zvukových kanálov

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
sk: Počet obrázkov medzi nasledujúcimi záhlaviami sekvencie, napríklad dĺžka skupiny obrázkov

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z dolnej časti obrázka.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z ľavej časti obrázka.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z pravej časti obrázka.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z hornej časti obrázka.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v dolnej časti obrázka po jeho orezaní.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v ľavej časti obrázka po jeho orezaní.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v pravej časti obrázka po jeho orezaní.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v hornej časti obrázka po jeho orezaní.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
sk: Počet predchádzajúcich snímok, ktoré budú použité ako prediktívne. Táto voľba je najefektívnejšia pri animáciách. Niektoré dekodéry nie sú schopné rozoznávať vysoké hodnoty ref. snímok. Zadávajte hodnoty z rozsahu 1 - 16.

en: Number of puzzle columns
sk: Počet stĺpcov v puzzle

en: Number of puzzle rows
sk: Počet riadkov v puzzle

en: Number of reference frames
sk: Počet referenčných snímok

en: Number of rows
sk: Počet riadkov

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
sk: Počet sekúnd, ktoré uplynú medzi jednotlivými obnoveniami v políčku. Ak zadáte hodnotu 0 - políčka sa nebudú obnovovať.

en: Number of segments
sk: Počet segmentov

en: Number of segments to include in index
sk: Počet segmentov na zahrnutie do indexu

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
sk: Počet krokov, počas ktorých sa aktuálna farby zmení na farbu pri ukončení. Tento efekt môžete vidieť aj v kine... (každý krok trvá 40 ms)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
sk: Počet krokov, počas ktorých sa aktuálna farba zmení na farbu pri pozastavení (každý krok trvá 40 ms)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
sk: Číslo obrazovky použitej na zobrazenie videa v celoobrazovkovom režime. Číslo obrazovky, ktorý treba zadať, nájdete aj v menu pre výber video-zariadenia.

en: Number of threads
sk: Počet vlákien

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
sk: Počet vlákien používaných pri prekódovaní, 0 = auto.

en: Number of threads used for the transcoding.
sk: Počet vlákien používaných pri prekódovaní.

en: Number of time the same input will be repeated
sk: Udáva, koľkokrát sa zopakuje ten istý vstup.

en: Number of time to blend
sk: Množstvo času na zmiešavanie

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
sk: Počet vertikálnych pruhov na snímok v režime s malým oneskorením

en: Number of vertical windows in which to split the video.
sk: Počet vertikálnych okien, do ktorých sa rozdelí video.

en: Number of video windows in which to clone the video.
sk: Počet okien, v ktorých sa bude zobrazovať to isté video.

en: Number of zones on bottom
sk: Počet zón dole

en: Number of zones on the bottom of the screen
sk: Počet zón v dolnej časti obrazovky

en: Number of zones on the top of the screen
sk: Počet zón v hornej časti obrazovky

en: Number of zones on top
sk: Počet zón navrchu

en: Nuv demuxer
sk: Demuxér Nuv

en: OGG demuxer
sk: Demuxér OGG

en: OSD configuration importer
sk: Importér konfigurácie OSD

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
sk: Obrázky OSD menu dostanú naviac 15 sekundový časový limit. Tento limit by mal zaistiť, že sa obrázky budú zobrazovať na všetkých staniciach aspoň počas zadaného časového limitu.

en: OSS DSP device
sk: Zariadenie OSS DSP

en: OSS input
sk: Vstup OSS

en: Off
sk: Vypnuté

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
sk: Offset medzi textom a tieňom (v pixeloch, predvolená hodnota = 2 pixely).

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
sk: Súradnica, ktorá bude pridaná k ident. číslam streamu na výstupe Bridge-out. Tento offset bude neskôr opäť načítavaný spolu s ident. číslami na vstupe Bridge-in.

en: Offsets in order
sk: Súradnice v poradí

en: Ogg Vorbis Quality
sk: Kvalita formátu Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
sk: Informácia o kvalite prekódovaného streamu Ogg Vorbis

en: Ogg/OGM muxer
sk: Muxér pre formát Ogg/OGM

en: Oldies
sk: Starinky

en: Olive
sk: Olivovo-zelená

en: On
sk: Zapnuté

en: On Screen Display
sk: Ovládanie - On Screen Display

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
sk: Ihneď po vytvorení, sa hotový stream zobrazí v okne <i>Prehliadača médií</i>.

en: One instance when started from file
sk: Pri otvorení súboru vytvoriť jednu inštanciu programu

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
sk: Jedna z hodnôt 'Otočiť o 90°', 'Otočiť o 180°', 'Otočiť o 270°', 'Preklopiť horizontálne' a 'Preklopiť vertikálne'

en: Online Documentation...
sk: Dokumentácia online...

en: Online Forum...
sk: Fórum online...

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
sk: Dekódovať len video v nízkom rozlíšení. Takéto dekódovanie spotrebováva menej systémových prostriedkov

en: Only enable ES id at startup.
sk: Zapnúť ID ES len pri spustení.

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
sk: Len preposielať deskriptory z tohto Syst. ident. čísla na CAM.

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
sk: Za normálnych okolností sú z transpondéra demultiplexované iba užitočné programy. Táto voľba zablokuje demultiplexovanie úplne a umožní príjem všetkých programov.

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
sk: Odošle sa len vaša predvolená e-mailová adresa, bez akýchkoľvek ďalších informácií.

en: Opacity
sk: Nepriehľadnosť

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sk: Nepriehľadnosť prekrývajúceho textu. 0 = text bude priehľadný, 255 = text bude úplne nepriehľadný.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sk: Nepriehľadnosť prekrývajúceho text. 0 = text bude priehľadný, 255 = text bude úplne nepriehľadný.

en: Opacity of the logo
sk: Nepriehľadnosť loga

en: Opaqueness
sk: Nepriehľadnosť

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open &Capture Device...
sk: Pripojiť &snímacie zariadenie...

en: Open &Disc...
sk: Otvoriť &disk...

en: Open &File...
sk: Otvoriť &súbor...

en: Open &Folder...
sk: Otvoriť &priečinok...

en: Open &Location from clipboard
sk: Otvoriť &umiestnenie uložené v schránke

en: Open &Network Stream...
sk: Otvoriť stream v &sieti...

en: Open &Network...
sk: Otvoriť súbor v &sieti...

en: Open &Recent Media
sk: Otvoriť &posledné médium

en: Open BDMV folder
sk: Otvoriť priečinok BDMV

en: Open Capture Device...
sk: Otvoriť snímacie zariadenie...

en: Open CrashLog...
sk: Otvoriť záznam o havárii programu

en: Open D&irectory...
sk: Otvoriť &priečinok...

en: Open Directory
sk: Otvoriť priečinok

en: Open Disc...
sk: Otvoriť disk...

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Open File...
sk: Otvoriť súbor...

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Open Media
sk: Otvoriť médium

en: Open Network...
sk: Otvoriť súbor v sieti...

en: Open Play&list...
sk: Otvoriť p&laylist...

en: Open RTP/UDP Stream
sk: Otvoriť stream RTP/UDP

en: Open Recent
sk: Otvoriť naposledy otvorený súbor

en: Open Sound System
sk: Otvorený zvukový systém (Open Sound System)

en: Open Source
sk: Otvoriť zdrojový súbor

en: Open URL
sk: Otvoriť URL adresu

en: Open VIDEO_TS folder
sk: Otvoriť priečinok VIDEO_TS

en: Open VLM configuration...
sk: Otvoriť konfiguráciu VLM...

en: Open a medium
sk: Otvoriť médium

en: Open a skin file
sk: Otvoriť súbor so vzhľadom

en: Open audio in exclusive mode.
sk: Otvoriť zvuk vo vyhradenom režime.

en: Open media...
sk: Otvoriť médium...

en: Open playlist
sk: Otvoriť playlist

en: Open playlist...
sk: Otvoriť playlist...

en: Open skin ...
sk: Otvoriť súbor so vzhľadom...

en: Open subtitles
sk: Otvoriť titulky

en: Open subtitles file
sk: Otvoriť súbor s titulkami

en: Open subtitles...
sk: Otvoriť titulky...

en: Open the file with synchronous writing.
sk: Otvoriť súbor so synchrónnym zápisom.

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
sk: Otvoriť zadanú teletextovú stránku. Predvolená stránka má zvyčajne číslo 100.

en: OpenCV example
sk: Príklad OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
sk: Otvoriť príklad rozpoznávania tváre pomocou filtra OpenCV

en: OpenCV filter chroma
sk: Filter pre farebnú sýtosť OpenCV

en: OpenCV internal filter name
sk: Interný názov filtra OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
sk: Použiť obal filtra videa OpenCV

en: OpenGL ES 2 extension
sk: Rozšírenie OpenGL ES2

en: OpenGL ES extension
sk: Rozšírenie OpenGL ES

en: OpenGL GLX video output (XCB)
sk: Výstup videa OpenGL GLX (XCB)

en: OpenGL acceleration is not supported on your Mac
sk: Na vašom počítači Mac nie je podporovaná akcelerácia OpenGL

en: OpenGL extension
sk: Rozšírenie OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
sk: Výstup videa OpenGL pre systémy Embedded 2

en: OpenGL for Embedded Systems video output
sk: Výstup videa OpenGL pre systémy Embedded

en: OpenGL video output
sk: Výstup videa OpenGL

en: OpenGL video output (experimental)
sk: Výstup videa OpenGL (experimentálny)

en: OpenMAX DL image processing
sk: Spracovanie obrazu OpenMAX DL

en: OpenSLES audio output
sk: Zvukový výstup OpenSLES

en: Opening
sk: Otváranie

en: Optical SDI
sk: Optické SDI

en: Optical drive
sk: Optická jednotka

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
sk: Optimalizovať zaznamenávanie rozdelením obrazovky na viac častí s preddefinovanou výškou (16 častí by mohlo postačovať, 0 znamená, že funkcia je zablokovaná).

en: Option Setup
sk: Voliteľná inštalácia

en: Options
sk: Vlastnosti

en: Ordinate of the capture region in pixels.
sk: Súradnica zaznamenávanej oblasti v pixeloch.

en: Original Format
sk: Originálny formát

en: Original ID
sk: Originálne ID

en: Original Performer
sk: Pôvodný účinkujúci

en: Original Size
sk: Pôvodná veľkosť

en: Original audio
sk: Pôvodný zvuk

en: Ossetian; Ossetic
sk: Osetsky

en: Other
sk: Iné

en: Outline
sk: Podčiarknuté

en: Outline Color
sk: Farba kontúry

en: Outline Thickness
sk: Hrúbka kontúry

en: Outline color
sk: Farba kontúr

en: Outline opacity
sk: Nepriehľadnosť kontúr

en: Outline thickness
sk: Hrúbka kontúry

en: Output
sk: Výstup

en: Output (canvas) image height
sk: Výška obrázka na výstupe (plátne)

en: Output (canvas) image width
sk: Šírka obrázka na výstupe (plátne)

en: Output Color Filtermode
sk: Režim filtrovania farby na výstupe

en: Output Color filter mode
sk: Režim filtrovanie farby na výstupe

en: Output Destination
sk: Cieľ výstupu

en: Output FIFO
sk: Výstup FIFO

en: Output File
sk: Výstupný súbor

en: Output Method
sk: Metóda výstupu

en: Output Port
sk: Výstupný port

en: Output URL
sk: Výstupná URL adresa

en: Output access method
sk: Metóda výstupu

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
sk: Výstupná farebná sýtosť pre obrázok v pamäti (zadávajte 4-znakové príkazy, napr.: "RV32").

en: Output destination
sk: Cieľ výstupu

en: Output device
sk: Výstupné zariadenie

en: Output file
sk: Výstupný súbor

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Output height
sk: Výška výstupu

en: Output method to use for the stream.
sk: Metóda výstupu používaná v streame.

en: Output module
sk: Výstupný modul

en: Output module:
sk: Výstupný modul:

en: Output modules
sk: Výstupné moduly

en: Output muxer
sk: Výstupný muxér

en: Output picture aspect ratio
sk: Stranový pomer obrázka na výstupe

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
sk: Výstup teletextových titulkov ako text, namiesto výstupu ako RGBA

en: Output video height.
sk: Výška výstupného videa.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
sk: Výstupné video bude čierno-biele. Pretože nie je potrebné dekódovať aj informácie o farbách, môžete týmto nastavením ušetriť výpočtový výkon.

en: Output video width.
sk: Šírka výstupného videa.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
sk: Výstupná hlasitosť analógového výstupu: 0 = ticho, 1...255 = ticho - veľmi veľká hlasitosť.

en: Output width
sk: Šírka výstupu

en: Output/Written/Sent
sk: Výstup/zapísané/odoslané

en: Output:
sk: Výstup:

en: Overall brightness of your LED stripes
sk: Celkový jas vašich LED prúžkov

en: Overlap Length
sk: Dĺžka prekrývania

en: Overlap fix
sk: Upraviť prekrývanie

en: Overlap of motion compensation blocks
sk: Prekrývanie blokov pre kompenzáciu pohybu

en: Overlay
sk: Prekryť

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
sk: Prekrývanie je schopnosť hardvérovej akcelerácie videa pomocou grafickej karty (schopnosť vykresľovať video priamo). Program VLC sa pokúsi o využitie tejto voľby v predvolenom nastavení.

en: Overlay subtitles on the video
sk: Prekrývanie titulkov vo videu

en: Overlay video output
sk: Prekryť výstup videa

en: Overlays
sk: Prekrývania

en: Overlays/Subtitles
sk: Prekrývanie/Titulky

en: Override page
sk: Nedodržiavať stránku

en: Override parameters
sk: Nedodržiavať parametre

en: Override the default data/share search path.
sk: Ignorovať predvolenú cestu pre vyhľadávanie/zdieľanie údajov.

en: Override the default track description.
sk: Ignorovať predvolený popis stopy.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
sk: Indikovanú kódovú stránku ignorovať, ak sa titulky neobjavia, skúsiť ju použiť (-1 = automaticky detegovať zo súboru TS, 0 = automaticky detegovať podľa teletextu, >0 = číslo aktuálnej stránky - zvyčajne 888 alebo 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
sk: Program nebude brať do úvahy normálny počet snímok za sekundu. Táto voľba funguje len pri Micro DVD diskoch a pri titulkoch typu SubRIP (SRT).

en: P&layback
sk: P&rehrávanie

en: PAL N Argentina
sk: PAL N - Argentína

en: PCR interval (ms)
sk: Interval PCR (v ms)

en: PES maximum size
sk: Maximálna veľkosť PES

en: PLS playlist import
sk: Import PLS playlistu

en: PMT Program numbers
sk: Číslo programu PMT

en: PNG video decoder
sk: Video-dekodér PNG

en: PORTAUDIO audio output
sk: Zvukový výstup PORTAUDIO

en: PS muxer
sk: Muxér pre formát PS

en: PSNR computation
sk: Vykalkulovanie PSNR

en: PVA demuxer
sk: Demuxér PVA

en: PVR radio device
sk: Jednotka pre PVR - rádio

en: PVR video device
sk: Jednotka pre video-PVR

en: Pace
sk: Krokovať

en: Packet Size
sk: Veľkosť paketu

en: Packet size in bytes to decrypt
sk: Veľkosť paketu (v bytoch), ktorý treba dekryptovať

en: Packet size in bytes to encrypt
sk: Veľkosť kryptovaného paketu v bytoch

en: Packetizer modules settings
sk: Nastavenia modulov paketizéra

en: Packetizers
sk: Paketizéry

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
sk: Paketizéry sa používajú na "prvotnú úpravu" elementárnych streamov pred ich muxovaním. Pomocou tejto voľby si môžete použitie paketizéra vynútiť. Vo väčšine prípadov to však nie je potrebné a nemali by ste si jeho použitie vynucovať. 
    Pre každý paketizér môžete nastaviť aj predvolené parametre.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
sk: Pakety je možné odosielať jednotlivo, alebo v skupinách. Tu môžete určiť, koľko paketov sa odošle naraz. Odosielaním paketov v skupinách sa šetrí čas pri načítavaní jednotlivých paketov a zmenšuje sa zaťaženie systémov.

en: Pad video
sk: Vyplnenie videa

en: Padd
sk: Vkladanie

en: Page
sk: Stránka

en: Panoramix: wall with overlap video filter
sk: Panoramix: obrazová stena s použitím prekrývacieho filtra

en: Parametric Equalizer
sk: Parametrický ekvalizér

en: Partial Extract
sk: Čiastočné extrahovanie

en: Partitions to consider
sk: Partície, brané do úvahy

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
sk: Partície, zahrnuté do analyzačného režimu. Príkaz zadávajte v angličtine, v zátvorke je len preklad príkazu!
     - none  : (žiadne)
     - fast  : i4x4 (rýchle)
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)   (normálne)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8   (pomalé)
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4   (všetky)
    (p4x4 vyžaduje p8x8. i8x8 vyžaduje 8x8dct).

en: Party
sk: Párty

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
sk: Pre otvorenie predvoleného zdroja PulseAudio, zadajte pulse://, alebo pulse://ZDROJ, ak chcete otvoriť nejaký špecifický zdroj (názov zdroja doplňte namiesto slova ZDROJ).

en: Password
sk: Heslo

en: Password file
sk: Súbor s heslom

en: Password for HTTP Proxy
sk: Heslo pre HTTP proxy

en: Password for target device.
sk: Heslo pre cieľové zariadenie.

en: Password for the database
sk: Heslo pre databázu

en: Password that will be requested to access the stream.
sk: Heslo, ktoré je potrebné pre prístup k streamu.

en: Password that will be used for the connection.
sk: Heslo používané pri spojení.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
sk: Prihláste sa tým heslom, ktoré vám bolo pridelené pre prístup na SOCKS proxy-server.

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste
sk: Vložiť

en: Path
sk: Cesta

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
sk: Cesta namapovanému súboru vyrovnávacej pamäte

en: Path to OSD menu images
sk: Cesta k obrázkom pre OSD menu

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
sk: Cesta k obrázkom pre OSD menu. Zadaním novej cesty k týmto obrázkom zrušíte prehľadávanie pôvodnej cesty, zadanej v konfiguračnom súbore OSD.

en: Path to the file containing the SQLite database
sk: Cesta k súboru obsahujúcemu databázu SQLite

en: Path to the index file to create
sk: Cesta k súboru s indexom na vytvorenie

en: Path to the media in the Zip archive
sk: Cesta k médiu v ZIP archíve

en: Path to the projectM preset directory
sk: Cesta k prednastavenému priečinku projectM

en: Path to the skin to use.
sk: Cesta k súboru s týmto vzhľadom.

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
sk: Pozastaviť pri každej položke v playliste pri poslednej snímke.

en: Pause on the last frame of a video
sk: Pozastaviť na poslednej snímke videa

en: Pause only
sk: Len pozastaviť

en: Pause playback when minimized
sk: Pri minimalizovaní pozastaviť prehrávanie

en: Pause the playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Pause the video playback when minimized
sk: Pri minimalizovaní pozastaviť prehrávanie

en: Pause-Blue
sk: Pozastavenie-modrá

en: Pause-Fadesteps
sk: Pozastavenie - kroky vybledávania

en: Pause-Green
sk: Pozastavenie-zelená

en: Pause-Red
sk: Pozastavenie-červená

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Peak bitrate in VBR mode.
sk: Špičkový dátový tok v režime VBR.

en: Peak extra width
sk: Extra-šírka vrcholov

en: Peak height
sk: Výška vrcholov

en: Peak protection
sk: Ochrana pred zvukovými špičkami

en: Percent
sk: Percent.

en: Percentage of stride to overlap
sk: Percentá kroku na prekrývanie

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows skipping logos in black borders and crop them anyway.
sk: Percentuálny podiel riadka pre zvažovanie kontroly čiernych riadkov. Pomocou tejto voľby môžete preskočiť logá, vložené v čiernych okrajoch obrazu, alebo ich nechať automaticky orezať.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
sk: Výkon (uprednostniť rýchlejšie cifry)

en: Performance options
sk: Nastavenia výkonu

en: Performers
sk: Účinkujúci

en: Persian
sk: Perzsky

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
sk: Dekodér titulkov na SVCD - Philips OGT

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
sk: Paketizér titulkov vo formáte Philips OGT (SVCD)

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
sk: Režim farebnej sýtosti Phosphor pre vstup 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
sk: Intenzita stmavovania Phosphor old field

en: Physical channel
sk: Fyzický kanál

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
sk: Vybraním formátu farebnej sýtosti (chroma) si vynútite aj konverziu videa do tohto formátu

en: Picture
sk: Obrázok

en: Picture aspect-ratio n:m
sk: Stranový pomer obrázka n:m

en: Picture brightness or black level.
sk: Jas obrazu alebo úroveň čiernej farby.

en: Picture coding mode
sk: Režim kódovania obrázkov

en: Picture contrast or luma gain.
sk: Kontrast obrazu alebo zisk jasu (luma).

en: Picture gain.
sk: Zosilnenie obrazu.

en: Picture rotation angle (in degrees).
sk: Uhol rotácie obrázka (v stupňoch).

en: Picture saturation or chroma gain.
sk: Sýtosť obrazu alebo zosilnenie farebnej sýtosti (chroma).

en: PictureFlow View
sk: Pohľad PictureFlow

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
sk: Obrázky prichádzajúce z prvkov mozaiky budú oneskorené o čas, ktorý zadáte (v milisekundách). Pri zadaní vysokých hodnôt oneskorenia by ste mali zvýšiť aj hodnotu ukladania do vyrovnávacej pamäti na vstupe.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
sk: Obrázky prichádzajúce z výstupov pre výstup videa sa oneskoria podľa toho, aký čas ste zadali (čas sa udáva v milisekundách a mal by byť >= 100 ms). Pri vyšších hodnotách by ste mali zvýšiť aj čas ukladania do vyrovnávacej pamäti.

en: Pitch
sk: Krok

en: Pixel depth of the frame buffer
sk: Hĺbka pixelu vo vyrovnávacej pamäti snímok

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
sk: Výška zaznamenávanej oblasti v pixeloch. Pre zadanie celej plnej výšky zadajte hodnotu 0

en: Pixel height of the frame buffer
sk: Výška pixelu vo vyrovnávacej pamäti snímok

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
sk: Šírka zaznamenávanej oblasti v pixeloch. Pre zadanie plnej šírky zadajte hodnotu 0

en: Pixel width of the frame buffer
sk: Šírka pixelu vo vyrovnávacej pamäti snímok

en: Pixels to crop from bottom
sk: Počet pixelov na orezanie zdola

en: Pixels to crop from left
sk: Počet pixelov na orezanie zľava

en: Pixels to crop from right
sk: Počet pixelov na orezanie sprava

en: Pixels to crop from top
sk: Počet pixelov na orezanie zhora

en: Pixels to padd to bottom
sk: Počet pixelov na vyplnenie videa zdola

en: Pixels to padd to left
sk: Počet pixelov na vyplnenie videa zľava

en: Pixels to padd to right
sk: Počet pixelov na vyplnenie sprava

en: Pixels to padd to top
sk: Počet pixelov na vyplnenie videa zhora

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
sk: Pixely so sýtosťou nižšou, ako je zadané tu, sa budú ignorovať. Táto hodnota by mala byť väčšia ako hodnota pre videá vo formáte letterbox.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
sk: Ukážte, kde chcete vo videu zobrazovať jeho názov (predvolené nastavenie je v strede dole).

en: Placeholder delay
sk: Oneskorenie rezervovača miesta

en: Play
sk: Prehrať

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
sk: Prehrať
    Ak je playlist prázdny, otvoriť médium

en: Play List
sk: Playlist

en: Play and exit
sk: Prehrať a ukončiť

en: Play and pause
sk: Prehrať a pozastaviť

en: Play and stop
sk: Prehrať a zastaviť

en: Play another media synchronously
sk: Prehrávať iné médium synchronizovane

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
sk: Synchrónne prehrávať iné médium (napr. zvláštny zvukový súbor...)

en: Play as is
sk: Prehrať tak ako je

en: Play chapters in the order specified in the segment.
sk: Prehrať kapitoly v poradí, v akom sú špecifikované v segmente.

en: Play files randomly forever
sk: Prehrávať súbory dookola v náhodnom poradí

en: Play locally the stream while streaming it.
sk: Prehrávať stream lokálne už počas jeho streamovania.

en: Play only
sk: Len prehrať

en: Play playlist bookmark 1
sk: Prehrať záložku č. 1 v playliste

en: Play playlist bookmark 10
sk: Prehrať záložku č. 10 v playliste

en: Play playlist bookmark 2
sk: Prehrať záložku č. 2 v playliste

en: Play playlist bookmark 3
sk: Prehrať záložku č. 3 v playliste

en: Play playlist bookmark 4
sk: Prehrať záložku č. 4 v playliste

en: Play playlist bookmark 5
sk: Prehrať záložku č. 5 v playliste

en: Play playlist bookmark 6
sk: Prehrať záložku č. 6 v playliste

en: Play playlist bookmark 7
sk: Prehrať záložku č. 7 v playliste

en: Play playlist bookmark 8
sk: Prehrať záložku č. 8 v playliste

en: Play playlist bookmark 9
sk: Prehrať záložku č. 9 v playliste

en: Play/Pause
sk: Prehrať/Pozastaviť

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Playback Buttons
sk: Tlačidlá pre prehrávanie

en: Playback Rate
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Playback Speed
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Playback control
sk: Kontrola prehrávania

en: Playback failure
sk: Prehrávanie zlyhalo

en: Playback speed
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Played
sk: Prehrané

en: Played buffers
sk: Prehrané buffery

en: Player...
sk: Prehrávač...

en: Playing some media.
sk: Prehráva sa nejaké médium.

en: Playlist Files
sk: Súbory s playlistom

en: Playlist Files|
sk: Súbory s playlistom|

en: Playlist bookmark 1
sk: Záložka č. 1 v playliste

en: Playlist bookmark 10
sk: Záložka č. 10 v playliste

en: Playlist bookmark 2
sk: Záložka č. 2 v playliste

en: Playlist bookmark 3
sk: Záložka č. 3 v playliste

en: Playlist bookmark 4
sk: Záložka č. 4 v playliste

en: Playlist bookmark 5
sk: Záložka č. 5 v playliste

en: Playlist bookmark 6
sk: Záložka č. 6 v playliste

en: Playlist bookmark 7
sk: Záložka č. 7 v playliste

en: Playlist bookmark 8
sk: Záložka č. 8 v playliste

en: Playlist bookmark 9
sk: Záložka č. 9 v playliste

en: Playlist has only %d elements
sk: Playlist má len %d položiek!

en: Please enter a network URL:
sk: Zadajte prosím sieťovú adresu URL:

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
sk: Prosím zadajte platné meno používateľa a heslo pre pripojenie cez sftp na %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
sk: Prosím zadajte platné meno používateľa a heslo pre realm %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
sk: Prosím zadajte platné meno používateľa a heslo.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
sk: Zadajte prosím URL adresu alebo cestu k médiu, ktoré chcete prehrať

en: Please enter the new profile name.
sk: Zadajte prosím názov nového profilu.

en: Please provide one of the following parameters:
sk: Prosím zadajte jeden z týchto parametrov:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
sk: Zadajte prosím meno používateľa alebo vypnite prídavný modul audioscrobbler a potom program VLC reštartujte. 
    Navštívte prosím stránku http://www.last.fm/join/ a zriaďte si účet.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
sk: Čakajte prosím pokiaľ sa opäť nevytvorí vyrovnávacia pamäť pre písmo.
    Tento proces by mal trvať menej ako niekoľko minút.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
sk: Čakajte prosím pokiaľ sa opäť nevytvorí vyrovnávacia pamäť pre písmo.
    Tento proces by mal trvať menej ako jednu minútu.

en: Plu&gins and extensions
sk: Prídavné &moduly a rozšírenia

en: Plugins
sk: Prídavné moduly

en: Plugins and extensions
sk: Prídavné moduly a rozšírenia

en: Podcast Author
sk: Autor podcastu

en: Podcast Category
sk: Kategória podcastov

en: Podcast Copyright
sk: Autorské práva k podcastu

en: Podcast Duration
sk: Trvanie podcastu

en: Podcast Info
sk: Informácie o podcaste

en: Podcast Keywords
sk: Kľúčové slová podcastov

en: Podcast Link
sk: Odkaz na podcast

en: Podcast Publication Date
sk: Dátum zverejnenia podcastu

en: Podcast Size
sk: Veľkosť podcastu

en: Podcast Subcategory
sk: Podkategória podcastu

en: Podcast Subtitle
sk: Titulok podcastu

en: Podcast Summary
sk: Zhrnutie informácií o podcaste

en: Podcast Type
sk: Typ podcastu

en: Podcast URLs list
sk: Zoznam URL adries podcastov

en: Podcast parser
sk: Analyzátor podcastov

en: Podcasts
sk: Podcasty

en: Polarization (Voltage)
sk: Polarizácia (napätie)

en: Polish
sk: Poľsky

en: Port for the database
sk: Port pre databázu

en: Port to use for the RTP source of the session
sk: Port používaný v relácii pre zdroj RTP.

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
sk: Port použitý pre tunelovanie RTSP/RTP protokolu cez HTTP protokol.

en: Portaudio identifier for the output device
sk: Identifikátor Portaudio pre výstupné zariadenie

en: Portuguese
sk: Portugalsky

en: Position
sk: Pozícia

en: Position Control
sk: Kontrola pozície

en: Position of video title
sk: Pozícia názvu videa

en: Positioning method
sk: Metóda pozicovania

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
sk: Spôsob pozicovania v mozaike. Možnosť "automaticky" = automatický výber najlepšieho počtu stĺpcov a riadkov. Možnosť "fixne" = použiť len zadaný počet stĺpcov a riadkov. Súradnice: použiť používateľom definované súradnice pre každý obrázok.

en: Post processing
sk: Dodatočné spracovávanie

en: Post processing quality
sk: Kvalita dodatočného spracovávania

en: Post-Processing Quality
sk: Kvalita dodatočného spracovávania

en: Posterize
sk: Posterizovať

en: Posterize level
sk: Úroveň posterizácie

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
sk: Úroveň posterizácie (počet farieb je mocninou tejto hodnoty)

en: Posterize video by lowering the number of colors
sk: Posterizovať video znížením počtu farieb

en: Posterize video filter
sk: Filter pre posterizáciu videa

en: Postproc
sk: Dodatočné spracovávanie

en: Power Management Inhibitor
sk: Spomaľovač napájania

en: Power line frequency
sk: Frekvencia napájacej linky

en: Power line frequency anti-flicker filter.
sk: Frekvencia napájacej linky filtra proti blikaniu.

en: Pre&vious
sk: Do&zadu

en: Pre-motion estimation
sk: Odhadovanie pohybu

en: Preamp
sk: Predzosilnenie

en: Preamp
sk: Predzosilnenie

en: Preamp:
sk: Predzosilnenie:

en: Preamp:
sk: Predzosilnenie:

en: Prefer native stream recording
sk: Uprednostniť nahrávanie natívneho streamu

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preferences file could not be saved
sk: Súbor s nastaveniami nemožno uložiť

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Preferred Audio language
sk: Preferovaný jazyk zvukovej stopy

en: Preferred Subtitle Language
sk: Preferovaný jazyk titulkov

en: Preferred audio language:
sk: Preferovaný jazyk zvukovej stopy:

en: Preferred decoders list
sk: Zoznam preferovaných dekodérov

en: Preferred encoders list
sk: Zoznam preferovaných kodérov

en: Preferred packetizer list
sk: Zoznam preferovaných paketizérov

en: Preferred subtitles language
sk: Preferovaný jazyk zvukovej stopy

en: Preferred video resolution
sk: Preferované rozlíšenie videa

en: Prefilter
sk: Predfiltrovanie

en: Prefix
sk: Koncovka

en: Prefix of the destination file automatically generated
sk: Koncovka automaticky generovaného cieľového súboru

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
sk: Koncovka výstupných obrázkov. Tieto súbory budú pomenované podľa vzoru: "koncovkaČÍSLO.formát", ak ste neaktivovali nahradzovanie.

en: Preload MKV files in the same directory
sk: Načítať MKV súbory do rovnakého priečinka

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
sk: Načítať súbory matroska do toho istého priečinka, aby sa vyhľadali odkazované segmenty (nie je vhodné pri poškodených súboroch).

en: Preparer
sk: Zostavovateľ

en: Preset
sk: Prednastavené

en: Preset to use for the equalizer.
sk: Predvolené nastavenia ekvalizéra.

en: Press menu select or pause to continue.
sk: Pre pokračovanie stlačte tlačidlo pre výber menu alebo pozastavenie prehrávania.

en: Press new keys for
    "%@"
sk: Stlačte novú klávesovú skratku pre
    "%@"

en: Press the new keys for
sk: Stlačte novú klávesovú skratku pre

en: Prev
sk: Predchádzajúce

en: Previous
sk: Dozadu

en: Previous / Backward
sk: Dozadu / Späť

en: Previous Channel
sk: Predchádzajúci kanál

en: Previous Chapter/Title
sk: Predchádzajúca kapitola/titul

en: Previous chapter
sk: Predchádzajúca kapitola

en: Previous media in the playlist
sk: Predchádzajúce mediálne súbory v playliste

en: Previous media in the playlist, skip backward when keep-pressed
sk: Predchádzajúce mediálne súbory v playliste, pri držaní spôsobí preskakovanie smerom dozadu

en: Previous title
sk: Predchádzajúci titul

en: Primary language (Analog TV tuners only)
sk: Primárny jazyk (len analógové TV tunery)

en: Primary language left, Secondary language right
sk: Primárny jazyk vľavo, sekundárny jazyk vpravo

en: Print stats for each frame.
sk: Zobrazovať štatistiky pre každú snímku.

en: Privacy / Network Interaction
sk: Súkromie / interakcia siete

en: Privacy and Network Access Policy
sk: Pravidlá pre súkromie a prístup do siete

en: Producer
sk: Producent

en: Product
sk: Produkt

en: Profile
sk: Profil

en: Profile Name
sk: Názov profilu

en: Program Guide
sk: Programový sprievodca

en: Programs
sk: Programy

en: Protect against sound clipping
sk: Zabrániť orezávaniu zvuku

en: Protocol
sk: Protokol

en: Providers Source Content
sk: Zdrojový obsah poskytovateľa

en: Pseudo raw video decoder
sk: Video-dekodér pre Pseudo-raw

en: Pseudo raw video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte Pseudo raw

en: Psychedelic video filter
sk: Filter videa Psychedelic

en: Psycho-acoustic model
sk: Psycho-akustický model

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: PulseAudio input
sk: Vstup PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
sk: Zvukový výstup Pulseaudio

en: Pure-interlaced mode.
sk: Čistý prekladaný režim

en: Purple
sk: Ružová

en: Puzzle game
sk: Puzzle

en: Puzzle interactive game video filter
sk: Interaktívny puzzle filter

en: QP curve compression
sk: Kompresia krivky kvantizačného parametra

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
sk: Kompresia krivky kvantizačného parametra. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu 0.0 (CBR) -  1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
sk: Rozdiel kvantizačných parametrov medzi farebnou sýtosťou (chroma) a jasom (luma)

en: QP difference between chroma and luma.
sk: Rozdiel kvantizačných parametrov medzi farebnou sýtosťou (chroma) a jasom (luma).

en: QP factor between I and P
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami I a P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami I a P. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu 1.0 - 2.0.

en: QP factor between P and B
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami P a B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami P a B. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu 1.0 - 2.0.

en: Qt interface
sk: Rozhranie QT

en: Quality factor to use in constant quality mode
sk: Faktor kvality, ktorý sa použije v režime konštantnej kvality

en: Quality level
sk: Úroveň kvality

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
sk: Úroveň kvality kódovania pohybových vektorov (vysoká úroveň kvality môže kódovanie značne spomaliť).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
sk: Kvalita dodatočného spracovávania. Zadávajte hodnoty v rozsahu od 0 (vypnuté) do 6 (najlepšie) 
    Vyššia kvalita spracovávania si vyžaduje aj výkonnejší procesor, ale výsledné obrázky budú kvalitnejšie.
    S predvoleným reťazcom filtra, sú hodnoty namapované pre nasledujúce filtre:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality-based VBR
sk: Variabilný tok dát s dôrazom na kvalitu

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
sk: Kvantizačný faktor I snímok, v porovnaní s P snímkami (hodnota 1.0 napríklad znamená, že I aj P snímky budú mať rovnakú škálu q).

en: Quantizer scale
sk: Mierka kvantizéra

en: Quick &Open File...
sk: Rýchle otvorenie &súboru...

en: QuickTime Media Link importer
sk: Importér playlistov vo formáte QuickTime Media Link

en: QuickTime library decoder
sk: Dekodér knižnice QuickTime

en: Quicktime Capture
sk: Záznam Quicktime

en: Quiet mode
sk: Tichý režim

en: Quiet synchro
sk: Tichá synchronizácia

en: Quit
sk: Koniec

en: Quit VLC
sk: Ukončiť program VLC

en: Quit after Playback
sk: Ukončiť po prehraní

en: Quit at the end of playlist
sk: Ukončiť na konci playlistu

en: RAM playlist import
sk: Import playlistov vo formáte RAM

en: RC
sk: Diaľkové ovládanie

en: RD based mode decision for B-frames
sk: RD-režim pri rozhodovaní o B-snímkach.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
sk: RD-režim pri rozhodovaní o B-snímkach. Táto funkcia vyžaduje komponent subme6 (alebo novší).

en: RGB component to extract
sk: RGB komponent na extrahovanie

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
sk: RGB komponent na extrahovanie. 0=Červená, 1=Zelená, 2=Modrá.

en: RMS/peak
sk: RMS/špička

en: RSS and Atom feed display
sk: Zobrazenie polí RSS a Atom

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
sk: URL adresy polí RSS/Atom, oddelené značkou '|'.

en: RTCP (local) port
sk: (Lokálny) port RTCP

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
sk: Na tomto porte protokolu sa prijímajú RTCP pakety. Ak je hodnota nulová, používa sa multiplexovaný protokol RTP/RTCP.

en: RTMP input
sk: Vstup RTMP

en: RTMP stream output
sk: Výstup RTMP streamu

en: RTP over RTSP (TCP)
sk: Používať RTP cez RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sk: RTP pakety sa autentifikujú a dekódujú pomocou tohto zdieľaného kľúča Secure RTP master. Ten musí byť 32-znakový hexadecimálny reťazec.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
sk: RTP pakety sa zahodia v prípade, že sú príliš vzdialené od posledného prijatého paketu. Max. vzdialenosť od posledného paketu sa zadáva v tomto políčku.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
sk: RTP pakety sa zahodia v prípade, že ich je načítaných priveľa dopredu. Max. počet paketov, načítavaných dopredu sa udáva v tomto políčku.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sk: RTP pakety budú mať chránenú integritu a budú kódované týmto zdieľaným tajným kľúčom Secure RTP master. Ten musí byť 32-znakový, hexadecimálny reťazec.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
sk: Formát vyťaženia RTP, predpokladaný pre dynamické vyťažovanie

en: RTP source timeout (sec)
sk: Časový limit pre RTP zdroj (v sek.)

en: RTP stream output
sk: Výstup streamu RTP

en: RTP/RTCP multiplexing
sk: Multiplexovanie RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
sk: Demuxér RTP/RTSP/SDP (s použitím Live555)

en: RTSP announce
sk: Ohlasovanie cez RTSP

en: RTSP authentication
sk: Autentifikácia RTSP

en: RTSP password
sk: Heslo RTSP

en: RTSP server address
sk: Adresa RTSP servera

en: RTSP server port
sk: Port RTSP servera

en: RTSP session timeout (s)
sk: Časový limit pre RTP sedenie (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
sk: Po nedoručení požiadavky RTSP počas tejto doby, budú sedenia typu RTSP ukončené. Nastavenie na zápornú alebo nulovú hodnotu vypne odpočítavanie času. Predvolená hodnota je 60 (jedna minúta).

en: RTSP user name
sk: Meno používateľa pre protokol RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
sk: Prístup a demuxovanie RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
sk: Filter pre konverziu RV32

en: Radio device
sk: Rádio

en: Radio device name
sk: Názov rádio-zariadenia

en: Radius
sk: Polomer (okruh)

en: Radius in pixels
sk: Okruh v pixeloch

en: Raeto-Romance
sk: Rétorománsky

en: Raise the interface above all other windows.
sk: Umiestniť rozhranie nad všetky ostatné okná

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra pre makrobloky v dolnej časti snímok (predvolená hodnota je 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra pre makro-bloky s veľkou časovou komplexnosťou (predvolená hodnota je 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra pri veľmi jasných makroblokoch (predvolená hodnota je 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra vo veľmi tmavých makro-blokoch (predvolená hodnota je: 0.0).

en: Random
sk: Náhodne

en: Random Off
sk: Náhodné prehrávanie vypnuté

en: Random On
sk: Náhodné prehrávanie zapnuté

en: Rate control buffer aggressiveness
sk: Agresivita pri kontrole vyrovnávacej pamäti

en: Rate control buffer aggressiveness.
sk: Agresivita pri kontrole vyrovnávacej pamäti.

en: Rate control buffer size
sk: Rýchlosť kontroly vyrovnávacej pamäti

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
sk: Rýchlosť kontroly vyrovnávacej pamäti (v kilobytoch). Väčšiu vyrovnávaciu pamäť je možné kontrolovať vyššou rýchlosťou. Takáto kontrola pamäti však môže spôsobovať časový posun v streamoch.

en: Rate control method
sk: Metóda kontroly rýchlosti

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
sk: Rýchlosť zmeny hĺbky funkcie sweep. Udáva sa v milisekundových posunoch na jednu sekundu prehrávania

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Ratio
sk: Pomer

en: Ratio max (x 1000)
sk: Max. pomer (x 1000)

en: Ratio of B frames
sk: Pomer B snímok

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
sk: Rýchlosť nahrávania obrázkov. Napríklad: hodnota 3 znamená, že sa z každých troch obrázkov nahrá jeden.

en: Ratio of key frames
sk: Pomer kľúčových snímok

en: Raw audio demuxer
sk: Demuxér zvuku Raw

en: Raw audio encoder
sk: Kodér zvuku Raw

en: Raw video demuxer
sk: Demuxér videa Raw

en: Raw/Log Audio decoder
sk: Dekodér zvuku Raw/Log

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
sk: Načítať konfiguračný súbor VLM po spustení VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
sk: Načítať súbor, ktorý sa neustále aktualizuje (napríklad nejaký JPG obrázok na serveri). Túto voľbu by ste nemali ponechať aktivovanú, pretože môže narušiť prehrávanie iných typov HTTP streamov.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
sk: Načítať a zahodiť neznáme EBML prvky (nepoužívajte túto voľbu pri poškodených súboroch).

en: Read at media
sk: Načítané z média

en: Read meta data using lua scripts
sk: Prečítať meta-údaje s použitím skriptov lua

en: Read password for target device from file.
sk: Prečítať heslá pre cieľové zariadenie zo súboru.

en: Read size
sk: Veľkosť na čítanie

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
sk: Načítať zvukový stream radšej pomocou programu VLC, nie priamo zo vstupu Jack.

en: ReadMe / FAQ...
sk: Súbor ReadMe / Najčastejšie kladené otázky...

en: Real RTSP
sk: Reálne RTSP

en: Real demuxer
sk: Demuxér Real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
sk: Vstup protokolu Real-time (RTP)

en: Real-time
sk: V reálnom čase

en: RealVideo library decoder
sk: Dekodér knižnice RealVideo

en: Rear center
sk: Vzadu v strede

en: Rear left
sk: Vzadu vľavo

en: Rear right
sk: Vzadu vpravo

en: Recalculate subtitles duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
sk: Prepočítať trvanie titulkov podľa
    na ich obsah a hodnotu.
    Pre zablokovanie nastavte hodnotu 0.

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
sk: Odporúčaný výstup videa pre systém Windows Vista a novší

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
sk: Odporúčaný výstup videa pre systém Windows XP. Nie je kompatibilný s rozhraním Aero v systéme Vista

en: Record
sk: Nahrať

en: Record access filter start/stop.
sk: Spustiť/zastaviť nahrávanie pomocou prístupového filtra.

en: Record directory or filename
sk: Priečinok alebo názov súboru so záznamom

en: Record stream output
sk: Výstup nahraného streamu

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Recording done
sk: Nahrávanie ukončené

en: Recording ratio
sk: Rýchlosť nahrávania

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
sk: Opraviť index AVI súboru. Túto voľbu používajte vtedy, ak je váš AVI súbor poškodený alebo nekompletný (nie je možné vyhľadávanie).

en: Rectangular Linear Phase
sk: Obdĺžníková lineárna fáza

en: Red
sk: Červená

en: Red balance
sk: Vyváženie červenej farby

en: Red chroma balance.
sk: Vyváženie sýtosti červenej farby.

en: Red component of the pause color
sk: Červená zložka farby pri pozastavení

en: Red component of the shutdown color
sk: Červená zložka vo farbe pri vypnutí

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
sk: Červená zložka čisto bielej farby na LED prúžkoch.

en: Reduce fluctuations in QP
sk: Redukovať výkyvy v kvantizačných parametroch

en: Refresh list
sk: Obnoviť zoznam

en: Refresh period in ms
sk: Čas obnovovania v ms

en: Refresh time
sk: Čas obnovenia

en: Region left column
sk: Oblasť ľavého stĺpca

en: Region top row
sk: Oblasť horného riadka

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
sk: Prepáčte, tieto klávesy nemožno použiť na vytvorenie klávesovej skratky.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
sk: Regulárny výraz použitý na filtrovanie naposledy prehraných položiek

en: Relative font size
sk: Relatívna veľkosť písma

en: Relative to source content
sk: Relatívne k obsahu zdroja

en: Relative to source delay
sk: Relatívne k oneskoreniu zdroja

en: Release
sk: Uvoľniť

en: Release function
sk: Funkcia uvoľnenia

en: Release time
sk: Čas vydania

en: Reload extensions
sk: Znovu načítať koncovky

en: Remote Audio Output Protocol stream output
sk: Protokol pre vzdialený výstup zvuku na výstupe streamu

en: Remote control interface
sk: Rozhranie pre diaľkové ovládanie

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
sk: Rozhranie pre dialkove ovladanie je inicializovane. Ak potrebujete pomocnika, napiste prikaz `help'

en: Remote-OSD
sk: Vzdialené OSD ovládanie

en: Remote-OSD over VNC
sk: Vzdialená obsluha OSD cez VNC

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Remove borders of the video and replace them by black borders
sk: Odstrániť okraje videa a nahradiť ich čiernymi okrajmi

en: Remove old preferences?
sk: Odstrániť staršie nastavenia?

en: Remove this podcast subscription
sk: Odstrániť toto prihlásenie na odber podcastu

en: Remove zones of the video using a picture as mask
sk: Odstrániť zóny videa použitím obrázka ako masky

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
sk: Odstráni všetky efekty priehľadnosti v DVD titulkoch.

en: Render text or image
sk: Vykresliť text alebo obrázok

en: Render the image or text in current overlay buffer.
sk: Vykresliť obrázok alebo text v aktuálnej vyrovnávacej pamäti pre prekrývanie

en: Rendering quality
sk: Kvalita vykresľovania

en: Repair AVI Files
sk: Opraviť AVI súbory

en: Repeat
sk: Zopakovať

en: Repeat All
sk: Opakovať všetko

en: Repeat Off
sk: Opakovanie vypnuté

en: Repeat One
sk: Opakovať jedenkrát

en: Repeat all
sk: Zopakovať všetko

en: Repeat current item
sk: Zopakovať aktuálnu položku

en: Repeat delay:
sk: Omeškanie opakovania:

en: Repeat:
sk: Zopakovať:

en: Replay gain
sk: Typ zosilnenia pri opakovanom prehrávaní

en: Replay gain mode
sk: Režim normalizácie pri prehrávaní

en: Replay gain mode:
sk: Režim normalizácie pri prehrávaní:

en: Replay preamp
sk: Predzosilnenie pri opakovanom prehrávaní

en: Requirements
sk: Požiadavky

en: Resampling quality
sk: Kvalita prevzorkovania

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
sk: Kvalita prevzorkovania (0 = najhoršie a najrýchejšie, 10 = najlepšie a najpomalšie).

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset All
sk: Obnoviť všetko

en: Reset Preferences
sk: Obnoviť nastavenia

en: Reset controls
sk: Obnoviť ovládacie prvky

en: Reset controls to defaults.
sk: Obnoviť predvolené ovládacie prvky.

en: Reset defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Resize interface to the native video size
sk: Zmeniť veľkosť rozhrania na natívnu veľkosť videa

en: Resize interface to video size
sk: Meniť veľkosť rozhrania podľa veľkosti videa

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Respect ordered chapters
sk: Rešpektovať usporiadané kapitoly

en: Retrieving Channel Info...
sk: Zisťujú sa informácie o kanáli...

en: Reveal in Finder
sk: Získať vo vyhľadávači

en: Reverb
sk: Ozvena

en: Reverberation delay
sk: Oneskorenie ozveny

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
sk: Oneskorenie ozveny, v ms. Najčastejšie sa používajú hodnoty od 40 do 200 ms.

en: Reverberation level
sk: Intenzita ozveny

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
sk: Intenzita ozveny (0 - 100, predvolená hodnota je 0).

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Reverse stereo
sk: Reverzné stereo

en: Revert to normal play speed
sk: Vrátiť na normálnu rýchlosť prehrávania

en: Right
sk: Vpravo

en: Right to left/Bottom to top
sk: Sprava doľava/zdola nahor

en: Ripple video filter
sk: Filter videa pre vlnenie

en: Roll-off factor
sk: Faktor Roll-off

en: Romanian
sk: Rumunsky

en: Room size
sk: Veľkosť miestnosti

en: Room width
sk: Šírka miestnosti

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Rotate (degrees)
sk: Otočiť (stupne)

en: Rotate by 180 degrees
sk: Otočiť o 180 stupňov

en: Rotate by 270 degrees
sk: Otočiť o 270 stupňov

en: Rotate by 90 degrees
sk: Otočiť o 90 stupňov

en: Rotate or flip the video
sk: Otočiť alebo preklopiť video

en: Rotate video filter
sk: Filter videa pre otočenie obrazu

en: Row
sk: Riadok

en: Rows
sk: Riadky

en: Rows:
sk: Riadky:

en: Run VLC with dark or bright interface style
sk: Spustiť VLC s tmavým alebo jasným štýlom rozhrania

en: Run as daemon process
sk: Spustiť ako skrytú službu

en: Run fb on current tty
sk: Aktivovať vyrovnávaciu pamäť pre snímky na aktuálnej snímke tty.

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
sk: Spustiť vyrovnávaciu pamäť pre snímky na aktívnom TTY zariadení. Voľba je v predvolenom stave zapnutá. Po vypnutí tty sa môže zobraziť upozornenie.

en: Run manually
sk: Spustiť manuálne

en: Run on schedule
sk: Spustiť úlohu

en: Run time
sk: Čas behu

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
sk: Spustenie programu VLC v real-time režime vám umožní využívať lepšie plánovanie a je vhodné v prípade, že práve odosielate stream. Tento režim však môže preťažiť a spomaliť celý počítač. Mali by ste ho preto aktivovať iba v prípade, že naozaj viete, prečo tak činíte.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
sk: Spustenie programu VLC s predvoleným rozhraním. Pre spustenie bez rozhrania zadajte príkaz 'cvlc'.

en: Runs VLC as a background daemon process.
sk: Program VLC sa spustí ako služba na pozadí.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
sk: Spustí doplnkový kodér na výstupe, nie vo videu.

en: Russian
sk: Rusky

en: Russian (KOI8-R)
sk: Rusky (KOI8-R)

en: S&tatistics
sk: Š&tatistiky

en: S-Video input
sk: Vstup S-Video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
sk: Ak váš hardvér (zvuková karta) má výstup S/PDIF, tento výstup sa aktivuje pre započatím prehrávania.

en: SAP Announce
sk: Oznam cez SAP

en: SAP Strict mode
sk: Exaktný režim SAP

en: SAP announce
sk: Ohlasovanie cez SAP

en: SAP announcement interval
sk: Interval oznamovania správ zo SAP

en: SAP announcing
sk: Oznamovať cez SAP

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
sk: SAP je funkcia, ktorá umožňuje vysielať oznamovacie streamy pomocou protokolu UDP alebo RTP.

en: SAP multicast address
sk: Multicast-adresa pre SAP

en: SAP timeout (seconds)
sk: Časový limit pre SAP (v sekundách)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
sk: Rozhodovanie založené na SATD (používa sa pri transformácii blokov 8x8).

en: SDI Demux
sk: Demux SDI

en: SDI Input
sk: Vstup SDI

en: SDL Image decoder
sk: Obrazový SDL dekodér

en: SDL chroma format
sk: Formát farebnej sýtosti SDL

en: SDL_image video decoder
sk: Video-dekodér SDL_image

en: SDP Descriptions parser
sk: Analyzátor SDP poznámok

en: SDP URL
sk: URL adresa pre SDP

en: SDP required
sk: Vyžaduje sa SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
sk: Popisovače SDT (vyžaduje sa --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
sk: Autentifikácia SFTP

en: SFTP input
sk: Vstup SFTP

en: SFTP password
sk: SFTP - heslo

en: SFTP port
sk: SFTP - port

en: SFTP port number to use on the server
sk: SFTP - číslo portu, ktorý sa použije na serveri

en: SFTP user name
sk: SFTP - meno používateľa

en: SMB domain
sk: Doména SMB

en: SMB input
sk: Vstup SMB

en: SMB password
sk: Heslo pre SMB

en: SMB user name
sk: Meno používateľa pre SMB

en: SMF demuxer
sk: Demuxér SMF

en: SOCKS password
sk: Heslo na serveri SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
sk: Názov servera SOCKS, ktorý sa bude používať. Adresu zadávajte v tvare adresa:port. Tento server sa potom bude používať pri všetkých TCP spojeniach.

en: SOCKS user name
sk: Meno používateľa na serveri SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
sk: Identifikačné čísla SPS a PPS

en: SQLite database module
sk: Modul s databázou SQLite

en: SRC resampler
sk: Prevzorkovanie SRC

en: SRTP key (hexadecimal)
sk: Kľúč SRTP (hexadecimálny)

en: SRTP salt (hexadecimal)
sk: SRTP salt (hexadecimálne)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sk: konverzie SSE2 I420,IYUV,YV12 - RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
sk: SSE2 konverzie z

en: SSIM computation
sk: Vykalkulovať SMB

en: SVCD subtitles
sk: Titulky na SVCD

en: SVG template file
sk: Súbor so šablónou SVG

en: Samba (Windows network shares) input
sk: Vstup Samba (zdieľanie siete v systéme Windows)

en: Samoan
sk: Samoa

en: Sample Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Sample aspect ratio
sk: Stranový pomer vzorky

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
sk: Stranový pomer vzorky na cieľovom zariadení (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
sk: Formát vzorkovania

en: Sample rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Sample rate converter type
sk: Typ konvertora vzorkovacej frekvencie

en: Sample rate of an audio elementary stream
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku v elementárnom streame

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
sk: Vzorkovacia frekvencia prekódovaného zvuk. streamu (11250, 22500, 44100 alebo 48000).

en: Sample ui-state-error style.
sk: Štýl vzorky ui-state-error.

en: Samplerate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Samplerate information of the transcoded stream.
sk: Informácia o dátovom toku v prekódovanom video-streame.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
sk: Vzorkovacia frekvencia zachyteného zvukového streamu, v Hz (napr: 11025, 22050, 44100,48000)

en: Sardinian
sk: Sardínia

en: Sat windowing
sk: Sýtosť v okne

en: Satellite azimuth
sk: Azimut satelitu

en: Satellite azimuth in tenths of degree
sk: Azimut satelitu v desatinách stupňa

en: Satellite elevation
sk: Elevácia satelitu

en: Satellite elevation in tenths of degree
sk: Elevácia satelitu v desatinách stupňa

en: Satellite equipment control
sk: Kontrola výbavy satelitu

en: Satellite longitude
sk: Zemepisná dĺžka umiestnenia satelitu

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
sk: Zemepisná dĺžka umiestnenia satelitu, v desatinách stupňa. Záporná hodnota = západ.

en: Satellite range code
sk: Kód dosahu satelitu

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
sk: Kód dosahu satelitu definovaný výrobcom, napr. prepínací kód DISEqC

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Saturation threshold
sk: Hranica sýtosti

en: Save
sk: Uložiť

en: Save Debug Frames
sk: Uložiť snímky na analyzáciu

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: Save Metadata
sk: Uložiť meta-údaje

en: Save Playlist
sk: Uložiť playlist

en: Save Playlist to &File...
sk: Uložiť playlist do &súboru...

en: Save Playlist...
sk: Uložiť playlist...

en: Save VLM configuration as...
sk: Uložiť konfiguráciu VLM ako...

en: Save and Continue
sk: Uložiť a pokračovať

en: Save and close the dialog
sk: Uložiť a zatvoriť dialóg

en: Save file to
sk: Uložiť súbor do

en: Save file...
sk: Uložiť súbor...

en: Save log file as...
sk: Uložiť &súbor so záznamom ako...

en: Save playlist
sk: Uložiť playlist

en: Save playlist as...
sk: Uložiť playlist ako...

en: Save raw codec data
sk: Uložiť surové dáta kodeku.

en: Save recently played items
sk: Uložiť naposledy prehrávané položky

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
sk: Ak ste si v hlavných nastaveniach zvolili fiktívny dekodér, môžete teraz uložiť "surové" dáta kodeku.

en: Save the recently played items in the menu
sk: Uložiť naposledy prehrané položky v menu

en: Save this Log...
sk: Uložiť tento záznam...

en: Save...
sk: Uložiť...

en: Saves all the displayed logs to a file
sk: Všetky zobrazené záznamy sa uložia do súboru

en: Saving file failed
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor

en: Scale
sk: Rozsah

en: Scale factor
sk: Faktor pre zmenu veľkosti

en: Scale factor (0.1-2.0)
sk: Faktor pre zmenu veľkosti (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
sk: Mierka, v ktorej bude video prekódovávané (napr.: 0.25).

en: Scaled to screen
sk: Prispôsobené na veľkosť obrazovky

en: Scaletempo
sk: Mierka tempa

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
sk: Faktor pre zmenu veľkosti používaný pri deaktivovaní funkcie automatickej zmeny veľkosti.
    Predvolená hodnota je 1.0 (pôvodná veľkosť videa).

en: Scaling mode
sk: Režim prispôsobovania veľkosti

en: Scaling mode to use.
sk: Režim prispôsobovania veľkosti, ktorý sa bude používať

en: Scene filter
sk: Filter scén

en: Scene video filter
sk: Filter scén videa

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
sk: Detekcia zlomov scény. Pomocou tejto voľby môžete ovládať, ako často sa budú vkladať extra I-snímky. Ak zadáte pre detekciu zlomov príliš nízku hodnotu, kodek bude vkladať I-snímky až tesne pred uplynutím zadaného časového intervalu. Ak zadáte pre detekciu zlomov príliš vysoké hodnoty,  môže sa zvýšiť počet odpadových bitov. Zadaním hodnoty -1 zablokujete detekciu zlomu scén, čo však môže spôsobiť vznik škaredých artefaktov pri kódovaní. Povolený rozsah hodnôt je 1-100.

en: Schedule
sk: Naplánovanie

en: Schedule:
sk: Naplánovanie:

en: Scope
sk: Rozsah (oblasť)

en: Score
sk: Stav

en: Scrambled
sk: Kódované

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Screen Input
sk: Obrazový vstup

en: Screen capture
sk: Zaznamenávanie (snímanie) obrazovky

en: Screen capture (with X11/XCB)
sk: Zaznamenávanie obrazu (s X11/XCB)

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is
sk: Číslo obrazovky v celoobrazovkovom režime, namiesto tej obrazovky, kde sa nachádza rozhranie

en: Scrobbler URL
sk: URL súčasti Scrobbler

en: Scroll with feed
sk: Rolovať s poľom

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Filter
sk: Vyhľadávací filter

en: Search Length
sk: Dĺžka hľadania

en: Search in Playlist
sk: Hľadať v playliste

en: Search the playlist
sk: Vyhľadať v playliste

en: Second CSA Key
sk: Druhý kľúč CSA

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
sk: Druhý zvukový program (len analógové TV tunery)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
sk: Sekundárny jazyk (len analógové TV tunery)

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
sk: Prevzorkovanie Secret Rabbit Code (libsamplerate)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
sk: Bezpečných 128-bitov (s vylúčením 256-bitových znakov)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
sk: Bezpečných 256-bitov (uprednostniť 256-bitové znaky)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
sk: Zabezpečené RTP si vyžaduje (neutajenú) hodnotu prim. salt. Táto hodnota musí byť 28-znakový hexadecimálny reťazec.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
sk: Vyhľadávanie a pozícia založené na pozícii perc. bytu, nie na časovej pozícii vygenerovanej pomocou PCR. Ak vyhľadávanie nefunguje korektne, zapnite túto možnosť.

en: Seek based on percent not time
sk: Vyhľadávanie založené na percentách, nie na čase

en: Seek based on percent not time.
sk: Vyhľadávanie založené na percentách, nie na čase.

en: Segment length
sk: Dĺžka segmentu

en: Segments
sk: Segmenty

en: Select
sk: Vyberte

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sk: Ak chcete vidieť všetky nastavenia, kliknite na príkaz "Pokročilé nastavenia".

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select Audio Device
sk: Vyberte zvukové zariadenie

en: Select Directory
sk: Vyberte si priečinok

en: Select File
sk: Vyberte si súbor

en: Select Folder
sk: Vyberte si priečinok

en: Select Input
sk: Vybrať vstup

en: Select Output
sk: Vybrať výstup

en: Select a color effect.
sk: Vyberte farebný efekt.

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
sk: Vyberte zariadenie alebo priečinok VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
sk: Vyberte zariadenie alebo priečinok VIDEO_TS

en: Select a directory
sk: Vyberte si priečinok

en: Select a file
sk: Vyberte si súbor

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
sk: Vyberte korektné zvukové zariadenie použité v KAI.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
sk: Vyberte správny režim videa na použitie KVA.

en: Select a stream
sk: Vybrať stream

en: Select an action to change the associated hotkey
sk: Vyberte akciu, ktorej klávesovú skratku chcete upraviť

en: Select an action to change the associated hotkey:
sk: Vyberte akciu, ktorej klávesovú skratku chcete zmeniť:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
sk: Vyberte formát zvukového vstupu zadaním počtu bitov/vzorkov (ak sa údaj nerovná 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
sk: Vyberte formát zvukového vstupu zadaním počtu zvukových kanálov (ak nie je počet rovný 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
sk: Vyberte formát zvukového vstupu zadaním rýchlosti vzorkovania (ak sa nerovná 0)

en: Select channel to keep
sk: Zvoľte si kanál, ktorý chcete zachovať

en: Select current widget
sk: Vybrať aktuálnu pomôcku

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
sk: Zadajte - v percentách - pozíciu stredného bodu zmiešanej zóny. (50 = stred)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
sk: Zadajte v percentách koeficient Lagrange na začiatku zóny zmiešavania

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
sk: Zadajte v percentách koeficient Lagrange na konci zmiešanej zóny

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
sk: Zadajte v percentách koeficient Lagrange v strede zmiešanej zóny

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
sk: Zadajte dĺžku prekrývacej oblasti v zmiešanej zóne (v prípade steny s rozmermi 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
sk: Zadajte dĺžku prekrývacej oblasti v zmiešanej zóne (v %)

en: Select individual es to enable or disable from stream
sk: Nastaviť individuálne ES na zapnutie alebo vypnutie zo streamu

en: Select next DVD chapter
sk: Vybrať ďalšiu kapitolu DVD

en: Select next DVD title
sk: Vybrať ďalší DVD titul

en: Select one color in the video
sk: Vyberte si jednu farbu vo videu

en: Select one or more files to open
sk: Zvoľte si jeden alebo viacero súborov, ktoré chcete otvoriť

en: Select one or multiple files
sk: Zvoľte si jeden alebo viacero súborov

en: Select prev DVD chapter
sk: Vybrať predchádzajúcu kapitolu DVD

en: Select previous DVD title
sk: Vybrať predchádzajúci DVD titul

en: Select profile:
sk: Vyberte si profil:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
sk: Vyberte si kvalitu vykresľovania, na úkor rýchlosť. 0=najrýchlejšie, 1=s najlepšou kvalitou.

en: Select skin
sk: Vybrať vzhľad

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
sk: Vyberte si konfiguráciu reproduktorov, ktorú chcete použiť. Táto voľba nespôsobuje upmixovanie. Takže napríklad nie je možné prekonvertovať stereo-zvuk do formátu 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
sk: Zvoľte si osobitné zvuk. zariadenie, alebo nechajte rozhodnúť systém (predvolené nastavenie). Aby sa vykonané zmeny prejavili, je potrebné reštartovať program VLC.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov čiernej farby v zmiešanej zóne (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov čiernej farby v zmiešanej zóne (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov čiernej farby v zmiešanej zóne (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si úroveň čiernej v zmiešanej oblasti (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si úroveň čiernej v zmiešanej oblasti (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si úroveň čiernej v zmiešanej oblasti (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si splývanie bielej farby v zmiešanej zóne (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si splývanie bielej farby v zmiešanej zóne (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si splývanie bielej farby v zmiešanej zóne (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si úroveň bielej v zmiešanej oblasti (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si úroveň bielej v zmiešanej oblasti (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si úroveň bielej v zmiešanej oblasti (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
sk: Tu si môžete vybrať zdroj zvuku. Pozrite si, aké je nastavenie v sekcii "vstup videa".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
sk: Tu si môžete zvoliť typ zvuk. výstupu. Pozrite si, aké je nastavenie v sekcii "vstup videa"

en: Select the capture device type
sk: Zvoľte si typ snímacieho zariadenia

en: Select the directory to save to
sk: Zvoľte si priečinok, do ktorého sa bude ukladať

en: Select the file
sk: Vyberte si súbor

en: Select the file to save to
sk: Zvoľte si súbor, do ktorého sa bude ukladať

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
sk: Zvoľte si gamma-korekciu farby v zmiešanej zóne (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
sk: Zvoľte si gamma-korekciu farby v zmiešanej zóne (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
sk: Zvoľte si gamma-korekciu zmiešanej zóny (platí pre červenú farbu, alebo Y komponent)

en: Select the hotkey to display the position.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre zobrazenie pozície.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre prechod na ďalšiu snímku videa

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie späť o veľký kus.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie dopredu o veľký kus.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie späť.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie vpred.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie o kúsok späť.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie o kúsok vpred.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie o veľmi malý kúsok späť.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie o malý kúsok vpred.

en: Select the hotkey to quit the application.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre ukončenie programu.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
sk: Vyberte si klávesu pre nastavenie rýchlosti prehrávania na normálnu hodnotu.

en: Select the hotkey to stop playback.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre zastavenie prehrávania

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre zrýchlenie prehrávania

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre spomalenie prehrávania

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre ukončenie celoobrazovkového režimu.

en: Select the hotkey to use to pause.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre pozastavenie prehrávania

en: Select the hotkey to use to play.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre spustenie prehrávania

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre preskočenie na ďalší súbor zaradený v playliste

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre návrat k predchádzajúcemu súboru v playliste

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre prepínanie medzi klasickým zobrazením a zobrazením na celú obrazovku.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre pozastavenie/opätovné spustenie prehrávania

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre aktivovanie zvolenej položky v menu DVD.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre vybranie ďalšej kapitoly DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre vybranie ďalšieho DVD v poradí

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre vybranie predchádzajúcej kapitoly v DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre vybranie predchádzajúceho DVD

en: Select the key to decrease audio volume.
sk: Vyberte si klávesu pre zníženie hlasitosti zvuku.

en: Select the key to decrease the audio delay.
sk: Vyberte si klávesu pre zníženie oneskorenie zvuku.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
sk: Vyberte si klávesu pre zníženie oneskorenia titulkov.

en: Select the key to increase audio volume.
sk: Vyberte si klávesu pre zvýšenie hlasitosti zvuku.

en: Select the key to increase the audio delay.
sk: Vyberte si klávesu pre zvýšenie oneskorenia hlasitosti.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
sk: Vyberte si klávesu pre zvýšenie oneskorenia titulkov.

en: Select the key to move subtitles higher.
sk: Vyberte si klávesu pre posunutie titulkov nahor.

en: Select the key to move subtitles lower.
sk: Vyberte si klávesu pre posunutie titulkov nadol.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre pohyb v menu DVD smerom nadol

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre pohyb v menu DVD smerom doľava.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre pohyb v menu DVD smerom doprava.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre pohyb v menu DVD smerom nahor

en: Select the key to mute audio.
sk: Vyberte si klávesu pre stlmenie zvuku.

en: Select the key to play this bookmark.
sk: Vyberte si klávesu pre prehratie tejto záložky.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
sk: Vyberte si klávesu pre nastavenie tejto záložky v playliste.

en: Select the key to take you to the DVD menu
sk: Vyberte si klávesu, ktorú chcete používať pre zobrazenie menu DVD.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
sk: Nastavte počet horizontálnych okien, do ktorých sa rozdelí video.

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
sk: Počet vertikálnych okien, do ktorých sa rozdelí video.

en: Select the replay gain mode
sk: Vyberte si režim normalizácie pri prehrávaní

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
sk: Vyberte si rozlíšenie pre vyrovnávaciu pamäť snímok. Momentálne sú podporované hodnoty 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (predvolená hodnota je 4=auto)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
sk: Vybrať stream s najväčším dátovým tokom pod touto hranicou.

en: Select the subtitles file
sk: Vyberte súbor s titulkami

en: Select the syslog facility where logs will be forwarded. Available choices are "user" (default), "daemon", and "local0" through "local7".
sk: Vyberte si funkciu syslog, pri ktorej budú súbory so záznamom odosielané ďalej (forward). Dostupné voľby sú "user" (default), "daemon", a "local0" prostredníctvom "local7".

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
sk: Tu si môžete nastaviť typ vstupu do tunera (káblový/anténny).

en: Select the verbosity to use for log or -1 to use the same verbosity given by --verbose.
sk: Zvoľte si úroveň komunikatívnosti, ktorá sa použije v zázname alebo zadajte hodnotu -1 a použije sa taká úroveň, ako je nastavená vo voľbe --verbose.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
sk: Zvoľte si zdroj pre vstup videa, napríklad to môže byť kompozitný vstup, s-video, alebo vstup z tunera. Keďže váš hardvér môže vyžadovať špecifické nastavenia, vhodné nastavenia nájdete v sekcii "Konfigurácia zariadenia". Použite hodnoty, ktoré sú nastavené v tejto sekcii. Hodnota -1 znamená, že nastavenia nebudú zmenené.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
sk: Tu si môžete nastaviť typ výstupu videa. Pozrite si, aké je nastavenie v sekcii "vstup videa".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
sk: Vyberte si, či sa podpriečinky majú rozbaľovať alebo nie.
    žiadne: podpriečinky sa neobjavia v playliste.
    zbaliť: podpriečinky sa v playliste objavia, ale rozbalia sa až pri prvom prehrávaní.
    rozbaliť: všetky podpriečinky budú rozbalené.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
sk: Zvoľte si požadovaný kodek zvuku. Ak chcete o niektorom kodeku získať viac informácií, kliknite naň.

en: Select your audio output device
sk: Vyberte vaše výstupné zvukové zariadenie

en: Select your video codec. Click one to get more information.
sk: Zvoľte si požadovaný kodek videa. Ak chcete o niektorom kodeku získať viac informácií, kliknite naň.

en: Selected ports:
sk: Vybrané porty:

en: Selecting current widget performs the associated action.
sk: Výberom pomôcky, sa spustí operácia, ktorá je s ňou asociovaná.

en: Selection of the starting mode and look
sk: Výber režimu spustenia a vzhľadu

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
sk: Tu si môžete vybrať algoritmus pre odhadovanie pohybu: -dia: vyhľadávanie typu diamond, polomer 1 (rýchle)
    - hex: hexagonálne vyhľadávanie, polomer 2
    - umh: nerovnomerné multi-hexagonálne vyhľadávanie (lepšie, ale pomalšie)
    - esa: podrobné vyhľadávanie (extrémne pomalé, určené hlavne na testovanie)
    - tesa: extrémne podrobné vyhľadávanie (extrémne pomalé, určené hlavne na testovanie).

en: Semantic annotations
sk: Vysvetlivky významu

en: Send
sk: Odoslať

en: Send key events to VNC host.
sk: Odoslať udalosti vyvolané klávesou hostiteľovi VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
sk: Odosielať udalosti, spustené myšou hostiteľovi VNC. Táto voľba nie je potrebná, ak používate klienta VDR ffnetdev.

en: Send rate
sk: Rýchlosť posielania

en: Send your video to picture files
sk: Odoslať video do súboru s obrázkom

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
sk: Odoslať TS na špecifickú IP-adresu: port vybrať podľa protokolu UDP (pozor, mali by ste presne vedieť, čo nastavujete).

en: Sends the barGraph information every n audio packets (default 4)
sk: Odošle informáciu pre súčasť barGraph každých n paketov so zvukom (predvolené číslo je 4)

en: Sent
sk: Odoslalo sa

en: Sent bytes
sk: Poslané byty

en: Sent packets
sk: Poslané pakety

en: Separate sub-streams
sk: Oddeliť pod-streamy.

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
sk: Oddeliť teletextové/DVB-S stránky do nezávislých sekcií ES. Pri použití výstupu streamu môže byť lepšie, ak zostane táto funkcia vypnutá.

en: Separate words by | (without space)
sk: Oddeľovať slova znakom | (bez medzery)

en: Sepia
sk: Sépia

en: Sepia intensity
sk: Intenzita sépiového efektu

en: Sepia video filter
sk: Sépiový filter videa

en: Sequential numbering
sk: Sekvenčné číslovanie

en: Serbian
sk: Srbsky

en: Serial Port/Device
sk: Sériový port/zariadenie

en: Services
sk: Služby

en: Services discovery
sk: Zisťovacie moduly

en: Services discovery modules
sk: Moduly pre zisťovanie služieb.

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
sk: Zisťovacie moduly pridávajú do programu VLC možnosť automatického pridávania položiek do playlistu.

en: Session
sk: Sedenie

en: Session Description Protocol
sk: Protokol pre popis sekcie

en: Session URL
sk: URL adresa relácie

en: Session category
sk: Kategória relácie

en: Session description
sk: Popis relácie (SDP)

en: Session email
sk: E-mail pre túto reláciu

en: Session failed
sk: Predčasné ukončenie sedenia

en: Session name
sk: Názov relácie

en: Session phone number
sk: Telefónne číslo pre túto reláciu

en: Set ES Lang
sk: Nastaviť jazyk ES

en: Set ES id
sk: Nastaviť ID ES

en: Set FFmpeg debug mask
sk: Nastaviť masku pre ladenie formátu ffmpeg

en: Set ID
sk: Nastaviť ID

en: Set Lang
sk: Nastaviť jazyk

en: Set PID to ID of ES
sk: Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu

en: Set QP
sk: Nastaviť kvantizačný parameter

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
sk: Nastaviť identifikačné čísla SPS a PPS - tieto čísla umožňujú zreťazenie streamov s rozdielnymi nastaveniami.

en: Set as Wall&paper
sk: Použiť ako po&zadie

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
sk: Tu môžete nastaviť interval, v ktorom sa bude odosielať PCR (Program Clock Reference). Interval sa udáva v milisekundách. Táto hodnota by mala byť nižšia ako 100 ms - predvolená hodnota je 70 ms.

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
sk: Nastavenie veľkosti guľôčky zadaním jej polomeru - počtu                                 pixelov

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
sk: Nastavenie rýchlosti guľôčky, hodnota presunu                                 zadaná ako počet pixelov na snímku.

en: Set edge visibility.
sk: Nastaviť viditeľnosť hrán.

en: Set gradient threshold for edge computation.
sk: Nastaviť hraničnú hodnotu gradientu pre výpočet hrán.

en: Set id of ES to PID
sk: Nastaviť ident. číslo elementárnych streamov na PID

en: Set playlist bookmark 1
sk: Nastaviť záložku č. 1 v playliste

en: Set playlist bookmark 10
sk: Nastaviť záložku č. 10 v playliste

en: Set playlist bookmark 2
sk: Nastaviť záložku č. 2 v playliste

en: Set playlist bookmark 3
sk: Nastaviť záložku č. 3 v playliste

en: Set playlist bookmark 4
sk: Nastaviť záložku č. 4 v playliste

en: Set playlist bookmark 5
sk: Nastaviť záložku č. 5 v playliste

en: Set playlist bookmark 6
sk: Nastaviť záložku č. 6 v playliste

en: Set playlist bookmark 7
sk: Nastaviť záložku č. 7 v playliste

en: Set playlist bookmark 8
sk: Nastaviť záložku č. 8 v playliste

en: Set playlist bookmark 9
sk: Nastaviť záložku č. 9 v playliste

en: Set the ID of the elementary stream
sk: Nastavenie ID pre elementárny stream

en: Set the RMS/peak (0 ... 1).
sk: Nastaviť RMS/špičku (0 ... 1).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
sk: Nastavte ostrosť obrázka, dostupné hodnoty sú 0 - 2. Predvolená hodnota je 1.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
sk: Tu môžete určiť TV kanál, na ktorý sa nastaví tuner (0=predvolený kanál).

en: Set the attack time in milliseconds (1.5 ... 400).
sk: Nastaviť čas útoku v milisekundách (1.5 ... 400).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
sk: Nastavenie stranového pomeru obrázka na plátne. Ak nie je udaná žiadna hodnota, plátno bude mať rovnaký pomer strán ako vstup.

en: Set the category of the elementary stream
sk: Nastavenie kategórie elementárneho streamu

en: Set the codec of the elementary stream
sk: Nastavenie kodeku elementárneho streamu

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
sk: Nastavenie farby, zobrazovanej ak používateľ pozastaví prehrávanie.

en: Set the encoding used in text subtitles
sk: Nastavte znakovú sadu, ktorá sa bude používať v titulkách.

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
sk: Nastavte rozmery zóny, v ktorej sa bude orezávať. Toto nastavenie zahŕňa <výšku> x <šírku> + <súradnicu zľava> + <súradnicu zhora>.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
sk: Tu môžete nastaviť celkové zosilnenie v dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
sk: Nastavenie skupiny elementárneho streamu

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
sk: Tu si môžete nastaviť, aký jas bude mať obrázok. Povolené hodnoty sú 0-2, predvolená je 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
sk: Nastavte kontrast obrázka, medzi 0 a 2. Predvolená hodnota je 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
sk: Tu si môžete nastaviť hodnotu Gamma v obrázku. Povolené hodnoty sú 0.01 - 10, predvolená je 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
sk: Tu môžete nastaviť farebný odtieň obrázka, v rozsahu od hodnoty 0 po 360. Predvolená hodnota je 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
sk: Tu si môžete nastaviť aké sýte budú farby v obrázku. Povolené hodnoty sú 0-3, predvolená je 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
sk: Nastavte interné identif. číslo každého streamu na rovnakú hodnotu, akú ma PID v streame TS. Je vhodné zadať nasledujúci príkaz: '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
sk: Tu môžete nastaviť zarovnávanie titulkov.

en: Set the knee radius in dB (1 ... 10).
sk: Nastaviť polomer ohybu v dB (1 ... 10).

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
sk: Nastaviť celkové zosilnenie v dB (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
sk: Zadajte maximálnu povolenú hodnotu parametra PES, ktorý sa používa pri vytváraní MPEG PS streamov.

en: Set the ratio (n:1) (1 ... 20).
sk: Nastaviť pomer (n:1) (1 ... 20).

en: Set the release time in milliseconds (2 ... 800).
sk: Nastaviť čas vydania v milisekundách (2 ... 800).

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sk: Tu môžete nastaviť veľkosť neaktívnej zóny, ktorá sa bude používať pri kvantizácii typu Inter luma. Zadajte hodnotu v rozsahu od 0 do 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sk: Tu môžete nastaviť veľkosť neaktívnej zóny, ktorá sa bude používať pri kvantizácii typu Intra luma. Zadajte hodnotu v rozsahu od 0 do 32.

en: Set the threshold level in dB (-30 ... 0).
sk: Nastaviť hraničnú úroveň v dB (-30 ... 0).

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
sk: Nastavte priehľadnosť na výstupe videa. 1=úplná nepriehľadnosť (to je predvolené nastavenie), 0=úplná priehľadnosť.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
sk: Nastavením kódu krajiny v tuneri je možné stabilizovať mapovanie kanálov a frekvencií (predvolené nastavenie je 0).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
sk: Parametre ovládača v4l2 nastavíte na špecifické hodnoty pomocou príkazov, oddeľovaných čiarkou a uzatvorených do zložených zátvoriek (napr.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Pre zobrazenie dostupných volieb zvýšte komunikatívnosť programu (-vvv) alebo použite aplikáciu v4l2-ctl.

en: Set up associations...
sk: Nastavenie asociácií...

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
sk: Nastaví hodnotu PID na ident. číslo prichádzajúceho elementárneho streamu. Táto voľba umožňuje to, aby vo vstupnom aj výstupnom streame boli použité rovnaké identifikátory PID. Používa sa s nastavením --ts-es-id-pid.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
sk: Tu môžete nastaviť maximálny lokálny dátový tok v kb/s.

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
sk: Nastaví maximálny počet makro-blokov na výrez

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
sk: Nastaví maximálnu veľkosť výrezu v bytoch, vrátane parametra NAL overhead

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
sk: Nastaví maximálny interval medzi IDR-snímkami. Nastavením väčšieho intervalu môžete ušetriť zopár bitov a zlepšiť kvalitu pri danom dátovom toku, avšak bude to na úkor presnosti pri vyhľadávaní.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
sk: Nastaví minimálny interval medzi jednotlivými ID-R snímkami.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sk: Nastaví nepriehľadnosť ovládača v celoobrazovkovom režime, v rozmedzí od hodnoty 0.1 do 1 v hlavnom rozhraní, playliste a rozšírenom paneli. Túto funkciu možno použiť len v systéme Windows a X11 s kompozitnými rozšíreniami.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
sk: Nastaví počiatočné obsadenie vyrovnávacej pamäti. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu od 0.0 do 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
sk: Nastaví heslo pre spojenie, ak nie je žiadne meno používateľa alebo heslo nastavené v adrese URL.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
sk: Časový limit RTSP relácie

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
sk: Nastaví meno používateľa pre spojenie, ak nie je žiadne meno používateľa a heslo nastavené v adrese URL.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sk: Nastaví nepriehľadnosť okna v rozmedzí od 0.1 do 1 v hlavnom rozhraní, playliste a rozšírenom paneli. Túto funkciu možno použiť len v systéme Windows a X11 s príslušnými rozšíreniami.

en: Setting
sk: Nastavenie

en: Setting vbi-opaque to false makes the boxed text transparent.
sk: Vypnutie nastavenia nepriehľadnosti vbi spôsobí, že text v boxe bude priehľadný.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Settings for VLC's control interfaces
sk: Nastavenia ovládacích rozhraní programu VLC

en: Settings for VLC's interfaces
sk: Nastavenia rozhraní programu VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
sk: Nastavenia vstupu, demultiplexovania, dekódovania a kódovania

en: Settings for subtitles, teletext and CC decoders and encoders.
sk: Nastavenia pre titulky, teletext a dekodéry či kodéry CC.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
sk: Nastavenia dekodérov a kodérov len pre zvuk.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
sk: Nastavenia len pre vstavaný procesor živého videa

en: Settings for the main interface
sk: Nastavenia hlavného rozhrania

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
sk: Nastavenia pre video, obrázky alebo dekodéry a kodéry videa a zvuku.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
sk: Rôzne nastavenia, ktoré sa vzťahujú k OSD ovládaniu, titulkom alebo k  "obrázkom používaným pri prekrývaní "

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
sk: Nastavenia vplývajúce na správanie sa playlistu (napr. v playback-režime) a modulov, ktoré dokážu automaticky pridávať do playlistu nové položky.

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
sk: Toto sú nastavenia, ktoré sa nejakým spôsobom vzťahujú k rôznym metódam prístupu. K nastaveniam, ktoré treba častokrát zmeniť patria najmä nastavenia HTTP proxy alebo nastavenia ukladania do vyrovnávacej pamäti.

en: Settings...
sk: Nastavenia...

en: Setup schedule
sk: Nastavenie automatických úloh

en: Shadow
sk: Tieň

en: Shadow angle
sk: Uhol tieňa

en: Shadow color
sk: Farba tieňa

en: Shadow distance
sk: Vzdialenosť tieňa

en: Shadow offset
sk: Offset tieňa

en: Shadow opacity
sk: Nepriehľadnosť tieňa

en: Shaping delay (ms)
sk: Oneskorenie vytvárania (v ms)

en: Shared memory framebuffer
sk: Zdieľaná pamäť z vyrovnávacej pamäte snímok

en: Sharpen
sk: Zaostrenie

en: Sharpen strength (0-2)
sk: Úroveň zaostrenia (0-2)

en: Sharpen video filter
sk: Filter videa pre zaostrenie

en: Sharpness
sk: Ostrosť

en: Sharpness filter adjust.
sk: Prispôsobenie filtra pre ostrosť.

en: Short backwards jump
sk: Krátky skok späť

en: Short forward jump
sk: Krátky skok dopredu

en: Short jump length
sk: Dĺžka krátkeho skoku

en: Short jump length, in seconds.
sk: Dĺžka malého skoku, v sekundách.

en: Shortcut
sk: Odkaz

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
sk: Má vstavaný ovládač vykonávať reguláciu bielej farby na vašich prúžkoch LED diód? Odporúčame zvoliť áno.

en: Show &more options
sk: Zobraziť &viac nastavení

en: Show 80 bands instead of 20
sk: Zobraziť 80 pásiem namiesto 20

en: Show All
sk: Zobraziť všetko

en: Show Basic
sk: Zobraziť základné

en: Show Containing Directory...
sk: Zobraziť priečinok s obsahom...

en: Show Containing Folder...
sk: Zobraziť priečinok s obsahom...

en: Show Details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Show Fullscreen Controller
sk: Zobraziť ovládač celoobrazovkového režimu

en: Show Fullscreen controller
sk: Zobraziť ovládač celoobrazovkového režimu

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
sk: Pri zobrazovaní playlistu cez protokol zobraziť aj hodnotenie video-streamov podľa NC17.

en: Show VLC media player
sk: Zobraziť VLC media player

en: Show VLC on the taskbar
sk: Zobraziť VLC v paneli úloh

en: Show a controller in fullscreen mode
sk: Zobraziť ovládač v celoobrazovkovom režime

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
sk: Zobraziť notifikačné vyskakovacie okno s menom interpreta a názvom skladby pri zmene skladby. Zobrazí sa v prípade, že je VLC minimalizovaný alebo skrytý.

en: Show a systray icon for VLC
sk: Zobraziť ikonu programu VLC v oznamovacej oblasti.

en: Show advanced options
sk: Zobraziť pokročilé nastavenia

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
sk: Pri otvorení okna s nastaveniami zobraziť pokročilé nastavenia, nie zjednodušené.

en: Show advanced preferences over simple ones
sk: Zobraziť pokročilé nastavenia, namiesto zjednodušených

en: Show all the advanced options in the dialogs.
sk: V dialógoch zobrazovať všetky pokročilé nastavenia.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
sk: V paneli úloh alebo v informačnej lište zobraziť ikonu programu VLC so základnými ovládacími prvkami.

en: Show controller in fullscreen
sk: Zobraziť ovládač v celoobrazovkovom režime

en: Show controls in full screen mode
sk: Zobraziť ovládače v celoobrazovkovom režime

en: Show errors and warnings
sk: Zobrazovať len chyby a upozornenia

en: Show everything including debug messages
sk: Zobrazovať všetko okrem chýb, dôležitých pre ladenie programu

en: Show extended VCD info?
sk: Zobraziť rozšírené informácie o VCD?

en: Show extended options
sk: Zobraziť pokročilé nastavenia

en: Show extended settings
sk: Zobraziť pokročilé nastavenia

en: Show interface
sk: Zobraziť rozhranie

en: Show media title on video
sk: Zobraziť názov média vo videu

en: Show media title on video start
sk: Zobraziť názov média pri spustení videa

en: Show notification popup on track change
sk: Pri zmene skladby zobraziť vyskakovacie okno s upozornením

en: Show only errors
sk: Zobrazovať len chyby

en: Show playing item name in window title
sk: Zobraziť názov prehrávanej položky v záhlaví okna

en: Show playlist
sk: Zobraziť playlist

en: Show settings
sk: Zobraziť nastavenia

en: Show shoutcast adult content
sk: Cez protokol shoutcast zobraziť aj obsah určený pre dospelých

en: Show stream position
sk: Zobraziť pozíciu streamu

en: Show systray icon
sk: Zobraziť ikonu v oznamovacej oblasti

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
sk: Zobraziť aktuálnu pozíciu (v sekundách) vo vnútri streamu.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
sk: Zobraziť maximálne množstvo informácií o streame alebo médiu. V tomto nastavení sa budú zobrazovať napríklad aj navigačné tlačidlá.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
sk: Zobraziť názov piesne alebo videa v záhlaví okna s ovládaním.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
sk: Pred spustením streamu sa zobrazí okno, kde môžete nastaviť vlastnosti jednotky.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
sk: Zobrazí sa stránka s nastaveniami tunera (kde si môžete vybrať aj požadované kanály).

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
sk: Zobraziť názov videa na n milisekúnd, predvolená hodnota je 5000 ms (5 sek.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
sk: Zobrazovať nepodstatné chyby a dialógy s upozorneniami

en: Show video title for x milliseconds
sk: Zobraziť názov videa na x milisekúnd

en: Show video within the main window
sk: Zobraziť video v rámci okna

en: Show/Hide Playlist
sk: Zobraziť/skryť playlist

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
sk: Zobrazí ovládač, keď sa v celoobrazovkovom režime pohne kurzor myši.

en: Shuffle
sk: Náhodne

en: Side left
sk: Na boku, vľavo

en: Side right
sk: Na boku, vpravo

en: Signals a silence and displays and alert (0=no alarm, 1=alarm).
sk: Signalizuje ticho a zobrazí upozornenie (0=žiadne upozornenie, 1=upozornenie).

en: Silent mode
sk: Tichý režim

en: Silver
sk: Strieborná

en: Similarity
sk: Podobnosť

en: Similarity threshold
sk: Hraničná hodnota podobnosti

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Simple DirectMedia Layer video output
sk: Výstup videa Simple DirectMedia Layer

en: Simple Karaoke filter
sk: Jednoduchý filter Karaoke

en: Simple ME search area x:y
sk: Jednoduchá oblasť vyhľadávania ME x:y

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
sk: Jednoduchý dekodér pre streamy zakódované v režime Dolby Surround

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
sk: Zjednodušená čínština (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
sk: Zjednodušená čínština - Unix (EUC-CN)

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size of code blocks in each subband
sk: Veľkosť blokov kódu v každom sub-pásme

en: Size of motion compensation blocks
sk: Šírka blokov pre kompenzáciu pohybu

en: Size of stream in bytes
sk: Veľkosť streamu v bytoch

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
sk: Veľkosť TS paketu, ktorý sa bude kryptovať. Pred kryptovaním sa extrahuje TS-hlavička.

en: Size of the request for reading access
sk: Veľkosť požiadavky na prístup na čítanie

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
sk: Veľkosť videa, zobrazeného pomocou prídavného modulu DirectShow. Ak veľkosť nešpecifikujete, použije sa predvolená. Môžete špecifikovať štandardnú veľkosť (cif, d1, ...) alebo <šírka>x<výška>.

en: Sizes
sk: Veľkosti

en: Sketch
sk: Náčrt

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
sk: Súbory so vzhľadom programu (*.vlt;*.wsz)|*.vlt;*.wsz|Súbory so vzhľadom programu (*.xml)|*.xml

en: Skin resource file:
sk: Zdrojový súbor so vzhľadom:

en: Skin to use
sk: Vzhľad, ktorý chcete aplikovať

en: Skin whiten
sk: Vybielenie pokožky

en: Skinnable Interface
sk: Rozhranie s možnosťou zmeny vzhľadu

en: Skins
sk: Vzhľad

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
sk: Preskočiť deblokovací filter H.264 in loop

en: Skip ads
sk: Preskočiť reklamy

en: Skip frame (default=0)
sk: Preskočiť snímok (predvolené=0)

en: Skip frames
sk: Preskakovať snímky

en: Skip idct (default=0)
sk: Preskočiť idct (predvolená hodnota = 0)

en: Skip loop filter
sk: Filter pre preskakovanie slučiek

en: Skip percentage (%)
sk: Percento preskočenia (%)

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
sk: Preskočiť filtrovanie slučiek pri dekódovaní formátu H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
sk: Preskočením filtrovania slučiek sa zvyčajne zníži kvalita videa. Môže sa však zvýšiť rýchlosť filtrovania streamov vo vysokom rozlíšení.

en: Sky blue
sk: Nebeská modrá

en: Slides (images)
sk: Filmový pás (zložený z obrázkov)

en: Slides (text)
sk: Diapozitívy (text)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
sk: Mierne vylepšiť kvalitu SMP, aj na úkor počtu možných opakovaných prehratí.

en: Slo&wer
sk: Po&malšie

en: Slovak
sk: Slovensky

en: Slovenian
sk: Slovinsky

en: Slower
sk: Pomalšie

en: Slower (fine)
sk: Pomalšie (presnejšie)

en: Small
sk: Malé

en: Small Volume
sk: Malá hlasitosť

en: Smaller
sk: Menšie

en: Snapshot
sk: Screenshot

en: Soften
sk: Zjemniť

en: Softening value
sk: Hodnota zjemnenia

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
sk: Niektoré francúzske TV stanice nesprávne označujú dostupnosť titulkov. Po aktivovaní tejto voľby program VLC preskúša použitie iného postupu na zistenie dostupnosti titulkov.

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
sk: Niektoré nastavenia sú dostupné, avšak sú skryté. Ak ich chcete zobraziť, aktivujte voľbu "Pokročilé nastavenia"

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
sk: Niektoré formáty titulkov povoľujú aj rôzne špeciálne efekty titulkov. Program VLC podporuje načítavanie formátu titulkov čiastočne, akékoľvek dodatočné formátovanie titulkov však môžete vypnúť.

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Sort Node by Author
sk: Zoradiť uzol podľa autora

en: Sort Node by Name
sk: Zoradiť uzly podľa názvu

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Sotho, Southern
sk: Sotho, južné

en: Sound Delay
sk: Oneskorenie zvuku

en: Sound clip
sk: Zvukový klip

en: Sound fonts
sk: Zvukové fonty

en: Source
sk: Zdroj

en: Source aspect ratio
sk: Stranový pomer videa zo zdroja

en: Source directory
sk: Zdrojový priečinok

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
sk: Moduly sout stream umožňujú vytváranie reťazcov sout. Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si prosím príručku Ako na streamovanie (Streaming Howto). Tu môžete nastavovať predvolené nastavenia pre každý sout-stream modul.

en: South-Eastern European (Latin-10)
sk: Juhovýchodná Európa (Latin-10)

en: Sp&eed
sk: Rých&losť

en: Spacer
sk: Rezervovač miesta

en: Spanish
sk: Španielsky

en: Spatial blur
sk: Priestorové rozmazanie

en: Spatial chroma strength (0-254)
sk: Intenzita priestorovej farebnej sýtosti (0-254)

en: Spatial chroma strength (default 3)
sk: Intenzita priestorovej farebnej sýtosti (predvolená: 3)

en: Spatial luma strength (0-254)
sk: Intenzita priestorového jasu luma (0-254)

en: Spatial luma strength (default 4)
sk: Intenzita priestorového jasu luma (predvolená: 4)

en: Spatializer
sk: Priestorový efekt

en: Speaker configuration
sk: Konfigurácia reproduktorov

en: Special modules
sk: Špeciálne moduly

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
sk: Udáva, ktoré moduly na zisťovanie služieb sa načítajú vopred. Položky oddeľujte dvojbodkami. Typickou hodnotu je "sap".

en: Specify AAC audio profile to use
sk: Určite, ktorý profil zvuku AAC chcete použiť

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
sk: Tu môžete špecifikovať úroveň H.264 (tak ako je definované v časti Annex A štandardu). Úrovne si nebude program vynucovať; je len na používateľovi, aby vybral úroveň kompatibilnú s ostatnými nastaveniami kódovania. Zadané hodnoty musia byť v rozsahu od 1 do 5.1 (hodnoty od 10 do 51 sú tiež povolené). Pre ponechanie úrovne x264 zadajte hodnotu 0.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
sk: Zadajte profil H.264, ktorého limity majú prednosť pred ostatnými nastaveniami

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
sk: Špecifikujte oneskorenie (v ms) pre tento elementárny stream. Kladná hodnota znamená oneskorenie a záporná hodnota znamená posun dopredu.

en: Specify a filename where to dump the TS in.
sk: Zadajte názov súboru, do ktorého sa uloží výpis TS.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
sk: Určite kód ISO-639 (tri znaky) pre tento elementárny stream

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
sk: Určite identifikačnú hodnotu pre tento elementárny stream

en: Specify an identifier integer for this elementary stream to change
sk: Určite identifikačnú hodnotu pre tento elementárny stream na zmenu

en: Specify an identifier string for this subpicture
sk: Zadajte identifikačný príkaz pre tento pod-obrázok

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
sk: Zadajte novú identifikačnú honodtu pre tento elementárny stream

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported) and ltp (default: main)
sk: Špecifikujte profil zvuku AAC pre aplikáciu na zakódovanie bitového toku zvuku. Nastavenie berie do úvahy nasledujúce parametre: main, low, ssr (nepodporované) a ltp (predvolená hodnota je: main)

en: Specify the deinterlace module to use.
sk: Určite, ktorý modul na odstránenie prekladania (deinterlacing) sa použije.

en: Specify the log filename.
sk: Zadajte názov súboru so záznamom.

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
sk: Zadajte formát súboru so záznamom. Môžete použiť formát "textový" (ten je predvolený) alebo "html".

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default), "html", "syslog" (special mode to send to syslog instead of file), and "android" (special mode to send to android logging facility).
sk: Špecifikujte formát záznamu. Dostupné voľby sú "text" (default), "html", "syslog" (špeciálny režim na odoslanie do syst. záznamu, namiesto súboru), a "android" (špeciálny režim na odoslanie to systému android logging facility).

en: Specify the magazine containing the language page
sk: Špecifikujte zásobník, obsahujúci jazykovú stránku

en: Specify the page containing the language
sk: Špecifikujte stránku obsahujúcu jazyk

en: Specify the row containing the language
sk: Špecifikujte riadok obsahujúci jazyk

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
sk: Zadajte veľkosť paketu TS, ktorý treba dekryptovať. Pred dekryptovaním sa automaticky vyextrahuje TS-hlavička.

en: Spectral sections
sk: Spektrálne sekcie

en: Spectrometer
sk: Spektrometer

en: Spectrum
sk: Spektrum

en: Spectrum analyser
sk: Spektrálny analyzátor

en: Spectrum inversion
sk: Obrátenie spektra

en: Speed of feeds
sk: Rotovanie medzi poliami

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
sk: Rýchlosť rotovania jednotlivými RSS/Atom poľami (väčšia hodnota = pomalšie rotovanie; čas sa udáva v mikrosekundách).

en: Speed: %.2fx
sk: Rýchlosť: %.2fx

en: Speex audio decoder
sk: Dekodér zvuku Speex

en: Speex audio encoder
sk: Kodér zvuku Speex

en: Speex audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Speex

en: Speex resampler
sk: Prevzorkovanie Speex

en: Split segments anywhere
sk: Rozdeliť segmenty kdekoľvek

en: Split the image to make an image wall
sk: Rozdeliť obrázok tak, aby sa vytvorila obrazová stena

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
sk: Rozdelí video do viacerých okien tak, aby sa zobrazilo na televíznej stene

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
sk: Rozdelí video na dve rovnaké zrkadlové časti

en: Splitter
sk: Oddeľovač

en: Standard
sk: Štandardné

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
sk: Štandardná definícia (576 alebo 480 riadkov)

en: Standard stream output
sk: Štandardný výstup streamu

en: Start
sk: Štart

en: Start Time
sk: Čas spustenia

en: Start VLC with only a systray icon
sk: Spustiť VLC len s ikonou v systémovej oblasti

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
sk: Spustiť VLC v:
     - normálnom režime
     - so zónou pre zobrazenie informácií ako sú texty, druhy albumu...
     - minimálnom režime s obmedzenými ovládacími prvkami

en: Start directly in menu
sk: Spustiť priamo v menu

en: Start in minimal view (without menus)
sk: Spustiť s minimálnym zobrazením (bez menu)

en: Start in minimal view mode
sk: Spustiť s minimálnym zobrazením

en: Start playback of new items immediately once they were added.
sk: Spustiť prehrávanie ihneď po pridaní nových položiek.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
sk: Spustiť DVD priamo v hlavnom menu. Po aktivovaní tejto voľby sa program pokúsi preskočiť upozornenia na začiatku disku.

en: Start time
sk: Čas spustenia

en: Start video in fullscreen mode
sk: Spustiť video v celoobrazovkovom režime.

en: Starting Position
sk: Štartovacia pozícia

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Statistics video output
sk: Štatistiky výstupu videa

en: Stats
sk: Štatistiky

en: Stats decoder
sk: Štatistiky dekodéra

en: Stats decoder function
sk: Štatistiky funkcii dekodéra

en: Stats demux
sk: Štatistiky demuxovania

en: Stats demux function
sk: Štatistiky funkcie demuxovania

en: Stats encoder function
sk: Štatistiky funkcií kodéra

en: Status
sk: Stav

en: Status Bar
sk: Stavový riadok

en: Step Backward
sk: Krok dozadu

en: Step Forward
sk: Krok vpred

en: Step backward
sk: Krok dozadu

en: Step forward
sk: Krok dopredu

en: Stereo mode
sk: Stereo-prehrávanie

en: Stop playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Stop the A to B loop
sk: Zastaviť opakovanie od bodu A po B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
sk: Zastaviť prehrávanie po prehraní každej položky v playliste.

en: Stop time
sk: Čas zastavenia

en: Stream Announcing
sk: Ohlasovanie streamu

en: Stream ID of the audio track to use.
sk: ID číslo streamu používanej zvuk. stopy

en: Stream ID of the subtitle track to use.
sk: ID číslo streamu používanej titulkovej stopy.

en: Stream MP3
sk: Streamovať MP 3 súbory

en: Stream Name
sk: Názov streamu

en: Stream Output
sk: Výstup streamu

en: Stream all elementary streams
sk: Vysielať všetky elementárne streamy

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
sk: Streamovať všetky elementárne streamy (video, zvuk a titulky)

en: Stream bitrate
sk: Bitová rýchlosť streamu

en: Stream description
sk: Popis streamu

en: Stream filter module
sk: Modul na filtrovanie streamu

en: Stream filters
sk: Filtre streamov

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
sk: Filtre streamov sú špeciálne moduly, ktoré umožňujú vykonávať pokročilé operácie na vstupe programu VLC. Nastavenia meňte veľmi obozretne...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
sk: Filtre streamu sa používajú ak chcete modifikovať stream, ktorý sa práve číta.

en: Stream name
sk: Názov streamu

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
sk: Streamovať túto zvukovú stopu (zadajte číslo v rozsahu od 0 do n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
sk: Streamovať túto stopu s titulkami (zadajte číslo v rozsahu od 0 do n.)

en: Stream output
sk: Výstup streamu

en: Stream output muxer caching (ms)
sk: Ukladanie dátového toku, vystupujúceho z muxéra, do vyrovnávacej pamäti (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
sk: Nastavenia výstupu streamu sa používajú vtedy, keď váš počítač vystupuje ako streamovací server, alebo aj pri ukladaní prichádzajúcich streamov.
    Streamy sú najskôr muxované a potom sa odosielajú pomocou modulu "access output", ktorý ich dokáže buď ukladať do súboru, alebo odosielať ďalej (streamovať) pomocou rôznych protokolov (UDP, HTTP, RTP/RTSP). 
    Dodatočné upravovanie streamov (prekódovanie, duplikovanie...) je možné vykonávať vďaka modulom sout-streams.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
sk: Príkaz pre výstup streamu.
    Ten je automaticky generovaný pri zmene horeuvedených nastavení,
    ale môžete ho zmeniť aj manuálne.

en: Stream output to memory buffer
sk: Výstup streamu do vyrovnávacej pamäti

en: Stream public
sk: Verejný stream

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
sk: Streamovať aj OSD menu (pri streamovaní sa použije modul pre pod-obrázky).

en: Stream to network
sk: Streamovať a odosielať video do siete

en: Streaming
sk: Streamovanie

en: Streaming / Transcoding failed
sk: Streamovanie a prekódovanie sa nepodarilo

en: Streaming and Transcoding Options
sk: Nastavenia streamovania a prekódovania

en: Streaming deinterlace mode
sk: Režim odstránenia prekladania pri streamovaní

en: Streaming method
sk: Metóda streamovania

en: Streaming/Exporting Wizard...
sk: Sprievodca streamovaním/exportovaním...

en: Streaming/Saving:
sk: Streamovanie/Ukladanie:

en: Streaming/Transcoding Wizard
sk: Sprievodca streamovaním/prekódovaním

en: Strength
sk: Intenzita

en: Strength of AQ
sk: Intenzita AQ

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
sk: Prísnosť psycho-vizuálnej optimalizácie, predvolená hodnota je "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
sk: Intenzita blokovania a rozmazávania v plochých
    a texturovaných oblastiach, predvolená hodnota je 1.0, odporúčaná je medzi 0..2
     - 0.5: veľmi mierne AQ
     - 1.5: intenzívne AQ

en: Strength used to modify the value of a pixel
sk: Intenzita použitá na modifikovanie hodnoty pixelu

en: Strict standard compliance
sk: Presná zhoda so štandardom

en: Stride Length
sk: Dĺžka tempa

en: Stuff
sk: Materiál

en: Subdirectory behavior
sk: Správanie podpriečinkov

en: Subdirectory recursive scanning
sk: Rekurzívne skenovanie podpriečinkov

en: Submission of played songs to last.fm
sk: Oznamovanie prehraných skladieb do služby Last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
sk: Oznamovanie štatistiky o prehraných skladbách do služby Last.fm

en: Subpicture position
sk: Pozícia pod-obrázka

en: Subpictures
sk: Pod-obrázky

en: Subpictures filter module
sk: Filtračný modul pod-obrázkov

en: Subpictures source module
sk: Modul pre zdroje podsnímkok

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
sk: Odhadovanie pohybu subpixelov a rozhodovanie o kvalite partícií

en: Subscreen height
sk: Výška pod-obrazovky

en: Subscreen height:
sk: Výška pod-obrazovky:

en: Subscreen left:
sk: Pod-obrazovka vľavo:

en: Subscreen top left corner
sk: Ľavý horný roh pod-obrazovky

en: Subscreen top:
sk: Pod-obrazovka hore:

en: Subscreen width
sk: Šírka pod-obrázka

en: Subscreen width:
sk: Šírka pod-obrazovky:

en: Subscribe
sk: Prihlásiť

en: Subscribe to a podcast
sk: Prihlásiť na odber podcastu:

en: Subsdelay
sk: Oneskorenie titulkov

en: Subti&tle
sk: Ti&tulky

en: Subtitle
sk: Titulky

en: Subtitle Codec
sk: Kodek titulkov

en: Subtitle Delay
sk: Oneskorenie titulkov

en: Subtitle File
sk: Súbor s titulkami

en: Subtitle Languages
sk: Jazyk titulkov

en: Subtitle autodetection fuzziness
sk: Inteligencia režimu pre vyhľadávanie titulkov

en: Subtitle autodetection paths
sk: Cesty pre automatickú detekciu titulkov

en: Subtitle delay %i ms
sk: Oneskorenie titulkov %i ms

en: Subtitle delay down
sk: Znížiť oneskorenie titulkov

en: Subtitle delay up
sk: Zvýšiť oneskorenie titulkov

en: Subtitle demuxer settings
sk: Nastavenia demuxéra titulkov

en: Subtitle language
sk: Jazyk titulkov

en: Subtitle position %i px
sk: Pozícia titulku %i px

en: Subtitle position down
sk: Pozícia titulkov dole

en: Subtitle position up
sk: Pozícia titulkov hore

en: Subtitle renderers using libass
sk: Vykresľovače titulkov s použitím libass

en: Subtitle track syncronization:
sk: Synchronizácia titulkovej stopy:

en: Subtitle track: %s
sk: Stopa s titulkami: %s

en: Subtitles
sk: Titulky

en: Subtitles & OSD
sk: Titulky & OSD

en: Subtitles & On Screen Display Settings
sk: Titulky & nastavenia OSD

en: Subtitles && OSD
sk: Titulky && OSD

en: Subtitles (advanced)
sk: Titulky (pokročilé)

en: Subtitles (images)
sk: Titulky (obrázky)

en: Subtitles Files
sk: Súbory s titulkami

en: Subtitles Language
sk: Jazyk titulkov

en: Subtitles Track
sk: Stopa s titulkami

en: Subtitles alignment
sk: Zarovnanie titulkov

en: Subtitles codecs
sk: Kodeky titulkov

en: Subtitles delay
sk: Oneskorenie titulkov

en: Subtitles description
sk: Popis titulkov

en: Subtitles duration factor:
sk: Faktor trvania titulkov:

en: Subtitles effects
sk: Efekty titulkov

en: Subtitles encoder
sk: Kodér titulkov

en: Subtitles encoding
sk: Znaková sada titulkov

en: Subtitles format
sk: Formát titulkov

en: Subtitles justification
sk: Zarovnávanie titulkov

en: Subtitles speed:
sk: Rýchlosť titulkov:

en: Subtitles text encoding
sk: Používaná znaková sada

en: Subtitles track
sk: Stopa s titulkami

en: Subtitles track ID
sk: ID číslo titulkovej stopy

en: Subtitles/OSD
sk: Titulky/OSD

en: Subtitles/Video
sk: Titulky/Video

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Sundanese
sk: Sudánsky

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
sk: Podpora pre záznamy VDR (http://www.tvdr.de/).

en: Surround delay (ms)
sk: Oneskorenie efektu Surround (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
sk: Oneskorenie efektu Surround, v ms. Najčastejšie sa používajú hodnoty od 5 - 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
sk: Intenzita efektu Surround (0 - 100, predvolená hodnota je 0).

en: Surround level
sk: Intenzita efektu Surround

en: Swahili
sk: Swahilsky

en: Swedish
sk: Švédsky

en: Sweep Depth
sk: Hĺbka funkcie Sweep

en: Sweep Rate
sk: Rýchlosť funkcie Sweep

en: Switch to full preferences view
sk: Prepnúť na zobrazenie všetkých nastavení

en: Switch to simple preferences view
sk: Prepnúť na zobrazenie jednoduchých nastavení

en: Symbol rate (bauds)
sk: Symbolová rýchlosť (v baudoch)

en: Sync on Intra Frame
sk: Synchronizovať na intra-snímke

en: Synchronise on audio track
sk: Synchronizovať so zvukovou stopou

en: Synchronization
sk: Synchronizácia

en: Synchronize left and right
sk: Synchronizovať vľavo a vpravo

en: Synchronize top and bottom
sk: Synchronizovať hore a dole

en: Synchronous writing
sk: Synchronizované zapisovanie

en: Synthesis gain
sk: Zosilnenie syntézy

en: Syslog facility
sk: Služba syslog

en: System Id
sk: Systémové ID

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
sk: Zdieľaná pamäť systému V - ID segmentu vo vyrovnávacej pamäti snímok (parameter sa ignoruje, ak je špecifikovaný súbor --shm).

en: System codeset
sk: Kódová stránka systému

en: System's default
sk: Predvolené v systéme

en: Systray icon
sk: Zobraziť ikonu v oznamovacej oblasti

en: Systray popup when minimized
sk: Pri minimalizovaní použiť vyskakovacie okno z lišty v oznamovacej oblasti

en: T&itle
sk: Ti&tul

en: T.140 text encoder
sk: Textový kodér T.140

en: TCP address to use (default localhost)
sk: TCP adresa, ktorá sa má použiť (predvolená: localhost)

en: TCP address to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default localhost).In the case of bargraph incrustation, use localhost.
sk: TCP adresa, ktorá sa má použiť na komunikáciu s video časťou súčasti Bar Graph (predvolená adresa: localhost). V prípade inkrustácie, použite adresu: localhost.

en: TCP command input
sk: Vstup TCP príkazu

en: TCP connection timeout
sk: Časový limit pre spojenie TCP

en: TCP input
sk: Vstup TCP

en: TCP port to use (default 12345)
sk: Použitý TCP port (predvolená hodnota je 12345)

en: TCP port to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default 12345).Use the same port as the one used in the rc interface.
sk: TPC port, ktorý sa má použiť na komunikáciu s video časťou súčasti Bar Graph (predvolená hodnota je: 12345). Použite ten istý port, ako ten, ktorý ste použili v rozhraní RC.

en: TCP/UDP timeout (ms)
sk: Časový limit pre TCP/UDP (v ms)

en: TLS cipher priorities
sk: Priority čísla TLS

en: TS muxer (libdvbpsi)
sk: Muxér TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
sk: Demuxér TTA

en: TV (digital)
sk: TV (digitálne)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
sk: TV kanály sú zoskupené podľa transpondérov (multiplexov) na danej frekvencii. To je potrebné pre ladenie prijímača.

en: TY Stream audio/video demux
sk: Demuxovanie zvuku/videa v TV streamoch

en: Tahitian
sk: Tahitsky

en: Take &Snapshot
sk: Vytvoriť &snímku

en: Take a snapshot
sk: Vytvoriť screenshot

en: Take video snapshot
sk: Vytvoriť screenshot z videa

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
sk: Z prehrávaného videa sa vytvorí screenshot a uloží sa na disk.

en: Tamil
sk: Tamilsky

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sk: Cieľový dátový tok pri kódovaní v režime konštantného dátového toku

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
sk: Dátový tok, ktorý bude mať výsledný zvukový stream.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
sk: Dátový tok v prekódovanom video-streame.

en: Target output frame rate for the video stream.
sk: Frekvencia snímok cieľového video-streamu.

en: Tatar
sk: Tatársky

en: Teal
sk: Čajovníková zelená

en: Telepathy "Now Playing" (MissionControl)
sk: Telepathy "Práve sa prehráva" (MissionControl)

en: Teletext Activation
sk: Aktivácia teletextu

en: Teletext alignment
sk: Zarovnanie teletextu

en: Teletext configuration
sk: Konfigurácia teletextu

en: Teletext language
sk: Jazyk teletextu

en: Teletext page
sk: Teletextová stránka

en: Teletext subtitles
sk: Titulky v teletexte

en: Teletext subtitles decoder
sk: Dekodér teletextových titulkov

en: Teletext subtitles: hearing impaired
sk: Teletextové titulky: sluchovo postihnutí

en: Teletext text subtitles
sk: Titulky v teletexte

en: Teletext transparency
sk: Priehľadnosť teletextu

en: Teletext: additional information
sk: Teletext: dodatočná informácia

en: Teletext: program schedule
sk: Teletext: plánovaný program

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
sk: Prikážte programu VLC, že sa má spustiť keď kliknete na nejaký súbor.

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
sk: Prikázať lirc načítanie tohto konfiguračného súboru. Pri použití štandardných nastavení vyhľadávania sa prehľadávajú domovské priečinky používateľa.

en: Temporal chroma strength (0-254)
sk: Intenzita dočasnej farebnej sýtosti (0-254)

en: Temporal chroma strength (default 4.5)
sk: Intenzita dočasnej sýtosti chroma (predvolená = 4.5)

en: Temporal luma strength (0-254)
sk: Intenzita dočasného jasu luma (0-254)

en: Temporal luma strength (default 6)
sk: Intenzita dočasného jasu luma (predvolená: 6)

en: Terrestrial reception parameters
sk: Parametre terestriálneho príjmu

en: Text default color
sk: Predvolená farba textu

en: Text identifier for the callback functions
sk: Identifikátor textu pre funkcie spätného volania

en: Text opacity
sk: Nepriehľadnosť textu

en: Text position
sk: Pozícia textu

en: Text renderer
sk: Vykresľovač textov

en: Text renderer for Mac
sk: Vykresľovač textov pre Mac

en: Text rendering module
sk: Modul pre vykresľovanie textu

en: Text subtitles decoder
sk: Dekodér textu titulkov

en: Text subtitles parser
sk: Parser textových titulkov

en: Text to display on the overlay framebuffer.
sk: Text, ktorý sa zobrazí vo vyrovnávacej pamäti prekrývania

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
sk: Texty / záznamy (*.log *.txt);; Všetky súbory (*.*)

en: Textual audio descriptions
sk: Textové popisky zvuku (SDP)

en: Texture size
sk: Veľkosť textúry

en: Thai
sk: Thajsky

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
sk: Thajské (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
sk: Thajské (Windows-874)

en: Thanks
sk: Poďakovanie

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sk: HTTP server bude počúvať na tomto porte TCP. Štandardné číslo portu HTTP je 80. Alokovanie portov s číslom nižším ako 1025 je zvyčajne obmedzené operačným systémom.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sk: HTTPS server bude počúvať na tomto porte TCP. Štandardné číslo portu HTTPS je 443. Alokovanie portov s číslom nižším ako 1025 je zvyčajne obmedzené operačným systémom.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
sk: IP adresa primárnych hodín v sieti, použitých na synchronizáciu času.

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
sk: Kolieskom myši a jeho pohybom nahor-nadol (vertikálne) možno ovládať hlasitosť, pozíciu, alebo je možné udalosť vyvolanú kolieskom aj ignorovať

en: The Page URL to use as referrer when connecting to the server. This is the page housing the SWF file.
sk: URL stránky, ktorá sa použije ako odkazujúca stránka pri pripájaní na server. Toto je domovská stránka SWF súboru.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sk: RTSP server bude počúvať na tomto porte TCP. Štandardné číslo portu RTSP je 554. Alokovanie portov s číslom nižším ako 1025 je zvyčajne obmedzené operačným systémom.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
sk: Modul SAP si za normálnych okolností sám vyberie správnu adresu, na ktorej sa budú prijímať pokyny a dáta. Vy však môžete zadanú adresu zmeniť, alebo zadať úplne inú adresu.

en: The SFW URL to use as referrer when connecting to the server. This is the SWF file that contained the stream.
sk: URL adresa SFW, ktorá sa použije aj odkazujúca adresa pri pripájaní na server. Toto je SWF súbor, ktorý je obsiahnutý v streame.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
sk: Adresa URL nastavená pre alternatívny engine Scrobbler

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
sk: Hlavička YUV4MPEC2 je kompatibilná s výstupom mplayer yuv video a vyžaduje súčasť YV12/I420. V predvolenom nastavení zapisuje program VLC súčasť fourcc z obrázku snímky do cieľa s výstupom.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
sk: Zvukové zariadenie "%s" nebolo možné použiť:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
sk: Zaznamenávacie zariadenie "%s" nespĺňa požadované parametre.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
sk: Vybrané kodeky nie sú navzájom kompatibilné. Napríklad: nie je možné zmixovať nekomprimovaný zvuk s nejakým kodekom videa. 
    
    Upravte svoj výber a skúste to ešte raz.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
sk: Rýchlosť kódu pre FEC je možné špecifikovať.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sk: Farba, ktorou sa vykreslí text vo vnútri videa. Táto hodnota musí byť hexadecimálna (ako HTML farby). Prvé dve písmená určujú podiel červenej zložky, potom nasleduje zelená a modrá zložka. #000000 = čierna farba, #FF0000 = červená farba, #00FF00 = zelená farba, #FFFF00 = žltá farba (červená a zelená), #FFFFFF = biela farba.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
sk: Kryptografický podpis pre stiahnutý súbor "%s" bol neplatný a nie je možné ho overiť. Z toho dôvodu bol súbor vymazaný.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
sk: Bude sa streamovať práve prehrávaná položka, Ak sa momentálne neprehráva žiadna položka, objektom streamovania bude prvá položka vybraná z <i>Knižnice</i>.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
sk: Dekodér dokáže čiastočne dekódovať alebo prípadne preskočiť tie snímky, na dekódovanie ktorých nebol dostatok času. Preskakovanie je výhodné v prípade, že procesor počítača má menší výkon ako by bolo žiadúce. Preskočením snímok sa však môže narušiť plynulosť prehrávania.

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
sk: V predvolenom nastavení je OSD menu aktualizované každých 200 ms. Ak sa však pri prenose vyskytujú nejaké viditeľné chyby, je potrebné túto hodnotu skrátiť. Pri zmenách tejto hodnoty však postupujte veľmi obozretne. Častá aktualizácia OSD menu je totiž veľmi výpočtovo náročná. Povolený rozsah, ktorý môžete zadať je 0 - 1000 ms.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
sk: Stupeň rozmazávania, od 1 do 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
sk: Ak ste si všimli, že pohyb pier a reč postáv vo filme nie sú synchronizované, zapnite túto kompenzáciu.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
sk: Demuxér posunie časovú os prehrávania v prípade, že zariadenie nestíha prehrať stream požadovanou rýchlosťou.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
sk: Režim pre pracovnú plochu umožňuje zobraziť video na pracovnej ploche.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
sk: Digitálny signál je možné modulovať podľa rôznych postupov a konštalácií (v závislosti od systému doručovania). Ak modulátor nedokáže detegovať konštaláciu automaticky, je potrebné ju nastaviť manuálne.

en: The displayed overlay images is cleared by making the overlay completely transparent. All previously rendered images and text will be cleared from the cache.
sk: Zobrazené prekrývacie obrázky sa automaticky vymažú potom, čo sa prekrývanie úplne spriehľadní. Všetky predtým vykreslené obrázky a text sa z vyrovnávacej pamäti vymažú.

en: The downconverter (LNB) will substract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
sk: LNB odčítava frekvenciu lokálneho osciátora z frekvencie satelitného prenosu. Výsledkom je stredná frekvencia (IF) na kábli RF.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
sk: Ak je váš procesor slabší a nezvláda kódovanie touto rýchlosťou, môže kodér v priebehu kódovania pristúpiť k vytvoreniu snímok nižšej, (ale stále dobrej) kvality. Ak povolíte túto voľbu, zablokuje sa aj kvantizácia trellis, zníži sa rýchlosť skresľovania pohybových vektorov a zvýši sa hranica redukcie šumu.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sk: Prvý kryptovací kľúč CSA. Tento kľúč musí mať 16 znakov (alebo 8 bytov v hex. vyjadrení).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
sk: Formát '%s' nemožno detegovať. Podrobnejšie informácie získate v súbore so záznamom činnosti programu.

en: The height of the effects video window, in pixels.
sk: Výška okna s efektami videa, v pixeloch.

en: The height of the mesh, in pixels.
sk: Výška jednej bunky v mriežke, v pixeloch.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
sk: Výška mini-obrázka pre ďalšie spracovávanie (predvolená je hodnota 48)

en: The height of the video window, in pixels.
sk: Výška okna s videom, v pixeloch.

en: The image blended onto the base image
sk: Obrázok, ktorý bude primiešavaný do základného obrázka

en: The image which will be used to blend onto
sk: Obrázok, ktorý sa použije pri zmiešavaní.

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
sk: Bol dosiahnutý maximálny počet (%u) filtrov.

en: The maximum of non-black pixels in a line to consider that the line is black.
sk: Max. počet nečiernych pixelov v riadku, pri ktorých sa riadok ešte považuje za čierny.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
sk: Knižnica médií sa automaticky ukladá a načítava vždy pri štarte programu VLC.

en: The minimum difference in the number of detected black lines to consider that ratio changed and trigger recrop.
sk: Minimálny rozdiel v počte detegovaných čiernych riadkov potrebných na to, aby bola detegovaná zmena stranového pomeru.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
sk: Nová verzia bola úspešne stiahnutá. Chcete ukončiť program VLC a nainštalovať novú verziu?

en: The number of consecutive images with the same detected ratio (different from the previously detected ratio) to consider that ratio changed and trigger recrop.
sk: Počet za sebou nasledujúcich obrázkov s rovnakým detegovaným stranovým pomerom (odlišným od predtým detegovaného stranového pomeru), potrebných na to, aby bola detegovaná zmena stranového pomeru a vykonaná úprava.

en: The number of time the blend will be performed
sk: Udáva, koľkokrát sa zmiešavanie zopakuje

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sk: Nepriehľadnosť (opak efektu priehľadnosti) textu, ktorý sa vykreslí vo vnútri videa. 0 = priehľadný text, 255 = úplne nepriehľadný text.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
sk: Táto voľba vám umožňuje vypnúť vysokokvalitný zvukový výstup float 32 (tento výstup niektoré zvukové karty nepodporujú).

en: The password of your last.fm account
sk: Heslo k vášmu účtu Last.fm

en: The path where the debugframes should be saved
sk: Cesta, kde by sa mali analyzované snímky ukladať.

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
sk: Playlist môže mať podobu stromu, v ktorom sa dajú lepšie kategorizovať jednotlivé položky. Vidíte napríklad obsah konkrétnych priečinkov.

en: The pot failed to brew coffee (server error %u).
sk: Pot nedokáže spracovávať kávu (chyba server %u).

en: The requested RTSP session could not be established.
sk: Požadovanú reláciu RTSP nemožno vytvoriť.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
sk: Vybrané zariadenie pre výstup zvuku momentálne používa iný program.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
sk: Vybraný digitálny tuner nepodporuje špecifikované parametre.
    Skontrolujte nastavenia, prosím.

en: The server is a teapot. You can't brew coffee with a teapot.
sk: Server je typu HTCPCP (teapot). S týmto typom nemožno spracovávať kávu.

en: The size of the texture, in pixels.
sk: Veľkosť textúry, v pixeloch.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sk: Štandardný formát pre zvuk vo formáte MPEG (1/2) (kodek je použiteľný so súbormi typu MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG a RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
sk: Veľkosť jedného kroku pri nastavovaní hlasitosti možno zadať tu, rozsah krokovania môže byť od 0 do 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sk: Aby fungovali záložky, musí byť spustené alebo dočasne pozastavené prehrávanie dátového toku.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
sk: Stream sa vytvára s použitím predvolených nastavení. Pre pokročilejšie nastavenia alebo pre úpravu predvolených nastavení, si vyberte tlačidlo napravo <i>Manažovanie streamov</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
sk: Stream bude spracovávaný po dobu, ktorú zadáte tu (v sekundách).

en: The stream will start at this position (in seconds).
sk: Stream sa spustí na pozícii, ktorú zadáte (v sekundách).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
sk: Stream sa na tejto pozícii zastaví (v sekundách).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
sk: Symbolovú rýchlosť je potrebné nastaviť v niektorých systémoch manuálne, najmä pri DVB-C, DVB-S a DVB-S2.

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
sk: Pri prekódovaní sa preskočia niektoré snímky v prípade, že váš procesor nie je schopný takého rýchleho kódovania.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
sk: Priehľadnosť menu OSD VNC sa dá zmeniť zadaním hodnoty z intervalu 0 až 255. Čím je zadaná hodnota nižšia, tým je menu priehľadnejšie. Vyššia hodnota = menej priehľadné menu. V predvolenom stave nie je menu priehľadné (hodnota 255), po zadaní hodnoty 0 by bolo menu priehľadné úplne.

en: The transparency of the OSD menu can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
sk: Priehľadnosť menu OSD sa dá zmeniť zadaním hodnoty z intervalu 0 až 255. Čím je zadaná hodnota nižšia, tým je menu priehľadnejšie. Vyššia hodnota = menej priehľadné menu. V predvolenom stave nie je menu priehľadné (hodnota 255), po zadaní hodnoty 0 by bolo menu priehľadné úplne.

en: The username of your last.fm account
sk: Meno používateľa na vašom poslednom účte na stránke Last.fm

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
sk: Režim prehrávania na pozadí vám umožňuje zobraziť video na pozadí pracovnej plochy.

en: The width of the effects video window, in pixels.
sk: Šírka okna s efektami videa, v pixeloch.

en: The width of the mesh, in pixels.
sk: Šírka jednej bunky v mriežke, v pixeloch.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
sk: Šírka mini-obrázka pre ďalšie spracovávanie (predvolená hodnota je 64)

en: The width of the video window, in pixels.
sk: Šírka okna s videom, v pixeloch.

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
sk: Theora je voľne dostupný univerzálny kodek (je použiteľný so súbormi typu MPEG TS a OGG).

en: Theora video decoder
sk: Video-dekodér Theora

en: Theora video encoder
sk: Video-kodér Theora

en: Theora video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte Theora

en: There is no help available for these modules.
sk: Pre tieto moduly neexistuje žiaden pomocník.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
sk: Pre "%s/%s://%s" sa nenašiel žiaden vhodný prístupový modul pre výstup streamu.

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
sk: Tu sú všeobecné nastavenia kódovacích modulov videa/zvuku/titulkov.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
sk: Tieto moduly zabezpečujú v programe VLC fungovanie siete.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
sk: Pomocou týchto funkcií si môžete nastaviť rozhranie programu VLC. Môžete si vybrať hlavné rozhranie programu, prídavné moduly s rozhraním alebo definovať rôzne iné vlastnosti rozhraní.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
sk: Touto voľbou môžete aktivovať niektoré špeciálne optimalizácie činnosti procesora. Všetky optimalizácie by za normálnych okolností mali zostať zapnuté.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
sk: Tieto voľby vám umožňujú zmeniť správanie zvukového subsystému a pridanie zvukových filtrov, ktoré sa používajú na dodatočné úpravy alebo pridanie vizuálnych efektov (spektrálny analyzátor atď.). Tu si môžete filtre zapnúť, konfigurovať ich môžete v sekcií "Zvuk - Filtre".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
sk: Týmito nastaveniami môžete upraviť správanie subsystému, ktorý je zodpovedný za vstup. Tento subsystém tvoria napríklad DVD mechaniky, alebo VCD mechaniky, sieťové rozhranie alebo aj kanál s titulkami.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
sk: Tieto nastavenia vám umožňujú zmeniť správanie systému pre podsnímky. Pomocou týchto nastavení môžete napríklad zapínať zdroje podsnímok (logo, atď.). Filtre pre podsnímky môžete zapnúť tu a konfigurujú sa v sekcii modulu "filtre podzdrojov.". Tam môžete nastaviť aj rôzne iné vlastnosti podsnímok.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
sk: Tieto nastavenia vám umožňujú upraviť správanie sa výstupu videa. Napríklad tu môžete zapnúť rôzne filtre videa (pre odstránenie prekladania - deinterlacing, prispôsobenie obrázkov, atď.) Po zapnutí filtrov ich môžete konfigurovať v module "Video - Filtre". Tu môžete nastavovať mnoho ďalších funkcií.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
sk: V tejto časti si môžete vybrať predvolené moduly. Pokiaľ si však nie ste istý správnosťou svojho výberu, radšej nastavenie nemeňte.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
sk: Týmito voľbami môžete zmeniť globálne nastavenia výstupu streamu.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
sk: Tieto nastavenia definujú správanie sa playlistu. Niektorý z nich sa dajú zmeniť v dialógovom okne Playlist.

en: These settings affect chroma transformation modules.
sk: Tieto nastavenia sa týkajú transformačných modulov pre farebnú sýtosť (chroma).

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
sk: V tejto časti si môžete nastaviť svoje vlastné "klávesové skratky" programu VLC.

en: Thick
sk: Hrubá

en: Thin
sk: Tenká

en: This Blu-Ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
sk: Tento disk Blu-Ray vyžaduje knižnicu pre dekódovanie AACS, ktorá nie je prítomná vo vašom systéme.

en: This Blu-Ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
sk: Tento Blu-Ray disk vyžaduje knižnicu pre dekódovanie BD+, ktorá nie je prítomná vo vašom systéme.

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS.
sk: Tento súbor s certifikátom X.509 (vo formáte PEM) je použitý pre TLS zo strany servera.

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
sk: Tento súbor s certifikátom X.509 (vo formáte PEM) sa dá voliteľne použiť na autentifikáciu vzdialených klientov v sedeniach TLS.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
sk: Ak chcete upraviť vykresľovanie zvuku, môžete sem skúsiť pridať filtre pre spracovávanie zvuku.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
sk: Touto voľbou môžete pridávať filtre pre dodatočné vylepšenie kvality snímok, napríklad odstránením prekladania (deinterlacing), alebo skreslením videa.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitles decoders or other subpictures sources.
sk: Touto funkciou môžete do videa pridať tzv. "filtre pre pod-obrázky". Budú sa filtrovať pod-obrázky, vytvárané dekodérmi titulkov alebo inými zdrojmi pod-obrázkov.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
sk: Touto funkciou môžete do videa pridať tzv. "zdroje pod-obrázka". Filtre umožňujú prekrytie pôvodného obrazu nejakými obrázkami, alebo textom (ako napr. logo alebo iné texty...).

en: This adds video splitters like clone or wall
sk: Týmto príkazom môžete pridať rozdeľovací prvok videa - pre klon alebo stenu

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
sk: Tu môžete pridať vizualizačné moduly (spektrálny analyzátor, atď.).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output  muxer. This value should be set in milliseconds.
sk: Tu môžete nastaviť počiatočnú hodnotu ukladania dát do vyrovnávacej pamäti, pre výstupný muxér dátových tokov.  Táto hodnota sa nastavuje v milisekundách.

en: This allows defining the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
sk: Tu môžete definovať hodnotu parametra TTL (Time-To-Live) pre stream. Tento parameter udáva maximálny počet routerov, cez ktoré môže prechádzať váš stream. Ak neviete, čo presne táto funkcia ovláda, alebo ak chcete stream vysielať len do lokálnej siete, ponechajte nastavenie na hodnote 1.

en: This allows hardware decoding when available.
sk: Táto voľba povolí hardvérové dekódovanie, ak je dostupné.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
sk: Táto voľba umožňuje prehrávať zvuk pomalšie alebo rýchlejšie, bez vplyvu na vznik zvukových špičiek

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
sk: Toto nastavenie umožňuje korektne zobrazovať video v rozlíšení HDTV, ktoré má 1080 riadkov, ale kodér chybne nastavil jeho výšku na 1088 riadkov. Túto funkciu by ste mali vypnúť iba v prípade, že chcete prehrávať neštandardné video, vyžadujúce všetkých 1088 riadkov.

en: This allows saving a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
sk: Táto funkcia vám umožňuje uloženie streamu do súboru. Stream je možné už pri jeho prehrávaní prekódovávať. To čo je možné programom VLC prečítať, to je možné aj uložiť. 
    Pamätajte prosím ale na to, že program VLC nie je veľmi vhodný na priame prekódovávanie z jedného súboru do druhého. Jeho funkcie prekódovania sa dajú využiť napríklad pri ukladaní streamov zo siete.

en: This allows streaming on a network.
sk: Táto voľba vám umožňuje streamovať na sieť.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules
sk: Touto voľbou môžete pridať do prekódovávaného video-streamu prekrývacie obrázky (označované aj ako "pod-obrázky"). Pod-obrázky vytvorené filtrami budú prekrývané priamo na videu. Môžete zadať zoznam modulov s pod-obrázkami, záznamy oddeľujte dvojbodkou

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
sk: Tu môžete zmeniť predvolenú cieľovú úroveň (89 dB) pre stream, ktorý obsahuje aj informácie o zosilnení pri prehrávaní.

en: This allows you to define playlist bookmarks.
sk: Tu si môžete nastaviť záložky vo svojom obľúbenom playliste. Pomocou záložiek sa potom môžete vrátiť na želané miesto v playliste jediným kliknutím.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sk: Touto voľbou si vynútite použitie konkrétneho prístupového modulu. Konkrétny modul si musíte vybrať napríklad v prípade, že ho program nevyberie automaticky, alebo keď program vyberie nesprávny modul. Toto nastavenie však nenechávajte ako globálne (platné pre celý program VLC).

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Tu môžete zadať URL adresu, s podrobnejšími informáciami o streame (častokrát ide o webstránku organizácie, ktorá stream poskytuje). Táto adresa bude zobrazená aj v SDP (popise relácie).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Pomocou tejto voľby môžete pridať do streamu aj kontaktnú adresu. Táto adresa bude súčasťou oznamov cez SDP.

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Pomocou tejto voľby môžete pridať do streamu aj svoje telefónne číslo. Toto číslo bude súčasťou oznamov cez SDP.

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Tu môžete zadať podrobnejší popis streamu. Tento popis sa bude uvádzať aj v oznamoch vysielaných cez SDP.

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
sk: Tu si môžete zvoliť, že sa zachová unikátny výstup streamu.

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
sk: Pomocou tejto voľby môžete aktivovať prehrávanie z viacerých vstupov súčasne. Táto funkcia je zatiaľ pridaná len na experimentálne účely, ešte nie sú podporované všetky formáty. Jednotlivé vstupy v zozname oddeľujte znakom '#' .

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
sk: Týmto nastavením môžete synchronizovať čas na serveri a na klientskom počítači. Detailné nastavenia sú dostupné pod voľbou Pokročilé/Synchronizácia siete.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
sk: Tu si môžete vybrať, ktoré kodéry bude program VLC používať prioritne.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
sk: Tu si môžete vybrať poradie, v ktorom bude program VLC vyberať jednotlivé paketizéry.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
sk: Tu si môžete nastaviť rýchlosť animovania (od 1 po 10, predvolená hodnota je 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
sk: Tu môžete nastaviť rozlíšenie používané pri zobrazovaní s efektom Goom (väčšie rozlíšenie je krajšie ale je aj náročnejšie na výpočtový výkon počítača).

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
sk: Tu môžete určiť kategóriu pre túto reláciu. Táto kategória sa bude vysielať, ak si zvolíte použitie SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
sk: Touto voľbou môžete ovplyvniť to, ako bude SDP (popisovač relácie) dostupný v tejto RTP relácii. Musíte použiť niektorú z týchto adries: http://cesta pre prístup k SDP cez HTTP protokol, rtsp://cesta pre prístup k RTSP, a sap://pre SDP stream, oznamovaný cez SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
sk: Tu môžete zadať port, ktorý sa použije pri RTP streamovaní.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
sk: Tu môžete zadať port, ktorý sa použije pri RTP streamovaní zvuku.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
sk: Tu môžete zadať port, ktorý sa použije pri RTP streamovaní videa.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
sk: Tu môžete zadať muxér používaný vo výstupnom streame. V predvolenom nastavení sa nepoužíva žiaden muxér (štandardný RTP stream).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
sk: Pomocou tejto funkcie môžete streamovať aj zvukové streamy vo formáte MPEG4LATM (pozrite si RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
sk: Táto voľba zabraňuje tomu, aby hlásenie s informáciami pre ladenie vybočovala zo synchronizačného mechanizmu pre výstup videa.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
sk: Túto voľbu použite vtedy, ak chcete nechať načítať len časť streamu. Pri použití tejto voľby musí byť možné kontrolovať prichádzajúci stream (napr. ak streamujete  zo súboru alebo z disku - kontrola možná je, ale napr. stream zo siete typu UDP kontrolovať nemožno). Čas spustenia a zastavenia streamu musí byť zadaný v sekundách.

en: This combination is already taken by "%@".
sk: Takúto kombináciu už používa "%@".

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
sk: Týmto nastavením je možné ovládať intenzitu stmavovacieho filtra, ktorý simuluje dosvit fosforového svetla CRT TV v násobiči rýchlosti snímkovania Phosphor. Predvolená hodnota: nízka (low).

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sk: Tu je definovaná adresa, na ktorej bude RTSP server počúvať, spolu so základnou cestou RTSP VOD media. Syntax: adresa/cesta. V predvolenom nastavení bude server počúvať na akejkoľvek lokálnej IP adrese. Špecifikujte IP-adresu (napr. ::1 alebo 127.0.0.1) alebo názov hostiteľa (napr. localhost) pre obmedzenie na špecifické sieťové rozhranie.

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
sk: Táto hodnota maximálne oneskorenie vstupu, ktoré majú synchronizačné algoritmy kompenzovať (udáva sa v milisekundách).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
sk: Táto voľba definuje rýchlosť prehrávania (nominálna rýchlosť je 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
sk: Týmto nastavením môžete oneskoriť zvukovú stopu. Čas sa udáva v milisekundách. Takéto oneskorovanie sa používa v prípade, že vybadáte veľký časový rozdiel medzi stopou s videom a stopou so zvukom.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
sk: Táto voľba určuje, do akej miery sa musí zhodovať názov filmu s názvom súboru s titulkami. Povolené sú hodnoty: 
    0 = nebudú sa automaticky detegovať žiadne titulky
    1 = názov filmu a súboru s titulkami sa nemusia zhodovať a je možné použiť akýkoľvek súbor s titulkami 
    2 = je možné použiť ktorýkoľvek zo súborov s titulkami, ktorého názov obsahuje aj názov filmu. 
    3 = názov súboru s titulkami sa musí zhodovať s názvom filmu, môže však obsahovať aj dodatočné znaky 
    4 = názov súboru s titulkami musí presne zodpovedať názvu filmu.

en: This dialog will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
sk: Tento dialóg vám umožní streamovanie alebo konvertovať médium na lokálne použitie alebo použitie v sieti či na internete.
    Mali by ste začať skontrolovaním toho, že zdroj zodpovedá vstupu, ktorý chcete použiť. Potom stlačte tlačidlo "Ďalej" a pokračujte.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
sk: Táto súčasť zobrazuje výsledné médium, ale môže spomaliť systém.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
sk: Táto voľba vám umožní preskočiť pri streamovaní tie snímky, ktoré budú doručené neskoro.

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
sk: Tento efekt vyvoláva dojem, že sa nachádzate v miestnosti, ozvučenej 8 reproduktormi. Zvuk bude znieť realistickejšie, obzvlášť v slúchadlách. Ak používate tento efekt a počúvate hudbu dlhší čas, počúvanie je aj menej unavujúce. 
    Efekt funguje s akýmkoľvek vstupným zvukom (či už v režime mono, alebo 7.1).

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
sk: Tento efekt je známy aj pod názvami "greenscreen" alebo "chroma key" a dokáže primiešať modré časti obrázka v popredí do obrázka na pozadí (častokrát môžete tento efekt vidieť napríklad v televíznej predpovedi počasia). Pri použití tohto efektu si môžete vybrať farbu "kľúčovania". V predvolenom nastavení je to modrá farba.

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
sk: Touto funkciou aktivujete klávesové skratky programu VLC z (nezabudovaného) okna s videom

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
sk: Touto voľbou môžete zapnúť analyzovanie aktuálnych oznamov z modulu SAP. Ak takéto analyzovanie nezapnete, všetky oznamy sa budú analyzovať pomocou RTP/RTSP modulu "live555".

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitles files.
sk: Touto voľbou aktivujete automatické rozpoznávanie titulkov vo formáte UTF-8.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
sk: Táto voľba umožňuje zafarbenie hlásení posielaných do konzoly. Váš terminál musí poskytovať podporu farieb pre systém Linux.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
sk: Táto voľba aktivuje spracovávanie kliknutím myšou vo videu.

en: This file countains an optional CRL to prevent remove clients from using revoked certificates in TLS sessions.
sk: Súbor obsahuje doplnkové CRL na zabránenie tomu, aby vzdialení klienti používali zamietnuté certifikáty v sedeniach TLS.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
sk: Týmto príkazom si vynútite orezanie nejakej časti zo zdrojového videa. Súradnice zadávajte vo formáte x:y (4:3, 16:9 atď.) aby bol vyjadrený celkový stranový pomer obrázka.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
sk: Touto voľbou si vynútite dodržiavanie toho istého stranového pomeru, ako je stranový pomer vášho monitora. Väčšina monitorov má jednotlivé pixely v tvare štvorca (1:1). Ak ale máte napríklad monitor so stranovým pomerom 16:9, je potrebné zmeniť pomer na hodnotu 4:3, aby boli dodržané proporcie.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
sk: Touto voľbou si vynútite použitie takého stranového pomeru, ako má zdrojové video. Napríklad: niektoré DVD disky  uvádzajú, že filmy na nich sú nahrané v stranovom pomere 16:9, v skutočnosti sú však nahrané v pomere 4:3. Túto voľbu môžete ale použiť napríklad aj ako trik v prípade, že film neobsahuje informácie o tom, v akom stranovom pomere bol nahraný. Formát zadávajte v tvare x:y (ako napr. 4:3, 16:9, atď.) podľa toho, aký je skutočný rozmer obrázka, alebo ako číslo s desatinnou čiarkou (napr. 1.25, 1.333 atď.).

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
sk: Toto zosilnenie bude aplikované na výstup syntézy. Vysoké hodnoty môžu zapríčiniť nasýtenie v prípade, že sa prehráva viac poznámok súčasne.

en: This input allows you to process input signals from QuickTime-compatible video devices.
    Live Audio input is not supported.
sk: Tento vstup umožňuje spracovávať vstupné signály z video-zariadení, kompatibilných s formátom Quick-Time.
    Nie je podporovaný vstup Live Audio.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
sk: Tento vstup umožňuje ukladať, streamovať alebo zobraziť obsah aktuálnej obrazovky.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
sk: Toto je predvolené rozhranie programu VLC.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
sk: Toto je skinovateľné rozhranie programu VLC. Súbory s novým vzhľadom si môžete stiahnuť na adrese

en: This is a ',' separated string, each object should be prefixed by a '+' or a '-' to respectively enable or disable it. The keyword 'all' refers to all objects. Objects can be referred to by their type or module name. Rules applying to named objects take precedence over rules applying to object types. Note that you still need to use -vvv to actually display debug message.
sk: Toto je reťazec, oddeľovaný znakmi ',' , každý objekt sa dá doplniť prefixom '+' alebo a '-' ktorým sa určuje, či je zapnutý alebo vypnutý. Kľúčové slovo 'all' odkazuje na všetky objekty. Na objekty možno odkazovať podľa ich typu alebo podľa názvu modulu. Pravidlá aplikované na pomenované objekty majú prednosť pred pravidlami aplikovanými na základe typov objektu. Ak budete chcieť zobraziť aktuálnu správu pre ladenie, použite príkaz -vvv.

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
sk: Toto je koeficient, ktorým môžete upraviť výšku pásiem.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
sk: Tadiaľto vedie cesta ku konfigurácii modulov typu "access-output"

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
sk: Tadiaľto vedie cesta ku konfigurácii zmiešavacích modulov

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
sk: Toto je port TCP, pomocou ktorého bude rozhranie prijímať príkazy a dáta. Predvolený port má číslo 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
sk: Toto je kodek zvuku, ktorý sa použije.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
sk: Toto je kodér zvuku, ktorý sa použije (a jeho asociované nastavenia).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sk: Toto je voľba zvukového výstupu v programe VLC. V predvolenom nastavení si program vždy automaticky vyberie najlepšiu možnú metódu.

en: This is the default Audio CD device to use.
sk: Toto je predvolená jednotka, ktorá sa používa pri čítaní Audio CD.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sk: Toto je predvolená CD mechanika (alebo súbor), ktorý sa bude používať. Nezabudnite na dvojbodku za písmenom jednotky (napr.: D:)

en: This is the default DVD device to use.
sk: Toto je predvolená mechanika pre prehrávanie DVD.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sk: Toto je predvolená DVD mechanika (alebo súbor), ktorý sa bude používať. Nezabudnite na dvojbodku za písmenom jednotky (napr.: D:)

en: This is the default VCD device to use.
sk: Toto je predvolená mechanika, používaná pri prehrávaní VCD.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sk: Toto je predvolená jednotka VCD (alebo súbor), ktorý sa bude používať. Nezabudnite na dvojbodku za písmenom jednotky (napr.: D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
sk: Toto je predvolená metóda muxovania, ktorá sa bude používať.

en: This is the default output URI.
sk: Toto je predvolená adresa URI pre výstup.

en: This is the default output access method that will be used.
sk: Toto je predvolená metóda pre výstup, ktorá sa bude používať.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
sk: Toto je predvolená veľkosť písma, ktorou sa vykreslí písmo vo videu. Ak nastavíte hodnotu inú ako 0, toto nastavenie nebude rešpektovať relatívnu veľkosť písma.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
sk: Táto voľba udáva cieľovú frekvenciu snímok pri prehrávaní MJPEG zo súboru. Zadajte sem hodnotu 0 (čo je aj predvolená hodnota) v prípade, že prehrávate live-stream (napríklad z kamery).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams.  In the form 30000/1001 or 29.97
sk: Toto je cieľová frekvencia snímok pri prehrávaní video-streamov vo formáte raw. Zadáva sa v tvare 30000/1001 alebo 29.97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
sk: Toto je frekvencia snímok, ktorá bude použitá v prípade núdze pri prehrávaní elementárnych streamov vo formáte MPEG.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
sk: Toto je zosilnenie, používané pri streame, ktorý neobsahuje informáciu o zosilňovaní zvuku

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
sk: Toto je maximálny počet preskočení (parameter je známy aj pod anglickými názvami "Time-To-Live" či TTL) paketov odoslaných pri výstupe streamu  (-1 = použiť predvolené nastavenie operačného systému).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
sk: Toto je adresa host, na ktorej bude rozhranie prijímať príkazy. Ak chcete príkazy prijímať pomocou všetkých sieťových rozhraní, ponechajte predvolené nastavenie (adresu 0.0.0.0). Ak chcete, aby bolo toto rozhranie dostupné len na lokálnom počítači, zadajte adresu "127.0.0.1".

en: This is the language of the audio stream.
sk: Toto je jazyk zvukového streamu.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
sk: Toto je hlavné rozhranie používané v programe VLC. V predvolenom nastavení sa automaticky vyberie najlepší dostupný modul.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
sk: Tu je udaná maximálna veľkosť paketu aplikačnej vrstvy, ktorú možno preniesť cez sieť (v bytoch).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
sk: Toto je maximálna veľkosť dočasných súborov, do ktorých sa budú ukladať časovo posunuté streamy.

en: This is the muxer that will be used for audio.
sk: Toto je muxér, ktorým sa bude spracovávať zvuk.

en: This is the muxer that will be used for video.
sk: Toto je muxér, ktorým sa bude spracovávať video.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Toto je názov relácie. Názov sa bude uvádzať aj v oznamoch cez SDP.

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
sk: Toto číslo udáva počet bufferov zvuku, na ktorých sa vykonáva meranie napätia. Čím je počet meraných bufferov väčší, tým je program pomalší a zaznamenáva aj menej krátkodobých odchýlok.

en: This is the output URI that will be used for audio.
sk: Toto je výstupná adresa, ktorá sa bude používať pri prenose zvuku.

en: This is the output URI that will be used for video.
sk: Toto je výstupná adresa, ktorá sa bude používať pri prenose videa.

en: This is the output URL that will be used.
sk: Toto je URL adresa, ktorá sa bude používať pri streamovaní.

en: This is the output access method that will be used for audio.
sk: Toto je predvolená metóda výstupu zvuku, ktorá sa bude používať.

en: This is the output access method that will be used for video.
sk: Toto je predvolená metóda výstupu videa, ktorá sa bude používať.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
sk: Toto je relatívna predvolená veľkosť písma, ktoré sa zobrazí na videu. Ak je nastavená absolútna veľkosť písma, na relatívnu veľkosť program neberie ohľad.

en: This is the subtitles codec that will be used.
sk: Toto je kodek titulkov, ktorý sa bude používať.

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
sk: Pri kódovaní titulkov sa použije ten kodér (a všetky jeho nastavenia), ktorý si tu zvolíte.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sk: Toto je metóda výstupu videa v programe VLC. V predvolenom nastavení si program vždy automaticky vyberie najlepšiu dostupnú metódu.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
sk: Toto je nastavenie toho, ako bude program komunikovať s používateľom (0=oznamovať len chyby a štandardné správy, 1=upozornenia, 2=informácie pre ladenie)

en: This is the video codec that will be used.
sk: Pri prekódovaní sa použije ten kodek, ktorý zadáte tu.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
sk: Toto je modul pre kódovanie videa, ktorý sa použije (použijú sa aj všetky jeho nastavenia).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
sk: Touto voľbou môžete obmedziť maximálny počet klientov, ktorí sa môžu pripojiť na RTSP VOD. Hodnota 0 = žiaden limit.

en: This module allows controlling an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
sk: Tento modul vám umožňuje ovládať tzv. zariadenie AtmoLight, pripojené k počítaču.
    AtmoLight je našou vlastnou verziou funkcie, ktorú firma Philips nazýva ako AmbiLight.
    Ak potrebujete ďalšie informácie, navštívte prosím stránku
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
     http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Tu môžete nájsť podrobné opisy toho, ako si túto funkciu zostaviť a aké cesty treba zadať. 
    Môžete si aj prezrieť obrázky a niektoré filmy, zobrazujúce zariadenie naživo.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
sk: Táto voľba vám umožňuje streamovať prekódovaný stream do siete použitím protokolu HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
sk: Táto voľba vám umožňuje streamovať prekódovaný stream do siete použitím protokolu RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
sk: Tento modul odošle prekódovaný stream do siete s použitím protokolu RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
sk: Táto voľba vám umožňuje streamovať prekódovaný stream do siete použitím protokolu UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
sk: Tento modul umožňuje výstup prekódovaného streamu do siete pomocou protokolu mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
sk: Tento modul umožňuje výstup prekódovaného streamu na server Icecast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
sk: Tento modul umožňuje zápis prekódovaného streamu do súboru.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
sk: Táto voľba pridá offset (či už kladný alebo záporný) k predvoleným prioritám programu VLC. Voľba sa používa vtedy, ak chcete upraviť prioritu programu voči iným spusteným programom alebo inštanciám programu VLC.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
sk: Táto voľba povolí zmenu kony rozhrania pri rôznych príležitostiach.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
sk: Táto voľba umožňuje nastavenie názvu podľa toho, čo sa prehráva<br>$a: Umelec<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Titul<br>$g: Žáner<br>$n: Číslo stopy<br>$p: Práve sa prehráva<br>$A: Dátum<br>$D: Trvanie<br>$Z: "Práve sa prehráva" (Späť na Titul - Umelec)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
sk: Tu môžete nastaviť priečinok, ktorý sa vám otvorí pri spustení prehliadača súborov ncursers.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sk: Týmto nastavením môžete ovplyvniť to, ako si program VLC vyberá kodeky (metódy dekomprimovania). Toto nastavenie by mali meniť len skúsení používatelia, pretože nesprávnym nastavením znemožníte prehrávanie akýchkoľvek streamov.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
sk: Túto voľbu možno použiť

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
sk: Touto voľbou aktivujete downmixovací algoritmus, ktorý zmení stereo-zvuk na mono-zvuk. Tento algoritmus sa používa aj v zmiešavači, pri efekte zvuku v slúchadlách. Vytvára dojem, akoby ste stáli v izbe plnej reproduktorov.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
sk: Pomocou tejto voľby môžete umlčať zvuk vo všetkých kanáloch, okrem vybraného.

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
sk: Táto voľba spôsobí to, že niektoré snímky sa z videa vystrihnú alebo sa budú opakovať. Cieľom je dosiahnuť synchrónnosť zvuku a videa.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
sk: Týmto prekročíte nastavenia kanála. Hodnota sa udáva v Hz.

en: This page allows changing the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
sk: Na tejto stránke môžete meniť kompresný formát stôp videa alebo zvuku. Ak chcete zmeniť len formát kontajnera, prejdite na ďalšiu stránku.

en: This page allows selecting how the input stream will be sent.
sk: Na tejto stránke si môžete vybrať ako bude odosielaný vstupný stream.

en: This page allows selecting how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
sk: Na tejto stránke si môžete vybrať, ako bude stream zapuzdrený. Niektoré formáty nemusia byť dostupné, ich dostupnosť závisí od predchádzajúcich nastavení.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
sk: Táto stránka obsahuje všetky nastavenia. Ak chcete spustiť streamovanie alebo prekódovanie, kliknite na tlačidlo "Dokončiť".

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
sk: Pomocou tohto parametra môžete nastaviť pomer kvality a rýchlosti pri procese odhadovania pohybu. Menšia hodnota = rýchlejšie, vyššia hodnota = lepšia kvalita. Povolený rozsah je od 1 do 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
sk: Tento formát vyťaženia sa bude predpokladať pre dynamické typy vyťaženia (medzi 86 a 127), ak ho nie je možné zistiť mapovaním mimo pásma (SDP)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
sk: Tento súbor s privátnym kľúčom (vo formáte PEM) je použitý pre TLS zo strany servera.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
sk: Tento program je poskytovaný BEZ ZÁRUKY, v maximálne právne možnom rozsahu.
    Môžete ho distribuovať pri dodržaní podmienok licencie GNU General Public License;
    pre podrobnejšie informácie si prečítajte text v súbore COPYING.
    Vytvorené tímom VideoLAN; pozrite si súbor AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
sk: Týmto môžete zredukovať výkyvy v kvantizačných parametroch po kompresii krivky. Dočasne rozmazáva.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
sk: Týmto môžete zredukovať výkyvy v kvantizačných parametroch ešte predtým, že sa skomprimuje krivka.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
sk: Po aktivovaní tejto voľby budú fonty vykresľované s použitím farebnej palety YUV. Takéto vykresľovanie je však potrebné len v prípade, že chcete kódovať aj titulky v DVB-streame.

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
sk: Tu si môžete vybrať kvantizačný parameter, ktorý chcete použiť. Čím sú hodnoty nižšie, tým je výstup vernejší ale má aj väčší dátový tok. Za dobrú považujeme hodnotu 26, preto je táto hodnota nastavená ako predvolená. Môžete však zadať aj inú hodnotu, tá však musí byť v rozsahu 0 (bezstratové) - 51.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
sk: Týmto parametrom si vyberiete aký protokol sa použije pri transporte cez RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
sk: Po aplikovaní tohto príkazu sa budú multiplexované pakety RTCP odosielať a prijímať cez ten istý port ako RTP pakety.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
sk: Režim, ktorý si zvolíte v tomto nastavení sa použije vždy, keď to bude možné. (Ak ho váš hardvér podporuje, tento režim sa nastaví ešte pred začiatkom prehrávania).

en: This setting is deprecated and not used anymore
sk: Toto nastavenie je veľmi diskutabilné a preto sa už prestáva používať.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
sk: Táto hodnota udáva výšku video-streamu v pixeloch.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
sk: Tu môžete zadať šírku (v pixeloch) video-streamu vo formáte raw.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
sk: Tento stream sa bude otvárať vždy po spustení programu VLC.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
sk: Zvolením tejto funkcie aktivujte prevzorkovávanie zvuku pomocou algoritmu pre vysoko kvalitný zvuk (HQ). Takéto prevzorkovávanie však môže významne zaťažiť procesor. Ak toto prevzorkovávanie neskôr vypnete, použije sa všeobecný prevzorkovávací algoritmus.

en: This version of VLC was compiled by:
sk: Túto verziu programu VLC skompiloval:

en: This will force a mono audio output.
sk: Týmto príkazom si vynútite prevod zvuku na mono.

en: This wizard allows configuring simple streaming or transcoding setups.
sk: Tento sprievodca vám umožní nakonfigurovanie nastavení streamovania a prekódovania.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
sk: Tento sprievodca vám ponúka len malú časť volieb pre streamovanie a prekódovávanie z tých, ktoré sú dostupné v programe VLC. Dialógové okná, zobrazujúce sa pri otváraní alebo ukladaní streamu obsahujú ešte podrobnejšie nastavenia.

en: Threads
sk: Vlákna

en: Three component motion estimation
sk: Trojzložkové odhadovanie pohybu

en: Threshold
sk: Hranica

en: Threshold level
sk: Hraničná úroveň

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
sk: Hraničná hodnota, ktorá sa musí dosiahnuť pre aktivovanie upozornenia. Ak je úroveň zvuku pod touto hodnotu počas tohto času, vyvolá sa upozornenie (predvolená hodnota je 0.1).

en: Tibetan
sk: Tibetsky

en: Ticker text
sk: Diaľnopisný text

en: Tiger rendering defaults
sk: Predvolené nastavenia vykresľovania súčasti Tiger

en: Time
sk: Čas

en: Time Control
sk: Časové ovládanie

en: Time Slider
sk: Posuvník na časovej osi

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
sk: Voľba synchronizácie času pre výstup. Ak je aktívna, stream sa bude vykresľovať ako vždy, bude vykresľovaný tak rýchlo, ako je to možné.

en: Time Synchronized output
sk: Výstup so synchronizáciou času

en: Time Toolbar
sk: Panel nástrojov: Čas

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
sk: Okno pre čas, počas ktorého je meraná úroveň zvuku, podľa ktorej sa deteguje ticho. Hodnota sa meria v ms. Ak je úroveň zvuku počas tohto času pod hraničnou hodnotu, odošle sa upozornenie (predvolená hodnota je: 5000).

en: Time between two alarm messages in ms (default 2000)
sk: Čas medzi dvomi správami s upozornením v ms (predvolená hodnota je 2000)

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
sk: Čas medzi dvomi správami s upozornením - v ms. Táto hodnota sa používa na to, aby sa neaktivovalo príliš veľa upozornení. Predvolená hodnota je 2000.

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
sk: Čas priemerného posunutia v milisekundách. Zadávajte priemernú hodnotu.

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
sk: Čas v milisekundách pre maximálnu hĺbku funkcie sweep. Rozsah funkcie sweep sa určuje ako čas oneskorenia +/- hĺbka funkcie sweep

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
sk: Čas, do uplynutia ktorého sa farba kompletne zmení. Táto funkcia zabraňuje blikaniu.

en: Time window to use in ms (default 5000)
sk: Časové okno. Hodnota sa zadáva v ms, predvolená hodnota je 5000 ms.

en: Time-To-Live (TTL)
sk: Max. počet preskočení (TTL)

en: Time:
sk: Čas:

en: Timeout
sk: Časový limit

en: Timeout (ms)
sk: Časový limit (v ms)

en: Timeshift directory
sk: Priečinok pre ukladanie časovo-posunutých súborov

en: Timeshift granularity
sk: Granularita (zrnitosť) pri časovom posune

en: Title
sk: Titul

en: Title %i%s
sk: Titul %i%s

en: Title display mode
sk: Režim zobrazovania názvu

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
sk: Režim zobrazovania titulu. Predvolený je režim 0 (skryté), ak pole obsahuje obrázok a obrázky sú povolené, v iných prípadoch zadajte hodnotu 1.

en: Title font
sk: Písmo titulu

en: Title format string
sk: Formát príkazu Title

en: Title metadata
sk: Meta-údaje o titule

en: Title to put in ASF comments.
sk: Titulok, ktorý chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: To
sk: Do:

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
sk: Ak chcete otvoriť bežný sieťový stream (HTTP, RTSP, MMS, FTP, atď.) zadajte jeho adresu do políčka hore. Ak chcete otvoriť stream RTP alebo UDP, stlačte tlačidlo dole.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sk: Pre získanie úplného pomocníka použite príkaz '-H'.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
sk: Pre výber polarizácie transpondéra je bežne používané nižšie napätie jednotky LNB.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
sk: Pre zastavenie streamu a pokračovanie v normálnom ovládaní, kliknite znovu na tlačidlo <i>Otvoriť stream</i>.

en: Toggle Fullscreen mode
sk: Prepnúť na celoobrazovkový režim

en: Toggle Normal/Repeat/Loop playlist modes
sk: Prepnúť playlistové režimy Normálne/Opakovať/Opakovať celé

en: Toggle Transparency
sk: Prepnúť priehľadnosť

en: Toggle autoscaling
sk: Prepnúť automatickú zmenu veľkosti

en: Toggle random playlist playback
sk: Prepnúť náhodné prehrávanie playlistu

en: Toggle the video in fullscreen
sk: Prepnúť video do celoobrazovkového režimu

en: Toggle the video out fullscreen
sk: Prepnúť výstup videa do celoobrazovkového režimu

en: Toggle wallpaper mode in video output
sk: Zapnúť režim prehrávania na pozadí

en: Toggle wallpaper mode in video output.
sk: Prepnúť režim prehrávania na pozadí do video-výstupu

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sk: Určuje, do akej miery zmiešavač toleruje farebné odchýlky v rovine U. Nastavte hodnotu v rozsahu od 10 do 20.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sk: Určuje, do akej miery zmiešavač toleruje farebné odchýlky v rovine V. Nastavte hodnotu v rozsahu od 10 do 20.

en: Tonga (Tonga Islands)
sk: Tonga (ostrovy Tonga)

en: Tool
sk: Nástroj

en: Toolbar Elements
sk: Prvky panela nástrojov

en: Toolbar position:
sk: Pozícia panela nástrojov:

en: Toolbars Editor
sk: Editor pre panely nástrojov

en: Tools
sk: &Nástroje

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
sk: Stlmiť

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
sk: Vypnúť stlmenie

en: Top
sk: Hore

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
sk: Horná súradnica, v ktorej sa začína ľavý horný roh pod-obrazovky.

en: Top left corner X coordinate
sk: Súradnica X ľavého horného rohu

en: Top left corner Y coordinate
sk: Súradnica Y ľavého horného rohu

en: Top-Left
sk: Vľavo hore

en: Top-Right
sk: Vpravo hore

en: Total height of the mosaic, in pixels.
sk: Celková výška mozaiky v pixeloch.

en: Total horizontal block length including overlaps
sk: Celková horizontálna dĺžka bloku vrátane prekrytia

en: Total pixel height of the peak items.
sk: Celková pixelová výška položiek s vrcholmi.

en: Total vertical block length including overlaps
sk: Celková vertikálna dĺžka bloku vrátane prekrytia

en: Total width of the mosaic, in pixels.
sk: Celková šírka mozaiky v pixeloch.

en: Total/Remaining time
sk: Celkový / zostávajúci čas

en: Track
sk: Stopa

en: Track ID
sk: ID stopy

en: Track Synchronization
sk: Synchronizácia stopy

en: Track number
sk: Číslo stopy

en: Track replay gain
sk: Zosilnenie pri prehrávaní stopy

en: Track settings
sk: Nastavenia stopy

en: Track size (in sectors)
sk: Veľkosť stopy (v sektoroch)

en: Tracks
sk: Stopy

en: Traditional Chinese (Big5)
sk: Tradičná čínština (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
sk: Tradičná čínština - Unix (EUC-TW)

en: Transcode
sk: Prekódovať

en: Transcode audio
sk: Prekódovať zvuk

en: Transcode stream output
sk: Prekódovať výstup streamu

en: Transcode video
sk: Prekódovať video

en: Transcode/Save to file
sk: Prekódovať/Uložiť video do súboru

en: Transcoding options
sk: Vlastnosti prekódovania

en: Transcript
sk: Prepis (opis)

en: Transform
sk: Transformovať

en: Transform type
sk: Typ transformácie

en: Transformation
sk: Transformácia

en: Transmission mode
sk: Prenosový režim

en: Transparency
sk: Priehľadnosť

en: Transparency mask
sk: Maska priehľadnosti

en: Transparency of the bargraph
sk: Priehľadnosť súčasti bargraph

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
sk: Priehľadnosť predvolenej farby pozadia - ak nie je v streame Kate určená určitá konkrétna farba pozadia.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sk: Priehľadnosť predvolenej farby písma - pre prípad, že stream Kate neurčuje konkrétnu farbu písma, ktorá sa má použiť.

en: Transparency of the image
sk: Priehľadnosť obrázka

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
sk: Priehľadnosť obrázkov, ktoré sú v mozaike v popredí. 0 značí, že obrázky budú priehľadné, hodnota 255 značí, že obrázky nebudú priehľadné vôbec (to je predvolené nastavenie).

en: Transparency of the mosaic picture.
sk: Priehľadnosť obrázka v mozaike.

en: Transparency value of the new image used in blending. By default it set to fully opaque (255). (from 0 for full transparency to 255 for full opacity)
sk: Úroveň priehľadnosti nového obrázka, používaného pri zmiešavaní. V predvolenom nastavený je obrázok úplne nepriehľadný (255). (0=úplne priehľadné, 255=nepriehľadné).

en: Transparent
sk: Priehľadné

en: Transponder symbol rate
sk: Symbolová rýchlosť transpondera

en: Transponder/multiplex frequency
sk: Frekvencia transpondera/multiplexu

en: Transport protocol
sk: Prenosový protokol

en: Transport stream ID
sk: ID transportného streamu

en: Treat as a pipe rather than as a file
sk: Považovať radšej za vedenie, nie za súbor

en: Treble adjustment of the audio input.
sk: Prispôsobenie výšok na vstupe zvuku.

en: Treble level
sk: Úroveň výšok

en: Trellis RD quantization
sk: Kvantizácia Trellis RD

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
sk: Kvantizácia Trellis RD: 
     - 0: zablokovaná
     - 1: aktívna len pri finálnom kódovaní MB
     - 2: aktívna pri všetkých režimoch
    Toto nastavenie vyžaduje CABAC.

en: Trellis quantization
sk: Kvantizácia Trellis

en: Trickplay Reverse
sk: Trikové spätné prehrávanie

en: Trigger button
sk: Spúšťacie tlačidlo

en: Trigger button for mouse gestures.
sk: Tlačidlo pre spúšťanie gest pomocou myši

en: Trust MPEG timestamps
sk: Dôverovať časovým značkám MPEG súborov

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
sk: Pokúsiť sa o opravu niektorých chýb: 
    1 detegovať automaticky 
    2 starý formát msmpeg4 
    4  prekladaný formát xvid 
    8  ump4 
    16 bez vypĺňania
    32 ac vlc
    64 farebná sýtosti Qpel.
    Musíte uviesť všetky chyby, ktoré sa majú opraviť. Napríklad: ak chcete opraviť chyby "ac vlc" a "ump4", zadajte voľbu 40 - teda súčet hodnôt 32+8.

en: Try to parse the announce
sk: Pokúsiť sa analyzovať oznam

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
sk: Pre konverziu YUV->RGB môžete skúsiť použiť aj hardvérovú akceleráciu. Toto nastavenia však nemá žiaden vplyv v prípade, že je aktivované aj prekrývanie.

en: Try to use hardware acceleration for subtitles/OSD blending.
sk: Pokúsiť sa o použitie hardvérovej akcelerácie pre titulky/zmiešavanie OSD.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
sk: Ak používate prekrývanie pomocou YUV, skúste zapnúť aj trojnásobné vyrovnávanie. Zvyčajne má potom video oveľa lepšiu kvalitu (obraz nebude kmitať).

en: Tune the settings for a particular type of source or situation. Overridden by user settings.
sk: Ladenie nastavení pre určitý typ zdroja alebo určitú situáciu. Nastavenia budú ignorované pri nastaveniach zadaných používateľom.

en: Tuner Frequency
sk: Frekvencia tunera

en: Tuner TV Channel
sk: Kanál TV tunera

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
sk: Zvukový tuner mono/stereo a výber stopy.

en: Tuner card
sk: Karta s tunerom

en: Tuner country code
sk: Kód krajiny pre tuner

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
sk: Frekvencia tunera v Hz alebo kHz (viď výstup pre ladenie)

en: Tuner id
sk: ID tunera

en: Tuner id (see debug output).
sk: ID tunera (viď výstup pre ladenie)

en: Tuner input type
sk: Typ vstupu do tunera

en: Tuner properties
sk: Nastavenia tunera

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
sk: Tunelovať RTSP a RTP protokol cez HTTP protokol

en: Turkish
sk: Turecky

en: Turkish (ISO 8859-9)
sk: Turecké (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sk: Turecké (Windows-1254)

en: Turkmen
sk: Turkménsky

en: Turn off all warning and information messages.
sk: Vypnúť všetky upozornenia a informatívne hlásenia.

en: Tweak the buffer size for reading and writing an integer number of packets. Specify the size of the buffer here and not the number of packets.
sk: Upravte veľkosť vyrovnávacej pamäti tak pre čítanie a zapisovanie celých čísel paketov. Zadajte sem veľkosť pamäti, nie počet paketov.

en: Two bookmarks have to be selected.
sk: Musíte vybrať dve záložky.

en: Two pass
sk: Aplikovať dvakrát

en: Type
sk: Typ

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
sk: Pre pokračovanie stlačte tlačidlo pre výber menu alebo pozastavenie prehrávania.

en: Type:
sk: Typ:

en: UDP input
sk: Vstup UDP

en: UDP port to listen to for commands (show | enable <pid> | disable <pid>).
sk: UDP port, na ktorom sa prijímajú príkazy (zobraziť | zapnúť <pid> | vypnúť <pid>).

en: UDP port to listen to for commands.
sk: UDP port, na ktorom sa prijímajú príkazy.

en: UDP stream output
sk: Výstup streamu UDP

en: UDP timeout (in ms)
sk: Časový limit pre UDP (v ms)

en: UNIX socket command input
sk: Vstup pre príkazy UNIX-socketu

en: URL
sk: URL adresa

en: URL description
sk: Popis URL adresy

en: URL metadata
sk: Meta-údaje URL

en: URL with information about the stream or your channel.
sk: URL adresa s informáciou o dátovom toku alebo kanáli.

en: USF subtitles decoder
sk: Dekodér USF titulkov

en: UTF-8 subtitles autodetection
sk: Automaticky detegovať titulky vo formáte UTF-8

en: Ukrainian
sk: Ukrajinsky

en: Ukrainian (KOI8-U)
sk: Ukrajinsky (KOI8-U)

en: Ultra-wideband (32kHz)
sk: Ultra-široké pásmo (32kHz)

en: Un-Zoom
sk: Oddialiť

en: Uncompressed RAR
sk: Nekomprimovaný archív vo formáte RAR

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
sk: Nekomprimovaný zvuk (kodek je použiteľný so súbormi typu .WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
sk: Neorezávať jeden pixel zo spodnej časti videa

en: Uncrop one pixel from the left of the video
sk: Neorezávať jeden pixel z ľavej strany videa

en: Uncrop one pixel from the right of the video
sk: Neorezávať jeden pixel z pravej časti videa

en: Uncrop one pixel from the top of the video
sk: Neorezávať jeden pixel z hornej časti videa

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: Under the Video
sk: Pod videom

en: Uninstall Windows Service
sk: Odinštalovať službu systému Windows

en: Uninstall the Service and exit.
sk: Odinštalovať službu a ukončiť.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
sk: Unikátny názov siete v priestore pre systémové ladenie

en: Universal (UTF-16)
sk: Univerzálne (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
sk: Univerzálne (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
sk: Univerzálne (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
sk: Univerzálne (little endian UTF-16)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
sk: Frekvencia univerzálneho prepínača LNB (kHz)

en: Universal, Chinese (GB18030)
sk: Univerzálne, čínsky (GB18030)

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown Video
sk: Neznáme video

en: Unknown category
sk: Neznáma kategória

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
sk: Prikaz `%s' nie je znamy a vykonatelny. Ak potrebujete pomocnika, napiste prosim prikaz `help'

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: Unset
sk: Nenast.

en: Unspecified
sk: Bez špecifikovania

en: Unspecified (0V)
sk: Nešpecifikované (0V)

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Upconvert
sk: Konvertovať nahor

en: Update VLC media player
sk: Aktualizovať VLC media player

en: Update the tree
sk: Aktualizovať strom

en: Upstream rate
sk: Rýchlosť odosielania dát

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
sk: Použitie: %s [nastavenia] [stream] ...
    Do príkazového riadka môžete zadať viacero streamov.
    Tieto streamy sa zaradia do playlistu.
    Položka, ktorá bola zadaná do playlistu najskôr, sa prehrá ako prvá.
    
    Nastavenia štýlov:
      nastavenie --: globálne nastavenie, ktoré sa bude používať počas trvania spustenia programu.
       nastavenie -: jednopísmenová verzia príkazu --option.
       nastavenie:  aplikuje sa na stream až tesne pred jeho prehrávaním
                a zároveň potlačí predchádzajúce nastavenia
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[@[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
     Viaceré globálne --nastavenia sa dajú používať aj ako špecifické :nastavenia pre MRL.
      Viacnásobné príkazy :nastavenie=možno špecifikovať viacej párov hodnôt.
    
    Syntax URL adresy:
      [file://]filename              Čistý mediálny súbor
      http://host[:port]/file            HTTP URL
      ftp://host[:port]/file             FTP URL
      mms://host[:port]/file             MMS URL
      screen://                      Screenshot obrazovky
      [dvd://][device]]                 DVD jednotka
      [vcd://][device]               VCD jednotka
      [cdda://][device]              Audio CD jednotka
      udp:[[<adresa zdroja>]@[<adresa prepojenia>][:<port prepojenia>]]
                                     UDP stream odosielaný streamovacím serverom
      vlc:pause:<počet sekúnd>            Pozastavenie playlistu na určitý čas
      vlc:quit                       Špeciálna položka na ukončenie programu VLC

en: Use GPU accelerated decoding
sk: Použiť dekódovanie s akceleráciu GPU

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
sk: Použiť HDAPS, AMS, APPLESMC alebo UNIMOTION senzory pohybu pri otáčaní videa

en: Use Periodic Intra Refresh
sk: Použiť periodické obnovovanie na intra-blokoch

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
sk: Použiť periodické obnovovanie na intra-blokoch namiesto IDR snímok

en: Use Psy-optimizations
sk: Použiť optimalizácie Psy

en: Use RTP over RTSP (TCP)
sk: Používať RTP protokol v priebehu RTSP (alebo TCP) spojenia

en: Use S/PDIF when available
sk: Použiť výstup S/PDIF, ak je dostupný

en: Use Software White adjust
sk: Použiť softvérové vyrovnávanie bielej farby

en: Use Tiger for rendering
sk: Na vykresľovanie použiť súčasť Tiger

en: Use VLC pace
sk: Použiť VLC pace

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
sk: Použiť variabilný dátový tok. V predvolenom nastavení sa používa konštantný dátový tok (CBR).

en: Use YUVP renderer
sk: Použiť vykresľovanie YUVP

en: Use a local picture as logo on the video
sk: Použiť lokálne umiestnený obrázok ako logo vo videu

en: Use a plugins cache
sk: Použiť vyrovnávaciu pamäť prídavných modulov

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
sk: Týmto nastavením rapídne urýchlite spúšťanie programu VLC.

en: Use a skinned playlist
sk: Použiť skinovateľný playlist

en: Use a sub&titles file
sk: Použiť súbor s &titulkami

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
sk: Použiť všetky vizuálne optimalizácie, ktoré môžu zhoršiť PSNR a SSIM

en: Use alsa:// to open the default audio input. If multiple audio inputs are available, they will be listed in the vlc debug output. To select hw:0,1 , use alsa://hw:0,1 .
sk: Na otvorenie predvoleného zvukového vstupu použite voľbu alsa://Ak je dostupných viac zvukových vstupov, zobrazia sa tieto vstupy v zozname s výstupom pre ladenie programu vlc. Ak chcete použiť voľbu hw:0,1 , pre použitie voľby alsa použite voľbu alsa://hw:0,1

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
sk: Ako masku priehľadnosti použiť alfa-kanál obrázka.

en: Use assembler CPU optimizations.
sk: Použiť assemblovacie optimalizácie pre procesor.

en: Use bluray menus. If disabled, the movie will start directly
sk: Použiť menu Bluray. Ak je táto voľba zablokovaná, film sa spustí priamo

en: Use chapter codecs found in the segment.
sk: Použiť pre kapitolu tie kodeky, ktoré sa nájdu v segmente.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
sk: Použiť farebnú sýtosť (chroma) ako súčasť pri odhadovaní pohybu

en: Use custom skin
sk: Použiť užívateľom vybraný vzhľad

en: Use downmix algorithm
sk: Používať downmixovací algoritmus

en: Use float32 output
sk: Použiť výstup float32

en: Use hardware YUV->RGB conversions
sk: Používať hardvérovú konverziu YUV->RGB

en: Use hardware blending support
sk: Použiť hardvérovú podporu zmiešavania

en: Use input chroma unaltered
sk: Použiť nezmenenú farebnú sýtosť na vstupe

en: Use keyframes
sk: Použiť kľúčové snímky

en: Use libv4l2
sk: Použiť knižnicu libv4l2

en: Use mb-tree ratecontrol
sk: Použiť kontrolu rýchlosti mb-tree

en: Use media library
sk: Použiť knižnicu médií

en: Use muxers rate control mechanism
sk: Použiť kontrolný mechanizmus rýclosti muxérov

en: Use native style
sk: Použiť natívny štýl

en: Use playback control?
sk: Chcete aktivovať aj kontrolu prehrávania?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
sk: Použiť nastavenia playlistu (tieto nastavenia sa používajú napr. v prípade, že chcete zabrániť tomu, aby bola do playlistu pridávaná aj reklama).

en: Use preset as default settings. Overridden by user settings.
sk: Použiť prednastavenie ako predvolené nastavenia. Táto voľba bude ignorovaná pri zadaní nastavení používateľom.

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
sk: Použiť režim v reálnom čase, vhodný na použitie vo funkcii primárneho vstupu a vstupov slave v reálnom čase.

en: Use recovery points to close GOPs
sk: Použiť body obnovy pre zatvorenie GOP

en: Use sequential numbers instead of timestamps
sk: Použiť sekvenčné číslovanie namiesto časového údaja

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
sk: Pri číslovaní screenshotov sa použije sekvenčné číslovanie a nie údaj o čase vytvorenia snímky.

en: Use subtitle file
sk: Použiť súbor s titulkami

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
sk: Použiť šablónu pre kvantizáciu formátu MPEG 4 aj pri kódovaní formátu MPEG2. Väčšinou sa použitím tejto šablóny zlepší výsledný obraz, môže sa ale zhoršiť kompatibilita so štandardnými dekodérmi formátu MPEG2.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
sk: Použiť kompletné nastavenia na nakonfigurovanie hodnôt načítavania pre každý prístupový modul.

en: Use the native fullscreen mode on OS X Lion
sk: Pri OS X Lion použiť natívny celoobrazovkový režim

en: Use the rotate video filter instead of transform
sk: Použiť filter videa pre otočenie, namiesto transformácie

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
sk: Odosielať tento stream dynamickej skupine počítačov spojených v sieti multicast. Toto je asi najefektívnejší spôsob, ako odoslať ten istý stream viacerým počítačom, nefunguje však cez internet. Do streamu sa pridajú aj hlavičky protokolu RTP.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
sk: Odosielať tento stream dynamickej skupine počítačov spojených v sieti multicast. Toto je asi najefektívnejší spôsob, ako odoslať ten istý stream viacerým počítačom, nefunguje však cez internet.

en: Use this to stream to a single computer.
sk: Túto voľbu použite v prípade, že stream chcete odoslať len jednému počítaču.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
sk: Túto voľbu môžete použiť pri odosielaní streamu na jeden počítač. Hlavičky protokolu RTP budú do streamu pridané automaticky.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
sk: Túto voľbu použite v prípade, že chcete stream odosielať na viaceré počítače a použiť pritom protokol Microsoft MMS. Tento protokol sa používa v mnohých programoch firmy Microsoft. Pamätajte ale na to, že momentálne je podporovaná len malá časť protokolu MMS, nie celý protokol (podporované je len MMS skryté v protokole HTTP).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
sk: Použite túto voľbu, ak chcete stream odosielať na viaceré počítače. Takýto spôsob odosielania streamu síce nie je obzvlášť efektívny, ale zaručuje vyššiu kompatibilitu.

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
sk: Toto nastavenie by ste mali použiť vtedy, keď viete že zvuk je uložený v norme Dolby Surround, ale tento režim nie je možné detegovať. 
    Aj keby stream nebol uložený v norme Dolby Surround, zapnutím tejto funkcie vylepšíte prehrávanie hudby. Prehrávanie sa zlepší najmä vtedy keď použijete Kanálový mixér pre slúchadlá.

en: Use track length as maximum unit in seek?
sk: Nastaviť dĺžku tejto stopy ako maximálnu jednotku pre vyhľadávanie?

en: Use triple buffering for overlays
sk: Pri prekrývaní ukladať do vyrovnávacej pamäti trikrát

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
sk: Namiesto toho použiť kódy s variabilnou dĺžkou - užitočné najmä pri veľmi veľkých dátových tokoch

en: Use video buffers in system memory
sk: Vytvoriť vyrovnávaciu pamäť pre video v systémovej pamäti

en: Used for statistics.
sk: Používa sa na štat. účely

en: User
sk: Používateľ

en: User Agent
sk: Používateľský agent

en: User name
sk: Meno používateľa

en: User name that will be requested to access the stream.
sk: Používateľské meno, ktoré je potrebné pre prístup k streamu.

en: User name that will be used for the connection.
sk: Meno používateľa, ktoré sa použije pri spojení.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
sk: Prihláste sa pod tým menom používateľa, ktoré vám bolo pridelené pre prístup na SOCKS proxy-server.

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Username for the database
sk: Meno používateľa pre databázu

en: Username:
sk: Meno používateľa:

en: Uzbek
sk: Uzbecky

en: V&iew
sk: Zo&braziť

en: V-plane color
sk: Farba roviny V

en: VBI & Teletext
sk: VBI & teletext

en: VBI and Teletext decoder
sk: Dekodér teletextu a VBI

en: VBR mode
sk: VBR-režim

en: VBV buffer
sk: Vyrovnávacia pamäť VBV

en: VC-1 packetizer
sk: Paketizér VC-1

en: VC1 video demuxer
sk: Demuxér videa VC1

en: VC2 Low Delay Profile
sk: Profil VC2 pre nízke oneskorenie

en: VC2 Main Profile
sk: Hlavný profil VC2

en: VC2 Simple Profile
sk: Jednoduchý profil VC2

en: VCD Format
sk: Formát VCD

en: VCD device
sk: Mechanika pre VCD

en: VCD input
sk: Vstup VCD

en: VDR Cut Marks
sk: Strihové značky VDR

en: VDR recordings
sk: Nahrávky VDR

en: VLC Debug Log (%s).rtfd
sk: Záznam pre ladenie programu VLC (%s).rtfd

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
sk: Program VLC môže zabrániť vytvoreniu okna s titulkom, vytvoreniu rámčekov okolo videa... a podobne, otvorením okna v minimalizovanom stave.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
sk: Program VLC môže zobrazovať hlásenia priamo v okne s videom. Toto zobrazovanie sa nazýva aj OSD.

en: VLC can't recognize the input's format
sk: Program nedokáže rozpoznať vstupný formát

en: VLC cannot open ANY capture device.Check the error log for details.
sk: VLC nemôže otvoriť ŽIADNE zaznam. zariadenie. Informácie nájdete v súbore so záznamom.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
sk: Program VLC nemôže nastaviť titul DVD disku. Je možné, že nie je možné dekryptovať celý disk.

en: VLC cannot use the device "%s", because its type is not supported.
sk: Program VLC nemôže použiť zariadenie "%s", pretože tento typ zariadenia nie je podporovaný.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
sk: Program VLC sa nemôže pripojiť na "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
sk: Program VLC sa nemôže pripojiť k zariadeniu EyeTV.
    Uistite sa, že je nainštalovaný prídavný modul EyeTV

en: VLC could not connect with the given server.
sk: Program VLC sa nedokáže spojiť so zadaným serverom.

en: VLC could not open the %s module.
sk: Program VLC nedokáže otvoriť dekódovací modul %s.

en: VLC could not open the decoder module.
sk: Program VLC nemohol otvoriť dekódovací modul.

en: VLC could not open the encoder.
sk: Program VLC nemôže otvoriť kodér.

en: VLC could not open the file "%s". (%m)
sk: Program VLC nemôže otvoriť súbor "%s". (%m)

en: VLC could not open the video output module.
sk: Program VLC nemohol otvoriť výstupný modul pre video.

en: VLC could not read the file (%m).
sk: Program VLC nemôže prečítať súbor (%m).

en: VLC could not read the file.
sk: Program VLC nemôže prečítať súbor.

en: VLC crashed previously
sk: Program VLC bol naposledy ukončený predčasne

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
sk: VLC nepodporuje formát videa alebo zvuku "%4.4s". Túto chybu momentálne nie je možné odstrániť.

en: VLC failed to load the ASF header.
sk: Programu VLC sa nepodarilo načítať hlavičku ASF súboru.

en: VLC is started from file association
sk: Program VLC môže byť spustený aj po kliknutí na asociovaný súboru

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
sk: Program VLC nemôže otvoriť adresu MRL  '%s'. Podrobnejšie informácie nájdete v súbore so záznamom.

en: VLC media player - Web Interface
sk: VLC media player - Webové rozhranie

en: VLC media player Help
sk: Pomocník programu VLC media player

en: VLC media player Help...
sk: Pomocník programu VLC media player...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
sk: Program VLC media player je voľne dostupným multimediálnym prehrávačom, kodérom a streamovacím program, ktorý podporuje mnohé zdroje dát: súbory, CD, DVD, siete, zaznamenávacie karty a iné!
    Program VLC používa interné kodeky a funguje na každej populárnej platforme.

en: VLC media player updates
sk: Aktualizácie programu VLC media player

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
sk: Program VLC bežne pri vykresľovaní používa modul Freetype, ako náhradu však môžete použiť aj modul svg.

en: VLC preferences
sk: Nastavenia programu VLC

en: VLC skins website
sk: internetovej stránky so súbormi vzhľadu pre program VLC

en: VLC version %s (%s)
sk: Verzia VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
sk: Program VLC nemohol uložiť meta-údaje

en: VLC will keep playing the current playlist item.
sk: Program VLC bude prehrávať aktuálnu položku v playliste dookola.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
sk: Program VLC bude prehrávať položky playlistu stále dookola.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
sk: Program VLC bude prehrávať súbory v playliste v náhodnom poradí, až dokedy ho neukončíte.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
sk: Program VLC sa bude spúšťať len s ikonou v paneli úloh.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
sk: Server zamietol a zrušil pripojenie programu VLC.

en: VLC's implementation of Video On Demand
sk: Implementácia funkcie videa na požiadanie (Video on Demand)

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
sk: Konfigurácia VLM (*.vlm);;Všetky súbory (*.*)

en: VLM configuration file
sk: Konfiguračný súbor VLM

en: VLM configurator
sk: Konfigurátor VLM

en: VNC Host
sk: Hostiteľ VNC

en: VNC Password
sk: Heslo VNC

en: VNC Port
sk: Port VNC

en: VNC hostname or IP address.
sk: Host. názov VNC alebo IP adresa.

en: VNC password.
sk: Heslo VNC.

en: VNC poll interval
sk: Interval dopytov na VNC

en: VNC polling
sk: Dopyty na VNC

en: VNC port number.
sk: Číslo portu VNC.

en: VOC demuxer
sk: Demuxér VOC

en: Value of the audio channels levels
sk: Hodnota úrovní pre zvukové kanály

en: Value of the audio level of each channels between 0 and 1. Each level should be separated with ':'.
sk: Hodnota úrovne zvuku pre každý kanál, medzi 0 a 1. Každá úroveň by sa mala oddeliť znakom ':'.

en: Value to adjust dts by
sk: Hodnota na prispôsobenie dts podľa

en: Variance
sk: Kolísanie

en: Variance of the gaussian noise
sk: Kolísanie šumu gaussian

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
sk: Rôzne dekodéry/kodéry zvuku a videa, dodávané spolu s knižnicou FFmpeg. Balík zahŕňa: (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG a iné kodeky

en: Verbosity
sk: Komunikatívnosť

en: Verbosity (0,1,2)
sk: Komunikatívnosť (0,1,2)

en: Verbosity:
sk: Komunikatívnosť:

en: Version
sk: Verzia

en: Vertical
sk: Vertikálna

en: Vertical (13V)
sk: Vertikálna (13 V)

en: Vertical flip
sk: Vertikálne rozdelenie

en: Vertical offset
sk: Vertikálny offset

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
sk: Vertikálny offset medzi okrajmi obrazovky a zobrazeným textom (v pixeloch, predvolená je hodnota 30 pixelov).

en: Vertical slices per frame
sk: Vertikálne pruhy na snímok

en: Very short backwards jump
sk: Veľmi krátky skok späť

en: Very short forward jump
sk: Veľmi krátky skok dopredu

en: Very short jump length
sk: Dĺžka veľmi krátkeho skoku

en: Very short jump length, in seconds.
sk: Dĺžka veľmi krátkeho skoku, v sekundách

en: Video &Track
sk: Video-&stopa

en: Video Auto Scaling
sk: Automatická zmena veľkosti videa

en: Video Bit Rate
sk: Dátový tok videa

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
sk: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) vstup

en: Video Callback data
sk: Údaje spätného volania pre video

en: Video Capture height
sk: Výška pri zaznamenávaní videa

en: Video Capture height in pixel
sk: Výška pri zaznamenávaní videa v pixeloch

en: Video Capture width
sk: Šírka pri zaznamenávaní videa

en: Video Capture width in pixel
sk: Šírka pri zaznamenávaní videa v pixeloch

en: Video Codec
sk: Kodek pre video

en: Video Effects
sk: Video efekty

en: Video FPS
sk: FPS videa

en: Video Files
sk: Súbory s videom

en: Video Manager
sk: Video-manažér

en: Video On Demand ( VOD )
sk: Video na požiadanie ( VOD )

en: Video Scale
sk: Mierka videa

en: Video Settings
sk: Nastavenia videa

en: Video Track
sk: Video-stopa

en: Video X coordinate
sk: Súradnica X videa

en: Video Y coordinate
sk: Súradnica Y videa

en: Video acceleration not available
sk: Akcelerácia videa nie je dostupná

en: Video alignment
sk: Zarovnanie videa

en: Video aspect ratio
sk: Stranový pomer videa

en: Video bitrate
sk: Dátový tok videa

en: Video bitrate tolerance
sk: Tolerancia dátového toku videa

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
sk: Tolerancia dátového toku videa v kbit/s.

en: Video capture
sk: Zaznamenávanie videa

en: Video capture (Video4Linux)
sk: Zaznamenávanie videa (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
sk: Ovládanie zachytávania videa (ak je táto funkcia podporovaná ovládačom)

en: Video codec
sk: Kodek pre video

en: Video codecs
sk: Kodeky videa

en: Video connection
sk: Pripojenie videa

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
sk: Pripojenie videa, ktoré sa použije pre záznamy DeckLink. Platné nastavenia:  sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Pre použitie predvoleného nastavenia ponechajte prázdne.

en: Video cropping
sk: Orezanie videa

en: Video decoder using openmash
sk: Video-dekodér

en: Video device
sk: Video-zariadenie

en: Video device (Default: /dev/video0).
sk: Zariadenie pre video (predvolene: /dev/video0).

en: Video device name
sk: Názov video-zariadenia

en: Video encoder
sk: Kodér videa

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
sk: Kodér videa (s použitím OpenMAX IL)

en: Video filter
sk: Filter videa

en: Video filter module
sk: Modul filtra videa

en: Video filtering using a chain of video filter modules
sk: Video filtrovanie použitím  filtrovacích modulov

en: Video filters are used to process the video stream.
sk: Filtre videa sa používajú na dodatočnú úpravu streamov s videom.

en: Video filters will be applied to the video stream.
sk: Filtre videa, aplikované na video-stream.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sk: Filtre videa budú aplikované na streamy s videom (po aplikovaní prekrývacích vrstiev). Sem môžete zadať zoznam filtrov, položky oddeľujte dvojbodkou.

en: Video frame-rate
sk: Frekvencia snímok videa

en: Video height
sk: Výška videa

en: Video input
sk: Video vstup

en: Video input chroma format
sk: Formát farebnej sýtosti pri vstupe videa (chroma)

en: Video input frame rate
sk: Frekvencia snímok na vstupe videa

en: Video input pin
sk: Pin vstupu videa

en: Video memory
sk: Pamäť videa

en: Video memory buffer height.
sk: Výška vyrovnávacej pamäti videa.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
sk: Veľkosť jedného kroku (v bytoch) vo vyrovnávacej pamäti videa.

en: Video memory buffer width.
sk: Šírka vyrovnávacej pamäti videa.

en: Video memory output
sk: Výstup pamäti videa

en: Video mode
sk: Režim videa

en: Video output URL
sk: Výstupná URL pre video

en: Video output access method
sk: Metóda výstupu videa

en: Video output for Windows 7/Windows Vista with Platform update
sk: Výstup videa pre Windows 7/Windows Vista s aktualizáciou platformy

en: Video output module
sk: Modul výstupu videa

en: Video output modules
sk: Moduly výstupu videa

en: Video output muxer
sk: Muxér výstupu videa

en: Video output pin
sk: Pin výstupu videa

en: Video pictures blending
sk: Prelínanie obrázkov vo videu

en: Video post processing filter
sk: Filter pre dodatočnú úpravu videa

en: Video postrender callback
sk: Spätné volanie dodatočného vykresľovania videa

en: Video prerender callback
sk: Spätné volanie pre predvykresľovanie videa

en: Video quality post-processing level
sk: Kvalitatívna úroveň dodatočného spracovávania videa

en: Video scaling
sk: Mierka videa

en: Video scaling factor
sk: Faktor pre zmenu veľkosti videa

en: Video scaling filter
sk: Filter pre prispôsobenie veľkosti videa

en: Video settings
sk: Nastavenia videa

en: Video size
sk: Veľkosť videa

en: Video snapshot directory (or filename)
sk: Priečinok (alebo súbor) zo screenshotmi z videa

en: Video snapshot file prefix
sk: Prípona súboru so screenshotom z videa

en: Video snapshot format
sk: Formát screenshotu z videa

en: Video snapshot height
sk: Výška screenshotu z videa

en: Video snapshot width
sk: Šírka screenshotu z videa

en: Video snapshots
sk: Screenshot z videa

en: Video splitter module
sk: Modul rozdeľovača videa

en: Video standard
sk: Video - štandard

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
sk: Štandard videa (automatický, SECAM, PAL, alebo NTSC).

en: Video title
sk: Názov videa

en: Video transformation filter
sk: Transformačný filter videa

en: Video width
sk: Šírka videa

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
sk: Video sa vloží do tohto existujúceho okna. Ak je hodnota nulová, vytvorí sa nové okno.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
sk: Video sa vykreslí len s týmto displejom X11. Ak nie je hodnota zadaná, použije sa predvolený displej.

en: Video4Linux2 Compressed A/V
sk: Video4Linux2 komprimované A/V

en: Video4Linux2 input
sk: Vstup Video4Linux2

en: VideoLAN Website...
sk: Webstránka tímu VideoLAN...

en: Vietnamese
sk: Vietnamsky

en: Vietnamese (VISCII)
sk: Vietnamsky (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sk: Vietnamsky (Windows-1258)

en: Visualization
sk: Vizualizácia

en: Visualization:
sk: Vizualizácia:

en: Visualizations
sk: Vizualizácie

en: Visualizations selector
sk: Výber vizualizácií

en: Visualize motion vectors
sk: Vizualizovať pohybové vektory

en: Visualizer
sk: Vizualizátor

en: Visualizer filter
sk: Filter vizualizátora

en: VoD server module
sk: Serverový modul VoD

en: Vobsub subtitles parser
sk: Analyzátor titulkov vo formáte Vobsub

en: Voice activity detection
sk: Detekcia hlasovej aktivity

en: Vol #
sk: Hlasitosť #

en: Vol max #
sk: Max. hlasitosť #

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Volume %d%%
sk: Hlasitosť %d%%

en: Volume Control
sk: Ovládanie hlasitosti

en: Volume Down
sk: Znížiť hlasitosť

en: Volume Set
sk: Nastavenie hlasitosti

en: Volume Up
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Volume down
sk: Znížiť hlasitosť

en: Volume normalization
sk: Vyrovnávanie hlasitosti zvuku

en: Volume normalizer
sk: Vyrovnávač hlasitosti

en: Volume of the audio input.
sk: Hlasitosť na vstupe zvuku.

en: Volume up
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
sk: Zvuk sa ovláda v prehrávači a nie pomocou <i>Hlavných ovládacích prvkov</i>.

en: Vorbis audio decoder
sk: Dekodér Vorbis audio

en: Vorbis audio encoder
sk: Dekodér zvuku Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Vorbis

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
sk: Vorbis je voľne dostupným kodekom pre zvuk (je použiteľný s formátom OGG)

en: WAV demuxer
sk: Demuxér WAV

en: WAV muxer
sk: Muxér pre formát WAV

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
sk: Zvukový dekodér s pevným bodom pre formát WMA v1/v2

en: WMServer RTSP dialect
sk: Dialekt pre Kasenna WMServer

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
sk: WMServer používa neštandardný druh RTSP. Výberom tohto parametra určíte, aby program VLC prevzal niektoré voľby striktne uvedené v RFC 2326.

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sk: WMV (Windows Media Video) 1 (použiteľný so súbormi typu MPEG TS, MPEG1, ASF a OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sk: WMV (Windows Media Video) 2 (použiteľný so súbormi typu MPEG TS, MPEG1, ASF a OGG)

en: WPL playlist import
sk: Import playlistu WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
sk: Pred prepnutím rezervovača miesta čakať na I snímku

en: Wall
sk: Stena

en: Wall video filter
sk: Filter videa pre zobrazovanie na stene

en: Wallpaper
sk: Pozadie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning: the key is already assigned to "
sk: Upozornenie: takáto klávesová skratka je už pridelená akcii "

en: Water effect
sk: Efekt vody

en: Wave video filter
sk: Filter videa Wave

en: Waves
sk: Vlny

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
sk: Našla sa staršia verzia nastavení programu VLC.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
sk: Chceli by sme poďakovať celej komunite, testovačom, našim používateľom a nasledujúcim ľuďom (aj tým, na ktorých sme v tomto zozname pozabudli...) za ich spoluprácu pri tvorbe tohto najlepšieho, voľne šíriteľného programu.

en: Website
sk: Webová stránka

en: Weighted prediction for B-frames
sk: Vážená predpoveď výskytu B-snímok

en: Weighted prediction for B-frames.
sk: Vážená predpoveď výskytu B-snímok.

en: Weighted prediction for P-frames
sk: Vážená predpoveď výskytu P-snímok

en: Western European (IBM 00850)
sk: Západoeurópske (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
sk: Západoeurópske (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
sk: Západoeurópske (Windows-1252)

en: Wet
sk: Po aplikovaní efektu (wet)

en: Wet mix
sk: Zosilnenie odrazeného zvuku

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
sk: Ak je to možné, vstupný stream sa nahrá, namiesto použitia modulu pre výstup streamu

en: When scanning a directory, scan also all its subdirectories.
sk: Pri skenovaní priečinka, skenovať aj všetky jeho podpriečinky.

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
sk: Ak je voľba nastavená na 'no', tento parameter je potrebný na to, aby program so starými skinmi dokázal prehrať video aj v prípade, že nie je implementovaný žiadny tag pre video.

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
sk: Ak je táto voľba nastavená, tak táto inštancia programu VLC môže určovať čas pre synchronizáciu tým klientom, ktorí sú na túto sieť pripojení

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
sk: Ak je dostupných viacero formátov videa, vyberte také rozlíšenie, ktoré je najbližšie (ale nie vyššie) k tomuto nastaveniu, čo sa týka počtu riadkov. Túto voľbu použite v prípade, že nemáte dostatok výkonu CPU alebo dostatočnú šírku pásma na to, aby bolo možné prehrávať vo vyšších rozlíšeniach.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
sk: Pri streamovaní pomocou protokolu UDP, dajú sa streamy oznámiť ostatným používateľom pomocou špeciálneho protokolu SAP/SDP. Oznamovanie pomocou SAP/SDP má tú výhodu, že klienti nemusia zadávať tzv. multicast-adresu, pretože stream sa automaticky zaradí do ich playlistu (v prípade, že majú aktivované extra-rozhranie SAP).
    Ak chcete svojmu streamu dať nejaký názov, zadajte ho tu, v opačnom prípade sa použije predvolený názov.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
sk: Ak je zablokovaná kontrola toku SAP, tak tu môžete nastaviť časový interval medzi jednotlivými oznámeniami cez SAP.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
sk: Ak si vyberiete túto voľbu, v rozhraní sa zobrazí dialógové okno vždy, keď program bude vyžadovať zásah od používateľa.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
sk: Ak si vyberiete túto voľbu, v nastaveniach a/alebo rozhraniach sa zobrazia všetky dostupné voľby, vrátane takých, ktoré väčšina používateľov nikdy nepoužije.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
sk: Ak je táto voľba aktivovaná, analyzátor SAP vylúči niektoré nekompatibilné oznamy sám.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
sk: Ak zapnete tento režim, pixely sa budú zobrazovať čiernou alebo bielou farbou. Hraničnou hodnotou bude jas definovaný dole.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
sk: Ak je táto funkcia zapnutá, stream sa bude prehrávať aj prekódovávať/ďalej streamovať súčasne. 
    
    Pamätajte ale prosím nato, že súčasné vykonávanie všetkých operácií je oveľa náročnejšie na výpočtový výkon počítača, ako keď sa tieto operácie vykonávajú postupne.

en: When track starts playing
sk: Keď sa začne prehrávať stopa z albumu

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
sk: Ak používate vstup PVR (alebo nejaký abnormálny zdroj), nastavte hodnotu 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
sk: Ak je nastavené, že sa bude spúšťať len jedna inštancia programu, tak sa nové položky do playlistu len pridajú, ale bude sa pokračovať v prehrávaní aktuálnej položky.

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
sk: Určuje, aké písmo popisu sa použije v prípade, že stream Kate neurčuje presné parametre pre písmo (názov, veľkosť a podobne). Ak necháte políčko prázdne, súčasť Tiger sama rozhodne o parametroch písma.

en: White
sk: Biela

en: White Blue
sk: Bledomodrá

en: White Crush for Blue
sk: Splývanie bielej farby pre modrú zložku

en: White Crush for Green
sk: Splývanie bielej farby pre zelenú zložku

en: White Crush for Red
sk: Splývanie bielej farby pre červenú zložku

en: White Green
sk: Bledozelená

en: White Level for Blue
sk: Úroveň bielej farby pre modrú zložku

en: White Level for Green
sk: Úroveň bielej farby pre zelenú zložku

en: White Level for Red
sk: Úroveň bielej farby pre červenú zložku

en: White Red
sk: Bledočervená

en: White balance temperature (K)
sk: Teplota vyváženia bielej farby (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
sk: Teplota vyváženia bielej farby - vyjadrená ako teplota farby v stupňoch Kelvina (2800 = minimálne vyžarovanie, 6500 = maximum denného svetla).

en: Wide-band (16kHz)
sk: Široké pásmo (16kHz)

en: Width
sk: Šírka

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed (default : 10).
sk: Šírka každého stĺpca v súčasti BarGraph, ktorá sa má zobraziť. Udáva sa v pixeloch (predvolená hodnota je: 10).

en: Width in pixels of the border between miniatures.
sk: Šírka okraja (v pixeloch), ktorý sa vykreslí medzi miniatúrami.

en: Width of motion compensation blocks
sk: Šírka blokov pre kompenzáciu pohybu

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
sk: Šírka zachytávaného streamu (pre autodetekciu zadajte hodnotu -1).

en: Width of the virtual room
sk: Šírka virtuálnej miestnosti

en: Width of video or subtitle elementary streams
sk: Šírka elementárnych streamov s videom alebo titulkami

en: Win32 font renderer
sk: Vykresľovač písma Win32

en: Win32 waveOut extension output
sk: Rozšírený výstup Win32 waveOut

en: Window
sk: Okno

en: Window decorations
sk: Dekorácie okna

en: Window handle (HWND)
sk: Ovládanie okna (HWND)

en: Window properties
sk: Vlastnosti okna

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Windows GAPI video output
sk: Výstup videa Windows GAPI

en: Windows GDI video output
sk: Výstup videa Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
sk: Meta-demuxér Windows Media NSC

en: Windows Service interface
sk: Rozhranie Windows Service

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
sk: Konfigurácia okien použitá pri poslednom skine. Táto funkcia a jej hodnoty sú aktualizované automaticky, nemeňte ich manuálne.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
sk: Nepriehľadnosť okien v rozmedzí od 0.1 a 1

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
sk: Ak je vybraná táto voľba, tlačidlá na zvýšenie alebo zníženie hlasitosti a tlačidlo na umlčanie na vašej klávesnici vždy zmenia hlasitosť v celom systéme. Ak táto voľba nie je vybraná, bude sa hlasitosť meniť v programe VLC, ak je program VLC vybraný. Ak program nie je vybraný, zmení sa hlasitosť v celom systéme.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
sk: Po zapnutí tejto funkcie sa prehrávanie automaticky pozastaví pri minimalizovaní okna.

en: Workaround bugs
sk: Chyby prostredia

en: Workaround for France
sk: Opraviť problém s francúzskymi titulkami

en: Wrapper filter output
sk: Výstup filtra Wrapper

en: Wrapper filter verbosity
sk: Komunikatívnosť filtra Wrapper

en: Write every 128th miniframe to a folder.
sk: Zapísať každý 128. minisnímku do priečinka.

en: Write process id to file
sk: Zapisovať ID služby do súboru

en: Writer
sk: Autor

en: Writes process id into specified file.
sk: Identifikačné číslo služby sa zapíše do špeciálneho súboru.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sk: Súradnica X v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky.

en: X Screensaver disabler
sk: Blokovač šetriča obrazovky X

en: X coordinate
sk: Súradnica X

en: X coordinate of the bargraph.
sk: Súradnica X pre súčasť bargraph.

en: X coordinate of the encoded subtitle
sk: Súradnica X v kódovaných titulkoch

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sk: X-ová súradnica loga. Po kliknutí na ňu môžete logo presúvať.

en: X coordinate of the mask.
sk: Súradnica X masky.

en: X coordinate of the rendered image
sk: Súradnica X vykresľovaného obrázka

en: X coordinate of the rendered subtitle
sk: Súradnica X vykresľovaných titulkov

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sk: Súradnica X v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky, pokiaľ nie je táto hodnota negatívna.

en: X offset
sk: Súradnica X

en: X offset, from the left screen edge.
sk: Súradnica X (od ľavého horného rohu obrazovky)

en: X11 display
sk: Displej X11

en: X11 video output (XCB)
sk: Výstup videa X11 (XCB)

en: X11 video window (XCB)
sk: Okno s videom X11 (XCB)

en: XA demuxer
sk: Demuxér XA

en: XDG screen saver inhibition
sk: Blokovanie šetriča obrazovky X

en: XDG-screensaver
sk: Šetrič obrazovky XDG

en: XML OSD configuration importer
sk: Importér konfigurácie XML OSD

en: XML Parser (using libxml2)
sk: Analyzátor XML (používa knižnicu libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
sk: XML formát playlistu (XSPF)

en: XOSD interface
sk: Rozhranie XOSD

en: XSPF playlist export
sk: Export playlistu vo formáte XSPF

en: XSPF playlist import
sk: Import XSPF playlistu

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
sk: XSPF playlist|*.xspf|súbor M3U|*.m3u|Playlist HTML|*.html

en: XVideo adaptor number
sk: Číslo adaptéra XVideo

en: XVideo format id
sk: id formátu XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
sk: Hardvérový adaptér XVideo, ktorý sa bude používať. V predvolenom nastavení použije program VLC prvý funkčný adaptér.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
sk: ID obrazového formátu XVideo, ktorý sa bude používať. V predvolenom nastavení použije program VLC prvý najvhodnejší adaptér pre prehrávané video.

en: XVideo output (XCB)
sk: Výstup XVideo (XCB)

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sk: Súradnica Y, v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky

en: Y coordinate
sk: Súradnica Y

en: Y coordinate of the bargraph.
sk: Súradnica Y pre súčasť bargraph.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
sk: Súradnica Y kódovaných titulkov

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sk: Y-ová súradnica loga. Po kliknutí na ňu môžete logo presúvať.

en: Y coordinate of the mask.
sk: Súradnica Y masky.

en: Y coordinate of the rendered image
sk: Súradnica Y vykresľovaného obrázka

en: Y coordinate of the rendered subtitle
sk: Súradnica Y vykresľovaných titulkov

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sk: Súradnica Y, v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky, pokiaľ nie je táto hodnota negatívna.

en: Y offset
sk: Súradnica Y

en: Y offset, down from the top.
sk: Súradnica Y, zhora-nadol

en: YUV output
sk: Výstup YUV

en: YUV video output
sk: Výstup videa YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
sk: Posun farebnej kocky YUV po rovine V (0 - 127).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
sk: Hlavička YUV4MPEG2 (v predvolenom nastavení: vypnutá)

en: YUVP converter
sk: Konvertor YUVP

en: Yellow
sk: Žltá

en: Yes
sk: Áno

en: Yiddish
sk: Jidiš

en: You are using the Qt4 Interface.
sk: Používate rozhranie Qt4.

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
sk: Tu môžete zablokovať niektoré akceleračné funkcie procesora. Zmene týchto nastavení venujte maximálnu pozornosť!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sk: Tu môžete kompletne zablokovať zvukový výstup programu. Po zablokovaní nebude prebiehať ani dekódovanie zvuku, čím sa ušetrí výpočtový výkon.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
sk: Tu môžete kompletne vypnúť spracovávanie pod-obrázkov.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sk: Tu môžete kompletne zablokovať výstup videa. Video sa nebude ani dekódovať, takže sa ušetrí aj výpočtový výkon.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
sk: Ak chcete, môžete všetky efekty priesvitnosti vypnúť. Býva to potrebné najmä vtedy, keď sa napríklad okno, pri presúvaní po pracovnej ploche, nespráva korektne.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
sk: Môžete vypnúť používanie vetvy makro-blokov pri kontrole rýchlosti

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
sk: Sem môžete zadať presné súradnice (x,y) prvkov v mozaike (voľbu možno použiť len v prípade, že je metóda pozicovania nastavená na "súradnice"). Súradnice prosím oddeľujte čiarkami (napr. 10,10,150,10).

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
sk: Tu si môžete definovať presnú pozíciu OSD menu vo videu (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole, môžete použiť aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo hore).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
sk: Týmto nastavením si môžete vynútiť určitú výšku screenshotu. Pri predvolenom nastavení sa zachová pôvodná výška (-1). Hodnota 0 značí, že screenshot bude mať upravenú výšku kvôli dodražaniu stranového pomeru.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu môžete zadať výšku obrázka, ktorú chcete použiť. V predvolenom nastavení (hodnota -1) sa program prispôsobí charakteru videa.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu môžete zadať šírku obrázka, ktorú chcete použiť. V predvolenom nastavení (hodnota -1) sa VLC prispôsobí charakteru videa.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Môžete si vynútiť určitú pozíciu značky vo videu (0 = vycentrovať, 1 = posunúť doľava, 2 = posunúť doprava, 4 = posunúť nahor, 8 = posunúť nadol; tieto hodnoty je možné aj kombinovať, napr. 6 = posunúť doprava nahor).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Tu môžete určiť, že mozaika sa bude vo videu zarovnávať (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; môžete však používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo hore).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
sk: Tu môžete zadať iné poradie prvkov v mozaike. Jednotlivé ident. čísla obrázkov oddeľujte čiarkou. Ident. čísla obrázkov sú uvedené v module "mosaic-bridge".

en: You can enforce the picture position on the overlay (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sk: Tu si môžete určiť pozíciu obrázka v prekrývacej vrstve (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=nahor, 8=nadol; môžete však používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo-hore).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
sk: Tu môžete zadať pozíciu ľavého horného rohu okna s videom (súradnica X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
sk: Tu môžete zadať pozíciu ľavého horného rohu okna s videom (súradnica Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sk: Tu si môžete určiť pozíciu pod-obrázka vo videu (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=nahor, 8=nadol; môžete však používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo-hore).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
sk: Tu môžete určiť pozíciu teletextu vo videu (0=centrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; môžete však použiť aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo-hore).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Môžete si vynútiť určitú pozíciu textu na obrazovke (0 = vycentrovať text, 1 = posunúť doľava, 2 = posunúť doprava, 4 = posunúť nahor, 8 = posunúť nadol; tieto hodnoty je možné aj kombinovať, napr. 6 = posunúť doprava nahor).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu si môžete určiť výšku videa. Pri predvolenom nastavení (-1) sa program prispôsobí prehrávanému videu.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu si môžete určiť šírku videa. Pri predvolenom nastavení (-1) sa program VLC prispôsobí charakteru videa.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
sk: Týmto nastavením si môžete vynútiť určitú šírku screenshotu. Pri predvolenom nastavení sa zachová pôvodná šírka (-1). Hodnota 0 značí, že screenshot bude mať upravenú šírku kvôli dodržaniu stranového pomeru.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
sk: Tu môžete zadať predvolený reťazec pre výstup streamu. Ak neviete, ako sa takéto reťazce vytvárajú, pozrite si prosím dokumentáciu. Pozor: tento reťazec bude aktivovaný pre všetky streamy.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are 0 (undefined), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
sk: Tu môžete urči frekvenciu na výstupe zvuku. Bežne používané hodnoty sú -0 (nedefinované), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
sk: Tu môžete zadať zoznam vstupov, ktoré sa zreťazia do jedného. Pri oddeľovaní položiek zoznamu použite čiarku.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
sk: Tu môžete manuálne zadať zoznam záložiek pre stream. Zadávajte ho takto:"{názov=názov-záložky,čas=prípadný-časový-offset,byty=prípadný-bytový-offset},{...}"

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
sk: Môžete si manuálne vybrať jazykovú verziu rozhrania. Ak si vyberiete príkaz "Automaticky", použije sa jazyk v ktorom je operačný systém.

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
sk: Kliknutím ľavým tlačidlom myši na OSD menu, ho môžete presúvať.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
sk: Pomocou tejto voľby môžete prekryť pohybové vektory (šípky zobrazujúce smer, ktorým sa pohybuje obrázok) na obrázku. Táto hodnota je maskou, skladajúcou sa z týchto hodnôt: 
    1 - vizualizovať dopredu predpovedané MV pri P snímkach 
    2 - vizualizovať dopredu predpovedané MV pri B snímkach 
    4 - vizualizovať oneskorene predpovedané MV pri B snímkach 
    Ak chcete nechať vizualizovať všetky vektory, mali by ste nastaviť hodnotu 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
sk: V programe VLC môžete používať aj tzv. "prídavné rozhrania". Tieto prídavné rozhrania sa aktivujú na pozadí a sú doplnkom k hlavnému rozhraniu programu. Môžete použiť aj zoznam prídavných modulov s rozhraním, jednotlivé položky oddeľujte dvojbodkou. (bežné hodnoty sú "rc" (diaľkové ovládanie), "http", "gestures" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
sk: Môžete si zvoliť ovládacie rozhrania pre program VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
sk: Pomocou nasledujúceho zoznamu a tlačidiel si môžete vybrať lokálne súbory.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
sk: Môžete si vybrať, ktorý modul VoD chcete použiť. Nastavením `vod_rtsp' prepnete späť na starší modul.

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
sk: Tu si môžete vybrať, ktorý pamäťový modul sa použije pri kopírovaní. Program VLC automaticky vyberá vždy najrýchlejší modul, podporovaný vaším hardvérom.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
sk: Tu si môžete nastaviť predvolenú hlasitosť, zadaním nejakej hodnoty od 0 do 1024.

en: You can use a custom User agent or use a known one
sk: Môžete použiť nejaký známy program User agent, alebo si ho zmeniť

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
sk: Pri klonovaných snímkach môžete použiť špeciálne výstupné moduly. Zoznam týchto modulov oddeľujte čiarkou.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
sk: Toto nastavenie môžete použiť vtedy, ak chcete titulky umiestniť pod film, nie do filmu. Môžete si vyskúšať aj rôzne iné pozície titulkov.

en: You can zoom the video by the specified factor.
sk: Video je možné priblížiť toľkokrát, koľkokrát si vyberiete.

en: You have the latest version of VLC media player.
sk: Máte najnovšiu verziu programu VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
sk: Máte dve možnosti:
    - Rozhranie sa prispôsobí na natívnu veľkosť videa 
    - Video sa prispôsobí veľkosti rozhrania 
    V predvolenom nastavení sa rozhranie prispôsobí na natívnu veľkosť videa.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
sk: Stačí zadať jeden z týchto troch parametrov. Program VLC zistí ostatné parametre automaticky, podľa pôvodného stranového pomeru

en: You must set a name for the profile.
sk: Musíte zadať názov profilu.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
sk: Za normálnych okolností sa pri streamovaní vysielajú väčšinou Ogg-streamy. V prípade potreby sa však dajú tieto streamy previesť do formátu MP3 a vo formáte MP3 ich potom môžete odosielať na server shoutcast alebo server icecast.

en: You should configure your speaker layout with the "Audio Midi Setup" utility in /Applications/Utilities. Stereo mode is being used now.
sk: Mali by ste si nakonfigurovať reproduktor pomocou programu "Audio Midi Setup" v menu /Aplikácie/Pomocné programy. Teraz sa automaticky nastaví režim stereo.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
sk: Váš počítač MAC pravdepodobne nie je vybavený vhodným vstupným zariadením. Skontrolujte prosím všetky jeho konektory a ovládače.

en: Your Mac lacks Quartz Extreme acceleration, which is required for video output. It will still work, but much slower and with possibly unexpected results.
sk: Váš počítač Mac nepodporuje akceleráciu Quartz Extreme, ktorá je vyžadovaná pre výstup videa. Bude fungovať, avšak oveľa pomalšie a s nepredvídateľnými výsledkami.

en: Your account was rejected.
sk: Prístup k vášmu účtu bol zamietnutý serverom.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
sk: Váš pokus o pripojenie k serveru bol zamietnutý.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
sk: Zobrazenie sa otvorí a prehrá, aby ho bolo možné streamovať alebo uložiť.

en: Your input can't be opened
sk: Zadaný vstup sa nedá otvoriť

en: Your password was rejected.
sk: Vaše prístupové heslo bolo zamietnuté.

en: Your system AACS decoding library does not work. Missing keys?
sk: Vaša systémová knižnica pre dekódovanie AACS nie je funkčná. Chýbajúce kľúče?

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
sk: Vaša systémová knižnica pre dekódovanie BD+ nie je funkčná. Nesprávna konfigurácia?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
sk: Váš správca okien neobsahuje zoznam aplikácií.

en: ZPL playlist import
sk: Import playlistu ZPL

en: Zip access
sk: Prístup ZIP

en: Zip files filter
sk: Filter súborov v ZIP archíve

en: Zone 0: Top gradient
sk: Zóna 0: gradient hore

en: Zone 0:top
sk: Zóna 0:hore

en: Zone 1: Right gradient
sk: Zóna 1: gradient vpravo

en: Zone 1:right
sk: Zóna 1:vpravo

en: Zone 2: Bottom gradient
sk: Zóna 2: gradient dole

en: Zone 2:bottom
sk: Zóna 2:dole

en: Zone 3: Left gradient
sk: Zóna 3 gradient vľavo

en: Zone 3:left
sk: Zóna 3:vľavo

en: Zone 4: Summary gradient
sk: Zóna 4: zhrnutie gradientov

en: Zone 4:summary
sk: Zóna 4:zhrnutie

en: Zone Layout for the build-in Atmo
sk: Rozloženie zón pre zabudované Atmo

en: Zones on left / right side
sk: Zóny na ľavej / pravej strane

en: Zoom
sk: Priblížiť

en: Zoom mode: %s
sk: Režim priblíženie: %s

en: Zoom video
sk: Priblížiť video

en: Zooming reset
sk: Resetovanie priblíženia

en: [Display]
sk: [Zobrazit]

en: [Filebrowser]
sk: [Prehliadac suborov]

en: [Global]
sk: [Vseobecne]

en: [Loop]
sk: [Opakovat dookola]

en: [Player]
sk: [Prehravac]

en: [Random]
sk: [Nahodne]

en: [Repeat]
sk: [Zopakovat]

en: [cdda:][device][@[track]]
sk: [cdda:][jednotka][@[stopa]]

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
sk: [vcd:][jednotka][@[titul][,[kapitola]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
sk: Do príkazového riadka zadajte príkaz add --advanced a zobrazia sa pokročilé nastavenia.

en: address to bind to (helper setting for dst)
sk: Adresa pre pripojenie (nastavenie pomocníka pre dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
sk: adresa: port na pripojenie programu VLC na prijímanie prichádzajúcich streamov. Nastavenie pomocníka na dst,dst=bind+'/'+cesta. parameter dst spôsobí potlačenie

en: all
sk: všetky

en: antiflicker video filter
sk: Filter videa pre zabránenie blikania

en: ask for extra verbosity when displaying help
sk: pri zobrazení pomocníka sa spýtať na použitie rozšíreného komunikačného režimu programu

en: auto
sk: automaticky

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
sk: auto - nechať kodér rozhodnúť podľa vstupu (najlepšia voľba)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
sk: automatic - nechať kodér rozhodnúť podľa vstupu (najlepšia voľba)

en: bits
sk: bitov

en: blocks
sk: blokov

en: boolean
sk: Hodnota boolean

en: buffers
sk: záznamov

en: clean effects
sk: čistiace efekty

en: collapse
sk: zbaliť

en: column border
sk: Okraj stĺpca

en: cycles per degree
sk: Cyklov na stupeň

en: dc1394 input
sk: Vstup dc1394 (FireWire)

en: debug
sk: ladenie

en: decoder
sk: dekodér

en: defines the how the output color should be calculated based on previous color
sk: definuje spôsob, akým má byť výstupná farba vypočítaná na základe predchádzajúcej farby

en: device, fifo or filename
sk: Zariadenie, fifo alebo názov súboru

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
sk: zariadenie, fifo alebo názov súboru, ktorý chcete zapísať s yuv snímkami.

en: disabled
sk: zablokované

en: end
sk: koniec

en: errors
sk: chyby

en: expand
sk: rozbaliť

en: extended selection list
sk: Rozšírený zoznam s výberom

en: fast
sk: rýchlo

en: filename for stream (helper setting for dst)
sk: Názov súboru pre stream (nastavenie pomocníka pre dst)

en: fixed
sk: fixne

en: float
sk: hodnota (desatinná)

en: fnordlicht
sk: Fnordlicht

en: fnordlicht options
sk: Vlastnosti zariadenia Fnordlicht

en: for devices with more than five channels / zones write down here for each channel the zone number to show and separate the values with , or ; and use -1 to not use some channels. For the classic AtmoLight the sequence 4,3,1,0,2 would set the default channel/zone mapping. Having only two zones on top, and one zone on left and right and no summary zone the mapping for classic AtmoLight would be -1,3,2,1,0
sk: Pri zariadeniach s viac ako piatimi kanálmi / zónami sem zapíšte číslo zóny pre každý kanál. Jednotlivé hodnoty oddeľujte znakom , alebo ; a ak niektoré kanály nechcete použiť vôbec, zadajte hodnotu -1. Pre klasický efekt AtmoLight je predvolená sekvencia 4,3,1,0,2. Ak by boli iba dve zóny hore, jedna vľavo a vpravo a žiadna súhrnná zóna, je potrebné zadať hodnoty -1,3,2,1,0

en: force coding frame as separate interlaced fields
sk: Vynútiť si kódovanie snímky ako oddelene prekladané polia

en: force coding frame as single picture
sk: Vynútiť si kódovanie snímky ako jedného obrázku

en: frames
sk: snímkov

en: full
sk: plné

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
sk: úplné - bloky pre kompenzáciu pohybu sa úplne prekrývajú

en: full - One code block per subband
sk: plne - jeden blok kódu na jedno sub-pásmo

en: hearing impaired
sk: sluchovo postihnutí

en: height
sk: výška

en: height of the overlapping area (in %)
sk: Výška prekrývacej oblasti (v %)

en: iOS OpenGL ES video output (requires UIView)
sk: Výstup videa iOS OpenGL ES (vyžaduje UIView)

en: iTunes Music Library importer
sk: Importér hudobnej knižnice iTunes

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
sk: Ak chcete, aby sa ovládací softvér AtmoLight spúšťal programom VLC, zadajte úplnú cestu k súboru AtmoWinA.exe.

en: integer
sk: hodnota (celé číslo)

en: it contains the average of all pixels in the sample image (only useful for single channel AtmoLight)
sk: obsahuje priemer všetkých pixelov v obrázku (použiteľné len pre jeden kanál AtmoLight)

en: large - use large code blocks
sk: veľké - použiť veľké bloky kódu

en: large - use large motion compensation blocks
sk: veľké - použiť veľké bloky pre kompenzáciu pohybu

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
sk: Meno používateľa alebo heslo pre Last.fm nie je správne, overte prosím nastavenia a znovu spustite program VLC.

en: last.fm: Authentication failed
sk: Last.fm: autentifikácia sa nepodarila

en: left and right side having always the same number of zones
sk: ľavá a pravá strana majú vždy rovnaký počet zón

en: length of the overlapping area (in %)
sk: Dĺžka prekrývacej oblasti (v %)

en: libavformat access output
sk: Access output libavformat

en: libprojectM effect
sk: Efekt libprojectM

en: main program
sk: hlavný program

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
sk: zviditeľní mriežku, ktorá sa bude zobrazovať vo forme bielych pixelov

en: medium - use medium motion compensation blocks
sk: stredné - použiť stredne veľké bloky pre kompenzáciu pohybu

en: medium - use medium sized code blocks
sk: stredné - použiť bloky kódu strednej veľkosti

en: middle position (in %)
sk: stredná pozícia (v %)

en: motion
sk: pohyb

en: motion control interface
sk: Rozhranie pre kontrolu pohybu

en: no
sk: nie

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
sk: do konfiguračného súboru sa neuloží ani sa z neho nenačíta žiadna vlastnosť

en: none
sk: žiadne

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
sk: žiadne - bloky pre kompenzáciu pohybu sa neprekrývajú

en: none: use closed GOPs only
    normal: use standard open GOPs
    bluray: use Blu-ray compatible open GOPs
sk: žiadne: používať len uzatvorené GOP
    normálne: použiť štandardne otvorené GOP
    bluray: použiť GOP otvorené kompatibilne s Blu-ray

en: normal
sk: normálne

en: offsets
sk: súradnice

en: packetizer
sk: paketizér

en: packets
sk: paketov

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
sk: čiastočne - bloky pre kompenzáciu pohybu s čiastočným prekrývaním

en: perceptual distance
sk: optická vzdialenosť

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
sk: optická vzdialenosť pre výpočet optickej váhy

en: perceptual weighting method
sk: Metóda optického útlmu

en: play list
sk: playlist

en: print a list of available modules
sk: zobraziť zoznam dostupných modulov

en: print a list of available modules with extra detail
sk: zobraziť zoznam dostupných modulov s detailnými informáciami

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sk: zobraziť pomocníka programu VLC (príkaz možno kombinovať s parametrom --advanced)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sk: zobraziť pomocníka programu VLC a všetkých jeho modulov (príkaz možno kombinovať s parametrami --advanced a --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
sk: zobraziť pomocníka pre špecifický modul (príkaz možno kombinovať s parametrami --advanced a --help-verbose). Pri striktných príkazoch pridajte k modulu prefix =.

en: print version information
sk: zobraziť informácie o verzii programu

en: projectM configuration file
sk: konfiguračný súbor project M

en: projectM preset path
sk: prednastavená cesta k projectM

en: reset the current config to the default values
sk: odstrániť aktuálnu konfiguráciu a aktivovať predvolené nastavenia

en: resets the current plugins cache
sk: vymazať aktuálnu vyrovnávaciu pamäť prídavných modulov

en: row border
sk: okraj riadka

en: sec.
sk: sek.

en: selection list
sk: Zoznam výberu

en: simple
sk: jednoduchá

en: slow
sk: pomaly

en: small - use small code blocks
sk: malé - použiť malé bloky kódu

en: small - use small motion compensation blocks
sk: malé - použiť malé bloky pre kompenzáciu pohybu

en: spatial
sk: Priestorový efekt

en: string
sk: reťazec / príkaz

en: temporal
sk: dočasný

en: type
sk: typ

en: unknown type
sk: neznámy typ

en: use alternate config file
sk: použiť alternatívny konfiguračný súbor

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
sk: použiť otvorené GOP, pre kompatibilitu s Blu-Ray, použite aj voľbu bluray-compat

en: v4l2 controls
sk: Ovládanie v4l2

en: v4l2 driver controls
sk: Ovládanie v4l2

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
sk: vcdx://[jednotka-alebo-súbor][@{P,S,T}číslo]

en: visual impaired commentary
sk: komentár pre zrakovo postihnutých

en: warnings
sk: varovania

en: width
sk: šírka

en: x offset
sk: súradnica X

en: x264 preset and tuning selection
sk: Prednastavenie x264 a výber ladenia

en: x264 profile and level selection
sk: Profil x264 a výber úrovne

en: y offset
sk: súradnica Y

en: yes
sk: áno

en: yes: %@ @ %@ kb/s
sk: áno: %@ @ %@ kb/s

en: yes: from %@ to %@
sk: áno: od %@ do %@

en: | @name logo-file STRING . . .the overlay file path/name
sk: | @name logo-file STRING. . .cesta a nazov prekryvacieho suboru

en: | @name logo-position #. . . . . . . . relative position
sk: | @name logo-position #. . . . . . . . relativna pozicia

en: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparency
sk: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .priehladnost

en: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
sk: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset zlava

en: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
sk: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset zhora

en: | @name marq-color # . . . . . . . . . . font color, RGB
sk: | @name marq-color # . . . . . . . . . . farba pisma, RGB

en: | @name marq-marquee  STRING  . . overlay STRING in video
sk: | @name marq-marquee STRING  . . prekryt PRIKAZ vo videu

en: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacity
sk: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . priehladnost

en: | @name marq-position #. . .  .relative position control
sk: | @name marq-position #. . .  .ovladanie relativnej pozicie

en: | @name marq-size # . . . . . . . . font size, in pixels
sk: | @name marq-size # . . . . . . . . velkost pisma v pixeloch

en: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . timeout, in ms
sk: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . casovy limit v ms

en: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
sk: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset zlava

en: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
sk: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset zhora

en: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .mosaic alignment
sk: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .zarovnanie mozaiky

en: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alpha
sk: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alfa-kanal

en: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .number of cols
sk: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .pocet stlpcov mozaiky

en: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontal border
sk: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontalny okraj

en: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .height
sk: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .vyska

en: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .aspect ratio
sk: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .stranovy pomer

en: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . list of offsets
sk: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . zoznam suradnic

en: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . order of pictures
sk: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . radenie obrázkov

en: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .position
sk: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .pozicia

en: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .number of rows
sk: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .pocet riadkov mozaiky

en: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertical border
sk: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertikalny okraj mozaiky

en: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . width
sk: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . sirka

en: | @name mosaic-xoffset # . . . .top left corner position
sk: | @name mosaic-xoffset # . . . .pozicia laveho horneho rohu

en: | @name mosaic-yoffset # . . . .top left corner position
sk: | @name mosaic-yoffset # . . . .pozicia laveho horneho rohu

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
sk: | achan [X]. . . . . . . .  nastavit/nacitat kanaly zvuku

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
sk: | add XYZ  . . . . . . . . . . pridat XYZ do playlistu

en: | adev [X] . . . . . . . . . . .  set/get audio device
sk: | adev [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat zvukove zariadenie

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
sk: | adev [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat zvukovu stopu

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
sk: | odoslane byty       : %8.0f KiB

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
sk: | chapter [X]  . . nastavit/nacitat kapitolu v aktualnej polozke

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
sk: | chapter_n  . . . .  dalsia kapitola v aktualnej polozke

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
sk: | chapter_p  . .  predchadzajuca kapitola v aktualnej polozke

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
sk: | clear . . . . . . . . . . .   vycistit playlist

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
sk: | datovy tok pri demuxovani    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
sk: | citanie demux. bytov : %8.0f KiB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
sk: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . . zaradit XYZ do playlistu

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
sk: | f [on|off] . . . . . . . . . . prepnut do celoobrazovkoveho rezimu

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
sk: | faster . . . . . . . .  rychlejsie prehravanie streamu

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
sk: | fastforward  . . . . . .  .  nastavit na maximalnu rychlost

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
sk: | frame . . . . . . . .  prehravat snimku za snimkou

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
sk: | get_length . .  dlzka aktualneho streamu

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
sk: | get_time . . zobrazit pocet sekund, ktore uplynuli od zaciatku prehravania

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
sk: | get_title . . .  titulok (nazov) aktualneho streamu

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
sk: | goto . . . . . . . . . . . .  prejst na index

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
sk: | help . . . . . . . . . . . . . toto okno s pomocnikom

en: | info . . . . .  information about the current stream
sk: | info . . .  informacia o aktualnom streame

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
sk: | datovy tok na vstupe    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
sk: | citanie vstupnych bytov : %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
sk: | is_playing . .  hodnota 1=stream sa prehrava, hodnota 0=ine

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
sk: | klavesa [názov klavesy] . . . . . .  simulovat stlacenie klavesy

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
sk: | logout . . . . .  ukoncenie (socketoveho spojenia)

en: | longhelp . . . . . . . . . . . a longer help message
sk: | longhelp . . . . . . . . . obsiahlejsie informacie z pomocnika

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
sk: | loop [on|off] . . . . . .  prepnut opakovanie poloziek v playliste

en: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] use menu
sk: | menu . .  [on|off|up|down|left|right|select] pouzitie menu

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
sk: | next . . . . . . . . . . . .  dalsia polozka v playliste

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
sk: | normal . . . . . . . .  normalne prehravanie streamu

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
sk: | pause  . . . . . . . . . . . . . .  pozastavit prehravanie

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
sk: | play . . . . . . . . . . . . . . . . prehrat stream

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
sk: | playlist . . .  zobrazit aktualne polozky v playliste

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
sk: | prev . . . . . . . . . .  predchadzajuca polozka v playliste

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
sk: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . .  ukoncit program vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
sk: | loop [on|off] . . . . . .  prepnut nahodne opakovanie poloziek v playliste

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
sk: | repeat [on|off] . . . .  prepnut opakovanie polozky playlistu

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
sk: | rewind  . . . . . . . . . .  nastavit na minimalnu rychlost

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
sk: | seek X . vyhladavanie pozicie v sekundach, prikaz zadavajte napr. takto: `seek 12'

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
sk: | datovy tok pri odosielani  :   %6.0f kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
sk: | slower . . . . . . . .  pomalsie prehravanie streamu

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
sk: | adev [X] . . . . . . . . .  zaznamenat screenshot z videa

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
sk: | stats . . . . . . . . . zobraziť štatistické informácie

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
sk: | status . . . . . . . . . stav aktualneho playlistu

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
sk: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . zastavit prehravanie streamu

en: | strack [X] . . . . . . . . . set/get subtitles track
sk: | achan [X]. . . . . . . .  nastavit/detegovat stopu s titulkami

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
sk: | title [X]  . . . . nastavit/nacitat titulok aktualnej polozky

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
sk: | title_n  . . . . . .  dalsi titul v aktualnej polozke

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
sk: | title_p  . . . .  predchadzajuci titul v aktualnej polozke

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
sk: | adev [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat orezanie videa

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
sk: | voldown [X]  . . . .  znizit hlasitost o zadany pocet stupnov

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
sk: | volume [X] . . . . . . . .  nastavit/nacitat uroven hlasitosti

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
sk: | volup [X]  . . . . .  zvysit hlasitost o zadany pocet stupnov

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
sk: | titul [X]  . . . . nastavit/detegovat stranovy pomer videa

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
sk: | adev [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat video-stopu

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
sk: | hlasitost [X] . . . . . . . .  nastavit/nacitat uroven priblizenia
