VLC - Trans - en to gd translation catalogue (2259 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
gd: 
    Chaidh an t-susbaint a chur san fhaidhle vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
gd: 
    Brùth an iuchair RETURN airson leantainn air adhart...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
gd: 
    Rabhadh: mur urrainn dhut inntrigeadh a dhèanamh dhan GUI tuilleadh, fosgail uinneag airson loidhne àithne, rach dhan eòlaire far an do stàlaich thu VLC agus ruith "vlc -I qt"

en:       bytes sent       : %8.0f KiB
gd:       bytes air an cur       : %8.0f KiB

en:       demux bitrate    :   %6.0f kb/s
gd:       bitrate demux    :   %6.0f kb/s

en:       demux bytes read : %8.0f KiB
gd:       bytes demux air an leughadh : %8.0f KiB

en:       input bitrate    :   %6.0f kb/s
gd:       bitrate an ion-chuir    :   %6.0f kb/s

en:       input bytes read : %8.0f KiB
gd:       bytes ion-chuir air an leughadh : %8.0f KiB

en:       packets sent     :    %5i
gd:       pacaidean air an cur     :    %5i

en:       sending bitrate  :   %6.0f kb/s
gd:       bitrate a' chuir    :   %6.0f kb/s

en:   [Audio Decoding]
gd:   [Fuaim 'ga dì-chòdachadh]

en:   [Incoming]
gd:   [A' tighinn a-steach]

en:   [Streaming]
gd:   ['Ga shruthadh]

en:   [Video Decoding]
gd:   [Video 'ga dhì-chòdachadh]

en:  (default disabled)
gd:  (a' bhun-roghainn à comas)

en:  (default enabled)
gd:  (a' bhun-roghainn an comas)

en:  .                      Show/Hide hidden files
gd:  .                      Seall/Falaich faidhlichean falaichte

en:  /                      Look for an item
gd:  /                      Lorg rud

en:  <, >                   Next/Previous chapter
gd:  <, >                   An ath-chaibideal/caibideal roimhe

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
gd:  <enter>                Cuir an rud a thagh thu ris an liosta-chluich

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
gd:  <left>,<right>         Sir -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
gd:  <pageup>,<pagedown>    Seòl tron bhogsa duilleag air an duilleag

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
gd:  <space>                Cuir an t-eòlaire a thagh thu ris an liosta-chluich

en:  <space>                Pause/Play
gd:  <space>                Cuir 'na stad/Cluich

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
gd:  <start>,<end>          Seòl gu toiseach/deireadh a' bhogsa

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
gd:  <up>,<down>            Seòl tron bhogsa loidhne air an loidhne

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
gd:  <up>,<down>            Sir +/-5%%

en:  A                      Add an entry
gd:  A                      Cuir innteart ris

en:  B                      Show/Hide filebrowser
gd:  B                      Seall/Falaich brabhsair nam faidhle

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
gd:  Ctrl-l                 Ath-nuadhaich an sgrìn

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
gd:  D, <backspace>, <del>  Sguab às innteart

en:  Esc                    Close Add/Search entry
gd:  Esc                    Dùin cur ris no lorg de dh'innteart

en:  L                      Show/Hide messages box
gd:  L                      Seall/Falaich bogsa nan teachdaireachd

en:  O                      Reverse order Playlist by title
gd:  O                      Cuir an liosta-chluich an òrdugh contrarra a-rèir tiotail

en:  P                      Show/Hide playlist box
gd:  P                      Seall/Falaich bogsa na liosta-chluich

en:  Position : %s/%s
gd:  Ionad : %s/%s

en:  Profile Name Missing
gd:  Tha ainm na pròifil a dhìth

en:  R                      Toggle Repeat item
gd:  R                      Toglaich ath-chluich de rud

en:  S                      Show/Hide statistics box
gd:  S                      Seall/Falaich bogsa nan stats

en:  Source   : %s
gd:  Tùs   : %s

en:  Source: <no current item>
gd:  Tùs: <chan eil nì làithreach agad>

en:  Volume   : %u%%
gd:  Àirde na fuaime   : %u%%

en:  [ h for help ]
gd:  [ h airson cobhair ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
gd:  [, ]                   An ath-thiotal/tiotal roimhe

en:  a, z                   Volume Up/Down
gd:  a, z                   Àirde na fuaime suas/sìos

en:  by the VideoLAN Team.
gd:  le sgioba VideoLAN.

en:  days
gd:  làithean

en:  e                      Eject (if stopped)
gd:  e                      Gluais a-mach (ma chaidh a sgur dheth)

en:  f                      Toggle Fullscreen
gd:  f                      Toglaich an làn-sgrìn

en:  g                      Go to the current playing item
gd:  g                      Rach dhan nì a tha 'ga chluich an-dràsta

en:  h,H                    Show/Hide help box
gd:  h,H                    Seall/Falaich bogsa na cobharach

en:  i                      Show/Hide info box
gd:  i                      Seall/Falaich bogsa an fhiosrachaidh

en:  l                      Toggle Loop Playlist
gd:  l                      Toglaich lùbadh na liosta-chluich

en:  m                      Show/Hide metadata box
gd:  m                      Seall/Falaich bogsa a' mhetadata

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
gd:  n, p                   An ath-rud/rud roimhe air an liosta-chluich

en:  o                      Order Playlist by title
gd:  o                      Cuir an liosta-chluich an òrdugh a-rèir tiotail

en:  q, Q, Esc              Quit
gd:  q, Q, Esc              Fàg an-seo

en:  r                      Toggle Random playing
gd:  r                      Toglaich cluich air thuaiream

en:  s                      Stop
gd:  s                      Sguir dheth

en:  x                      Show/Hide objects box
gd:  x                      Seall/Falaich bogsa nan oibseact

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
gd: Èifeachd "mothachadh do dhathan". Thèid an dealbh gu lèir a thionndadh 'na dhealbh dubh is geal ach a-mhàin na dathan a thaghas tu sna roghainnean.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
gd: Èifeachd mì-dhealbhadh video "mothachadh do dh'oirean".
    Feuch na diofar roghainnean a chum èifeachdan eadar-dhealaichte

en: "Water surface" video distortion effect
gd: Èifeachd cam-chumadh video "uachdar uisge"

en: "Waves" video distortion effect
gd: Èifeachd cam-chumadh video "Tuinn"

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
gd: Tha %d mòideal(an) ann nach deach an sealltainn seach nach eil aca ach roghainnean adhartach.

en: %i items
gd: %i nithean

en: %i tracks
gd: %i tracaichean

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
gd: %s
    'Ga luchdadh a-nuas... %s/%s %.1f%% deiseil

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
gd: %s
    'Ga luchdadh a-nuas... %s/%s - %.1f%% deiseil

en: %s bytes
gd: %s baidht

en: &About
gd: &Mu dheidhinn

en: &Advanced Controls
gd: &Uidheaman-smachd adhartach

en: &Advanced Open...
gd: &Fosgladh faidhle adhartach...

en: &Apply
gd: &Cuir an sàs

en: &Aspect Ratio
gd: Co-mheas an &deilbh

en: &Audio
gd: &Fuaim

en: &Bookmarks
gd: &Comharran-leabhair

en: &Cancel
gd: &Sguir dheth

en: &Chapter
gd: &Caibideal

en: &Clear
gd: &Falamhaich

en: &Close
gd: &Dùin

en: &Codec Information
gd: Fiosrachadh mun &chodec

en: &Convert
gd: &Iompaich

en: &Convert / Save
gd: &Iompaich / Sàbhail

en: &Crop
gd: &Bearr

en: &Deinterlace mode
gd: Modh &deinterlace

en: &Disc
gd: &Diosg

en: &Effects and Filters
gd: È&ifeachdan is criathragan

en: &Enqueue
gd: &Cuir sa chiutha

en: &Faster
gd: &Nas luaithe

en: &File
gd: &Faidhle

en: &Fullscreen
gd: &Làn-sgrìn

en: &Fullscreen Interface
gd: &Eadar-aghaidh làn-sgrìn

en: &General
gd: C&oitcheann

en: &Go
gd: &Rach

en: &Help
gd: C&obhair

en: &Help...
gd: Co&bhair...

en: &Jump Forward
gd: Gearr le&um air adhart

en: &Manage
gd: Stiùiric&h

en: &Media
gd: &Meadhan

en: &Messages
gd: &Teachdaireachdan

en: &Metadata
gd: &Meata-dàta

en: &Navigation
gd: &Seòladaireachd

en: &Network
gd: &Lìonra

en: &No
gd: Cha&n eil

en: &Open (advanced)...
gd: &Fosgail (air dòigh adhartach)...

en: &Open File...
gd: Fosg&ail faidhle...

en: &Play
gd: Cl&uich

en: &Playback
gd: &Cluich

en: &Post processing
gd: &Giullachd an dèidh làimh

en: &Preferences
gd: &Roghainnean

en: &Program
gd: &Prògram

en: &Quit
gd: Fàg an-s&eo

en: &Recheck version
gd: &Sùil eile air an tionndadh

en: &Reset Preferences
gd: &Ath-shuidhich na roghainnean

en: &Save
gd: &Sàbhail

en: &Save Metadata
gd: &Sàbhail am metadata

en: &Save as...
gd: &Sàbhail mar...

en: &Search:
gd: &Lorg:

en: &Select
gd: &Tagh

en: &Services Discovery
gd: &Mothachadh do sheirbheisean

en: &Start
gd: &Tòisich

en: &Stop
gd: &Sguir dheth

en: &Stream
gd: &Sruthaich

en: &Stream...
gd: &Sruth...

en: &Subtitles Track
gd: Traca &nam fo-thiotalan

en: &Tools
gd: &Innealan

en: &Track Synchronization
gd: Sioncronachadh an &traca

en: &VLM Configuration
gd: Rèiteachadh &VLM

en: &View
gd: &Sealladh

en: &Visualizations
gd: &Fir chlis

en: &Yes
gd: &Tha

en: &Zoom
gd: &Sùm

en: (Delayed)
gd: (dàil air)

en: (Hastened)
gd: (air deifreachadh)

en: (no item is being played)
gd: (chan eil dad 'ga chluich)

en: ---  DVD Menu
gd: ---  Clàr-taice an DVD

en: ----- Title
gd: ----- Tiotal

en: 1:1 Original
gd: 1:1 Tùsail

en: 1:2 Half
gd: 1:2 Leth

en: 1:4 Quarter
gd: 1:4 Cairteal

en: 1:File
gd: 1:Faidhle

en: 2 Pass
gd: 2 phas

en: 2:1 Double
gd: 2:1 Dùbailte

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
gd: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Fàilte gu taic cluicheadair mheadhanan VLC</h2><h3>Docamaideadh</h3><p>Gheibh thu docamaideadh VLC air làrach-lìn <a href="http://wiki.videolan.org">uicipeid</a> VideoLAN.</p><p>Ma tha cluicheadair mheadhanan VLC ùr dhut, nach leugh thu <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>an gearr-chunntas air cluicheadair mheadhanan VLC</em></a>.</p><p>Gheibh thu fiosrachadh mu chleachdadh a' chluicheadair san sgrìobhainn <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Mar a chluicheas mi faidhlichean le cluicheadair mheadhanan VLC</em></a>" cuideachd.</p><p>A thaobh rudan mar shàbhaladh, iompachadh, tar-chòdadh. còdachadh, muxing is sruthadh, gheibh thu fiosrachadh feumail anns an <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>Mur eil thu cinnteach mun bhriathrachas, thoir sùil air an <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">stòras eòlais</a> againn.</p><p>Airson fiosrachadh mu ath-ghoiridean a' mheur-chlàir, leugh duilleag nan <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">ath-ghoiridean</a>.</p><h3>Cobhair</h3><p>Mus faighnich thu ceist dhinn, saoil an cuir thu sùil air na <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">CÀBHA (Ceistean Àbhaisteach)</a>?</p><p>Cuideachd, 's mathaid gum faigh thu taic air na <a href="http://forum.videolan.org">fòraman</a>, na <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">liostaichean puist</a> no an seanail IRC againn (<em>#videolan</em> air irc.freenode.net) - agus bidh cothrom agad càch a chuideachadh ann cuideachd.</p><h3>Cum taic ris a' phròiseact</h3><p>'S urrainn dhut taic a chumail ri pròiseact VideoLAN 's tu a' cur taic ris a' choimhearsnachd, a' dealbhadh chraicnean, ag eadar-theangachadh rudan, a' sgrìobhadh còd ùr 's a chur fo dheuchainn. No 's urrainn dhut taic-airgid a thoirt dhuinn, no goireasan. Agus gun teagamh, 's urrainn cluicheadair mheadhanan VLC dhut <b>a bhrosnachadh do dhaoine eile</b>.</p></body></html>

en: <p><i>VLC media player</i> does <b>not</b> send or collect any information, even anonymously, about your usage.</p>
    <p>However, it can connect to the Internet in order to display <b>medias information</b> or to check for available <b>updates</b>.</p>
    <p><i>VideoLAN</i> (the authors) requires you to express your consent before allowing this software to access the Internet.</p>
    <p>According to your choices, please check or uncheck the following options:</p>
gd: <p><b>Cha</b> chruinnich 's <b>cha</b> chuir <i>cluicheadair mheadhanan VLC</i> fiosrachadh mu do chleachdadh dheth, fiù feadhainn gun urra.</p>
    <p>Ge-tà, dh'fhaoidte gun dèan e ceangal ris an eadar-lìon ach an urrainn dha <b>fiosrachadh mu mheadhanan</b> a shealltainn no <b>ùrrachadh</b> a lorg.</p>
    <p>Feumaidh <i>VideoLAN</i> (na h-ùghdaran) cead follaiseach uat mus dèan am bathar-bog seo ceangal ris an eadar-lìon.</p>
    <p>Cuir cromag ris na roghainnean a leanas a-rèir do thoil fhèin:</p>

en: A directory where to save the files has to be selected.
gd: Feumaidh tu eòlaire a thaghadh san dèid na faidhlichean a shàbhaladh.

en: A file where to save the stream has to be selected.
gd: Feumaidh tu faidhle a thaghadh san dèid an sruth a shàbhaladh.

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
gd: Codec fuaime saor an-asgaidh airson dùmhlachadh gutha (gabhaidh a chleachdadh le OGG)

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
gd: Tha tionndadh ùr de VLC (%1.%2.%3%4) ri fhaighinn.

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
gd: 'S ciall dha luach dearbh gu bheil an fhuaim air thoiseach air a' video

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
gd: 'S ciall dha luach dearbh gu bheil na fo-thiotalan air thoiseach air a' video

en: A->B Loop
gd: Lùb A->B

en: A/52 dynamic range compression
gd: Dùmhlachadh A/52 na rainse innsginich

en: AACS Host certificate revoked.
gd: Chaidh teisteanas an òstair AACS ais-ghairm.

en: AACS MMC failed.
gd: Dh'fhàillig MMC AACS.

en: ALSA audio capture input
gd: Ion-chur glacadh fuaime ALSA

en: AM radio
gd: Rèidio AM

en: ASX playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich ASX

en: Abkhazian
gd: Abchasais

en: About
gd: Mu dheidhinn

en: About VLC media player
gd: Mu chluicheadair mheadhanan VLC

en: Above the Video
gd: Os cionn a' video

en: Accelerated video output (Overlay)
gd: Às-chur video luathaichte (tar-chòmhdachadh)

en: Access advanced options to tweak the device
gd: Seall na roghainnean adhartach gus an t-uidheam a chur air gleus

en: Access modules
gd: Mòidealan inntrigidh

en: Access output
gd: Às-chur inntrigidh

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
gd: Tha mòidealan às-chur inntrigidh a' cumail smachd air na dòighean air a chuirear na sruthan muxte. Leigidh an roghainn seo leat às-chur inntrigidh sònraichte èigneachadh uair sam bith. Ach 's mathaid nach bu chòir dhut sin a dhèanamh.
    'S urrainn dhut paramadairean bunaiteach a shuidheachadh airson gach às-chur inntrigidh cuideachd.

en: Acid jazz
gd: Acid Jazz

en: Acid punk
gd: Acid Punk

en: Action
gd: Gnìomh

en: Activate
gd: Cuir an gnìomh

en: Activate Transcoding
gd: Cuir gu dol an tar-chòdachadh

en: Activate or deactivate autoscaling.
gd: Cuir an gnìomh, no à gnìomh, am fèin-sgèileadh.

en: Activate the updates availability notification
gd: Cuir an comas caismeachdan mu ùrachaidhean

en: Activate updates notifier
gd: Cuir an gnìomh caismeachdan mu ùrachaidhean

en: Active regions
gd: Earrannan gnìomhach

en: Add
gd: Cuir ris

en: Add Directory...
gd: Cuir eòlaire ris...

en: Add File...
gd: Cuir faidhle ris...

en: Add Folder...
gd: Cuir pasgan ris...

en: Add Input
gd: Cuir ion-chur ris

en: Add Interface
gd: Cuir eadar-aghaidh ris

en: Add Subtitles to transcoded video
gd: Cuir fo-thiotalan ris a' video tar-chòdaichte

en: Add a background
gd: Cuir cùlaibh ris

en: Add a shadow
gd: Cuir sgàil ris

en: Add a subtitles file
gd: Cuir faidhle fho-thiotalan ris

en: Add logo
gd: Cuir suaicheantas ris

en: Add text
gd: Cuir teacsa ris

en: Add to Media Library
gd: Cuir ri leabharlann nam meadhanan

en: Add to Playlist
gd: Cuir ris an liosta-chluich

en: Add to playlist
gd: Cuir ris an liosta-chluich

en: Add...
gd: Cuir ris...

en: Additional streaming options
gd: Roghainnean sruthaidh a bharrachd

en: Additional transcode options
gd: Roghainnean tar-chòdachaidh a bharrachd

en: Address
gd: Seòladh

en: Address of the CDDB server to use.
gd: Seòladh an fhrithealaiche CDDB a thèid a chleachdadh.

en: Address of the computer to stream to.
gd: Seòladh a' choimpiutair a thèid a shruthadh thuige.

en: Adjustments and Effects
gd: Cur air gleus is èifeachdan

en: Advanced
gd: Adhartach

en: Advanced Buttons
gd: Putain adhartach

en: Advanced Open File...
gd: Fosgail faidhle air dòigh adhartach...

en: Advanced Open...
gd: Fosgladh adhartach...

en: Advanced Options
gd: Roghainnean adhartach

en: Advanced Widget toolbar:
gd: Bàr-inneal adhartach nam widgets:

en: Advanced options
gd: Roghainnean adhartach

en: Advanced options...
gd: Roghainnean adhartach...

en: Advanced settings
gd: Roghainnean adhartach

en: Advanced settings. Use with care...
gd: Roghainnean adhartach. Cleachd le faiceall...

en: Afrikaans
gd: Afraganais

en: Albanian
gd: Albàinis

en: Album
gd: Albam

en: Album art download policy
gd: Poileasaidh a chum luchdadh a-nuas ealain albaman

en: Album art download policy:
gd: Poileasaidh a chum luchdadh a-nuas ealain albaman:

en: Album replay gain
gd: Tarbhachd cluich an albaim

en: All
gd: A h-uile

en: All Files
gd: A h-uile faidhle

en: Allow checking for VLC updates
gd: Tha mi a' toirt cead dha ùrachaidhean airson VLC a lorg

en: Allow downloading media information
gd: Tha mi a' toirt cead dha fiosrachadh mu mheadhanan a luchdadh a-nuas

en: Allow only one instance
gd: Ceadaich aon ionstans a-mhàin

en: Alternative rock
gd: Alternative Rock

en: Always &on Top
gd: Air &uachdar an-còmhnaidh

en: Always Fit &Window
gd: Co-fhreagair ris an &uinneag an-còmhnaidh

en: Always fix
gd: Càraich an-còmhnaidh

en: Always on top
gd: Air uachdar an-còmhnaidh

en: Always place the video window on top of other windows.
gd: Cuir uinneag a' video air uachdar nan uinneagan eile an-còmhnaidh.

en: Always reset audio start level to:
gd: Till àirde na fuaime dhan ìre seo an-còmhnaidh:

en: Amharic
gd: Amtharais

en: An error occurred while checking for updates...
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' lorg ùrachaidhean...

en: Angle
gd: Ceàrn

en: Antenna
gd: Iadhaire

en: Application
gd: Aplacaid

en: Applications
gd: Aplacaidean

en: Arabic
gd: Arabais

en: Arabic (ISO 8859-6)
gd: Arabais (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
gd: Arabais (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach roghainn aig cluicheadair mheadhanan VLC ath-shuidheachadh?

en: Are you sure you wish to create the stream ?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an sruth a chruthachadh?

en: Armenian
gd: Airmeinis

en: Artist
gd: Neach-ealain

en: Artwork URL
gd: URL na h-obrach-ealain

en: As soon as track is added
gd: Cho luath 's a chuirear traca ris

en: Ascending
gd: a' dìreadh

en: Ask for action
gd: Faighnich dhìom

en: Ask for network policy at start
gd: Iarr poileasaidh an lìonraidh aig an toiseach

en: Aspect Ratio
gd: Co-mheas an deilbh

en: Aspect ratio
gd: Co-mheas an deilbh

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
gd: Co-mheas an deilbh (4:3, 16:9). Ma dh'fhàgas tu ann a' bhun-roghainn, gheibhear pixels ceàrnagach.

en: Aspect ratio: %s
gd: Co-mheas an deilbh: %s

en: Aspect-ratio
gd: Co-mheas an deilbh

en: Assamese
gd: Asamais

en: Attachment
gd: Ceanglachan

en: Attachment input
gd: Ion-chur ceanglachain

en: Attack
gd: Thoir ionnsaigh

en: Audio
gd: Fuaim

en: Audio &Channels
gd: &Seanailean fuaime

en: Audio &Device
gd: &Inneal fuaime

en: Audio &Track
gd: &Traca fuaime

en: Audio CD
gd: CD fuaime

en: Audio CD - Track %02i
gd: CD fuaime - Traca %02i

en: Audio CD device
gd: Uidheam CD fuaime

en: Audio CD input
gd: Ion-chur CD fuaime

en: Audio Channels
gd: Seanailean fuaime

en: Audio Delay
gd: Dàil na fuaime

en: Audio Device
gd: Inneal fuaime

en: Audio Device: %s
gd: Inneal fuaime: %s

en: Audio Effects
gd: Èifeachdan fuaime

en: Audio Effects...
gd: Èifeachdan fuaime...

en: Audio Files
gd: Faidhlichean fuaime

en: Audio Settings
gd: Roghainnean fuaime

en: Audio Spatializer
gd: Spatializer fuaime

en: Audio Track
gd: Traca fuaime

en: Audio and Subtitles
gd: Fuaim is fo-thiotalan

en: Audio capture (ALSA)
gd: Glacadh fuaime (ALSA)

en: Audio codec
gd: Codec fuaime

en: Audio codecs
gd: Codecs fuaime

en: Audio delay down
gd: Dàil na fuaime a-bhàn

en: Audio delay up
gd: Dàil na fuaime an àirde

en: Audio device name
gd: Ainm an inneil fhuaime

en: Audio filtering failed
gd: Dh'fhàillig criathradh na fuaime

en: Audio filters
gd: Criathragan fuaime

en: Audio filters are used to process the audio stream.
gd: Thathar a' cleachdadh criathragan fuaime gus sruth na fuaime a làimhseachadh.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
gd: Fòrmat fuaime airson MPEG4 (gabhaidh a chleachdadh le MPEG TS is MPEG4)

en: Audio language
gd: Cànan na fuaime

en: Audio output frequency (Hz)
gd: Tricead às-chur na fuaime (hZ)

en: Audio output module
gd: Mòideal às-chur na fuaime

en: Audio output volume step
gd: Ceum àirde fuaim an às-chuir

en: Audio settings
gd: Roghainnean na fuaime

en: Audio track
gd: Traca fuaime

en: Audio track ID
gd: ID traca na fuaime

en: Audio track synchronization:
gd: Sioncronachadh traca na fuaime:

en: Audio track: %s
gd: Traca fuaime: %s

en: Audio visualizations
gd: Fir chlis fuaime

en: Audio visualizations
gd: Fir chlis fuaime

en: Audio/Video
gd: Fuaim/Video

en: Author
gd: Ùghdar

en: Authors
gd: Ùghdaran

en: Auto
gd: Fèin-obrachail

en: Auto connection
gd: Fèin-cheangal

en: Auto-playback of new items
gd: Fèin-chluich de nithean ùra

en: Automatically check for updates
gd: Lorg ùrachaidhean gu fèin-obrachail

en: Automatically load the extensions module on startup
gd: Luchdaich mòideal nan leudachan gu fèin-obrachail aig an toiseach

en: Automatically save the volume on exit
gd: Sàbhail àirde na fuaime nuair a dhùinear am prògram

en: Autoscale video
gd: Fèin-sgèilich a' video

en: Azerbaijani
gd: Asarbaideànais

en: B4S playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich B4S

en: Back
gd: Air ais

en: Background
gd: Cùlaibh

en: Background color
gd: Dath a' chùlaibh

en: Background opacity
gd: Dubharachd a' chùlaibh

en: Backward
gd: Air ais

en: Baltic (Latin-7)
gd: Baltach (Laideann-7)

en: Baltic (Windows-1257)
gd: Baltach (Windows-1257)

en: Banding removal
gd: Toirt air falbh bannachadh

en: Bandwidth
gd: Tar-chur dàta

en: Base port
gd: Bun-phort

en: Basic
gd: Bunasach

en: Basque
gd: Basgais

en: Be quiet
gd: Bi sàmhach

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do ?
gd: Chan obraich an sireadh mar bu chòir a chionn 's gu bheil am faidhle inneacs AVI briste no a dhìth.
    Cha chàraich VLC am faidhle dhut ach 's urrainn dha inneacs sealach a thogail dhut sa chuimhne.
    Dh'fhaoidte gun doir seo ùine fhada mas e faidhle mòr a tha ann.
    Dè bu mhath leat dèanamh?

en: Belarusian
gd: Bealaruisis

en: Bengali
gd: Beangailis

en: Best available
gd: An tè as fhearr a tha ri làimh

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
gd: Thoir an aire gun ath-shuidhich seo na roghainnean aig cluicheadair mheadhanan VLC.
    A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson leantainn air adhart?

en: Big Button
gd: Putan mòr

en: Bitrate (kb/s)
gd: Bitrare (kb/s)

en: Bits per sample
gd: Bits gach sampall

en: Black
gd: Dubh

en: Black Slot
gd: Slot dubh

en: Black screens in Fullscreen mode
gd: Sgrìnichean dubha sa mhodh làn-sgrìn

en: Black screens in fullscreen
gd: Sgrìnichean dubha sa mhodh làn-sgrìn

en: Black slot
gd: Slot dubh

en: Blackmagic DeckLink SDI input
gd: Ion-chur Blackmagic DeckLink SDI

en: Blend
gd: Co-measgaich

en: Blu-Ray Disc Input
gd: Ion-chur diosga Blu-ray

en: Blu-Ray Disc support (libbluray)
gd: Taic le diosga Blu-ray (libbluray)

en: Blu-Ray error
gd: Mearachd Blu-ray

en: BluRay
gd: Blu-ray

en: BluRay Disc is corrupted.
gd: Tha an diosga Blu-ray coirbte.

en: Blue
gd: Gorm

en: Bluray menus
gd: Clàir-thaice Blu-ray

en: Bookmark
gd: Comharra-leabhair

en: Bookmark %i
gd: Comharran-lìn %i

en: Bookmarks
gd: Comharran-leabhair

en: Bookmarks...
gd: Comharran-leabhair...

en: Bosnian
gd: Bosnais

en: Boss key
gd: Iuchair a' cheannaird

en: Bottom
gd: Bun

en: Bottom-Left
gd: Bun clì

en: Bottom-Right
gd: Bun deas

en: Breton
gd: Breatnais

en: Bright
gd: Soilleir

en: Brightness
gd: Soilleireachd

en: Brightness (%)
gd: Soilleireachd (%)

en: Brightness Threshold
gd: Stairsneach na soilleireachd

en: Brightness threshold
gd: Stairsneach na soilleireachd

en: Bring All to Front
gd: Gluais na h-uile gun bheulaibh

en: Broadcast
gd: Craoladh

en: Broadcast:
gd: Craoladh:

en: Broken or missing AVI Index
gd: Inneacs AVI briste no a dhìth

en: Browse
gd: Brabhsaich

en: Browse...
gd: Brabhsaich...

en: Build index then play
gd: Tog inneacs is cluich e an uairsin

en: Bulgarian
gd: Bulgairis

en: Burmese
gd: Burmais

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
gd: 'S urrainn dhut VLC a stiùireadh leis an Apple Remote a ghnàth.

en: Bytes
gd: Baidht

en: C
gd: gd

en: CDDB Server
gd: Frithealaiche CDDB

en: CDDB Server port to use.
gd: Port an fhrithealaiche CDDB a thèid a chleachdadh.

en: CDDB port
gd: Port CDDB

en: CPU features
gd: Feartan CPU

en: Cable
gd: Càball

en: Caching
gd: Tasglannadh

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Cannot save Configuration
gd: Cha ghabh an rèiteachadh a shàbhaladh

en: Cannot write to file %1:
    %2.
gd: Cha ghabh a sgrìobhadh san fhaidhle %1:
    %2.

en: Capability
gd: Comasan

en: Capture
gd: Glac

en: Capture &Device
gd: &An t-inneal glacaidh

en: Capture Device
gd: An t-inneal glacaidh

en: Capture failed
gd: Dh'fhàillig an glacadh

en: Capture format (default s16l)
gd: Fòrmat a' ghlacaidh ('s e s16l a' bhun-roghainn)

en: Capture format of audio stream.
gd: Am fòrmat glacaidh airson sruth na fuaime.

en: Capture mode
gd: Modh glacaidh

en: Capture the audio stream in stereo.
gd: Glac sruth na fuaime ann an stereo.

en: Cartoon
gd: Cartùn

en: Catalan
gd: Catalanais

en: Celtic (Latin-8)
gd: Ceilteach (Laideann-8)

en: Center
gd: Meadhan

en: Change
gd: Atharraich

en: Change Hotkey
gd: Atharraich hotkey

en: Change playlistview
gd: Atharraich sealladh na liosta-chluich

en: Change the caching for the media
gd: Atharraich an dòigh air a thèid meadhanan an cur san tasgadan

en: Change the loop and repeat modes
gd: Atharraich na modhan lùbaidh is ath-dhèanaimh

en: Change the start time for the media
gd: Atharraich àm tòiseachadh a' mheadhain

en: Channel Name
gd: Ainm na seanail

en: Channels
gd: Seanailean

en: Channels:
gd: Seanailean:

en: Chapter
gd: Caibideal

en: Chapter %i
gd: Caibideal %i

en: Chechen
gd: Deideinis

en: Check for &Updates...
gd: Thoir sùil &airson ùrachadh...

en: Check for Update...
gd: Thoir sùil airson ùrachadh...

en: Check for VLC updates
gd: Thoir sùil airson ùrachaidhean VLC

en: Chinese
gd: Sìnis

en: Choose
gd: Tagh

en: Choose a file
gd: Tagh faidhle

en: Choose here your input stream.
gd: Tagh an sruth ion-chuir an-seo.

en: Choose input
gd: Tagh an t-ion-chur

en: Choose one or more media file to open
gd: Tagh faidhle meadhain no barrachd dhiubh gus am fosgladh

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
gd: Tagh an t-eòlaire no ainm an fhaidhle far an dèid na clàir a stòradh.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
gd: Tagh am pasgan a bu mhath leat na video snapshots agad a shàbhaladh.

en: Choose your preferred video output and configure it here.
gd: Tagh an t-às-chur video as fhearr leat an-seo 's rèitich e.

en: Choose...
gd: Tagh...

en: Christian rap
gd: Rap Crìostail

en: Chroma modules settings
gd: Roghainnean nam mòidealan Chroma

en: Church Slavic
gd: Slàbhais na h-Eaglaise

en: Cl&ear
gd: &Falamhaich

en: Cl&ose
gd: Dùi&n

en: Classic rock
gd: Roc clasaigeach

en: Classical
gd: Clasaigeach

en: Clean up
gd: Sgioblaich

en: Clear
gd: Falamhaich

en: Clear List
gd: Falamhaich an liosta

en: Clear overlay framebuffer
gd: Falamhaich tar-chòmhdachadh a' bhufair fhrèamaichean

en: Clear playlist
gd: Falamhaich an liosta-chluich

en: Click to set point B
gd: Briog air gus puing B a shuidheachadh

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
gd: Briog air gus togladh eadar an ùine a dh'fhalbh 's an ùine a tha air fhàgail

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
gd: Briog air gus toglachadh eadar "lùb a h-uile", "lùb aonan" agus "gun lùb"

en: Click to toggle between total and remaining time
gd: Briog air gus togladh eadar an ùine iomlan 's an ùine a tha air fhàgail

en: Client port
gd: Port a' chliaint

en: Clone
gd: Clòn

en: Clone the image
gd: Dèan clòn dhen dealbh

en: Close Window
gd: Dùin an uinneag

en: Close to systray
gd: Dùin gu treighe an t-siostaim

en: Closed captions
gd: Fo-thiotalan dùinte

en: Closed captions %u
gd: Fo-thiotalan dùinte %u

en: Closed captions 1
gd: Fo-thiotalan dùinte 1

en: Closed captions 2
gd: Fo-thiotalan dùinte 2

en: Closed captions 3
gd: Fo-thiotalan dùinte 3

en: Closed captions 4
gd: Fo-thiotalan dùinte 4

en: Club
gd: Cluba

en: Codec Details
gd: Mion-fhiosrachadh mun chodec

en: Color
gd: Dath

en: Color extraction
gd: Às-tharraing datha

en: Color messages
gd: Dath nan teachdaireachdan

en: Color threshold
gd: Stairsneach an datha

en: Colors
gd: Dathan

en: Columns
gd: Colbhan

en: Columns:
gd: Colbhan:

en: Commands
gd: Àitheantan

en: Comments
gd: Beachdan

en: Compiled by %@ with %@
gd: Air a thional le %@ le %@

en: Compiled by %s on %s (%s)
gd: Air a thrusadh le %s %s (%s)

en: Compiler:
gd: Trusaiche:

en: Compiler: %s
gd: Trusaiche: %s

en: Complete MRL for VLC internal
gd: Coilean MRL airson VLC inntearnail

en: Component
gd: Co-phàirt

en: Composer
gd: Sgrìobhaiche-ciùil

en: Composite input
gd: Ion-chur co-dhèanta

en: Compressor
gd: Dùmhlaichear

en: Config of last used skin
gd: Rèiteachadh a' chraicinn mu dheireadh a chaidh a chleachdadh

en: Configure
gd: Rèitich

en: Configure Hotkeys
gd: Rèitich na hotkeys

en: Configure Media Library
gd: Rèitich leabharlann nam meadhan

en: Console
gd: Consoil

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
gd: Soithichean (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Content bitrate
gd: Bitrate na susbainte

en: Continue
gd: Lean air adhart

en: Contrast
gd: Iomsgaradh

en: Control
gd: Uidheam-smachd

en: Control interfaces
gd: Eadar-aghaidhean smachdaidh

en: Control menu for the player
gd: Clàr-taice smachd airson a' chluicheadair

en: Control playback with media keys
gd: Stiùir a' chluich le iuchraichean mheadhanan

en: Control playback with the Apple Remote
gd: Stiùir a' chluich leis an Apple Remote

en: Conve&rt / Save...
gd: &Iompaich / Sàbhail...

en: Convert
gd: Iompaich

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Copyright
gd: Còir-lethbhreac

en: Copyright (C)
gd: Còir-lethbhric (C)

en: Cornish
gd: Còrnais

en: Corsican
gd: Corsais

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
gd: Cha do lorg sinn sgeul air tuisleadh sam bith.

en: Create
gd: Cruthaich

en: Create Directory
gd: Cruthaich eòlaire

en: Create Directory...
gd: Cruthaich eòlaire...

en: Create Folder
gd: Cruthaich pasgan

en: Create Folder...
gd: Cruthaich pasgan...

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
gd: Cruthaich mìrean measgaichte leis a' video.
    Thèid a' video a sgoltadh ann am pìosan beaga a dh'fheumas tu seòrsachadh.

en: Create a new bookmark
gd: Cruthaich comharra-leabhair ùr

en: Create a new profile
gd: Cruthaich pròifil ùr

en: Croatian
gd: Cròthaisis

en: Crop
gd: Bearr

en: Crop one pixel from the bottom of the video
gd: Bearr aon pixel o bhonn a' video

en: Crop one pixel from the left of the video
gd: Bearr aon pixel o thaobh clì a' video

en: Crop one pixel from the right of the video
gd: Bearr aon pixel o thaobh deas a' video

en: Crop one pixel from the top of the video
gd: Bearr aon pixel o bharr a' video

en: Crop: %s
gd: Bearr: %s

en: Current channel:
gd: An t-seanail làithreach:

en: Current media / stream statistics
gd: Stats a' mheadhain / an t-srutha làithrich

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
gd: Astar làithreach na cluich: %1
    Briog air gus atharrachadh

en: Current visualization
gd: Na fir chlis làithreach

en: Custom
gd: Gnàthaichte

en: Custom &Bookmarks
gd: C&omharran-leabhair gnàthaichte

en: Customi&ze Interface...
gd: &Gnàthaich an eadar-aghaidh...

en: Cut
gd: Gearr às

en: Cycle audio track
gd: Cuairtich na tracan fuaime

en: Cycle deinterlace modes
gd: Cuairtich tro na modhan deinterlace

en: Cycle source aspect ratio
gd: Cuairtich co-mheas an deilbh tùsail

en: Cycle subtitle track
gd: Cuairtich tracan nam fo-thiotal

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
gd: Cuairtich tro liosta ro-shuidhichte de dh'fhòrmatan bearraidh.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
gd: Cuairtich tro liosta ro-shuidhichte de co-mheasan deilbh tùsail.

en: Cycle through audio devices
gd: Cuairtich tro na h-uidheaman fuaime

en: Cycle through available audio devices
gd: Cuairtich tro na h-uidheaman fuaime a tha ri làimh

en: Cycle through deinterlace modes.
gd: Cuairtich tro na modhan deinterlace.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
gd: Cuairtich tron a h-uile trac fuaime (cànain) a tha ri fhaighinn.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
gd: Cuairtich tron a h-uile traca fo-thiotail a tha ri fhaighinn.

en: Cycle video crop
gd: Cuairtich bearradh video

en: Cyrillic (Windows-1251)
gd: Cirileach (Windows-1251)

en: Czech
gd: Seicis

en: DEVICES
gd: UIDHEAMAN

en: DVB playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich DVB

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gd: Fòrmat fuaime DVD 3 (gabhaidh a chleachdadh le MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG agus RAW)

en: DVD device
gd: Uidheam DVD

en: DVD menus
gd: Clàir-thaice DVD

en: Damaged or incomplete AVI file
gd: Faidhle AVI air a mhilleadh no neo-iomlan

en: Damp
gd: Tais

en: Dance
gd: Danns

en: Danish
gd: Danmhairgis

en: Dark
gd: Dorcha

en: Darkness limit
gd: Crìoch na doilleireachd

en: Date
gd: Ceann-là

en: Day / Month / Year:
gd: Latha / Mìos / Bliadhna:

en: De-Fullscreen
gd: Sguir dhen làn-sgrìn

en: Death metal
gd: Death Metal

en: Debug logging
gd: Logachadh dì-bhugachaidh

en: Decode
gd: Dì-chòdaich

en: Decode at the demuxer stage
gd: Dì-chòdaich aig ìre an demuxer

en: Decoded
gd: Air dì-chòdachadh

en: Decoded blocks
gd: Blocaichean air an dì-chòdachadh

en: Decoded format
gd: Am fòrmat dì-chòdaichte

en: Decoders
gd: Dì-chòdaichearan

en: Decrease
gd: An lughad

en: Decrease Volume
gd: Ìslich àirde na fuaime

en: Decrease scale factor
gd: Cuir factar an sgèilidh an lughad

en: Decrease scale factor.
gd: Cuir factar an sgèilidh an lughad.

en: Default
gd: Bun-roghainn

en: Default (Windows-1252)
gd: Bun-roghainn (Windows-1252)

en: Default Caching Level
gd: Ìre bhunaiteach de thasglannadh

en: Default Encoding
gd: An dì-chòdachadh bunaiteach

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
gd: Timeout bunaiteach a' cheangail TCP (ann am mille-dhiogan).

en: Default audio volume
gd: Àirde fuaime bhunaiteach

en: Default caching policy
gd: Poileasaidh bunaiteach an tasgadain

en: Default devices
gd: Uidheaman bunaiteach

en: Default encoding
gd: An còdachadh bunaiteach

en: Default optical device
gd: An t-uidheam lèirsinneach bunasach

en: Default stream
gd: An sruth bunaiteach

en: Define which screen fullscreen goes
gd: Socraich dè an sgrìn a thèid na làn-sgrìn

en: Deinterlace method to use for video processing.
gd: Am modh deinterlace a thèid a chleachdadh airson pròiseasadh video.

en: Deinterlace mode
gd: Modh deinterlace

en: Deinterlace off
gd: Deinterlace dheth

en: Deinterlace on
gd: Deinterlace air

en: Delay
gd: Dàil

en: Delete
gd: Sguab às

en: Delete all the bookmarks
gd: Sguab às a h-uile comharra-leabhair

en: Delete selected profile
gd: Sguab às a' phròifil a thagh thu

en: Delete the current profile
gd: Sguab às a' phròifil làithreach

en: Delete the selected item
gd: Sguab às an nì a thagh thu

en: Deletes the selected item
gd: Sguabaidh seo às an nì a thagh thu

en: Delivery system
gd: Siostam libhrigidh

en: Demuxed data size
gd: Meud dàta demuxed

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
gd: Thathar a' cleachdadh Demuxers airson sruthan fuaime is video a sgaradh o chèile.

en: Descending
gd: a' teàrnadh

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Desired frame rate for the capture.
gd: Reat nam frèam airson a' ghlacaidh.

en: Destination
gd: Ceann-uidhe

en: Destination Setup
gd: Suidheachadh a' chinn-uidhe

en: Destination file:
gd: Faidhle cinn-uidhe:

en: Destinations
gd: Cinn-uidhe

en: Detailed View
gd: An sealladh mionaideach

en: Device Selection
gd: Taghadh an uidheim

en: Device name
gd: Ainm an inneil

en: Device properties
gd: Roghainnean an uidheim

en: Device:
gd: Inneal:

en: Devices
gd: Uidheaman

en: Dialog
gd: Còmhradh

en: Dialog providers can be configured here.
gd: 'S urrainn dhut solaraichean nan còmhradh a rèiteachadh an-seo.

en: Dialog providers settings
gd: Roghainnean solaraichean nan còmhradh

en: DiffServ Code Point
gd: Puing còd DiffServ

en: Director
gd: Stiùiriche

en: Directory
gd: Eòlaire

en: Disable
gd: Cuir à comas

en: Disable DVD menus
gd: Cuir clàir-thaice nan DVD à comas

en: Disable Disc Menus
gd: Cuir clàir-thaice nan diosg à comas

en: Disable screensaver
gd: Cuir à comas an sàbhalaiche-sgrìn

en: Disable the screensaver during video playback.
gd: Cuir à comas an sàbhalaiche-sgrìn fhad 's a tha video 'ga chluich.

en: Disc
gd: Diosg

en: Disc Selection
gd: Taghadh diosg

en: Disc device
gd: Uidheam diosga

en: Discard
gd: Tilg air falbh

en: Discarded (corrupted)
gd: Air an t-sitig (coirbte)

en: Disclaimer
gd: Aithris-àichidh

en: Discs
gd: Diosgan

en: Display
gd: Taisbeanadh

en: Display OSD menu on top of video output
gd: Seall an clàr-taice OSD air uachdar às-chur a' video

en: Display Settings
gd: Na roghainnean seallaidh

en: Display Source As
gd: Seall an tùs mar

en: Display device
gd: Uidheam taisbeanaidh

en: Display locally
gd: Seall gu h-ionadail

en: Display on overlay framebuffer
gd: Seall air tar-chòmhdachadh a' bhufair fhrèamaichean

en: Display playlist tree
gd: Seall craoch na liosta-chluich

en: Display resolution
gd: An dùmhlachd-bhreacaidh

en: Display size
gd: Meud taisbeanaidh

en: Display the output
gd: Seall an t-às-chur

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
gd: Seall ro-shealladh a' snapshot ann an oisean clì aig barr na sgrìn.

en: Display the stream locally
gd: Seall an sruth gu h-ionadail

en: Display the title of the video on top of the movie.
gd: Seall tiotal a' video os cionn an fhilm.

en: Display video in a skinned window if any
gd: Seall a' video ann an uinneag le craiceann air ma tha gin ann

en: Display video snapshot preview
gd: Seall ro-shealladh snapshot a' video

en: Displayed
gd: Air a shealltainn

en: Displayed frames
gd: Frèamaichean 'gan sealltainn

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gd: A' chiad tionndadh de DivX (gabhaidh a chleachdadh le MPEG TS, MPEG1, ASF is OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gd: An dàrna tionndadh de DivX (gabhaidh a chleachdadh le MPEG TS, MPEG1, ASF is OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gd: An treas tionndadh de DivX (gabhaidh a chleachdadh le MPEG TS, MPEG1, ASF is OGG)

en: Do not display OSD menu on top of video output
gd: Na seall an clàr-taice OSD air uachdar às-chur a' video

en: Do not display OSD menu on video output
gd: Na seall an clàr-taice OSD air às-chur a' video

en: Do not play
gd: Na cluich e

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson sgur dhen fho-sgrìobhadh aig %1?

en: Do you want to download it ?
gd: A bheil thu airson a luchdadh a-nuas?

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
gd: A bheil thu airson mion-fhiosrachadh mun tuisleadh a chur gu sgioba leasachadh VLC?
    
    Ma thogras tu, cuir a-steach beagan fiosrachaidh mu na thachair mus do thuislich VLC agus fiosrachadh cuideachail eile mar ceangal far am faigh sinn faidhle sampaill no URL de shruth lìonraidh...

en: Dock fullscreen controller
gd: Docaich uidheam-smachd na làn-sgrìn

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
gd: Docaich/neo-chocaich uidheam-smachd na làn-sgrìn ri/o bhonn na sgrìn

en: Docked Playlist
gd: Liosta-chluich dhocaichte

en: Don't Send
gd: Na cuir

en: Double Size
gd: Meud dùbailte

en: Double click to get media information
gd: Dèan briogadh dùbailte airson fiosrachadh mun mheadhan

en: Double click to jump to a chosen time position
gd: Dèan briogadh dùbailte gus leum a ghearradh gu puing ama shònraichte

en: Download Cover Art
gd: Luchdaich a-nuas ealain còmhdachaidh

en: Download Plugin
gd: Luchdaich a-nuas am plugan

en: Download cover art
gd: Luchdaich a-nuas ealain còmhdachaidh

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
gd: Bha am faidhle "%s" a luchdaich thu a-nuas coirbte agus chaidh a sguabadh às ri linn sin.

en: Downloading ...
gd: 'Ga luchdadh a-nuas ...

en: Drop media here
gd: Leig às meadhan an-seo

en: Dropped (discontinued)
gd: Air tuiteam (gun leantainn air adhart)

en: Dry
gd: Tioram

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
gd: Codec caochaige (na tar-chòdaich, gabhaidh seo a chleachdadh le gach fòrmat capsaileachaidh)

en: Dump raw input
gd: Dumpaich an t-ion-chur amh

en: Duration
gd: Faid

en: Duration in seconds
gd: Faid ann an diogan

en: Dutch
gd: Duitsis

en: Dynamic range compressor
gd: Dùmhlaichear na rainse innsginich

en: E&xport
gd: À&s-phortaich

en: Eastern European (Latin-2)
gd: Taobh Sear na Roinn-Eòrpa (Laideann-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
gd: Taobh Sear na Roinn-Eòrpa (Windows-1250)

en: Edge
gd: Oir

en: Edit
gd: Deasaich

en: Edit Bookmarks
gd: Deasaich na comharran-leabhair

en: Edit Input
gd: Deasaich an t-ion-chur

en: Edit Options
gd: Roghainnean deasachaidh

en: Edit selected profile
gd: Deasaich a' phròifil a thagh thu

en: Edit settings
gd: Roghainnean deasachaidh

en: Effects
gd: Èifeachdan

en: Eject the disc
gd: A-mach leis an diosg

en: Elapsed time
gd: An ùine a dh'fhalbh

en: Embed the file browser in open dialog
gd: Leabaich brabhsair nam faidhle ann an còmhradh fosgailte

en: Embed the video output in the main interface.
gd: Leabaich às-chur a' video sa phrìomh eadar-aghaidh.

en: Embedded
gd: Leabaichte

en: Embedded video
gd: Video leabaichte

en: Enable
gd: Cuir an comas

en: Enable Audio
gd: Cuir an fhuaim an comas

en: Enable DVD menus
gd: Cuir clàir-thaice nan DVD an comas

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
gd: Cuir an comas brathan Growl (nuair a dh'atharraicheas nì air an liosta-chluich)

en: Enable Last.fm submissions
gd: Cuir an comas tagraidhean Last.fm

en: Enable OSD
gd: Cuir an comas OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
gd: Cuir an comas On Screen Display (OSD)

en: Enable Spatializer
gd: Cuir an comas an spatializer

en: Enable Time-Stretching audio
gd: Cuir an comas sìneadh-ama dhen fhuaim

en: Enable Video
gd: Cuir video an comas

en: Enable audio
gd: Cuir an fhuaim an comas

en: Enable dynamic range compressor
gd: Cuir an comas dùmhlaichear na rainse innsginich

en: Enable spatializer
gd: Cuir an comas an spatializer

en: Enable transparency effects
gd: Cuir an comas èifeachdan na trìd-shoilleireachd

en: Enable video
gd: Cuir video an comas

en: Enable wallpaper mode
gd: Cuir an comas modh a' phàipeir-bhalla

en: Encap. format
gd: Fòrmat capsaileachaidh

en: Encapsulation
gd: Capsaileadh

en: Encapsulation Method
gd: Dòigh capsaileachaidh

en: Encapsulation format
gd: Fòrmat capsaileachaidh

en: Encoded by
gd: Air a chòdachadh le

en: Encoders settings
gd: Roghainnean nan còdaichearan

en: End
gd: Crìochnaich

en: English
gd: Beurla

en: Enqueue files when in one instance mode
gd: Cuir faidhlichean sa chiutha ma bhios e sa mhodh aon-instans

en: Enter URL here...
gd: Cuir URL an-seo...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
gd: Cuir a-steach URL a' phod-chraolaidh airson fo-sgrìobhadh thuige:

en: Enter name for new directory:
gd: Cuir a-steach ainm airson an eòlaire ùir:

en: Enter name for new folder:
gd: Cuir a-steach ainm airson a' phasgain ùir:

en: Enter the address of the computer to stream to.
gd: Cuir a-steach seòladh a' choimpiutair a thèid a shruthadh thuige.

en: Entry
gd: Innteart

en: Equalizer
gd: Cothromaiche

en: Equalizer with 10 bands
gd: Cothromaiche le 10 bannan

en: Error
gd: Mearachd

en: Error while saving meta
gd: Thachair mearachd rè sàbhaladh a' meta

en: Error:
gd: Mearachd:

en: Errors
gd: Mearachdan

en: Errors and Warnings
gd: Mearachdan is rabhaidhean

en: Errors and Warnings...
gd: Mearachdan is rabhaidhean...

en: Esperanto (Latin-3)
gd: Esperanto (Laideann-3)

en: Essential
gd: Riatanach

en: Estonian
gd: Eastonais

en: Every
gd: Gach

en: Existing playlist item
gd: Nì a tha air an liosta-chluich mu thràth

en: Expand Node
gd: Leudaich an nòd

en: Expanding Spacer
gd: Sgaradair leudach

en: Export SDP as file
gd: Às-phortaich SDP mar fhaidhle

en: Extend subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
gd: Leudaich faid nam fo-thiotalan leis an luach seo.
    Tagh 0 gus seo a chur à comas.

en: Extended M3U
gd: M3U leudaichte

en: Extended panel
gd: Panail leudaichte

en: Extensions
gd: Leudachain

en: Extra interface modules
gd: Mòidealan a bharrachd na h-eadar-aghaidh

en: Extra media
gd: Meadhan a bharrachd

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
gd: Chì thu metadata a bharrachd is fiosrachadh eile air a' phanail seo.

en: Extract
gd: Às-tharraing

en: EyeTV is not launched
gd: Cha deach EyeTV a chur gu dol

en: FFmpeg access
gd: Inntrigeadh FFmpeg

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
gd: 'S e codec fuaime gun chall a tha ann am FLAC (gabhaidh a chleachdadh le OGG is RAW)

en: FM radio
gd: Rèidio FM

en: Factor
gd: Factar

en: Failed to open "%s" for writing
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" fhosgladh airson sgrìobhadh ann

en: Faroese
gd: Fàrothais

en: Fast seek
gd: Sireadh luath

en: Faster
gd: Nas luaithe

en: Faster (fine)
gd: Nas luaithe (mean air mhean)

en: Favor speed over precision while seeking
gd: B' fhearr leam luaths seach pongalachd nuair a nì mi sireadh

en: Fetch Information
gd: Faigh am fiosrachadh

en: Fetch Meta Data
gd: Faigh am meta data

en: Fijian
gd: Fìdis

en: File
gd: Faidhle

en: File Format:
gd: Fòrmat faidhle:

en: File Name
gd: Ainm an fhaidhle

en: File Selection
gd: Taghadh faidhle

en: File associations
gd: Dàimhean nam faidhle

en: File corrupted
gd: Faidhle coirbte

en: File could not be verified
gd: Cha b' urrainn dhuinn am faidhle a dhearbhadh

en: File extensions association
gd: Na dàimhean aig leudachain nam faidhle

en: File names:
gd: Ainmean faidhle:

en: File/Directory
gd: Faidhle/Eòlaire

en: File/Folder
gd: Faidhle/Pasgan

en: Filename
gd: Ainm an fhaidhle

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
gd: Ainm faidhle dhen fhaidhle deilbh a chleachdar air tar-chòmhdachadh a' bhufair fhrèamaichean.

en: Files
gd: Faidhlichean

en: Film Grain
gd: Gràinneachadh film

en: Filter
gd: Criathrag

en: Filter length (ms)
gd: Faid na criathraige (ms)

en: Filter smoothness (%)
gd: Mìnead na criathraige (%)

en: Filter threshold (%)
gd: Stairsneach na criathraige (%)

en: Filter:
gd: Criathrag:

en: Filters
gd: Criathragan

en: Finish
gd: Crìochnaich

en: Finnish
gd: Fionnlainnis

en: Fit to Screen
gd: Gu meud na sgrìn

en: Fixing AVI Index...
gd: A' càradh an inneics AVI...

en: Flat
gd: Rèidh

en: Flat Button
gd: Putan rèidh

en: Flip horizontally
gd: Dèan flip còmhnard

en: Flip vertically
gd: Dèan flip inghearach

en: Float on Top
gd: Air fleòd air uachdar

en: Folder
gd: Pasgan

en: Follow the mouse
gd: Lean ris an luchag

en: Font
gd: Cruth-clò

en: Font Color
gd: Dath a' chruth-chlò

en: Font Properties
gd: Roghainnean a' chruth-chlò

en: Font Size
gd: Meud a' chruth-chlò

en: Font color
gd: Dath a' chruth-chlò

en: Font size
gd: Meud a' chruth-chlò

en: Font size in pixels
gd: Meudh a' chruth-chlò ann am piogsalan

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
gd: Meudh a' chruth-chlò, piogsalan. 'S e -1 a' bhun-roghainn (cleachd meud bunaiteach a' chruth-chlò).

en: Font size, pixels
gd: Meudh a' chruth-chlò, piogsalan

en: Force Aspect Ratio
gd: Èignich co-mheas an deilbh

en: Force Bold
gd: Èignich clò trom

en: Force bold
gd: Èignich clò trom

en: Force detection of Dolby Surround
gd: Èignich mothachadh dha Dolby Surround

en: Force mono audio
gd: Èignich fuaim mono

en: Force multicast RTP via RTSP
gd: Èignich ioma-chraoladh RTP slighe RTSP

en: Force subtitle position
gd: Èignich ionad nam fo-thiotalan

en: Force update of this dialog's values
gd: Èignich ùrachadh de luachan a' chòmhraidh seo

en: Force window style:
gd: Èignich stoidhle na h-uinneige:

en: Forced chroma
gd: Chroma èignichte

en: Form
gd: Foirm

en: Format
gd: Fòrmat

en: Forward
gd: Air adhart

en: Frame By Frame
gd: Frèam air fhrèam

en: Frame Rate
gd: Reat nam frèam

en: Frame by frame
gd: Frèam air fhrèam

en: Frame rate
gd: Reat nam frèam

en: Framebuffer device
gd: Inneal bufar fhrèamaichean

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
gd: An t-inneal bufair fhrèamaichean a chleachdar airson reandaradh (/dev/fb0 a ghnàth).

en: Frames per Second
gd: Frèamaichean gach diog

en: Frames per Second:
gd: Frèamaichean gach diog:

en: French
gd: Fraingis

en: Freq 1 (Hz)
gd: Tricead 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
gd: Tricead 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
gd: Tarbhachd triceid 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
gd: Tricead 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
gd: Tricead 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
gd: Tarbhachd triceid 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
gd: Tricead 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
gd: Tricead 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
gd: Tarbhachd triceid 3 (dB)

en: Frequency
gd: Tricead

en: Frisian
gd: Frìosais

en: From
gd: O

en: Fuchsia
gd: Fiùise

en: Full HD (1080p)
gd: HD slàn (1080p)

en: Full Volume
gd: An fhuaim cho àrd 's a ghabhas

en: Full bass
gd: Beus slàn

en: Full bass and treble
gd: Beus is trìobailt shlàn

en: Full treble
gd: Trìobailt shlàn

en: Fullscreen
gd: Làn-sgrìn

en: Fullscreen Controller
gd: Uidheam-smachd làn-sgrìn

en: Fullscreen Video Device
gd: Inneal video làn-sgrìn

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
gd: Trìd-dhoilleireachd uidheam-smachd na làn-sgrìn eadar 0.1 agus 1

en: Fullscreen video output
gd: Às-chur làn-sgrìn a' video

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
gd: Eadar-aghaidh tar-chòmhdachadh/osd bufair fhrèamaichean GNU/Linux

en: GSM Audio
gd: Fuaim GSM

en: Gaelic (Scots)
gd: Gàidhlig

en: Gallegan
gd: Gailìsis

en: General
gd: Coitcheann

en: General Audio
gd: Roghainnean coitcheann na fuaime

en: General Audio Settings
gd: Roghainnean coitcheann na fuaime

en: General Input
gd: Ion-chur coitcheann

en: General Video Settings
gd: Roghainnean coitcheann a' video

en: General audio settings
gd: Roghainnean coitcheann na fuaime

en: General input settings. Use with care...
gd: Roghainnean coitcheann an ion-chuir. Cleachd le faiceall...

en: General playlist behaviour
gd: Giùlan na liosta-chluich san fharsaingeachd

en: General settings for audio output modules.
gd: Na roghainnean coitcheann airson mòidealan às-chur fuaime.

en: General stream output settings
gd: Roghainnean coitcheann às-chur an t-srutha

en: General video settings
gd: Roghainnean coitcheann a' video

en: Generated stream output string
gd: Sreath às-chur an t-srutha air a ghintinn

en: Genre
gd: Gnè

en: Geometry
gd: Geomatras

en: Georgian
gd: Cairtbheilis

en: German
gd: Gearmailtis

en: Get more extensions from
gd: Faigh barrachd leudachan o

en: Global
gd: Uile-choitcheann

en: Global gain
gd: Tarbhachd uile-choitcheann

en: Go to Time
gd: Rach gu àm

en: Go to the DVD menu
gd: Rach a chlàr-taice an DVD

en: Go to time
gd: Rach gu àm

en: Google Video Playlist importer
gd: Ion-phortaichear Google Video Playlist

en: Gradient
gd: Caisead

en: Graphic Equalizer
gd: Cothromaiche grafaigeach

en: Gray
gd: Liath

en: Grayscale video output
gd: Às-chur a' video air sgèile liath

en: Greek (ISO 8859-7)
gd: Greugais (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
gd: Greugais (Windows-1253)

en: Greek, Modern ()
gd: Nua-Ghreugais

en: Green
gd: Uaine

en: Group name
gd: Ainm a' bhuidhinn

en: Grouping
gd: Buidhneachadh

en: Guarani
gd: Guaraní

en: Guard interval
gd: Eadaramh geàird

en: H264 video demuxer
gd: Demuxer video H264

en: HTML Playlist
gd: Liosta-chluich HTML

en: HTML playlist
gd: Liosta-chluich HTML

en: HTTP (default)
gd: HTTP (bun-roghainn)

en: HTTP Proxy
gd: Progsaidh HTTP

en: HTTP announce
gd: Èigheach HTTP

en: HTTP proxy URL
gd: URL a' phrogsaidh HTTP

en: HTTP server address
gd: Seòladh an fhrithealaiche HTTP

en: Half Size
gd: Leth-leud

en: Hard rock
gd: Hard Rock

en: Headphone surround effect
gd: Buaidh headphone surround

en: Headphone virtualization
gd: Headphone mas-fhìor

en: Hebrew
gd: Eabhra

en: Hebrew (ISO 8859-8)
gd: Eabhra (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
gd: Eabhra (Windows-1255)

en: Height
gd: Àirde

en: Help
gd: Cobhair

en: Hide Others
gd: Cuir càch am falach

en: Hide VLC
gd: Falaich VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
gd: Falaich cluicheadair mheadhanan VLC o bhàr nan saothair

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
gd: Falaich a' chuileag is uidheam-smachd na làn-sgrìn an dèidh x mille-dhiog

en: Hide future errors
gd: Falaich mearachdan a-mach o seo

en: Hide interface
gd: Falaich an eadar-aghaidh

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
gd: Falaich cuileag na luchaige is uidheam-smachd na làn-sgrìn an dèidh n mille-dhiog.

en: Hide no user action dialogs
gd: Na falaich gin a chòmraidhean gnìomhachd chleachdaichean

en: Hide the interface and pause playback.
gd: Falaich an eadar-aghaidh is cuir a' chluich 'na stad.

en: Hierarchy mode
gd: Modh rangachd

en: High
gd: Àrd

en: High freq (Hz)
gd: Tricead àrd (Hz)

en: High freq gain (dB)
gd: Tarbhachd triceid àird (dB)

en: High latency
gd: Foillidheachd àrd

en: High priority
gd: Prìomhachas àrd

en: High quality audio resampling
gd: Ath-shamplachadh fuaime de chàileachd àrd

en: Higher latency
gd: Foillidheachd nas àirde

en: Highlight widget below
gd: Soillsich am widget foidhe

en: Highlight widget on the left
gd: Soillsich am widget air an taobh chlì

en: Highlight widget on the right
gd: Soillsich am widget air an taobh deas

en: Highlight widget on top
gd: Soillsich am widget os a chionn

en: Hindi
gd: Hindis

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
gd: Earrann a bharrachd airson Hong Kong (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
gd: Hop Limit (TTL)

en: Host Computer
gd: Òstair

en: Hot keys
gd: Hotkeys

en: Hotkey for
gd: An hotkey airson

en: Hotkeys settings
gd: Roghainnean nan hotkeys

en: Hours / Minutes / Seconds:
gd: Uairean / Mionaidean / Diogan:

en: Hue
gd: Tuar

en: Hungarian
gd: Ungairis

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
gd: Tha mi a' toirt cead dhuibh fios a leigeil dhomh mun aithisg bhuga seo.

en: I&mport
gd: Ion-p&hortaich

en: INTERNET
gd: EADAR-LÌON

en: IP Address
gd: Seòladh IP

en: Icelandic
gd: Innis Tìlis

en: Icon View
gd: Sealladh nan ìomhaigheagan

en: If nothing appears, check your internet connection.
gd: Mura nochd dad, thoir sùil air a' cheangal agad ris an eadar-lìon.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
gd: Ma tha thu airson sruth ioma-chraolaidh fhosgladh, cuir a-steach an seòladh IP a gheibh thu o sholaraiche an t-srutha. Sa mhodh aon-chraoladh, cleachdaidh VLC IP an inneil agad gu fèin-obrachail.
    
    Gus sruth fhosgladh le pròtacal eile, briog air "Sguir dheth" gus an siota seo a dhùnadh.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
gd: Ma tha URL dligheach air a' bhòrd-stòraidh agad
    no slighe gu faidhle air a' choimpiutair agad,
    thèid a thaghadh gu fèin-obrachail.

en: Ignore
gd: Leig seachad

en: Ignore keyboard volume buttons.
gd: Leig seachad putain a' mheur-chlàir airson àirde na fuaime.

en: Image
gd: Dealbh

en: Image Adjust
gd: Gleusadh an deilbh

en: Image adjust
gd: Gleusadh an deilbh

en: Image clone
gd: Clòn dhen dealbh

en: Image colors inversion
gd: Tionndadh dathan an deilbh

en: Image demuxer
gd: Demuxer nan dealbh

en: Image file
gd: Faidhle deilbh

en: Image height:
gd: Àirde an deilbh:

en: Image mask
gd: Masg an deilbh

en: Image width:
gd: Leud an deilbh:

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
gd: 'S urrainn dhut grunn pharamadairean sruthaidh eile a shuidheachadh air an duilleag seo.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
gd: 'S urrainn dhut grunn pharamadairean tar-chòdachaidh eile a shuidheachadh air an duilleag seo.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
gd: 'S urrainn dhut giùlan demuxer nam fo-thiotalan èigneachadh an-seo, mar eisimpleir le bhith a' suidheachadh seòrsa nam fo-thiotalan no ainm an fhaidhle an-seo.

en: Include subtitles
gd: Gabh a-steach na fo-thiotalan

en: Increase
gd: Am meud

en: Increase Volume
gd: Cuir an àirde an fhuaim

en: Increase scale factor
gd: Cuir factar an sgèilidh an àirde

en: Increase scale factor.
gd: Cuir factar an sgèilidh an àirde.

en: Index
gd: Clàr-amais

en: Indonesian
gd: Innd-Innsis

en: Information
gd: Fiosrachadh

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
gd: Fiosrachadh mu na tha sa mheadhan no san t-sruth agad.
    Tha muxer, fuaim, video codecs is fo-thiotalan 'gan sealltainn.

en: Information...
gd: Fiosrachadh...

en: Initializing
gd: A' tòiseachadh

en: Input
gd: Ion-chur

en: Input & Codec settings
gd: Roghainnean ion-chuir ┐ codec

en: Input & Codecs
gd: Ion-chur ┐ codecs

en: Input & Codecs Settings
gd: Roghainnean ion-chuir ┐ codec

en: Input && Codecs
gd: Ion-chur ┐ codecs

en: Input / Codecs
gd: Ion-chur/Codecs

en: Input bitrate
gd: Bitrate an ion-chuir

en: Input card to use
gd: A' chairt ion-chuir a thèid a chleachdadh

en: Input has changed
gd: Dh'atharraich an t-ion-chur

en: Input stream
gd: Sruth ion-chuir

en: Input/Read
gd: Ion-chur/Air a leughadh

en: Input:
gd: Ion-chur:

en: Insert Disc
gd: Cuir a-steach diosg

en: Install
gd: Stàlaich

en: Instances
gd: Ionstansan

en: Instrumental
gd: Ionnsramaideach

en: Instrumental pop
gd: Pop ionnsramaideach

en: Instrumental rock
gd: Roc ionnsramaideach

en: Integrate video in interface
gd: Amalaich a' video san eadar-aghaidh

en: Intensity
gd: Dèine

en: Intensity of sepia effect
gd: Dèine na buaidh sepia

en: Interactive Zoom
gd: Sùm eadar-ghnìomhach

en: Interface
gd: Eadar-aghaidh

en: Interface Settings
gd: Roghainnean na h-eadar-aghaidh

en: Interface module
gd: Mòideal na h-eadar-aghaidh

en: Interface style
gd: Stoidhle na h-eadar-aghaidh

en: Internet
gd: Eadar-lìon

en: Invalid combination
gd: Measgachadh mì-dhligheach

en: Invalid selection
gd: Taghadh mì-dhligheach

en: Invert colors
gd: Ais-tionndaidh nan dathan

en: Irish
gd: Gaeilge

en: Italian
gd: Eadailtis

en: Japanese
gd: Seapanais

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
gd: Seapanais (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
gd: Seapanais (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
gd: Seapanais Unix (EUC-JP)

en: Jump Bac&kward
gd: Gearr leu&m air ais

en: Jump To Time
gd: Gearr leum dhan àm

en: Jump to Specific &Time
gd: Gearr leum gu àm &sònraichte

en: Jump to time
gd: Gearr leum dhan àm

en: Kalaallisut (Greenlandic)
gd: Kalaallisut (Graolannais)

en: Kasenna MediaBase parser
gd: Parsair Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
gd: Dual-chainnt Kasenna RTSP

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
gd: Tha frithealaichean Kasenna a' cleachdadh seann dual-chainnt neo-stannardach de RTSP. Leis a' pharamadair seo, feuchaidh VLC ris an dual-chainnt seo ach chan urrainn dha ceangal ri frithealaichean àbhaisteach RTSP an uairsin.

en: Kashmiri
gd: Caismiris

en: Kazakh
gd: Casachais

en: Keep Recent Items
gd: Glèidh nithean a chaidh an cluich o chionn ghoirid

en: Keep audio level between sessions
gd: Glèidh àirde na fuaime eadar seiseanan

en: Keep original audio track
gd: Glèidh traca tùsail na fuaime

en: Keep original video track
gd: Glèidh an traca video tùsail

en: Key:
gd: Iuchair:

en: Khmer
gd: Cmèar

en: Kirghiz
gd: Cìorgasais

en: Knee
    radius
gd: Rèideas
    na glùine

en: Korean
gd: Coirèanais

en: Korean (EUC-KR/CP949)
gd: Coirèanais (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
gd: Coirèanais (ISO-2022-KR)

en: Kurdish
gd: Cùrdais

en: LIBRARY
gd: LEABHARLANN

en: LOCAL NETWORK
gd: LÌONRA IONADAIL

en: Language
gd: Cànan

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
gd: Cànan traca na fuaime a bu toigh leat (le cromagan eatarra, còdan dhùthchannan a tha a dhà no trì litrichean a dh'fhaid; 's urrainn dhut "none" a chleachdadh ma tha thu airson seachnadh gun cleachdar cànan eile mar fallback).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
gd: Cànan traca nam fo-thiotalan bu toigh leat (le cromagan eatarra, còdan dhùthchannan a tha a dhà no trì litrichean a dh'fhaid; 's urrainn dhut "any" a chleachdadh mar fallback).

en: Lao
gd: Làtho

en: Large
gd: Mòr

en: Large Hall
gd: Talla mòr

en: Larger
gd: Nas motha

en: Last check on: %@
gd: Sgrùdadh mu dheireadh: %@

en: Latin
gd: Laideann

en: Latvian
gd: Laitbheis

en: Launch EyeTV now
gd: Cuir gu dol EyeTV an-dràsta

en: Launching an update request...
gd: A' cur air bhog iarrtas airson ùrachadh...

en: Leave Fullscreen
gd: Fàg an làn-sgrìn

en: Leave fullscreen
gd: Fàg an làn-sgrìn

en: Left
gd: Clì

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
gd: Leig leis a' video sgèileadh ri meud uinneige no làn-sgrìn.

en: Licence
gd: Ceadachas

en: License
gd: Ceadachas

en: Lime
gd: Liomaideag

en: Line 1:
gd: Loidhne 1:

en: Line 2:
gd: Loidhne 2:

en: Linear
gd: Loidhneach

en: List View
gd: Sealladh nan liosta

en: List of words separated by | to filter
gd: Liosta de dh'fhaclan le | eatarra airson an criathradh

en: Listeners
gd: Luchd-èisteachd

en: Lithuanian
gd: Liotuainis

en: Live
gd: Beò

en: Live555 stream transport
gd: Còmhdail sruth Live555

en: Load
gd: Luchdaich

en: Load extensions on startup
gd: Luchdaich na leudachain aig an toiseach

en: Load subtitles file:
gd: Luchdaich faidhle nam fo-thiotalan:

en: Loading flowplayer...
gd: A' luchdadh a' flowplayer...

en: Local Network
gd: Lìonra ionadail

en: Local drives
gd: Draibhean ionadail

en: Local playback
gd: Cluich ionadail

en: Location
gd: Ionad

en: Location:
gd: Àite:

en: Lock Aspect Ratio
gd: Glais co-mheas an deilbh

en: Logo
gd: Suaicheantas

en: Logo erase
gd: Dubh às an suaicheantas

en: Logo filenames
gd: Ainmean faidhle nan suaicheantas

en: Long backwards jump
gd: Leum mòr air ais

en: Long forward jump
gd: Leum fada air adhart

en: Long jump length
gd: Leum fada

en: Long jump length, in seconds.
gd: Leum fada, ann an diogan.

en: Look and feel
gd: Coltas

en: Loop
gd: Lùb

en: Loop / Repeat
gd: Lùb / Ath-chluich

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
gd: Sìor-lùb o phuing A gu puing B
    Dèan briogadh gus a' phuing A a shuidheachadh

en: Loop from point A to point B continuously.
gd: Lùb o phuing A gu puing B gun sgur.

en: Lost
gd: Air chall

en: Lost buffers
gd: Bufairean air chall

en: Lost frames
gd: Frèamaichean air an call

en: Low
gd: Ìseal

en: Low definition (320 lines)
gd: Deifinisean ìseal (320 loidhne)

en: Low freq (Hz)
gd: Tricead ìseal (Hz)

en: Low freq gain (dB)
gd: Tarbhachd triceid ìseil (dB)

en: Low latency
gd: Foillidheachd ìseal

en: Lower the interface below all other windows.
gd: Ìslich an eadar-aghaidh fo gach uinneag eile.

en: Lowest latency
gd: Foillidheachd as ìsle

en: Lyrics
gd: Na facail

en: M-JPEG camera demuxer
gd: Demuxer camara M-JPEG

en: M3U playlist
gd: Liosta-chluich M3U

en: M3U playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich M3U

en: M3U8 playlist
gd: Liosta-chluich M3U8

en: MP4 stream demuxer
gd: Demuxer sruth MP4

en: MPEG 1 Format
gd: Fòrmat MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gd: Breath fuaime MPEG 3 (gabhaidh a chleachdadh le MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG agus RAW)

en: MPEG Program Stream
gd: Sruth prògraim MPEG

en: MPEG Transport Stream
gd: Sruth còmhdhalach MPEG

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
gd: MPEG-1 Video codec (gabhaidh a chleachdadh le MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG agus RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
gd: MPEG-2 Video codec (gabhaidh a chleachdadh le MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG agus RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
gd: MPEG-4 Video codec (gabhaidh a chleachdadh le MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG agus RAW)

en: MPEG-4 video
gd: Video MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
gd: Demuxer video MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
gd: Fuaim MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MTP Device
gd: Uidheam MTP

en: MTP devices
gd: Uidheaman MTP

en: MY COMPUTER
gd: AN COIMPIUTAIR AGAM

en: Mac OS X interface
gd: Eadar-aghaidh Mac OS X

en: Macedonian
gd: Masadoinis

en: Maemo hildon interface
gd: Eadar-aghaidh Maemo hildon

en: Magnification
gd: Meudachadh

en: Magnification/Zoom
gd: Meudachadh/Sùm

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
gd: Meudaich pàirt dhen video. 'S urrainn dhut taghadh dè pàirt dhen dealbh a thèid a chur am meud.

en: Main Toolbar
gd: Prìomh-bhàr-inneal

en: Main Window...
gd: A' phrìomh-uinneag...

en: Main interfaces
gd: Prìomh eadar-aghaidhean

en: Main interfaces settings
gd: Roghainnean nam prìomh eadar-aghaidh

en: Make a donation...
gd: Thoir tabhartas...

en: Makeup
    gain
gd: Tarbhachd
    makeup

en: Malay
gd: Malaidhis

en: Maltese
gd: Maltais

en: Manual download only
gd: Luchdadh a-nuas de làimh a-mhàin

en: Manx
gd: Gaelg

en: Mark analyzed Pixels
gd: Comharraich pixels a chaidh a sgrùdadh

en: Maroon
gd: Ciar-dhonn

en: Marshall
gd: Marshallese

en: Mask
gd: Masg

en: Matroska stream demuxer
gd: Demuxer sruth Matroska

en: Maximum level
gd: An ìre as motha

en: Mean
gd: Meadhan

en: Media &Information
gd: Fiosrachadh a' &mheadhain

en: Media Files
gd: Faidhlichean meadhain

en: Media Information
gd: Fiosrachadh nam meadhanan

en: Media Information...
gd: Fiosrachadh nam meadhanan...

en: Media Library
gd: Leabhar-lann nam meadhanan

en: Media Manager Edition
gd: Tionndadh Media Manager

en: Media Manager List
gd: Liosta Media Manager

en: Media data size
gd: Meud dàta a' mheadhain

en: Media: %s
gd: Meadhan: %s

en: Meditative
gd: Meòmhrachail

en: Medium
gd: Meadhanach

en: Medium backwards jump
gd: Leum meadhanach air ais

en: Medium forward jump
gd: Leum meadhanach air adhart

en: Medium jump length
gd: Leum meadhanach

en: Medium jump length, in seconds.
gd: Leum meadhanach, ann an diogan.

en: Mega bass cutoff
gd: Cutoff a' mega bass

en: Mega bass level
gd: Ìre a' mega bass

en: Menu
gd: Clàr-taice

en: Menus language:
gd: Cànan nan clàr-taice:

en: Messages
gd: Teachdaireachdan

en: Messages...
gd: Teachdaireachdan...

en: Meta-information
gd: Meata-fhiosrachadh

en: Metadata
gd: Meata-dàta

en: Mi&nimal Interface
gd: Mea&nbh-eadar-aghaidh

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
gd: Às-chur video OpenGL as lugha airson Mac OS X (fosglaidh seo uinneag gun iomallan)

en: Minimal Mac OS X interface
gd: Eadar-aghaidh Mac OS X as lugha

en: Minimize Window
gd: Lùghdaich an uinneag

en: Mirror
gd: Sgàthanaich

en: Miscellaneous
gd: Measgachadh

en: Miscellaneous Options
gd: Roghainnean eile

en: Miscellaneous audio settings and modules.
gd: Measgachadh de roghainnean is mòidealan fuaime.

en: Missing AACS configuration file!
gd: Tha faidhle rèiteachadh AACS a dhìth!

en: Mode
gd: Modh

en: Model
gd: Modail

en: Modules Tree
gd: Craobh nam mòidealan

en: Moldavian
gd: Moldobhais

en: Mongolian
gd: Mongolais

en: More Info
gd: Barrachd fiosrachaidh

en: More information...
gd: Barrachd fiosrachaidh...

en: Motion Detect
gd: Mothachadh do ghluasad

en: Motion blur
gd: Sgleòthadh gluasaid

en: Motion detect
gd: Mothachadh do ghluasad

en: Mount Point
gd: Puing dìridh

en: Mouse Gestures
gd: Gluasadan na luchaige

en: MouseWheel up-down axis Control
gd: Smachdadh leis an aiseal suas is sìos cuibhle na luchaige

en: Move OSD menu highlight to the widget below
gd: Gluais soillseachadh clàr-taice OSD dhan widget foidhe

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
gd: Gluais soillseachadh clàr-taice OSD dhan widget air an taobh chlì

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
gd: Gluais soillseachadh clàr-taice OSD dhan widget air an taobh deas

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
gd: Gluais soillseachadh clàr-taice OSD dhan widget os a chionn

en: Move To Trash and Relaunch VLC
gd: Gluais dhan sgudal iad is cuir gu dol VLC a-rithist

en: Multiply subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
gd: Iomadaich faid nam fo-thiotalan leis an luach seo.
    Tagh 0 gus seo a chur à comas.

en: Mute
gd: Mùch

en: Mute the audio.
gd: Mùch an fhuaim.

en: Mux Control
gd: Uidheam-smachd Mux

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
gd: Cruthaichidh muxers na fòrmatan capsaileachaidh air a bheil feum gus na sruthan bunasach uile a chur còmhla (video, fuaim...). Leigidh an roghainn seo leat muxer sònraichte èigneachadh uair sam bith. Ach 's mathaid nach bu chòir dhut sin a dhèanamh.
    'S urrainn dhut paramadairean bunaiteach a shuidheachadh airson gach muxer cuideachd.

en: My Computer
gd: An coimpiutair agam

en: My Music
gd: Mo cheòl

en: My Pictures
gd: Na dealbhan agam

en: My Videos
gd: Na videothan agam

en: N&ormal Speed
gd: &Astar àbhaisteach

en: Name
gd: Ainm

en: Name:
gd: Ainm:

en: Native Slider
gd: Sleamhnaiche tùsanach

en: Navigate down
gd: Seòl sìos

en: Navigate left
gd: Seòl dhan taobh chlì

en: Navigate right
gd: Seòl dhan taobh deas

en: Navigate up
gd: Seòl suas

en: Navigation
gd: Seòladaireachd

en: Navy
gd: Gorm a' chabhlaich

en: Ncurses interface
gd: Eadar-aghaidh Ncurses

en: Ndebele, North
gd: Ndebele Thuathach

en: Ndebele, South
gd: Ndebele Dheasach

en: Ne&xt
gd: Air adhar&t

en: Negate colors
gd: Rach as àicheadh nan dath

en: Nepali
gd: Neapàilis

en: Network
gd: Lìonra

en: Network Access Policy
gd: Poileasaidh an inntrigidh dhan lìonra

en: Network Protocol
gd: Pròtacal an lìonraidh

en: Network identifier
gd: Aithnichear lìonraidh

en: Network settings
gd: Roghainnean an lìonraidh

en: Network streams (SAP)
gd: Sruthan lìonraidh (SAP)

en: Never fix
gd: Na càraich idir

en: New destination
gd: Ceann-uidhe ùr

en: New profile
gd: Pròifil ùr

en: New wave
gd: New Wave

en: New winamp 5.2 shoutcast import
gd: Ion-phortadh de Winamp 5.2 Shoutcast ùr

en: Next
gd: Air adhart

en: Next / Forward
gd: Air adhart

en: Next Channel
gd: An ath sheanail

en: Next Chapter/Title
gd: An ath-chaibideal/tiotal

en: Next chapter
gd: An ath-chaibideal

en: Next frame
gd: An ath-fhrèam

en: Next media in the playlist
gd: An ath-mheadhan air an liosta-chluich

en: Next media in the playlist, skip forward when keep-pressed
gd: An ath-mheadhan air an liosta-chluich, gearr leuman air adhart ma chumar shìos e

en: Next title
gd: An ath-thiotal

en: Next widget style:
gd: An ath-stoidhle widget:

en: No CrashLog found
gd: Cha deach loga nan tuislidhean a lorg

en: No Repeat
gd: Na ath-dhèan

en: No check was performed yet.
gd: Cha deach sgrùdadh a dhèanamh fhathast.

en: No device is selected
gd: Chan eil uidheam air a thaghadh

en: No device is selected.
    
    Choose available device in above pull-down menu.
gd: Cha deach uidheam a thaghadh.
    
    Tagh uidheam a tha ri fhaighinn sa chlàr-taice gu h-àrd.

en: No disc menus
gd: Gun chlàir-thaice dhiosgan

en: No file selected
gd: Cha deach faidhle a thaghadh

en: No folder selected
gd: Cha deach pasgan a thaghadh

en: No help available
gd: Chan eil cobhair ri fhaighinn

en: No input
gd: Gun ion-chur

en: No input found
gd: Cha deach ion-chur a lorg

en: No input selected
gd: Cha deach ion-chur a thaghadh

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
gd: Cha deach mòideal iomchaidh a lorg. Cleachd --list no --list-verbose gus mòidealan a tha ri làimh fhaicinn.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
gd: Cha deach sruth ùr no nì dligheach air an liosta-chluich a thaghadh.
    
    Tagh aonan mus dèid thu air adhart dhan ath-dhuilleag.

en: No suitable decoder module
gd: Chan eil mòideal dì-chòdachaidh freagarrach ann

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
gd: Cha deach ionstans de v4l2 a lorg.
    Dèan cinnteach gun deach an t-uidheam fhosgladh le VLC 's gu bheil e 'ga chluich.
    
    Nochdaidh na h-uidheaman-smachd an-seo leotha fhèin.

en: No valid destination
gd: Chan e ceann-uidhe dligheach a tha ann

en: No valid host certificate found in AACS config file.
gd: Cha deach teisteanas òstair dligheach a lorg san fhaidhle rèiteachadh AACS.

en: No valid processing key found in AACS config file.
gd: Cha deach iuchair pròiseasaidh dhligheach a lorg san fhaidhle rèiteachadh AACS.

en: Noise
gd: Faram

en: None
gd: Chan eil gin

en: Nordic (Latin-6)
gd: Lochlannach (Laideann-6)

en: Norm
gd: Nòrm

en: Normal
gd: Àbhaisteach

en: Normal Size
gd: Meud àbhaisteach

en: Normal rate
gd: Reat àbhaisteach

en: Normal/Repeat/Loop
gd: Àbhaisteach/Ath-chluich/Lùbadh

en: Normalize volume to:
gd: Àbhaistich àirde na fuaime gu:

en: Northern Sami
gd: Sàmais Thuathach

en: Norwegian
gd: Nirribhis

en: Norwegian Bokmaal
gd: Nirribhis, Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
gd: Nirribhis, Nynorsk

en: Not Set
gd: Gun a shuidheachadh

en: Note:
gd: An aire:

en: Now Playing
gd: 'Ga chluich an-dràsta

en: Number of clones
gd: Àireamh de chlònaichean

en: Number of days between two update checks
gd: Thoir sùil airson ùrachadh an dèidh uireid seo de làithean

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Occitan (post 1500); Provencal
gd: Ogsatanais (an dèidh 1500); Provençal

en: Off
gd: Dheth

en: Olive
gd: Donn-uaine

en: On
gd: Air

en: On Screen Display
gd: Taisbeanadh air an sgrìn

en: Online Documentation...
gd: Treòrachadh air loidhne...

en: Online Forum...
gd: Fòram air loidhne...

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
gd: Cha dèid a chur a-null ach am post-d bunaiteach agad, as aonais fiosrachaidh sam bith eile.

en: Opacity
gd: Dubharachd

en: Opaqueness
gd: Trìd-dhoilleireachd

en: Open
gd: Fosgail

en: Open &Capture Device...
gd: Fosgail i&nneal glacaidh...

en: Open &Disc...
gd: Fosgail &diosga...

en: Open &File...
gd: Fosg&ail faidhle...

en: Open &Folder...
gd: Fosg&ail pasgan...

en: Open &Location from clipboard
gd: Fosgail ionad on &stòr-bhòrd

en: Open &Network Stream...
gd: Fosgail sr&uth lìonraidh...

en: Open &Network...
gd: &Fosgail lìonra...

en: Open &Recent Media
gd: Meadhanan a bha &fosgailte o chionn goirid

en: Open BDMV folder
gd: Fosgail pasgan BDMV

en: Open Capture Device...
gd: Fosgail inneal glacaidh...

en: Open CrashLog...
gd: Fosgail loga nan tuislidhean...

en: Open D&irectory...
gd: Fosgail &eòlaire...

en: Open Directory
gd: Fosgail eòlaire

en: Open Disc...
gd: Fosgail diosga...

en: Open File
gd: Fosgail am faidhle

en: Open File...
gd: Fosgail faidhle...

en: Open Folder
gd: Fosgail pasgan

en: Open Media
gd: Fosgail meadhan

en: Open Network...
gd: Fosgail lìonra...

en: Open Play&list...
gd: Fosgail &liosta-chluich...

en: Open RTP/UDP Stream
gd: Fosgail sruth RTP/UDP

en: Open Recent
gd: Fosgailte o chionn ghoirid

en: Open Source
gd: Fosgail tùs

en: Open URL
gd: Fosgail URL

en: Open VIDEO_TS folder
gd: Fosgail pasgan VIDEO_TS

en: Open VLM configuration...
gd: Fosgail rèiteachadh VLM...

en: Open a medium
gd: Fosgail meadhan

en: Open a skin file
gd: Fosgail faidhle craicinn

en: Open media...
gd: Fosgail meadhan...

en: Open playlist
gd: Fosgail liosta-chluich

en: Open playlist...
gd: Fosgail liosta-chluich...

en: Open skin ...
gd: Fosgail craiceann ...

en: Open subtitles
gd: Fosgail na fo-thiotalan

en: Open subtitles file
gd: Fosgail faidhle nam fo-thiotalan

en: Open subtitles...
gd: Fosgail na fo-thiotalan...

en: Opening
gd: 'Ga fhosgladh

en: Optical SDI
gd: SDI lèirsinneach

en: Optical drive
gd: Draibh lèirsinneach

en: Option Setup
gd: Suidheachadh nan roghainnean

en: Options
gd: Roghainnean

en: Original Format
gd: Am fòrmat tùsail

en: Original ID
gd: An ID tùsail

en: Original Performer
gd: Neach-cluich tùsail

en: Original Size
gd: Am meud tùsail

en: Original audio
gd: Fuaim thùsail

en: Ossetian; Ossetic
gd: Ossetian

en: Other
gd: Eile

en: Outline
gd: Oir-loidhne

en: Outline Color
gd: Dath na h-oir-loidhne

en: Outline Thickness
gd: Tighead na h-oir-loidhne

en: Outline color
gd: Dath na h-oir-loidhne

en: Outline opacity
gd: Dubharachd na h-oir-loidhne

en: Outline thickness
gd: Tighead na h-oir-loidhne

en: Output
gd: Às-chur

en: Output Color Filtermode
gd: Modh criathradh dath an às-chuir

en: Output module
gd: Mòideal an às-chuir

en: Output module:
gd: Mòideal an às-chuir:

en: Output modules
gd: Mòideal an às-chuir

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
gd: Às-chur a' video air sgèile liath. A chionn 's nach dèid fiosrachadh nan dathan a chòdachadh, caomhnaidh seo comas pròiseasaidh dhut.

en: Output/Written/Sent
gd: Às-chur/Sgrìobhte/Cuirte

en: Output:
gd: Às-chur:

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
gd: 'S e comas luathachadh bathar-cruaidh na cairte video agad a tha san tar-chòmhdachadh (an comas video a reandaradh gu dìreach). Feuchaidh VLC ri a chleachdadh a ghnàth.

en: Overlay subtitles on the video
gd: Cuir na fo-thiotalan air uachdar a' video

en: Overlay video output
gd: Tar-chòmhdaich às-chur a' video

en: Overlays
gd: Tar-chòmhdachadh

en: Override parameters
gd: Leig seachad na paramadairean

en: P&layback
gd: &Cluich

en: PLS playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich PLS

en: Packetizer modules settings
gd: Roghainnean mòidealan a' phacaidiche

en: Packetizers
gd: Pacaidiche

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
gd: Thèid na pacaidichean a chleachdadh gus na sruthan bunasach a ro-ullachadh mus dèid am muxaigeadh. Leigidh an roghainn seo leat pacaidiche sònraichte èigneachadh uair sam bith. Ach 's mathaid nach bu chòir dhut sin a dhèanamh
    'S urrainn dhut paramadairean bunaiteach a shuidheachadh airson gach pacaidiche cuideachd.

en: Partial Extract
gd: Às-tharraing leth-phàirteach

en: Party
gd: Pàrtaidh

en: Password
gd: Facal-faire

en: Password for HTTP Proxy
gd: Am facal-faire airson progsaidh HTTP

en: Password:
gd: Facal-faire:

en: Paste
gd: Cuir ann

en: Path
gd: Slighe

en: Path to the skin to use.
gd: An t-slighe dhan chraiceann a thèid a chleachdadh.

en: Pause
gd: Cuir 'na stad

en: Pause on the last frame of a video
gd: Cuir 'na stad san fhrèam mu dheireadh de video

en: Pause only
gd: Na dèan ach cur 'na stad

en: Pause playback when minimized
gd: Cuir a' chluich 'na stad nuair a bhios e lùghdaichte

en: Pause the playback
gd: Cuir 'na stad

en: Paused
gd: 'Na stad

en: Performance options
gd: Roghainnean an dèanadais

en: Performers
gd: Luchd-cluich

en: Persian
gd: Peirsis

en: Phosphor
gd: Fosfor

en: Picture
gd: Dealbh

en: Picture aspect-ratio n:m
gd: Co-mheas an deilbh n:m

en: PictureFlow View
gd: Sealladh PictureFlow

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
gd: An t-àite far am faicear an tiotal (sa mheadhan aig a' bhun a ghnàth).

en: Play
gd: Cluich

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
gd: Cluich
    Ma tha an liosta-chluich falamh, fosgail meadhan

en: Play another media synchronously
gd: Cluich meadhan eile aig an aon àm

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
gd: Cluich meadhan eile aig an aon àm (faidhle fuaim eile, ...)

en: Play as is
gd: Cluich e mar a tha e

en: Play only
gd: Na dèan ach cluich

en: Play playlist bookmark 1
gd: Cluich comharra-leabhair 1 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 10
gd: Cluich comharra-leabhair 10 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 2
gd: Cluich comharra-leabhair 2 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 3
gd: Cluich comharra-leabhair 3 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 4
gd: Cluich comharra-leabhair 4 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 5
gd: Cluich comharra-leabhair 5 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 6
gd: Cluich comharra-leabhair 6 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 7
gd: Cluich comharra-leabhair 7 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 8
gd: Cluich comharra-leabhair 8 na liosta-chluich

en: Play playlist bookmark 9
gd: Cluich comharra-leabhair 9 na liosta-chluich

en: Play&list
gd: &Liosta-chluich

en: Play/Pause
gd: Cluich/Cuir 'na stad

en: Playback
gd: Cluich

en: Playback Buttons
gd: Putain cluich

en: Playback Rate
gd: Reat na cluiche

en: Playback Speed
gd: Astar na cluiche

en: Playback control
gd: Uidheam-smachd na cluich

en: Playback speed
gd: Astar na cluiche

en: Played
gd: Air a chluich

en: Played buffers
gd: Bufairean air an cluich

en: Player...
gd: Cluicheadair...

en: Playlist
gd: An liosta-chluich

en: Playlist Files
gd: Faidhlichean na liosta-chluich

en: Playlist Files|
gd: Faidhlichean liosta-chluich|

en: Playlist bookmark 1
gd: Comharra-leabhair 1 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 10
gd: Comharra-leabhair 10 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 2
gd: Comharra-leabhair 2 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 3
gd: Comharra-leabhair 3 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 4
gd: Comharra-leabhair 4 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 5
gd: Comharra-leabhair 5 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 6
gd: Comharra-leabhair 6 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 7
gd: Comharra-leabhair 7 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 8
gd: Comharra-leabhair 8 na liosta-chluich

en: Playlist bookmark 9
gd: Comharra-leabhair 9 na liosta-chluich

en: Playlist...
gd: Liosta-chluich...

en: Please enter a network URL:
gd: Cuir a-steach URL lìonraidh:

en: Please enter a valid login name and a password.
gd: Cuir a-steach ainm-cleachdaiche is facal-faire dligheach.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
gd: Cuir a-steach an URL no an t-slighe dhan mheadhan a tha thu airson cluich

en: Please enter the new profile name.
gd: Cuir a-steach ainm ùr na pròifile.

en: Plu&gins and extensions
gd: Plu&gain is leudachain

en: Plugins
gd: Plugain

en: Plugins and extensions
gd: Plugain is leudachain

en: Podcast Author
gd: Ùghdar a' phod-chraolaidh

en: Podcast Category
gd: Roinn-seòrsa a' phod-chraolaidh

en: Podcast Copyright
gd: Còir-lethbhreac a' phod-chraolaidh

en: Podcast Duration
gd: Faid a' phod-chraolaidh

en: Podcast Info
gd: Fiosrachadh air a' phod-chraoladh

en: Podcast Keywords
gd: Faclan-luirg a' phod-chraolaidh

en: Podcast Link
gd: Ceangal a' phod-chraolaidh

en: Podcast Publication Date
gd: Latha foillseachadh a' phod-chraolaidh

en: Podcast Size
gd: Meud a' phod-chraolaidh

en: Podcast Subcategory
gd: Fo-roinn-seòrsa a' phod-chraolaidh

en: Podcast Subtitle
gd: Fo-thiotal a' phod-chraolaidh

en: Podcast Summary
gd: Gearr-chunntas a' phod-chraolaidh

en: Podcast Type
gd: Seòrsa a' phod-chraolaidh

en: Podcast URLs list
gd: Liosta URLaichean nam pod-chraoladh

en: Podcast parser
gd: Parsair pod-chraolaidh

en: Podcasts
gd: Pod-chraolaidhean

en: Polish
gd: Pòlainnis

en: Pop/funk
gd: Pop/Funk

en: Port to use for the RTP source of the session
gd: Am port a thèid a chleachdadh airson tùs RTSP an t-seisein

en: Portuguese
gd: Portagailis

en: Position
gd: Ionad

en: Position Control
gd: Smachd air an ionad

en: Position of video title
gd: Ionad tiotal a' video

en: Post processing
gd: Giullachd an dèidh làimh

en: Post-Processing Quality
gd: Càileachd na giullachd an dèidh làimh

en: Posterize
gd: Postairich

en: Posterize level
gd: Ìre a' phostaireachaidh

en: Pre&vious
gd: Ai&r ais

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Preferences file could not be saved
gd: Cha b' urrainn dhuinn faidhle nan roghainnean a shàbhaladh

en: Preferences...
gd: Roghainnean...

en: Preferred Audio language
gd: An cànan as fhearr leat airson fuaim

en: Preferred Subtitle Language
gd: An cànan as fhearr leat airson fo-thiotalan

en: Preferred audio language:
gd: An cànan as fhearr leat airson fuaim:

en: Preferred subtitles language
gd: An cànan as fhearr leat airson fo-thiotalan

en: Preferred video resolution
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh a' video a bu toigh leat

en: Prefix
gd: Ro-leasachan

en: Preload MKV files in the same directory
gd: Ro-luchdaich faidhlichean MKV san dearbh-eòlaire

en: Preset
gd: Ro-sheata

en: Press new keys for
    "%@"
gd: Brùth iuchraichean ùra airson
    "%@"

en: Press the new keys for
gd: Brùth na h-iuchraichean ùra airson

en: Prev
gd: Air ais

en: Previous
gd: Air ais

en: Previous / Backward
gd: Air ais

en: Previous Channel
gd: An t-seanail làithreach

en: Previous Chapter/Title
gd: An caibideal/tiotal roimhe

en: Previous chapter
gd: An caibideal roimhe

en: Previous media in the playlist
gd: Am meadhan roimhe air an liosta-chluich

en: Previous media in the playlist, skip backward when keep-pressed
gd: Am meadhan roimhe air an liosta-chluich, gearr leuman air ais ma chumar shìos e

en: Previous title
gd: An tiotal roimhe

en: Privacy / Network Interaction
gd: Prìobhaideachd / Eadar-gnìomhachd lìonraidh

en: Privacy and Network Access Policy
gd: Poileasaidh na prìobhaideachd 's an inntrigidh dhan lìonra

en: Producer
gd: Riochdaire

en: Product
gd: Bathar

en: Profile
gd: Pròifil

en: Profile Name
gd: Ainm na pròifile

en: Program
gd: Prògram

en: Program Guide
gd: Treòir prògraim

en: Programs
gd: Prògraman

en: Protocol
gd: Pròtacal

en: Providers Source Content
gd: Susbaint thùsail an t-solaraiche

en: Publisher
gd: Foillsichear

en: Purple
gd: Purpaidh

en: Pushto
gd: Pachtu

en: Puzzle game
gd: Geama tòimhseachain

en: Qt interface
gd: Eadar-aghaidh Qt

en: Quick &Open File...
gd: F&osgail faidhle gu luath...

en: QuickTime Media Link importer
gd: Ion-phortaichear QuickTime Media Link

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Quit VLC
gd: Fàg VLC

en: Quit after Playback
gd: Fàg an-seo as dèidh cluich

en: Quit at the end of playlist
gd: Fàg an-seo nuair a ruigear deireadh na liosta-chluich

en: RAM playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich RAM

en: RTP over RTSP (TCP)
gd: RTP seach RTSP (TCP)

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
gd: Demuxer RTP/RTSP/SDP (a' cleachdadh Live555)

en: RTSP announce
gd: Èigheach RTSP

en: RTSP authentication
gd: Dearbhadh RTSP

en: RTSP password
gd: Facal-faire RTSP

en: RTSP user name
gd: Ainm-cleachdaiche RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
gd: Inntrigeadh is demux RTSP/RTP

en: Radio device name
gd: Ainm an inneil rèidio

en: Radius
gd: Rèideas

en: Raeto-Romance
gd: Rumains

en: Raise the interface above all other windows.
gd: Àrdaich an eadar-aghaidh os cionn gach uinneig eile.

en: Random
gd: Air thuaiream

en: Random Off
gd: Chan ann air thuaiream

en: Random On
gd: 'S ann air thuaiream

en: Rating
gd: Rangachadh

en: Read at media
gd: Leugh aig a' mheadhan

en: ReadMe / FAQ...
gd: LeughMi / CÀBHA...

en: Recalculate subtitles duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
gd: Ath-àireamhaich faid nam fo-thiotalan a-rèir
    an cuid susbaint is an luach seo.
    Tagh 0 gus a chur à comas.

en: Record
gd: Clàraich

en: Record directory or filename
gd: Clàraich eòlaire no ainm faidhle

en: Red
gd: Dearg

en: Refresh list
gd: Ath-nuadhaich an liosta

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
gd: Gu mì-fhortanach, chan urrainn dhut na h-iuchraichean seo a chleachdadh mar ath-ghoiridean hotkeys.

en: Relative font size
gd: Meudh dàimheach a' chruth-chlò

en: Release
gd: Leig às

en: Reload extensions
gd: Ath-luchdaich na leudachain

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Remove Selected
gd: Thoir air falbh na thagh mi

en: Remove old preferences?
gd: A bheil thu airson na seann roghainnean a thoirt air falbh?

en: Remove this podcast subscription
gd: Thoir air falbh am fo-sgrìobhadh pod-chraolaidh seo

en: Render text or image
gd: Dèan reandaradh air an teacsa no an dealbh

en: Render the image or text in current overlay buffer.
gd: Dèan reandaradh air an teacsa no an dealbh san tar-chòmhdachadh bhufair làithreach.

en: Repair AVI Files
gd: Càirich faidhlichean AVI

en: Repeat
gd: Ath-chluich

en: Repeat All
gd: Ath-chluich na h-uile

en: Repeat Off
gd: Cuir dheth an ath-chluich

en: Repeat One
gd: Ath-chluich aonan

en: Repeat delay:
gd: Dàil air an ath-dhèanamh:

en: Repeat:
gd: Ath-dhèan:

en: Replay gain
gd: Tarbhachd na cluich

en: Replay gain mode
gd: Modh tarbhachd na h-ath-chluich

en: Replay gain mode:
gd: Modh tarbhachd na h-ath-chluich:

en: Requirements
gd: Riatanasan

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: Reset All
gd: Ath-shuidhich na h-uile

en: Reset Preferences
gd: Ath-shuidhich na roghainnean

en: Resize interface to the native video size
gd: Meud na h-eadar-aghaidh a-rèir meud tùsail a' video

en: Resize interface to video size
gd: Meud na h-eadar-aghaidh a-rèir meud a' video

en: Resolution
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh

en: Retrieving Channel Info...
gd: A' faighinn fiosrachadh na seanail...

en: Reveal in Finder
gd: Nochd san lorgair

en: Reverse
gd: Druim air ais

en: Reverse stereo
gd: Stereo contrarra

en: Revert to normal play speed
gd: Till dhan astar chluich àbhaisteach

en: Right
gd: Deas

en: Ripple
gd: Cuairteagan

en: Rock
gd: Roc

en: Rock & roll
gd: Rock & Roll

en: Romanian
gd: Romàinis

en: Rotate
gd: Cuairtich

en: Rotate by 180 degrees
gd: Cuairtich le 180 ceum

en: Rotate by 270 degrees
gd: Cuairtich le 270 ceum

en: Rotate by 90 degrees
gd: Cuairtich le 90 ceum

en: Rows
gd: Ràghan

en: Rows:
gd: Ràghan:

en: Run manually
gd: Ruith a làimh

en: Run on schedule
gd: Ruith a-rèir an sgeideil

en: Run time
gd: Àm ruith

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
gd: A' ruith vlc leis an eadar-aghaidh bhunaiteach. Cleachd cvlc gus vlc a chleachdadh as a h-aonais.

en: Russian
gd: Ruisis

en: Russian (KOI8-R)
gd: Ruisis (KOI8-R)

en: S&tatistics
gd: S&tadastaireachd

en: S-Video input
gd: Ion-chur S-Video

en: SAP Announce
gd: Èigheach SAP

en: SAP announce
gd: Èigheach SAP

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
gd: Tha SAP 'na dhòigh gus sruthan (a tha 'gan cur le ioma-chraoladh UDP no RTO) a nochdadh gu poblach.

en: Samoan
gd: Cànan Samotha

en: Sample Rate
gd: Reat samplachaidh

en: Sample rate
gd: Reat samplachaidh

en: Samplerate
gd: Reat samplachaidh

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
gd: Reat samplachaidh de shruth na fuaime a tha ri ghlacadh ann an Hz (m.e. 11025, 22050, 44100, 48000))

en: Sardinian
gd: Sàrdais

en: Satellite azimuth
gd: Azimuth saideil

en: Saturation
gd: Sàthachd

en: Save
gd: Sàbhail

en: Save File
gd: Sàbhail sam faidhle

en: Save Metadata
gd: Sàbhail am metadata

en: Save Playlist
gd: Sàbhail an liosta-chluich

en: Save Playlist to &File...
gd: Sàbhail an liosta-chluich ann am &faidhle...

en: Save Playlist...
gd: Sàbhail an liosta-chluich...

en: Save VLM configuration as...
gd: Sàbhail an rèiteachadh VLM mar...

en: Save and Continue
gd: Sàbhail is lean air adhart

en: Save and close the dialog
gd: Sàbhail is dùin an còmhradh

en: Save file to
gd: Sàbhail am faidhle ann an

en: Save file...
gd: Sàbhail am faidhle...

en: Save log file as...
gd: Sàbhail faidhle an loga mar...

en: Save playlist
gd: Sàbhail an liosta-chluich

en: Save playlist as...
gd: Sàbhail an liosta-chluich...

en: Save recently played items
gd: Sàbhail na chluicheadh o chionn goirid

en: Save the recently played items in the menu
gd: Sàbhail na rudan a chluich thu o chionn ghoirid sa chlàr-taice

en: Save this Log...
gd: Sàbhail an loga seo...

en: Save...
gd: Sàbhail...

en: Saves all the displayed logs to a file
gd: Sàbhail gach loga a tha ri fhaicinn ann am faidhle

en: Saving file failed
gd: Dh'fhàillig sàbhaladh an fhaidhle

en: Scale
gd: Sgèile

en: Scale factor
gd: Am factar sgèilidh

en: Scaled to screen
gd: Air a sgèileadh ris an sgrìn

en: Schedule
gd: Sgeideal

en: Schedule:
gd: Sgeideal:

en: Scope
gd: Sgòp

en: Score
gd: Sgòr

en: Scrambled
gd: Air scrambligeadh

en: Screen
gd: Sgrìn

en: Screen capture
gd: Glacadh-sgrìn

en: Search
gd: Lorg

en: Search Filter
gd: Criathrag luirg

en: Search in Playlist
gd: Lorg air an liosta-chluich

en: Search the playlist
gd: Lorg air an liosta-chluich

en: Select
gd: Tagh

en: Select "Advanced Options" to see all options.
gd: Tagh "Roghainnean adhartach" gus a h-uile roghainn fhaicinn.

en: Select All
gd: Tagh a h-uile

en: Select Directory
gd: Tagh eòlaire

en: Select File
gd: Tagh faidhle

en: Select Folder
gd: Tagh pasgan

en: Select Input
gd: Tagh ion-chur

en: Select Output
gd: Tagh às-chur

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
gd: Tagh inneal no eòlaire VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
gd: Tagh inneal no pasgan VIDEO_TS

en: Select a directory
gd: Tagh eòlaire

en: Select a file
gd: Tagh faidhle

en: Select a stream
gd: Tagh sruth

en: Select an action to change the associated hotkey
gd: Tagh gnìomh gus an hotkey ud atharrachadh

en: Select an action to change the associated hotkey:
gd: Tagh gnìomh gus an hotkey ud atharrachadh:

en: Select current widget
gd: Tagh am widget làithreach

en: Select next DVD chapter
gd: Tagh an ath-chaibideal dhen DVD

en: Select next DVD title
gd: Tagh an ath-thiotal dhen DVD

en: Select one or more files to open
gd: Tagh faidhle, no barrachd dhiubh, gus am fosgladh

en: Select one or multiple files
gd: Tagh aon fhaidhle air a' char as lugha

en: Select prev DVD chapter
gd: Tagh an caibideal roimhe dhen DVD

en: Select previous DVD title
gd: Tagh an tiotal DVD roimhe

en: Select profile:
gd: Tagh pròifil:

en: Select skin
gd: Tagh craiceann

en: Select the capture device type
gd: Tagh seòrsa an uidheim ghlacaidh

en: Select the directory to save to
gd: Tagh an t-eòlaire san dèid a shàbhaladh

en: Select the file
gd: Tagh am faidhle

en: Select the file to save to
gd: Tagh am faidhle san dèid a shàbhaladh

en: Select the hotkey to display the position.
gd: Tagh an hotkey gus an t-ionad a shealltainn.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
gd: Tagh an hotkeay gus a dhol dhan ath-fhrèam video.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum fada a ghearradh air ais.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum fada a ghearradh air adhart.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum meadhanach a ghearradh air ais.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum meadhanach a ghearradh air adhart.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum goirid a ghearradh air ais.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum goirid a ghearradh air adhart.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum glè ghoirid a ghearradh air ais.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
gd: Tagh an hotkey airson leum glè ghoirid a ghearradh air adhart.

en: Select the hotkey to quit the application.
gd: Tagh an hotkey gus an aplacaid fhàgail.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
gd: Tagh an hotkey airson astar na cluich a thilleadh dhan roghainn àbhaisteach.

en: Select the hotkey to stop playback.
gd: Tagh an hotkey airson sgur de chluich.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
gd: Tagh an hotkey airson toinneadh air adhart gu luath.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
gd: Tagh an hotkey airson cluich shlaodach.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
gd: Tagh an hotkey airson an làn-sgrìn no fhàgail.

en: Select the hotkey to use to pause.
gd: Tagh an hotkey airson rud a chur 'na stad.

en: Select the hotkey to use to play.
gd: Tagh an hotkey airson rud a chluich.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
gd: Tagh an hotkey airson leum a ghearradh dhan ath-rud air an liosta-chluich.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
gd: Tagh an hotkey airson leum a ghearradh dhan rud roimhe air an liosta-chluich.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
gd: Tagh an hotkey airson a dhol dhan làn-sgrìn no fhàgail.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
gd: Tagh an hotkey airson rud a chur 'na stad no leantainn air adhart.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
gd: Tagh an iuchair gus an rud a thagh thu a chur an gnìomh ann an clàr-taice an DVD.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
gd: Tagh an iuchair gus an ath-chaibideal dhen DVD a thaghadh

en: Select the key to choose the next title from the DVD
gd: Tagh an iuchair gus an ath-thiotal dhen DVD a thaghadh

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
gd: Tagh an iuchair gus an caibideal roimhe dhen DVD a thaghadh

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
gd: Tagh an iuchair gus an tiotal roimhe dhen DVD a thaghadh

en: Select the key to decrease audio volume.
gd: Tagh an iuchair gus àirde na fuaime a chur sìos.

en: Select the key to decrease the audio delay.
gd: Tagh an iuchair gus dàil na fuaime a chur a-bhàn.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
gd: Tagh an iuchair gus dàil nam fo-thiotal a lùghdachadh.

en: Select the key to increase audio volume.
gd: Tagh an iuchair gus àirde na fuaime a chur suas.

en: Select the key to increase the audio delay.
gd: Tagh an iuchair gus dàil na fuaime a chur an àirde.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
gd: Tagh an iuchair gus dàil nam fo-thiotal a chur an àirde.

en: Select the key to move subtitles higher.
gd: Tagh an iuchair gus na fo-thiotalan a ghluasad an àirde.

en: Select the key to move subtitles lower.
gd: Tagh an iuchair gus na fo-thiotalan a ghluasad a-bhàn.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
gd: Tagh an iuchair gus an roghnaichear a ghluasad sìos ann an clàr-taice DVD.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
gd: Tagh an iuchair gus an roghnaichear a ghluasad dhan taobh chlì ann an clàr-taice DVD.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
gd: Tagh an iuchair gus an roghnaichear a ghluasad dhan taobh deas ann an clàr-taice DVD.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
gd: Tagh an iuchair gus an roghnaichear a ghluasad suas ann an clàr-taice DVD.

en: Select the key to mute audio.
gd: Tagh an iuchair gus an fhuaim a mhùchadh.

en: Select the key to play this bookmark.
gd: Tagh an iuchair a chluicheas an comharra-leabhair seo.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
gd: Tagh an iuchair a shuidhicheas an comharra-leabhair seo dhen liosta-chluich.

en: Select the key to take you to the DVD menu
gd: Tagh an iuchair a bheir thu a chlàr-taice an DVD

en: Select the replay gain mode
gd: Tagh modh tarbhachd na cluich

en: Select the subtitles file
gd: Tagh faidhle nam fo-thiotalan

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
gd: Tagh an codec fuaime agad. Briog air gin dhiubh airson barrachd fiosrachaidh.

en: Select your video codec. Click one to get more information.
gd: Tagh an codec video agad. Briog air gin dhiubh airson barrachd fiosrachaidh.

en: Selected ports:
gd: Puirt a thagh thu:

en: Selecting current widget performs the associated action.
gd: Ma thaghar am widget làithreach, thèid an gnìomh co-cheangailte a dhèanamh.

en: Send
gd: Cuir

en: Send rate
gd: Reat a' chuir

en: Sent
gd: Air a chur

en: Sent bytes
gd: Bytes air an cur

en: Sent packets
gd: Pacaidean air an cur

en: Separate words by | (without space)
gd: Sgar faclan le | (as aonais beàrn)

en: Sepia intensity
gd: Dèine na sepia

en: Sepia video filter
gd: Criathrag video sepia

en: Sequential numbering
gd: Àireamhachadh sreath-leanmhainneach

en: Serbian
gd: Sèirbis

en: Services
gd: Seirbheisean

en: Services discovery
gd: Mothachadh do sheirbheisean

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
gd: Tha mòidealan a mhothaicheas do sheirbheisean nan goireasan a chuireas rudan ri liosta-chluich gu fèin-obrachail.

en: Session
gd: Seisean

en: Set as Wall&paper
gd: Cleachd &mar phàipear-balla

en: Set playlist bookmark 1
gd: Suidhich comharra-leabhair 1 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 10
gd: Suidhich comharra-leabhair 10 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 2
gd: Suidhich comharra-leabhair 2 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 3
gd: Suidhich comharra-leabhair 3 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 4
gd: Suidhich comharra-leabhair 4 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 5
gd: Suidhich comharra-leabhair 5 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 6
gd: Suidhich comharra-leabhair 6 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 7
gd: Suidhich comharra-leabhair 7 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 8
gd: Suidhich comharra-leabhair 8 na liosta-chluich

en: Set playlist bookmark 9
gd: Suidhich comharra-leabhair 9 na liosta-chluich

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
gd: Suidhich an tarbhachd uile-choitcheann ann an dB (-20 ... 20).

en: Set up associations...
gd: Suidhich dàimhean...

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
gd: Suidhichidh seo facal-faire a' cheangail mur eil ainm-cleachdaiche no facal-faire air a shuidheachadh san url.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
gd: Suidhichidh seo ainm-cleachdaiche a' cheangail mur eil ainm-cleachdaiche no facal-faire air a shuidheachadh san url.

en: Setting
gd: Roghainn

en: Settings
gd: Roghainnean

en: Settings for VLC's control interfaces
gd: Roghainnean nan eadar-aghaidhean smachdaidh aig VLC

en: Settings for VLC's interfaces
gd: Roghainnean nan eadar-aghaidhean aig VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
gd: Roghainnean airson ion-chur, demultiplexing, dì-chòdachadh is còdachadh

en: Settings for subtitles, teletext and CC decoders and encoders.
gd: Roghainnean airson dì-chòdaichearan is còdaichearan fho-thiotalan, teletext is CC.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
gd: Na roghainnean airson dì-chòdaichearan is còdaichearan fuaim-a-mhàin.

en: Settings for the main interface
gd: Roghainnean na prìomh eadar-aghaidh

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
gd: Roghainnean airson dì-chòdaichearan is còdaichearan video, deilbh no video ┐ deilbh.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
gd: Roghainnean co-cheangailte ri On-Screen-Display, fo-thiotalan agus Overlay Subpictures

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
gd: Roghainnean a thaobh giùlan na liosta-chluich (m.e. am modh cluich) agus nam mòidealan a chuireas rudan ris an liosta-chluich gu fèin-obrachail (mòidealan a "mhothaicheas do sheirbheisean").

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
gd: Roghainnean co-cheangailte ris na diofar dòighean gus inntrigeadh a dhèanamh. 'S e roghainnean a' phrogsaidh HTTP is an tasgadain an fheadhainn a dh'atharraichear gu tric.

en: Settings...
gd: Roghainnean...

en: Setup schedule
gd: Suidhich sgeideal

en: Shadow angle
gd: Ceàrn na sgàile

en: Shadow color
gd: Dath na sgàile

en: Shadow distance
gd: Astar na sgàile

en: Shadow opacity
gd: Dubharachd na sgàile

en: Sharpen
gd: Geuraich

en: Short backwards jump
gd: Leum goirid air ais

en: Short forward jump
gd: Leum goirid air adhart

en: Short jump length
gd: Leum goirid

en: Short jump length, in seconds.
gd: Leum goirid, ann an diogan.

en: Shortcut
gd: Ath-ghoirid

en: Show &more options
gd: Seall &barrachd roghainnean

en: Show All
gd: Seall a h-uile

en: Show Basic
gd: Seall an tionndadh bunaiteach

en: Show Containing Directory...
gd: Seall an t-eòlaire sa bheil e...

en: Show Containing Folder...
gd: Seall am pasgan sa bheil e...

en: Show Details
gd: Seall am mion-fhiosrachadh

en: Show Fullscreen Controller
gd: Seall uidheam-smachd làn-sgrìn

en: Show Fullscreen controller
gd: Seall uidheam-smachd làn-sgrìn

en: Show VLC media player
gd: Seall cluicheadair mheadhanan VLC

en: Show VLC on the taskbar
gd: Seall VLC air bàr nan saothair

en: Show a controller in fullscreen mode
gd: Seall uidheam-smachd sa mhodh làn-sgrìn

en: Show a systray icon for VLC
gd: Seall ìomhaigheag ann an treighe an t-siostaim airson VLC

en: Show advanced options
gd: Seall na roghainnean adhartach

en: Show advanced preferences over simple ones
gd: Seall roghainnean adhartach os cionn na feadhainn bhunaiteach

en: Show all the advanced options in the dialogs.
gd: Seall gach roghainn adhartach sna còmhraidhean.

en: Show controller in fullscreen
gd: Seall uidheam-smachd san làn-sgrìn

en: Show controls in full screen mode
gd: Seall na h-uidheaman-smachd sa mhodh làn-sgrìn

en: Show errors and warnings
gd: Seall mearachdan is rabhaidhean

en: Show extended options
gd: Seall na roghainnean leudaichte

en: Show extended settings
gd: Seall na roghainnean leudaichte

en: Show interface
gd: Seall an eadar-aghaidh

en: Show media title on video
gd: Seall tiotal a' mheadhain air a' video

en: Show media title on video start
gd: Seall tiotal a' mheadhain nuair a thòisicheas video

en: Show notification popup on track change
gd: Seall priob-uinneag rabhaidh ma dh'atharraicheas an traca

en: Show only errors
gd: Na seall ach mearachdan

en: Show playing item name in window title
gd: Seall ainm an rud a tha 'ga chluich ann an tiotal na h-uinneige

en: Show playlist
gd: Seall no falaich an liosta-chluich

en: Show settings
gd: Seall na roghainnean

en: Show systray icon
gd: Seall ìomhaigheag ann an treighe an t-siostaim

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
gd: Seall tiotal a' video fad n mille-dhiog; 's e 5000 ms (5 diogan) a' bhun-roghainn.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
gd: Seall còmhraidhean nam mearachdan is rabhaidhean nach eil cudromach

en: Show video title for x milliseconds
gd: Seall tiotal a' video fad x mille-dhiog

en: Show video within the main window
gd: Seall a' video am broinn na prìomh-uinneige

en: Show/Hide Playlist
gd: Seall/Falaich an liosta-chluich

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
gd: Seallaidh seo uidheam-smachd sgleòthach nuair a ghluaisear an luchag sa mhodh làn-sgrìn.

en: Shuffle
gd: Air thuaiream

en: Silver
gd: Airgead

en: Similarity
gd: Ionnannachd

en: Simple
gd: Simplidh

en: Simple Karaoke filter
gd: Criathrag Karaoke simplidh

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
gd: Sìnis Shimplichte (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
gd: Sìnis Shimplichte Unix (EUC-CN)

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
gd: Faidhlichean craicinn |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
gd: Faidhle goireas a' chraicinn:

en: Skin to use
gd: An craiceann a chleachdar

en: Skinnable Interface
gd: Eadar-aghaidh a ghabhas ri craiceann

en: Skins
gd: Craicnean

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
gd: Gearr leum thairis air criathrag dì-bhlocaidh H.264 in-loop

en: Skip ads
gd: Gearr leum thairis air an t-sanasachd

en: Skip frames
gd: Leum thairis air frèamaichean

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
gd: Gearr leum thairis air criathrag lùban airson dì-chòdachadh H.264

en: Slides (images)
gd: Sleamhnagach (dealbhan)

en: Slides (text)
gd: Sleamhnagan (teacsa)

en: Slo&wer
gd: Nas sla&odaiche

en: Slovak
gd: Slòbhacais

en: Slovenian
gd: Slòbhainis

en: Slower
gd: Nas slaodaiche

en: Slower (fine)
gd: Nas slaodaiche (mean air mhean)

en: Small
gd: Beag

en: Small Volume
gd: Àirde fuaime ìseal

en: Smaller
gd: Nas lugha

en: Socks proxy
gd: Progsaidh socks

en: Soft
gd: Sèimh

en: Soft rock
gd: Roc sèimh

en: Soften
gd: Sèimhich

en: Software
gd: Bathar-bog

en: Somali
gd: Somàilis

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
gd: Tha roghainnean ri fhaighinn ach tha iad falaichte. Thoir sùil air na roghainnean adhartach air an son.

en: Sort
gd: Seòrsaich

en: Sort Node by Author
gd: Seòrsaich an nòd a-rèir an ùghdair

en: Sort Node by Name
gd: Seòrsaich an nòd a-rèir an ainm

en: Sort by
gd: Seòrsaich a-rèir

en: Sotho, Southern
gd: Sotho Dheasach

en: Sound clip
gd: Cliop fuaime

en: Source
gd: Tùs

en: Source aspect ratio
gd: Co-mheas an deilbh thùsail

en: Source:
gd: Tùs:

en: Sout stream
gd: Sruth Sout

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
gd: Leigidh mòidealan sruth Sout leat slabhraidh pròiseasadh Sout a thogail. Thoir sùil air an stiùireadh a thaobh sruthaidh airson barrachd fiosrachaidh. 'S urrainn dhut bun-roghainnean a rèiteachadh airson gach mòideal sruth Sout cuideachd.

en: South-Eastern European (Latin-10)
gd: Ear-dheas na Roinn-Eòrpa (Laideann-10)

en: Southern rock
gd: Southern Rock

en: Sp&eed
gd: As&tar

en: Spacer
gd: Sgaradair

en: Spanish
gd: Spàinntis

en: Spatial blur
gd: Sgleò spatial

en: Special modules
gd: Mòidealan sònraichte

en: Spectrometer
gd: Meidheadair-speactraim

en: Spectrum
gd: Speactram

en: Split the image to make an image wall
gd: Sgoilt an dealbh gus balla dhealbhan a dhèanamh

en: Splitter
gd: Sgoltair

en: Standard
gd: Bun-tomhasach

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
gd: Deifinisean stannardach (576 or 480 lines)

en: Start Time
gd: Àm tòiseachaidh

en: Start VLC with only a systray icon
gd: Cuir gu dol VLC le ìomhaigheag ann an treighe an t-siostaim a-mhàin

en: Start in minimal view (without menus)
gd: Tòisich san t-sealladh lùghdaichte (as aonais nan clàr-taice)

en: Start in minimal view mode
gd: Tòisich sa mhodh lùghdaichte

en: Start playback of new items immediately once they were added.
gd: Cluich nithean ùra cho luath 's a thèid an cur ris.

en: Start time
gd: Àm tòiseachaidh

en: Start video in fullscreen mode
gd: Tòisich a' video sa mhodh làn-sgrìn

en: Starting Position
gd: Ionad tòiseachaidh

en: Statistics
gd: Stadastaireachd

en: Status
gd: Staid

en: Status Bar
gd: Bàr na staid

en: Step Backward
gd: Ceum air ais

en: Step Forward
gd: Ceum air adhart

en: Step backward
gd: Ceum air ais

en: Step forward
gd: Ceum air adhart

en: Stop
gd: Sguir dheth

en: Stop playback
gd: Sguir dhen chluich

en: Stop the A to B loop
gd: Cuir crìoch air an lùb A gu B

en: Stop time
gd: Àm crìochnachaidh

en: Stream
gd: Sruthaich

en: Stream %d
gd: Sruth %d

en: Stream Announcing
gd: Èigheach srutha

en: Stream ID of the audio track to use.
gd: ID an t-srutha aig traca na fuaime a chleachdar.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
gd: ID an t-srutha aig traca nam fo-thiotalan a chleachdar.

en: Stream Output
gd: Às-chur an t-srutha

en: Stream all elementary streams
gd: Sruthaich a h-uile sruth bunasach

en: Stream bitrate
gd: Bitrate an t-srutha

en: Stream filters
gd: Criathragan srutha

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
gd: Tha criathragan srutha 'nam mòidealan sònraichte a bheir comas dhut gnìomhan adhartach a dhèanamh a thaobh ion-chur VLC. Cleachd seo le faiceall...

en: Stream output
gd: Às-chur an t-srutha

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
gd: Tha feum air roghainnean às-chur an t-srutha ma thathar mar fhrithealaiche sruthaidh no nuair a shàbhailear sruthan.
    Thèid na sruthadh am muxaigeadh an toiseach agus an cur tro mhòideal "às-chur inntrigidh" an uairsin a tha comasach air an sruth a shàbhaladh mar fhaidhle no a shruthadh (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    'S urrainn dhut pròiseasadh adhartach a dhèanamh air sruth le mòidealan sruthadh Sout (tar-chòdachadh, dùblachadh...).

en: Stream to network
gd: Sruthaich gu lìonra

en: Stream...
gd: Sruth...

en: Streaming
gd: 'Ga shruthadh

en: Streaming / Transcoding failed
gd: Dh'fhàillig an sruthadh/tar-chòdachadh

en: Streaming and Transcoding Options
gd: Roghainnean sruthaidh is tar-chòdachaidh

en: Streaming method
gd: Dòigh sruthaidh

en: Streaming/Exporting Wizard...
gd: Draoidh sruthaidh/às-phortaidh...

en: Streaming/Saving:
gd: Sruthadh/Sàbhaladh:

en: Streaming/Transcoding Wizard
gd: Draoidh sruthaidh/tar-chòdachaidh

en: Stuff
gd: Stuth

en: Submit played tracks stats to Last.fm
gd: Cuir a-null stats na chluich mi gu Last.fm

en: Subpictures
gd: Fo-dhealbhan

en: Subscreen height:
gd: Àirde na fo-sgrìn:

en: Subscreen left:
gd: Fo-sgrìn air an taobh chlì:

en: Subscreen top:
gd: Fo-sgrìn aig a' bharr:

en: Subscreen width:
gd: Leud na fo-sgrìn:

en: Subscribe
gd: Fo-sgrìobh

en: Subscribe to a podcast
gd: Fo-sgrìobh gu pod-chraoladh

en: Subti&tle
gd: &Fo-thiotal

en: Subtitle
gd: Fo-thiotal

en: Subtitle Delay
gd: Dàil nam fo-thiotalan

en: Subtitle File
gd: Faidhle nam fo-thiotalan

en: Subtitle Languages
gd: Cànain nam fo-thiotalan

en: Subtitle delay %i ms
gd: Dàil nam fo-thiotalan de %i ms

en: Subtitle delay down
gd: Lùghdaich dàil nam fo-thiotal

en: Subtitle delay up
gd: Cuir dàil nam fo-thiotal an àirde

en: Subtitle demuxer settings
gd: Roghainnean demuxer nam fo-thiotalan

en: Subtitle language
gd: Cànan nam fo-thiotalan

en: Subtitle position down
gd: Ionad nam fo-thiotal a-bhàn

en: Subtitle position up
gd: Ionad nam fo-thiotal an àirde

en: Subtitle track syncronization:
gd: Sioncronachadh traca nam fo-thiotal:

en: Subtitle track: %s
gd: Traca nam fo-thiotalan: %s

en: Subtitles
gd: Fo-thiotalan

en: Subtitles & OSD
gd: Fo-thiotalan ┐ OSD

en: Subtitles & On Screen Display Settings
gd: Roghainnean nam fo-thiotalan ┐ sealladh air sgrìn

en: Subtitles && OSD
gd: Fo-thiotalan ┐ OSD

en: Subtitles (images)
gd: Fo-thiotalan (dealbhan)

en: Subtitles Files
gd: Faidhlichean fho-thiotalan

en: Subtitles Language
gd: Cànain nam fo-thiotalan

en: Subtitles Track
gd: Traca nam fo-thiotalan

en: Subtitles alignment
gd: Co-thaobhadh nam fo-thiotalan

en: Subtitles codecs
gd: Codecs nam fo-thiotalan

en: Subtitles duration factor:
gd: Factor faid nam fo-thiotal:

en: Subtitles effects
gd: Èifeachdan nam fo-thiotalan

en: Subtitles encoding
gd: Còdachadh nam fo-thiotalan

en: Subtitles speed:
gd: Astar nam fo-thiotal:

en: Subtitles text encoding
gd: Còdachadh teacsa nam fo-thiotalan

en: Subtitles track
gd: Traca nam fo-thiotalan

en: Subtitles track ID
gd: ID traca nam fo-thiotalan

en: Subtitles/OSD
gd: Fo-thiotalan/OSD

en: Subtitles/Video
gd: Fo-thiotalan/Video

en: Summary
gd: Gearr-chunntas

en: Surround delay (ms)
gd: Dàil air an surround (ms)

en: Surround level
gd: Ìre a' surround

en: Swati
gd: Suasais

en: Swedish
gd: Suainis

en: Switch to full preferences view
gd: Nochd sealladh iomlan nan roghainnean

en: Switch to simple preferences view
gd: Nochd sealladh simplidh nan roghainnean

en: Synchronization
gd: Sioncronachadh

en: Synchronize left and right
gd: Sioncronaich ab taobh clì is deas

en: Synchronize top and bottom
gd: Sioncronaich bun is barr

en: System codeset
gd: Còdachadh an t-siostaim

en: System's default
gd: Roghainn bhunaiteach an t-siostaim

en: Systray icon
gd: Ìomhaigheag ann an treighe an t-siostaim

en: Systray popup when minimized
gd: Priob-uinneag ann an treighe an t-siostaim ma bhios e lùghdaichte

en: T&itle
gd: T&iotal

en: TCP connection timeout
gd: Timeout a' cheangail TCP

en: TV
gd: TBh

en: TV (digital)
gd: TBh (digiteach)

en: Tahitian
gd: Cànan Tahiti

en: Tajik
gd: Taidigis

en: Take &Snapshot
gd: Tog &snapshot

en: Take a snapshot
gd: Tog snapshot

en: Take video snapshot
gd: Tog snapshot dhen video

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
gd: Togaidh seo snapshot dhen video is sàbhailidh e air an diosga e.

en: Tamil
gd: Taimilis

en: Tatar
gd: Tatarais

en: Teal
gd: Dath na crann-lach

en: Teletext Activation
gd: Cur an gnìomh an teletext

en: Text
gd: Teacsa

en: Text default color
gd: Dath bunaiteach an teacsa

en: Text opacity
gd: Dubharachd an teacsa

en: Text to display on the overlay framebuffer.
gd: An teacsa a sheallar air tar-chòmhdachadh a' bhufair fhrèamaichean.

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
gd: Teacsaichean / Logaichean (*.log *.txt);; A h-uile (*.*)

en: Textual audio descriptions
gd: Tuairisgeul teacsa air an fhuaim

en: Thai
gd: Cànan nan Tàidh

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
gd: Tàidh (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
gd: Tàidh (Windows-874)

en: Thanks
gd: Gun robh math agaibh

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
gd: Chan urrainn dhuinn fiosrachadh a-mach dè fòrmat a tha air "%s". Thoir sùil air an loga airson mion-fhiosrachadh.

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
gd: Tha na tha ceadaichte de chriathragan (%u) agad.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
gd: Chaidh an tionndadh ùr a luchdadh a-nuas. A bheil thu airson VLC a dhùnadh agus a stàladh an-dràsta?

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gd: Am fòrmat fuaim MPEG bunaiteach (1/2) (gabhaidh a chleachdadh le MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG agus RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
gd: 'S urrainn dhut na ceuman air an dèid an fhuaim a chur air gleus atharrachadh an-seo mar rainse eadar 0 is 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
gd: Feumaidh an sruth a bhith a' dol no 'na stad mus obraich na comharran-leabhair.

en: The stream will run this duration (in seconds).
gd: Faid an t-srutha (ann an diogan).

en: The stream will start at this position (in seconds).
gd: Tòisichidh an sruth aig an ionad seo (ann an diogan).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
gd: Crìochnaichidh an sruth aig an ionad seo (ann an diogan).

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
gd: Leigidh comas modh a' phàipeir-bhalla leat a' video a shealltainn mar chùlaibh an deasga.

en: There is no help available for these modules.
gd: Chan eil cobhair ri fhaighinn airson nam mòidealan seo.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
gd: Chan eil mòideal inntrigidh freagarrach airson às-chur srutha ann airson "%s/%s://%s".

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
gd: Seo na roghainnean coitcheann airson mòidealan còdachadh video/fuaime/fho-thiotalan.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
gd: Bheir na mòidealan seo foincseanan lìonraidh do gach pàirt eile de VLC.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
gd: 'S urrainn dhut eadar-aghaidhean VLC a rèiteachadh sna roghainnean seo. Tha a' phrìomh eadar-aghaidh ri do làimh, mòidealan eadar-aghaidh eile agus is urrainn dhut na roghainnean co-cheangailte riutha a shònrachadh.

en: These settings affect chroma transformation modules.
gd: Tha buaidh aig na roghainnean seo air na mòidealan cruth-atharrachadh Chroma.

en: Thick
gd: Tiugh

en: Thin
gd: Tana

en: This Blu-Ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
gd: Feumaidh an diosga Blu-ray seo leabharlann airson dì-chòdachadh AACS ach chan eil sin aig an t-siostam agad.

en: This Blu-Ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
gd: Feumaidh an diosga Blu-ray seo leabharlann airson dì-chòdachadh BD+ ach chan eil sin aig an t-siostam agad.

en: This allows you to define playlist bookmarks.
gd: 'S urrainn dhut comharran-leabhair na liosta-chluich a shònrachadh an-seo.

en: This combination is already taken by "%@".
gd: Thathar a' cleachdadh a' mheasgachaidh seo mu thràth airson "%@".

en: This display the resulting media, but can slow things down.
gd: Seallaidh seo am meadhan riut a thig a-mach ach faodaidh gun cuir e dàil air cùisean.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
gd: Èignichidh seo bearradh a' video tùsail. 'S e x:y am fòrmat ceadaichte (m.e. 4:3, 16:9 is mar sin air adhart) 's e a' cur an cèill co-mheas an deilbh.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
gd: Leigidh seo leat na tha air an sgrìn an-dràsta a shàbhaladh, a shruthadh no a thaisbeanadh.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
gd: Seo an eadar-aghaidh bhunaiteach aig VLC, leis a choltas tùsail air.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
gd: 'S urrainn dhut craiceannan eile a chur air an tionndadh seo de VLC. Gheibh thu feadhainn eile o

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
gd: Seo an dòigh a chleachdas VLC a chum às-chur fuaime. Thèid an dòigh as fhearr a thaghadh a ghnàth.

en: This is the default Audio CD device to use.
gd: Seo an t-uidheam CD fuaime bunaiteach a thèid a chleachdadh.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
gd: Seo an draibh bunaiteach nan CD fuaime (no am faidhle bunaiteach) a chleachdar. Na dìochuimhnich an còilean an dèidh litir an draibh (m.e. D:)

en: This is the default DVD device to use.
gd: Seo an t-uidheam DVD bunaiteach a thèid a chleachdadh.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
gd: Seo an draibh DVD bunaiteach (no am faidhle bunaiteach) a chleachdar. Na dìochuimhnich an còilean an dèidh litir an draibh (m.e. D:)

en: This is the default VCD device to use.
gd: Seo an t-uidheam VCD bunaiteach a thèid a chleachdadh.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
gd: Seo an draibh VCD bunaiteach (no am faidhle bunaiteach) a chleachdar. Na dìochuimhnich an còilean an dèidh litir an draibh (m.e. D:)

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
gd: Seo a' phrìomh eadar-aghaidh a chleachdas VLC. Thèid am mòideal as fhearr a thaghadh a ghnàth.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
gd: Seo ìre a' bhriathrachais (0=na seall ach mearachdan is teachdaireachdan bunaiteach, 1=rabhaidhean, 2=dì-bhugachadh).

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
gd: Cuiridh am mòideal seo an sruth tar-chòdaichte gu lìonradh slighe HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
gd: Cuiridh am mòideal seo an sruth tar-chòdaichte gu lìonradh slighe RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
gd: Cuiridh am mòideal seo an sruth tar-chòdaichte gu lìonradh slighe RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
gd: Cuiridh am mòideal seo an sruth tar-chòdaichte gu lìonradh slighe UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
gd: Cuiridh am mòideal seo an sruth tar-chòdaichte gu lìonradh slighe mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
gd: Cuiridh am mòideal seo an sruth tar-chòdaichte gu frithealaiche Icecast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
gd: Sgrìobhaidh am mòideal seo an sruth tar-chòdaichte ann am faidhle.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
gd: Chan eil BARANTAS SAM BITH an lùib a' phrògraim seo, cho fad 's a tha sin ceadaichte fon lagh.
    'S urrainn dhut ath-sgaoiladh fo theirmichean GNU General Public License;
    thoir sùil air an fhaidhle air a bheil COPYING airson barrachd fiosrachaidh.
    Air a sgrìobhadh le sgioba VideoLAN; faic am faidhle AUTHORS.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
gd: Thèid an sruth seo fhosgladh an-còmhnaidh nuair a thòisicheas VLC.

en: This version of VLC was compiled by:
gd: Chaidh an tionndadh seo de VLC a thrusadh le:

en: This will force a mono audio output.
gd: Èignichidh seo às-chur fuaime mono.

en: Threshold
gd: Stairsneach

en: Tibetan
gd: Tibeitis

en: Ticker text
gd: Teacsa an ticeir

en: Time
gd: Àm

en: Time Control
gd: Uidheam-smachd an ama

en: Time Slider
gd: Sleamhnaiche an ama

en: Time Toolbar
gd: Bàr-inneal an ama

en: Time:
gd: Àm:

en: Title
gd: Tiotal

en: Title %i%s
gd: Tiotal %i%s

en: To
gd: Gu

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
gd: Gus sruth lìonraidh àbhaisteach fhosgladh (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP is msaa), cha leig thu leas ach an URL a chur a-steach gu h-àrd. Ma tha thu airson sruth RTP no UDP fhosgladh, briog air a' phutan gu h-ìosal.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
gd: Airson cobhair mhionaideach, cleachd '-H'.

en: Toggle Fullscreen mode
gd: Toglaich am modh làn-sgrìn

en: Toggle Transparency
gd: Toglaich an trìd-shoilleireachd

en: Toggle autoscaling
gd: Togalaich am fèin-sgèileadh

en: Toggle the video in fullscreen
gd: Cuir a' video san làn-sgrìn

en: Toggle the video out fullscreen
gd: Cuir a' video san sgrìn àbhaisteach

en: Toggle wallpaper mode in video output
gd: Toglaich modh a' phàipeir-bhalla san às-chur video

en: Toggle wallpaper mode in video output.
gd: Toglaich modh a' phàipeir-bhalla san às-chur video.

en: Tonga (Tonga Islands)
gd: Tongan

en: Tool
gd: Inneal

en: Toolbar Elements
gd: Eileamaidean bàir-inneal

en: Toolbar position:
gd: Ionad a' bhàir-inneal:

en: Toolbars Editor
gd: Deasaiche nam bàr-inneal

en: Tools
gd: Innealan

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
gd: Tostaich

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
gd: Till an fhuaim

en: Top
gd: Barr

en: Top 40
gd: Na 40 as fhearr

en: Top-Left
gd: Barr clì

en: Top-Right
gd: Barr deas

en: Total/Remaining time
gd: Gu h-iomlan/An ùine a tha air fhàgail

en: Track
gd: Traca

en: Track ID
gd: ID an traca

en: Track Synchronization
gd: Sioncronachadh an traca

en: Track number
gd: Àireamh an traca

en: Track replay gain
gd: Tarbhachd cluich an traca

en: Track settings
gd: Roghainnean an traca

en: Tracks
gd: Tracaichean

en: Traditional Chinese (Big5)
gd: Sìnis Thradaiseanta (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
gd: Sìnis Thradaiseanta Unix (EUC-TW)

en: Trailer
gd: Trèilear

en: Transcode
gd: Tar-chòdaich

en: Transcode audio
gd: Tar-chòdaich fuaim

en: Transcode video
gd: Tar-chòdaich video

en: Transcode/Save to file
gd: Tar-chòdaich/Sàbhail ann am faidhle

en: Transcoding options
gd: Roghainnean tar-chòdachaidh

en: Transcript
gd: Tar-sgrìobhadh

en: Transform
gd: Cruth-atharraich

en: Transformation
gd: Cruth-atharrachadh

en: Transparency
gd: Trìd-shoilleireachd

en: Transparency of the image
gd: Trìd-shoilleireachd an deilbh

en: Transparent
gd: Trìd-shoilleir

en: Transponder symbol rate
gd: Transponder Symbol Rate

en: Transponder/multiplex frequency
gd: Transponder/tricead multiplex

en: Treat as a pipe rather than as a file
gd: Làimhsich mar phìob seach faidhle

en: Tuner Frequency
gd: Tricead an tiùnair

en: Tuner TV Channel
gd: Seanail TBh an tiùnair

en: Tuner card
gd: Cairt an tiùnair

en: Tuner country code
gd: Còd-dùthcha an tiùnair

en: Tuner properties
gd: Roghainnean an tiùnair

en: Turkish
gd: Turcais

en: Turkish (ISO 8859-9)
gd: Turcais (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
gd: Turcais (Windows-1254)

en: Turkmen
gd: Turcmanais

en: Turn off all warning and information messages.
gd: Cuir dheth gach rabhadh is teachdaireachd fiosrachaidh.

en: Two bookmarks have to be selected.
gd: Feumaidh tu dà chomharra-leabhair a thaghadh.

en: Two pass
gd: Dà phas

en: Type
gd: Seòrsa

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: Uighur
gd: Ùigiurais

en: Ukrainian
gd: Ucràinis

en: Ukrainian (KOI8-U)
gd: Ucràinis (KOI8-U)

en: Un-Zoom
gd: Dì-shùm

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
gd: Buill-shampaill fuaime gun dùmhlachadh (gabhaidh a chleachdadh le WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
gd: Dì-bhearr aon pixel o bhonn a' video

en: Uncrop one pixel from the left of the video
gd: Dì-bhearr aon pixel o thaobh clì a' video

en: Uncrop one pixel from the right of the video
gd: Dì-bhearr aon pixel o thaobh deas a' video

en: Uncrop one pixel from the top of the video
gd: Dì-bhearr aon pixel o bharr a' video

en: Undefined
gd: Gun sònrachadh

en: Under the Video
gd: Fon video

en: Universal (UTF-16)
gd: Uile-choitcheann (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
gd: Uile-choitcheann (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
gd: Uile-choitcheann (Big Endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
gd: Uile-choitcheann (Llittle Endian UTF-16)

en: Universal Plug'n'Play
gd: Plug'n'Play uile-choitcheann

en: Universal, Chinese (GB18030)
gd: Uile-choitcheann, Sìnis (GB18030)

en: Unknown category
gd: Roinn-seòrsa neo-aithnichte

en: Unknown type
gd: Seòrsa neo-aithnichte

en: Unset
gd: Dì-shuidhich

en: Unspecified
gd: Gun sònrachadh

en: Unsubscribe
gd: Sguir dhen fho-sgrìobhadh

en: Untitled
gd: Gun tiotal

en: Update VLC media player
gd: Ùraich cluicheadair mheadhanan VLC

en: Update the tree
gd: Ath-nuadhaich a' chraobh

en: Upstream rate
gd: Reat an t-sruthaidh suas

en: Urdu
gd: Ùrdu

en: Use GPU accelerated decoding
gd: Cleachd dì-chòdachadh le luathachadh GPU

en: Use RTP over RTSP (TCP)
gd: Cleachd RTP seach RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
gd: Cleachd S/PDIF ma bhios e ri làimh

en: Use VLC pace
gd: Cleachd VLC Pace

en: Use a skinned playlist
gd: Cleachd liosta-chluich le craiceann air

en: Use a sub&titles file
gd: Cleach &faidhle fho-thiotalan

en: Use bluray menus. If disabled, the movie will start directly
gd: Cleachd clàir-thaice Blu-ray. Ma tha seo à comas, tòisichidh am film sa bhad.

en: Use custom skin
gd: Cleachd craiceann gnàthaichte

en: Use hardware YUV->RGB conversions
gd: Cleachd iompachaidhean bathar-cruaidh YUV->RGB

en: Use native style
gd: Cleachd an stoidhle thùsail

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
gd: Cleachd na roghainnean iomlan gus luachan gnàthaichte an tasgadain a thaghadh airson gach mòideal inntrigidh.

en: Use this to stream to a single computer.
gd: Cleachd seo gus a shruthadh gu aon choimpiutair.

en: User
gd: Cleachdaiche

en: User name
gd: Ainm-cleachdaiche

en: Username:
gd: Ainm-cleachdaiche:

en: Uzbek
gd: Usbagais

en: V&iew
gd: &Sealladh

en: VCD device
gd: Uidheam VCD

en: VLC Debug Log (%s).rtfd
gd: Loga dì-bhugachaidh VLC (%s).rtfd

en: VLC can't recognize the input's format
gd: Chan aithnich VLC fòrmat an ion-chuir

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
gd: Cha b' urrainn dha VLC ceangal ri EyeTV.
    Dèan cinnteach gun do stàlaich thu am plugan EyeTV aig VLC.

en: VLC could not open the %s module.
gd: Cha b' urrainn dha VLC am mòideal %s fhosgladh.

en: VLC could not open the decoder module.
gd: Cha b' urrainn dha VLC am mòideal dì-chòdachaidh fhosgladh.

en: VLC crashed previously
gd: Thuislich VLC roimhe

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
gd: Chan eil VLC a' cur taic ris an fhòrmat fhuaime no video "%4.4s". Gu mì-fhortanach, chan eil dòigh ann air an urrainn dhutsa sin a chàradh.

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
gd: Chan urrainn dha VLC an MRL "%s" fhosgladh. Thoir sùil air an loga airson mion-fhiosrachadh.

en: VLC media player
gd: Cluicheadair mheadhanan VLC

en: VLC media player - Web Interface
gd: Cluicheadair meadhanan VLC - Eadar-aghaidh an eadar-lìn

en: VLC media player Help
gd: Taic le cluicheadair mheadhanan VLC

en: VLC media player Help...
gd: Taic le cluicheadair mheadhanan VLC...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
gd: Tha cluicheadair mheadhanan VLC 'na chluicheadair, còdaichear is sruthaiche saor an-asgaidh a tha comasach air faidhlichean, CDs, DVDs, sruthain-lìn, cairtean-glacaidh is mòran a bharrachd a leughadh!
    Tha VLC a' cleachdadh a chuid codecs fhèin agus obraichidh e cha mhòr air gach ùrlar air a bheil fèill mhòr.

en: VLC media player updates
gd: Ùrachaidhean a' chluicheadair VLC

en: VLC preferences
gd: Roghainnean VLC

en: VLC skins website
gd: Làrach-lìn craicnean VLC

en: VLC version %s (%s)
gd: Tionndadh VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
gd: Cha b' urrainn dha VLC am metadata a shàbhaladh.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
gd: Cha tòisich VLC ach le ìomhaigheag ann an treighe an t-siostaim agad

en: VLC's implementation of Video On Demand
gd: Mar a chuir VLC an sàs Video On Demand

en: VLM configurator
gd: Rèitichear VLM

en: Variance
gd: Seachranachd

en: Verbosity (0,1,2)
gd: Briathrachas (0,1,2)

en: Verbosity:
gd: Briathrachas:

en: Version
gd: Tionndadh

en: Very short backwards jump
gd: Leum glè ghoirid air ais

en: Very short forward jump
gd: Leum glè ghoirid air adhart

en: Very short jump length
gd: Leum glè ghoirid

en: Very short jump length, in seconds.
gd: Leum glè ghoirid, ann an diogan.

en: Video &Track
gd: Traca &video

en: Video Auto Scaling
gd: Fèin-sgèileadh a' video

en: Video Effects
gd: Èifeachdan video

en: Video Files
gd: Faidhlichean video

en: Video Manager
gd: Manaidsear a' video

en: Video Settings
gd: Roghainnean video

en: Video Track
gd: Traca video

en: Video X coordinate
gd: Co-chomharra X a' video

en: Video Y coordinate
gd: Co-chomharra Y a' video

en: Video alignment
gd: Co-thaobhadh a' video

en: Video aspect ratio
gd: Co-mheas deilbh video

en: Video capture
gd: Glacadh video

en: Video capture (Video4Linux)
gd: Glacadh video (Video4Linux)

en: Video cropping
gd: Bearradh video

en: Video device
gd: Inneal video

en: Video device name
gd: Ainm an inneil video

en: Video filters are used to process the video stream.
gd: Thathar a' cleachdadh criathragan video gus sruth a' video a làimhseachadh.

en: Video height
gd: Àirde a' video

en: Video output module
gd: Mòideal às-chur a' video

en: Video quality post-processing level
gd: Ìre càileachd de video airson pròiseasadh an dèidh làimh

en: Video scaling factor
gd: Factar sgèileadh a' video

en: Video settings
gd: Roghainnean video

en: Video size
gd: Meud a' video

en: Video snapshot height
gd: Àirde snapshot a' video

en: Video snapshot width
gd: Leud snapshot a' video

en: Video standard
gd: Bun-tomhas a' video

en: Video title
gd: Tiotal a' video

en: Video width
gd: Leud a' video

en: VideoLAN Website...
gd: Làrach-lìn VideoLAN...

en: Vietnamese
gd: Bhiet-Nàmais

en: Vietnamese (VISCII)
gd: Bhiet-Nàmais (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
gd: Bhiet-Nàmais (Windows-1258)

en: Visualization
gd: Fir chlis

en: Visualization:
gd: Fir chlis:

en: Visualizations
gd: Na fir chlis

en: Visualizations selector
gd: Taghadair nam fear-clis

en: Volapuk
gd: Volapük

en: Volume
gd: Àirde na fuaime

en: Volume Control
gd: Smachd air an fhuaim

en: Volume Down
gd: Àirde na fuaime sìos

en: Volume Up
gd: Àirde na fuaime suas

en: Volume down
gd: Àirde na fuaime sìos

en: Volume normalization
gd: Nòrmalachadh àirde na fuaime

en: Volume normalizer
gd: Nòrmalaiche àirde na fuaime

en: Volume up
gd: Àirde na fuaime suas

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
gd: 'S e codec fuaime saor an-asgaidh an tha ann am Vorbis (gabhaidh a chleachdadh le OGG)

en: Vu meter
gd: Meidheadair Vu

en: WMServer RTSP dialect
gd: Dual-chainnt RTSP WMServer

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gd: WMV (Windows Media Video) 1 (gabhaidh a chleachdadh le MPEG TS, MPEG1, ASF is OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gd: WMV (Windows Media Video) 2 (gabhaidh a chleachdadh le MPEG TS, MPEG1, ASF is OGG)

en: WPL playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich WPL

en: Wall
gd: Balla

en: Warning
gd: Rabhadh

en: Warning: the key is already assigned to "
gd: Rabhadh: chaidh an iuchair sin a cheangal ris na leanas mu thràth: "

en: Water effect
gd: Buaidh uisge

en: Wave
gd: Tonn

en: Waves
gd: Tuinn

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
gd: Lorg sinn seann fhaidhlichean sa bheil roghainnean VLC.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
gd: Bu toigh leinn taing a thoirt dhan a' choimhearsnachd VLC gu lèir, muinntir nan deuchainnean, an luchd-cleachdaidh againn agus na daoine a leanas (agus càch nach eil air ainmeachadh...) airson na chum iad rinn de thaic a' cruthachadh gràinne-mullaich nam prògraman.

en: Web
gd: Lìon

en: Website
gd: Làrach-lìn

en: Welsh
gd: Cuimris

en: Western European (Latin-9)
gd: Taobh Siar na Roinn-Eòrpa (Laideann-9)

en: Western European (Windows-1252)
gd: Taobh Siar na Roinn-Eòrpa (Windows-1252)

en: Wet
gd: Fliuch

en: When track starts playing
gd: Nuair a thòisicheas traca air cluich

en: White
gd: Geal

en: Width
gd: Leud

en: Window
gd: Uinneag

en: Window decorations
gd: Sgeadachaidhean na h-uinneige

en: Window properties
gd: Roghainnean na h-uinneige

en: Windows Media NSC metademux
gd: Windows Media NSC Metademux

en: Windows Service interface
gd: Eadar-aghaidh na seirbheise Windows

en: Windows opacity between 0.1 and 1
gd: Trìd-dhoilleireachd na h-uinneige eadar 0.1 agus 1

en: Writer
gd: Sgrìobhadair

en: X coordinate
gd: Co-chomharra X

en: X coordinate of the rendered image
gd: Co-chomharra X an deilbh a chaidh a reandaradh

en: XSPF playlist
gd: Liosta-chluich XSPF

en: XSPF playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich XSPF

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
gd: Liosta-chluich XSPF|*.xspf|Faidhle M3U|*.m3u|Liosta-chluich HTML|*.html

en: Y coordinate
gd: Co-chomharra Y

en: Y coordinate of the rendered image
gd: Co-chomharra Y an deilbh a chaidh a reandaradh

en: Yellow
gd: Buidhe

en: Yes
gd: Tha

en: Yiddish
gd: Iùdhais

en: You are using the Qt4 Interface.
gd: Tha thu a' cleachdadh eadar-aghaidh Qt4.

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
gd: 'S urrainn dhut chuid dhe na gleusan luathachadh a' CPU a chur à comas an-seo. Bidh air d' fhaiceall!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
gd: 'S urrainn dhut às-chur fuaime a chur à comas gu tur. Cha dèid an fhuaim a dhì-chòdachadh idir is caomhnaidh seo comas pròiseasaidh dhut.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are 0 (undefined), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
gd: 'S urrainn dhut tricead às-chur na fuaime èigneachadh an-seo. Tha 0 (gun sònrachadh), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025 agus 8000 'nan luachan cumanta.

en: You can select control interfaces for VLC.
gd: 'S urrainn dhut eadar-aghaidhean smachdaidh a thaghadh airson VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
gd: 'S urrainn dhut faidhlichean ionadail a thaghadh leis na liostaichean is putain a leanas.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
gd: 'S urrainn dhut àirde bhunaitach na fuaime a chum as-chuir a thaghadh an-se mar rainse eadar 0 is 1024.

en: You can zoom the video by the specified factor.
gd: 'S urrainn dhut a' video a shùmadh le factar sònraichte.

en: You have the latest version of VLC media player.
gd: Tha an tionndadh as ùire de chluicheadair mheadhanan VLC agad.

en: You must set a name for the profile.
gd: Feumaidh tu ainm a chur air a' phròifil.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
gd: Thèid an taisbeanadh agad fhosgladh agus a chluich gus a shruthadh no a shàbhaladh.

en: Your input can't be opened
gd: Cha ghabh d' ion-chur fhosgladh

en: Your system AACS decoding library does not work. Missing keys?
gd: Chan eil leabharlann dì-chòdachadh AACS an t-siostaim agad ag obair. Saoil a bheil iuchair a dhìth?

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
gd: Chan eil leabharlann dì-chòdachadh BD+ an t-siostaim agad ag obair. Saoil a bheil rèiteachadh a dhìth?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
gd: Chan eil manaidsear nan uinneag agad a' solar liosta de dh'aplacaidean.

en: ZPL playlist import
gd: Ion-phortadh de liosta-chluich ZPL

en: Zoom
gd: Sùm

en: Zoom mode: %s
gd: Modh an t-sùim: %s

en: Zoom video
gd: Sùm a' video

en: Zooming reset
gd: Ath-shuidheachadh an t-sùim

en: [Display]
gd: [Taisbeanadh]

en: [Filebrowser]
gd: [Brabhsair nam faidhle]

en: [Global]
gd: [Uile-choitcheann]

en: [Loop]
gd: [Lùb]

en: [Player]
gd: [Cluicheadair]

en: [Playlist]
gd: [Liosta-chluich]

en: [Random]
gd: [Air thuaiream]

en: [Repeat]
gd: [Ath-chluich]

en: [cdda:][device][@[track]]
gd: [cdda:][uidheam][@[traca]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
gd: cuir --advanced ris an loidhne-àithne agad ma tha thu airson na roghainnean adhartach fhaicinn.

en: blocks
gd: casgaidhean

en: boolean
gd: Booleanach

en: buffers
gd: bufaran

en: dc1394 input
gd: Ion-chur dc1394

en: decoder
gd: dì-chòdaichear

en: errors
gd: mearachdan

en: float
gd: fleòdrainn

en: frames
gd: frèamaichean

en: full
gd: slàn

en: height
gd: àirde

en: iTunes Music Library importer
gd: Ion-phortaichear iTunes Music Library

en: integer
gd: àireamh shlàn

en: libavformat access output
gd: Às-chur inntrigeadh libavformat

en: no
gd: chan eil

en: packetizer
gd: pacaidichean

en: packets
gd: pacaidean

en: sec.
gd: diog

en: string
gd: sreath

en: v4l2 controls
gd: Uidheaman-smachd v4l2

en: warnings
gd: rabhaidhean

en: width
gd: leud

en: x264 preset and tuning selection
gd: Taghadh ro-sheata is gleusadh x264

en: x264 profile and level selection
gd: Taghadh pròifil is leibheal x264

en: yes
gd: tha

en: yes: %@ @ %@ kb/s
gd: tha: %@ @ %@ kb/s
