VLC 2.0.0 (Basque Translation) - en to eu translation catalogue (5600 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
eu: 
    vlc-help.txt agirira iraulitako edukia.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
eu: 
    Sakatu ENTER tekla jarraitzeko...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
eu: 
    Oharra: Ezin baduzu GUI-ra sartu, ireki komando-lerro leiho bat, joan VLC ezarrita duzun zuzenbidera eta ekin "vlc -I qt"

en:       bytes sent       : %8.0f KiB
eu:       byte bidalita       : %8.0f KiB

en:       demux bitrate    :   %6.0f kb/s
eu:       demultiplexatze bitneurria    :   %6.0f kb/s

en:       demux bytes read : %8.0f KiB
eu:       demultiplexatze byte irakurketa : %8.0f KiB

en:       input bitrate    :   %6.0f kb/s
eu:       sarrera bitneurria    :   %6.0f kb/s

en:       input bytes read : %8.0f KiB
eu:       sarrera byte irakurketa : %8.0f kiB

en:       packets sent     :    %5i
eu:       pakete bidalita     :    %5i

en:       sending bitrate  :   %6.0f kb/s
eu:       bitneurria bidaltzen  :   %6.0f kb/s

en:   [Audio Decoding]
eu:   [Audio dekodeatzean]

en:   [Incoming]
eu:   [Sartzen]

en:   [Streaming]
eu:   [Jarioan]

en:   [Video Decoding]
eu:   [Bideoa Dekodeatzean]

en:  (default disabled)
eu: (berez ezgaituta)

en:  (default enabled)
eu: (berez gaituta)

en:  .                      Show/Hide hidden files
eu:  .                      Erakutsi/Ezkutatu agiri ezkutuak

en:  /                      Look for an item
eu:  /                      Bilatu gai bat

en:  <, >                   Next/Previous chapter
eu:  <, >                   Hurrengo/Aurreko atala

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
eu:  <eragin>                Gehitu hautatutako agiria irakur-zerrendara

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
eu:  <ezker>,<eskuin>         Bilatu -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
eu:  <orrgora>,<orrbehera>    Nabigatu kutxan zehar orrialdez-orrialde

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
eu:  <tartea>                Gehitu hautatutako zuzenbidea irakur-zerrendara

en:  <space>                Pause/Play
eu:  <tartea>                Pausatu/Irakurri

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
eu:  <hasiera>,<amaiera>          Nabigatu kutxako hasiera/amaierara

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
eu:  <gora>,<behera>            Nabigatu kutxan zehar lerroz-lerro

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
eu:  <gora>,<behera>            Bilatu +/-5%%

en:  A                      Add an entry
eu:  A                      Gehitu sarrera bat

en:  B                      Show/Hide filebrowser
eu:  B                      Erakutsi/Ezkutatu agiri-bilatzailea

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
eu:  Ctrl-l                 Berritu ikusleihoa

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
eu:  D, <ezaba>, <del>  Ezabatu sarrera bat

en:  Esc                    Close Add/Search entry
eu:  Esc                    Itxi Gehitu/Bilatu sarrera

en:  L                      Show/Hide messages box
eu:  L                      Erakutsi/Ezkutatu mezu kutxa

en:  O                      Reverse order Playlist by title
eu:  O                      Alderantzizkatu antolatu Irakur-zerrenda izenburuz

en:  P                      Show/Hide playlist box
eu:  P                      Erakutsi/Ezkutatu irakur-zerrenda kutxa

en:  Position : %s/%s
eu:  Kokapena : %s/%s

en:  Profile Name Missing
eu: Profil Izena Galduta

en:  R                      Toggle Repeat item
eu:  R                      Aldatu Birrirakurri gaia

en:  S                      Show/Hide statistics box
eu:  S                      Erakutsi/Ezkutatu estatistika kutxa

en:  Source   : %s
eu:  Iturburua   : %s

en:  Source: <no current item>
eu:  Iturburua: <ez dago gairik>

en:  Volume   : %u%%
eu:  Bolumena   : %u%%

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
eu:  Haztatutako iragarpena B-framentzako:  - 0: Ezgaituta
     - 1: Zehazpen itsua
     - 2: Azterketa adimentsua

en:  [ h for help ]
eu:  [ h laguntza lortzeko ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
eu:  [, ]                   Hurrengo/Aurreko izenburua

en:  a, z                   Volume Up/Down
eu:  a, z                   Bolumena Igo/Jeitsi

en:  by the VideoLAN Team.
eu: VideoLAN taldeak.

en:  days
eu: egun

en:  e                      Eject (if stopped)
eu:  e                      Atera (geldituta badago)

en:  f                      Toggle Fullscreen
eu:  f                      Aldatu Ikusleiho-osora

en:  fps
eu: fs-ko

en:  g                      Go to the current playing item
eu:  g                       Joan oraingo irakurketa gaira

en:  h,H                    Show/Hide help box
eu:  h,H                    Erakutsi/Ezkutatu laguntza kutxa

en:  i                      Show/Hide info box
eu:  i                      Erakutsi/Ezkutatu argibide kutxa

en:  l                      Toggle Loop Playlist
eu:  l                      Aldatu Irakur-zerrenda Bigizta

en:  m                      Show/Hide metadata box
eu:  m                      Erakutsi/Ezkutatu metadatu kutxa

en:  ms
eu:  sm

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
eu:  n, p                   Hurrengo/Aurreko gaia irakur-zerrendan

en:  o                      Order Playlist by title
eu:  o                      Antolatu Irakur-zerrenda izenburuz

en:  q, Q, Esc              Quit
eu:  q, Q, Esc              Irten

en:  r                      Toggle Random playing
eu:  r                      Aldatu Aldizkako irakurketa

en:  s                      Stop
eu:  s                      Gelditu

en:  x                      Show/Hide objects box
eu:  x                      Erakutsi/Ezkutatu gai kutxa

en: "%s" is no audio encoder.
eu: "%s" ez da bideo kodeatzailea.

en: "%s" is no video encoder.
eu: "%s" ez da bideo kodeatzailea.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
eu: "Margo atzematea" eragina. Irudi guztia beltz eta zuri bihurtuko da, ezarpenetan zuk hautatu duzun margoa duten zatiak izan ezik.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
eu: "Hertz atzematea" bideo bihurdura eragina.
    Saiatu ezarpenak aldatzen eragin ezberdinetarako.

en: "Rating" to put in ASF comments.
eu: "Maila" ASF aipamenetan jartzeko.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
eu: "U"  balioa leiho-urdin giltza margoarentzat (YUV baliotan). 0 eta 255 artean. Berezkoa 120 urdinarentzat.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
eu: "V"  balioa leiho-urdin giltza margoarentzat (YUV baliotan). 0 eta 255 artean. Berezkoa 90 urdinarentzat.

en: "Water surface" video distortion effect
eu: "Ur gain" bideo bihurdura eragina

en: "Waves" video distortion effect
eu: "Uhinak" bideo bihurdura eragina

en: #paste your VLM commands here
eu: #itsatsu zure VLM aginduak hemen

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
eu: #banandu aginduak lerro berri batekin edo punttu eta kakotxaz

en: %.1f GiB
eu: %.1f GB

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
eu: %d moduloa(k) ez dira erakusten aukera aurreratuak besterik ez dituztelako.

en: %i items
eu: %i gai

en: %i tracks
eu: %i  bideak

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
eu: %s
    Jeisten... %s/%s %.1f%% eginda

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
eu: %s
    Jeisten... %s/%s - %.1f%% eginda

en: %s (Encoded Output)
eu: %s (Irteera Kodeatua)

en: %s bytes
eu: %s byte

en: &About
eu: &Honi Buruz

en: &Advanced Controls
eu: &Aginte Aurreratuak

en: &Advanced Open...
eu: &Irekitze Aurreratua...

en: &Apply
eu: &Ezarri

en: &Aspect Ratio
eu: Iku&spegi Maila

en: &Audio
eu: &Audioa

en: &Bookmarks
eu: &Lastermarkak

en: &Cancel
eu: &Ezeztatu

en: &Chapter
eu: &Atala

en: &Clear
eu: &Garbitu

en: &Close
eu: &Itxi

en: &Codec
eu: &Kodeka

en: &Codec Information
eu: &Kodek Argibideak

en: &Convert
eu: &Bihurtu

en: &Convert / Save
eu: &Bihurtu / Gorde

en: &Crop
eu: &Moztu

en: &Deinterlace
eu: &Ez-elkarlotu

en: &Deinterlace mode
eu: E&z-elkarlotu modua

en: &Disc
eu: &Diska

en: &Effects and Filters
eu: &Eraginak eta Iragazkiak

en: &Enqueue
eu: &Lerrokatu

en: &Faster
eu: A&zkarrago

en: &File
eu: &Agiria

en: &Fullscreen
eu: &Ikusleiho osoan

en: &Fullscreen Interface
eu: &Ikusleiho-osoko Interfazea

en: &General
eu: &Orokorra

en: &Go
eu: &Joan

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Help...
eu: &Laguntza...

en: &Jump Forward
eu: &Jauzi aurrera

en: &Manage
eu: &Kudeatu

en: &Media
eu: &Multimedia

en: &Messages
eu: &Mezuak

en: &Metadata
eu: &Metadatua

en: &Navigation
eu: &Nabigazioa

en: &Network
eu: &Sarea

en: &No
eu: &Ez

en: &Open (advanced)...
eu: I&reki (Aurreratua)...

en: &Open File...
eu: &Ireki Agiria...

en: &Play
eu: &Irakurri

en: &Playback
eu: &Irakurri

en: &Post processing
eu: &Prozesatu ondoren

en: &Preferences
eu: &Hobespenak

en: &Program
eu: &Programa

en: &Quit
eu: Ir&ten

en: &Recheck version
eu: &Birregiaztatu bertsioa

en: &Reset Preferences
eu: &Birrezarri Hobespenak

en: &Save
eu: &Gorde

en: &Save Metadata
eu: &Gorde Metadatuak

en: &Save as...
eu: Gorde &honela...

en: &Search:
eu: &Bilatu

en: &Select
eu: &Hautatu

en: &Services Discovery
eu: &Zerbitzu Aurkikuntza

en: &Start
eu: &Hasi

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: &Stream
eu: &Jarioa

en: &Stream...
eu: &Jariotu...

en: &Subtitles Track
eu: &Azpidatzi Bidea

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: &Track Synchronization
eu: &Bide Aldiberetzea

en: &VLM Configuration
eu: &VLM Itxurapena

en: &Video
eu: &Bideoa

en: &View
eu: &Ikusi

en: &Visualizations
eu: I&kusgarriak

en: &Yes
eu: &Bai

en: &Zoom
eu: &Handitu

en: (Delayed)
eu: (Atzeratuta)

en: (Experimental) Don't do caching at the access level.
eu: (Esperimentala) Ez egin katxeatzerik sarbide mailan.

en: (Hastened)
eu: (Azkartuta)

en: (Not recommended) Perform a simple (non hierarchical block matching motion vector search with search range of +/-x, +/-y
eu: (Ez gomendatua) Egin mugimendu bektorearekin bat datorren bloke bilaketa arrunt ez jerarkitu bat bilaketa neurri hauekin  +/-x, +/-y

en: (Super) Video CD
eu: (Super) Bideo CD-a

en: (no item is being played)
eu: (ez da gairik irakurtzen ari)

en: +----[ Remote control commands ]
eu: +----[ Hurruneko komando agintea ]

en: +----[ end of help ]
eu: +----[ laguntzaren amaiera ]

en: +-[Audio Decoding]
eu: +-[Audio dekodeatzean]

en: +-[Incoming]
eu: +-[Sartzen]

en: +-[Streaming]
eu: +-[Jarioan]

en: +-[Video Decoding]
eu: +-[Bideoa Dekodeatzen]

en: ---  DVD Menu
eu: ---  DVD Menua

en: ----- Title
eu: ----- Izenburua

en: 0.35 (same as DVB-S)
eu: 0.35 (DVB-S-aren berdina)

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
eu: 1-pasaldi VBR Ontasun-ohinarria. Neurria 0 eta 51 artean.

en: 15 bits
eu: 15 bit

en: 16 bits
eu: 16 bit

en: 1:1 Original
eu: 1:1 Jatorrizkoa

en: 1:2 Half
eu: 1:2 Erdia

en: 1:4 Quarter
eu: 1:4 Laurdena

en: 1:File
eu: 1:Agiri

en: 2 Front 2 Rear
eu: 2 Aurrealdeko2 Atzealdeko

en: 2 Pass
eu: 2 Pasaldi

en: 24 bits
eu: 24 bit

en: 2:1 Double
eu: 2:1 Bikoitza

en: 3 Front 2 Rear
eu: 3 Aurrealdeko 2 Atzealdeko

en: 32 bits
eu: 32 bit

en: 3D Now! memcpy
eu: 3D Orain! memcpy

en: 525 lines / 60 Hz
eu: 525 lerro / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
eu: 625 lerro / 50 Hz

en: 8 bits
eu: 8 bit

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
eu: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Ongi etorri VLC multimedia irakurgailuaren Laguntzara</h2><h3>Agiritza</h3><p>VLC-ren agiritza VideoLAN webgunean <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> aurkitu dezakezu.</p><p>VLC multimedia irakurgailua erabiltzen hasten ari bazara, irakurri <a href="http://wiki.videolan.org/Agiritza:VLC_for_dummies"><em> Sarrera VLC multimedia irakurgailura</em></a>.</p><p>Irakurgailua nola erabiltzeko argibideren bat aurkituko duzu agirian <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Nola irakurri agiriak VLC multimedia irakurgailuarekin</em></a>.</p><p>Gordetze, bihurketa, transkodeatze, kodeatze, multiplexatze eta jariotze eginkizunetarako, argibide erabilgarriak aurkituko dituzu <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Jariotze agiritza</a>.</p><p>Ez baduzu hiztegi berezia ezagutzen, mesedez ikusi <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">ezagupen basea</a>.</p><p>Teklatuko lasterbide nagusiak ezagutzeko, irakurri <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">lasterbideak</a>.</p><h3>Laguntza</h3><p>Galdetu aurretik, ikusi lehenik <a href="http://wiki.videolan.org/Frequently_Asked_Questions">FAQ</a>.</p><p>Gero lortu ahalko duzu (eta eman) laguntza <a href="http://forum.videolan.org">eztabaidaguneetan</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">posta-zerrendetan</a> edo gure IRC kanalean (<a href="http://www.videolan.org/webirc/"><em>#videolan</em></a>irc.freenode.net).</p><h3>Egin ekarpena egitasmoari</h3><p>VideoLAN egitasmoari lagundu ahal diozu zure denboraren zati bat herkidegoa laguntzen emanez, azalak diseinatzen, agiritzak itzultzen, aztertzen eta kodeatzen. Baita ere eman dezakezu diru-laguntza bat edo materiala gu laguntzeko. Eta noski, ahal duzu <b>sustatu</b> VLC multimedia irakurgailua.</p></body></html>

en: <p><i>VLC media player</i> does <b>not</b> send or collect any information, even anonymously, about your usage.</p>
    <p>However, it can connect to the Internet in order to display <b>medias information</b> or to check for available <b>updates</b>.</p>
    <p><i>VideoLAN</i> (the authors) requires you to express your consent before allowing this software to access the Internet.</p>
    <p>According to your choices, please check or uncheck the following options:</p>
eu: <p><i>VLC multimedia irakurgailuak</i><b> ez</b> du inolako argibiderik biltzen edo bidaltzen,ezta izengabe ere, zure erabilpenari buruz.</p>
    <p>Horrela ere, Internetera elkarketatu daiteke <b>multimedia argibideak</b> erakusteko edo <b>eguneraketarik</b> eskuragarri dagoen egiaztatzeko.</p>
    <p><i>VideoLAN-ek</i> (egileak) beharrezkoa du zure onarpena software honek Internetera sarbidea izan aurretik</p>
    <p>Zure aukeren arabera, mesedez hautatu edo ezhautatu hurrengo aukerak:</p>

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
eu: 22 kHz-ko etengabeko tonua bidali daiteke kablean. Honek arrunt maiztasun handieneko banda hautatzen du LNB orotar batean.

en: A directory where to save the files has to be selected.
eu: Zuzenbide bat hautatu behar da agiria gordetzeko.

en: A file where to save the stream has to be selected.
eu: Jario gordeko den agiria hautatu izan behar da.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
eu: VBR kodeaketarako kuantizatzaile neurriketa zuzendu bat (balio onartuak: 0.01 eta 255.0 artean).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
eu: Audio kodek askea ahots hertsapenerako (honekin erabilgarria OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
eu: Ikus eraginen zerrenda, kakotxaz banaduta.
    Oraingo eraginek dira: antzezpena, irismena, argilitza.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
eu: VLC betsio berri bat (%1.%2.%3%4) eskuragarri dago.

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
eu: + balio batek esanahi du audioa bideoaren aurretik doala

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
eu: + balio batek esanahi du azpidatziak bideoaren aurretik doazela

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
eu: Administrazio sar-hitz bakar bat erabiltzen da interfaze hau babesteko. Berezko balioa "admin" da.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
eu: Soinu iturri agiri bat (.SF2) beharrezkoa da MIDI sintesirako.
    Mesedez ezarri soinu iturri bat eta itxuratu ezazu VLC-ren hobespenetatik (Sarrera / Kodekak > Audioa kodekak > FluidSyntg).

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
eu: Soinu iturri agiri bat beharrezko da software sintesirako.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
eu: Helmuga baliozko bat hautatu behar duzu. Sartu bai  Igorpen-bakar IP bay edo Igorpen-anitz IP bat.
    
    Ez badakizu honek zer esanahi duen, botaiozu begirada bat VLC Jariotzea NOLA-ri eta leiho honetako laguntza idazkiei.

en: A value > 0 enables constant bitrate mode
eu: Balioak > 0 gaitzen du bitneurri aldagaitza

en: A->B Loop
eu: A->B Bigizta

en: A/52 audio packetizer
eu: A/52 audio paketatzailea

en: A/52 dynamic range compression
eu: A/52 hertsapen maila dinamikokoa

en: A/52 over S/PDIF
eu: A/52 gain S/PDIF

en: A/52 parser
eu: A/52 aztertzailea

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
eu: AAC audio kodeatzailea (libfaad2 erabiliz)

en: AAC extension
eu: AAC hedapena

en: ADPCM audio decoder
eu: ADPCM audio dekodeatzailea

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
eu: AES3/SMPTE 302M audio dekodeatzailea

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
eu: AES3/SMPTE 302M audio paketatzailea

en: AIFF demuxer
eu: AIFF demultiplexatzailea

en: ALSA audio capture input
eu: ALSA audio harpen sarrera

en: ALSA audio output
eu: ALSA audio irteera

en: AM Tuner mode
eu: AM Sintonizagailu modua

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
eu: AM Sintonizagailu modua. Izan daiteke bat edo Berezkoa (0), TB (1), AM Irratia (2), FM Irratia (3) edo DSS (4).

en: AM radio
eu: AM irratia

en: ARM NEON audio format conversions
eu: ARM NEON audio heuskarri bihurketak

en: ARM NEON video chroma conversions
eu: ARM NEON bideo margo bihurketak

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
eu: VLC multimedia irakurgailua

en: ASCII-art video output
eu: ASCII-art bideo irteera

en: ASF muxer
eu: ASF Multiplexatzailea

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
eu: ASF pakete neurria -- berezkoa da 4096 byte

en: ASF/WMV demuxer
eu: ASF/WMV demultiplexatzailea

en: ASX playlist import
eu: ASX irakur-zerrenda inportatzailea

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
eu: ATSC A/52 (AC-3) audio dekodeatzailea

en: ATSC minor channel
eu: ATSC bide txikia

en: ATSC reception parameters
eu: ATSC harpen parametroak

en: AU demuxer
eu: AU demulitplexatzailea

en: AVI demuxer
eu: AVI demultiplexatzailea

en: AVI muxer
eu: AVI Multiplexatzailea

en: Abkhazian
eu: Abkhaziera

en: About
eu: Honi buruz

en: About VLC media player
eu: VLC multimedia irakurgailuari buruz

en: Above the Video
eu: Bideoaren Gainean

en: Abscissa of the capture reion in pixels.
eu: Abscissa hartutako eremuan pixeletan.

en: Absolute delay
eu: Atzerapen osoa

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
eu: Atzerapen osoa - gehitu atzerapen osoa azpidatzi bakoitzari. Iturburu atzerapenaren arabera - biderkatu azpidatzi atzerapena. Iturburu edukiaren arabera - zehaztu azpidatzi atzerapena edukitik (idazkia).

en: Accelerated video output (Overlay)
eu: Bideo irteera bizkortua (Gainjarpena)

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
eu: Iturburu honetako aginduak onartzen ditu. CLI berezkok stdin-rako ("*console"), baina batu daiteke ere TCP hartune batera ("localhost:4212") edo telnet protokoloa erabili ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
eu: Unix hartune komandoak onartzen ditu stdin ordez.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
eu: Onartu komandoak hartune batean stdin ordez. Interfazea batuko den helbidea eta ataka ezarri ditzekazu.

en: Access advanced options to tweak the device
eu: Sarbide aukera aurreratuak gailua zehazteko

en: Access module
eu: Sarbide moduloa

en: Access modules
eu: Sarbide moduluak

en: Access output
eu: Sarbide irteera

en: Access output module
eu: Sarbide irteera modulua

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
eu: Sarbide irteera moduluek multiplexatutako jarioa zein bideetatik bidaliko den agintzen dute. Ezarpen honek ahalbidetzen dizu betik behartzea sarbide irteera metodo bereizi bat. Zihurrenik ez zenuke egin behar.
    Sarbide irteera bakoitzarentzako berezko neurriak ere ezarri ditzakezu.

en: Access unit delimiters
eu: Sarbide batasun mugatzaileak

en: Account that will be used for the connection.
eu: Elkarketarako erabiliko den kontua.

en: Acid
eu: Acida

en: Acid jazz
eu: Acid jazza

en: Acid punk
eu: Acid punka

en: Action
eu: Ekintza

en: Activate
eu: Eragin

en: Activate Transcoding
eu: Eragin Traskodeaketa

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
eu: Eragin VNC galdekizuna. EZ eragin VDR ffnetdev bezero bezala erabiltzeko.

en: Activate or deactivate autoscaling.
eu: Eragin edo eten berezneurriketa.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
eu: Eragiten du berezgaitasunezko jakinarazpena software bertsio berrietaz. Bi astetik behin ekiten du.

en: Activate the updates availability notification
eu: Eragiten du eguneraketa eskuragarrien jakinarazpena

en: Activate updates notifier
eu: Eragin eguneratze jakinarazlea

en: Active TCP connection
eu: TCP elkarketa eraginda

en: Active regions
eu: Alde eraginduak

en: Active windows
eu: Lehio eraginduak

en: Adaptive B-frame decision
eu: B-frame egokitzapen erabakia

en: Adaptive spatial transform size
eu: Hedapen eraldaketa egokigarri neurria

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Directory...
eu: Gehitu Zuzenbidea...

en: Add File...
eu: Gehitu Agiria...

en: Add Folder...
eu: Gehitu Agiritegia...

en: Add Input
eu: Gehitu Sarrera

en: Add Interface
eu: &Gehitu Interfazea

en: Add Noise
eu: Gehitu Zarata

en: Add Subtitles to transcoded video
eu: Gehitu Azpidatziak bideo transkodeatuari

en: Add WAVE header
eu: Gehitu WAVE idazburua

en: Add a background
eu: Gehitu barren bat

en: Add a blurring effect
eu: Gehitu moteldura eragina

en: Add a delay effect to the sound
eu: Gehitu atzerapen eragin bat soinuari

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
eu: Gehitu hizki eragin bat idazkiari irakurtasuna hobetzeko hondo ezberdinen aurka.

en: Add a shadow
eu: Gehitu itzal bat

en: Add a subtitles file
eu: Gehitu azpidatzi agiri bat

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
eu: Gehitu helbideak behar dituzun hurrrengo jario metodoei. Zihurtatu egiaztatzeaz heuskarriaren transkodeaketa bateragarria dela erabilitako metodoarekin.

en: Add logo
eu: Gehitu logoa

en: Add text
eu: Gehitu idazkia

en: Add to Media Library
eu: Gehitu Multimedia Liburutegira

en: Add to Playlist
eu: Gehitu Irakur-zerrendara

en: Add to playlist
eu: Gehitu irakur-zerrendara

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
eu: Zerbitzuak sortutako interfaze gehigarriak. Ezartzerakoan adierazi beharko litzake Zerbitzua egoki itxuratzeko. Erabili kakotxaz banandutako interfaze modulu zerrenda bat. (balio arruntak dira: logger, sap, rc, http)

en: Additional path for VLC to look for its modules. You can add several paths by concatenating them using " PATH_SEP " as separator
eu: Helburu gehigarria VLC-rentzako bere moduluak bilatzeko. Helburu kateduratu anitz gehitu dezakezu " HELBURU_BAN " banatzaile bezala erabiliz

en: Additional streaming options
eu: Jario aukera gehigarriak

en: Additional transcode options
eu: Transkodeaketa aukera gehigarriak

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
eu: Pixel gehiketa edo kenketa zabalera gailurrean.

en: Address
eu: Helbidea

en: Address of the CDDB server to use.
eu: Erabili behar den CDDB zerbitzariaren helbidea.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
eu: Audio aurkezondoreko erantzun eginkizunaren helbidea. Eginkizun hau deitua izango da aurkezpena bufferreran barruan dagoenan.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
eu: Audio aurkezaurreko erantzuna eginkizunaren helbidea. Eginkizun honek bufferra ezarriko du aurkezpena egingo den tokian.

en: Address of the computer to stream to.
eu: Jarioa bideratu behar zaion ordenagailuaren helbidea.

en: Address of the get callback function
eu: Lortu atzeradeia eginkizunerako helbidea

en: Address of the release callback function
eu: Argitaratze atzeradei eginkizunaren helbidea

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
eu: Bideo aurkezondoreko erantzun eginkizunaren helbidea. Eginkizun hau deitua izango da aurkezpena bufferreran barruan dagoenan.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
eu: Bideo aurkezaurreko erantzun eginkizunaren helbidea. Eginkizun honek bufferra ezarriko du aurkezpena egingo den tokian.

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
eu: Bideoari zuzenean gehitzen dizkio eskuragarri dauden azpidatziak. Hauek ezin dira erabiltzaile hartzaielak ezgaituak izan irudiaren atal bihurtzen baidira.

en: Adds filtered gaussian noise
eu: Gaussiar zarata iragazia gehitzen du

en: Adjust VLC priority
eu: Zehaztu VLC lehentasuna

en: Adjust the white light to your LED stripes
eu: Zehaztu argi zuria zure LED lerroetara

en: Adjustments and Effects
eu: Zehaztapenak eta Eraginak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced Buttons
eu: Botoi Aurreratuak

en: Advanced Open File...
eu: Ireki Agiri Aurreratua...

en: Advanced Open...
eu: Irekitze Aurreratua...

en: Advanced Options
eu: Aukera Aurreratuak

en: Advanced Widget toolbar:
eu: Zabalgarri tresnabarra aurreratua:

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Advanced options...
eu: Aukera aurreratuak...

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Advanced settings. Use with care...
eu: Ezarpen aurreratuak. Erabili kontuz...

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
eu: Jaikinarazi jarioa Bonjour protokoloarekin.

en: Advertise with Bonjour
eu: Jakinarazi Bonjour-ekin

en: Afar
eu: Afariera

en: Afrikaans
eu: Afrikanera

en: Alarm
eu: Alarma

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Album
eu: Bilduma

en: Album art download policy
eu: Arte bildumaren jeisketa araudia

en: Album art download policy:
eu: Arte bilduma jeisketa araudia:

en: Album art filename
eu: Arte bilduma agiri-izena

en: Album art policy
eu: Bildumaren arte araudia

en: Album replay gain
eu: Bilduma birrirakurketa irabazia

en: All
eu: Dena

en: All Files
eu: Agiri Guztiak

en: All rendered images and text will be displayed on the overlay framebuffer.
eu: Aurkeztutako irudi eta idazki guztiak framebuffer gainjarpenean erakutsiko dira.

en: Allow automatic icon changes
eu: Ahalbidetu berezgaitasunezko ikono aldaketak

en: Allow checking for VLC updates
eu: Ahalbidetu VLC-ren eguneraketak egiaztatzea

en: Allow downloading media information
eu: Ahalbidetu multimedia argibideak jeistea

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
eu: Ahalbidetu bereizitasunak betegabeko abiadura gorapen trukoak. Azkarra baina akats-joera.

en: Allow only one instance
eu: Ahalbidetu eskabide bat bakarrik

en: Allow only one running instance
eu: Ekite eskabide bakarra ahalbidetzen du

en: Allow only one running instance when started from file.
eu: Ahalbidetu ekite eskabide bakar bat agiritik abiarazterakoan.

en: Allow real-time priority
eu: Ahalbidetu egizko-denbora lehentasuna

en: Allow speed tricks
eu: Ahalbidetu abiadura trukoak

en: Allow to build directory index
eu: Ahalbidetzen du zuzenbide aurkibidea bat eraikitzea

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
eu: Ahalbidetutako bitneurri bataz-bestekoaren aldaketa (kbit/s-kotan)

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
eu: Ahalbidetzen du eskabide bat bakarrik ekitea VLC-n, erabilgarria izan daiteke batzuetan, adibidez VLC multimedia mota batzuekin elkartzen duzunean eta ez duzunean nahi VLC-ren eskabide berririk irekitzerik bilatzailean agiri batean klik-bikoitza egiten duzun bakoitzean. Aukera honek ahalbidetzen dizu agiria irakurtzea jadanik ekiten dagoenean eskabidean edo lerrokatzea.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
eu: Ahalbidetzen du eskabide bat bakarrik ekitea VLC-n, erabilgarria izan daiteke batzuetan, adibidez VLC multimedia mota batzuekin elkartzen duzunean eta ez duzunean nahi VLC-ren eskabide berririk irekitzerik zure agiri kudeatzailean. Aukera honek ahalbidetzen dizu agiria irakurtzea jadanik ekiten dagoenean eskabidean edo lerrokatzea. Aukera honek D-Bus saio deabrua behar du eragile izateko eta VLC-n ekiten dagoen eskabideak D-Bus interfaze agintea erabiltzea.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
eu: Ahalbidetzen B-frameak erabiltzea xehetasun bezala beste frameak igartzeko. Heusten dio 2+ B-frame jarrai erdira xehetasun bezala, eta frameak birrantolatzen ditu egokiro. - bat ere ez: Ezgaituta
     - zorrotza: jerarkia piramide zorrotza
     - arrunta: ez-zorrotza (ez da bateragarria Blu-rayrekin)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
eu: Ahalbidetzen du adieraztea pmt gehigarri bat (pmt_pid=pid:jario_mota[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
eu: Ahalbidetzen du 8x8 edo 16x8 zatiketa bakoitzak aske hautatzea xehetasun framea, xeh. bakarra makroblokekoren aurkakoa da.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
eu: Ahalbidetzen dizu bideoaren ikuspegi maila behartzea

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
eu: Ahalbidetzen dizu Teletstu itxurapena ezartzea (id=lerroa1-lerroaN bi eremuekin).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
eu: Ahalbidetzen dizu Teletestuko hizkuntza ezartzea (orrialdea=hizkuntza/mota,...).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
eu: Ahalbidetzen dizu audio itxurapena ezartzea (id=taldea,parea:id=taldea,parea...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
eu: Ahalbidetzen dizu bideoaren OJ-ren ID-a ezartzea.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
eu: Ahalbidetzen dizu harpenerako lotura ezartzea (0-tik hasita)

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "copyright" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "eguna" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "azalpena" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "mota" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "izenburua" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "url" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "artista" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
eu: Ahalbidetzen dizu adieraztea "egilea" metadatu bat sarrera batentzako.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
eu: Alpha nahasketa gardentasun mozorroa. Erabili png alpha bidea.

en: Alpha mask
eu: Alfa mozorroa

en: Alpha mask video filter
eu: Alfa mozorroaren bideo iragazkia

en: Alpha of the blended image
eu: Nahastutako irudiaren alpha

en: Alpha transparency value (default 255)
eu: Alpha gardentasunaren balioa (berez 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
eu: Alpha balioa lehen azpidatzian, non 0 erabat garden da, eta 255 erabat argigaitz.

en: Alpha with which the blend image is blended
eu: Nahasketa irudia nahastua daen alpha

en: Also known as DWT levels
eu: DWT maila bezala ere ezagutua

en: Alternative
eu: Alternatiboa

en: Alternative rock
eu: Rock alternatiboa

en: AltiVec conversions from
eu: AltiVec bihurketak hemendik

en: Always &on Top
eu: Betik &Gainean

en: Always Fit &Window
eu: Betik Finkatu &Leihoa

en: Always fix
eu: Betik zuzendu

en: Always on top
eu: Betik gainean

en: Always place the video window on top of other windows.
eu: Bideo leihoa betik jarri beste leihoen gainean.

en: Always reset audio start level to:
eu: Betik birrezarri audio hasiera maila honela:

en: Always visible
eu: Betik ikusgarri

en: Always write to the same file
eu: Betik idatzi agiri bera

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
eu: Betik idatzi agiri bera irudi bakoitzarentzat agiri bat sortu ordez. Horrelakotan, zenbakia ez da gehitzen agirizenean.

en: Ambient
eu: Ambienta

en: Amharic
eu: Amhariera

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
eu: Irudia neurritzeko zenbatekoa OpenCV barne iragazkira bidali aurretik

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
eu: Xagu keinuak grabatua izateko behar duen mugimendu kopurua

en: Amount of prefiltering
eu: Aurreiragazpen zenbatekoa

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
eu: Denbora kopurua (sm-tan) itxaroteko datuen sare harrera utzi aurretik. Ohartu 10 birsaiatze egongo direla erabat utzi aurretik.

en: Amount that each motion block should be overlapped by its neighbours
eu: Mugimendu bloke bakoitza bere ondokoengaitik gainjarpendua izan behar den zenbatekoa

en: Amplification
eu: Handipena

en: An error occurred while checking for updates...
eu: Akats bat egon da eguneraketak egiaztatzean...

en: Analog
eu: Analogikoa

en: Android Surface video output
eu: Android Surface bideo irteera

en: Angle
eu: Angelua

en: Angle in degrees
eu: Angelua gradutan

en: Angle in degrees (0 to 359)
eu: Angelua gradutan (0 eta 359 artean)

en: Announce this session with SAP.
eu: Iragarri saio hau SAP-ekin.

en: Antenna
eu: Antena

en: Anti-Flickering
eu: Nirnir-Aurkakoa

en: Append
eu: Gehitu

en: Append to existing file
eu: Gehitu dagoen agirira

en: Append to file
eu: Gehitu agirira

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
eu: Gehitu agirira baldin eta badago, ordeztu beharrean.

en: Application
eu: Egokitzapena

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
eu: Ezarri atzerapen bat azpidatzi guztiei. (1/10s, adib.100 dira 10s).

en: Apply cartoon effect
eu: Ezarri marrazki-bizidun eragina

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
eu: Ezarri marrazki-bizidun eraginak. Hau hauek bakarrik erabiltzen dute  "gradientea" eta "hertza".

en: Apply color gradient or edge detection effects
eu: Ezarri margo gradientea edo hertz atzemate eraginak

en: Aqua
eu: Ura

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Arabic (ISO 8859-6)
eu: Arabiera (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
eu: Arabiera (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
eu: Zihur zaude VLC multimedia irakurgailuaren zure hobespenak birrezartzea nahi dituzula?

en: Are you sure you wish to create the stream ?
eu: zihru zaude jarioa sortzea nahi duzula?

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Artist
eu: Artista

en: Artist metadata
eu: Artista metadatua

en: Artwork URL
eu: Artelan URL-a

en: As soon as track is added
eu: Bidea gehitua izan bezain laister

en: Ascending
eu: Gorantz

en: Ask for action
eu: Galdetu eragiteko

en: Ask for network policy at start
eu: Galdetu sarearen araudiaz hasterakoan

en: Aspect ratio
eu: Ikuspegi maila

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
eu: Ikuspegi maila (4:3, 16:9).

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
eu: (4:3, 16:9) Ikuspegi maila. Berez pixel laukizuzenak dira.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
eu: Horma bat eraikiz banakako erakuspenen ikuspegi maila.

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
eu: Bideo irudiaren ikuspegi maila (4:3, 16:9). Berez pixel laukizuzenak da.

en: Aspect ratio: %s
eu: Ikuspegi neurria: %s

en: Aspect-ratio
eu: Ikuspegi-maila

en: Assamese
eu: Assamiera

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
eu: Sare ID finko bat izendatzen du (SDT taularako)

en: Assign a fixed PID to the PMT
eu: PID finko bat izendatzen dio PMT-ari

en: Assign a fixed PID to the SPU.
eu: PID finko bat izendatzen dio SPU-ari.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
eu: PID finkoa izendatzen dio audio jarioari.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
eu: PID finko bat izendatzen dio bideo jarioari. PCR PID-a berezgaitasunez bideoa izango da.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
eu: Garraio Jario ID finko bat izendatzen du.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: Izendatzen dio programa zenbaki bat PMT bakoitzari. Honek behar du "Ezarri  PID-a OJ-ren ID-an " gaitua izateko.

en: AtmoLight Filter
eu: AtmoLight Iragazkia

en: AtmoWin Software
eu: AtmoWin Softwarea

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Attachment input
eu: Eranskin sarrera

en: Attack
eu: Ekin

en: Attack time
eu: Ekite denbora

en: Attenuation
eu: Arintzea

en: Attenuation, begin (in %)
eu: Arintzea, hasiera (%-tan)

en: Attenuation, end (in %)
eu: Arintzea, amaiera (%-tan)

en: Attenuation, middle (in %)
eu: Arintzea, erdia (%-tan)

en: Audio
eu: Audioa

en: Audio &Channels
eu: Audio Bidea&k

en: Audio &Device
eu: Audio &Gailua

en: Audio &Track
eu: Audio &Bidea

en: Audio Bar Graph Video
eu: Audio Barra Grafikaren Bideoa

en: Audio Bar Graph Video sub source
eu: Audio Barra Grafikaren Bideo azpi iturburua

en: Audio Bit Rate
eu: Audio Bit Neurria

en: Audio CD
eu: Audio CD-a

en: Audio CD - Track %02i
eu: Audio CD-a - Bidea %02i

en: Audio CD device
eu: Audio CD gailua

en: Audio CD input
eu: Audio CD sarrera

en: Audio Channels
eu: Audio Bideak

en: Audio Codec
eu: Audio Kodeka

en: Audio Delay
eu: Audio Atzerapena

en: Audio Device
eu: Audio Gailua

en: Audio Device: %s
eu: Audio Gailua: %s

en: Audio ES
eu: Audio OJ

en: Audio Effects
eu: Audio Eraginak

en: Audio Effects...
eu: Audio Eraginak...

en: Audio Files
eu: Audio Agiriak

en: Audio Language
eu: Audio Hizkuntza

en: Audio PID
eu: Audio PID-a

en: Audio Sample Rate
eu: Audio Lagin Neurria

en: Audio Settings
eu: Audio Ezarpenak

en: Audio Spatializer
eu: Audio hedatzailea

en: Audio Track
eu: Audio Bidea

en: Audio and Subtitles
eu: Audioa eta Azpidatziak

en: Audio balance
eu: Audio oreka

en: Audio bitmask
eu: Audio bitmozorroa

en: Audio bitrate
eu: Audio bitneuria

en: Audio bits per sample
eu: Audio bit lagineko

en: Audio callback data
eu: Audio atzeradei datua

en: Audio capture
eu: Audio harpena

en: Audio capture (ALSA)
eu: Audio harpena (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
eu: Audio harpena (PulseAudio)

en: Audio channels
eu: Audio bideak

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
eu: Audio bideak sarrera jarioan. Zenbakizko balioa  >0. Berezkoa da 2.

en: Audio codec
eu: Audio kodeka

en: Audio codecs
eu: Audio kodekak

en: Audio configuration
eu: Audio Itxurapena

en: Audio connection
eu: Audio elkarketa

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
eu: DeckLink harpenetan erabiltzeko audio elkarketa. Baliozko aukerak: barne, aesebu, analogikoa. Utzi hutsik berezko txatelerako.

en: Audio delay %i ms
eu: Audio atzerapena %i sm

en: Audio delay down
eu: Audio atzerapena txikitu

en: Audio delay up
eu: Audio atzerapena handitu

en: Audio desynchronization compensation
eu: Audioaren ez-aldiberetze orekatzea

en: Audio device
eu: Audio gailua

en: Audio device is not configured
eu: Audio gailua ez dago itxuratuta

en: Audio device name
eu: Audio gailuaren izena

en: Audio encoder
eu: Audio kodeatzailea

en: Audio filter
eu: Audio iragazkia

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
eu: Audio iragazkia A/52->S/PDIF estalkipenerako

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
eu: Audio iragazkia DTS->S/PDIF estalkipenerako

en: Audio filter for PCM format conversion
eu: Audio iragazkia PCM heuskarri bihurketarako

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
eu: Audio iragazkia bandaz-mugatutako interpolazio birlaginketarako

en: Audio filter for simple channel mixing
eu: Audio iragazkia bide nahasketa arrunterako

en: Audio filter for stereo to mono conversion
eu: Audio iragazkia estereotik monorako bihurketarako

en: Audio filter for trivial channel mixing
eu: Audio iragazkia tribial bide nahasketarako

en: Audio filtering failed
eu: Audio iragazte hutsegitea

en: Audio filters
eu: Audio iragazkiak

en: Audio filters are used to process the audio stream.
eu: Audio iragazkiak audio jarioa garatzeko erabiltzen dira

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
eu: Audio iragazkiak audio jarioei ezarriko zaizkie (bihurketa iragazkiak ezarrita egon ondoren). kakotxaz banandutako iragazki zerrenda sartu behar duzu.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
eu: MPEG4 audio heuskarria (erabilgarria hauekin MPEG TS eta MPEG4)

en: Audio input
eu: Audio sarrera

en: Audio input of the card to use (see debug).
eu: Erabili beharreko txartelaren audio sarrera (ikusi garbiketa).

en: Audio input pin
eu: Audio sarrera pina

en: Audio language
eu: Audio hizkuntza

en: Audio memory
eu: Audio oroimena

en: Audio memory output
eu: Audio oroimen irteera

en: Audio mode
eu: Audio modua

en: Audio output URL
eu: Audio irteera URL-a

en: Audio output access method
eu: Audio irteera bide metodoa.

en: Audio output channels mode
eu: Audio irteera bideen modua

en: Audio output failed
eu: Audio irteera hutsegitea

en: Audio output frequency (Hz)
eu: Audioaren irteera maiztasuna (Hz)

en: Audio output module
eu: Audio irteera modulua

en: Audio output muxer
eu: Audio irteera multiplexatzailea

en: Audio output pin
eu: Audio irteera pina

en: Audio output volume step
eu: Audio irteeraren bolumen urratsa

en: Audio part of the BarGraph function
eu: BarraGrafika eginkizunaren audio atala

en: Audio port
eu: Audio ataka

en: Audio postrender callback
eu: Audio aurkezondoreko atzeradeia

en: Audio prerender callback
eu: Audio aurkezaurre atzeradeia

en: Audio sample rate
eu: Audio lagin neurria

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
eu: Audio lagin neurria Hertziotan. Berezkoa da 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
eu: Audio lagin-neurria (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
eu: Audio laginketa neurria (hertzioetan) DeckLink harpenetarako. 0-ek audio sarrera ezgaitzen du.

en: Audio sampling rate in Hz
eu: Audio laginketa neurria Hz-tan

en: Audio settings
eu: Audio ezarpenak

en: Audio tempo scaler synched with rate
eu: Audio denbora-neurria abiadurarekin aldiberetuta

en: Audio track
eu: Audio bidea

en: Audio track ID
eu: Audio bidearen ID-a

en: Audio track synchronization:
eu: Audio bide Aldiberetzea:

en: Audio track: %s
eu: Audio bidea: %s

en: Audio visualizations
eu: Audio ikuspenak

en: Audio visualizations
eu: Audio ikuspenak

en: Audio volume
eu: Audio bolumena

en: Audio volume (0-65535).
eu: Audio bolumena (0-65535).

en: Audio/Video
eu: Audioa/Bideoa

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
eu: Audio/Bideo dekodeatzailea (OpenMAX IL erabiliz)

en: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio output
eu: Audio-Lerroa (iOS / Mac OS) audio irteera

en: Audiobar Graph
eu: Audiobarra Grafika

en: Augment contrast between contours.
eu: Handitu zuribeltztasuna inguru artean

en: Augmented reality ball game
eu: Handitu bola jokoaren egitasuna

en: Author
eu: Egilea

en: Author metadata
eu: Egile metadatua

en: Author to put in ASF comments.
eu: Egilea ASF aipamentan jartzeko.

en: Authors
eu: Egileak

en: Auto
eu: Berezkoa

en: Auto Connection
eu: Berez Elkarketa

en: Auto add new medias
eu: Berez gehitu multimedia berriak

en: Auto connection
eu: Berez elkarketa

en: Auto re-connect
eu: Berez bir-elkarketa

en: Auto start
eu: Berez hasiera

en: Auto-playback of new items
eu: Gai berrien berez-irakurketa

en: Autodel
eu: Berez-ezabatu

en: Autodetect subtitle files
eu: Berez-atzeman azpidatzi agiriak

en: Automatic
eu: Berezgaitasunez

en: Automatic brightness
eu: Berezgaitasunezko dizdira

en: Automatic chroma gain
eu: Berezgaitasunezko margotasun irabazia

en: Automatic cropping
eu: Berezgaitasunezko mozketa

en: Automatic gain
eu: Berezgaitasunezko irabazia

en: Automatic hue
eu: Berezgaitasunezko nabardura

en: Automatic white balance
eu: Berezgaitasunezko zuri oreka

en: Automatically add new medias to ML
eu: Berezgaitasunez gehitu multimedia berriak ML-ra

en: Automatically add/delete input streams
eu: Berezgaitasunez gehitu/ezabatu sarrera jarioak

en: Automatically adjust the picture brightness.
eu: Berezgaitasunez zehaztu irudi dizdira.

en: Automatically adjust the picture hue.
eu: Berezgaitasunez zehaztu irudi nabardura

en: Automatically adjust the picture white balance.
eu: Berezgaitasunez zehaztu irudiaren zuri oreka.

en: Automatically check for updates
eu: Berazgaitasunez egiaztatu eguneraketak

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
eu: Berezgaitasunez elkarketatzen ditu VLC sarrera atakak esuragarri dauden irteera atakekin.

en: Automatically connect to writable clients
eu: Berezgaitasunez elkarketatu bezero idazgarriekin

en: Automatically control the chroma gain.
eu: Berezgaitasunez agindu margotasun irabazia.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
eu: Berezgaitasunez atzematen du azpidatzi agiri bat, azpidatzi agirizena ez bada adierazten (filmaren agirizenean ohinarrituta).

en: Automatically detect black borders and crop them.
eu: Berezgaitasunez atzematen ditu herz beltzak eta moztu egiten ditu.

en: Automatically load the extensions module on startup
eu: Berezgaitasunez gertatzen ditu hedapen moduloak hasterakoan

en: Automatically preparse files
eu: Berezgaitasunez aurreaztertu agiriak

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
eu: Berezgaitasunez aurre-aztertzen ditu irakur-zerrendara gehitutako agiriak (metadaturen bat eskuratzeko).

en: Automatically resize and pad a video
eu: Bideo bat berezgaitasunez birneurritu eta betetzen du

en: Automatically save the volume on exit
eu: Berezgaitasunez gorde bolumena irteterakoan

en: Automatically set the video gain.
eu: Berezgaitasunez ezarri bideo irabazia

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
eu: Berezgaitasunez hasten du irakurketa irakur-zerrendako edukia gertatutakoan.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
eu: Saiatu berezgaitasunez bir-elkarketatzen jarioarekin bapateko etenaldi bat badago.

en: Autoscale video
eu: Berezneurriratu bideoa

en: Average bitrate tolerance
eu: Bitneurri bataz-besteko jasangarritasuna

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
eu: Bataz-besteko aldia tokiko bitneurri gehienezkoarentzat (kbit/s-kotan).

en: Avestan
eu: Avestanera

en: Avformat
eu: Av heuskarria

en: Avformat demuxer
eu: Av heuskarri demulitplexatzailea

en: Avformat mux
eu: Av heuskarri multiplexa

en: Avformat muxer
eu: Av heuskarri multiplexatzailea

en: Aymara
eu: Aimarera

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijaniera

en: B Frames
eu: B Frameak

en: B-frames between I and P
eu: B-frameak I eta P artean

en: B4S playlist import
eu: B4S irakur-zerrenda inportatzailea

en: Back
eu: Atzera

en: Background
eu: Barrena

en: Background art fits window's size
eu: Hondoak leihoaren neurria finkatzen du

en: Background color
eu: Barren margoa

en: Background opacity
eu: Barren argigaitztasuna

en: Backlight compensation
eu: Atzeargi orekapena

en: Backlight compensation.
eu: Atzeargi orekapena.

en: Backward
eu: Atzera

en: Balance of the audio input.
eu: Audio sarrera oreka.

en: Ball
eu: Bola

en: Ball color
eu: Bolaren margoa

en: Ball size
eu: Bolaren neurria

en: Ball speed
eu: Bolaren abiadura

en: Ball video filter
eu: Bolaren bideo iragazkia

en: Baltic (Latin-7)
eu: Baltiera (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
eu: Baltiera (Windows-1257)

en: Band-stop filter
eu: Banda-gelditze iragazkia

en: Banding removal
eu: Banda kenketa

en: Bands gain
eu: Banden irabazia

en: Bandwidth
eu: Bandazabalera

en: Bandwidth (MHz)
eu: Bandazabalera (MHz)

en: Bar width in pixel (default : 10)
eu: Barra zabalera pixeletan (berezkoa :10)

en: Bargraph position
eu: Barragrafikaren kokapena

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
eu: Barragrafikaren gardentasun balioa (0 erabat garden eta 255 erabat argikaitz artean)

en: Base image
eu: Ohinarri irudia

en: Base pixel radius
eu: Pixel ohin zilerdia

en: Base port
eu: Ohin ataka

en: Bashkir
eu: Bashkirera

en: Basic
eu: Ohinarrizkoa

en: Basque
eu: EUSKARA

en: Bass
eu: Hotslodiak

en: Bass adjustment of the audio input.
eu: Audio sarreraren hotslodi zehaztapena.

en: Bass level
eu: Hotslodi maila

en: Be quiet
eu: Lasai hartu

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do ?
eu: AVI agiri aurkibide hau hautsita edo galduta dagoelako, bilatzeak ez du ongi lan egingo.
    VLC-k ez du agiria konponduko baina arazoa aldibaterako zuzendu dezake aurkibide bat oroimenean eraikiz.
    Urrats honek luze hartu dezake agiria handia bada./nEgitea nahi duzu?

en: Belarusian
eu: Belaerrusiera

en: Benchmarking
eu: Xehetasun gunea

en: Bengali
eu: Bengaliera

en: Best available
eu: Eskuragarri hoberena

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
eu: Kontuz honek VLC multimedia irakurgailuaren hobespenak birrezarriko ditu.
    Zihur jarraitzea nahi duzula?

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
eu: Hautapen bidea B-frameak erabiltzeko. Balio positiboek B-frame gehaiago eragiten dituzte, balio negatiboek B-frame gutxiago.

en: Bicubic (good quality)
eu: Bikubikoa (kalitate ona)

en: Bicubic spline
eu: Spline bikubikoa

en: Big Button
eu: Botoi Handia

en: Bihari
eu: Bihariera

en: Bilinear
eu: Bilerrokoa

en: Bislama
eu: Bislamera

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
eu: Txartelaren audio atalak erabiliko duen bitmozorroa.

en: Bitrate
eu: Bitneurria

en: Bitrate (kb/s)
eu: Bitneurria (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
eu: Transkodeatutako jarioaren bitneurri argibideak.

en: Bitrate mode
eu: Bitneurri modua

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
eu: Erabili beharreko bitneurri modua (VBR edo CBR).

en: Bitrate override
eu: Bitneurri baliogabetzea

en: Bitrate peak
eu: Bitneurri gailurra

en: Bitrate to use (-1 for default).
eu: Erabili beharreko bitneurria (-1 berezkoa)

en: Bits per sample
eu: Bit lagineko

en: Black
eu: Beltza

en: Black & white
eu: Beltza eta zuria

en: Black Crush for Blue
eu: Beltz Menperakuntza Urdinarentzat

en: Black Crush for Green
eu: Beltz Menperakuntza Orlegiarentzat

en: Black Crush for Red
eu: Beltz Menperakuntza Gorriarentzat

en: Black Level for Blue
eu: Beltz Maila Urdinarentzat

en: Black Level for Green
eu: Beltz Maila Orlegiarentzat

en: Black Level for Red
eu: Beltz Maila Gorriarentzat

en: Black Slot
eu: Aho Beltza

en: Black screens in Fullscreen mode
eu: Leiho beltzak Ikusleiho-osoko moduan

en: Black screens in fullscreen
eu: Leiho beltzak ikusleiho-osoan

en: Black slot
eu: Aho beltza

en: Blackmagic DeckLink SDI input
eu: Blackmagic DeckLink SDI sarrera

en: Blend
eu: Nahasketa

en: Blend image
eu: Nahastutako irudia

en: Blendbench
eu: Nahas-xehetasuna

en: Blending benchmark filter
eu: Nahasketaren xehetasun gune iragazkia

en: Block overlap (%)
eu: Bloke gainjarpena (%)

en: Blu-Ray Disc Input
eu: Blu-Ray Diska Sarrera

en: Blu-Ray Disc support (libbluray)
eu: Blu-Ray Diska sostengua (libbluray)

en: Blu-Ray error
eu: Blu-Ray akatsa

en: Blue
eu: Urdin

en: Blue balance
eu: Urdin oreka

en: Blue chroma balance.
eu: Urdin margotasun oreka.

en: Blue component of the pause color
eu: Pausa margoaren urdin osagaia

en: Blue component of the shutdown color
eu: Itzali margoaren urdin osagaia

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
eu: Zure LED lerroetan zuri garbi baten urdin balioa.

en: Blues
eu: Bluesa

en: Bluescreen
eu: Ikusleiho urdina

en: Bluescreen U tolerance
eu: Leiho-urdinaren U jasangarritasuna

en: Bluescreen U value
eu: Leiho-urdinaren U balioa

en: Bluescreen V tolerance
eu: Leiho-urdinaren V jasangarritasuna

en: Bluescreen V value
eu: Leiho-urdinaren V balioa

en: Bluescreen video filter
eu: Ikusleiho urdinaren bideo iragazkia

en: Blur factor (1-127)
eu: Lausotze ezaugarria (1-127)

en: Bonjour services
eu: Bonjour zerbitzuak

en: Bookmark
eu: Lastermarka

en: Bookmark %i
eu: Lastermarka %i

en: Bookmarks
eu: Gogokoenak

en: Bookmarks list for a stream
eu: Lastermarka zerrenda jario baterako

en: Bookmarks...
eu: Lastermarkak...

en: Border height
eu: Hertzaren garaiera

en: Border masking
eu: Hertz mozorroa

en: Border width
eu: Hertzaren zabalera

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Boss key
eu: Giltza nagusia

en: Bottom
eu: Beheren

en: Bottom-Left
eu: Beheren-Ezker

en: Bottom-Right
eu: Beheren-Eskuin

en: Breton
eu: Bretainiera

en: Bridge
eu: Zubia

en: Bridge in
eu: Sarrera zubia

en: Bridge out
eu: Irteera zubia

en: Bridge stream output
eu: Zubi jario irteera

en: Bright
eu: Dizdira

en: Brightness
eu: Dizdira

en: Brightness (%)
eu: Dizdira (%)

en: Brightness Threshold
eu: Dizdira Muga

en: Brightness threshold
eu: Dizdira muga

en: Bring All to Front
eu: Ekarri Dena Aurrealdera

en: Broadcast
eu: Berrigorpena

en: Broadcast:
eu: Berrigorpena

en: Broken or missing AVI Index
eu: AVI hautsi edo galdu Aurkibidea

en: Browse
eu: Bilatu

en: Browse...
eu: Bilatu...

en: Build index then play
eu: Eraiki aurkibidea eta irakurri

en: Building font cache
eu: Hizki katxea eraikitzen

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Burmese
eu: Burmera

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
eu: Jarioa sortzeko, <i>Aginte Nagusiak</i> jarioa kudeatu dezake interfaze nagusiaren ordez.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
eu: Berez (0), barrurako bide guztiak gorde egingo dira baina hemen bide zenbatekoa mugatu dezakezu.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
eu: Berez irudizko interfaze plugina DOS komando kutxa batean hasiko da. Modu isila gaituz ez du komando kutxa hau ekarriko baina eragozgarria izan daiteke VLC gelditzea nahi baduzu eta bideo leihorik irekita ez badago.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
eu: Berez rc interfaze plugina DOS komando kutxa bat hasiko du. Modu lasaia gaitzeak ez du komando kutxa hau ekarriko baina eragozgarria izan daiteke VLC gelditu nahi duzunean eta bideo leihorik irekita ez dagoenean.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
eu: Berez, VLC multimedia teklekin agindua izan daiteke Apple teklatu berrietan.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
eu: Berez, VLC hurrunetik agindua izan daiteke Apple Remote-kin.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
eu: Berez, VLC-k azken 10 gaien zerrendari heusten dio. Ezaugarri hau hemen ezgaitu daiteke.

en: By default, VLC will use the dark interface style.
eu: Berez, VLC-k interfaze estilo iluna erabiliko du.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
eu: Berez, zerbitzariak tokiko edozein IP helbidetan adituko du. Adierazi IP helbide bat (adib. ::1 edo 127.0.0.1) edo hostalari izena (adib. tokikohostalaria) adierazitako sare interfazera mugatzeko.

en: Bytes
eu: Byte

en: C
eu: eu

en: C64 sid demuxer
eu: C64 sid demultiplexatzailea

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
eu: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding - Hitzinguru-Egokigarri Binario Aritmetikoko Kodeaketa). Kodeaketa eta dekodeaketa apur bat murrizten du, bain bitneurria %10 eta 15 artean aurreztu beharko luke.

en: CAPMT System ID
eu: CAPMT System ID-a

en: CBR bitrate (kbps)
eu: CBR bitneurria (kb/s)

en: CBR encoding
eu: CBR kodeaketa

en: CDDB Server
eu: CDDB Zerbitzaria

en: CDDB Server port to use.
eu: Erabili beharreko CDDB Zerbitzariaren ataka.

en: CDDB port
eu: CDDB ataka

en: CDG demuxer
eu: CDG demultiplexatzailea

en: CDG video decoder
eu: CDG bideo dekodeatzailea

en: CLI input
eu: CLI sarrera

en: CPU features
eu: CPU ezaugarriak

en: CPU optimizations
eu: CPU hobekuntzak

en: CSA Key
eu: CSA Giltza

en: CSA Key in use
eu: Erabiltzen den CSA Giltza

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
eu: Erabilitako CSA enkriptaketa giltza. Izan daiteke inparea/lehena/1 (berezkoa) edo parea/bigarrena/1 bat.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
eu: CSA enkriptaketa giltza. 16 hizkiko kate bat izan behar da ( 8 byte hexadezimal).

en: CVD subtitle decoder
eu: CVD azpidatzi dekodeatzailea

en: Cabaret
eu: Kabareta

en: Cable
eu: Kablea

en: Cable and satellite reception parameters
eu: Kable eta satelite bidezko harpen parametroak

en: Caching
eu: Katxea

en: Caching value (ms)
eu: Katxe balioa (sm)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
eu: Katxe balioa kamera eta mikrofonoentzat, segundumilaenetan.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
eu: Katxe balioa tokiko agirientzat, segundumilaenetan.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
eu: Katxe balioa sare baliabideentzat, segundumilaenetan.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
eu: Katxe balioa mulitmedia optikoentzat, segundumilaenetan.

en: Calculate a average zone
eu: Kalkulatu eremu bataz-bestekoa

en: Calculation factor
eu: Kalkulu ezaugarria

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
eu: Kalkulu ezaugarria. Atzerapen Osoko moduan ezaugarriak segunduak adierazten ditu.

en: Callback cookie string
eu: Atzeradei cooki katea

en: Callback data
eu: Atzeradei datua

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Cannot save Configuration
eu: Itxurapena ezin da gorde

en: Cannot write to file %1:
    %2.
eu: Ezin da agirian idatzi %1:
    %2.

en: Canvas
eu: Margoihala

en: Canvas video filter
eu: Margoihal bideo iragazkia

en: Capability
eu: Gaitasuna

en: Capture
eu: Hartu berehalako bat

en: Capture &Device
eu: Berehalako &Hargailua

en: Capture Device
eu: Berehalako Hargailua

en: Capture failed
eu: Hartze hutsegitea

en: Capture format (default s16l)
eu: Harpen heuskarria (berez s16l)

en: Capture format of audio stream.
eu: Audio jarioaren harpen heuskarria.

en: Capture fragment size
eu: Hartu zati neurria

en: Capture mode
eu: Harpen modua

en: Capture region height
eu: Harpen eremu garaiera

en: Capture region width
eu: Harpen eremuaren zabalera

en: Capture the audio stream in stereo.
eu: Hartu audio jarioa estereoan.

en: Cartoon
eu: Marrazki biziduna

en: Catalan
eu: Kataluniera

en: Category
eu: Kategoria

en: Celtic (Latin-8)
eu: Zeltiera (Latin-8)

en: Center
eu: Erdian

en: Centre Weighted Median
eu: Erdiko Haztapen Ertaina

en: Chamorro
eu: Txamorrera

en: Change
eu: Aldatu

en: Change Hotkey
eu: Aldatu Lastertekla

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
eu: Aldatu bide esleipena (hariketa okerrak zuzentzen ditu)

en: Change gradients
eu: Aldatu gradienteak

en: Change playlistview
eu: Aldatu irakur-zerrenda ikusi

en: Change subtitles delay
eu: Aldatu azpidatzi atzerapena

en: Change the caching for the media
eu: Aldatu multimediaren katxea

en: Change the display name of the Service.
eu: Aldatu erakutsitako Zerbitzuaren izena.

en: Change the id of an elementary stream
eu: Aldatu ohinarrizko jarioaren ID-a

en: Change the language of an elementary stream
eu: Aldatu ohinarrizko jarioaren hizkuntza

en: Change the lirc configuration file
eu: Aldatzen du lirc itxurapen agiria.

en: Change the loop and repeat modes
eu: Aldatu bigizta eta birregin moduak

en: Change the start time for the media
eu: Aldatu multimediaren hasiera denbora

en: Change title according to current media
eu: Aldatu izenburua uneko multimediaren arabera

en: Channel
eu: Bidea

en: Channel / Zone Assignment
eu: Bide / Eremu Izendapena

en: Channel 0: summary
eu: 0 Bidea: laburpena

en: Channel 1: left
eu: 1 Bidea: ezkerra

en: Channel 2: right
eu: 2 Bidea: eskuina

en: Channel 3: top
eu: 3 Bidea: goren

en: Channel 4: bottom
eu: 4 Bidea: beheren

en: Channel Name
eu: Bide Izena

en: Channel number
eu: Bide zenbakia

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
eu: Erabili beharreko txartelaren bidea (Arrunt, 0 = sintonizagailua, 1 = konposatua, 2 = svideo)

en: Channels
eu: Bideak

en: Channels count
eu: Bideen kontua

en: Channels count of an audio elementary stream
eu: Bideen kontua ohinarrizko audio jario batean

en: Channels:
eu: Bideak:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
eu: Chaoji VCD azpidatzi paketatzailea

en: Chapter
eu: Atala

en: Chapter %i
eu: Atala %i

en: Chapter codecs
eu: Atal kodekak

en: Chapter offset in ms
eu: Atal orek sm-tan

en: Characteristic dimension
eu: Ezaugarrizko neurriketa

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Check for &Updates...
eu: Egiaztatu &Eguneraketak...

en: Check for Update...
eu: Egiaztatu Eguneraketak...

en: Check for VLC updates
eu: Egiaztatu VLC eguneraketak

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
eu: Egiaztatu aukera hau plugin honekin nahastutako eremua arintzea nahi baduzu (auekera ez badago egiaztatuta, arintzea opengl-ek egiten du)

en: Chichewa; Nyanja
eu: Chichewa; Nyanjaera

en: Chinese
eu: Txinera

en: Choose
eu: Hautatu

en: Choose Devicetype and Connection
eu: Hautatu Gailumota eta Elkarketa

en: Choose a file
eu: Hautatu agiri bat

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
eu: Hautatu audio gailuaren zenbakiari dagokion zenbaki bat, zure 'Audio Gailua' menuan zerrendatuta dagoen bezala. Gailu hau berezko audio irakurgailu bezala erabiliko da.

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
eu: Hautatu margoentzako kudeaketa, irteera frame hauetan sarrera frame mugatan daudenak . 
    
    Azkena: hartu margotasuna (argi) eremu berritik bakarrik. Ona bideokamera bideoentzako elkarlotura sarrerarako. 
    
    AltLine: hartu 1 lerroko margotasuna eremu gorenetik, 2 lerroa beheko eremutik, etab. 
    Berez, ona NTSC telezine sarrerarako (animaziao DVD-ak, etab.). 
    
    Nahastua: bataz-besteko sarrera eremu margotasunak. (Argi) eremu berriko margoak lausotu ditzake, ere. 
    
    Gorako-bihurketa: irteera 4:2:2 heuskarrian (margotasun askea eremu bakoitzarentzat). Irudikapen hoberena, baina CPU eta oroimen bandazabalera gehiago behar du.

en: Choose here your input stream.
eu: Hautatu hemen zure sarrera jarioa.

en: Choose how album art will be downloaded.
eu: Hautatu zein arte bilduma jeitsiko den.

en: Choose input
eu: Hautatu sarrera

en: Choose one or more media file to open
eu: Hautatu multimedia agiri bat edo gehiago irekitzeko

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
eu: Hautatu grabaketak bilduko diren zuzenbidea edo agirizena.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
eu: Hautatu zure berehalakoak gordetzeko agiritegia.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
eu: Hautatu ID Zerbitzu emalea hautatzeko programa. Erabili aukera hau bakarrik programa-anitzeko jario bat irakurtzea nahi baduzu ( DVB jarioak bezalakoak adibidez).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
eu: Hautatu programak ID Zerbitzu emalea kakotxaz banandutako zerrendatik hautatzeko .Erabili aukera hau bakarrik programa-anitzeko jario bat irakurtzea nahi baduzu ( DVB jarioak bezalakoak adibidez).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Hautatu SPU jarioa jario irteera erraztasunera birzuzendua izan beharko litzakeen azken hau gaituta dagoenean.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Hautatu audio jarioa jario irteera erraztasunera birzuzendua izan beharko litzakeen azken hau gaituta dagoenean.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Hautatu bideo jarioa jario irteera erraztasunera birzuzendua izan beharko litzakeen azken hau gaituta dagoenean.

en: Choose which objects should print debug message
eu: Hautatu zein objetuk irarkituko dituzten garbiketa mezuak

en: Choose your preferred hardware from the list, or choose AtmoWin Software to delegate processing to the external process - with more options
eu: Hautatu zure hardware hobetsia zerrendatik, edo hautatu AtmoWin Softwarea aurrerabidea kanpora bideratzeko - aukera gehiagorekin

en: Choose your preferred video output and configure it here.
eu: Hautatu zure bideo irteera hobetsia eta itxuratu ezazu hemen.

en: Choose...
eu: Hautatu...

en: Christian rap
eu: Rap kristaua

en: Chroma
eu: Margoa

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
eu: ME margoa azpi eta erabaki moduarentzat P-frametan.

en: Chroma for the base image
eu: Ohinarri irudiarentzako margoa

en: Chroma for the blend image
eu: Nahastutako irudiarentzako margoa

en: Chroma format
eu: Margo heuskarria

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
eu: Frambufferrak erabilitako margo laucc. Berezkoa RGB da fb gailuak margoa jakinarazteko biderik ez duenetik.

en: Chroma gain
eu: Margotasun irabazia

en: Chroma gain control.
eu: Margotasun irabazi agintea.

en: Chroma in motion estimation
eu: Margo estimazioa mugimenduan

en: Chroma modules settings
eu: Margo moduluen ezarpenak

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
eu: OpenCV baren iragazkira bidali aurreko irudi bihurketa margoa

en: Chroma used
eu: Erabilitako margoa.

en: Chroma which the base image will be loaded in
eu: Gertatuko den ohinarri irudiaren margoa

en: Chroma which the blend image will be loaded in
eu: Gertatuko den nahasketa irudiaren margotasuna

en: Chrominance elimination
eu: Margotasun ezabapena

en: Church Slavic
eu: Eliz Eslabiera

en: Chuvash
eu: Txuvashera

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
eu: Zifratuak

en: Circular Left Hand (18V)
eu: Ezker Esku Borobildua (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
eu: Eskuin Esku Borobildua (13V)

en: Cl&ear
eu: &Garbitu

en: Cl&ose
eu: It&xi

en: Classic AtmoLight
eu: AtmoLight klasikoa

en: Classic rock
eu: Rock Klasikoa

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Clean up
eu: Garbitu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear List
eu: Garbitu Zerrenda

en: Clear overlay framebuffer
eu: Garbitu gainjarpen framelehunketa

en: Clear playlist
eu: Garbitu irakur-zerrenda

en: Click to set point B
eu: Klikatu B puntua ezartzeko

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
eu: Klikatu aldatzeko igarotako eta geratzen den denboraren artean

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
eu: Klikatu aldatzeko bigiztatu denak, bigiztatu bat eta ez bigiztatu artean

en: Click to toggle between total and remaining time
eu: Klikatu aldatzeko igarotako eta gelditzen den denboraren artean

en: Client port
eu: Bezero ataka

en: Clock jitter
eu: Jitter ordularia

en: Clock reference average counter
eu: Bataz-beseko zenbaketa xehetasun ordularia

en: Clock synchronisation
eu: Ordulari aldiberetzea

en: Clone
eu: Klona

en: Clone the image
eu: Irudiaren klona

en: Clone video filter
eu: Klonatzeko bideo iragazkia

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close to systray
eu: Itxi sistema erretilura

en: Closed Captions decoder
eu: Ezkutuko Azpidatzi dekodeatzailea

en: Closed captions
eu: Itxitako harpenak

en: Closed captions %u
eu: Ezkutuko azpidatziak %u

en: Closed captions 1
eu: Azpidatzi ezkutuak 1

en: Closed captions 2
eu: Azpidatzi ezkutuak 2

en: Closed captions 3
eu: Azpidatzi ezkutuak 3

en: Closed captions 4
eu: Azpidatzi ezkutuak 4

en: Club
eu: Cluba

en: Codec
eu: Kodeka

en: Codec Details
eu: Kodek Xehatasunak

en: Codec name
eu: Kodek izena

en: Codecs
eu: Kodekak

en: Codecs / Muxers
eu: Kodekak / Multiplexatzaileak

en: Coefficient thresholding on P-frames
eu: P-frame muga ezaugarria.

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
eu: P-frame muga ezaugarria. Ezabatu dct ezaugarri bakar txiki bat duten blokeak.

en: Coffee is ready.
eu: Coffee gertu dago.

en: Coffee pot control
eu: Coffee pot agintea

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
eu: Bildu askotariko tokiko estatistikak irakurritako multimediaz.

en: Color
eu: Margoa

en: Color ASCII art video output
eu: ASCII art margo bideo irteera

en: Color effect
eu: Margo eragina

en: Color extraction
eu: Margo aterapena

en: Color inversion
eu: Margo alderantzizkapena

en: Color killer
eu: Margo hiltzailea

en: Color messages
eu: Margozko mezuak

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Bideoan aurkeztuko den idazkiaren margoa. Hau hexadezimalean izan behar da (HTML margoak bezala). Lehen bi hizkiak gorriarentzat dira, gero orlegia, gero urdina. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = orlegia, #FFFF00 = horia (gorria + orlegia), #FFFFFF = zuria

en: Color threshold
eu: Margo muga

en: Color threshold filter
eu: Margo muga iragazkia

en: Color used to display text in the XOSD output.
eu: XOSD irteeran idazkia erakusteko erabilitako margoa.

en: Color when paused
eu: Margoa pausatuta

en: Colors
eu: Margoak

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Honen antzeko margoei heutsi egingo zaie, besteak urdinarbar neurria izango dira. Hau hexadezimalean izan behar da (HTML margoak bezala). Lehen bi hizkiak gorriarentzat dira, gero orlegia, gero urdina.  #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = orlegia, #FFFF00 = horia (gorria + orlegia), #FFFFFF = zuria

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Columns:
eu: Zutabeak:

en: Combined
eu: Bitarikoa

en: Comedy
eu: Komedia

en: Comma separated list of active windows, defaults to all
eu: Kakotxaz banandutako leiho eraginduen zerrenda, berezkoa denak da

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
eu: Interfazearen mozketa maila zerrendan gehituko diren ikuspegi maila zerrendak  kakotxaz bananduta.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
eu: Interfazearen mozketa maila zerrendan gehituko diren mozketa maila zerrendak  kakotxaz bananduta.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
eu: Kakotxaz bananduriko leiho eraginduen zerrenda, berezkoa denak da

en: Command
eu: Komandoa

en: Command UDP port
eu: UDP ataka komandoa

en: Commands
eu: Komandoak

en: Comment
eu: Aipamena

en: Comment to put in ASF comments.
eu: Aipemena ASF aipamenetan jartzeko.

en: Comments
eu: Aipamenak

en: Compensate delay
eu: Orekatu atzerapena

en: Compiled by %@ with %@
eu: Bilduta %@ %@-rekin

en: Compiled by %s on %s (%s)
eu: Honek bilduta %s  %s (%s)

en: Compiler:
eu: Biltzailea:

en: Compiler: %s
eu: Biltzailea: %s

en: Complete MRL for VLC internal
eu: MRL osoa VLC barnerako

en: Component
eu: Osagaia

en: Composer
eu: Konposatzailea

en: Composite
eu: Konposatua

en: Composite input
eu: Konposatu sarrera

en: Compressor
eu: Hertsatzailea

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
eu: Zenbatu eta irarkitu PSNR estatistikak. Honek ez du eraginik oraingo kodeaketa ontasunean.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
eu: Kalkulatu eta irarkitu SSIM estatistikak. Honek ez du eraginik oraingo kodeaketa ontasunean.

en: Config of last used skin
eu: Azkenaldiz erabilitako azalaren itxurapena

en: Configuration file
eu: Itxurapen agiria

en: Configuration file for the OSD Menu.
eu: OSD Menuarentzeko itxurapen agiria.

en: Configuration options
eu: Itxurapen aukerak

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
eu: Zerbitzuak erabiliko dituen itxurapen aukerak (adib. --foo=bar --no-foobar). Ezartzerakoan adierazi beharko litzake Zerbitzua egoki itxuratzeko.

en: Configure
eu: Itxuratu

en: Configure Hotkeys
eu: Ezarri Lasterteklak

en: Configure Media Library
eu: Itxuratu Multimedia Liburutegia

en: Connect to clients matching
eu: Elkarketatu bat datozen bezeroekin

en: Connection failed
eu: Elkarketa hutsegitea

en: Console
eu: Kontsola

en: Constant bitrate mode (CBR)
eu: Bitneurri aldagaitz modua (CBR)

en: Constant error mode
eu: Akats modu aldagaitza

en: Constant lambda mode
eu: Lambda modu aldagaitza

en: Constant noise threshold mode
eu: Zarata muga aldagaitz modua

en: Constant quality factor
eu: Ontasun ezaugarri aldagaitza

en: Constant quality mode
eu: Ontasun modu aldagaitza

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
eu: Edukiontziak (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv)

en: Content bitrate
eu: Eduki bitneurria

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continuous 22kHz tone
eu: 22 kHz tonu jarraia

en: Continuous stream
eu: Jario jarraia

en: Contrast
eu: Zuribeltztasuna

en: Control
eu: Agintea

en: Control SAP flow
eu: SAP azaleratze agintea

en: Control interfaces
eu: Aginte interfazeak

en: Control menu for the player
eu: Irakurgailuaren aginte menua

en: Control playback with media keys
eu: Agindu irakurketa multimedia teklekin

en: Control playback with the Apple Remote
eu: Agindu irakurketa Apple Remote-kin

en: Controls
eu: Aginteak

en: Conve&rt / Save...
eu: Bihurtu &/ Gorde...

en: Conversions from
eu: Bihurketak hemendik

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy packetizer
eu: Kopia paketatzailea

en: Copyright
eu: Copyrighta

en: Copyright (C)
eu: Copyrighta (C)

en: Copyright metadata
eu: Copyright metadatua

en: Copyright string to put in ASF comments.
eu: Copyright katea ASF aipemenetan jartzeko.

en: CoreText font renderer
eu: CoreText hizki aurkezlea

en: Cornish
eu: Korniera

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Could not demux ASF stream
eu: Ezin izan da ASF jarioa demultiplexatu

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
eu: Ezin izanda aurkitu aurreko hutsegite zantzurik.

en: Count of AtmoLight channels
eu: AtmoLight bideen zenbaketa

en: Count of channels
eu: Bide zenbaketa

en: Count of fnordlicht's
eu: fnordlicht's zenbaketa

en: Country
eu: Countrya

en: Create
eu: Sortu

en: Create "Fast Start" files
eu: Sortu "Hasiera Azkarra" agiriak

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
eu: Sortu "Hasiera Azkar" agiriak. "Hasiera Azkar" agiriak hobetuta daude jeisketarako eta ahalbidetzen diote erabiltzaileari hastea agiria aurreikusten jeisten ari den bitartean.

en: Create Directory
eu: Sortu Zuzenbidea

en: Create Directory...
eu: Sortu Zuzenbidea...

en: Create Folder
eu: Sortu Agiritegia

en: Create Folder...
eu: Sortu Agiritegia

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
eu: Sortu "puzle jolasa" bideoarekin.
    Bideoa antolatu behar dituzun zatitan banatzen da.

en: Create a new bookmark
eu: Sortu lastermarka berri bat

en: Create a new profile
eu: Sortu profil berri bat

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
eu: Sortu izen bakarra Sistemaren Sintonizazio Espazioetan

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
eu: Sortu bideo bufferrak erabide oroimenean bideo oroimenean ordez. Hau ez da gomendagarria arrunt bideo oroimena erabiltzeak hardware bizkortze gehiagoz baliatzea ahalbidtzen duenez (birneurriketa edo YUV->RGB bihurketak bezala). Aukera honek ez du eraginik gainjarpenak erabilitzerakoan.

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Crop
eu: Mozketa

en: Crop geometry (pixels)
eu: Mozketaren geometria (pixelak)

en: Crop one pixel from the bottom of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren behealdetik

en: Crop one pixel from the left of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren ezkerraldetik

en: Crop one pixel from the right of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren eskuinaldetik

en: Crop one pixel from the top of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren goialdetik

en: Crop video filter
eu: Mozketarako bideo iragazkia

en: Crop: %s
eu: Moztu: %s

en: Cropadd
eu: Moztu-gehitu

en: Cropping failed
eu: Mozketa hutsegitea

en: Crypt audio
eu: Audio zifraketa

en: Crypt audio using CSA
eu: zifratu audioa CSA erabiliz

en: Crypt video
eu: Bideo zifraketa

en: Crypt video using CSA
eu: zifratu bideoa CSA erabiliz

en: Crystal HD hardware video decoder
eu: Crystal HD hardware bideo dekodeatzailea

en: Cue points
eu: Seinale puntuak

en: Cult
eu: Kultoa

en: Current channel:
eu: Oraingo Bidea:

en: Current media / stream statistics
eu: Uneko multimedia / jario estatistikak

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
eu: Oraingo irakurketa abiadura.
    Klikatu zehazteko

en: Current visualization
eu: Uneko ikuspena

en: Custom
eu: Norbereraratu

en: Custom &Bookmarks
eu: Egile &Lastermarkak

en: Custom aspect ratios list
eu: Norbererarako ikuspegi mailen zerrenda

en: Custom crop ratios list
eu: Norbererarako mozketa maila zerrenda

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
eu: Norbererarako izenburua bideoaren leihoarentzat (bideoa interfazean barneraturik ez badago)

en: Customi&ze Interface...
eu: &Norbereratu Interfazea...

en: Customize the HTTP referer, simulating a previous document
eu: Norbereraratu HTTP xehetasuna, aurreko agiria irudikatuz

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
eu: Fluorargiagaitik eragindako argi banda baten ebakitzea (batasuna agiritugabea).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
eu: Jarioa emaniko iraupeneko zatietan mozten du, eta zihurtatzen du bitneurri aldagaitz bat bi mugen artean. Honek sahiesten du bitneurri gailur itzelak izatea, bereziki xehetasunezko frametan.

en: Cycle audio track
eu: Aldizkatu audio bidea

en: Cycle deinterlace modes
eu: Aldikatu ez-elkarlotu moduak

en: Cycle source aspect ratio
eu: Aldizkatu iturburu ikuspegi maila

en: Cycle subtitle track
eu: Aldizkatu azpidatzi bidea

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
eu: Aldikatu aurrezehaztutako mozketa heuskarrien zerrenda baten zehar.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
eu: Aldikatu aurrezehaztutako ituburu ikuspegi mailen zerrenda baten zehar.

en: Cycle through audio devices
eu: Aldikatu audio gailuen zehar

en: Cycle through available audio devices
eu: Aldikatu audio gailu eskuragarrietan zehar

en: Cycle through deinterlace modes.
eu: Aldikatu ez-elkarlotu moduetan zehar.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
eu: Aldizkatu audio bide eskuragarrietan zehar (hizkuntzak).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
eu: Aldizkatu azpidatzi bide eskuragarrietan zehar.

en: Cycle video crop
eu: Aldikatu bideo mozketa

en: Cyrillic (Windows-1251)
eu: Ziriliarrera (Windows-1251)

en: Czech
eu: Txekiera

en: D-Bus control interface
eu: D-Bus aginte interfazea

en: DEVICES
eu: GAILUAK

en: DMX address for each channel
eu: DMX helbidea bide bakoitzarentzat

en: DMX options
eu: DMX aukerak

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
eu: DTS CA audio dekodeatzailea

en: DTS audio packetizer
eu: DTS audio paketatzailea

en: DTS delay (ms)
eu: DTS atzerapena (sm)

en: DTS dynamic range compression
eu: DTS hertsapen maila dinamikoa

en: DTS parser
eu: DTS aztertzailea

en: DTV
eu: TBD

en: DV
eu: BD

en: DV (Digital Video) demuxer
eu: DV (Bideo Digitala) demultiplexatzailea

en: DVB adapter
eu: DVB egokigailua

en: DVB playlist import
eu: DVB irakur-zerrenda inportatzailea

en: DVB subtitles
eu: DVB azpidatziak

en: DVB subtitles decoder
eu: DVB azpidatzi dekodeatzailea

en: DVB subtitles encoder
eu: DVB azpidatzi kodeatzailea

en: DVB subtitles: hearing impaired
eu: DVB azpidatziak: gorrentzako

en: DVB-S2 parameters
eu: DVB-S2 parametroak

en: DVB-T reception parameters
eu: DVB-T harpen parametroak

en: DVD angle
eu: DVD angelua

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
eu: DVD audio heuskarria (hauekin erabilgarria MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG eta RAW)

en: DVD device
eu: DVD gailua

en: DVD menus
eu: DVD menuak

en: DVD subtitles
eu: DVD azpidatziak

en: DVD subtitles decoder
eu: DVD azpidatzi dekodeatzailea

en: DVD subtitles packetizer
eu: DVD azpidatzi paketatzailea

en: DVD with menus
eu: DVD-a menuekin

en: DVD without menus
eu: DVD menu gabe

en: DVDRead Input (no menu support)
eu: DVDRead Sarrera (menu gabe)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
eu: DVDRead-ek ezin izan du diska ireki "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
eu: DVDRead-ek ezin izan ditu irakurri %d/%d blokeak 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
eu: DVDRead-ek ezin izan du irakurri blokea %d.

en: DVDnav Input
eu: DVDnav Sarrera

en: Damaged or incomplete AVI file
eu: Hondatuta edo osatugabeko AVI agiria

en: Damp
eu: Hezea

en: Dance
eu: Dancea

en: Danish
eu: Daniera

en: Dark
eu: Iluna

en: Darkness Limit
eu: Iluntasun muga

en: Darkness limit
eu: Iluntasun muga

en: Darkness masking
eu: Iluntasun mozorroa

en: Darkwave
eu: Iluna

en: Data
eu: Datua

en: Data alignment
eu: Datu lerrokapena

en: Data for the audio callback function.
eu: Audio atzeradei eginkizunerako datua.

en: Data for the get and release functions
eu: Lorpen eta argitaratze eginkizunetarako datua

en: Data for the video callback function.
eu: Bideo atzeradei eginkizunerako datua.

en: Data search path
eu: Datu bilaketa helburua

en: Date
eu: Eguna

en: Date metadata
eu: Egun metadatua

en: Day / Month / Year:
eu: Eguna / Hilabetea / Urtea:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
eu: Dct-domeinu zarata murrizpena. sasi-eremuhil egokigarria. 10 eta 1000 arteko mailak erabilgarria dirudi.

en: De-Fullscreen
eu: Irten Ikusleiho-osotik

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
eu: Eten debloketze bigizta iragazkia (ontasuna murrizten du)

en: Death metal
eu: Death metala

en: Debug Frame Folder
eu: Garbiketa Frame Agiritegia

en: Debug logging
eu: Garbiketa oharpena

en: Debug mask
eu: Garbiketa mozorroa

en: Decide references on a per partition basis
eu: Erabaki xehetasunak zatiketako ohinarri hartuta

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
eu: Erabiltzeko DeckLink harpen txartela, anitz badaude. Txartelak 0-etik zenbakituta daude.

en: Decode
eu: Dekodeatu

en: Decode at the demuxer stage
eu: Dekodeatu demultiplexatzaile ekinaldian

en: Decoded
eu: Dekodeatuta

en: Decoded blocks
eu: Dekodeatutako blokeak

en: Decoded format
eu: Dekodeatutako heuskarria

en: Decoders
eu: Dekodeatzaileak

en: Decoding
eu: Dekodeatzen

en: Decoding X coordinate
eu: X antolakuntzaren dekodeaketa

en: Decoding Y coordinate
eu: Y antolakuntzaren dekodeaketa

en: Decompression
eu: Hertsapen gabetzea.

en: Decrease
eu: Jeitsi

en: Decrease Volume
eu: Jeitsi Bolumena

en: Decrease scale factor
eu: Gutxitu neurriketa ezaugarria

en: Decrease scale factor.
eu: Gutxitu neurriketa ezaugarria.

en: Default
eu: Berezkoa

en: Default (Windows-1252)
eu: Berezkoa (Windows-1257)

en: Default Audio Device
eu: Berezko Audio Gailua

en: Default Caching Level
eu: Berezko Katxe Maila

en: Default DVD angle.
eu: Berezko DVD angelua.

en: Default Encoding
eu: Berezko Kodeaketa

en: Default Page Referrer URL
eu: Berezko Orrialde Xehetasun URL-a

en: Default SWF Referrer URL
eu: Berezko SWF Xehetasun URL-a

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
eu: Berezko TCP elkarketa itxaronaldia (segundumilaenetan).

en: Default audio volume
eu: Berezko audio bolumena

en: Default background alpha
eu: Berezko barren alpha

en: Default background color
eu: Berezko barren margoa

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
eu: Berezko barren margoa Kate jarioak ez badu adierazten hondo margo bereizi baten erabilpena.

en: Default caching policy
eu: Berezko katxe araudia

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
eu: Berezko katxe balioa kanporako RTP jarioentzat. Balio hau segundumilaenetan ezarria izan behar da.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
eu: Kanporako UDP jarioentzako berezko katxe neurria. Balio hau segundumilaenetan ezarria izan behar da.

en: Default devices
eu: Berezko gailuak

en: Default encoding
eu: Berezko kodeaketa

en: Default font alpha
eu: Berezko hizki alpha

en: Default font color
eu: Berezko hizki margoa

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
eu: Erabiltzeko berezko hizki margoa Kate jarioak ez badu adierazten hondo margo bereizi baten erabilpena.

en: Default font description
eu: Berezko hizki azalpena

en: Default font effect
eu: Berezko hizki eragina

en: Default font effect strength
eu: Berezko hizki eragin indarra

en: Default frame rate for chapter import.
eu: Berezko frame neurria atal inportaziorako.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
eu: Berezko igorpen-anitzeko interfazea. Honek bideratze taula indargabetzen du.

en: Default optical device
eu: Berezko gailu optikoa

en: Default replay gain
eu: Berezko birrirakurketa irabazia

en: Default stream
eu: Berezko jarioa

en: Default stream output chain
eu: Berezko jario irteera katea

en: Define here the DMX base address for each channel use , or ; to separate the values
eu: Zehaztu hemen DMX ohin helbideak erabiltzeko bide bakoitzarentzat, edo ; balioak banantzeko

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
eu: Erabiltzeko irudi ikuspegi-maila zehazten du. Berezkoa da 4:3

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
eu: Bolumen irriskariaren margoak zehaztu
    ';' batez bananduta 12 zenbaki adieraziz
    Berezkoa da '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Beste aukera bat izan daiteke '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
eu: Bolumen irriskariaren margoak zehazten ditu

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: Zehazten du pmt bakoitzari gehitzeko pid-ak. Behar du "Ezarri  PID-a OJ-ren ID-an " gaitua izateko.

en: Define which screen fullscreen goes
eu: Zehazten du zein ikusleiho-osoko leihora joan

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
eu: Bitmapa txiki bat zehazten du 64x48 pixelekoa, urdinabar-neurri gradientea duena

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
eu: Zehazten du bitbanaketa modua AQ-rentzat, berezkoa 1
     - 0: Ezgaituta
     - 1: Oraingo x264 berezko modua
     - 2: erabiltzen du ohar(ald)^2 ohar(ald) ordez eta frame bakoitzeko bizitasuna egokitzen saiatzen da

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
eu: Zehazten du zein sarri barraGrafika argibideak bidali behar diren. BarraGrafikaren arigibideak bidaltzen ditu n audio pakete bakoitzeko (berezkoa 4)

en: Defines if BarGraph information should be sent (default 1)
eu: BarraGrafika argibideak bidali behar diren zehazten du (berezkoa 1)

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
eu: BarraGrafika argibideak bidali behar diren zehazten du. 1 argibideak bidali behar badira, 0 bestela (berezkoa 1).

en: Defines if silence alarm information should be sent (default 1)
eu: Zehazten du isileko alarma argibideak bidali behar diren (berez 1)

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
eu: Zehazten du isileko alarma argibideak bidali behar diren. 1 argibideak bidali behar badira, 0 bestela (berez 1).

en: Defines if the TCP connection should be reset. This is to be used when using with audiobargraph_v (default 1).
eu: Zehazten du TCP elkarketak bidaliak izan behar diren. Hau erabiliko da audiobargraph_v erabiltzerakoan (berez 1).

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
eu: Iziluaren banaketa norantza zehazten du.     Zutia edo etzana izan daiteke

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
eu: Zehazten du zilerdi neurria pixeletan, banda ohina (hasieran).

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: SDT bakoitzaren azaltzaileak zehazten ditu. Honek behar du "Ezarri  PID-a OJ-ren ID-an " gaitua izateko.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
eu: Zehazten du iragazkiak antzeztutako gelaren azalera birtuala.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
eu: Zehazten du zein itxaronaldi aukera gehitu RTSP saioaren ID katera. Ezarriz gero zenbaki negatibo batean itxaronaldi aukera osorik ezabatzen du. Hau beharrezkoa da IPTB STB batzuetarako (Hansun Tech-ek eginak bezalakoak) horrekin nahasten dutelarik. Berezkoa da 5.

en: Deinterlace
eu: Ez-elkarlotzea

en: Deinterlace method to use for local playback.
eu: Tokiko irakurketarako erabilitako ez-elkarlotura metodoa.

en: Deinterlace method to use for streaming.
eu: Jariorako erabiltzeko ez-elkarlotura metodoa.

en: Deinterlace method to use for video processing.
eu: Bideoa prosezatzeko erabiltzeko ez-elkarlotze metodoa

en: Deinterlace mode
eu: Ez-elkarlotze modua

en: Deinterlace module
eu: Ez-elkarlotu moduloa

en: Deinterlace off
eu: Ez-elkarlotu etenda

en: Deinterlace on
eu: Ez-elkarlotu eraginda

en: Deinterlace the video before encoding.
eu: Ez-elkarlotu bideoa kodeatu aurretik.

en: Deinterlace video
eu: Ez-elkarlotu bideoa

en: Deinterlacing
eu: Ez-elkarlotzen

en: Deinterlacing video filter
eu: Ez-elkartze bideo iragazkia

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
eu: Atzerapena (sm) ordezpen neurriak jo aurretik.

en: Delay (ms)
eu: Atzerapena (sm)

en: Delay a stream
eu: Atzeratu jario bat

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
eu: SAP gaiak ezabatuak izan ondorengo atzerapena iragarpen berririk jasotzen ez bada.

en: Delay calculation mode
eu: Atzerapen kalkulo modua

en: Delay of the ES (ms)
eu: OJ atzerapena (sm)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
eu: DTS-a (dekodeaketa denbora-irarketa) eta PTS-a (denbora-irarketa aurkezpena) atzeratzen ditu datuetatik jarioan, PCR-rekin alderatuta. Honek ahalbidetzen ditu buffering batzuk dekodeaketa bezeroaren aldean.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
eu: DTS-a (dekodeaketa denbora-irarketa) eta PTS-a (denbora-irarketa aurkezpena) atzeratzen ditu datuetatik jarioan, SCR-rekin alderatuta. Honek ahalbidetzen ditu buffering batzuk dekodeaketa bezeroaren aldean.

en: Delay time
eu: Atzerapen denbora

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete all the bookmarks
eu: Ezabatu lastermarka guztiak

en: Delete segments
eu: Ezabatu ebakinak

en: Delete segments when they are no longer needed
eu: Ezabatu ebakinak beharrezkoak izango ez direnean

en: Delete selected profile
eu: Ezabatu hautatutako profila

en: Delete the current profile
eu: Ezabatu oraingo profila

en: Delete the selected item
eu: Ezabatu hautatutako gaia

en: Deletes the selected item
eu: Hautatutako gaia ezabatzen du

en: Delivery system
eu: Banaketa sistema

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
eu: Demultiplexatzaileak "ohinarrizko" jarioak (audioa eta bideo jarioak bezalakoak) banantzeko erabiltzen dira. Erabili dezakezu demultiplexatzaile zuzena berezgaitasunez ez bada atzematen. Ez zenuke aukera global bezala ezarri beharko benetan zer egiten ari zaren badakizu izan ezik.

en: Demux module
eu: Demultiplexatze Moduloa

en: Demuxed
eu: Demultiplexatuta

en: Demuxed data size
eu: Demultiplexatze datu neurria

en: Demuxers
eu: Demultiplexatzaileak

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
eu: Demultiplexatzaileak audio eta bideo jarioak banantzeko erabiltzen dira.

en: Depending on the amount your fnordlicht hardware choose 1 to 254 channels
eu: Zure fnordlicht hardwarearen arabera hautatu 1 edo 254 bide artean

en: Depending on your MoMoLight hardware choose 3 or 4 channels
eu: Zure MoMoLight hardwarearen arabera hautatu 3 edo 4 bide

en: Descending
eu: Beherantz

en: Description
eu: Azalpena

en: Description metadata
eu: Azalpen metadatua

en: Description of the stream content or information about your channel.
eu: Jario edukiaren edo zure bideari buruzko argibideen azalpena.

en: Description stream output
eu: Irteera jarioaren azalpena

en: Desired frame rate for the H264 stream.
eu: H264 jarioarentzako desiratutako frame neurria.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
eu: Nahi den frame neurria VC-1 jarioentzat.

en: Desired frame rate for the capture.
eu: Nahi den frame neurria harpenerako.

en: Desired input video mode
eu: Nahi den bideo sarrera modua

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
eu: Nahi den DeckLink hapenetarako bideo modu sarrera. Balio hau izan behar da FOURC kodea idazki forman, adib. "ntsc".

en: Desktop
eu: Mahigaina

en: Destination
eu: Helbidea

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
eu: Helbidea (URL) jarioan erabiltzeko. Helburu eta lotura parametroak baligabetzen ditu

en: Destination Setup
eu: Helmuga Ezarpena

en: Destination audio codec
eu: Helmuga audio kodeka

en: Destination bridge-in name
eu: Helmuga zubi izena

en: Destination file:
eu: Helbide agiria:

en: Destination prefix
eu: Helbide aurrizkia

en: Destination subtitles codec
eu: Helmuga azpidatzien kodeka

en: Destination video codec
eu: Helmuga bideo kodeka

en: Destinations
eu: Helbideak

en: Detailed View
eu: Ikusi xehe

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
eu: Zehazten du argilitzako zenbat atal izango diren.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
eu: Zehazten du zein (edo batenbat) bide0 erakusten den estalkiiragazkitik

en: Determines wrapper filter verbosity level
eu: Zehazten du estalki iragazkiaren berritsukeri maila

en: Device
eu: Gailua

en: Device Selection
eu: Gailu Hautapena

en: Device name
eu: Gailu izena

en: Device properties
eu: Gailuaren ezaugarriak

en: Device type
eu: Gailu mota

en: Device:
eu: Gailua:

en: Devices
eu: Gailuak

en: DiSEqC LNB number
eu: DiSEqC LNB zenbakia

en: Diagonal Linear Phase
eu: Fase Linear Diagonala

en: Dialog
eu: Elkarrizketa

en: Dialog providers can be configured here.
eu: Elkarrizketa hornitzaileak hemen itxuratu daitezke.

en: Dialog providers settings
eu: Elkarrizketa hornitzailea ezarpenak

en: DiffServ Code Point
eu: DiffServ Kode Puntua

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
eu: Birlaginketa algoritmo ezberdinak sostengatzen dira. Hoberena astiroa da, azkarrak ontasun apala erakusten duen bitartean.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
eu: Zerbitzu Ezberdinduen Kode Puntua kanporako UDP jarioentzat (edo IPv4 Zerbitzu Mota, edo IPv6 Trafiko Klasea). Hau erabiltzen da sare Ontasun Zerbitzurako.

en: Digital Television and Radio
eu: Telebista eta Irrati Digitala

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
eu: Bideo Digital (Firewire/ieee1394) sarrera

en: Digital broadcasting
eu: Igorpen digitala

en: Dirac packetizer
eu: Dirac paketatzailea

en: Dirac video decoder using libschroedinger
eu: Dirac bideo dekodeaketa libschroedinger erabiliz

en: Dirac video demuxer
eu: Dirac bideo demultiplexatzailea

en: Dirac video encoder using dirac-research library
eu: Dirac bideo dekodeatzailea dirac-research liburtegia erabiliz

en: Dirac video encoder using libschroedinger
eu: Dirac bideo kodeaketa libschroedinger erabiliz

en: Direct MV prediction mode
eu: MV iragarpen modu zuzena

en: Direct MV prediction mode.
eu: MV iragarpen modu zuzena.

en: Direct prediction size
eu: Iragarpen zuzenaren neurria

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
eu: Iragarpen zuzenaren neurria:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: ahal bezain txikiena mailaren arabera

en: Direct rendering
eu: Aurkezpen zuzena

en: Direct2D video output
eu: Direct2D bideo irteera

en: Direct3D video output
eu: Direct3D bideo irteera

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
eu: DirectFB bideo irteera http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
eu: DirectMedia Objetuaren dekodeatzailea

en: DirectMedia Object encoder
eu: DirectMedia Objetuaren kodeatzailea

en: DirectShow input
eu: DirectShow sarrera

en: DirectX (DirectDraw) video output
eu: DirectX (DirectDraw) bideo irteera

en: DirectX audio output
eu: DirectX audio irteera

en: Direction
eu: Norabidea

en: Direction of the mirroring
eu: Izpiluketaren norabidea

en: Director
eu: Zuzendaria

en: Directory
eu: Zuzenbidea

en: Directory index
eu: Zuzenbide aurkibidea

en: Directory or filename where the records will be stored
eu: Grabaketak bilduko diren zuzenbidea edo agirizena

en: Directory path prefix
eu: Zuzenbide helburu aurrezenbakia

en: Directory path where images files should be saved.If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
eu: Irudien agiriak gordetzen dira zuzenbide helburua. Ezarrita ez badago, irudiak berezgaitasunez erabiltzailearen zuzenbidean gordeko dira.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
eu: Aldibaterako denbora-aldaketa agiriak gordeko diren zuzenbidea.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
eu: Bideo berehalakoak gordeko diren zuzenbidea.

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Disable DVD menus
eu: Ezgaitu DVD menuak

en: Disable DVD subtitle transparency
eu: Ezgaitu DVD azpidatzi gardentasuna

en: Disable Disc Menus
eu: Ezgaitu Diska menuak

en: Disable ES id
eu: Ezgaitu OJ id-a

en: Disable ES id at startup.
eu: Ezgaitu OJ id-a hasterakoan.

en: Disable arithmetic coding
eu: Ezgaitu kodeatze aritmetikoa

en: Disable screensaver
eu: Ezgaitu ikusleiho babesa

en: Disable the screensaver during video playback.
eu: Ezgaitu ikusleiho-babesa bideo irakurketak irauten duen bitartean.

en: Disc
eu: Diska

en: Disc Selection
eu: Diska Hautapena

en: Disc caching (ms)
eu: Diska katxea (sm)

en: Disc device
eu: Diska Gailua

en: Discard
eu: Baztertu

en: Discarded (corrupted)
eu: Baztertuta (ustela)

en: Disclaimer
eu: Ukapena

en: Disco
eu: Diskoa

en: Discontinuous Transmission
eu: Igorpen Ezjarraia

en: Discs
eu: Diskak

en: Display
eu: Erakusleihoa

en: Display OSD menu on top of video output
eu: Erakutsi OSD menua bideo irteeraren goialdean

en: Display Settings
eu: Erakusleiho Ezarpenak

en: Display Source As
eu: Erakutsi Iturburua Honela

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
eu: Erakutsi XOSD irteera leihoaren beheren gorenen ordez.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
eu: Erakutsi RSS edo ATOM Harpidetza bat zure bideoan

en: Display aspect ratio
eu: Erakutsi ikuspegi maila

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
eu: Erakutsi ohinarrizko jarioko bideo baten ikuspegi maila

en: Display background cone or art
eu: Erakutsi barren konoa edo azala

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
eu: Erakutsi barren konoa edo uneko bilduma azala irakurtzen ez denean. Ezgaitu daiteke leiho errea sahiesteko.

en: Display device
eu: Erakutsi gailua

en: Display feed images if available.
eu: Erakutsi harpidetza irudiak eskuragarri badaude.

en: Display locally
eu: Erakutsi tokian

en: Display name of the Service
eu: Erakutsi Zerbitzuaren izena

en: Display on overlay framebuffer
eu: Erakutsi gainjarpen framebufferrean

en: Display playlist tree
eu: Erakutsi irakur-zerrenda zuhaitza

en: Display resolution
eu: Erakusleiho bereizmena

en: Display size
eu: Erakutsi neurria

en: Display stream output
eu: Erakutsi jario irteera

en: Display text above the video
eu: Erakutsi idazkia bideoaren gainean

en: Display the input video
eu: Erakutsi bideo sarrera

en: Display the output
eu: Erakutsi irteera

en: Display the processed video
eu: Erakutsi prozesatutako bideoa

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
eu: Erakutsi berehalako aurreikuspena leihoaren goren-ezker bazterrean.

en: Display the stream locally
eu: Erakutsi jarioa tokiko eran

en: Display the title of the video on top of the movie.
eu: Erakutsi bideoaren izenburua filmaren gainean

en: Display video in a skinned window if any
eu: Erakutsi bideoa azaldun leiho batean egonez gero

en: Display video snapshot preview
eu: Erakutsi bideo berehalakaren aurreikuspena

en: Display while streaming
eu: Erakutsi jariotzen den bitartean

en: Displayed
eu: Erakutsita

en: Displayed frames
eu: Erakutsitako frameak

en: Distance between 'P' frames
eu: 'P' frame arteko hurruntasuna

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
eu: Hurruntasuna ezker aurrealdeko hotsgorailuaren eta entzulearen artean metrotan.

en: Distort mode
eu: Bihurdura modua

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
eu: Bihurdura modua, bat  "gradientea", "hertza" eta "harpena".

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: DivX lehen bertsioa (erabilgarria hauekin MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: DivX bigarren bertsioa (erabilgarria hauekin MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: DivX hirugarren bertsioa (erabilgarria hauekin MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: Do not complain on encrypted PES.
eu: Ez kexatu PES kriptaketan.

en: Do not demultiplex
eu: Ez desmultiplexatu

en: Do not display OSD menu on top of video output
eu: Ez erakutsi OSD menua bideo irteeraren goialdean

en: Do not display OSD menu on video output
eu: Ez erakutsi OSD menua bideo irteeran

en: Do not open a DOS command box interface
eu: Ez ireki DOS komando kutxa interfaze bat

en: Do not play
eu: Ez irakurri

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
eu: Ez saiatu asmatzen ASF bitneurria. Hau ezartzeak, ahalbidetzen dizu agintzea nola Windowsen Multimedia Irakurgailuak katxeatuko duen jariotutako edukia. Ezarri audio+bideo bitneurria byte-tan.

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
eu: Egitan nahi duzu %1 harpidetza uztea?

en: Do you want to download it ?
eu: Jeistea nahi duzu?

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
eu: Nahi duzu hutsegitearen xehetasunak bidaltzea VLC-ren garapen taldeari?
    
    Nahi baduzu, ahal dituzu sartu lerro gutxi batzuk VLC-ren hutsegitearen aurretik egiten ari zirenaz beste argibide lagungarri batekin batera: lagin agiri bat jeisteko lotura bat, sare jario baten URL bat,...

en: Dock fullscreen controller
eu: Uztartu ikusleiho-osoko agintea

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
eu: Uztartu/uztargabetu ikusleiho-osoko agintea leiho botoitik/ra

en: Docked Playlist
eu: Irakur-zerrenda &Uztartuta

en: Dolby Surround
eu: Dolby Ingurusoinua

en: Dolby Surround decoder
eu: Dolby Surround Dekodeatzailea

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
eu: Dolby Surround jario kodeatuak ez dira dekodeatuak izango iragazki honek prozesatu aurretik. Ezarpen hau gaitzea ez dago gomendatuta.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
eu: Domeinua/Lantaldea elkarketan erabiltzeko.

en: Don't Send
eu: Ez Bidali

en: Don't display any video
eu: Ez erakutsi bideorik

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
eu: Ez erakutsi erabiltzailearen eragiketarik behar ez duten elkarrizketak (Larritasun eta akats leihoa)

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
eu: Ez da beharrezkoa giltzaframe bat ebakin bat banandu aurretik. Audioarentzako bakarrik da beharrezkoa.

en: Don't show
eu: Ez erakutsi

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
eu: Ez erabili aurre-ezarpenak, baizik eta ezkuz adierazitako bandak. Adierazi behar dituzu 10 balio -20dB eta 20 dB artean, tarte batez bananduta, adib. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".

en: Double Size
eu: Neurri Bikoitza

en: Double click to get media information
eu: Klik bikoitza multimediaren argibideak lortzeko

en: Double click to jump to a chosen time position
eu: Klik bikoitza hautatutako denbora kokapenera jauzi egiteko

en: Download Cover Art
eu: Jeitsi Cover Art

en: Download Plugin
eu: Jeitsi plugina

en: Download cover art
eu: Jeitsi covert art

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
eu: Jeitsitako agiria "%s" ustela zen. Hortaz, ezabatu egin da.

en: Downloading ...
eu: Jeisten...

en: Draw bands in the spectrometer
eu: Margotu bandak argilitza-neurgailuan.

en: Draw peaks in the analyzer
eu: Margotu gailurrak aztergailuan

en: Draw the base of the bands
eu: Marraztu banden ohinarria.

en: Drawable
eu: Marrazgarria

en: Dream
eu: Dreama

en: Drop late frames
eu: Askatu frame berantiarrak

en: Drop media here
eu: Moztu multimedia hemen

en: Dropped (discontinued)
eu: Askatuta (etena)

en: Dry
eu: Lehorra

en: Dry Mix
eu: Nahasketa Lehorra

en: Dual mono
eu: Mono duala

en: Dummy
eu: Irudizkoa

en: Dummy Elements
eu: Irudizko elementuak

en: Dummy audio output
eu: Irudizko audio irteera

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
eu: Irudizko kodeka (ez du transkodeatzen, erabilgarria zorropen heuskarri guztiekin)

en: Dummy decoder
eu: Irudizko dekodeatzailea

en: Dummy encoder
eu: Irudizko kodeatzailea

en: Dummy font renderer
eu: Irudizko hizki aurkezlea

en: Dummy ifo demux
eu: Irudizko ifo demultiplexatzailea

en: Dummy image chroma format
eu: Irudizko irudiaren margo heuskarria

en: Dummy input
eu: Iraulketa sarrera

en: Dummy interface
eu: Irudizko interfazea

en: Dummy stream output
eu: Irudizko jario irteera

en: Dummy video output
eu: Irudizko bideo irteera

en: Dummy/Raw muxer
eu: Irudizko/Raw Multiplexatzailea

en: Dump buffer size
eu: Iraulitako bufferraren neurria

en: Dump decoder
eu: Iraulketa dekodeatzailea

en: Dump filename
eu: Iraulketa agirizena

en: Dump raw input
eu: Iraulketa raw sarrera

en: Duplicate stream output
eu: Bikoiztu irteera jarioa

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
eu: Zure bideoa leiho anitzetan eta/edo bideo irteera moduloetan biderkatzen du

en: Duration
eu: Iraupena

en: Duration in seconds
eu: Iraupena segundutan

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
eu: Iraupena segundutan agiriaren amaiera bat  irudikatu aurretik. - balioak esanahi du mugagabeko irakur denbora.

en: Dutch
eu: Herbeherera

en: Dynamic Adaptive Streaming over HTTP
eu: Jario Egokigarri Dinamikoa HTTP gain

en: Dynamic language setting from teletext
eu: Hizkuntza dinamiko ezarpenak teletestutik

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
eu: Hertsapen maila dinamikoak soinu ozenak bigunagoak egiten ditu, eta soinu bigunak ozenagoak, errazago entzun ahal izateko jarioak ingurugiro zaratatsu batean inori eragozpenik eragin gabe. Hertsapen maila dinamikoa ezgaitzen baduzu irakurketa egokituagoa egongo da zinema areto batera edo entzungela batera.

en: Dynamic range compressor
eu: Dynamic hertsapen maila

en: Dynamic video overlay
eu: Bideo gainjarpen dinamikoa

en: Dzongkha
eu: Dzongkhera

en: E&xport
eu: E&sportatu

en: EBU STL subtitles decoder
eu: EBU STL azpidatzi dekodeatzailea

en: EBU STL subtitles parser
eu: EBU STL azpidatzi aztertzailea

en: EGL extension for OpenGL
eu: EGL hedapena OpenGL-rentzat

en: ES ID
eu: OJ ID

en: Early SKIP detection on P-frames
eu: SKIP atzemate goiztiarra P-frametan

en: Early SKIP detection on P-frames.
eu: SKIP atzemate goiztiarra P-frametan

en: Eastern European (Latin-2)
eu: Europa Ekialdera (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
eu: Europa Ekialdera (Windows-1250)

en: Edge
eu: Hertza

en: Edge Weightning
eu: Hertzaren Haztapena

en: Edge visible
eu: Hertz ikusgarria

en: Edge weightning
eu: Hertz haztapena

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu Lastermarkak

en: Edit Input
eu: Editatu Sarrera

en: Edit Options
eu: Editatu Aukerak

en: Edit selected profile
eu: Editatu hautatutako profila

en: Edit settings
eu: Editatu ezarpenak

en: Effects
eu: Eraginak

en: Effects list
eu: Eragin zerrenda

en: Eject the disc
eu: Atera diska

en: Elapsed time
eu: Igarotako denbora

en: Electronic
eu: Elektronika

en: Element aspect ratio
eu: Gaiaren ikuspegi maila

en: Elementary Stream ID
eu: Ohinarrizko Jario ID-a

en: Elementary stream output
eu: Ohinarrizko jario irteera

en: Elements order
eu: Elementoen ordena

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
eu: Margosun blokeak ezabatzen ditu PSNR-a ez denean asko aldatu (berezkoa: 0.0). H264 bereizitasuanak gomendatzen du 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
eu: Argitasun blokeak ezabatzen ditu PSNR-a ez denean asko aldatu (berezkoa: 0.0). H264 bereizitasuanak gomendatzen du -4.

en: Embed the file browser in open dialog
eu: Barneratu agiri bilatzailea ireki elkarrizketan

en: Embed the video output in the main interface.
eu: Barneratu bideo irteera interfaze nagusian.

en: Embedded
eu: Barneratuta

en: Embedded video
eu: Bideo barneratuta

en: Embedded window video
eu: X leiho bideo barneratua

en: Emboss
eu: Nabarmendua

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enable Audio
eu: Gaitu Audioa

en: Enable DVD menus
eu: Gaitu DVD menuak

en: Enable ES id
eu: Gaitu OJ id-a

en: Enable Global Motion Estimation
eu: Gaitu Mugimendu Estimazio Globala

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
eu: Gaitu Growl jakinarazpenak (irakur-zerrendako gai aldaketan)

en: Enable Last.fm submissions
eu: Gaitu Last.fm eskaintzak

en: Enable OSD
eu: Gaitu OSD-a

en: Enable On Screen Display (OSD)
eu: Gaitu Leihoan Gainean Erakutsi (OSD)

en: Enable Phase Correlation Estimation
eu: Gaitu Fase Harreman Estimazioa

en: Enable SPU stream output
eu: Gaitu SPU jario irteera

en: Enable Scene Change Detection
eu: Gaitu Agerraldi Aldaketa Atzematea

en: Enable Spatializer
eu: Gaitu Hedatzailea

en: Enable Time-Stretching audio
eu: Gaitu audio Denbora-Luzapena

en: Enable Video
eu: Gaitu Bideoa

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
eu: Gaitzen du zarata murrizpen algoritmo arrunt bat  kodeaketa luzera eta bitneurria jeisteko, ontasun apaleko frameen gain.

en: Enable a workaround for T23
eu: Gaitu lan-ingurua T23-rentzat

en: Enable adaptive prefiltering
eu: Gaitu aurreiragazte egokitzailea

en: Enable audio
eu: Gaitu audioa

en: Enable audio stream output
eu: Gaitu audio jario irteera

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
eu: Gaitu ebaketa bateragarritasuna Blu-ray sostengurako

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
eu: Gaitu elkarlotutako framentzat erabilitako algoritmoak .

en: Enable desktop mode
eu: Gaitu mahigain modua

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
eu: Gaitu (DTX) igorpen ez-jarraia.

en: Enable dynamic range compressor
eu: Gaitu maila dinamiko hertsapena

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
eu: Gaitu ebaketak Blu-ray sostengurako, honek ez ditu Blu-ray bateragarritasun alor guztiak behartzen
    adib. bereizmena, frameneurria, maila

en: Enable hierarchical Motion Estimation
eu: Gaitu Mugimendu Estimazio hierarkitua

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
eu: Gaitu elkarlotura mugimendu estimazio algoritmoak. Honek CPU gehiago eskatzen du.

en: Enable internal upmixing
eu: Gaitu barneko goranahasketa

en: Enable lossless coding
eu: Gaitu galeragabeko kodeaketa

en: Enable megabass mode
eu: Gaitu megalodiak modua

en: Enable multiple quantizers
eu: Gaitu kuantizatzaile anitz

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
eu: Gaitu kuantizatzaile anitz azpibanda bakoitzeko (bat kodebloke bakoitzeko)

en: Enable noise reduction algorithm.
eu: Gaitu zarata murrizpen algoritmoa.

en: Enable original graphic spectrum
eu: Gaitu jatorrizko grafika argilitza

en: Enable reverberation
eu: Gaitu dirdira

en: Enable spatial partitioning
eu: Gaitu hedapen zatiketa

en: Enable spatializer
eu: Gaitu hedatzailea

en: Enable streaming of all ES
eu: Gaitu OJ guztientzako jarioa

en: Enable sub-pictures
eu: Gaitu azpi-irudiak

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
eu: Gaitu argilitza aztergailu "laua" argilitza-neurgailuan.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
eu: Gaitu margo hiltzailea, alegia irudi beltz eta zurira aldatu seinalea ahula denean.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
eu: Gaitu bareneko goranahasketa algoritmoa (ez dago gomendatuta)

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
eu: Aurre-mugimendu estimazio algoritmoa gaitzen du.

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
eu: Gaitu aukera hau marra diagonalak erakusten bada leiho neurria filmaren neurriraren berdina edo txikiagoa denean.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
eu: Gaitu aukera hau ez baduzu nahi zure audioa beste audio bategaitik etena izatea.

en: Enable this option to load the SQL-based Media Library at VLC startup
eu: Gaitu aukera hau SQL-ohinarriko Multimedia Liburutegia gertatzeko VLC abiatzerakoan

en: Enable time stretching audio
eu: Gaitu audio denbora luzapena

en: Enable transparency effects
eu: Gaitu gardentasun eraginak

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
eu: Gaitu trellis kuantizatzailea (bihurdura neurria bloke ezaugarrieterako)

en: Enable video
eu: Gaitu bideoa

en: Enable video stream output
eu: Gaitu bideo jario irteera

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
eu: Gaitu ahots jarduera atzematea (VAD). Berezgaitasunez eraginda dago VBR moduan.

en: Enable wallpaper mode
eu: Gaitu hormairudi modua

en: Enable/disable audio rendering.
eu: Gaitu/ezgaitu audio aurkezpena

en: Enable/disable video rendering.
eu: Gaitu/ezgaitu bideo aurkezpena.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
eu: Frameaskapena gaitzen du MPEG2 jarioan. Frameaskapena gertatzen da zure ordenagailuak nahiko indar ez duenean.

en: Enabling this allows transcoding the audio track if one is present in the stream.
eu: Gaituz honek audio bidearen transkodeaketa ahalbidetzen du jarioan bat badago.

en: Enabling this allows transcoding the video track if one is present in the stream.
eu: Gaituz honek bideo bidearen transkodeaketa ahalbidetzen du jarioan bat badago.

en: Encap. format
eu: Estalkipen heuskarria

en: Encapsulation
eu: Estalkipena

en: Encapsulation Method
eu: Estalkitze Metodoa

en: Encapsulation format
eu: Estalkipen heuskarria

en: Encoded by
eu: Honek kodeatuta

en: Encoders settings
eu: Kodeatzaileen ezarpenak

en: Encoding
eu: Kodeatzen

en: Encoding X coordinate
eu: X antolakuntza kodeatzen

en: Encoding Y coordinate
eu: Y antolakuntza kodeatzen

en: Encoding complexity
eu: Kodeatze korapilotasuna

en: Encoding quality
eu: Kodeaketa ontasuna

en: End
eu: Amaiera

en: End-Blue
eu: Amaiera-Urdina

en: End-Fadesteps
eu: Amaiera-Margulneurria

en: End-Green
eu: Amaiera-Orlegia

en: End-Red
eu: Amaiera-Gorria

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
eu: Behartu kodeaketa bitneurri aldagaitz bat (CBR) berezko kodeaketa bitneurri aldagarriaren (VBR) ordez.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
eu: Behartu ontasuna 0 (apala) eta 10 (handia) artean.

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
eu: Behartu ontasuna 1 (apala) eta 10 (handia) artean, bitneurri zehatz bat adierazi beharrean. Honek VBR jario bat eragingo du.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
eu: Behartu bideoaren lerrokapena bere leihoan. Berez (0) erdituta izango da (0=erdia, 1=ezkerra, 2=eskuina, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erabili ditzakezu, adibidez 6=4+2 goren-eskuina adieraziz).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Behartu barragrafikaren kokapena bideoan (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere egin ditzakezu, adib 6 = goren-eskuin).

en: Enforce the complexity of the encoder.
eu: Behartu kodeatze korapilotasuna

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Behartu logoaren kokapena bideoan (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erebili ditzakezu, adib = 6 goren-eskuin).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
eu: Behartu gehinezko VBR bitneurria

en: Enforce the mode of the encoder.
eu: Behartu kodeatzaile modua

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
eu: Behartzen du PES mugetako sarbiede batasun guztien lerrokapena. Hau ezgaitzeak badaiteke bandazalera apur bat gorde du baina beteraezintasunak eragiten ditu.

en: English
eu: Ingelera

en: Enqueue files when in one instance mode
eu: Lerrokatu agiriak eskabide bakar moduan

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
eu: Lerrokatu gaiak irakur-zerrendan eskabide bakar moduan

en: Enter URL here...
eu: Sartu URL-a hemen...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
eu: Sartu podcastaren URL-a hona harpidetzeko:

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
eu: Sartu bai helburu baliozko bat edo erabili "Hautatu" botoia helbidea hautatzeko.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
eu: Sartu  bai helburu baliozko bat edo erabili "Hautatu..." botoia helbide bat hautatzeko.

en: Enter name for new directory:
eu: Sartu izena zuzenbide berriarentzat:

en: Enter name for new folder:
eu: Sartu izena agiritegi berriarentzat:

en: Enter the address of the computer to stream to.
eu: Sartu jarioa bideratu behar zaion ordenagailuaren helbidea.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
eu: Sartu berreskuratzeko podcast zerrenda, '|' (barrazutiaz) bananduta.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
eu: Sartu eskabideak aditzea nahi dituzun tokiko helbideak. Ez sartu ezer sare interfaze guztietan aditzea nahi baduzu. Orokorrean hori da hoberena. Beste ordenagailuek jarioan sartu daitezke honen bidez http://yourip:8080 berezkoa.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
eu: Sartu eskabideak aditzea nahi dituzun tokiko helbideak. Ez sartu ezer sare interfaze guztietan aditzea nahi baduzu. Orokorrean hori da hoberena. Beste ordenagailuek jarioan sartu daitezke honen bidez mms://yourip:8080 berezkoa.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
eu: Sartu eremu honeta igorpen-anitzeko helbidea jariotzeko. Hau 224.0.0.0 eta  239.255.255.255 arteko IP helbide bat izan behar da. Erabilpen pribaturako, sartu  239.255 hasiera duen helbide bat.

en: Entries
eu: Sarrerak

en: Entry
eu: Sarbidea

en: Equalizer
eu: Ekualizagailua

en: Equalizer preset
eu: Ekualizagailu aurre-ezarpena

en: Equalizer with 10 bands
eu: Ekualizagailua 10 bandakin

en: Erase
eu: Ezabatu

en: Erase video filter
eu: Ezabatu bideo iragazkia

en: Error
eu: Akatsa

en: Error resilience
eu: Akats malgutasuna

en: Error while saving meta
eu: Akats meta gordetzerakoan

en: Error:
eu: Akatsa:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
eu: Akatsa: 'joan'-ek 0 baino balio handiagoa behar du.

en: Errors
eu: Akatsak

en: Errors and Warnings
eu: Akatsak eta Ohartarazpenak

en: Errors and Warnings...
eu: Akatsak eta Ohartarazpenak...

en: Esperanto
eu: Esperantoera

en: Esperanto (Latin-3)
eu: Esperantoera (Latin-3)

en: Essential
eu: Esentziala

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Ethnic
eu: Etnikoa

en: Euro-Techno
eu: Euro-Teknoa

en: Eurodance
eu: Eurodanzea

en: Every
eu: Aldia:

en: Exhaustive help for VLC and its modules
eu: VLC eta bere moduluentzako laguntza zehatza

en: Existing playlist item
eu: Badagoen irakur-zerrenda gaia

en: Exit if there are no more items in the playlist.
eu: Irten irakur-zerrendan gai gehiago ez badago.

en: Expand Node
eu: Hedatu Elkargunea

en: Expanding Spacer
eu: Tarte luzagarria

en: Expanding background cone or art.
eu: Barren konoa edo azala zabaltzen

en: Experimental
eu: Esperimentala

en: Export (include insecure ciphers)
eu: Esportatu (zifratu segurtatugabeak barne)

en: Export SDP as file
eu: Esportatu SDP-a agiri bezala

en: Extend subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
eu: Handitu azpidatzien iraupena balio honekin.
    Ezarri 0 ezgaitzeko.

en: Extended M3U
eu: M3U hedatua

en: Extended panel
eu: Leiho hedatua

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
eu: Open Grafika Liburutegiak (OpenGL) erabiltzeko hedapena.

en: Extensions
eu: Hedapenak

en: Extra I-frames aggressivity
eu: Gain I-frame erasokortasuna

en: Extra PMT
eu: PMT Gehigarria

en: Extra interface modules
eu: Interfaze modulu gehigarriak

en: Extra media
eu: Gain multimedia

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
eu: Gain metadatuak eta beste argibideak leiho honetan erakusten dira.

en: Extract
eu: Atera

en: Extract RGB component video filter
eu: Atera RGB osagai bideo iragazkia

en: Extracted Image Height
eu: Ateratako Irudiaren Garaiera

en: Extracted Image Width
eu: Ateratako Irudiaren Zabalera

en: EyeTV input
eu: EyeTV sarrera

en: EyeTV is not launched
eu: EyeTB ez dago abiarazita

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
eu: EyeTV saio zenbakia, edo erabili 0 azken kanalarentzat, -1 S-Bideo sarrerarentzat, -2 Konposatu sarrerarentzat

en: FEC code rate
eu: FEC kode neurria

en: FFmpeg access
eu: FFmpeg sarbidea

en: FFmpeg audio/video decoder
eu: FFmpeg audio/bideo dekodeatzailea

en: FFmpeg audio/video encoder
eu: FFmpeg audio/bideo kodeatzailea

en: FFmpeg can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
eu: Ffmpeg-k akats malgutasuna egin dezake.
    Horrela ere, kodeatzaile akatsdun batekin (M$-ko ISO MPEG-4 kodeatzailea bezalakoa) akats ugari egin ditzake.
    Baliozko balio neurria 0 eta 4 artean (0 ezgaitu akats malgutasun guztiak).

en: FFmpeg deinterlace video filter
eu: FFmpeg ez-elkarlotze bideo iragazkia

en: FFmpeg post processing filter chains
eu: FFmpeg prozesatze ondorengo iragazki kateak

en: FIFO which will be read for commands
eu: Komandoek irakurriko duten FIFO-a

en: FIFO which will be written to for responses
eu: Erantzunak idatziko diren FIFO-a

en: FLAC demuxer
eu: FLAC Demultiplexatzailea

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
eu: FLAC galera gabeko audio kodek bat da (hauekin erabilgarria OGG eta RAW)

en: FM radio
eu: FM irratia

en: FOURCC code of raw input format
eu: FOURCC kodea raw sarrera heuskarrian

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
eu: FOURCC kodea raw sarrera heuskarrian. Hau lau hizkiko kate bat da.

en: FTP account
eu: FTP kontua

en: FTP input
eu: FTP agiria

en: FTP password
eu: FTP sarhitza

en: FTP upload output
eu: FTP igoera irteera

en: FTP user name
eu: FTP erabiltzaile izena

en: Factor
eu: Ezaugarria

en: Failed to open "%s" for writing
eu: Hutsegitea "%s"  idazteko irekitzerakoan

en: Fake TTY
eu: TTY Ustela

en: Fallback to placeholder stream when out of data
eu: Baliabidea ordezpen neurriaren jariorako daturik ez dagoenean

en: Faroese
eu: Faroera

en: Fast bilinear
eu: Bilerroko azkarra

en: Fast seek
eu: Bilaketa azkarra

en: Fast udp streaming
eu: UDP jario azkarra

en: Faster
eu: Azkarrago

en: Faster (fine)
eu: Az&karrago (zehatza)

en: Favor speed over precision while seeking
eu: Mesedetu abiadura zehaztasunaren gainetik bilaketan zehar

en: Feed URLs
eu: Harpidetza URL-ak

en: Feed images
eu: Harpidetza irudiak

en: Feedback Gain
eu: Atzelikatze Irabazia

en: Fetch Information
eu: Lortu Argibideak

en: Fetch Meta Data
eu: Ekarri Meta Datuak

en: Fetch artwork using lua scripts
eu: Ekarri artelanak lua scriptak erabiliz

en: Fetch meta data using lua scripts
eu: Ekarri meta datuak lua scriptak erabiliz

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
eu: Eremu kodeatzea da elkarlotutako eremuak bananduta kodeatuak direnean sasi-garapen frameari aurkajarria da

en: Fijian
eu: Fijianera

en: File
eu: Agiria

en: File Format:
eu: Agiri Heuskarria:

en: File Name
eu: Agiri Izena

en: File Selection
eu: Agiri Hautapena

en: File associations
eu: Agiri elkarketak

en: File audio output
eu: Audio irteera agiria

en: File caching (ms)
eu: Agiri katxea (sm)

en: File corrupted
eu: Agiri ustela

en: File could not be verified
eu: Agiria ezin izanda egiaztatu

en: File dumper
eu: Agiri iraukatzaillea

en: File extensions association
eu: Agiri luzapenen elkarketa

en: File input
eu: Sarrera agiria

en: File logging
eu: Agiri oharpena

en: File names:
eu: Agiri izenak:

en: File not verifiable
eu: Agiria ez egiaztagarria

en: File reading failed
eu: Agiri irakurketa hutsegitea

en: File stream output
eu: Agiri jario irteera

en: File that will be used to configure the projectM module.
eu: projectM moduloa itxuratzeko erabiliko den agiria

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
eu: Audio laginak idatziko diren agiria ("-" stdout-erako

en: File/Directory
eu: Agira/Zuzenbidea

en: File/Folder
eu: Agiria/Agiritegia

en: Filebrowser starting point
eu: Agiri-bilatzailearen hasiera puntua

en: Filename
eu: Agiri-izena

en: Filename for 2 pass stats file
eu: Agirizena 2 pasaldiko estatistika agiriarentzat

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
eu: Agirizena 2 pasaldiko estatistika agiriarentzat pasaldi-anitzeko kodeaketarako

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
eu: Agirizena dst,dst=lotu+'/'+helburua jario laguntzaile ezarpenarentzat, dst-parametroak hau baliogabetzen du

en: Filename for the font you want to use
eu: Erabiltzea nahi duzun hizkiarentzako agirizena

en: Filename of AtmoWin*.exe
eu: AtmoWinA.exe Agirizena

en: Filename of dump
eu: Iraulitako agirizena

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
eu: Framebuffer gainjarpenean erabiltzeko irudi agiriaren agirizena.

en: Filename of the SQLite database
eu: SQLite datubasearen agiri-izena

en: Filename prefix
eu: Agirizenaren aurrezenbakia

en: Filename to look for album art in current directory
eu: Oraingo zuzenbidean ikusteko arte bildumaren agiri-izena

en: Files
eu: Agiriak

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
eu: Hedapen hau duten agiriak ez dira gehituak izango irakur-zerrendara zuzenbide bat irekitzerakoan.
    Hau erabilgarria da eskabiderako irakur-zerrendak dituzten zuzenbideak gehitzen badituzu. Erabili kakotxaz banandutako hedapen zerrendak.

en: Files with these extensions will not be added to the media library when scanning directories.
eu: Hedapen hau duten agiriak gehitu multimedia liburtegira zuzenbideak mihatzerakoan.

en: Film Grain
eu: Filma Bikorra

en: Film NTSC (IVTC)
eu: Filma NTSC (IVTC)

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Filter Smoothness
eu: Iragazki Lehuntasuna

en: Filter Smoothness (in %)
eu: Iragazki Lehuntasuna (%-tan)

en: Filter length (ms)
eu: Iragazki luzera (sm)

en: Filter smoothness (%)
eu: Iragazte lehuntasuna (%)

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
eu: Iragazi audioa birritan.

en: Filter threshold
eu: Iragazki muga

en: Filter threshold (%)
eu: Iragazki muga (%)

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Finish
eu: Amaitu

en: Finnish
eu: Suomiera

en: First Entry Point
eu: Lehen Sarbide Gunea

en: First Played
eu: Lehenik Irakurrita

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
eu: Lehen parametro aginteak RD eraginda bada (subme>=6) edo etenda.
    Bigarren paremetro aginteak Trellis bada erabilia psikoikuspen hobekuntzan, berez etenda

en: Fit to Screen
eu: Egokitu Leihora

en: Fix HDTV height
eu: Finkatu HDTV garaiera

en: Fixed point audio format conversions
eu: Zuzenketa puntua audio heuskarri bihurketentzat

en: Fixed quantizer scale
eu: Kuantizatzaile neurriketa zuzendua

en: Fixed quantizer scale to use.
eu: Erabiltzeko zenbatekotzaile neurri finkoa.

en: Fixed-point audio mixer
eu: Fixed-point audio nahasgailua

en: Fixing AVI Index...
eu: Zuzendu AVI Aurkibidea...

en: Flac audio decoder
eu: Flac audio dekodeatzailea

en: Flac audio encoder
eu: Flac audio kodeatzailea

en: Flac audio packetizer
eu: Flac audio paketatzailea

en: Flat
eu: Laua

en: Flat Button
eu: Botoi Laua

en: Flip horizontally
eu: Tiratu etzanean

en: Flip the picture horizontally.
eu: Tiratu irudia etzanean.

en: Flip the picture vertically.
eu: Tiratu irudia zutika.

en: Flip vertical position
eu: Itzulikatu zutikako kokapena

en: Flip vertically
eu: Tiratu zutika

en: Float on Top
eu: Azalean Goren

en: Float32 audio mixer
eu: Float32 audio nahasgailua

en: FluidSynth MIDI synthesizer
eu: FluidSynth MIDI sintetizagailua

en: Folder
eu: Agiritegia

en: Folder meta data
eu: Meta datu agiritegia

en: Follow the mouse
eu: Jarraitu xagua

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
eu: Jarraitu xaguari azpileiho bat hartzerakoan.

en: Font
eu: Hizkia

en: Font Color
eu: Hizki Margoa

en: Font Properties
eu: Hizki Ezaugarriak

en: Font Size
eu: Hizki Neurria

en: Font color
eu: Hizki margoa

en: Font family for the font you want to use
eu: Hizki sendia erabiltzea nahi duzun hizkirako

en: Font file for the font you want to use
eu: Hizki agiria erabiltzea nahi duzun hizkirako

en: Font menu
eu: Hizki menua

en: Font size
eu: Hizki neurria

en: Font size in pixels
eu: Hizki neurria pixelatan

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
eu: Hizki neurria, pixeletan. Berez da -1 (erabili berezko hizki neurria).

en: Font size, pixels
eu: Hizki neurria, pixel

en: Font used for the menus
eu: Menuetarako erabiltzeko hizkia

en: Font used for the titles
eu: Izenburuetarako erabiltzeko hizkia

en: Font used to display text in the XOSD output.
eu: XOSD irteeran idazkia erakusteko erabilitako hizkia

en: Force Aspect Ratio
eu: Behartu Ikuspegi Maila

en: Force Bold
eu: Behartu Lodia

en: Force Profile
eu: Behartu Profila

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
eu: Behartzen du kodeaketa bitneurri aldagaitz bat (CBR)

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
eu: Behartu maila bat (0 berezgaitasunezkorako). Balioa da x1000: 1333 da 4/3.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
eu: Behartu adierazitako kodeaketa ontasun bat 0.0 (handia) eta 50.0 (apala) artean, bitneurri partikular bereiziaren ordez. Honek VBR jarioa egingo du.

en: Force bold
eu: Behartu lodia

en: Force chroma (Use carefully)
eu: Behartu margoa (Kontuz erabili)

en: Force chroma. This is a four character string.
eu: Behartu margoa. Hau u hizkiko kate bat da.

en: Force connection reset regularly (default 1)
eu: Behartu elkarketaren birrezartzea aldizka (berez 1)

en: Force detection of Dolby Surround
eu: Behartu Dolby Ingurusoinua atzematea

en: Force height (-1 for autodetect, 0 for driver default).
eu: Behartu garaiera (-1 berez-atzemateko, 0 berezko gidagailuarentzat).

en: Force index creation
eu: Behartu aurkibide sortzea

en: Force interleaved method
eu: Behartu metodo tartekatua

en: Force interleaved method.
eu: Behartu metodo elkarlotua.

en: Force mono audio
eu: Behartu audio monoa

en: Force multicast RTP via RTSP
eu: Behartu RTP igorpen-anitza RSTP bidez

en: Force number of slices per frame
eu: Behartu frame bakoitzeko zatiak

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
eu: Behartu laukiluze zatiak eta gainidazketa beste zatiketa aukerei

en: Force selection of all streams
eu: Behartu jario guztien hautapena

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
eu: Behartu frame ahazpena dekodeaketa abiadura goratzeko  (-1=Bat ere Ez, 0=Berezkoa, 1=B-frameak, 2=P-frameak, 3=B+P frameak, 4=Frame guztiak).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types(-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
eu: Beharu idct ahaztea dekodeatze abiadura goratzeko frame motentzat(-1=Bat ere Ez, 0=Berezkoa, 1=B-frameak, 2=P-frameak, 3=B+P frameak, 4=Frame guztiak).

en: Force subtitle position
eu: Behartu azpidatzi kokapena

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
eu: DirectShow bideo sarrera behartzen du margo heuskarri bereizi bat erabiltzeko (adib.I420 (berez), RV24, etab.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
eu: DirectShow bideo sarrera behartzen du frame neurri bereizi bat erabiltzera.(adib. 0 esanahi du berez, 25, 29.97, 50, 59.94, etab.)

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
eu: SDL aurkezgailua behartzen du margo heuskarri bereizi bat erabiltzera eraginkorrena dena erabiliz irakurketak hobetzen ahalegindu beharrean.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
eu: Behartu Video4Linux2 bideo gailua margo heuskarri adierazia erabiltzera (adib. I420 edo I422 irudi gordinentzat, MJPG  M-JPEG sarrera hertsatuarentzat) (Zerrenda osoa: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
eu: Behartu irudizko bideo irteera irudiak sortzeko margo bereizi heuskarri bat erabiliz hoberena erabiliz egintza hobetzen saiatu ordez.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
eu: Behartzen du rc moduloa stdin erabitzera TTY balitz bezala.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
eu: Behartzen du erabiltzeko adierazitako B-frame jarrai zenbatekoa, I-frame baten aurretik izan ezik zihurrenik. Neurria 0 eta 2 artean.

en: Force the subtiles format. Valid values are : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (meaning autodetection, this should always work).
eu: Azpidatzi heuskarria behartzen du. Baliozko balioak dira : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  eta"berez" (berez-atzematea izanda, betik egin beharko luke lan).

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
eu: Adierazitako margo bat erabiltzea behartzen du. Erabili YUVA Alphamozorroa edo leihourdina bideo iragazkia erabiltzeko asmotzan bazabiltza.

en: Force update of this dialog's values
eu: Behartu elkarrizketa honen balioak eguneratzea

en: Force usage of the libv4l2 wrapper.
eu: Behartu libv4l2 estalkia erabiltzera.

en: Force use of a specific avformat muxer.
eu: Behartu adierazitako av heuskarri multiplexatzailea erabiltzera.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
eu: Behartu erabiltzera adierazitako margoa irteerarako. Berez I420 da.

en: Force width (-1 for autodetect, 0 for driver default).
eu: Behartu zabalera (-1 berez-atzemateko, 0 berezko gidagailuarentzat)

en: Force window style:
eu: Behartu leiho estiloa:

en: Forced chroma
eu: Behartu margotasuna

en: Forces the audio language
eu: Audio hizkuntza behartzen du

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
eu: Behartzen du audio hizkuntza irteera multiplexatzean. ISO639 kodeko hiru hizki. Berezkoa da 'eng'.

en: Form
eu: Forma

en: Format
eu: Heuskarria

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
eu: Irteera irudien heuskarria (png, jpeg, ...).

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
eu: Kate heuskarria MSN-ra bidaltzeko {0} Artista, {1} Izenburua, {2} Bilduma. Berezkoak hauentzat "Artista - Izenburua" ({0} - {1}).

en: Format to use in the playlist's "author" field.
eu: Irakur-zerrendako "egile" eremuan erabiltzeko heuskarria.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
eu: Irakur-zerrendako "izenburu" eremuan erabiltzeko heuskarria.

en: Formatted Subtitles
eu: Formateatutako Azpidatziak

en: Forward
eu: Aurrera

en: Forward Cookies
eu: Bidali Cookiak

en: Forward Cookies across http redirections.
eu: Birbidali cookiak http birhelbidetzeen zehar

en: Frame By Frame
eu: Framenka

en: Frame Rate
eu: Frame Neurria

en: Frame buffer depth
eu: Frame buffer sakonera

en: Frame buffer file
eu: Frame buffer agiria

en: Frame buffer height
eu: Frame buffer garaiera

en: Frame buffer segment ID
eu: Framebuffer ID segmentua

en: Frame buffer width
eu: Frame buffer zabalera

en: Frame by frame
eu: Framenka

en: Frame delay (ms)
eu: Frame atzerapena

en: Frame rate
eu: Frame neurria

en: Frame rate of a video elementary stream
eu: Ohinarrizko jadrio bideo baten frame neurria

en: Frame rate of the elementary stream produced.
eu: Ohinarrizko jario baten frame neurria.

en: Framebuffer device
eu: Framebuffer gailua

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
eu: Aurkezpenerako framebuffer gailua (arrunt /dev/fb0).

en: Framebuffer input
eu: Framebuffer sarrera

en: Framebuffer resolution to use
eu: Erabiltzeko framebuffer bereizmena

en: Framebuffer uses hw acceleration
eu: Framebufferrek hw bizkorpena erabiltzen du

en: Framecount to use on frametype lookahead
eu: Framemotaren aurrerabegiran erabiltzeko framezenbaketa

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
eu: Frame-motan aurrerabegira erabiltzeko framezenbaketa. Oraingo berezkoak aldiberetze-matxurak eragin ditzake ezin-multiplexatu irteeratan, rtsp-irteera ts-multiplex. gabe bezalakoak.

en: Framerate
eu: Frame-neurria

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
eu: Hartu beharreko frameneurria, ezargarria bada (-1 berezatzematez).

en: Framerate to capture, if applicable (0 for autodetect).
eu: Hartu beharreko frameneurria, ezargarria bada (0 berez-atzemateko)

en: Frames per Second
eu: Frame Segunduko

en: Frames per Second:
eu: Frame Segunduko:

en: Frames per second
eu: Frame segunduko

en: Freebox TV
eu: Freebox TB

en: Freetype2 font renderer
eu: Freetype2 hizki aurkezlea

en: French
eu: Frantziera

en: French TV
eu: Frantziar TB

en: Freq 1 (Hz)
eu: 1 Maizt. (Hz)

en: Freq 1 Q
eu: 1 Maizt. Q

en: Freq 1 gain (dB)
eu: 1 Maizt. irabazia (dB)

en: Freq 2 (Hz)
eu: 2 Maizt. (Hz)

en: Freq 2 Q
eu: 2 Maizt. Q

en: Freq 2 gain (dB)
eu: 2 Maizt. irabazia (dB)

en: Freq 3 (Hz)
eu: 3 Maizt. (Hz)

en: Freq 3 Q
eu: 3 Maizt. Q

en: Freq 3 gain (dB)
eu: 3 Maizt. irabazia (dB)

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Frequency (Hz)
eu: Maiztasuna (Hz)

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
eu: Hartu beharreko maiztasuna (kHz-tan) ezargarria bada.

en: Frisian
eu: Frisiera

en: From
eu: Hemendik

en: Fuchsia
eu: Fuksia

en: Full URL to put in index file
eu: URL osoa aurkibide agirian jartzeko

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
eu: URL osoa aurkibide agirian jartzeko. Erabili #'s ebakin zenbakia adierazteko

en: Full Volume
eu: Bolumen Osoa

en: Full bass
eu: Dena lodi

en: Full bass and treble
eu: Dena lodi eta mehe

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
eu: Erabiltzeko irudi agirien helburu osoa. Heuskarria da <irudia>[,<atzerapena sm-tan>[,<alpha>]][;<irudia>[,<atzerapena>[,<alpha>]]][;...] . Agiri bakar bat baduzu, jarri bere izena besterik gabe.

en: Full paths of the files separated by colons.
eu: Agirien helburu osoak kakotxaz bananduta.

en: Full treble
eu: Dena mehe

en: Fullscreen
eu: Ikusleiho-osoan

en: Fullscreen Controller
eu: Ikusleiho-osoko Agintea

en: Fullscreen Video Device
eu: Ikusleiho-osoko Bideo Gailua

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
eu: Ikusleiho-oso aginte argikaitztasuna 0.1 eta 1 artean.

en: Fullscreen video output
eu: Ikusleiho-osoko bideo irteera

en: Funk
eu: Funka

en: Fusion
eu: Fusioa

en: GNU TLS server
eu: GNU TLS zerbitzaria

en: GNU TLS transport layer security
eu: GnuTLS garraio geruza segurtasuna

en: GNU/Linux framebuffer video output
eu: GNU/Linux framebuffer bideo irteera

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
eu: GNU/Linux osd/gainjarpen framebuffer interfazea

en: GOP length
eu: GOP luzera

en: GOP size
eu: GOP neurria

en: GOP structure
eu: GOP egitura

en: GOP structure used to encode the video sequence
eu: Bideo sekuentzia kodeatzeko erabilitako GOP egitura

en: GSM Audio
eu: GSM Audioa

en: Gaelic (Scots)
eu: Gaeliera (Eskoziarra)

en: Gain
eu: Irabazia

en: Gain on Feedback loop
eu: Atzelikatze bigiztaren irabazia

en: Gallegan
eu: Galiziera

en: Game
eu: Gamea

en: Gamma (Blue) correction
eu: Gamma (Urdin) zuzenketa

en: Gamma (Green) correction
eu: Gamma (Orlegi) zuzenketa

en: Gamma (Red) correction
eu: Gamma (Gorri) zuzenketa

en: Gamma adjust.
eu: Gamma zehaztea.

en: Gathering stream output
eu: Biltzen jario irteera

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
eu: Igaropen Apal Egokigarriko Iragazki Gausiarra

en: Gaussian Blur
eu: Gausiandar Moteldura

en: Gaussian Low Pass Filter
eu: Igaropen Apaleko Iragazki Gausiarra

en: Gaussian blur video filter
eu: Gausiar moteldura bideo iragazkia

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
eu: Gausiandar okerdura estandarra. Moteldurak kontuan izango ditu edozein norabidetan 3*sigma arte hurrunduta dauden pixelak.

en: Gaussian's std deviation
eu: std okerdura Gausianadarra

en: General
eu: Orokorra

en: General Audio
eu: Audio Orokorra

en: General Audio Settings
eu: Audio Ezarpen Orokorrak

en: General Input
eu: Sarrera Orokorra

en: General Video Settings
eu: Bideo Ezarpen Orokorrak

en: General audio settings
eu: Audio ezarpen orokorrak

en: General input settings. Use with care...
eu: Sarrera orokorren ezarpenak. Erabili kontuz...

en: General playlist behaviour
eu: Irakur-zerrendaren jokabide orokorra

en: General settings for audio output modules.
eu: Audio irteera moduluen ezarpen orokorrak

en: General stream output settings
eu: Jario orokorreko irteera ezarpenak

en: General video settings
eu: Bideo ezarpen orokorrak

en: Generate access unit delimiter NAL units.
eu: Sortu sarbide batasun mugatzaile NAL batasunak.

en: Generated stream output string
eu: Sortutako jario irteera katea

en: Generic
eu: Generikoa

en: Genre
eu: Mota

en: Genre description
eu: Mota azalpena

en: Genre metadata
eu: Mota metadatua

en: Genre of the content.
eu: Eduki mota.

en: Geometry
eu: Geometria

en: Georgian
eu: Georgiera

en: German
eu: Alemaniera

en: Gestures
eu: Keinuak

en: Get function
eu: Lortu eginkizuna

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
eu: Bideoari tonu beroagoa ematen dio sepia eragina ezarriz

en: Global
eu: Globala

en: Global Hotkeys
eu: Lastertekla Orokorrak

en: Global Hotkeys interface
eu: Lastertekla Orokorren interfazea

en: Global gain
eu: Irabazi globala

en: GnomeVFS input
eu: GnomeVFS sarrera

en: Go to Time
eu: Joan denborara

en: Go to the DVD menu
eu: Joan DVD menura

en: Go to time
eu: Joan denborara

en: Google Video
eu: Google bideoa

en: Google Video Playlist importer
eu: Google Bideo Irakur-zerrenda inportatzailea

en: Goom animation speed
eu: Goom animazioaren abiadura

en: Goom display height
eu: Goom erakus garaiera

en: Goom display width
eu: Goom erakus zabalera

en: Goom effect
eu: Goom eragina

en: Gospel
eu: Gospela

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Gradfun video filter
eu: Gradfun bideo iragazkia

en: Gradient
eu: Ezberdinketa

en: Gradient bitmap searchpath
eu: Gradiente bitmapa bilaketa-helburua

en: Gradient image type
eu: Gradiente irudi mota

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
eu: Gradiente irudi mota (0 edo 1). 0 irudia zuri bihurtuko du, 1 margoei heutsiko die.

en: Gradient threshold
eu: Gradiente muga

en: Gradient video filter
eu: Gradiente bideo iragazkia

en: Grain
eu: Bikorra

en: Grain video filter
eu: Bikor bideo iragazkia

en: Graphic Equalizer
eu: Ekualizagailu Grafikoa

en: Grass green
eu: Belar orlegia

en: Gray
eu: Urdinabarra

en: Grayscale video output
eu: Urdinabar neurria bideo irteeran

en: Greek (ISO 8859-7)
eu: Greziera (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
eu: Greziera (Windows-1256)

en: Greek, Modern ()
eu: Greziera, Modernoa ()

en: Green
eu: Orlegia

en: Green component of the pause color
eu: Pausatu margoaren orlegi osagaia

en: Green component of the shutdown color
eu: Itzali margoaren orlegi osagaia

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
eu: Zure LED lerroetan zuri garbi baten orlegi balioa.

en: Group
eu: Taldea

en: Group name
eu: Talde izena

en: Group packets
eu: Taldekatu paketeak

en: Grouping
eu: Taldekatzen

en: Growl Notification Plugin
eu: Growl Jakinarazpen Plugina

en: Grunge
eu: Grungea

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Guard interval
eu: Zaintza aldia

en: Gujarati
eu: Gujaratiera

en: H.264 level
eu: H.264 maila

en: H.264 profile
eu: H.264 profila

en: H.264 video packetizer
eu: H.264 bideo paketatzailea

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (x264)
eu: H.264/MPEG4 AVC kodeatzailea (x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
eu: H263 bideohizketarako hobetutako bideo kodek bat da (neurri apalak, honekin erabilgarria MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
eu: H264 bideo kodek berri bat da (hauekin erabilgarria MPEG TS eta MP4)

en: H264 video demuxer
eu: H264 bideo demultiplexatzailea

en: HAL AudioUnit output
eu: HAL AudioUnit irteera

en: HD-SDI Input
eu: HD-SDI Sarrera

en: HH'H':mm'm':ss's'.zzz
eu: OO'O':mm'm':ss's'.zzz

en: HQ Denoiser 3D
eu: HQ Zaratakentzea 3D

en: HRD-timing information
eu: HRD-denbora argibideak

en: HTML Playlist
eu: HTML Irakur-zerrenda

en: HTML playlist
eu: HTML irakur-zerrenda

en: HTML playlist export
eu: HTML irakur-zerrenda esportapena

en: HTTP (default)
eu: HTTP (berezkoa)

en: HTTP Live streaming output
eu: HTTP Zuzeneko jario irteera

en: HTTP Proxy
eu: HTTP Proxya

en: HTTP announce
eu: HTTP iragarlea

en: HTTP authentication
eu: HTTP egiaztapena

en: HTTP input
eu: HTTP sarrera

en: HTTP proxy
eu: HTTP Proxya

en: HTTP proxy URL
eu: HTTP proxyaren URL-a

en: HTTP proxy password
eu: HTTP proxy sarhitza

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
eu: Erabiliko den HTTP proxyak forma hau izan behar du http://[erabiltzailea @]nireproxya.niredomeinua:nireataka/ ;hutsik badago, http_proxy ingurugiro aldakorra saiatuko da.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
eu: Erabiliko den HTTP proxyak forma hau izan behar du http://[erabiltzailea[:sarhitza]@]nireproxya.niredomeinua:nireataka/ ; ez bada adierazten, http_proxy ingurugiro aldakorra saiatuko da.

en: HTTP referer value
eu: HTTP xehetasun balioa

en: HTTP server address
eu: HTTP zebitzari helbidea

en: HTTP server port
eu: HTTP zerbitzari ataka

en: HTTP stream output
eu: HTTP jario izena

en: HTTP tunnel port
eu: HTTP azpibide ataka

en: HTTP/TLS Certificate Authority
eu: HTTP/TLS Egiaztapen Erakundea

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
eu: HTTP/TLS Egiaztagiri Baliogabetu Zerrenda

en: HTTP/TLS server certificate
eu: HTTP/TLS zerbitzari egiaztatua

en: HTTP/TLS server private key
eu: HTTP/TLS zerbitzari pribatu giltza

en: HTTPS server port
eu: HTTP zerbitzari ataka

en: Haar cascade filename
eu: Haar jauziaren agirizena

en: Half Size
eu: Neurri Erdia

en: Handling mode for stereo streams
eu: Maneiatu jario esteroen modua

en: Hard rock
eu: Hard rocka

en: Hardware decoding
eu: Hardware dekodeaketa

en: Headphone effect
eu: Entzungailu eragina

en: Headphone surround effect
eu: Entzungailuen ingurasoinu eragina

en: Headphone virtual spatialization effect
eu: Entzungailu birtual hedapen eragina.

en: Headphone virtualization
eu: Entzungailu birtualizazioa

en: Headphones
eu: Entzungailuak

en: Hebrew
eu: Hebraiera

en: Hebrew (ISO 8859-8)
eu: Hebraiera (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
eu: Hebraiera (Windows-1255)

en: Height
eu: Garaiera

en: Height in pixels of the border between miniatures.
eu: Garaiera pixeletan txikirudien arteko hertzetan

en: Height of motion compensation blocks
eu: Mugimendu orekatze blokeen garaiera

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
eu: Hartu beharreko jarioaren garaiera (-1 berezatzematez)

en: Height of video or subtitle elementary streams
eu: Ohinarrizko jarioen bideo edo azpidatzien garaiera

en: Help
eu: Laguntza

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
eu: Laguntzen du bideo irteerak eta argi eraginak lortzea aldiberetzean. 20 sm inguruko balioek trukoa egin beharko lukete.

en: Herero
eu: Hereroera

en: Hide Others
eu: Ezkutatu Besteak

en: Hide VLC
eu: Ezkutatu VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
eu: Ezkutau VLC irakurgailua eginkizun barran

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
eu: Ezkutatu kurtsorea eta ikusleiho-osoan agintea x segundmilaen ondoren

en: Hide future errors
eu: Ezkutatu etorkizuneko akatsak

en: Hide interface
eu: Ezkutatu interfazea

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
eu: Ezkutatu sagu kurtsorea eta ikusleiho-osoko agintea x segundumilaen ondoren.

en: Hide no user action dialogs
eu: Ezkutatu erabiltzen ez diren eragiketa elkarrizketak

en: Hide the interface and pause playback.
eu: Ezkutatu interfazea eta pausatu irakurketa.

en: Hierarchy mode
eu: Hierarkia modua

en: High
eu: Handia

en: High LNB voltage
eu: Goi LNB Voltio-indarra

en: High Quality 3D Denoiser filter
eu: Ontasun Handiko 3D Zaratakentze iragazkia

en: High freq (Hz)
eu: Goi maizt. (Hz)

en: High freq gain (dB)
eu: Goi maizt. irabazia (dB)

en: High latency
eu: Eskualdi handia

en: High priority
eu: Lehentasun handia

en: High quality audio resampling
eu: Ontasun handiko audio birlagintzea

en: High-priority code rate
eu: Lehentasun handiko kode neurria

en: Higher latency
eu: Eskualdi handiena

en: Higher value implies more prefiltering
eu: Balio handiagoak aurreiragazte gehiago dakar

en: Highest
eu: Handiena

en: Highlight widget below
eu: Nabarmendu zabalgarria behealdean

en: Highlight widget on the left
eu: Nabarmendu zabalgarria ezkerraldean

en: Highlight widget on the right
eu: Nabarmendu zabalgarria eskuinaldean

en: Highlight widget on top
eu: Nabarmendu zabalgarria goialdean

en: Hindi
eu: Hindiera

en: Hip-Hop
eu: Hip-Hopa

en: Hiri Motu
eu: Hiri Motuera

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
eu: Hong-Kongera Osagarria (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
eu: Jauzi muga (TTL)

en: Horizontal
eu: Etzana

en: Horizontal (18V)
eu: Etzana (18V)

en: Horizontal flip
eu: Etzaneko iraulketa

en: Horizontal slices per frame
eu: Etzaneko zatiak frame bakoitzeko

en: Host
eu: Ostalaria

en: Host Computer
eu: Hostalari Ordenagailua

en: Hostname or IP address of target device
eu: Xede gailuaren ostalari izena edo IP helbidea

en: Hot keys
eu: Laster teklak

en: Hotkey
eu: Lastertekla

en: Hotkey for
eu: Lastertekla honentzat

en: Hotkeys
eu: Lasterteklak

en: Hotkeys management interface
eu: Lastertekla kudeaketa interfazea

en: Hotkeys settings
eu: Lastertekla ezarpenak

en: Hough
eu: Hartapena

en: Hours / Minutes / Seconds:
eu: Orduak / Minutuak / Segunduak:

en: House
eu: Housea

en: How AQ distributes bits
eu: Nola AQ-k banatzen dituen bit-ak

en: How long the notification will be displayed
eu: Zenbat denboraz erakutsiko den jakinarazpena

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
eu: Zenbateko itxaronaldia pakete batentzat iturburua iraungitu aurretik.

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
eu: Zenbat AtmoLight bide, antzeztu behar diren DMX gailauaz

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
eu: Zenbat RTP iturburu ezberdin eraginda aldiberean ahalbidetzen diren.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
eu: Zenbat aldiz leihoko edukia berritu behar den segunduko.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
eu: Margo bat  zenbat aldatu behar den berehalako margo aldaketa baterako.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
eu: Hautatutako hizki eraginak zenbatekoa izan behar den (eraginaren menpekoa).

en: Http Live Streaming stream filter
eu: Http Zuzeneko Jariotze jario iragazkia

en: Hue
eu: Nabardura

en: Hue or color balance.
eu: Nabardura edo margo oreka.

en: Hue windowing
eu: Nabardura leihoratzen

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Hurry up
eu: Bizkor

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
eu: Onartzen dut akats-txosten honi buruz dietua izatearen aukera.

en: I quantization factor
eu: I kuantizazio ezaugarria

en: I&mport
eu: I&nportatu

en: I-frame only sequence
eu: I-frameko sekuentzia bakarrik

en: I420 - first plane is greyscale
eu: I420 - lehen planoa urdinabar-neurrian

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 bihurketak

en: ID Offset
eu: ID Zehazpena

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: ISDB-S parameters
eu: ISDB-S parametroak

en: ISDB-T reception parameters
eu: ISDB-T harpen parametroak

en: IVTV MPEG Encoding cards input
eu: IVTV MPEG Kodeaketa txartelen sarrera

en: IceCAST output
eu: IceCAST irteera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Icon View
eu: Ikusi Ikurra

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
eu: VCD-a irakurketa agintez egina bada, erabili ezazu. Bestela bideetan irakurriko dugu.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
eu: Berezgaitasunezko elkarketa gaituta badago, adierazpen arrunt honekin bat datozen izena duten JACK bezeroak bakarrik hartuko dira haintzat elkarketa egiteko.

en: If bitrate=0, use this value for constant quality
eu: Bitneurria=0 bada, erabili balio hau ontasun aldagaitzerako.

en: If enabled, VLC will connect to a remote destination instead of waiting for an incoming connection.
eu: Gaituta badago, VLC hurruneko helbide batera elkarketatuko da barrurako elkarketa bati zain egon ordez.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
eu: Gaituta badago, eta eraketa adierazita badago, TS multiplexatzaileak mugak ezarriko ditu I irudiaren amaieran. Horrela bada, erabiltzaileak emaniko eraketa iraupena erabilitako kasu okerragoa da xehetasun frame eskuragarririk ez dagoenean. Honek eraketa algoritmoaren eragina hobetzen du, arrunt I framea jarioko frame handiena izaten denez.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
eu: Gaituta badago, ordezketa neurriz eta jario arruntaren artean aldatuz I frametan bakarrik gertatuko da. Honek artefaktoak ezabatuko ditu jarioan aldatuz atzerapen labur baten ordainarekin, I frameak jarioan dutzen maiztasunaren arabera.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
eu: Gaituta badago, aukera honek berezgaitasunez elkarketatuko du soinu irteera aurkitzen den lehen JACK bezero idazgarriarekin.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
eu: Gaituta badago, bideoa bete egingo da margoihalean zehazteko neurriketaren ondoren. Bestela, bideoa moztu egingo da margoihalean finkatzeko neurriketaren ondoren.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
eu: Hutsik ez badago eta irudi-dekodeaketa fidagarria bada, irudia adierazitako margotasunera bihurtuko da.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
eu: 0 ez bada, honek garbiketa argibide gehiagarria ematen du.

en: If nothing appears, check your internet connection.
eu: Ez bada ezer agertzen, egiaztatu zure internet elkarketa.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
eu: Egia bada, zubiak ohinarrizko jario oro baztertuko du zubi bakar batetik ere ez badu daturik jasotzen izan ezik. Hau erabili daiteke ordezpen neurria itxuratzeko jarioan egizko iturburuak huts egiten badu. Iturburua eta ordezpen neurri jarioa heuskarri berekoak izan behar dira.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
eu: Ezarrita badago, bilketa barraren luzera bidea da sarrera baten luzera izan beharrean.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
eu: Adierazia bada, irudia erabiltzen da xaguburua harpenean marrazteko.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
eu: Bataz-besteko indarra azken N bufferretan balio hau baino handiagoa bada, bolumena normaldu egingo da. Balio hau zenbaki positibo hamarren bat da. 0.5 eta 10 arteko balio batek sentikorra dirudi.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
eu: Satelite LNB-aren eta hargailuaren arteko kablea luzea bada, voltio-indar handia beharrezkoa da.
    Hargailu guztiek ez dute hau sostengatzen.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
eu: Demodulagailuak ezin badu argilitza alderantzizkapena zuzen atzeman, beharrezkoa da eskuz itxuratzea.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
eu: Agiria jadanik badago, ez da gainidatziko.

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
eu: Agiria badago eta aukera hau hautatzen bada, dagoen agiria ez da gainidatziko.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
eu: Satelite hargailua LNB anitzetara elkarketatuta badago DiSEqC 1.0 aldagailu batez, uneko LNB-a hautatu daiteke (1 eta 4 artean). Ez bada aldatzen, paremetroa hau 0 izan behar da.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
eu: Satelitearen igorpen maiztasuna aldagailu maiztasuna gainditzen badu, dilindagailuaren goi maiztasuna erabiliko da xehetasun bezala. Gainera berezgaitasunezko etengabeko 22 kHz-ko tonua bidaliko da.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering start from zero.
eu: Igorpen digital egokigailu bat baino gehiago badago, egokigailu zenbakia hautatu behar da. Zenbakiketa 0-etik hasten da.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
eu: Aukera hau gaituta badago, isuria SAP-ko igorpen-anitzeko helbidean agintepetua izango da. Hau beharrezkoa da MBonen iragarpenak egitea nahi baduzu.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
eu: Aukera hau ezartzen bada, B-Frameak erabiliko dira. Erabili aukera hau B-Frame zenbatekoa ezartzeko.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
eu: Ezaugarri hau hutsik badago, balio ezberdinak
    ezarriko dira DVD, VCD eta CDDA-rako.
    Bakar bat zehaztu dezakezu edo banaka 
    itxuratu hobespen aurreratuetan.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
eu: Igorpen-anitzeko jario bat irekitzea nahi baduzu, sartu jario hornitzaileak emaniko dagokion IP-a. Igorpen-bakarreko moduan, VLC-k zure makinaren IP-a berezgaitasunez erabiliko du.
    
    Jario bat protokolo ezberdin bat erabiliz irekitzeko, sakatu Ezeztatu orri hau isteko.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
eu: Zure HTTP proxyak sar-hitz bat behar badu, ezarri hura hemen.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
eu: Zure papergakoak URL baliozko bat badu
    edo zure ordenagailuko agiri baterako helburua,
    berezgaitasunez hautatuko da.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
eu: Zure framebufferrak hardware bizkorpena sostengatzen badu edo buffer bikoitza hardwarean aukera hau ezgaitu behar duzu. Honel bufferinga software bidez egiten du.

en: Ignore
eu: Baztertu

en: Ignore keyboard volume buttons.
eu: Baztertu teklatuko bolumen botoiak

en: Ignore subtitle flag
eu: Baztertu azpidatzi ikurra

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
eu: Ezikusi azpidatzi ikurrak, saiatu honekin zure azpidatziak ez badira agertzen.

en: Ignored extensions
eu: Baztertutako hedapenak

en: Ignored extensions in the media library
eu: Baztertutako hedapenak multimedia liburutegian

en: Illuminate the room with this color on pause
eu: Argitu gela margo honekin pausaldian

en: Illuminate the room with this color on shutdown
eu: Argitu gela margo honekin gelditutakoan

en: Image
eu: Irudia

en: Image Adjust
eu: Irudi Zehaztea

en: Image adjust
eu: Irudi zehaztea

en: Image brightness (0-2)
eu: Irudi dizdira (0-2)

en: Image chroma
eu: Irudi margoa

en: Image clone
eu: Irudi klona

en: Image colors inversion
eu: Irudi margoen alderantzizkapena

en: Image contrast (0-2)
eu: Irudi zuribelztasuna (0-2)

en: Image demuxer
eu: Irudi demultiplexatzailea

en: Image file
eu: Irudi agiria

en: Image format
eu: Irudi heuskarria

en: Image format (default RGB)
eu: Irudi heuskarria (berez RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
eu: Bideo berehalakoak biltegiratzeko erabiliko den irudi heuskarria

en: Image gamma (0-10)
eu: Irudi gamma (0-10)

en: Image height
eu: Irudi garaiera

en: Image height:
eu: Irudi garaiera:

en: Image hue (0-360)
eu: Irudi nabardura (0-360)

en: Image mask
eu: Irudi mozorroa

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
eu: Irudi mozorroa. %50 baino gehiagoko alpha balioa duten pixelak ezabatu egingo dira.

en: Image properties filter
eu: Irudi ezaugarri iragazkia

en: Image saturation (0-3)
eu: Irudi margoasetasuna (0-3)

en: Image to be blended onto
eu: Nahaskide irudia

en: Image wall
eu: Irudi horma

en: Image which will be blended
eu: Nahaskidetuko den irudia

en: Image width
eu: Irudi zabalera

en: Image width:
eu: Irudi zabalera:

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
eu: Ikuslehio anitzeko ezarpen batean, zuk  adierazi dezakezu zein Windows gailu izen erakustea nahi duzun bideo leihoan irekitzean. Adib., "\\.\1-IKUSLEIHOA" edo "\\.\2-IKUSLEIHOA".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
eu: Ikusleiho-osoko moduan, heutsi leihoari bideo ez dagoenean erakutsi beltz.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
eu: Aldi honetan VNC eguneratzea eskatzen da, berezkoa 300 sm oro.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
eu: Orrialde honetan, jariotze neurri gehigarri batzuk ezarri daitezke.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
eu: Orrialde honetan, transkodeaketa neurri gehigarri batzuk ezarri daitezke.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
eu: Atal honetan azpidatzi demultiplexatzailearen jokabidea behartu dezakezu, adibidez azpidatzi mota edo agiri izena ezarriz.

en: Include subtitles
eu: Azpidatziak barne

en: Increase
eu: Igo

en: Increase Volume
eu: Igo Bolumena

en: Increase scale factor
eu: Gehitu neurriketa ezaugarria

en: Increase scale factor.
eu: Gehitu neurriketa ezaugarria.

en: Increase the priority of the process
eu: Handitu prozesuaren lehentasuna

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
eu: Garapenaren lehentasuna handituz zure irakurketa jarduera asko hobetuko da ahalbidetzen duelako VLC ez izatea eragotzia beste aplikazioengaitik bestela garatze denbora asko hartuko luketenak. Horrela ere ohartarazten zaitugu inguruabar batzuetan (garbiketak) VLC-k garatze denbora eta aurkezpen guztia hartu lezakeela sistema erantzun ezinda utziz, honek makinaren birrabiaraztea beharko duelarik.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
eu: Balio hau handitzeak frame hertzaren menpekoago den margo bat izan da emaitza.

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Index file
eu: Aurkibide agiria

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
eu: Banakako irudiaren erakus denbora 0 - 60000 sm.

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Industrial
eu: Industriala

en: Influence (bias) B-frames usage
eu: B-frame (bias) erabilpen eragina

en: Information
eu: Argibideak

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
eu: Erakusten dira argibideak zure multimedia edo jarioa egina denari buruz.
    Multiplexatzailea, Audio eta Bideo Kodekak, Azpidatziak.

en: Information...
eu: Argibideak...

en: Infrared
eu: Infragorria

en: Infrared remote control interface
eu: Infragorrizko hurruneko aginte interfazea

en: Inhibit the power management daemon during playback
eu: Eragotzi energia kudeatzaile deabrua irakurketan zehar.

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
eu: Energia kudeatzaile eragozten du irakurketak irauten duen bitartean, ordenagailua jarduera ezagaitik egonean gelditzea sahiesteko.

en: Initial VBV buffer occupancy
eu: Hasierako VBV buffer hartupena

en: Initial command to execute.
eu: Ekiteko hasierako komandoa.

en: Initializing
eu: Abiatzen

en: Input
eu: Sarrera

en: Input & Codec settings
eu: Sarrera eta Kodek ezarpenak

en: Input & Codecs
eu: Sarrera eta Kodekak

en: Input & Codecs Settings
eu: Sarrera eta Kodek Ezarpenak

en: Input && Codecs
eu: Sarrera eta Kodekak

en: Input / Codecs
eu: Sarrera / Kodekak

en: Input FIFO
eu: FIFO sarrera

en: Input Media
eu: Sarrera Multimedia

en: Input bitrate
eu: Sarrerako bitneurria

en: Input card to use
eu: Erabiltzeko sarrera txartela

en: Input has changed
eu: Sarrera aldatu egin da

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
eu: Sarrera aldatu egin da, lastermarka gordetzea ezinezkoa. Irakurketa "Pausatu"-rekin utziz lastermarka editatzen den bitartean sarrera berari heustea zihurtatzeko.

en: Input list
eu: Sarrera zerrenda

en: Input of the card to use (see debug).
eu: Erabiltzeko txartelaren sarrera (ikusi garbiketa).

en: Input repetitions
eu: Sarrera birregiketa

en: Input slave (experimental)
eu: Sarrera laguntzailea (esperimentala)

en: Input stream
eu: Sarrera jarioa

en: Input/Read
eu: Sarrera/Irakurrita

en: Input:
eu: Sarrera:

en: Insert Disc
eu: Sartu Diska

en: Install
eu: Ezarri

en: Install Windows Service
eu: Ezarri Windows Zerbitzua

en: Install the Service and exit.
eu: Ezarri Zerbitzua eta irten.

en: Instances
eu: Eskabideak

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
eu: RAW agiri bat idatzi beharrean, WAV idazburu bat gehitu ahal diozu agiriari.

en: Instrumental
eu: Instrumentala

en: Instrumental pop
eu: Pop instrumentala

en: Instrumental rock
eu: Rock instrumentala

en: Integer from -1 (no model) to 4.
eu: Osoa  -1 (eredugabe) eta 4 artean.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
eu: Ohinarrizko jario honentzako ezaugarritzaile osoa. Hau erabilia izan daiteke /"bilatzeko/" jario hau geroago.

en: Integer pixel motion estimation method
eu: Pixel mugimendu estimazio metodo osokia

en: Integrate video in interface
eu: Barneratu bideoa interfazean

en: Intensity
eu: Bizitasuna

en: Intensity of sepia effect
eu: Sepia eraginaren bizitasuna

en: Inter luma quantization deadzone
eu: Inter luma kuantizazio eremuhila

en: Inter picture DWT filter
eu: Irudi arteko DWT iragazkia

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
eu: Inter irudiek aurreko edo geroko irudiak aipatu ditzake

en: Inter pictures refere to previous pictures only
eu: Inter irudiak aurreko irudiak bakarrik aipatzen ditu

en: Interactive Zoom
eu: Elkarrekintza Zooma

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interface Settings
eu: Interfaze Ezarpenak

en: Interface interaction
eu: Interfaze elkarrekintza

en: Interface module
eu: Interfaze moduloa

en: Interface style
eu: Interfaze estikoa

en: Interlaced encoding
eu: Kodeaketa elkarlotua

en: Interlaced mode
eu: Elkarlotuta modua

en: Interlaced motion estimation
eu: Elkarlotura mugimendu estimazioa

en: Interlingua
eu: Interlinguaera

en: Interlingue
eu: Interlinguera

en: Internal libavcodec codec name
eu: Barneko libavcodec kodek izena

en: Internal stream record
eu: Barne jario grabaketa

en: Interval between appearance and disappearance
eu: Agerpen eta ezagerpen arteko aldia

en: Interval between disappearance and appearance
eu: Ezagerpen eta agerpen arteko aldia

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
eu: Aldikapena framegiltzarrien artean (-1 berez-atzematez).

en: Interval between two disappearances
eu: Bi ezagerpen arteko aldia

en: Intra luma quantization deadzone
eu: Intra luma kuantizazio eremuhila

en: Intra picture DWT filter
eu: Irudi barneko DWT iragazkia

en: Introduces a delay in the display of the stream.
eu: Atzerapen bat sartzen du jarioaren erakuspenean.

en: Inuktitut
eu: Inuktitutiera

en: Inupiaq
eu: Inupiakera

en: Invalid combination
eu: Baliogabeko konbinazioa

en: Invalid selection
eu: Hautapen baliogabea

en: Invalid signature
eu: Izenpetze baliogabea

en: Invert colors
eu: Alderantzizkatu margoak

en: Invert video filter
eu: Alderantzizkatu bideo iragazkia

en: Irish
eu: Irlandera

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
eu: Egizko-denbora iturburuentzako sarrera aldiberetze ordularia ezgaitu daiteke. Erabili ezazu sare jarioetan irakurketa aldeak nabaritzen baduzu.

en: It seems your FFMPEG (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
eu: Zure FFMPEG (libavcodec) ezarpenak ez du hurrengo kodeatzailea:
    %s.
    Ez badakizu nola zuzendu, galdetu sostenguaz zure banatzaileari
    
    Hau ez da VLC multimedia irakurgailuaren barneko akats bat
    Ez jarri harremanetan VideoLAN egitasmoarekin gertaera honengaitik.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
eu: Ezin izanda jeitsi izenpetze kriptografikoa jeitsitako agiriarentzat "%s". Hortaz, ezabatu egin da.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
eu: Ezin izan da zihurtasunez egiaztatu jeitsitako agiria  "%s". Hortaz, ezabatua izan da.

en: Italian
eu: Italiera

en: JACK Input
eu: JACK sarrera

en: JACK audio input
eu: JACK audio sarrera

en: JACK audio output
eu: JACK audio irteera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
eu: Japioniera (7-bit JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
eu: Japoniera (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
eu: Japoniera Unix (EUC-JP)

en: Javanese
eu: Javaera

en: Jazz
eu: Jazza

en: Jazz+Funk
eu: Jazz+Funka

en: Joint bidirectional motion refinement.
eu: Binorabideko mugumendi fintze bateratua.

en: Joint stereo
eu: Bitariko estereoa

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
eu: Baterapen hobekuntza bi MVs-ak B-frametan

en: Jump Bac&kward
eu: Jauzi Atz&era

en: Jump To Time
eu: Jauzi Denborara

en: Jump sizes
eu: Jauzi neurriak

en: Jump to Specific &Time
eu: Jauzi Adierazitako &Denborara

en: Jump to time
eu: Jauzi denborara

en: Jungle
eu: Junglea

en: K Audio Interface audio output
eu: K Audio Interfaze audio irteera

en: K Video Acceleration video output
eu: K Bideo Bizkorpen  bideo irteera

en: Kalaallisut (Greenlandic)
eu: Kalaallisutera (Groenlandia)

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Karaoke
eu: Karaokea

en: Kasenna MediaBase parser
eu: Kasenna MediaBase aztertzailea

en: Kasenna RTSP dialect
eu: RTSP Kasenna hizkelkia

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
eu: Kasenna zerbitzariek RTSP hizkelki zahar eta ez estandar bat erabiltzen dute. Paremetro hau ezartzerakoan, VLC saiatuko da hizkelki honekin harremanerako. Modu honetan ezin zara RTSP zerbitzari arruntekin elkarketatu.

en: Kashmiri
eu: Kashmiriera

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
eu: Kate kodek bat da idazki eta irudietan ohinarritutako gainjarpenetarako.
    Tiger aurkezpen liburutegia beharrezkoa da aurkezteko Kate jario korapilotsuak, baina VLC-k ahal du aurkeztu idazki estatikoa eta azpidatzietan ohinarritutako irudia hura eskuragarri ez badago.
    Ohartu beheko ezarpen aldaketek ez dutela eraginik izango jario berri bat irakurria izan arte. Hau laister konponduko da.

en: Kate overlay decoder
eu: Kate gainjarpen dekodeatzailea

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
eu: Kate jarioek ahalbidetzen dute idazki formateatzea. VLC-k hein batean gehituko du, baina zuk formateatze oro ezgaitu dezakezu. Ohartu honek ez duela eraginik Tiger bidezko aurkezpena gaituta badago.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
eu: Kate jarioek aurkeztuak izan daitzeke Tiger liburutegia erabiliz. Ezgaituz gero idazki estatikoa eta bitmapan ohinarritutako jarioak bakarrik aurkeztuko ditu.

en: Kate text subtitles packetizer
eu: Kate azpidatzi idazki paketatzailea

en: Kazakh
eu: Kazakhera

en: Keep Recent Items
eu: Heutsi Berrikiko Gaiak

en: Keep aspect ratio
eu: Ikuspegi maila gorde

en: Keep audio level between sessions
eu: Heutsi audio mailari saioen artean

en: Keep original audio track
eu: Heutsi jatorrizko audio bideari

en: Keep original size
eu: Heutsi jatorrizko neurriari

en: Keep original video track
eu: Heutsi jatorrizko bideo bideari

en: Keep some B-frames as references
eu: Heutsi B-frame batzuk xehetasun bezala

en: Keep stream output open
eu: Eduki jario irteera irekita

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
eu: Eradonkiko elementuak birneurriratzean heutsi jatorrizko ikuspegi mailari.

en: Keep the original size of mosaic elements.
eu: Heutsi eradonkiko elementuen jatorrizko neurriari.

en: Key events
eu: Gertakari giltzarriak

en: Key interval
eu: Giltza aldizkapena

en: Key press events
eu: Tekla sakatze gertaerak

en: Key:
eu: Tekla:

en: Khmer
eu: Khmeriera

en: Kikuyu
eu: Kikujuera

en: Kinyarwanda
eu: Kinyarwandera

en: Kirghiz
eu: Kirghiziera

en: Knee
    radius
eu: belaun
    zilerdia

en: Knee radius
eu: knee zilerdia

en: Komi
eu: Komiera

en: Korean
eu: Koreaera

en: Korean (EUC-KR/CP949)
eu: Koreaera (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
eu: Koreaera (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
eu: Kwanjamaera

en: Kurdish
eu: Kurdiera

en: LIBRARY
eu: LIBURUTEGIA

en: LOCAL NETWORK
eu: TOKIKO SAREA

en: Lang From Telx
eu: Hizk Tels-tik

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
eu: Erabilitzea nahi duzun audio bidearen hizkuntza (kakotxaz bananduta, bi edo hiru hizkiko herrialde kodea).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
eu: Ohinarrizko jarioen hizkuntza ISO639-k azaltzen duen bezala

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
eu: Erabili nahi duzun azpidatzi bidearen hizkuntza (kakotxaz bananduta, bi edo hiru hizkiko herrialde kodea).

en: Lao
eu: Laoera

en: Large
eu: Handia

en: Large Hall
eu: Areto Handia

en: Larger
eu: Handiagoa

en: Last Entry Point
eu: Azken Sarbide Gunea

en: Last check on: %@
eu: Azken egiaztapena: %@

en: Last.fm username not set
eu: Last.fm erabiltzaile-izena ez da ezarri

en: Latest
eu: Azkenengoa

en: Latin
eu: Latinera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Launch EyeTV now
eu: Abiarazi EyeTB orain

en: Launching an update request...
eu: Eguneraketa eskabidea abiarazten...

en: Layer A code rate
eu: A geruzaren kode neurria

en: Layer A modulation
eu: A geruzaren modulaketa

en: Layer A segments count
eu: A geruza segmetu zenbatekoa

en: Layer A time interleaving
eu: A geruza denbora tartekatua

en: Layer B code rate
eu: B geruzaren kode neurria

en: Layer B modulation
eu: B geruzaren modulaketa

en: Layer B segments count
eu: B geruza segmetu zenbatekoa

en: Layer B time interleaving
eu: B geruza denbora tartekatua

en: Layer C code rate
eu: C geruzaren kode neurria

en: Layer C modulation
eu: C geruzaren modulaketa

en: Layer C segments count
eu: C geruza segmetu zenbatekoa

en: Layer C time interleaving
eu: C geruza denbora tartekatua

en: Leave Fullscreen
eu: Irten ikusleiho osotik

en: Leave fullscreen
eu: Irten ikusleiho-osotik

en: Left
eu: Ezkerra

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
eu: Azpileihoaren goren ezker bazterraren ezker antolakuntza.

en: Left to right/Top to bottom
eu: Ezkerretik eskuinera/Goitik behera

en: Length in milliseconds to output each stride
eu: Luzera segundumilaenetan urrats bakoitzaren irteerarako

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
eu: Luzera segundumilaenetan gainjarpen kokapen hoberena bilatzeko

en: Length of TS stream segments
eu: TS jarioen ebakin luzera

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
eu: Denbora kopurua (sm-tan) datu harrera utzi aurretik.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
eu: Utzi bideo neurriketa emaniko leihoa edo ikusleiho-osoara dohitzeko.

en: Letzeburgesch
eu: Luxenburgera

en: Level of delayed signal
eu: Atzerapen seinalearen maila

en: Level of input signal
eu: Sarrera seinalearen maila

en: LibNotify Notification Plugin
eu: LibNotify Jakinarazpen Plugina

en: Libtwolame audio encoder
eu: Libtwolame audio kodeatzailea

en: Licence
eu: Baimena

en: License
eu: Baimena

en: Lime
eu: Lima

en: Limit the size of each slice in bytes
eu: Mugatu zati bakoitzaren neurria byte-tan

en: Limit the size of each slice in macroblocks
eu: Mugatu zati bakoitzaren neurria makrobloketan

en: Line 1:
eu: 1 Lerroa:

en: Line 2:
eu: 2 Lerroa:

en: Linear
eu: Linearra

en: Linear PCM audio decoder
eu: Linear PCM audio dekodeatzailea

en: Linear PCM audio encoder
eu: Linear PCM audio kodeatzailea

en: Linear PCM audio packetizer
eu: Linear PCM audio paketatzailea

en: Lingala
eu: Lingalera

en: Linguistic markup
eu: Hizkuntz markaketa

en: Link #
eu: Lotura Zenb.

en: List ID
eu: ID zerrenda

en: List View
eu: Ikusi Zerrenda

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
eu: VLC-k lehentasunez erabiliko dituen kodeken zerrenda. Adibidez, 'irudizkoa,a52' irudizkoa eta a52 kodekak saiatuko ditu besteak saiatu aurretik. Erabiltzaile aurreratuek bakarrik aldatu dezakete aukera hau zeren zure jario guztien irakurketa hautsi dezake.

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
eu: Neurrien zerrenda kakotxaz bananduta (720x576:480x576).

en: List of words separated by | to filter
eu: Hitz zerrenda bananduak | iragazteko

en: Listeners
eu: Entzuleak

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Live
eu: Zuzenean

en: Live capture caching (ms)
eu: Zuzeneko harpen katxea (sm)

en: Live555 stream transport
eu: Live555 jario garraioa

en: LiveHTTP
eu: Zuzeneko HTTP

en: Lo-Fi
eu: Lo-Fia

en: Load
eu: Gertatu

en: Load Media Library
eu: Gertatu Multimedia Liburutegia

en: Load extensions on startup
eu: Gertatu hedapenak hasterakoan

en: Load subtitles file:
eu: Gertatu azpidatzi agiria:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
eu: Gertatu azpidatzi agiri hau. Erabiltzeko berez-atzemateak ez duenean atzematen zure azpidatzi agiria.

en: Loading flowplayer...
eu: Gainirakurgailua gertazen...

en: Local Network
eu: Tokiko Sarea

en: Local drives
eu: Tokiko gidagailuak

en: Local oscillator high frequency (kHz)
eu: Tokiko dilindagailuaren maiztasun handia (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
eu: Tokiko dilindagailuaren maiztasun txikia  (kHz)

en: Local playback
eu: Tokiko irakurketa

en: Locally collect statistics
eu: Bildutako tokiko estatistikak

en: Location
eu: Helbidea

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
eu: SVG eredu baten agiri kokapen helmuga berezgaitasunezko kate bihurketarako

en: Location:
eu: Tokia:

en: Lock Aspect Ratio
eu: Lotu Ikuspegi Maila

en: Log all VLC messages to a text file.
eu: Lotu VLC mezu guztiak idazki agiri bati.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
eu: Lotu VLC mezu guztiak syslogi (UNIX sistemak).

en: Log filename
eu: Ohar agirizena

en: Log format
eu: Ohar heuskarria

en: Log to file
eu: Agirira lotu

en: Log to syslog
eu: Sistema oharrera lotu

en: Logging
eu: Ohar-agiritzen

en: Login:pass
eu: Erabiltzaiea:sarhitza

en: Logo
eu: Logoa

en: Logo animation # of loops
eu: Logo animazioaren itzuli Zenbatekoa

en: Logo erase
eu: Logo ezabapena

en: Logo filenames
eu: Logo agirizenak

en: Logo individual image time in ms
eu: Logoaren banakako irudiaen denbora ms-tan

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
eu: Logoaren argikaitztasun balioa (0 erabat garden eta 255 erabat argikaitz artean)

en: Logo overlay
eu: Logoaren gainjarpena

en: Logo position
eu: Logoaren kokapena

en: Logo sub source
eu: Logoaren azpi iturburua

en: Logo video filter
eu: Logoaren bideo iragazkia

en: Long backwards jump
eu: Atzera jauzi luzea

en: Long forward jump
eu: Aurrera jauzi luzea

en: Long jump length
eu: Jauzi luzearen luzera

en: Long jump length, in seconds.
eu: Jauzi luzearen luzera, segundutan.

en: Look and feel
eu: Irudia eta ukitua

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
eu: Azpidatzi agiriak helburu hauetan ere bilatzen ditu, zure azpidatzi agiria ez bada uneko zuzenbidean aurkitzen.

en: Loop
eu: Bigizta

en: Loop / Repeat
eu: Bigizta / Berregin

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
eu: Bigizta iragazkiaren AlphaC0 eta Beta alpha:beta parametroak.

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
eu: Bigizta iragazkiaren AlphaC0 eta Beta parametroak. Neurria -6 eta 6 artean bi alpha eta beta paremetroentzat. -6 esanahi du iragazki arina, 6 esanahi du indartsua.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
eu: Bigizta A puntutik B puntura etengabe
    Klikatu A puntua ezartzeko

en: Loop from point A to point B continuously.
eu: Bigizta A puntutik B puntura etengabe.

en: Lossless coding ignores bitrate and quality settings, allowing for perfect reproduction of the original
eu: Galera gabeko kodeaketak bitneurria eta ontasun ezarpenak baztertzen ditu, ahalbidetuz jatorrizkoaren irakurketa ezinhobea

en: Lossless mode
eu: Galeragabeko modua

en: Lost
eu: Galdu

en: Lost buffers
eu: Galdutako bufferrak

en: Lost frames
eu: Frame galduak

en: Loudness mode
eu: Ozentasun modua

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
eu: Ozentasun modua a.k.a hotslodi kitzikapena.

en: Low
eu: Txikia

en: Low Delay mode
eu: Atzerapen Txikiko modua

en: Low Pass Filter
eu: Igaropen Apaleko Iragazkia

en: Low definition (320 lines)
eu: Bereizmen txikia (320 lerro)

en: Low freq (Hz)
eu: Behe maizt. (Hz)

en: Low freq gain (dB)
eu: Behe maizt. irabazia (dB)

en: Low latency
eu: Eskualdi txikia

en: Low resolution decoding
eu: Bereizmen gutxiko dekodeaketa

en: Low-frequency effects
eu: Mahiztasun-txikiko eraginak

en: Low-priority code rate
eu: Lehentasun-txikiko kode neurria

en: Lower the interface below all other windows.
eu: Interfazea beste leiho guztien azpian.

en: Lowest
eu: Txikiena

en: Lowest latency
eu: Eskualdi txikiena

en: Lua Art
eu: Lua Artea

en: Lua Extension
eu: Lua Hedapena

en: Lua Meta Fetcher
eu: Lua Meta Ekarlea

en: Lua Meta Reader
eu: Lua Meta Irakurlea

en: Lua Playlist
eu: Lua Irakur-zerrenda

en: Lua Playlist Parser Interface
eu: Lua Irakur-zerrenda Aztertzaile Interfazea

en: Lua SD Module
eu: Lua SD moduloa

en: Lua interface
eu: Lua Interfazea

en: Lua interface configuration
eu: Lua interfaze itxurapena

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
eu: Lua interfaze itxurapen katea. Heuskarria da: '["<interfaze modulu izena>"] = { <aukera> = <balioa>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
eu: Gertatu beharreko Lua interfaze moduloak

en: Lua interpreter
eu: Lua adierazlea

en: Luma bicubic / chroma bilinear
eu: Luma bikubikoa / bilerroko margoa

en: Luminance elimination
eu: Argitasun ezabapena

en: Luminance masking
eu: Argitasun mozorroa

en: Luminance threshold
eu: Argitasun muga

en: Lyrics
eu: Abestidatziak

en: M-JPEG camera demuxer
eu: M-JPEG kamera demultiplexatzailea

en: M3U playlist
eu: M3U irakur-zerrenda

en: M3U playlist export
eu: M3U irakur-zerrenda esportapena

en: M3U playlist import
eu: M3U irakur-zerrenda inportatzailea

en: M3U8 playlist
eu: M3U8 irakur-zerrenda

en: M3U8 playlist export
eu: M3U8 irakur-zerrenda esportapena

en: MIDI synthesis not set up
eu: MIDI sintezia ez dago ezarrita

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
eu: MIME-a zerbitzariak itzuli egin du (berez-atzemanda ez bada adierazten).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: MJPEG datza JPEG irudi serie batean (hauekin erabilgarria MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: MLP/TrueHD parser
eu: MLP/TrueHD aztertzailea

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
eu: MMS jarioek eduki ditzaketa ohinarrizko jario anitz, bitneurri ezberdinekin. Zuk guztiak hautatu ditzakezu.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 bihurketak

en: MMX conversions from
eu: MMX bihurketak hemendik

en: MOD demuxer (libmodplug)
eu: MOD demulitiplexatzailea (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
eu: MP3 zuzenketa puntu audio kodeatzailea

en: MP4 stream demuxer
eu: MP4 jario demultiplexatzailea

en: MP4/MOV muxer
eu: MP4/MOV multiplexatzailea

en: MPEG 1 Format
eu: MPEG 1 Heuskarria

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
eu: MPEG 3 Audio Geruza (hauekin erabilgarria MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG eta RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
eu: MPEG I/II bideo dekodeatzailea (libmpeg2 erabiliz)

en: MPEG Program Stream
eu: MPEG Programa Jarioa

en: MPEG Transport Stream
eu: MPEG Garraio Jarioa

en: MPEG Transport Stream demuxer
eu: MPEG Garraio Jario demultiplexatzailea

en: MPEG Video
eu: MPEG Bideoa

en: MPEG audio decoder
eu: MPEG audio dekodeatzailea

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
eu: MPEG audio layer I/II/III paketatzailea

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
eu: MPEG audio geruza I/II/III paketatzailea

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
eu: MPEG-1 bideo kodeka (erabilgarria hauekin MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG eta RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
eu: MPEG-2 bideo kodeka (erabilgarria hauekin MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG eta RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
eu: MPEG-4 bideo kodeka (erabilgarria hauekin MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG eta RAW)

en: MPEG-4 video
eu: MPEG-4 bideoa

en: MPEG-I/II video demuxer
eu: MPEG-I/II audio demultiplexatzailea

en: MPEG-I/II video packetizer
eu: MPEG-I/II bideo paketatzailea

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
eu: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audioa

en: MPEG-PS demuxer
eu: MPEG-PS demultiplexatzailea

en: MPEG2 video switcher stream output
eu: MPEG2 video aldagailu jario irteera

en: MPEG4 audio packetizer
eu: MPEG4 audio paketatzailea

en: MPEG4 quantization matrix
eu: MPEG4 kuantizazio matriza

en: MPEG4 video packetizer
eu: MPEG4 bideo paketatzailea

en: MSN Now-Playing
eu: MSN Orain-Irakurtzen

en: MTP Device
eu: MTP Gailua

en: MTP devices
eu: MTP gailuak

en: MTP input
eu: MTP sarrera

en: MTU for out mode
eu: MTU irteera modurako

en: MTU for out mode.
eu: MTU irteera modurako.

en: MTU of the network interface
eu: Sare interfazearen MTU-a

en: MUX Options
eu: MUX Aukerak

en: MUX for RAW RTSP transport
eu: RAW RTSP garraiorako Multiplexatzailea

en: MY COMPUTER
eu: NIRE ORDENAGAILUA

en: Mac OS X OpenGL video output (requires drawable-nsobject)
eu: Mac OS X OpenGL bideo irteera (beharrezkoa drawable-nsobject)

en: Mac OS X interface
eu: Mac OS X interfazea

en: Macedonian
eu: Mazedooniera

en: Maemo hildon interface
eu: Maemo hildon interfazea

en: Magazine
eu: Magazinea

en: Magnification
eu: Handipena

en: Magnification/Zoom
eu: Handitu/Zooma

en: Magnify
eu: Handitu

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
eu: Bideoaren zati bat handitzen du. Hautatu dezakezu irudiaren zein zati izango den handitua.

en: Magnify/Zoom interactive video filter
eu: Elkarrekintza handitu/Zoom bideo iragazkia

en: Main Profile
eu: Profil Nagusia

en: Main Toolbar
eu: Tresnabarra Nagusia

en: Main Window...
eu: Leihoa Nagusia...

en: Main interfaces
eu: Interfaze nagusiak

en: Main interfaces settings
eu: Interfaze nagusien ezarpenak

en: Major channel
eu: Bide nagusia

en: Make
eu: Egin

en: Make a donation...
eu: Eman dirulaguntza bat...

en: Make one slot black. Other tiles can only be swapped with the black slot.
eu: Egin aho beltz bat. Beste teilak aho beltzarekin besterik ezin dira aldatu.

en: Make one tile a black slot
eu: Egin teila batetik aho beltz bat

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
eu: Zerbitzaria publikoki eskuragarria egiten du 'Orrialde Horiak' (jarioen zuzenbide zerrenda) icecast/shoutcast webgunean. Beharrezkoa da shoutcasterako bitneurri argibideak adierazita izatea. Beharrezkoa da Ogg jariotzea icecasterako.

en: Makeup
    gain
eu: Osatu/nberriro

en: Makeup gain
eu: Osaketa irabazia

en: Malagasy
eu: Malagasiera

en: Malay
eu: Malaiera

en: Malayalam
eu: Malajalamiera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Manual download only
eu: Eskuzko jeisketa bakarrik

en: Manual ratio
eu: Eskuzko maila

en: Manx
eu: Manxera

en: Maori
eu: Maoriera

en: Maps the hardware channel X to logical zone Y to fix wrong wiring :-)
eu: X hardware bidea Y bide logikora mapeatzen du haritze okerra zuzentzeko :-)

en: Marathi
eu: Marathiera

en: Mark analyzed Pixels
eu: Aztertutako Marka Pixelak

en: Mark analyzed pixels
eu: Marka aztertuaren pixelak

en: Maroon
eu: Gorriluna

en: Marquee
eu: Berinpe

en: Marquee display
eu: Berinpe erakuspena

en: Marquee position
eu: Berinpearen kokapena

en: Marquee text to display. (Available format strings: Time related: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ... Meta data related: $a = artist, $b = album, $c = copyright, $d = description, $e = encoded by, $g = genre, $l = language, $n = track num, $p = now playing, $r = rating, $s = subtitles language, $t = title, $u = url, $A = date, $B = audio bitrate (in kb/s), $C = chapter,$D = duration, $F = full name with path, $I = title, $L = time left, $N = name, $O = audio language, $P = position (in %), $R = rate, $S = audio sample rate (in kHz), $T = time, $U = publisher, $V = volume, $_ = new line)
eu: Erakusteko berinpe idazkia. (Heuskarri eskuragarri kateak: Denborazkoa: %Y = urtea, %m = hilabetea, %d = eguna, %H = Ordua, %M = minutua, %S = segundua, ... Meta datuzkoa: $a = artista, $b = bilduma, $c = copyrighta, $d = azalpena, $e = kodeatzailea, $g = mota, $l = hizkuntza, $n = bide zenbakia., $p = orain irakurtzen, $r = maila, $s = azpidatzi hizkuntza, $t = izenburua, $u = url-a, $A = eguna, $B = audio bitneurria (kb/s-tan), $C = atala, $D = iraupena, $F = izen osoa helburuarekin, $I = izenburua, $L = gelditzen den denbora, $N = izena, $O = audio hizkuntza, $P = kokapena (%-tan), $R = neurria, $S = audio lagin neurria (kHz-tan), $T = denbora, $U = argitaratzailea, $V = bolumena, $_ = lerro berria)

en: Marshall
eu: Marshallera

en: Mask
eu: Mozorroa

en: Master server ip address
eu: Master zerbitzariaren ip helbidea

en: Matroska stream demuxer
eu: Matroska jario demultiplexatzailea

en: Max QP
eu: Geh QP-a

en: Max QP step
eu: Geh QP urratsa

en: Max QP step between frames.
eu: Geh. QP urrats frame artean.

en: Max length
eu: Geh. luzera

en: Max local bitrate
eu: Tokiko bitneurri gehiena

en: Maximal bitrate
eu: Gehienezko bitneurria

en: Maximal period
eu: Gehienezko aldia

en: Maximal period of the noise grain in pixel
eu: Zarata bikorraren gehienezko aldia, pixeletan

en: Maximal volume level
eu: Gehienezko bolumen maila

en: Maximum B (deprecated)
eu: B gehiena (zaharkituta)

en: Maximum GOP size
eu: Gehienezko GOP neurria

en: Maximum RTP sequence number dropout
eu: Gehienezko RTP sekuentzia zenbatekoa baztertzeko.

en: Maximum RTP sequence number misordering
eu: Gehienezko RTP sekuentzia zenbateko ordenatugabe

en: Maximum RTP sources
eu: Gehienezko RTP iturburu

en: Maximum bitrate
eu: Gehienezko bitneurria

en: Maximum bitrate (kbps)
eu: Gehienezko bitneurria (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Gehienezko bitneurria kbps-tan bitneurri modu aldagaitzean kodeatzerakoan

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
eu: Gehienezko bitneurria kb/s-tan. Hau erabilgarria da jariotze egokitzapenetan.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
eu: Gehienezko hurruntasuna mugimendu estimazio bilaketarako, neurtuta iragarritako kokapene(t)an. Berezko 16 ona da neurketa gehienentzat, mugimendu gehiagoko sekuentziak hobaria izan dezakete 24 eta 32 arteko ezarpenetatik. Neurria 0 eta 64 artean.

en: Maximum encoding bitrate
eu: Gehienezko kodeaketa bitneurria

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
eu: Gehienezko irudi neurria. Mozketa pluginak ez du inoiz berezgaitasunez moztuko neurri handiago batera (adib. irudi "lauago" batera). Balioa da x1000: 1333 esanahi du 4/3.

en: Maximum level
eu: Maila gehiena

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
eu: Argitasun gehiena pixel bat beltzat hartzeko (0-225).

en: Maximum motion vector length
eu: Mugimendu bektorearenn gehienezko luzera

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
eu: Mugimendu bektorearenn gehienezko luzera pixeletan. -1 berezgaitasunezkoa da, mailan ohinarrituta.

en: Maximum motion vector search range
eu: Gehienezko mugimendu bektore bilaketa neurria.

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
eu: Leihoan erakutsitako hizki zenbateko gehiena.

en: Maximum number of connections
eu: Gehienezko elkarketa zenbatekoa

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
eu: Ahalbidetutako gehienezko azpidatzi zenbatekoa aldiberean.

en: Maximum output video height.
eu: Gehienezko irteera bideo garaiera

en: Maximum output video width.
eu: Gehinezko irteera bideo zabalera

en: Maximum overlapping subtitles
eu: Gehienezko azpidatzi gainjarpena

en: Maximum quantizer parameter.
eu: Gehinezko kuantizatzaile neurria

en: Maximum video height
eu: Gehienezko bideo garaiera

en: Maximum video quantizer scale
eu: Gehiengo bideo kuantizatzaile neurriketa

en: Maximum video quantizer scale.
eu: Gehiengo bideo kuantizatzaile neurriketa.

en: Maximum video width
eu: Gehienezko bideo zabalera

en: Mean
eu: Esanahia

en: Media &Information
eu: Multimedia &Argibideak

en: Media Files
eu: Multimedia Agiriak

en: Media Information
eu: Multimedia Argibideak

en: Media Information...
eu: Multimedia Argibideak...

en: Media Library
eu: Multimedia Liburutegia

en: Media Library based on a SQL based database
eu: Multimedia Liburutegia SQL datubasean ohinarrituta

en: Media Manager Edition
eu: Multimedia Kudeatzaile Edizioa

en: Media Manager List
eu: Multimedia Kudeatzaile Zerrenda

en: Media Resource Locator (MRL)
eu: Multimedia Iturburu Lekutzailea (MRL)

en: Media data size
eu: Multimedia datu neurria

en: Media in Zip
eu: Multimedia Zip-ean

en: Media: %s
eu: Multimedia: %s

en: Meditative
eu: Meditatiboa

en: Medium
eu: Ertaina

en: Medium backwards jump
eu: Atzera jauzi ertaina

en: Medium forward jump
eu: Aurrera jauzi ertaina

en: Medium jump length
eu: Jauzi ertainaren luzera

en: Medium jump length, in seconds.
eu: Jauzi ertainaren luzera, segundutan.

en: Mega bass
eu: Megalodiak

en: Mega bass cutoff
eu: Megalodi muga

en: Mega bass level
eu: Megalodi maila

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
eu: Megalodi moduaren maiztasun muga, Hz-tan. Hau da gehienezko maiztasuna megalodi eragina ezartzeko. Baliozko balioak 10 eta 100 Hz artean.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Megalodiak modu maila (0 eta 100 artean, berezko balioa da 0).

en: Memory copy module
eu: Oroimen kopia moduloa

en: Memory input
eu: Oroimen sarrera

en: Menu
eu: Menua

en: Menu position
eu: Menuaren kokapena

en: Menu timeout
eu: Menuaren itxaronaldia

en: Menu update interval
eu: Menuaren eguneratze aldia

en: Menus language:
eu: Menuen hizkuntza:

en: Mesh height
eu: Sare garaiera

en: Mesh width
eu: Sare zabalera

en: Messages
eu: Mezuak

en: Messages...
eu: Mezuak...

en: Meta-information
eu: Meta-argibideak

en: Metadata
eu: Dekodeatzaileak

en: Metal
eu: Metala

en: Method used to encode the video sequence
eu: Bideo sekuentzia kodeatzeko erabiltako metodoa

en: Mi&nimal Interface
eu: Interfaze T&xikiena

en: Microsoft Media Server (MMS) input
eu: Microsoft Media Server (MMS) sarrera

en: Microsoft Soundmapper
eu: Microsoft Soinu-mapatzailea

en: Middle
eu: Ertaina

en: Mime
eu: MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions), (Erabilera-anitzeko Interneteko Posta Hedapenak)

en: Min QP
eu: Gutx QP-a

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
eu: Minimal Mac OS X OpenGL bideo irteera (hertzgabeko leiho bat irekitzen du)

en: Minimal Mac OS X interface
eu: Minimal Mac OS X interfazea

en: Minimal period
eu: Gutxiengo aldia

en: Minimal period of the noise grain in pixel
eu: Zarata bikorraren gutxieneko aldia, pixeletan

en: Minimize Window
eu: Txikiendu Leihoa

en: Minimum Audio level to raise the alarm (default 0.1)
eu: Gutxieneko Audio maila alarma igotzeko (berez 0.1)

en: Minimum B (deprecated)
eu: B gutxiena (zaharkituta)

en: Minimum GOP size
eu: Gutxieneko GOP neurria

en: Minimum alpha value
eu: Gutxieneko alpha balioa

en: Minimum bitrate (kbps)
eu: Gutxieneko bitneurria (kbpss)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Gutxieneko bitneurria kbps-tan bitneurri modu aldagaitzean kodeatzerakoan

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
eu: Gutxienezko bitneurria kb/s-tan. Erabilgarria da kodeatzeko neurri-zuzenduko bide bat.

en: Minimum buffer space between threads
eu: Hari arteko gutxieneko buffer tartea

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
eu: Hari arteko gutxieneko buffer tartea. -1 berezgaitasunezkoa da, hari zenbatekoan ohinarrituta.

en: Minimum encoding bitrate
eu: Gutxienezko kodeaketa bitneurria

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
eu: Gutxienezko kuantizatzaile neurria. 15 eta 35 artean erabilpen neurri egoki ikusten da.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
eu: Gutxieneko denbora (segundumilaenetan) azpidatzia ezagertzetik azpidatzi berri bat agertzerainok (lehen azpidatzi atzerapena luzatu egingo da hutsunea betetzeko).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
eu: Gutxieneko denbora (segundumilaenetan) azpidatzia egoteko bere aurrekoa ezagertu ondoren (azpidatzi atzerapena luzatu egingo da hau betetzeko).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
eu: Gutxieneko denbora (segundumilaenetan) azpidatzia egoteko azpidatzi berri bat agertu ondoren (azpidatzi atzerapena laburtu egingo da gainjarpena sahiesteko).

en: Minimum video quantizer scale
eu: Gutxiengo bideo kuantizatzaile neurriketa

en: Minimum video quantizer scale.
eu: Gutxiengo bideo kuantizatzaile neurriketa.

en: Mirror
eu: Izpilua

en: Mirror orientation
eu: Izpilu norantza

en: Mirror video
eu: Izpilu bideoa

en: Mirror video filter
eu: Izpilu bideo iragazkia

en: Misc
eu: Askotarikoa

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoa

en: Miscellaneous Options
eu: Askotariko Aukerak

en: Miscellaneous audio settings and modules.
eu: Askotarikoen audio ezarpenak eta moduloak.

en: MoMoLight options
eu: MoMoLight aukerak

en: Mode
eu: Modua

en: Model
eu: Modeloa

en: Modulation / Constellation
eu: Modulaketa / Konstelazioa

en: Modules Tree
eu: Modulu Zuhaitza

en: Modules search path
eu: Modulu bilaketa helburua

en: Moldavian
eu: Moldabiera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Monitor pixel aspect ratio
eu: Monitorearen pixel ikuspegi maila

en: Mono
eu: Monoa

en: More Info
eu: Argibide Gehiago

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
eu: Banda gehiago argilitza-neurgailuarentzat : 80 gaituta badago, bestela 20.

en: More information...
eu: Argibide gehiago...

en: Mosaic
eu: Eradonkia

en: Mosaic Tiles
eu: Eradonki Teilak

en: Mosaic alignment
eu: Eradonki lerrokapena

en: Mosaic bridge
eu: Eradonki zubia

en: Mosaic bridge stream output
eu: Eradonki zubiaren jario irteera

en: Mosaic video sub source
eu: Eradonki bideoaren azpi iturburua

en: Motion Detect
eu: Mugimendu Atzematea

en: Motion Vector precision
eu: Mugimendu Bektorearen zehaztasuna

en: Motion Vector precision in pels
eu: Mugimendu Bektorearen zehaztasuna pels-etan.

en: Motion blur
eu: Mugimendu lausotzea

en: Motion blur filter
eu: Mugimendu lausotze iragazkia

en: Motion detect
eu: Mugimendu atzematea

en: Motion detect video filter
eu: Mugimendua atzemateko bideo iragazkia

en: Motion masking
eu: Mugimendu mozorroketa

en: Motion threshold (10-100)
eu: Mugimendu muga (10-100)

en: Motion vector precision
eu: Mugimendu bektorearen zehaztasuna

en: Motion vector precision in pels.
eu: Mugimendu bektorearen zehaztasuna pels-etan.

en: Mount Point
eu: Osaketa Gunea

en: Mouse Gestures
eu: Xaguaren Keinuak

en: Mouse events
eu: Xagu gertaerak

en: Mouse gestures control interface
eu: Xaguaren keinu aginte interfazea

en: Mouse pointer image
eu: Xaguburu irudia

en: MouseWheel up-down axis Control
eu: Xagu-Gurpilaren gora-behera ardatz Agintea

en: Move OSD menu highlight to the widget below
eu: Mugitu OSD menu nabarmentzea zabalgarrira behealdean

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
eu: Mugitu OSD menu nabarmentzea zabalgarrira ezkerraldean

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
eu: Mugitu OSD menu nabarmentzea zabalgarrira eskuinaldean

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
eu: Mugitu OSD menu nabarmentzea zabalgarrira goialdean

en: Move To Trash and Relaunch VLC
eu: Mugitu Zakarrontzira eta Birrabiarazi VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
eu: Mugitu atal guztiak. Balio hau segundumilaenetan ezarria izan behar da.

en: Multicast
eu: Igorpen-anitza

en: Multicast output interface
eu: Igorpen-anitzeko irteera interfazea

en: Multipart JPEG muxer
eu: JPEG Atalanitz multiplexatzailea

en: Multipass ratecontrol
eu: Pasaldi-anitzeko neurri-agintea

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
eu: Pasaldi-anitz neurri-agintea:
     - 1: Lehen pasaldia, estatistika agiri bat sortzen du
     - 2: Azken pasaldia, ez du estatist. agiria gainidazten
     - 3: Enegarren pasaldia, estatist. agiria gainidazten du

en: Multiplexer
eu: Multiplexatzailea

en: Multiply subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
eu: Biderkatu azpidatzien iraupena balio honekin.
    Ezarri 0 ezgaitzeko.

en: MusePack demuxer
eu: MusePack demultiplexatzailea

en: Musical
eu: Musikala

en: Mute
eu: Mututu

en: Mute audio
eu: Mututu audioa

en: Mute audio when command is not 0.
eu: Mututu audioa komandoa 0=ean ez dagoenean.

en: Mute the audio.
eu: Mututu audioa.

en: Mux Control
eu: Multiplexatze Agintea

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
eu: PMT Multiplexa (behar du --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
eu: Multiplex moduloa

en: Muxer
eu: Multiplexatzailea

en: Muxer to use for the stream.
eu: Jarioan erabiltzeko multiplexatzailea

en: Muxer:
eu: Multiplexatzailea:

en: Muxers
eu: Multiplexatzaileak

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
eu: Multiplexatzaileek estalkitze heuskarriak sortzen dituzte ohinarrizko jario oro (bideoa, audioa,...) batera jartzeko erabiltzen direnak. Ezarpen honek ahalbidtetzen dizu betik multiplexatzaile bereizi bat behartzea. Zihurrenik ez zenuke egin beharko.
    Multiplexatzaile bakoitzarentzako berezko neurriak ere ezarri ditzakezu.

en: My Computer
eu: Nire Ordenagailua

en: My Music
eu: Nire Musika

en: My Pictures
eu: Nire Irudiak

en: My Videos
eu: Nire Bideoak

en: N&ormal Speed
eu: A&biadura Arrunta

en: N/A
eu: E/G

en: NT Service
eu: NT Zerbitzua

en: NTSC M Japan
eu: NTSC M Japonia

en: NTSC M South Korea
eu: NTSC M Hego Korea

en: Name
eu: Izena

en: Name for the font you want to use
eu: Erabiltzea nahi duzun hizkiarentzako izena

en: Name of XML file containing Haar cascade description
eu: Haar jauzi azalpenaren edukia duen XML agiriaren izena

en: Name of current instance
eu: Oraingo eskabidearen izena

en: Name of desired display device
eu: Nahi den erakus gailuaren izena

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
eu: Erabiliko den OpenCV barne plugin iragazkiaren izena

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
eu: DirectShow pluginarekin erabiliko den audio gailuaren izena. Ez baduzu ezer adierazten, berezko gailua erabiliko da.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
eu: Zubi helmugaren izena. Ez baduzu zubi bat baino gehiago behar aldiberean, auker hau baztertu dezakezu.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
eu: Raw jarioa irauliko den agiri izena.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
eu: AtmoLight agintea hartunetuta dagoen serie atakaren izena.
    Windowsen arrunt COM1 edo COM2 bezalako zerbait. Linuxen /dev/ttyS01 adib.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
eu: DirectShow pluginarekin erabiliko den bideo gailuaren izena. Ez baduzu ezer adierazten, berezko gailua erabiliko da.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
eu: Zubi eskabidearen izena. Ez baduzu zubi bat baino gehiago behar aldiberean, auker hau baztertu dezakezu.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
eu: Jario/bide honi eman beharreko izena shoutcast/icecast zerbitzarian.

en: Name:
eu: Izena:

en: Narrow-band (8kHz)
eu: Banda estua (8kHz)

en: Native American
eu: Amerikar Jatorrizkoa

en: Native Slider
eu: Jatorrizko irriskaria

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Navajo
eu: Navajoera

en: Navigate down
eu: Nabigatu behera

en: Navigate left
eu: Nabigatu ezkerrera

en: Navigate right
eu: Nabigatu eskuinera

en: Navigate up
eu: Nabigatu gora

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Navy
eu: Itsas urdina

en: Ncurses interface
eu: Ncurses interfazea

en: Ndebele, North
eu: Ndebelera, Iparraldea

en: Ndebele, South
eu: Ndebelera, Hegoaldea

en: Ndonga
eu: Ndongera

en: Ne&xt
eu: &Hurrengoa

en: Nearest neighbour (bad quality)
eu: Hurbileneko auzokidea (kalitate txarra)

en: Nearest-neighbor audio resampler
eu: Hurbileneko auzokide audio birlagintzailea

en: Negate colors
eu: Ukatu margoak

en: Negative
eu: Negatiboa

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Network
eu: Sarea

en: Network Access Policy
eu: Sare Sarbide Ituna

en: Network Protocol
eu: Sare Protokoloa

en: Network Sync
eu: Sare Aldiberetzea

en: Network caching (ms)
eu: Sare katxea (sm)

en: Network identifier
eu: Sare ezagutarazlea

en: Network interaction failed
eu: Sare elkarrekintza hutsegitea

en: Network master clock
eu: Sare nagusiaren ordularia

en: Network name
eu: Sare izena

en: Network name to create
eu: Sortzeko sarearen izena

en: Network settings
eu: Sare ezarpenak

en: Network streams (SAP)
eu: Sare jarioak (SAP)

en: Network synchronisation
eu: Sare aldiberetzea

en: Network synchronization
eu: Sare aldiberetzea

en: Never fix
eu: Inoiz ez zuzendu

en: New Age
eu: New Agea

en: New ES ID
eu: OJ ID Berria

en: New destination
eu: Helbide berria

en: New profile
eu: Profila berria

en: New wave
eu: New wavea

en: New winamp 5.2 shoutcast import
eu: winamp 5.2  shoucast berri inportazioa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next / Forward
eu: Hurrengoa / Aurrera

en: Next Channel
eu: Hurrengo Bidea

en: Next Chapter/Title
eu: Hurrengo Atala/Izenburua

en: Next chapter
eu: Hurrengo atala

en: Next frame
eu: Hurrengo framea

en: Next media in the playlist
eu: Hurrengo multimedia irakur-zerrendan

en: Next media in the playlist, skip forward when keep-pressed
eu: Hurrengo multimedia irakur-zerrendan, jauzi aurrera gorde-sakatuta dagoenean

en: Next title
eu: Hurrengo izenburua

en: Next widget style:
eu: Hurrengo zabalgarri era:

en: No CrashLog found
eu: Ez da Hutsegite-Oharrik aurkitu

en: No Filtering
eu: Iragazi gabe

en: No Input device found
eu: Ez da Sarrera gailurik aurkitu

en: No Repeat
eu: Ez Birregin

en: No check was performed yet.
eu: Oraindikan ez da egiaztapenik egin.

en: No decoding of Dolby Surround
eu: Dolby Surround dekodeatze gabe

en: No device is selected
eu: Ez dago gailurik hautatuta

en: No disc menus
eu: Diska menu gabe

en: No file selected
eu: Ez dago agiririk hautatuta

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
eu: Finkatu gabeko gop egitura. Irudi bat izan daiteke intra (barne) edo inter (arte) eta aurreko edo geroko irudi bati egin aipamena.

en: No folder selected
eu: Ez dago agiritegirik hautatuta

en: No help available
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri

en: No input
eu: Sarrerarik gabe

en: No input found
eu: Ez da sarrerarik aurkitu

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
eu: Sarrera ez da aurkitu. Jario bat irakurtzen edo pausatuta egon behar da lastermarkek lan egiteko.

en: No input selected
eu: Ez dago sarrerarik hautatuta

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
eu: Ez da bat datorren modulorik aurkitu. Erabili --list or--list-verbose modulu eskuragarriak zerrendatzeko.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
eu: Ez da hautatu jario berririk edo irakur-zerrenda gai baliozkorik.
    
    Hautatu bat hurrengo orrialdera joan aurretik.

en: No pre-filtering
eu: Aurre-iragazpen gabe

en: No suitable decoder module
eu: Dekodeatzaile modulo ezegokia

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
eu: Ez da v4|2 eskabiderik aurkitu.
    Mesedez egiaztatu gailua VLC-rekin irekita dagoela eta irakurtzen.
    
    Aginteak berezgaitasunez agertuko dira hemen.

en: No valid destination
eu: Helbidea ez da baliozkoa

en: No video or audio device selected.
eu: Ez dago bideo edo audio gailurik hautatuta.

en: Noise
eu: Zarata

en: Noise Threshold
eu: Zarata muga

en: Noise reduction
eu: Zarata murrizpena

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
eu: Zarata muga zarata muga aldagaitzean erabiltzeko

en: Nokia MCE screen unblanking
eu: Nokia MCE leihoa ezhusten

en: Non-deterministic optimizations when threaded
eu: Zehaztugabeko hobekuntzat hariketan

en: Non-key
eu: Tekla gabe

en: Non-ref
eu: Xehet.gabe

en: None
eu: Bat ere ez

en: Nordic (Latin-6)
eu: Iparrera (Latin-6)

en: Norm
eu: Araua

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
eu: Jarioaren araua (Berezgaitasunezkoa, SECAM, PAL, edo NTSC).

en: Normal
eu: Arrunta

en: Normal Size
eu: Neurri Arrunta

en: Normal rate
eu: Neurri arrunta

en: Normal/Repeat/Loop
eu: Arrunt/Birregin/Aldagaitz

en: Normalize volume to:
eu: Normaldu bolumena hona:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
eu: Arrunt paketatzaileak hurrengo frame osoan aldiberetu da. Ikur hauek paketatzailea gidatzen du aurkitutako lehen Intra Framean aldiberetzera.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
eu: Arrunt MPEG agirien denbora-irarketak erabiltzen ditugu kokapena eta iraupena kalkulatzeko. Horrela era batzuetan hau ezin da erabili. Ezgaitu aukera hau ordez bitneurritik kalkulatzeko

en: Northern Sami
eu: Ipar Samiera

en: Norwegian
eu: Norbegiera

en: Norwegian Bokmaal
eu: Norbegiar Bokmaalera

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norbegiar Nynorskera

en: Not Set
eu: Ezarri gabe

en: Note:
eu: Oharra:

en: Notify
eu: Jakinarazi

en: Now Playing
eu: Orain Irakurtzen

en: Now playing
eu: Orain irakurtzen

en: Now preferred option to assign gradient bitmaps, put them as zone_0.bmp, zone_1.bmp etc. into one folder and set the foldername here
eu: Orain hobetsitako aukera gradiente bitmapak izendatzeko, jarri itzazu 0_eremu..bmp, 1_eremu.bmp etab. bezala agiritegi batean eta ezarri agiritegi-izena hemen

en: NullSoft demuxer
eu: Nullsoft demultiplexatzailea

en: Number of 'P' frames per GOP
eu: 'P' frame zenbatekoa GOP-eko

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
eu: Bi xehetasun frame artean dekodeatuko diren B frame zenbatekoa.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
eu: Irakurketa bakar batean lortzeko CD bloke zenbatekoa.

en: Number of DWT iterations
eu: DWT elkarrekintza zenbatekoa

en: Number of P frames between two I frames.
eu: P frame zenbatekoa bi I frame artean.

en: Number of audio buffers
eu: Audio buffer zenbatekoa

en: Number of audio channels
eu: Audio bide zenbatekoa

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
eu: Transkodeatuako jarioen audio bide zenbatekoa.

en: Number of blank pixels between bands.
eu: Banda arteko pixel huts zenbatekoa.

en: Number of channels
eu: Bide zenbatekoa

en: Number of channels information of the transcoded stream.
eu: Transkodeatutako jarioaren bide zenbatekoaren argibideak.

en: Number of clones
eu: Klon zenbatekoa

en: Number of columns
eu: Zutabe zenbatekoa

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
eu: I eta P-frame arteko B-frame jarriai zenbatekoa. Neurria 1 eta 16 artean.

en: Number of days between two update checks
eu: Bi eguneraketa egiaztepen arteko egun zenbatekoa

en: Number of frames (0 to 100)
eu: Frame zenbatekoa (0 eta 100 artean)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
eu: Lehunketarako kontuan hartzeko frame zenbatekoa (0 eta 30 artean)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
eu: Giltza frame baterako dekodeatuak izango diren frame zenbatekoa

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
eu: Etzaneko zati frameko zenbatekoa atzerapen txikiko moduan

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
eu: Bideoa bananduko den leiho etzan zenbatekoa.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed".
eu: Eradonkiko irudi zutabe zenbatekoa, bakarrik erabiltzen da kokapen metodoa  "finkatuta" ezarrita badago.

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
eu: Eradonkiko irudi lerro zenbatekoa (bakarrik erabiltzen da kokapen metodoa  "finkatuta" ezarrita badago).

en: Number of images for change
eu: Aldaketarako irudi zenbatekoa

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
eu: DeckLink harpenetarko audio sarrera bide zenbatekoa. Izan behar da 2, 8 edo 16. 0-ek audio sarrera ezgaitzen du.

en: Number of levels of downsampling
eu: Laginketa murrizpen maila zenbatekoa

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
eu: Behe-laginketaren maila zenbatekoa mugimendu estimazio hierarkiko moduan

en: Number of lines for change
eu: Lerro zenbatekoa aldaketarako

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
eu: Logo animaziorako bigizta zenbatekoa. -1 = jarraia, 0 = ezgaituta

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
eu: Kateen eguneratzeen arteko segundumilaen zenbatekoa. Hau nagusiki erabilgarria da metadatuak erabiliz edo denbora heuskarri kate sekunentziak.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
eu: Berinpea erakutsi behar den segundumilaen zenbatekoa. Berezko balioa 0 da (betirako gelditzen da).

en: Number of non black pixels
eu: Pixel ez beltz zenbatekoa

en: Number of output channels
eu: Irteera bide zenbatekoa

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
eu: Irudi zenbatekoa idazburu sekuentzia jarraien artean, alegia irudi multzoen luzera

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
eu: Irudiaren behealdean mozteko pixel zenbatekoa.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
eu: Irudiaren ezkerraldean mozteko pixel zenbatekoa.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
eu: Irudiaren eskuinaldean mozteko pixel zenbatekoa.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
eu: Irudiaren goialdean mozteko pixel zenbatekoa.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
eu: Irudiaren beheldean betetzeko pixel zenbatekoa mozketaren ondoren.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
eu: Irudiaren ezkerraldean betetzeko pixel zenbatekoa mozketaren ondoren.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
eu: Irudiaren eskuinaldean betetzeko pixel zenbatekoa mozketaren ondoren.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
eu: Irudiaren goialdean betetzeko pixel zenbatekoa mozketaren ondoren.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
eu: Iragarle bezala erabilitako aurreko frame zenbatekoa. Hau eraginkorra da Animen, baina ikusten da alde txikia duela zuzeneko-ekintzako iturburu gaietan. Dekodeatzaile batzuk ezgai dira framexehet balio handiei aurre egiteko. Neurria 1 eta 16 artean.

en: Number of puzzle columns
eu: Puzle zutabe zenbatekoa

en: Number of puzzle rows
eu: Puzle lerro zenbatekoa

en: Number of reference frames
eu: Xehetasun frame zenbatekoa

en: Number of rows
eu: Lerro zenbatekoa

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
eu: Harpidetza beharketa berritze bakoitzaren arteko segundu zenbatekoa. 0 esanahi du harpidetza ez direla inoiz eguneratzen.

en: Number of segments
eu: Ebakin zenbatekoa

en: Number of segments to include in index
eu: Aurkibidean barneratzeko ebakin zenbatekoa

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
eu: Argia zinema areto erara murrizteko oraingo margotik amaiera margora aldatzeko urrats zenbatekoa... (urratsa bakoitzak 40sm hartzen ditu)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
eu: Oraingo margotik pausaldi margora aldatzeko urrats zenbatekoa (urrats bakoitzak 40sm hartzen ditu)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
eu: Berezko bezala erabiltzeko leiho zenbakia bideoak 'Ikusleiho-osoan' erakusterakoan. Leiho zenbaki egokitasuna bideo gailuaren hautapen menuan aurkitu daiteke.

en: Number of threads
eu: Hari zenbatekoa

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
eu: Kodeaketarako erabilitako hari zenbatekoa, 0 esanahi du berez

en: Number of threads used for the transcoding.
eu: Transkodeaketarako erabilitako hari zenbatekoa.

en: Number of time the same input will be repeated
eu: Sarrera bera birregingo den denbora zenbatekoa.

en: Number of time to blend
eu: Nahasteko denbora zenbatekoa

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
eu: Zutikako zati frameko zenbatekoa atzerapen txikiko moduan

en: Number of vertical windows in which to split the video.
eu: Bideoa bananduko den leiho zuti zenbatekoa.

en: Number of video windows in which to clone the video.
eu: Bideoa klonatzeko bideo leiho zenbatekoa.

en: Number of zones on bottom
eu: Eremu zenbatekoa beheren

en: Number of zones on the bottom of the screen
eu: Leihoaren beherengo eremu zenbatekoa

en: Number of zones on the top of the screen
eu: Leihoaren gorengo eremu zenbatekoa

en: Number of zones on top
eu: Eremu zenbatekoa goren

en: Nuv demuxer
eu: Nuv demultiplexatzailea

en: OGG demuxer
eu: OGG demultiplexatzailea

en: OK
eu: Ongi

en: OSD configuration importer
eu: OSD itxurapen inportatzailea

en: OSD menu
eu: OSD menua

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
eu: OSD menuko irudiek 15 segunduko berezko itxaronaldia dute gehituta beren gainontzeko denborari. Honek zihurtatuko du behintzat adierazitako denboran ikusgarri egongo direla.

en: OSS DSP device
eu: OSS DSP gailua

en: OSS input
eu: OSS sarrera

en: Occitan (post 1500); Provencal
eu: Okzitaniera (1500 ondorengoa); Provenzala

en: Off
eu: Eten

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
eu: Zehaztapena idazkiaren eta itzalaren artean (pixeletan, berezkoa 2 pixel)

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
eu: Zubi_irteeran adierazitako jario ID-ei gehitzeko zehazpena lortzeko jario ID-en zubi_sarrera erroldatua izatea.

en: Offsets in order
eu: Zehaztu ordenean

en: Ogg Vorbis Quality
eu: Ogg Vorbis Ontasuna

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
eu: Transkodeatutako jarioaren Ogg Vorbis Ontasun argibideak.

en: Ogg/OGM muxer
eu: Ogg/OGM multiplexatzailea

en: Oldies
eu: Oldiesa

en: Olive
eu: Oliba

en: On
eu: Eragin

en: On Screen Display
eu: Erakutsi Ikusleihoan (OSD)

en: On Screen Display menu
eu: Erakutsi Menua Leihoan

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
eu: Jario bat sortzen denean, <i>Multimedia Ikusgailua</i> leihoak jarioa erakutsiko du.

en: One instance when started from file
eu: Eskabide bakarra agiritik abiarazitakoan

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
eu: Bat  '90', '180', '270', 'hflip' eta 'vflip'

en: Online Documentation...
eu: Online Agiriak...

en: Online Forum...
eu: Online Eztabaidagunea...

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
eu: Bideoaren bereizmen gutxiko bertsioa bakarrik dekodeatzen du. Honek prozesatze indar gutxiago behar du

en: Only enable ES id at startup.
eu: OJ id-a bakarrik gaitu hasterakoan.

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
eu: Bidali bakarrik azaltzaileak SysID honetatik CAM-era.

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
eu: Programa erabilgarriak bakarrik dira demultiplexatuak transponderretik. Aukera honek demultiplexaketa ezgaituko du eta programa guztiak jasoko ditu.

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
eu: Zure berezko E-Mail helbidea bakarrik bidaliko da, ez da beste argibiderik gehituko.

en: Opacity
eu: Argikaitztasuna

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Argikaitztasuna (gardentasunaren alderantzizkoa) gainjarritako idazkian. 0 = gardena, 255 = erabat argikatiz.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Argikaitztasuna (gardentasunaren alderantzizkoa) gainjarritako idazkian. 0 = gardena, 255 = erabat argikaitz.

en: Opacity of the logo
eu: Logoaren argikaitztasuna

en: Opaqueness
eu: Argikaitztasuna

en: Open
eu: Ireki

en: Open &Capture Device...
eu: Ireki &Irudi Hargailua...

en: Open &Disc...
eu: Ireki &Diska...

en: Open &File...
eu: Ireki &Agiria...

en: Open &Folder...
eu: Ireki A&giritegia...

en: Open &Location from clipboard
eu: Ireki &Helbidea papergakotik

en: Open &Network Stream...
eu: Ireki &Sare Jarioa...

en: Open &Network...
eu: Ireki &Sarea...

en: Open &Recent Media
eu: Ireki &Berrikiko Multimediak

en: Open BDMV folder
eu: Ireki BDMV agiritegia

en: Open Capture Device...
eu: Ireki Irudi Hargailua...

en: Open CrashLog...
eu: Ireki Akats-Oharrak...

en: Open D&irectory...
eu: Ireki &Zuzenbidea...

en: Open Directory
eu: Ireki Zuzenbidea

en: Open Disc...
eu: Ireki Diska...

en: Open File
eu: Ireki Agiria

en: Open File...
eu: Ireki Agiria...

en: Open Folder
eu: Ireki Agiritegia

en: Open Media
eu: Ireki Mulitmedia

en: Open Network...
eu: Ireki Sarea...

en: Open Play&list...
eu: Ireki Irakur&-zerrenda...

en: Open RTP/UDP Stream
eu: Ireki RTP/UDP Jarioa

en: Open Recent
eu: Ireki Berrikia

en: Open Sound System
eu: Ireki Soinu Sistema

en: Open Source
eu: Ireki Iturburua

en: Open URL
eu: Ireki URL-a

en: Open VIDEO_TS folder
eu: Ireki VIDEO_TS agiritegia

en: Open VLM configuration...
eu: Ireki VLM itxurapena...

en: Open a medium
eu: Ireki multimedia bat

en: Open a skin file
eu: Ireki azal agiri bat

en: Open audio in exclusive mode.
eu: Ireki audioa modu esklusiboan.

en: Open media...
eu: Ireki Mulitmedia...

en: Open playlist
eu: Ireki irakur-zerrenda

en: Open playlist...
eu: Ireki irakur-zerrenda...

en: Open skin ...
eu: Ireki azala...

en: Open subtitles
eu: Ireki azpidatziak

en: Open subtitles file
eu: Ireki azpidatzi agiria

en: Open subtitles...
eu: Ireki azpidatziak...

en: Open the file with synchronous writing.
eu: Ireki agiria aldiberezko idazketarekin.

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
eu: Adierazitako Teletesto orrialdea irekitzen du. Berezko orrialdea 100 aurkibidea da

en: OpenCV example
eu: OpenCV adibidea

en: OpenCV face detection example filter
eu: OpenCV aurrealde atzemate adibide iragazkia

en: OpenCV filter chroma
eu: OpenCV iragazki margoa

en: OpenCV internal filter name
eu: OpenCV barneko iragazkiaren izena

en: OpenCV video filter wrapper
eu: OpenCV bideo iragazki estalkia

en: OpenGL
eu: IrekiGL

en: OpenGL ES
eu: IrekiGL ES

en: OpenGL ES 2 extension
eu: IrekiGL ES 2 hedapena

en: OpenGL ES extension
eu: IrekiGL ES hedapena

en: OpenGL GLX video output (XCB)
eu: OpenGL GLX bideo irteera (XCB)

en: OpenGL extension
eu: IrekiGL hedapena

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
eu: IrekiGL Bareneratutako Erabide 2 bideo irteerentzat

en: OpenGL for Embedded Systems video output
eu: IrekiGL Bareneratutako Erabide bideo irteerentzat

en: OpenGL video output
eu: OpenGL bideo irteera

en: OpenGL video output (experimental)
eu: OpenGL bideo irteera (esperimentala)

en: OpenMAX DL image processing
eu: OpenMAX DL irudi  prozesatzea

en: OpenSLES
eu: Ireki SLES

en: OpenSLES audio output
eu: OpenSLES audio irteera

en: Opening
eu: Irekitzen

en: Optical SDI
eu: SDI optikoa

en: Optical drive
eu: Gidagailu optikoa

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
eu: Harpena hobetzen du leihoa zatituz aurrezahaztutako garaierako zatietan (16 balio on bat izan daiteke, eta 0 ezgaituta esanahi du)

en: Option Setup
eu: Aukera Ezarpena

en: Options
eu: Aukerak

en: Ordinate of the capture region in pixels.
eu: Harpen eremuarentzako antolkuntza pixeletan.

en: Original Format
eu: Jatorrizko Heuskarria

en: Original ID
eu: Jatorrizko ID -a

en: Original Performer
eu: Jatorrizko Egintza

en: Original Size
eu: Jatorrizko Neurria

en: Original audio
eu: Jatorrizko audioa

en: Oriya
eu: Oriyaera

en: Oromo
eu: Oromoera

en: Ossetian; Ossetic
eu: Osetiar; Osetiera

en: Other
eu: Beste

en: Outline
eu: Marrazketa

en: Outline color
eu: Azpimarra margoa

en: Outline opacity
eu: Azpimarra argigaitztasuna

en: Outline thickness
eu: Inguru loditasuna

en: Output
eu: Irteera

en: Output (canvas) image height
eu: Irteera (margohiala) irudi garaiera

en: Output (canvas) image width
eu: Irteera (margohiala) irudiaren zabalera.

en: Output Color Filtermode
eu: Irteera Margo Iragaki-modua

en: Output Color filter mode
eu: Irteera Margoaren iragazki modua

en: Output Destination
eu: Irteera Helbidea

en: Output FIFO
eu: FIFO irteera

en: Output File
eu: Irteera Agiria

en: Output Method
eu: Irteera Metodoa

en: Output Port
eu: Irteera Ataka

en: Output URL
eu: Irteera URL-a

en: Output access method
eu: Irteera sarbidea

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
eu: Irteera margoa irudi oroimenarentzat 4-hizkiko kate bat bezala, adib. "RV32".

en: Output destination
eu: Irteera helbidea

en: Output device
eu: Irteera gailua

en: Output file
eu: Irteera agiria

en: Output format
eu: Irteera heuskarria

en: Output height
eu: Irteera garaiera

en: Output method to use for the stream.
eu: Jarioan erabiltzeko irteera metodoa

en: Output module
eu: Irteera moduloa

en: Output module:
eu: Irteera moduloa:

en: Output modules
eu: Irteera moduluak

en: Output muxer
eu: Irteera multiplexatzailea

en: Output picture aspect ratio
eu: Irteera irudiaren ikuspegi maila

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
eu: Erakutsi teletesto azpidatziak idazki bezala RGBA bezalaren ordez

en: Output video height.
eu: Irteera bideoaren garaiera.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
eu: Bideo irteera urdinabar-neurriketan. Margo argibideak nola ez diren dekodeatuko, honek prozasatze indar apur bat aurreztu dezake.

en: Output video width.
eu: Irteera bideoaren zabalera.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
eu: Irteera analogikorako irteera bolumena: 0 isilik, 1..255 ia isiletik oso ozenera arte.

en: Output width
eu: Irteera zabalera

en: Output/Written/Sent
eu: Irteera/Idatzita/Bidalita

en: Output:
eu: Irteera:

en: Overall brightness of your LED stripes
eu: Batez-besteko dizdira zure LED lerroetan

en: Overlap Length
eu: Gainjarpen Luzera

en: Overlap fix
eu: Ganjarpen zuzenketa

en: Overlap of motion compensation blocks
eu: Mugimendu orekatze blokeen gainjartzea

en: Overlay
eu: Gainjarpena

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
eu: Gainjarpena zure bideo txartelaren hardware bizkorpen gaitasuna da (bideoa zuzenean aurkezteko gaitasuna). VLC saiatu daiteke berezko bezala erabiltzen.

en: Overlay subtitles on the video
eu: Gainjarri azpidatziak bideoan

en: Overlay video output
eu: Bideo irteera gainjarpena

en: Overlays
eu: Gainjarpenak

en: Overlays/Subtitles
eu: Gainjarpenak/Azpidatziak

en: Override page
eu: Baliogabetu orrialdea

en: Override parameters
eu: Baliogabetu parametroak

en: Override the default data/share search path.
eu: Baliogabetu berezko datu/partekatze bilaketa helburua.

en: Override the default track description.
eu: Baliogabetu berezko bide azalpena.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
eu: Baliogabetu adierazitako orrialdea, saiatu hau zure azpidatziak ez badira agertzen (-1 = berez-atzeman TS-tik, 0 = berez-atzeman teletestutik, >0 = oraingo orrialde zenbakia, arrunt 888 edo 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
eu: Baliogabetu frame segunduko arruntaren ezarpenak. Honek MicroDVD eta SubRIP (SRT) azpidatziekin besterik ez du lan egiten.

en: P&layback
eu: &Irakurketa

en: PCR interval (ms)
eu: PCR atzerapena (sm)

en: PES maximum size
eu: PES gehienezko neurria

en: PLS playlist import
eu: PLS irakur-zerrenda inportatzailea

en: PMT PID
eu: PMT PID-a

en: PMT Program numbers
eu: PMT Programa zenbatekoa

en: PNG video decoder
eu: PNG bideo dekodeatzailea

en: PORTAUDIO audio output
eu: PORTAUDIO audio irteera

en: PS muxer
eu: PS Multiplexatzailea

en: PSNR computation
eu: PSNR konputazioa

en: PVA demuxer
eu: PVA demultiplexatzailea

en: PVR radio device
eu: PVR irrati gailua

en: PVR video device
eu: PVR bideo gailua

en: Pace
eu: Neurria

en: Packet Size
eu: Pakete Neurria

en: Packet size in bytes to decrypt
eu: Dekriptatzeko paketearen neurria byte-tan

en: Packet size in bytes to encrypt
eu: Paketeen neurria byte-tan enkriptatzeko

en: Packetizer modules settings
eu: Paketatzaile moduluen ezarpenak

en: Packetizers
eu: Paketatzaileak

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
eu: Paketatzaileak erabiliak dira "aurregaratzeko" ohinarrizko jarioak multiplexatu aurretik. Ezarpen honek ahalbidetzen dizu paketatzailea betik behartzea. Zihurrenik ez zenuke egin beharko.
    Paketatzaile bakoitzarentzako berezko neurriak ere ezarri ditzakezu.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
eu: Paketeak banan-banan edo taldeka bidali daitezke. Hautatu dezakezu aldi batean bidaliko diren paketeen zenbatekoa. Honek laguntzen du egitaraupen zamaketa murrizten gogor-zamatutako erabideetan.

en: Pad video
eu: Bideo betegarria

en: Padd
eu: Bete

en: Page
eu: Orrialdea

en: Pali
eu: Paliera

en: Panjabi
eu: Panjabiera

en: Panoramix: wall with overlap video filter
eu: Panoramix: gainjarpen bideo iragazkidun horma

en: Parametric Equalizer
eu: Ekualizagalu Parametrikoa

en: Partial Extract
eu: Aterakin Zatia

en: Partitions to consider
eu: Kontuan hartzeko zatiketak

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
eu: Azterketa moduan kontuan hartzeko zatiketak: 
     - bat ere ez  : 
     - azkarra  : i4x4
     - arrunta: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - motela  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - denakl   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 behar du p8x8. i8x8 behar du 8x8dct).

en: Party
eu: Jaia

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
eu: Igaropen pultsua:// berezko Pultsu-Audio iturria, edo plutsua irekitzeko://ITURRIA, horrela deituriko iturburu adierazi bat irekitzeko.

en: Password
eu: Sarhitza

en: Password file
eu: Sar-hitz agiria

en: Password for HTTP Proxy
eu: HTTP Proxyarentzako Sarhitza

en: Password for target device.
eu: Xede gailuarentzako sarhitza

en: Password for the database
eu: Datubasearentzako sarhitza

en: Password that will be requested to access the stream.
eu: Jariora sartzerakoan eskatua izango den sarhitza.

en: Password that will be used for the connection.
eu: Elkarketarako erabiliko den erabiltzaile izena.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
eu: SOCKS proxyra elkarketzeko erabili beharreko sarhitza.

en: Password:
eu: Sarhitza:

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Path
eu: Helburua

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
eu: Frame bufferraren oroimen mapaketa agiriaren helburua

en: Path to OSD menu images
eu: OSD menu irudietarako helburua

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
eu: OSD menuko irudien helburua. Honek OSD agiri itxurapenean zehaztutako helburua baliogabetzen du.

en: Path to the file containing the SQLite database
eu: SQLite datubasea duen agirira helburutu

en: Path to the index file to create
eu: Sortzeko aurkibide agiri helburua

en: Path to the media in the Zip archive
eu: Zip agiriko multimediarako helburua.

en: Path to the projectM preset directory
eu: projectM aurrezarritako zuzenbidearentzako helburua

en: Path to the skin to use.
eu: Erabiltzeko azalaren helburua.

en: Pause
eu: Pausatu

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
eu: Pausatu gai bakoitza irakur-zerrendan azken framean.

en: Pause on the last frame of a video
eu: Pausatu bideoaren azken framean

en: Pause only
eu: Pausatu bakarrik

en: Pause playback when minimized
eu: Pausatu irakurketa txikiagotutakoan

en: Pause the playback
eu: Pausatu irakurketa

en: Pause the video playback when minimized
eu: Pausatu irakurketa ikonotutakoan

en: Pause-Blue
eu: Pausatu-Urdina

en: Pause-Fadesteps
eu: Pausaldi-Margulneurria

en: Pause-Green
eu: Pausatu-Orlegia

en: Pause-Red
eu: Pausatu-Gorria

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Peak bitrate in VBR mode.
eu: VBR moduko bitneurri gailurra.

en: Peak extra width
eu: Gailur zabalera gehigarria

en: Peak height
eu: Gailu zabalera

en: Peak protection
eu: Gailur babesa

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Percentage of stride to overlap
eu: Gainjarpenerako urrats ehunekoa

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows skipping logos in black borders and crop them anyway.
eu: Lerroko ehunekoa kontuan hartzeko lerro beltzen egiaztapena egiten den bitartean. Honek ahalbidetzen du jauzi egitea logo beltzak eta edonola era moztea.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
eu: Egintza (lehentasuna zifratu azkarrei)

en: Performance options
eu: Egintza aukerak

en: Performers
eu: Egileak

en: Persian
eu: Persiera

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
eu: Philips OGT (SVCD azpidatzia) dekodeatzailea

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
eu: Philips OGT paketatzailea (SVCD azpidatzia)

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
eu: Phosphor margotasun modua 4:2:0 sarrerarako

en: Phosphor old field dimmer strength
eu: Phosphor eremu zaharreko neurriragailuaren indarra

en: Physical channel
eu: Bide fisikoa

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
eu: Margo heuskarria bilduz behartuko da bideo bihurketa bat heuskarri horretara

en: Picture
eu: Irudia

en: Picture aspect-ratio n:m
eu: Irudiaren ikuspegi-maila n:m

en: Picture brightness or black level.
eu: Irudiaren dizdira edo beltz maila.

en: Picture coding mode
eu: Irudi kodeaketa modua

en: Picture contrast or luma gain.
eu: Irudi zuribeltztasuna edo argitasun irabazia.

en: Picture gain.
eu: Irudiaren irabazia.

en: Picture rotation angle (in degrees).
eu: Irudi itzulikapen angelua (gradutan).

en: Picture saturation or chroma gain.
eu: Irudi margoasetasuna edo margotasun irabazia

en: PictureFlow View
eu: Irudi Gain Ikuspena

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
eu: Eradonki elementuetatik datozen irudiak balio honen araberea atzeratuko dira (segundumilenetan). Balio handiagotarako sarrera katxea handitu beharko duzu.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
eu: Irudi bideo irteeratatik datozen irudiak atzeratuak izango direnak balio honen arabera (segundumilaenetan, izan behar da >= 100 sm). Balio handiagoentzat, katxe balioakhanditu beharko dituzu.

en: Pilot
eu: Pilotoa

en: Pitch
eu: Malda

en: Pixel depth of the frame buffer
eu: Frame bufferraren pixel sakontasuna

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
eu: Pixel garaiera hartutako eremuan, edo 0 garaiera osorako

en: Pixel height of the frame buffer
eu: Frame bufferraren pixel garaiera

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
eu: Harpen eremuaren pixel zabalera, edo 0 zabalera osorako

en: Pixel width of the frame buffer
eu: Frame bufferraren pixel zabalera

en: Pixels to crop from bottom
eu: Pixel mozteko behean

en: Pixels to crop from left
eu: Irudiaren goialdean mozteko pixel zenbatekoa.

en: Pixels to crop from right
eu: Pixel mozteko eskuinaldean

en: Pixels to crop from top
eu: Pixel mozteko goain

en: Pixels to padd to bottom
eu: Pixel betetzeko behean

en: Pixels to padd to left
eu: Pixel betetzeko ezkerrean

en: Pixels to padd to right
eu: Pixel betetzeko eskuinean

en: Pixels to padd to top
eu: Pixel betetzeko goain

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
eu: Margoasetasuna hau baino apalagoa duten pixelak baztertu egingo dira. Bat baino handiagoa izan beharko litzake gutunkutxa bideoentzat.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
eu: Bideoan izenburua erakutsiko den tokia (berez beheren erdian).

en: Placeholder delay
eu: Ordezpen neurri jarioa

en: Play
eu: Irakurri

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
eu: Irakurri
    Irakur-zerrenda hutsik badago, ireki multimedia bat

en: Play List
eu: Irakur Zerrenda

en: Play and exit
eu: Irakurri eta irten

en: Play and pause
eu: Irakurri eta pausatu

en: Play and stop
eu: Irakurri eta irten

en: Play another media synchronously
eu: Irakurri beste multimedia bat aldiberean

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
eu: Irakurri beste multimedia bat aldiberean (gain audio agiria,...)

en: Play as is
eu: Irakurri honela

en: Play chapters in the order specified in the segment.
eu: Irakurri atalak ebakinean adierazi bezala.

en: Play files randomly forever
eu: Irakurri agiriak aldizka mugagabe

en: Play locally the stream while streaming it.
eu: Jarioa tokian irakurri jariotzen den bitartean.

en: Play only
eu: Irakurri bakarrik

en: Play playlist bookmark 1
eu: Irakurri 1. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 10
eu: Irakurri 10. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 2
eu: Irakurri 2. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 3
eu: Irakurri 3. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 4
eu: Irakurri 4. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 5
eu: Irakurri 5. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 6
eu: Irakurri 6. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 7
eu: Irakurri 7. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 8
eu: Irakurri 8. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play playlist bookmark 9
eu: Irakurri 9. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Play&list
eu: Irakur&zerrenda

en: Play/Pause
eu: Irakurri/Pausatu

en: Playback
eu: Irakurketa

en: Playback Buttons
eu: Irakurketa Botoiak

en: Playback Rate
eu: Irakurketa Neurria

en: Playback Speed
eu: Irakurketa Abiadura

en: Playback control
eu: Irakur agintea

en: Playback failure
eu: Irakurketa hutsegitea

en: Playback speed
eu: Irakurketa abiadura

en: Played
eu: Irakurrita

en: Played buffers
eu: Irakurritako bufferrak

en: Player...
eu: Irakurgailua...

en: Playing some media.
eu: Multimediaren bat irakurtzen

en: Playlist
eu: Irakur-zerrenda

en: Playlist Files
eu: Irakur-zerrenda Agiriak

en: Playlist Files|
eu: Irakur-zerrenda Agiriak|

en: Playlist bookmark 1
eu: 1. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 10
eu: 10. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 2
eu: 2. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 3
eu: 3. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 4
eu: 4. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 5
eu: 5. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 6
eu: 6. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 7
eu: 7. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 8
eu: 8. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist bookmark 9
eu: 9. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Playlist has only %d elements
eu: Irakur-zerrendak %d osagai bakarrik ditu

en: Playlist...
eu: Irakur-zerrenda...

en: Please enter a network URL:
eu: Mesedez sartu sare URL bat:

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
eu: Mesedez sartu izen eta sar-hitz baliozko bat sftp hona elkartzeko %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
eu: Mesedez sartu saio haste izen eta sar-hitz baliozko bat eremuarentzat %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
eu: Mesedez sartu izenemate izen eta sar-hitz baliozkoak.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
eu: Mesedez sartu irakurri nahi duzun multimediaren URL-a edo helburua

en: Please enter the new profile name.
eu: Mesedez sartu profil berriaren izena.

en: Please provide one of the following parameters:
eu: Mesedez adierazi hurrengo parametroetako bat:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
eu: Mesedez ezarri erabiltzaile-izen bat edo ezgaitu audioscrobbler plugina, eta birrabiarazi VLC.
    Ikusi http://www.last.fm/join/ zure kontua lortzeko.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
eu: Mesedez itxaron zure hizki katxea birreraikitzen den bitartean.
    Honek minutu gutxi batzuk baino gutxiago hartu beharko luke.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
eu: Mesedez itxaron zure hizki katxea birrerakitzen den bitartean.
    Minutu bat baino gutxiago hartu beharko luke.

en: Plu&gins and extensions
eu: &Pluginak eta hedapenak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Plugins and extensions
eu: Pluginak eta hedapenak

en: Podcast Author
eu: Podcast egilea

en: Podcast Category
eu: Podcast Kategoria

en: Podcast Copyright
eu: Podcast Copyrighta

en: Podcast Duration
eu: Podcast Iraupena

en: Podcast Info
eu: Podcast Argibideak

en: Podcast Keywords
eu: Podcast Giltza-hitzak

en: Podcast Link
eu: Podcast Lotura

en: Podcast Publication Date
eu: Podcast Argitaratze Eguna

en: Podcast Size
eu: Podcast Neurria

en: Podcast Subcategory
eu: Podcast Azpikategoria

en: Podcast Subtitle
eu: Podcast Azpidatziak

en: Podcast Summary
eu: Podcast Laburpena

en: Podcast Type
eu: Podcast Mota

en: Podcast URLs list
eu: Podcast URL zerrenda

en: Podcast parser
eu: Podcast aztertzailea

en: Podcasts
eu: Podcastak

en: Polarization (Voltage)
eu: Polarizazioa (Voltio-indarra)

en: Polish
eu: Poloniera

en: Pop
eu: Popa

en: Pop-Folk
eu: Pop-Folka

en: Pop/funk
eu: Pop/funka

en: Port
eu: Ataka

en: Port for the database
eu: Datubasearentzako ataka

en: Port to use for the RTP source of the session
eu: Saioan erabili beharreko RTP iturburu ataka

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
eu: RTSP/RTP gain HTTP azpibideratzean eralbiltzeko ataka.

en: Portaudio identifier for the output device
eu: Portaudio ezaugarria irteera gailuarentzat

en: Portuguese
eu: Portugalera

en: Position
eu: Kokapena

en: Position Control
eu: Kokapen Agintea

en: Position of video title
eu: Bideo izenburuaren kokapena

en: Positioning method
eu: Kokapentze metodoa

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
eu: Eradonkiarentzako kokapen metodoa. berezgaitasunez: berezgaitasunez hautatzen du lerro eta zutabe zenbateko hoberena. finkatuta: erabiltzen du erabiltzaileak zehaztutako lerro eta zutabe zenbatekoa. Zehazpenak: erabiltzen du erabiltzaileak zehaztutako zehazpenak irudi bakoitzarentzat.

en: Post processing
eu: Aurrerabide ondorengoa

en: Post processing quality
eu: Prozesatze-ondorengo ontasuna

en: Post-Processing Quality
eu: Prozasatze-ondorengo Ontasuna

en: Posterize
eu: Ondorengotu

en: Posterize level
eu: Ondorentze maila

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
eu: Ondorengo maila (margo zenbatekoa balio honen seikoitza da)

en: Posterize video by lowering the number of colors
eu: Ondorendu bideoa margo zenbatekoa gutxitzeko

en: Posterize video filter
eu: Ondorentu bideo iragazkia

en: Postproc
eu: Prozesu-ondorena

en: Power Management Inhibitor
eu: Energia Kudeatzaile Eragozlea

en: Power line frequency
eu: Indar bide maiztasuna

en: Power line frequency anti-flicker filter.
eu: Indar bide maiztasun nirnir-aurkako iragazkia.

en: Pranks
eu: Pranksa

en: Pre&vious
eu: A&urrekoa

en: Pre-motion estimation
eu: Aurre-mugimendu estimazioa

en: Preamp
eu: Aurrehand.

en: Preamp
eu: Aurrehand

en: Preamp:
eu: Aurrehand.:

en: Preamp:
eu: Aurrehand.:

en: Prefer native stream recording
eu: Jatorrizko jario grabaketa hobetsia

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferences file could not be saved
eu: Hobespen agiria ez da gorde

en: Preferences...
eu: Hobespenak

en: Preferred Audio language
eu: Audio hizkuntza hobetsia

en: Preferred Subtitle Language
eu: Azpidatzi Hizkuntza Hobetsia

en: Preferred audio language:
eu: Hobetsitako audio hizkuntza:

en: Preferred decoders list
eu: Hobetsitako dekodeatzaile zerrenda

en: Preferred encoders list
eu: Kodeatzaile gogokoenen zerrenda

en: Preferred packetizer list
eu: Hobetsitako paketatzaile zerrenda

en: Preferred subtitles language
eu: Hobetsitako azpidatzi hizkuntza

en: Preferred video resolution
eu: Hobetsitako bideo bereizmena

en: Prefilter
eu: Aurreiragazpena

en: Prefix
eu: Aurrezenbakia

en: Prefix of the destination file automatically generated
eu: Berezgaitasunez sortutako helmuga agiriaren aurrezenbakia

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
eu: Irteera irudien agirizenen aurrezenbakia. Irteera agirizenek izango dute "aurrezenbakiZENBAKIA.heuskarria" forma ordeztea ez bada egizkoa.

en: Preload MKV files in the same directory
eu: Aurregertatu MKV agiriak zuzenbide berean

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
eu: Aurregertatu matroska agiriak zuzenbide berean lotutako ebakinak bilatzeko (ez da ona agiri hautsientzat).

en: Preparer
eu: Gertatzailea

en: Preset
eu: Aurrezarpena

en: Preset to use for the equalizer.
eu: Aurre-ezarrita ekualizagailuan erabiltzeko.

en: Press menu select or pause to continue.
eu: Sakatu menua hautatu edo pausatu jarraitzeko.

en: Press new keys for
    "%@"
eu: Sakatu tekla berriak
    «%@»

en: Press the new keys for
eu: Sakatu tekla berriak

en: Prev
eu: Aurre

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Previous / Backward
eu: Aurrekoa / Atzera

en: Previous Channel
eu: Aurreko Bidea

en: Previous Chapter/Title
eu: Aurreko Atala/Izenburua

en: Previous chapter
eu: Aurreko atala

en: Previous media in the playlist
eu: Aurreko multimedia irakur-zerrendan

en: Previous media in the playlist, skip backward when keep-pressed
eu: Aurreko multimedia irakur-zerrendan, jauzi atzera gorde-sakatuta dagoenean

en: Previous title
eu: Aurreko izenburua

en: Primary language (Analog TV tuners only)
eu: Lehen hizkuntza (TB Anologikoko sintonizagailuak bakarrik)

en: Primary language left, Secondary language right
eu: Lehen hizkuntza ezkerra, Bigarren hizkuntza eskuina

en: Print stats for each frame.
eu: Irarkitu estatistikak frame bakoitzarentzat.

en: Privacy / Network Interaction
eu: Pribatutasuna / Sare Elkarrekintza

en: Privacy and Network Access Policy
eu: Pribatutasun eta Sare Sarbide Araudia

en: Producer
eu: Ekoizlea

en: Product
eu: Gaia

en: Profile
eu: Profila

en: Profile Name
eu: Profil Izena

en: Program
eu: Programa

en: Program Guide
eu: Programa &Gida

en: Programs
eu: Programak

en: Protect against sound clipping
eu: Babestu soinu mozketen aurka

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Providers Source Content
eu: Hornitzaile Iturburu Edukia

en: Pseudo raw video decoder
eu: Pseudo raw bideo dekodeatzailea

en: Pseudo raw video packetizer
eu: Pseudo raw bideo paketatzailea

en: Psychedelic
eu: Psikodelikoa

en: Psychedelic video filter
eu: Bideo iragazki psikodelikoa

en: Psycho-acoustic model
eu: Eredu psiko-akustikoa

en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: PulseAudio
eu: Pultsu Audioa

en: PulseAudio input
eu: Pultsu Audio sarrera

en: Pulseaudio audio output
eu: Pulseaudio audio irteera

en: Punk
eu: Punka

en: Pure-interlaced mode.
eu: Elkarlotuta modu garbia.

en: Purple
eu: Gorribeltza

en: Pushto
eu: Pushtoera

en: Puzzle
eu: Puzlea

en: Puzzle game
eu: Puzle jolasa

en: Puzzle interactive game video filter
eu: Elkarrekintza puzle jolasaren bideo iragazkia

en: QP curve compression
eu: QP bihurgune hertsipena

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
eu: QP bihurgune hertsipena. Neurria 0.0 (CBR) eta 1.0 (QCP) artean.

en: QP difference between chroma and luma
eu: QP aldea margoa eta luma artean

en: QP difference between chroma and luma.
eu: QP aldea margoa eta luma artean.

en: QP factor between I and P
eu: QP ezaugarria I eta P artean

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
eu: QP ezaugarria I eta P artean. Neurria 1.0 eta 2.0 artean

en: QP factor between P and B
eu: QP ezaugarria P eta B artean

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
eu: QP ezaugarria P eta B artean. Neurria 1.0 eta 2.0 artean

en: Qt interface
eu: Qt interfazea

en: Quality factor to use in constant quality mode
eu: Ontasun ezaugarria ontasun modu aldagaitzean erabiltzeko

en: Quality level
eu: Ontasun maila

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
eu: Ontasun maila mugimendu bektoreen kodeaketan (honek kodeaketa asko moteldu dezake)

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
eu: Prozesatze-ondorengo ontasuna. Baliozko neurria 0 (ezgaituta) eta 6 (handiena) artean.
    Maila handiagoek CPU indar askoz gehiago behar dute, baina irudi hobeak sortzen ditu.
    Berezko iragazki katearekin, hurrengo iragazkientzako balio mapa:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality-based VBR
eu: VBR ontasun-ohinarria

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
eu: I frame kuantizazio ezaugarria, P framekin alderatuta (adib. 1.0 => qneurriketa berdina I eta P framentzat).

en: Quantizer scale
eu: Zenbatekotzaile neurria

en: Quattro AtmoLight
eu: AtmoLight Lau

en: Quechua
eu: Quechuera

en: Quick &Open File...
eu: Agiri &Irekitze Azkarra...

en: QuickTime Media Link importer
eu: QuickTime Multimedia Lotura inportatzailea

en: QuickTime library decoder
eu: QuickTime liburutegi dekodeatzailea

en: Quicktime Capture
eu: Quicktime Harpena

en: Quiet mode
eu: Modu isila

en: Quiet synchro
eu: Aldiberetze isila

en: Quit
eu: Irten

en: Quit VLC
eu: Irten VLC-tik

en: Quit after Playback
eu: Irten Irakurketaren ondoren

en: Quit at the end of playlist
eu: Utzi irakur-zerrendaren amaieran

en: R&B
eu: Rithim & Bluesa

en: RAM playlist import
eu: RAM irakur-zerrenda inportatzailea

en: RC
eu: HA

en: RD based mode decision for B-frames
eu: RD-an ohinarritutako erabakitze modua B-framentzako

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
eu: RD-an ohinarritutako erabakitze modua B-framentzako. Honek behar du subme 6 (edo gehiago).

en: RGB component to extract
eu: Atera beharreko RGB osagaia

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
eu: Atera beharreko RGB osagaia. 0 Gorriarentzat, 1 Orlegiarentzat eta 2 Urdinarentzat.

en: RMS/peak
eu: RMS/gailurra

en: RSS and Atom feed display
eu: RSS eta Atom harpidetzen erakustea

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
eu: RSS/Atom harpidetza URL-ak '|' (barrazutiaz) bananduta.

en: RTCP (local) port
eu: RTCP (tokikoa) ataka

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
eu: RCTP paketeak garraio protokolo ataka honetan jasoko dira. 0 bada, RTP/RTCP multiplexaketa erabiltzen da.

en: RTMP input
eu: RTMP sarrera

en: RTMP stream output
eu: RTMP jario irteera

en: RTP over RTSP (TCP)
eu: RTP gain RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
eu: RTP paketeak RTP Segurtasun giltza-maixu ezkutuko honekin egiaztatu eta deszifratuko dira. 32-hizki-luzerako kate hexadezimala izan behar da.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
eu: RTP paketeak baztertu egingo dira atzeratuegi badaude (adib. etorikizunean) honen arabera hainbat pakete jasotako azken paketetik.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
eu: RTP paketeak baztertu egingo dira aurreratuegi badaude (adib. etorikizunean) honen arabera hainbat pakete jasotako azken paketetik.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
eu: RTP paketeak osoki-babestut eta zifratuko dira RTP Segurtasun maixuarekin ezkutuko giltza parketatuz. 32-hizki-luzerako kate hexadezimala izan behar da.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
eu: RTP zama heuskarria zama dinamikotarako hartzeko

en: RTP source timeout (sec)
eu: RTP iturburu itxaronaldia (seg)

en: RTP stream output
eu: RTP jario irteera

en: RTP/RTCP multiplexing
eu: RTP/RTCP multiplexa

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
eu: RTP/RTSP/SDP demultiplexatzailea (Live555 erabiliz)

en: RTSP VoD server
eu: VoD RTSP zerbitzaria

en: RTSP announce
eu: RTSP iragarlea

en: RTSP authentication
eu: RTSP egiaztapena

en: RTSP password
eu: RTSP sarhitza

en: RTSP server address
eu: RTSP zerbitzari helbidea

en: RTSP server port
eu: RTSP zerbitzari ataka

en: RTSP session timeout (s)
eu: RTSP saio itxaronaldia (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
eu: RTSP saioak itxi egingo dira denbora honen ondoren RTSP eskabiderik jasotzen ez bada. - balio batean edo 0-en ezarriz epeak ezgaitzen ditu. Berezkoa 60 da (minutu bat).

en: RTSP user name
eu: RTSP erabiltzaile izena

en: RTSP/RTP access and demux
eu: RTSP/RTP sarbidea eta demultiplexatzailea

en: RV32 conversion filter
eu: RV32 bihurketa iragazkia

en: Radio device
eu: Irrati gailua

en: Radio device name
eu: Irrati gailuaren izena

en: Radius
eu: Zilerdia

en: Radius in pixels
eu: Zilerdia pixeletan

en: Raeto-Romance
eu: Erretrorromantzera

en: Raise the interface above all other windows.
eu: Interfazea beste leiho guztien gainean.

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
eu: Kuantizatzailea jasotzen du frame hertzeko makrobloketan (berezkoa: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
eu: Kuantizatzailea jasotzen du aldibateko koropilotasun handiko makrobloketan (berezkoa: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
eu: Kuantizatzailea jasotzen du makrobloke oso dizdiratsuetan (berezkoa: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
eu: Kuantizatzailea jasotzen du makrobloke oso ilunetan (berezkoa: 0.0).

en: Random
eu: Aldizka

en: Random Off
eu: Aldizka Ez

en: Random On
eu: Aldizka Eraginda

en: Rap
eu: Rapa

en: Rate control buffer aggressiveness
eu: Neurri aginte bufferraren erasokortasuna

en: Rate control buffer aggressiveness.
eu: Adierazi neurri aginte bufferraren erasokortasuna.

en: Rate control buffer size
eu: Neurri aginte bufferraren neurria

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
eu: Neurri aginte bufferraren neurria (kbyte-tan). Buffer handiagoak ahalbidetuko du neurri aginte hobeagoa, baina atzerapena eragingo du jarioan.

en: Rate control method
eu: Neurri aginte metodoa

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
eu: Mihaketa sakonaren aldaketa neurria segundumilaenetan irakurketan segundukora aldatuz

en: Rating
eu: Mailaketa

en: Ratio
eu: Maila

en: Ratio max (x 1000)
eu: Geh. maila (x 1000)

en: Ratio of B frames
eu: B frame maila

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
eu: Grabatzeko irudien maila. 3 =-k esanahi du hiru iruditik bat grabatzen dela.

en: Ratio of key frames
eu: Giltza frame maila

en: Rave
eu: Ravea

en: Raw audio demuxer
eu: Raw audio demultiplexatzailea

en: Raw audio encoder
eu: Raw audio kodeatzailea

en: Raw video demuxer
eu: Raw bideo demultiplexatzailea

en: Raw/Log Audio decoder
eu: Raw/Log Audio dekodeatzailea

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
eu: Irakurri VLM itxurapen agiri bat VLM abiatua izan bezain laister.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
eu: Etengabe eguneratua den agiri bat irakurri (adibidez, JPG agiri bat zerbitzari batean). Ez zenuke aukera hau globalki gaitu behar zeren beste HTTP jario motak hautsiko ditu.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
eu: Irakurri eta baztertu EBML gai ezezaguank (ez da ona agiri hautsientzat).

en: Read at media
eu: Mediatik irakurrita

en: Read meta data using lua scripts
eu: Irakurri meta datuak lua scriptak erabiliz

en: Read password for target device from file.
eu: Irakurri xede gailuaren sarhitza agiritik

en: Read size
eu: Irakurri neurria

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
eu: Irakurri audio jarioa VLC-ren neurrian Jack neurriaren ordez.

en: ReadMe / FAQ...
eu: Irakur Nazazu / SEG...

en: Real RTSP
eu: Egizko RTSP

en: Real demuxer
eu: Real demultiplexatzailea

en: Real-Time Protocol (RTP) input
eu: Egizko-Denborako Protokoloa (RTP) sarrera

en: Real-time
eu: Egizko-denboran

en: RealVideo library decoder
eu: RealBideo liburutegi dekodeatzailea

en: Rear center
eu: Atze erdia

en: Rear left
eu: Atze ezkerra

en: Rear right
eu: Atze eskuina

en: Recalculate subtitles duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
eu: Birkalkulatu azpidatzien iraupena beren edukien
    eta balio honen arabera.
    Ezarri 0 ezgaitzeko.

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
eu: Gomendutako bideo irteera Windows Vista eta ondorengo bertsioentzat

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
eu: Gomendutako bideo irteera Windows XP-rentzat. Ez da bateragarria Vista-ren Aero interfazearekin

en: Record
eu: Grabatu

en: Record access filter start/stop.
eu: Grabaketa sarbide iragazkia hasi/gelditu

en: Record directory or filename
eu: Grabaketa zuzenbidea edo agirizena

en: Record stream output
eu: Grabaketa jario irteera

en: Recording
eu: Grabatzen

en: Recording done
eu: Grabaketa eginda

en: Recording ratio
eu: Grabaketa maila

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
eu: Birsortu aurkibide bat AVI agiriarentzat. Erabili hau zure AVI agiria kaltetuta edo osatugabe badago (ez da bilagarria).

en: Rectangular Linear Phase
eu: Fase Linear Laukiluzea

en: Red
eu: Gorria

en: Red balance
eu: Gorri oreka

en: Red chroma balance.
eu: Gorri margotasun oreka.

en: Red component of the pause color
eu: Pausa margoaren gorri osagaia

en: Red component of the shutdown color
eu: Itzali margoaren gorri osagaia

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
eu: Zure LED lerroetan zuri garbi baten gorri balioa.

en: Reduce fluctuations in QP
eu: QP gorabeherak murriztu

en: Refresh list
eu: Berritu zerrenda

en: Refresh period in ms
eu: Berritze aldia sm-tan

en: Refresh time
eu: Berritu denbora

en: Reggae
eu: Reggaea

en: Region left column
eu: Ezker zutabe eremua

en: Region top row
eu: Goren lerro eremua

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
eu: Zoritxarrez, tekla hauek ezin dira izendatu lastertekla lasterbide bezala.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
eu: Irakurgailuan berriki irakurritako gaiak iragazten dituen esaera arrunta

en: Relative font size
eu: Hizkiaren neurri erlatiboa

en: Relative to source content
eu: Iturburu Edukiari arabera

en: Relative to source delay
eu: Ituburu atzerapenaren arabera

en: Release
eu: Argitaratzea

en: Release function
eu: Argitaratze eginkizuna

en: Release time
eu: Argitalpen denbora

en: Reload extensions
eu: Birgertatu hedapenak

en: Remote Audio Output Protocol stream output
eu: Hurruneko Audio Irteera Protokolo jario irteera

en: Remote control interface
eu: Hurruneko aginte interfazea

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
eu: Hurruneko aginte interfazea abiarazita. Idatzi 'laguntza' laguntza lortzeko.

en: Remote-OSD
eu: Hurruneko-OSD

en: Remote-OSD over VNC
eu: Hurruneko-OSD VNC gainean

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove Selected
eu: Ezabatu Hautatua

en: Remove borders of the video and replace them by black borders
eu: Kendu bideoaren hertzak eta ordeztu hertz beltzekin

en: Remove old preferences?
eu: Hobespen zaharrak kendu?

en: Remove this podcast subscription
eu: Kendu podcast harpidetza hau

en: Remove zones of the video using a picture as mask
eu: Ezabatu bideo eremuak irudi bat mozorro bezala erabiliz

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
eu: DVD azpidatzietan erabilitako gardentasun eragin guztiak kentzen ditu.

en: Render text or image
eu: Aurkeztu Idazkia edo irudia

en: Render the image or text in current overlay buffer.
eu: Aurkeztu irudia edo idazkia oraingo gainjarpen bufferrean.

en: Rendering quality
eu: Aurkezpen ontasuna

en: Repair AVI Files
eu: Konpondu AVI agiriak

en: Repeat
eu: Berregin

en: Repeat All
eu: Birregin Dena

en: Repeat Off
eu: Berregin Etenda

en: Repeat One
eu: Birregin Bat

en: Repeat all
eu: Birrirakurri denak

en: Repeat current item
eu: Birrirakurri oraingo gaia

en: Repeat delay:
eu: Birregin atzerapena:

en: Repeat:
eu: Birregin:

en: Replay gain
eu: Birrirakurri irabazia

en: Replay gain mode
eu: Birrirakurketa irabazi modua

en: Replay gain mode:
eu: Bir-irakurri irabazi modua:

en: Replay preamp
eu: Birrirakurri aurrehandipena

en: Requirements
eu: Beharrezkoak

en: Resampling quality
eu: Birlaginketa ontasuna

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
eu: Birlaginketa ontasuna (0 = okerren eta azkarren, 10 = hoberen eta astiroen).

en: Reset
eu: Birrezarri

en: Reset All
eu: Birrezarri Dena

en: Reset Preferences
eu: Birrezarri Hobespenak

en: Reset controls
eu: Birrezarri aginteak

en: Reset controls to defaults.
eu: Birrezarri aginteak berezkoan.

en: Reset defaults
eu: Birrezarri Berezkoak

en: Resize interface to the native video size
eu: Birneurriratu interfazea jatorrizko bideo neurrira

en: Resize interface to video size
eu: Birneurritu interfazea bideoaren neurrira

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Respect ordered chapters
eu: Antolatutako atalei buruz

en: Retrieving Channel Info...
eu: Bide Argibideak Eskuratzen...

en: Retro
eu: Retroa

en: Reveal in Finder
eu: Erakutsi Finderren

en: Reverb
eu: Dirdira

en: Reverberation delay
eu: Dirdira atzerapena

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
eu: Dirdira atzerapena, sm-tan. Ohiko balioak 40 eta 200 sm artean dira.

en: Reverberation level
eu: Dirdira maila

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Dirdira maila (0 eta 100 artean, berezko balio da 0).

en: Reverse
eu: Alderantzizkatu

en: Reverse stereo
eu: Estereo alderantzizkatua

en: Revert to normal play speed
eu: Leheneratu irakurketa abiadura arruntera

en: Right
eu: Eskuina

en: Right to left/Bottom to top
eu: Eskuinetik ezkerrera/Goitik behera

en: Ripple
eu: Kizkurra

en: Ripple video filter
eu: Grabaketa bideo iragazkia

en: Rock
eu: Rocka

en: Rock & roll
eu: Rock & rolla

en: Roll-off factor
eu: Hustuketa ezaugarria

en: Romanian
eu: Rumaniera

en: Room size
eu: Gela neurria

en: Room width
eu: Gela zabalera

en: Rotate
eu: Itzuli

en: Rotate (degrees)
eu: Itzulikatu (gradu)

en: Rotate by 180 degrees
eu: Itzulikatu 180 gradu

en: Rotate by 270 degrees
eu: Itzulikatu 270 gradu

en: Rotate by 90 degrees
eu: Itzulikatu 90 gradu

en: Rotate or flip the video
eu: Itzulikatu edo tiratu bideoa

en: Rotate video filter
eu: Itzuli bideo iragazkia

en: Row
eu: Lerroa

en: Rows
eu: Lerroak

en: Rows:
eu: Lerroak:

en: Run VLC with dark or bright interface style
eu: Abiarazi VLC interfaze estilo ilun edo argiarekin

en: Run as daemon process
eu: Ekin deabru aurrerabide bezala

en: Run fb on current tty
eu: Ekin fl-a oraingo tty-an.

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
eu: Ekin framebufferrari oraingo TTY gailuan (berez gaituta). (kontuz tty ezgaitzerakoan )

en: Run manually
eu: Eskuz ekin

en: Run on schedule
eu: Ekin egitarauan

en: Run time
eu: Ekintza denbora

en: Rundi
eu: Rundiera

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
eu: VLC egizko-denbora lehentasunean ekiteak ahalbidetuko du egitarauketa askoz zehatzagoa eta etekin hobeagoa, bereziki edukia jariotzerakoan. Horrela ere zure makina blokeatu dezake, edo oso motela egin. Zer egiten ari zaren badakizu bakarrik eragin beharko zenuke.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
eu: Ekin vlc berezko interfazearekin. Erabili 'cvlc' interfaze gabe erabiltzeko.

en: Runs VLC as a background daemon process.
eu: Ekiten du VLC hondoko deabru aurrerabide bezala.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
eu: Ekiten die aukerazko kodeaketa hariei IRTEERA lehentasunean BIDEOAN ordez.

en: Russian
eu: Errusiera

en: Russian (KOI8-R)
eu: Errusiera (KOI8-R)

en: S&tatistics
eu: Es&tatistikak

en: S-Video input
eu: S-Video sarrera

en: S-video
eu: S-Bideoa

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
eu: S/PDIF erabili daiteke berezko bezala zure hardwareak eta irakurria den audio jarioak sostengatzen dutenean.

en: SAP Announce
eu: SAP Iragarlea

en: SAP Strict mode
eu: SAP Zorrotz modua

en: SAP announce
eu: SAP iragarlea

en: SAP announcement interval
eu: SAP iragarpen aldiazkapena

en: SAP announcing
eu: SAP iragarpena

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
eu: SAP bidalketarako UDP edo RTP igorpen-anitza erabiltzen ari diren jario iragarpenak argitaratzeko bide bat.

en: SAP multicast address
eu: SAP igorpen-anitzeko helbidea

en: SAP timeout (seconds)
eu: SAP itxaronaldia (segundutan)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
eu: SATD-n ohinarritutako erabakia 8x8 eraldaketarako inter-MBs-en.

en: SDI Demux
eu: SDI Demultiplexatzailea

en: SDI Input
eu: SDI Sarrera

en: SDL Image decoder
eu: SDL Irudi dekodeatzailea

en: SDL chroma format
eu: SDL margo heuskarria

en: SDL_image video decoder
eu: SDL_image bideo dekodeatzailea

en: SDP Descriptions parser
eu: SDP Azalpen aztertzailea

en: SDP URL
eu: SDP URL-a

en: SDP required
eu: SDP beharrezkoa

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
eu: SDT Azaltzaileak (behar du --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
eu: SFTP egiaztapena

en: SFTP input
eu: SFTP sarrera

en: SFTP password
eu: SFTP sarhitza

en: SFTP port
eu: SFTP ataka

en: SFTP port number to use on the server
eu: SFTP ataka zenbakia zerbitzarian erabiltzeko

en: SFTP user name
eu: SFTP erabiltzaile izena

en: SMB domain
eu: SMB domeinua

en: SMB input
eu: SMB sarrera

en: SMB password
eu: SMB sarhitza

en: SMB user name
eu: SMB erabiltzaile izena

en: SMF demuxer
eu: SMF demultiplexatzailea

en: SOCKS password
eu: SOCKS sarhitza

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
eu: Erabiliko den SOCKS proxya. Egon behar du helbide eran: ataka. TCP elkarketa guztietarako erabiliko da

en: SOCKS server
eu: SOCKS zerbitzaria

en: SOCKS user name
eu: SOCKS erabiltzaile izena

en: SPS and PPS id numbers
eu: SPS eta PPS id zenbakiak

en: SPU PID
eu: SPU PID-a

en: SQLite database module
eu: SQLite datubase moduloa

en: SRC resampler
eu: SRC birlaginketa

en: SRTP key (hexadecimal)
eu: SRTP giltza (hexadezimala)

en: SRTP salt (hexadecimal)
eu: SRTP gatza (hexadezimala)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: SSE2 I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32 bihurketak

en: SSE2 conversions from
eu: SSE2 bihurketak hemendik

en: SSIM computation
eu: SSIM zenbaketa

en: SVCD subtitles
eu: SVCD azpidatziak

en: SVG template file
eu: SVG eredu agiria

en: Samba (Windows network shares) input
eu: Samba (Windows sare partekatzea) sarrera

en: Samoan
eu: Samoaera

en: Sample Rate
eu: Lagin Neurria

en: Sample aspect ratio
eu: Laginaren ikuspegi maila

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
eu: Helmuga lagin ikuspegi maila (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
eu: Lagin heuskarria

en: Sample rate
eu: Lagin neurria

en: Sample rate converter type
eu: Lagin neurri bihurtzaile mota

en: Sample rate of an audio elementary stream
eu: Ohinarrizko jarioaren audio lagin neurria

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
eu: Transkodeatutako audio jarioaren lagin neurria (11250, 22500, 44100 edo 48000).

en: Sample ui-state-error style.
eu: Lagin ei-egoera-akatsa estiloa.

en: Samplerate
eu: Lagin-neurria

en: Samplerate information of the transcoded stream.
eu: Transkodeatutako jarioaren lagin-neurri argibideak.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
eu: Audio jario harpenaren lagin-neurria, Hz-tan (adib.: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
eu: Sangoera

en: Sanskrit
eu: Sanskritera

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Sat windowing
eu: Sat leihoratzen

en: Satellite azimuth
eu: Satelite azimuta

en: Satellite azimuth in tenths of degree
eu: Satelite azimuta gradu hamarrentan

en: Satellite elevation
eu: Satelitearen gorapena

en: Satellite elevation in tenths of degree
eu: Satelite gorapena gradu hamerrenetan

en: Satellite equipment control
eu: Satelite tresnapen agintea

en: Satellite longitude
eu: Satelite longitudea

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
eu: Satelite longitudea gradu hamarrenetan. Mendebaldea '-' da.

en: Satellite range code
eu: Satelitearen irismen kodea

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
eu: Satelitearen neurri kodea ekoizleak zehatua da, adib. DISEqC aldagailu kodea

en: Saturation
eu: Margoasetasuna

en: Saturation threshold
eu: Margoasetasun muga

en: Save
eu: Gorde

en: Save Debug Frames
eu: Gorde Garbiketa Frameak

en: Save File
eu: Gorde Agiria

en: Save Metadata
eu: Gorde Metadatua

en: Save Playlist
eu: Gorde Irakur-zerrenda

en: Save Playlist to &File...
eu: Gorde Irakur-&zerrenda Agirian...

en: Save Playlist...
eu: Gorde Irakur-zerrenda...

en: Save VLM configuration as...
eu: Gorde VLM itxurapena honela...

en: Save and Continue
eu: Gorde eta Jarraitu

en: Save and close the dialog
eu: Gorde eta itxi elkarrizketa

en: Save file to
eu: Gorde agiria hemen

en: Save file...
eu: Gorde agiria...

en: Save log file as...
eu: Gorde ohar agiria honela...

en: Save playlist
eu: Gorde irakur-zerrenda

en: Save playlist as...
eu: Gorde irakur-zerrenda honela...

en: Save raw codec data
eu: Gorde raw kodek datuak

en: Save recently played items
eu: Gorde berrki irakurritako gaiak

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
eu: Gorde raw kodek datuak hautatu/behartu baduzu irudizko dekodeaketa aukera nagusietan.

en: Save the recently played items in the menu
eu: Gorde berriki irakurritako gaiak menuan

en: Save this Log...
eu: Gorde Ohar hau...

en: Save...
eu: Gorde...

en: Saves all the displayed logs to a file
eu: Erakutsitako ohar guztiak gordetzen ditu agiri batean

en: Saving file failed
eu: Hutsegitea agiria gordetzerakoan

en: Scale
eu: Neurria

en: Scale factor
eu: Neurripen ezaugarria

en: Scale factor (0.1-2.0)
eu: Neurriketa ezaugarria (0'1-2'0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
eu: Neurritze ezaugarria bideoari ezartzeko transkodeaketan (adib: 0.25)

en: Scaled to screen
eu: Neurritu leihora

en: Scaletempo
eu: Denbora-neurria

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
eu: Berez Neurriketa ezgaituta dagoenean erabiltzko neurriketa ezaugarria.
    Berezko balioa da 1.0 (jatorrizko bideo neurria).

en: Scaling mode
eu: Neurriketa era

en: Scaling mode to use.
eu: Erabiltzeko neurriketa era.

en: Scene filter
eu: Agerraldi iragazkia

en: Scene video filter
eu: Agerraldi bideoaren iragazkia

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
eu: Agerraldi-mozketa atzematea. Agintzen du nolako erasokortasunakin sartu gain I-frameak. Agerraldi-mozketa balio txikiekin, kodekak sarri I-frame bat behartu beher du keynta gainditzen duenean. Agerraldi-mozketa balio onek I-framearentzako toki hobeagoa aurkitu dezakete. Balio handiek beharrezkoak direnak baino I-frame gehiago erabiltzen dute, bit-ak xahutuz. -1 agerraldi-mozketa atzematea ezgaitzen du, I-frameak keyint frame batean sartzen dira, honek kodeaketa txarretara daramala. Neurria 1 eta 100 artean.

en: Schedule
eu: Egitaraupena

en: Schedule:
eu: Egitaraupena:

en: Scope
eu: Uhin-aztergailua

en: Score
eu: Puntuaketa

en: Scrambled
eu: Nahastuta

en: Screen
eu: Ikusleihoa

en: Screen Input
eu: Ikusleiho Sarrera

en: Screen capture
eu: Leiho harpena

en: Screen capture (with X11/XCB)
eu: Leiho harpena (X11/XCB)

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is
eu: Leiho-zenbakia ikusleiho-osan, leiho batzun ordez interfazea denean

en: Scrobbler URL
eu: Scrobbler URL-a

en: Scroll with feed
eu: Harpidetzarekin mugitu

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Filter
eu: Bilaketa Iragazkia

en: Search Length
eu: Bilatu Luzera

en: Search in Playlist
eu: Bilatu Irakur-zerrendan

en: Search the playlist
eu: Bilatu Irakur-zerrenda

en: Second CSA Key
eu: Bigarren CSA Giltza

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
eu: Bigarren audio egitaraua (TB Analogiko sintonizagailuak bakarrik)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
eu: Bigarren hizkuntza (TB Analogikoko sintonizagailuak bakarrik)

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
eu: Secret Rabbit Kodea (liblaginneurria) birlaginketa

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
eu: Segurtatu 128-bit (baztertu 256-biteko zifratuak)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
eu: Segurtatu 256-bit (lehentasuna 256-biteko zifratuak)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
eu: RTP segurtasunak (ez-ezkutuko) gazi-maixu balio bat eskatzen du. Hau 28 hizki-luzerako kate hexadezimala izan behar da.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
eu: Bilatu eta kokatu byte kokapen ehuneko baten arabera, ez PCR-z sortutako denbora kokapen batez. Bilaketak ez badu egoki lan egiten, eragin aukera honi.

en: Seek based on percent not time
eu: Ehunekoan ohinarritutako bilaketa, ez denboran

en: Seek based on percent not time.
eu: Ehunekoan ohinarritutako bilaketa, ez denboran.

en: Segment
eu: Ebakina

en: Segment length
eu: Ebakin luzera

en: Segments
eu: Ebakinak

en: Select
eu: Hautatu

en: Select "Advanced Options" to see all options.
eu: Hautatu "Aukera Aurreratuak" aukera guztiak ikusteko.

en: Select All
eu: Hautatu Dena

en: Select Audio Device
eu: Hautatu Audio Gailua

en: Select Directory
eu: Hautatu Zuzenbidea

en: Select File
eu: Hautatu Agiria

en: Select Folder
eu: Hautatu Agiritegia

en: Select Input
eu: Hautatu Sarrera

en: Select Output
eu: Hautatu Irteera

en: Select a color effect.
eu: Hautatu margo eragin bat.

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
eu: Hautatu gailua edo VIDEO_TS zuzenbidea

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
eu: Hautatu gailu bat edo VIDEO_TS agiritegi bat

en: Select a directory
eu: Hautatu zuzenbide bat

en: Select a file
eu: Hautatu agiri bat

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
eu: Hautatu audio gailu bat KAI-k erabiltzeko.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
eu: Hautatu audio gailu egoki bat KVA-k erabiltzeko.

en: Select a stream
eu: Hautatu jario bat

en: Select an action to change the associated hotkey
eu: Hautatu ekintza bat elkartutako lastertekla aldatzeko

en: Select an action to change the associated hotkey:
eu: Hautatu ekintza bat elkartutako lastertekla aldatzeko:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
eu: Hautatu audio sarrera heuskarria emaniko bit/laginarekin (0 ez bada)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
eu: Hautatu audio sarrera heuskarria emaniko audio bide zenbatekoarekin (0 ez bada)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
eu: Hautatu audio sarrera heuskarria emaniko lagin neurriarekin (0 ez bada)

en: Select channel to keep
eu: Hautatu mantentzeko bidea

en: Select current widget
eu: Hautatu oraingo zabalgarria

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
eu: Hautatu ehunekotan (50 erdia da) nahastutako eremuaren erdiko puntuaren (Lagrange) kokapena

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
eu: Hautatu ehunekotan nahastutako eremuaren hasierako Lagrange ezaugarria

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
eu: Hautatu ehunekotan nahastutako eremuaren amaierako Lagrange ezaugarria

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
eu: Hautatu ehunekotan nahastutako eremuaren erdiko Lagrange ezaugarria

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
eu: Hautatu ehunekotan nahastutako eremuaren garaiera (2x2 hormaren kasua)

en: Select in percent the length of the blended zone
eu: Hautatu ehunekotan nahasturiko eremuaren luzera

en: Select individual es to enable or disable from stream
eu: Hautatu banako es jariotik gaitzeko edo ezgaitzeko

en: Select next DVD chapter
eu: Hautatu hurrengo DVD atala

en: Select next DVD title
eu: Hautatu hurrengo DVD izenburua

en: Select one color in the video
eu: Hautatu margo bat bideoan

en: Select one or more files to open
eu: Hautatu  irekitzeko agiri bat edo gehiago

en: Select one or multiple files
eu: Hautatu agiri bat edo anitz

en: Select prev DVD chapter
eu: Hautatu aurreko DVD atala

en: Select previous DVD title
eu: Hautatu aurreko DVD izenburua

en: Select profile:
eu: Hautatu profila:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
eu: Hautatu aurkezpen ontasuna, abiaduraren gain. 0 azkarren da, 1 ontasun handiena.

en: Select skin
eu: Hautatu azala

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
eu: Hautatu erabiltzea nahi duzun hotsgorailu itxurapena. Aukera honek ez du goranahasketa egiten! Hortaz EZ dago Estereo -> 5.1 bihurketarik.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
eu: Hautatu Audio gailu berezia, edo utzi leihoari erabakitzen (berezkoa), aldaketek VLC birrabiaraztea behar dute ezartzeko.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu Beltz Menperakuntza nahastutako eremuan (Urdina edo V osagaia)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu Beltz Menperakuntza nahastutako eremuan (Orlegia edo U osagaia)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu Beltz Menperakuntza nahastutako eremuan (Gorria edo Y osagaia)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren Beltz Maila (Urdina edo V osagaia)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren Beltz Maila (Orlegia edo U osagaia)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren Beltz Maila (Gorria edo Y osagaia)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu Zuri Menperakuntza nahastutako eremuan (Urdina edo V osagaia)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu Zuri Menperakuntza nahastutako eremuan (Orlegia edo U osagaia)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu Zuri Menperakuntza nahastutako eremuan (Gorria edo Y osagaia)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren Zuri Maila (Urdina edo V osagaia)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren Zuri Maila (Orlegia edo U osagaia)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren Zuri Maila (Gorria edo Y osagaia)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
eu: Hautatu audio iturburu sarrera. Ikusi "bideo sarrera" aukera.

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
eu: Hautatu audio irteera mota. Ikusi "bideo sarrera" aukera.

en: Select the capture device type
eu: Hautatu harpen gailu mota

en: Select the directory to save to
eu: Hautatu gordeko den zuzenbidea

en: Select the file
eu: Hautatu agiria

en: Select the file to save to
eu: Hautatu gordetzeko agiria hemen

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren zuzenketarako gamma (Urdina edo V osagaia)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren zuzenketarako gamma (Orlegia edo U osagaia)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahastutako eremuaren zuzenketarako gamma (Gorria edo Y osagaia)

en: Select the hotkey to display the position.
eu: Hautatu kokapena erakusteko lastertekla.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
eu: Hautatu hurrengo bideo framera joateko lastertekla.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
eu: Hautatu atzera jauzi luzea egiteko lastertkla.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
eu: Hautatu aurrera jauzi luzea egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
eu: Hautatu atzera jauzi ertaina egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
eu: Hautatu aurrera jauzi ertaina egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
eu: Hautatu atzera jauzi laburra egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
eu: Hautatu aurrera jauzi laburra egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
eu: Hautatu atzera jauzi oso laburra egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
eu: Hautatu aurrera jauzi oso laburra egiteko lastertkla.

en: Select the hotkey to quit the application.
eu: Hautatu aplikaziotik irteteko lastertekla.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
eu: Hautatu irakurketa neurria berriro arrunt ezartzeko lastertekla.

en: Select the hotkey to stop playback.
eu: Hautatu irakurketa gelditzeko lastertekla.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
eu: Hautatu aurrerako irakurketa azkarrerako lastertekla.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
eu: Hautatu irakurketa jardun astirorako lastertekla.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
eu: Hautatu ikusleiho-osoko egoeratik irteteko lastertekla.

en: Select the hotkey to use to pause.
eu: Hautatu pausaldirako lastertekla.

en: Select the hotkey to use to play.
eu: Hautatu irakurketa lastertekla.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
eu: Hautatu irakur-zerrendan hurrengo gaira jauzi egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
eu: Hautatu irakur-zerrendan aurreko gaira jauzi egiteko lastertekla.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
eu: Hautatu ikusleiho-osoan egoera aldatzeko lastertekla.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
eu: Hautatu pausaldi egoera aldaketarako lastertekla.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
eu: Hautatu DVD menuetan hautatutako gaia eragiteko tekla.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
eu: Hautatu DVD-tik hurrengo atala hautatzeko tekla

en: Select the key to choose the next title from the DVD
eu: Hautatu DVD-tik hurrengo izenburua hautatzeko tekla

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
eu: Hautatu DVD-tik aurreko atala hautatzeko tekla

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
eu: Hautatu DVD-tik aurreko izenburua hautatzeko tekla

en: Select the key to decrease audio volume.
eu: Hautatu bolumena jeisteko tekla.

en: Select the key to decrease the audio delay.
eu: Hautatu audio atzerapena gutxitzeko tekla.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
eu: Hautatu azpidatziaren atzerapena gutxitzeko tekla.

en: Select the key to increase audio volume.
eu: Hautatu bolumena igotzeko tekla.

en: Select the key to increase the audio delay.
eu: Hautatu audio atzerapena gehitzeko tekla.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
eu: Hautatu azpidatziaren atzerapena gehitzeko tekla.

en: Select the key to move subtitles higher.
eu: Hautatu azpidatziak gorago mugitzeko tekla.

en: Select the key to move subtitles lower.
eu: Hautatu azpidatziak beherago mugitzeko tekla.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
eu: Hautatu DVD menuetan hautagailua behera mugitzeko tekla.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
eu: Hautatu DVD menuetan hautagailua ezkerrera mugitzeko tekla.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
eu: Hautatu DVD menuetan hautagailua eskuinera mugitzeko tekla.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
eu: Hautatu DVD menuetan hautagailua gora mugitzeko tekla.

en: Select the key to mute audio.
eu: Hautatu audioa mututzeko tekla.

en: Select the key to play this bookmark.
eu: Hautatu lastermarka hau irakurtzeko tekla.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
eu: Hautatu Irakur-zerrenda lastermarka hau ezartzeko tekla.

en: Select the key to take you to the DVD menu
eu: Hautatu DVD menura joateko tekla.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
eu: Hautatu bideoa banantzeko bideo leiho etzanen zenbatekoa

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
eu: Hautatu bideoa banantzeko bideo leiho zutien zenbatekoa

en: Select the replay gain mode
eu: Hautatu birrirakurketa irabazi modua

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
eu: Hautatu framebufferrarentzako bereizmena. Orain hurrengo balioak sostengatzen ditu  0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=berezgaitasunez (berez 4=berezgaitasunez)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
eu: Hautatu muga honen azpitik bitneurri gehiena duen jarioa .

en: Select the subtitles file
eu: Hautatu azpidatzi agiria

en: Select the syslog facility where logs will be forwarded. Available choices are "user" (default), "daemon", and "local0" through "local7".
eu: Hautatu syslog errazbidea oharrak bidaliko direnerako. Aukera eskuragarriak dira  "erabiltzailea" (berezkoa), "deabrua", eta "tokikoa0"

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
eu: Hautatu sintonizagailu sarrera mota. (Kablea/Antena).

en: Select the verbosity to use for log or -1 to use the same verbosity given by --verbose.
eu: Hautatu oharrerako erabiltzeko berritsukeria edo -1 --verbose emaniko berritsukeri berdina erabiltzeko.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
eu: Hautatu bideo sarrera iturburua, konposatua, s-video, edo sintonizagailu bezala. Ezarpen hauek hardwarearen-bereiziak direnetik, ezarpen onak bilatu behar dituzu "Gailu itxurapena" eremuan, eta zenbaki horiek hemen erabili. -1 esanahi du ezarpenak ez direla aldatuko.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
eu: Hautatu bideo irteera mota. Ikusi "bideo sarrera" aukera.

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
eu: Hautatu zein azpizuzenbide hedatu behar den.
    bat ere ez: azpizuzenbideak ez dira irakur-zerrendan agertzen.
    erauzi: azpizuzenbideak agertzen direa baina lehen irakurraldian hedatzen dira.
    hedatu: azpizuzenbide guztiak hedatzen dira.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
eu: Hautatu zure audio kodeka. Klikatu bat argibide gehiago lortzeko.

en: Select your audio output device
eu: Hautatu zure audio irteera gailua

en: Select your video codec. Click one to get more information.
eu: Hautatu zure bideo kodeka. Klikatu bat argibide gehiago lortzeko.

en: Selected ports:
eu: Hautatutako atakak:

en: Selecting current widget performs the associated action.
eu: Oraingo zabalgarria hautatuz elkarturiko eragiketa burutzen du.

en: Selection of the starting mode and look
eu: Hasierako moduaren eta ikuspegi hautapena

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
eu: Hautatzen du mugimendu estinazio algoritmoa: -eguna: diamante bilaketa, radioa 1 (azkarra)
     - hex: bilaketa hexagonala, radioa 2
     - umh: bilaketa multi-hexagonala irregularra (hobea baina motelagoa)
     - esa: bilaketa bizia (oso motela, azterketarako geheinebat)
     - tesa: hadamard bilaketa bizia (oso motela, azterketarako geheienbat)

en: Semantic annotations
eu: Hitzsail oharrak

en: Send
eu: Bidali

en: Send key events to VNC host.
eu: Bidali gertaera giltzarriak VNC ostalariari.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
eu: Bidali xagu gertaerak VNC ostalarira. Ez da beharrezkoa erabiltzea VDR ffnetdev bezero bezala.

en: Send rate
eu: Bidalketa neurria

en: Send your video to picture files
eu: Bidali zure bideoa irudi agirietara

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
eu: TS-a bidaltzen du adierazitako ip-ra: udp ataka (zer egiten ari zaren jakin behar duzu).

en: Sends the barGraph information every n audio packets (default 4)
eu: BarraGrafikaren argibideak bidaltzen ditu n audio pakete bakoitzeko (berezkoa 4)

en: Sent
eu: bidalita

en: Sent bytes
eu: Bidalitako Byteak

en: Sent packets
eu: Bidalitako paketeak

en: Separate sub-streams
eu: Banandutako azpi-jarioak

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
eu: Teletestoa/dvb orrialdeak banantzen ditu OJ askeetan. Erabilgarria izan daiteke aukera hau itzaltzeko jario irteerea erabiltzerakoan.

en: Separate words by | (without space)
eu: Banandu hitzak honela  | (tarte gabe)

en: Sepia intensity
eu: Sepia bizitasuna

en: Sepia video filter
eu: Sepia bideo iragazkia

en: Sequential numbering
eu: Zenbakipen sekuentziala

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Serial Port/Device
eu: Serie Ataka/Gailua

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Services discovery
eu: Zerbitzu aurkipena

en: Services discovery modules
eu: Zerbitzu aurkikuntza moduloak

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
eu: Aurkipen zerbitzu moduloak gaiak irakur-zerrendara berezgaitasunez gehitzen dituzten errazbideak dira.

en: Session
eu: Saioa

en: Session Description Protocol
eu: Saioaren Azalpen Protokoloa

en: Session URL
eu: Saioaren URL-a

en: Session description
eu: Saioaren azalpena

en: Session email
eu: Saioaren emaila

en: Session failed
eu: Saioak huts egin du

en: Session name
eu: Saioaren izena

en: Session phone number
eu: Saioaren urrutizkin zenbakia

en: Set ES Lang
eu: Ezarri OJ Hizkuntza

en: Set ES id
eu: Ezarri OJ id-a

en: Set FFmpeg debug mask
eu: Ezarri ffmpeg garbiketa mozorroa

en: Set ID
eu: Ezarri ID-a

en: Set Lang
eu: Ezarri Hizkuntza

en: Set PID to ID of ES
eu: Ezarri OJ-ko ID-rako PID-a

en: Set QP
eu: Ezarri QP-a

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
eu: Ezarri SPS eta PPS id zenbakiak ahalbidetzeko kateadura jarioak ezarpen ezberdinekin.

en: Set as Wall&paper
eu: Direct&X Mahigain irudia

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
eu: Ezarri PCR (Programaren Ordulari Xehetasuna) bidaliko den aldikapena (segundumilaenetan). Balio hau 100sm azpitik egon behar da. (berezkoa da 70sm).

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
eu: Ezarri bolaren neurria emanez radioa                               pixel zenbatekotan

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
eu: Ezarri bolaren abiadura, lekune balioa                                 frame bakoitzeko pixel zenbatekotan.

en: Set edge visibility.
eu: Ezarri hertzaren ikusgarritasuna.

en: Set gradient threshold for edge computation.
eu: Ezarri gradiente muga hertz zenbaketarako.

en: Set id of ES to PID
eu: Ezartzen dio OJ-ren id-a PID-ri

en: Set playlist bookmark 1
eu: Ezarri 1. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 10
eu: Ezarri 10. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 2
eu: Ezarri 2. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 3
eu: Ezarri 3. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 4
eu: Ezarri 4. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 5
eu: Ezarri 5. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 6
eu: Ezarri 6. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 7
eu: Ezarri 7. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 8
eu: Ezarri 8. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set playlist bookmark 9
eu: Ezarri 9. Irakur-zerrenda lastermarka

en: Set the ID of the elementary stream
eu: Ezarri ohinarrizko jarioaren ID-a

en: Set the RMS/peak (0 ... 1).
eu: Ezarri RMS/gailurra (0 ... 1).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
eu: Ezarri zorrozpen bizitasuna , 0 eta 2 artean. Berez 0.05-era.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
eu: Ezarri sintonizagilua ezarriko den TB bidea (0 berezkoa da).

en: Set the attack time in milliseconds (1.5 ... 400).
eu: Ezarri ekite denbora segundumilaenetan (1.5 ... 400).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
eu: Ezarri margohial irudi ikuspegi maila. Ez dada jartzen, margohialak sarrerakoaren SAR bera duela hartzen da.

en: Set the category of the elementary stream
eu: Ezarri ohinarrizko jarioaren kategoria

en: Set the codec of the elementary stream
eu: Ezarri ohinarrizko jarioaren kodeka

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
eu: Ezarri erakusteko margoa erabiltzaielak bideoa pausatzen badu. (Baduzu argirik beste garagardo bat hartzeko?)

en: Set the encoding used in text subtitles
eu: Ezarri azpidatzi idazkietan erabilitako kodeaketa

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
eu: Ezarri mozteko eramuaren geometria. Honek ezartzen du <zabalera> x <garaiera> + <ezker zehazpena> + <goren zehazpena>.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
eu: Ezarri irabazi globala dB-tan (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
eu: Ezarri ohinarrizko jarioaren taldea

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudi dizdira, 0 eta 2 artean. Berezkoa 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudi zuribeltztasuna, 0 eta 2 artean. Berezkoa 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudi gamma, 0.01 eta 10 artean. Berezkoa 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
eu: Ezarri irudi nabardura, 0 eta 360 artean. Berezkoa 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudi margoasetasuna, 0 eta 3 artean. Berezkoa 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
eu: Ezartzen dio VLC-k maneiatzen duen ohinarrizko jario bakoitzaren ID-ari PID-ak TS jarioan duen balio bera, 1, 2, 3, etab.-en ordez. Erabilgarria '#bikoizpena{..., hautatu="es=<pid>"}' egiteko.

en: Set the justification of subtitles
eu: Ezarri azpidatzi zehazpena

en: Set the knee radius in dB (1 ... 10).
eu: Ezarri knee radioa dB-tan (1 ... 10).

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
eu: Ezarri osaketa irabazia dB-tan (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
eu: Ezartzen du ahalbidetutako PES neurri gehienezkoa MPEG PS jarioak ekoizterakoan.

en: Set the ratio (n:1) (1 ... 20).
eu: Ezarri maila (n:1) (1 ... 20).

en: Set the release time in milliseconds (2 ... 800).
eu: Ezarri argitalpen denbora segundumilaenetan (2 ... 800).

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
eu: Ezarri inter luma kuantizazio eremuhilaren neurria. Neurria 0 eta 32 artean.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
eu: Ezarri intra luma kuantizazio eremuhilaren neurria. Neurria 0 eta 32 artean.

en: Set the threshold level in dB (-30 ... 0).
eu: Ezarri muga maila dB-tan (-30 ... 0).

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
eu: Ezarri bideo irteeraren gardentasuna. 1 ez-gardena da (berezkoa) 0 erabat gardena da.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
eu: Ezarri oraingo bidetik-maiztasunera mapaketa ezartzen duen herrialde sintonizatzailearen kodea (0 berezkoa da)

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
eu: Ezarri v4l2 gidagailu aginteak adierazitako balioetan erabiliz kakotxaz bananduriko zerrenda bat, aukeran gakoartean sartuta (adib.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Eskuragarri dauden aginteak zerrendatzeko, gehitu berritsukeria (-vvv) edo v4l2-ctl aplikazioa erabili.

en: Set up associations...
eu: Ezarri elkarketak...

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
eu: Ezartzen du PID-a ID-an OJ-n badator. Hau erabiltzen da hauekin:--ts-es-id-pid, eta ahalbidetzen du edukitzea PID berdinak jario sarrera eta irteeratan.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
eu: Ezartzen du tokiko bitneurri gehiena (kbit/s-kotan)

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
eu: Ezartzen du zati bakoitzeko makrobloke zenbateko gehien bat

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
eu: Ezartzen du zatien neurria byte-tan, NAL gainburua neurriaren barne

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
eu: Ezartzen du IDR-frame arteko aldizkapen gehiena. Balio handiagoek bitak gordetzen dituzte, horrela emaniko bitneurri baterako ontasuna handitzen da bilaketa zehaztasun ordainarekin.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
eu: IDR-frame arteko gutxieneko aldizkapena ezartzen du. H.264-an, I-frameak ez dira nahitaez lotzen GOP itxi bati zeren hura ahalbidetzen da P-frame aurreikustea aurrekotik baino frame gehiagotik (ikusi baita ere frame aukera xehetasuna). Horregaitik, I-frameak ez dira nahitaez bilagarriak. IDR-frameak P-frame hurrenak mugatzen dituzte IDR-framea baino aurrekoagoak diren frametan. 
    Agerraldi-mozketak agertzen badira aldi honetan, I-frame bezala kodeatuak izaten jarraitzen dute, baina ez dute GOP berri bat hasten.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
eu: Ezartzen du ikusleiho-osoko aginte argikaitztasuna 0.1 eta 1 artean interfaze nagusiarentzat, irakur-zerrendarentzat eta leiho hedatuarentzat. Aukera honek Windowsekin eta X11 konposaketa hedapenekin bakarrik egiten du lan.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
eu: Ezartzen du hasierako buffer hartupena bufferraren neurriaren zati bezala. Neurria 0.0 eta 1.0 artean.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
eu: Elkarketarako sarhitza ezartzen du, erabiltzaile izena edo sarhitza url-an ezarrita ez badago.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
eu: RTSP saio katean itxaronaldi aukera ezartzen du

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
eu: Elkarketarako erabiltzaile izena ezartzen du, erabiltzaile izena edo sarhitza url-an ezarrita ez badago.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
eu: Ezartzen argikaitztasuna 0.1 eta 1 artean interfaze nagusiarentzat, irakur-zerrendarentzat eta leiho hedatuarentzat. Aukera honek Windowsekin eta X11 konposaketa hedapenekin bakarrik egiten du lan.

en: Setting
eu: Ezarpena

en: Setting vbi-opaque to false makes the boxed text transparent.
eu: Ezarri vbi-argikaitz faltsu idazki kutxa gardena egiten du.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings for VLC's control interfaces
eu: VLC-ren aginte interfaze ezarpenak

en: Settings for VLC's interfaces
eu: VLC-ren interfaze ezarpenak

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
eu: Ezarpenak sarrerentzat, multiplexaketentzat, dekodeaketentzat eta kodeaketentzat

en: Settings for subtitles, teletext and CC decoders and encoders.
eu: Ezarpenak azpidatzientzako, teletestorentzako eta CC dekodeatzaile eta kodeatzeileentzat.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
eu: Ezarpenak audioa-bakarrik dekodeaketentzat eta kodeaketentzak.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
eu: Zuzeneko Bideo Prozesagailuarentzako ezarpenak bakarrik

en: Settings for the main interface
eu: Interfaze nagusiaren ezarpenak

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
eu: Bideo, irudi edo bideo + audio dekodeatzaile eta kodeatzaile ezarpenak.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
eu: Hauen ezarpenak: Erakutsi Leihoan (OSD), azpidatziak eta "azpirudi gainjarpena"

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
eu: Irakur-zerrendaren jokabidearekin zerikusia duten ezarpenak (adib. irakur modua) eta irakur-zerrendara berezgaitasunez gaiak gehitzen dituzten moduluekin ("aurkikuntza zerbitzua" moduloak).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
eu: Sarbide era anitzekin zerikusia duten ezarpenak. Aldatzea nahi izan ditzakezun ezarpen arruntak HTTP proxya eta katxe ezarpenak dira.

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: Setup schedule
eu: Ezarri egitaraua

en: Shadow
eu: Itzala

en: Shadow angle
eu: Itzal angelua

en: Shadow color
eu: Itzal margoa

en: Shadow distance
eu: Itzal hurruntasuna

en: Shadow offset
eu: Itzal zehazpena

en: Shadow opacity
eu: Itzal argigaitztasuna

en: Shaping delay (ms)
eu: Eraketa atzerapena (sm)

en: Shared memory framebuffer
eu: Elkarbanatutako oroimenaren framebufferra

en: Sharpen
eu: Zorrozpena

en: Sharpen strength (0-2)
eu: Zorrozpen bizitasuna (0-2)

en: Sharpen video filter
eu: Zorrozpen bideo iragazkia

en: Sharpness
eu: Zorrozpena

en: Sharpness filter adjust.
eu: Zorrozpen iragazki zehaztea.

en: Shona
eu: Shonaera

en: Short backwards jump
eu: Atzera jauzi laburra

en: Short forward jump
eu: Aurrera jauzi laburra

en: Short jump length
eu: Jauzi laburraren luzera

en: Short jump length, in seconds.
eu: Jauzi laburraren luzera, segundutan.

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
eu: Gaidagailuak egin beharko luke zuri zehazte bat edo zure LED lerroak? gomendatuta.

en: Show &more options
eu: Erakutsi aukera &gehiago

en: Show 80 bands instead of 20
eu: Erakutsi 80 banda 20-ren ordez

en: Show All
eu: Erakutsi Denak

en: Show Basic
eu: Erakutsi Ohinarrizkoa

en: Show Containing Directory...
eu: Erakutsi Edukiaren Zuzenbidea...

en: Show Containing Folder...
eu: Erakutsi Edukiaren Agiritegia...

en: Show Details
eu: Erakutsi Xehetasunak

en: Show Fullscreen Controller
eu: Erakutsi Erakusleiho Agintea

en: Show Fullscreen controller
eu: Erakutsi Ikusleiho osoko agintea

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
eu: Erakutsi NC17 mailako bideo jarioak shoutcast bideo irakur-zerrendak erabiltzerakoan.

en: Show VLC media player
eu: Erakutsi VLC irakurgailua

en: Show VLC on the taskbar
eu: Erakutsi VLC eginkizun barran

en: Show a controller in fullscreen mode
eu: Erakusten du agintea ikusleiho-osoko moduan

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
eu: Erakusten du ohar jaulkipen bat artistaren eta bidearen izenarekin uneko irakur-zerrendako gaia aldatzen denean, VLC ikurtua edo ezkutatua dagoenean.

en: Show a systray icon for VLC
eu: Erakutsi VLC-ren erabide-erretilu ikurra

en: Show advanced options
eu: Erakutsi aukera aurreratuak

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak eta ez hobespen arruntak hobespen elkarrizketa irekitakoan.

en: Show advanced preferences over simple ones
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak arrunten gainetik

en: Show all the advanced options in the dialogs.
eu: Erakutsi aukera aurreratu guztiak elkarrizketetan.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
eu: Erakutsi ikur bat erabide erretiluan ahalbidetuz zuri VLC multimedia irakurgailuari agintzea ohinarrizko ekintzak.

en: Show controller in fullscreen
eu: Erakutsi agintea ikusleiho-osoan

en: Show controls in full screen mode
eu: Erakutsi aginteak ikusleiho-osoko moduan

en: Show errors and warnings
eu: Erakutsi akatsak eta oharrak

en: Show everything including debug messages
eu: Erakutsi dena garbiketa mezuak barne

en: Show extended VCD info?
eu: Erakutsi hedatuta VCD argibideak?

en: Show extended options
eu: Erakutsi aukerak hedatuta

en: Show extended settings
eu: Erakutsi ezarpenak hedatuta

en: Show interface
eu: Erakutsi interfazea

en: Show media title on video
eu: Erakutsi multimedia izenburua bideoan

en: Show media title on video start
eu: Erakutsi multimedia izenburua bideoa hasitakoan

en: Show notification popup on track change
eu: Erakutsi ohar jaulkipen bat bidez aldatzean

en: Show only errors
eu: Erakutsi akatsak bakarrik

en: Show playing item name in window title
eu: Erakutsi irakurtzen ari den gaiaren izena izenburu leihoan

en: Show playlist
eu: Erakutsi irakur-zerrenda

en: Show settings
eu: Erakutsi ezarpenak

en: Show shoutcast adult content
eu: Erakutsi shoucasteko helduentzako edukiak

en: Show stream position
eu: Erakutsi jario kokapena

en: Show systray icon
eu: Erakutsi erretilu ikurra

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
eu: Erakusten du aldizka oraingo kokapena segundutan jario barnean.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
eu: Erakusten du Jario eta Multimedia Argibidepeko gehienezko argibide kopurua. Erakusten du adibidez irakurketa agintearen nabigazioa.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
eu: Erakusten du abestiaren edo bideoaren izena agintearen leiho izenburuan.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
eu: Erakusten du hautatutako gailuaren ezaugarri elkarrizketa jarioa hasi aurretik.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
eu: Erakusten du sintonizagailuaren ezaugarri [bide hautaopena] orrialdea.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
eu: Erakutsi bideoaren izenburua n segundumilaenez, berezkoa 5000 sm (5 seg.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
eu: Erakusten ditu garrantzi gabeko akats eta ohar elkarrizketak

en: Show video title for x milliseconds
eu: Erakutsi bideo izenburua x segundumilaenez

en: Show video within the main window
eu: Erakutsi bideoa leiho nagusi gabe

en: Show/Hide Playlist
eu: Erakutsi/Ezkutatu Irakur-zerrenda

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
eu: Erakutsi lucent agintea xagua mugitzerakoan ikusleiho-osoan moduan.

en: Showtunes
eu: Showtunesa

en: Shuffle
eu: Shufflea

en: Side left
eu: Ezker aldea

en: Side right
eu: Eskuin aldea

en: Signals a silence and displays and alert (0=no alarm, 1=alarm).
eu: Isilune eta erakuste eta alerta seinaleak (0=alarmarik ez, 1=alarma)

en: Silent mode
eu: Isil modua

en: Silver
eu: Zilarra

en: Similarity
eu: Antzekotasuna

en: Similarity threshold
eu: Antzekotasun muga

en: Simple
eu: Arrunta

en: Simple DirectMedia Layer video output
eu: DirectMedia Geruza arruntaren bideo irteera

en: Simple Karaoke filter
eu: Karaoke arrunt iragazkia

en: Simple ME search area x:y
eu: ME bilaketa eremu arrunta x:y

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
eu: Dolby Surround kodeaketako jarioen dekodeatzaile arrunta.

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
eu: Txinera Arrunta (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
eu: Txinera Arrunta Unix (EUC-CN)

en: Sindhi
eu: Sindhiera

en: Sinhalese
eu: Sinhalera

en: Size
eu: Neurria

en: Size of code blocks in each subband
eu: Azpibanda bakoitzeko kode blokeen neurria

en: Size of motion compensation blocks
eu: Mugimendu orekatze blokeen neurria

en: Size of stream in bytes
eu: Jarioaren neurria byte-tan

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
eu: Enkripatzeko TS paketearen neurria. Enkriptaketa rutinak TS-idazbura kentzen du baliotik enkripatatu aurretik.

en: Size of the request for reading access
eu: Irakurketa sarbidearentzako eskabide neurria

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
eu: DirectShow pluginak erakutsiko duen bideoaren neurria. Ez baduzu ezer adierazten zure gailurarentzako berezko neurria erabiliko da. Neurri estandar bat adierazi dezakezu (cif, d1,...) edo <zabalera>x<garaiera>.

en: Sizes
eu: Neurriak

en: Sketch
eu: Eskema

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
eu: Azal agiriak |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
eu: Azal iturburu agiria:

en: Skin to use
eu: Erabiltzeko azala

en: Skin whiten
eu: Azal zuriena

en: Skinnable Interface
eu: Interfaze azalgarria

en: Skins
eu: Azalak

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
eu: Ahaztu H.264 bigizta deblokeaketa iragazkia

en: Skip ads
eu: Ezkutatu iragarkiak

en: Skip frame (default=0)
eu: Ahaztu framea (berez=0)

en: Skip frames
eu: Ahaztu frameak

en: Skip idct (default=0)
eu: Ahaztu idct (berez=0)

en: Skip loop filter
eu: Ahaztu bigizta iragazkia

en: Skip percentage (%)
eu: Jauzi ehunekoa (%)

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
eu: Ahaztu bigizta iragazkia H.264 dekodeaketarako

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
eu: Ahaztu bigizta iragazkia (aka deblokeaketa) arrunt ontasun murrizpena eragiten duen eragina da. Horrela ere bereizmen handiko jarioetarako igoera abiadura handia ematen du.

en: Sky blue
eu: Zeru urdina

en: Slides (images)
eu: Diapositiba (irudiak)

en: Slides (text)
eu: Diapositibak (idazkia)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
eu: Hobetu arinki SMP-aren ontasuna, birregitasunaren ordainarekin.

en: Slo&wer
eu: A&stiroago

en: Slovak
eu: Eslobakiera

en: Slovenian
eu: Eslobeniera

en: Slower
eu: Astiroago

en: Slower (fine)
eu: As&tiroago (zehatza)

en: Small
eu: Txikia

en: Small Volume
eu: Bolumen txikia

en: Smaller
eu: Txikiagoa

en: Snapshot
eu: Berehalakoa

en: Socks proxy
eu: Socks proxya

en: Soft
eu: Biguna

en: Soft rock
eu: Rock biguna

en: Soften
eu: Bigunena

en: Softening value
eu: Bigunketa balioa

en: Software
eu: Softwarea

en: Somali
eu: Somaliera

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
eu: Frantziar kanal batuzk ez dituzte zuzen ikurtzen beren azpidatzi orrialdeak adierazpen akats historiko baten ondorioz. Saiatu adierazpen oker honekin zure azpidatziak ez badira agertzen.

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
eu: Aukera batzuk eskuragarri daude baina ezkutatuta. Egiaztatu "Aukera aurreratuak" ikusteko.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
eu: Azpidaztzi heuskarri batzuek ahalbidetzen dute idazki heuskarripena. VLC-k hein batean gehitzen du, baina heuskarripen oro ezgaitzea hautatu dezakezu.

en: Sort
eu: Antolatu

en: Sort Node by Author
eu: Antolatu Elkargunea Egilearen Arabera

en: Sort Node by Name
eu: Antolatu Elkargunea Izenaren Arabera

en: Sort by
eu: Antolatu honela

en: Sotho, Southern
eu: Sothoera, Hegoaldea

en: Soul
eu: Soula

en: Sound Delay
eu: Soinu Atzerapena

en: Sound clip
eu: Soinu klipa

en: Sound fonts
eu: Soinu iturriak

en: Soundtrack
eu: Soinubanda

en: Source
eu: Iturburua

en: Source aspect ratio
eu: Iturburu ikuspegi maila

en: Source directory
eu: Iturburu zuzenbidea

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Sout stream
eu: Sout jarioa

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
eu: Sout jario moduloak ahalbidetzen dute sout prozesatze kate bat eraikitzea. Mesedez ikusi 'Nola Jariotu' argibide gehiagorako. Sout jario modulu bakoitzarentzako berezko aukerak hemen itxuratu ditzakezu.

en: South-Eastern European (Latin-10)
eu: Europa Hego-Ekialdera (Latin-10)

en: Southern rock
eu: Hegoaldeko Rocka

en: Sp&eed
eu: Abiad&ura

en: Space
eu: Spacea

en: Spacer
eu: Tartea

en: Spanish
eu: Espainiera

en: Spatial blur
eu: Hedapen lausopena

en: Spatial chroma strength (0-254)
eu: Espazio margo bizitasuna (0-254)

en: Spatial chroma strength (default 3)
eu: Espazio margo bizitasuna (berez 3)

en: Spatial luma strength (0-254)
eu: Espazio argi bizitasuna (0-254)

en: Spatial luma strength (default 4)
eu: Espazio argi bizitasuna (berez 4)

en: Spatializer
eu: Hedatzailea

en: Speaker configuration
eu: Hotsgorailu itxurapena

en: Special modules
eu: Modulu bereziak

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
eu: Aurregertatzeko aurkikuntza zerbitzu moduloak adierazten ditu, puntu eta kakotxaz bananduta. Ohiko balioa da "sap".

en: Specify AAC audio profile to use
eu: Adierazi erabili beharreko AAC audio profila

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
eu: H.264 maila adierazten du (Estandarraren A eranskinean adierazita). Mailak ez dira behartuak; erabiltzaileak beste kodeaketa aukerekin bateragarria den maila hautatu behar du. Neurria 1 eta 5.1 artean (10 eta 51 artean ere ahalbidetuta dago). Ezarri 0 x264 ezarritako mailan uzteko.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
eu: Adierazten dui beste ezarpenen gain behartzen diren mugen H.264 profila.

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
eu: Adierazten du atzerapen bat (sm-tan) ohinarrizko jario honentzat. + esanahi du atzerapena, - esnahi du aurrerapena.

en: Specify a filename where to dump the TS in.
eu: TS-a irauliko den agirizena adierazten du.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
eu: Adierazten du ohinarrizko jario honentzako ISO-639 kodea (hiru hizki)

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
eu: Adierazten du ezaugarritzaile oso bat ohinarrizko jario honentzat

en: Specify an identifier integer for this elementary stream to change
eu: Adierazten du ezaugarritzaile oso bat ohinarrizko jario hau aldatzeko

en: Specify an identifier string for this subpicture
eu: Azpi-irudi honentzako ezaugarritze kate bat adierazten du

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
eu: Adierazten du ezaugarritzaile berri oso bat ohinarrizko jario honentzako

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported) and ltp (default: main)
eu: Adierazi AAc audio profila audio bitjario kodeaketan erabiltzeko. Hurrengo aukerak ditu: nagusia, apala, ssr (ez da sostengatua) eta ltp (berezkoa: nagusia)

en: Specify the deinterlace module to use.
eu: Erabili beharreko ez-elkarlotze moduloa adierazten du.

en: Specify the log filename.
eu: Ohar agirizena adierazten du

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
eu: Ohar heuskarria adierazten du. Hautagarriak dira "idazkia" (berezkoa), "html", eta "syslog" (syslog-era bidaltzeko modu berezia agirira ordez).

en: Specify the magazine containing the language page
eu: Hizkuntza orrialdea duen aldizkaria adierazten du

en: Specify the page containing the language
eu: Hizkuntza duen orrialdea adierazten du

en: Specify the row containing the language
eu: Hizkuntza duen lerroa adierazten du

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
eu: Dekriptatzeko TS paketearen neurria adierazten du. Dekriptaketa bideek TS-idazburua kentzen dute baliotik dekriptatu aurretik.

en: Spectral sections
eu: Argilitza atalak

en: Spectrometer
eu: Argilitza-neurgailua

en: Spectrum
eu: Argilitza

en: Spectrum analyser
eu: Argilitza aztergailua

en: Spectrum inversion
eu: Argilitza alderantzizkapena

en: Speed of feeds
eu: Harpidetzen abiadura

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
eu: RSS/Atom harpidetzen abiadura mikrosegundutan (handiagoa astiroagoa da).

en: Speed: %.2fx
eu: Abiadura: %.2fx

en: Speex audio decoder
eu: Speex audio dekodeatzailea

en: Speex audio encoder
eu: Speex audio kodeatzailea

en: Speex audio packetizer
eu: Speex audio paketatzailea

en: Speex resampler
eu: Speex birlaginketa

en: Split segments anywhere
eu: Banandu ebakinak edonon

en: Split the image to make an image wall
eu: Irudia bananadu irudi horma bat egiteko

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
eu: Bideoa leiho anitzetan banantzen du ikusleiho horma batean erakusteko

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
eu: Bideoa bi zati berdinetan banatzen du, izpilu batean bezala

en: Splitter
eu: Banangailua

en: Standard
eu: Estandarra

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
eu: Bereizmen Estandarra (576 edo 480 lerro)

en: Standard stream output
eu: Jario estandarraren irteera

en: Start
eu: Hasi

en: Start Time
eu: Hasiera Denbora

en: Start VLC with only a systray icon
eu: Hasi VLC erabide erretilu ikur batekin bakarrik

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
eu: Hasi VLC honela:
     -Ikuspegi klaskioa: modu normalean.
    - Ikuspegi osoan: gune batek betik erakusten du abestidatzien, bildumen azalak...
     -Ikuspegi gutxiena: modu gutxienean aginte mugatuekin.

en: Start directly in menu
eu: Hasi zuzenean menuan

en: Start in minimal view (without menus)
eu: Hasi ikuspen txikienean (menu gabe)

en: Start in minimal view mode
eu: Hasi ikuspen txikien moduan

en: Start playback of new items immediately once they were added.
eu: Hasi gai berrien irakurketa gehituak izan eta berehala.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
eu: Hasi DVD-a zuzenean menu nagusian. Hau saiatuko da ohar sarrera alperreko guztiak ezaipatzen.

en: Start time
eu: Hasiera denbora

en: Start video in fullscreen mode
eu: Hasi bideoa ikusleiho-osoko moduan

en: Starting Position
eu: Hasierako Kokapena

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Statistics video output
eu: Bideo irteera estatistikak

en: Stats
eu: Estatistikak

en: Stats decoder
eu: Dekodeatzaile estatistikak

en: Stats decoder function
eu: Dekodeatzaile estatistika eginkizuna

en: Stats demux
eu: Demultiplexatzaile estatistikak

en: Stats demux function
eu: Demultiplexatzaile estatistika eginkizuna

en: Stats encoder function
eu: Dekodeatzaile estatistika eginkizuna

en: Status
eu: Egoera

en: Status Bar
eu: Egoera &Barra

en: Step Backward
eu: Urratsa Atzera

en: Step Forward
eu: Urratsa aurrera

en: Step backward
eu: Urratsa atzera

en: Step forward
eu: Urratsa aurrera

en: Stereo
eu: Estereoa

en: Stereo mode
eu: Estereo modua

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop playback
eu: Gelditu irakurketa

en: Stop the A to B loop
eu: Gelditu A-tik B-rako bigizta

en: Stop the playlist after each played playlist item.
eu: Gelditu irakur-zerrenda irakurritako gai bakoitzaren ondoren.

en: Stop time
eu: Gelditze denbora

en: Stream
eu: Jariotu

en: Stream %d
eu: Jarioa %d

en: Stream Announcing
eu: Jarioa Iragartzen

en: Stream ID of the audio track to use.
eu: Erabiliko den audio bidearen ID-a.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
eu: Erabiliko den azpidatzi bidearen jario ID-a.

en: Stream MP3
eu: MP3 Jarioa

en: Stream Name
eu: Jario Izena

en: Stream Output
eu: Jario Irteera

en: Stream all elementary streams
eu: Jariotu ohinarrizko jario guztiak

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
eu: Jariotu ohinarrizko jario guztiak (bideoa, audioa eta azpidatziak)

en: Stream bitrate
eu: Jarioaren bitneurria

en: Stream description
eu: Jario azalpena

en: Stream filter module
eu: Jario iragazki modulua

en: Stream filters
eu: Jario iragazkiak

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
eu: Jario iragazkiak modulu bereziak dira ahalbidetzen dutenak eragiketa aurreratuak VLC-ren sarrera aldean. Kontuz erabili...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
eu: Jario iragazkiak irakurtzen ari den jario bat aldatzeko erabiltzen dira.

en: Stream name
eu: Jario izena

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
eu: Erabiliko den audio bidearen jario zenbakia (0 eta n artean).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
eu: Erabiliko den azpidatzi bidearen jario zenbakia (0 eta n artean).

en: Stream output
eu: Jario irteera

en: Stream output muxer caching (ms)
eu: Jario irteera multiplexatzaile katxea (sm)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
eu: Jario irteera ezarpenak erabiltzen dira jariotze zerbitzari bezala ekiterakoan edo barrurako jarioak gordetzerakoan.
    Jarioak lehenik multiplexatuak dira eta orduan bidaliak "sarbide irteera" modulu baten zehar honek jarioa agiri batean gorde dezakelarik, edo jariotu (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout jario moduloek jario garapen aurreratuak (transkodeaketa, bikoizpena...) ahalbidetzen dituzte .

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
eu: Jario irteera katea
    Berezgaitasunez sortzen da gaineko ezarpenak aldatzen dituzunean
    baina eskuz aldatu ditzakezu.

en: Stream output to memory buffer
eu: Jario irteera oroimen bufferrera

en: Stream public
eu: Jario irekia

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
eu: Jairiotu OSD menua (osdmenua azpi-irudi moduloa erabiliz).

en: Stream to network
eu: Jariotu sarera

en: Stream...
eu: Jariotu...

en: Streaming
eu: Jariotzen

en: Streaming / Transcoding failed
eu: Jariotze / Transkodeatze hutsegitea

en: Streaming and Transcoding Options
eu: Jariotze eta Transkodeatze Aukerak

en: Streaming deinterlace mode
eu: Ez-elkarlotu moduan jariotzen

en: Streaming method
eu: Jariotze bidea

en: Streaming/Exporting Wizard...
eu: Jariotze/Esportatze Laguntzailea...

en: Streaming/Saving:
eu: Jariotzen/Gordetzen:

en: Streaming/Transcoding Wizard
eu: Jario/Transkodeaketa Laguntzailea

en: Strength
eu: Indarra

en: Strength of AQ
eu: AQ-ren indarra

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
eu: Psikoikuspen hobekuntza bizitasuna, berezkoa da "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
eu: Indarra bloketzea eta lausotzea murrizteko
    eremu lau eta egituratuetan , berez 1.0 gomendatua 0..2 artean egotea
     - 0.5: AQ ahula
     - 1.5: AQ indartsua

en: Strength used to modify the value of a pixel
eu: Pixel baten balioa aldatzeko erabilitako indarra

en: Strict standard compliance
eu: Bateragarritasun estandar zorrotza

en: Stride Length
eu: Urrats Luzera

en: Stuff
eu: Gaineztu

en: Subdirectory behavior
eu: Azpizuzenbide jokabidea

en: Subdirectory recursive scanning
eu: Azpizuzenbide mihaketa osoa

en: Submission of played songs to last.fm
eu: Irakurritako abestien aurkezpena last.fm gunean

en: Submit played tracks stats to Last.fm
eu: Aurkeztu irakurritako Last.fm bide estatistikak

en: Subpicture position
eu: Azpi-irudi kokapena

en: Subpictures
eu: Azpi-irudiak

en: Subpictures filter module
eu: Azpi-irudi iragazki moduloa

en: Subpictures source module
eu: Azpi-irudi iturburu moduloa

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
eu: Azpi-pixel mugimendu estimazioa eta zatiketa erabaki ontasuna

en: Subscreen height
eu: Azpileiho garaiera

en: Subscreen height:
eu: Azpileiho garaiera:

en: Subscreen left:
eu: Azpileiho ezkerra:

en: Subscreen top left corner
eu: Azpileihoaren goren ezker bazterra

en: Subscreen top:
eu: Azpileiho goia:

en: Subscreen width
eu: Azpileiho zabalera

en: Subscreen width:
eu: Azpileiho zabalera:

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Subscribe to a podcast
eu: Harpidetu podcast batera

en: Subsdelay
eu: Azpidatzien atzerapena

en: Subti&tle
eu: A&zpidatzia

en: Subtitle
eu: Azpidatzia

en: Subtitle Codec
eu: Azpidatzi Kodekak

en: Subtitle Delay
eu: Azpidatzi Atzerapena

en: Subtitle File
eu: Azpidatzi Agiria

en: Subtitle Languages
eu: Azpidatzi Hizkuntza

en: Subtitle autodetection fuzziness
eu: Azpidatzi berez-atzemate lausotasuna

en: Subtitle autodetection paths
eu: Azpidatzi berez-atzemate helburuak

en: Subtitle delay %i ms
eu: Azpidatzi atzerapena %i sm

en: Subtitle delay down
eu: Azpidatzi atzerapena txikitu

en: Subtitle delay up
eu: Azpidatzi atzerapena handitu

en: Subtitle demuxer settings
eu: Azpidatzi demultiplexatzaile ezarpenak

en: Subtitle language
eu: Azpidatzi hizkuntza

en: Subtitle position %i px
eu: Azpidatzi kokapena %i px

en: Subtitle position down
eu: Azpidatziaren kokapena jeitsi

en: Subtitle position up
eu: Azpidatziaren kokapena igo

en: Subtitle renderers using libass
eu: Azpidatzi aurkezleak libass erabiliz

en: Subtitle track syncronization:
eu: Azpidatzi bide Aldiberetzea:

en: Subtitle track: %s
eu: Azpidatzi bidea: %s

en: Subtitles
eu: Azpi-irudiak

en: Subtitles & OSD
eu: Azpidatziak eta OSD

en: Subtitles & On Screen Display Settings
eu: Azpidatzi eta OSD Ezarpenak

en: Subtitles && OSD
eu: Azpidatziak eta OSD

en: Subtitles (advanced)
eu: Azpidatziak (aurreratua)

en: Subtitles (images)
eu: Azpidatziak (irudiak)

en: Subtitles Files
eu: Azpidatzi Agiriak

en: Subtitles Language
eu: Azpidatzi Hizkuntza

en: Subtitles Track
eu: Azpidatzi Bidea

en: Subtitles alignment
eu: Azpidatzien lerrokapena

en: Subtitles codecs
eu: Azpidatzi kodekak

en: Subtitles delay
eu: Azpidatzi atzerapena

en: Subtitles description
eu: Azpidatzi azalpena

en: Subtitles duration factor:
eu: Azpidatzien iraupen ezaugarria:

en: Subtitles effects
eu: Azpidatzi eraginak

en: Subtitles encoder
eu: Azpidatzi kodeatzailea

en: Subtitles encoding
eu: Azpidatzi kodeaketa

en: Subtitles format
eu: Azpidatzi heuskarria

en: Subtitles justification
eu: Azpidatzi zehazpena

en: Subtitles speed:
eu: Azpidatzien abiadura:

en: Subtitles text encoding
eu: Azpidatzi idazki kodeaketa

en: Subtitles track
eu: Azpidatzi bidea

en: Subtitles track ID
eu: Azpidatzi bidearen ID-a

en: Subtitles/OSD
eu: Azpidatziak/OSD

en: Subtitles/Video
eu: Azpidatziak/Bideoa

en: Summary
eu: Laburpena

en: Sundanese
eu: Sundanera

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
eu: VDR grabaketentzako sostengua (http://www.tvdr.de/).

en: Surround
eu: Ingurasoinua

en: Surround 4.0
eu: Ingurasoinua 4.0

en: Surround 4.1
eu: Ingurasoinua 4.1

en: Surround 5.0
eu: Ingurasoinua 5.0

en: Surround 5.1
eu: Ingurasoinua 5.1

en: Surround delay (ms)
eu: Ingurusoinu atzerapena (sm)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
eu: Ingurasoinuaren atzerapena, ms-tan. Ohiko balioak 5 eta 40 sm artean.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Ingurasoinu eragin maila (0 eta 100 artean, berezko balioa da 0)

en: Surround level
eu: Ingurasoinu maila

en: Swahili
eu: Swahiliera

en: Swati
eu: Swatiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Sweep Depth
eu: Mihaketa Sakona

en: Sweep Rate
eu: Mihaketa Neurria

en: Switch to full preferences view
eu: Aldatu hobespen ikuspen osora

en: Switch to simple preferences view
eu: Aldatu hobespen ikuspen arruntera

en: Swscale
eu: Swneurriketa

en: Symbol rate (bauds)
eu: Sinbolo neurria (baud)

en: Sync on Intra Frame
eu: Aldiberetu Intra Framean

en: Synchronise on audio track
eu: Aldibereta audio bidean

en: Synchronization
eu: Aldiberetzea

en: Synchronize left and right
eu: Aldiberetu ezkerra eta eskuina

en: Synchronize top and bottom
eu: Aldiberetu gorena eta beherena

en: Synchronous writing
eu: Aldiberezko idazketa

en: Syslog facility
eu: Syslog errazbidea

en: System Id
eu: Erabidearen Id-a

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
eu: Frame bufferraren V sistemak elkabanatutako oroimen segmentu ID-a (hau ezikusia da --shm-agiria adierazten bada).

en: System codeset
eu: Erabidearen kode ezarpena

en: System's default
eu: Erabidearen berezkoa

en: Systray icon
eu: Erabide-erretilu ikurra

en: Systray popup when minimized
eu: Erretilu oharrak txikiagotutakoan

en: T&itle
eu: &Izenburua

en: T.140 text encoder
eu: T.140 idazki kodeatzailea

en: TCP address to use (default localhost)
eu: Erabiltzeko TCP helbidea (berez localhost)

en: TCP address to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default localhost).In the case of bargraph incrustation, use localhost.
eu: TCP helbidea Barra Grafikaren bideo zatiarekin harrementzean erabiltzeko (berezkoa localhost). Barragrafika barneratzean, erabili tokikohostalaria.

en: TCP command input
eu: TCP komando sarrera

en: TCP connection timeout
eu: TCP elkarketa itxaronaldia

en: TCP input
eu: TCP sarrera

en: TCP port to use (default 12345)
eu: Erabiltzeko TCP ataka (berezkoa 12345)

en: TCP port to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default 12345).Use the same port as the one used in the rc interface.
eu: TCP ataka Barra Grafikaren bideo zatiarekin harrementzean erabiltzeko (berezkoa 12345). Erabili rc interfazean erabilitako ataka bera.

en: TCP/UDP timeout (ms)
eu: TCP/UDP itxaronaldia (sm)

en: TLS cipher priorities
eu: TLS zifratu lehentasunak

en: TS ID
eu: TS ID-a

en: TS muxer (libdvbpsi)
eu: TS multiplexatzailea (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
eu: TTA demultiplexatzailea

en: TV
eu: TB

en: TV (digital)
eu: TB (digitala)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
eu: TB kanalak transponderraren arabera taldekatzen dira (a.k.a multiplexa) emaniko maiztasun batean. Hau beharrezkoa da hartzailea sintonizatzeko.

en: TY Stream audio/video demux
eu: TY Jario audio/bideo demultiplexatzailea

en: Tagalog
eu: Tagalogera

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Tajik
eu: Tajikera

en: Take &Snapshot
eu: Ha&rtu Berehalako bat

en: Take a snapshot
eu: Hartu berehalako bat

en: Take video snapshot
eu: Hartu bideoaren berehalako bat

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
eu: Hartu bideo berehalako bat eta idatzi hura diskan.

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Xede bitneurria kbps-tan bitneurri modu aldagaitzean kodeatzean

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
eu: Transkodeatutako audio jarioaren xede bitneurria.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
eu: Transkodeatutako bideo jarioaren xede bitneurria.

en: Target output frame rate for the video stream.
eu: Bideo jarioarentzako xede irteera frame neurria.

en: Tatar
eu: Tatarrera

en: Teal
eu: Urlegia

en: Techno
eu: Teknoa

en: Techno-Industrial
eu: Tekno-Industriala

en: Telepathy "Now Playing" (MissionControl)
eu: Telepathy "Orain Irakurtzen" (MissionControl)

en: Teletext
eu: Teletestoa

en: Teletext Activation
eu: Teletestoa Eragin

en: Teletext alignment
eu: Teletesto lerrokapena

en: Teletext configuration
eu: Teletesto itxurapena

en: Teletext language
eu: Teletesto hizkuntza

en: Teletext page
eu: Teletesto orrialdea

en: Teletext subtitles
eu: Teletesto azpidatziak

en: Teletext subtitles decoder
eu: Teletesto azpidatzi dekodeatzailea

en: Teletext subtitles: hearing impaired
eu: Teletesto azpidatziak: gorrentzako

en: Teletext text subtitles
eu: Teletestoko idazki azpidatziak

en: Teletext transparency
eu: Teletestu gardentasuna

en: Teletext: additional information
eu: Teletestoa: argibide gehigariak

en: Teletext: program schedule
eu: Teletestoa: saio egitaraua

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
eu: Jakinarazi VLC-ri abiarazia izaten ari dela SE-ko agiri elkarketa bategaitik

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
eu: Esaten dio lirc-ki agiri itxurapen hau irakurtzeko. Berez erabiltzaileen etxeko zuzenbidean bilatzen du.

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Temporal chroma strength (0-254)
eu: Aldibaterako margo bizitasuna (0-254)

en: Temporal chroma strength (default 4.5)
eu: Aldibaterako margo bizitasuna (berezkoa 4.5)

en: Temporal luma strength (0-254)
eu: Aldibaterako argi bizitasuna (0-254)

en: Temporal luma strength (default 6)
eu: Aldibaterako argi bizitasuna (berez 6)

en: Terrestrial reception parameters
eu: Lurreko harpen parametroak

en: Text
eu: Idazkia

en: Text default color
eu: Hizkien berezko margoa

en: Text identifier for the callback functions
eu: Atzeradei eginkizunetarako idazki ezaugarria

en: Text opacity
eu: Idazki argigaitztasuna

en: Text position
eu: Idatziaren kokapena

en: Text renderer
eu: Idatzi aurkezlea

en: Text renderer for Mac
eu: Mac-ek aurkeztutako idazkia

en: Text rendering module
eu: Idazki aurkezpen moduloa

en: Text subtitles decoder
eu: Idazki azpidatzi dekodeatzailea

en: Text subtitles parser
eu: Azpidatzi idazki aztertzailea

en: Text to display on the overlay framebuffer.
eu: Framebuffer gainjarpenean erakusteko idazkia.

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
eu: Idazkiak / Oharrak (*.log *.txt);; All (*.*)

en: Textual audio descriptions
eu: Audioaren idazki azalpenak

en: Texture size
eu: Ehunkera neurria

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
eu: Thailandiera (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
eu: Thailandiera (Windows-874)

en: Thanks
eu: Eskerrak

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: HTTP zerbitzariak TCP ataka honetan adituko du. HTTP ataka zenbaki estandarra 80 da. Horrela ere 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragozten ditu.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: HTTPS zerbitzariak TCP ataka honetan adituko du. HTTPS ataka zenbaki estandarra 443 da. Horrela ere 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragozten ditu.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
eu: Sare maixuaren ordulari IP helbidea ordularien aldiberetzerako erabiltzeko.

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
eu: Xagu-Gurpil  gora-behera (zutia) ardatzak bolumenean eta kokapenean agindu dezake edo ez erabilia izan daiteke.

en: The Page URL to use as referrer when connecting to the server. This is the page housing the SWF file.
eu: Orrialde URL-a xehetasun bezala erabiltzeko zerbitzariarekin elkarketatzerakoan. Hau SWF agiriaren etxe orrialdea da.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: RSTP zerbitzariak TCP ataka honetan adituko du. RTSP ataka zenbaki estandarra 554 da. Horrela ere 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragozten ditu.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
eu: SAP moduloak arrunt berak hautatzen du aditzeko helbide zuzena. Horrela ere, helbide bereizi bat adierazi dezakezu.

en: The SFW URL to use as referrer when connecting to the server. This is the SWF file that contained the stream.
eu: SFW URL-a zerbitzariarekin elkarketatzerakoan xehetasun bezala erabiltzeko. Hau jarioa duen SWF agiri bat da.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
eu: Scrobbler gailu alternatibo batentzako ezarritako URL-a

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
eu: YUV4MPEG2 goiburua bateragarria da mplayer yuv bideo irteerarekin eta YV12/I420 fourcc behar du. Berez vlc-k irudiaren framearen fourcc-a  idazten du irteera helbidean.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
eu: Audio gailua  "%s" ezin da erabili:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
eu: "%s" harpen gailuak ez ditu beharrezko paremetroak sostengatzen.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
eu: Hautatutako kodekak ez dira bateragarriak bata bestearekin. Adibidez: Ezinezkoa da nahastea hertsatugabeko audioa bideo kodek batekin.
    
    Zuzendu zure hautapena eta saiatu berriro.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
eu: Bidalketa Akats Zuzenketarako kode neurria adierazi daiteke.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Bideoan aurkeztuko den idazkiaren margoa. Hexadezimala izan behar du (HTML margoak bezala). Lehen bi hizkiak gorriarentzat dira, gero orlegia, gero urdina. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = orlegia, #FFFF00 = horia (gorria+orlegia), #FFFFFF = zuria.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
eu: Izenpetze kriptografikoa jeitsitako agiriarentzat "%s" baliogabea da eta ezin izanda erabili zihurtasunez egiaztatzeko. Hortaz, agiria ezabatu egin da.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
eu: Uneko irakur gaia jariotu egingo da. Hau ez bada uneko irakur gaia, <i>Liburutegia</i>-tik lehenik hautatutako gaia jariotuko da.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
eu: Dekodeatzaileak hein batean dekodeatu dezake edo framea(k) ahaztu nahiko asti ez dagoenean. Erabilgarria da CPU indar gutxikin baina irudi bihurdurak eragin ditzake.

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
eu: Berez OSD menuaren eguneratzea 200 sm-etik behin egiten da. Eguneratze denbora murriztu igorpen akatsak dituzten inguruei. Kontuz ibili aukera hauekin zeren OSD menuko irudiak kodeatzeak ordenagailuarentzat lan oso bizia da. Maila 0 - 1000 sm artean dago.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
eu: Lausotze gradua 1 eta 127 artean.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
eu: Algoritmo fisikoak sartzen duen atzerapena batzuetan eragozgarria izan daiteke ezpain-mugimenduaren eta hizketa aldiberetzearentzat. Horrelakoetan eragin honi orekatzeko.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
eu: Demultiplexatzaileak denbora-irarketak aurreratuko ditu sarrerak ezin badio bitneurriari heutsi.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
eu: Mahigain moduak ahalbidetzen dizu bideoa mahigainean erakustea.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
eu: Seinale digitala konstelazio ezberdinen arabera modulatu daiteke (banaketa sistemaren arabera). Demodulagailuak ezin badu konstelazioa berezgaitasunez atzeman, beharrezkoa da eskuz itxuratzea.

en: The displayed overlay images is cleared by making the overlay completely transparent. All previously rendered images and text will be cleared from the cache.
eu: Erakutsitako gainjarpen irudiak garbitu egiten dira gainjarpena erabat gardena eginez. Aurretik aurkeztutako irudi eta idazki guztiak garbitu egingo dira katxetik.

en: The downconverter (LNB) will substract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
eu: LNB-ak tokiko dilindagailu maiztasuna satelitearen igorpen maiztasunetik aterako du. Tarteko maiztasuna (TM) IM kablean da emaitza.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
eu: Kodeatzaileak haidean ontasuneko aldaketak egin ditzeke zure CPU-ak ezin badio heutsi kodeaketa neurriari. Honek trellis kuantizazioa ezgaituko du, hortaz mugimendu bektoreen bihurdura neurria (hq), eta igoko du zarata murrizpen muga kodeatzailearen eginkizuna errazteko.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
eu: CSA kriptaketa giltza aldagaitza. 16 hizkirriko kate bat izan behar du (8 byte hexadezimalean).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
eu: Heuskarria '%s' ez da atzeman. Eman begirada bat oharrari xehetasunetarako.

en: The height of the effects video window, in pixels.
eu: Bideo eragin leihoaren garaiera, pixeletan.

en: The height of the mesh, in pixels.
eu: Sarearen garaiera, pixeletan.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
eu: Irudi txikiaren garaiera prozesatze gehiagorako (64 da berezkoa)

en: The height of the video window, in pixels.
eu: Bideo leihoaren garaiera, pixeletan.

en: The image blended onto the base image
eu: Nahastutako irudia ohinarri irudiaren gainean

en: The image which will be used to blend onto
eu: Nahasteko erabiliko den irudikidea

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
eu: Iragazki zenbateko gehiena (%u) erdietsi da.

en: The maximum of non-black pixels in a line to consider that the line is black.
eu: Pixel ez beltz zenbateko gehiena lerro baten lerro bat beltzat hartzeko.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
eu: Multimedia liburutegia berezgaitasunez gordetzen da eta VLC abiatzen den bakoitzean birgertatzen da.

en: The minimum difference in the number of detected black lines to consider that ratio changed and trigger recrop.
eu: Atzemandako lerro beltzetan dagoen ezberdintasun gutxiena neurria aldatu dela onartzeko eta birmozketa eragiteko.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
eu: Bertsio berria ongi jeitsi da. Nahi duzu VLC istea eta orain ezartzea?

en: The number of consecutive images with the same detected ratio (different from the previously detected ratio) to consider that ratio changed and trigger recrop.
eu: Atzemate neurri berdineko irudi jarrai zenbatekoa (aurretik atzemandako mailatik ezberdina) maila aldatu egin dela onartzeko eta birmozketa eragiteko.

en: The number of time the blend will be performed
eu: Egingo den nahaketa denbora zenbatekoa

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Argikaitztasuna (gardentasunaren alderantzizkoa) bideoan aurkeztuko den idazkian. 0 = gardena, 255 = erabat argikaitza.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
eu: Aukerak ahalbidetzen dizu gaitzea edo ezgaitzea ontasun-handiko float32 audio irteera modua (soinutxartel batzuek ongi sostengatzen ez dutena)

en: The password of your last.fm account
eu: Zure last.fm kontuko sarhitza

en: The path where the debugframes should be saved
eu: Garbiketa frameak gorde behar diren helburua

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
eu: Irakur-zerrendak zuhaitz bat erabili dezake gai batzuk kategoriatzeko, zuzenbide baten edukiak bezala.

en: The pot failed to brew coffee (server error %u).
eu: Pot hutsegitea coffee gertatzerakoan (zerbitzari akatsa %u).

en: The requested RTSP session could not be established.
eu: Eskaturiko RTSP saioa ezin izanda ezarri.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
eu: Hautatutako audio irteera gailua beste programa batek erabiltzen du osoki.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
eu: Hautatuko sintonizagailu digitalak ez ditu adierazitako parametroak sostengatzen.
    Mesedez egiaztatu hobespenak.

en: The server is a teapot. You can't brew coffee with a teapot.
eu: Zerbitzaria teapot bat da. Ezin duzu coffee sustatu teapot batekin.

en: The size of the texture, in pixels.
eu: Ehunkeraren neurria, pixeletan.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
eu: MPEG audio heuskarria (1/2) estandar (hauekin erabilgarria MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG eta RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
eu: Bolumenaren urrats neurria zehazgarria da aukera hau erabiliz, 0 eta 1024 arteko mailan.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
eu: Jarioa irakurtzen edo pausatuta egon behar da lastermarkek lan egiteko.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
eu: Jarioa berezko ezarpenak erabiliz sortuko da, itxurapen aurreratuago baterako, edo berezko ezarpenak aldatzeko, hautatu eskuineko botoia: <i>Kudeatu Jarioak</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
eu: Jarioak iraupen hau izango du (segundutan).

en: The stream will start at this position (in seconds).
eu: Jarioa kokapen honetan hasiko da (segundutan).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
eu: Jarioa kokapen honetan geldituko da (segundutan).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
eu: Sinbolo neurria eskuz adierazi behar da sistema batzuetan, bereziki hauetan: DVB-C, DVB-S eta DVB-S2.

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
eu: Transkodeatzaileak frameak askatuko ditu zure CPU-ak ezin badio kodeaketa neurriari heutsi.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
eu: VNC OSD-ren gardentasuna 0 eta 255 arteko balio bat emanez aldatu daiteke. Balio txiki bate gardentasun gehieago adierazten du eta handiak gardentasun gutxiago. Berez ez gardena da (balioa 255) eta gutxiena erabat garden da (0 balioa).

en: The transparency of the OSD menu can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
eu: OSD menuaren gardentasuna 0 eta 255 arteko balio emanez aldatu daiteke. Balio txiki bate gardentasun gehieago adierazten du eta handiak gardentasun gutxiago. Berez ez gardena da (balioa 255) eta gutxiena erabat garden da (0 balioa).

en: The username of your last.fm account
eu: Zure last.fm kontuko erabiltzaile izena

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
eu: Hormairudi moduak ahalbidetzen dizu bideoa mahigain hondo bezala erakuleihoratzea.

en: The width of the effects video window, in pixels.
eu: Bideo eragin leihoaren zabalera, pixeletan.

en: The width of the mesh, in pixels.
eu: Sarearen zabalera, pixeletan.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
eu: Irudi txikiaren zabalera prozesatze gehiagorako (64 da berezkoa)

en: The width of the video window, in pixels.
eu: Bideo leihoaren zabalera, pixeletan.

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
eu: Theora asmo-orokorreko kodek aske bat da (hauekin erabilgarria MPEG TS eta OGG)

en: Theora video decoder
eu: Theora bideo dekodeatzailea

en: Theora video encoder
eu: Theora bideo kodeatzailea

en: Theora video packetizer
eu: Theora bideo paketatzailea

en: There is no help available for these modules.
eu: Ez dago laguntza eskuragarririk modulu hauntzat.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
eu: Ez dago jario-irteera sarbide modulu egokirik honentzat "%s/%s://%s".

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
eu: Hauek dira bideo/audio/azpidatzi kodeaketa moduluen ezarpen orokorrak.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
eu: Modulu hauek VLC-aren beste atal guztiak sare eginkizunetaz hornitzen dituzte.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
eu: Aukera hauek ahalbidetzen dizute VLC-k erabiltzen dituen interfazeak itxuratzea. Hautatu ditzakezu interfaze nagusia, interfaze modulu gehigarriak, eta lotutako aukerak zehaztu.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
eu: Honek ahalbidetzen dizu gaitzea CPU hobekuntza bereziak. Betik gaituta utzi beharko zenituzke.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
eu: Aukera hauek ahalbidetzen dizute aldatzea audio azpi-erabidearen jokabidea, eta audio iragazkiak gehitzea garatze ondorenerako edo ikus eraginetarako (argilitz aztertzailea, etab.) erabiliak izan daitezkenak. Gaitu iragazki hauek hemen, eta itxuratu itzazu "audio iragazkiak" moduloak atalean.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
eu: Aukera hauek ahalbidetzen dizute aldatzea azpi-erabidearen jokabidea, DVD edo VCD gailuak, sare interfaze ezarpenak edo azpidatzi bidea bezalakoak.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
eu: Aukera hauek ahalbidetzen dizute aldatzea azpi-irudien azpi-erabidearen jokabidea. Zuk adibidez azpi-irudi iragazkiak gaitu ditzakezu (logoa, etab.). Gaitu iragazki hauek hemen eta itxuratu itzazu "azpi-irudi iragazkiak" modulu atalean. Askotariko azpi-irudi aukerak ere ezarri ditzakezu.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
eu: Aukera hauek ahalbidetzen dizute aldatzea bideo irteeraren azpi-erabidearen jokabidea. Adibidez gaitu ditzakezu bideo iragazkiak (elkarlotzea, irudi zehaztea, etab.). Gaitu iragazki hauek hemen eta itxuratu itzazu "bideo iragazkiak" moduluen atalean. Askotariko bideo aukerak ere gaitu ditzakezu.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
eu: Aukera hauek ahalbidetzen dizute berezko moduloak hautatzea. Utzi itzazu dauden bezala benetan zer egiten ari zaren badakizu izan ezik.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
eu: Aukera hauek ahalbidetzen dizute jario irteera azpi-erabidearentzako berezko aukera globalak ezartzea .

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
eu: Aukera hauek irakur-zerrendaren jokabidea zehazten dute. Beraietako batzuk baliogabetu daitezke irakur-zerrenda elkarrizketa kutxan.

en: These settings affect chroma transformation modules.
eu: Ezarpen hauek margo eraldaketa moduluei eragiten diete.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
eu: Ezarpen hauek VLC-ren tekla elkarlotu globalak dira, "lastertekla" bezala ezagutzen dira.

en: Thick
eu: Lodia

en: Thin
eu: Mehea

en: This Blu-Ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
eu: Blu-Ray Diska honek liburutegi bat behar du AACS dekodeaketarako, eta zure sistemak ez du.

en: This Blu-Ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
eu: Blu-Ray Diska honek liburutegi bat behar du BD+ dekodeaketarako, eta zure sistemak ez du.

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS.
eu: X.509 egiaztagiri agiri hau (PEM heuskarria) TLS zerbitzari-aldetik erabiltzen da.

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
eu: X.509 egiaztagiri agiri hau (PEM heuskarria) TLS saioetako hurruneko bezeroak egiaztatzeko erabili daiteke aukeran.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
eu: Honek audioa prozesatze ondorengo iragazkiak gehitzen ditu, soinu aurkezpena aldatzeko.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
eu: Honek prozesatze-ondorengo iragazkiak gehitzen ditu irudiaren ontasuna hobetzeko, adibidez ez-elkarlotzea, edo bideo bihurdura.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitles decoders or other subpictures sources.
eu: Honek "azpi-irudi iragazkiak" deitutakoak gehitzen ditu. Azpidatzi dekodeatzaileak edo beste azpirudi iturburuek sortutako azpirudiak iragazten ditu.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
eu: Honek "azpi-irudi iragazkiak" deitutakoak gehitzen ditu. Iragazki hauek irudi edo idazki batzuk gainjartzen dituzte bideoan (logo bat, gogoko idazkia, ...).

en: This adds video splitters like clone or wall
eu: Honek klonak eta hormak bezalako bideo banantzaileak gehitzen ditu

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
eu: Honek ikuspen moduluak gehitzen ditu (argilitza aztergailua, etab.).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output  muxer. This value should be set in milliseconds.
eu: Honek ahabidetzen dizu itxuratzea hasierako katxe zenbatekoa jario irteera multiplexatzailearentzat. Balio hau segundumilaenetan ezarri izan behar da.

en: This allows defining the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
eu: Honek ahalbidetzen du zehaztea jarioaren TTL-a (Zuzeneko Denbora). Neurri hau zure jarioak zeharkatu ditzakeen router zenbateko gehiena da. Ez baduzu ezagutzen esanahia, edo zure tokiko sarean bakarrik jariotzea nahi baduz, utzi ezarpen hau 1-ean.

en: This allows hardware decoding when available.
eu: Honek ahalbidetzen du hardware dekodeaketa eskuragarri dagoenean.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
eu: Honek ahalbidetzen du audioa abiadura txikiagoan edo handiagoan irakurtzea audioaren tonuari eragin gabe

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
eu: Honek ahalbidetzen du HDTV-1080 bideo heuskarriaren maneiatze egokia baita kodeatzaile hautsi batek garaiera 1088 lerrotan oker ezartzen badu ere. Aukera hau ezgaitu beharko zenueke bakarrik zure bideoak 1088 lerro guztiak behar dituen heuskarri ez-estandar bat badu.

en: This allows saving a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
eu: Honek ahabidetzen du jarioa agiri batean gordetzea. Haidean birkodeatua izan daiteke. VLC-k irakurri dezakeen edozer gauza gorde daiteke.
    Mesedez ohartu VLC ez dela oso egokia agiritik-agirira transkodeatzeko. Horrela ere bere transkodeaketa ezaugarriak erabilgarriak dira sare jarioak gordetzeko, adibidez.

en: This allows streaming on a network.
eu: Honek sare batean jariotzea ahalbidetzen du.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules
eu: Honek ahalbidetzen dizu gainjarpenak gehitzea (ezagutzen dena ere "azpi-irudiak" bezala transkodeatutako bideo jarioan. Iragazkiek sortutako azpi-irudiak zuzenean gainjarriko dira  bideoan. Kakotxaz banandutako azpi-irudi moduloen zerrenda adierazi behar duzu.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
eu: Honek ahalbidetzen dizu aldatzea berezko xede maila (89 dB) birrirakurketa irabazi argibideekin jariotzeko

en: This allows you to define playlist bookmarks.
eu: Honek irakur-zerrenda lastermarkak zehaztea ahalbidetzen dizu.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
eu: Honek ahalbidetzen dizu sarbide modulu bat behartzea. Erabili dezakezu sarbide zuzena berezgaitasunez ez bada atzematen. Ez zenuke aukera global bezala ezarri beharko benetan zer egiten ari zaren badakizu izan ezik.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honek ahalbidtzen dizu ematea URL bat jarioari buruzko xehetasun gehiagokin (sarri jario erakundearen webgunea), SDP-an iragarriko dena (Saio Azaltzailea).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honek ahalbidtzen dizu ematea posta helbide bat jarioarentzat, SDP-an iragarriko dena (Saio Azaltzailea).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honek ahalbidtzen dizu ematea harremanetarako urrutizkin zenbaki bat jarioarentzat, SDP-an iragarriko dena (Saio Azaltzailea).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honek ahalbidetzen dizu jarioari buruzko azalpen labur bat xehatasunekin ematea, SDP-an iragarriko dena (Saio Azaltzailea).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
eu: Honek ahalbidetzen dizu jario irteera eskabide bakar bati heustea irakur-zerrendako gai askoren artean (berezgaitasunez sartzen du bildutako jario irteera ez bada adierazten)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
eu: Honek ahalbidetzen dizu irakurtzea aldiberean sarrera askotatik. Ezaugarri hau esperimentala da, ez dira heuskarri guztiak sostengatuta. Erabili '#' banandutako sarrera zerrenda.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
eu: Honek ahalbidetzen dizu hurrunetik aldiberetzea ordulariak zerbitzariarentzat eta bezeroarentzat. Ezarpen xehetuak eskuragarri daude hemen: Aurreratua / Sare Aldiberetzea.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
eu: Honek ahalbidetzen dizu hautatzea VLC-k lehentasunez erabiliko dituen kodeatzaileen zerrenda bat.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
eu: Honek ahalbidetzen dizu hautatzea VLC-k bere paketatzaileak hautatuko dituen ordena.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
eu: Honek animazio abiadura ezartzea ahalbidetzen dizu (1 eta 10 artean, berezkoa 6)

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
eu: Honek Goom erakuspenaren bereizmena ezartzea ahalbidetzen dizu (bereizmen handiagoarekin ikusgarriagoa izango da baina lan gehiago CPU-arentzat)

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
eu: Honek ahalbidetzen dizu adieraztea nola SDP (Saio Azaltzaileak) RTP saio honetarako izango den eskuragarri. URL bat erabili behar duzu: http://SDP-ra HTTP bidez sartzeko helbidea, rtsp://RTSP sarrera helbidea, eta sap:// SDP-a SAP bidez iragarria izateko.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
eu: Honek ahalbidtzen dizu adieraztea ohinarri ataka RTP jarioarentzat.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
eu: Honek ahalbidtzen dizu adieraztea berezko audio ataka RTP jarioarentzat.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
eu: Honek ahalbidtzen dizu adieraztea berezko bideo ataka RTP jarioarentzat.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
eu: Honek ahalbidetzen dizu adieraztea jario irteerarako erabilitako multiplexatzailea. Berezko multiplexatzailerik ez erabiltzea da (RTP jario estandarra)

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
eu: Honek ahalbidetzen dizu jariotzea MPEG4 LATM audio jarioak (ikusi RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
eu: Honek sahiesten du mezu oharra uholdetzea garbiketa irteerarekin bideo irteera aldiberetze mekanismotik.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
eu: Hau erabili daiteke irakurtzeko jarioaren zati bat bakarrik. Ahal izan behar du agindu barnerako jarioa (adib. agiri bat edo diska bat, baina ez UDP sare jario bat). Hasiera eta amaiera denborak segundutan eman daitezke.

en: This combination is already taken by "%@".
eu: Konbinazio hau jadanik honek hartuta du "%@".

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
eu: Honek agintzen du iluntasun iragazkiaren indarra, zeinak irudikatzen duen Phosphor framenurri bikoiztzailean eremu zaharreko CRT TB phosphor argitasun galera. Berezkoa: Txikia.

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
eu: Honek RTSP zerbitzariak, RTSP VOD multimediaren helburu ohinarekin batera, adituko duen helbidea adierazten du. Joskera helbidea/helburua da. Berez, zerbitzariak tokiko IP helbide bat adituko du. Adierazi IP helbide bat (adib. :1 edo 127.0.0.1) edo hostalari izena (adib. tokiko-hostalaria) adierazitako sare interfazera mugatzeko.

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
eu: Honek adierazten du zein den gehienezko jitter sarrera atzerapena aldiberetze algoritmoek orekatzen saiatu behar dutena (segundumilaenetan).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
eu: Honek irakurketa abiadura zehazten du (abiadura izendatua da 1.0)

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
eu: Honek audio irteera atzeratzen du. Atzerapena segundumilaenetan eman behar da. Erabiligarria izan daiteke bideoaren eta audioaren artean atzerapen bat nabaritzen baduzu.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
eu: Honek zehazten du nolako lausotasuna izango duten azpidatzi eta filma agirizenek beren artean:
    0 = ez berez-atzeman azpidatziak
    1 = edozein azpidatzi agiri
    2 = edozein azpidatzi agiri filmaren izen duela
    3 = azpidatzi agiria filmaren izen berarekin eta hizki gehiagarriekin
    4 = azpidatzi agiria filmaren izen zehatzarekin

en: This dialog will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
eu: Elkarrizketa honek ahalbidetuko dizu jariotzea edo bihurtzea zure multimedia tokian erabiltzeko, zure sare pribatuan, edo Interneten.
    Hasi beharko zinateke egiaztatzen iturbura bat datorrela zuk nahi duzunarekin izatea zure sarrera eta orduan sakatu /"Hurrengoa/" botoia jarraitzeko.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
eu: Honek erakusten du multimedia emaitza, baina gauzak geldotu ditzake.v

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
eu: Honek berantiarrak diren frameak askatzen ditu (bideo irteerara iristen dira nahi den erakuste dataren ondoren)

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
eu: Eragin honek gela batean 7.1 hotsgorailu ezarpen oso batekin zaudelaren sentsazioa ematen dizu entzungailu bakar baterabiltzerakoan, soinu jardun egiazkoago bat sortuz. Atseginagoa eta ez hain nekagarria izan beharko litzake musika entzunaldi luzeetan.
    Iturburu heuskarri orokin lan egiten du monotik 7.1 artean.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
eu: Eragin hau, ezagutua ere "leihorlegi" edo "margo giltza" bezala nahasten ditu eradonkiaren lehen planoko "alde urdinak" hondoarekin (eguraldi saioak bezala). Hautatu dezakezu "giltza" margoa nahasketarako (berezkoa urdina da).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
eu: Honek VLC lasterteklak gaitzen ditu (barneratu-gabeko) bideo leihotik.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
eu: Honek oraingo SAP moduloaren iragarpen aztertzeak gaitzen ditu. Bestela, iragarpen oro "live555" (RTP/RTSP) moduloaz aztertuko da.

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitles files.
eu: Honek azpidatzi agirien UTF-8 kodeaketaren berezgaitasunezko atzematea gaitzen du.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
eu: Honek kontsolara bidalitako mezuen margoztapena gaitzen du. Zure terminalak Linux margo sostengua behar du lan egiteko.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
eu: Honek xaguaren klikatzeak bideoan kudeatzea gaitzen du.

en: This file countains an optional CRL to prevent remove clients from using revoked certificates in TLS sessions.
eu: Agiri honek aukerazko CRL-a du hurruneko berezeroak sahiesteko TLS saioetako egiaztagiri ukatuak erabiltzarakoan.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
eu: Honek bideo iturburuaren mozketa behartzen du. Heuskarri onartuak dira x:y (4:3, 16:9, etab.) irudi ikuspegi globala adieraziz.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
eu: Honek monitorearen ikuspegi maila behartzen du. Monitore gehienek pixel laukozuzenak dituzte (1:1). Zuk 16:9 leiho bat baduzu, aldatu behar izango duzu 4:3-ra bataz-bestekoei heusteko.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
eu: Honek iturburu ikuspegi maila behartzen du. Adibidez, DVD batzuek 16:9-koak direla diote egitan 4:3-koak direnean.Hau erabilia izan daiteke ere VLC-gatik zantzu bezala filma batek ikuspegi maila argibiderik ez duenean. Onartutako heuskarriak dira  x:y (4:3, 16:9, etab.) irudi ikuspegi globala adieraziz.

en: This input allows you to process input signals from QuickTime-compatible video devices.
    Live Audio input is not supported.
eu: Sarrera honek ahalbidetzen dizu QuickTime-kin bateragarriak diren bideo gailuetatiko sarrera seinaleak prozesatzea 
    Live Audio sarrera ez dago sostengatuta.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
eu: Sarrera honek ahalbidetzen dizu uneko leihoaren edukiak gordetzea, jariotzea edo erakustea.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
eu: Hau da VLC-ren berezko interfazea, jatorrizko irudi eta ukituarekin.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
eu: Hau da VLC-ren interfaze azalgarria. Beste azal batzuk jeitsi ditzakezu hemendik:

en: This is a ',' separated string, each object should be prefixed by a '+' or a '-' to respectively enable or disable it. The keyword 'all' refers to all objects. Objects can be referred to by their type or module name. Rules applying to named objects take precedence over rules applying to object types. Note that you still need to use -vvv to actually display debug message.
eu: Hau ',' banandutako kate bat da, objetu bakoitza aurrezenbakitu behar da '+' edo '-' batez gaitzeko edo ezgaitzeko bada. Hitzgiltza 'denak' objetu denak esanahi du. Objetuek xehetasundu daitezke beren mota edo modulu izenaren arabera. Izendapen arauek lehentasuna dute objetu moten arauen gainetik. Nabaritu -vvv erabili behar duzula garbiketa mezua ikusteko.

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
eu: Hau banden garaiera aldatzen duen ezaugarria da.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
eu: Hau sarbide moduloak itxuratzeko ondoretutako sarrera bat da

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
eu: Hau multiplexatze moduloak itxuratzeko ondoretutako sarrera bat da

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
eu: Hau da interfazeak adituko duen TCP ataka. Berezkoa 4212 da.

en: This is the audio codec that will be used.
eu: Hau da erabili daiteen audio kodek bat

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Hau erabiliko den audio kodeatze moduloa da (eta elkarturiko aukerak).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau VLC-k erabiltzen duen audio irteera metodoa da. Berezko jokabidea berezgaitasunez eskuragarri dagoen metodo hoberena hautatzea da.

en: This is the default Audio CD device to use.
eu: Hau da berez erabiltzeko CD gailua.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Hau da berez erabiltzeko Audio CD gidagailua (edo agiria). Ez ahaztu bi puntuak gidagailu hizkiaren ondoren (adib. D:)

en: This is the default DVD device to use.
eu: Hau da berez erabiltzeko DVD gailua.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Hau da berez erabiltzeko DVD gidagailua (edo agiria). Ez ahaztu bi puntuak gidagailu hizkiaren ondoren (adib. D:)

en: This is the default VCD device to use.
eu: Hau da berez erabiltzeko VCD gailua.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Hau da berez erabiltzeko VCD gidagailua (edo agiria). Ez ahaztu bi puntuak gidagailu hizkiaren ondoren (adib. D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
eu: Hau da berez erabiliko den multiplexatze metodoa.

en: This is the default output URI.
eu: Hau da berezko URI irteera.

en: This is the default output access method that will be used.
eu: Hau da berez erabiliko den irteera bide metodoa.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
eu: Hau da bideoan aurkeztu daitezkeen hizkien berezko neurria. Ezarrita badago 0 ez den zerbait aukera honek hizkiaren neurri erlatiboa baliogabetuko du.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
eu: Hau da MJPEG agiri batetik irakurtzen denean desiratzen den frame neurria. Erabili 0 (hau da berezko balioa) zuzeneko jario batereako (kamera batetik).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams.  In the form 30000/1001 or 29.97
eu: Hau da desiratutako frame neurria bideo jario gordinak irakurtzerakoan. 30000/1001 edo 29.97 forman.

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
eu: Hau da desiratutako frame neurria MPEG4 ohinarrizko bideo jarioen irakurketarako.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
eu: Hau da birrirakurketa irabazi argibide gabe jariotzeko erabilia den irabazia

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
eu: Hau jario irteerak bidalitako igorpen-anitzeko paketeen jauzi muga da (ezagutua ere "Zuzeneko-Denbora" edo TTL (-1 = SE erabiltzen du berez).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
eu: Hau da interfazeak adituko duen makina. Berezkoa sare interfaze guztientzat (0.0.0.0) da. Interfaze hau tokiko makinarentzat bakarrik nahi baduzu eskuragarri, sartu "127.0.0.1".

en: This is the language of the audio stream.
eu: Hau da audio jarioaren hizkuntza

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
eu: Hau da VLC-k erabiltzen duen interfaze nagusia. Berezko jokabidea da berezgaitasunez hautatzea modulu eskuragarri hoberena.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
eu: Hau sarean igorri daitekeen gehienezko aplikazio-geruza pakete neurria da (byte-tan).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
eu: Hau da denbora-aldatutako jarioak biltegiratzeko erabiliko diren aldibaterako agirien gehienezko neurria.

en: This is the muxer that will be used for audio.
eu: Hau da audioarentzako erabiliko den multiplexatzailea.

en: This is the muxer that will be used for video.
eu: Hau da bideoarentzako erabiliko den multiplexatzailea.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Hau da SDP-an iragarriko den saioaren izena da (Saio Azaltzailea).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
eu: Hau da W-indar neurketa egiteko erabiliko diren audio buffer zenbatekoa. Buffer zenbateko handiago batek iragazkiaren erantzun denbora gailur batera igoko du baina aldaketa laburrekiko sentikortasun gutxiagokoa egingo du

en: This is the output URI that will be used for audio.
eu: Hau da audioarentzako erabiliko den URI irteera.

en: This is the output URI that will be used for video.
eu: Hau da bideoarentzako erabiliko den URI irteera.

en: This is the output URL that will be used.
eu: Hau da erabiliko den URL-a.

en: This is the output access method that will be used for audio.
eu: Hau da berez erabiliko den audio irteera bide metodoa.

en: This is the output access method that will be used for video.
eu: Hau da berez erabiliko den bideo irteera bide metodoa.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
eu: Hau da bideoan aurkeztuko diren hizkien berezko neurri erlatiboa. Hizkiaren neurri osoa ezartzen bada, neurri erlatiboa baliogabetu egingo da.

en: This is the subtitles codec that will be used.
eu: Hau da erabili daitekeen azpidatzi kodeaketa

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Hau erabiliko den azpidatzi kodeatze moduloa da (eta berari elkartutako aukerak)

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau da VLC-k erabiltzen duen bideo irteera metodoa. Berezko jokabidea berezgaitasunez eskuragarri dagoen metodo hoberena hautatzea da.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
eu: Hau da berritsukeria maila (0=akatsak eta mezu estandarrak bakarrik, 1=oharrak, 2=garbiketa).

en: This is the video codec that will be used.
eu: Hau erabiliko den bideo kodeka da.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Hau erabiliko den bideo kodeatzaile moduloa da (eta elkarturiko aukerak).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
eu: Honek RTSP VOD-ra elkarketatu daitezkeen bezeroen zenbateko gehiena mugatzen du. 0 esanahi mugagabe.

en: This module allows controlling an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
eu: Modulu honek ahalbidetzen du AtmoLight deituriko gailu bat agintzea zure ordenagailuari elkartuta.
    AtmoLight Philipsek AmbiLight deitzen duenaren etxeko bertsioa da.
    Argibide gehiago behar baduzu hemen ikusi gaitzakezu:
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
     http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Han azalpen zehatzak aurkitu ditzakezu zuretzak nola eraiki eta beharrezko atalak non lorturi buruz.
    Baita ere begiratu ditzakezu argazki eta filma batzuk gailua zuzenean lanean erakusten dutenak.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
eu: Modulu honek ateratzen du transkodeatutako jarioa sare batera HTTP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
eu: Modulu honek ateratzen du transkodeatutako jarioa sare batera RTP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
eu: Modulu honek ateratzen du transkodeatutako jarioa sare batera RTSP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
eu: Modulu honek ateratzen du transkodeatutako jarioa sare batera UDP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
eu: Modulu honek transkodeatutako jarioa sare batera ateratzen du mms protokoloaren bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
eu: Modulu honek ateratzen du transkodeatutako jarioa Icecast zerbitzari batera.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
eu: Modulo honek transkodeatutako jarioak idazten ditu agiri batean.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
eu: Aukera honek zehazpen bat gehitzen du (positiboa edo negatiboa) VLC-ren berezko lehentasunetara. Erabili dezakezu VLC-ren lehentasunak sintonizatzeko beste programen aurka, edo VLC-ren beste eskabideen aurka.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
eu: Aukera honek ahalbidetzen dio interfazeari bere ikonoak askotan aldatzea.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
eu: Aukera honek ahalbidetzen dizu ezartzea irakurketarekin bat datorren izenburua<br>$a: Artista<br>$b: Bilduma<br>$c: Copyrighta<br>$t: Izenburua<br>$g: Mota<br>$n: Bide zenb<br>$p: Orain irakurtzen<br>$A: Eguna<br>$D: Iraupena<br>$Z: "Orain irakurtzen" (Atzera Izenbura - Artistan)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
eu: Aukera honek ahalbidetzen dizu adieraztea zein zuzenbide erakutsiko dizun hasieran ncurses agiri-bilatzaileak.Aukera honek ahalbidetzen dizu adieraztea zein zuzenbide erakutsiko dizun hasieran ncurses agiri-bilatzaileak.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
eu: Aukera hau erabilia izan daiteke VLC-k bere kodekak hautatzen dituen bidea aldatzeko (hertsapengabetze metodoak). Erabiltzaile aurreratuek bakarrik aldatu dezakete aukera hau zeren zure jario guztien irakurketa hautsi dezake.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
eu: Aukera hau erabilgarria da bigizta murriztea nahi baduzu jario bat irakurtzerakoan

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
eu: Aukera honek estereotik monorako beheranahasketa bat hautatzen du erabilia dena entzungailuaren bide nahasgailuan. Hotsgorailuz betetako gela baten egotearen eragina ematen du.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
eu: Aukera honek hautatutako bidea izan ezik guztiak isilarazten ditu.

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
eu: Aukera honek bideo frameak askatu/bikoiztuko ditu bideo bidea audio bidean aldiberetzeko

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
eu: Honek bidea gainidazten du. Hz-tan neurtuta.

en: This page allows changing the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
eu: Orrialde honek ahalbidetzen du aldatzea audio edo bideo bideen hertsapen heuskarria. Eduki heuskarria bakarrik aldatzeko, joan hurrengo orrialdera.

en: This page allows selecting how the input stream will be sent.
eu: Orrialde honek ahalbidtezen du hautatzea nola bidaliko den sarrera jarioa.

en: This page allows selecting how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
eu: Orrialde honek ahalbidetzen du hautatzea jarioa nola zorrotuko den. Aurretik hautatutako ezarpenen arabera heuskarri guztiak ez dira eskuragarriak.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
eu: Orrialde honek ezarpen guztiak zerrendatzen ditu. Klikatu /"Amaitu/" jariotzen edo transkodeatzen hasteko.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
eu: Parametro honek ontasuna mugimendu estimazio erabaki garapenean eskuhartzen duten abiadura aldeen aurka agintzen du (txikiago  = azkarrago eta handiago = ontasun hobea). Neurria 1 eta 9 artean.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
eu: Zama heuskarria zama dinamiko motetarako hartuko da (96 eta 127 artean) bestela ezin bada zehaztu bandatik-kanpoko mapaketarekin (SDP)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
eu: Giltza pribatu agiri hau (PEM heuskarria)  TLS zerbitzari-aldetik erabiltzen da.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
eu: Programa hau BERME gabe dator, legeak baimentzen duen neurrian.
    Birbanatu dezakezu GNU Baimen Plubliko Orokorraren baldintzetan;
    ikusi KOPIATU deituriko agiria xehetasunetarako.
    VideoLAN taldeak idatzita; Ikusi EGILEAK agiria.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
eu: Honek gorabeherak murrizten ditu QP-an hertsapen bihurgunearen ondoren. Aldibatez kuantak lausotzen ditu.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
eu: Honek gorabeherak murrizten ditu QP-an hertsapen bihurgunearen ondoren. Aldibatez korapiloak lausotzen ditu.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
eu: Honek hizkia "YUV margola" erabiliz aurkezten du. Aukera hau beharrezkoa da bakarrik DVB azpidatzietan kodeatzea nahi baduzu

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
eu: Honek hautatzen du erabiltzeko kuantizatzailea. Balio apalak zehaztasun hobeagoa dute emaitz, baina bitneurri handiak. 26 berezko balio on bat da. Neurria 0 (galeragabe) eta 51 artean.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
eu: Honek hautatzen du zein garraio protokolo erabili RTP-rako.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
eu: Honek bidaltzen ditu eta jasotzen ditu RTCP pakete multiplexatuak RTP paketeen ataka beraren gainean.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
eu: Honek audio irteera bideen modua ezartzen ditu erabiliko dena berezko bezala ahal denean (adib. zure hardwareak eta irakurria den audio jarioak sostengatzen badute).

en: This setting is deprecated and not used anymore
eu: Ezarpen hau zaharkituta dago jadanik ez da erabiltzen

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
eu: Honek adierazten du bideo jario gordinaren garaiera pixeletan.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
eu: Honek adierazten du bideo jario gordinaren zabalera pixeletan.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
eu: Jario hau VLC hasten den bakoitzean irekiko da.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
eu: Honek ontasun handiko audio birlaginketa algoritmoa erabiltzen du. Ontasun handiko audio birlagintzea prozesatze bizia izan daiteke baina ezgaitu dezakezu eta birlaginketa algoritmo apalago bat erabiliko da ordez.

en: This version of VLC was compiled by:
eu: VLC-ren bertsio hau honek bildua da:

en: This will force a mono audio output.
eu: Honek audio irteera mono bat behartuko du.

en: This wizard allows configuring simple streaming or transcoding setups.
eu: Laguntzaile honek jariotze edo transkodeatze arrunten ezarpenak itxuratzea ahalbidetzen du.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
eu: Laguntzaile honek VLC-ren jariotze eta transkodeatze gaitasunen azpiezarpen txiki baterako sarbidea ematen du bakarrik. Ireki eta 'Gorde/Jariotze elkarrizketek ezaugarri gehiagotarako sarbidea emago dute.

en: Threads
eu: Hariak

en: Three component motion estimation
eu: Hiru osagaiko mugimendu estimazioa

en: Threshold
eu: Muga

en: Threshold level
eu: Muga maila

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
eu: Alarma igotzerakoan lortzen den muga. Audio maila mugaren azpitik badago denbora honetan, alarma bidalia da (berez 0.1).

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Ticker text
eu: HurrunIrarketa idazkia

en: Tiger rendering defaults
eu: Berezko Tiger aurkezpena

en: Tigrinya
eu: Tigrinyera

en: Time
eu: Ordua

en: Time Control
eu: Denbora Agintea

en: Time Slider
eu: Denbora Irriskaria

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
eu: Irteerarako denbora Aldiberetze aukera. Egia bada, jarioa ohiko bezala aurkeztuko da, bestela ahal bezain laster aurkeztuko da.

en: Time Synchronized output
eu: Irteera denbora Aldiberetua

en: Time Toolbar
eu: Denbora Tresnabarra

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
eu: Denbora Leihoa

en: Time between two alarm messages in ms (default 2000)
eu: Bi alarma mezu arteko denbora sm-tan (berez 2000)

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
eu: Bi alarma mezu arteko denbora sm-tan (berez 2000). Balio hau erabiltzen da alarmaren asetasuna sahiesteko (berez 2000).

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
eu: Bataz-besteko atzerapenaren denbora segundumilaenetan. Ohartu bataz-bestekoaz

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
eu: Mihaketa sakon gehienaren denbora segundumilaenetan. Hortaz mihaketa neurria atzerapen-denbora izan daiteke +/- mihaketa-sakona.

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
eu: Margoa erabat aldatu arteko denbora. Honek keinukada sahiesten du

en: Time window to use in ms (default 5000)
eu: Erabiltzeko denbora leihoa sm-tan (berez 5000)

en: Time-To-Live (TTL)
eu: Bizitza Iraupena (BI)

en: Time:
eu: Ordua:

en: Timeout
eu: Itxaronaldia

en: Timeout (ms)
eu: Itxaronaldia (sm)

en: Timeshift directory
eu: Denbora-aldaketa zuzenbidea

en: Timeshift granularity
eu: Denbora-aldaketa bikortasuna

en: Title
eu: Izenburua

en: Title %i%s
eu: Izenburua %i%s

en: Title display mode
eu: Izenburua erakusteko modua

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
eu: Izenburu erakuspen modua. Berezkoa da 0 (ezkutuan) elikagaiak irudia badu eta elikagai irudia gaituta badaude, 1 bestela.

en: Title font
eu: Izenburu hizkia

en: Title format string
eu: Izenburu heuskarri katea

en: Title metadata
eu: Izenburu metadatua

en: Title to put in ASF comments.
eu: Izenburua ASF aipamenetan jartzeko.

en: To
eu: Hona

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
eu: Jario sare ohiko bat Irekitzeko (HTTP, RTSP, MMS, FTP, etab.), sartu besterik gabe URL-a gaineko eremuan. RTP edo UDP jario bat irekitzea nahi baduzu, sakatu beheko botoia.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
eu: Laguntza zehatza lortzeko, erabili '-H'.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
eu: Transponderraren polarizazioa hautatzeko, arrunt voltio-indar ezberdina ezartzen da zarata gutxiko behera-bihurgailuan (LNB)

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
eu: Jarioa gelditzeko eta aginte arruntei berrekiteko, klikatu <i>Ireki Jarioa</i> botoia berriro.

en: Toggle Fullscreen mode
eu: Aldatu Ikusleiho-osoko modua

en: Toggle Normal/Repeat/Loop playlist modes
eu: Aldatu Arrunt/Birregin/Aldagaitz irakur-zerrenda modua

en: Toggle Transparency
eu: Aldatu Gardentasuna

en: Toggle autoscaling
eu: Aldatu berezneurriketa

en: Toggle random playlist playback
eu: Aldatu aldizkako irakur-zerrenda irakurketa

en: Toggle the video in fullscreen
eu: Aldatu bideoa ikusleiho-osora

en: Toggle the video out fullscreen
eu: Aldatu bideoa ikusleiho-osotik kanpora

en: Toggle wallpaper mode in video output
eu: Aldatu mahigain irudi modua bideo irteeran

en: Toggle wallpaper mode in video output.
eu: Aldatu mahigain irudi modua bideo irteeran.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
eu: Leiho-urdin nahastzailearen jasangarritasuna U planoko margo aldaketei. 10 eta 20 arteko balio bat sentikorra dirudi.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
eu: Leiho-urdin nahastzailearen jasangarritasuna V planoko margo aldaketei. 10 eta 20 arteko balio bat sentikorra dirudi.

en: Tonga (Tonga Islands)
eu: Tongaera (Tonga Uharteak)

en: Tool
eu: Tresna

en: Toolbar Elements
eu: Tresnabarrako Osagaiak

en: Toolbar position:
eu: Tresnabarraren kokapena:

en: Toolbars Editor
eu: Tresnabarren Editatzailea

en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
eu: Mututu

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
eu: Ezmututu

en: Top
eu: Goren

en: Top 40
eu: Top 40-a

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
eu: Azpileihoaren goren ezker bazterraren goren antolakuntza.

en: Top left corner X coordinate
eu: Goiko ezker bazterraren X antolakuntza

en: Top left corner Y coordinate
eu: Goiko ezker bazterraren Y antolakuntza

en: Top-Left
eu: Goren-Ezker

en: Top-Right
eu: Goren-Eskuin

en: Total height of the mosaic, in pixels.
eu: Eradonkiaren garaiera osoa, pixeletan.

en: Total horizontal block length including overlaps
eu: Bloke luzera etzan guztia gainjarpenak barne

en: Total pixel height of the peak items.
eu: Gailur gaien pixel zabalera osoa.

en: Total vertical block length including overlaps
eu: Zutikako blokearen luzera guztia gainjarpenak barne

en: Total width of the mosaic, in pixels.
eu: Eradonkiaren zabalera osoa, pixeletan.

en: Total/Remaining time
eu: Guztira/Gelditzen den denbora

en: Track
eu: Bidea

en: Track ID
eu: Bide ID-a

en: Track Synchronization
eu: Bide Aldiberetzea

en: Track number
eu: Bide zenbakia

en: Track replay gain
eu: Bide birrirakurketa irabazia

en: Track settings
eu: Bide ezarpenak

en: Track size (in sectors)
eu: Bide neurria (sailetan)

en: Tracks
eu: Bideak

en: Traditional Chinese (Big5)
eu: Txinera Tradizionala (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
eu: Txinera Tradizionala Unix (EUC-TW)

en: Trailer
eu: Trailerra

en: Trance
eu: Tranzea

en: Transcode
eu: Transkodeatu

en: Transcode audio
eu: Transkodeatu audioa

en: Transcode stream output
eu: Transkodeaketa jario irteera

en: Transcode video
eu: Transkodeatu bideoa

en: Transcode/Save to file
eu: Transkodeatu/Gorde agirian

en: Transcoding options
eu: Transkodeaketa aukerak

en: Transcript
eu: Transkipzioak

en: Transform
eu: Eraldatu

en: Transform type
eu: Eraldaketa mota

en: Transformation
eu: Eraldaketa

en: Transmission mode
eu: Igorpen modua

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Transparency mask
eu: Gardentasun mozorroa

en: Transparency of the bargraph
eu: Barragrafikaren gardentasuna

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
eu: Berezko barren margoaren gardentasuna Kate jarioak ez badu adierazten hondo margo bereizi baten erabilpena.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
eu: Berezko hizki margoaren gardentasuna Kate jarioak ez badu adierazten hondo margo bereizi baten erabilpena.

en: Transparency of the image
eu: Irudiaren gardentasuna

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
eu: Eradonkiko lehenplanoko irudien gardentasuna. 0 esanahi du garden, 255 argikaitz (berezkoa).

en: Transparency of the mosaic picture.
eu: Eradonki irudiaren gardentasuna.

en: Transparency value of the new image used in blending. By default it set to fully opaque (255). (from 0 for full transparency to 255 for full opacity)
eu: Nahasketan erabilitako irudi berriaren gardentasun balioa. Berez erabat argikaitz ezarrita dago (255). (0 gardentasun osoa 255 argikaiztasun osoa)

en: Transparent
eu: Gardena

en: Transponder symbol rate
eu: Transponderraren ikur maila

en: Transponder/multiplex frequency
eu: Transponder/multiplex maiztasuna

en: Transport protocol
eu: Garraio protokoloa

en: Transport stream ID
eu: Garraio jario ID-a

en: Treat as a pipe rather than as a file
eu: Hartu hobitzat agiritzat baino gehiago

en: Treble adjustment of the audio input.
eu: Audio sarreraren hotsmehe zehaztapena

en: Treble level
eu: Hotsmehe maila

en: Trellis RD quantization
eu: Trellis RD kuantizazioa

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
eu: Trellis RD kuantizazioa: 
     - 0: ezgaituta
     - 1: gaituta MB baten azken kodeaketan bakarrik
     - 2: gaituta modu erabaki guztietan
    Honek CABAC behar du.

en: Trellis quantization
eu: Trellis kuantizazioa

en: Tribal
eu: Tribala

en: Trickplay Reverse
eu: Trukutzea Alderantziz

en: Trigger button
eu: Abiarazpen botoia

en: Trigger button for mouse gestures.
eu: Abiarazpen botoia xaguaren keinuentzat.

en: Trip-Hop
eu: Trip-Hopa

en: Trust MPEG timestamps
eu: Fidatu MPEG denbora-irarketetaz

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
eu: Saiatu akats batzuk zuzentzen:
    1  berez-atzeman
    2  msmpeg4 zaharra
    4  xvid elkarlotua
    8  ump4 
    16 betegarrigabe
    32 ac vlc
    64 Qpel margoa.
    Balioen gehiketa hau izan behar du. Adibidez, zuzentzeko "ac vlc" eta "ump4", sartu 40.

en: Try to parse the announce
eu: Iragarkia aztertzen saiatu

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
eu: Saiatu YUV->RGB hardware bizkorpena erabiltzen. Aukera hanek ez du eraginik gainjarpenak erabiltzerakoan.

en: Try to use hardware acceleration for subtitles/OSD blending.
eu: Saiatu hardware bizkorpena erabiltzen azpidatzi/OSD nahastean.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
eu: Saiatu lehunketa hirukoitza erabiltzen YUV gainjarpenak erabiltzerakoan. Emaitza bideo ontasun askoz hobea da  (betikara gabe).

en: Tsonga
eu: Tsongaera

en: Tswana
eu: Tswanera

en: Tune the settings for a particular type of source or situation. Overridden by user settings.
eu: Zehaztu ezarpenak iturburu edo egoera zehatza baterako. Erabiltzaile ezarpenak ordezten ditu.

en: Tuner
eu: Sintonizagailua

en: Tuner Frequency
eu: Sintonizagailu Maiztasuna

en: Tuner TV Channel
eu: TB Sintonizagailu Bidea

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
eu: Audio monoa/estereoa eta bide hautapen sintonizagailua.

en: Tuner card
eu: Sintonizagailu txartela

en: Tuner country code
eu: Herrialdearen sintonizazio kodea

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
eu: Sintonizagailu maiztasuna Hz edo kHz-tan (ikusi garbiketa irteera)

en: Tuner id
eu: Sintonizagailu id-a

en: Tuner id (see debug output).
eu: Sintonizagailu id-a (ikusi garbiketa irteera)

en: Tuner input type
eu: Sintonizagailu sarrera mota

en: Tuner properties
eu: Sintonizagailu ezaugarriak

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
eu: Azpibidetu RTSP eta RTP HTTP gainetik

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Turkish (ISO 8859-9)
eu: Turkiera (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
eu: Turkiera (Windows-1254)

en: Turkmen
eu: Turkmeniera

en: Turn off all warning and information messages.
eu: Ohar eta argibide mezu guztiak eteten ditu.

en: Tweak the buffer size for reading and writing an integer number of packets. Specify the size of the buffer here and not the number of packets.
eu: Zehaztu bufferraren neurria pakete zenbateko oso bat irakurtzeko eta idazteko. Adierazi hemen bufferraren neurria eta ez pakete zenbatekoa.

en: Twi
eu: Twiera

en: Two bookmarks have to be selected.
eu: Bi lastermarka hautatu behar dira.

en: Two pass
eu: Bi pasaldi

en: Type
eu: Mota

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
eu: Idatzi 'menua hautatu' edo 'pausatu' jarraitzeko.

en: Type:
eu: Mota:

en: UDP Multicast
eu: UDP Igorpen-anitza

en: UDP Unicast
eu: UDP Igorpen-bakarra

en: UDP input
eu: UDP sarrera

en: UDP port to listen to for commands (show | enable <pid> | disable <pid>).
eu: Komandoak aditzeko UDP ataka (erakutsi | gaitu <pid> | ezgaitu <pid>).

en: UDP port to listen to for commands.
eu: Komandoak aditzeko UDP ataka.

en: UDP stream output
eu: UDP jario irteera

en: UDP timeout (in ms)
eu: UDP itxaronaldia (sm-tan)

en: UNIX socket command input
eu: UNIX hartune komando sarrera

en: URL
eu: URL-a

en: URL description
eu: URL azalpena

en: URL metadata
eu: URL metadatua

en: URL with information about the stream or your channel.
eu: Zure jarioari edo bideari buruzko argibidedun URL-a.

en: USF subtitles decoder
eu: USF azpidatzi dekodeatzailea

en: UTF-8 subtitles autodetection
eu: UTF-8 azpidatzien berez-atzematea

en: Uighur
eu: Uighurrera

en: Ukrainian
eu: Ukrainiera

en: Ukrainian (KOI8-U)
eu: Ukrainiera (KOI8-U)

en: Ultra-wideband (32kHz)
eu: Ultra-bandazabala (32kHz)

en: Un-Zoom
eu: Hurrundu

en: Uncompressed RAR
eu: RAR hertsatugabea

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
eu: Hertsatugabeko audio laginak (honekin erabilgarria WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
eu: Ez moztu pixel bat bideoaren behealdetik

en: Uncrop one pixel from the left of the video
eu: Ez moztu pixel bat bideoaren ezkerraldetik

en: Uncrop one pixel from the right of the video
eu: Ez moztu pixel bat bideoaren eskuinaldetik

en: Uncrop one pixel from the top of the video
eu: Ez moztu pixel bat bideoaren goialdetik

en: Undefined
eu: Zehaztugabea

en: Under the Video
eu: Bideoaren Azpian

en: Unicast
eu: Igorpen-bakarra

en: Uninstall Windows Service
eu: Kendu Windows Zerbitzua

en: Uninstall the Service and exit.
eu: Kendu Zerbitzua eta irten.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
eu: Sare izen bakarra Sistemaren Sintonizazio Espazioetan

en: Universal (UTF-16)
eu: Unibertsala (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
eu: Unibertsala (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
eu: Unibertsala (UTF-16 endian handia)

en: Universal (little endian UTF-16)
eu: Unibertsala (endian txikia UTF-16)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
eu: LNB orotarraren aldaketa maiztasuna (kHz)

en: Universal Plug'n'Play
eu: Plug'n'Play unibertsala

en: Universal, Chinese (GB18030)
eu: Unibertsala, Txinera (GB18030)

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Video
eu: Bideo Ezezaguna

en: Unknown category
eu: Kategoria ezezaguna

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
eu: Komando ezezaguna `%s'. Idatzi 'laguntza' laguntza lortzeko.

en: Unknown type
eu: Mota ezezaguna

en: Unset
eu: Ezarrigabe

en: Unspecified
eu: Zehaztugabea

en: Unspecified (0V)
eu: Zehaztugabea (0V)

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza utzi

en: Untitled
eu: Izenburu gabe

en: Upconvert
eu: Gorako-bihurketa

en: Update VLC media player
eu: Eguneratu VLC multimedia irakurgailua

en: Update the tree
eu: Eguneratu zuhaitza

en: Upstream rate
eu: Gorajario neurria

en: Urdu
eu: Urduera

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
eu: Erabilpena: %s [aukerak] [jarioa] ...
    Jario anitz adierazi ditzakezu agindu-lerroan.
    Irakur-zerrendan lerrokatuko dira.
    Adierazitako lehen gaia irakurriko da lehenik.
    
    Aukerak-estiloak:
      --aukera  Aukera global bat da saioaren iraupenerako ezartzea.
       -aukera  --aukera globalaren hizki bakarreko bertsio bat.
       :aukera  Jarioaren aurretik bakarrik ezartzen den aukera bat
                eta aurreko ezarpenak baliogabetzen ditu.
    
    MRL jario joskera:
      [[sarbidea][/demultiplexatzailea]://]URL[#[izenburua][:atala][-[izenburua][:atala]]]
      [:aukera=balioa ...]
    
      --aukera globaletako asko MRL bereizi bezala ere erabili daitezke :aukerak.
      Anitz :aukera=balio pareak adierazi daitezke.
    
    URL joskera:
      [file://]agirizena              Multimedia agiri laua
      http://hostalaria[:ataka]/agiria        HTTP URL-a
      ftp://hostalaria[:ataka]/agiria         FTP URL-a
      mms://hostalaria[:ataka]/agiria         MMS URL-a
      leihoa://                      Leiho harpena
      [dvd://][gailua]                 DVD gailua
      [vcd://][gailua]                 VCD gailua
      [cdda://][gailua]                Audio CD gailua
      udp://[[<iturburu helbidea>]@[<lotutako helbidea>][:<lotutako ataka>]]
                                     Jario zerbitzari batek bidaliako UDP jarioa
      vlc://pausatu:<segundu>          Pausatu irakur-zerrenda aldibaterako
      vlc://utzi                     Gai berezia VLC uzteko

en: Use GPU accelerated decoding
eu: Erabili GPU bizkortua dekodeatzean

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
eu: Erabili HDAPS, AMS, APPLESMC edo UNIMOTION mugimendu sentsoreak bideoa itzulikatzeko

en: Use Periodic Intra Refresh
eu: Erabili Aldizkako Intra Berritzea

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
eu: Erabili Aldikako Intra Berritzea IDR framen ordez

en: Use Psy-optimizations
eu: Erabili Psy-hobekuntzak

en: Use RTP over RTSP (TCP)
eu: Erabili RTP gain RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
eu: Erabili S/PDIF eskuragarri dagoenean

en: Use Software White adjust
eu: Erabili Zuri zehazte Softwarea

en: Use Tiger for rendering
eu: Erabili Tiger aurkezpenarako

en: Use VLC pace
eu: VLC abiada erabili

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
eu: Erabili Bitneurri Aldakorra. Berezkoa Bitneurri Aldagaitza erabiltzea da (CBR).

en: Use YUVP renderer
eu: Erabili YUVP aurkezlea

en: Use a local picture as logo on the video
eu: Erabili tokiko irudi bat logo bezala irudian

en: Use a plugins cache
eu: Erabili pluginen katxe bat

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
eu: Erabili pluginen katxe bat VLC-ren abiarazte denbora neurri handi batean hobetuko duena.

en: Use a skinned playlist
eu: Erabili azaldun irakur-zerrenda bat

en: Use a sub&titles file
eu: Erabili a&zpidatzi agiri bat

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
eu: Erabili PSNR eta SSIM okerragotu dezaketen ikus hobekuntza guztiak

en: Use alsa:// to open the default audio input. If multiple audio inputs are available, they will be listed in the vlc debug output. To select hw:0,1 , use alsa://hw:0,1 .
eu: Erabili alsa:// irekitzeko berezko audio sarrera. Audio sarrera anitz eskuragarri badaude, vlc-ren garbiketa irteeran zerrendatuak izango dira. Hautatzeko hw:0,1 , erabili alsa://hw:0,1 .

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
eu: Erabili irudiaren alpha bide bat  gardentasun mozorro bezala.

en: Use assembler CPU optimizations.
eu: Erabili CPU osatzaile hobekuntzak

en: Use chapter codecs found in the segment.
eu: Erabili segmentoan aurkitutako atal kodekak.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
eu: Erabili margoa mugimendu estimazio aurrerabidearen atal bezala

en: Use custom skin
eu: Erabili norbere azala

en: Use downmix algorithm
eu: Erabili beheranahasketa algoritmoa

en: Use float32 output
eu: Erabili float32 irteera

en: Use hardware YUV->RGB conversions
eu: Erabili YUV->RGB hardware bihurketak

en: Use hardware blending support
eu: Erabili hardware nahasketa sostengua

en: Use input chroma unaltered
eu: Erabili aldatugabeko sarrera margoa

en: Use keyframes
eu: Erabili framegiltzak

en: Use libv4l2
eu: Erabili libv4l2

en: Use mb-tree ratecontrol
eu: Erabili mb-zuhaitz neurri-agintea

en: Use media library
eu: Erabili multimedia liburutegia

en: Use muxers rate control mechanism
eu: Erabili demultiplexatzaileen neurri-aginte bidea

en: Use native style
eu: Erabili jatorrizko estiloa

en: Use playback control?
eu: Irakurketa agintea erabili?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
eu: Erabili irakur-zerrenda aukerak sahiesteko iragarki bazterketa irakur-zerrendara gehitzea.

en: Use preset as default settings. Overridden by user settings.
eu: Erabili aurrezarritako berezko ezarpen bezala. Ordezten erabiltzaile ezarpenengaitik.

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
eu: Erabili egizko-denbora modua sarrera maixu bat eta egizko-denbora sarrera osagarri bezala erabiltzeko.

en: Use recovery points to close GOPs
eu: Erabili berreskurapen puntuak GOP-ak isteko

en: Use sequential numbers instead of timestamps
eu: Erabili zenbaki sekuentzialak denbora-irarketen ordez

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
eu: Erabili zenbaki sekuentzialak denbora-irarketen ordez berehalako zenbakipenerako

en: Use subtitle file
eu: Erabili azpidatzi agiria

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
eu: MPEG4 kuantizazio matriza erabili MPEG2 kodeaketarako. Honek orokorrean irudi itxura hobea ematen du, MPEG2 dekodeatzaile estandarrekin bateragarritasunari heusten dion bitartean.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
eu: Erabili hobespen osoak itxuratzeko norbererara sarbide modulo bakoitzaren katxe balioak.

en: Use the native fullscreen mode on OS X Lion
eu: Erabili jatorrizko ikusleiho-osoko modua OS X Lionen

en: Use the rotate video filter instead of transform
eu: Erabili itzuli bideo iragazkia eraldaturen ordez

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
eu: Erabili hau jariotzeko ordenagailu talde dinamiko batera igorpen-anitzerako gaitutako sarean. Hau da metodorik hoberena ordenagailu askora jariotzeko, baina ez du lan egingo Interneten. RTP idazburuak gehituko dira jarioan.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
eu: Erabili hau jariotzeko ordenagailu talde dinamiko batera igorpen-anintzerako gaitutako sarean. Hau da metodorik hoberena ordenagailu askora jariotzeko, baina ez du lan egingo Interneten.

en: Use this to stream to a single computer.
eu: Erabili hau ordenagailu bakar betera jariotzeko.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
eu: Erabili ordenagailu bakar batera jariotzeko. RTP idazburuak gehituko dira jariora

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
eu: Erabili hau jariotzeko ordenagailu anitzera Microsoft MMS protokoloa erabiliz. Protokolo hau garraio bide bezala erabitzen da Microsoft software askorentzat. Nabaritu MMS protokoloaren zati txiki bat bakarrik dela sostengatua (MMS-a HTTP-n zorrotua).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
eu: Erabili hau ordenagailu askotara jariotzeko. Metodo hau ez da hoberena, zeren zerbitzariak jarioa askotan bidali behar du, baina orokorrean bateragarriena

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
eu: Erabili hau dakizunean zure jarioa dela (edo ez dela) kodeatua izan Dolby Sounrroudekin baina huts egiten du horrela atzematerakoan. Jarioa orain ez badago ere kodeatuta Dolby Sounrroundekin aukera honetan sintonizatuz zure jarduera hobetu ahal izango duzu, bereziki Entzungailu Bide Nahastzailearekin batera erabiltzerakoan.

en: Use track length as maximum unit in seek?
eu: Erabili bide luzera gehienezko batasun bezala bilaketan?

en: Use triple buffering for overlays
eu: Erabili lehunketa hirukoitza gainjarpenetan

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
eu: Erabili luzera aldakorreko kodeak ordez, erabilgarria bitneurri oso handietarako.

en: Use video buffers in system memory
eu: Erabili bideo lehunketak erabide oroimenean

en: Used for statistics.
eu: Estatistikatarako erabilia.

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Agent
eu: Erabiltzaile Ordezkaria

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: User name that will be requested to access the stream.
eu: Jariora sartzerakoan eskatua izango den erabiltzaile izena.

en: User name that will be used for the connection.
eu: Elkarketarako erabiliko den erabiltzaile izena.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
eu: SOCKS proxyra elkarketatzeko erabiltzeko erabiltzaile izena.

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Username for the database
eu: Datubasearentzako erabiltzaile-izena

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Uzbek
eu: Uzbekiera

en: V&iew
eu: I&kusi

en: V-plane color
eu: V-planoaren margoa

en: VBI & Teletext
eu: VBI eta Teletestoa

en: VBI and Teletext decoder
eu: VBI eta Teletesto dekodeatzailea

en: VBR mode
eu: VBR modua

en: VBV buffer
eu: VBV bufferra

en: VC-1 packetizer
eu: VC-1 paketatzailea

en: VC1 video demuxer
eu: VC1 bideo demultiplexatzailea

en: VC2 Low Delay Profile
eu: VC2 Atzerapen Txikiko Profila

en: VC2 Main Profile
eu: VC2 Profil Nagusia

en: VC2 Simple Profile
eu: VC2 Profil Arrunta

en: VCD Format
eu: VCD Heuskarria

en: VCD device
eu: VCD gailua

en: VCD input
eu: VCD sarrera

en: VDR Cut Marks
eu: VDR Ebaki Markak

en: VDR recordings
eu: VDR grabaketak

en: VLC Debug Log (%s).rtfd
eu: VLC  Garbiketa Oharra (%s).rtfd

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
eu: VLC-k leiho harpenak, frameak eta abar sortzea sahiestu dezake... bideoaren inguruan, emanez "gutxieneko" leihoa.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
eu: VLC-k mezuak bideoan erakutsi ditzake. Honi OSD (Leiho Gainean Erakutsi) deitzen zaio.

en: VLC can't recognize the input's format
eu: VLC-k ezin du sarrera heuskarria ezagutu

en: VLC cannot open ANY capture device.Check the error log for details.
eu: VLC-k ezin du harpen gailu BAT ERE ireki. Egiaztatu akats oharrean xehetasunetarako.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
eu: VLC-k ezin du DVD-aren izenburua ezarri. Badaiteke ezin ahal izatea diska osoa dekriptatu.

en: VLC cannot use the device "%s", because its type is not supported.
eu: VLC-k ezin du "%s" gailua erabili ez delako mota sostengatutakoa.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
eu: VLC-k ezin izan da hona elkarketatu "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
eu: VLC-k ezin du EyeTB-rekin elkarketatu
    Zihurtatu VLC-ren EyeTB plugina ezarrita duzula.

en: VLC could not connect with the given server.
eu: VLC-k ezin izan da elkarketatu emaniko zerbitzariarekin.

en: VLC could not open the %s module.
eu: VLC-k ezin izan du %s moduloa ireki.

en: VLC could not open the decoder module.
eu: VLC-k ezin izan du dekodeatzaile modulua ireki.

en: VLC could not open the encoder.
eu: VLC-k ezin izan du kodeatzailea ireki.

en: VLC could not open the file "%s". (%m)
eu: VLC-k ezin du agiria ireki "%s". (%m)

en: VLC could not open the video output module.
eu: VLC-k ezin izan du bideo irteera moduloa ireki.

en: VLC could not read the file (%m).
eu: VLC-k ezin du agiria irakurri (%m).

en: VLC could not read the file.
eu: VLC-k ezin izan du agiria irakurri.

en: VLC crashed previously
eu: VLC-k aurretik huts egin du

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
eu: VLC-k ez du  "%4.4s" audio edo bideo heuskarria sostengatzen. Zoritxarrez ez dago hau zuzentzeko biderik.

en: VLC failed to load the ASF header.
eu: VLC-ek ezin izan du ASF idazburua gertatu.

en: VLC is started from file association
eu: VLC agiri elkarketatik abiarazten da

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
eu: VLC ez da gai irekitzeko MRL '%s'. Egiaztatu oharra xehetasunetarako.

en: VLC media player
eu: VLC multimedia irakurgailua

en: VLC media player - Web Interface
eu: VLC multimedia irakurgailu - Web Interfazea

en: VLC media player Help
eu: VLC multimedia irakurgailu Laguntza

en: VLC media player Help...
eu: VLC multimedia irakurgailu Laguntza...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
eu: VLC multimedia irakurgailua multimedia irakurgailu, kodeatzaile eta jariotzaile aske bat da irakurri dezakeelarik agirietatik, CD-etatik, DVD-etatik, sare jarioetatik, txartel hartzaileetatik eta askoz gehiago!
    VLC-k bere barneko kodekak erabiltzen ditu eta plataforma ezagun orotan egiten du lan.

en: VLC media player updates
eu: VLC multimedia irakurgailuaren eguneratzeak

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
eu: VLC-k arrunt Freetype erabiltzen du aurkezpenean, baina honek ahalbidtzen dizu svg erabiltzea adibidez.

en: VLC preferences
eu: VLC hobespenak

en: VLC skins website
eu: VLC azalen webgunea

en: VLC version %s (%s)
eu: VLC bertsioa %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
eu: VLC ez da metadatuak gordetzeko gai izan.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
eu: VLC oraingo irakur-zerrendako gaia irakurtzen egongo da.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
eu: VLC irakur-zerrenda etengabe irakurtzen egongo da .

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
eu: VLC-k irakur-zerrendako agiriak aldizka irakurriko ditu eten arte.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
eu: VLC hasiko da zure eginkizun-barran ikur batekin bakarrik

en: VLC's connection to the given server was rejected.
eu: VLC-ren elkarketa emaniko zerbitzariarekin baztertua izan da.

en: VLC's implementation of Video On Demand
eu: VLC-ren Bideo Eskaeran gehiketa (VOD)

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
eu: VLM itxurap. (*.vlm);; Denak (*.*)

en: VLM configuration file
eu: VLM itxurapen agiria

en: VLM configurator
eu: VLM itxuratzailea

en: VNC Host
eu: VNC Ostalaria

en: VNC Password
eu: VNC Sarhitza

en: VNC Port
eu: VNC Ataka

en: VNC hostname or IP address.
eu: VNC ostalari-izena edo IP helbidea.

en: VNC password.
eu: VNC sarhitza.

en: VNC poll interval
eu: VNC galdekizun aldia

en: VNC polling
eu: VNC galdekizuna

en: VNC port number.
eu: VNC ataka zenbakia.

en: VOC demuxer
eu: VOC demultiplexatzailea

en: Value of the audio channels levels
eu: Audio bideen mailen balioa

en: Value of the audio level of each channels between 0 and 1. Each level should be separated with ':'.
eu: Bide bakoitzaren audio mailaren balioa 0 eta 1 artean. Maila bakoitza banandu behar da honekin ':'.

en: Value to adjust dts by
eu: Balioa dts zehazteko

en: Variance
eu: Aldaketa

en: Variance of the gaussian noise
eu: Gaussiar zarataren aldaketa

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
eu: FFmpeg. liburutegiak emaniko audio eta bideo dekodeatzaile/kodeatzaile ugari. Honek barneratzen ditu (MS)MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG eta beste kodek batzuk

en: Verbosity
eu: Berritsukeria

en: Verbosity (0,1,2)
eu: Berritsukeria (0,1,2)

en: Verbosity:
eu: Berritsukeria:

en: Version
eu: Bertsioa

en: Vertical
eu: Zutia

en: Vertical (13V)
eu: Zutia (13V)

en: Vertical flip
eu: Zutikako iraulketa

en: Vertical offset
eu: Zutikako zehazpena

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
eu: Zutikako zehazpena leiho hertzaren eta erakutsitako idazkiaren artean (pixeletan, berezkoa 30 pixel).

en: Vertical slices per frame
eu: Zutikako zatiak frame bakoitzeko

en: Very short backwards jump
eu: Atzera jauzi oso laburra

en: Very short forward jump
eu: Aurrera jauzi oso laburra

en: Very short jump length
eu: Jauzi oso laburraren luzera

en: Very short jump length, in seconds.
eu: Jauzi oso laburraren luzera, segundutan.

en: Video
eu: Bideoa

en: Video &Track
eu: Bideo &Bidea

en: Video Auto Scaling
eu: Bideoaren Berez Neurriketa

en: Video Bit Rate
eu: Bideo Bit Neurria

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
eu: Bideo CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) sarrera

en: Video Callback data
eu: Bideo atzeradei datua

en: Video Capture height
eu: Bideo Berehalakoaren garaiera

en: Video Capture height in pixel
eu: Bideo Berehalakoaren garaiera pixeletan

en: Video Capture width
eu: Bideo Berehalakoaren Zabalera

en: Video Capture width in pixel
eu: Bideo Harpen zabalera pixeletan

en: Video Codec
eu: Bideo Kodeka

en: Video Effects
eu: Bideo Eraginak

en: Video FPS
eu: Bideo FS-ko

en: Video Files
eu: Bideo Agiriak

en: Video ID
eu: Bideo ID-a

en: Video Manager
eu: Bideo Kudeatzailea

en: Video On Demand ( VOD )
eu: Bideoa Eskabide Pean (BEP)

en: Video PID
eu: Bideo PID-a

en: Video Scale
eu: Bideo Neurria

en: Video Settings
eu: Bideo Ezarpenak

en: Video Track
eu: Bideo Bidea

en: Video X coordinate
eu: Bideoaren X antolakuntza

en: Video Y coordinate
eu: Bideoaren Y antolakuntza

en: Video acceleration not available
eu: Bideo bizkorpena ez dago eskuragarri

en: Video alignment
eu: Bideo lerrokapena

en: Video aspect ratio
eu: Bideo irudiaren ikuspegi maila (4:3, 16:9). Berez pixel laukizuzenak da.

en: Video bitrate
eu: Bideo bitneurria

en: Video bitrate tolerance
eu: Bideo bitneurri jasangarritasuna

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
eu: Bideo bitneurri jasangarritasuna kbit/s-tan.

en: Video capture
eu: Bideo harpena

en: Video capture (Video4Linux)
eu: Bideo harpena (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
eu: Bideo sarreren agintea (gailuak sostengatzen badu)

en: Video codec
eu: Bideo kodeka

en: Video codecs
eu: Bideo kodekak

en: Video connection
eu: Bideo elkarketa

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
eu: DeckLink harpenetan erabiltzeko bideo elkarketa. Baliozko aukerak: sdi, hdmi, sdi-optikoa, konponentea, konposatua, sbideoa. Utzi hutsik berezko txatelerako.

en: Video cropping
eu: Bideo mozketa

en: Video decoder using openmash
eu: Bideo dekodeatzailea openmash erabiliz

en: Video device
eu: Bideo gailua

en: Video device (Default: /dev/video0).
eu: Bideo gailua (Berezkoa: /gailua/bideo0).

en: Video device name
eu: Bideo gailuaren izena

en: Video encoder
eu: Bideo kodeatzailea

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
eu: Bideo kodeatzailea (OpenMAX IL erabiliz)

en: Video filter
eu: Bideo iragazkia

en: Video filter module
eu: Bideo iragazki modulua

en: Video filtering using a chain of video filter modules
eu: Bideo iragazketa bideo iragazki modulu kate bat erabiliz

en: Video filters are used to process the video stream.
eu: Bideo iragazkiak bideo jarioa garatzeko erabiltzen dira.

en: Video filters will be applied to the video stream.
eu: Bideo iragazkiak bideo jarioari ezarriko zaizkio

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
eu: Bideo iragazkiak bideo jarioei ezarriko zaizkie (gainjarpena ezarrita egon ondoren). Kakotxaz banandutako iragazki zerrenda sartu behar duzu.

en: Video frame-rate
eu: Bideo frame-neurria

en: Video height
eu: Bideo garaiera

en: Video input
eu: Bideo sarrera

en: Video input chroma format
eu: Bideo sarreraren margo heuskarria

en: Video input frame rate
eu: Bideo sarrerako frame neurria

en: Video input pin
eu: Bideo sarrera pina

en: Video memory
eu: Bideo oroimena

en: Video memory buffer height.
eu: Bideo oriomenaren buffer garaiera

en: Video memory buffer pitch in bytes.
eu: Bideo oroimenaren buffer malda bytetan.

en: Video memory buffer width.
eu: Bideo oriomenaren buffer zabalera

en: Video memory output
eu: Bideo oroimen irteera

en: Video mode
eu: Bideo modua

en: Video output URL
eu: Bideo irteera URL-a

en: Video output access method
eu: Bideo irteera bide metodoa.

en: Video output for Windows 7/Windows Vista with Platform update
eu: Bideo irteera  Windows 7/Windows Vista eguneraketa plataformakin

en: Video output module
eu: Bideo irteera modulua

en: Video output modules
eu: Bideo irteera moduloak

en: Video output muxer
eu: Bideo irteera multiplexatzailea

en: Video output pin
eu: Bideo irteera pina

en: Video pictures blending
eu: Bideo irudien nahasketa

en: Video port
eu: Bideo ataka

en: Video post processing filter
eu: Bideoaren prozesatze ondorengo iragazkiak

en: Video postrender callback
eu: Bideo aurkezondoreko atzeradeia

en: Video prerender callback
eu: Bideo aurkezaurre atzeradeia

en: Video quality post-processing level
eu: Bideo ontasuna prozesatze-ondorengo maila

en: Video scaling
eu: Bideo neurrirapena

en: Video scaling factor
eu: Bideo neurriketa ezaugarria

en: Video scaling filter
eu: Bideo neurriketa iragazkia

en: Video settings
eu: Bideo ezarpenak

en: Video size
eu: Bideo neurria

en: Video snapshot directory (or filename)
eu: Bideo berehalakoen zuzenbidea (edo agirizena)

en: Video snapshot file prefix
eu: Bideo berehalako agiri aurrizkia

en: Video snapshot format
eu: Bideo berehalako heuskarria

en: Video snapshot height
eu: Bideo berehalakoaren garaiera

en: Video snapshot width
eu: Bideo berehalakoaren zabalera

en: Video snapshots
eu: Bideo berehalakoak

en: Video splitter module
eu: Bideo banantzaile modulua

en: Video standard
eu: Bideo estandarra

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
eu: Bideo estandarra (Berezkoa, SECAM, PAL, edo NTSC).

en: Video title
eu: Bideo izenburua

en: Video transformation filter
eu: Bideo eraldaketa iragazkia

en: Video width
eu: Bideo zabalera

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
eu: Bideoa aurretik dagoen leiho honetan barneratuko da. 0 bada, leiho berri bat sortuko da.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
eu: Bideoa X11 erakusgailu honekin aurkeztui daiteke. Hutsik badago, berezko erakusgailua erabliko da.

en: Video4Linux2
eu: 4Linux2 Bideoa

en: Video4Linux2 Compressed A/V
eu: 4Linux2 Bideo  A/B Hertsituta

en: Video4Linux2 input
eu: 4Linux2 Bideo sarrera

en: VideoLAN Website...
eu: VideoLAN Webgunea...

en: Vietnamese
eu: Vietnamiera

en: Vietnamese (VISCII)
eu: Vietnamiera (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
eu: Vietnamiera (Windows-1258)

en: Visualization
eu: Ikuspena

en: Visualization:
eu: Ikuspena:

en: Visualizations
eu: Ikuspenak

en: Visualizations selector
eu: Ikusgarri hautatzailea

en: Visualize motion vectors
eu: Ikusi mugimendu bektoreak

en: Visualizer
eu: Ikusgailua

en: Visualizer filter
eu: Ikusgailu iragazkia

en: Vivid
eu: Bizia

en: VoD server module
eu: VoD zerbitzari moduloa

en: Vobsub subtitles parser
eu: Vobsub azpidatzi aztertzailea

en: Vocal
eu: Ahoskoa

en: Voice activity detection
eu: Ahots ekintza atzematea

en: Vol #
eu: Bolumen Z.

en: Vol max #
eu: Bolumen geh. Z.

en: Volapuk
eu: Volapukera

en: Volume
eu: Bolumena

en: Volume %d%%
eu: Bolumena %d%%

en: Volume Control
eu: Bolumen Agintea

en: Volume Down
eu: Jeitsi Bolumena

en: Volume Set
eu: Bolumen Ezarpena

en: Volume Up
eu: Igo Bolumena

en: Volume down
eu: Bolumena jeitsi

en: Volume normalization
eu: Bolumen normalkuntza

en: Volume normalizer
eu: Bolumen normalizatzailea

en: Volume of the audio input.
eu: Audio sarrera bolumena.

en: Volume up
eu: Bolumena igo

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
eu: Bolumena irakurgailuaren bidez agindu daiteke, eta ez <i>Aginte Nagusiak</i>.

en: Vorbis audio decoder
eu: Vorbis audio kodeatzailea

en: Vorbis audio encoder
eu: Vorbis audio kodeatzailea

en: Vorbis audio packetizer
eu: Vorbis audio paketatzailea

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
eu: Vorbis audio kodek aske bat da (honekin erabilgarria OGG)

en: Vu meter
eu: Vu-neurgailua

en: WAV demuxer
eu: WAV demultiplexatzailea

en: WAV muxer
eu: WAV multiplexatzailea

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
eu: WMA v1/v2 zuzenketa puntu audio dekodeatzailea.

en: WMServer RTSP dialect
eu: WMZerbitzariaren RTSP hizkelkia

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
eu: WM Zerbitzariak RSTP hizkelki ulertezina erabiltzen du. Parametro hau hautatuz VLC deituko da aukera batzuk hartzeko RFC 2326 gidalerroen aurkakoak.

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: WMV (Windows Media Video) 1 (hauekin erabilgarria MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: WMV (Windows Media Video) 2 (hauekin erabilgarria MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: WPL playlist import
eu: WPL irakur-zerrenda inportatzailea

en: Wait for I frame before toggling placeholder
eu: Itxaron I frame bat kokapena aldatu aurretik

en: Wall
eu: Horma

en: Wall video filter
eu: Hormako bideo iragazkia

en: Wallpaper
eu: Mahigain-irudia

en: Warning
eu: Kontuz

en: Warning: the key is already assigned to "
eu: Kontuz: tekla jadanik honi esleituta dago "

en: WarpOverlay!
eu: Irazki Gainjarpena!

en: Water effect
eu: Ur eragina

en: Wave
eu: Uhina

en: Wave video filter
eu: Uhin bideo iragazkia

en: Waves
eu: Uhinak

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
eu: VLC-ren hobespen agirien bertsio zaharrago bat aurkitu dugu.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
eu: Eskerrak ematea nahi dugu VLC herkidego osoari, aztertzaileei, gure erabiltzaileei eta ondorengo jendeari (eta ez daudenak...) beren laguntzagaitik software aske hau sortzean.

en: Website
eu: Webgunea

en: Weighted prediction for B-frames
eu: B-framentzako iragarpen haztatua

en: Weighted prediction for B-frames.
eu: B-framentzako iragarpen haztatua.

en: Weighted prediction for P-frames
eu: P-framentzako iragarpen haztatua

en: Welsh
eu: Galesera

en: Western European (Latin-9)
eu: Europa Mendebaldera (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
eu: Europa Mendebaldera (Windows-1252)

en: Wet
eu: Bustia

en: Wet mix
eu: Heze nahasketa

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
eu: Ahal denean, sarrera jarioa grabatua izango da jario irteera moduloa erabili beharrean

en: When scanning a directory, scan also all its subdirectories.
eu: Zuzenbide bat mihatzerakoan, mihatu ere azpizuzenbide guztiak.

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
eu: Ezartzen denean 'ez', neurri hau nahi da azal zaharrei aukera bat emateko bideoa irakurtzeko ere baina ez bideo etiketa ezartzeko

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
eu: Ezartzen duzunean VLC-ren eskabide honek sare maixu ordualari bezala jokatuko du aldiberetzerako aditzen ari diren bezeroentzat

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
eu: Bideo heuskarri eskuragarri daudenean, hautatu ezarpen honetatik hurbil dagoen bereizmena (baina ez handiagoa), lerro zenbatekoan. Erabili aukera hau ez baduzu CPU indar nahikorik edo sare bandazalerarik bereizmen handiak irakurtzeko.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
eu: UDP erabiliz jariotzerakoan, jarioa iragarria izan daiteke SAP/SDP iragarpen protokoloa erabiliz. Bide honetan, bezeroek ez dute idatzi behar izango igorpen-anitzeko helbideetan, beren irakur-zerrendan agertuko da SAP gain interfazea gaitzen badute.
    Zure jarioari izen bat ematea nahi badiozu, sartu ezazu hemen, bestela, berezko izen bat erabiliko da.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
eu: SAP usuri agintea ezgaituta dagoenean, honek utziko dizu ezartzea SAP arteko iragarpen aldizkapena zuzenduta.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
eu: Gaituta dagoenean, interfazeak elkarrizketa kutxa bat erakutsiko du erabiltzaile sarreraren bat beharrezkoa den bakoitzean.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
eu: Gaituta dagoenean, hobespenek eta/edo interfazeek aukera eskuragarri guztiak erakutsiko dituzte, baita erabiltzaile gehienek inoiz ikutu beharko ez lituzketenak.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
eu: Ezarrita dagoenean, SAP aztertzaileak baztertu egingo ditu iragarpen ez-bateragarri batzuk.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
eu: Modu hau gaituta dagoenean, pixelak zuri edo beltz erakutsiko dira. Muga balioa behean zehaztutako dizdira izango da.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
eu: Aukera hau gaituta dagoenean, jarioa irakurri eta transkodeatu/jariotu egingo da.
    
    Nabaritu honek CPU indar askoz gehiago behar duela transkodeaketa edo jariotze arrunt batek baino.

en: When track starts playing
eu: Bideak irakurketa hasitakoan

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
eu: PVR sarrera erabiltzerakoan (edo iturburu oso ezegonkor bat), hau 10000-an ezarri beharko zenuke.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
eu: Eskabide bakar aukera erabiltzerakoan, lerrokatu gaiak irakur-zerrendan eta heutsi uneko gai irakurketari.

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
eu: Zein hizki azalpen erabili Kate jarioak ez badu adierazten erabiltzeko hizki neurri bereizirik (izena, neurria, etab.). Izena hutsik uzteak Tigerri hizki neurri egokienak hautatzea baimentzen dio.

en: White
eu: Zuria

en: White Blue
eu: Zuri Urdina

en: White Crush for Blue
eu: Zuri Menperakuntza Urdinarentzat

en: White Crush for Green
eu: Zuri Menperakuntza Orlegiarentzat

en: White Crush for Red
eu: Zuri Menperakuntza Gorriarentzat

en: White Green
eu: Zuri Orlegia

en: White Level for Blue
eu: Zuri Maila Urdinarentzat

en: White Level for Green
eu: Zuri Maila Orlegiarentzat

en: White Level for Red
eu: Zuri Maila Gorriarentzat

en: White Red
eu: Zuri Gorria

en: White balance temperature (K)
eu: Zuri oreka berotasuna (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
eu: Zuri oreka berotasuna, margo baten berotasuna Kelvinetan da (2800 gutxieneko goritasuna da, 6500 gehienezko egunargia da).

en: Wide-band (16kHz)
eu: Banda zabala (16kHz)

en: Width
eu: Zabalera

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed (default : 10).
eu: Erakutsiko den barra bakoitzaren zabalera pixeletan BarraGrafikan (berezkoa :10).

en: Width in pixels of the border between miniatures.
eu: Zabalera pixeletan txikirudien arteko hertzetan

en: Width of motion compensation blocks
eu: Mugimendu orekatze blokeen zabalera

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
eu: Hartu behar den jarioaren zabalera (-1 berezatzematez)

en: Width of the virtual room
eu: Gela birtualaren zabalera

en: Width of video or subtitle elementary streams
eu: Ohinarrizko jarioen bideoaren edo azpidatzi zabalera

en: Win32 font renderer
eu: Win32 hizki aurkezlea

en: Win32 waveOut extension output
eu: waveOut Win32 hedapen irteera

en: Window
eu: Leihoa

en: Window decorations
eu: Leiho ederkuntzak

en: Window handle (HWND)
eu: Leiho kudeaketa (HWND)

en: Window properties
eu: Leiho ezaugarriak

en: Window size
eu: Leiho neurria

en: Windows GAPI video output
eu: Windows GAPI bideo irteera

en: Windows GDI video output
eu: Windows GDI bideo irteera

en: Windows Media NSC metademux
eu: Windows Media NSC Metademultiplexaketa

en: Windows Service interface
eu: Windows Zerbitzu interfazea

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
eu: Erabilitako azken azalaren Windows itxurapena. Aukera hau berezgaitasunez eguneratzen da, ez ikutu.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
eu: Leihoen argikaitztasuna 0.1 eta 1 artean.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
eu: Aukera hau egiaztatutakoan, bolumen igoera, bolumen jeistea eta mututu botoiak zure teklatuan betik aldatuko dute zure erabidearen bolumena. Aukera hau ezegiaztatzen denean, bolumenaren botoiak VLC-ren bolumena aldatu egingo da VLC hautatua denean eta erabideaen bolumena aldatutakoan VLC ez denean hautatua.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
eu: Aukera hau gaituta, irakurketa berezgaitasunez pausatuko da leihoa ikonotzerakoan.

en: Wolof
eu: Wolofera

en: Workaround bugs
eu: Lan egin akats inguru batean

en: Workaround for France
eu: Frantzia inguruko lana

en: Wrapper filter output
eu: Estalki iragazki irteera

en: Wrapper filter verbosity
eu: Estalki iragazkiaren berritsukeria

en: Write every 128th miniframe to a folder.
eu: Idatzi 128 miniframe bakoitzetik behin agiritegi batean.

en: Write process id to file
eu: Idatzi agiriarentzako garapen id-a

en: Writer
eu: Idazlea

en: Writes process id into specified file.
eu: Idazten du agiriarentzako aurrerabide id-a

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
eu: Eradonkiaren goiko ezker bazterraren X antolakuntza

en: X Screensaver disabler
eu: X leihobabesle ezgaitzailea

en: X coordinate
eu: X antolakuntza

en: X coordinate of the bargraph.
eu: Barragrafikaren X antolakuntza

en: X coordinate of the encoded subtitle
eu: Kodeatutako azpidatziaren X antolakuntza

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
eu: Logoaren X antolakuntza. Logoa ezker-klikatuz mugitu dezakezu.

en: X coordinate of the mask.
eu: Mozorroaren X antolakuntza

en: X coordinate of the rendered image
eu: Aurkeztutako irudiaren X antolakuntza

en: X coordinate of the rendered subtitle
eu: Aurkeztutako azpidatziaren X antolakuntza

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
eu: Goren ezker bazterraren X antolakuntza eradonkian (- ez bada).

en: X offset
eu: X zehazpena

en: X offset, from the left screen edge.
eu: X zehazpena, leihoaren ezker hertzetik.

en: X window
eu: X leihoa

en: X11 display
eu: X11 erakusleihoa

en: X11 video output (XCB)
eu: X11 bideo irteera (XCB)

en: X11 video window (XCB)
eu: X11 bideo leihoa (XCB)

en: X11 window ID
eu: X11 leiho ID-a

en: XA demuxer
eu: XA demultiplexatzailea

en: XDG screen saver inhibition
eu: XDG leihobabesle  eragozpena

en: XDG-screensaver
eu: XDG-leihobabeslea

en: XML OSD configuration importer
eu: OSD XML itxurapen inportatzailea

en: XML Parser (using libxml2)
eu: XML Aztertzailea (libxml2 erabiliz)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
eu: XML Irakur-zerrenda Elkarbanagarri Heuskarria (XSPF)

en: XOSD interface
eu: XOSD interfazea

en: XSPF playlist
eu: XSPF irakur-zerrenda

en: XSPF playlist export
eu: XSPF irakur-zerrenda esportapena

en: XSPF playlist import
eu: XSPF irakur-zerrenda inportatzailea

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
eu: XSPF irakur-zerrenda|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML irakur-zerrenda|*.html

en: XVideo
eu: XBideo

en: XVideo adaptor number
eu: XBideo egokigailu zenbakia

en: XVideo format id
eu: XBideo heuskarri id-a

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
eu: Erabiltzeko XBideoa hardware egokigailua. Berez, VLC-k lehen egokigailu eraginkorra erabiliko du.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
eu: Erabiltzeko XBideo irudi heuskarria. Berez, VLC saiatuko da bideo irakurketarako eraginkorrena erabiltzen.

en: XVideo output (XCB)
eu: XBideo irteera (XCB)

en: Xhosa
eu: Xhosaera

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
eu: Eradonkiaren goiko ezker bazterraren Y antolakuntza

en: Y coordinate
eu: Y antolakuntza

en: Y coordinate of the bargraph.
eu: Barragrafikaren Y antolakuntza

en: Y coordinate of the encoded subtitle
eu: Kodeatutako azpidatziaren Y antolakuntza

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
eu: Logoaren Y antolakuntza. Logoa mugitu dezakezu ezker-klikatuz.

en: Y coordinate of the mask.
eu: Mozorroaren Y antolakuntza

en: Y coordinate of the rendered image
eu: Aurkeztutako irudiaren Y antolakuntza

en: Y coordinate of the rendered subtitle
eu: Aurkeztutako azpidatziaren Y antolakuntza

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
eu: Goren ezker bazterraren Y antolakuntza eradonkian (- ez bada).

en: Y offset
eu: Y zehazpena

en: Y offset, down from the top.
eu: Y zehazpena, behetik gora.

en: YUV output
eu: YUV irteera

en: YUV video output
eu: YUV bideo irteera

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
eu: YUV-Margo kuboa V-planoan zehar aldatzen ( 0 - 127 ).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
eu: YUV4MPEG2 burutresna (berez ezgaituta)

en: YUVP converter
eu: YUVP Bihurgailua

en: Yellow
eu: Horia

en: Yes
eu: Bai

en: Yiddish
eu: Yiddishera

en: Yoruba
eu: Jorubera

en: You are using the Qt4 Interface.
eu: Qt4 Interfazea erabiltzen ari zara.

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
eu: Hemen hautatu dezakezu CPU-aren bizkortze batzuk ezgaitzea. Erabili oso kontuz!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Audio irteera erabat ezgaitu dezakezu. Audio dekodeaketa ekinaldia ez da egingo, horrela prozesatze indar apur bat aurreztuko da.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
eu: Azpi-irudi prozesatzea erabat ezgaitu dezakezu.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Bideo irteera erabat ezgaitu dezakezu. Bideo dekodeaketa ekinaldia ez da egindo, prozesatze indar apur bat aurreztuko delarik.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
eu: Nahi baduzu gardentasun eragin oro ezgaitu dezakezu. Hau nagusiki erabilgarria da leihoak mugitzerakoan zuzen jokatzenez duenean.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
eu: Makrobloke-zuhaitzaren erabilpena ezgaitu dezakezu neurri-agintean

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
eu: Eradonki elementuen (x,y) zehazpenak behartu ditzakezu (bakarrik erabiltzen da kokapen metodoa "zehazpenak"-tan ezarrita badago). Kakotxaz banandutako antolakuntza zerrenda bat eman behar duzu (adib: 10,10,150,10).

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
eu: OSD menuak bideoan duen kokapena behartu dezakezu en el video (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erabilii ditzekezu, adib. 6 = goren-eskuinean).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
eu: Bideo berehalkoaren garaiera behartu dezakezu. Berez jatorrizko garaiera heutsiko dio (-1). 0 erabiliz  zabalera neurrituko da ikuspegi mailari heusteko.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Irudiaren garaiera behartu dezakezu. Berez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Irudiaren zabalera behartu dezakezu. Berez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Berinpearen kokapena behartu dezakezu bideoan (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erebili ditzakezu, adib = 6 goren-eskuin).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Eradonkiaren lerrokapena behartu dezakezu bideoan (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erebili ditzakezu, adib = 6 goren-eskuin).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
eu: Eradonkiko elementuen ordena behartu dezakezu. Kakotxaz banandutako irudi zerrenda ID bat eman behar duzu. ID hauek "eradonki-zubia" moduloan izendatuta daude.

en: You can enforce the picture position on the overlay (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
eu: Irudiaren kokapena behartu dezakezu gainjarpenean (0=erdian, 1=ezker, 2=eskuin, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erabili ditzakezu, adib. 6=goren-eskuin).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
eu: Bideo leihoaren goren ezker bazterreko kokapena behartu dezakezu (X antolakuntza)

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
eu: Bideo leihoaren goren ezker bazterreko kokapena behartu dezakezu (Y antolakuntza)

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
eu: Azpi-irudiaren kokapena behartu dezakezu bideoan (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erabili ditzekezu, adib. 6=goren-eskuinean).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
eu: Teletestoaren kokapena behartu dezakezu bideoan (0=erdia, 1=ezker, 2=eskuin, 4=goren, 8=beheren, balio hauen bitarikoak ere erabili ditzakezu, adib. 6 = goren-eskuin).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Idazkiak bideoan duen kokapena behartu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goren, 8=beheren; balio hauen bitarikoak ere erabili ditzakezu, adib. 6 = goren-eskuin).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideoaren garaiera behartu dezakezu. Berez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideo zabalera behartu dezakezu. Berez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
eu: Bideo berehalkoaren zabalera behartu dezakezu. Berez jatorrizko zabalerari heutsiko dio (-1). 0 erabiliz  zabalera neurrituko da ikuspegi mailari heusteko.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
eu: Hemen sartu dezakezu berezko jario irteera katea. Begiratu agirietan kate hauek nola eraiki ikasteko. Oharra: kate hau jario guztientzat gaituko da.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are 0 (undefined), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
eu: Audio irteera maiztasuna behartu dezakezu hemen. Balio arruntak hauek dira 0 (zehaztugabea), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
eu: Kakotxaz banandutako sarrera zerrenda bat eman dezakezu batera kateduratuko direnak arrunt baten ondoren.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
eu: Eskuz eman dezakezu lastermarka zerrenda bat jarioarentzak forma honetan "{izena=lastermarka-izena,denbora=aukerazko-denbora-zehazpena,byte-k=aukerazko-byte-zehazpena},{...}"

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
eu: Eskuz hautatu dezakezu interfazearentzako hizkuntza. Erabidearen hizkuntza berez-atzemana da hemen "berezkoa" adierazten bada.

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
eu: OSD menua mugitu dezakezu ezker-klikatuz.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
eu: Mugimendu bektoreak gainjarri ditzakezu (geziak irudiak nola mugitzen diren erakusten) irudian. Balio hau mozorro bat da, balio hauetan ohinarrituta:
    1 - ikusi aurrera P-framen iragarritako MV-ak
    2 - ikusi aurrera B-framen iragarritako MV-ak 
    4 - ikusi atzera B-framen iragarritako MV-ak
    Bektore guztiak ikusteko, balioa izan behar da 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
eu: VLC-rentzako "interfaze gehigarriak" hautatu ditzakezu. Berezko interfazearekin batera abiaraziko dira hondoan. Erabili kakotxaz banandutako interfaze modulu zerrenda. (balio arruntak dira "rc" (hurruneko agintea), "http", "keinuak" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
eu: VLC.-rentzako aginte interfazeak hautatu ditzakezu.

en: You can select local files with the following list and buttons.
eu: Tokiko agiriak hautatu ditzakezu hurrengo zerrenda eta botoiekin.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
eu: Hautatu dezakezu zein VoD zerbitzari moduloa erabiltzea nahi duzun. Ezarri hau `vod_rtsp' bezala zaharrera aldatzeko, ordeko moduloa.

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
eu: Hautatu dezakezu zein oroimen kopiatze modulu erabiltzea nahi duzun. Berez VLC-k zure hardwareak sostengatzen duen azkarrena hautatuko du.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
eu: Berezko audio irteera bolumena ezarri dezakezu hemen, 0 eta 1024 arteko mailan.

en: You can use a custom User agent or use a known one
eu: Norbere Erabiltzaile ordezkaria erabili dezakezu edo ezagutzen duzun bat

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
eu: Klonentzako bideo irteera modulo bereizia erabili dezakezu. Erabili kakotxaz banandutako modulu zerrenda bat.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
eu: Aukera hau erabili dezakezu azpidatziak filmaren azpian jartzeko, filmaren gainean ordez. Saiatu kokapen askorekin.

en: You can zoom the video by the specified factor.
eu: Bideoan zooma egin dezakezu adierazitako ezaugarritik.

en: You have the latest version of VLC media player.
eu: VLC Multimedia irakurgailuaren azken bertsioa duzu.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
eu: Bi aukera duzu::
     - Interfazea jatorrizko bideo neurrira birneurriratuko da
     - Bideoa interfazearen neurrira egokituko da
     Berez, interfazea birneurriratuko da jatorrizko bideoaren neurrira.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
eu: Hurrengo hiru paremetroetako bat bete behar duzu, VLC-k berez-atzemango du bestea jatorrizko ikuspegi maila erabiliz

en: You must set a name for the profile.
eu: Izen bat ezarri behar duzu profilarentzat.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
eu: Arrunt shoucast moduloa Ogg jarioekin harpidetu behar duzu. Ahal da ere jariotu MP3 ordez, horrela MP3 jarioak bidali ditzakezu shoutcast/icecast zerbitzarira.

en: You should configure your speaker layout with the "Audio Midi Setup" utility in /Applications/Utilities. Stereo mode is being used now.
eu: Zure hotsgorailu banaketa itxuratu beharko zenuke "Audio Midi Ezarpena" erabiliz /Aplikazioak/Erabilgarriak-en. Estereo modua orain erabilia izaten ari da.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
eu: Zure Mac ez dirudi sarrera gailu egokiarekin tresnaturik dagoenik. Mesedez egiaztatu zure elkartzaileak eta gidagailuak.

en: Your account was rejected.
eu: Zure kontua baztertua izan da.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
eu: Zerbitzariarekin elkarketatzeko zure asmoa baztertua izan da.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
eu: Zure erakusgarria ireki eta irakurriko da jariotzeko edo gordetzeko

en: Your input can't be opened
eu: Zure sarrera ezin da ireki

en: Your password was rejected.
eu: Zure sarhitza baztertua izan da.

en: Your system AACS decoding library does not work. Missing keys?
eu: Zure sistemaren AACS dekodeaketa liburutegia ez dabil. Giltza gabe?

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
eu: Zure sistemaren BD+ dekodeaketa liburutegia ez dabil. Itxuratu gabe?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
eu: Zure leiho kudeatzaileak ez du aplikazio zerrenda bat ematen.

en: ZPL playlist import
eu: ZPL irakur-zerrenda inportatzailea

en: Zhuang
eu: Zhuangera

en: Zip access
eu: Zip sarbidea

en: Zip files filter
eu: Zip agiri iragazkia

en: Zone 0: Top gradient
eu: 0 Eremua: Goren gradientea

en: Zone 0:top
eu: 0 Eremua: goren

en: Zone 1: Right gradient
eu: 1 Eremua: Eskuin gradientea

en: Zone 1:right
eu: 1 Eremua: eskuina

en: Zone 2: Bottom gradient
eu: 2 Eremua: Beheren gradientea

en: Zone 2:bottom
eu: 2 Eremua: beheren

en: Zone 3: Left gradient
eu: 3 Eremua: Ezker gradientea

en: Zone 3:left
eu: 3 Eremua: ezkerra

en: Zone 4: Summary gradient
eu: 4 Eremua: Laburpen gradientea

en: Zone 4:summary
eu: 4 Eremua: laburpena

en: Zone Layout for the build-in Atmo
eu: Atmon eraikitzeko Eremu Asmoa

en: Zones on left / right side
eu: Eremuak ezker / eskuin aldean

en: Zoom
eu: Handitu

en: Zoom mode: %s
eu: Zoom modua: %s

en: Zoom video
eu: Bideo Zooma

en: Zooming reset
eu: Birrezarri zooma

en: Zulu
eu: Zuluera

en: [Display]
eu: [Erakusleihoa]

en: [Filebrowser]
eu: [Agiri bilatzailea]

en: [Global]
eu: [Globala]

en: [Loop]
eu: [Bigizta]

en: [Player]
eu: [Irakurgailua]

en: [Playlist]
eu: [Irakur-zerrenda]

en: [Random]
eu: [Aldizka]

en: [Repeat]
eu: [Birregin]

en: [cdda:][device][@[track]]
eu: [cdda:][gailua][@[bidea]]

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
eu: [vcd:][gailua][@[izenburua][,[atala]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
eu: gehitu --aurreratu zure komando lerrora aukera aurreratuak ikusteko.

en: address to bind to (helper setting for dst)
eu: helbidea hona lotzeko  (dst-rako laguntzaile ezarpenak)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
eu: helbidea:vlc irakurgailua dst,dst=lotu+'/'+helburua. aditzeko barrurako jarioen laguntzaile ezarpenera lotzeko ataka. dst-parametroak hau baliogabetzen du

en: all
eu: dena

en: antiflicker
eu: nirnir-aurkakoa

en: antiflicker video filter
eu: Nirnir-aurkako bideo iragazkia

en: ask for extra verbosity when displaying help
eu: galdetu berritsukeria gehigarriagaitik laguntza erakutsitakoan

en: auto
eu: berez

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
eu: berez - utzi kodeatzaileari sarreraren arabera erabakitzen (Hoberena)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
eu: berezgaitasunez - utzi kodeatzaileari sarreraren arabera erabakitzen (Hoberena)

en: bits
eu: bit

en: blocks
eu: bloke

en: buffers
eu: buffer

en: clean effects
eu: garbitu eraginak

en: collapse
eu: erauzi

en: column border
eu: zutabe hertza

en: cycles per degree
eu: aldi graduko

en: dc1394 input
eu: dc1394 sarrera

en: debug
eu: Garbiketa

en: decoder
eu: dekodeatzailea

en: defines the how the output color should be calculated based on previous color
eu: zehazten du molako irteera margoa kalkulatu behar den aurreko margoan ohinarrituta

en: device, fifo or filename
eu: Gailua, fifo edo agirizena

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
eu: gailua, fifo edo agirizena yuv frameak idazteko ere

en: disabled
eu: ezgaituta

en: end
eu: amaiera

en: errors
eu: akatsak

en: expand
eu: hedatu

en: extended selection list
eu: hautapen zerrenda hedatuta

en: fast
eu: azkar

en: filename for stream (helper setting for dst)
eu: jariorako agirizena (laguntzaile ezarpena dst-rako)

en: fixed
eu: finkatuta

en: float
eu: gainekoa

en: fnordlicht options
eu: fnordlicht aukerak

en: for devices with more than five channels / zones write down here for each channel the zone number to show and separate the values with , or ; and use -1 to not use some channels. For the classic AtmoLight the sequence 4,3,1,0,2 would set the default channel/zone mapping. Having only two zones on top, and one zone on left and right and no summary zone the mapping for classic AtmoLight would be -1,3,2,1,0
eu: bost bide / eremu  baino gehiagoko gailuentzat idatzi hemen bide bakoitzarentzako erakusteko eremu zenbakia eta banandu itzazu balioak honekin , edo ; eta erabili -1 bide batzuk ez erabiltzeko. AtmoLight klasikoarentzako sekuentzia 4,3,1,0,2 ezarriko da berezko bide/eremu mapaketarako. Edukiz bi eremu bakarrik goren, eta eremu bat ezkerrean eta eskuinean eta laburpen eremurik gabe AtmoLightentzako mapaketa klasikoa izango litzake -1,3,2,1,0

en: force coding frame as separate interlaced fields
eu: behartu framearen kodeaketa eremu elkarlotu banandu bezala

en: force coding frame as single picture
eu: behartu framearen kodeaketa irudi bakar bezala

en: fps
eu: fs-ko

en: frames
eu: frame

en: full
eu: osoa

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
eu: Osoa - Mugimendu orekatze blokeen gainjartze osoa

en: full - One code block per subband
eu: Osoa - kode bloke bat azpibandako

en: hearing impaired
eu: gorrentzako

en: height
eu: garaiera

en: height of the overlapping area (in %)
eu: gainjarritako eremuaren garaiera (%-tan)

en: iOS OpenGL ES video output (requires UIView)
eu: iOS OpenGL OJ bideo irteera (beharrezkoa UIView)

en: iTunes Music Library importer
eu: iTunes Musika Liburutegi inportatzailea

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
eu: nahi baduzu AtmoLight aginte softwarea VLC-k abiaraztea, sartu AtmoWinA.exe helburu osoa hemen.

en: integer
eu: osokia

en: it contains the average of all pixels in the sample image (only useful for single channel AtmoLight)
eu: irudi lagin baten pixel guztien bataz-bestekoa du (bakarrik erabilgarria AtmoLight bide bakarrerako)

en: large - use large code blocks
eu: Handia - kode bloke handiak erabiltzen ditu

en: large - use large motion compensation blocks
eu: handia - erabili mugimendu orekatze bloke handiak

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
eu: last.fm erabiltzaile-izena edo sarhitza ez da zuzena. Mesedez egiaztatu zure ezarpenak eta birrabiarazi VLC.

en: last.fm: Authentication failed
eu: last.fm: Egiaztapen hutsegitea

en: left and right side having always the same number of zones
eu: ezker eta eskuin aldeak betik dute eremu zenbateko berdina

en: length of the overlapping area (in %)
eu: gainjarpen eremuaren luzera (%-tan)

en: libavformat access output
eu: libavformat sarbide irteera

en: libprojectM effect
eu: libprojectM eragina

en: main program
eu: Programa nagusia

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
eu: lagin saretxo ikusgarri bat egiten du leihoan pixel zuriak bezala

en: medium - use medium motion compensation blocks
eu: ertaina - erabili mugimendu orekatze bloke ertainak

en: medium - use medium sized code blocks
eu: Ertaina - neurri ertaineko kode blokeak erabiltzen ditu

en: middle position (in %)
eu: kokapen ertaina (%-tan)

en: motion
eu: mugimendua

en: motion control interface
eu: mugimendu aginte interfazea

en: no
eu: ez

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
eu: itxurapen aukera bat ere ez da gertatuko eta ezta ere gordeko itxurapen agiria

en: none
eu: bat ere ez

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
eu: ezer ez- Mugimendu orekatze blokeen gainjartze gabe

en: none: use closed GOPs only
    normal: use standard open GOPs
    bluray: use Blu-ray compatible open GOPs
eu: bat ere ez: erabili GOP itxia bakarrik
    normala: erabili GOP estandar irekia
    bluray: erabili Blu-rayrekin bateragarria den GOP irekia

en: normal
eu: arrunt

en: offsets
eu: zehazpenak

en: packetizer
eu: paketatzailea

en: packets
eu: pakete

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
eu: zatia - Mugimendu konpensazio blokeak hein batean bakarrik gainjarrita

en: perceptual distance
eu: Oharmen hurruntasuna

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
eu: Oharmen hurruntasuna oharmen zama kalkulatzeko

en: perceptual weighting method
eu: Hartzeko gehigarri metodoa

en: play list
eu: irakur zerrenda

en: print a list of available modules
eu: irarkitu modulu eskuragarrien zerrenda

en: print a list of available modules with extra detail
eu: irarkitu modulu eskuragarrien zerrenda xehetasun gehigarriekin

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
eu: irarkitu VLC-ren laguntza (bitarikotu daiteke  --aurreratua eta  --berritsukeria-laguntzarekin)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
eu: irarkitu VLC-ren laguntza eta bere modulu guztiena (bitarikotu daiteke  --aurreratua eta  --berritsukeria-laguntzarekin)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
eu: irarkitu laguntza adierazitako moduloan (bitarikotu daiteke hauekin --aurreratua eta --laguntza-berritsua) Aurrezenbakitu modulo izena honekin = bat etortze zehatzentzat

en: print version information
eu: irarkitu bertsio argibideak

en: projectM configuration file
eu: projectM itxurapen agiria

en: projectM preset path
eu: projectM helburu aurrezarria

en: reset the current config to the default values
eu: birrezarri oraingo itxurapena berezko balioetan

en: resets the current plugins cache
eu: birrezarri oraingo pluginen katxeak

en: row border
eu: lerro hertzak

en: sec.
eu: seg.

en: selection list
eu: hautapen zerrenda

en: simple
eu: arrunta

en: slow
eu: astiro

en: small - use small code blocks
eu: Txikia - kode bloke txikiak erabiltzen ditu

en: small - use small motion compensation blocks
eu: txikia - erabili mugimendu orekatze bloke txikiak

en: spatial
eu: hedapena

en: string
eu: katea

en: temporal
eu: Aldibaterako

en: type
eu: mota

en: unknown type
eu: mota ezezaguna

en: use alternate config file
eu: erabili ordezko itxurapen agiria

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
eu: Erabili GOP irekia, bluray bateragarritasunerako erabili ere bluray-baterag aukera

en: v4l2 controls
eu: v4l2 aginteak

en: v4l2 driver controls
eu: v4l2 gidagailu aginteak

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
eu: vcdx://[gailua-edo-agiria][@{P,S,T}num]

en: visual impaired commentary
eu: itsuentzako aipamenak

en: warnings
eu: oharrak

en: width
eu: zabalera

en: x offset
eu: x zehazpena

en: x264 preset and tuning selection
eu: x264 aurrezarpena eta sintonizazio hautapena

en: x264 profile and level selection
eu: x264 profila eta maila hautapena

en: y offset
eu: y zehazpena

en: yes
eu: bai

en: yes: %@ @ %@ kb/s
eu: bai: %@ @ %@ kb/s

en: | @name logo-file STRING . . .the overlay file path/name
eu: | @name logo-file KATEA . . .gainjarpen agiriaren helburua/izena

en: | @name logo-position #. . . . . . . . relative position
eu: | @name logo-position #. . . . . . . . kokapen erlatiboa

en: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparency
eu: | @name logo-transparency #. . . . . . . . gardentasuana

en: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
eu: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .zehaztu ezkerretik

en: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
eu: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . zehaztu gorenetik

en: | @name marq-color # . . . . . . . . . . font color, RGB
eu: | @name marq-color # . . . . . . . . . hizki margoa, RGB

en: | @name marq-marquee  STRING  . . overlay STRING in video
eu: | @name marq-marquee  KATEATU  . . gainjarri KATEA bideoan

en: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacity
eu: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . .  argikaitztasuna

en: | @name marq-position #. . .  .relative position control
eu: | @name marq-position #. . .  .kokapen aginte erlatiboa

en: | @name marq-size # . . . . . . . . font size, in pixels
eu: | @name marq-size # . . . . . . . hizki neurria, pixeletan

en: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . timeout, in ms
eu: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . itxaronaldia, sm-tan

en: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
eu: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .zehaztu ezkerretik

en: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
eu: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . zehaztu gorenetik

en: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .mosaic alignment
eu: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .eradonki lerrokapena

en: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .number of cols
eu: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .zutabe zenbatekoa

en: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontal border
eu: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . etzeneko hertza

en: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .height
eu: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .garaiera

en: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .aspect ratio
eu: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .ikuspegi neurria

en: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . list of offsets
eu: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . zehazte zerrenda

en: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . order of pictures
eu: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . irudien ordena

en: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .position
eu: | @name mosaic-position {0=berez,1=zuzenduta} . . . .kokapena

en: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .number of rows
eu: | @name mosaic-rows #  . . . . . . . . . . . lerro zenbatekoa

en: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertical border
eu: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . zutikako hertza

en: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . width
eu: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . zabalera

en: | @name mosaic-xoffset # . . . .top left corner position
eu: | @name mosaic-xoffset # . . . .goren ezker bazter kokapena

en: | @name mosaic-yoffset # . . . .top left corner position
eu: | @name mosaic-yoffset # . . . .goren ezker bazter kokapena

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
eu: | achan [X]. . . . . . . . . .  ezarri/lortu audio bideak

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
eu: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . gehitu XYZ irakur-zerrendara

en: | adev [X] . . . . . . . . . . .  set/get audio device
eu: | adev [X] . . . . . . . . . . .  ezarri/lortu audio gailua

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
eu: | atrack [X] . . . . . . . . . . . ezarri/lortu audio bidea

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
eu: | byte bidalita     : %8.0f kB

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
eu: | chapter [X]  . . . . ezarri/lortu uneko gaiaren atala

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
eu: | chapter_n  . . . . . .  uneko gaiaren hurrengo atala

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
eu: | chapter_p  . . . .  uneko gaiaren aurreko atala

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
eu: | clear . . . . . . . . . . . . . . garbitu irakur-zerrenda

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
eu: | demultiplexatze bitneurria    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
eu: | demultiplexatze byte irakurketa : %8.0f kB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
eu: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . lerrokatu XYZ irakur-zerrendan

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
eu: | f [eragin|eten] . . . . . . . . . . . . aldatu ikusleiho-osoan

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
eu: | faster . . . . . . . . . .  jarioaren irakurketa azkarrena

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
eu: | fastforward  . . . . . . . .  .  ezarri gehienezko neurrian

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
eu: | frame. . . . . . . . . .  irakurri framenka

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
eu: | get_length . . . .  uneko jarioaren luzera

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
eu: | get_time . . segundu igarota jarioa hasi denetik

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
eu: | get_title . . . . .  uneko jarioaren izenburua

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
eu: | goto . . . . . . . . . . . . . .  joan gaira aurkibidean

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
eu: | help . . . . . . . . . . . . . . . laguntza mezu hau

en: | info . . . . .  information about the current stream
eu: | info . . . . .  uneko jarioari buruzko argibideak

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
eu: | sarrera bitneurria    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
eu: | sarrera byte irakurketa : %8.0f kB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
eu: | is_playing . . . .  1 jarioa irakurtzen bada, 0 bestela

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
eu: | key [lastertekla izena] . . . . . .  antzeztu lastertekla sakatzea

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
eu: | logout . . . . . . .  irten (hartune elkarketan badago)

en: | longhelp . . . . . . . . . . . a longer help message
eu: | longhelp . . . . . . . . . . . laguntza mezu luzeago bat

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
eu: | loop [eragin|eten] . . . . . . . . . aldatu irakur-zerrenda bigizta

en: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] use menu
eu: | menu . . [eragin|eten|gora|behera|ezker|eskuin|hautatu] erabili menua

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
eu: | next . . . . . . . . . . . . . .  irakur-zerrendako hurrengo gaia

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
eu: | normal . . . . . . . . . .  jarioaren irakurketa arrunta

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
eu: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  aldatu pausatu

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
eu: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . irakurri jarioa

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
eu: | playlist . . . . .  erakutsi uneko gaiak irakur-zerrendan

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
eu: | prev . . . . . . . . . . . .  irakur-zerrendako aurreko gaia

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
eu: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . . utzi vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
eu: | random [eragin|eten] . . . . . . .  aldatu aldizkako jauzia

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
eu: | repeat [eragin|eten] . . . .  aldatu irakur-zerrendako gaia birrirakurri

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
eu: | rewind  . . . . . . . . . . . .  ezarri gutxieneko neurrian

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
eu: | seek X . . . bilatu segundutan, adibidez 'bilatu 12'

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
eu: | bitneurria bidaltzen  :   %6.0f kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
eu: | slower . . . . . . . . . .  jarioaren irakurketa astiroena

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
eu: | snapshot . . . . . . . . . . . . hartu bideoaren berehalako bat

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
eu: | stats  . . . . . . . .  erakutsi estatistika argibideak

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
eu: | status . . . . . . . . . . . uneko irakur-zerrendaren egoera

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
eu: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . gelditu jarioa

en: | strack [X] . . . . . . . . . set/get subtitles track
eu: | strack [X] . . . . . . . . . ezarri/lortu azpidatzi bidea

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
eu: | title [X]  . . . . . . ezarri/lortu uneko gaiaren izenburua

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
eu: | title_n  . . . . . . . .  uneko gaiaren hurrengo izenburua

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
eu: | title_p  . . . . . .  uneko gaiaren aurreko izenburua

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
eu: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  ezarri/lortu bideo mozketa

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
eu: | voldown [X]  . . . . . .  jeitsi audio bolumena X urrats

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
eu: | volume [X] . . . . . . . . . .  ezarri/lortu audio bolumena

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
eu: | volup [X]  . . . . . . .  igo audio bolumena X urrats

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
eu: | vratio [X]  . . . . . . . ezarri/lortu bideo ikuspegi neurria

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
eu: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . ezarri/lortu bideo bidea

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
eu: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  ezarri/lortu bideo zooma
