vlc 2.0.1 - en to be translation catalogue (5613 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
be: 
    Змесціва захавана ў файл vlc-help.txt .

en: 
    Press the RETURN key to continue...
be: 
    Для працягу націсніце УВОД

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
be: 
    Увага! Калі вы не бачыце графічны інтэрфейс VLC, запусціце камандны радок, перайдзіце ў каталог з VLC і выканайце "vlc -I qt"

en:       bytes sent       : %8.0f KiB
be:       адпраўлена байтаў                  : %8.0f КіБ

en:       demux bitrate    :   %6.0f kb/s
be:       бітрэйт на дэмультыплексары          : %6.0f Кб/с

en:       demux bytes read : %8.0f KiB
be:       прачытана байтаў на дэмультыплексары : %8.0f КіБ

en:       input bitrate    :   %6.0f kb/s
be:       бітрэйт на ўваходзе                  : %6.0f Кб/с

en:       input bytes read : %8.0f KiB
be:       прачытана байт на ўваходзе           : %8.0f КіБ

en:       packets sent     :    %5i
be:       адпраўлена пакетаў                 :    %5i

en:       sending bitrate  :   %6.0f kb/s
be:       бітрэйт пры адпраўцы               :   %6.0f Кб/с

en:   [Audio Decoding]
be:   [Дэкадаванне аўдыё]

en:   [Incoming]
be:   [Увод]

en:   [Streaming]
be:   [Патокавая перадача]

en:   [Video Decoding]
be:   [Дэкадаванне відэа]

en:  (default disabled)
be: (па змаўчанні выключана)

en:  (default enabled)
be: (па змаўчанні ўключана)

en:  .                      Show/Hide hidden files
be:  .                      Паказаць/схаваць схаваныя файлы

en:  /                      Look for an item
be:  /                      Пошук пазіцыі

en:  <, >                   Next/Previous chapter
be:  <, >                   Наступны/папярэдні раздзел

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
be:  <Enter>                Даданне выбранага файла ў плэйліст

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
be: <улева>,<управа>       Перамотка -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
be:  <PageUp>,<PageDown>    Перамяшчэнне па саронках акна

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
be:  <space>                Даданне выбранага каталога ў плэйліст

en:  <space>                Pause/Play
be:  <прабел>               Паўза/прайграць

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
be:  <Home>,<End>           Перамяшчэнне ў пачатак/канец спісу

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
be:  <уверх>,<уніз>         Перамяшчэнне па радках

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
be:  <уверх>,<уніз>         Перамотка +/-5%%

en:  A                      Add an entry
be:  A                      Даданне пазіцыі

en:  B                      Show/Hide filebrowser
be:  B                      Паказаць/схаваць агляднік

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
be:  Ctrl-l                 Абнавіць экран

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
be:  D, <backspace>, <del>  Выдаленне пазіцыі

en:  Esc                    Close Add/Search entry
be:  Esc                    Закрыць радок Дадаць/шукаць

en:  L                      Show/Hide messages box
be:  L                      Паказаць/схаваць паведамленні

en:  O                      Reverse order Playlist by title
be:  O                      Зваротнае сартаванне плэйліста па назвах

en:  P                      Show/Hide playlist box
be:  P                      Паказаць/схаваць плэйліст

en:  Position : %s/%s
be:  Пазіцыя  : %s/%s

en:  Profile Name Missing
be: Няма назвы профілю

en:  R                      Toggle Repeat item
be:  R                      Цклічнае прайграванне пазіцыі

en:  S                      Show/Hide statistics box
be:  S                      Паказаць/схаваць статыстыку

en:  Source   : %s
be:  Крыніца  : %s

en:  Source: <no current item>
be:  Крыніца: <няма бягучага элемента>

en:  Volume   : %u%%
be:  Гучнасць : %u%%

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
be: Ўзважанае предсказывание P-кадраў: - 0: Адключанае
    - 1: Сляпы зрух
    - 2: Разумны аналіз

en:  [ h for help ]
be:  [ h для даведкі ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
be:  [, ]                   Наступны/папярэдні загаловак

en:  a, z                   Volume Up/Down
be:  a, z                   Гучней/Цішэй

en:  by the VideoLAN Team.
be:  каманда VideoLAN.

en:  dB
be:  дБ

en:  days
be:  дзён

en:  e                      Eject (if stopped)
be:  e                      Выманне дыска (калі спынены)

en:  f                      Toggle Fullscreen
be:  f                      Пераключыць у поўнаэкранны рэжым

en:  f/s
be:  к/с

en:  fps
be:  к/с

en:  g                      Go to the current playing item
be:  g                      Перайсці да бягучай пазіцыі

en:  h,H                    Show/Hide help box
be: h,H                     Паказаць/схаваць даведку

en:  i                      Show/Hide info box
be:  i                      Паказаць/схаваць інфармацыю

en:  kb/s
be:  кб/сек

en:  l                      Toggle Loop Playlist
be:  l                      Цыклічнае прайграванне плэйліста

en:  m                      Show/Hide metadata box
be:  m                      Паказаць/схаваць метаданыя

en:  ms
be:  мс

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
be:  n, p                   Наступная/папярэдняя пазіцыя ў плэйлісце

en:  o                      Order Playlist by title
be:  o                      Сартаванне плэйліста па назвах

en:  px
be:  пікселяў

en:  q, Q, Esc              Quit
be:  q, Q, Esc              Выхад

en:  r                      Toggle Random playing
be:  r                      Уключыць выпадковы парадак

en:  s                      Stop
be:  s                      Спыніць

en:  x                      Show/Hide objects box
be:  x                      Паказаць/схаваць аб'екты

en: "%s" is no audio encoder.
be: "%s" не з'яўляецца кодарам аўдыё.

en: "%s" is no video encoder.
be: "%s" не з'яўляецца кодарам відэа.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
be: Эфект "Вылучэнне колеру". Уся выява становіцца чорна-белай, за выключэннем тых частак, колер якіх адпавядае колеру, паказанаму ў параметрах.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
be: Эфект скажэння відэа "Акрэсленне межаў".
    Паспрабуйце змяніць розныя параметры для атрымання розных эфектаў

en: "Rating" to put in ASF comments.
be: Ацэнка для каментароў ASF.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
be: Значэнне "U" для колеру фону (у значэннях YUV). Ад 0 да 255. Па змаўчанні 120 для сіняга.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
be: Значэнне "V" для колеру фону (у значэннях YUV). Ад 0 да 255. Па змаўчанні 90 для сіняга.

en: "Water surface" video distortion effect
be: Эфект скажэнні відэа "водная роўнядзь"

en: "Waves" video distortion effect
be: Эфект скажэнні відэа "хвалі"

en: #paste your VLM commands here
be: #устаўце сюды каманды VLM

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
be: #падзяліце іх па радках ці падзяліце кропкай з коскай

en: %.1f GiB
be: %.1f ГіБ

en: %.1f KiB
be: %.1f КіБ

en: %.1f MiB
be: %.1f МіБ

en: %.2f dB
be: %.2f дБ

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
be: Модуль (і)%d не былі паказаны, бо ў іх ёсць толькі пашыраныя параметры.

en: %i items
be: %i пазіцый

en: %i tracks
be: Дарожак: %i

en: %ld B
be: %ld Б

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
be: %s
    Загрузка ... %s/%s %.1f%% завершана

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
be: %s
    Загрузка... %s/%s %.1f%% завершана

en: %s (Encoded Output)
be: %s (Закадаваны вывад)

en: %s bytes
be: байтаў: %s

en: %u Hz
be: %u Гц

en: %u kb/s
be: %u кб/сек

en: &About
be: &Пра праграму

en: &Advanced Controls
be: Дадатковыя элементы кіравання

en: &Advanced Open...
be: &Пашыраныя параметры...

en: &Apply
be: Прымяніць

en: &Aspect Ratio
be: Суадносіны бакоў

en: &Audio
be: Аўдыё

en: &Bookmarks
be: За&кладкі

en: &Cancel
be: Адмяніць

en: &Chapter
be: Раздзел

en: &Clear
be: &Ачысціць

en: &Close
be: &Закрыць

en: &Codec
be: &Кодэк

en: &Codec Information
be: &Інфармацыя пра кодэк

en: &Convert
be: &Канвертаваць

en: &Convert / Save
be: &Канвертаваць/захаваць

en: &Crop
be: Кадраванне

en: &Deinterlace
be: Прыманне церазрадковасці

en: &Deinterlace mode
be: Рэжым прымання

en: &Disc
be: &Дыск

en: &Effects and Filters
be: Эфекты і фільтры

en: &Enqueue
be: Дадаць у &чаргу

en: &Faster
be: Хутчэй

en: &File
be: &Файл

en: &Fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: &Fullscreen Interface
be: Поўнаэкранны інтэрфейс

en: &General
be: &Агульныя

en: &Go
be: &Перайсці

en: &Help
be: Дапамога

en: &Help...
be: Даведка...

en: &Jump Forward
be: Скачок наперад

en: &Manage
be: &Кіраванне

en: &Media
be: Медыя

en: &Messages
be: &Паведамленні

en: &Metadata
be: &Метаданыя

en: &Navigation
be: Навігацыя

en: &Network
be: &Сеціва

en: &No
be: &Не

en: &Open (advanced)...
be: &Адкрыць крыніцу...

en: &Open File...
be: Адкрыць файл...

en: &Play
be: Прай&граць

en: &Playback
be: Прайграванне

en: &Post processing
be: Постапрацоўка

en: &Preferences
be: Агульныя налады

en: &Program
be: Праграма

en: &Quit
be: Выхад

en: &Recheck version
be: &Пераправерыць версію

en: &Reset Preferences
be: &Скінуць налады

en: &Save
be: За&хаваць

en: &Save Metadata
be: &Захаваць метаданыя

en: &Save as...
be: &Захаваць як...

en: &Search:
be: Пошук:

en: &Select
be: &Абраць

en: &Services Discovery
be: &Знаходжанне службаў

en: &Start
be: Пачаць

en: &Stop
be: Спыніць

en: &Stream
be: &Паток

en: &Stream...
be: &Паток...

en: &Subtitles Track
be: Дарожка субтытраў

en: &Tools
be: Прылады

en: &Track Synchronization
be: Сінхранізацыя дарожкі

en: &VLM Configuration
be: &Канфігурацыя VLM

en: &Video
be: Відэа

en: &View
be: &Выгляд

en: &Visualizations
be: Візуалізацыя

en: &Yes
be: &Так

en: &Zoom
be: Маштаб

en: (Delayed)
be: (запаволенне)

en: (Experimental) Don't do caching at the access level.
be: (Эксперыментальная функцыя) Не выкарыстоўваць кэшаванне
    на ўзроўні доступу (да крыніц).

en: (Hastened)
be: (паскарэнне)

en: (Not recommended) Perform a simple (non hierarchical block matching motion vector search with search range of +/-x, +/-y
be: Не рэкамендуецца) Выконваць просты (не іерархічны) блочны пошук вектара руху ў дыяпазоне +/-x, +/-y

en: (Super) Video CD
be: (Супер) Відэа-CD

en: (no item is being played)
be: (нічога не прайграецца)

en: +----[ Remote control commands ]
be: +----[ Каманды дыстанцыйнага кіравання ]

en: +----[ end of help ]
be: +----[ канец даведкі ]

en: +-[Audio Decoding]
be: +-[Дэкадаванне аўдыё]

en: +-[Incoming]
be: +-[Увод]

en: +-[Streaming]
be: +-[Патоковая перадача]

en: +-[Video Decoding]
be: +-[Дэкадаванне відэа]

en: ---  DVD Menu
be: --- Меню DVD

en: ----- Title
be: ----- Назва

en: 0.20
be: 0,20

en: 0.25
be: 0,25

en: 0.35 (same as DVB-S)
be: 0,35 (як у DVB-S)

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
be: 1-прахадны рэжым VBR з фіксаванай якасцю. Значэнне ад 0 да 51

en: 1.712 MHz
be: 1,712 МГц

en: 10 MHz
be: 10 МГц

en: 15 bits
be: 15 біт

en: 16 bits
be: 16 біт

en: 1:1 Original
be: 1:1 Арыгінальны

en: 1:2 Half
be: 1:2 Палова

en: 1:4 Quarter
be: 1:4 Чвэрць

en: 1:File
be: 1:Файл

en: 2 Front 2 Rear
be: 2 пярэдніх 2 задніх

en: 2 Pass
be: 2 праходы

en: 24 bits
be: 24 біта

en: 2:1 Double
be: 2:1 Двайны

en: 3 Front 2 Rear
be: 3 пярэдніх 2 задніх

en: 32 bits
be: 32 біта

en: 5 MHz
be: 5 МГц

en: 50 Hz
be: 50 Гц

en: 525 lines / 60 Hz
be: 525 радкоў / 60 Гц

en: 6 MHz
be: 6 МГц

en: 60 Hz
be: 60 Гц

en: 625 lines / 50 Hz
be: 625 радкоў / 50 Гц

en: 7 MHz
be: 7 МГц

en: 8 MHz
be: 8 МГц

en: 8 bits
be: 8 біт

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
be: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head> <body><h2> Даведка па прайгравальніку VLC </ h2><h3> Дакументацыя </h3><p> Дакументацыя па VLC знаходзіцца на <a href="http://wiki.videolan.org"> вікі </a> сайта VideoLAN. </p><p> Пачаткоўцам прайгравальніка VLC варта прачытаць<br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Знаёмства з прайгравальнікам медыяфайлаў VLC</em></a>".</p><p> Інфармацыя пра тое, як карыстацца прайгравальнікам, змяшчаецца ў дакуменце<br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Як прайграваць файлы з дапамогай прайгравальніка медыяфайлаў VLC </em> </a>".</p><p>Па ўсіх пытаннях, што тычацца захавання, канвертавання, перакадавання, кадавання і мультыплексавання патокаў, а таксама патокавага вяшчання, маецца карысная інфармацыя ў<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo"> дакументацыі па патокавым вяшчанні</a>.</p><p> Пры з'яўленні цяжкасцяў з тэрміналогіяй, варта звярнуцца да <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base"> базы ведаў</a>.</p><p> Для атрымання спісу асноўных "гарачых клавіш" варта зайсці на старонку "<a href="http://wiki.videolan.org/ Hotkeys">Гарачыя клавішы</a>".</p><h3>Дапамога</ h3><p> Перш чым задаваць якое-небудзь пытанне, спачатку неабходна азнаёміцца ​​з інфармацыяй у раздзеле "<a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">ПіА</a>".</p><p>Далей можна атрымаць дапамогу (або самім дапамагчы) на <a href="http://forum.videolan.org">форуме</a>, у<a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">   спісах рассылкі </a>або на нашым IRC-канале (<em> #videolan </em>на irc.freenode.net).</p><h3>Удзел у праекце</h3><p> Вы можаце прыняць удзел у праекце VideoLAN ў наступных формах: аказваць дапамогу нашай суполцы, распрацоўваць дызайн абалонак, перакладаць дакументацыю, тэставаць або праграмаваць. Таксама вы можаце аказаць матэрыяльную падтрымку, каб дапамагчы нам. І, зразумела, вы можаце <b>рэкламаваць</b> прайгравальнік VLC.</P></body></html>

en: <p><i>VLC media player</i> does <b>not</b> send or collect any information, even anonymously, about your usage.</p>
    <p>However, it can connect to the Internet in order to display <b>medias information</b> or to check for available <b>updates</b>.</p>
    <p><i>VideoLAN</i> (the authors) requires you to express your consent before allowing this software to access the Internet.</p>
    <p>According to your choices, please check or uncheck the following options:</p>
be: <p><i>Прайгравальнік VLC</i> <b>не</b> адпраўляе і не <b>збірае</b> ніякай, нават ананімнай інфармацыі пра выкарыстанне.</p>
    <p>Але ён можа падключацца да Інтэрнэта для атрымання <b>звестак пра метаданыя</b> і праверкі <b>абнаўленняў</b>.</p>
    <p>Распрацоўнікі <i>VideoLAN</i> не дазваляюць VLC звяртацца ў Інтэрнэт без вашай згоды загадзя.</p>
    <p>Устанавіце наступныя параметры згодна з сваімі перавагамі:</p>

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
be: Пры перадачы па кабелі тонавага сігналу 22 КГц, ва універсальных канвертарах звычайна адбываецца пераключэнне на гетэрадзін высокай частаты.

en: A directory where to save the files has to be selected.
be: Вы павінны выбраць каталог, куды будуць захаваны файлы.

en: A file where to save the stream has to be selected.
be: Павінен быць выбраны файл для захавання патоку.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
be: Фіксаванае значэнне якаснасці макраблока для кадавання ў рэжыме VBR (дапушчальныя значэнні: ад 0.01 да 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
be: Свабодны аўдыёкодэк для сціскання голасу (ужываецца з OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
be: Спіс эфектаў, падзеленых коскамі.
    Бягучыя эфекты ўключаюць у сябе: dummy (фіктыўны), scope (дыяпазон), spectrum (спектр), spectrometer (спектрометр) і vuMeter (індыкатар гучнасці).

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
be: Выйшла новая версія VLC (%1.%2.%3%4).

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
be: Станоўчая велічыня азначае, што гук выпярэджвае відэа

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
be: Станоўчая велічыня азначае, што субтытры выпярэджваюць відэа

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
be: Пароль адміністратара для абароны інтэрфейса. Значэнне па змаўчанні - "admin".

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
be: Для сінтэзу MIDI неабходны банк інструментаў (. SF2).
    Калі ласка, усталюйце банк SF2 і падключыце яго ў наладах VLC (Увод/Кодэкі/Аўдыё-кодэкі/FluidSynth).

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
be: Для праграмнага сінтэзу патрабуецца банк інструментаў SF2.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
be: Неабходна абраць прыдатны адрас назначэння. Увесці альбо Unicast-IP, альбо Multicast-IP.
    
    Калі вы не ведаеце, што гэта такое, азнаёмцеся з VLC Streaming HOWTO і даведачнымі тэкстамі ў гэтым акне.

en: A value > 0 enables constant bitrate mode
be: Пры значэннях вышэйшых за 0, выкарыстоўваецца рэжым пастаяннага бітрэйту.

en: A->B Loop
be: Цыкл А->Б

en: A/52 audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё A/52

en: A/52 dynamic range compression
be: Сцісканне дынамічнага дыяпазону A/52

en: A/52 over S/PDIF
be: A/52 праз S/PDIF

en: A/52 parser
be: Аналізатар A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
be: Кодар аўдыё AAC (через libfaad2)

en: AAC extension
be: Пашырэнне AAC

en: ADPCM audio decoder
be: Дэкодар аўдыё APCM

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
be: Дэкодар аўдыё AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
be: Дэмультыплексар AIFF

en: ALSA audio capture input
be: Увод гуку праз ALSA

en: ALSA audio output
be: Вывад гуку праз ALSA

en: AM Tuner mode
be: Рэжым AM-прыёмніка

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
be: Рэжым AM-прыёмніка: Па змаўчанні (0), ТБ (1), AM-радыё (2), FM-радыё (3) ці DSS (4).

en: AM radio
be: AM-радыё

en: ARM NEON audio format conversions
be: Пераўтварэнні аўдыёфарматаў для ARM NEON

en: ARM NEON video chroma conversions
be: Пераўтварэнні колернасці віэда для для ARM NEON

en: ASCII Art
be: ASCII-графіка

en: ASCII-art video output
be: вывад відэа ASCII-графікай

en: ASF muxer
be: Мультыплексар ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
be: Памер пакета ASF. Па змаўчанні 4096 байт.

en: ASF/WMV demuxer
be: Дэмультыплексар ASF/WMV

en: ASX playlist import
be: Імпарт плэйліста ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
be: Дэкодар аўдыё ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
be: Дапаможны канал ATSC

en: ATSC reception parameters
be: Параметры прыёму ATSC

en: AU demuxer
be: Дэмультыплексар AU

en: AVI demuxer
be: Дэмультыплексар AVI

en: AVI muxer
be: Мультыплексар AVI

en: Abkhazian
be: Абхазская

en: About
be: Пра праграму

en: About VLC media player
be: Пра прайгравальнік VLC

en: Above the Video
be: над відэа

en: Abscissa of the capture reion in pixels.
be: Абсцыса вобласці захопу (у пікселях).

en: Absolute delay
be: Абсалютная затрымка

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
be: Абсалютная затрымка - дадаецца пастаянная затрымка да ўсіх субтытраў. Адносна зыходнай затрымкі - задаецца множнік затрымкі. Адносна зыходнага змесціва - затрымка вызначаецца па змесціве (аб'ёме тэксту).

en: Accelerated video output (Overlay)
be: Паскораны вывад відэа (оверлэй)

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
be: Крыніца каманд. Па змаўчанні каманды прымаюцца з stdin ("* console"), але вы таксама можаце выкарыстаць звычайны TCP-сокет ("localhost: 4212") або пратакол telnet ("telnet ://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
be: Прымаць каманды праз UNIX-сокет замест стандартнага ўводу.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
be: Прымаць каманды праз сеткавы сокет замест стандартнага ўводу. Вы можаце прызначыць адрас і порт інтэрфейсу.

en: Access advanced options to tweak the device
be: Паказаць дадатковыя опцыі для наладжвання прылады

en: Access module
be: Модуль ўводу

en: Access modules
be: Модулі ўводу

en: Access output
be: Модулі вываду

en: Access output module
be: Модуль вываду

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
be: Модулі вываду кантралююць выходныя патокі. Гэтыя налады дазваляюць заўсёды выкарыстоўваць пэўны фармат вывада. Звычайна няма неабходнасці зменьваць іх.
    Вы таксама можаце прызначыць стандартныя параметры для кожнага фармату вывада.

en: Access unit delimiters
be: Раздзельнікі пакетаў доступу

en: Account that will be used for the connection.
be: Акаунты для злучэння з FTP-серверам.

en: Acid
be: Кіслата

en: Acid jazz
be: Кіслотны джаз

en: Acid punk
be: Кіслотны панк

en: Action
be: Дзеянне

en: Activate
be: Актываваць

en: Activate Transcoding
be: Уключыць перакадаванне

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
be: Уключыць апытанне VNC. НЕ ўключаць пры выкарыстанні ў якасці кліента VDR ffnetdev.

en: Activate or deactivate autoscaling.
be: Уключэнне або выключэнне аўтаматычнага маштабавання.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
be: Уключыць аўтаматычную праверку і паведамленне пра выхад новых версій праграмы.

en: Activate the updates availability notification
be: Правяраць наяўнасць новых версій

en: Activate updates notifier
be: Уключыць паведамленні пра абнаўленні

en: Active TCP connection
be: Актыўнае TCP-злучэнне

en: Active regions
be: Актыўныя ўчасткі

en: Active windows
be: Актыўныя вокны

en: Adaptive B-frame decision
be: Адаптыўнае размяшчэнне B-кадраў

en: Adaptive spatial transform size
be: Адаптыўная прасторавая трансфармацыя

en: Add
be: Дадаць

en: Add Directory...
be: Дадаць каталог...

en: Add File...
be: Дадаць файл...

en: Add Folder...
be: Дадаць пап&ку...

en: Add Input
be: Дадаць увод

en: Add Interface
be: Дадаць інтэрфейс

en: Add Noise
be: Даданне шуму

en: Add Subtitles to transcoded video
be: Дадаць субтытры ў пераканвертаванае відэа

en: Add WAVE header
be: Дадаваць загаловак WAVE

en: Add a background
be: Дадаць фон

en: Add a blurring effect
be: Дадае эфект размывання

en: Add a delay effect to the sound
be: Дадае эфект затрымкі гуку

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
be: Дадае шрыфтувы эфект, каб тэкст лепш чытаўся на розных фонах.

en: Add a shadow
be: Дадаць цень

en: Add a subtitles file
be: Дадаць файл субтытраў

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
be: Дадайце патрабуемыя шляхі назначэння і метады трансляцыі. Пераканайцеся ў тым, што пры перакадаванні фармат сумяшчальны з выбраным метадам.

en: Add logo
be: Дадаць лагатып

en: Add text
be: Дадаць тэкст

en: Add to Media Library
be: Дадаць у бібліятэку носьбітаў

en: Add to Playlist
be: Дадаць да плэйліста

en: Add to playlist
be: Дадаць у плэйліст

en: Add...
be: Дадаць...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
be: Дадатковыя інтэрфейсы, запушчаныя службай. Павінны быць вызначаны перад усталёўкай службы для правільнай налады. Выкарыстоўвайце спіс модуляў інтэрфейсу, аддзеленых коскамі. (Звычайныя значэнні - logger, sap, rc, http).

en: Additional path for VLC to look for its modules. You can add several paths by concatenating them using " PATH_SEP " as separator
be: Дадатковы шлях для пошуку модуляў VLC. Можна паказаць некалькі шляхоў, выкарыстоўваючы "PATH_SEP" у якасці раздзельніка.

en: Additional streaming options
be: Дадатковыя параметры трансляцыі

en: Additional transcode options
be: Дадатковыя параметры кадавання

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
be: Дабаўленне або змяншэнне шырыні пікаў ў пікселах.

en: Address
be: Адрас

en: Address of the CDDB server to use.
be: Адрас сервера CDDB

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
be: Адрас функцыі пасля падліку аўдыё. Гэтая функцыя ўстанаўлівае буфер, у якім будзе выконвацца падлік.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
be: Адрас функцыі да падліку аўдыё. Гэтая функцыя ўстанаўлівае буфер, у якім будзе выконвацца падлік.

en: Address of the computer to stream to.
be: Увядзіце адрас камп'ютара для трансляцыі.

en: Address of the get callback function
be: Адрас функцыі, выклікаемай пры атрыманні даных

en: Address of the release callback function
be: Адрас функцыі, выклікаемай пры вызваленні

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
be: Адрас функцыі пасля падліку відэа. Гэтая функцыя ўстанаўлівае буфер, у якім будзе выконвацца падлік.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
be: Адрас функцыі да падліку відэа. Гэтая функцыя ўстанаўлівае буфер, у якім будзе выконвацца падлік.

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
be: Дадаць субтытры ў відэа. Атрымальнік не зможа іх адключыць, паколькі яны стануць часткай выявы.

en: Adds filtered gaussian noise
be: Дадае шум па Гаўсу

en: Adjust VLC priority
be: Наладзіць прыярытэт VLC

en: Adjust the white light to your LED stripes
be: Карэкціроўка белага па СВД-палосках

en: Adjustments and Effects
be: Рэгуляванні і эфекты

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Advanced Buttons
be: Дадатковыя кнопкі

en: Advanced Open File...
be: Адкрыць файл з параметрамі ...

en: Advanced Open...
be: Дадаць крыніцу...

en: Advanced Options
be: Пашыраныя параметры

en: Advanced Widget toolbar:
be: Панэль дадатковых элементаў:

en: Advanced options
be: Пашыраныя параметры

en: Advanced options...
be: Іншыя...

en: Advanced settings
be: Дадатковыя налады

en: Advanced settings. Use with care...
be: Пашыраныя налады. Нічога не зменьвайце,калі не валодаеце тэматыкай.

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
be: Паведамляць пра паток з дапамогай пратакола Bonjour.

en: Advertise with Bonjour
be: Паведамленне Bonjour

en: Afar
be: Афар

en: Afrikaans
be: Афрыкаанс

en: Alarm
be: Паведамленне

en: Albanian
be: Албанская

en: Album
be: Альбом

en: Album art download policy
be: Рэжым запампоўкі вокладкі альбома

en: Album art download policy:
be: Рэжым запампоўкі вокладкі альбома:

en: Album art filename
be: Назва файла вокладкі

en: Album art policy
be: Запампоўка вокладкі альбома

en: Album replay gain
be: Выраўноўванне гучнасці альбома

en: All
be: усе

en: All Files
be: усе файлы

en: All rendered images and text will be displayed on the overlay framebuffer.
be: Усе візуалізаваныя малюнкі і тэкст будуць адлюстраваны на кадравым буферы накладання.

en: Allow automatic icon changes
be: Дазволіць змяненне значка

en: Allow checking for VLC updates
be: Правяраць абнаўленні VLC

en: Allow downloading media information
be: Загружаць звесткі аб медыяфайлах

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
be: Выкарыстанне недакументаваных магчымасцяў па павелічэнні хуткасці. Больш хуткі, але і больш схільны да памылак.

en: Allow only one instance
be: Дазволіць толькі адну копію

en: Allow only one running instance
be: Дазваляць запуск толькі адной копіі VLC

en: Allow only one running instance when started from file.
be: Дазволіць запуск толькі адной копіі, пры запуску з файла

en: Allow real-time priority
be: Дазволіць прыярытэт рэальнага часу

en: Allow speed tricks
be: Пашырэнне магчымасцей кіравання хуткасцю

en: Allow to build directory index
be: Дазваляць прагляд змесціва каталога

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
be: Сярэдняе дапушчальнае адхіленне бітрэйту (у кбіт/сек).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
be: Дазвол запуску толькі адной копіі VLC часам бывае карысна, напрыклад, калі вы прывязалі да VLC некаторыя тыпы медыяфайлаў і не хочаце, каб запускалася новая копія VLC пры кожным адкрыцці файла з менеджара файлаў. Гэтая опцыя дазваляе прайграваць файл ва ўжо існуючай копіі або дадаваць яго ў чаргу.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
be: Дазвол запуску толькі адной копіі VLC часам бывае карысна, напрыклад, калі вы прывязалі да VLC некаторыя тыпы медыяфайлаў і не хочаце, каб запускалася новая копія VLC пры кожным адкрыцці файла з менеджара файлаў. Гэта опцыя дазваляе прайграваць файл ва ўжо існуючай копіі або дадаваць яго ў чаргу. Для гэтай опцыі патрабуецца наяўнасць дэмана D-Bus у сесіі і запушчанай копіі VLC для выкарыстання інтэрфейса кіравання D-Bus.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
be: Дазваляе выкарыстоўваць B-кадры для спасылкі пры прагназаванні іншых кадраў. Пазначае сярэдзіну з 2-х і больш паслядоўных B-кадраў для спасылкі і парадкуе кадры адпаведна.
      - None: Адключана
      - Strict: Строга іерархічная піраміда
      - Normal: Нястрогая структура (несумяшчальна з Blu-Ray)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
be: Дазваляе паказаць дадатковую pmt
    (pmt_pid=pid:тып_патоку[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
be: Дазваляе кожнаму з 8x8 або 16x8 макроблоку незалежна выбіраць базавы кадр замест аднаго базавага кадра на кожны макраблок.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
be: Дазваляе ўстанавіць суадносіны бакоў відэа.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
be: Вызначае канфігурацыю тэлетэксту (id=line1-lineN with both fields).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
be: Пазваляе задаць мову тэлетэксту (старонка=мова/тып,...).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
be: Дазваляе ўстанавіць канфігурацыю гуку (id=group,pair:id=group,pair...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
be: Вызначае код элементарнага патоку відэа.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
be: Дазваляе зазначыць нумар патрабуемага злучэння платы для захопу (пачынаючы з 0).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
be: Паказаць "аўтарскае права" для ўваходнага патоку.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
be: Паказаць "дату" для ўваходнага патоку.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
be: Паказаць "апісанне" для ўваходнага патоку.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
be: Паказаць "жанр" для ўваходнага патоку.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
be: Вызначыць "назву" для ўваходнага патоку.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
be: Паказаць "URL" для ўваходнага патоку.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
be: Паказаць "выканаўцу" для ўваходнага патоку.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
be: Паказаць "аўтара" для ўваходнага патоку.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
be: Маска празрыстасці альфа-змешвання. Выкарыстоўваецца альфа-канал PNG.

en: Alpha mask
be: Альфа-маска

en: Alpha mask video filter
be: Відэафільтр Альфа-маска.

en: Alpha of the blended image
be: Альфа накладаемай выявы

en: Alpha transparency value (default 255)
be: Велічыня альфа-празрыстасці (па змаўчанні 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
be: Значэнне альфа для папярэдніх субтытраў: 0 - поўная празрыстасць, 255 - поўная непразрыстасць.

en: Alpha with which the blend image is blended
be: Велічыня альфа для накладаемай выявы

en: Also known as DWT levels
be: Могуць таксама згадвацца як ўзроўні пераўтварэння ДВП.

en: AltLine
be: Інтэрпаляцыя

en: Alternative
be: Альтэрнатыва

en: Alternative rock
be: Альтэрнатыўны рок

en: AltiVec conversions from
be: AltiVec-пераўтварэнні з

en: Always &on Top
be: Паверх &усіх вокнаў

en: Always Fit &Window
be: Заўсёды пад памер &акна

en: Always fix
be: заўсёды выпраўляць

en: Always on top
be: Зверху ўсіх вокнаў

en: Always place the video window on top of other windows.
be: Заўсёды змяшчаць акно відэа над астатнімі.

en: Always reset audio start level to:
be: Пры запуску ўстанаўліваць гучнасць:

en: Always visible
be: заўсёды паказваць

en: Always write to the same file
be: Заўсёды запісваць у гэты ж файл

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
be: Запісваць малюнкі не ў паслядоўнасць, а ў адзін і той жа файл. У гэтым выпадку да назвы файла не дадаецца нумар малюнка.

en: Ambient
be: Эмбіент

en: Amharic
be: Амхарская

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
be: Каэфіцыент, які выкарыстоўваецца пры маштабаванні малюнка, перш чым перадаць яго ўнутранаму фільтру OpenCV

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
be: Колькасць рухаў, неабходная для запісу жэста.

en: Amount of prefiltering
be: Узровень перадфільтрацыі

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
be: Час чакання (у мс) да спынення атрымання даных па сетцы. Канчатковая адмова адбудзецца пасля 10 спробаў.

en: Amount that each motion block should be overlapped by its neighbours
be: Велічыня, на якую блок руху павінен перакрывацца суседнімі блокамі.

en: Amplification
be: Узмацненне

en: An error occurred while checking for updates...
be: У працэсе абнаўлення ўзнікла памылка....

en: Analog
be: Аналагавае

en: Android Surface video output
be: Вывад відэа праз Android Surface

en: Angle
be: Вугал

en: Angle in degrees
be: Вугал у градусах

en: Angle in degrees (0 to 359)
be: Вугал у градусах (0 - 359)

en: Announce this session with SAP.
be: Рассылаць паведамленні пра гэту сесію з дапамогай SAP.

en: Antenna
be: Антэна

en: Anti-Flickering
be: Прыманне мігцення

en: Append
be: Дадаць

en: Append to existing file
be: Дадаць у існуючы файл

en: Append to file
be: Дадаваць да файла

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
be: Дадаваць паток да файла замест таго, каб замяняць яго.

en: Application
be: Праграма

en: Applications
be: Прыкладанні

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
be: Запаволіць ўсе субтытры (у 1/10 с, напрыклад, 100 значыць 10 с).

en: Apply cartoon effect
be: Ужыць эфект мультфільма

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
be: Ужыць эфект мультфільма. Выкарыстоўваецца толькі з рэжымамі "градыент" і "край".

en: Apply color gradient or edge detection effects
be: рымяняе эфект каляровага градыента або выяўлення краёў

en: Aqua
be: блакітны

en: Arabic
be: Арабская

en: Arabic (ISO 8859-6)
be: Арабская (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
be: Арабская (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
be: Вы сапраўды хочаце скінуць налады прайгравальніка VLC?

en: Are you sure you wish to create the stream ?
be: Вы сапраўды жадаеце стварыць паток?

en: Area
be: Абласное

en: Armenian
be: Армянская

en: Artist
be: Выканаўца

en: Artist metadata
be: "Выканаўца"

en: Artwork URL
be: URL вокладкі

en: As soon as track is added
be: пры даданні дарожкі

en: Ascending
be: Па ўзрастанні

en: Ask for action
be: запытаць дзеянне

en: Ask for network policy at start
be: Выбраць сеткавую палітыку пры запуску

en: Aspect ratio
be: Суадносіны бакоў

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
be: Суадносіны бакоў (4:3, 16:9)

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
be: Суадносіны бакоў (4:3, 16:9). Па змаўчанні пікселі лічацца квадратнымі.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
be: Суадносіны бакоў у дысплеяў, з якіх складаецца сцяна.

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
be: Суадносіны бакоў відэавыявы (4:3, 16:9). Па змаўчанні пікселі квадратныя.

en: Aspect ratio: %s
be: Суадносіны бакоў: %s

en: Aspect-ratio
be: Суадносіны бакоў

en: Assamese
be: Асамская

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
be: Прызначыць фіксаваны PID сети (для кабеля SDT)

en: Assign a fixed PID to the PMT
be: Прызначыць фіксаваны PID для PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
be: Прызначыць фіксаваны PID для SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
be: Прызначыць фіксаваны PID для аўдыёпатоку.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
be: Прызначыць фіксаваны PID для відэапатоку. PCR PID аўтаматычна будзе відэа.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
be: Прызначыць фіксаваны PID TS.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
be: Прызначыць нумары праграм кожнаму PMT. Неабходна, каб параметр "PID роўны ES ID" быў уключаны.

en: AtmoLight Filter
be: Фільтр AtmoLight

en: AtmoWin Software
be: Праграма AtmoWin

en: Attachment
be: Далучэнне

en: Attachment input
be: Увод далучэнняў

en: Attack
be: Час атакі

en: Attack time
be: Час атакі

en: Attenuation
be: Змякчэнне

en: Attenuation, begin (in %)
be: Змякчэнне, пачатак (у %)

en: Attenuation, end (in %)
be: Змякчэнне, канец (у %)

en: Attenuation, middle (in %)
be: Змякчэнне, сярэдзіна (у %)

en: Audio
be: Аўдыё

en: Audio &Channels
be: Аўдыёдарожка

en: Audio &Device
be: Аўдыёпрылада

en: Audio &Track
be: Аўдыёдарожка

en: Audio Bar Graph Video
be: Гістаграма аўдыё (відэакампанент)

en: Audio Bar Graph Video sub source
be: Крыніца слоя Гістаграмы аўдыё

en: Audio Bit Rate
be: Бітрэйт гуку

en: Audio CD
be: Аўдыё-CD

en: Audio CD - Track %02i
be: Аўдыё-CD - Дарожка %02i

en: Audio CD device
be: Прылада аудыё-CD

en: Audio CD input
be: Увод з аўдыё-CD

en: Audio Channels
be: Каналы аўдыё

en: Audio Codec
be: Кодэк гуку

en: Audio Delay
be: Затрымка гуку:

en: Audio Device
be: Аўдыёпрылада

en: Audio Device: %s
be: Аўдыёпрылада: %s

en: Audio ES
be: Паток аўдыё

en: Audio Effects
be: Эфекты аўдыё

en: Audio Effects...
be: Эфекты аўдыё...

en: Audio Files
be: аўдыёфайлы

en: Audio Language
be: Мова аўдыё

en: Audio PID
be: Аўдыё PID

en: Audio Sample Rate
be: Частата дыскрэтызацыі гуку

en: Audio Settings
be: Налады аўдыё

en: Audio Spatializer
be: Эфект аб'ёмнага гуку

en: Audio Track
be: Аўдыёдарожка

en: Audio and Subtitles
be: Аўдыё і субтытры

en: Audio balance
be: Баланс гуку

en: Audio bitmask
be: Бітавая маска аўдыё

en: Audio bitrate
be: Бітрэйт аўдыё

en: Audio bits per sample
be: Аўдыё (бітаў на сэмпл)

en: Audio callback data
be: Даныя аўдыё для зваротнага выкліку

en: Audio capture
be: Запіс гуку

en: Audio capture (ALSA)
be: Запіс гуку (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
be: Запіс гуку (PulseAudio)

en: Audio channels
be: Каналы аўдыё

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
be: Колькасць каналаў аўдыё ва ўваходным патоку (станоўчая лічба, па змаўчанні 2).

en: Audio codec
be: Аўдыёкодэк

en: Audio codecs
be: Аўдыёкодэкі

en: Audio configuration
be: Канфігурацыя гуку

en: Audio connection
be: Падключэнне аўдыё

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
be: Падключэнне аўдыё, што выкарыстоўваецца пры захопе з DeckLink (дапушчальныя значэнні: embedded, aesebu, analog або пустое (па змаўчанні)).

en: Audio delay %i ms
be: Затрымка аўдыё %i мс

en: Audio delay down
be: Зменшыць затрымку аўдыё

en: Audio delay up
be: Павялічыць затрымку аўдыё

en: Audio desynchronization compensation
be: Кампенсацыя рассінхранізацыі аўдыё

en: Audio device
be: Аўдыёпрылада

en: Audio device is not configured
be: Аўдыёпрылада не сканфігуравана

en: Audio device name
be: Назва аўдыёпрылады

en: Audio encoder
be: Кодар аўдыё

en: Audio filter
be: Аўдыёфільтр

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
be: Фільтр аўдыё для інкапсуляцыі A/52->S/PDIF

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
be: Фільтр аўдыё для інкапсуляцыі DTS->D/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
be: Пераўтварэнне фармату PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
be: Перадыскрэтызацыя з вускапалоснай інтэрпаляцыяй

en: Audio filter for simple channel mixing
be: Простае міксаванне каналаў

en: Audio filter for stereo to mono conversion
be: Пераўтварэнне стэрэа ў мона

en: Audio filter for trivial channel mixing
be: Звычайнае міксаванне каналаў

en: Audio filtering failed
be: Фільтрацыя аўдыё не адбылася

en: Audio filters
be: Аудыёфільтры

en: Audio filters are used to process the audio stream.
be: Аўдыёфільтры выкарыстоўваюцца для апрацоўкі аўдыёпатоку.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
be: Аўдыё-фільтры для апрацоўкі гукавых патокаў (пасля прымянення фільтраў пераўтварэння). Вы можаце ўвесці спіс фільтраў праз коску.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
be: Аўдыёфармат для MPEG4 (ужываецца з MPEG TS і MPEG4)

en: Audio input
be: Уваход аўдыё

en: Audio input of the card to use (see debug).
be: Уваход аўдыё для выкарыстання (гл. адладку).

en: Audio input pin
be: Уваходны вывад аўдыё

en: Audio language
be: Мова аўдыё

en: Audio memory
be: Аўдыё ў памяці

en: Audio memory output
be: Вывад гуку ў памяць

en: Audio mode
be: Рэжым аўдыё

en: Audio output URL
be: URL гуку на вывад

en: Audio output access method
be: Рэжым вываду гуку

en: Audio output channels mode
be: Рэжым каналаў вываду гуку

en: Audio output failed
be: Памылка вываду гуку

en: Audio output frequency (Hz)
be: Частата вываду аўдыё (Гц)

en: Audio output module
be: Модуль вываду аўдыё

en: Audio output muxer
be: Мультыплексар гуку.

en: Audio output pin
be: Выходны вывад аўдыё

en: Audio output volume step
be: Крок гучнасці гуку на выхадзе

en: Audio part of the BarGraph function
be: Аўдыёкампанент модуля Гістаграмы

en: Audio port
be: Порт аўдыё

en: Audio postrender callback
be: Выклікаць пасля падліку аўдыё

en: Audio prerender callback
be: Выклікаць да падліку аўдыё

en: Audio sample rate
be: Частата дыскрэтызацыі аўдыё

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
be: Частата дыскрэтызацыі гуку ў герцах (па змаўчанні 48000 Гц).

en: Audio samplerate (Hz)
be: Частата дыскрэтызацыі (Гц)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
be: Частата дыскрэтызацыі гуку (у Гц) пры ўводзе з DeckLink. 0 адключае ўвод гуку.

en: Audio sampling rate in Hz
be: Частата дыскрэтызацыі гуку (Гц)

en: Audio settings
be: Налады аўдыё

en: Audio tempo scaler synched with rate
be: Сінхранізатар аўдыё і відэа

en: Audio track
be: Аўдыёдарожка

en: Audio track ID
be: № аўдыёдарожкі

en: Audio track synchronization:
be: Сінхранізацыя дарожкі гуку:

en: Audio track: %s
be: Аўдыёдарожка: %s

en: Audio visualizations
be: Візуалізацыя аўдыё

en: Audio visualizations
be: Візуалізацыя аўдыё

en: Audio volume
be: Гучнасць гуку

en: Audio volume (0-65535).
be: Гучнасць аўдыё (0-65535).

en: Audio/Video
be: Аўдыё/відэа

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
be: Дэкодар відэа/аўдыё (на базе OpenMAX IL)

en: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio output
be: Вывад гуку праз Audio Queue (iOS / Mac OS)

en: Audiobar Graph
be: Гістаграма гуку

en: Audioscrobbler
be: Аудыёскроблер

en: Augment contrast between contours.
be: Узмацненне кантрасту паміж контурамі

en: Augmented reality ball game
be: Пашыраная рэальнасць - анімацыя "Шар"

en: Author
be: Аўтар

en: Author metadata
be: Аўтар

en: Author to put in ASF comments.
be: Аўтар для каментароў ASF.

en: Authors
be: Аўтары

en: Auto
be: аўтаматычна

en: Auto Connection
be: Аўтаматычнае злучэнне

en: Auto add new medias
be: Аўтададанне медыяфайлаў

en: Auto connection
be: Аўтападключэнне

en: Auto re-connect
be: Аўтаматычна аднаўляць злучэнне

en: Auto start
be: Аўтазапуск

en: Auto-playback of new items
be: Аўтапрайграванне новых пазіцый

en: Autodel
be: Аўтаматычнае выдаленне

en: Autodetect subtitle files
be: Аўтаматычна вызначаць файлы субтытраў

en: Automatic
be: аўтаматычна

en: Automatic brightness
be: Аўтакарэкцыя яркасці

en: Automatic chroma gain
be: Аўтаўзмацненне колернасці

en: Automatic cropping
be: аўтаматычнае кадраванне

en: Automatic gain
be: Аўтаўзмацненне

en: Automatic hue
be: Аўтакарэкцыя тону

en: Automatic white balance
be: Аўтабаланс белага

en: Automatically add new medias to ML
be: Аўтаматычна дадаваць новыя медыяфайлы ў бібліятэкі носьбітаў

en: Automatically add/delete input streams
be: Дадаваць/выдаляць уваходныя патокі аўтаматычна

en: Automatically adjust the picture brightness.
be: Аўтаматычнае наладжванне яркасці выявы.

en: Automatically adjust the picture hue.
be: Аўтаматычнае наладжванне каляровага тону выявы.

en: Automatically adjust the picture white balance.
be: Аўтаматычнае наладжванне балансу белага ў выяве.

en: Automatically check for updates
be: Правяраць абнаўленні аўтаматычна

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
be: Аўтаматычнае злучэнне портаў уводу VLC з даступнымі портамі вываду.

en: Automatically connect to writable clients
be: Аўтаматычнае злучэнне з кліентамі, даступнымі для запісу

en: Automatically control the chroma gain.
be: Аўтаматычнае кіраванне ўзмацненнем колернасці

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
be: Аўтаматычна вызначаць файл субтытраў, калі імя файла не паказана (грунтуецца на імені файла фільма).

en: Automatically detect black borders and crop them.
be: Аўтаматычнае кадраванне чорных краёў.

en: Automatically load the extensions module on startup
be: Аўтаматычна загружаць модулі пры запуску праграмы

en: Automatically preparse files
be: Аўтаматычна загружаць файлы

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
be: Аўтаматычна загружаць файлы, якія дадаюцца ў плэйліст (для атрымання метаданых).

en: Automatically resize and pad a video
be: Аўтаматычная змена памераў і выраўноўванне відэа

en: Automatically save the volume on exit
be: Аўтаматычнае захаванне ўзроўню гучнасці пры выхадзе

en: Automatically set the video gain.
be: Аўтаматычнае ўзмацненне відэасігналу.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
be: Аўтаматычна пачынаць прайграванне змесціва плэйліста пасля яго загрузкі.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
be: Аўтаматычна спрабаваць аднавіць злучэнне ў выпадку абрыву.

en: Autoscale video
be: Аўтамаштабаванне відэа

en: Average bitrate tolerance
be: Сярэдняе дапушчальнае адхіленне бітрэйту

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
be: Сярэдні перыяд для максімальнага лакальнага бітрэйт (у кілабітах).

en: Avestan
be: Авестыйская

en: Avformat
be: Фармат AV

en: Avformat demuxer
be: Дэмультыплексар Avformat

en: Avformat mux
be: Мультыплексар Avformat

en: Avformat muxer
be: Мультыплексар Avformat

en: Aymara
be: Аймара

en: Azerbaijani
be: Азербайджанская

en: B Frames
be: B-кадры

en: B-frames between I and P
be: B-кадры паміж I і P-кадрамі

en: B4S playlist import
be: Імпарт плэйліста B4S

en: BD
be: Дыск Blu-ray

en: Back
be: Назад

en: Background
be: Фон

en: Background art fits window's size
be: Падганяць лагатып/вокладку пад памер акна

en: Background color
be: Колер фону

en: Background opacity
be: Празрыстасць фону

en: Backlight compensation
be: Здымка супраць святла

en: Backlight compensation.
be: Кампенсацыя пры здымцы супраць святла.

en: Backward
be: Назад

en: Balance of the audio input.
be: Баланс гуку пры запісванні

en: Ball
be: Шар

en: Ball color
be: Колер шара

en: Ball size
be: Памер шара

en: Ball speed
be: Хуткасць шара

en: Ball video filter
be: Відэафільтр "Шар"

en: Baltic (Latin-7)
be: Прыбалтыйская (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
be: Прыбалтыйская (Windows-1257)

en: Band-stop filter
be: Фільтр паласы

en: Banding removal
be: Прыманне палос

en: Bands gain
be: Узмацненне частот

en: Bandwidth
be: Шырыня канала

en: Bandwidth (MHz)
be: Шырыня канала (МГц)

en: Bar width in pixel (default : 10)
be: Шырыня паласы ў піксялах (па змаўчанні 10)

en: Bargraph position
be: Размяшчэнне гістаграмы

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
be: Значэнне празрыстасці гістаграмы ад 0 (поўная празрыстасць) да 255 (поўная непразрыстасць).

en: Base image
be: Асноўная выява

en: Base pixel radius
be: Радыус асновы

en: Base port
be: Базавы порт

en: Bashkir
be: Башкірская

en: Basic
be: Базавыя

en: Basque
be: Баскская

en: Bass
be: Нізкія частоты

en: Bass adjustment of the audio input.
be: Змена ўзроўню нізкіх частот гуку пры запісванні

en: Bass level
be: Узровень нізкіх частот

en: Be quiet
be: Рэжым цішыні

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do ?
be: Індэкс гэтага файла AVI пашкоджаны або адсутнічае, таму перамотка і пераход можа не працаваць.
    VLC не будзе выпраўляць файл, але можа часова вырашыць праблему, пастроіўшы індэкс у памяці.
    Для вялікага файла гэта можа заняць шмат часу.
    Што вы хочаце зрабіць?

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Benchmarking
be: Ацэначныя выпрабаванні

en: Bengali
be: Бенгальская

en: Best available
be: Максімальна магчымае

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
be: Гэта скіне ўсе налады прайгравальніка VLC.
    Вы ўпэўнены, што жадаеце гэта зрабіць?

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
be: Шчыльнасць ўстаўкі B-кадраў. Пры станоўчых значэннях будзе ўстаўляцца больш B-кадраў, пры адмоўных - менш.

en: Bicubic (good quality)
be: Бікубічнае (добрая якасць)

en: Bicubic spline
be: Бікубічнае крывымі

en: Big Button
be: Вялікая кнопка

en: Bihari
be: Біхары

en: Bilinear
be: Білінейнае

en: Bislama
be: Біслама

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
be: Бітавая маска, для выкарыстання аўдыёчасткай карты.

en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Bitrate (kb/s)
be: Бітрэйт (кб/с)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
be: Інфармацыя пра бітрэйт перакадаванага патоку.

en: Bitrate mode
be: Рэжым бітрэйта

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
be: Рэжым бітрэйта для выкарыстання (VBR ці CBR).

en: Bitrate override
be: Перавызначыць бітрэйт

en: Bitrate peak
be: Пікавы бітрэйт

en: Bitrate to use (-1 for default).
be: Бітрэйт для выкарыстання (-1 - па змаўчанні).

en: Bits per sample
be: Біт

en: Black
be: чорны

en: Black & white
be: Чорна-белы

en: Black Crush for Blue
be: Сцісканне чорнага для сіняга

en: Black Crush for Green
be: Сцісканне чорнага для зялёнага

en: Black Crush for Red
be: Сцісканне чорнага для чырвонага

en: Black Level for Blue
be: Узровень чорнага для сіняга

en: Black Level for Green
be: Узровень чорнага для зялёнага

en: Black Level for Red
be: Узровень чорнага для чырвонага

en: Black Slot
be: Пятнашки

en: Black screens in Fullscreen mode
be: Зачарніць экран у поўнаэкранным рэжыме

en: Black screens in fullscreen
be: Зачарніць экран для поўнаэкраннага рэжыму

en: Black slot
be: Адзін чорны фрагмент

en: Blackmagic DeckLink SDI input
be: Увод з Blackmagic DeckLink SDI

en: Blend
be: Змяшаць

en: Blend image
be: Накладаемая выява

en: Blendbench
be: Тэст хуткасці накладанняў

en: Blending benchmark filter
be: Тэст хуткасці накладанняў

en: Block overlap (%)
be: Перакрыццё блокаў (%)

en: Blu-Ray Disc Input
be: Увод з дыска Blu-ray

en: Blu-Ray Disc support (libbluray)
be: Падтрымка дыскаў Blu-Ray (libbluray)

en: Blu-Ray error
be: Памылка Blu-Ray

en: Blue
be: сіні

en: Blue balance
be: Баланс сіняга

en: Blue chroma balance.
be: Баланс сіняга колеру.

en: Blue component of the pause color
be: Сіні кампанент колеру для паўзы

en: Blue component of the shutdown color
be: Сіні кампанент колеру для выключэння

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
be: Велічыня сіняга ў чыстым белым на СВД-палосках.

en: Blues
be: Блюз

en: Bluescreen
be: Сіні фон

en: Bluescreen U tolerance
be: Дапушчальнае адхіленне U сіняга фону

en: Bluescreen U value
be: Значэнне U сіняга фону

en: Bluescreen V tolerance
be: Дапушчальнае адхіленне V сіняга фону

en: Bluescreen V value
be: Значэнне V сіняга фону

en: Bluescreen video filter
be: Відэафільтр Сіні фон

en: Blur factor (1-127)
be: Каэфіцыент размывання (1-127)

en: Bob
be: Падвоенае

en: Bonjour services
be: Сэрвіс Bonjour

en: Bookmark
be: У закладкі

en: Bookmark %i
be: Закладка %i

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Bookmarks list for a stream
be: Спіс закладак для патоку

en: Bookmarks...
be: Закладкі ...

en: Border height
be: Вышыня мяжы

en: Border masking
be: Карэкцыя краёў

en: Border width
be: Шырыня мяжы

en: Bosnian
be: Баснийская

en: Boss key
be: Клавіша "Увага,бос ідзе!"

en: Bottom
be: знізу

en: Bottom-Left
be: ніжні левы вугал

en: Bottom-Right
be: ніжні правы вугал

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bridge
be: Мост

en: Bridge in
be: Уваходны мост

en: Bridge out
be: Зыходны мост

en: Bridge stream output
be: Вывад патоку праз мост

en: Bright
be: Яркі

en: Brightness
be: Яркасць

en: Brightness (%)
be: Яркасць

en: Brightness Threshold
be: Парог яркасці

en: Brightness threshold
be: Парог яркасці

en: Bring All to Front
be: Вынесці ўсё наперад

en: Broadcast
be: Трансляцыя

en: Broadcast:
be: Трансляцыя:

en: Broken or missing AVI Index
be: Збойны індэкс AVI

en: Browse
be: Агляд

en: Browse...
be: Агляд...

en: Build index then play
be: Пастроіць індэкс, затым прайграць

en: Building font cache
be: Стварэнне кэша шрыфтоў

en: Bulgarian
be: Балгарская

en: Burmese
be: Бірманская

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
be: Пры стварэнні патоку <i>Асноўнае кіраванне</i> будзе ўздзейнічаць на паток, а не на асноўны інтэрфейс.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
be: Вы можаце абмежаваць колькасць ўваходных каналаў, якія будуць захаваны (пры 0 (па змаўчанні) захоўваюцца ўсе каналы).

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
be: Па змаўчанні фіктыўны інтэрфейс адкрывае акно для ўводу каманд DOS. Уключэнне ціхага рэжыму не будзе паказваць гэта акно, але гэта можа надакучаць, калі вы выключаеце VLC без адкрытага акна з відэа.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
be: Па змаўчанні інтэрфейс rc адкрывае акно для ўводу каманд DOS. Уключэнне ціхага рэжыму не будзе паказваць гэта акно, але гэта можа надакучаць, калі вы выключаеце VLC без адкрытага акна з відэа.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
be: Па змаўчанні VLC можна кіравацца з дапамогай мультымедыйных клавіш на клавіятурах Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
be: Па змаўчанні VLC можна кіравацца з дапамогай пульта Apple Remote.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
be: Па змаўчанні VLC захоўвае спіс апошніх 10 пазіцый. Гэту функцыю можна адключыць тут.

en: By default, VLC will use the dark interface style.
be: Па змаўчанні VLC выкарыстоўвае цёмны інтэрфейс.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
be: Па змаўчанні сервер будзе прымаць падключэнне па ўсіх лакальным IP-адрасах. Калі вы хочаце абмежавацца пэўным сеткавым інтэрфейсам, зазначце IP-адрас (напрыклад :: 1 або 127.0.0.1) або імя вузла (напрыклад, localhost).

en: Bytes
be: Байтаў

en: C
be: be

en: C64 sid demuxer
be: Дэмультыплексар C64 SID

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
be: Выкарыстоўваць CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Істотна запавольвае працэс кадавання і дэкадавання, але дазваляе захаваць 10-15% бітрэйта.

en: CAPMT System ID
be: Сістэмны ID CAPMT

en: CBR bitrate (kbps)
be: Пастаянны бітрэйт (кб/с)

en: CBR encoding
be: Кадаванне CBR

en: CDDB Server
be: Сервер CDDB

en: CDDB Server port to use.
be: Порт сервера CDDB

en: CDDB port
be: Порт CDDB

en: CDG demuxer
be: Дэмультыплексар CDG

en: CDG video decoder
be: кодар відэа CDG

en: CLI input
be: Увод з каманднага радка

en: CPU features
be: Асаблівасці CPU

en: CPU optimizations
be: Аптымізацыя CPU

en: CSA Key
be: Ключ CSA

en: CSA Key in use
be: Бягучы CSA-ключ

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
be: Бягучы CSA-ключ. Варыянты: odd/first/1 (няцотны/першы/1) (па змаўчанні) ці even/second/2 (цотны/другі/2).

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
be: Ключ шыфравання CSA. Значэнне паказваецца ў выглядзе радка даўжынёй 16 знакаў (8 шаснаццацярычных байтаў).

en: CVD subtitle decoder
be: Дэкодар субтытраў CVD

en: Cabaret
be: Кабарэ

en: Cable
be: Кабель

en: Cable and satellite reception parameters
be: Параметры кабельнага і спадарожнікавага прыёмніка

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Caching value (ms)
be: Памер кэша (мс)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
be: Аб'ём кэша пры запісе з камеры або мікрафона (у мілісекундах).

en: Caching value for local files, in milliseconds.
be: Аб'ём кэша для лакальных файлаў (у мілісекундах).

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
be: Аб'ём кэша пры чытанні з сеткавых рэсурсаў (у мілісекундах).

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
be: Аб'ём кэша пры чытанні з аптычных носьбітаў (у мілісекундах).

en: Calculate a average zone
be: Вылічаць сярэднюю зону

en: Calculation factor
be: Параметр разліку

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
be: Параметр, што ўлічваецца пры разліку затрымкі. У абсалютным рэжыме прадстаўляе секунды.

en: Callback cookie string
be: Радок ідэнтыфікатара зваротнага выкліку

en: Callback data
be: Дадзеныя для зваротнага выкліку

en: Cancel
be: Адмена

en: Cannot save Configuration
be: Памылка захавання канфігурацыі

en: Cannot write to file %1:
    %2.
be: Немагчыма запісаць у файл %1:
    %2.

en: Canvas
be: Змена памеру

en: Canvas video filter
be: Відэафільтр Змена памеру

en: Capability
be: Функцыі

en: Capture
be: Захоп

en: Capture &Device
be: Прылада за&хопу

en: Capture Device
be: Прылада захопу

en: Capture failed
be: Не атрымалася зрабіць захоп

en: Capture format (default s16l)
be: Фармат запісу (па змаўчанні s16l)

en: Capture format of audio stream.
be: Фармат захопу для патоку гуку.

en: Capture fragment size
be: Памер фрагмента захопу

en: Capture mode
be: Рэжым захопу

en: Capture region height
be: Вышыня вобласці

en: Capture region width
be: Шырыня вобласці

en: Capture the audio stream in stereo.
be: Захопліваць аўдыёпаток у стэрэарэжыме

en: Cartoon
be: Мультфільм

en: Catalan
be: Каталонская

en: Category
be: Катэгорыя

en: Celtic (Latin-8)
be: Кельтская (Latin-8)

en: Center
be: па цэнтры

en: Centre Weighted Median
be: Медыяна, ўзважаная па цэнтры

en: Chamorro
be: Чамора

en: Change
be: Змяніць

en: Change Hotkey
be: Змяніць гарачую клавішу

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
be: Перанакіраванне каналаў (пры няправільным злучэнні)

en: Change gradients
be: Змена градыентаў

en: Change playlistview
be: Змена выгляду плэйліста

en: Change subtitles delay
be: Кіраванне затрымкай субтытраў

en: Change the caching for the media
be: Змяніць памер кэша для медыяфайлаў

en: Change the display name of the Service.
be: Змяніць назву службы для адлюстравання.

en: Change the id of an elementary stream
be: Змяняе ідэнтыфікатар элементарнага патоку

en: Change the language of an elementary stream
be: Змяняе мову элементарнага патоку

en: Change the lirc configuration file
be: Файл канфігурацыі LIRC

en: Change the loop and repeat modes
be: Пераключэнне рэжымаў паўтору

en: Change the start time for the media
be: Змяніць момант часу, з якога пачынаць прайграванне

en: Change title according to current media
be: Змяніць загаловак на загаловак бягучага медыяфайла

en: Channel
be: Канал

en: Channel / Zone Assignment
be: Прызначэнне зон каналах

en: Channel 0: summary
be: Канал 0: агульны

en: Channel 1: left
be: Канал 1: злева

en: Channel 2: right
be: Канал 2: справа

en: Channel 3: top
be: Канал 3: зверху

en: Channel 4: bottom
be: Канал 4: знізу

en: Channel Name
be: Назва канала

en: Channel number
be: Нумар канала

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
be: Канал карты для выкарыстання (звычайна 0=прыёмнік, 1=кампазітны, 2=s-video)

en: Channels
be: Каналы

en: Channels count
be: Колькасць каналаў

en: Channels count of an audio elementary stream
be: Колькасць каналаў элементарных аўдыёпатокаў

en: Channels:
be: Каналы:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
be: Пакавальнік субтытраў Chaoji VCD

en: Chapter
be: Раздзел

en: Chapter %i
be: Раздзел %i

en: Chapter codecs
be: Кодэкі раздзела

en: Chapter offset in ms
be: Зрух раздзелаў (у мс)

en: Characteristic dimension
be: Характарыстыкі дынамікаў

en: Chechen
be: Чэчэнская

en: Check for &Updates...
be: Праверыць абнаўленні...

en: Check for Update...
be: Праверыць абнаўленні...

en: Check for VLC updates
be: Праверыць абнаўленні VLC

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
be: Змякчэнне зоны змешвання (калі адключана, то змякчэнне ажыццяўляе OpenGL)

en: Chichewa; Nyanja
be: Чычэва;Ньянджа

en: Chinese
be: Кітайская

en: Choose
be: Выбраць

en: Choose Devicetype and Connection
be: Выбар тыпу прылады і падключэння

en: Choose a file
be: Выберыце файл

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
be: Выберыце лік, якому адпавядае нумар вашай аўдыёпрылады ў меню "Аўдыёпрылада". Гэта прылада будзе выкарыстана па змаўчанні для прайгравання аўдыё.

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
be: Метад апрацоўкі колеру ў выходных кадрах, якія выходзяць за межы кадраў на ўваходзе.
    
    Апошні: узяць колер толькі з новага (яркага) поля. Падыходзіць для церазрадковага ўваходу, напрыклад, відэа з відэакамеры.
    
    Інтэрпаляцыя: узяць 1 радок колеру з верхняга поля, 2 радок з ніжняга і г.д.
    Па змаўчанні падыходзіць для NTSC-відэа (анімэ на DVD і да т.п.).
    
    Змешванне: усярэдненне колераў уваходных палёў. Можа таксама скажаць колеры новага (яркага) поля.
    
    Павышэнне: вывад у фармаце 4:2:2 (асобныя колеры для кожнага поля). Лепшае прыбліжэнне, але патрабуе больш рэсурсаў CPU і памяці.

en: Choose here your input stream.
be: Вызначце ваш уваходны паток

en: Choose how album art will be downloaded.
be: Выберыце, як будзе загружацца вокладка альбома.

en: Choose input
be: Выберыце ўваход

en: Choose one or more media file to open
be: Выбераце адзін або некалькі файлаў для прайгравання

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
be: Назва каталога або файла для захавання запісаў

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
be: Выберыце папку для захавання відэаздымкаў

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
be: Выберыце праграму па яе нумары Service ID. Выкарыстоўвайце толькі ў тым выпадку, калі хочаце прагледзець паток з некалькімі праграмамі (напрыклад, паток DVB).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
be: Выберыце праграмы спісу нумароў Service ID, падзеленых коскамі. Выкарыстоўвайце толькі ў тым выпадку, калі хочаце прагледзець паток з некалькімі праграмамі (напрыклад, паток DVB).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
be: Перанакіраванне патоку субтытраў у адпаведны модуль вываду, калі апошні ўключаны.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
be: Перанакіраванне аўдыёпатоку ў адпаведны модуль вываду, калі апошні ўключаны.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
be: Перанакіраванне відэапатоку ў адпаведны модуль вываду, калі апошні ўключаны.

en: Choose which objects should print debug message
be: Выбар аб'ектаў, якія павінны выдаваць паведамленні адладкі

en: Choose your preferred hardware from the list, or choose AtmoWin Software to delegate processing to the external process - with more options
be: Выберыце ў спісе вашу прыладу ці "Праграма AtmoWin", каб перадаць апрацоўку вонкаваму працэсу (з дадатковымі магчымасцямі)

en: Choose your preferred video output and configure it here.
be: Выберыце найлепшы модуль вывада аўдыё і наладзьце яго.

en: Choose...
be: Выбраць ...

en: Christian rap
be: Хрысціянскі рэп

en: Chroma
be: Колернасць

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
be: Ігнараваць колернасць пры ацэнцы руху для субпікселяў у P-кадрах

en: Chroma for the base image
be: Колернасць асн. выявы

en: Chroma for the blend image
be: Колернасць наклад. выявы

en: Chroma format
be: Фармат колернасці

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
be: Код колернасці буфера кадраў. Па змаўчанні RGB, паколькі прылада fb не мае магчымасці паведаміць сваю колернасць.

en: Chroma gain
be: Узмацненне колернасці

en: Chroma gain control.
be: Кіраванне ўзмацненнем колернасці

en: Chroma in motion estimation
be: Колернасць пры ацэнцы руху

en: Chroma modules settings
be: Налады модуляў колернасці

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
be: Колернасць, у якую пераводзіцца малюнак, перш чым перадаць яго ўнутранаму фільтру OpenCV

en: Chroma used
be: Колернасць

en: Chroma which the base image will be loaded in
be: Колернасць, у якой будзе загружана асноўная выява

en: Chroma which the blend image will be loaded in
be: Колернасць, у якой будзе загружана накладаемая выява

en: Chrominance elimination
be: Карэкцыя колернасці

en: Church Slavic
be: Царкоўна-славянская

en: Chuvash
be: Чувашская

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
be: Вы можаце паказаць шыфры, метады абмену ключамі, функцыі хэшавання і метады сціскання. Больш падрабязна пра сінтаксіс можна даведацца ў дакументацыі GNU TLS.

en: Circular Left Hand (18V)
be: Левая кругавая (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
be: Правая кругавая (13V)

en: Cl&ear
be: А&чысціць

en: Cl&ose
be: Закрыць

en: Classic AtmoLight
be: Класічны AtmoLight

en: Classic rock
be: Класічны рок

en: Classical
be: класічная

en: Clean up
be: Ачысціць

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear List
be: Ачысціць спіс

en: Clear overlay framebuffer
be: Ачысціць буфер кадраў для накладання

en: Clear playlist
be: Ачысціць плэйліст

en: Click to set point B
be: Націсніце для вызначэння кропкі Б

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
be: Адлюстраванне мінулага часу/часу,які застаўся

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
be: Рэжым паўтору: усё, адна пазіцыя, выключыць

en: Click to toggle between total and remaining time
be: Адлюстраванне агульнага часу/часу,які застаўся

en: Client port
be: порт кліента

en: Clock jitter
be: Адхіленне гадзінніка

en: Clock reference average counter
be: Сярэдні базавы лічыльнік

en: Clock synchronisation
be: Сінхранізацыя гадзінніка

en: Clone
be: Кланаванне

en: Clone the image
be: Кланаваць відарыс

en: Clone video filter
be: Відэафільтр Кланаванне

en: Close Window
be: Закрыць акно

en: Close to systray
be: Змясціць у сістэмным трэі

en: Closed Captions decoder
be: Дэкодар субтытраў

en: Closed captions
be: Схаваныя тытры

en: Closed captions %u
be: Схаваныя тытры %u

en: Closed captions 1
be: Схаваныя тытры 1

en: Closed captions 2
be: Схаваныя тытры 2

en: Closed captions 3
be: Схаваныя тытры 3

en: Closed captions 4
be: Схаваныя тытры 4

en: Club
be: клубная

en: Codec
be: Кодэк

en: Codec Details
be: Інфармацыя пра кодэк

en: Codec name
be: Назва кодэка

en: Codecs
be: Кодэкі

en: Codecs / Muxers
be: Кодэкі / мультыплексары

en: Coefficient thresholding on P-frames
be: Заданне парога каэфіцыента на P-кадрах

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
be: Заданне парога каэфіцыента на P-кадрах. Выдаляе блокі дыскрэтнага косінуснага пераўтварэння, якія змяшчаюць толькі малы адзіночны каэфіцыент.

en: Coffee is ready.
be: Кава гатова

en: Coffee pot
be: Кававарка

en: Coffee pot control
be: Кіраванне кававаркай

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
be: Збіраць разнастайную лакальную статыстыку ў працэсе прайгравання.

en: Color
be: Колер

en: Color ASCII art video output
be: вывад відэа каляровай ASCII-графікай

en: Color effect
be: Колеравы эфект

en: Color extraction
be: Атрыманне колеру

en: Color inversion
be: Тып інверсіі

en: Color killer
be: Выключэнне колеру

en: Color messages
be: Каляровыя паведамленні

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
be: Колер тэксту, які будзе выводзіцца на відэа. Значэнне паказваецца ў шаснаццацярычным выглядзе (як у HTML). Першых два знака азначаюць чырвоны, затым зялёны і сіні. #000000=чорны, #FF0000=чырвоны, #00FF00=зялёны, #FFF00=жоўты (чырвоны + зялёны), #FFFFFF=белы

en: Color threshold
be: Колеравы парог

en: Color threshold filter
be: Колеравы парог

en: Color used to display text in the XOSD output.
be: Колер для паказу тэксту XOSD.

en: Color when paused
be: Колер падчас паўзы

en: Colors
be: Колеры

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
be: Колеру, падобныя да прызначаных, застануцца, астатнія стануць адценнямі шэрага. Значэнне паказваецца ў шаснаццярычным выглядзе (як колеры ў HTML). Першых два знака адказваюць за чырвоны, затым зялёны і сіні. #000000 - чорны, #FF0000 - чырвоны, #00FF00 - зялёны, #FFF00 - жоўты (чырвоны + зялёны), #FFFFFF - белы

en: Columns
be: Слупкоў

en: Columns:
be: Слупкі:

en: Combined
be: сумешчаны

en: Comedy
be: Комедыя

en: Comma separated list of active windows, defaults to all
be: Спіс актыўных вокнаў, падзеленых коскамі. Па змаўчанні ўсе

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
be: Спіс суадносін бакоў выявы, падзеленых коскамі. Дадаюцца ў адпаведны спіс інтэрфейса.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
be: Спіс суадносін бакоў для кадравання, падзеленых коскамі. Дадаюцца ў адпаведны спіс інтэрфейса.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
be: Спіс актыўных вокнаў, падзеленых коскамі. Па змаўчанні ўсе

en: Command
be: Каманда

en: Command UDP port
be: Порт кіравання UDP

en: Commands
be: Каманды

en: Comment
be: Каментар

en: Comment to put in ASF comments.
be: Каментар для каментароў ASF.

en: Comments
be: Каментары

en: Compensate delay
be: Кампенсуючая затрымка

en: Compiled by %@ with %@
be: Скампілявана %@ %@

en: Compiled by %s on %s (%s)
be: Скампілявана %s@%s (%s)

en: Compiler:
be: Кампілятар:

en: Compiler: %s
be: Кампілятар: %s

en: Complete MRL for VLC internal
be: Поўны MRL

en: Component
be: Кампанентны ўваход

en: Composer
be: Кампазітар

en: Composite
be: Кампазітны ўваход

en: Composite input
be: Кампазітны ўваход

en: Compressor
be: Кампрэсар

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
be: Разлічыць і надрукаваць статыстыку пікавых адносін сігналу да шуму. Не аказвае ўплыву на рэальную якасць кадавання.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
be: Разлічыць і надрукаваць статыстыку структурнага падабенства. Не аказвае ўплыву на рэальную якасць кадавання.

en: Config of last used skin
be: Канфігурацыя апошняй абалонкі

en: Configuration file
be: Файл канфігурацыі

en: Configuration file for the OSD Menu.
be: Файл канфігурацыі для экраннага меню.

en: Configuration options
be: Параметры

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
be: Параметры, якія выкарыстоўваюцца службай (напрыклад - foo=bar - no-foobar). Павінен быць вызначаны перад усталёўкай службы для правільнай налады.

en: Configure
be: Наладжванне

en: Configure Hotkeys
be: Канфігурацыя гарачых клавіш

en: Configure Media Library
be: Наладзіць бібліятэку носьбітаў

en: Connect to clients matching
be: Падключыцца да кліентаў, якія супадаюць

en: Connection failed
be: Злучэнне не адбылося

en: Console
be: Кансоль

en: Constant bitrate mode (CBR)
be: Пастаянны бітрэйт (CBR)

en: Constant error mode
be: Нязменны ўзровень памылак

en: Constant lambda mode
be: Нязменны ўзровень лямбда

en: Constant noise threshold mode
be: Нязменны парог ўзроўню шуму

en: Constant quality factor
be: Нязменны ўзровень якасці

en: Constant quality mode
be: Нязменны ўзровень якасці

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
be: Кантэйнеры (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Content bitrate
be: Бітрэйт

en: Continue
be: Працягнуць

en: Continuous 22kHz tone
be: Тонавы сігнал 22 КГц

en: Continuous stream
be: Бесперапынны паток

en: Contrast
be: Кантраснасць

en: Control
be: Кіраванне

en: Control SAP flow
be: Кіраванне патокам SAP

en: Control interfaces
be: Інтэрфейсы кіравання

en: Control menu for the player
be: Меню кіравання для прайгравальніка

en: Control playback with media keys
be: Упраўленне мультымедыйнымі клавішамі

en: Control playback with the Apple Remote
be: Кіраванне з пульта Apple Remote

en: Controls
be: Параметры

en: Conve&rt / Save...
be: Канвертаваць/захаваць...

en: Conversions from
be: Пераўтварэнні з

en: Convert
be: Пераўтварыць

en: Copy
be: Капіраваць

en: Copy packetizer
be: Пакавальнік копіі

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Copyright (C)
be: Аўтарскія правы (C)

en: Copyright metadata
be: Аўтарскае права

en: Copyright string to put in ASF comments.
be: Аўтарскія правы для каментароў ASF.

en: CoreText font renderer
be: Візуалізатар шрыфтоў CoreText

en: Cornish
be: Корнская

en: Corsican
be: Карсіканская

en: Could not demux ASF stream
be: ASF-паток не дэмультыплексуецца

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
be: Ніякіх прыкмет папярэдняга збою не выяўлена.

en: Count of AtmoLight channels
be: Колькасць каналаў AtmoLight

en: Count of channels
be: Колькасць каналаў

en: Count of fnordlicht's
be: Колькасць прылад fnordlicht

en: Country
be: Кантры

en: Create
be: Стварыць

en: Create "Fast Start" files
be: Ствараць файлы "Хуткі запуск"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
be: Ствараць файлы "Хуткі запуск". Гэтыя файлы аптымізаваны для запампоўкі і дазваляюць карыстальніку пачаць прагляд падчас запампоўкі.

en: Create Directory
be: Стварэнне каталога

en: Create Directory...
be: Стварыць каталог...

en: Create Folder
be: Стварэнне папкі

en: Create Folder...
be: Стварыць папку...

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
be: Стварыць з відэа "мазаіка".
    Відэа будзе разбіта на кавалачкі, якія неабходна адсартаваць.

en: Create a new bookmark
be: Стварыць новую закладку

en: Create a new profile
be: Стварыць новы профіль

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
be: Стварае ўнікальную назву ў System Tuning Spaces

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
be: Ствараць відэабуферы ў сістэмнай памяці, а не ў відэапамяці. Не рэкамендуецца, так як звычайна ў відэапамяці можна атрымаць выйгрыш ад апаратнага паскарэння (напрыклад, маштабавання або пераўтварэння YUV->RGB). Гэты параметр не дзейнічае пры выкарыстанні слаёў.

en: Croatian
be: Харватская

en: Crop
be: Кадраванне

en: Crop geometry (pixels)
be: Памеры для кадравання (пікселі)

en: Crop one pixel from the bottom of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель знізу

en: Crop one pixel from the left of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель злева

en: Crop one pixel from the right of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель зправа

en: Crop one pixel from the top of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель зверху

en: Crop video filter
be: Відэафільтр кадравання

en: Crop: %s
be: Кадраванне: %s

en: Cropadd
be: Кадраванне

en: Cropping failed
be: Кадраванне не ўдалося

en: Crypt audio
be: Шыфраванне аўдыё

en: Crypt audio using CSA
be: Шыфраванне аўдыё з выкарыстаннем CSA

en: Crypt video
be: Шыфраванне відэа

en: Crypt video using CSA
be: Шыфраванне відэа з выкарыстаннем CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
be: Апаратны кодар відэа Crystal HD

en: Cue points
be: Кантрольныя пункты

en: Cult
be: Культ

en: Current channel:
be: Бягучы канал

en: Current media / stream statistics
be: Бягучая статыстыка па файлу/патоку

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
be: Бягучая хуткасць: %1.
    Пстрыкніце, каб змяніць яе.

en: Current visualization
be: Бягучая візуалізацыя

en: Custom
be: іншае

en: Custom &Bookmarks
be: Закладкі &карыстальніка

en: Custom aspect ratios list
be: Спіс іншых суадносін бакоў

en: Custom crop ratios list
be: Спіс іншых суадносін бакоў для кадравання

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
be: Загаловак акна вываду відэа (у выпадку, калі відэа не ўбудавана ў інтэрфейс).

en: Customi&ze Interface...
be: Наладзіць інтэрфейс...

en: Customize the HTTP referer, simulating a previous document
be: Вызначэнне адраса дакумента, які прадстаўляецца  папярэднім або крыніцай спасылкі

en: Cut
be: Выразаць

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
be: Выразанне паласы святла, якая наводзіцца пры флюарэсцэнтным асвятленні (адз. змены не дакументаваны).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
be: Наразае паток на асобныя элементы зададзенай працягласці і ўстанаўлівае пастаянны бітрэйт паміж межамі гэтых элементаў. Гэта дазваляе пазбегнуць вялікіх скачкоў бітрэйта, асабліва для референсных кадраў.

en: Cycle audio track
be: Пераключыць аўдыёдарожку

en: Cycle deinterlace modes
be: Пераключаць рэжымы ліквідацыі церазрадковасці

en: Cycle source aspect ratio
be: Пераключыць суадносіны бакоў

en: Cycle subtitle track
be: Пераключыць дарожку субтытраў

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
be: Цыклічна пераключаць абрэзванне з вызначанага спісу.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
be: Цыклічна пераключаць суадносіны бакоў з вызначанага спісу.

en: Cycle through audio devices
be: Цыклічна пераключаць аўдыёпрылады

en: Cycle through available audio devices
be: Цыклічна пераключаць даступныя аўдыёпрылады.

en: Cycle through deinterlace modes.
be: Цыклічна пераключаць рэжымы ліквідацыі церазрадковасці.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
be: Цыклічна пераключаць даступныя аўдыёдарожкі(мовы).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
be: Цыклічна пераключаць даступныя дарожкі субтытраў.

en: Cycle video crop
be: Пераключыць абрэзванне

en: Cyrillic (Windows-1251)
be: Кірыліца (Windows-1251)

en: Czech
be: Чэшская

en: D-Bus control interface
be: Інтэрфейс кіравання D-Bus

en: DEVICES
be: Прылады

en: DMX address for each channel
be: Адрас DMX для кожнага канала

en: DMX options
be: Параметры DMX

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
be: Дэкодар аўдыё DTS Coherent Acoustics

en: DTS audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё DTS

en: DTS delay (ms)
be: Затрымка DTS (мс)

en: DTS dynamic range compression
be: Сцісканне дынамічнага дыяпазону DTS

en: DTS parser
be: Аналізатар DTS

en: DTV
be: Лічбавае ТБ

en: DV (Digital Video) demuxer
be: Дэмультыплексар DV (Digital Video)

en: DVB adapter
be: DVB-адаптар

en: DVB playlist import
be: Імпарт плэйліста DVB

en: DVB subtitles
be: Субтытры DVB

en: DVB subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў DVB

en: DVB subtitles encoder
be: Кадавальнік субтытраў DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
be: Субтытры DVB: для людзей з парушэннем слыху

en: DVB-S2 parameters
be: Параметры DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
be: Параметры прыёму DVB-T

en: DVD angle
be: Вугал DVD

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
be: Аўдыёфармат DVD (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG і RAW)

en: DVD device
be: Прылада DVD

en: DVD menus
be: Меню DVD

en: DVD subtitles
be: Субтытры DVD

en: DVD subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў DVD

en: DVD subtitles packetizer
be: Пакавальнік субтытраў DVD

en: DVD with menus
be: DVD з меню

en: DVD without menus
be: DVD без меню

en: DVDRead Input (no menu support)
be: Увод DVDRead (без падтрымкі меню)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
be: DVDRead не можа адкрыць дыск "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
be: DVDRead не можа прачытаць %d/%d блокаў на 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
be: DVDRead не можа прачытаць блок %d.

en: DVDnav Input
be: Увод DVDnav

en: Damaged or incomplete AVI file
be: Пры адкрыцці пашкоджанага AVI

en: Damp
be: Вільготны

en: Dance
be: танцавальная

en: Danish
be: Датская

en: Dark
be: Цёмны

en: Darkness Limit
be: Мяжа зацямнення

en: Darkness limit
be: Мяжа зацямнення

en: Darkness masking
be: Карэкцыя цёмных участкаў

en: Darkwave
be: Дарквэйв

en: Data
be: Даныя

en: Data alignment
be: Выраўноўванне даных

en: Data for the audio callback function.
be: Даныя для функцый зваротнага выкліку пры апрацоўцы аўдыё

en: Data for the get and release functions
be: Дадзеныя для функцый атрымання і вызвалення даных

en: Data for the video callback function.
be: Даныя для функцый зваротнага выкліку пры апрацоўцы відэа

en: Data search path
be: Шлях для пошуку даных

en: Date
be: Дата

en: Date metadata
be: Дата

en: Day / Month / Year:
be: Дзень / месяц / год:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
be: Шумапрыглушэнне ў дамене DCT. Адаптыўная псеўдамёртвая зона. Дыяпазон ад 10 да 1000.

en: De-Fullscreen
be: Выхад з поўнаэкраннага рэжыму

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
be: Выключае контурны фільтр распакоўкі блокаў. Прыводзіць да зніжэння якасці.

en: Death metal
be: Дэт-метал

en: Debug Frame Folder
be: Папка для адладкавых кадраў

en: Debug logging
be: Весці журнал адладкі

en: Debug mask
be: Маска для адладкі

en: Decide references on a per partition basis
be: Выбар базавых кадраў на аснове макраблокаў

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
be: Нумар платы DeckLink, калі іх некалькі (нумарацыя з 0).

en: Decode
be: Дэкадаванне

en: Decode at the demuxer stage
be: Дэкадаваць на стадыі дэмультыплексавання

en: Decoded
be: Дэкадавана

en: Decoded blocks
be: Дэкадавана блокаў

en: Decoded format
be: Дэкадаваны фармат

en: Decoders
be: Дэкодары

en: Decoding
be: Дэкадаванне

en: Decoding X coordinate
be: Каардыната X пры дэкадаванні

en: Decoding Y coordinate
be: Каардыната Y пры дэкадаванні

en: Decompression
be: Аднаўленне сціснутых дадзеных

en: Decrease
be: Зменшыць

en: Decrease Volume
be: Зменшыць гучнасць

en: Decrease scale factor
be: Зменшыць маштаб

en: Decrease scale factor.
be: Зменшыць маштаб.

en: Default
be: па змаўчанні

en: Default (Windows-1252)
be: Лакальная

en: Default Audio Device
be: Аўдыёпрылада па змаўчанні

en: Default Caching Level
be: Узровень кэшавання па змаўчанні

en: Default DVD angle.
be: Вугал DVD па змаўчанні.

en: Default Encoding
be: Кадоўка па змаўчанні

en: Default Page Referrer URL
be: Адрас спасылаемай старонкі

en: Default SWF Referrer URL
be: Адрас SWF для спасылкі

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
be: Таймаўт TCP-злучэння па змаўчанні (у мілісекундах).

en: Default audio volume
be: Гучнасць па змаўчанні

en: Default background alpha
be: Празрыстасць фону па змаўчанні

en: Default background color
be: Колер фону па змаўчанні

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
be: Колер фону па змаўчанні (выкарыстоўваецца, калі ў патоку Kate колер фону не вызначаны).

en: Default caching policy
be: Палітыка кэшавання па змаўчанні

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
be: Памер кэша для выходных патокаў RTP. Значэнне паказваецца ў мілісекундах.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
be: Памер кэша для выходных патокаў UDP. Значэнне паказваецца ў мілісекундах.

en: Default devices
be: Прылада па змаўчанні

en: Default encoding
be: Кадоўка па змаўчанні

en: Default font alpha
be: Альфа шрыфту па змаўчанні

en: Default font color
be: Колер шрыфту па змаўчанні

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
be: Колер тэксту па змаўчанні (выкарыстоўваецца, калі ў струмені Kate колер тэксту не вызначаны).

en: Default font description
be: Апісанне шрыфту па змаўчанні.

en: Default font effect
be: Шрыфтавы эфект па змаўчанні

en: Default font effect strength
be: Інтэнсіўнасць эфекту па змаўчанні

en: Default frame rate for chapter import.
be: Частата кадраў па змаўчанні для імпарту раздзелаў.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
be: Інтэрфейс групавой перадачы па змаўчанні. Замяшчае табліцу маршрутызацыі.

en: Default optical device
be: Прылада па змаўчанні

en: Default replay gain
be: Рэжым выраўноўвання гучнасці па змаўчанні

en: Default stream
be: Паток па змаўчанні

en: Default stream output chain
be: Ланцужок вываду патоку па змаўчанні

en: Define here the DMX base address for each channel use , or ; to separate the values
be: Вызначце тут базавыя адрасы DMX для кожнага канала праз , ці ;

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
be: Вызначае суадносіны бакоў уваходнай выявы (па змаўчанні 4:3).

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
be: Вызначыць колеры рэгулятара ўзроўню гучнасці з дапамогай 12 лікаў, падзеленызх ';'. Па змаўчанні '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'. Іншы варыянт '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
be: Вызначыць колеры для рэгулятара гучнасці

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
be: Прызначае PID кожнаму PMT. Неабходна, каб параметр "PID роўны ES ID" быў уключаны.

en: Define which screen fullscreen goes
be: Экран для поўнаэкраннага паказу

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
be: Вызначае бітавы масіў памерам 64х48 кропак, які змяшчае градыент адценняў шэрага

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
be: Рэжым размеркавання бітаў для адаптыўнага квантавання, па змаўчанні 1
      - 0: Адключаны
      - 1: Бягучы рэжым x264 па змаўчанні
      - 2: Выкарыстоўваць log(var)^2 замест log (var) і спрабаваць адаптаваць сілу на кадр

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
be: Вызначае, як часта трэба адпраўляць даныя для Гістаграмы (праз колькі пакетаў аўдыё, па змаўчанні 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent (default 1)
be: Перадаваць даныя для Гістаграмы (па змаўчанні 1)

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
be: Уключае перадачу даных для Гістаграмы (1 - перадаваць даныя(па змаўчанні), 0 - не).

en: Defines if silence alarm information should be sent (default 1)
be: Перадаваць паведамленні пра цішыню (па змаўчанні 1)

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
be: Уключае перадачу паведамленняў аб цішыні (1 - перадаваць паведамленні (па змаўчанні), 0 - не).

en: Defines if the TCP connection should be reset. This is to be used when using with audiobargraph_v (default 1).
be: Вызначае, ці варта скідаць TCP-злучэнне (па змаўчанні 1). Гэты параметр варта выкарыстоўваць з відэа-кампанентам модуля Гістаграмы.

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
be: Вызначае арыентацыю люстранога адбітка

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
be: Радыус асновы палос у пікселах.

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
be: Прызначае дэскрыптары кожнаму SFT. Неабходна,каб параметр "PID роўны ES ID" быў уключаны.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
be: Плошча віртуальнага пакоя, які імітуе фільтр.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
be: Вызначае час чакання для дадання ў радок № RTSP-сесіі. Адмоўнае значэнне выдаляе дадзены параметр. Гэта неабходна для некаторых IPTV-прыёмнікаў (напрыклад, кампаніі HansunTech), у якіх ён стварае блытаніну. Значэнне па змаўчанні 5.

en: Deinterlace
be: Прыманне церазрадковасці

en: Deinterlace method to use for local playback.
be: Метад прымання церазрадковасці для лакальнага прайгравання.

en: Deinterlace method to use for streaming.
be: Метад прымання церазрадковасці для патокавага вяшчання.

en: Deinterlace method to use for video processing.
be: Метад прымання церазрадковасці пры апрацоўцы відэа.

en: Deinterlace mode
be: Рэжым прымання церазрадковасці

en: Deinterlace module
be: Модуль прымання церазрадковасці

en: Deinterlace off
be: Не прымаць церазрадковасць

en: Deinterlace on
be: Прымаць церазрадковасць

en: Deinterlace the video before encoding.
be: Прымаць церазрадковасць відэа перад яго кадаваннем.

en: Deinterlace video
be: Прыманне церазрадковасці відэа

en: Deinterlacing
be: Прыманне церазрадковасці

en: Deinterlacing video filter
be: Відэафільтр Прыманне церазрадковасці

en: Delay
be: Затрымка

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
be: Затрымка (у мс), пасля якой уключаецца паток-запаўняльнік.

en: Delay (ms)
be: Задержка (мс)

en: Delay a stream
be: Затрымка патоку

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
be: Таймаўт, пасля якога элемент SAP будзе выдалены, калі на яго не прыйшло ніякіх паведамленняў.

en: Delay calculation mode
be: Рэжым разліку затрымкі

en: Delay of the ES (ms)
be: Затрымка патоку (мс)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
be: Затрымка DTS і PTS даных патоку,у параўнанні з SCR. Гэта дазваляе некаторую буферызацыю ў дэкодэр кліента.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
be: Затрымка DTS і PTS даных патоку, у параўнанні з SCR. Гэта дазваляе некаторую буферызацыю ў дэкодэр кліента.

en: Delay time
be: Час затрымкі

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete all the bookmarks
be: Выдаліць усе закладкі

en: Delete segments
be: Выдаляць сегменты

en: Delete segments when they are no longer needed
be: Выдаляць сегменты, калі яны больш не патрэбны

en: Delete selected profile
be: Выдаліць выбраны профіль

en: Delete the current profile
be: Выдаліць бягучы профіль

en: Delete the selected item
be: Выдаліць выбраную пазіцыю

en: Deletes the selected item
be: Выдаленне выбранай пазіцыі

en: Delivery system
be: Сістэма дастаўкі сігналу

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
be: Дэмультыплексары выкарыстоўваюцца для падзелу элементарных патокаў (такіх як аўдыё і відэа). Вы можаце выбраць правільны дэмультыплексар, калі аўтавызначэнне не спрацавала. Не ўстанаўлівайце гэты параметр як агульны, калі вы не валодаеце тэматыкай.

en: Demux module
be: Модуль дэмультыплексара

en: Demuxed
be: Дэмультыплексавана

en: Demuxed data size
be: Дэмультыплексавана даных

en: Demuxers
be: Дэмультыплексары

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
be: Дэмультыплексары ўжываюцца для раздзелу патокаў відэа і аўдыё.

en: Depending on the amount your fnordlicht hardware choose 1 to 254 channels
be: Выберыце, колькі ў вас прылад fnordlight (ад 1 да 254)

en: Depending on your MoMoLight hardware choose 3 or 4 channels
be: Выберыце, колькі каналаў (3 або 4) падтрымлівае ваша прылада MoMoLight

en: Descending
be: Па змяншэнні

en: Description
be: Апісанне

en: Description metadata
be: Апісанне

en: Description of the stream content or information about your channel.
be: Апісанне патоку або інфармацыя пра ваш канал.

en: Description stream output
be: Апісанне выходнага патоку

en: Desired frame rate for the H264 stream.
be: Патрабуемая частата кадраў для H264

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
be: Пажаданая частата кадраў для патокаў VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
be: Пажаданая частата кадраў для захопу.

en: Desired input video mode
be: Патрабуемы фармат відэа

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
be: Патрабуемы фармат уваходнага відэа пры захопе з DeckLink. Значэнне паказваецца ў выглядзе тэкставага кода FOURCC, напрыклад "ntsc".

en: Desktop
be: Экран

en: Destination
be: Адрас

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
be: Бягучы адрас прызначэння (URL) для патоку. Перавызначае параметры path і bind

en: Destination Setup
be: Налада вываду

en: Destination audio codec
be: Мэтавы аўдыёкодэк

en: Destination bridge-in name
be: Звязаны ўваходны мост

en: Destination file:
be: Выхадны файл:

en: Destination prefix
be: Прэфікс шляху прызначэння

en: Destination subtitles codec
be: Мэтавы кодэк субтытраў

en: Destination video codec
be: Мэтавы відэакодэк

en: Destinations
be: Шляхі назначэння

en: Detailed View
be: Табліца

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
be: Колькасць частак спектра для выкарыстання.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
be: Вызначае, якое відэа адлюстроўваецца фільтрам адаптара

en: Determines wrapper filter verbosity level
be: Вызначае ўзровень падрабязнасці паведамленняў фільтра надбудовы

en: Device
be: Прылада

en: Device Selection
be: Выбар прылады

en: Device name
be: Назва прылады

en: Device properties
be: Налады прылады

en: Device type
be: Тып прылады

en: Device:
be: Прылада:

en: Devices
be: Прылады

en: DiSEqC LNB number
be: Нумар канвертара ў DiSEqC

en: Diagonal Linear Phase
be: Дыяганальная лінейная фаза

en: Dialog
be: Дыялог

en: Dialog providers can be configured here.
be: Налады модуляў дыялогаў.

en: Dialog providers settings
be: Модулі дыялогаў

en: DiffServ Code Point
be: Кропка кода дыферэнцыраваных паслуг

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
be: Падтрымліваюцца некалькі алгарытмаў - лепшы працуе павольней, а самы хуткі саступае ў якасці.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
be: Кропка кода дыферэнцыраваных паслуг для выходных UDP-патокаў (або "тып абслугоўвання" у IPv4, або "клас трафіку" у IPv6). Выкарыстоўваецца для "якасці абслугоўвання" сеткі.

en: Digital Television and Radio
be: Лічбавае тэлебачанне і радыё

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
be: Увод с Digital Video (Firewire/IEEE 1394)

en: Digital broadcasting
be: Лічбавае тэлевяшчанне

en: Dirac packetizer
be: Пакавальнік Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
be: Дэкодар відэа Dirac (в libschroedinger)

en: Dirac video demuxer
be: Дэмультыплексар відэа Dirac

en: Dirac video encoder using dirac-research library
be: Кодар відэа Dirac (у dirac-research)

en: Dirac video encoder using libschroedinger
be: Кодар відэа Dirac (в libschroedinger)

en: Direct MV prediction mode
be: Рэжым прамога прадказання вектара руху

en: Direct MV prediction mode.
be: Рэжым прамога прадказання вектара руху

en: Direct prediction size
be: Памер для прамога прадказання

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
be: Памер для прамога прадказання: 0 - 4x4, 1 - 8x8, -1 - мінімальна магчымы ў адпаведнасці з узроўнем

en: Direct rendering
be: Прамы рэндэрынг

en: Direct2D video output
be: Вывад відэа праз Direct2D

en: Direct3D video output
be: Вывад відэа праз Direct3D

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
be: Вывад відэа праз DirectFB

en: DirectMedia Object decoder
be: Дэкодар DirectMedia Object

en: DirectMedia Object encoder
be: Кадавальнік DirectMediaObject

en: DirectShow input
be: Крыніца DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
be: Вывад відэа праз DirectX (DirectDraw)

en: DirectX audio output
be: Вывад гуку праз DirectX

en: Direction
be: Напрамак

en: Direction of the mirroring
be: Напрамак люстранога адбітка

en: Director
be: Рэжысёр

en: Directory
be: Каталог

en: Directory index
be: Прагляд каталога

en: Directory or filename where the records will be stored
be: Назва каталога або файла, куды будуць захоўвацца запісы

en: Directory path prefix
be: Прэфікс шляху

en: Directory path where images files should be saved.If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
be: Шлях да каталога, дзе будуць захаваны файлы малюнкаў. Калі гэты шлях не зададзены, яны будуць захоўвацца ў хатнім каталогу карыстальніка.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
be: Каталог для захавання часовых файлаў модуля зруху па часе.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
be: Каталог (або файл), у якім будуць захоўвацца відэаздымкі.

en: Disable
be: адключыць

en: Disable DVD menus
be: Адключыць меню DVD

en: Disable DVD subtitle transparency
be: Адключыць празрыстасць у субтытрах DVD

en: Disable Disc Menus
be: Адключыць меню дыска

en: Disable ES id
be: Адключыць паток

en: Disable ES id at startup.
be: Адключыць элементарны паток з зададзеным кодам пры запуску.

en: Disable arithmetic coding
be: Адключыць арыфметычнае кадаванне

en: Disable screensaver
be: Адключаць застаўку

en: Disable the screensaver during video playback.
be: Адключаць застаўку на час прайгравання відэа.

en: Disc
be: Дыск

en: Disc Selection
be: Выбар дыска

en: Disc caching (ms)
be: Кэш дыскаў (мс)

en: Disc device
be: Дыскавая прылада

en: Discard
be: Ігнараваць

en: Discarded (corrupted)
be: Праігнаравана (сапсаваных пакетаў)

en: Disclaimer
be: Дысклэймер

en: Disco
be: Дыска

en: Discontinuous Transmission
be: Перарывістая перадача

en: Discs
be: Дыскі

en: Display
be: Адлюстраванне

en: Display OSD menu on top of video output
be: Паказваць экраннае меню паверх відэасігналу

en: Display Settings
be: Налады адлюстравання

en: Display Source As
be: Паказваць крыніцу як

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
be: Паказваць выснову XOSD унізе, а не ўверсе экрана.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
be: Выводзіць RSS ці ATOM-рассылкі зверху відэа

en: Display aspect ratio
be: Суадносіны бакоў экрана

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
be: Суадносіны бакоў экрана ў элементарным патоку відэа

en: Display background cone or art
be: Паказваць лагатып ці вокладку

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
be: Паказваць лагатып-конус або вокладку бягучага альбома, калі нічога не прайграецца. Можна адключыць, каб прадухіліць выгаранне экрана.

en: Display device
be: Прылада адлюстравання

en: Display feed images if available.
be: Паказваць даступныя малюнкі з рассылак.

en: Display locally
be: Прайграваць лакальна

en: Display name of the Service
be: Назва службы

en: Display on overlay framebuffer
be: Адлюстраваць на кадравым буферы накладання

en: Display playlist tree
be: Адлюстроўваць спіс у выглядзе дрэва

en: Display resolution
be: Разрозненне манітора

en: Display size
be: Памер акна

en: Display stream output
be: Вывад патоку на дысплей

en: Display text above the video
be: Адлюстроўвае тэкставы радок над відэа

en: Display the input video
be: Паказваць уваходнае відэа

en: Display the output
be: Прайграць рэзультат

en: Display the processed video
be: Паказваць апрацаванае відэа

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
be: Адкрываць папярэдні прагляд здымка ў верхнім левым вугле экрана.

en: Display the stream locally
be: Паказваць паток лакальна

en: Display the title of the video on top of the movie.
be: Адлюстроўвае назву відэафайла або яго MRL на відэа ў пачатку прайгравання.

en: Display video in a skinned window if any
be: Выводзіць відэа ў вокнах з абалонкамі

en: Display video snapshot preview
be: Перадпрагляд здымка

en: Display while streaming
be: Паказваць падчас трансляцыі

en: Displayed
be: Адлюстравана

en: Displayed frames
be: Паказана кадраў

en: Distance between 'P' frames
be: Адлегласць паміж P-кадрамі

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
be: Адлегласць паміж левым і правым дынамікамі ў метрах.

en: Distort mode
be: Рэжым скажэння

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
be: Рэжым скажэння. Магчымыя значэнні: "Градыент", "Край" і "Хафа".

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: Первая версия DivX (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: Вторая версия DivX (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: Третья версия DivX (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: Do not complain on encrypted PES.
be: Не скардзіцца на зашыфраваны PES.

en: Do not demultiplex
be: Не дэмультыплексаваць

en: Do not display OSD menu on top of video output
be: Не паказваць экраннае меню паверх відэасігналу

en: Do not display OSD menu on video output
be: Не паказваць экраннае меню на відэасігнале

en: Do not open a DOS command box interface
be: Не адчыняць інтэрфейс уводу каманд DOS

en: Do not play
be: Не прайграваць

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
be: Не спрабуйце адгадаць бітрэйт ASF. З дапамогай гэтага параметра змяняецца тое, як медыяплэр Windows Media Player будзе кэшаваць патокавае змесціва. Бітрэйт аўдыё + відэа ў байтах.

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
be: Вы сапраўды жадаеце адпісацца ад %1?

en: Do you want to download it ?
be: Запампаваць?

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
be: Паслаць справаздачу пра гэты збой камандзе распрацоўнікаў VLC?
    
    Пры жаданні можна напісаць некалькі радкоў пра тое, якія дзеянні адбываліся перад збоем VLC, а таксама іншую карысную інфармацыю: спасылку для запампоўкі ўзору файла, URL сеткавага патоку, ...

en: Dock fullscreen controller
be: Замацаваць панэль поўнаэкраннага рэжыму

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
be: Замацаваць/адмацаваць панэль поўнаэкраннага рэжыму ўнізе экрана

en: Docked Playlist
be: Прымацаваць плэйліст

en: Dolby Surround decoder
be: Дэкодар Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
be: Патокі, закадаваныя ў Dolby Surround, не будуць дэкадавацца да іх апрацоўкі гэтым фільтрам. Уключэнне гэтага параметра не рэкамендуецца.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
be: Дамен/Працоўная група, якая будзе выкарыстоўвацца для злучэння.

en: Don't Send
be: Не высылаць

en: Don't display any video
be: Не паказваць відэа

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
be: Не паказваць дыялогі, якія не патрабуюць дзеянняў карыстальніка (панэлі памылак і крытычных паведамленняў).

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
be: Не чакаць ключавога кадра, каб падзяліць сегмент. Толькі для аўдыёпатоку.

en: Don't show
be: не паказваць

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
be: Выкарыстоўваць нестандартныя налады карэкціроўкі частот. Пералічыце 10 значэнняў у дыяпазоне ад -20 дб да 20 дб, падзяляючы іх прабеламі, напрыклад "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".

en: Double Size
be: Двайны памер

en: Double click to get media information
be: Пстрыкніце двойчы, каб атрымаць інфармацыю пра медыяфайл

en: Double click to jump to a chosen time position
be: Падвойны пстрык - пераход да зададзенага часу

en: Download Cover Art
be: Запампаваць вокладку

en: Download Plugin
be: Запампаваць модуль

en: Download cover art
be: Запампаваць вокладку

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
be: Запампаваны файл "%s" быў пашкоджаны. Такім чынам, ён быў выдалены.

en: Downloading ...
be: Загрузка ...

en: Draw bands in the spectrometer
be: Маляваць палосы ў спектрометры

en: Draw peaks in the analyzer
be: Маляваць пікі ў аналізатары спектра

en: Draw the base of the bands
be: Маляваць асновы палос

en: Drawable
be: Расцягваецца

en: Dream
be: Дрым

en: Drop late frames
be: Прапускаць запозненыя кадры

en: Drop media here
be: Перацягніце файл сюды

en: Dropped (discontinued)
be: Прапушчана (з перапыненнем)

en: Dry
be: Сухі

en: Dry Mix
be: Сухі гук

en: Dual mono
be: Двайное мона

en: Dummy
be: Фіктыўны

en: Dummy Elements
be: Фіктыўныя элементы

en: Dummy audio output
be: Фіктыўны вывад гуку

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
be: Фіктыўны кодэк (не кадуе, ужываецца з усімі фарматамі кантэйнера)

en: Dummy decoder
be: Фіктыўны дэкодар

en: Dummy encoder
be: Фіктыўны кадавальнік

en: Dummy font renderer
be: Фіктыўны візуалізатар шрыфтоў

en: Dummy ifo demux
be: Дэмультыплексар фіктыўнага IFO

en: Dummy image chroma format
be: Фіктыўны фармат колернасці

en: Dummy input
be: Фіктыўны ўвод

en: Dummy interface
be: Фіктыўны інтэрфейс

en: Dummy stream output
be: Фіктыўны вывад патоку

en: Dummy video output
be: Фіктыўны вывад відэа

en: Dummy/Raw muxer
be: Фіктыўны мультыплексар

en: Dump buffer size
be: Памер буфера дампа

en: Dump decoder
be: Дэкодар скідання даных

en: Dump filename
be: Назва файла

en: Dump raw input
be: Захаваць ўваходны паток

en: Duplicate stream output
be: Вывад дублюючага патоку

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
be: Дублюе адно відэа для некалькіх вокнаў і/або модуляў вываду

en: Duration
be: Працягласць

en: Duration in seconds
be: Працягласць у сек.

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
be: Час у сек. да перапынення прайгравання файла. Пры адмоўным значэнні час не абмяжоўваецца.

en: Dutch
be: Галандская

en: Dynamic Adaptive Streaming over HTTP
be: Дынамічная адаптыўная перадача патоку па HTTP

en: Dynamic language setting from teletext
be: Дынамічны выбар мовы з тэлетэксту

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
be: Сцісканне дынамічнага дыяпазону робіць моцныя гукі цішэй, а ціхія гукі гучней, так што вы можаце слухаць паток, не трывожачы нікога моцнымі гукамі. Пры выключаным параметры прайграванне больш адаптавана да кінатэатра ці пакоя для прагляду фільмаў.

en: Dynamic range compressor
be: Кампрэсар аўдыёсігналу

en: Dynamic video overlay
be: Дынамічнае накладанне відэа

en: Dzongkha
be: Дзонг-кэ

en: E&xport
be: Экспарт

en: EBU STL subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
be: Аналізатар субтытраў EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
be: Пашырэнне EGL для OpenGL

en: Early SKIP detection on P-frames
be: Ранняе вызначэнне прапушчаных P-кадраў

en: Early SKIP detection on P-frames.
be: Ранняе вызначэнне прапушчаных P-кадраў

en: Eastern European (Latin-2)
be: Усходнееўрапейская (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
be: Усходнееўрапейская (Windows-1250)

en: Edge
be: Край

en: Edge Weightning
be: Узмацненне краёў

en: Edge visible
be: Адлюстраванне контураў

en: Edge weightning
be: Узмацненне краёў

en: Edit
be: Рэдагаванне

en: Edit Bookmarks
be: Рэдагаванне закладак

en: Edit Input
be: Рэдагаваць увод

en: Edit Options
be: Радок
    параметраў

en: Edit selected profile
be: Змяніць выбраны профіль

en: Edit settings
be: Рэдагаваць налады

en: Effects
be: Эфекты

en: Effects list
be: Спіс эфектаў

en: Eject the disc
be: Выцягнуць дыск

en: Elapsed time
be: Прайшло часу

en: Electronic
be: Электронная

en: Element aspect ratio
be: Суадносіны бакоў у элемента

en: Elementary Stream ID
be: Код элементарнага патоку

en: Elementary stream output
be: Вывад элементарных патокаў

en: Elements order
be: Парадак элементаў

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
be: Карэкцыя колернасці макраблокаў, калі PSNR не занадта моцна змяняецца (па змаўчанні: 0.0). Стандарт H.264 рэкамендуе значэнне -4.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
be: Карэкцыя яркасці макраблокаў, калі PSNR не занадта моцна змяняецца (па змаўчанні: 0.0). Стандарт H.264 рэкамендуе значэнне -4.

en: Embed the file browser in open dialog
be: Убудаваць аглядальнік файлаў у акно адкрыцця файла

en: Embed the video output in the main interface.
be: Убудаваць вывад відэа ў асноўны інтэрфейс.

en: Embedded
be: Убудаванае

en: Embedded video
be: Убудаванае відэа

en: Embedded window video
be: Убудаванае відэа для X-акна

en: Emboss
be: Рэльеф

en: Enable
be: уключыць

en: Enable Audio
be: Уключыць аўдыё

en: Enable DVD menus
be: Уключыць меню DVD

en: Enable ES id
be: Уключыць паток

en: Enable Global Motion Estimation
be: Уключыць глабальную ацэнку руху

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
be: Уключыць паведамленні Growl (пры змене пазіцыі ў плэйлісце)

en: Enable Last.fm submissions
be: Перадаваць інфармацыю на Last.fm

en: Enable OSD
be: Уключыць экранную індыкацыю

en: Enable On Screen Display (OSD)
be: Уключыць экранную індыкацыю

en: Enable Phase Correlation Estimation
be: Уключыць ацэнку карэляцыі фазы

en: Enable SPU stream output
be: Уключыць вывад субтытраў

en: Enable Scene Change Detection
be: Уключыць вызначэнне змены сцэн

en: Enable Spatializer
be: Уключыць прыладу аб'ёмнага гуку

en: Enable Time-Stretching audio
be: Змена хуткасці гуку

en: Enable Video
be: Уключыць відэа

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
be: Уключыць алгарытм простага змяншэння шуму для памяншэння працягласці кадавання і бітрэйту за кошт менш якасных кадраў.

en: Enable a workaround for T23
be: Абыходны прыём для T23

en: Enable adaptive prefiltering
be: Уключыць адаптыўнае папяр. фільтраванне

en: Enable audio
be: Уключыць аўдыё

en: Enable audio stream output
be: Уключыць вывад аўдыёпатоку

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
be: Задзейнічаць функцыі сумяшчальнасці для падтрымкі Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
be: Задзейнічаць спецыяльны алгарытм для кадраў з церазрадковай разгорткай.

en: Enable desktop mode
be: Уключыць рэжым працоўнага стала

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
be: Дазволіць перарывістую перадачу (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
be: Уключыць кампрэсар аўдыёсігналу

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
be: Выконвае спецфункцыі для падтрымкі Blu-ray. Забяспечваюцца не ўсе параметры,
    напрыклад дазвол, частата кадраў, узровень

en: Enable hierarchical Motion Estimation
be: Уключыць іерархічную ацэнку руху

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
be: Уключыць церазрадковыя алгарытмы ацэнкі руху. Патрабуе больш магутнага CPU.

en: Enable internal upmixing
be: Укл. унутр. павыш. міксаванне

en: Enable lossless coding
be: Ужываць кадаванне без страт

en: Enable megabass mode
be: Уключыць рэжым супербаса

en: Enable multiple quantizers
be: Выкарыстоўваць множнае квантаванне

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
be: Выкарыстоўваць мноства каэфіцыентаў квантавання на субпаласу (адзін на блок кода)

en: Enable noise reduction algorithm.
be: Уключыць алгарытм заглушэння шуму.

en: Enable original graphic spectrum
be: Уключыць арыгінальны графічны спектр

en: Enable reverberation
be: Уключыць рэверберацыю

en: Enable spatial partitioning
be: Выкарыстоўваць прасторавы падзел

en: Enable spatializer
be: Уключыць прыладу аб'ёмнага гуку

en: Enable streaming of all ES
be: Уключыць вяшчанне ўсіх элементарных патокаў

en: Enable sub-pictures
be: Уключыць модуль "Слаі"

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
be: Уключыць "плоскі" аналізатар спектра ў спектрометры.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
be: Адключэнне колеру, гэта значыць пераключэнне на чорна-белую выяву пры слабым сігнале.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
be: Уключыць ўнутраны алгарытм павышальнага міксавання (не рэкамендуецца)

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
be: Уключыць алгарытм ацэнкі перад рухам

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
be: Уключыце гэты параметр, калі бачныя дыяганальныя палосы, калі памер акна меншы за памер відэа ці роўны яму.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
be: Уключыце гэты параметр, калі вы хочаце, каб ваш гук не перарываўся якім-небудзь іншым.

en: Enable this option to load the SQL-based Media Library at VLC startup
be: Уключыце гэты параметр, каб пры запуску VLC загружаў БД бібліятэкі носьбітаў

en: Enable time stretching audio
be: Змена хуткасці гуку

en: Enable transparency effects
be: Уключыць эфект празрыстасці

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
be: Уключыць квантаванне trellis (rate distortion для каэфіцыентаў макраблока).

en: Enable video
be: Уключыць відэа

en: Enable video stream output
be: Уключыць вывад відэапатоку

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
be: Уключыць выяўленне галасавой актыўнасці (VAD). Яно аўтаматычна ўключаецца ў рэжыме VBR.

en: Enable wallpaper mode
be: Відэа на працоўным стале

en: Enable/disable audio rendering.
be: Уключыць/выключыць аўдыё.

en: Enable/disable video rendering.
be: Уключыць/выключыць відэа.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
be: Гэтая опцыя ўключае пропуск кадраў у патоку MPEG2. Пропуск кадраў адбываецца, калі вашаму камп'ютару не хапае магутнасці для апрацоўкі ўсіх кадраў.

en: Enabling this allows transcoding the audio track if one is present in the stream.
be: Дазваляе перакадаваць аўдыёдарожку пры яе наяўнасці ў патоку.

en: Enabling this allows transcoding the video track if one is present in the stream.
be: Дазваляе перакадаваць відэадарожку пры яе наяўнасці ў патоку.

en: Encap. format
be: Фармат фарміравання пакета

en: Encapsulation
be: Інкапсуляцыя

en: Encapsulation Method
be: Фармат кантэйнера

en: Encapsulation format
be: Фармат кантэйнера

en: Encoded by
be: Кім закадавана

en: Encoders settings
be: Налады кодараў

en: Encoding
be: Кадаванне

en: Encoding X coordinate
be: Каардыната X пры кадаванні

en: Encoding Y coordinate
be: Каардыната Y пры кадаванні

en: Encoding complexity
be: Узровень складанасці кадавання

en: Encoding quality
be: Якасць кадавання

en: End
be: Канец

en: End-Blue
be: Канец-Сіні

en: End-Fadesteps
be: Пераходы ў колер выключэння

en: End-Green
be: Канец-Зялёны

en: End-Red
be: Канец-Сіні

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
be: Уключыць рэжым кадавання з пастаянным бітрэйтам (CBR), а не пераменным (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
be: Устанавіць якасць паміж 0 (нізкая) і 10 (высокая).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
be: Устанавіць якасць паміж 1 (нізкая) і 10 (высокая) замест вызначэння адпаведнага бітрэйта. Указанне гэтага параметра дае пераменны бітрэйт (VBR).

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
be: Вы можаце зазначыць выраўноўванне відэа ў акне. Па змаўчанні (0) гэта будзе цэнтр (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, Вы можаце таксама выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6=4 +2, што азначае зверху-справа) .

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Размяшчэнне гістаграмы ў акне відэа (0 - па цэнтры, 1 - злева, 2 - справа, 4 - зверху, 8 - знізу, вы таксама можаце складаць гэтыя значэнні, напрыклад, 6 - зверху і злева).

en: Enforce the complexity of the encoder.
be: Прымусова выкарыстоўваць гэты ўзровень складанасці кодэра.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Размяшчэнне лагатыпа на відэа (0 - па цэнтры, 1 - злева, 2 - справа, 4 - зверху, 8 - знізу, таксама вы можаце выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 - зверху і злева).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
be: Абмежаванне максімальнага бітрэйта ў рэжыме VBR

en: Enforce the mode of the encoder.
be: Прымусова выкарыстоўваць гэты рэжым кодэра

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
be: Уключае выраўноўванне ўсіх элементаў на краях PES. Выключэнне дапаможа паменшыць шырыню патоку, але і стварыць несумяшчальнасці.

en: English
be: Английская

en: Enqueue files when in one instance mode
be: Чарга ў рэжыме адной копіі

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
be: Дадаваць пазіцыі ў чаргу ў рэжыме адной копіі

en: Enter URL here...
be: Увядзіце адрас...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
be: Увядзіце URL падкаста для падпіскі:

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
be: Неабходна альбо ўвесці правільны шлях, альбо націснуць на кнопку "Выбраць" і выбраць размяшчэнне.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
be: Неабходна альбо ўвесці правільны шлях, альбо націснуць на кнопку "Выбраць ..." і выбраць размяшчэнне.

en: Enter name for new directory:
be: Увядзіце імя новага каталога:

en: Enter name for new folder:
be: Увядзіце імя новай папкі:

en: Enter the address of the computer to stream to.
be: Увядзіце адрас камп'ютара, на які неабходна трансляваць паток.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
be: Увядзіце адрасы podcast, падзеленыя сімвалам '|'.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
be: Увядзіце лакальныя адрасы, якія вы хочаце слухаць. Не ўводзьце нічога, калі вы хочаце слухаць усе адрасы або калі Вы не разумееце, што гэта. Іншыя камп'ютары могуць тады звярнуцца да патока  http://yourip:8080 па змаўчанні

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
be: Увядзіце лакальныя адрасы, якія вы хочаце слухаць. Не ўводзьце нічога, калі вы хочаце слухаць усе адрасы або калі вы не разумееце, што гэта. Іншыя камп'ютары змогуць тады звярнуцца да патока http:// <ваш IP>: 8080 (порт па змаўчанні).

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
be: Увядзіце групавы адрас, каб трансляваць у гэтым абсягу. Гэта павінен быць адрас IP паміж 224.0.0.0 і 239.255.255.255. Для прыватнага выкарыстання ўводзіць адрас, які пачынаецца з 239.255.

en: Entries
be: Запісы

en: Entry
be: Запіс

en: Equalizer
be: Эквалайзер

en: Equalizer preset
be: Нарыхтоўка для эквалайзера:

en: Equalizer with 10 bands
be: 10-палосны эквалайзер

en: Erase
be: Сціранне

en: Erase video filter
be: Відэафільтр Сціранне

en: Error
be: Памылка

en: Error resilience
be: Устойлівасць да памылак

en: Error while saving meta
be: Памылка пры захаванні метаданых

en: Error:
be: Памылка:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
be: Памылка: для "goto" патрабуецца аргумент, большы за нуль.

en: Errors
be: Памылкі

en: Errors and Warnings
be: Памылкі і папярэджанні

en: Errors and Warnings...
be: Памылкі і папярэджанні ...

en: Esperanto
be: Эсперанта

en: Esperanto (Latin-3)
be: Эсперанта (Latin-3)

en: Essential
be: Асноўныя

en: Estonian
be: Эстонская

en: Ethnic
be: Этнічная

en: Euro-Techno
be: Еўра-Тэхна

en: Eurodance
be: Еўрадэнс

en: Every
be: з інтэрвалам

en: Exhaustive help for VLC and its modules
be: Вычарпальная даведка па VLC і яго модулях

en: Existing playlist item
be: Існуючы элемент плэйліста

en: Exit if there are no more items in the playlist.
be: Выйсці, калі ў плэйлісце больш не засталося элементаў.

en: Expand Node
be: Раскрыць вузел

en: Expanding Spacer
be: Запаўняльнік

en: Expanding background cone or art.
be: Расцягваць лагатып/вокладку

en: Experimental
be: Эксперыментальнае

en: Export (include insecure ciphers)
be: Экспартныя абмежаванні (ўключыць небяспечныя шыфры)

en: Export SDP as file
be: Захаваць SDP ў файл

en: Extend subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
be: Павялічыць працягласць субтытраў на гэту велічыню.
    0 - не зменьваць.

en: Extended M3U
be: Пашыраны M3U

en: Extended panel
be: Пашыраная панэль

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
be: Пашырэнне, праз якое будзе выкарыстоўвацца адкрытая графічная бібліятэка (OpenGL).

en: Extensions
be: Пашырэнні

en: Extra I-frames aggressivity
be: Шчыльнасць дадатковых I-кадраў

en: Extra PMT
be: Дадатковая PMT

en: Extra interface modules
be: Дадатковыя модулі інтэрфейса

en: Extra media
be: Іншы файл

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
be: У гэтай панэлі паказаны дадатковыя метаданыя і іншая інфармацыя.

en: Extract
be: Выманне

en: Extract RGB component video filter
be: Відэафільтр Выманне RGB-кампанента

en: Extracted Image Height
be: Вышыня вынятай выявы

en: Extracted Image Width
be: Шырыня вынятай выявы

en: EyeTV input
be: Увод з EyeTV

en: EyeTV is not launched
be: EyeTV не запушчаны

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
be: Нумар праграмы EyeTV, або 0 для апошняга канала, -1 для ўваходу S-Video, -2 для ўваходу Composite

en: FEC code rate
be: Адносіны кодаў FEC

en: FFmpeg access
be: Доступ праз FFmpeg

en: FFmpeg audio/video decoder
be: Дэкодар аўдыё/відэа FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
be: Кодар аўдыё/відэа FFmpeg

en: FFmpeg can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
be: FFmpeg можа паведамляць пра памылкі.
    Аднак, некаторыя дэфектныя кадавальнікі (напрыклад, ISO MPEG-4 ад MS) генеруюць занадта шмат памылак.
    Магчымыя значэння параметра - ад 0 да 4 (0 - адключае ўсе паведамленні).

en: FFmpeg deinterlace video filter
be: Відэафільтр FFmpeg для ліквідацыі церазрадковасці

en: FFmpeg post processing filter chains
be: Ланцужкі фільтраў постапрацоўкі FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
be: FIFO для чытання каманд

en: FIFO which will be written to for responses
be: FIFO для запісу адказаў

en: FLAC demuxer
be: Дэмультыплексар FLAC

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
be: FLAC - гэта аўдыёкодэк, які сціскае без страт (ужываецца з OGG і RAW)

en: FM radio
be: FM-радыё

en: FOURCC code of raw input format
be: Код FOURCC фармату нясціснутага гуку

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
be: Код FOURCC (з 4 сімвалаў), які вызначае фармат нясціснутага гуку.

en: FPS
be: к/сек

en: FTP account
be: Акаунт

en: FTP input
be: Увод з FTP

en: FTP password
be: Пароль

en: FTP upload output
be: Выснова c FTP-запампоўкай

en: FTP user name
be: Імя карыстальніка

en: Factor
be: Каэфіцыент

en: Failed to open "%s" for writing
be: Не атрымалася адкрыць "%s" для запісу

en: Fake TTY
be: Фіктыўны TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
be: Пераключацца на паток-запаўняльнік пры адсутнасці даных

en: Faroese
be: Фарэрская

en: Fast bilinear
be: Хуткае білінейнае

en: Fast seek
be: Хуткі пошук

en: Fast udp streaming
be: Быстрая трансляцыя UDP

en: Faster
be: Хутчэй

en: Faster (fine)
be: Крыху хутчэй

en: Favor speed over precision while seeking
be: Пры пошуку важней хуткасць, а не дакладнасць

en: Feed URLs
be: URL вэб-канала

en: Feed images
be: Малюнкі ў рассылках

en: Feedback Gain
be: Зваротная сувязь

en: Fetch Information
be: Атрымаць інфармацыю

en: Fetch Meta Data
be: Атрымаць метаданыя

en: Fetch artwork using lua scripts
be: Запампоўваць вокладкі з дапамогай сцэнарыяў Lua

en: Fetch meta data using lua scripts
be: Загрузка метаданых з дапамогай сцэнарыяў Lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
be: Рэжым кадавання палёў, калі кадр можа кадавацца прагрэсіўна або дзяліцца на церазрадковыя палі

en: Fijian
be: Фіджы

en: File
be: Файлы

en: File Format:
be: Фармат файла:

en: File Name
be: Назва файла

en: File Selection
be: Выбар файлаў

en: File associations
be: Прывязкі файлаў

en: File audio output
be: Вывад гуку ў файл

en: File caching (ms)
be: Кэш файлаў (мс)

en: File corrupted
be: Файл пашкоджаны

en: File could not be verified
be: Немагчыма праверыць файл

en: File dumper
be: Скіданне ў файл

en: File extensions association
be: Прывязкі файлаў

en: File input
be: Увод з файла

en: File logging
be: Журналяванне ў файл

en: File names:
be: Назвы файлаў:

en: File not verifiable
be: Немагчыма праверыць файл

en: File reading failed
be: Памылка чытання файла

en: File stream output
be: Вывад патоку ў файл

en: File that will be used to configure the projectM module.
be: Файл, які будзе выкарыстоўвацца для налады модуля projectM.

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
be: Файл, у які будуць запісвацца аўдыёсэмплы. ("-" Для stdout)

en: File/Directory
be: Файл/каталог

en: File/Folder
be: Файл/папка

en: Filebrowser starting point
be: Пачатковы адрас у файлавым аглядніку

en: Filename
be: Назва файла

en: Filename for 2 pass stats file
be: Назва файла статыстыкі 2-га праходу

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
be: Назва файла статыстыкі 2-га праходу пры шматпраходным кадаванні.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
be: Назва файла для паіоку (дапаможны параметр для dst, dst=bind+'/'+path). Параметр dst перавызначае яго

en: Filename for the font you want to use
be: Назва файла шрыфту, які вы жадаеце выкарыстоўваць

en: Filename of AtmoWin*.exe
be: Шлях к AtmoWinA.exe

en: Filename of dump
be: Назва файла для захавання

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
be: Назва файла малюнка для выкарыстання на кадравым буферы накладання.

en: Filename of the SQLite database
be: Файл базы даных SQLite

en: Filename prefix
be: Прэфікс назваў файлаў

en: Filename to look for album art in current directory
be: Назва файла ў бягучым каталогу, у якім VLC будзе шукаць вокладку

en: Files
be: Файлы

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
be: Файлы з гэтымі пашырэннямі не будуць дадавацца ў плэйліст пры адкрыцці каталога.
    Гэта карысна, калі вы, напрыклад, дадаяце каталогі, якія змяшчаюць іншыя плэйлісты. Пашырэнні падзяляюцца коскамі.

en: Files with these extensions will not be added to the media library when scanning directories.
be: Файлы гэтых тыпаў (з такімі пашырэннямі) не будуць дададзены ў бібліятэку носьбітаў пры сканаванні каталогаў.

en: Film Grain
be: Зярністасць плёнкі

en: Film NTSC (IVTC)
be: Фільм NTSC (IVTC)

en: Filter
be: Фільтр

en: Filter Smoothness
be: Плаўнасць фільтра

en: Filter Smoothness (in %)
be: Плаўнасць фільтра (у %)

en: Filter length (ms)
be: Працягласць фільтра (мс)

en: Filter smoothness (%)
be: Плаўнасць фільтра

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
be: Аўдыё праходзіць праз фільтр двойчы, што дае больш моцны эфект.

en: Filter threshold
be: Парог фільтра

en: Filter threshold (%)
be: Парог фільтра

en: Filter:
be: Фільтр:

en: Filters
be: Фільтры

en: Finish
be: Гатова

en: Finnish
be: Фінская

en: First Entry Point
be: Першы пункт уваходу

en: First Played
be: Першыя прайграныя

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
be: Першы параметр вызначае, ці уключана скажэнне хуткасці (subme>=6),
    а другі - ці выкарыстоўваецца квантаванне Trellis пры псіхавізуальнай аптымізацыі (па змаўчанні выкл.)

en: Fit to Screen
be: Падагнаць пад экран

en: Fix HDTV height
be: Выпраўляць вышыню HDTV

en: Fixed point audio format conversions
be: Пераўтварэнні аўдыёфармату з фіксаванай коскай

en: Fixed quantizer scale
be: Фіксаваны каэфіцыент квантавання

en: Fixed quantizer scale to use.
be: Фіксаваны каэфіцыент квантавання.

en: Fixed-point audio mixer
be: Мікшар з цэлалікавай арыфметыкай

en: Fixing AVI Index...
be: Выпраўленне індэкса AVI ...

en: Flac audio decoder
be: Дэкодар аўдыё FLAC

en: Flac audio encoder
be: Кодар аўдыё FLAC

en: Flac audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё FLAC

en: Flat
be: роўная лінія

en: Flat Button
be: Плоская кнопка

en: Flip horizontally
be: люстраны адбітак па гарызанталі

en: Flip the picture horizontally.
be: Пераварот выявы па гарызанталі.

en: Flip the picture vertically.
be: Пераварот выявы па вертыкалі.

en: Flip vertical position
be: Перавярнуць пазіцыю па вертыкалі

en: Flip vertically
be: люстраны адбітак па вертыкалі

en: Float on Top
be: Зверху ўсіх вокнаў

en: Float32 audio mixer
be: Мікшар з арыфметыкай Float32

en: FluidSynth MIDI synthesizer
be: MIDI-сінтэзатар FluidSynth

en: Folder
be: Папка

en: Folder meta data
be: Метаданыя папкі

en: Follow the mouse
be: Ісці за мышшу

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
be: Ісці за мышшу пры захопе падэкрана

en: Font
be: Шрыфт

en: Font Color
be: Колер шрыфту

en: Font Properties
be: Уласцівасці шрыфту

en: Font Size
be: Памер шрыфту

en: Font color
be: Колер шрыфту

en: Font family for the font you want to use
be: Назва сямейства шрыфту, які вы жадаеце выкарыстоўваць

en: Font file for the font you want to use
be: Файл шрыфту, які вы жадаеце выкарыстоўваць

en: Font menu
be: Шрыфт меню

en: Font size
be: Памер шрыфту

en: Font size in pixels
be: Памер шрыфту ў пікселях

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
be: Памер шрыфту ў пікселях. Па змаўчанні -1 (выкарыстоўваць памер шрыфту па змаўчанні).

en: Font size, pixels
be: Памер шрыфту ў пікселях

en: Font used for the menus
be: Шрыфт пры вывадзе меню

en: Font used for the titles
be: Шрыфт пры вывадзе загалоўкаў

en: Font used to display text in the XOSD output.
be: Шрыфт для паказу тэксту XOSD.

en: Force Aspect Ratio
be: Прымусовае выкарыстанне суадносін бакоў

en: Force Bold
be: Паўтоўсты шрыфт

en: Force Profile
be: Устанавіць профіль

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
be: Кадаванне з пастаянным бітрэйтам (CBR).

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
be: Прымусовае выкарыстанне вызначаных суадносін бакоў (0 - аўтаматычнае). Значэнне павялічана ў 1000 разоў: 1333 азначае 4/3.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
be: Устанавіць якасць паміж 0.0 (высокае) і 50.0 (нізкае) замест вызначэння адпаведнага бітрэйта. Указанне гэтага параметра дае пераменны бітрэйт (VBR).

en: Force bold
be: Паўтоўсты

en: Force chroma (Use carefully)
be: Прымус. выкарыстанне колернасці
    (выкарыстоўваць асцярожна)

en: Force chroma. This is a four character string.
be: Прымусовае выкарыстанне колернасці. Гэта радок з чатырох знакаў.

en: Force connection reset regularly (default 1)
be: Прымусовае скідванне злучэння (па змаўчанні 1)

en: Force detection of Dolby Surround
be: Прымусовае знаходжанне Dolby Surround

en: Force height (-1 for autodetect, 0 for driver default).
be: Вышыня па прымусу (-1: аўтаматычнае вызначэнне, 0: значэнне драйвера па змаўчанні).

en: Force index creation
be: Прымусова перастварыць індэксы

en: Force interleaved method
be: Прымусова ўключыць "слойны" рэжым

en: Force interleaved method.
be: Прымусова ўключыць "слойны" рэжым прайгравання.

en: Force mono audio
be: Прымусова ўключыць мона

en: Force multicast RTP via RTSP
be: Выкарыстоўваць RTSP пры групавой перадачы RTP

en: Force number of slices per frame
be: Колькасць зрэзаў на кадр

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
be: Абмяжоўвае зрэзы прамавугольнікамі (можа перавызначацца іншымі параметрамі зрэзаў)

en: Force selection of all streams
be: Прымусова выбраць усе патокі

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
be: Прымусовы пропуск кадраў для паскарэння дэкадавання (-1=няма, 0=па змаўчанні, 1=B-кадры, 2=P-кадры, 3=B + P-кадры, 4=ўсе кадры).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types(-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
be: Прымусовы пропуск інверснага дыскрэтнага косінуснага пераўтварэння для паскарэння дэкадаваньня тыпаў кадраў (-1=няма, 0=па змаўчанні, 1=B-кадры, 2=P-кадры, 3=B + P-кадры, 4=ўсе кадры).

en: Force subtitle position
be: Задаць пазіцыю субтытраў

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
be: Прымусіць DirectShow выкарыстоўваць пэўны фармат колернасці ўваходнага відэа (напрыклад I420 (па змаўчанні), RV24, ...)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
be: Прымусіць DirectShow выкарыстоўваць пэўную частату кадраў (напрыклад 0 (азначае па змаўчанні), 25, 29.97, 50, 59.94, ...)

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
be: Выкарыстоўваць вызначаны фармат колернасці ў візуалізатары SDL, як найбольш эфектыўны, замест таго, каб павялічваць прадукцыйнасць.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
be: Прымусова выкарыстоўваць пэўны фармат колернасці ў відэапрыладзе Video4Linux2 (напрыклад, I420 або I422 для RAW-малюнкаў, MJPG для ўводу з выкарыстаннем кампрэсіі M-JPEG) (Поўны спіс: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
be: Фіктыўны вывад відэа будзе выкарыстоўваць адмысловы фармат колернасці для стварэння выяў замест таго, каб паляпшаць прадукцыйнасць, выбіраючы самы эфектыўны.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
be: Модуль rc будзе выкарыстоўваць стандартны ўвод, як калі б ён быў TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
be: Прымусова выкарыстоўваць вызначаную колькасць паслядоўных B-кадраў, выключаючы, магчыма, выпадак перад I-кадрам. Дыяпазон ад 0 да 2.

en: Force the subtiles format. Valid values are : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (meaning autodetection, this should always work).
be: Прымусовае выкарыстанне гэтага фармату субтытраў. Дапушчальныя значэнні: "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1" и "auto" (г.зн. аўтаматычнае вызначэнне, яно павінна заўсёды спрацоўваць).

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
be: Прымусовае выкарыстанне вызначанай колернасці. Калі плануецца выкарыстоўваць відэафільтр "Альфа-маска" ці "Сіні фон", то варта выкарыстоўваць YUVA.

en: Force update of this dialog's values
be: Прымусовае абнаўленне значэнняў гэтага дыялогу

en: Force usage of the libv4l2 wrapper.
be: Прымусовае выкарыстанне надбудовы libv4l2.

en: Force use of a specific avformat muxer.
be: Прымусова выкарыстоўваць вызначаны мультыплексар avformat.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
be: Прымусовае выкарыстанне пэўнай колернасці для вываду. Па змаўчанні - I420.

en: Force width (-1 for autodetect, 0 for driver default).
be: Шырыня па прымусу (-1: аўтаматычнае вызначэнне, 0: значэнне драйвера па змаўчанні).

en: Force window style:
be: Стыль вокнаў:

en: Forced chroma
be: Зададзены колер

en: Forces the audio language
be: Мова аўдыё

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
be: Устанаўлівае мову аўдыё для выходнага патоку (пазначце трохлітарны код мовы ISO 639 (па змаўчанні - eng)).

en: Form
be: Форма

en: Format
be: Фармат

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
be: Фармат малюнкаў для вываду (png, jpeg і г.д.).

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
be: Фармат радка для пасылкі ў MSN. Магчымыя значэнні: {0} Выканаўца, {1}Назва, {2}Альбом. Па змаўчанні "Выканаўца - Назва"

en: Format to use in the playlist's "author" field.
be: Фармат поля "выканаўца" элементаў плэйліста.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
be: Фармат поля "назва" элементаў плэйліста.

en: Formatted Subtitles
be: Фарматаваныя субтытры

en: Forward
be: Уперад

en: Forward Cookies
be: Перанакіроўваць cookie

en: Forward Cookies across http redirections.
be: Перадаваць файлы cookie пры HTTP-пераадрасацыях

en: Frame By Frame
be: Кадр за кадрам

en: Frame Rate
be: Частата кадраў

en: Frame buffer depth
be: Глыбіня колеру

en: Frame buffer file
be: Файл для буфера кадраў

en: Frame buffer height
be: Вышыня буфера кадраў

en: Frame buffer segment ID
be: ID сегмента для буфера кадраў

en: Frame buffer width
be: Шырыня буфера кадраў

en: Frame by frame
be: Кадр за кадрам

en: Frame delay (ms)
be: Затрымка кадраў (мс)

en: Frame rate
be: Частата кадраў

en: Frame rate of a video elementary stream
be: Частата кадраў у элементарным патоку відэа

en: Frame rate of the elementary stream produced.
be: Частата кадраў у вырабленам элементарным патоку

en: Framebuffer device
be: Прылада буфера кадраў

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
be: Прылада буфера кадраў для выкарыстання (звычайна /dev/fb0).

en: Framebuffer input
be: Увод з буфера кадраў

en: Framebuffer resolution to use
be: Разрозненне буфера кадраў

en: Framebuffer uses hw acceleration
be: Апаратнае паскарэнне

en: Framecount to use on frametype lookahead
be: Колькасць кадраў для прагляду наперад

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
be: Колькасць кадраў для прагляду наперад. У дадзены момант можа прыводзіць да рассінхранізацыі на незмяшаным вывадзе, напрыклад rtsp-output без ts-mux.

en: Framerate
be: Частата кадраў

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
be: Частата кадраў захопу, калі магчыма прымяненне (-1 для аўтавызначэння).

en: Framerate to capture, if applicable (0 for autodetect).
be: Частата кадраў для захопу, калі гэта магчыма (0: аўтаматычнае вызначэнне).

en: Frames per Second
be: Кадры ў секунду

en: Frames per Second:
be: Кадраў за секунду:

en: Frames per second
be: Кадры ў секунду

en: Freetype2 font renderer
be: Візуалізатар шрыфтоў Freetype2

en: French
be: Французская

en: Freq 1 (Hz)
be: Частата 1 (Гц)

en: Freq 1 Q
be: Q частаты 1

en: Freq 1 gain (dB)
be: Узмацненне частаты 1 (дБ)

en: Freq 2 (Hz)
be: Частата 2 (Гц)

en: Freq 2 Q
be: Q частаты 2

en: Freq 2 gain (dB)
be: Узмацненне частаты 2 (дБ)

en: Freq 3 (Hz)
be: Частата 3 (Гц)

en: Freq 3 Q
be: Q частаты 3

en: Freq 3 gain (dB)
be: Узмацненне частаты 3 (дБ)

en: Frequency
be: Частата

en: Frequency (Hz)
be: Частата (Гц)

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
be: Частата захопу (у кГц), калі магчыма змяненне.

en: Frisian
be: Фрызская

en: From
be: Ад

en: Fuchsia
be: ружовы

en: Full URL to put in index file
be: URL для змяшчэння ў файл індэкса

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
be: Поўны адрас, які будзе змешчаны ў індэксны файл. Для ўказання нумара сегмента выкарыстоўвайце #.

en: Full Volume
be: Поўная гучнасць

en: Full bass
be: нізкія

en: Full bass and treble
be: нізкія і высокія

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
be: Поўны шлях да файла малюнка для выкарыстання ў якасці лагатыпа. Паказваецца ў выглядзе: <малюнак>[,<затрымка ў мс>[,<празрыстасць>]][;<малюнак>[,<затрымка>[,<празрыстасць>]]][;...].

en: Full paths of the files separated by colons.
be: Поўныя шляхі да файлаў, падзеленыя двукроп'ем.

en: Full treble
be: высокія

en: Fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: Fullscreen Controller
be: Панэль для поўнаэкраннага рэжыму

en: Fullscreen Video Device
be: Прылада поўнаэкраннага відэа

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
be: Непразрыстасць панэлі ў поўнаэкранным рэжыме (ад 0,1 да 1).

en: Fullscreen video output
be: Поўнаэкранны вывад відэа

en: Funk
be: Фанк

en: Fusion
be: Ф'южн

en: GNU TLS server
be: Сервер GNU TLS

en: GNU TLS transport layer security
be: Пратакол GNU Transport Layer Security

en: GNU/Linux framebuffer video output
be: Вывад відэа праз буфер кадраў GNU/Linux

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
be: GNU / Linux-інтэрфейс кадравага буфера экраннай індыкацыі/накладання

en: GOP length
be: Даўжыня GOP

en: GOP size
be: Памер GOP

en: GOP structure
be: Структура GOP

en: GOP structure used to encode the video sequence
be: Структура GOP, што выкарыстоўваецца пры кадаванні відэараду

en: GSM Audio
be: GSM-аўдыё

en: Gaelic (Scots)
be: Гэльская (Шатландская)

en: Gain
be: Узмацненне

en: Gain on Feedback loop
be: Узровень зваротнай сувязі

en: Gallegan
be: Галісійская

en: Game
be: З гульні

en: Gamma
be: Гама-карэкцыя

en: Gamma (Blue) correction
be: Гама-карэкцыя сіняга

en: Gamma (Green) correction
be: Гама-карэкцыя зялёнага

en: Gamma (Red) correction
be: Гама-карэкцыя чырвонага

en: Gamma adjust.
be: Змена гама-складніка выявы.

en: Gangsta
be: Гангста-рэп

en: Gathering stream output
be: Збор выходнага патоку

en: Gauss
be: Гаусава

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
be: Адаптыўны нізкачастотны фільтр па Гаўсу

en: Gaussian Blur
be: Гаусава размыванне

en: Gaussian Low Pass Filter
be: Нізкачастотны фільтр па Гаўсу

en: Gaussian blur video filter
be: Відэафільтр Гаусава размыванне

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
be: Стандартнае адхіленне па Гаусу. Пры размыванні ўлічваюцца пікселі, выдаленыя на велічыню да 3*сігма ў любым кірунку.

en: Gaussian's std deviation
be: Стандартнае адхіленне па Гаусу

en: General
be: Агульныя

en: General Audio
be: Агульныя параметры аўдыё

en: General Audio Settings
be: Асноўныя налады аўдыё

en: General Input
be: Агульныя налады ўводу

en: General Video Settings
be: Асноўныя налады відэа

en: General audio settings
be: Агульныя налады аўдыё

en: General input settings. Use with care...
be: Агульныя налады ўводу. Нічога не мяняйце, калі не валодаеце тэматыкай.

en: General playlist behaviour
be: Агульныя налады плэйліста

en: General settings for audio output modules.
be: Агульныя налады для модуляў вывада гуку.

en: General stream output settings
be: Галоўныя налады вываду патоку

en: General video settings
be: Агульныя налады відэа

en: Generate access unit delimiter NAL units.
be: Генераваць раздзельнікі пакетаў доступу для пакетаў узроўню сеткавай абстракцыі (NAL).

en: Generated stream output string
be: Радок вываду патоку, які генеруецца

en: Generic
be: Агульны

en: Genre
be: Жанр

en: Genre description
be: Назва жанру

en: Genre metadata
be: Жанр

en: Genre of the content.
be: Жанр змесціва

en: Geometry
be: Геаметрыя

en: Georgian
be: Грузінская

en: German
be: Нямецкая

en: Gestures
be: Жэсты

en: Get function
be: Функцыя атрымання даных

[ctx: GetACP]
en: CP1252
be: CP1251

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
be: Надае відэа цёплыя тоны, набліжаючы яго да колеру сэпіі

en: Global
be: Агульныя

en: Global Hotkeys
be: Глабальныя гарачыя клавішы

en: Global Hotkeys interface
be: Інтэрфейс глабальных гарачых клавіш

en: Global gain
be: Агульнае ўзмацненне

en: GnomeVFS input
be: Увод з GnomeVFS

en: Go to Time
be: Пераход па часе

en: Go to the DVD menu
be: Перайсці ў DVD-меню

en: Go to time
be: Пераход да адзнакі часу

en: Google Video Playlist importer
be: Імпарт плэйліста Google Video

en: Goom animation speed
be: Хуткасць анімацыі Goom

en: Goom display height
be: Вышыня дысплея Goom

en: Goom display width
be: Шырыня дысплея Goom

en: Goom effect
be: Эфект Goom

en: Gospel
be: Харал

en: Gothic
be: Готыка

en: Gradfun
be: Прыманне палос Gradfun

en: Gradfun video filter
be: Відэафільтр Прыманне палос Gradfun

en: Gradient
be: Градыент

en: Gradient bitmap searchpath
be: Шлях папкі з градыентамі

en: Gradient image type
be: Тып градыента

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
be: Тып градыенту (0 або 1). 0 пераключае малюнак у белы колер, 1 пакідае колер як ёсць.

en: Gradient threshold
be: Парог градыента

en: Gradient video filter
be: Відэафільтр Градыент

en: Grain
be: Зярністасць

en: Grain video filter
be: Відэафільтр Зярністасць

en: Graphic Equalizer
be: Графічны эквалайзер

en: Grass green
be: Зелень

en: Gray
be: шэры

en: Grayscale video output
be: Вывад відэа паўтонамі шэрага

en: Greek (ISO 8859-7)
be: Грэцкая (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
be: Грэцкая (Windows-1253)

en: Greek, Modern ()
be: Грэцкая (Новагрэцкая)

en: Green
be: зелёны

en: Green component of the pause color
be: Зялёны кампанент колеру для паўзы

en: Green component of the shutdown color
be: Зялёны кампанент колеру для выключэння

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
be: Велічыня зялёнага ў чыстым белым на СВД-палосках.

en: Group
be: Група

en: Group name
be: Назва групы

en: Group packets
be: Пакеты ў групах

en: Grouping
be: Група

en: Growl Notification Plugin
be: Паведамленні Growl

en: Grunge
be: Гранж

en: Guarani
be: Гуарані

en: Guard interval
be: Ахоўны інтэрвал

en: Gujarati
be: Гуджараці

en: H.264 level
be: Узровень H.264

en: H.264 profile
be: Профіль H.264

en: H.264 video packetizer
be: Пакавальнік відэа H.264

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (x264)
be: Кадавальнік AVC H.264/MPEG4 (x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
be: H263 - гэта Відэакодэк, аптымізаваны для відэаканферэнцый (нізкі бітрэйт, ужываецца з MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
be: H264 - гэта новы відэа кодэк (ужываецца з MPEG TS і MP4)

en: H264 video demuxer
be: Дэмультыплексар H264

en: HAL AudioUnit output
be: Вывад аўдыё праз HAL AudioUnit

en: HD-SDI Input
be: Уваход HD-SDI

en: HRD-timing information
be: Параметры HRD

en: HTML Playlist
be: Плэйліст HTML

en: HTML playlist
be: Плэйліст HTML

en: HTML playlist export
be: Экспарт плэйліста HTML

en: HTTP (default)
be: HTTP (па змаўчанні)

en: HTTP Live streaming output
be: Вывад патоку HTTP Live

en: HTTP Proxy
be: HTTP-проксі

en: HTTP announce
be: Паведамленне па HTTP

en: HTTP authentication
be: Праверка карыстальніка HTTP

en: HTTP input
be: Увод з HTTP

en: HTTP proxy
be: HTTP-проксі

en: HTTP proxy URL
be: HTTP-проксі

en: HTTP proxy password
be: Пароль HTTP-проксі

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
be: Бягучы HTTP-проксі. Фармат: http://[карыстальнік[: пароль]@]проксі.дамен:порт/; калі гэты параметр не запоўнены, то будзе выкарыстоўвацца пераменнае асяроддзе http_proxy.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
be: Бягучы HTTP-проксі. Фармат: http://[карыстальнік[:пароль]@]проксі.дамен:порт/ ; Калі нічога не паказана, будзе выкарыстоўвацца пераменная асяроддзя http_proxy.

en: HTTP referer value
be: Адрас спасылаемай старонкі

en: HTTP server address
be: Адрас HTTP-сервера

en: HTTP server port
be: Порт HTTP-сервера

en: HTTP stream output
be: Вывад патоку HTTP

en: HTTP tunnel port
be: Порт тунэля HTTP

en: HTTP/TLS Certificate Authority
be: Цэнтр сертыфікацыі для HTTP / TLS

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
be: Спіс адкліканых сертыфікатаў (CRL) для HTTP / TLS

en: HTTP/TLS server certificate
be: Сертыфікат сервера HTTP / TLS

en: HTTP/TLS server private key
be: Закрыты ключ сервера HTTP / TLS

en: HTTPS server port
be: Порт HTTPS-сервера

en: Haar cascade filename
be: Назва файла з каскадам Хаара

en: Half Size
be: Палова памеру

en: Handling mode for stereo streams
be: Рэжым кіравання стэрэапатокамі

en: Hard rock
be: Цяжкі рок

en: Hardware decoding
be: Апаратнае дэкадаванне

en: Headphone effect
be: Эфект навушнікаў

en: Headphone surround effect
be: Surround-эфект для навушнікаў

en: Headphone virtual spatialization effect
be: Эфект аб'ёмнага гуку ў навушніках

en: Headphone virtualization
be: Эфект навушнікаў

en: Headphones
be: навушнікі

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Hebrew (ISO 8859-8)
be: Іўрыт (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
be: Іўрыт (Windows-1255)

en: Height
be: Вышыня

en: Height in pixels of the border between miniatures.
be: Вышыня мяжы паміж мініяцюрамі (ў пікселах).

en: Height of motion compensation blocks
be: Вышыня блокаў кампенсацыі руху

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
be: Вышыня патоку, які захопліваецца (-1 для аўтавызначэння).

en: Height of video or subtitle elementary streams
be: Вышыня элементарных патокаў відэа або субтытраў

en: Help
be: Дапамога

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
be: Сінхранізацыя вываду відэа і светлавых эфектаў. Павінны падысці значэнні ў раёне 20 мс.

en: Herero
be: Герэра

en: Hide Others
be: Схаваць астатнія

en: Hide VLC
be: Схаваць VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
be: Схаваць VLC у панэлі задач

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
be: Хаваць курсор і панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме праз x мілісекунд

en: Hide future errors
be: Хаваць будучыя памылкі

en: Hide interface
be: Схаваць інтэрфейс

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
be: Хаваць курсор і панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме праз n мілісекунд.

en: Hide no user action dialogs
be: Не паказваць дыялогі-паведамленні

en: Hide the interface and pause playback.
be: Хавае VLC і прыпыняе прайграванне.

en: Hierarchy mode
be: Рэжым іерархіі

en: High
be: Высокая

en: High LNB voltage
be: Павышанае напружанне LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
be: Фільтр 3D-стабілізацыі відэа высокай якасці

en: High freq (Hz)
be: Высокая частата (Гц)

en: High freq gain (dB)
be: Узмацненне высокай частаты (дБ)

en: High latency
be: вялікая затрымка

en: High priority
be: Высокі прыярытэт

en: High quality audio resampling
be: Высакаякасная апрацоўка аўдыё

en: High-priority code rate
be: Адносіны кодаў прыярытэтнага патоку

en: Higher latency
be: найбольшая затрымка

en: Higher value implies more prefiltering
be: Чым больш значэнне, тым больш інтэнсіўная папярэдняя фільтрацыя

en: Highest
be: самае высокае

en: Highlight widget below
be: Падсвяціць элемент інтэрфейса ўнізе

en: Highlight widget on the left
be: Падсвяціць элемент інтэрфейса злева

en: Highlight widget on the right
be: Падсвяціць элемент інтэрфейса справа

en: Highlight widget on top
be: Падсвяціць элемент інтэрфейса ўверсе

en: Hindi
be: Хіндзі

en: Hip-Hop
be: Хіп-Хоп

en: Hiri Motu
be: Хірымоту

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
be: Ганконгская дадатковая (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
be: Ліміт скачкоў (TTL)

en: Horizontal
be: гарызантальная

en: Horizontal (18V)
be: Гарызантальная (18V)

en: Horizontal flip
be: Гарызантальны пераварот

en: Horizontal slices per frame
be: Гарызантальных зрэзаў на кадр

en: Host
be: Адрас

en: Host Computer
be: Сервер

en: Hostname or IP address of target device
be: Сеткавае назва ці IP-адрас прылады прызначэння

en: Hot keys
be: Гарачыя клавішы

en: Hotkey
be: Гарачыя клавішы

en: Hotkey for
be: Гарачыя клавішы для

en: Hotkeys
be: Гарачыя клавішы

en: Hotkeys management interface
be: Інтэрфейс кіравання гарачымі клавішамі

en: Hotkeys settings
be: Налады гарачых клавіш

en: Hough
be: Хафа

en: Hours / Minutes / Seconds:
be: Гадзіны / мінуты / секунды:

en: House
be: Хаус

en: How AQ distributes bits
be: Як АК размяркоўвае біты

en: How long the notification will be displayed
be: Як доўга будзе адлюстроўвацца паведамленне

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
be: Як доўга чакаць якога-небудзь пакета перш як крыніца стане несапраўднай.

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
be: Колькасць каналаў AtmoLight, эмулюемых прыладай DMX

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
be: Колькі розных актыўных RTP-крыніц дазволена ў кожны момант часу.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
be: Як часта змесціва экрана павінна абнаўляцца за секунду.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
be: Наколькі мусіць змяніцца колер, каб адбылася неадкладная змена колеру.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
be: Ступень выдзялення для выбранага шрыфтувага эфекту.

en: Http Live Streaming stream filter
be: Фільтр патоку Http Live

en: Hue
be: Тон

en: Hue or color balance.
be: Тон або баланс колеру.

en: Hue windowing
be: Адсячэнне адцення

en: Hungarian
be: Венгерская

en: Hurry up
be: Паскорыць

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
be: Я згодны(-а) з тым, што са мной, магчыма, звяжуцца ў сувязі з гэтым паведамленнем пра памылку.

en: I quantization factor
be: Фактар квантавання I-кадраў

en: I&mport
be: Імпарт

en: I-frame only sequence
be: Толькі I-кадры

en: I420 - first plane is greyscale
be: I420: першая плоскасць - адценні шэрага

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
be: Пераўтварэнні I420,IYUV,YV12 в RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID
be: №

en: ID Offset
be: Зрух ID

en: INTERNET
be: Інтэрнэт

en: IP Address
be: IP-адрес

en: ISDB-S parameters
be: Параметры ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
be: Параметры прыёму ISDB-T

en: IVTV MPEG Encoding cards input
be: Увод з карты, якая дэкадуе IVTV MPEG

en: IceCAST output
be: Вывад у IceCAST

en: Icelandic
be: Ісландская

en: Icon View
be: Значкі

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
be: Калі VCD створаны з кіраваннем прайграваннем, выкарыстоўвайце яго. Інакш будуць прайгравацца ўсе дарожкі.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
be: Калі аўтаматычнае злучэнне ўключана, яно будзе ажыццяўляцца толькі да тых кліентаў JACK, чыя назва супадае з гэтым рэгулярным выразам.

en: If bitrate=0, use this value for constant quality
be: Калі бітрэйт роўны 0, то гэта велічыня выкарыстоўваецца для забеспячэння патрабуемага ўзроўню якасці.

en: If enabled, VLC will connect to a remote destination instead of waiting for an incoming connection.
be: Падключацца да аддаленага пункта прызначэння замест таго, каб чакаць ўваходнага злучэння.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
be: Калі ўключана, мультыплексар TS будзе ўстанаўліваць межы ў канцы I-кадраў. У гэтым выпадку працягласць, вызначаная карыстальнікам, будзе горшым варыянтам пры адсутнасці референсных кадраў. Гэта павялічвае эфектыўнасць алгарытму прафілявання, паколькі I-кадры - звычайна самыя вялікія кадры ў патоку.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
be: Калі гэты параметр уключаны, пераключэнне паміж нармальным і запаўняльным патокамі будзе адбывацца толькі на I-кадрах. У гэтым выпадку пераключэнне патокаў не так прыкметна, але затрымка можа павялічыцца ў залежнасці ад частаты I-кадраў.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
be: Аўтаматычнае злучэнне гукавога выхаду да першых знойдзеных кліентаў JACK, даступных для запісу.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
be: Калі параметр уключаны, відэа пасля маштабавання будзе падагнана пад памеры палатна. У адваротным выпадку яно будзе абрэзана.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
be: Калі тут паказаны колер і ўключана дэкадаванне, выява будзе прыведзена да зададзенага колеру.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
be: Ненулявое значэнне дае дадатковую дапаможную інфармацыю

en: If nothing appears, check your internet connection.
be: Калі нічога не адбываецца, праверце Інтэрнэт-злучэнне.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
be: Калі гэты параметр уключаны, мост будзе ігнараваць усе элементарныя ўваходныя патокі, пакуль ён атрымлівае дадзеныя ад уваходнага маста. Гэта можа быць карысна для стварэння патоку-запаўняльніка, які будзе падключацца пры знікненні ўваходнага сігналу. Зыходны паток і паток-запаўняльнік павінны мець адзін фармат.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
be: Устанавіць даўжыню паласы перамоткі як даўжыню дарожкі замест даўжыні запісу.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
be: Калі зададзена, гэта выява будзе замяняць паказальнік мышы пры захопе з экрана.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
be: Калі сярэдняя магутнасць апошніх N буфераў перавышае гэта значэнне, гучнасць нармалізуецца. Значэнне паказваецца ў станоўчых лічбах з плаваючай кропкай. Лічбы паміж 0.5 і 10 найбольш прыдатныя ў агульных выпадках.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
be: Калі кабель паміж спадарожнікавым канвертарарам і прыёмнікам занадта доўгі, можа спатрэбіцца павысіць напружанне.
    Гэта падтрымліваюць не ўсе прыёмнікі.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
be: Калі дэмадулятар не можа правільна вызначыць рэжым інверсіі спектру, зазначце яго ўручную.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
be: Калі файл ўжо існуе, ён будзе перапісаны.

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
be: Калі файл існуе і гэты параметр уключаны, ужо існуючы файл не будзе перапісаны.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
be: Калі спадарожнікавы прыёмнік падключаны да некалькіх канвертараў (LNB) праз пераключальнік DiSEqC 1.0, вы можаце выбраць патрэбны LNB па нумары (ад 1 да 4). Калі такога пераключальніка няма, параметр павінен быць роўны 0.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
be: Калі частата сігналу са спадарожніка пераўзыходзіць гэту частату, адбываецца пераключэнне ў верхні дыяпазон, а канвертару аўтаматычна перадаецца тонавы сігнал 22 Кгц.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering start from zero.
be: Калі падключана некалькі прыёмнікаў лічбавага тэлесігналу, неабходна ўказаць нумар патрабуемага адаптара (пачынаючы з 0).

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
be: Калі гэты параметр уключаны, уключаецца кантроль над патокам на multicast адрасе SAP. Гэта неабходна, калі вы хочаце рассылаць паведамленні на MBone.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
be: Пры ўключэнні гэтага параметра будуць выкарыстоўвацца B-кадры. Зазначце колькасць B-кадраў.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
be: Калі дадзеная ўласцівасць не запоўнена,
    ўстанаўліваюцца розныя значэнні
    для DVD, VCD і CDDA. У пашыраных
    наладах можна вызначыць унікальнае
    значэнне або сканфігураваць іх па
    асобнасці.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
be: Калі вы хочаце адкрыць паток групавой перадачы, увядзіце IP-адрас, указаны правайдэрам патоку. У рэжыме звычайнай перадачы VLC будзе аўтаматычна выкарыстоўваць IP-адрас вашага камп'ютара.
    
    Каб адкрыць паток, які выкарыстоўвае іншы пратакол, проста зачыніце гэта акно, націснуўшы Адмена.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
be: Калі для HTTP-проксі патрабуецца пароль, напішыце яго тут.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
be: Калі буфер абмену змяшчае сапраўдны URL або шлях да файла на вашым камп'ютары, ён будзе выбраны аўтаматычна.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
be: Калі буфер кадраў не падтрымлівае апаратнае паскарэнне і не ажыццяўляе двайную буферызацыю апаратна, гэту опцыю варта адключыць. Тады двайная буферызацыя будзе выконвацца праграмна.

en: Ignore
be: нічым

en: Ignore keyboard volume buttons.
be: Ігнараваць кіраванне гучнасцю з клавіятуры.

en: Ignore subtitle flag
be: Ігнараваць сцяжок субтытраў

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
be: Ігнараваць сцяжок субтытраў. Выкарыстоўваецца, калі субтытры не з'яўляюцца.

en: Ignored extensions
be: Прапускаць пашырэнні

en: Ignored extensions in the media library
be: Пашырэнні, што не ўключаюцца ў бібліятэку носьбітаў

en: Illuminate the room with this color on pause
be: Асвятляць пакой гэтым колерам на паўзе

en: Illuminate the room with this color on shutdown
be: Асвятляць пакой гэтым колерам пры адключэнні

en: Image
be: Выява

en: Image Adjust
be: Налады выявы

en: Image adjust
be: Налады выявы

en: Image brightness (0-2)
be: Яркасць (0-2)

en: Image chroma
be: Колернасць выявы

en: Image clone
be: Кланаванне

en: Image colors inversion
be: Інверсія колераў у выяве

en: Image contrast (0-2)
be: Кантраснасць (0-2)

en: Image demuxer
be: Дэмультыплексар выяў

en: Image file
be: Файл малюнка

en: Image format
be: Фармат малюнка

en: Image format (default RGB)
be: Фармат выявы (па змаўчанні RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
be: Фармат малюнка, у якім захоўваюцца відэаздымкі

en: Image gamma (0-10)
be: Гама (0-10)

en: Image height
be: Вышыня малюнка

en: Image height:
be: Вышыня выявы:

en: Image hue (0-360)
be: Адценне (0-360)

en: Image mask
be: Малюнак-маска

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
be: Выява, якая выкарыстоўваецца ў якасці маскі. Сціраюцца пікселі са значэннем альфа больш за 50%.

en: Image properties filter
be: Уласцівасці выявы

en: Image saturation (0-3)
be: Насычанасць (0-3)

en: Image to be blended onto
be: Асноўная выява

en: Image wall
be: Сцяна з выяў

en: Image which will be blended
be: Накладаемая выява

en: Image width
be: Шырыня малюнка

en: Image width:
be: Шырыня выявы:

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
be: Калі ў вас падключаны некалькі манітораў, вы можаце ўказаць назву прылады Windows для адкрыцця акна відэа. напрыклад, "\\.\DISPLAY1" ці "\\.\DISPLAY2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
be: У поўнаэкранным рэжыме запаўняць чорным вобласць экрана, дзе ніякага відэа не адлюстроўваецца

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
be: Праз гэты інтэрвал запытваецца абнаўленне з VNC, па змаўчанні кожных 300 мс.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
be: Тут могуць быць зададзены некалькі дадатковых параметраў.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
be: На гэтай старонцы можна ўстанавіць некалькі дадатковых параметраў для перакадавання.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
be: Тут вы можаце наладзіць дэмультыплексар субтытраў, напрыклад тып субтытраў або імя файла.

en: Include subtitles
be: Дадаць субтытры

en: Increase
be: Павялічыць

en: Increase Volume
be: Павялічыць гучнасць

en: Increase scale factor
be: Павялічыць маштаб

en: Increase scale factor.
be: Павялічыць маштаб.

en: Increase the priority of the process
be: Павялічыць прыярытэт працэсу

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
be: Павелічэнне прыярытэту працэсу верагодна, істотна павялічыць прадукцыйнасць VLC, бо дазваляе ўдзяляць менш часу на іншыя праграмы, якія могуць займаць істотна вялікі перыяд працэсарнага часу. Аднак, улічыце, што некаторыя недахопы (памылкі) VLC могуць выкарыстоўваць увесь час працэсара, што можа адбіцца ў адсутнасці рэакцыі сістэмы на якія-небудзь дзеянні і патрабаваць перазагрузкі кампутара.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
be: Пры павелічэнні гэтага значэння ўзмацняецца залежнасць колеру ад межаў кадра.

en: Index
be: Індэкс

en: Index file
be: Файл індэкса

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
be: Працягласць паказу асобнай выявы ад 0 да 60000 мс.

en: Indonesian
be: Інданезійская

en: Industrial
be: Індастрыял

en: Influence (bias) B-frames usage
be: Шчыльнасць B-кадраў

en: Information
be: Інфармацыя

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
be: Інфармацыя пра гэты медыяфайл ці паток.
    Паказаны мультыплексар, аўдыё-і відэакодэкі, субтытры.

en: Information...
be: Інфармацыя...

en: Infrared
be: ІЧ

en: Infrared remote control interface
be: Інтэрфейс кіравання з ІЧ-пульта

en: Inhibit the power management daemon during playback
be: Адключаць кіраванне сілкаваннем на час прайгравання

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
be: Адключаць кіраванне сілкаваннем на час прайгравання відэа, каб прадухіліць пераход у рэжым чакання з-за адсутнасці актыўнасці.

en: Initial VBV buffer occupancy
be: Пачатковая запоўненасць буфера VBV

en: Initial command to execute.
be: Каманда пры запуску.

en: Initializing
be: Ініцыялізацыя

en: Input
be: Уваход

en: Input & Codec settings
be: Налады ўводу і кодэкаў

en: Input & Codecs
be: Увод і кодэкі

en: Input & Codecs Settings
be: Налады ўводу і кодэкаў

en: Input && Codecs
be: Увод і кодэкі

en: Input / Codecs
be: Увод / кодэкі

en: Input FIFO
be: Увод праз FIFO

en: Input Media
be: Уваходны паток

en: Input bitrate
be: Бітрэйт уваходнага патоку

en: Input card to use
be: Плата для ўводу

en: Input has changed
be: Уваходны паток быў зменены

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
be: Уваходны паток быў зменены, немагчыма захаваць закладку. Выкарыстоўвайце рэжым паўзы для рэдагавання закладкі.

en: Input list
be: Уваходны спіс

en: Input of the card to use (see debug).
be: Уваход карты для выкарыстання (гл. адладку).

en: Input repetitions
be: Паўтор уводу

en: Input slave (experimental)
be: Вядзёныя патокі ўводу (эксперыментальна)

en: Input stream
be: Уваходны паток

en: Input/Read
be: Атрымана/прачытана

en: Input:
be: Уваход:

en: Insert Disc
be: Устаўце дыск

en: Install
be: Усталяваць

en: Install Windows Service
be: Усталяваць службу Windows

en: Install the Service and exit.
be: Усталяваць службу Windows і выйсці.

en: Instances
be: Копіі праграмы

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
be: Дадаваць WAV-загаловак замест запісу файла з неапрацаванымі дадзенымі.

en: Instrumental
be: Інструментал

en: Instrumental pop
be: Інструментальны поп

en: Instrumental rock
be: Інструментальны рок

en: Integer from -1 (no model) to 4.
be: Цэлы лік ад -1 (няма мадэлі) да 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
be: Цэлы ідэнтыфікатар гэтага элементарнага патоку (будзе выкарыстаны для пошуку гэтага патоку пазней).

en: Integer pixel motion estimation method
be: Цэлалікавы піксельны метад ацэнкі руху

en: Integrate video in interface
be: Убудаваць відэа ў інтэрфейс

en: Intensity
be: Інтэнсіўнасць

en: Intensity of sepia effect
be: Інтэнсіўнасць эфекту Сэпія

en: Inter luma quantization deadzone
be: Мёртвая зона часавага квантавання яркасці

en: Inter picture DWT filter
be: Выкарыстоўваць фільтр ДВП паміж малюнкамі

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
be: Міжкадравыя малюнкі могуць спасылацца на папярэднія і будучыя

en: Inter pictures refere to previous pictures only
be: Міжкадравыя малюнкі спасылаюцца толькі на папярэднія

en: Interactive Zoom
be: Інтэрактыўнае павелічэнне

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Interface Settings
be: Налады інтэрфейса

en: Interface interaction
be: Узаемадзеянне з інтэрфейсам

en: Interface module
be: модуль інтэрфейса

en: Interface style
be: Стыль інтэрфейса

en: Interlaced encoding
be: Церазрадковае кадаванне

en: Interlaced mode
be: Рэжым церазрадковай разгорткі

en: Interlaced motion estimation
be: Церазрадковая ацэнка руху

en: Interlingua
be: Інтэрлінгва

en: Interlingue
be: Інтэрлінгвэ

en: Internal libavcodec codec name
be: Унутраная назва кодэка libavcodec

en: Internal stream record
be: Запіс ва ўнутраным фармаце

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Interval between appearance and disappearance
be: Інтэрвал паміж з'яўленнем і знікненнем

en: Interval between disappearance and appearance
be: Інтэрвал паміж знікненнем і з'яўленнем

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
be: Інтэрвал паміж ключавымі кадрамі (-1 для аўтавызначэння).

en: Interval between two disappearances
be: Інтэрвал паміж знікненнямі

en: Intra luma quantization deadzone
be: Мёртвая зона прасторавага квантавання яркасці

en: Intra picture DWT filter
be: Выкарыстоўваць фільтр ДВП ўнутры малюнкаў

en: Introduces a delay in the display of the stream.
be: Затрымка пры паказе патоку.

en: Inuktitut
be: Інукцікут

en: Inupiaq
be: Інуліяк

en: Invalid combination
be: Няправільная камбінацыя

en: Invalid selection
be: Няправільнае вылучэнне

en: Invalid signature
be: Несапраўдны подпіс

en: Invert colors
be: Інвертаваць колеры

en: Invert video filter
be: Відэафільтр інверсія

en: Irish
be: Ірландская

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
be: Магчыма, адключэнне сінхранізацыі ўваходных дат для крыніц, якія вяшчаюць у рэальным часе. Выкарыстоўвайце, калі прайграванне сеткавых патокаў часта перарываецца.

en: It seems your FFMPEG (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
be: Хутчэй за ўсё, ва ўсталяваным FFMPEG (libavcodec) не хапае наступнага кадавальніка:
    % s.
    Звярніцеся за дапамогай у службу падтрымкі дадзенага дыстрыбутыва.
    
    Гэта не памылка прайгравальніка VLC.
    Не звяртайцеся да ўдзельнікаў праекта VideoLAN з гэтым пытаннем.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
be: Спампаваць крыптаграфічны подпіс для запампаванага файла "%s" не ўдалося. Такім чынам, файл быў выдалены.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
be: Не атрымалася праверыць запампаваны файл "%s", таму ён быў выдалены.

en: Italian
be: Італьянская

en: JACK Input
be: Увод праз JACK

en: JACK audio input
be: Увод аўдыё праз JACK

en: JACK audio output
be: Вывад гуку праз JACK

en: Japanese
be: Японская

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
be: Японская (7-битовая JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
be: Японская (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
be: Японская Unix (EUC-JP)

en: Javanese
be: Яванская

en: Jazz
be: Джаз

en: Jazz+Funk
be: Джаз+Фанк

en: Joint bidirectional motion refinement.
be: Агульная двунакіраваная апрацоўка руху.

en: Joint stereo
be: Сумешчанае стэрэа

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
be: Аптымізацыя абодвух відаў вектараў руху ў B-кадрах

en: Jump Bac&kward
be: Скачок назад

en: Jump To Time
be: Пераход да часу

en: Jump sizes
be: Памеры скачкоў

en: Jump to Specific &Time
be: Пераход да вызначанага часу

en: Jump to time
be: Пераход да часу

en: Jungle
be: Джангл

en: K Audio Interface audio output
be: Вывад гуку праз К Audio Interface

en: K Video Acceleration video output
be: Вывад відэа праз K Video Acceleration

en: Kalaallisut (Greenlandic)
be: Эскімоская

en: Kannada
be: Канада

en: Karaoke
be: Караоке

en: Kasenna MediaBase parser
be: Аналізатар Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
be: Сумяшчальнасць з Kasenna

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
be: Серверы Kasenna выкарыстоўваюць стары і нестандартны варыянт RTSP. Калі гэты параметр устаноўлены, VLC зможа працаваць з такімі серверамі, але не зможа падключацца да звычайных сервераў RTSP.

en: Kashmiri
be: Кашмірская

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
be: Kate - кодэк для накладзеных слаёў з тэкстам і малюнкамі.
    Для адлюстравання складаных патокаў Kate неабходна бібліятэка Tiger, але VLC можа вывесці статычны тэкст і графічныя субтытры, калі яна не падключана.
    Улічыце, што змяненне параметраў уступіць у сілу толькі пры прайграванні наступнага патоку. Магчыма, неўзабаве гэта будзе выпраўлена.

en: Kate overlay decoder
be: Дэкодар Kate для накладзеных слаёў

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
be: Патокі Kate дазваляюць выкарыстоўваць фарматаваны тэкст. VLC часткова падтрымлівае гэтую магчымасць, але можна адключыць усе фарматаванне. Заўвага: не дае эфекту пры рэндэрынгу праз Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
be: Патокі Kate могуць выводзіцца праз бібліятэку Tiger. Пры выключаным параметры будуць выводзіцца толькі статычны тэкст і bmp-патокі.

en: Kate text subtitles packetizer
be: Пакавальнік тэкставых субтытраў Kate

en: Kazakh
be: Казахская

en: Keep Recent Items
be: Захоўваць спіс апошніх пазіцый

en: Keep aspect ratio
be: Захоўваць суадносіны бакоў

en: Keep audio level between sessions
be: Захоўваць гучнасць пры перазапуску

en: Keep original audio track
be: Захоўваць зыходную аўдыёдарожку

en: Keep original size
be: Захоўваць арыгінальны памер

en: Keep original video track
be: Захоўваць зыходную відэадарожку

en: Keep some B-frames as references
be: Выкарыстоўваць некаторыя B-кадры ў якасці базавых

en: Keep stream output open
be: Захоўваць паток вываду адкрытым

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
be: Захоўваць суадносіны бакоў пры маштабаванне элементаў мазаікі.

en: Keep the original size of mosaic elements.
be: Захоўваць арыгінальны памер элементаў мазаікі.

en: Key events
be: Падзеі на клавіятуры

en: Key interval
be: Інтэрвал ключавых кадраў

en: Key press events
be: Падзеі, звязаныя з клавіятурай

en: Key:
be: Клавіша:

en: Khmer
be: Кхмерская

en: Kikuyu
be: Кікую

en: Kinyarwanda
be: Кіньяруанда

en: Kirghiz
be: Кіргізская

en: Knee
    radius
be: Радыус
    перагіну

en: Knee radius
be: Радыус перагіну

en: Komi
be: Комі

en: Korean
be: Карэйская

en: Korean (EUC-KR/CP949)
be: Карэйская (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
be: Карэйская (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
be: Кіньяма

en: Kurdish
be: Курдская

en: LIBRARY
be: Бібліятэка

en: LOCAL NETWORK
be: Лакальная сетка

en: Lang From Telx
be: Мова з Telx

en: Language
be: Мова

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
be: Патрабуемая мова аўдыёдарожкі (вызначце праз коску двух- або трохлітарныя коды краін і 'none', калі пераключэнне на іншую мову непажадана).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
be: Код мовы элементарнага патоку (вызначаны ў ISO 639)

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
be: Патрабуемая мова аўдыёдарожкі (вызначце праз коску двух-  або трохлітарныя коды краін і 'any', калі падыйдуць любыя іншыя).

en: Lao
be: Лаоская

en: Large
be: вялікі

en: Large Hall
be: вялікая зала

en: Larger
be: яшчэ большы

en: Last Entry Point
be: Апошні пункт уваходу

en: Last check on: %@
be: Апошняя праверка: %@

en: Last.fm username not set
be: Не вызначана імя карыстальніка last.fm

en: Latest
be: Апошні

en: Latin
be: Лацінская

en: Latvian
be: Латышская

en: Launch EyeTV now
be: Запусціць EyeTV зараз

en: Launching an update request...
be: Запуск працэсу абнаўлення...

en: Layer A code rate
be: Адносіны кодаў слоя A

en: Layer A modulation
be: Мадуляцыя слоя A

en: Layer A segments count
be: Колькасць сегметаў у слаі A

en: Layer A time interleaving
be: Перамяжоўванне ў слаі A

en: Layer B code rate
be: Адносіны кодаў слоя B

en: Layer B modulation
be: Мадуляцыя слоя B

en: Layer B segments count
be: Колькасць сегметаў у слаі B

en: Layer B time interleaving
be: Перамяжоўванне ў слаі B

en: Layer C code rate
be: Адносіны кодаў слоя C

en: Layer C modulation
be: Мадуляцыя слоя C

en: Layer C segments count
be: Колькасць сегметаў у слаі C

en: Layer C time interleaving
be: Перамяжоўванне ў слаі C

en: Leave Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Leave fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Left
be: злева

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
be: Левая каардыната верхняга левага вугла подэкрана.

en: Left to right/Top to bottom
be: Злева направа/зверху ўніз

en: Length in milliseconds to output each stride
be: Даўжыня ў мілісекундах для вываду кожнага кроку

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
be: Даўжыня ў мілісекундах для пошуку лепшай пазіцыі накладання

en: Length of TS stream segments
be: Даўжыня сегментаў патоку TS

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
be: Час чакання (у мс) да спынення атрымання даных.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
be: Маштабаванне відэа па памерах дадзенага акна або на ўвесь экран.

en: Letzeburgesch
be: Люксембургская

en: Level of delayed signal
be: Узровень апрацаванага сігналу

en: Level of input signal
be: Узровень ўваходнага сігналу

en: LibNotify Notification Plugin
be: Плагін паведамленняў LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
be: Кодар аўдыё libtwolame

en: Licence
be: Ліцэнзія

en: License
be: Ліцэнзія

en: Lime
be: ярка-зялёны

en: Limit the size of each slice in bytes
be: Максімальны памер зрэзу ў байтах

en: Limit the size of each slice in macroblocks
be: Максімальны памер зрэзу ў макраблоках

en: Line 1:
be: Першы радок:

en: Line 2:
be: Другі радок:

en: Linear
be: Лінейнае

en: Linear PCM audio decoder
be: Кодар аўдыё LPCM

en: Linear PCM audio encoder
be: Кодар аўдыё LPCM

en: Linear PCM audio packetizer
be: Пакавальнік аўдый LPCM

en: Lingala
be: Лінгала

en: Linguistic markup
be: Лінгвістычныя пазнакі

en: Link #
be: Падключэнне №

en: List ID
be: № спісу

en: List View
be: Спіс

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
be: Спіс кодэкаў, якія VLC будзе выкарыстоўваць у залежнасці ад іх прыярытэту. Да прыкладу, 'dummy, a52' азначае паспрабаваць кодэкі 'dummy' і 'a52' перад спробай выкарыстання іншых. Толькі прасунутыя карыстальнікі павінны змяняць гэтыя налады, бо яны могуць зламаць існае прайграванне патокаў.

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
be: Памеры кадраў, падзеленыя двукроп'ем (720x576:480x576).

en: List of words separated by | to filter
be: Спіс фільтруемых слоў, праз |

en: Listeners
be: Слухачы

en: Lithuanian
be: Літоўская

en: Live
be: канцэрт

en: Live capture caching (ms)
be: Кэш патоку, які захопліваецца (мс)

en: Live555 stream transport
be: Транспарт патоку Live555

en: Load
be: Загрузіць

en: Load Media Library
be: Загружаць бібліятэку носьбітаў

en: Load extensions on startup
be: Загружаць модулі пры запуску

en: Load subtitles file:
be: Загрузіць файл субтытраў:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
be: Выкарыстоўваць менавіта гэты файл субтытраў. Мае сэнс задаваць, калі аўтавызначэнне не спрацоўвае.

en: Loading flowplayer...
be: Загружаецца flowplayer...

en: Local Network
be: Лакальная сетка

en: Local drives
be: Лакальныя дыскі

en: Local oscillator high frequency (kHz)
be: Частата лакальнага асцылятара для верхняга дыяпазону(КГц)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
be: Частата лакальнага асцылятара для ніжняга дыяпазону(КГц)

en: Local playback
be: Прайграваць лакальна

en: Locally collect statistics
be: Збор лакальнай статыстыкі

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
be: Шлях да файла, які змяшчае шаблон SVG для аўтаматычнага пераўтварэння радкоў

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: Lock Aspect Ratio
be: Зафіксаваць суадносіны бакоў

en: Log all VLC messages to a text file.
be: Захоўваць ўсе паведамленні VLC ў тэкставы файл.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
be: Выводзіць ўсе паведамленні VLC у syslog (UNIX-сістэмы).

en: Log filename
be: Назва файла

en: Log format
be: Фармат журнала

en: Log to file
be: Захоўваць журнал у файл

en: Log to syslog
be: Выводзіць журнал у syslog

en: Logging
be: Журналяванне

en: Login:pass
be: Карыстальнік: пароль

en: Logo
be: Лагатып

en: Logo animation # of loops
be: Колькасць паўтораў анімацыі лагатыпа

en: Logo erase
be: Сціранне

en: Logo filenames
be: Назва файла лагатыпа

en: Logo individual image time in ms
be: Працягласць паказу асобнай выявы

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
be: Значэнне празрыстасці лагатыпа ад 0 (лагатып нябачны) да 255 (лагатып непразрысты).

en: Logo overlay
be: Лагатып

en: Logo position
be: Размяшчэнне лагатыпа

en: Logo sub source
be: Крыніца слоя Лагатып

en: Logo video filter
be: Відэафільтр Лагатып

en: Long backwards jump
be: Доўгі скачок назад

en: Long forward jump
be: Доўгі скачок наперад

en: Long jump length
be: Даўжыня доўгага скачка

en: Long jump length, in seconds.
be: Даўжыня доўгага скачка, у секундах.

en: Look and feel
be: Афармленне і паводзіны

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
be: Калі файл субтытраў не быў знойдзены ў бягучым каталогу, шукаць таксама і ў гэтых каталогах.

en: Loop
be: Цыкл

en: Loop / Repeat
be: Цыкл / Паўтор

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
be: Контурны фільтр AlphaC0 і Beta, alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
be: Параметры контурнага фільтра AlphaC0 і Beta. Дыяпазон ад -6 да 6 як для параметра alpha, так і для beta. -6 - Лёгкі фільтр, 6 - моцны.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
be: Цыклічнае прайграванне ад кропкі A да кропкі Б.
    Націсніце для вызначэння кропкі A

en: Loop from point A to point B continuously.
be: Цыклічнае прайграванне ад кропкі A да кропкі Б.

en: Lossless coding ignores bitrate and quality settings, allowing for perfect reproduction of the original
be: Пры кадаванні без страт налады бітрэйту і якасці ігнаруюцца, што прыводзіць да атрымання дасканалай копіі арыгінала

en: Lossless mode
be: Без страты якасці

en: Lost
be: Згублена

en: Lost buffers
be: Страчана буфераў

en: Lost frames
be: Згублена кадраў

en: Loudness mode
be: "Гучны" рэжым

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
be: Рэжым павышанай гучнасці або павелічэння басавых частот.

en: Low
be: Нізкая

en: Low Delay mode
be: Мінімальная затрымка

en: Low Pass Filter
be: Нізкачастотны фільтр

en: Low definition (320 lines)
be: Нізкае разрозненне (320 радкоў)

en: Low freq (Hz)
be: Нізкая частата (Гц)

en: Low freq gain (dB)
be: Узмацненне нізкай частаты (дБ)

en: Low latency
be: малая затрымка

en: Low resolution decoding
be: Дэкадаванне з нізкім разрозненнем

en: Low-frequency effects
be: сабвуфер

en: Low-priority code rate
be: Адносіны кодаў другаснага патоку

en: Lower the interface below all other windows.
be: Схаваць інтэрфейс пад іншымі вокнамі.

en: Lowest
be: самае нізкае

en: Lowest latency
be: найменшая затрымка

en: Lua Art
be: Вокладка Lua

en: Lua CLI
be: Камандны радок Lua

en: Lua Extension
be: Пашырэнне Lua

en: Lua HTTP
be: HTTP

en: Lua Meta Fetcher
be: Загрузчык метаданых

en: Lua Meta Reader
be: Апрацоўшчык метаданых

en: Lua Playlist
be: Плэйліст Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
be: Інтэрфейс аналізатара плэйліста на Lua

en: Lua SD Module
be: Модуль выяўлення Lua

en: Lua Telnet
be: Telnet

en: Lua interface
be: Інтэрфейс Lua

en: Lua interface configuration
be: Канфігурацыя інтэрфейса Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
be: Радок канфігурацыі інтэрфейса Lua. Фармат: '["<interface module name>"]={ <option>=<value>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
be: Модуль інтэрфейса Lua для загрузкі

en: Lua interpreter
be: Інтэрпрэтатар Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
be: Бікубічнае па яркасці / білінейнае па колернасці

en: Luminance elimination
be: Карэкцыя яркасці

en: Luminance masking
be: Карэкцыя яркіх участкаў

en: Luminance threshold
be: Парог яркасці

en: Lyrics
be: Словы песні

en: M-JPEG camera demuxer
be: Дэмультыплексар M-JPEG

en: M3U playlist
be: Плэйліст M3U

en: M3U playlist export
be: Экспарт плэйліста M3U

en: M3U playlist import
be: Імпарт плэйліста M3U

en: M3U8 playlist
be: Плэйліст M3U8

en: M3U8 playlist export
be: Экспарт плэйліста M3U8

en: MIDI synthesis not set up
be: MIDI-сінтэзатар не настроены

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
be: Тыпы MIME, што вяртаюцца серверам (аўтаматычнае вызначэнне, калі нічога не паказана).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: MJPEG складаецца з серыі малюнкаў JPEG (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: MLP/TrueHD parser
be: Аналізатар MLP/TrueHD

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
be: Патокі MMS могуць утрымліваць некалькі элементарных патокаў, але з рознымі бітрэйтамі. Вы можаце выбраць іх усё.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
be: MMX-пераўтварэнні I420,IYUV,YV12 в RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
be: MMX-пераўтварэнні з

en: MOD demuxer (libmodplug)
be: Дэмультыплексар MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
be: Кодар аўдыё MP3 з фіксаванай кропкай

en: MP4 stream demuxer
be: Дэмультыплексар патоку MP4

en: MP4/MOV muxer
be: Мультыплексар MP4/MOV

en: MPEG 1 Format
be: Фармат MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
be: MPEG Audio Layer 3 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG і RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
be: Кодар відэа MPEG I/II (праз libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
be: Дэмультыплексар MPEG TS

en: MPEG Video
be: Відэа MPEG

en: MPEG audio decoder
be: Дэкодар аўдыё MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
be: Дэкодар аўдыё MPEG audio I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
be: Пакавальнік аўдыё MPEG layer I/II/III

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
be: Відэакодэк MPEG-1 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG і RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
be: Відэакодэк MPEG-2 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG і RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
be: Відэакодэк MPEG-4 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MPEG4, OGG і RAW)

en: MPEG-4 video
be: Відэа MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
be: Дэмультыплексар MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
be: Пакавальнік відэа MPEG I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
be: Гук MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-PS demuxer
be: Дэмультыплексар MPEG-PS

en: MPEG2 video switcher stream output
be: Вывад патоку праз MPEG2 video switcher

en: MPEG4 audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
be: Матрыца квантавання MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
be: Пакавальнік відэа MPEG4

en: MSN Now-Playing
be: Інфармацыя пра прайграванне ў MSN

en: MTP Device
be: Прылада MTP

en: MTP devices
be: Прылада MTP

en: MTP input
be: Увод з MTP

en: MTU for out mode
be: MTU выхаду

en: MTU for out mode.
be: MTU выхаду.

en: MTU of the network interface
be: MTU сеткавага інтэрфейса

en: MUX Options
be: Параметры мультыплексавання

en: MUX for RAW RTSP transport
be: Мультыплексар для транспарта RAW RTSP

en: MY COMPUTER
be: Мой камп'ютар

en: Mac OS X OpenGL video output (requires drawable-nsobject)
be: Вывад відэа праз Mac OS X OpenGL (патрабуецца drawable-nsobject)

en: Mac OS X interface
be: Інтэрфейс Mac OS X

en: Macedonian
be: Македонская

en: Maemo hildon interface
be: Інтэрфейс Maemo Hildon

en: Magazine
be: Журнал

en: Magnification
be: Павелічэнне

en: Magnification/Zoom
be: Павелічэнне/маштаб

en: Magnify
be: Павелічэнне

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
be: Павелічэнне часткі відэа. Можна выбраць пэўную частку выявы для павелічэння.

en: Magnify/Zoom interactive video filter
be: Відэафільтр Лупа

en: Main Profile
be: Асноўны профіль

en: Main Toolbar
be: Асноўная панэль прылад

en: Main Window...
be: Асноўнае акно...

en: Main interfaces
be: Асноўныя інтэрфейсы

en: Main interfaces settings
be: Асноўныя налады інтэрфейса

en: Major channel
be: Галоўны канал

en: Make
be: Вытворчасць

en: Make a donation...
be: Зрабіць ахвяраванне ...

en: Make one slot black. Other tiles can only be swapped with the black slot.
be: Стварэнне вольнага сегмента. Іншыя фрагменты могуць мяняцца месцамі толькі з ім.

en: Make one tile a black slot
be: Зрабіць адзін фрагмент чорным

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
be: Адкрыць публічны доступ да сервера на "жоўтых старонках" (пералік каталога патокаў) на вэб-сайце Icecast / Shoutcast. Для Shoutcast патрабуецца паказаць бітрэйт. Для Icecast патрабуецца Ogg-паток.

en: Makeup
    gain
be: Уздым
    узроўню

en: Makeup gain
be: пад'ём узроўню

en: Malagasy
be: Малагасійская

en: Malay
be: Малайская

en: Malayalam
be: Малаялам

en: Maltese
be: Мальтыйская

en: Manual download only
be: толькі па запыце

en: Manual ratio
be: Суадносіны бакоў

en: Manx
be: Манкская

en: Maori
be: Маары

en: Maps the hardware channel X to logical zone Y to fix wrong wiring :-)
be: Супастаўленне апаратнага канала X з лагічнай зонай Y для выпраўлення няправільнага падключэння

en: Marathi
be: Маратхі

en: Mark analyzed Pixels
be: Адзначаць аналізаваныя пікселы

en: Mark analyzed pixels
be: Пазначаць аналізаваныя пікселы

en: Maroon
be: бардовы

en: Marquee
be: Маркер

en: Marquee display
be: Фільтр "Маркер"

en: Marquee position
be: Размяшчэнне маркера

en: Marquee text to display. (Available format strings: Time related: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ... Meta data related: $a = artist, $b = album, $c = copyright, $d = description, $e = encoded by, $g = genre, $l = language, $n = track num, $p = now playing, $r = rating, $s = subtitles language, $t = title, $u = url, $A = date, $B = audio bitrate (in kb/s), $C = chapter,$D = duration, $F = full name with path, $I = title, $L = time left, $N = name, $O = audio language, $P = position (in %), $R = rate, $S = audio sample rate (in kHz), $T = time, $U = publisher, $V = volume, $_ = new line)
be: Адлючтроўваць тэкст маркера. (Даступныя параметры радка: Час: %Y=год, %m=месяц, %d=дзень, %H=час, %M=хвіліна, %S=секунда, ... Метаданыя: $a=выканаўца, $b=альбом, $c=аўтарскае права, $d=апісанне, $e=хто закадаваў, $g=жанр, $l=мова, $n=№ дарожкі, $p=зараз прайграецца, $r=рэйтынг, $s=мова субтытраў, $t=загаловак, $u=URL, $A=дата, $B=аудио-бітрэйт аўдыё (у кб/с), $C=раздзел, $D=працягласць, $F=поўная назва, з укл. шляху, $I=загаловак, $L=засталося часу, $N=назва, $O=мова аўдыё, $P=пазіцыя (в %), $R=хуткасць, $S=частата дыскрэтызацыі аўдыё (в кГц), $T=час, $U=выдавец, $V=гучнасць, $_=новы радок)

en: Marshall
be: Маршальская

en: Mask
be: Маска

en: Master server ip address
be: IP-адрас сервера дакладнага часу

en: Matroska stream demuxer
be: Дэмультыплексар Matroska

en: Max QP
be: Максімальны каэфіцыент квантавання (QP)

en: Max QP step
be: Максімальны крок змены QP

en: Max QP step between frames.
be: Максімальны крок змены каэфіцыента квантавання паміж кадрамі.

en: Max length
be: Максімальная даўжыня

en: Max local bitrate
be: Максімальны лакальны бітрэйт

en: Maximal bitrate
be: Максімальны бітрэйт

en: Maximal period
be: Максімальны перыяд

en: Maximal period of the noise grain in pixel
be: Мінімальны перыяд зерня (у пікселях).

en: Maximal volume level
be: Максімальны ўзровень гучнасці

en: Maximum B (deprecated)
be: Максімальны B (устарэлы)

en: Maximum GOP size
be: Максімальны памер GOP

en: Maximum RTP sequence number dropout
be: Макс. нумар RTP-паслядоўнасці, які прыводзіць да скідання

en: Maximum RTP sequence number misordering
be: Макс. нумар RTP-паслядоўнасці, які парушае парадак

en: Maximum RTP sources
be: Максімум RTP-крыніц

en: Maximum bitrate
be: Максімальны бітрэйт

en: Maximum bitrate (kbps)
be: Максімальны бітрэйт(Кб/с)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
be: Максімальны бітрэйт у Кб/с пры кадаванні ў рэжыме пастаяннага бітрэйта.

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
be: Максімальны бітрэйт кадавання ў кбіт/с. Карысна для вяшчання.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
be: Максімальная адлегласць пошуку для ацэнкі руху, якая вымяраецца ад вызначанац пазіцыі (й). Па змаўчанні 16, што добра падыходзіць для большай часткі метражу. Для паслядоўнасцяў з хуткім рухам могуць падысці значэнні паміж 24 і 32. Дыяпазон ад 0 да 64.

en: Maximum encoding bitrate
be: Максімальны бітрэйт

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
be: Максімальныя суадносіны бакоў выявы. Аўтаматычнае кадраванне не будзе прымяняцца для большых суадносін (г.зн. для больш пляскатай выявы). Значэнне павялічана ў 1000 раз: 1333 азначае 4/3.

en: Maximum level
be: Максімальны ўзровень

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
be: Максімальная яркасць, пры якой лічыцца, што піксель чорны (0-255).

en: Maximum motion vector length
be: Максімальная даўжыня вектара руху

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
be: Максімальная даўжыня вектара руху ў пікселях. -1 - Аўтаматычна, у залежнасці ад узроўню.

en: Maximum motion vector search range
be: Максімальны дыяпазон пошуку вектараў руху

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
be: Максімальная колькасць знакаў, адлюстраваная на экране.

en: Maximum number of connections
be: Максімальная колькасць злучэнняў

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
be: Максімальнаю колькасць субтытраў, якія адлюстроўваюцца адначасова.

en: Maximum output video height.
be: Максімальная вышыня відэа на выхадзе.

en: Maximum output video width.
be: Максімальная шырыня відэа на выхадзе.

en: Maximum overlapping subtitles
be: Максімум сумешчаных субтытраў

en: Maximum quantizer parameter.
be: Максімальны каэфіцыент квантавання.

en: Maximum video height
be: Максімальная вышыня

en: Maximum video quantizer scale
be: Максімальны каэфіцыент квантавання

en: Maximum video quantizer scale.
be: Максімальнае значэнне якаснасці макраблока.

en: Maximum video width
be: Максімальная шырыня

en: Mean
be: Сярэдняе

en: Media &Information
be: Інфармацыя пра медыяфайл

en: Media Files
be: Медыяфайлы

en: Media Information
be: Інфармацыя пра медыяфайл

en: Media Information...
be: Інфармацыя пра медыяфайл...

en: Media Library
be: Бібліятэка носьбітаў

en: Media Library based on a SQL based database
be: Бібліятэка носьбітаў на базе SQL

en: Media Manager Edition
be: Копія прайгравальніка

en: Media Manager List
be: Спіс прайгравальніка

en: Media Resource Locator (MRL)
be: Адрас медыярэсурсу (MRL)

en: Media data size
be: Памер метаданых

en: Media in Zip
be: Медыяфайлы ў Zip

en: Media: %s
be: Паток: %s

en: Meditative
be: Медытацыя

en: Medium
be: Сярэдняя

en: Medium backwards jump
be: Сярэдні скачок назад

en: Medium forward jump
be: Сярэдні скачок наперад

en: Medium jump length
be: Даўжыня сярэдняга скачка

en: Medium jump length, in seconds.
be: Даўжыня сярэдняга скачка, у секундах.

en: Mega bass
be: Супербас

en: Mega bass cutoff
be: Частата супербаса

en: Mega bass level
be: Узровень супербаса

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
be: Частата зрэзу ў рэжыме супербаса, у Гц. Гэта максімальная частата, для якой прымяняецца эфект супербаса. Дапушчальныя значэнні ад 10 да 100 Гц.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
be: Узровень рэжыму супербаса (ад 0 да 100, значэнне па змаўчанні 0).

en: Memory copy module
be: Модуль памяці

en: Memory input
be: Увод з памяці

en: Menu
be: Меню

en: Menu position
be: Размяшчэнне меню

en: Menu timeout
be: Затрымка

en: Menu update interval
be: Перыяд абнаўлення

en: Menus language:
be: Мова меню:

en: Mesh height
be: Вышыня мазаікі

en: Mesh width
be: Шырыня мазаікі

en: Messages
be: Паведамленні

en: Messages...
be: Паведамленні...

en: Meta-information
be: Метаданыя

en: Metadata
be: Метаданыя

en: Metal
be: Метал

en: Method used to encode the video sequence
be: Метад, які выкарыстоўваецца для кадавання відэараду.

en: Mi&nimal Interface
be: Мі&німальны інтэрфейс

en: Microsoft Media Server (MMS) input
be: Увод з Microsoft Media Server (MMS)

en: Microsoft Soundmapper
be: Microsoft Sound Mapper

en: Middle
be: сярэдняя

en: Mime
be: MIME

en: Min QP
be: Мінімальны каэфіцыент квантавання (QP)

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
be: Мінімальны вывад відэа праз Mac OS X OpenGL (адкрываецца акно без афармлення)

en: Minimal Mac OS X interface
be: Мінімальны інтэрфейс Mac OS X

en: Minimal period
be: Мінімальны перыяд

en: Minimal period of the noise grain in pixel
be: Мінімальны перыяд зерня (у пікселях).

en: Minimize Window
be: Згарнуць акно

en: Minimum Audio level to raise the alarm (default 0.1)
be: Межавы ўзровень гуку для цішыні (па змаўчанні 0,1)

en: Minimum B (deprecated)
be: Мінімальны B (устарэлы)

en: Minimum GOP size
be: Мінімальны памер GOP

en: Minimum alpha value
be: Мінімальнае значэнне альфа

en: Minimum bitrate (kbps)
be: Мінімальны бітрэйт (Кб/с)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
be: Мінімальны бітрэйт у Кб/с пры кадаванні ў рэжыме пастаяннага бітрэйту.

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
be: Мінімальны бітрэйт кадавання ў кбіт/с. Карысна для кадавання для канала фіксаванай шырыні.

en: Minimum buffer space between threads
be: Мінімальнае буферная прастора паміж патокамі

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
be: Мінімальнае буферная прастора паміж патокамі. -1 - Вызначаць аўтаматычна, у залежнасці ад колькасці патокаў.

en: Minimum encoding bitrate
be: Мінімальны бітрэйт

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
be: Мінімальны каэфіцыент квантавання, звычайна ў інтэрвале ад 15 да 35.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
be: Мінімальны час (у мс) паміж знікненнем субтытраў і з'яўленнем новых (для запаўнення прамежку будзе павялічана затрымка папярэдніх субтытраў).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
be: Мінімальны час (у мс), на працягу якога субтытры павінны заставацца на экране пасля знікнення папярэдніх (для гэтага будзе павялічана затрымка субтытраў).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
be: Мінімальны час (у мс), на працягу якіх субтытры павінны заставацца на экране (затрымка папярэдніх субтытраў будзем зменшана, каб пазбегнуць накладанняў).

en: Minimum video quantizer scale
be: Мінімальны каэфіцыент квантавання

en: Minimum video quantizer scale.
be: Мінімальнае значэнне якаснасці мікраблока

en: Mirror
be: Люстэрка

en: Mirror orientation
be: Арыентацыя люстэрка

en: Mirror video
be: Адлюстраванне

en: Mirror video filter
be: Відэафільтр Адлюстраванне

en: Misc
be: Іншае

en: Miscellaneous
be: Іншае

en: Miscellaneous Options
be: Іншыя параметры

en: Miscellaneous audio settings and modules.
be: Іншыя налады і модулі аўдыё.

en: MoMoLight options
be: Параметры MoMoLight

en: Mode
be: Рэжым

en: Model
be: Мадэль

en: Modulation / Constellation
be: Мадуляцыя / Сігнальнае сузор'е

en: Modules Tree
be: Дрэва модуляў

en: Modules search path
be: Шлях пошуку модуляў

en: Moldavian
be: Малдаўская

en: Mongolian
be: Мангольская

en: Monitor pixel aspect ratio
be: Суадносіны бакоў для кропак манітора

en: Mono
be: Мона

en: More Info
be: Болей інфармацыі

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
be: Больш палос для спектрометра: 80 (укл.) или 20 (выкл.).

en: More information...
be: Дад. звесткі...

en: Mosaic
be: Мазаіка

en: Mosaic Tiles
be: Фрагменты

en: Mosaic alignment
be: Выраўноўванне мазаікі

en: Mosaic bridge
be: Мост мазаікі

en: Mosaic bridge stream output
be: Вывад праз мост мазаікі

en: Mosaic video sub source
be: Крыніца слоя Мазаіка

en: Motion Detect
be: Выяўленне руху

en: Motion Vector precision
be: Дакладнасць вектара руху

en: Motion Vector precision in pels
be: Дакладнасць вектара руху (у пікселях)

en: Motion blur
be: Размыванне руху

en: Motion blur filter
be: Размыванне руху

en: Motion detect
be: Дэтэктар руху

en: Motion detect video filter
be: Відэафільтр выяўлення руху

en: Motion masking
be: Карэкцыя руху

en: Motion threshold (10-100)
be: Парог руху (10-100)

en: Motion vector precision
be: Дакладнасць вектара руху

en: Motion vector precision in pels.
be: Дакладнасць вектара руху ў пікселях.

en: Mount Point
be: Кропка манціравання

en: Mouse Gestures
be: Жэсты мышы

en: Mouse events
be: Падзеі, звязаныя з мышшу

en: Mouse gestures control interface
be: Інтэрфейс кіравання жэстамі мышы

en: Mouse pointer image
be: Выява паказальніка мышы

en: MouseWheel up-down axis Control
be: Чым кіруе пракрутка колца мышы

en: Move OSD menu highlight to the widget below
be: Падсвяціць у экранным меню элемент інтэрфейса ўнізе

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
be: Падсвяціць у экранным меню элемент інтэрфейса злева

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
be: Падсвяціць у экранным меню элемент інтэрфейса справа

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
be: Падсвяціць у экранным меню элемент інтэрфейса ўверсе

en: Move To Trash and Relaunch VLC
be: Перамясціць у сметніцу і перазапусціць VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
be: Зрух усіх раздзелаў па часе (у мс).

en: Multicast output interface
be: Інтэрфейс вываду групавой перадачы

en: Multipart JPEG muxer
be: Мультыплексар Multipart JPEG

en: Multipass ratecontrol
be: Кантроль хуткасці для некалькіх праходаў

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
be: Рэгуляванне хуткасці пры многопраходнай шыфроўцы:
      - 1: Першы праход стварае файл статыстыкі
      - 2: Апошні праход не перапісвае файл статыстыкі
      - 3: N-й праход перапісвае файл статыстыкі

en: Multiplexer
be: Мультыплексар

en: Multiply subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
be: Памножыць працягласць субтытраў на гэтую велічыню.
    0 - не змяняць.

en: MusePack demuxer
be: Дэмультыплексар MusePack

en: Musical
be: Музычнае

en: Mute
be: Выключыць гук

en: Mute audio
be: Выключыць аўдыё

en: Mute audio when command is not 0.
be: Выключаць аўдыё, калі каманда не роўная 0.

en: Mute the audio.
be: Адключэнне гуку.

en: Mux Control
be: Кіраванне мультыплексаваннем

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
be: Інкапсуляваць PMT (патрабуе --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
be: Модуль мультыплексавання

en: Muxer
be: Мультыплексар

en: Muxer to use for the stream.
be: Бягучы мультыплексар для патоку.

en: Muxer:
be: Мультыплексар:

en: Muxers
be: Мультыплексары

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
be: Мультыплексары аб'ядноўваюць усе элементарныя патокі (відэа, аўдыё і г.д.) у адным фармаце інкапсуляцыі. Гэтыя налады дазваляюць заўсёды выкарыстоўваць пэўны мультыплексар. Звычайна няма неабходнасці зменьваць іх.
    Вы таксама можаце прызначыць стандартныя параметры для кожнага мультыплексара.

en: My Computer
be: Мой камп'ютар

en: My Music
be: Мая музыка

en: My Pictures
be: Мае малюнкі

en: My Videos
be: Маё відэа

en: N&ormal Speed
be: Нармальная хуткасць

en: N/A
be: няма

en: NT Service
be: Служба NT

en: NTSC M Japan
be: NTSC M Японія

en: NTSC M South Korea
be: NTSC M Паўднёвая Карэя

en: Name
be: Назва

en: Name for the font you want to use
be: Назва бягучага шрыфту

en: Name of XML file containing Haar cascade description
be: Назва XML-файла, які змяшчае апісанне каскада Хаара

en: Name of current instance
be: Назва дадзенага экземпляра

en: Name of desired display device
be: Назва патрабуемай прылады дысплея

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
be: Назва ўнутранага фільтра модуля OpenCV для выкарыстання

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
be: Назва аўдыёпрылады, якая выкарыстоўваецца модулем DirectShow. Калі нічога не паказана, будзе выкарыстоўвацца прылада па змаўчанні.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
be: Назва звязанага ўваходнага маста. Калі вам не патрабуюцца некалькі ўваходных мастоў адначасова, гэты параметр можна апусціць.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
be: Назва файла, куды будзе захаваны паток.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
be: Назва паслядоўнага порта, да якога падключаны кантролер AtmoLight. У Windows звычайна нешта накшталт COM1 або COM2. У Linux /dev/ttyS01, напрыклад.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
be: Назва відэапрылады, якая выкарыстоўваецца модулем DirectShow. Калі нічога не паказана, будзе выкарыстоўвацца прылада па змаўчанні.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
be: Назва дадзенага экземпляра ўваходнага маста. Калі вам не патрабуюцца некалькі ўваходных мастоў адначасова, гэты параметр можна апусціць.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
be: Назва, якая прысвойваецца гэтаму патоку/каналу на серверы Shoutcast/Icecast.

en: Name:
be: Назва:

en: Narrow-band (8kHz)
be: Вузкая паласа (8КГц)

en: Native American
be: Народная амерыканская

en: Native Slider
be: Праграмны паўзунок

en: Nauru
be: Науру

en: Navajo
be: Наваха

en: Navigate down
be: Перамяшчэнне ўніз

en: Navigate left
be: Перамяшчэнне ўлева

en: Navigate right
be: Перамяшчэнне ўправа

en: Navigate up
be: Перамяшчэнне ўверх

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Navy
be: цёмна-сіні

en: Ncurses interface
be: Інтэрфейс ncurses

en: Ndebele, North
be: Ндэбеле паўночны

en: Ndebele, South
be: Ндэбеле паўднёвы

en: Ndonga
be: Ндунга

en: Ne&xt
be: Наступны

en: Nearest neighbour (bad quality)
be: Бліжэйшы сусед (дрэнная якасць)

en: Nearest-neighbor audio resampler
be: Перадыскрэтызацыя па алгарытме Бліжэйшы сусед

en: Negate colors
be: Інверсія колераў

en: Negative
be: Негатыў

en: Nepali
be: Непальская

en: Network
be: Сеціва

en: Network Access Policy
be: Палітыка доступу ў Сеціва

en: Network Protocol
be: Сеткавы пратакол

en: Network Sync
be: Сінхранізацыя па сетцы

en: Network caching (ms)
be: Кэш сеткавых даных (мс)

en: Network identifier
be: Ідэнтыфікатар сеткі

en: Network interaction failed
be: Сеткавае ўзаемадзеянне не ўдалося

en: Network master clock
be: Сервер дакладнага часу для сеткі

en: Network name
be: Назва сеціва

en: Network name to create
be: Назва новага сеціва

en: Network settings
be: Налады сеціва

en: Network streams (SAP)
be: Сеткавыя патокі (SAP)

en: Network synchronisation
be: Сінхранізацыя па сеціве

en: Network synchronization
be: Сінхранізацыя па сетцы

en: Never fix
be: ніколі не выпраўляць

en: New Age
be: Нью-Эйдж

en: New ES ID
be: Новы код патоку

en: New destination
be: Новы шлях назначэння

en: New profile
be: Стварыць профіль

en: New wave
be: Новая хваля

en: New winamp 5.2 shoutcast import
be: Імпарт з winamp 5.2 shoutcast

en: Next
be: Наступны

en: Next / Forward
be: Наступны / Уперад

en: Next Channel
be: Наступны канал

en: Next Chapter/Title
be: Наступны раздзел/загаловак

en: Next chapter
be: Наступны раздзел

en: Next frame
be: Наступны кадр

en: Next media in the playlist
be: Наступны файл плэйліста

en: Next media in the playlist, skip forward when keep-pressed
be: Наступны файл; хуткая перамотка наперад пры ўтрыманні

en: Next title
be: Наступны загаловак

en: Next widget style:
be: Стыль гэтага элемента:

en: No CrashLog found
be: Журнал збояў не знойдзены

en: No Filtering
be: без фільтрацыі

en: No Input device found
be: Прылада ўводу не знойдзена

en: No Repeat
be: Не паўтараць

en: No check was performed yet.
be: Праверка яшчэ не выконвалася.

en: No decoding of Dolby Surround
be: Не декадаваць Dolby Surround

en: No device is selected
be: Прылада не выбрана

en: No disc menus
be: Без меню дыска

en: No file selected
be: Файл не выбраны

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
be: Без фіксаванай структуры GOP. Малюнак можа быць па-за- або міжкадравым і спасылацца на папярэднія або будучыя кадры.

en: No folder selected
be: Папка не выбрана

en: No help available
be: Даведка недаступная

en: No input
be: Няма ўваходу

en: No input found
be: Няма ўваходнага патоку

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
be: Няма ўваходнага патоку. Паток павінен знаходзіцца ў рэжыме прайгравання або паўзы.

en: No input selected
be: Не выбраны ўваходны паток

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
be: Прыдатны модуль не знойдзены. Каб атрымаць спіс наяўных модуляў, выкарыстоўвайце - list ці - list-verbose.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
be: Новы паток або прыдатная пазіцыя плэйліста не былі выбраны.
    
    Неабходна выбраць што-небудзь, перш чым перайсці далей.

en: No pre-filtering
be: Без перадфільтрацыі

en: No suitable decoder module
be: Не знойдзены прыдатны модуль дэкадавання

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
be: Модуль-апрацоўшчык v4l2 не знойдзены.
    Пераканайцеся ў тым, што прылада можа быць адкрыта ў VLC і паказвае відэа.
    
    Элементы кіравання з'явяцца тут аўтаматычна.

en: No valid destination
be: Нядзейсная цэль

en: No video or audio device selected.
be: Не вылучана ніводнай відэа- або аўдыёпрылады.

en: Noise
be: Нойз

en: Noise Threshold
be: Парог шуму

en: Noise reduction
be: Змяншэнне шуму

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
be: Парог шуму ў рэжыме з нязменным парогам

en: Nokia MCE screen unblanking
be: Абуджэнне экрана Nokia MCE

en: Non-deterministic optimizations when threaded
be: Недэтэрмінаваныя аптымізацыі пры паточнасці

en: None
be: няма

en: Nordic (Latin-6)
be: Скандынаўская (Latin-6)

en: Norm
be: Стандарт

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
be: Стандарт патоку (аўтаматычна, SECAM, PAL ці NTSC).

en: Normal
be: звычайны

en: Normal Size
be: Нармальны памер

en: Normal rate
be: Нармальная хуткасць

en: Normal/Repeat/Loop
be: Звычайны/Паўтор/Цыкл

en: Normalize volume to:
be: Нармалізаваць гучнасць да:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
be: Звычайна пакавальнік сінхранізуе па наступныаму поўнаму кадру. Гэты параметр прымушае пакавальнік рабіць сінхранізацыю па першым знойдзеным I-кадры.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
be: Звычайна для разліку пазіцыі і працягласці выкарыстоўваюцца адзнакі часу MPEG-файлаў. Аднак, часам так зрабіць нельга. Замест гэтага адключыце гэтую опцыю для ажыццяўлення разліку па бітрэйце.

en: Northern Sami
be: Мова паўночных саамаў

en: Norwegian
be: Нарвежская

en: Norwegian Bokmaal
be: Нарвежская (букмол)

en: Norwegian Nynorsk
be: Нарвежская (нюношк)

en: Not Set
be: Не вызначана

en: Note:
be: Заўвага:

en: Notify
be: Паведамленне

en: Now Playing
be: Зараз прайграецца

en: Now playing
be: Зараз прайграецца

en: Now preferred option to assign gradient bitmaps, put them as zone_0.bmp, zone_1.bmp etc. into one folder and set the foldername here
be: Лепшы варыянт прызначэння градыентаў - змясціць іх у адну папку ў файлы zone_0.bmp, zone_1.bmp і вызначыць тут імя папкі

en: NullSoft demuxer
be: Дэмультыплексар NullSoft

en: Number of 'P' frames per GOP
be: Колькасць P-кадраў на групу выяў

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
be: Колькасць B-кадраў, якія будуць закадаваны паміж двумя базавымі кадрамі.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
be: Колькасць блокаў CD, чытаемых за адну аперацыю чытання

en: Number of DWT iterations
be: Колькасць паўтораў ДВП

en: Number of P frames between two I frames.
be: Колькасць P-кадраў паміж двума I-кадрамі.

en: Number of audio buffers
be: Колькасць буфераў аўдыё

en: Number of audio channels
be: Колькасць аўдыёканалаў

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
be: Колькасць аўдыёканалаў у перакадаваных патоках.

en: Number of blank pixels between bands.
be: Колькасць чорных пікселяў паміж палосамі.

en: Number of channels
be: Колькасць каналаў

en: Number of channels information of the transcoded stream.
be: Інфармацыя пра колькасць каналаў перакадаванага патоку.

en: Number of clones
be: Колькасць клонаў

en: Number of columns
be: Колькасць слупкоў

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
be: Колькасць B-кадраў паміж I і P-кадрамі (ад 1 да 16).

en: Number of days between two update checks
be: Колькасць дзён паміж двума праверкамі абнаўленняў

en: Number of frames (0 to 100)
be: Колькасць кадраў (ад 0 да 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
be: Колькасць кадраў, якія адбіраюцца для змякчэння (ад 0 да 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
be: Колькасць кадраў, якія будуць закадаваны ад аднаго ключавога кадра.

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
be: Колькасць гарызантальных зрэзаў на кадр у рэжыме мінімальнай затрымкі

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
be: Колькасць вокнаў, на якую дзяліць відэа па гарызанталі.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed".
be: Колькасць слупкоў у мазаіцы (пры фіксаваным размяшчэнні).

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
be: Колькасць радкоў у мазаіцы (пры фіксаваным размяшчэнні).

en: Number of images for change
be: Колькасць малюнкаў для змены

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
be: Колькасць каналаў для ўводу гуку з DeckLink (2, 8 або 16). 0 адключае ўвод гуку.

en: Number of levels of downsampling
be: Колькасць узроўняў прарэджвання

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
be: Колькасць узроўняў прарэджвання ў рэжыме іерархічнай ацэнкі руху

en: Number of lines for change
be: Колькасць радкоў для змены

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
be: Колькасць паўтораў для анімацыі лагатыпа. -1 - Бясконца, 0 - выключыць

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
be: Колькасць мілісекунд паміж абнаўленнямі радка. У асноўным выкарыстоўваецца пры вывадзе зменных метададзеных ці часу.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
be: Колькі мілісекунд будзе паказвацца маркер. Значэнне па змаўчанні 0 (заўсёды).

en: Number of non black pixels
be: Колькасць не чорных пікселяў

en: Number of output channels
be: Колькасць выходных каналаў

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
be: Колькасць малюнкаў паміж загалоўкамі пабудаваных паслядоўнасцяў ці даўжыня групы малюнкаў

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
be: Шырыня паласы (у пікселях)для абрэзвання знізу выявы.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
be: Шырыня паласы (у пікселях)для абрэзвання з левага боку.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
be: Шырыня паласы (у пікселях)для абрэзвання з правага боку.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
be: Шырыня паласы (у пікселях)для абрэзвання зверху выявы.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
be: Шырыня паласы (у пікселях)для дадання знізу выявы пасля кадравання.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
be: Шырыня паласы (у пікселях)для дадання з левага боку пасля кадравання.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
be: Шырыня паласы (у пікселях) для дадання з правага боку пасля кадравання.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
be: Шырыня паласы (у пікселях)для дадання зверху выявы пасля кадравання.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
be: Колькасць кадраў, якія будуць выкарыстаны для прагназавання. Эфектыўна ў анімэ, але дае невялікую розніцу на матэрыяле, які зняты нажывую. Некаторыя дэкодары не могуць апрацоўваць вялікія значэнні гэтага параметра. Ад 1 да 16.

en: Number of puzzle columns
be: Колькасць слупкоў мазаікі

en: Number of puzzle rows
be: Колькасць радкоў мазаікі

en: Number of reference frames
be: Колькасць базавых кадраў

en: Number of rows
be: Колькасць радкоў

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
be: Колькасць секунд паміж абнаўленнем рассылак. Пры значэнні 0 рассылкі ніколі не будуць абнаўляцца.

en: Number of segments
be: Колькасць сегментаў

en: Number of segments to include in index
be: Колькасць сегментаў для ўключэння ў індэкс

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
be: Колькасць пераходаў для змены бягучага колеру на колер выключэння, каб экран пачаў цьмянець, як у кіно (кожны пераход доўжыцца 40 мс)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
be: Колькасць пераходаў для змены бягучага колеру на колер паўзы (кожны пераход доўжыцца 40 мс)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
be: № экрана па змаўчанні для адлюстравання відэа ў поўнаэкранным рэжыме. Адпаведнасць нумароў экрана можна знайсці ў меню выбару відэапрылады.

en: Number of threads
be: Колькасць патокаў

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
be: Колькасць патокаў для дэкадавання (0 - аўто).

en: Number of threads used for the transcoding.
be: Колькасць патокаў для перакадавання.

en: Number of time the same input will be repeated
be: Колькасць паўтораў аднаго і таго ж патоку ўводу

en: Number of time to blend
be: Колькасць накладанняў

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
be: Колькасць вертыкальных зрэзаў на кадр у рэжыме мінімальнай затрымкі

en: Number of vertical windows in which to split the video.
be: Колькасць вокнаў, на якую дзяліць відэа па вертыкалі.

en: Number of video windows in which to clone the video.
be: Колькасць вокнаў, у якіх вы хочаце кланіраваць відэа.

en: Number of zones on bottom
be: Колькасць зон знізу

en: Number of zones on the bottom of the screen
be: Колькасць зон знізу экрана

en: Number of zones on the top of the screen
be: Колькасць зон зверху экрана

en: Number of zones on top
be: Колькасць зон зверху

en: Nuv demuxer
be: Дэмультыплексар Nuv

en: OGG demuxer
be: Дэмультыплексар OGG

en: OSD configuration importer
be: Імпарт канфігурацыі для экраннай індыкацыі

en: OSD menu
be: Экраннае меню

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
be: Выявы экраннага меню будуць заставацца на экране вызначаную колькасць секунд (па змаўчанні 15). Пераканайцеся, што гэтага значэння дастаткова для таго, каб убачыць меню.

en: OSS DSP device
be: Прылада DSP у OSS

en: OSS input
be: Увод з OSS

en: Occitan (post 1500); Provencal
be: Аксітанская;Правансальскі дыялект

en: Off
be: выключана

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
be: Зрух паміж тэкстам і ценем (у пікселях, па змаўчанні 2).

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
be: Зрух, дадаваемы да ID патоку, зазначаны ў выходным мосце для атрымання ID патоку, якое зарэгіструе ўваходзіць мост.

en: Offsets in order
be: Зрушэнні па парадку

en: Ogg Vorbis Quality
be: Якасць Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
be: Інфармацыя пра якасць Ogg Vorbis перакадаванага патоку.

en: Ogg/OGM muxer
be: Мультыплексар OGG/OGM

en: Oldies
be: Рэтра

en: Olive
be: аліўкавы

en: On
be: уключана

en: On Screen Display
be: Экранная індыкацыя

en: On Screen Display menu
be: Экраннае меню

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
be: Пасля стварэння патоку ў акне <i>Прайгравальніка</i> будзе выводзіцца паток.

en: One instance when started from file
be: Адна копія пры запуску з файла

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
be: адзін з '90', '180', '270', 'hflip' і 'vflip'

en: Online Documentation...
be: Анлайн-дакументацыя ...

en: Online Forum...
be: Анлайн-форум ...

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
be: Дэкадаваць толькі варыянт відэа з нізкім разрозненнем. Гэта патрабуе менш рэсурсаў.

en: Only enable ES id at startup.
be: Уключыць элементарны паток з зададзеным кодам пры запуску.

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
be: Перанакіроўваць дэскрыптары толькі гэтага сістэмнага ID на CAM.

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
be: Звычайна дэмультыплексуюцца толькі карысныя праграмы з транспондараў. Калі адключыць дэмультыплексаванне, будуць прымацца ўсе праграмы.

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
be: Будзе высланы толькі ваш электронны адрас па змаўчанні без якой-небудзь дадатковай інфармацыі.

en: Opacity
be: Непразрыстасць

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
be: Непразрыстасць тэксту пры накладанні. 0 = цалкам празрысты, 255 = цалкам непразрысты.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
be: Непразрыстасць тэксту для накладання. 0=цалкам празрысты, 255 =цалкам непразрысты.

en: Opacity of the logo
be: Празрыстасць лагатыпа

en: Opaqueness
be: Празрыстасць

en: Open
be: Адкрыць

en: Open &Capture Device...
be: Адкрыць прыладу захопу...

en: Open &Disc...
be: Адкрыць дыск...

en: Open &File...
be: Адкрыць &файл...

en: Open &Folder...
be: Адкрыць пап&ку...

en: Open &Location from clipboard
be: Адкрыць адрас з буфера абмену

en: Open &Network Stream...
be: Адкрыць URL...

en: Open &Network...
be: Адкрыць сеткавы рэсурс...

en: Open &Recent Media
be: Адкрыць з &апошняга

en: Open BDMV folder
be: Адкрыць папку BDMV

en: Open Capture Device...
be: Адкрыць прылада захопу ...

en: Open CrashLog...
be: Адкрыць журнал збояў ...

en: Open D&irectory...
be: Адкрыць &каталог...

en: Open Directory
be: Адкрыць каталог

en: Open Disc...
be: Адкрыць дыск...

en: Open File
be: Адкрыць файл

en: Open File...
be: Адкрыць файл...

en: Open Folder
be: Выбар папкі

en: Open Media
be: Крыніца

en: Open Network...
be: Адкрыць сетку...

en: Open Play&list...
be: Адкрыць плэйліст...

en: Open RTP/UDP Stream
be: Адкрыць RTP/UDP-паток

en: Open Recent
be: Адкрыць апошнія

en: Open Source
be: Адкрыць крыніцу

en: Open URL
be: Адкрыць URL

en: Open VIDEO_TS folder
be: Адкрыць папку VIDEO_TS

en: Open VLM configuration...
be: Адкрыць канфігурацыю VLM...

en: Open a medium
be: Адкрыць носьбіт

en: Open a skin file
be: Адкрыць файл абалонкі

en: Open audio in exclusive mode.
be: Вывад аўдыё ў выключным рэжыме

en: Open media...
be: Адкрыць крыніцу ...

en: Open playlist
be: Адкрыць плэйліст

en: Open playlist...
be: Адкрыць плэйліст...

en: Open skin ...
be: Адкрыць абалонку...

en: Open subtitles
be: Адкрыць субтытры

en: Open subtitles file
be: Адкрыць файл субтытраў

en: Open subtitles...
be: Адкрыць субтытры...

en: Open the file with synchronous writing.
be: Выхадны файл будзе адкрыты ў рэжыме сінхроннага запісу.

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
be: Адкрыць вызначаную старонку тэлетэксту. Старонка па змаўчанні - індэкс 100

en: OpenCV example
be: Прыклад з OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
be: Прыклад выяўлення твару з OpenCV

en: OpenCV filter chroma
be: Колернасць фільтра OpenCV

en: OpenCV internal filter name
be: Назва ўнутранага фільтра OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
be: Надбудова відэафільтра OpenCV

en: OpenGL ES 2 extension
be: Пашырэнне OpenGL ES 2

en: OpenGL ES extension
be: Пашырэнне OpenGL ES

en: OpenGL GLX video output (XCB)
be: Вывад відэа праз OpenGL GLX (XCB)

en: OpenGL extension
be: Пашырэнне OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
be: Вывад відэа праз OpenGL ES 2

en: OpenGL for Embedded Systems video output
be: Вывад відэа праз OpenGL ES

en: OpenGL video output
be: Вывад відэа праз OpenGL

en: OpenGL video output (experimental)
be: Вывад відэа праз OpenGL (эксперыментальны)

en: OpenMAX DL image processing
be: Апрацоўка малюнкаў OpenMAX DL

en: OpenSLES audio output
be: Вывад гуку праз OpenSLES

en: Opening
be: Адкрыццё

en: Optical SDI
be: Аптычны SDI

en: Optical drive
be: Аптычны дыск

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
be: Аптымізацыя захопу шляхам разбіцця экрана на фрагменты прадвызначанай вышыні (16 - гэта добры варыянт, 0 - выключыць)

en: Option Setup
be: Наладжванне параметраў

en: Options
be: Параметры

en: Ordinate of the capture region in pixels.
be: Ардыната вобласці захопу (у пікселях).

en: Original Format
be: Зыходны фармат

en: Original ID
be: Ідэнтыфікатар арыгінала

en: Original Performer
be: Першы выканаўца

en: Original Size
be: Зыходны памер

en: Original audio
be: Арыгінальны гук

en: Oriya
be: Орыя

en: Oromo
be: Арома

en: Ossetian; Ossetic
be: Асецінская

en: Other
be: Іншы

en: Outline
be: контур

en: Outline color
be: Колер контуру

en: Outline opacity
be: Празрыстасць контуру

en: Outline thickness
be: Таўшчыня контуру

en: Output
be: Вывад

en: Output (canvas) image height
be: Вышыня відэа для вываду (палотны)

en: Output (canvas) image width
be: Шырыня відэа для вываду (палотны)

en: Output Color Filtermode
be: Рэжым фільтра колеру, які выводзіцца

en: Output Color filter mode
be: Рэжым фільтра колера для вываду

en: Output Destination
be: Адрас назначэння вываду

en: Output FIFO
be: Вывад праз FIFO

en: Output File
be: Выходны файл

en: Output Method
be: Рэжым вываду

en: Output Port
be: Порт назначэння вываду

en: Output URL
be: Выходны URL

en: Output access method
be: Рэжым вываду

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
be: Колернасць на выхадзе для выявы ў памяці (радок з 4 сімвалаў, напрыклад, "RV32").

en: Output destination
be: Адрас прызначэння вываду (dst)

en: Output device
be: Прылада вываду

en: Output file
be: Выхадны файл

en: Output format
be: Фармат вываду

en: Output height
be: Вышыня відэа для вываду

en: Output method to use for the stream.
be: Бягучы метад высновы для патоку.

en: Output module
be: Модуль вываду

en: Output module:
be: Модуль вываду:

en: Output modules
be: Модулі вывада

en: Output muxer
be: Выходны мультыплексар

en: Output picture aspect ratio
be: Суадносіны бакоў выявы для вываду

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
be: Выводзіць субтытры тэлетэксту як тэкст, а не як RGBA

en: Output video height.
be: Вышыня вываду відэа.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
be: Вывад відэа паўтонамі шэрага. Паколькі інфармацыя аб каляровасці відэа не дэкадуецца, гэта некалькі зніжае нагрузку на цэнтральны працэсар.

en: Output video width.
be: Шырыня вываду відэа.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
be: Гучнасць аналагавага выхаду ад 0 (цішыня) да 255 (макс. гучнасць).

en: Output width
be: Шырыня відэа для вываду

en: Output/Written/Sent
be: Выведзена/запісана/адпраўлена

en: Output:
be: Выхад:

en: Overall brightness of your LED stripes
be: Агульная яркасць СВД-палосак

en: Overlap Length
be: Даўжыня накладання

en: Overlap fix
be: Выпраўленне перакрыцця

en: Overlap of motion compensation blocks
be: Перакрыццё блокаў кампенсацыі руху

en: Overlay
be: Накладанне

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
be: Оверлэйны вывад - гэта ўбудаваная ў відэакарту здольнасць выводзіць відэапаток напрамую. VLC будзе спрабаваць выкарыстоўваць гэта па змаўчанні.

en: Overlay subtitles on the video
be: Накладаць субтытры на відэа

en: Overlay video output
be: Оверлэйны вывад відэа

en: Overlays
be: Перакрывы

en: Overlays/Subtitles
be: Слаі/Субтытры

en: Override page
be: Перавызначыць старонку

en: Override parameters
be: Перавызначыць параметры

en: Override the default data/share search path.
be: Перадвызначаны шлях для пошуку агульных даных

en: Override the default track description.
be: Перавызначэнне апісання дарожкі з субтытрамі, зададзенага па змаўчанні.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
be: Перавызначыць гэтую старонку (-1 = аўтаматычнае вызначэнне з TS, 0 - аўтаматычнае вызначэнне з тэлетэксту, >0 - рэальны нумар старонкі, звычайна 888 ці 889). Выкарыстоўваецца, калі субтытры не з'яўляюцца.

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
be: Перавызначыць нармальныя параметры колькасці кадраў у секунду. Ужываецца толькі да субтытраў MicroDVD і SubRIP (SRT).

en: P&layback
be: Прайграванне

en: PAL N Argentina
be: PAL N Аргентына

en: PCR interval (ms)
be: Інтэрвал PCR (мс)

en: PES maximum size
be: Максімальны памер PES

en: PLS playlist import
be: Імпарт плэйліста PLS

en: PMT Program numbers
be: Нумары праграм PMT

en: PNG video decoder
be: Дэкодар відэа PNG

en: PORTAUDIO audio output
be: Вывад гуку праз PORTAUDIO

en: PS muxer
be: Мультыплексар PS

en: PSNR computation
be: Вылічэнне PSNR

en: PVA demuxer
be: Дэмультыплексар PVA

en: PVR radio device
be: Радыёпрылада PVR

en: PVR video device
be: Відэапрылада PVR

en: Pace
be: Хуткасць

en: Packet Size
be: Памер пакета

en: Packet size in bytes to decrypt
be: Памер пакета ў байтах для расшыфроўкі

en: Packet size in bytes to encrypt
be: Памер пакета для шыфравання, у байтах

en: Packetizer modules settings
be: Налады модуляў пакавальнікаў

en: Packetizers
be: Пакавальнікі

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
be: Пакавальнікі выкарыстоўваюцца для папярэдняй апрацоўкі элементарных патокаў перад інкапсуляцыяй. Гэтыя налады дазваляюць заўсёды выкарыстоўваць пэўны пакавальнік. Звычайна няма неабходнасці зменьваць іх.
    Вы таксама можаце прызначыць стандартныя параметры для кожнага пакавальніка.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
be: Пакеты могуць пасылацца адзін за адным або ў групах. Вы можаце выбіраць колькасць пакетаў, пасланых за адзін раз. Гэта дапамагае змяншаць нагрузку на загружаныя сістемы.

en: Pad video
be: Выраўноўванне відэа

en: Padd
be: Выраўноўванне

en: Page
be: Старонка

en: Pali
be: Палі

en: Panjabi
be: Пенджабі

en: Panoramix
be: Панарамікс

en: Panoramix: wall with overlap video filter
be: Відэафільтр Панарамікс: "сцяна" з накладаннем

en: Parametric Equalizer
be: Параметрычны эквалайзер

en: Partial Extract
be: Частковае выкарыстанне

en: Partitions to consider
be: Работа з макраблокамі

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
be: Памеры макраблокаў для рэжыму аналізу: 
     - няма      : 
     - хуткае    : i4x4
     - звычайнае : i4x4,p8x8,(i8x8)
     - павольнае : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - усе       : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 патрабуе p8x8. i8x8 патрабуе 8x8dct).

en: Party
be: вечарына

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
be: Зазначце pulse://, каб адчыніць крыніцу PulseAudio па змаўчанні, ці pulse://SOURCE, каб адчыніць пэўную крыніцу SOURCE.

en: Password
be: Пароль

en: Password file
be: Файл з паролем

en: Password for HTTP Proxy
be: Пароль для HTTP-проксі

en: Password for target device.
be: Пароль для мэтавай прылады.

en: Password for the database
be: Пароль для падключэння да БД

en: Password that will be requested to access the stream.
be: Пароль, які будзе запытаны для доступу да патоку.

en: Password that will be used for the connection.
be: Пароль для злучэння з FTP-серверам.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
be: Пароль, які будзе выкарыстаны пры злучэнні з SOCKS.

en: Password:
be: Пароль:

en: Paste
be: Уставіць

en: Path
be: Шлях

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
be: Шлях да адлюстраванага ў памяць файла для буфера кадраў

en: Path to OSD menu images
be: Шлях да малюнкаў меню

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
be: Шлях да малюнкаў экраннага меню. Гэты параметр перавызначаем значэнне, названае ў файле канфігурацыі.

en: Path to the file containing the SQLite database
be: Шлях да файла, які змяшчае базу даных SQLite

en: Path to the index file to create
be: Шлях да індэкснай файла, які будзе створаны

en: Path to the media in the Zip archive
be: Шлях да Zip-архіва з медыяфайламі

en: Path to the projectM preset directory
be: Шлях да каталога перадустановак projectM

en: Path to the skin to use.
be: Шлях да абалонкі для выкарыстання.

en: Pause
be: Паўза

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
be: Прыпыняць прайграванне на апошнім кадры кожнага медыяфайла плэйліста.

en: Pause on the last frame of a video
be: Паўза на апошнім кадры відэа

en: Pause only
be: Толькі паўза

en: Pause playback when minimized
be: Паўза пры згортванні

en: Pause the playback
be: Прыпыніць прайграванне

en: Pause the video playback when minimized
be: Прыпыніць відэа пры згортванні акна

en: Pause-Blue
be: Паўза-Сіні

en: Pause-Fadesteps
be: Пераходы ў колер паўзы

en: Pause-Green
be: Паўза-Зялёны

en: Pause-Red
be: Паўза-Чырвоны

en: Paused
be: Прыпынена

en: Peak bitrate in VBR mode.
be: Пікавы бітрэйт у рэжыме VBR.

en: Peak extra width
be: Дадатковая шырыня пікаў

en: Peak height
be: Вышыня пікаў

en: Peak protection
be: Абарона пікаў

en: Percent
be: працэнтны

en: Percentage of stride to overlap
be: Працэнт ад кроку, які выкарыстоўваецца для накладання

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows skipping logos in black borders and crop them anyway.
be: Працэнт ад лініі, што ўлічваецца пры праверцы чорных радкоў. Дазваляе прапускаць лагатыпы на чорных краях і кадраваць іх.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
be: Прадукцыйнасць (аддаваць перавагу хуткім шыфрам)

en: Performance options
be: Налады прадукцыйнасці

en: Performers
be: Выканаўцы

en: Persian
be: Фарсі

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
be: Дэкодар Philips OGT (субтытры SVCD)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
be: Пакавальнік Philips OGT (субтытры SVCD)

en: Phosphor
be: Фосфар

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
be: Колернасць пры фасфарызацыі для ўваходу 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
be: Інтэнсіўнасць згасання старога поля

en: Physical channel
be: Фізічны канал

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
be: Пры кадаванні відэа будзе прыведзена да гэтага фармату колернасці

en: Picture
be: Выява

en: Picture aspect-ratio n:m
be: Суадносіны бакоў выявы n:m

en: Picture brightness or black level.
be: Яркасць выявы або ўзровень чорнага.

en: Picture coding mode
be: Рэжым кадавання выявы

en: Picture contrast or luma gain.
be: Змена кантраснасці або інтэнсіўнасці выявы.

en: Picture gain.
be: Узмацненне сігналу.

en: Picture rotation angle (in degrees).
be: Вугал павароту выявы (у градусах).

en: Picture saturation or chroma gain.
be: Змена насычанасці або колернасці выявы.

en: PictureFlow View
be: Галерэя

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
be: Паказ выяў элементаў мазаікі будзе затрыманы ў адпаведнасці з названым значэннем (у мілісекундах). Для высокіх значэнняў гэтага параметра неабходна таксама павялічыць кэш.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
be: Выявы, якія паступаюць з відэавывадаў будуць затрымлівацца на вызначанае значэнне (у мілісекундах, павінна быць>= 100 мс). Пры вялікіх значэннях неабходна таксама павялічыць кэш.

en: Pilot
be: Пілот-сігнал

en: Pitch
be: Поўная шырыня

en: Pixel depth of the frame buffer
be: Глыбіня колеру ў буферы кадраў у бітах

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
be: Вышыня вобласці захопу (у пікселях) або 0 - максімальная вышыня

en: Pixel height of the frame buffer
be: Вышыня буфера кадраў у пікселях

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
be: Шырыня вобласці захопу (у пікселях) або 0 - максімальная шырыня

en: Pixel width of the frame buffer
be: Шырыня буфера кадраў у пікселях

en: Pixels to crop from bottom
be: Абрэзаць знізу

en: Pixels to crop from left
be: Абрэзаць злева

en: Pixels to crop from right
be: Абрэзаць справа

en: Pixels to crop from top
be: Абрэзаць зверху

en: Pixels to padd to bottom
be: Дадаць знізу

en: Pixels to padd to left
be: Дадаць злева

en: Pixels to padd to right
be: Дадаць справа

en: Pixels to padd to top
be: Дадаць зверху

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
be: Пікселы з насычанасцю меншай за гэту велічыню ігнаруюцца. Значэнне павінна быць большым за адзінку для відэа Letterbox.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
be: Размяшчэнне назвы дарожкі на відэавыяве (па змаўчанні знізу).

en: Placeholder delay
be: Затрымка запаўняльніка

en: Play
be: Прайграць

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
be: Прайграць
    Калі плэйліст пусты, то адкрыецца крыніца

en: Play List
be: Спіс прайгравання

en: Play and exit
be: Прайграць і выйсці

en: Play and pause
be: Прайграць і прыпыніць

en: Play and stop
be: Прайграць і спыніць

en: Play another media synchronously
be: Паралельна прайграваць іншы медыяфайл

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
be: Паралельна прайграваць іншы медыяфайл (аўдыё, ...)

en: Play as is
be: Прайграць як ёсць

en: Play chapters in the order specified in the segment.
be: Прайграваць раздзелы па парадку, зазначанаму ў сегменце

en: Play files randomly forever
be: Заўсёды прайграваць файлы ў выпадковым парадку

en: Play locally the stream while streaming it.
be: Прайграваць паток лакальна падчас трансляцыі

en: Play only
be: Толькі прайграванне

en: Play playlist bookmark 1
be: Прайграць закладку 1

en: Play playlist bookmark 10
be: Прайграць закладку10

en: Play playlist bookmark 2
be: Прайграць закладку 2

en: Play playlist bookmark 3
be: Прайграць закладку 3

en: Play playlist bookmark 4
be: Прайграць закладку 4

en: Play playlist bookmark 5
be: Прайграць закладку 5

en: Play playlist bookmark 6
be: Прайграць закладку 6

en: Play playlist bookmark 7
be: Прайграць закладку 7

en: Play playlist bookmark 8
be: Прайграць закладку 8

en: Play playlist bookmark 9
be: Прайграць закладку 9

en: Play&list
be: Плэйліст

en: Play/Pause
be: Прайграванне/Паўза

en: Playback
be: Прайграванне

en: Playback Buttons
be: Кнопкі прайгравання

en: Playback Rate
be: Хуткасць прайгравання

en: Playback Speed
be: Хуткасць прайгравання

en: Playback control
be: Кіраванне прайграваннем

en: Playback failure
be: Памылка прайгравання

en: Playback speed
be: Хуткасць прайгравання

en: Played
be: Прайграна

en: Played buffers
be: Прайграна буфераў

en: Player...
be: [Прайгравальнік]

en: Playing some media.
be: Прайграванне мультымедыя.

en: Playlist
be: Плэйліст

en: Playlist Files
be: файлы плэйлістоў

en: Playlist Files|
be: Файлы плэйлістоў|

en: Playlist bookmark 1
be: Закладка 1

en: Playlist bookmark 10
be: Закладка 10

en: Playlist bookmark 2
be: Закладка 2

en: Playlist bookmark 3
be: Закладка 3

en: Playlist bookmark 4
be: Закладка 4

en: Playlist bookmark 5
be: Закладка 5

en: Playlist bookmark 6
be: Закладка 6

en: Playlist bookmark 7
be: Закладка 7

en: Playlist bookmark 8
be: Закладка 8

en: Playlist bookmark 9
be: Закладка 9

en: Playlist has only %d elements
be: У плэйлісце толькі %d элементаў

en: Playlist...
be: Спіс прайгравання...

en: Please enter a network URL:
be: Увядзіце сеткавы адрас:

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
be: Калі ласка, увядзіце імя і пароль для злучэння з SFTP-серверам %s.

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
be: Калі ласка, увядзіце імя і пароль карыстальніка сайта %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
be: Калі ласка, увядзіце правільныя імя і пароль карыстальніка.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
be: Увядзіце URL або шлях да файла, які вы хочаце прайграць

en: Please enter the new profile name.
be: Неабходна ўвесці назву новага профілю.

en: Please provide one of the following parameters:
be: Прызначце адзін з наступных параметраў:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
be: Вызначце імя карыстальніка або адключыце аўдыёскроблер і перазапусціце VLC.
    Зайдзіце на http://www.lastfm.ru/join, каб зарэгістравацца.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
be: Калі ласка, пачакайце. Ствараецца кэш шрыфтоў…
    Гэта зойме не больш за некалькі хвілін.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
be: Пачакайце пакуль кэш шрыфтоў перабудуецца.
    Гэта зойме ўсяго пару хвілін.

en: Plu&gins and extensions
be: Плагіны і пашырэнні

en: Plugins
be: Модулі

en: Plugins and extensions
be: Модулі і пашырэнні

en: Podcast Author
be: Аўтар

en: Podcast Category
be: Катэгорыя

en: Podcast Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Podcast Duration
be: Працягласць

en: Podcast Info
be: Інфармацыя

en: Podcast Keywords
be: Ключавыя словы

en: Podcast Link
be: Спасылка

en: Podcast Publication Date
be: Дата публікацыі

en: Podcast Size
be: Памер

en: Podcast Subcategory
be: Падкатэгорыя

en: Podcast Subtitle
be: Субтытры

en: Podcast Summary
be: Зводка

en: Podcast Type
be: Тып

en: Podcast URLs list
be: Спіс Podcast URL

en: Podcast parser
be: Аналізатар Podcast

en: Podcasts
be: Падкасты

en: Polarization (Voltage)
be: Палярызацыя (напружанне)

en: Polish
be: Польская

en: Polka
be: Полька

en: Pop
be: поп

en: Pop-Folk
be: Поп-фолк

en: Pop/funk
be: Поп/Фанк

en: Port
be: Порт

en: Port for the database
be: Порт сервера БД

en: Port to use for the RTP source of the session
be: Порт, які выкарыстоўваецца RTP як крыніца для злучэння

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
be: Порт для тунэлявання RTSP/RTP па HTTP.

en: Portaudio identifier for the output device
be: Ідэнтыфікатар Portaudio для прылады вываду

en: Portuguese
be: Партугальская

en: Position
be: Размяшчэнне

en: Position Control
be: пазіцыяй паўзунка

en: Position of video title
be: Размяшчэнне назвы дарожкі

en: Positioning method
be: Метад пазіцыянавання

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
be: Метад пазіцыянавання для мазаікі. Аўтаматычны - аўтаматычна выбраць найлепшую колькасць радкоў і слупкоў. Фіксаваны - выкарыстоўваць колькасць радкоў і слупкоў, вызначаную карыстальнікам. Зрухі - выкарыстоўваць для кожнага малюнка зрухі, вызначананыя карыстальнікам.

en: Post processing
be: Постапрацоўка

en: Post processing quality
be: Якасць постапрацоўкі

en: Post-Processing Quality
be: Якасць постапрацоўкі

en: Posterize
be: Ізагелія

en: Posterize level
be: Узровень ізагеліі

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
be: Узровень изогелии (колькасць колераў будзе кубам гэтага значэння)

en: Posterize video by lowering the number of colors
be: Надае відэа плакатны выгляд, змяншаючы колькасць колераў

en: Posterize video filter
be: Відэафільтр Ізагелія

en: Postproc
be: Постапрацоўка

en: Power Management Inhibitor
be: Адключэнне кіравання сілкаваннем

en: Power line frequency
be: Частата электрасеткі

en: Power line frequency anti-flicker filter.
be: Фільтр мігцення з частатой электратоку.

en: Pranks
be: Розыгрышы

en: Pre&vious
be: Папярэдні

en: Pre-motion estimation
be: Ацэнка перад рухам

en: Preamp
be: Перадузмацняльнік

en: Preamp
be: Перадузмацняльнік

en: Preamp:
be: Перадузмацненне:

en: Preamp:
be: Перадузмацненне:

en: Prefer native stream recording
be: Выкарыстоўваць уласн. запіс патоку

en: Preferences
be: Налады

en: Preferences file could not be saved
be: Не ўдалося захаваць файл наладаў

en: Preferences...
be: Налады...

en: Preferred Audio language
be: Пажаданая мова аўдыё

en: Preferred Subtitle Language
be: Мову субтытраў, якой аддаецца перавага

en: Preferred audio language:
be: Патрабуемая мова аўдыё:

en: Preferred decoders list
be: Спіс выбраных дэкодараў

en: Preferred encoders list
be: Спіс выбраных кадавальнікаў

en: Preferred packetizer list
be: Спіс выбраных пакавальнікаў

en: Preferred subtitles language
be: Патрабуемая мова субтытраў

en: Preferred video resolution
be: Патрабуемае разрозненне відэа

en: Prefilter
be: Папярэдні фільтр

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Prefix of the destination file automatically generated
be: Прэфікс назвы аўтаматычна ствараемага файла

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
be: Прэфікс назваў выхадных файлаў. Малюнкі будуць захоўвацца ў файлах: "прэфіксНУМАР.фармат" (пры запісу не ў адзін файл).

en: Preload MKV files in the same directory
be: Загадзя загружаць файлы MKV ў адзін і той жа каталог

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
be: Загадзя загружаць файлы matroska ў адзін і той жа каталог для пошуку звязаных сегментаў (што дрэнна, калі файлы сапсаваныя).

en: Preparer
be: Вытворца

en: Preset
be: Перадустаноўка

en: Preset to use for the equalizer.
be: Бягучая нарыхтоўка для эквалайзера.

en: Press menu select or pause to continue.
be: Націсніце выбар меню або паўзу для працягу.

en: Press new keys for
    "%@"
be: Націсніце спалучэнне клавіш для
    "%@"

en: Press the new keys for
be: Націсніце клавішу ці камбінацыю клавіш для

en: Prev
be: Папярэдні

en: Previous
be: Папярэдні

en: Previous / Backward
be: Папярэдні / Назад

en: Previous Channel
be: Папярэдні канал

en: Previous Chapter/Title
be: Папярэдні раздзел/загаловак

en: Previous chapter
be: Папярэдні раздзел

en: Previous media in the playlist
be: Папярэдні файл плэйліста

en: Previous media in the playlist, skip backward when keep-pressed
be: Папярэдні файл; хуткая перамотка назад пры ўтрыманні

en: Previous title
be: Папярэдні загаловак

en: Primary language (Analog TV tuners only)
be: асн. мова (толькі аналаг. ТВ-прыёмнікі)

en: Primary language left, Secondary language right
be: асн. мова злева, дад. мова справа

en: Print stats for each frame.
be: Паказваць статыстыку кожнага кадра.

en: Privacy / Network Interaction
be: Канфідэнцыяльнасць / узаемадзеянне з сеткай

en: Privacy and Network Access Policy
be: Палітыка прыватнасці і доступу ў Сеціва

en: Producer
be: Прадзюсар

en: Product
be: Прадукт

en: Profile
be: Профіль

en: Profile Name
be: Назва профілю

en: Program
be: Праграма

en: Program Guide
be: Даведнік па праграмах (EPG)

en: Programs
be: Праграмы

en: Protect against sound clipping
be: Бараніць гукавы сігнал ад абразання верхавін амплітуды

en: Protocol
be: Пратакол

en: Providers Source Content
be: Зыходнае змесціва правайдэра

en: Pseudo raw video decoder
be: Дэкодар відэа псеўда-raw

en: Pseudo raw video packetizer
be: Пакавальнік відэа псеўда-raw

en: Psychedelic
be: Псіхадэл

en: Psychedelic video filter
be: Відэафільтр Псіхадэлія

en: Psycho-acoustic model
be: Псіхаакустычная мадэль

en: Publisher
be: Выдавец

en: PulseAudio input
be: Увод праз PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
be: Вывад гуку праз Pulseaudio

en: Punk
be: Панк

en: Pure-interlaced mode.
be: Рэжым поўнай церазрадковай разгорткі.

en: Purple
be: пурпуровы

en: Pushto
be: Пушту

en: Puzzle
be: Мазаіка

en: Puzzle game
be: Мазаіка

en: Puzzle interactive game video filter
be: Відэафільтр Інтэрактыўная мазаіка

en: QP curve compression
be: Сцісканне крывой QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
be: Каэфіцыент сціскання крывой квантавання (ад 0.0 =CBR да 1.0=QCP)

en: QP difference between chroma and luma
be: Розніца QP паміж колернасцю і яркасцю

en: QP difference between chroma and luma.
be: Розніца каэфіцыента квантавання паміж колернасцю і яркасцю.

en: QP factor between I and P
be: Множнік QP паміж I і P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
be: Множнік каэфіцыента квантавання паміж I і P-кадрамі, у дыяпазоне ад 1.0 да 2.0.

en: QP factor between P and B
be: Множнік QP паміж P і B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
be: Множнік каэфіцыента квантавання паміж P і B-кадрамі, у дыяпазоне ад 1.0 да 2.0.

en: Qt interface
be: Інтэрфейс Qt

en: Quality factor to use in constant quality mode
be: Паказчык якасці, які выкарыстоўваецца ў рэжыме нязменнай якасці

en: Quality level
be: Узровень якасці

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
be: Узровень якасці для кадавання вектараў руху (гэта можа істотна запаволіць працэс кадавання).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
be: Якасць постапрацоўкі. Дапушчальныя значэнні - ад 0 (адключана) да 6 (максімум).
    Высокія ўзроўні патрабуюць значна больш рэсурсаў CPU, але даюць больш прыгожую выяву.
    З ланцужком фільтраў па змаўчанні гэтыя значэнні ўключаюць наступныя фільтры:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality-based VBR
be: Рэжым VBR з фіксаванай якасцю

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
be: Фактар квантавання I-кадраў у параўнанні з P-кадрамі (напрыклад пры 1.0 маштаб квантавання I і P-кадраў будзе аднолькавым)

en: Quantizer scale
be: Каэфіцыент квантавання

en: Quattro AtmoLight
be: 4xAtmoLight

en: Quechua
be: Кечуа

en: Quick &Open File...
be: Хутка &адкрыць файл...

en: QuickTime Media Link importer
be: Імпарт спасылкі QuickTime

en: QuickTime library decoder
be: Знешні дэкодар QuickTime

en: Quicktime Capture
be: Захоп Quicktime

en: Quiet mode
be: Ціхі рэжым

en: Quiet synchro
be: Ціхая сінхранізацыя

en: Quit
be: Выхад

en: Quit VLC
be: Выйсці з VLC

en: Quit after Playback
be: Выйсці пасля прайравання

en: Quit at the end of playlist
be: Выйсці па заканчэнні плэйліста

en: RAM playlist import
be: Імпарт плэйліста RAM

en: RD based mode decision for B-frames
be: Рэжым rate distortion (RD) для B-кадраў

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
be: Рэжым rate distortion (RD) для B-кадраў. Патрабуе subme 6 або вышэй.

en: RGB component to extract
be: Вымаемы RGB-кампанент

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
be: Вымаць вызначаны RGB-кампанент.

en: RMS/peak
be: RMS/пік

en: RSS and Atom feed display
be: Фільтр "Рассылкі RSS і Atom"

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
be: Адрасы вэб-каналаў RSS/Atom, падзеленыя знакам '|'.

en: RTCP (local) port
be: (Лакальны) RTCP-порт

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
be: RTCP-пакеты будуць прымацца на гэты порт транспартнага пратаколу. Калі паказаны 0, то выкарыстоўваецца мультыплексаваны RTP / RTCP.

en: RTMP input
be: Увод з RTMP

en: RTMP stream output
be: Вывад RTMP-патоку

en: RTP over RTSP (TCP)
be: RTP зверху RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
be: RTP-пакеты будуць правярацца і расшыфроўвацца з дапамогай гэтага галоўнага агульнага сакрэтнага ключа Secure RTP. Пазначце яго ў выглядзе 32-х шаснаццацярычных лічбаў.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
be: RTP-пакеты будуць скідацца, калі яны ідуць з занадта вялікім спазненнем (г.зн. у мінулым) на гэту колькасць пакетаў, лічачы ад апошняга прынятага.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
be: RTP-пакеты будуць скідацца, калі яны ідуць з занадта вялікім выпярэджаннем (г.зн. у будучыні) на гэту колькасць пакетаў, лічачы ад апошняга прынятага.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
be: RTP-пакеты будуць абараняцца ад змен і шыфравацца з дапамогай гэтага галоўнага агульнага сакрэтнага ключа Secure RTP. Вызначце яго ў выглядзе 32 шаснаццацярычных лічбаў.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
be: Фармат для дынамічных даных RTP

en: RTP source timeout (sec)
be: Час чакання RTP-крыніцы (сек)

en: RTP stream output
be: Вывад RTP-патоку

en: RTP/RTCP multiplexing
be: RTP/RTCP-мультыплексаванне

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
be: Дэмультыплексар RTP/RTSP/SDP (праз Live555.com)

en: RTSP VoD server
be: Сервер RTSP VoD

en: RTSP announce
be: Паведамленне па RTSP

en: RTSP authentication
be: RTSP-аўтарызацыя

en: RTSP password
be: Пароль для RTSP

en: RTSP server address
be: Адрас RTSP-сервера

en: RTSP server port
be: Порт RTSP-сервера

en: RTSP session timeout (s)
be: Таймаўт сесіі RTSP (сек)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
be: RTSP-сеанс будзе зачынены, калі за гэты час не прыйдзе ні адзін RTSP-запыт. Пры нулі або адмоўным значэнні таймаўт выключаецца. Па змаўчанні значэнне таймаўту 60 (хвіліна).

en: RTSP user name
be: Імя карыстальніка для RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
be: Дэмультыплексар RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
be: Фільтр пераўтварэння RV32

en: Radio device
be: Радыёпрылада

en: Radio device name
be: Назва радыёпрылады

en: Radius
be: Радыус

en: Radius in pixels
be: Радыус у пікселах

en: Raeto-Romance
be: Рэтараманская

en: Raise the interface above all other windows.
be: Падняць інтэрфейс над усімі іншымі вокнамі.

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для макраблокаў на краі кадра (па змаўчанні: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для макраблокаў з высокай хуткасцю руху (па змаўчанні: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для вельмі яркіх макраблокаў (па змаўчанні: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для вельмі цёмных макраблокаў (па змаўчанні:0.0).

en: Random
be: Выпадковы парадак

en: Random Off
be: Выключыць выпадковасць

en: Random On
be: Выпадковы парадак уключаны

en: Rap
be: Рэп

en: Rate control buffer aggressiveness
be: Эфектыўнасць буфера кантролю частоты

en: Rate control buffer aggressiveness.
be: Эфектыўнасць буфера кантролю частоты

en: Rate control buffer size
be: Памер буфера кантролю частоты

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
be: Памер буфера кантролю частаты (у кілабайтах). Вялікія значэння буфера дазваляюць лепш кантраляваць частату, але выклікаюць вялікую затрымку патоку.

en: Rate control method
be: Метад выбару бітрэйта

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
be: Хуткасць змены глыбіні мадуляцыі ў мілісекундах за секунду прайгравання гуку

en: Rating
be: Рэйтынг

en: Ratio
be: Каэфіцыент

en: Ratio max (x 1000)
be: Максімальныя суадносіны (х1000)

en: Ratio of B frames
be: Частата B-кадраў

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
be: Частата запісу малюнкаў. Напрыклад, 3 азначае, што будзе запісаны кожнае трэці малюнак.

en: Ratio of key frames
be: Частата ключавых кадраў

en: Rave
be: Рэйв

en: Raw audio demuxer
be: Дэмультыплексар нясціснутага гуку

en: Raw audio encoder
be: Дэкодар аўдыё Raw

en: Raw video demuxer
be: Дэмультыплексар нясціснутага відэа

en: Raw/Log Audio decoder
be: Дэкодар аўдыё Raw/Log Audio

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
be: Загрузіць указаны канфігурацыйны файл пры запуску VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
be: Счытваць файл, які стала абнаўляецца (напрыклад, JPG-файл на серверы). Не рэкамендуецца ўключаць гэты параметр як глабальны, паколькі гэта парушыць усе іншыя тыпы HTTP-патокаў.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
be: Прачытаць і прапусціць невядомыя элементы EBML (што дрэнна, калі файлы сапсаваныя).

en: Read at media
be: Прачытана

en: Read meta data using lua scripts
be: Апрацоўка метаданых з дапамогай сцэнарыяў Lua

en: Read password for target device from file.
be: Файл, з якога будзе прачытаны пароль для мэтавай прылады.

en: Read size
be: Памер запыту

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
be: Чытаць аўдыёпаток на хуткасці VLC, а не хуткасці гнязда.

en: ReadMe / FAQ...
be: ReadMe / ПіА...

en: Real demuxer
be: Дэмультыплексар Real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
be: Увод па Пратакола для перадачы даных у рэальным часе (RTP)

en: Real-time
be: Рэжым рэальнага часу

en: RealVideo library decoder
be: Дэкодар бібліятэкі RealVideo

en: Rear center
be: задні па цэнтры

en: Rear left
be: задні злева

en: Rear right
be: задні справа

en: Recalculate subtitles duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
be: Вылічыць працягласць субтытраў,
    зыходзячы з даўжыні слоў і гэтага множніка.
    0 - не змяняць.

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
be: Рэжым вываду, рэкамендаваны для Windows Vista і больш новых версій

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
be: Рэжым вываду, рэкамендаваны для Windows XP. Несумяшчальны з інтэрфейсам Aero.

en: Record
be: Запіс

en: Record access filter start/stop.
be: Уключэнне/выключэнне ўваходнага фільтра запісу.

en: Record directory or filename
be: Каталог або файл для запісаў

en: Record stream output
be: Запіс з вываду патоку

en: Recording
be: Запіс

en: Recording done
be: Запіс завершаны

en: Recording ratio
be: Частата запісу

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
be: Стварыць індэксы AVI-файла нанова. Выкарыстоўвайце гэты параметр, калі ваш файл пашкоджаны або няпоўны (немагчымая пракрутка).

en: Rectangular Linear Phase
be: Вуглавая лінейная фаза

en: Red
be: чырвоны

en: Red balance
be: Баланс чырвонага

en: Red chroma balance.
be: Баланс чырвонага колеру.

en: Red component of the pause color
be: Чырвоны кампанент колеру для паўзы

en: Red component of the shutdown color
be: Чырвоны кампанент колеру для выключэння

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
be: Велічыня чырвонага ў чыстым белым на СВД-палосках.

en: Reduce fluctuations in QP
be: Памяншаць хістанні ў QP

en: Refresh list
be: Абнавіць спіс

en: Refresh period in ms
be: Перыяд абнаўлення ў мс

en: Refresh time
be: Час абнаўлення

en: Reggae
be: рэгі

en: Region left column
be: Левая мяжа вобласці

en: Region top row
be: Верхняя мяжа вобласці

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
be: Гэтыя клавішы не могуць быць прызначаны ў якасці гарачых.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
be: Рэгулярны выраз, які дазваляе адфільтраваць імёны апошніх прайграных файлаў

en: Relative font size
be: Адносны памер шрыфту

en: Relative to source content
be: Адносна зыходнага змесціва

en: Relative to source delay
be: Адносна зыходнай затрымкі

en: Release
be: Час спаду

en: Release function
be: Функцыя вызвалення

en: Release time
be: Час спаду

en: Reload extensions
be: Перазагрузіць пашырэнні

en: Remote Audio Output Protocol stream output
be: Вывад патоку па пратаколе RAOP

en: Remote control interface
be: Інтэрфейс дыстанцыйнага кіравання

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
be: Інтэрфейс аддаленага кіравання запушчаны. Калі ласка, увядзіце 'help' для даведкі.

en: Remote-OSD
be: Аддаленая індыкацыя

en: Remote-OSD over VNC
be: Аддаленая экранная індыкацыя праз VNC

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove Selected
be: Прыняць абранае

en: Remove borders of the video and replace them by black borders
be: Вылучае краі відэа і замяняе іх краямі чыстага чорнага колеру.

en: Remove old preferences?
be: Выдаліць старыя налады?

en: Remove this podcast subscription
be: Адмяніць гэту падпіску на падкаст

en: Remove zones of the video using a picture as mask
be: Сцірае часткі відэа, выкарыстоўваючы малюнак у якасці маскі.

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
be: Адключае празрыстасць у субтытрах DVD.

en: Render text or image
be: Візуалізаваць тэкст ці малюнак

en: Render the image or text in current overlay buffer.
be: Візуалізаваць гэты малюнак або тэкст у бягучым кадравым буферы накладання.

en: Rendering quality
be: Якасць візуалізацыі

en: Repair AVI Files
be: Выпраўляць AVI-файлы

en: Repeat
be: Паўтор

en: Repeat All
be: Паўтараць усё

en: Repeat Off
be: Не паўтараць

en: Repeat One
be: Паўтараць адзін

en: Repeat all
be: Паўтараць усе

en: Repeat current item
be: Паўтарыць гэты элемент

en: Repeat delay:
be: Інтэрвал паміж паўторамі:

en: Repeat:
be: Паўтор:

en: Replay gain
be: Выраўноўванне гучнасці

en: Replay gain mode
be: Рэжым выраўноўвання гучнасці

en: Replay gain mode:
be: Рэжым выраўноўвання гучнасці:

en: Replay preamp
be: Перадузмацненне для рэжыму выраўноўвання гучнасці

en: Requirements
be: Патрабаванні

en: Resampling quality
be: Якасць перадыскрэтызацыі

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
be: Якасць перадыскрэтызацыі (0=найгоршая і найхутчэйшая, 10=найлепшая і найпавольнейшая).

en: Reset
be: Скінуць

en: Reset All
be: Скінуць ўсё

en: Reset Preferences
be: Скінуць налады

en: Reset controls
be: Скіданне налад

en: Reset controls to defaults.
be: Устаноўка зыходных значэнняў параметраў.

en: Reset defaults
be: Параметры па змаўчанні

en: Resize interface to the native video size
be: Падганяць памер інтэрфейса пад зыходны памер відэа

en: Resize interface to video size
be: Падганяць памер інтэрфейса пад памер відэа

en: Resolution
be: Разрозненне

en: Respect ordered chapters
be: Захоўваць парадак раздзелаў

en: Retrieving Channel Info...
be: Атрыманне інфармацыі пра канал ...

en: Retro
be: Рэтра

en: Reveal in Finder
be: Адкрыць у Finder

en: Reverb
be: Рэха

en: Reverberation delay
be: Затрымка рэха

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
be: Затрымка рэха, у мс. Звычайныя значэнні ад 40 да 200мс.

en: Reverberation level
be: Узровень рэха

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
be: Узровень рэха (ад 0 да 100, значэнне па змаўчанні 0).

en: Reverse
be: Адваротнае прайграванне

en: Reverse stereo
be: рэверсіўнае стэрэа

en: Revert to normal play speed
be: Вяртанне да нармальнай хуткасці прайгравання

en: Right
be: справа

en: Right to left/Bottom to top
be: Справа налева/Знізу ўверх

en: Ripple
be: Рабізна

en: Ripple video filter
be: Відэафільтр Рабізна

en: Rock
be: рок

en: Rock & roll
be: Рок-н-ролл

en: Roll-off factor
be: Каэфіцыент скруглення

en: Romanian
be: Румынская

en: Room size
be: Памер пакоя

en: Room width
be: Шырыня пакоя

en: Rotate
be: Кручэнне

en: Rotate (degrees)
be: Паварот

en: Rotate by 180 degrees
be: кручэнне на 180 град.

en: Rotate by 270 degrees
be: кручэнне на 270 град.

en: Rotate by 90 degrees
be: кручэнне на 90 град.

en: Rotate or flip the video
be: Круціць ці перакульвае выяву

en: Rotate video filter
be: Відэафільтр Кручэнне

en: Row
be: Радок

en: Rows
be: Радкоў

en: Rows:
be: Радкі:

en: Run VLC with dark or bright interface style
be: Запускаць VLC з яркім або цёмным інтэрфейсам

en: Run as daemon process
be: Запускаць ў фоне

en: Run fb on current tty
be: Буфер кадраў на бягучым tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
be: Запускаць буфер кадраў на бягучай tty-прыладзе (па змаўчанні ўключана, адключаць варта з асцярожнасцю).

en: Run manually
be: Запуск уручную

en: Run on schedule
be: Запуск па раскладзе

en: Run time
be: Працягласць работы

en: Rundi
be: Рундзі

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
be: Запуск VLC з прыярытэтам рэальнага часу дазваляе атрымліваць большую частку працэсарнага часу, што дае лепшы вынік, асабліва для вяшчання. Аднак, гэта можа падвесіць ваш камп'ютар або зрабіць яго працу маруднай. Вы павінны ўключаць гэты параметр толькі ў тым выпадку, калі валодаеце тэматыкай.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
be: Запуск vlc з інтэрфейсам па змаўчанні. Выкарыстоўвайце 'cvlc' для запуску vlc без інтэрфейсу.

en: Runs VLC as a background daemon process.
be: Запускаць VLC як фонавы працэс.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
be: Запусціць асобны паток для кадавальніка з прыярытэтам OUTPUT замест VIDEO.

en: Russian
be: Руская

en: Russian (KOI8-R)
be: Руская (КОИ8-Р)

en: S&tatistics
be: С&татыстыка

en: S-Video input
be: Уваход S-Video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
be: Выкарыстоўваць S / PDIF па змаўчанні, калі абсталяванне і аўдыёпаток, што прайграецца, падтрымліваюць яго.

en: SAP Announce
be: Паведамленне SAP

en: SAP Strict mode
be: Строгі рэжым SAP

en: SAP announce
be: Паведамленне па SAP

en: SAP announcement interval
be: Перыяд паведамленняў SAP

en: SAP announcing
be: Паведамленне SAP

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
be: SAP выкарыстоўваецца для апавяшчэння аб патоках, што пасылаюцца праз multicast UDP або RTP.

en: SAP multicast address
be: Multicast-адрас SAP

en: SAP timeout (seconds)
be: Таймаут SAP (секунды)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
be: Метад SATD для трансфармацыі 8x8 ва ўнутраных MB.

en: SDI Demux
be: Дэмультыплексаванне SDI

en: SDI Input
be: Уваход SDI

en: SDL Image decoder
be: Дэкодар малюнкаў SDL

en: SDL chroma format
be: Фармат колернасціSDL

en: SDL_image video decoder
be: Дэкодар відэа SDL_image

en: SDP Descriptions parser
be: Аналізатар апісанняў SDP

en: SDP required
be: Патрабуецца SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
be: Дэскрыптары SDT (патрабуе --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
be: Праверка карыстальніка SFTP

en: SFTP input
be: Увод з SFTP

en: SFTP password
be: Пароль

en: SFTP port
be: Порт SFTP

en: SFTP port number to use on the server
be: Нумар порта SFTP на серверы

en: SFTP user name
be: Імя карыстальніка

en: SMB domain
be: Дамен

en: SMB input
be: Увод з SMB

en: SMB password
be: Пароль

en: SMB user name
be: Імя карыстальніка

en: SMF demuxer
be: Дэмультыплексар SMF

en: SOCKS password
be: Пароль

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
be: SOCKS проксі-сервер для падключэння. Павіннен быць зададзены ў форме адрас:порт. Будзе выкарыстаны для ўсіх TCP-злучэнняў.

en: SOCKS server
be: SOCKS сервер

en: SOCKS user name
be: Імя карыстальніка

en: SPS and PPS id numbers
be: Ідэнтыфікацыйныя нумары SPS і PPS

en: SQLite database module
be: Модуль БД SQLite

en: SRC resampler
be: SRC

en: SRTP key (hexadecimal)
be: SRTP-ключ

en: SRTP salt (hexadecimal)
be: SRTP-прымесь

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
be: SSE2-пераўтварэнні I420,IYUV,YV12 в RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
be: SSE2-пераўтварэнні з

en: SSIM computation
be: Вылічэнне SSIM

en: SVCD subtitles
be: Субтытры SVCD

en: SVG template file
be: Файл шаблону SVG

en: Samba (Windows network shares) input
be: Увод з рэсурсаў Samba (або сеткавых агульных папак Windows)

en: Samoan
be: Самаанская

en: Sample Rate
be: Частата

en: Sample aspect ratio
be: Суадносіны бакоў

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
be: Суадносіны бакоў выніку (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
be: Фармат дыскрэтызацыі

en: Sample rate
be: Частата дыскрэтызацыі

en: Sample rate converter type
be: Алгарытм змены частаты

en: Sample rate of an audio elementary stream
be: Частата дыскрэтызацыі элементарнага патоку

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
be: Частата дыскрэтызацыі перакадаванага аўдыёпатоку (11250, 22500, 44100 или 48000).

en: Sample ui-state-error style.
be: Прыклад паведамлення ui-state-error.

en: Samplerate
be: Частата дыскрэтызацыі

en: Samplerate information of the transcoded stream.
be: Інфармацыя пра частату дыскрэтызацыі перакадаванага патоку.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
be: Частата дыскрэтызацыі аўдыёпатоку,які захопліваецца, у Гц (напрыклад, 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
be: Санга

en: Sanskrit
be: Санскрыт

en: Sardinian
be: Сардзінская

en: Sat windowing
be: Адсячэнне насычанасці

en: Satellite azimuth
be: Азімут спадарожніка

en: Satellite azimuth in tenths of degree
be: Азімут спадарожніка ў дзясятых долях градуса

en: Satellite elevation
be: Вугал ўзвышэння спадарожніка

en: Satellite elevation in tenths of degree
be: Вугал ўзвышэння спадарожніка або вугал над гарызонтам у дзясятых долях градуса

en: Satellite equipment control
be: Кіраванне спадарожнікавым прымачом

en: Satellite longitude
be: Даўгата спадарожніка

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
be: Даўгата спадарожніка ў дзясятых долях градуса, адмоўныя значэнні - захад

en: Satellite range code
be: Код спадарожнікавай прылады

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
be: Код спадарожнікавай прылады, вызначаны вытворцам, напрыклад код пераключальніка DISEqC

en: Saturation
be: Насычанасць

en: Saturation threshold
be: Парог насычанасці

en: Save
be: Захаваць

en: Save Debug Frames
be: Захоўваць адладкавыя кадры

en: Save File
be: Захаваць файл

en: Save Metadata
be: Захаваць метаданыя

en: Save Playlist
be: Захаваць плэйліст

en: Save Playlist to &File...
be: &Захаваць плэйліст як...

en: Save Playlist...
be: Захаваць плэйліст...

en: Save VLM configuration as...
be: Захаваць канфігурацыю VLM як...

en: Save and Continue
be: Захаваць і працягнуць

en: Save and close the dialog
be: Захаваць і зачыніць дыялогавае акно

en: Save file to
be: Захаваць файл у

en: Save file...
be: Захаваць файл...

en: Save log file as...
be: Захаваць сістэмны журнал як...

en: Save playlist
be: Захаваць плэйліст

en: Save playlist as...
be: Захаваць плэйліст як...

en: Save raw codec data
be: Захаваць неапрацаваныя даныя кодэка

en: Save recently played items
be: Захоўваць апошнія адкрытыя файлы

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
be: Захаваць неапрацаваныя даныя кодэка, калі вы выбралі фіктыўны дэкодэр.

en: Save the recently played items in the menu
be: Захоўваць у меню апошнія адкрытыя файлы

en: Save this Log...
be: Захаваць гэты журнал...

en: Save...
be: Захаваць...

en: Saves all the displayed logs to a file
be: Усе журналы захоўваюцца ў файл

en: Saving file failed
be: Не атрымалася захаваць файл

en: Scale
be: Маштаб

en: Scale factor
be: Каэфіцыент маштабавання

en: Scale factor (0.1-2.0)
be: Каэфіцыент маштабавання (0,1-2,0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
be: Маштабаваць відэа з зададзеным каэфіцыентам (напрыклад, 0.25)

en: Scaled to screen
be: Падагнаць пад экран

en: Scaletempo
be: Хуткасць аўдыё

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
be: Маштаб, які выкарыстоўваецца пры адключаным аўтаматычным маштабаванні.
    Значэнне па змаўчанні - 1,0 (зыходны памер відэа).

en: Scaling mode
be: Рэжым маштабавання

en: Scaling mode to use.
be: Рэжым маштабавання.

en: Scene filter
be: "Сцэны"

en: Scene video filter
be: Відэафільтр "Сцэны"

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
be: Выяўленне змены сцэны. Паказвае, наколькі часта ўстаўляць дадатковыя I-кадры. З маленькімі значэннямі кодэк часта ўстаўляе I-кадры, калі ён мог бы перавысіць ключавы інтэрвал. Правільныя значэнні могуць палепшыць размяшчэнне I-кадраў. Пры вялікіх значэннях выкарыстоўваецца больш I-кадраў, чым гэта неабходна, што неэканомна расходуе біты. -1 Забараняе выяўленне змены сцэны, пры гэтым I-кадры будуць устаўляцца толькі праз пэўны ключавы інтэрвал, што магчыма прывядзе да скажэнняў. (1-100)

en: Schedule
be: Расклад

en: Schedule:
be: Расклад:

en: Scope
be: Сфера

en: Score
be: Ацэнка

en: Scrambled
be: Зашыфравана

en: Screen
be: Экран

en: Screen Input
be: Увод з экрана

en: Screen capture
be: Захоп экрана

en: Screen capture (with X11/XCB)
be: Захоп экрана (з X11/XCB)

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is
be: Нумар экрана для поўнаэкраннага паказу (калі экран, дзе адкрыты інтэрфейс, не задавальняе)

en: Scrobbler URL
be: Адрас скроблера

en: Scroll with feed
be: гартаць з рассылкай

en: Search
be: Шукаць

en: Search Filter
be: Увядзіце тэкст...

en: Search Length
be: Працягласць пошуку

en: Search in Playlist
be: Пошук

en: Search the playlist
be: Пошук у плэйлісце

en: Second CSA Key
be: Другі CSA-ключ

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
be: 2-я праграма аўдыё (толькі аналаг. ТВ-прыёмнікі)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
be: дад. мова (толькі аналаг. ТВ-прыёмнікі)

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
be: Змена частаты дыскрэтызацыі SRC (libsamplerate)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
be: Бяспека 128 біт (выключыць шыфры 256 біт)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
be: Бяспека 256 біт (аддаваць перавагу шыфры 256 біт)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
be: Для Secure RTP патрабуецца (несакрэтнае) значэнне прымесі (28-і шаснаццацярычных лічбаў).

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
be: Перамотка і пераход у файле па працэнтных зрухах у байтах, а не па часовым адліку PCR. Калі перамотка не працуе належным чынам, уключыце гэты параметр.

en: Seek based on percent not time
be: Перамотка па працэнтах

en: Seek based on percent not time.
be: Перамотка па працэнтах, а не па часе.

en: Segment
be: Сегмент

en: Segment length
be: Даўжыня сегмента

en: Segments
be: Сегменты

en: Select
be: Выбраць

en: Select "Advanced Options" to see all options.
be: Націсніце  "Дадатковыя", каб убачыць усе опцыі.

en: Select All
be: Выдзеліць усё

en: Select Audio Device
be: Выбраць аўдыёпрыладу

en: Select Directory
be: Выберыце каталог

en: Select File
be: Выбраць файл

en: Select Folder
be: Выберыце папку

en: Select Input
be: Выбраць ўваход

en: Select Output
be: Выбраць выхад

en: Select a color effect.
be: Выберыце еолеравы эфект

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
be: Выберыце прыладу ці каталог VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
be: Выберыце прыладу ці папку VIDEO_TS

en: Select a directory
be: Выбраць каталог

en: Select a file
be: Выбраць файл

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
be: Выберыце прыдатную аўдыёпрыладу для KAI.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
be: Абярыце неабходны відэарэжым для KVA.

en: Select a stream
be: Выберыце паток

en: Select an action to change the associated hotkey
be: Выберыце дзеянне для змены адпаведнай гарачай клавішы

en: Select an action to change the associated hotkey:
be: Выбраць дзеянне для змены адпаведнай гарачай клавішы:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
be: Выбраць фармат уводу аўдыё з дадзенымі суадносінамі біт/сэмпл (калі не 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
be: Выбраць фармат уводу аўдыё з дадзенай колькасцю аўдыёканалаў (калі не 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
be: Выбраць фармат уводу аўдыё з дадзенай частатой дыскрэтызацыі (калі не 0)

en: Select channel to keep
be: Адзін канал

en: Select current widget
be: Выбраць бягучы элемент інтэрфейса

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
be: Размяшчэнне сярэдняй кропкі (Лагранжа) у зоне змешвання (у працэнтах, 50 - цэнтр)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
be: Каэфіцыент Лагранжа для пачатку зоны змешвання (у працэнтах)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
be: Каэфіцыент Лагранжа для канца зоны змешвання (у працэнтах)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
be: Каэфіцыент Лагранжа для сярэдзіны зоны змешвання (у працэнтах)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
be: Вышыня зоны змешвання ў працэнтах (у выпадку сцяны 2х2)

en: Select in percent the length of the blended zone
be: Даўжыня зоны змешвання ў працэнтах

en: Select individual es to enable or disable from stream
be: Выберыце, якія элементарныя патокі варта ўключыць або выключыць з патоку

en: Select next DVD chapter
be: Выбраць наступны раздзел DVD

en: Select next DVD title
be: Выбраць наступны раздзел DVD

en: Select one color in the video
be: Выберыце адзін колер у відэа

en: Select one or more files to open
be: Выберыце файл(ы)

en: Select one or multiple files
be: Выберыце адзін ці некалькі файлаў

en: Select prev DVD chapter
be: Выбраць папярэдні раздзел DVD

en: Select previous DVD title
be: Выбраць папярэдні раздзел DVD

en: Select profile:
be: Выбраць профіль:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
be: Вылучыце перавагу якасці візуалізацыі або хуткасці (0 - макс. хуткасць, 1 - макс. якасць).

en: Select skin
be: Выбраць абалонку

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
be: Бягучая канфігурацыя аўдыёканалаў. Павышальнае міксаванне (напрыклад, са стэрэа на 5.1) не ажыццяўляецца!

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
be: Выбярыце адмысловую аўдыёпрыладу, ці гэта зробіць Windows (па змаўчанні), патрабуецца перазапуск VLC.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
be: Сцісканне чорнага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
be: Сцісканне чорнага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
be: Сцісканне чорнага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
be: Узровень чорнага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
be: Узровень чорнага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
be: Узровень чорнага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
be: Сцісканне белага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
be: Сцісканне белага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
be: Сцісканне белага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
be: Узровень белага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
be: Узровень белага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
be: Узровень белага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
be: Выберыце крыніцу аўдыё. Глядзіце опцыю "Крыніца аўдыё".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
be: Выберыце метад вываду гуку. Глядзіце опцыю "Крыніца гуку".

en: Select the capture device type
be: Выбраць тып прылады захопу

en: Select the directory to save to
be: Выбраць каталог для захавання

en: Select the file
be: Выберыце файл

en: Select the file to save to
be: Выберыце файл для захавання

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
be: Гама для карэкцыі зоны змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
be: Гама для карэкцыі зоны змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
be: Гама для карэкцыі зоны змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the hotkey to display the position.
be: Выберыце гарачую клавішу для адлюстравання бягучай пазіцыі.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
be: Выберыце гарачую клавішу для пераходу да наступнага кадра.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для доўгага скачка назад.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для доўгага скачка наперад.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для сярэдняга скачка назад.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для сярэдняга скачка наперад.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для кароткага скачка назад.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для кароткага скачка наперад.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для вельмі кароткага скачка назад.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
be: Выберыце гарачую клавішу для вельмі кароткага скачка наперад.

en: Select the hotkey to quit the application.
be: Выберыце гарачую клавішу для выхаду з праграмы.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
be: Выберыце гарачую клавішу для аднаўлення нармальнай хуткасці прайгравання.

en: Select the hotkey to stop playback.
be: Выберыце гарачую клавішу для спынення.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
be: Выберыце гарачую клавішу для хуткага прайгравання.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
be: Выберыце гарачую клавішу для павольнага прайгравання.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
be: Выберыце гарачую клавішу для выхаду з поўнаэкраннага рэжыму.

en: Select the hotkey to use to pause.
be: Выберыце гарачую клавішу для паўзы.

en: Select the hotkey to use to play.
be: Выберыце гарачую клавішу для прайгравання.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
be: Выберыце гарачую клавішу для пераключэння на наступны элемент плэйліста.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
be: Выберыце гарачую клавішу для пераключэння на папярэдні элемент плэйліста.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
be: Выберыце гарачую клавішу для пераключэння поўнаэкраннага рэжыму.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
be: Выберыце гарачую клавішу для змены стану прайграванне/паўза.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
be: Выберыце гарачую клавішу для актывацыі абранага пункта DVD-меню.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
be: Выберыце гарачую клавішу для выбару наступнага раздзела DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
be: Выберыце клавішу для выбару наступнага раздзела DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
be: Выберыце клавішу для выбару папярэдняга раздзела DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
be: Выберыце гарачую клавішу для выбару папярэдняга раздзелу DVD

en: Select the key to decrease audio volume.
be: Выберыце гарачую клавішу для памяншэння гучнасці аўдыё.

en: Select the key to decrease the audio delay.
be: Выберыце гарачую клавішу для змяншэння затрымкі аўдыё.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
be: Выберыце гарачую клавішу для змяншэння затрымкі субтытраў.

en: Select the key to increase audio volume.
be: Выберыце гарачую клавішу для павелічэння гучнасці аўдыё.

en: Select the key to increase the audio delay.
be: Выберыце гарачую клавішу для павелічэння затрымкі аўдыё.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
be: Выберыце гарачую клавішу для павелічэння затрымкі субтытраў.

en: Select the key to move subtitles higher.
be: Выберыце клавішу для перамяшчэння субтытраў уверх.

en: Select the key to move subtitles lower.
be: Выберыце клавішу для перамяшчэння субтытраў уніз.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
be: Выберыце гарачую клавішу для перамяшчэння паказальніка ўніз па DVD-меню.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
be: Выберыце гарачую клавішу для перамяшчэння паказальніка ўлева па DVD-меню.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
be: Выберыце гарачую клавішу для перамяшчэння паказальніка ўправа па DVD-меню.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
be: Выберыце гарачую клавішу для перамяшчэння паказальніка ўверх па DVD-меню.

en: Select the key to mute audio.
be: Выберыце гарачую клавішу для выключэння гуку.

en: Select the key to play this bookmark.
be: Выберыце гарачую клавішу для прайгравання гэтай закладкі.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
be: Выберыце клавішу для дадання закладкі на гэты плэйліст.

en: Select the key to take you to the DVD menu
be: Выберыце гарачую клавішу для пераходу ў DVD-меню

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
be: Выбраць колькасць відэавокнаў, на якую дзяліць відэа па гарызанталі.

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
be: Выбраць колькасць відэавокнаў, на якую дзяліць відэа па вертыкалі.

en: Select the replay gain mode
be: Выбраць рэжым выраўноўвання гучнасці

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
be: Выберыце разрозненне буфера кадраў. Зараз падтрымліваюцца значэнні: 0=QCIF, 1=CIF, 2=NTSC, 3=PAL, 4=аўта (па змаўчанні)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
be: Максімальны дазволены бітрэйт патоку.

en: Select the subtitles file
be: Выбраць файл субтытраў

en: Select the syslog facility where logs will be forwarded. Available choices are "user" (default), "daemon", and "local0" through "local7".
be: Выберыце крыніцу паведамленняў для запісу ў журнал. Магчымыя значэнні: "user" (па змаўчанні), "daemon" і "local0" - "local7".

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
be: Тып уваходнага сігналу для ТВ-цюнера (Кабель/Антэна).

en: Select the verbosity to use for log or -1 to use the same verbosity given by --verbose.
be: "Узровень падрабязнасці паведамленняў або -1 (тады будзе выкарыстоўвацца ўзровень, пазначаны ключом - verbose).

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
be: Выбраць крыніцу для ўводу відэа (кампазітны ўваход, s-video або прыёмнік). Так як гэтыя налады індывідуальныя для кожнага абсталявання, неабходна знайсці іх у раздзеле "Налада прылады" і выкарыстоўваць тыя лічбы тут. -1 Азначае, што налады застануцца ранейшымі.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
be: Выберыце метад вываду відэа. Глядзіце опцыю "Крыніца відэа".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
be: Выберыце, як павінны разгортвацца падкаталогі.
    "няма": падкаталогі не дадаюцца ў плэйліст.
    "згарнуць": падкаталогі дадаюцца ў плэйліст, але разгортваюцца пры першым прайграванні.
    "разгарнуць": усе падкаталогі першапачаткова разгорнутыя.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
be: Выберыце аўдыёкодэк. Пстрыкніце, каб атрымаць падрабязную інфармацыю

en: Select your audio output device
be: Выберыце прыладу вываду гуку

en: Select your video codec. Click one to get more information.
be: Выберыце ваш відэакодэк. Пстрыкніце, каб атрымаць падрабязную інфармацыю

en: Selected ports:
be: Выбраныя порты:

en: Selecting current widget performs the associated action.
be: Пры выбары бягучага элемента інтэрфейса ажыццяўляецца адпаведнае дзеянне.

en: Selection of the starting mode and look
be: Выбар рэжыму запуску і афармлення

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
be: Выбраць алгарытм ацэнкі руху: dia - пошук па ромбу, радыус 1 (хуткі); hex - пошук па шасцівугольніку, радыус 2; umh - няцотны мультышасцівугольны пошук (лепшы, але больш павольны); esa - вычарпальны пошук (вельмі павольны, у асноўным для тэставання); tesa - вычарпальны пошук Адамара (вельмі павольны, у асноўным для тэставання)

en: Semantic annotations
be: Сэнсавыя анатацыі

en: Send
be: Выслаць

en: Send key events to VNC host.
be: Перадаваць падзеі на клавіятуры на вузел VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
be: Перадаваць падзеі на мышы на вузел VNC. Не патрабуецца пры выкарыстанні ў якасці кліента VDR ffnetdev.

en: Send rate
be: Бітрэйт выходнага патоку

en: Send your video to picture files
be: Захаванне відэа ў выглядзе малюнкаў

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
be: Пасылае TS на вызначаны ip:port праз UDP (вы павінны валодаць тэматыкай)

en: Sends the barGraph information every n audio packets (default 4)
be: Частата перадачы даных (па змаўчанні 4 пакета аўдыё)

en: Sent
be: Адпраўлена

en: Sent bytes
be: Выслана байтаў

en: Sent packets
be: Выслана пакетаў

en: Separate sub-streams
be: Падзяляць падпатокі

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
be: Падзяляць старонкі тэлетэксту/dvb на асобныя падпатокі (ES). Гэты параметр карысна адключаць пры вывадзе патоку.

en: Separate words by | (without space)
be: Падзяляйце словы сімвалам "|" (без прабелаў)

en: Sepia
be: Сепія

en: Sepia intensity
be: Інтэнсіўнасць

en: Sepia video filter
be: Відэафільтр Сэпія

en: Sequential numbering
be: Паслядоўная нумарацыя

en: Serbian
be: Сербская

en: Serial Port/Device
be: Паслядоўны порт/прылада

en: Services
be: Службы

en: Services discovery
be: Знаходжанне службаў

en: Services discovery modules
be: Модулі знаходжання службаў

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
be: Модулі знаходжання службаў аўтаматычна дадаюць элементы ў плэйліст.

en: Session
be: Сесія

en: Session Description Protocol
be: Пратакол апісання сеансу (SDP)

en: Session URL
be: URL сесіі

en: Session description
be: Апісанне сесіі

en: Session email
be: E-mail сесіі

en: Session failed
be: Сесія не ўдалася

en: Session name
be: Назва сесіі

en: Session phone number
be: Нумар тэлефона сесіі

en: Set ES Lang
be: Прызначэнне мовы патоку

en: Set ES id
be: Прызначэнне кода патоку

en: Set FFmpeg debug mask
be: Устанавіце маску адладкі ffmpeg

en: Set ID
be: Прызначэнне кода

en: Set Lang
be: Прызначэнне мовы

en: Set PID to ID of ES
be: PID роўны ES ID

en: Set QP
be: Каэфіцыент квантавання

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
be: Устанавіце ідэнтыфікацыйныя нумары набору параметраў паслядоўнасці і набору параметраў выявы для магчымасці паслядоўнага злучэння патокаў з рознымі параметрамі.

en: Set as Wall&paper
be: &Зрабіць фонавым малюнкам

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
be: Інтэрвал PCR (Program Clock Reference) у мс. Гэта значэнне павінна быць ніжэй 100мс (па змаўчанні 70мс).

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
be: Вызначае памер шара (радыус у пікселях).

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
be: Вызначае хуткасць шара як зрух на зададзеную колькасць пунктаў за адзін кадр.

en: Set edge visibility.
be: Устанаўлівае бачнасць контураў.

en: Set gradient threshold for edge computation.
be: Вызначае парог градыента для вылічэння контураў.

en: Set id of ES to PID
be: Устанавіць ES ID в PID ID

en: Set playlist bookmark 1
be: Устанавіць закладку 1

en: Set playlist bookmark 10
be: Устанавіць закладку10

en: Set playlist bookmark 2
be: Устанавіць закладку 2

en: Set playlist bookmark 3
be: Устанавіць закладку 3

en: Set playlist bookmark 4
be: Устанавіць закладку 4

en: Set playlist bookmark 5
be: Устанавіць закладку 5

en: Set playlist bookmark 6
be: Устанавіць закладку 6

en: Set playlist bookmark 7
be: Устанавіць закладку 7

en: Set playlist bookmark 8
be: Устанавіць закладку 8

en: Set playlist bookmark 9
be: Устанавіць закладку 9

en: Set the ID of the elementary stream
be: Устанаўлівае ідэнтыфікатар элементарнага патоку

en: Set the RMS/peak (0 ... 1).
be: Вызначце RMS/пік (0 ... 1).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
be: Вызначце інтэнсіўнасць ўзмацнення рэзкасці ад 0 да 2. Па змаўчанні 0,05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
be: Тэлеканал для ТВ-цюнера (0 азначае па змаўчанні)

en: Set the attack time in milliseconds (1.5 ... 400).
be: Вызначце час атакі ў мс (1.5 ... 400).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
be: Устанавіце суадносіны бакоў палатна. Калі значэнне не паказана, выкарыстоўваюцца суадносіны бакоў ўзору (SAR) зыходнага відэа.

en: Set the category of the elementary stream
be: Устанаўлівае катэгорыю элементарнага патоку

en: Set the codec of the elementary stream
be: Устанаўлівае кодэк элементарнага патоку

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
be: Паказваць гэты колер падчас паўзы

en: Set the encoding used in text subtitles
be: Прызначыць кадоўку для тэкставых субтытраў

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
be: Вызначыць памеры зоны кадравання ў выглядзе: <шырыня> x <вышыня> + <зрух улева> + <зрух управа>.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
be: Зазначыць агульнае ўзмацненне ў дБ (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
be: Устанаўлівае групу элементарнага патоку

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
be: Вызначце яркасць выявы ад 0 да 2. Па змаўчанні 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
be: Вызначце кантраснасць выявы ад 0 да 2. Па змаўчанні 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
be: Вызначце гаму выявы ад 0,01 да 10. Па змаўчанні 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
be: Вызначце адценне выявы ад 0 да 360. Па змаўчанні 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
be: Вызначце насычанасць выявы ад 0 да 3. Па змаўчанні 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
be: Усталяваць ўнутраны № кожнага элементарнага патоку роўным PID патоку TS замест 1, 2, 3, і г.д. Карысна для '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
be: Выраўноўванне субтытраў

en: Set the knee radius in dB (1 ... 10).
be: Вызначце радыус перагіну ў дБ (1 ... 10).

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
be: Вызначце ўздым ўзроўню ў дБ (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
be: Максімальны дапушчальны памер PES пры трансляцыі патокаў MPEG PS.

en: Set the ratio (n:1) (1 ... 20).
be: Вызначце каэфіцыент (n:1) (1 ... 20).

en: Set the release time in milliseconds (2 ... 800).
be: Вызначце час спаду ў мс (1.5 ... 400).

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
be: Прызначыць памер мёртвай зоны часавага квантавання яркасці. Дыяпазон ад 0 да 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
be: Паказаць памер мёртвай зоны прасторавага квантавання яркасці. Дыяпазон ад 0 да 32.

en: Set the threshold level in dB (-30 ... 0).
be: Вызначце парогавы ўзровень у дБ (-30 ... 0).

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
be: Празрыстасць вываду відэа. 1 - непразрысты (па змаўчанні), 0 - абсалютна празрысты.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
be: Код краіны ТВ-цюнера, які выкарыстоўваецца для ўстаноўкі сувязі канал-частата (0 азначае па змаўчанні)

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
be: Устанавіць налады драйвера v4l2 з дапамогай спісу значэнняў, падзеленых коскамі, які можа быць заключаны ў фігурныя дужкі (напрыклад, {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3}). Павялічце дэтальнасць паведамленняў (-vvv) для атрымання спісу наяўных наладаў або выкарыстоўвайце дадатак v4l2-ctl.

en: Set up associations...
be: Наладзіць прывязкі...

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
be: Устанаўлівае PID роўным ID уваходнага ES. Гэты параметр выкарыстоўваецца з --ts-es-id-pid і дазваляе мець аднолькавыя PID для ўваходнага і выходнага патокаў.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
be: Максімальны лакальны бітрэйт (у кбіт/сек).

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
be: Абмежаванне на памер зрэзу ў макроблоках

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
be: Абмежаванне на памер зрэзу ў байтах (уключаючы памер дадзеных NAL)

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
be: Максімальны інтэрвал паміж IDR-кадрамі. Вялікія значэнні эканомяць біты, што павялічвае якасць зададзенага бітрэйту за кошт дакладнасці пошуку.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
be: Мінімальны інтэрвал паміж IDR-кадрамі. У H.264 I-кадры не абавязкова абмяжоўваюцца GOP (Group Of Pictures - група малюнкаў), магчыма сітуацыя калі P-кадр будзе атрыманы з некалькіх кадраў, а не толькі з аднаго кадра перад ім (гл. референсные кадры). Адсюль вынікае, што I-кадры не абавязкова могуць быць ключавымі для пазіцыявання. P-кадры не могуць спасылацца на кадры за IDR-кадрамі.
    Калі ўзнікае змена сцэны ў гэтым інтэрвале, то I-кадр будзе ўстаўлены, не пачынаючы новую GOP.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
be: Устанавіць непразрыстасць панэлі ў поўнаэкранным рэжыме ў дыяпазоне ад 0,1 да 1 для асноўнага інтэрфейсу, плэйліста і дадатковай панэлі. Гэтая опцыя працуе толькі з Windows і X11 з кампазітнымі пашырэннямі.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
be: Пачатковая запоўненасць буфера VBV, у дыяпазоне ад 0.0 да 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
be: Пароль карыстальніка для падключэння, калі імя або пароль не зазначаны непасрэдна ў адрасе.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
be: Параметр "Час чакання" у радку RTSP-сесіі

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
be: Імя карыстальніка для падключэння, калі імя або пароль не зазначаны непасрэдна ў адрасе.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
be: Устанавіць непразрыстасць вокнаў у дыяпазоне ад 0,1 да 1 для асноўнага інтэрфейсу, плэйліста і дадатковых панэляў. Гэтая опцыя працуе толькі з Windows і X11 з кампазітнымі пашырэннямі.

en: Setting
be: Налады

en: Setting vbi-opaque to false makes the boxed text transparent.
be: Пры выключанай опцыі vbi-opaque тэкст у рамцы становіцца празрыстым.

en: Settings
be: Налады

en: Settings for VLC's control interfaces
be: Налады інтэрфейсаў кіравання VLC

en: Settings for VLC's interfaces
be: Налады інтэрфейса VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
be: Налады ўводу, дэмультыплексавання, дэкадавання і кадавання

en: Settings for subtitles, teletext and CC decoders and encoders.
be: Налады дэкодараў і кодараў субтытраў і тэлетэксту.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
be: Налады дэкодараў і кодараў аўдыё.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
be: Налады толькі для ўбудаванага працэсара Live Video

en: Settings for the main interface
be: Налады галоўнага інтэрфейса

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
be: Налады дэкодараў і кодараў відэа,выяў і відэа+аўдыё.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
be: Налады экраннай індыкацыі, субтытраў і накладзеных слаёў.

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
be: Налады плэйліста (напрыклад, рэжыму прайгравання) і модуляў, якія аўтаматычна дадаюць элементы ў плэйліст (модуляў знаходжання службаў).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
be: Налады для розных метадаў уводу. Тут вы можаце змяніць налады HTTP-проксі ці кэшавання.

en: Settings...
be: Налады...

en: Setup schedule
be: Стварыць расклад

en: Shadow
be: Цень

en: Shadow angle
be: Вугал ценю

en: Shadow color
be: Колер ценю

en: Shadow distance
be: Зрух ценю

en: Shadow offset
be: Зрух ценю

en: Shadow opacity
be: Празрыстасць ценю

en: Shaping delay (ms)
be: Затрымка прафілявання (мс)

en: Shared memory framebuffer
be: Буфер кадраў у агульнай памяці

en: Sharpen
be: Выразнасць

en: Sharpen strength (0-2)
be: Інтэнсіўнасць узмацнення рэзкасці (0-2)

en: Sharpen video filter
be: Відэафільтр Рэзкасць

en: Sharpness
be: Рэзкасць

en: Sharpness filter adjust.
be: Налады фільтра рэзкасці.

en: Shona
be: Шона

en: Short backwards jump
be: Кароткі скачок назад

en: Short forward jump
be: Кароткі скачок наперад

en: Short jump length
be: Даўжыня кароткага скачка

en: Short jump length, in seconds.
be: Даўжыня кароткага скачка, у секундах.

en: Shortcut
be: Камбінацыя клавіш

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
be: Карэкціроўка убудаваным драйверам балансу белага на СВД-палосках (рэкамендуецца)

en: Show &more options
be: Паказаць дадатковыя параметры

en: Show 80 bands instead of 20
be: Выводзіць 80 палос

en: Show All
be: Паказаць усё

en: Show Basic
be: Асноўныя

en: Show Containing Directory...
be: Адкрыць каталог з файлам...

en: Show Containing Folder...
be: Адкрыць папку з файлам...

en: Show Details
be: Паказаць падрабязнасці

en: Show Fullscreen Controller
be: Паказваць панэль у поўнаэкранным рэжыме

en: Show Fullscreen controller
be: Панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
be: Паказваць відэаструмені з адзнакай NC17 пры выкарыстанні плэйлістоў відэа shoutcast.

en: Show VLC media player
be: Паказаць прайгравальнік VLC

en: Show VLC on the taskbar
be: Паказваць VLC на панэлі задач

en: Show a controller in fullscreen mode
be: Паказваць панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
be: Паказваць усплывальнае паведамленне з назвай выканаўцы і дарожкі пры змене бягучай пазіцыі плэйліста, калі VLC згорнуты або скрыты.

en: Show a systray icon for VLC
be: Паказваць значок VLC у сістэмным латку

en: Show advanced options
be: Паказаць дадатковыя параметры

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
be: Пры адкрыцці акна налад паказваць не простыя налады, а пашыраныя.

en: Show advanced preferences over simple ones
be: Паказваць пашыраныя налады

en: Show all the advanced options in the dialogs.
be: Паказваць у дыялогавых вокнах усе дадатковыя параметры.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
be: Паказваць значок у вобласці апавяшчэнняў, які дазваляе ажыццяўляць асноўнае кіраванне прайгравальнікам VLC.

en: Show controller in fullscreen
be: Паказваць панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show controls in full screen mode
be: Панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show errors and warnings
be: Паказваць памылкі і папярэджанні

en: Show everything including debug messages
be: Паказваць ўсё, уключаючы паведамленні адладкі

en: Show extended VCD info?
be: Паказваць дадатковую інфармацыю пра VCD?

en: Show extended options
be: Паказаць дадатковыя параметры

en: Show extended settings
be: Паказаць акно дадатковых параметраў

en: Show interface
be: Паказаць інтэрфейс

en: Show media title on video
be: Паказваць назву медыяфайла

en: Show media title on video start
be: Назва відэафайла пры яго запуску

en: Show notification popup on track change
be: Усплывальнае паведамленне пры змене дарожкі

en: Show only errors
be: Паказваць толькі памылкі

en: Show playing item name in window title
be: Паказваць назву ў загалоўку акна

en: Show playlist
be: Паказаць плэйліст

en: Show settings
be: Паказваць налады

en: Show shoutcast adult content
be: Паказваць змесціва shoutcast для дарослых

en: Show stream position
be: Паказваць пазіцыю ў патоку

en: Show systray icon
be: Значок у сістэмным латку

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
be: Паказваць бягучую пазіцыю ў секундах у патоку час ад часу.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
be: Паказваць максімальную колькасць інфармацыі ў акне "Інфармацыя пра паток". Напрыклад, паказваецца кіраванне навігацыяй прайгравання.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
be: Паказваць назву песні ці відэа ў загалоўку акна

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
be: Паказаць акно наладаў выбранай прылады перад пачаткам трансляцыі.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
be: Паказаць акно наладаў ТВ-цюнера.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
be: Адлюстроўваць назву відэа на працягу n мілісекунд, па змаўчанні 5000 мс (5 сек)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
be: Другарадныя памылкі і папярэджанні

en: Show video title for x milliseconds
be: Адлюстроўваць назву відэа на працягу x мілісекунд

en: Show video within the main window
be: Паказваць відэа ў асноўным акне

en: Show/Hide Playlist
be: Паказаць/схаваць плэйліст

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
be: Паказваць напаўпразрыстую панэль кіравання пры руху мышкі ў поўнаэкранным рэжыме.

en: Showtunes
be: Імправізацыя

en: Shuffle
be: Выпадковы парадак

en: Side left
be: бакавы злева

en: Side right
be: бакавы справа

en: Sigma
be: Сігма

en: Signals a silence and displays and alert (0=no alarm, 1=alarm).
be: Выяўляе цішыню і паведамляе пра гэта (1 - апавяшчаць, 0 - няма).

en: Silent mode
be: Рэжым маўчання

en: Silver
be: срэбны

en: Similarity
be: Падабенства

en: Similarity threshold
be: Парог падабенства

en: Simple
be: простыя

en: Simple DirectMedia Layer video output
be: Вывад відэа праз Simple DirectMedia Layer

en: Simple Karaoke filter
be: Просты фільтр для караоке

en: Simple ME search area x:y
be: Простая вобласць пошуку ME x:y

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
be: Дэкодар для патокаў, кадаваных ў Dolby Surround

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
be: Спрошчаная кітайская (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
be: Спрошчаная кітайская для Unix (EUC-CN)

en: Sindhi
be: Сіндхі

en: Sinhalese
be: Сінгальская

en: Size
be: Памер

en: Size of code blocks in each subband
be: Памер блокаў кода ў кожнай субпаласе

en: Size of motion compensation blocks
be: Памер блокаў кампенсацыі руху

en: Size of stream in bytes
be: Памер патоку ў байтах

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
be: Памер TS-пакета для шыфравання. Праграмы шыфравання аднімаюць памер TS-загалоўка з дадзенай велічыні перад шыфраваннем.

en: Size of the request for reading access
be: Памер запыту на чытанне

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
be: Памер відэа, які адлюстроўваецца з дапамогай модуля DirectShow. Калі нічога не паказана, то будзе выкарыстоўвацца памер па змаўчанні для гэтай прылады. Можна паказаць стандартны памер (cif, d1, ...) або <шырыня> x <вышыня>.

en: Sizes
be: Памеры

en: Ska
be: ска

en: Sketch
be: Накід

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
be: Файлы абалонак |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
be: Файл абалонкі:

en: Skin to use
be: Абалонка для выкарыстання

en: Skin whiten
be: Белая скура

en: Skinnable Interface
be: Інтэрфейс з абалонкамі

en: Skins
be: Абалонкі

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
be: Ігнараванне фільтра распакоўкі блокаў H.264

en: Skip ads
be: Прапускаць рэкламу

en: Skip frame (default=0)
be: Прапускаць кадры (па змаўчанні 0)

en: Skip frames
be: Прапускаць кадры

en: Skip idct (default=0)
be: Прапусціць ІДКП (па змаўчанні=0)

en: Skip loop filter
be: Выключыць контурны фільтр

en: Skip percentage (%)
be: Працэнт пропуску (%)

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
be: Не ўключаць контурны фільтр пры распакоўцы блокаў H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
be: Выключае контурны фільтр (ён жа фільтр распакоўкі блокаў). Звычайна прыводзіць да пагаршэння якасці выявы, але дае прырост прадукцыйнасці для патокаў з высокім разрозненнем.

en: Sky blue
be: Блакіт

en: Slides (images)
be: Слайды (выявы)

en: Slides (text)
be: Слайды (з тэкстам)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
be: Некалькі паляпшае якасць сіметрычнай шматпрацэсарнай апрацоўкі за кошт паўтаральнасці.

en: Slo&wer
be: Павольней

en: Slovak
be: Славацкая

en: Slovenian
be: Славенская

en: Slower
be: Павольней

en: Slower (fine)
be: Крыху павольней

en: Small
be: маленькі

en: Small Volume
be: Нізкая гучнасць

en: Smaller
be: яшчэ меншы

en: Snapshot
be: Здымак

en: Socks proxy
be: Проксі-сервер Socks

en: Soft
be: лёгкая

en: Soft rock
be: лёгкі рок

en: Soften
be: Змякчэнне

en: Softening value
be: Значэнне змякчэння

en: Software
be: Праграма

en: Somali
be: Самалійская

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
be: Некаторыя французскія каналы ўстанаўліваюць сцяжок старонак субтытраў няслушна з-за гістарычнай памылкі ў перакладзе. Варта выкарыстоўваць дадзены няправільны пераклад, калі субтытры не з'яўляюцца.

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
be: Некаторыя параметры даступныя, але cхаваныя.
    Адзначце "Дадатковыя параметры", каб убачыць іх.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
be: Некаторыя фарматы субтытраў дазваляюць захоўваць фарматаваны тэкст. VLC часткова падтрымлівае гэта, але вы можаце адключыць усё фарматаванне.

en: Sort
be: Сартаваць

en: Sort Node by Author
be: Сартаванне па аўтару

en: Sort Node by Name
be: Сартаванне па назве

en: Sort by
be: Сартаваць

en: Sotho, Southern
be: Сота паўднёвы

en: Soul
be: Соул

en: Sound Delay
be: Затрымка гуку

en: Sound clip
be: Музычны кліп

en: Sound fonts
be: Банк інструментаў

en: Soundtrack
be: Саундтрэк

en: Source
be: Крыніца

en: Source aspect ratio
be: Зыходныя суадносіны бакоў

en: Source directory
be: Зыходны каталог

en: Source:
be: Крыніца:

en: Sout stream
be: Выхадны паток

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
be: Модулі выходных патокаў дазваляюць будаваць ланцугі апрацоўкі патоку. Глядзіце "Streaming Howto " для дадатковай інфармацыі. Вы таксама можаце прызначыць стандартныя параметры для кожнага модуля выходнага патоку.

en: South-Eastern European (Latin-10)
be: Еўрапейская паўднёва-усходняя (Latin-10)

en: Southern rock
be: Сатэрн-рок

en: Sp&eed
be: &Хуткасць

en: Space
be: Космас

en: Spacer
be: Прамежак

en: Spanish
be: Іспанская

en: Spatial blur
be: Прасторавае размыццё

en: Spatial chroma strength (0-254)
be: Сіла прасторавай каляровасці(0-254)

en: Spatial chroma strength (default 3)
be: Інтэнсіўнасць эфекту прасторавай каляровасці (па змаўчанні 3)

en: Spatial luma strength (0-254)
be: Сіла прасторавай яркасці (0-254)

en: Spatial luma strength (default 4)
be: Інтэнсіўнасць эфекту прасторавай яркасці (па змаўчанні 4)

en: Spatializer
be: Аб'ёмнае гучанне

en: Speaker configuration
be: Канфігурацыя дынамікаў

en: Special modules
be: Спецыяльныя модулі

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
be: Спіс загружаных модуляў знаходжання службаў, падзеленых коскамі (звычайнае значэнне: "sap").

en: Specify AAC audio profile to use
be: Бягучы профіль аўдыё ACC

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
be: Узровень H.264 (як вызначана ў Дадатку A стандарту). Узроўні могуць быць любымі; карыстальнік мусіць сам выбраць ўзровень, сумяшчальны з астатнімі опцыямі кадавання. Задаецца ў дыяпазон ад 1 да 5.1 (або ад 10 да 51) або 0 - па выбары кадавальніка x264.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
be: Вызначае профіль H.264, параметры якога перавызначаюць ўсе іншыя налады

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
be: Затрымка для дадзенага элементарнага патоку (у мс). Пры станоўчых значэннях паток затрымліваецца, пры адмоўных - паскараецца.

en: Specify a filename where to dump the TS in.
be: Пазначце назву файла для захавання патоку TS.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
be: Вызначце трохзнакавы код ISO-639 для дадзенага элементарнага пакета

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
be: Пазначце цэлалікавы ідэнтыфікатар дадзенага элементарнага патоку

en: Specify an identifier integer for this elementary stream to change
be: Пазначце цэлалікавы ідэнтыфікатар элементарнага патоку для пераключэння на яго

en: Specify an identifier string for this subpicture
be: Прызначце ідэнтыфікатар слоя

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
be: Вызначце новы цэлалікавы ідэнтыфікатар для дадзенага элементарнага патоку

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported) and ltp (default: main)
be: Прызначыць профіль аўдыё AAC, які выкарыстоўваецца пры кадаванні бітавага аўдыёпатоку. Наяўныя варыянты: асноўны, нізкі, SSR (не падтрымліваецца) і LTP (па змаўчанні - main (асноўны))

en: Specify the deinterlace module to use.
be: Вызначце модуль для прымання церазрадковасці

en: Specify the log filename.
be: Назва файла журнала.

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
be: Выберыце фармат журнала. Магчымыя значэнні: "тэкст" (па змаўчанні) і "html".

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default), "html", "syslog" (special mode to send to syslog instead of file), and "android" (special mode to send to android logging facility).
be: Вызначце фармат журнала. Магчымыя значэнні: "text" (па змаўчанні), "html", "syslog" (рэжым перадачы паведамленняў у syslog замест файла) і "android" (рэжым перадачы паведамленняў у сістэму журналявання android)

en: Specify the magazine containing the language page
be: Часопіс, які змяшчае старонку з указаннем мовы

en: Specify the page containing the language
be: Старонка, якая змяшчае ўказанне мовы

en: Specify the row containing the language
be: Радок, якая змяшчае ўказанне мовы

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
be: Прызначце памер пакета TS для расшыфроўкі. Функцыі дэшыфроўкі адымаюць загаловак TS з гэтага значэння перад расшыфроўкай.

en: Spectral sections
be: Часткі спектра

en: Spectrometer
be: Спектрометр

en: Spectrum
be: Спектр

en: Spectrum analyser
be: Аналізатар спектра

en: Spectrum inversion
be: Інверсія спектру

en: Speed of feeds
be: Хуткасць рассылкі

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
be: Хуткасць рассылкі RSS/Atom у мікрасекундах (чым больш, тым павольней).

en: Speed: %.2fx
be: Хуткасць: %.2fx

en: Speex audio decoder
be: Дэкодар аўдыё Speex

en: Speex audio encoder
be: Кодар аўдыё Speex

en: Speex audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё Speex

en: Speex resampler
be: Перадыскрэтызацыя Speex

en: Split segments anywhere
be: Падзяляць сегменты ў любым месцы

en: Split the image to make an image wall
be: Аддзяліць гэты малюнак для "сцяны" малюнкаў

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
be: Падзяляе відэа на некалькі вокнаў для адлюстравання на сцяне экранаў

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
be: Падзяляе відэа на дзве аднолькавых часткі, як у люстэрку

en: Splitter
be: Раздзельнік

en: Standard
be: Стандарт

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
be: Стандартнае разрозненне (576 ці 480 радкоў)

en: Standard stream output
be: Стандартны вывад патоку

en: Start
be: Пачатак

en: Start Time
be: Старт праз

en: Start VLC with only a systray icon
be: Запуск VLC у выглядзе значка ў сістэмным трэі

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
be: Запускаць VLC або ў звычайным рэжыме, альбо з пастаяннай інфармацыйнай панэллю для тэксту песні, вокладкі альбома і г.д., або ў спрошчаным рэжыме з абмежаваным кіраваннем

en: Start directly in menu
be: Запуск напрамую ў меню

en: Start in minimal view (without menus)
be: Спрошчаны выгляд без меню

en: Start in minimal view mode
be: Запускаць у мінімальным выглядзе

en: Start playback of new items immediately once they were added.
be: Пачынаць прайграванне новых пазіцый адразу ж пасля іх дадання.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
be: Запуск DVD напрамую ў галоўнае меню. Пры ўключаным параметры ўсе бескарысныя ўступныя папярэджанні будуць прапушчаны пры магчымасці.

en: Start time
be: Час пачатку

en: Start video in fullscreen mode
be: Запускаць відэа ў поўнаэкранным рэжыме

en: Starting Position
be: Пачатковая пазіцыя

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Statistics video output
be: Вывад статыстыкі

en: Stats
be: Статыстыка

en: Stats decoder
be: Статыстыка дэкодэра

en: Stats decoder function
be: Функцыя статыстыкі дэкодэра

en: Stats demux
be: Статыстыка дэмультыплексара

en: Stats demux function
be: Функцыя статыстыкі дэмультыплексара

en: Stats encoder function
be: Функцыя статыстыкі кадавальніка

en: Status
be: Статус

en: Status Bar
be: Радок стану

en: Step Backward
be: Назад

en: Step Forward
be: Наперад

en: Step backward
be: Крок назад

en: Step forward
be: Крок наперад

en: Stereo
be: стэрэа

en: Stereo mode
be: Рэжым стэрэа

en: Stop
be: Спыніць

en: Stop playback
be: Спыніць

en: Stop the A to B loop
be: Спыніць цыкл

en: Stop the playlist after each played playlist item.
be: Спыніць прайграванне пасля абранага элемента.

en: Stop time
be: Час спынення

en: Stream
be: Паток

en: Stream %d
be: Паток %d

en: Stream Announcing
be: Паведамленне пра паток

en: Stream ID of the audio track to use.
be: Нумар аўдыёдарожкі для выкарыстання (ад 0 да n).

en: Stream ID of the subtitle track to use.
be: Нумар дарожкі субтытраў для выкарыстання (ад 0 да n).

en: Stream MP3
be: Трансляваць у MP3

en: Stream Name
be: Назва патоку

en: Stream Output
be: Вывад патоку

en: Stream all elementary streams
be: Выводзіць усе элементарныя патокі

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
be: Трансліраваць ўсе элементарныя патокі (відэа, аўдыё і субтытры)

en: Stream bitrate
be: Бітрэйт патоку

en: Stream description
be: Апісанне патоку

en: Stream filter module
be: Модуль фільтраў для патоку

en: Stream filters
be: Фільтры патоку

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
be: Фільтры патоку - гэта адмысловыя модулі, што здяйсняюць дадатковыя аперацыі пры ўводзе даных у VLC. Ужываць толькі пры валоданні прадметам.

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
be: Фільтры патоку выкарыстоўваюцца для змены патоку, які счытваецца.

en: Stream name
be: Назва патоку

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
be: Нумар аўдыё дарожкі для выкарыстання (ад 0 да n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
be: Нумар субтытраў для выкарыстання (ад 0 да n).

en: Stream output
be: Вывад патоку

en: Stream output muxer caching (ms)
be: Кэшаванне мультыплексара (мс)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
be: Налады патокавага вываду ўжываюцца пры рабоце ў якасці сервера патокавага вяшчання ці для захавання ўваходных патокаў.
    Спачатку патокі мультыплексуюцца, а потым праходзяць праз "Модули вывода", якія захоўваюць паток у файл ці перадаюць ў сеціва праз UDP, HTTP, RTP/RTSP.
    Модулі выходных патокаў дазваляюць ажыццяўляць дадатковую апрацоўку патоку (перакадаванне, дубліраванне и т.д.).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
be: Радок вываду патоку.
    Генеруецца аўтаматычна пры змене вышэйпрыведзеных налад,
    але яе можна змяняць і ўручную.

en: Stream output to memory buffer
be: Вывад патоку ў памяць

en: Stream public
be: Публічны паток

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
be: Паказваць экраннае меню (выкарыстоўваючы модуль слоя osdmenu).

en: Stream to network
be: Трансляваць у сетку

en: Stream...
be: Паток...

en: Streaming
be: Патокавая перадача

en: Streaming / Transcoding failed
be: Памылка Вяшчання/перакадавання

en: Streaming and Transcoding Options
be: Опцыі трансляцыі і перакадавання

en: Streaming deinterlace mode
be: Рэжым прымання церазрадковасці для патоку

en: Streaming method
be: Метад трансляцыі

en: Streaming/Exporting Wizard...
be: Майстар перакадавання/трансляцыі

en: Streaming/Saving:
be: Трансляваць/Захаваць:

en: Streaming/Transcoding Wizard
be: Майстар трансляцыі/кадавання

en: Strength
be: Сіла

en: Strength of AQ
be: Інтэнсіўнасць АК

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
be: Узровень псіхавізуальнай аптымізацыі, па змаўчанні "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
be: Інтэнсіўнасць зніжэння блокавасці і размытасці на плоскіх і фактурных участках, па змаўчанні 1,0, рэкамендуемы дыяпазон 0..2
      - 0,5: слабое АК
      - 1,5: моцнае АК

en: Strength used to modify the value of a pixel
be: Сіла, прыкладаемая для змены значэння піксела

en: Strict standard compliance
be: Строгая адпаведнасць стандартам

en: Stride Length
be: Даўжыня кроку

en: Stuff
be: Налады

en: Subdirectory behavior
be: Паводзіны падкаталогаў

en: Subdirectory recursive scanning
be: Рэкурсіўнае сканаванне падкаталогаў

en: Submission of played songs to last.fm
be: Перадача інфармацыі пра праслуханыя песні на last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
be: Паведамляць на Last.fm пра тое, што вы слухаеце

en: Subpicture position
be: Пазіцыя слоя

en: Subpictures
be: Слаі

en: Subpictures filter module
be: Модуль фільтраў слаёў

en: Subpictures source module
be: Модуль крыніц слаёў

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
be: Субпікселевая ацэнка руху і якасць макраблокаў

en: Subscreen height
be: Вышыня падэкрана

en: Subscreen height:
be: Вышыня субэкрана:

en: Subscreen left:
be: Левы бок субэкрана:

en: Subscreen top left corner
be: Верхні левы вугал падэкрана

en: Subscreen top:
be: Верхні бок субэкрана:

en: Subscreen width
be: Шырыня падэкрана

en: Subscreen width:
be: Шырыня субэкрана:

en: Subscribe
be: Падпіска на падкаст

en: Subscribe to a podcast
be: Падпісацца на падкаст:

en: Subsdelay
be: Затрымка субтытраў

en: Subti&tle
be: Субты&тры

en: Subtitle
be: Субтытры

en: Subtitle Codec
be: Кодэк субтытраў

en: Subtitle Delay
be: Затрымка субтытраў:

en: Subtitle File
be: Файл субтытраў

en: Subtitle Languages
be: Мова субтытраў

en: Subtitle autodetection fuzziness
be: Недакладнае вызначэнне файлаў субтытраў

en: Subtitle autodetection paths
be: Шляхі аўтавызначэння файлаў субтытраў

en: Subtitle delay %i ms
be: Затрымка субтытраў %i мс

en: Subtitle delay down
be: Зменшыць затрымку субтытраў

en: Subtitle delay up
be: Павялічыць затрымку субтытраў

en: Subtitle demuxer settings
be: Налады дэмультыплексара субтытраў

en: Subtitle language
be: Мова субтытраў

en: Subtitle position %i px
be: Палажэнне субтытраў: %i пк

en: Subtitle position down
be: Зрух субтытраў ўніз

en: Subtitle position up
be: Зрух субтытраў ўверх

en: Subtitle renderers using libass
be: Візуалізатар субтытраў, якія выкарыстоўвае libass

en: Subtitle track syncronization:
be: Сінхранізацыя дарожкі субтытраў:

en: Subtitle track: %s
be: Дарожка субтытраў: %s

en: Subtitles
be: Субтытры

en: Subtitles & OSD
be: Субтытры і індыкацыя

en: Subtitles & On Screen Display Settings
be: Налады субтытраў і экраннай індыкацыі

en: Subtitles && OSD
be: Субтытры і індыкацыя

en: Subtitles (advanced)
be: Субтытры (пашыраныя)

en: Subtitles (images)
be: Субтытры (выявы)

en: Subtitles Files
be: Файлы субтытраў

en: Subtitles Language
be: Мова субтытраў

en: Subtitles Track
be: Дарожка субтытраў

en: Subtitles alignment
be: Выраўноўванне субтытраў

en: Subtitles codecs
be: Кодэкі субтытраў

en: Subtitles delay
be: Затрымка субтытраў

en: Subtitles description
be: Апісанне субтытраў

en: Subtitles duration factor:
be: Працягласць адлюстравання субтытраў:

en: Subtitles effects
be: Эфекты субтытраў

en: Subtitles encoder
be: Кадавальнік субтытраў

en: Subtitles encoding
be: Кадаванне субтытраў

en: Subtitles format
be: Фармат субтытраў

en: Subtitles justification
be: Выраўноўванне субтытраў

en: Subtitles speed:
be: Хуткасць субтытраў:

en: Subtitles text encoding
be: Кадоўка тэксту ў субтытрах

en: Subtitles track
be: Дарожка субтытраў

en: Subtitles track ID
be: № дарожкі субтытраў

en: Subtitles/OSD
be: Субтытры/індыкацыя

en: Subtitles/Video
be: Субтытры/відэа

en: Summary
be: Зводка

en: Sundanese
be: Сунданская

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
be: Падтрымка VDR-запісаў (http://www.tvdr.de/).

en: Surround 4.0
be: Гук 4.0

en: Surround 4.1
be: Гук 4.1

en: Surround 5.0
be: Гук 5.0

en: Surround 5.1
be: Гук 5.1

en: Surround delay (ms)
be: Задержка surround (мс)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
be: Задержка эффекта surround, в мс. Обычные значения от 5 до 40 мс.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
be: Узровень эфекту surround (ад 0 да 100, значэнне па змаўчанні 0).

en: Surround level
be: Узровень surround

en: Swahili
be: Суахілі

en: Swati
be: Сваці

en: Swedish
be: Шведская

en: Sweep Depth
be: Глыбіня мадуляцыі

en: Sweep Rate
be: Хуткасць мадуляцыі

en: Switch to full preferences view
be: Пераключыцца на поўнамаштабны від налад

en: Switch to simple preferences view
be: Пераключыцца на спрошчаны від налад

en: Swscale
be: Маштабаванне

en: Symbol rate (bauds)
be: Знакавая хуткасць (бод)

en: Sync on Intra Frame
be: Сінхранізаваць па I-кадрах

en: Synchronise on audio track
be: Сінхранізаваць па аўдыёдарожцы

en: Synchronization
be: Сінхранізацыя

en: Synchronize left and right
be: Сінхранізаваць левы і правы краі

en: Synchronize top and bottom
be: Сінхранізаваць верхні і ніжні краі

en: Synchronous writing
be: Сінхронны запіс

en: Syslog facility
be: Крыніца паведамленняў Syslog

en: System Id
be: Id сістэмы

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
be: ID сегмента ў агульнай памяці System V для буфера кадраў (не ўлічваецца, калі паказаны ключ - shm-file).

en: System codeset
be: Сістэмная кодавая старонка

en: System's default
be: Стандартны сістэмны

en: Systray icon
be: Значок у сістэмным трэі

en: Systray popup when minimized
be: Згортваць у сістэмны латок

en: T&itle
be: Загаловак

en: T.140 text encoder
be: Кадавальнік тэксту T.140

en: TCP address to use (default localhost)
be: Мэтавы адрас (па змаўчанні localhost)

en: TCP address to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default localhost).In the case of bargraph incrustation, use localhost.
be: TCP-адрас для падключэння да відэакампанента модуля Гістаграма (па змаўчанні localhost).

en: TCP command input
be: Прымаць каманды праз UNIX-сокет замест стандартнага ўводу.

en: TCP connection timeout
be: Таймаўт TCP-злучэння

en: TCP input
be: Увод з TCP

en: TCP port to use (default 12345)
be: TCP-порт (па змаўчанні 12345)

en: TCP port to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default 12345).Use the same port as the one used in the rc interface.
be: TCP-порт для падключэння да відэакампанента модуля Гістаграма (па змаўчанні localhost). Выкарыстоўвайце той жа порт, што быў зазначаны ў наладах інтэрфейсу RC.

en: TCP/UDP timeout (ms)
be: Час чакання для TCP / UDP (мс)

en: TLS cipher priorities
be: Прыярытэты ў TLS-шыфраванні

en: TS muxer (libdvbpsi)
be: Мультыплексар TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
be: Дэмультыплексар TTA

en: TV
be: ТБ

en: TV (digital)
be: Тэлебачанне (лічбавае)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
be: Транслятар групуе (або мультыплексуе) ТБ-каналы на пэўнай частаце. Яе неабходна ўказаць для налады прыёмніка.

en: TY Stream audio/video demux
be: Дэмультыплексар патоку TY

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Tahitian
be: Таіцянская

en: Tajik
be: Таджыкская

en: Take &Snapshot
be: Зрабіць &здымак

en: Take a snapshot
be: Зрабіць здымак

en: Take video snapshot
be: Зрабіць стоп-кадр

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
be: Зрабіць стоп-кадр відэа і захаваць яго на дыск.

en: Tamil
be: Тамільская

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
be: Мэтавы бітрэйт у Кб/с пры кадаванні ў рэжыме пастаяннага бітрэйту.

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
be: Мэтавы бітрэйт перакадаванага аўдыёпатоку.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
be: Мэтавы бітрэйт перакадаванага відэапатоку.

en: Target output frame rate for the video stream.
be: Мэтавая частата змены кадраў для відэа-патоку.

en: Tatar
be: Татарская

en: Teal
be: бірузовы

en: Teapot
be: Імбрык

en: Techno
be: тэхна

en: Techno-Industrial
be: Індустрыяльнае тэхна

en: Telepathy "Now Playing" (MissionControl)
be: "Тэлепатыя" "Зараз прайграецца" (MissionControl)

en: Teletext
be: Тэлетэкст

en: Teletext Activation
be: Уключэнне телетексту

en: Teletext alignment
be: Выраўноўванне тэлетэксту

en: Teletext configuration
be: Канфігурацыя тэлетэксту

en: Teletext language
be: Мова тэлетэксту

en: Teletext page
be: Старонка тэлетэксту

en: Teletext subtitles
be: Субтытры тэлетэксту

en: Teletext subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў телетексту

en: Teletext subtitles: hearing impaired
be: Субтытры тэлетэксту: для людзей з парушэннем слыху

en: Teletext text subtitles
be: Тэкставыя субтытры тэлетэксту

en: Teletext transparency
be: Празрыстасць тэлетэксту

en: Teletext: additional information
be: Тэлетэкст: дадатковая інфармацыя

en: Teletext: program schedule
be: Тэлетэкст: праграма перадач

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
be: Паказвае, што VLC запушчаны з асацыяцый файлаў у АС

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
be: Выкарыстоўваць гэты файл для канфігурацыі модуля lirc (кіравання з ІЧ-пульта). Па змаўчанні lirc шукае канфігурацыю ў дамашнім каталогу карыстальніка.

en: Telugu
be: Телугу

en: Temporal chroma strength (0-254)
be: Сіла часавай колернасці (0-254)

en: Temporal chroma strength (default 4.5)
be: Інтэнсіўнасць эфекту часавай колернасці (па змаўчанні 4/5)

en: Temporal luma strength (0-254)
be: Сіла часавай яркасці (0-254)

en: Temporal luma strength (default 6)
be: Інтэнсіўнасць эфекту часовай яркасці (па змаўчанні 6)

en: Terrestrial reception parameters
be: Параметры прыёму наземных перадач

en: Text
be: Тэкст

en: Text default color
be: Колер тэксту

en: Text identifier for the callback functions
be: Тэкставы ідэнтыфікатар для функцый зваротнага выкліку

en: Text opacity
be: Празрыстасць тэксту

en: Text position
be: Размяшчэнне тэксту

en: Text renderer
be: Візуалізатар тэксту

en: Text renderer for Mac
be: Візуалізатар тэксту для Mac

en: Text rendering module
be: Модуль візуалізацыі тэксту

en: Text subtitles decoder
be: Дэкодар тэкставых субтытраў

en: Text subtitles parser
be: Аналізатар тэкставых субтытраў

en: Text to display on the overlay framebuffer.
be: Тэкст для адлюстравання на кадравым буферы накладання.

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
be: Тэксты / журналы (*.log *.txt);; Все (*.*)

en: Textual audio descriptions
be: Тэкставыя апісанні аўдыё

en: Texture size
be: Памер тэкстуры

en: Thai
be: Тайская

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
be: Тайская (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
be: Тайская (Windows-874)

en: Thanks
be: Падзякі

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
be: HTTP-сервер будзе працаваць на гэтым TCP-порце. Стандартны нумар порта для HTTP - 80. Аднак, аперацыйныя сістэмы звычайна забараняюць выкарыстоўваць парты да 1025.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
be: HTTPS-сервер будзе працаваць на гэтым TCP-порце. Стандартны нумар порта для HTTP - 80. Аднак, аперацыйныя сістэмы звычайна забараняюць выкарыстоўваць парты да 1025.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
be: IP-адрас сервера дакладнага часу ў сетцы для сінхранізацыі з гадзіннікам камп'ютара.

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
be: Пракручваючы колца мышы, вы можаце кіраваць гучнасцю ці пазіцыяй паўзунка,альбо вы можаце ігнараваць яго дзейнасць.

en: The Page URL to use as referrer when connecting to the server. This is the page housing the SWF file.
be: Адрас старонкі, якая будзе прадстаўлена серверу як спасылаемая, гэта значыць старонка, дзе размешчаны файл SWF.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
be: RTSP-сервер будзе працаваць на гэтым TCP-порце. Стандартны нумар порта для HTTP - 80. Аднак, аперацыйныя сістэмы звычайна забараняюць выкарыстоўваць парты да 1025.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
be: Модуль SAP звычайна сам выбірае патрэбны адрас. Аднак, вы можаце выбраць іншы.

en: The SFW URL to use as referrer when connecting to the server. This is the SWF file that contained the stream.
be: Адрас, які змяшчае паток SWF-файла, што перадаецца ў якасці спасылкі пры падключэнні да сервера.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
be: Адрас для альтэрнатыўнага скроблер-сэрвісу

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
be: Загаловак YUV4MPEG2 сумяшчальны з yuv-вывадам mplayer'а і патрабуе ўказанні YV12/I420. Па змаўчанні VLC запісвае гэты код FourCC у выходны паток.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
be: Нельна выкарыстаць прыладу "%s":
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
be: Прылада захопу "%s" не падтрымлівае патрабуемыя параметры.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
be: Выбраныя кодэкі несумяшчальныя адзін з адным. Напрыклад, немагчыма зміксаваць нясціснутае аўдыё з якім-небудзь відэакодэкам.
    
    Неабходна скарэкціраваць выбар і паспрабаваць зноў.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
be: Адносіны кодаў прамога выпраўлення памылак (FEC).

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
be: Колер тэксту, які будзе выводзіцца на відэа. Значэнне паказваецца ў шаснаццацярычным выглядзе (як у HTML). Першых два знака азначаюць чырвоны, затым зялёны і сіні. #000000=чорны, #FF0000=чырвоны, #00FF00=зялёны, #FFF00=жоўты (чырвоны + зялёны), #FFFFFF=белы

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
be: Крыптаграфічны подпіс для запампаванага файла "%s" былў несапраўдны і не мог быць выкарыстаны для яго бяспечнай праверкі. Такім чынам, файл быў выдалены.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
be: У паток будзе выводзіцца бягучы элемент прайгравання, альбо першы элемент, выбраны ў <i>Бібліятэцы носьбітаў</i>.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
be: Дэкодар можа часткова дэкадаваць або прапускаць кадры, калі не хапае часу. Гэта можа быць карысна з павольным CPU, але можа даваць сапсаваны малюнак.

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
be: Па змаўчанні экраннае меню абнаўляецца кожных 200 мс. Вызначце больш кароткі перыяд абнаўлення, калі вы заўважаеце памылкі ў выяве. Будзьце асцярожныя, бо гэты параметр можа моцна нагрузіць CPU. Дапушчальныя значэнні ад 0 да 1000 мс.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
be: Градус размывання ад 1 да 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
be: Уключэнне спецыяльнага алгарытму, што кампенсуе затрымку паміж рухамі вуснаў і размовай.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
be: Перанесці адзнакі часу наперад, калі ўваход не спраўляецца с хуткасцю.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
be: Гэты рэжым дазваляе прайграваць відэа на паверхні працоўнага стала.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
be: Лічбавы сігнал можа быць мадуляваны з рознымі сігнальнымі сузор'ямі (у залежнасці ад сістэмы перадачы). Калі дэмадулятар не можа вызначыць сузор'е сам, выберыце яго з спісу.

en: The displayed overlay images is cleared by making the overlay completely transparent. All previously rendered images and text will be cleared from the cache.
be: Адлюстраваныя малюнкі для накладання сціраюцца з дапамогай таго, што гэты слой робіцца абсалютна празрыстым. Усе візуалізаваныя раней малюнкі і тэкст будуць ачышчаны з кэша.

en: The downconverter (LNB) will substract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
be: Спадарожнікавы канвертар (LNB) адымае частату лакальнага асцылятара з частаты сігналу са спадарожніка і ў выніку атрымлівае прамежкавую частату (IF) для перадачы па кабелі.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
be: Кадавальнік можа на хаду змяняць ўзровень якасці, калі ваш CPU не можа захоўваць хуткасць кадавання. Ён выключае квантаванне trellis, затым rate distortion і падымае значэнне прыглушэння шуму, каб паменшыць загрузку.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
be: Цотны ключ шыфравання CSA. Значэнне паказваецца ў выглядзе радка даўжынёй 16 знакаў (8 шаснаццацярычных байтаў).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
be: Фармат у '%s' не можа быць вызначаны. У журнал запісана падрабязная інфармацыя.

en: The height of the effects video window, in pixels.
be: Вышыня акна відэаэфектаў, у пікселях.

en: The height of the mesh, in pixels.
be: Агульная вышыня мазаікі, у пікселях.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
be: Вышыня міні-выявы для далейшай апрацоўкі (48 па змаўчанні)

en: The height of the video window, in pixels.
be: Вышыня акна відэа, у пікселях.

en: The image blended onto the base image
be: Выява, накладаемая на асноўную

en: The image which will be used to blend onto
be: Выява, на якую накладаецца іная выява

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
be: Дасягнута максімальная колькасць фільтраў (%u).

en: The maximum of non-black pixels in a line to consider that the line is black.
be: Максімальная колькасць пікселяў у радку, якія не з'яўляюцца чорнымі, пры якой лічыцца, што лінія чорная.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
be: Бібліятэка носьбітаў аўтаматычна захоўваецца і перазагружаецца кожны раз пры запуску VLC.

en: The minimum difference in the number of detected black lines to consider that ratio changed and trigger recrop.
be: Мінімальная розніца ў колькасці выяўленых чорных радкоў, пры якой лічыцца, што суадносіны бакоў змяніліся, і пачынаецца іншае кадраванне.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
be: Новая версія загружана паспяхова. Жадаеце закрыць VLC і ўсталяваць яе зараз?

en: The number of consecutive images with the same detected ratio (different from the previously detected ratio) to consider that ratio changed and trigger recrop.
be: Колькасць малюнкаў, якія ідуць запар, з аднолькавымі выяўленымі суадносінамі бакоў (якія адрозніваюцца ад папярэдніх знойдзеных суадносін), пры якой лічыцца, што суадносіны змяніліся, і пачынаецца іншае кадраванне.

en: The number of time the blend will be performed
be: Колькі разоў выконваецца накладанне

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
be: Празрыстасць тэксту, які будзе выводзіцца зверху відэа. 0 - празрысты, 255 - цалкам непразрысты.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
be: Гэты параметр дазваляе ўключыць або выключыць рэжым высакаякаснага 32-бітнага вываду з плаваючай кропкай.

en: The password of your last.fm account
be: Пароль вашага ўліковага запісу на last.fm

en: The path where the debugframes should be saved
be: Шлях, куды захоўваюцца адладкавыя кадры

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
be: Размеркаванне некаторых пазіцый па катэгорыях можна зрабіць у выглядзе дрэва, накшталт змесціва каталога.

en: The pot failed to brew coffee (server error %u).
be: Зварыць каву не ўдалося (памылка сервера %u).

en: The requested RTSP session could not be established.
be: Немагчыма ўстанавіць патрабуемую RTSP-сесію.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
be: Выбраная прылада вываду гуку знаходзіцца ў выключным карыстанні іншай праграмы.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
be: Выбраны лічбавы цюнэр не падтрымлівае зададзеныя параметры.
    Калі ласка, праверце налады.

en: The server is a teapot. You can't brew coffee with a teapot.
be: Гэты сервер з'яўляецца імбрыкам. Зварыць каву ў імбрыку нельга.

en: The size of the texture, in pixels.
be: Памер тэкстуры, у пікселях.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
be: Стандартны фармат MPEG audio (1/2) (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG і RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
be: Памер кроку змены гучнасці ў дыяпазоне ад 0 да 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
be: Паток павінен знаходзіцца ў рэжыме прайгравання або паўзы.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
be: Паток будзе створаны з параметрамі па змаўчанні; для дадатковага наладжвання або змены параметраў па змаўчанні націсніце кнопку: <i>Кіраванне патокамі</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
be: Паток будзе прайгравацца на працягу гэтага часу (у секундах).

en: The stream will start at this position (in seconds).
be: Паток пачнецца з гэтай пазіцыі (у секундах).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
be: Паток спыніцца на гэтай пазіцыі (у секундах).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
be: Для некаторых сістэм, а менавіта DVB-C, DVB-S і DVB-S2, неабходна ўручную паказаць знакавую хуткасць.

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
be: Прапускаць кадры, калі ваш CPU не спраўляецца з нагрузкай.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
be: Празрыстасць экраннага меню VNC змяняецца прысваеннем значэння ад 0 да 255. Больш нізкае значэнне прыводзіць да павелічэння празрыстасці, больш высокае - да змяншэння. Па змаўчанні - непразрыстае (значэнне 255), мінімум - абсалютна празрыстае (значэнне 0).

en: The transparency of the OSD menu can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
be: Празрыстасць экраннага меню змяняецца прысваеннем значэння ад 0 да 255. Больш нізкае значэнне прыводзіць да павелічэння празрыстасці, больш высокае - да змяншэння. Па змаўчанні - непразрыстае (значэнне 255), мінімум - абсалютна празрыстае (значэнне 0).

en: The username of your last.fm account
be: Імя карыстальніка вашага ўліковага запісу на last.fm

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
be: Гэты рэжым дазваляе паказваць відэа непасрэдна на працоўным стале.

en: The width of the effects video window, in pixels.
be: Шырыня акна відэаэфектаў, у пікселях.

en: The width of the mesh, in pixels.
be: Агульная шырыня мазаікі, у пікселях.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
be: Шырыня міні-выявы для далейшай апрацоўкі (64 па змаўчанні)

en: The width of the video window, in pixels.
be: Шырыня акна відэа, у пікселях.

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
be: Theora - гэта кодэк агульнага прызначэння (ужываецца з MPEG TS і OGG)

en: Theora video decoder
be: Дэкодар відэа Theora

en: Theora video encoder
be: Кодар відэа Theora

en: Theora video packetizer
be: Пакавальнік відэа Theora

en: There is no help available for these modules.
be: Даведка для дадзеных модуляў недаступная.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
be: Няма прыдатнага модуля доступу патокавага вываду для "%s/%s://%s".

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
be: Агульныя параметры модуляў кадавання відэа/аўдыё/субтытраў.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
be: Гэтыя модулі даюць сеткавыя функцыі астатнім часткам VLC.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
be: Гэтыя параметры дазваляюць наладжваць інтэрфейсы, якія выкарыстоўваюцца VLC.
    Вы можаце абраць галоўны інтэрфейс, дадатковыя модулі інтэрфейса і наладзіць розныя параметры, якія  іх тычацца.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
be: Гэтыя параметры дазваляюць вам ўключыць спецыяльную аптымізацыю цэнтральнага працэсара. Не варта адключаць тут што-небудзь.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
be: Гэтыя налады дазваляюць змяняць працу аўдыё-падсістэмы і дадаваць аўдыёфільтры, якія могуць выкарыстоўвацца для постапрацоўкі або візуальных эфектаў (аналізатар спектра і г.д.). Канфігурацыя кожнага з фільтраў знаходзіцца ў раздзеле модуляў "Аўдыёфільтры".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
be: Гэтыя параметры дазваляюць Вам змяняць налады падсістэмы ўводу, такія як прылада DVD або VCD, налады сеткавага інтэрфейсу або канал субтытраў.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
be: Гэтыя налады дазваляюць змяніць паводзіны падсістэмы слаёў. Да прыкладу, можна ўключыць фільтры (лагатып і г.д.). Уключыце гэтыя фільтры тут і наладзьце іх і дадатковыя параметры слаёў ў раздзеле "Модуль крыніц слаёў".

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
be: Гэтыя параметры дазваляюць вам змяняць работу падсістэмы вываду відэа. Вы можаце ўключыць відэафільтры (прыманне церазрадковасці, карэкцыя колеру, і г.д.). Уключайце гэтыя фільтры тут і наладжвайце ў раздзеле модуляў "Відэафільтры". Вы таксама можаце наладзіць тут мноства іншых параметраў відэа.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
be: Гэтыя параметры дазваляюць выбіраць модулі па змаўчанні. Не змяняйце іх, калі вы не ўпэўненыя ў тым, што робіце.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
be: Гэтыя параметры дазваляюць задаць агульныя налады для падсістэмы вываду патоку.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
be: Гэтыя параметры вызначаюць паводзіны плэйліста. Некаторыя з іх могуць быць перавызначаны ў дыялогавым акне плэйліста.

en: These settings affect chroma transformation modules.
be: Гэтыя налады ўплываюць на модулі пераўтварэння сігналу колернасці.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
be: Гэтыя параметры наладжваюць агульныя спалучэнні клавіш ("гарачыя клавішы").

en: Thick
be: тоўсты

en: Thin
be: тонкі

en: This Blu-Ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
be: Для прайгравання гэтага дыска Blu-Ray патрэбна бібліятэка дэкадавання AACS, але яе няма ў вашай сістэме.

en: This Blu-Ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
be: Для прайгравання гэтага дыска Blu-Ray патрэбна бібліятэка дэкадавання BD +, але яе няма ў вашай сістэме.

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS.
be: Гэты файл сертыфіката X.509 (у фармаце PEM) выкарыстоўваецца для працы TLS-сервера.

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
be: Гэты файл сертыфіката X.509 (у фармаце PEM) можа выкарыстоўвацца дадаткова для праверкі сапраўднасці кліентаў у TLS-сеансах.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
be: Дадаць фільтры постапрацоўкі аўдыё для яго змянення.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
be: Даданне фільтраў постапрацоўкі для паляпшэння якасці выявы (напрыклад, ліквідацыя церазрадковасці) або для скажэння відэа.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitles decoders or other subpictures sources.
be: Дадае так званыя "фільтры слаёў", якія фільтруюць слаі, створаныя крыніцамі слаёў, напрыклад дэкодарам субтытраў.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
be: Даданне так званых "крыніц слаёў". Яны кіруюць накладаннем малюнкаў або тэксту на відэа (напрыклад, лагатыпа, надпісаў і г.д.).

en: This adds video splitters like clone or wall
be: Дадае такія фільтры вываду відэа, як кланіраванне або сцяна.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
be: Дадае модулі візуалізацыі (аналізатар спектра і іншыя).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output  muxer. This value should be set in milliseconds.
be: Змяніць памер стартавага кэша для мультыплексара вываду патоку. Значэнне паказваецца ў мілісекундах.

en: This allows defining the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
be: Час жыцця (TTL) патоку. Гэты параметр вызначае максімальную колькасць маршрутызатараў, праз якія можа прайсці ваш паток. Калі вы не ведаеце, што гэта азначае, ці жадаеце трансляваць толькі ў лакальнай сетцы, пакіньце значэнне 1.

en: This allows hardware decoding when available.
be: Дазваляе выкарыстоўваць апаратны дэкодар відэа, калі ён ёсць.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
be: Дазваляе павялічваць або змяншаць хуткасць прайгравання, не змяняючы танальнасць гуку.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
be: Дазваляе правільна апрацоўваць фармат HDTV-1080, нават калі кадавальнік няправільна паказвае вышыню як 1088 ліній. Адключаць гэтую опцыю варта толькі ў тым выпадку, калі Ваша відэа закадавана ў нестандартным фармаце, які патрабуе ўсе 1088 ліній.

en: This allows saving a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
be: Дазваляе захоўваць паток у файле. Паток можа быць перакадаваны ў рэжыме рэальнага часу - VLC можа захоўваць усё, што атрымлівае.
    VLC не прызначаны для перакадавання з файла ў файл. Аднак, яго функцыі перакадавання карысныя, напрыклад, для захавання сеткавых патокаў.

en: This allows streaming on a network.
be: Дазваляе перадаваць паток у сетку.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules
be: Гэты параметр дазваляе дадаць слаі (або "субмалюнкі") у відэапаток. Слаі, атрыманыя з фільтраў, накладаюцца непасрэдна на відэа. Вы можаце пералічыць некалькі модуляў слаёў праз двукроп'е.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
be: Дазваляе змяніць патрабуемы ўзровень гучнасці па змаўчанні (89 дб) для патоку з інфармацыяй выраўноўвання гучнасці

en: This allows you to define playlist bookmarks.
be: Дазваляе задаць закладкі плэйліста.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
be: Дзеючы модуль уводу. Вы можаце зазначыць правільны модуль, калі аўтавызначэнне не спрацавала. Не ўстанаўлівайце гэты параметр як агульны, калі вы не валодаеце тэматыкай.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Дазваляе задаць URL з больш падрабязным апісаннем патоку (напрыклад, на вашым сайце), які будзе перадавацца ў апісанні сесіі (SDP).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Дазваляе задаць e-mail для кантактаў, які будзе паказаны ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Даць кантактны тэлефонны нумар для патоку, які будзе паказаны ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Даць кароткае апісанне патоку, якое будзе паказана ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
be: Гэты параметр дазваляе захоўваць адзін і той жа паток вываду сярод некалькіх элементаў плэйліста (аўтаматычна ўстаўляць выходны паток, калі нічога не пазначана)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
be: Дазваляе адначасова прайграваць некалькі патокаў ўводу. Гэта эксперыментальная функцыя, не ўсе фарматы падтрымліваюцца. Выкарыстоўвайце спіс ўводу з элементамі, падзеленымі сімвалам '#'.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
be: Дазваляе выдалена сінхранізаваць гадзіннікі сервера і кліента. Падрабязныя налады даступныя ў раздзеле "Дадаткова / Сінхранізацыя па сеціве".

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
be: Спіс кадавальнікаў, якія VLC будзе выкарыстоўваць у залежнасці ад іх прыярытэту.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
be: Гэты параметр дазваляе выбіраць парадак, у якім VLC будзе выкарыстоўваць пакавальнікі.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
be: Дазваляе ўстанавіць хуткасць анімацыі (паміж 1 і 10, па змаўчанні 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
be: Дазваляе ўстанавіць разрозненне дысплея Goom (большае разрозненне патрабуе большай магутнасці CPU).

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
be: Вызначце, як будзе даступны SDP (Session Descriptor) для гэтай сесіі RTP. Вы мусіце вызначыць URL http://шлях для доступу па HTTP, rtsp ://шлях для доступу па RTSP і sap :// для паведамлення SDP па SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
be: Пачатковы порт для вяшчання па RTP.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
be: Порт аўдыё для вяшчання па RTP.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
be: Порт відэа для вяшчання па RTP.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
be: Вызначце мультыплексар выходнага патоку. Па змаўчанні не выкарыстоўваецца ніякі мультыплексар (звычайны паток RTP).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
be: Дазваляе трансляваць аўдыёпатокі MPEG4 LATM (гл. RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
be: Дазваляе не забіваць лог паведамленнямі механізму сінхранізацыі вываду відэа.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
be: Выкарыстоўваецца для чытання толькі часткі патоку. Ёсць магчымасць кіраваць уваходным патокам (напрыклад, файлам ці дыскам, але не сеткавым патокам UDP). Час пачатку і канца можа быць вызначаны ў секундах.

en: This combination is already taken by "%@".
be: Гэтая камбінацыя ўжо прызначана для "%@".

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
be: Гэты параметр вызначае інтэнсіўнасць згасання старога поля, падобна таму як памяншаецца свячэнне кропак у ЭПТ, пры падваенні частаты кадраў. Па змаўчанні: нізкая.

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
be: Тут вызначаецца адрас, да якога будзе прывязаны RTSP-сервер, а таксама базавы шлях медыярэсурсу RTSP VOD. Сінтаксіс параметру: адрас/шлях. Па змаўчанні сервер будзе прымаць падключэнне па ўсіх лакальных IP-адрасах. Калі вы хочаце абмежавацца пэўным сеткавым інтэрфейсам, зазначце IP-адрас (напрыклад :: 1 або 127.0.0.1) або імя вузла (напрыклад, localhost).

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
be: Вызначае, якое максімальнае часовае адхіленне можа быць скампенсаваць алгарытмамі сінхранізацыі (у мілісекундах)

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
be: Гэты параметр вызначае хуткасць прайгравання (звычайная - 1).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
be: Затрымка вываду аўдыё ў мілісекундах. Гэта можа быць зручным, калі існуюць разыходжанні паміж відэа і аўдыё.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
be: Гэта опцыя вызначае, наколькі недакладным будзе вызначэнне імені файлаў субтытраў і фільма. Магчымыя значэнні:
    0=адключыць аўтавызначэнне
    1=любы файл субтытраў
    2=любы файл субтытраў, імя якога змяшчае імя файла фільма
    3=файл субтытраў, які змяшчае імя файла фільма і дадатковыя знакі
    4=файл субтытраў, які змяшчае толькі імя файла фільма

en: This dialog will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
be: У гэтым дыялогу вы зможаце пачаць патокавае вяшчанне або пераўтварэнне медыяфайлаў для лакальнага выкарыстання або для перадачы ў сетку.
    Пачніце з праверкі правільнасці выбару крыніцы, а затым націсніце кнопку "Наступны" для працягу.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
be: Выніковы паток будзе прайгравацца як пры прайграванні, але гэта можа запаволіць кадаванне.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
be: Дазваляе прапускаць запозненыя карты (якія з'яўляюцца на модулі высновы пасля зазначанай даты вываду).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
be: Гэты эфект дае адчуванне таго, што вы стаіце ў пакоі з поўным камплектам калонак 7.1 пры выкарыстанні толькі адных навушнікаў, даючы больш рэалістычны музычны малюнак. Гэта павінна змяншаць стомленасць для праслухоўванні музыкі доўгі час. Працуе з любым зыходным фарматам ад мона да 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
be: Гэты эфект, таксама вядомы як "зялёны фон" ці "ключ колернасці", замяняе "сінія часткі" пярэдняй выявы мазаікі на заднюю выява (як у прагнозах надвор'я). Колер фону можна выбіраць (па змаўчанні - сіні).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
be: VLC будзе апрацоўваць гарачыя клавішы ў асобным акне відэа.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
be: Уключыць рэальную апрацоўку паведамленняў модулем SAP. У адваротным выпадку, усё паведамленні апрацоўваюцца модулем "live555" (RTP/RTSP).

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitles files.
be: Аўтаматычнае вызначэнне кадоўкі UTF-8 у файлах субтытраў.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
be: Пры ўключэнні гэтага параметра паведамленні ў кансолі будуць каляровымі. Тэрмінал пры гэтым мусіць падтрымліваць колеры Linux.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
be: VLC будзе рэагаваць на пстрыкі мышы ў акне відэа.

en: This file countains an optional CRL to prevent remove clients from using revoked certificates in TLS sessions.
be: CRL ў гэтым файле дазволіць прадухіліць выкарыстанне адкліканых сертыфікатаў ў TLS-сеансах.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
be: Прымусовае прымяненне кадравання да зыходнага відэа. Магчымыя фарматы - x:y (4:3, 16:9 і г.д.), якія ўстанаўліваюць агульныя суадносіны бакоў выявы.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
be: Змяніць суадносіны бакоў для манітора. У большасці манітораў пікселы квадратныя (1:1). Для экрана 16:9, магчыма, варта ўсталяваць гэты параметр на 4:3 для захавання прапорцый.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
be: Задае суадносіны бакоў зыходнага патоку. Да прыкладу, некаторыя DVD сцвярджаюць, што яны закадаваныя ў фармаце 16:9, калі на самай справе - у 4:3. Таксама можа быць выкарыстана VLC ў тым выпадку, калі відэа не мае інфармацыі аб суадносінах бакоў. Магчымыя фарматы - x:y (4:3, 16:9 і г.д), якія выказваюць суадносіны бакоў відэа ці значэнне з плаваючай кропкай (1.25, 1.3333 і г.д.), якое паказвае "квадратнасць" кропак.

en: This input allows you to process input signals from QuickTime-compatible video devices.
    Live Audio input is not supported.
be: Гэта прыладу ўводу можа апрацоўваць сігналы ад відеапрылад, сумяшчальных з QuickTime.
    Увод Live Audio не падтрымліваецца.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
be: Гэта прылада ўводу можа захоўваць, перадаваць або паказваць відэа з вашага экрана.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
be: Інтэрфейс VLC па змаўчанні, просты выгляд

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
be: Інтэрфейс VLC з абалонкай. Запампаваць іншыя абалонкі можна з

en: This is a ',' separated string, each object should be prefixed by a '+' or a '-' to respectively enable or disable it. The keyword 'all' refers to all objects. Objects can be referred to by their type or module name. Rules applying to named objects take precedence over rules applying to object types. Note that you still need to use -vvv to actually display debug message.
be: У гэтым радку праз коску пералічваюцца аб'екты з прэфіксам '+' ці '-' (што ўключае або адключае іх). Ключавое слова "all" ахоплівае ўсе аб'екты. На аб'екты можна спасылацца па тыпу або імені модуля. Правілы, якія прымяняюцца да найменных аб'ектаў, больш прыярытэтныя, чым правілы для тыпаў. Заўважце, што для ўласна адлюстравання адладкавых паведамленняў трэба пазначыць ключ-vvv.

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
be: Каэфіцыент змены вышыні палос.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
be: Гэты параметр дазваляе наладзіць модулі вывада

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
be: Гэты параметр дазваляе наладзіць модулі мультыплексавання

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
be: TCP-порт, на якім будзе слухаць інтэрфейс. Значэнне па змаўчанні - 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
be: Гэты аўдыёкодэк будзе выкарыстаны для перакадавання.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
be: Бягучы модуль кодара аўдыё (і яго адпаведныя параметры)

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
be: Метад вываду аўдыё, які выкарыстоўвае VLC. Па змаўчанні аўтаматычна выбіраецца найлепшы даступны метад.

en: This is the default Audio CD device to use.
be: Прылада (або файл) Audio CD для выкарыстання па змаўчанні.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
be: Прылада (або файл) Audio CD для выкарыстання па змаўчанні. Пазначце двукроп'е пасля імя дыска (напрыклад, D:)

en: This is the default DVD device to use.
be: Прылада (або файл) DVD для выкарыстання па змаўчанні.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
be: Прылада (або файл) DVD для выкарыстання па змаўчанні. Пазначце двукроп'е пасля імя дыска (напрыклад, D:)

en: This is the default VCD device to use.
be: Прылада (або файл) VCD для выкарыстання па змаўчанні.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
be: Прылада (або файл) VCD для выкарыстання па змаўчанні. Пазначце двукроп'е пасля імя дыска (напрыклад, D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
be: Бягучы выходны мультыплексар.

en: This is the default output URI.
be: URL вываду па змаўчанні.

en: This is the default output access method that will be used.
be: Рэжым вываду, які будзе выкарыстоўвацца па змаўчанні.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
be: Памер шрыфтоў, якія будуць выводзіцца на відэа. Калі значэнне гэтага параметра не 0, то яно перапіша адносны памер шрыфту.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
be: Пажаданая частата кадраў пры прайграванні MJPEG з файла. Выкарыстоўвайце 0 (значэнне па змаўчанні) для струменя ў рэальным часе (з камеры).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams.  In the form 30000/1001 or 29.97
be: Пажаданая частата кадраў пры прайграванні патокаў Raw Video. У форме 30000/1001 або 29,97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
be: Частата кадраў элементарных відэа-патокаў MPEG пры адсутнасці іншых варыянтаў.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
be: Выкарыстоўваецца для патоку, у якім адсутнічае інфармацыя аб выраўноўванні гучнасці

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
be: Ліміт скачкоў (таксама вядомы як "Time-To-Live" ці TTL (час жыцця)) пакетаў multicast, што пасылаюцца модулямі вываду патоку (-1 - выкарыстаць значэнне па змаўчанні з аперацыйнай сістэмы).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
be: Адрас і порт, на якім будзе слухаць інтэрфейс. Па змаўчанні слухае на ўсіх інтэрфейсах (0.0.0.0). Калі вы хочаце, каб інтэрфейс быў даступны толькі на лакальнай машыне, увядзіце 127.0.0.1

en: This is the language of the audio stream.
be: Мова гукавага патоку.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
be: Інтэрфейс, які выкарыстоўвае VLC.
    Па змаўчанні аўтаматычна выбіраецца найлепшы даступны модуль.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
be: Максімальны памер пакета на прыкладным узроўні, які можа быць перададзены па сетцы (у байтах).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
be: Максімальны памер (у байтах) часовых файлаў для захавання ссунутых па часе патокаў..

en: This is the muxer that will be used for audio.
be: Мультыплексар, які будзе выкарыстоўвацца для вываду гуку.

en: This is the muxer that will be used for video.
be: Мультыплексар, які будзе выкарыстоўвацца для вываду відэа.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Назва сесіі, якая будзе паказана ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
be: Колькасць буфераў аўдыё, на якіх грунтуецца вылічэнне магутнасці. Чым вышэй гэта значэнне, тым больш водгук фільтра, але затое памяншаецца адчувальнасць на кароткіх зменах.

en: This is the output URI that will be used for audio.
be: Гэты адрас будзе выкарыстоўвацца для вываду гуку.

en: This is the output URI that will be used for video.
be: Гэты адрас будзе выкарыстоўвацца для вываду відэа.

en: This is the output URL that will be used.
be: Выходны URL.

en: This is the output access method that will be used for audio.
be: Метад доступу, які будзе выкарыстоўвацца для вываду гуку.

en: This is the output access method that will be used for video.
be: Метад доступу, які будзе выкарыстоўвацца для вываду відэа.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
be: Адносны памер шрыфтоў, якія будуць выводзіцца на відэа. Калі вызначаны абсалютны памер шрыфту, адносны будзе праігнараваны.

en: This is the subtitles codec that will be used.
be: Гэты кодэк субтытраў будзе выкарыстаны для перакадавання.

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
be: Бягучы модуль кадавальніка субтытраў (і ўсе яго адпаведныя параметры)

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
be: Метад вываду відэа, які выкарыстоўваецца VLC па змаўчанні. Аўтаматычна выбіраецца найлепшы даступны метад.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
be: Устанаўлівае, наколькі падрабязнымі будуць паведамленні праграмы (0=толькі памылкі і стандартныя паведамленні, 1=папярэджанні, 2=адладка

en: This is the video codec that will be used.
be: Гэты відэакодэк будзе выкарыстаны для перакадавання.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
be: Модуль для кодара відэа (і яго адпаведныя параметры)

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
be: Абмежаваць максімальную колькасць кліентаў, якія могуць падключацца да сервера RTSP VOD. 0 азначае - без абмежаванняў.

en: This module allows controlling an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
be: Гэты модуль дазваляе кіраваць так званай прыладай AtmoLight, падлключанай да камп'ютара.
    AtmoLight - гэта самаробная версія таго, што Philips называе Ambilight.
    Дадатковая інфармацыя даступная на:
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Там можна даведацца, як зрабіць яго самастойна і дзе ўзяць патрабуемыя дэталі.
    Таксама можна паглядзець малюнкі і некалькі відэа, якія паказваюць такую прыладу ў дзеянні.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток серверу IceCast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
be: Гэты модуль запісвае перакадаваны паток у файл.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
be: Гэты параметр дадае зрух (у большы або меншы бок) да прыярытэту VLC па змаўчанні. Вы можаце наладжваць прыярытэт адносна іншых праграм або адносна іншых працэсаў VLC.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
be: Гэты параметр дазваляе VLC мяняць значок інтэрфейсу ў розных сітуацыях.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
be: Тут вы можаце наладзіць адлюстраванне ў загалоўку ўласцівасцяў бягучага элемента прайгравання<br>$a: Выканаўца<br>$b: Альбом<br>$: Праваўладальнік<br>$t: Назва <br>$g: Жанр<br>$n: Нумар дарожкі<br>$p: Зараз іграе<br>$A: Дата<br>$D: Працягласць<br>$Z: "Зараз іграе" (або Назва - Выканаўца)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
be: Вызначце каталог, які будзе адчыняцца ў файлавым аглядніку ncurses першапачаткова.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
be: Гэты параметр выкарыстоўваецца для змены метаду выбару кодэкаў. Толькі прасунутыя карыстальнікі павінны змяняць гэтыя налады, бо яны могуць зламаць існае прайграванне патокаў.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
be: Гэтая опцыя карысная для памяншэння часу чакання пры чытанні патоку

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
be: Выбар алгарытму пераўтварэння стэрэа ў мона, які выкарыстоўваецца ў мікшары канала навушнікаў. Гэта дае эфект прысутнасці ў пакоі, запоўненай дынамікамі.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
be: Адключэнне ўсіх іншых каналаў, акрамя выбранага.

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
be: Гэты параметр будзе выдаляць/дадаваць кадры для сінхранізацыі відэа і аўдыё.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
be: Гэты параметр перадвызначае нумар канала (задаецца ў Гц).

en: This page allows changing the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
be: На гэтай старонцы вы можаце змяніць фармат сціскання аўдыё-або відэадарожак. Калі вы жадаеце змяніць толькі фармат кантэйнера, перайдзіце на наступную старонку.

en: This page allows selecting how the input stream will be sent.
be: На гэтай старонцы вы можаце выбраць метад перадачы ўваходнага патоку.

en: This page allows selecting how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
be: На гэтай старонцы можна выбраць спосаб інкапсуляцыі патоку. У залежнасці ад выбраных раней настроек, могуць быць даступныя не ўсе фарматы.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
be: На гэтай старонцы пералічаны ўсе налады. Націснуць "Гатова", каб пачаць перадачу патоку або перакадаванне.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
be: Устанаўлівае суадносіны паміж якасцю і хуткасцю, звязаныя з працэсам прыняцця рашэнняў пры ацэнцы руху (менш - хутчэй, больш - якасней). Дыяпазон ад 1 да 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
be: Гэты фармат будзе разумецца для даных дынамічнага тыпу(ад 96 да 127), калі яго нельга вызначыць з дадатковых крыніц (SDP)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
be: Гэты файл закрытага ключа (у фармаце PEM) выкарыстоўваецца для працы TLS-сервера.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
be: Гэта праграма пастаўляецца БЕЗ ГАРАНТЫІ ў ступені, дазволенай дзяржавай.
    Вы можаце перадаваць яе на ўмовах Універсальнай грамадскай ліцэнзіі GNU;
    Падрабязная інфармацыя знаходзіцца ў файле COPYING.
    Напісаная камандай VideoLAN; гл. файл AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
be: Памяншае хістанні каэфіцыентаў квантавання пасля сціскання крывой. Часова згладжвае паказчыкі складанасці.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
be: Памяншае хістанні каэфіцыентаў квантавання да сціскання крывой. Часова згладжвае паказчыкі складанасці.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
be: Візуалізацыя шрыфту з выкарыстаннем "палітра YUV". Гэты параметр неабходны толькі калі вы хочаце закадаваць субтытры DVB

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
be: Выберыце каэфіцыент квантавання. Маленькія значэння даюць лепшую якасць, але большы бітрэйт. Ад 0 да 51 (26 - па змаўчанні, 0 азначае сцісканне без страт).

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
be: Выбар транспартнага пратаколу для RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
be: Перадача і прыём RTCP-пакетаў, мультыплексаваных праз той жа порт, што і RTP-пакеты.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
be: Рэжым каналаў вываду гуку, які выкарыстоўваецца па змаўчанні, калі гэта магчыма (гэта значыць, калі ваша абсталяванне і паток,які прайграецца, іх падтрымліваюць).

en: This setting is deprecated and not used anymore
be: Гэты параметр устарэў і не павінен больш выкарыстоўвацца

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
be: Паказаць вышыню патоку Raw Video у пікселях

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
be: Паказаць шырыню патоку Raw Video у пікселях

en: This stream will always be opened at VLC startup.
be: Гэты паток будзе адкрывацца пры старце VLC.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
be: Выкарыстанне высакаякаснага алгарытму апрацоўкі аўдыё. Высакаякасны алгарытм можа моцна загрузіць працэсар, таму вы можаце адключыць яго і выкарыстоўваць больш просты алгарытм.

en: This version of VLC was compiled by:
be: Гэта версія VLC была скампілявана:

en: This will force a mono audio output.
be: Любы гук будзе прайгравацца ў мона-рэжыме.

en: This wizard allows configuring simple streaming or transcoding setups.
be: Гэты майстар дапамагае выканаць простую наладу трансляцыі ці перакадавання.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
be: Гэты майстар дае доступ толькі да невялікага падмноства магчымасцяў VLC па патокавай перадачы і перакадаванні. У дыялогавых вокнах "Адчыніць" і "Захаванне/перадача патоку" даступна больш параметраў.

en: Threads
be: Патокі

en: Three component motion estimation
be: Трохкампанентная ацэнка руху

en: Threshold
be: Парог

en: Threshold level
be: Парогавы ўзровень

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
be: Калі гук цішэйшы за гэту мяжу (па змаўчанні 0,1) на працягу зададзенага часу, ён ўспрымаецца як цішыня і пра гэта перадаецца паведамленне.

en: Tibetan
be: Тыбетская

en: Ticker text
be: Тэкст беглага радка

en: Tiger rendering defaults
be: Налады па змаўчанні для рэндэрынга з Tiger

en: Tigrinya
be: Тыгрынья

en: Time
be: Час

en: Time Control
be: Кіраванне часам

en: Time Slider
be: Паўзунок часу

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
be: Калі гэты параметр устаноўлены, паток будзе выводзіцца з звычайнай хуткасцю, інакш - з максімальна магчымай.

en: Time Synchronized output
be: Сінхранізацыя вываду па часе

en: Time Toolbar
be: Панэль прылад часу

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
be: нтэрвал часу (у мс), у якім па ацэнцы ўзроўню гуку вызначаецца цішыня. Калі ўзровень гуку не перавышае зададзенай мяжы за гэты час (па змаўчанні 5 сек), адпраўляецца паведамленне пра цішыню.

en: Time between two alarm messages in ms (default 2000)
be: Час паміж паведамленнямі (у мс) (па змаўчанні 2000)

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
be: Час паміж двума паведамленнямі аб цішыні. Ненулявое значэнне дазваляе пазбегнуць лавіны паведамленняў (па змаўчанні 2000).

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
be: Працягласць сярэдняй затрымкі ў мілісекундах.

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
be: Час максімальнай глыбіні мадуляцыі. Такім чынам, дыяпазон мадуляцыі роўны: час затрымкі +/- глыбіня мадуляцыі.

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
be: Час, за які колер цалкам змяняецца. Прадухіляе мігценне.

en: Time window to use in ms (default 5000)
be: Інтэрвал, у мс (па змаўчанні 5000)

en: Time-To-Live (TTL)
be: "Час жыцця" (TTL)

en: Time:
be: Час:

en: Timeout
be: Затрымка

en: Timeout (ms)
be: Затрымка (мс)

en: Timeshift directory
be: Каталог для зруху па часе

en: Timeshift granularity
be: Глыбіня дэталізацыі зруху па часе

en: Title
be: Загаловак

en: Title %i%s
be: Загаловак %i%s

en: Title display mode
be: Рэжым адлюстравання назвы

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
be: Рэжым адлюстравання назвы. Па змаўчанні 0 (схавана), калі ў рассылцы ёсць малюнак і рассылка малюнкаў уключана, інакш 1.

en: Title font
be: Шрыфт загалоўкаў

en: Title format string
be: Радок фармату назвы

en: Title metadata
be: Загаловак

en: Title to put in ASF comments.
be: Назва для каментароў ASF.

en: To
be: Да

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
be: Каб адкрыць звычайны сеткавы паток (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP і г.д.), увядзiце яго адрас у полі вышэй. Калі вы хочаце адкрыць RTP-або UDP-паток, націсніце гэтую кнопку.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
be: Для атрымання вычарпальнай даведкі выкарыстоўвайце "-H".

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
be: Выбар палярызацыі сігналу звычайна ажыццяўляецца ў залежнасці ад напружання, што падаецца на спадарожнікававы канвертар (LNB).

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
be: Каб спыніць паток і вярнуць нармальнае кіраванне, пстрыкніце кнопку <i>Адкрыць паток</i> яшчэ раз.

en: Toggle Fullscreen mode
be: Пераключыць у поўнаэкранны рэжым

en: Toggle Normal/Repeat/Loop playlist modes
be: Укл./Выкл.рэжымы плэйліста Звычайны/Паўтор/Цыкл

en: Toggle Transparency
be: Укл./выкл. празрыстасць

en: Toggle autoscaling
be: Укл./выкл. аўтамаштабаванне

en: Toggle random playlist playback
be: Вкл./Выкл. прайграванне плэйліста ў выпадковым парадку

en: Toggle the video in fullscreen
be: Уключыць поўнаэкранны рэжым

en: Toggle the video out fullscreen
be: Выключыць поўнаэкранны рэжым

en: Toggle wallpaper mode in video output
be: Вкл./Выкл. рэжым шпалер для вываду відэа

en: Toggle wallpaper mode in video output.
be: Вкл./Выкл. рэжым шпалер для вываду відэа

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
be: Дапушчальнае адхіленне значэння U для змешвання. Найбольш прыдатныя значэння ад 10 да 20.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
be: Дапушчальнае адхіленне значэння V для змешвання. Найбольш прыдатныя значэння ад 10 да 20.

en: Tonga (Tonga Islands)
be: Тонга (астравы Тонга)

en: Tool
be: Прылада

en: Toolbar Elements
be: Элементы панэлі прылад

en: Toolbar position:
be: Размяшчэнне панэлі прылад:

en: Toolbars Editor
be: Рэдактар панэляў кіравання

en: Tools
be: Прылады

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
be: Выключыць гук

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
be: Уключыць гук

en: Top
be: зверху

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
be: Верхняя каардыната верхняга левага вугла подэкрана.

en: Top left corner X coordinate
be: Каардыната X верхняга левага вугла

en: Top left corner Y coordinate
be: Каардыната Y верхняга левага вугла

en: Top-Left
be: верхні левы вугал

en: Top-Right
be: верхні правы вугал

en: Total height of the mosaic, in pixels.
be: Агульная вышыня мазаікі, у пікселах.

en: Total horizontal block length including overlaps
be: Агульны гарызантальны памер блока, з улікам перакрыццяў

en: Total pixel height of the peak items.
be: Агульная вышыня пікаў.

en: Total vertical block length including overlaps
be: Агульны вертыкальны памер блока, з улікам перакрыццяў

en: Total width of the mosaic, in pixels.
be: Агульная шырыня мазаікі, у пікселах.

en: Total/Remaining time
be: Агульны час/засталося часу

en: Track
be: Дарожка

en: Track ID
be: № дарожкі

en: Track Synchronization
be: Сінхранізацыя дарожак

en: Track number
be: Нумар дарожкі

en: Track replay gain
be: Выраўноўванне гучнасці дарожкі

en: Track settings
be: Налады дарожак

en: Track size (in sectors)
be: Памер дарожкі (у сектарах)

en: Tracks
be: Дарожкі

en: Traditional Chinese (Big5)
be: Кітайская традыцыйная (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
be: Кітайская традыцыйная Unix (EUC-TW)

en: Trailer
be: Трэйлер

en: Trance
be: Транс

en: Transcode
be: Перакадаванне

en: Transcode audio
be: Перакадаваць аўдыё

en: Transcode stream output
be: Перакадаванне выхаднога патоку

en: Transcode video
be: Перакадаваць відэа

en: Transcode/Save to file
be: Кадаваць/захаваць у файл

en: Transcoding options
be: Налады перакадавання

en: Transcript
be: Транскрыпцыя

en: Transform
be: Паварот

en: Transform type
be: Тып трансфармацыі

en: Transformation
be: Трансфармацыя

en: Transmission mode
be: Рэжым перадачы

en: Transparency
be: Празрыстасць

en: Transparency mask
be: Маска празрыстасці

en: Transparency of the bargraph
be: Празрыстасць гістаграмы

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
be: Празрыстасць фону па змаўчанні (выкарыстоўваецца, калі ў патоку Kate гэта значэнне не вызначана).

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
be: Празрыстасць колеру шрыфту па змаўчанні (выкарыстоўваецца, калі ў патоку Kate гэта значэнне не вызначана).

en: Transparency of the image
be: Празрыстасць малюнка

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
be: Празрыстасць фонавага малюнка мазаікі. 0 азначае поўную празрыстасць, 255 - поўную непразрыстасць (па змаўчанні).

en: Transparency of the mosaic picture.
be: Празрыстасць выявы мазаікі

en: Transparency value of the new image used in blending. By default it set to fully opaque (255). (from 0 for full transparency to 255 for full opacity)
be: Велічыня празрыстасці новага малюнка для накладання. Па змаўчанні абсалютна непразрысты (255). (ад 0 для абсалютнай празрыстасці да 255 для абсалютнай непразрыстасці)

en: Transparent
be: Празрысты

en: Transponder symbol rate
be: Знакавая хуткасць транспондара ў кГц.Напрыклад, 27500

en: Transponder/multiplex frequency
be: Частата транспондара/мультыплексавання

en: Transport protocol
be: Транспартны пратакол

en: Transport stream ID
be: Код транспартнага патоку

en: Treat as a pipe rather than as a file
be: Інтэрпрэтаваць як канвеер, а не як файл

en: Treble adjustment of the audio input.
be: Змена ўзроўню высокіх частот гуку пры запісванні

en: Treble level
be: Узровень высокіх частот

en: Trellis RD quantization
be: Квантаванне trellis RD

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
be: Квантаванне trellis RD:
      - 0: адключана
      - 1: уключана толькі на фінальнай стадыі апрацоўкі макраблока
      - 2: уключана на ўсіх стадыях
    Патрабуецца CABAC.

en: Trellis quantization
be: Квантаванне trellis

en: Tribal
be: Трайбал

en: Trickplay Reverse
be: Адваротнае прайграванне

en: Trigger button
be: Кнопка пераключэння

en: Trigger button for mouse gestures.
be: Кнопка пераключэння для жэста.

en: Trip-Hop
be: Трып-Хоп

en: Trust MPEG timestamps
be: Давяраць пазнакам часу MPEG

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
be: Паспрабаваць абысці некаторыя памылкі:
    1 аўтавызначэнне
    2 стары msmpeg4
    4 церазрадковы xvid
    8 ump4
    16 няма зруху
    32 ac vlc
    64 колернасць Qpel.
    Вы мусіце ўвесці суму неабходных значэнняў. Напрыклад, каб выправіць "ac vlc" і "ump4", увядзіце 40.

en: Try to parse the announce
be: Спрабаваць апрацаваць паведамленні самастойна

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
be: Выкарыстоўваць апаратнае паскарэнне пры пераўтварэнні YUV->RGB. Гэты параметр не дзейнічае пры выкарыстанні слаёў.

en: Try to use hardware acceleration for subtitles/OSD blending.
be: Паспрабаваць выкарыстоўваць апаратнае паскарэнне для накладання субтытраў/OSD.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
be: Выкарыстоўваць трайную буферызацыю для YUV-слаёў, што дазваляе палепшыць якасць малюнка (прыбраць мігценне).

en: Tsonga
be: Тсонга

en: Tswana
be: Тсвана

en: Tune the settings for a particular type of source or situation. Overridden by user settings.
be: Наладжваць параметры пад канкрэтны зыходны паток або сітуацыю. Перавызначаецца параметрамі карыстальніка.

en: Tuner
be: Прыёмнік

en: Tuner Frequency
be: Частата ТВ-цюнера

en: Tuner TV Channel
be: Тэлеканал для ТВ-цюнера

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
be: Выбар аўдыё прыёмніка (мона/стэрэа і дарожкі).

en: Tuner card
be: Цюнэр

en: Tuner country code
be: Код краіны ТВ-цюнера

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
be: Частата прыёмніка ў Гц ці кГц (гл. рэзультат адладкі).

en: Tuner id
be: № приёмніка

en: Tuner id (see debug output).
be: № приёмніка (гл. рэзультат адладкі).

en: Tuner input type
be: Тып ўваходу ТВ-цюнера

en: Tuner properties
be: Налады ТВ-цюнера

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
be: Тунэляваць RTSP і RTP па HTTP

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Turkish (ISO 8859-9)
be: Турэцкая (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
be: Турэцкая (Windows-1254)

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Turn off all warning and information messages.
be: Гэты параметр выключае ўсе папярэджанні і інфармацыйныя паведамленні.

en: Tweak the buffer size for reading and writing an integer number of packets. Specify the size of the buffer here and not the number of packets.
be: Налада памеру буфера для чытання і запісы цэлага ліку пакетаў. Вызачайце памер буфера, а не колькасць пакетаў.

en: Twi
be: Тві

en: Two bookmarks have to be selected.
be: Неабходна выбраць 2 закладкі.

en: Two pass
be: Два праходы

en: Type
be: Тып

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
be: Увядзіце 'menu select' ці 'pause' для працягу.

en: Type:
be: Тып:

en: UDP input
be: Увод з UDP

en: UDP port to listen to for commands (show | enable <pid> | disable <pid>).
be: Порт UDP, на якім будуць прымацца каманды (show | enable <pid> | disable <pid>).

en: UDP port to listen to for commands.
be: Порт UDP, на якім будуць прымацца каманды кіравання.

en: UDP stream output
be: Вывад патоку UDP

en: UDP timeout (in ms)
be: Таймаут UDP (мс)

en: UNIX socket command input
be: UNIX-сокет для ўводу каманд

en: URL description
be: Характарыстыка URL

en: URL metadata
be: URL

en: URL with information about the stream or your channel.
be: URL з інфармацыяй пра паток або канал.

en: USF subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў USF

en: UTF-8 subtitles autodetection
be: Аўтавызначэнне UTF-8

en: Uighur
be: Уйгурская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Ukrainian (KOI8-U)
be: Украінская (КОИ8-У)

en: Ultra-wideband (32kHz)
be: Пашыраная паласа (32КГц)

en: Un-Zoom
be: Адмена павелічэння

en: Uncompressed RAR
be: Нясціснуты RAR

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
be: Нясціснутае аўдыё (ужываецца з RAW)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
be: Вярнуць адзін піксель знізу

en: Uncrop one pixel from the left of the video
be: Вярнуць адзін піксель злева

en: Uncrop one pixel from the right of the video
be: Вярнуць адзін піксель справа

en: Uncrop one pixel from the top of the video
be: Вярнуць адзін піксель зверху

en: Undefined
be: Нявызначанае

en: Under the Video
be: пад відэа

en: Uninstall Windows Service
be: Выдаліць службу Windows

en: Uninstall the Service and exit.
be: Выдаліць службу Windows і выйсці.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
be: Унікальная назва сеціва ў System Tuning Spaces

en: Universal (UTF-16)
be: Універсальная (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
be: Універсальная (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
be: Універсальная (UTF-16BE)

en: Universal (little endian UTF-16)
be: Універсальная (UTF-16LE)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
be: Частата пераключэння ўніверсальнага канвертара (КГц)

en: Universal Plug'n'Play
be: Пратакол UPnP

en: Universal, Chinese (GB18030)
be: Універсальная, Кітайская (GB18030)

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown Video
be: Невядомае відэа

en: Unknown category
be: Нявызначаная катэгорыя

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
be: Невядомая каманда `%s'. Увядзіце `help 'для даведкі.

en: Unknown type
be: Невядомы тып

en: Unset
be: не вызначана

en: Unspecified
be: Не вызначана

en: Unspecified (0V)
be: Не вызначана (0V)

en: Unsubscribe
be: Адпісацца

en: Untitled
be: Без назвы

en: Upconvert
be: Павышэнне

en: Update VLC media player
be: Абнаўленне прайгравальніка VLC

en: Update the tree
be: Абнавіць дрэва

en: Upstream rate
be: Бітрэйт выходнага патоку

en: Urdu
be: Урду

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
be: Выкарыстанне: %s [параметры] [паток] ...
    Можна ўказаць у камандным радку некалькі патокаў. Яны будуць дададзены ў чаргу плэйліста.
    Прайграванне пачынаецца з першага элемента.
    
    Стылі параметраў:
      --параметр Глабальны параметр, які дзейнічае ўвесь час выканання праграмы.
       -параметр Адналітарны варыянт глабальнага стылю --параметр.
       :параметр Параметр, які ўжываецца да патока прама перад ім
                     і які перавызначае папярэднія налады.
    
    Сінтаксіс патоку MRL:
      [[увод][/дэмультыплексар]://]URL[@[загаловак][:раздзел][-[загаловак][:раздзел]]] [:параметр=значэнне ...]
    
      Большасць глабальных - параметраў таксама можа выкарыстоўвацца як спецыфічныя:параметры MRL.
      Магчыма пазначыць некалькіх пар:параметр=значэнне.
    
    Сінтаксіс URL:
      [file://]файл                      Звычайны медыяфайл
      http://ip:порт/файл                HTTP-адрас
      ftp://ip:порт/файл                 FTP-адрас
      mms://ip:порт/файл                 MMS-адрас
      screen://                          Захоп з экрана
      [dvd://][прылада]                  Прылада DVD
      [vcd://][прылада]                  Прылада VCD
      [cdda://][прылада]                 Прылада аудио-CD
      udp://[[<адрас крыніцы>]@[<адрас прывязкі>][:<порт прывязкі>]]
                                         UDP-поток с серверы патокавай перадачы
      vlc://pause:<секунды>              Прыпыненне прайгравання спісу на пэўны час
      vlc://quit                         Спецыяльная каманда для выхаду з VLC

en: Use GPU accelerated decoding
be: Паскоранае дэкадаванне

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
be: Выкарыстоўваць сэнсары руху HDAPS, AMS, APPLESMC або UNIMOTION для павароту відэа

en: Use Periodic Intra Refresh
be: Перыядычнае абнаўленне інтраданых

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
be: Абнаўляць інтраданыя перыядычна, а не ў ключавых кадрах

en: Use Psy-optimizations
be: Псіхавізуальныя аптымізацыі

en: Use RTP over RTSP (TCP)
be: Выкарыстоўваць RTP над RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
be: Выкарыстоўваць S / PDIF пры яго наяўнасці

en: Use Software White adjust
be: Праграмная карэкціроўка белага

en: Use Tiger for rendering
be: Візуалізацыя праз Tiger

en: Use VLC pace
be: Хуткасць VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
be: Выкарыстоўваць пераменны бітрэйт. Па змаўчанні выкарыстоўваецца сталы (CBR).

en: Use YUVP renderer
be: Выкарыстоўваць візуалізатар YUVP

en: Use a local picture as logo on the video
be: Накладае малюнак на відэа

en: Use a plugins cache
be: Выкарыстоўваць кэш плагінаў

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
be: Выкарыстанне кэша плагінаў істотна паскарае запуск VLC.

en: Use a skinned playlist
be: Ужываць абалонку да плэйліста

en: Use a sub&titles file
be: Выкарыстоўваць файл суб&тытраў

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
be: Выкарыстоўваць візуальныя аптымізацыі, якія пагаршаюць ацэнкі PSNR і SSIM

en: Use alsa:// to open the default audio input. If multiple audio inputs are available, they will be listed in the vlc debug output. To select hw:0,1 , use alsa://hw:0,1 .
be: Для выбару прылады ўводу гуку па змаўчанні, выкарыстоўвайце alsa://. Калі vlc выявіць некалькі прылад, яны будуць пералічаны ў дапаможных паведамленнях. Для выбару hw:0,1 ужывайце alsa:// hw:0,1 .

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
be: Стварае маску празрыстасці з альфа-канала выявы.

en: Use assembler CPU optimizations.
be: Выкарыстоўваць ассемблерную аптымізацыю CPU

en: Use chapter codecs found in the segment.
be: Выкарыстоўваць кодэкі раздзела, знойдзеныя ў сегменце.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
be: Выкарыстоўваць колернасць у працэсе ацэнкі руху

en: Use custom skin
be: Інтэрфейс з абалонкай

en: Use downmix algorithm
be: Укл. алгарытм зніж. міксавання

en: Use float32 output
be: Выкарыстоўваць 32-бітны вывад з плаваючай кропкай

en: Use hardware YUV->RGB conversions
be: Выкарыстоўваць апаратнае пераўтварэнне YUV->RGB

en: Use hardware blending support
be: Выкарыстоўваць апаратную падтрымку накладання

en: Use input chroma unaltered
be: Выкарыстоўваць зыходную каляровасць

en: Use keyframes
be: Выкарыстоўваць ключавыя кадры

en: Use libv4l2
be: Выкарыстоўваць libv4l2

en: Use mb-tree ratecontrol
be: МБ-дрэва ўплывае на хуткасць

en: Use media library
be: Выкарыстоўваць бібліятэку носьбітаў

en: Use muxers rate control mechanism
be: Выкарыстоўваць механізм кіравання хуткасцю

en: Use native style
be: Стандартны выгляд

en: Use playback control?
be: Выкарыстоўваць кіраванне прайграваннем?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
be: Выкарыстоўваць опцыі плэйліста, якія звычайна выкарыстоўваюцца для прадухілення пропуску рэкламы, для выяўлення рэкламы і прадухілення дадання яе ў плэйліст.

en: Use preset as default settings. Overridden by user settings.
be: Выкарыстоўваць перадустаноўку для зыходных параметраў. Перавызначаецца параметрамі карыстальніка.

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
be: Уключыць рэжым рэальнага часу для выкарыстання ў якасці галоўнага ўваходу і падпарадкаваных уваходаў рэальнага часу.

en: Use recovery points to close GOPs
be: Закрываць GOP ў кропках аднаўлення

en: Use sequential numbers instead of timestamps
be: Парадкавыя нумары замест адзнак часу

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
be: Выкарыстоўваць у назвах здымкаў паслядоўную нумарацыю замест адзнак часу.

en: Use subtitle file
be: Выкарыстоўваць файл субтытраў

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
be: Выкарыстоўваць матрыцу квантавання MPEG4 для кадавання ў MPEG2. Наогул, гэта дае лепшую выяву, аднак пакідае несумяшчальнасць са стандартнымі дэкордэрамі MPEG2.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
be: Выкарыстоўвайце поўны выгляд наладаў для вызначэння іншых велічынь кэша для кожнага модуля доступу.

en: Use the native fullscreen mode on OS X Lion
be: Выкарыстоўваць стандартны поўнаэкранны рэжым у OS X Lion

en: Use the rotate video filter instead of transform
be: Выкарыстоўваць відэафільтр павароту замест трансфармацыі

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
be: Выкарыстоўваецца для перадачы патоку дынамічнай групе камп'ютараў у сетцы з магчымасцю групавых перадач. Гэта самы эфектыўны метад для перадачы патоку на некалькі кампутараў, але ён не працуе ў сетцы Інтэрнэт. Да патоку дадаюцца RTP-загалоўкі

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
be: Выкарыстоўвайце гэта, каб вяшчаць дынамічнай групе камп'ютараў у multicast сетцы. Гэта самы эфектыўны метад, каб вяшчаць на некалькі камп'ютараў, але ён не працуе праз Інтэрнэт.

en: Use this to stream to a single computer.
be: Выкарыстоўвайце гэта, каб вяшчаць на адзін камп'ютар

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
be: Выкарыстоўваецца для перадачы патоку на адзін кампутар. Да патоку дадаюцца RTP-загалоўкі.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
be: Выкарыстоўваецца для перадачы патоку на некалькі камп'ютараў з выкарыстаннем пратаколу Microsoft MMS. Гэты пратакол выкарыстоўваецца ў якасці транспартнага метаду шматлікімі праграмамі Microsoft. Заўвага: падтрымліваецца толькі малая частка пратакола MMS (MMS, інкапсуляваць у HTTP).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
be: Выкарыстоўвайце гэта, каб трансляваць на некалькі камп'ютараў. Гэты метад не самы эфектыўны, паколькі сервер мусіць пасылаць паток некалькі разоў.

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
be: Выкарыстоўваецца, калі вядома, што паток закадаваны (ці не закадаваны) з выкарыстаннем Dolby Surround, але аўтаматычна гэта не вызначаецца. Нават калі паток сапраўды не закадаваны з Dolby Surround, уключэнне гэтай опцыі можа палепшыць ўспрыманне гуку, асабліва пры сумесным выкарыстанні з міксаваннем каналаў навушнікаў.

en: Use track length as maximum unit in seek?
be: Выкарыстоўваць даўжыню дарожкі як макс. адзінку пры перамотцы?

en: Use triple buffering for overlays
be: Выкарыстоўваць трайную буферызацыю для слаёў

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
be: амест гэтага выкарыстоўваць коды зменнай даўжыні (карысна для вельмі высокіх бітрэйтаў)

en: Use video buffers in system memory
be: Відэабуферы ў сістэмнай памяці

en: Used for statistics.
be: Выкарыстоўваецца для статыстыкі.

en: User
be: Карыстальнік

en: User Agent
be: Радок User-Agent

en: User name
be: Імя карыстальніка

en: User name that will be requested to access the stream.
be: Імя карыстальніка, якое будзе запытана для доступу да патоку.

en: User name that will be used for the connection.
be: Імя карыстальніка для злучэння з FTP-серверам.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
be: Імя карыстальніка, якое будзе выкарыстана пры падключэнні да SOCKS-проксі.

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Username for the database
be: Імя карыстальніка для падключэння да БД

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Uzbek
be: Узбекская

en: V&iew
be: Выгляд

en: V-plane color
be: Колеры V-plane

en: VBI & Teletext
be: VBI і тэлетэкст

en: VBI and Teletext decoder
be: Дэкодэр VBI і тэлетэксту

en: VBR mode
be: Рэжым VBR

en: VBV buffer
be: Буфер VBV

en: VC-1 packetizer
be: Пакавальнік VC-1

en: VC1 video demuxer
be: Відэа-дэмультыплексар VC1

en: VC2 Low Delay Profile
be: Профіль VC2 з мін. затрымкай

en: VC2 Main Profile
be: Асноўны профіль VC2

en: VC2 Simple Profile
be: Просты профіль VC2

en: VCD Format
be: Фармат VCD

en: VCD device
be: Устройство VCD

en: VCD input
be: Увод з VCD

en: VDR Cut Marks
be: Пазнакі нарэзкі VDR

en: VDR recordings
be: Запісы VDR

en: VLC Debug Log (%s).rtfd
be: Адладачныя паведамленні VLC (%s).rtfd

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
be: Калі выключана, VLC не будзе прарысоўваць загаловак акна, аправу і г.д., гэта значыць будзе працаваць у мінімальным акне.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
be: VLC можа адлюстроўваць паведамленні на відэа (OSD, On Screen Display).

en: VLC can't recognize the input's format
be: VLC не можа вызначыць фармат ўваходных даных.

en: VLC cannot open ANY capture device.Check the error log for details.
be: Не ўдаецца выявіць якую-небудзь прыладу захопу. У журнал памылак запісана падрабязная інфармацыя.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
be: Немагчыма вызначыць раздзел DVD. Магчыма, не атрымліваецца дэшыфраваць увесь дыск.

en: VLC cannot use the device "%s", because its type is not supported.
be: VLC не можа выкарыстоўваць прыладу "%s", паколькі яе тып не падтрымліваецца.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
be: VLC не можа злучыцца з "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
be: VLC не можа падключыцца да EyeTV.
    Пераканайцеся, што модуль EyeTV усталяваны ў VLC.

en: VLC could not connect with the given server.
be: VLC не можа злучыцца з дадзеным серверам.

en: VLC could not open the %s module.
be: VLC не можа адкрыць модуль %s.

en: VLC could not open the decoder module.
be: VLC не можа адкрыць модуль дэкадавання.

en: VLC could not open the encoder.
be: VLC не можа адкрыць гэты кадавальнік.

en: VLC could not open the file "%s". (%m)
be: VLC не можа адкрыць файл "%s". (%m)

en: VLC could not open the video output module.
be: VLC не можа адкрыць гэты модуль вываду відэа.

en: VLC could not read the file (%m).
be: VLC не можа прачытаць файл (%m).

en: VLC could not read the file.
be: VLC не можа прачытаць файл.

en: VLC crashed previously
be: Мінулым разам адбыўся збой у працы VLC

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
be: VLC не падтрымлівае гэты фармат аўдыё ці відэа "%4.4s". На жаль, вы не можаце гэта выправіць.

en: VLC failed to load the ASF header.
be: VLC не можа загрузіць гэты загаловак ASF.

en: VLC is started from file association
be: VLC запушчана са асацыяцый файлаў

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
be: VLC не можа адкрыць MRL '%s'. Шукайце больш падрабязную інфармацыю ў лог-файле.

en: VLC media player
be: Прайгравальнік VLC

en: VLC media player - Web Interface
be: Вэб-інтэрфейс VLC

en: VLC media player Help
be: Даведка пра прайгравальнік VLC

en: VLC media player Help...
be: Даведка па прайгравальніку VLC ...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
be: Прайгравальнік VLC - гэта бясплатны прайгравальнік, кадавальнік, патокавы сервер, які можа прайграваць файлы, CD, DVD, сеткавыя крыніцы, рабіць захоп выявы і шмат чаго яшчэ!
    VLC выкарыстоўвае ўласныя кодэкі і працуе на большасці папулярных платформ.

en: VLC media player updates
be: Абноўленая версія прайгравальніка VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
be: Па змаўчанні для візуалізацыі выкарыстоўваецца Freetype, але тут можна зазначыць, напрыклад, SVG.

en: VLC preferences
be: Налады VLC

en: VLC skins website
be: сайта VLC

en: VLC version %s (%s)
be: Версія VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
be: VLC не можа захаваць гэтыя метаданыя

en: VLC will keep playing the current playlist item.
be: VLC будзе паўтараць гэты элемент плэйліста.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
be: VLC будзе прайграваць элементы плэйліста бясконца.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
be: Заўсёды прайграваць файлы з плэйліста ў выпадковым парадку да перапынення.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
be: Запускаць VLC толькі як значок у панэлі задач

en: VLC's connection to the given server was rejected.
be: Дадзены сервер адмовіў VLC ў падключэнні.

en: VLC's implementation of Video On Demand
be: Рэалізацыя сістэмы "відэа па запыце" прайгравальнікам VLC

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
be: Канфігурацыя VLM (*.vlm);;Усе (*)

en: VLM configuration file
be: Канфігурацыйны файл VLM

en: VLM configurator
be: Канфігуратар VLM

en: VNC Host
be: Вузел VNC

en: VNC Password
be: Пароль VNC

en: VNC Port
be: Порт VNC

en: VNC hostname or IP address.
be: Імя або IP-адрас вузла VNC.

en: VNC password.
be: Пароль VNC.

en: VNC poll interval
be: Інтэрвал паміж апытаннямі VNC

en: VNC polling
be: Апытанне VNC

en: VNC port number.
be: Нумар порта VNC.

en: VOC demuxer
be: Дэмультыплексар VOC

en: VOD
be: Відэа па запыце

en: Value of the audio channels levels
be: Значэнні узроўняў аўдыёканалаў

en: Value of the audio level of each channels between 0 and 1. Each level should be separated with ':'.
be: Значэнні узроўняў гуку для ўсіх каналаў (па шкале ад 0 да 1), падзеленыя ':'.

en: Value to adjust dts by
be: Значэнне для карэкціроўкі dts

en: Variance
be: Амплітуда

en: Variance of the gaussian noise
be: Амплітуда шуму

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
be: Розныя кодары/дэкодары аўдыё і відэа з бібліятэкі FFmpeg. У тым ліку: (MS) MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG ...

en: Verbosity
be: Падрабязнасць паведамленняў

en: Verbosity (0,1,2)
be: Падрабязнасць паведамленняў (0,1,2)

en: Verbosity:
be: Падрабязнасць паведамленняў:

en: Version
be: Версія

en: Vertical
be: вертыкальная

en: Vertical (13V)
be: Вертыкальная (13V)

en: Vertical flip
be: Вертыкальны пераварот

en: Vertical offset
be: Зрух па вертыкалі

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
be: Зрух па вертыкалі паміж краем экрана і тэкстам (у пікселях, па змаўчанні 30).

en: Vertical slices per frame
be: Вертыкальных зрэзаў на кадр

en: Very short backwards jump
be: Вельмі кароткі скачок назад

en: Very short forward jump
be: Вельмі кароткі скачок наперад

en: Very short jump length
be: Даўжыня вельмі кароткага скачка

en: Very short jump length, in seconds.
be: Даўжыня вельмі кароткага скачка, у секундах.

en: Video
be: Відэа

en: Video &Track
be: Відэадарожка

en: Video Auto Scaling
be: Аўтамаштабаванне відэа

en: Video Bit Rate
be: Бітрэйт відэа

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
be: Увод з Відэа-CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, GQVCD)

en: Video Callback data
be: Даныя відэа для зваротнага выкліку

en: Video Capture height
be: Вышыня выявы

en: Video Capture height in pixel
be: Вышыня выявы для захопу (у пікселях)

en: Video Capture width
be: Шырыня відэа

en: Video Capture width in pixel
be: Шырыня выявы для захопу (у пікселях)

en: Video Codec
be: Кодэк відэа

en: Video Effects
be: Эфекты відэа

en: Video FPS
be: Частата кадраў

en: Video Files
be: відэафайлы

en: Video ID
be: ID відэа

en: Video Manager
be: Менеджар відэа

en: Video On Demand ( VOD )
be: Відэа па запыце (VOD)

en: Video PID
be: Відэа PID

en: Video Scale
be: Маштаб відэа

en: Video Settings
be: Налады відэа

en: Video Track
be: Відэадарожка

en: Video X coordinate
be: Каардыната X відэа

en: Video Y coordinate
be: Каардыната Y відэа

en: Video acceleration not available
be: Паскарэнне відэа не падтрымліваецца

en: Video alignment
be: Выраўноўванне відэа

en: Video aspect ratio
be: Суадносіны бакоў відэа

en: Video bitrate
be: Бітрэйт відэа

en: Video bitrate tolerance
be: Дапушчальнае адхіленне бітрэйту відэа

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
be: Дапушчальнае адхіленне бітрэйту відэа ў кбіт/сек.

en: Video capture
be: Запіс відэа

en: Video capture (Video4Linux)
be: Запіс відэа (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
be: Кіраванне параметрамі відэаздымкі (калі падтрымліваецца прыладай)

en: Video codec
be: Відэакодэк

en: Video codecs
be: Відэакодэкі

en: Video connection
be: Падключэнне відэа

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
be: Падключэнне відэа, што выкарыстоўваецца пры захопе з DeckLink (дапушчальныя значэнні: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo або пустое (па змаўчанні)).

en: Video cropping
be: Кадраванне відэа

en: Video decoder using openmash
be: Дэкодар відэа, які выкарыстоўвае openmash

en: Video device
be: Відэапрылада

en: Video device (Default: /dev/video0).
be: Відеапрылада (Па змаўчанні: /dev/video0).

en: Video device name
be: Назва відэапрылады

en: Video encoder
be: Кодар відэа

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
be: Кодар відэа (на базе OpenMAX IL)

en: Video filter
be: Відэафільтр

en: Video filter module
be: Модуль відэафільтра

en: Video filtering using a chain of video filter modules
be: Апрацоўка відэа з выкарыстаннем ланцужка модуляў відэафільтраў

en: Video filters are used to process the video stream.
be: Відэафільтры ўжываюцца для апрацоўкі відэапатоку.

en: Video filters will be applied to the video stream.
be: Відэапаток будзе праходзіць праз відэафільтры.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
be: Відэафільтры для апрацоўкі відэапатокаў (пасля накладання слаёў). Вы можаце ўвесці спіс фільтраў праз коску.

en: Video frame-rate
be: Частата кадраў

en: Video height
be: Вышыня відэа

en: Video input
be: Уваход відэа

en: Video input chroma format
be: Фармат колернасці

en: Video input frame rate
be: Частата змены кадраў

en: Video input pin
be: Уваходны вывад відэа

en: Video memory
be: Відэапамяць

en: Video memory buffer height.
be: Вышыня буфера відэапамяці.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
be: Поўная шырыня буфера відэапамяці ў байтах.

en: Video memory buffer width.
be: Шырыня буфера відэапамяці.

en: Video memory output
be: Вывад у відэапамяць

en: Video mode
be: Відэарэжым

en: Video output URL
be: URL відэа на вывад

en: Video output access method
be: Рэжым вываду відэа

en: Video output for Windows 7/Windows Vista with Platform update
be: Вывад відэа для Windows 7/Windows Vista з абнаўленнем Платформы

en: Video output module
be: Модуль вываду відэа

en: Video output modules
be: Модулі вываду відэа

en: Video output muxer
be: Мультыплексар відэа

en: Video output pin
be: Выходны вывад відэа

en: Video pictures blending
be: Змешванне відэавыяў

en: Video port
be: Порт відэа

en: Video post processing filter
be: Постапрацоўка відэа

en: Video postrender callback
be: Выклікаць пасля падліку відэа

en: Video prerender callback
be: Выклікаць да падліку відэа

en: Video quality post-processing level
be: Якасць постапрацоўкі відэа

en: Video scaling
be: Маштабаванне

en: Video scaling factor
be: Маштаб відэа

en: Video scaling filter
be: Маштабаванне відэа

en: Video settings
be: Налады відэа

en: Video size
be: Памер відэа

en: Video snapshot directory (or filename)
be: Каталог (або файл) для відэаздымкаў

en: Video snapshot file prefix
be: Прэфікс ў назвах файлаў здымкаў

en: Video snapshot format
be: Фармат здымкаў

en: Video snapshot height
be: Вышыня здымкаў

en: Video snapshot width
be: Шырыня здымкаў

en: Video snapshots
be: Відэаздымкі

en: Video splitter module
be: Модуль дзялення відэа

en: Video standard
be: Стандарт відэа

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
be: Стандарт відэа (па змаўчанні, SECAM, PAL или NTSC).

en: Video title
be: Загаловак відэа

en: Video transformation filter
be: Трансфармацыя

en: Video width
be: Шырыня відэа

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
be: Відэа можа выводзіцца ў існуючым акне з зададзеным кодам, або ў новым, калі код роўны 0.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
be: Відэа будзе выводзіцца на гэтым дысплеі X11. Калі дысплей не паказаны, то на дысплеі па змаўчанні.

en: Video4Linux2 Compressed A/V
be: Аудыё/відэа, сціснутае Video4Linux2

en: Video4Linux2 input
be: Увод з Video4Linux2

en: VideoLAN Website...
be: Вэб-сайт VideoLAN ...

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Vietnamese (VISCII)
be: В'етнамская (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
be: В'етнамская (Windows-1258)

en: Visualization
be: Візуалізацыя

en: Visualization:
be: Візуалізацыя:

en: Visualizations
be: Візуалізацыя

en: Visualizations selector
be: Выбар візуалізатара

en: Visualize motion vectors
be: Паказваць вектары руху

en: Visualizer
be: Візуалізатар

en: Visualizer filter
be: Фільтр візуалізатара

en: Vivid
be: Жывыя колеры

en: VoD server module
be: Модуль сервера VoD

en: Vobsub subtitles parser
be: Аналізатар субтытраў Vobsub

en: Vocal
be: Вакал

en: Voice activity detection
be: Выяўленне галасавой актыўнасці

en: Vol #
be: Частка #

en: Vol max #
be: Макс. частка #

en: Volapuk
be: Валапюк

en: Volume
be: Гучнасць

en: Volume %d%%
be: Гучнасць %d%%

en: Volume Control
be: узроўнем гучнасці

en: Volume Down
be: Цішэй

en: Volume Set
be: Набор частак

en: Volume Up
be: Гучней

en: Volume down
be: Паменшыць гучнасць

en: Volume normalization
be: Нармалізацыя гучнасці

en: Volume normalizer
be: Нармалізацыя гучнасці

en: Volume of the audio input.
be: Гучнасць гуку пры запісванні

en: Volume up
be: Павялічыць гучнасць

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
be: Рэгуляваць гучнасць можна будзе ў прайгравальніку, а не ў <i>Асноўным кіраванні</i>.

en: Vorbis audio decoder
be: Дэкодар аўдыё Vorbis

en: Vorbis audio encoder
be: Кодар аўдыё Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё Vorbis

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
be: Vorbis - гэта свабодны аўдыёкодэк (ужываецца з OGG)

en: Vu meter
be: Валюметр

en: WAV demuxer
be: Дэмультыплексар WAV

en: WAV muxer
be: Мультыплексар WAV

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
be: Кодар аўдыё WMA v1/v2 з фікс.кропкай

en: WMServer RTSP dialect
be: Сумяшчальнасць з WMServer

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
be: WMServer выкарыстоўвае нестандартны варыянт RTSP. Калі гэты параметр устаноўлены, VLC будзе дапускаць некаторыя адхіленні ад RFC 2326.

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: WMV (Windows Media Video) 1 (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: WMV (Windows Media Video) 2 (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: WPL playlist import
be: Імпарт плэйліста WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
be: Пераключаць запаўняльнік пасля I-кадра

en: Wall
be: Сцяна

en: Wall video filter
be: Відэафільтр Сцяна

en: Wallpaper
be: Відэа на працоўным стале

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Warning: the key is already assigned to "
be: Папярэджанне: клавіша ўжо прызначана для "

en: Water effect
be: Эфект вады

en: Wave
be: Хваля

en: Wave video filter
be: Відэафільтр Хваля

en: Waves
be: Хвалі

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
be: Знойдзена старэйшая версія файлаў налад VLC.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
be: Мы б хацелі падзякаваць усёй суполцы VLC, выпрабавальнікам, карыстальнікам і ў прыватнасці наступным людзям (а таксама незгаданым) за іх уклад у стварэнне лепшага бясплатнага праграмнага забеспячэння.

en: Web
be: Вэб-інтэрфейс

en: Website
be: Сайт

en: Weighted prediction for B-frames
be: Ўзважанае прадказанне для B-кадраў

en: Weighted prediction for B-frames.
be: Взвешенное предсказание для B-кадров.

en: Weighted prediction for P-frames
be: Ўзважанае прадказанне для P-кадраў

en: Welsh
be: Уэльская (Валійская)

en: Western European (Latin-9)
be: Заходнееўрапейская (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
be: Заходнееўрапейская (Windows-1252)

en: Wet
be: Сыры

en: Wet mix
be: Апрацаваны гук

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
be: Калі гэта магчыма, то не выкарыстоўваць для ўваходнага патоку модуль вываду патоку, а запісваць яго

en: When scanning a directory, scan also all its subdirectories.
be: Пры сканаванні каталога сканаваць таксама ўсе падкаталогі.

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
be: Калі гэты параметр не ўстаноўлены, старыя абалонкі змогуць прайграваць відэа, нават калі ў іх няма тэга відэа.

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
be: VLC стане серверам дакладнага часу для слухачоў вашых трансляцый па сетцы.

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
be: Пры наяўнасці некалькіх відэафарматаў, VLC выбера найбольш блізкае (але якое не перавышае) разрозненне па вертыкалі. Выкарыстоўвайце гэты параметр, калі магутнасці працэсара або хуткасці сеткі недастаткова для прайгравання высокіх разрозненняў.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
be: Пры патокавай перадачы з выкарыстаннем UDP можна аб'яўляць патокі, выкарыстоўваючы пратакол паведамленняў SAP/SDP. Такім чынам, кліенты будуць пазбаўлены неабходнасці ўводзіць адрас для групавой перадачы. Ён з'явіцца ў іх плэйлісце, калі яны ўключаць дадатковы інтэрфейс SAP.
    Калі вы хочаце даць назву патоку, увядзiце яго тут, ці будзе выкарыстоўвацца назва па змаўчанні.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
be: Калі кіраванне патокам SAP выключана, гэты параметр дазваляе ўсталяваць фіксаваны перыяд рассылання паведамленняў SAP

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
be: Пры ўключэнні гэтага параметра інтэрфейс будзе паказваць дыялогавыя вокны, калі спатрэбіцца ўдзел карыстальніка.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
be: Паказвае ўсе даступныя параметры, у тым ліку тыя, якія большасць карыстальнікаў не павінны мяняць.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
be: Пры ўстаноўленым параметры аналізатар SAP не будзе прымаць некаторыя паведамленні, якія не адпавядаюць стандартам.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
be: Пры ўключаным рэжыме пікселы будуць паказаны як чорныя ці белыя. Парог для вызначэння колеру будзе яркасцю, указанай ніжэй.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
be: Пры ўключэнні гэтай опцыі паток будзе і прайгравацца, і перакадоўвацца/перадавацца.
    
    Заўвага: гэта патрабуе значна больш рэсурсаў ЦПУ, чым простае перакадаванне або патокавая перадача.

en: When track starts playing
be: пры прайграванні дарожкі

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
be: Пры выкарыстанні ўводу з PVR (або іншай несінхранізаванай крыніцы) варта ўстанавіць значэнне 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
be: Даданне пазіцый у чаргу плэйліста, не спыняючы прайгравання бягучай пазіцыі (калі дазволены запуск толькі адной копіі).

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
be: Апісанне шрыфту, якое будзе выкарыстоўвацца, калі ў патоку Kate не вызначаны параметры шрыфту (назва, памер і г.д.). Калі яно не зададзена, Tiger выбярэ прыдатныя параметры.

en: White
be: белы

en: White Blue
be: Белы-Сіні

en: White Crush for Blue
be: Сцісканне белага для сіняга

en: White Crush for Green
be: Сцісканне белага для зялёнага

en: White Crush for Red
be: Сцісканне белага для чырвонага

en: White Green
be: Белы-Зялёны

en: White Level for Blue
be: Узровень белага для сіняга

en: White Level for Green
be: Узровень белага для зялёнага

en: White Level for Red
be: Узровень белага для чырвонага

en: White Red
be: Белы-Чырвоны

en: White balance temperature (K)
be: Тэмпература белага (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
be: Тэмпература для балансу белага як колерная тэмпература ў Кельвінах (2800 - свячэнне лямпы, 6500 - яркае сонечнае святло).

en: Wide-band (16kHz)
be: Шырокая паласа (16КГц)

en: Width
be: Шырыня

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed (default : 10).
be: Шырыня кожнай паласы ў Гістаграмы (у пікселах), па змаўчанні - 10.

en: Width in pixels of the border between miniatures.
be: Шырыня мяжы паміж мініяцюрамі (ў пікселах).

en: Width of motion compensation blocks
be: Шырыня блокаў кампенсацыі руху

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
be: Шырыня патоку, які захопліваецца (-1 для аўтавызначэння).

en: Width of the virtual room
be: Шырыня віртуальнага пакоя

en: Width of video or subtitle elementary streams
be: Шырыня элементарных патокаў відэа або субтытраў

en: Win32 font renderer
be: Генератар шрыфтоў Win32

en: Win32 waveOut extension output
be: Вывад аўдыё праз Win32 waveOut

en: Window
be: Акно

en: Window decorations
be: Афармленне акна

en: Window handle (HWND)
be: Код акна (HWND)

en: Window properties
be: Налады акна

en: Window size
be: Памер акна

en: Windows GAPI video output
be: Вывад відэа праз Windows GAPI

en: Windows GDI video output
be: Вывад відэа праз Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
be: Мета-дэмультыплексар Windows Media NSC

en: Windows Service interface
be: Інтэрфейс службы Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
be: Канфігурацыя Windows для апошняй выкарыстанай абалонкі. Гэты параметр абнаўляецца аўтаматычна модулем skins.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
be: Непразрыстасць вокнаў (ад 0,1 да 1).

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
be: Калі гэты сцяжок устаноўлены, кнопкі павелічэння, змяншэння і адключэння гучнасці на клавіятуры будуць змяняць гучнасць у сістэме. Калі ён зняты, яны будуць кіраваць гучнасцю ў VLC (калі праграма VLC на пярэднім плане).

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
be: Калі гэты параметр уключаны, прайграванне аўтаматычна прыпыніцца пры згортванні акна VLC.

en: Wolof
be: Уолаф

en: Workaround bugs
be: Абыход памылак

en: Workaround for France
be: Прыманне памылкі для Францыі

en: Wrapper filter output
be: Вывад фільтра надбудовы

en: Wrapper filter verbosity
be: Падрабязнасць паведамленняў фільтра надбудовы

en: Write every 128th miniframe to a folder.
be: Запісваць кожны 128-ы міні-кадр у папку.

en: Write process id to file
be: Запісваць ідэнтыфікатар працэсу ў файл

en: Writer
be: Аўтар

en: Writes process id into specified file.
be: Запісвае ідэнтыфікатар працэсу ва ўказаны файл.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
be: Каардыната X верхняга левага вугла мазаікі

en: X Screensaver disabler
be: Адключаць ахоўнік экрана

en: X coordinate
be: Координата X

en: X coordinate of the bargraph.
be: X-каардыната гістаграмы.

en: X coordinate of the encoded subtitle
be: Каардыната X пры кадаванні субтытраў

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
be: Каардыната X лагатыпа. Вы можаце перамяшчаць лагатып, пстрыкнуўшы па ім.

en: X coordinate of the mask.
be: Каардыната X маскі.

en: X coordinate of the rendered image
be: Каардыната X малюнка для візуалізацыі

en: X coordinate of the rendered subtitle
be: Каардыната X пры дэкадаванні субтытраў

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
be: Каардыната X верхняга левага вугла мазаікі, калі не адмоўная.

en: X offset
be: Зрух па X

en: X offset, from the left screen edge.
be: Зрух па X ад левага краю экрана.

en: X window
be: X-акно

en: X11 display
be: Дысплей X11

en: X11 video output (XCB)
be: Вывад праз X11 (XCB)

en: X11 video window (XCB)
be: Акно відэа X11 (XCB)

en: X11 window ID
be: Код акна X11

en: XA demuxer
be: Дэмультыплексар XA

en: XDG screen saver inhibition
be: Адключэнне ахоўніка экрана XDG

en: XDG-screensaver
be: Ахоўнік экрана XDG

en: XML OSD configuration importer
be: Імпарт XML-канфігурацыі для экраннай індыкацыі

en: XML Parser (using libxml2)
be: Аналізатар XML (libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
be: Фармат XSPF (XML Shareable Playlist Format)

en: XOSD interface
be: Інтэрфейс XOSD

en: XSPF playlist
be: Плэйліст XSPF

en: XSPF playlist export
be: Экспарт плэйліста XSPF

en: XSPF playlist import
be: Імпарт плэйліста XSPF

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
be: Плэліст XSPF|*.xspf|M3U-файл|*.m3u|Плэліст HTML|*.html

en: XVideo adaptor number
be: Нумар адаптара XVideo

en: XVideo format id
be: Фармат XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
be: Відэаадптар, які выкарыстоўваецца для XVideo. Па змаўчанні выкарыстоўваецца першы, што функцыянуе.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
be: Код фармату выявы для XVideo. Па змаўчанні VLC спрабуе падабраць аптымальны для прайграванага відэа.

en: XVideo output (XCB)
be: Вывад праз XVideo (XCB)

en: Xhosa
be: Коса

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
be: Каардыната Y верхняга левага вугла мазаікі

en: Y coordinate
be: Координата Y

en: Y coordinate of the bargraph.
be: Y-каардыната гістаграмы.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
be: Каардыната Y пры кадаванні субтытраў

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
be: Каардыната Y лагатыпа. Вы можаце перамяшчаць лагатып, пстрыкнуўшы па ім.

en: Y coordinate of the mask.
be: Каардыната Y маскі.

en: Y coordinate of the rendered image
be: Каардыната X малюнка для візуалізацыі

en: Y coordinate of the rendered subtitle
be: Каардыната Y пры дэкадаванні субтытраў

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
be: Каардыната Y верхняга левага вугла мазаікі, калі не адмоўная.

en: Y offset
be: Зрух па Y

en: Y offset, down from the top.
be: Зрух па Y ад верхняга краю экрана.

en: YUV output
be: Вывад праз YUV

en: YUV video output
be: Вывад відэа праз YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
be: Пераключэнне колеравага куба YUV праз V-plane ( 0-127 ).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
be: Загаловак YUV4MPEG2 (па змаўчанні выключана)

en: YUVP converter
be: Пераўтваральнік YUVP

en: Yellow
be: жоўты

en: Yes
be: Так

en: Yiddish
be: Ідзіш

en: Yoruba
be: Ёруба

en: You are using the Qt4 Interface.
be: Вы карыстаецеся інтэрфейсам Qt4.

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
be: Адключэнне некаторых функцый паскарэння CPU. Нічога не зменьвайце,калі не валодаеце тэматыкай.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
be: Вы можаце цалкам адключыць вывад гуку. У гэтым выпадку гук не будзе дэкадаваццца, што крыху разгрузіць цэнтральны працэсар.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
be: Можна цалкам адключыць апрацоўку слаёў.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
be: Вы можаце цалкам адключыць вывад відэа. У гэтым выпадку відэа не будзе дэкадавацца, што разгрузіць цэнтральны працэсар.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
be: Вы можаце забараніць усе эфекты празрыстасці, што можа быць карысным, калі пры руху вокны некарэктна прамалёўваюцца.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
be: Вы можаце адключыць ўплыў дрэва макраблокаў на бітавую хуткасць выходнага патоку

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
be: Прымусовыя зрушэнні (x,y) элементаў мазаікі (толькі пры выкарыстанні метаду пазіцыянавання "зрушэнні"). Паказаць спіс каардынат, падзеленых коскамі (напрыклад, 10,10,150,10).

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
be: Паказаць пазіцыю экраннага меню на відэа (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама вы можаце выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6 = зверху-злева).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
be: Змяніць вышыню відэаздымкаў. Па змаўчанні будзе захавана арыгінальная шырыня (-1). Пры 0 шырыня будзе змяняцца такім чынам, каб захоўваліся суадносіны бакоў.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Вы можаце задаць вышыню відэа. па змаўчанні (-1) VLC будзе адаптаваць вышыню пад характарыстыкі відэа.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Вы можаце змяніць шырыню відэа. па змаўчанні (-1) VLC будзе адаптаваць шырыню пад характарыстыкі відэа.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Вызначыць пазіцыю маркера на відэа (0 = цэнтр, 1 = злева, 2 = справа, 4 = зверху, 8 = знізу, таксама вы можаце выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6 = зверху-злева).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Вызначыць выраўноўванне мазаікі па відэа (0 - па цэнтры, 1 - злева, 2 - справа, 4 - зверху, 8 - знізу, таксама вы можаце выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 - зверху і злева).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
be: Парадак элементаў мазаікі. Вы мусіце вызначыць спіс ID малюнкаў, падзелены коскамі. Гэтыя ID прызначаюцца ў модулі "Мост мазаікі".

en: You can enforce the picture position on the overlay (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
be: Змяніць размяшчэнне малюнка на слаі (0-цэнтр, 1-злева, 2-справа, 4-зверху, 8-знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 - зверху і справа).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
be: Тут вы можаце прызначыць пазіцыю верхняга левага вугла акна відэа (каардыната Х).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
be: Тут вы можаце прызначыць пазіцыю верхняга левага вугла акна відэа (каардыната Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
be: Вы можаце задаць пазіцыю слоя на відэа (0 = цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, вы можаце таксама выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6=зверху-справа).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
be: Размяшчэнне тэлетэксту на відэа (0 - цэнтр, 1 - злева, 2 - справа, 4 - зверху, 8 - знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 - зверху і злева).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Вызначце пазіцыю тэсту на відэа (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама вы можаце выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6 = зверху-злева).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Вы можаце змяніць вышыню відэа. Па змаўчанні (-1) VLC будзе адаптаваць вышыню пад характарыстыкі відэа.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Вы можаце змяніць шырыню відэа. Па змаўчанні (-1) VLC будзе адаптаваць шырыню пад характарыстыкі відэа.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
be: Змяніць шырыню відэаздымкаў. Па змаўчанні будзе захавана арыгінальная шырыня (-1). Пры 0 шырыня будзе змяняцца такім чынам, каб захоўваліся суадносіны бакоў.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
be: Вы можаце ўвесці ланцужок вываду патоку, які выкарыстоўваецца па змаўчанні. Звярніцеся да дакументацыі, каб даведацца больш падрабязна, як будаваць такія ланцужкі. Асцярожна: гэты ланцужок будзе ўжывацца для ўсіх патокаў.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are 0 (undefined), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
be: Тут вы можаце зазначыць частату дыскрэтызацыі гуку. Звычайныя значэнні: 0 (не вызначана), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
be: Тут можна задаць падзелены коскамі спіс патокаў ўводу, якія будуць дададзеныя да стандартнага.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
be: Можна задаць спіс закладак для патоку ў форме "{name=імя-закладкі,time=неабавязковы-зрух-часу,bytes=неабавязковы-зрух-па-байтах},{...}".

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
be: Мова інтэрфейса. Калі паказана значэнне "аўта", то будзе выкарыстоўвацца сістэмная мова.

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
be: Вы можаце перамясціць экраннае меню мышшу, пстрыкнуўшы па ім.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
be: Накласці на відэа вектары руху (стрэлкі, якія паказваюць напрамак руху малюнка). Значэнне з'яўляецца маскай, заснаванай на наступных значэннях:
    1 - паказваць прама прадказаныя вектары руху P-кадраў
    2 - паказваць прама прадказаныя вектары руху B-кадраў
    4 - паказваць назад прадказаныя вектары руху B-кадраў
    Каб паказаць усе вектары, прызначце значэнне 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
be: Спіс дадатковых інтэрфейсаў VLC (праз коску), якія будуць запускацца ў дадатак да інтэрфейса па змаўчанні. (напрыклад: "rc" (выдаленае кіраванне), "http", "gestures" (жэсты), і т. д.)

en: You can select control interfaces for VLC.
be: Тут можна абраць інтэрфейсы кіравання VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
be: Дадайце ў гэты спіс лакальныя файлы для прайгравання.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
be: Вы можаце выбраць патрэбны вам модуль сервера VoD або зазначыць 'vod_rtsp', каб пераключыцца на стары модуль.

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
be: Вы можаце выбраць, які модуль капіявання памяці выкарыстоўваць. Па змаўчанні VLC выбярэ самы хуткі з тых, якія падтрымліваюцца вашым абсталяваннем.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
be: Узровень гучнасці гуку па змаўчанні, у дыяпазоне ад 0 да 1024.

en: You can use a custom User agent or use a known one
be: Вы можаце зазначыць адвольны радок User-Agent або ўвесці адзін з вядомых

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
be: Вы можаце выбраць пэўныя модулі вываду для клонаў. Вызначце спіс модуляў, падзеленых коскамі.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
be: Дазваляе размясціць субтытры пад фільмам, замест ці над фільмам. Паспрабуйце розныя пазіцыі.

en: You can zoom the video by the specified factor.
be: Вы можаце змяніць маштаб выявы відэа зазначаным множнікам.

en: You have the latest version of VLC media player.
be: Вы выкарыстоўваеце самую апошнюю версію прайгравальніка VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
be: Два варыянты магчымы:
    - Інтэрфейс будзе падганяцца пад памер відэа.
    - Відэа будзе маштабавацца пад інтэрфейс.
    Па змаўчанні інтэрфейс падладжваецца пад зыходны памер відэа.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
be: Вам трэба запоўніць толькі адзін з трох наступных параметраў, VLC сам вызначыць іншыя, зыходзячы з суадносін бакоў

en: You must set a name for the profile.
be: Профіль павінен мець назву.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
be: Звычайна неабходна перадаваць модулю Shoutcast патокі Ogg. Таксама магчыма замест гэтага трансляваць у MP3, так што вы можаце перадаваць патокі MP3 на сервер Shoutcast/Icecast.

en: You should configure your speaker layout with the "Audio Midi Setup" utility in /Applications/Utilities. Stereo mode is being used now.
be: Варта зрабіць расстаноўку гучнагаварыцеляў з дапамогай утыліты "Audio Midi Setup", якая знаходзіцца ў /Applications/ Utilities. Зараз выкарыстоўваецца рэжым стэрэа.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
be: Хутчэй за ўсё, гэты Mac не мае прыдатнай прылады ўводу. Неабходна праверыць злучэнні і драйверы.

en: Your account was rejected.
be: Гэты ўліковы запіс адхілены.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
be: Сервер адхіліў гэту спробу падключэння.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
be: Ваш экран будзе адкрыты для выкарыстання, і пачнецца перадача ці захаванне патоку ў файл.

en: Your input can't be opened
be: Гэта крыніца не адкрываецца

en: Your password was rejected.
be: Гэты пароль быў адхілены.

en: Your system AACS decoding library does not work. Missing keys?
be: Усталяваная ў сістэме бібліятэка дэкадавання AACS не працуе. Адсутнічаюць ключы?

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
be: Усталяваная ў сістэме бібліятэка дэкадавання BD + не працуе. Няправільная канфігурацыя?.

en: Your window manager does not provide a list of applications.
be: Ваш аконны менеджар не дазваляе атрымаць спіс прыкладанняў.

en: ZPL playlist import
be: Імпарт плэйліста ZPL

en: Zhuang
be: Чжуань

en: Zip access
be: Доступ к Zip

en: Zip files filter
be: Zip-файлы

en: Zone 0: Top gradient
be: Зона 0: зверху

en: Zone 0:top
be: Зона 0:зверху

en: Zone 1: Right gradient
be: Зона 1: справа

en: Zone 1:right
be: Зона 1:справа

en: Zone 2: Bottom gradient
be: Зона 2: знізу

en: Zone 2:bottom
be: Зона 2:знізу

en: Zone 3: Left gradient
be: Зона 3: злева

en: Zone 3:left
be: Зона 3:злева

en: Zone 4: Summary gradient
be: Зона 4: агульная

en: Zone 4:summary
be: Зона 4:агульная

en: Zone Layout for the build-in Atmo
be: Разбіццё на зоны для ўбудаванага Atmo

en: Zones on left / right side
be: Колькасць зон злева/справа

en: Zoom
be: Павелічэнне

en: Zoom mode: %s
be: Рэжым павелічэння: %s

en: Zoom video
be: Маштаб відэа

en: Zooming reset
be: Скіданне маштабу

en: Zulu
be: Зулуская

en: [Display]
be: [Паказаць]

en: [Filebrowser]
be: [Агляднік файлаў]

en: [Global]
be: [Глабальны]

en: [Loop]
be: [Цыкл]

en: [Player]
be: [Прайгравальнік]

en: [Playlist]
be: [Плэйліст]

en: [Random]
be: [Выпадковы парадак]

en: [Repeat]
be: [Паўтор]

en: [cdda:][device][@[track]]
be: [cdda:][прылада[@[дарожка]]

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
be: [vcd:][прылада][@[загаловак][,[раздзел]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
be: дадайце - advanced да каманды, каб убачыць дадатковыя опцыі.

en: address to bind to (helper setting for dst)
be: Адрас для прывязкі (дапамож. параметр bind для dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
be: адрас:порт, да якіх прывязваецца VLC для прымання ўваходных патокаў (дапаможны параметр для dst, dst=bind+'/'+path). Параметр dst перавызначае яго

en: all
be: усе

en: antiflicker
be: Прыманне мігцення

en: antiflicker video filter
be: Відэафільтр Прыманне мігцення

en: ask for extra verbosity when displaying help
be: пытацца аб дадатковых падрабязнасцях падчас паказу даведкі

en: auto
be: аўтаматычны

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
be: аўта - выбар рэжыму па ўваходным відэа (лепш)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
be: Аўто - кодар вызначае па ўваходным відэа (лепш)

en: blocks
be: блокаў

en: buffers
be: буфераў

en: cbr
be: CBR

en: clean effects
be: ачысціць эфекты

en: collapse
be: згарнуць

en: column border
be: мяжа слупкоў

en: cycles per degree
be: цыклаў ў градусе

en: dB
be: дБ

en: dc1394 input
be: Увод з dc1394

en: debug
be: адладка

en: decoder
be: дэкодар

en: defines the how the output color should be calculated based on previous color
be: Вызначае, як колер для вываду будзе залежаць ад папярэдняга колеру

en: device, fifo or filename
be: Прылада, найменны канал ці назва файла

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
be: Назва прылады, канала або файла для запісу yuv-кадраў.

en: disabled
be: выключана

en: end
be: канец

en: errors
be: памылкі

en: expand
be: разгарнуць

en: extended selection list
be: пашыраны спіс для выбару

en: fast
be: хуткі

en: filename for stream (helper setting for dst)
be: Файл для патоку (дапамож. параметр path для dst)

en: fixed
be: фіксаваны

en: float
be: дробавае

en: fnordlicht options
be: Параметры fnordlicht

en: for devices with more than five channels / zones write down here for each channel the zone number to show and separate the values with , or ; and use -1 to not use some channels. For the classic AtmoLight the sequence 4,3,1,0,2 would set the default channel/zone mapping. Having only two zones on top, and one zone on left and right and no summary zone the mapping for classic AtmoLight would be -1,3,2,1,0
be: Для прылад з пяццю каналамі/зонамі і больш, пазначце тут нумары зон для кожнага канала, падзяляючы іх, ці ; і вызначце -1, калі трэба прапусціць канал. Напрыклад, для класічнага AtmoLight стандартнае супастаўленне варта вызначыць як "4,3,1,0,2", а каб прызначыць 2 зоны зверху, па 1 злева і справа, і без агульнай зоны, трэба паказаць супастаўленне "-1,3,2,1,0 "

en: force coding frame as separate interlaced fields
be: кадаваць кадр як церазрадковыя полі

en: force coding frame as single picture
be: кадаваць кадр як адзін малюнак

en: fps
be: к/с

en: frames
be: кадраў

en: full
be: непразрыстасць

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
be: Поўнае - блокі перакрываюцца цалкам

en: full - One code block per subband
be: Поўны - Адзін блок кода на субпаласу

en: hearing impaired
be: з парушэннем слыху

en: height
be: вышыня

en: height of the overlapping area (in %)
be: Вышыня вобласці накладання (у %)

en: iOS OpenGL ES video output (requires UIView)
be: Вывод видео праз iOS OpenGL ES (патрабуецца UIView)

en: iTunes Music Library importer
be: Імпарт музычнай бібліятэкі iTunes

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
be: Поўны шлях да AtmoWinA.exe для запуску праграмы кіравання AtmoLight з VLC.

en: integer
be: цэлае

en: it contains the average of all pixels in the sample image (only useful for single channel AtmoLight)
be: Падлічваць сярэдняе значэнне ўсіх кропак у выяве (мае сэнс толькі з аднаканальным AtmoLight)

en: large - use large code blocks
be: Вялікі - выкарыстоўваюцца вялікія блокі

en: large - use large motion compensation blocks
be: Вялікі - выкарыстоўваць вялікія блокі кампенсацыі

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
be: Няправільнае імя карыстальніка або пароль на last.fm. Праверце налады і перазапусціце VLC.

en: last.fm: Authentication failed
be: last.fm: Немагчыма прайсці аўтарызацыю

en: left and right side having always the same number of zones
be: Злева і справа заўсёды вылучаецца аднолькавая колькасць зон

en: length of the overlapping area (in %)
be: Даўжыня вобласці накладання (у %)

en: libavformat access output
be: Вывад праз libavformat

en: libprojectM effect
be: Эфект libprojectM

en: main program
be: галоўная праграма

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
be: Адлюстроўваць на экране сетку белымі піксяламі

en: medium - use medium motion compensation blocks
be: Сярэдні - выкарыстоўваць блокі сярэдняга памеру

en: medium - use medium sized code blocks
be: Сярэдні - выкарыстоўваюцца сярэднія блокі

en: middle position (in %)
be: Размяшчэнне сярэдзіны (у %)

en: motion
be: Рух

en: motion control interface
be: Інтэрфейс кіравання рухам

en: no
be: не

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
be: ніякая опцыя канфігурацыі не будзе загружаная або запісана ў канфігурацыйны файл

en: none
be: нічога

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
be: Не - блокі кампенсацыі руху не перакрываюцца

en: none: use closed GOPs only
    normal: use standard open GOPs
    bluray: use Blu-ray compatible open GOPs
be: none: выкарыстоўваць толькі закрытыя GOP
    normal: выкарыстоўваць стандартныя адкрытыя GOP
    bluray: выкарыстоўваць адкрытыя GOP, сумяшчальныя з Blu-ray

en: normal
be: звычайны

en: offsets
be: зрушэнні

en: packetizer
be: пакавальнік

en: packets
be: пакетаў

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
be: Частковае - блокі перакрываюцца толькі часткова

en: perceptual distance
be: успрымаемая адлегласць

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
be: успрымаемая адлегласць для вылічэння ўспрымаемай вышыні

en: perceptual weighting method
be: метад ўзважвання

en: play list
be: плэйліст

en: print a list of available modules
be: паказаць спіс даступных модуляў

en: print a list of available modules with extra detail
be: паказаць спіс даступных модуляў з указаннем дадатковай інфармацыі

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
be: паказаць даведку па VLC (можа сумяшчацца з - advanced і - help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
be: паказаць даведку па VLC і ўсім яго модулях (можа сумяшчацца з - advanced і - help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
be: паказаць даведку па вызначаным модулі (можа сумяшчацца з - advanced і - help-verbose). Калі неабходна дакладнае супадзенне, то варта дадаць=перад назвай модуля.

en: print version information
be: паказаць інфармацыю пра версію

en: projectM configuration file
be: Файл канфігурацыі projectM

en: projectM preset path
be: Шлях перадустановак projectM

en: reset the current config to the default values
be: скінуць бягучую канфігурацыю да параметраў па змаўчанні

en: resets the current plugins cache
be: ачысціць бягучы кэш пашырэнняў

en: row border
be: мяжа радкоў

en: s
be:  с

en: sec.
be: с.

en: selection list
be: спіс для выбару

en: slow
be: павольны

en: small - use small code blocks
be: Маленькі - выкарыстоўваюцца невялікія блокі кода

en: small - use small motion compensation blocks
be: Маленькі - выкарыстоўваць невялікія блокі

en: spatial
be: прасторавы

en: string
be: радок

en: temporal
be: часавы

en: type
be: тып

en: unknown type
be: Невядомы тып

en: use alternate config file
be: выкарыстоўваць альтэрнатыўны файл канфігурацыі

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
be: выкарыстоўваць адкрытыя GOP, для сумяшчальнасці з Blu-ray патрабуецца таксама параметр bluray-compat

en: v4l2 controls
be: Налады v4l2

en: v4l2 driver controls
be: Налады драйвера v4l2

en: vbr
be: VBR

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
be: vcdx://[прылада-або-файл][@{P,S,T}нумер]

en: visual impaired commentary
be: каментар для людзей з парушэннем зроку

en: warnings
be: папярэджанні

en: width
be: шырыня

en: x offset
be: зрух па X

en: x264 preset and tuning selection
be: Выбар перадустаноўкі і налад x264

en: x264 profile and level selection
be: Выбар профілю і ўзроўню x264

en: y offset
be: зрух па y

en: yes
be: так

en: yes: %@ @ %@ kb/s
be: так: %@ @ %@ кб/с

en: | @name logo-file STRING . . .the overlay file path/name
be: | @name logo-file STRING . . .шлях/назва файла для накладання

en: | @name logo-position #. . . . . . . . relative position
be: | @name logo-position #. . . . . . . . адноснае размяшчэнне

en: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparency
be: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .празрыстасць

en: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
be: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .зрух злева

en: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
be: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . зрух зверху

en: | @name marq-color # . . . . . . . . . . font color, RGB
be: | @name marq-color # . . . . . . . . . . колер шрыфту, RGB

en: | @name marq-marquee  STRING  . . overlay STRING in video
be: | @name marq-marquee  STRING  . . накласці STRING ў відэа

en: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacity
be: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . непразрыстасць

en: | @name marq-position #. . .  .relative position control
be: | @name marq-position #. . . .кіраванне адносным размяшчэннем

en: | @name marq-size # . . . . . . . . font size, in pixels
be: | @name marq-size # . . . . . . . . памер шрыфту, у пікселях

en: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . timeout, in ms
be: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . час затрымкі, у мс

en: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
be: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .зрушэнне злева

en: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
be: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . зрух зверху

en: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .mosaic alignment
be: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .выраўноўванне мазаікі

en: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alpha
be: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . альфа

en: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .number of cols
be: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .колькасць слупкоў

en: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontal border
be: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . гарызантальная мяжа

en: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .height
be: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .вышыня

en: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .aspect ratio
be: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .суадносіны бакоў

en: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . list of offsets
be: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . спіс зрухаў

en: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . order of pictures
be: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . парадак выяў

en: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .position
be: | @name mosaic-position {0 - аўтаматычнае, 1 - фіксаванае} . . . .размяшчэнне

en: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .number of rows
be: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .колькасць радоў

en: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertical border
be: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . вертыкальная мяжа

en: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . width
be: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . шырыня

en: | @name mosaic-xoffset # . . . .top left corner position
be: | @name mosaic-xoffset # . . . .размяшчэнне верхняга левага вугла

en: | @name mosaic-yoffset # . . . .top left corner position
be: | @name mosaic-yoffset # . . . .размяшчэнне верхняга левага вугла

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
be: | achan [X]. . . . . . . . . .  выбраць/счытаць каналы аўдыё

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
be: | add XYZ  . . . . . . . . . . дадаць XYZ у плэйліст

en: | adev [X] . . . . . . . . . . .  set/get audio device
be: | adev [X] . . . . . . . . . . .  выбраць/счытаць аўдыёпрыладу

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
be: | atrack [X] . . . . . . . . . . . выбраць/счытаць аўдыёдарожку

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
be: | адпраўлена байтаў                    : %8.0f КиБ

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
be: | chapter [X]  . . . . выбраць/счытаць раздзел у/з бягучай пазіцыі

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
be: | chapter_n  . . . . . .  наступны раздзел у бягучай пазіцыі

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
be: | chapter_p  . . . .  папярэдні раздзел у бягучай пазіцыі

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
be: | clear . . . . . . . . . . . . . . ачысціць плэйліст

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
be: | бітрэйт на дэмультыплексары       :   %6.0f Кб/с

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
be: | прачытана байтаў на демультыплексары : %8.0f КиБ

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
be: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . дадаць XYZ у чаргу плэйліста

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
be: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . укл./выкл. поўнаэкранны рэжым

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
be: | faster . . . . . . . . . .  больш хуткае прайграванне патоку

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
be: | fastforward  . . . . . . . .  .  устанавіць на максімальную хуткасць

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
be: | frame. . . . . . . . . .  пакадравае прайграванне

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
be: | get_length . . . .  даўжыня бягучага патоку

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
be: | get_time . . час з пачатку прайгравання (сек.)

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
be: | get_title . . . . .  назва бягучага патоку

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
be: | goto . . . . . . . . . . . . . .  перайсці да пазіцыі па індэксе

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
be: | help . . . . . . . . . . . . . . . гэта паведамленне даведкі

en: | info . . . . .  information about the current stream
be: | info . . . . .  інфармацыя пра бягучы паток

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
be: | бітрэйт на ўваходзе                   :   %6.0f Кб/с

en: | input bytes read : %8.0f KiB
be: | прачытана байтаў на ўваходзе           : %8.0f КіБ

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
be: | is_playing . . . .  1 - калі прайграецца паток, 0 - у адваротным выпадку

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
be: | клавиша [название горячей клавиши] . . . . . .  сімуляваць націск гарачай клавішы

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
be: | logout . . . . . . .  выхад (у выпадку са злучэннем праз сокет)

en: | longhelp . . . . . . . . . . . a longer help message
be: | longhelp . . . . . . . . . . . больш доўгае паведамленне даведкі

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
be: | loop [on|off] . . . . . . . . . укл./выкл. цыкл плэйліста

en: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] use menu
be: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] работа з меню [укл.|выкл.|уверх|уніз|улева|управа|выбраць]

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
be: | next . . . . . . . . . . . . . .  наступная пазіцыя ў плэйлісце

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
be: | normal . . . . . . . . . .  нармальнае прайграванне патоку

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
be: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  укл./выкл. паўзу

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
be: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . прайграць паток

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
be: | playlist . . . . .  паказаць існуючыя пазіцыі ў плэйлісце

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
be: | prev . . . . . . . . . . . .  папярэдняя пазіцыя ў плэйлісце

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
be: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  закрыць VLC

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
be: | random [on|off] . . . . . . .  укл./выкл. выпадковы парадак

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
be: | repeat [on|off] . . . .  укл./выкл. паўтору пазіцыі ў плэйлісце

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
be: | rewind  . . . . . . . . . . . .  ўстанавіць на мінімальную хуткасць

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
be: | seek X . . . пошук у секундах, напрыклад, "seek 12"

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
be: | бітрэйт на адпраўцы                :   %6.0f Кб/с

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
be: | slower . . . . . . . . . .  больш павольнае прайграванне патоку

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
be: | snapshot . . . . . . . . . . . . зрабіць відэаздымак

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
be: | stats  . . . . . . . .  паказаць статыстычную інфармацыю

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
be: | status . . . . . . . . . . . бягучы статус плэйліста

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
be: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . спыніць паток

en: | strack [X] . . . . . . . . . set/get subtitles track
be: | strack [X] . . . . . . . . . выбраць/счытаць дарожку субтытраў

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
be: | title [X]  . . . . . . выбраць/счытаць загаловак у/з бягучай пазіцыі

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
be: | title_n  . . . . . . . .  наступны загаловак у бягучай пазіцыі

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
be: | title_p  . . . . . .  папярэдні загаловак у бягучай пазіцыі

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
be: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  устанавіць/счытаць велічыню кадравання відэа

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
be: | voldown [X]  . . . . . .  зменшыць узровень гучнасці на X дзяленняў

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
be: | volume [X] . . . . . . . . . .  устанавіць/атрымаць значэнне ўзроўню гучнасці

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
be: | volup [X]  . . . . . . .  павялічыць узровень гучнасці на X дзяленняў

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
be: | vratio [X]  . . . . . . . устанавіць/счытаць суадносіны бакоў відэа

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
be: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . выбраць/счытаць відэадарожку

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
be: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  устанавіць/счытаць значэнне павелічэння відэа
